"Қалдықтар сыныптамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 31 мамырдағы № 169-ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 11 наурыздағы № 70 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 18 наурызда № 20134 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 6 тамыздағы № 314 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 06.08.2021 № 314 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қалдықтар сыныптамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 31 мамырдағы № 169-ө бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4775 болып тіркелген, "Заң газеті" 2007 жылғы 15 тамызда № 12 (1327) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық кодексінің 287-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:"
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қалдықтар сыныптауышында:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Қалдықтар сыныптамасы Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 287-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және қалдықтардың, олардың кодтарының тізбесін, сипаттамаларын, сондай-ақ қалдықтармен жұмыс істеу жөніндегі операцияларды айқындайды.";
1, 2 және 3- тараулардың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарау 1. Жалпы ережелер";
"Тарау 2. Сыныптаманың құрылымы";
"Тарау 3. Қалдықтардың толық сыныптамалық қодын қалыптастыру тәртібі".
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қалдықтар сыныптамасының 1 және 8-қосымшалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Қалдықтарды басқаруда мемлекеттік саясат департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 31 мая 2007 года № 169-п "Об утверждении Классификатора отходов"
Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 11 марта 2020 года № 70. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 марта 2020 года № 20134. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 6 августа 2021 года № 314.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 06.08.2021 № 314 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 31 мая 2007 года № 169-п "Об утверждении Классификатора отходов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4775, опубликован 15 августа 2007 года в "Юридическая газета" № 12 (1327)) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 4 статьи 287 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года ПРИКАЗЫВАЮ:";
В Классификаторе отходов, утвержденных указанным приказом:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"Настоящий Классификатор отходов разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 287 Экологического кодекса Республики Казахстан и определяет перечень отходов, их кодов, характеристик, а также операций по обращению с отходами.";
наименование глав 1, 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
"Глава 2. Структура классификатора";
"Глава 3. Порядок формирования полного классификационного кода отходов".
Приложения 1 и 8 к Классификатору отходов, утвержденному указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту государственной политики в управлении отходами Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а. Е. Нысанбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Қалдықтар сыныптамасына
1-қосымша
Қалдықтардың номенклатурасы
А. 1 Номенклатуралық топтардың тізбесі
1. Тау-кен өндіру өнеркәсібінің қалдықтары
2. Ауыл шаруашылығының, бақшашылықтың, аң аулаудың, балық аулаудың қалдықтары
3. Орман, целлюлоз-қағаз және ағаш өңдеу өнеркәсібінің қалдықтары
4. Тері өңдеу және тоқыма өнеркәсібінің қалдықтары
5. Мұнай өңдеу, табиғи газды ректификациялау қалдықтары

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра Е. Нысанбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Приложение 1
к Классификатору отходов
Номенклатура отходов
А.1 Перечень номенклатурных групп
1. Отходы горнодобывающей промышленности
2. Отходы сельского хозяйства, садоводства, охоты, рыбной ловли
3. Отходы лесной, целлюлозно-бумажной и деревообрабатывающей промышленности
4. Отходы кожевенной и текстильной промышленности
5. Отходы нефтепереработки, ректификации природного газа

6. Негізгі химия қалдықтары
7. Органикалық синтездердің химия қалдықтары
8. Бояуларды, лактарды, пломбалайтын материалдарды, желімдерді, баспахана бояғыштары мен эмалдерді шығарудан, өңдеуден, жеткізуден және пайдаланудан қалатын қалдықтар
9. Фото өнеркәсібінің қалдықтары
10. Термикалық үдерістердің органикалық емес қалдықтары
11. Металдарды өңдеуден металдары бар органикалық емес қалдықтар
12. Машиналық және механикалық үдерістердің қалдықтары
13. Минералдық және синтетикалық май қалдықтары (8 және 11-топтарды қоспағанда)
14. Еріткіштер сияқты заттарды пайдаланудан қалған қалдықтар (7-тармақта келтірілген қалдықтардан басқа)

6. Отходы основной химии
7. Отходы химии органического синтеза
8. Отходы от производства, обработки, поставок и использования красок, лаков, пломбирующих материалов, клеев, типографических красителей и эмалей
9. Отходы фотопромышленности
10. Неорганические отходы термических процессов
11. Неорганические отходы с металлами от обработки металлов
12. Отходы машинных и механических процессов
13. Минеральные и синтетические масляные отходы (за исключением групп 8 и 14. Отходы от использования веществ как растворителей (кроме отходов, приведенных в п.7)

851
20
7
1
Парктердің қалдықтары (бейіттердің қалдықтарын қоса алғанда)
852
20
7
2
Көшелерді тазартудан қалған қалдықтар
853
20
7
3
Тұндырғыштардың шламдары
854
20
7
4
Кәріз шламдары шламы
855
6
1
2
Өзгеше айқындалмайтын топтың басқа да қалдықтары
Қалдықтар сыныптамасына
8-қосымша
А. 1 ҚАЛДЫҚТАРДЫҢ ЖАСЫЛ ТІЗІМІ GA МЕТАЛДАР МЕН МЕТАЛЛ ҚОРЫТПАЛАРЫНЫҢ МЕТАЛДЫҚ ДИСПЕРГИРЛЕНБЕЙТІН НЫСАНДАҒЫ ҚАЛДЫҚТАРЫ
GA010
Алтын
GA020
Платина ("платина" термині платинаны, иридийді, осмийді, палладийді, родийді және рутенийді қамтиды)
GA030
Басқа да қымбат бағалы металдар, мысалы, күміс
GA040
Шойынның қалдықтары мен сынықтары
GA050
Даттанбайтын болаттың қалдықтары мен сынықтары
GA060
Басқа да легирленген болаттардың қалдықтары мен сынықтары
GA070
Қалайыланған темір мен болаттың қалдықтары мен сынықтары
GA080
Токарь жоңқасы, кесінділер, фрезерлеу қалдықтары, үгінділер,алынған қабыршықтар, штамптау қалдықтары (пакеттерде немесе пакеттерде емес)
GA090
Қара металдардың басқа да қалдықтары мен сынықтары
GA100
Бракталған қайта балқыту құймалары
GA120
Мыстың қалдықтары мен сынықтары
GA121
Қоланың қалдықтары мен сынықтары
GA122
Латуньның қалдықтары мен сынықтары
GA130
Никельдің қалдықтары мен сынықтары
GA140
Алюминийдің қалдықтары мен сынықтары
GA150
Қорғасынның қалдықтары мен сынықтары
GA160
Мырыштың қалдықтары мен сынықтары
GA170
Қалайының қалдықтары мен сынықтары
GA180
Вольфрамның қалдықтары мен сынықтары
GA190
Молибденнің қалдықтары мен сынықтары
GA200
Танталдың қалдықтары мен сынықтары
GA210
Магнийдің қалдықтары мен сынықтары
GA220
Кобальттің қалдықтары мен сынықтары
GA230
Висмуттың қалдықтары мен сынықтары
GA240
Кадмийдің қалдықтары мен сынықтары
GA250
Титанның қалдықтары мен сынықтары
GA260
Цирконийдің қалдықтары мен сынықтары
GA270
Сурьманың қалдықтары мен сынықтары
GA280
Марганецтің қалдықтары мен сынықтары
GA290
Бериллийдің қалдықтары мен сынықтары
GA300
Хромның қалдықтары мен сынықтары
GA310
Германийдің қалдықтары мен сынықтары
GA320
Ванадийдің қалдықтары мен сынықтары
GA330
Гафнийдің қалдықтары мен сынықтары
GA340
Индийдің қалдықтары мен сынықтары
GA350
Ниобийдің қалдықтары мен сынықтары
GA360
Ренийдің қалдықтары мен сынықтары
GA370
Галийдің қалдықтары мен сынықтары
GA380
Таллийдің қалдықтары мен сынықтары
GA390
Торийдің қалдықтары мен сынықтары
GA400
Селеннің қалдықтары мен сынықтары
GA410
Теллурдың қалдықтары мен сынықтары
GA420
Сирек жер металдарының қалдықтары мен сынықтары
GВ МЕТАЛДАРДЫ БАЛҚЫТУДЫҢ, ҚОРЫТУДЫҢ ЖӘНЕ ТАЗАРТУДЫҢ ҚҰРАМЫНДА МЕТАЛЫ БАР ҚАЛДЫҚТАРЫ
GВ010
Чушкалы мырыш
GВ020
Мырыш дростары:
GВ021
Мырышты ванналардағы мырыштық тегіс дайындамасының жоғарғы қалдықтары (мырыштың 90 % астамы)
GВ022
Мырышты ванналардағы мырыштық тегіс дайындамасының төменгі қалдықтары (мырыштың 92 % астамы)
GВ023
Қалыптағы мырыш құймасының қалдықтары (мырыштың 85 % астамы)
GВ024
Батырып ыстықтай мырыштау (партиялармен) ванналарындағы тегіс дайындамасының қалдықтары (мырыштың 92 % астамы)
GВ025
Мырыш шлагы
GВ030
Алюминий изгарины
GВ040
Кейін айыру үшін қымбат бағалы металдар мен мысты өңдегеннен кейінгі шлактар
GВ050
Жылумен өңделген құм және балшықтың пішінделген қоспалары
GВ060
Құю өндірісінің қалдықтары
GВ070
Жоғары көміртекті феррохром өндірісінің шлагы
GВ071
Жоғары көміртекті феррохромның шлактарын өңдеуден кейін қалған ұсақталған тас кесек
GВ072
Орташа көміртекті феррохром өндірісінің шлагы
GВ073
Төмен көміртекті феррохром өндірісінің шлагы
GС ҚҰРАМЫНДА МЕТАЛЛ БАР ӨЗГЕ ДЕ ҚАЛДЫҚТАР
GС010
Тұтасымен металлдардан және қорытпалардан тұратын электр түйіндері
GС020
Электронды сынық (мысалы, баспа платтары, асыл емес және қымбат бағалы металдарды регенерациялау үшін жарамды электронды базалық элементтер)
GС030
Ішіндегіден және қауіпті заттардың немесе қалдықтардың санатына жатқызылуы мүмкін басқа да заттардан мұқият босатылған сауыттар және бөлуге арналған басқа да жүзіп жүретін конструкциялар
GС040
Автомобильдердің сұйықтыұтары ағызып жіберілген сынықтары
GС050
Пайдаланылған катализаторлар:
GС051
сұйықтықтардың каталитикалық крекингінің катализаторлары
GС052
құрамында қымбат бағалы металдар бар катализаторлар
GС053
өтпелі металдар катализаторлары (мысалы, хром, кобальт, мыс, темір, никель, марганец, молибден, вольфрам, ванадий, мырыш
GС060
Темір мен болат өндіру кезінде пайда болатын түйіршікті шлак
GС070
Темір мен болат өндіру кезінде пайда болатын шлак,
GD ДИСПЕРГИРЛЕНБЕЙТІН НЫСАНДАҒЫ ТАУ-КЕН ӨНДІРУ ӨНЕРКӘСІБІНІҢ ҚАЛДЫҚТАРЫ
GD010
Табиғи графиттің қалдықтары
GD020
Тұрпайы тазартылған немесе арамен немесе өзгеше түрде кесілген сланецтердің қалдықтары
GD030
Слюда қалдықтары
GD040
Лейциттің, нефелиннің немесе нефелинді сиениттің қалдықтары
GD050
Дала шпатының қалдықтары
GD060
Ерігіш шпаттың қалдықтары
GD070
Құю өндірісінде пайдаланылатындарды есептемегенде, қатты күйдегі кремнезем қалдықтары
GD080
Көмір өндіру өнеркәсібінің ашылған жыныстары
GD090
Көмір елендісі
GD100
Кокс елендісі
GD110
Әк тас қалдықтары
GD111
Әк қалдықтары
GЕ ДИСПЕРГИРЛЕНБЕЙТІН НЫСАНДАҒЫ ШЫНЫ ҚАЛДЫҚТАРЫ
GЕ010
Электронды-сәулелі түтікшелер менбелсенділендірілген шынының басқа да түрлерін қоспағанда, сынған шыны мен басқа да қалдықтар және шыны сынықтары
GЕ020
Шыны талшығының қалдықтары
GF ДИСПЕРГИРЛЕНБЕЙТІН НЫСАНДАҒЫ ҚЫШ ҚАЛДЫҚТАРЫ
GF010
Пішіндеуден кейін күйдіруге ұшыраған қыш қалдықтары, оның ішінде қыш ыдыстары (пайдаланылғанға дейінгі және (немесе) кейінгі)
GF020
Металл қыштың қалдықтары мен сынықтары (композициялық металл қыш материалдары)
GF030
Басқа бөлімдерде көрсетілмеген және басқа тізімдерге енгізілмеген қыш нысанындағы талшықтар
GG ҚҰРАМЫНДА МЕТАЛДАР МЕН ОРГАНИКАЛЫҚ МАТЕРИАЛДАР БОЛУЫ МҮМКІН НЕГІЗІНЕН ОРГАНИКАЛЫҚ ЕМЕС ҚҰРАМДАСТАРЫ БАР БАСҚА ДА ҚАЛДЫҚТАР
GG010
Жағу газын күкіртсіздендіру кезінде алынатын кальцидің ішінара тазартылған сульфаты
GG020
Ғимараттарды бұзу кезінде пайда болатын гипсті қаптау плиталарының немесе құрғақ сылақ беттерінің қалдықтары
GG030
Көмірмен жұмыс істейтін энергия қондырғыларынан бөлінетін күл қалдығы мен шлак
GG040
Көмірмен жұмыс істейтін энергия қондырғыларынан шығатын ұшпа күл
GG050
Мұнай коксінің және (немесе) битумның анодты қалдықтар
GG060
Пайдаланылған белсенділендірілген көмір
GG070
Шойын немесе болат өндіру кезінде пайда болған фосфатты тыңайтқыштар үшін немесе басқадай пайдалануға жарамды негізгі шлак
GG080

851
20
7
1
Отходы парков (включая отходы кладбищ)
852
20
7
2
Отходы от очистки улиц
853
20
7
3
Шламы из отстойников
854
20
7
4
Канализационные шламы
855
6
1
2
Другие отходы группы, не определенные иначе
Приложение 8
к Классификатору отходов
GA ОТХОДЫ МЕТАЛЛОВ И МЕТАЛЛИЧЕСКИХ СПЛАВОВ В МЕТАЛЛИЧЕСКОЙ НЕДИСПЕРГИРУЕМОЙ ФОРМЕ
GA010
Золото
GA020
Платина (термин "платина" включает платину, иридий, осмий, палладий, родий и рутений)
GA030
Другие драгоценные металлы, например, серебро
GA040
Отходы и лом чугуна
GA050
Отходы и лом нержавеющей стали
GA060
Отходы и лом других легированных сталей
GA070
Отходы и лом луженного железа и стали
GA080
Стружка токарная, обрезки, отходы фрезерования, опилки, снятые заусеницы, отходы штамповки (в пакетах или не в пакетах)
GA090
Другие отходы и лом черных металлов
GA100
Слитки переплава бракованные
GA120
Отходы и лом меди
GA121
Отходы и лом бронзы
GA122
Отходы и лом латуни
GA130
Отходы и лом никеля
GA140
Отходы и лом алюминия
GA150
Отходы и лом свинца
GA160
Отходы и лом цинка
GA170
Отходы и лом олова
GA180
Отходы и лом вольфрама
GA190
Отходы и лом молибдена
GA200
Отходы и лом тантала
GA210
Отходы и лом магния
GA220
Отходы и лом кобальта
GA230
Отходы и лом висмута
GA240
Отходы и лом кадмия
GA250
Отходы и лом титана
GA260
Отходы и лом циркония
GA270
Отходы и лом сурьмы
GA280
Отходы и лом марганца
GA290
Отходы и лом бериллия
GA300
Отходы и лом хрома
GA310
Отходы и лом германия
GA320
Отходы и лом ванадия
GA330
Отходы и лом гафния
GA340
Отходы и лом индия
GA350
Отходы и лом ниобия
GA360
Отходы и лом рения
GA370
Отходы и лом галлия
GA380
Отходы и лом таллия
GA390
Отходы и лом тория
GA400
Отходы и лом селена
GA410
Отходы и лом теллура
GA420
Отходы и лом редкоземельных металлов
GВ МЕТАЛЛСОДЕРЖАЩИЕ ОТХОДЫ РАСПЛАВЛЕНИЯ, ВЫПЛАВКИ И РАФИНИРОВАНИЯ МЕТАЛЛОВ
GВ010
Чушковый цинк
GВ020
Цинковые дроссы:
GВ021
Остатки цинковой плоской заготовки в цинковальных ваннах, верхние (более 90 % цинка)
GВ022
Остатки цинковой плоской заготовки в цинковальных ваннах, нижние (более 92 % цинка)
GВ023
Остатки цинкового литья в кокиль (более 85 % цинка)
GВ024
Остатки цинковой плоской заготовки ваннах горячего цинкования погружением (партиями) (более 92 % цинка)
GВ025
Цинковой шлак
GВ030
Алюминиевая изгарина
GВ040
Шлаки после обработки драгоценных металлов и меди для последующего аффинажа
GВ050
Формовочные смеси из термически обработанных песка и глины
GВ060
Отходы литейного производства
GВ070
Шлак от производства высокоуглеродистого феррохрома
GВ071
Щебень после переработки шлаков высокоуглеродистого феррохрома
GВ072
Шлак от производства среднеуглеродистого феррохрома
GВ073
Шлак от производства низкоуглеродистого феррохрома
GС ПРОЧИЕ ОТХОДЫ, СОДЕРЖАЩИЕ МЕТАЛЛЫ
GС010
Электрические узлы, состоящие целиком из металлов и сплавов
GС020
Электронный лом (например, печатные платы, электронные базовые элементы, пригодные для регенерации неблагородных и драгоценных металлов
GС030
Сосуды и другие плавающие конструкции для разделения, тщательно опорожненные от содержимого и других материалов, образующихся при работе сосуда, которые могут быть отнесены к категории опасных веществ или отходов
GС040
Обломки автомобилей, из которых слиты жидкости
GС050
Отработанные катализаторы:
GС051
катализаторы каталитического крекинга жидкостей
GС052
катализаторы, содержащие драгоценные металлы
GС053
катализаторы переходных металлов (например, хром, кобальт, медь, железо, никель, марганец, молибден, вольфрам, ванадий, цинк)
GС060
Гранулированный шлак, образующийся при производстве железа и стали
GС070
Шлак, образующийся при производстве железа и стали
GD ОТХОДЫ ГОРНОДОБЫВАЮЩЕЙ ПРОМЫШЛЕННОСТИ В НЕДИСПЕРГИРУЕМОЙ ФОРМЕ
GD010
Отходы природного графита
GD020
Отходы сланцев, грубозачищенные или просто обрезанные пилением или как-либо иначе
GD030
Отходы слюды
GD040
Отходы лейцита, нефелина или нефелинового сиенита
GD050
Отходы полевого шпата
GD060
Отходы плавикового шпата
GD070
Отходы кремнезема в твердом виде, не считая тех, что используются в литейном производстве
GD080
вскрышные породы угледобывающей промышленности
GD090
Отсев угля
GD100
Отсев кокса
GD110
Отходы известняка
GD111
Отходы извести
GЕ ОТХОДЫ СТЕКЛА В НЕДИСПЕРГИРУЕМОЙ ФОРМЕ
GЕ010
Стеклобой и другие отходы и бой стекла, за исключением стекла электронно-лучевых трубок и других видов активированного стекла
GЕ020
Отходы стекловолокна
GF КЕРАМИЧЕСКИЕ ОТХОДЫ В НЕДИСПЕРГИРОВАННОЙ ФОРМЕ
GF010
Керамические отходы, подвергнутые обжигу после формовки, в том числе керамические сосуды (до и (или) после использования)
GF020
Отходы и лом металлокерамики (композиционные металлокерамические материалы)
GF030
Волокна на керамической основе, не указанные в других разделах и не включенные в другие списки
GG ДРУГИЕ ОТХОДЫ, СОДЕРЖАЩИЕ В ОСНОВНОМ НЕОРГАНИЧЕСКИЕ КОМПОНЕНТЫ, КОТОРЫЕ МОГУТ СОДЕРЖАТЬ МЕТАЛЛЫ И ОРГАНИЧЕСКИЕ МАТЕРИАЛЫ
GG010
Частично рафинированный сульфат кальция, получаемый при обессеривании топочного газа
GG020
Отходы гипсовых обшивочных плит или листов сухой штукатурки, образующийся при сносе зданий
GG030
Зольный остаток и шлак, удаляемые из энергоустановок, работающих на угле
GG040
Летучая зола из энергоустановок, работающих на угле
GG050
Анодные остатки нефтяного кокса и (или) битума
GG060
Отработанный активированный уголь
GG070
Основной шлак, образующийся при производстве чугуна или стали, пригодный для фосфатных удобрений или другого использования
GG080