Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының қаржылық және өзге де есептіліктің тізбесін, нысандарын ұсыну мерзімдерін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 17 наурыздағы № 101 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 19 наурызда № 20144 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 18 мамырдағы № 158 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 18.05.2023 № 158 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2020 бастап күшіне енеді
"Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" 2019 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының қаржылық және өзге де есептілік тізбесі, ұсыну мерзімдері;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамының активтері мен пассивтері жөніндегі есеп" нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы активтерінің түсімі және оларды пайдалану туралы есеп" нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Қаржы құралдарының түрлері бойынша "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп" нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамының активтері қозғалысының болжамы" нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамына келіп түскен әлеуметтік аударымдар мен өсімпұлдардың сомалары және міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушылардың саны туралы мәліметтер" нысаны;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамынан төленетін әлеуметтік төлемдерді алушылардың саны және сомалары туралы мәліметтер" нысаны;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамынан төленетін әлеуметтік төлемдердің орташа мөлшері туралы мәліметтер" нысаны;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Әлеуметтік қатер түрлері бойынша "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамынан әлеуметтік төлемдерді алушылар санының және сомаларының динамикасы" нысаны;

Об определении перечня, форм, сроков представления финансовой и иной отчетности Государственным фондом социального страхования
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 17 марта 2020 года № 101. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 марта 2020 года № 20144. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 18 мая 2023 года № 158
Сноска.Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 18.05.2023 № 158 (вводится в действие с 01.07.2023).
Примечание ИЗПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2020 года.
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года "Об обязательном социальном страховании", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Определить:
1) перечень, сроки представления финансовой и иной отчетности Государственным фондом социального страхования согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму "Отчет по активам и пассивам акционерного общества "Государственный фонд социального страхования", согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму "Отчет о поступлении и использовании активов акционерного общества "Государственный фонд социального страхования", согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму "Отчет о структуре инвестиционного портфеля активов акционерного общества "Государственный фонд социального страхования" по видам финансовых инструментов", согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму "Прогноз движения активов акционерного общества "Государственный фонд социального страхования", согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму "Сведения о суммах социальных отчислений и пени, поступивших в акционерное общество "Государственный фонд социального страхования", и числе участников системы обязательного социального страхования", согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму "Сведения о числе получателей и суммах социальных выплат из акционерного общества "Государственный фонд социального страхования", согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) форму "Сведения о средних размерах назначенных социальных выплат из акционерного общества "Государственный фонд социального страхования", согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) форму "Динамика численности получателей и сумм социальных выплат из акционерного общества "Государственный фонд социального страхования" по видам социальных рисков", согласно приложению 9 к настоящему приказу;

10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамына қайтарылған артық есептелген (төленген) әлеуметтік төлемдер сомасының түсуі туралы мәліметтер" нысаны;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес "Әлеуметтік төлемдерді тағайындау және төлеу туралы есеп" нысаны айқындалсын.
2. Осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес тізім бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Әлеуметтік сақтандыру, базалық әлеуметтік және зейнетақымен қамсыздандыру саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі А.Ә. Сарбасовқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрі
Б. Нурымбетов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, қорғаныс және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің
2020 жылғы 17 наурыздағы
№ 101 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының қаржылық және өзге де есептілік тізбесі, ұсыну мерзімдері
Атауы
Есептілікті ұсыну мерзімдері
1.
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамының активтері мен пассивтері жөніндегі есеп
есепті айдан кейінгі күнтізбелік айдың 7 жұмыс күні ішінде
2.
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы активтерінің түсімі және оларды пайдалану туралы есеп
есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік айдың 15-күні
3.
Қаржы құралдарының түрлері бойынша "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп
есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік айдың 15-күні
4.
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамының активтер қозғалысының болжамы
жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуіріне дейін
5.
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамына келіп түскен әлеуметтік аударымдар мен өсімпұлдардың сомалары және міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушылардың саны туралы мәліметтер
есепті айдан кейінгі күнтізбелік айдың 7-күні
6.
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамынан төленетін әлеуметтік төлемдерді алушылардың саны және сомалары туралы мәліметтер
есепті айдан кейінгі күнтізбелік айдың 7-күні
7.
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамынан тағайындалған әлеуметтік төлемдердің орташа мөлшері туралы мәліметтер
есепті айдан кейінгі күнтізбелік айдың 7-күні
8.
Әлеуметтік қатер түрлері бойынша "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамынан әлеуметтік төлемдерді алушылар санының және сомаларының динамикасы
есепті айдан кейінгі күнтізбелік айдың 7-күні
9.
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамына қайтарылған артық есептелген (төленген) әлеуметтік төлемдер сомасының түсуі туралы мәліметтер
есепті айдан кейінгі күнтізбелік айдың 7-күні
10.
Әлеуметтік төлемдерді тағайындау және төлеу туралы есеп
есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік айдың 15-күні
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің
2020 жылғы 17 наурыздағы
№ 101 бұйрығына
2-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамының активтері мен пассивтері жөніндегі есеп
Есепті кезең: 20___ жылғы ________ айына
Индексі: № 1-қ нысаны
Кезеңділігі: ай сайын
Кім ұсынады: "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі күнтізбелік айдың 7 жұмыс күні ішінде
№ 1-қ нысан
(мың теңге)
№№
Баптардың атауы

10) форму "Сведения о поступивших возвратах излишне зачисленных (выплаченных) сумм социальных выплат в акционерное общество "Государственный фонд социального страхования", согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) форму "Отчет о назначении и выплате социальных выплат", согласно приложению 11 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу некоторые приказы Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по перечню согласно приложению 12 к настоящему приказу.
3. Департаменту политики социального страхования, базового социального и пенсионного обеспечения в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Сарбасова А. А.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2020 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
Б. Нурымбетов
СОГЛАСОВАН
Министерство цифрового развития,
инноваций
и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАН
Комитет по статистике
Министерства
национальной экономики
Республики
Казахстан
Приложение 1
к приказу
от 17 марта 2020 года № 101
Перечень, сроки представления финансовой и иной отчетности Государственным фондом социального страхования
Наименование
Сроки представления отчетности
1.
Отчет по активам и пассивам акционерного общества "Государственный фонд социального страхования"
в течение 7 рабочих дней месяца, следующего за отчетным месяцем
2.
Отчет о поступлении и использовании активов акционерного общества "Государственный фонд социального страхования"
15 числа календарного месяца, следующего за отчетным кварталом
3.
Отчет о структуре инвестиционного портфеля активов акционерного общества "Государственный фонд социального страхования" по видам финансовых инструментов
15 числа календарного месяца, следующего за отчетным кварталом
4.
Прогноз движения активов акционерного общества "Государственный фонд социального страхования"
ежегодно до 30 апреля года, следующего за отчетным годом
5.
Сведения о суммах социальных отчислений и пени, поступивших в акционерное общество "Государственный фонд социального страхования", и числе участников системы обязательного социального страхования
7 числа календарного месяца, следующего за отчетным месяцем
6.
Сведения о числе получателей и суммах социальных выплат из акционерного общества "Государственный фонд социального страхования"
7 числа календарного месяца, следующего за отчетным месяцем
7.
Сведения о средних размерах назначенных социальных выплат из акционерного общества "Государственный фонд социального страхования"
7 числа календарного месяца, следующего за отчетным месяцем
8.
Динамика численности получателей и сумм социальных выплат из акционерного общества "Государственный фонд социального страхования" по видам социальных рисков
7 числа календарного месяца, следующего за отчетным месяцем
9.
Сведения о поступивших возвратах зачисленных (выплаченных) сумм социальных выплат в акционерное общество "Государственный фонд социального страхования"
7 числа календарного месяца, следующего за отчетным месяцем
10.
Отчет о назначении и выплате социальных выплат
15 числа календарного месяца, следующего за отчетным кварталом
Приложение 2
к приказу
от 17 марта 2020 года № 101
форма, предназначенная
для сбора
административных данных
Отчет
по активам и пассивам акционерного общества "Государственный фонд социального страхования"
Отчетный период: ________ месяц 20___ года
Индекс: форма № 1-ф
Периодичность: ежемесячная
Кто представляет: акционерное общество "Государственный фонд социального страхования"
Куда представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: в течение 7 рабочих дней месяца, следующего за отчетным месяцем
форма №1-ф
(тыс. тенге)
Наименование статей

Активтердің жиыны (1+2+3+4+5+6+7)
ПАССИВТЕР
99
Әлеуметтік төлемдер бойынша міндеттемелер, оның ішінде:
еңбек ету қабілетінен айырылған жағдай
асыраушысынан айырылған жағдай
жұмысынан айырылған жағдай
жүктілікке және босануға, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айырылған жағдайлар
бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдай
10
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамының активтерінен есептелген комиссиялық сыйақы бойынша кредиторлық берешек
11
Басқа міндеттемелер
12
Провизиялардың барлығы, оның ішінде:
еңбек ету қабілетінен айырылған жағдайда
асыраушысынан айырылған жағдайда
жұмысынан айырылған жағдайда
жүктілікке және босануға, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айырылған жағдайлар
бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдай
13
Резервтер
14
Қаржы құралдарын қайта бағалау резервтері
15
Резервтің қажетті ең аз мөлшері
16
Пассивтердің жиыны (9+10+11+12+13+14+15)
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры"
акционерлік қоғамының Бас директоры
____________________ тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Бас бухгалтер (құрылымдық бөлімшенің басшысы)
____________________ тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(қолы)
Мөр орны
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамының активтері мен пассивтері жөніндегі есеп" 1-қ нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы Есепке қосымшада берілген
"Мемлекеттік әлеуметтік
сақтандыру қоры" акционерлік
қоғамының активтері мен
пассивтері жөніндегі есеп"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамының активтері мен пассивтері жөніндегі есеп" № 1-қ нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамының активтері мен пассивтері жөніндегі есеп" № 1-қ нысанын (бұдан әрі – № 1-қ нысан) "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Қор) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне ай сайын, есепті айдан кейінгі күнтізбелік айдың 7-күнінен кешіктірмей ұсынады.
2. № 1-қ нысанына бірінші басшы (ол болмаған кезеңде оны ауыстыратын адам), қаржылық есептілік деректердің дәйектілігін және оның уақтылы ұсынылуын қамтамасыз ететін бас бухгалтер мен құрылымдық бөлімшенің басшысы қол қояды және Қордың мөрімен куәландырылады.

Итого активов (1 стр.+ 2 стр.+ 3 стр. + 4 стр. + 5 стр. + 6 стр. + 7 стр.)
ПАССИВЫ
9
Обязательства по социальным выплатам всего, в том числе:
на случай утраты трудоспособности
на случай потери кормильца
на случай потери работы
на случаи потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей)
на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года
10
Кредиторская задолженность по комиссионному вознаграждению, начисленному от активов акционерного общества "Государственный фонд социального страхования"
11
Прочие обязательства
12
Провизии всего, в том числе:
на случай утраты трудоспособности
на случай потери кормильца
на случай потери работы
на случаи потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей)
на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года
13
Резервы
14
Резервы переоценки финансовых инструментов
15
Минимально требуемый размер резерва
16
Итого пассивов (9 стр. + 10 стр. + 11 стр. + 12 стр. + 13 стр. + 14 стр. + 15 стр.)
Генеральный директор акционерного общества
"Государственный фонд социального страхования"
_______________________Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(подпись)
Главный бухгалтер
(Руководитель структурного подразделения)
_____________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(подпись)
Место печати
Пояснение по заполнению формы № 1-ф "Отчет по активам и пассивам акционерного общества "Государственный фонд социального страхования" приведено в приложении к настоящему Отчету
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет по
активам и пассивам
акционерного
общества "Государственный
фонд социального
страхования"
Пояснение по заполнению
формы № 1-ф "Отчет по активам и пассивам акционерного общества
"Государственный фонд социального страхования"
1. Форма № 1-ф "Отчет по активам и пассивам акционерного общества "Государственный фонд социального страхования" (далее – форма № 1-ф) представляется акционерным обществом "Государственный фонд социального страхования" (далее – Фонд) в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежемесячно не позднее 7 числа календарного месяца, следующего за отчетным месяцем.
2. Форма № 1-ф подписывается первым руководителем (в период его отсутствия – лицом, его замещающим), главным бухгалтером и руководителем структурного подразделения, которые обеспечивают достоверность данных в финансовой отчетности и своевременность ее представления, и заверяется печатью Фонда.

3. № 1-қ нысаны былайша толтырылады:
"№" 1-бағанда реті бойынша нөмірлер көрсетіледі. Келесі ақпарат реті бойынша нөмірі үзіліссіз көрсетіледі;
"Активтердің жиыны" деген 8-жол бойынша 1,2,3,4,5,6,7-жолдарда көрсетілген активтердің барлық баптары бойынша қорытынды сомасы көрсетіледі;
"Алушылардың әлеуметтік төлемдер бойынша талаптарының жиынтығы, оның ішінде" деген 9-жол бойынша "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының шотына берілген әлеуметтік төлемдерді жүзеге асыруға қажетті қаражат көрсетіледі;
"Провизиялар" деген 12-жол бойынша алушыларға болашақ әлеуметтік төлемдердің келтірілген құны актуарлық есептер қолданылып көрсетіледі;
"Резервтер" деген 13-жол бойынша Қордың активтері мен провизияларының айырмашылығы көрсетіледі;
"Қаржы құралдарын қайта бағалау резервтері" деген 14-жол бойынша "Қазақстан қор биржасының" деректері негізінде алынған қаржы құралдарын таза бағамен алу және оның нарықтық құны арасындағы айырмашылық көрсетіледі;
15-жол бойынша "Талап етілетін ең төменгі резерв мөлшері" провизия мөлшерінен он пайыздан кем емес мөлшерде;
"Пассивтердің жиыны" деген 16-жол бойынша 9,10,11,12,13,14,15-жолдарда көрсетілген пассивтердің барлық баптары бойынша қорытынды сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің
2020 жылғы 17 наурыздағы
№ 101 бұйрығына
2-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы активтерінің түсімі және оларды пайдалану туралы есеп
Есепті кезең: 20___ жылғы ___ тоқсан
Индекс: № 2-қ нысаны
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Кім ұсынады: "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік айдың 15-күні
№ 2-қ нысаны
Баптардың атауы
мың теңге
1
Тоқсан басындағы активтер
2
Активтердің түсімі
оның ішінде:
2.1
әлеуметтік аударымдар
2.2
әлеуметтік аударымдарды төлеуді кешіктіргені үшін алынған өсімпұл
2.3
инвестициялық табыс
2.4
Артық есептелген (төленген) әлеуметтік төлемдер сомасын қайтару
3
Шығуы
оның ішінде:
3.1
Әлеуметтік төлемдер, барлығы
оның ішінде:

3. Форма № 1-ф заполняется следующим образом:
в столбце 1 "№" указывается номер по порядку. Последующая информация указывается без прерывания нумерации по порядку;
по строке 8 "Итого активов" указывается итоговая сумма по всем статьям активов, указанных в строках 1,2,3,4,5,6,7;
по строке 9 "Обязательства по социальным выплатам всего, в том числе:" указываются средства, необходимые для осуществления социальных выплат, переданные на счет Государственной корпорации "Правительство для граждан";
по строке 12 "Провизии" указывается приведенная стоимость будущих социальных выплат получателям с использованием актуарных расчетов;
по строке 13 "Резервы" указывается разность активов и провизии Фонда;
по строке 14 "Резервы переоценки финансовых инструментов" указывается разница между чистой ценой приобретения финансовых инструментов и его рыночной стоимостью, полученной на основании данных Казахстанской фондовой биржи;
по строке 15 "Минимально требуемый размер резерва" в размере не менее десяти процентов от размера провизии;
по строке 16 "Итого пассивов" указывается итоговая сумма по всем статьям пассивов, указанных в строках 9,10,11,12,13,14,15.
Приложение 3
к приказу
от 17 марта 2020 года № 101
форма, предназначенная
для сбора
административных данных
Отчет о поступлении и использовании активов акционерного общества
"Государственный фонд социального страхования"
Отчетный период: ___ квартал 20___ года
Индекс: форма № 2-ф
Периодичность: ежеквартальная
Кто представляет: акционерное общество "Государственный фонд социального страхования"
Куда представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: 15 числа календарного месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма № 2-ф
Наименование статей
тыс. тенге
1
Активы на начало квартала
2
Поступления активов
из них:
2.1
социальные отчисления
2.2
пени за несвоевременную и (или) неполную уплату социальных отчислений
2.3
инвестиционный доход
2.4.
возврат излишне зачисленных (выплаченных) сумм социальных выплат
3
Выбытие
из них:
3.1
Социальные выплаты, всего:
в том числе:

3.1.1.
еңбек ету қабілетінен айырылған жағдайда
3.1.2.
асыраушысынан айырылған жағдайда
3.1.3.
жұмысынан айырылған жағдайда
3.1.4.
жүктілікке және босануға, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айырылған жағдайларда
3.1.5.
бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдай
3.2
Әлеуметтік аударымдардың артық (қате) төленген және (немесе) әлеуметтік аударымдарды уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін өсімпұлдар, сонымен қатар өзге де қате есептелген қаражат сомаларын қайтару
3.3
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамының қызметін қамтамасыз етуге аударылған комиссиялық сыйақы
3.4
Қаржы құралдарын сатып алу
4

3.1.1
на случай утраты трудоспособности
3.1.2
на случай потери кормильца
3.1.3
на случай потери работы
3.1.4
на случаи потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей)
3.1.5
на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года
3.2
Возврат излишне (ошибочно) уплаченных сумм социальных отчислений и (или) пени за несвоевременную и (или) неполную уплату социальных отчислений, а также иных ошибочно зачисленных средств
3.3
Комиссионное вознаграждение, перечисленное на обеспечение деятельности акционерного общества "Государственный фонд социального страхования"
3.4
Приобретение финансовых инструментов
4

Тоқсан соңындағы активтер (1-жол + 2-жол – 3-жол)
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры"
акционерлік қоғамының Бас директор
____________________ тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(қолы)
Бас бухгалтер (Құрылымдық бөлімшенің басшысы)
____________________ тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(қолы)
Мөр орны
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы активтерінің түсімі және оларды пайдалану туралы есеп" № 2-қ нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы Есепке қосымшада берілген.
"Мемлекеттік әлеуметтік
сақтандыру қоры" акционерлік
қоғамы активтерінің түсімі және
оларды пайдалану туралы есеп"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы активтерінің түсімі және оларды пайдалану туралы есеп" № 2-қ нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы активтерінің түсімі және оларды пайдалану туралы есеп" № 2-қ нысанын (бұдан әрі – № 2-қ нысаны) "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Қор) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік айдың 15-күнінен кешіктірмей ұсынады.
2. № 2-қ нысанына бірінші басшы (ол болмаған кезеңде оны ауыстыратын адам), қаржылық есептілік деректердің дәйектілігін және оның уақтылы ұсынылуын қамтамасыз ететін бас бухгалтер мен құрылымдық бөлімшенің басшысы қол қояды және Қордың мөрімен куәландырылады.
3. Нысан былайша толтырылады:
"№" 1-бағанда реті бойынша нөмірлер көрсетіледі. Келесі ақпарат реті бойынша нөмірі үзіліссіз көрсетіледі;
"Активтердің түсімі" деген 2-жолда активтердің қорытынды сомасы (2.1, 2.2, 2.3, 2.4-жолдар) көрсетіледі;
"Әлеуметтік төлемдер, барлығы:" деген 3.1-жолда "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының шотына берілген әлеуметтік төлемдерді жүзеге асыруға қажетті қаражат көрсетіледі;
3.2.-жолда "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының шотына берілген артық (қате) аударылған әлеуметтік аударымдар және (немесе) әлеуметтік аударымдарды уақытында және (немесе) толық аудармағаны үшін өсімпұлдар, сонымен қатар басқа да қате аударылған қаражат сомасы көрсетіледі;
3.3.-жолда "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамының қызметін қамтамасыз етуге комиссиялық сыйақы көрсетіледі;
3.4.-жолда қаржы құралдарын сатып алу сомасы көрсетіледі.

Активы на конец квартала (стр.1+стр.2-стр.3)
Генеральный директор акционерного общества
"Государственный фонд социального страхования"
___________________________Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(подпись)
Главный бухгалтер
(Руководитель структурного подразделения)
______________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(подпись)
Место печати
Пояснение по заполнению формы № 2-ф "Отчет о поступлении и использовании активов акционерного общества "Государственный фонд социального страхования" приведено в приложении к настоящему Отчету.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных "Отчет
о поступлении и использовании
активов акционерного общества
"Государственный фонд социального
страхования"
Пояснение по заполнению
формы № 2-ф "Отчет о поступлении и использовании активов
акционерного общества
"Государственный фонд социального страхования"
1. Форма № 2-ф "Отчет о поступлении и использовании активов акционерного общества "Государственный фонд социального страхования" (далее – форма № 2-ф) представляется акционерным обществом "Государственный фонд социального страхования" (далее – Фонд) в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежеквартально не позднее 15 числа календарного месяца, следующего за отчетным кварталом.
2. Форма № 2-ф подписывается первым руководителем (в период его отсутствия – лицом, его замещающим), главным бухгалтером и руководителем структурного подразделения, которые обеспечивают достоверность данных в финансовой отчетности и своевременность ее представления, и заверяется печатью Фонда.
3. Форма заполняется следующим образом:
в столбце 1 "№" указывается номер по порядку. Последующая информация указывается без прерывания нумерации по порядку;
по строке 2 "Поступление активов" указывается итоговая сумма активов (строки 2.1, 2.2, 2.3, 2.4);
по строке 3.1 "Социальные выплаты, всего:" указываются средства, необходимые для осуществления социальных выплат, переданные на счет Государственной корпорации "Правительство для граждан";
по строке 3.2 указывается возврат излишне (ошибочно) уплаченных сумм социальных отчислений и (или) пени за несвоевременную и (или) неполную уплату социальных отчислений, а также иных ошибочно зачисленных средств, переданные на счет Государственной корпорации "Правительство для граждан";
по строке 3.3 указывается комиссионное вознаграждение на обеспечение деятельности акционерного общества "Государственный фонд социального страхования";
по строке 3.4 указывается сумма приобретения финансовых инструментов;

"Тоқсан соңындағы активтер (1жол+2жол-3жол)" деген 4-жолда "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының шотына әлеуметтік төлемдерді жүзеге асыруға берілген қаражатты шегергенде тоқсан соңындағы активтердің қорытынды сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің
2020 жылғы 17 наурыздағы
№ 101 бұйрығына
4-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қаржы құралдарының түрлері бойынша "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп
Есепті кезең: 20___ жылғы ___ тоқсан
Индексі: № 3-ққ нысаны
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Кім ұсынады: "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік айдың 15-күні
№ 3-ққ нысаны
Эмитент
Бағалы қағаздың түрі
НИН/ISIN
Кредиттік рейтинг
листинг/ рейтинг
Репо/купонның мөлшерлемесі
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Валюта
Саны
Номиналды құны
Сатып алу бағасы
Сатып алу күні
Жабылу күні
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы
Репо сатып алу -ашылу көлемі
Есепке алу санаты
Есепті күнге теңгемен нарықтық құны
Қалыптастырылған провизиялар
Портфельдегі үлесі
Белгіленген лимиттер
14
15
16
17
18
19
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры"
акционерлік қоғамының Бас директоры
____________________ тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(қолы)
Бас бухгалтер (Құрылымдық бөлімшенің басшысы)
____________________ тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(қолы)
Мөр орны
"Қаржы құралдарының түрлері бойынша "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп" №3-ққ нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы Есепке қосымшада берілген.
"Қаржы құралдарының түрлері
бойынша "Мемлекеттік
әлеуметтік сақтандыру қоры"
акционерлік қоғамы
активтерінің инвестициялық
портфелінің құрылымы туралы
есеп" әкімшілік деректерін
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Қаржы құралдарының түрлері бойынша "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп" № 3-ққ нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. "Қаржы құралдарының түрлері бойынша "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп" № 3-ққ нысанын (бұдан әрі – №3-ққ нысаны) "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Қор) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік айдың 15-күнінен кешіктірмей ұсынады.

по строке 4 "Активы на конец квартала (стр.1+стр.2-стр.3)" указывается итоговая сумма активов на конец квартала за минусом средств, переданных на счет Государственной корпорации "Правительство для граждан" на осуществление социальных выплат.
Приложение 4
к приказу
от 17 марта 2020 года № 101
форма, предназначенная для сбора
административных данных
Отчет о структуре инвестиционного портфеля активов акционерного общества "Государственный фонд социального страхования" по видам финансовых инструментов
Отчетный период: ___ квартал 20___ года
Индекс: форма № 3-фи
Периодичность: ежеквартальная
Кто представляет: акционерное общество "Государственный фонд социального страхования"
Куда представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: 15 числа календарного месяца, следующего за отчетным кварталом
форма № 3-фи
Эмитент
Тип ценной бумаги
НИН/ISIN
Кредитный рейтинг
листинг/ рейтинг
Ставка купона/репо
1
2
3
4
5
6
7
1.
2.
3.
4.
продолжение таблицы
Валюта
Количество
Номинальная стоимость
Цена покупки
Дата покупки
Дата закрытия
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
Объем покупки - открытия репо
Категория учета
Рыночная стоимость в тенге на отчетную дату
Сформированные провизии
Доля от портфеля
Установленные лимиты
14
15
16
17
18
19
Генеральный директор акционерного обществ
"Государственный фонд социального страхования"
_____________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(подпись)
Главный бухгалтер
(Руководитель структурного подразделения)
___________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(подпись)
Место печати
Пояснение по заполнению формы № 3-фи "Отчет о структуре инвестиционного портфеля активов акционерного общества "Государственный фонд социального страхования" по видам финансовых инструментов" приведено в приложении к настоящему Отчету
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных "Отчет
о структуре инвестиционного портфеля
активов акционерного общества
"Государственный фонд социального
страхования" по видам финансовых
инструментов"
Пояснение по заполнению формы № 3-фи
"Отчет о структуре инвестиционного портфеля активов
акционерного общества "Государственный фонд социального страхования" по видам финансовых инструментов"
1. Форма № 3-фи "Отчет о структуре инвестиционного портфеля активов акционерного общества "Государственный фонд социального страхования" по видам финансовых инструментов" (далее – форма № 3-фи) представляется акционерным обществом "Государственный фонд социального страхования" (далее – Фонд) в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежеквартально не позднее 15 числа календарного месяца, следующего за отчетным кварталом.

2. № 3-ққ нысанына бірінші басшы (ол болмаған кезеңде оны ауыстыратын адам), қаржылық есептілік деректердің дәйектілігін және оның уақтылы ұсынылуын қамтамасыз ететін бас бухгалтер мен құрылымдық бөлімшенің басшысы қол қояды және Қордың мөрімен куәландырылады.
3. № 3-ққ нысаны былайша толтырылады:
"№" 1-бағанда реті бойынша нөмірлер көрсетіледі. Келесі ақпарат реті бойынша нөмірі үзіліссіз көрсетіледі;
"Портфельдің құрылымы" деген 2-8-бағандарда Қор активтері есебінен алынған қаржы құралдарының сипаттары көрсетіледі;
"Портфельдің құрылымы" деген 9-15-бағандарда қаржы құралдарын алу бойынша мәмілелерінің параметрлері көрсетіледі;
"Портфельдің құрылымы" деген 16-19-бағандарда есепті күнге қаржы құралдарының ағымдағы жағдайы көрсетіледі.
Жолдарда Қордың инвестициялық портфеліндегі қаржы құралдарының атаулары көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің
2020 жылғы 17 наурыздағы
№ 101 бұйрығына
5-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамының активтер қозғалысының болжамы
Есепті кезең 20___ ж.
Индексі: № 4-а нысаны
Кезеңділігі: жыл сайын
Кім ұсынады: "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Ұсыну мерзімі: жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуіріне дейін
№ 4-а нысаны
(млн. теңге)
Баптардың атауы
Жылдар
1
Жылдың басындағы ақшалай қаражат қалдығы
2
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы активтерінің түсімі
оның ішінде:
2.1.
әлеуметтік аударымдар
2.2.
инвестициялық табыс
2.3.
әлеуметтік аударымдардың уақытында төленбеуі және (немесе) толық емес төленуі үшін өсімпұл
2.4
артық есептелген (төленген) әлеуметтік төлемдер сомасын қайтару
3
әлеуметтік төлемдер
оның ішінде:
3.1
еңбек ету қабілетінен айырылған жағдайға
3.2
асыраушысынан айырылған жағдайға
3.3
жұмысынан айырылған жағдайға
3.4
жүктілікке және босануға, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айырылған жағдайларда
3.5
бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдай
4
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамының әкімшілік шығыстары
5
Жинақталған активтер
6
Провизиялар
7
Резервтер
8
Ең төмен резерв
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры"
акционерлік қоғамының Бас директоры
____________________ тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(қолы)
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
____________________ тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(қолы)
Мөр орны
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамының активтер қозғалысының болжамы" № 4-а нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы Есепке қосымшада берілген.
"Мемлекеттік әлеуметтік
сақтандыру қоры" акционерлік
қоғамының активтер
қозғалысының болжамы"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамының активтер қозғалысының болжамы" № 4-а нысанын толтыру бойынша түсіндірме

2. Форма № 3-фи подписывается первым руководителем (в период его отсутствия – лицом, его замещающим), главным бухгалтером и руководителем структурного подразделения, которые обеспечивают достоверность данных в финансовой отчетности и своевременность ее представления, и заверяется печатью Фонда.
3. Форма № 3-фи заполняется следующим образом:
в столбце 1 "№" указывается номер по порядку. Последующая информация указывается без прерывания нумерации по порядку;
в столбцах 2 – 8 "Структура портфеля" указываются характеристики финансового инструмента, приобретенного за счет активов Фонда;
в столбцах 9 – 15 "Структура портфеля" указываются параметры сделки по приобретению финансового инструмента.
в столбцах 16 – 19 "Структура портфеля" указываются текущее состояние финансового инструмента на отчетную дату.
в строках будут отражены наименования финансовых инструментов, находящихся в инвестиционном портфеле Фонда.
Приложение 5
к приказу
от 17 марта 2020 года № 101
форма, предназначенная для сбора
административных данных
Прогноз движения активов
акционерного общества "Государственный фонд социального страхования"
Отчетный период: на ___________________ годы
Индекс: форма № 4-а
Периодичность: ежегодно
Кто представляет: акционерное общество "Государственный фонд социального страхования"
Куда представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: ежегодно до 30 апреля года, следующего за отчетным годом
Форма № 4-а
(млн.тенге)
Наименование статей
Годы
1
Остаток денежных средств на начало года
2
Поступление активов акционерного общества "Государственный фонд социального страхования"
в том числе:
2.1
социальные отчисления
2.2
инвестиционный доход
2.3
пеня за несвоевременную и (или) неполную уплату социальных отчислений
2.4
возврат излишне зачисленных (выплаченных) сумм социальных выплат
3
социальные выплаты
в том числе:
3.1
на случай утраты трудоспособности
3.2
на случай потери кормильца
3.3
на случай потери работы
3.4
на случаи потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей)
3.5
на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года
4
Административные расходы акционерного общества "Государственный фонд социального страхования"
5
Накопленные активы
6
Провизии
7
Резервы
8
Минимальный резерв
Генеральный директор акционерного общества
"Государственный фонд социального страхования"
________________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(подпись)
Руководитель структурного подразделения
_____________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(подпись)
Место печати
Пояснение по заполнению формы № 4-а "Прогноз движения активов акционерного общества "Государственный фонд социального страхования" приведено в приложении к настоящему Отчету
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Прогноз д вижения активов
акционерного общества
"Государственный фонд
социального страхования"
Пояснение по заполнению
формы № 4-а "Прогноз движения активов
акционерного общества "Государственный фонд социального страхования"

1. "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамының активтер қозғалысының болжамы" № 4-а нысанын (бұдан әрі – № 4-а нысаны) және актуарлық есепті "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Қор) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуіріне дейін ұсынады.
2. №4-а нысанына және актуарлық есепке бірінші басшы (ол болмаған кезеңде оны ауыстыратын адам) және қаржылық есептілік деректердің дәйектілігін және оның уақтылы ұсынылуын қамтамасыз ететін функциясына Қордың қаржылық тұрақтылығын бағалау кіретін бөлімшенің басшысы қол қояды және Қордың мөрімен куәландырылады.
3. Қордың қаржылық тұрақтылығын бағалау туралы актуарлық есеп кемінде елу жылдық болжамды кезеңге пессимистік, шынайы және оптимистік нұсқаларда жүзеге асырылады. Есепте пайдаланылған статистикалық деректер мен актуарлық кемшіліктерді келтіру қажет.
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің
2020 жылғы 17 наурыздағы
№ 101 бұйрығына
6-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамына келіп түскен әлеуметтік аударымдар мен өсімпұлдардың сомалары және міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушылардың саны туралы мәліметтер
Есепті кезең 20___ ж.
Индексі: № 5-әа нысаны
Кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын, жартыжылдық, жылдық
Кім ұсынады: "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Ұсыну мерзімі: есептіден кейінгі күнтізбелік айдың 7 күні
№ 5-әа нысаны
Облыстар, қалалар
Әлеуметтік аударымдардың сомасы, мың теңге
Өсімпұл, мың теңге
Қатысушылардың саны (мың адам)
1
2
3
4
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы
Атырау облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Жамбыл облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қарағанды облысы
Қызылорда облысы
Қостанай облысы
Маңғыстау облысы
Павлодар облысы
Солтүстік Қазақстан облысы
Түркістан облысы
Алматы қаласы
Нұр-Сұлтан қаласы
Шымкент қаласы
Өңір анықталмаған
Жиыны:
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры"
акционерлік қоғамының Бас директоры
____________________ тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(қолы)
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
____________________ тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(қолы)
Мөр орны
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамына келіп түскен әлеуметтік аударымдар мен өсімпұлдардың сомалары және міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушылардың саны туралы мәліметтер" № 5-әа нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы Есепке қосымшада берілген.
"Мемлекеттік әлеуметтік
сақтандыру қоры" акционерлік
қоғамына келіп түскен
әлеуметтік аударымдар
мен өсімпұлдардың сомалары
және міндетті әлеуметтік
сақтандыру жүйесіне
қатысушылардың саны
туралы мәліметтер" әкімшілік
деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамына келіп түскен әлеуметтік аударымдар мен өсімпұлдардың сомалары және міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушылардың саны туралы мәліметтер" № 5-әа нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. Форма № 4-а "Прогноз движения активов акционерного общества "Государственный фонд социального страхования" (далее – форма № 4-а) и актуарный отчет представляются акционерным обществом "Государственный фонд социального страхования" (далее – Фонд) в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежегодно до 30 апреля года, следующего за отчетным годом.
2. Форма № 4-а и актуарный отчет подписываются первым руководителем (в период его отсутствия – лицом, его замещающим) и руководителем подразделения, в функции которого входит оценка финансовой устойчивости Фонда, которые обеспечивают достоверность данных в отчетности и своевременность еҰ представления, и заверяются печатью Фонда.
3. Актуарный отчет об оценке финансовой устойчивости Фонда осуществляется как минимум на пятидесятилетний прогнозный период в пессимистичном, реалистичном и оптимистичном вариантах. В отчете необходимо привести использованные статистические данные и актуарные допущения.
Приложение 6
к приказу
от 17 марта 2020 года № 101
форма, предназначенная для сбора
административных данных
Сведения о суммах социальных отчислений и пени, поступивших в акционерное общество "Государственный фонд социального страхования", и числе участников системы обязательного социального страхования
Отчетный период: 20___ г.
Индекс: форма № 5-со
Периодичность: ежемесячная, ежеквартальная, полугодовая, годовая
Кто представляет: акционерное общество "Государственный фонд социального страхования"
Куда представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: 7 числа календарного месяца, следующего за отчетным
Форма № 5-со
Области, города
Сумма социальных отчислений, тыс. тенге
Пеня, тыс. тенге
Число участников (тыс. человек)
1
2
3
4
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Жамбылская
Западно-Казахстанская
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
г. Алматы
г. Нур-Султан
г. Шымкент
Регион не определен
Итого:
Генеральный директор акционерного общества
"Государственный фонд социального страхования"
______________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(подпись)
Руководитель структурного подразделения
______________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(подпись)
Место печати
Пояснение по заполнению формы № 5-со "Сведения о суммах социальных отчислений и пени, поступивших в акционерное общество "Государственный фонд социального страхования", и числе участников системы обязательного социального страхования" приведено в приложении к настоящему Отчету.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о суммах
социальных отчислений и
пени, поступивших в
акционерное общество
"Государственный фонд
социального страхования",
и числе участников системы
обязательного социального
страхования"
Пояснение по заполнению
формы № 5-со "Сведения о суммах социальных отчислений и пени, поступивших в акционерное общество
"Государственный фонд социального страхования", и числе участников системы обязательного социального страхования"

1. "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамына келіп түскен әлеуметтік аударымдар мен өсімпұлдардың сомалары және міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушылардың саны туралы мәліметтер" № 5-әа нысаны (бұдан әрі – №5-әа нысаны).
2. № 5-әа нысанын "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Қор) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне төмендегі кезеңділікпен:
1) ай сайын – есепті кезеңнен (айдан) кейінгі күнтізбелік айдың 7-күнінен кешіктірмей;
2) тоқсан сайын, 9 айға – есепті кезеңнен (тоқсан, 9 ай) кейінгі күнтізбелік айдың 7-күнінен кешіктірмей;
3) жарты жылда, жылына бір рет – есепті кезеңнен (жарты жыл, жыл) кейінгі күнтізбелік айдың 15-күнінен кешіктірмей ұсынады.
3. № 5-әа нысанына бірінші басшы (ол болмаған кезеңде оны ауыстыратын адам) және қаржылық есептілік деректердің дәйектілігін және оның уақтылы ұсынылуын қамтамасыз ететін құрылымдық бөлімшенің басшысы қол қояды және Қордың мөрімен куәландырылады.
4. № 5-әа нысаны былайша толтырылады:
"Әлеуметтік аударымдардың сомасы", "Өсімпұл" деген 2, 3-бағандарда – әлеуметтік аударымдар жүзеге асырылған міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесінің қатысушысы үшін әлеуметтік аударымдардың, әлеуметтік аударымдарды уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін өсімпұлдың түсу есебі соңғы төлем күніне аударымдар
әлеуметтік аударымдар жүзеге асырылған міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесінің қатысушысы үшін әлеуметтік аударымдар, өсімпұл бірнеше облыстан (әртүрлі жұмыс берушіден) келіп түскен жағдайда, келіп түскен әлеуметтік аударымдардың, өсімпұлдың сомасы қосылады және соңғы аударым келіп түскен облыс бойынша көрсетіледі;
"Қатысушылардың саны (мың адам)" деген 4-бағанда – әрбір есепті кезеңде (ай, тоқсан, жартыжылдық, 9 ай, жыл, есепті күнге дейінгі соңғы 24 ай) әлеуметтік аударымдардың жалғасуына немесе тоқтатылғанына қарамастан, бір рет болса да есепке алынған, есепті кезеңде әлеуметтік аударымдар төлеу жүргізілген міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушылардың барлығы есепке алынады.
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің
2020 жылғы 17 наурыздағы
№ 101 бұйрығына
7-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамынан төленетін әлеуметтік төлемдерді алушылардың саны және сомалары туралы мәліметтер
Есепті кезең 20___ ж.
Индексі: № 6-әт нысаны
Кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын, жартыжылдық, жылдық
Кім ұсынады: "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі күнтізбелік айдың 7-күні
№ 6-әт нысаны
Облыстар
Барлығы
оның ішінде әлеуметтік төлемдердің түрлері бойынша
Алушы-лардың саны (адам)
Төлемдер сомасы (мың теңге)
Еңбек ету қабілетінен айырылған жағдайда
Асыраушысынан айырылған жағдайда
Алу-шылар саны (адам)
Төлем сомасы (мың теңге)
Алу-шылар саны (адам)
Төлем сомасы (мың теңге)
1
2
3
4
5
6
7
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы
Атырау облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Жамбыл облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қарағанды облысы
Қызылорда облысы
Қостанай облысы
Маңғыстау облысы
Павлодар облысы
Солтүстік Қазақстан облысы
Түркістан облысы
Алматы қаласы
Нұр-сұлтан қаласы
Шымкент қаласы
Жиыны:
кестенің жалғасы
оның ішінде әлеуметтік төлемдердің түрлері бойынша
Жұмысынан айырылған жағдайда
Жүктілікке және босануға, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айырылған жағдайларда
Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдай
Алу-шылар саны (адам)
Төлем сомасы (мың теңге)
Алу-шылар саны (адам)
Төлем сомасы (мың теңге)
Алу-шылар саны (адам)
Төлем сомасы (мың теңге)
8
9
10
11
12
13
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры"
акционерлік қоғамының Бас директоры
____________________ тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(қолы)
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
____________________ тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
қолы)
Мөр орны
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамынан төленетін әлеуметтік төлемдерді алушылардың саны және сомалары туралы мәліметтер" № 6-әт нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы Есепке қосымшада берілген.
"Мемлекеттік әлеуметтік
сақтандыру қоры" акционерлік
қоғамынан төленетін әлеуметтік
төлемдерді алушылардың саны
және сомалары туралы
мәліметтер" әкімшілік
деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамынан төленетін әлеуметтік төлемдерді алушылардың саны және сомалары туралы мәліметтер" № 6-әт нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. Форма № 5-со "Сведения о суммах социальных отчислений и пени, поступивших в акционерное общество "Государственный фонд социального страхования", и числе участников системы обязательного социального страхования" (далее – Форма № 5-со).
2. Форма № 5-со представляется акционерным обществом "Государственный фонд социального страхования" (далее – Фонд) в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан со следующей периодичностью:
1) ежемесячно – не позднее 7 числа календарного месяца, следующего за отчетным месяцем;
2) ежеквартально, за 9 месяцев – не позднее 7 числа календарного месяца, следующего за отчетным периодом (квартал, 9 месяцев);
3) один раз в полугодие, год – не позднее 15 числа календарного месяца, следующего за отчетным периодом (полугодие, год).
3. Форма № 5-со подписывается первым руководителем (в период его отсутствия – лицом, его замещающим) и руководителем структурного подразделения, которые обеспечивают достоверность данных в финансовой отчетности и своевременность ее представления, и заверяется печатью Фонда.
4. Форма № 5-со заполняется следующим образом:
В столбцах 2, 3 "Сумма социальных отчислений", "Пеня" - учет поступлений социальных отчислений, пени за несвоевременную и (или) неполную уплату социальных отчислений за участника системы обязательного социального страхования ведется по области, из которой поступают отчисления на дату последнего платежа;
в случае поступления социальных отчислений, пени за участника системы обязательного социального страхования из нескольких областей (от разных работодателей) суммы поступивших социальных отчислений, пени суммировать и отражать по области, откуда поступило последнее отчисление;
в столбце 4 "Число участников (тыс. человек)" в каждом отчетном периоде (месяц, квартал, полугодие, 9 месяцев, год, за последние 24 месяца на отчетную дату) учитываются все участники системы обязательного социального страхования, за которых в отчетном периоде была произведена уплата социальных отчислений, учтенные хотя бы один раз, независимо от того, продолжаются ли социальные отчисления или прекращены.
Приложение 7
к приказу
от 17 марта 2020 года № 101
форма, предназначенная для сбора
административных данных
Сведения о числе получателей и суммах социальных выплат из
акционерного общества "Государственный фонд социального страхования"
Отчетный период: 20___ г.
Индекс: форма № 6-св
Периодичность: ежемесячная, ежеквартальная, полугодовая, годовая
Кто представляет: акционерное общество "Государственный фонд социального страхования"
Куда представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: 7 числа календарного месяца, следующего за отчетным месяцем форма
№ 6-св
Регионы
Всего
в том числе по видам социальных выплат
Число получателей (человек)
Сумма выплат (тыс. тенге)
на случай утраты трудоспособности
на случай потери кормильца
на случай потери работы
на случаи потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка(детей)
на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года
Число получателей (человек)
Сумма выплат (тыс. тенге)
Число получателей (человек)
Сумма выплат (тыс. тенге)
Число получателей (человек)
Сумма выплат (тыс. тенге)
Число получателей (человек)
Сумма выплат (тыс. тенге)
Число получателей (человек)
Сумма выплат (тыс. тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Жамбылская
Западно-Казахстанская
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
г. Алматы
г. Нур-Султан
г. Шымкент
Итого:
Генеральный директор акционерного общества "Государственный фонд социального страхования"
__________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(подпись)
Руководитель структурного подразделения
_______________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(подпись)
Место печати
Пояснение по заполнению формы № 6-св "Сведения о числе получателей и суммах социальных выплат из акционерного общества "Государственный фонд социального страхования" приведено в приложении к настоящему Отчету.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных "Сведения
о числе получателей и суммах
социальных выплат из акционерного
общества "Государственный
фонд социального страхования"
Пояснение по заполнению
формы № 6-св "Сведения о числе получателей и суммах социальных
выплат из акционерного общества "Государственный фонд социального страхования"

1. "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамынан төленетін әлеуметтік төлемдерді алушылардың саны және сомалары туралы мәліметтер" № 6-әт нысанын (бұдан әрі – № 6-әт нысаны) "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Қор) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне төмендегі кезеңділікпен:
1) ай сайын – есепті кезеңнен (айдан) кейінгі күнтізбелік айдың 7-күнінен кешіктірмей;
2) тоқсан сайын, 9 айға – есепті кезеңнен (тоқсан, 9 ай) кейінгі күнтізбелік айдың 7-күнінен кешіктірмей;
3) жарты жылда, жылына бір рет – есепті кезеңнен (жарты жыл, жыл) кейінгі күнтізбелік айдың 15-күнінен кешіктірмей ұсынады.
2. № 6-әт нысанына бірінші басшы (ол болмаған кезеңде оны ауыстыратын адам) және қаржылық есептілік деректердің дәйектілігін және оның уақтылы ұсынылуын қамтамасыз ететін құрылымдық бөлімшенің басшысы қол қояды және Қордың мөрімен куәландырылады.
3. № 6-әт нысан былайша толтырылады:
әрбір есепті кезеңде (ай, тоқсан, жартыжылдық, 9 ай, жыл) аталған есепті қалыптастыру кезінде төлемнің жалғасуына немесе тоқтатылғанына қарамастан, есепті кезең үшін әлеуметтік төлем жүзеге асырылған әлеуметтік төлемдерді алушылардың барлығы (есепті кезеңде бір рет болса да ескерілген) есепке алынады.
Бұл ретте, есепті кезең үшін жүзеге асырылған әлеуметтік төлемдердің сомасы міндетті зейнетақы жарналарын ұстап қалу ескерілмей көрсетіледі.
Асыраушысынан айырылуы жағдайы бойынша әлеуметтік төлемнен үлес бөлінген жағдайда негізгі іс ашылған облыс бойынша бір алушы есепке алынады.
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің
2020 жылғы 17 наурыздағы
№ 101 бұйрығына
8-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамынан тағайындалған әлеуметтік төлемдердің орташа мөлшері туралы мәліметтер
Есепті кезең 20___ ж.
Индексі: № 7-ом нысаны
Кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын, жартыжылдық, жылдық
Кім ұсынады: "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі күнтізбелік айдың 7-күні
№ 7-ом нысаны
Облыстар
Тағайындалған әлеуметтік төлемдердің орташа мөлшері, (теңге)
Еңбек ету қабілетінен айырылған жағдай
Асыраушысынан айырылған жағдай
Жұмысынан айырылған жағдай
Жүктіліккежәне босануға, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуына байланысты табысынан айырылған жағдайларда
Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдай
1
3
4
5
6
7
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы
Атырау облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Жамбыл облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қарағанды облысы
Қызылорда облысы
Қостанай облысы
Маңғыстау облысы
Павлодар облысы
Солтүстік Қазақстан облысы
Түркістан облысы
Алматы қаласы
Нұр-Сұлтан қаласы
Шымкент қаласы
Жиыны:
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры"
акционерлік қоғамының Бас директоры
____________________ тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(қолы)
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
____________________ тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(қолы)
Мөр орны
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамынан тағайындалған әлеуметтік төлемдердің орташа мөлшері туралы мәліметтер" № 7-ом нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы Есепке қосымшада берілген.
"Мемлекеттік әлеуметтік
сақтандыру қоры" акционерлік
қоғамынан тағайындалған
әлеуметтік төлемдердің орташа
мөлшері туралы мәліметтер"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамынан тағайындалған әлеуметтік төлемдердің орташа мөлшері туралы мәліметтер" № 7-ом нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. Форма № 6-св "Сведения о числе получателей и суммах социальных выплат из акционерного общества "Государственный фонд социального страхования" (далее – форма № 6-св) представляется акционерным обществом "Государственный фонд социального страхования" (далее – Фонд) в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан со следующей периодичностью:
1) ежемесячно – не позднее 7 числа календарного месяца, следующего за отчетным месяцем;
2) ежеквартально, за 9 месяцев – не позднее 7 числа календарного месяца, следующего за отчетным периодом (квартал, 9 месяцев);
3) один раз в полугодие, год – не позднее 15 числа календарного месяца, следующего за отчетным периодом (полугодие, год).
2. Форма № 6-св подписывается первым руководителем (в период его отсутствия – лицом, его замещающим) и руководителем структурного подразделения, которые обеспечивают достоверность данных в отчетности и своевременность ее представления, и заверяется печатью Фонда.
3. Форма № 6-св заполняется следующим образом:
при формировании данного отчета в каждом отчетном периоде (месяц, квартал, полугодие, 9 месяцев, год) учитываются все получатели социальных выплат (учтенные хотя бы один раз в отчетном периоде), которым в отчетном периоде была осуществлена социальная выплата, независимо от того продолжается она или прекращена.
При этом сумма осуществленных социальных выплат в отчетном периоде отражается без учета удержаний обязательных пенсионных взносов.
В случае выделения долей социальной выплаты по потере кормильца учитывается один получатель по области, в которой находится основное дело.
Приложение 8
к приказу
от 17 марта 2020 года № 101
форма, предназначенная для сбора
административных данных
Сведения о средних размерах назначенных социальных выплат из
акционерного общества "Государственный фонд социального страхования"
Отчетный период: 20___ г.
Индекс: форма № 7-ср
Периодичность: ежемесячная, ежеквартальная, полугодовая, годовая
Кто представляет: акционерное общество "Государственный фонд социального страхования"
Куда представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: 7 числа календарного месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма № 7-ср
Области
Средний размер назначенных социальных выплат, (тенге)
на случай утраты трудоспособности
на случай потери кормильца
на случай потери работы
на случаи потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей)
на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года
1
3
4
5
6
7
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Жамбылская
Западно-Казахстанская
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
г. Алматы
г. Нур-Султан
г. Шымкент
Итого:
Генеральный директор акционерного общества
"Государственный фонд социального страхования"
________________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(подпись)
Руководитель структурного подразделения
__________________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(подпись)
Место печати
Пояснение по заполнению формы № 7-ср "Сведения о средних размерах назначенных социальных выплат из акционерного общества "Государственный фонд социального страхования" приведено в приложении к настоящему Отчету.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных "Сведения
о средних размерах назначенных
социальных выплат из акционерного
общества "Государственный
фонд социального страхования"
Пояснение по заполнению формы отчетности № 7-ср "Сведения о средних размерах назначенных социальных выплат
из акционерного общества "Государственный фонд социального страхования"

1. "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамынан тағайындалған әлеуметтік төлемдердің орташа мөлшері туралы мәліметтер" № 7-ом нысанын (бұдан әрі – № 7-ом нысаны) "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Қор) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне төмендегі кезеңділікпен:
1) ай сайын – есепті кезеңнен (айдан) кейінгі күнтізбелік айдың 7-күнінен кешіктірмей;
2) тоқсан сайын, 9 айға – есепті кезеңнен (тоқсан, 9 ай) кейінгі күнтізбелік айдың 7-күнінен кешіктірмей;
3) жарты жылда, жылына бір рет – есепті кезеңнен (жарты жыл, жыл) кейінгі күнтізбелік айдың 15-күнінен кешіктірмей ұсынады.
2. № 7-ом нысанына бірінші басшы (ол болмаған кезеңде оны ауыстыратын адам) және қаржылық есептілік деректердің дәйектілігін және оның уақтылы ұсынылуын қамтамасыз ететін құрылымдық бөлімшенің басшысы қол қояды және Қордың мөрімен куәландырылады.
3. № 7-ом нысан былайша толтырылады:
әрбір есепті кезеңде (ай, тоқсан, жартыжылдық, 9 ай, жыл) аталған есепті қалыптастыру кезінде есепті кезең үшін тағайындалған әлеуметтік төлемдердің орташа мөлшері есепке алынады.
Есепті кезеңде тағайындалған әлеуметтік төлемдердің орташа мөлшерін есептеу әдістемесі есепті кезең үшін тағайындалған әлеуметтік төлемдер мөлшерінің орташа алынған шамасы ретінде айқындалады.
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің
2020 жылғы 17 наурыздағы
№ 101 бұйрығына
9-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Әлеуметтік қатер түрлері бойынша "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамынан әлеуметтік төлемдерді алушылар санының және сомаларының динамикасы
Есепті кезең: 20___ жылғы ________ айына
Индексі: № 8-c нысаны
Кезеңділігі: ай сайын
Кім ұсынады: "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі күнтізбелік айдың 7-күні
№ 8-c нысаны
Атауы
әлеуметтік қатерлердің түрлері бойынша
еңбек ету қабілетінен айырылған жағдайда
асыраушысынан айырылған жағдайда
жұмысынан айырылған жағдайда
бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдай
1
2
3
4
5
алушылардың айдың басындағы саны, адам
төлемдердің сомасы, мың теңге
тағайындалғандар, адам
тағайындау үшін әлеуметтік төлемдердің сомасы, мың теңге
өлім-жітім, адам
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерден келгендер, адам
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге кеткендер, адам
қалпына келтірілгендер, адам
алып тасталғандар, адам
алушылардың айдың соңындағы саны, адам
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры"
акционерлік қоғамының Бас директоры
____________________ тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(қолы)
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
____________________ тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(қолы)
Мөр орны
"Әлеуметтік қатер түрлері бойынша "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамынан әлеуметтік төлемдерді алушылар санының және сомаларының динамикасы" № 8-c нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы Есепке қосымшада берілген.
"Әлеуметтік қатер түрлері
бойынша "Мемлекеттік
әлеуметтік сақтандыру
қоры" акционерлік қоғамынан
әлеуметтік төлемдерді
алушылар санының және
сомаларының динамикасы"
әкімшілік деректерін
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Әлеуметтік қатер түрлері бойынша "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамынан әлеуметтік төлемдерді алушылар санының және сомаларының динамикасы" № 8-с нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. Форма № 7-ср "Сведения о средних размерах назначенных социальных выплат из акционерного общества "Государственный фонд социального страхования" (далее – форма № 8-ср) представляется акционерным обществом "Государственный фонд социального страхования" (далее – Фонд) в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан со следующей периодичностью:
1) ежемесячно – не позднее 7 числа календарного месяца, следующего за отчетным периодом (месяц);
2) ежеквартально, за 9 месяцев – не позднее 7 числа календарного месяца, следующего за отчетным периодом (квартал, 9 месяцев);
3) один раз в полугодие, год – не позднее 15 числа календарного месяца, следующего за отчетным периодом (полугодие, год).
2. Форма № 7-ср подписывается первым руководителем (в период его отсутствия – лицом, его замещающим) и руководителем структурного подразделения, которые обеспечивают достоверность данных в отчетности и своевременность ее представления, и заверяется печатью Фонда.
3. Форма № 7-ср заполняется следующим образом:
при формировании данного отчета в каждом отчетном периоде (месяц, квартал, полугодие, 9 месяцев, год) учитываются средние размеры назначенных социальных выплат за отчетный период.
Средний размер назначенных социальных выплат за отчетный период определяется как средневзвешенная величина назначенных размеров социальных выплат за отчетный период по каждому виду социального риска путем деления суммы назначенных социальных выплат за отчетный период на количество получателей за отчетный период.
Приложение 9
к приказу
от 17 марта 2020 года № 101
форма, предназначенная для сбора
административных данных
Динамика
численности получателей и сумм социальных выплат
из акционерного общества
"Государственный фонд социального страхования" по видам социальных рисков
Отчетный период: ________ месяц 20___ года
Индекс: форма № 8-д
Периодичность: ежемесячная
Кто представляет: акционерное общество "Государственный фонд социального страхования"
Куда представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: 7 числа календарного месяца, следующего за отчетным месяцем
форма № 8-д
по видам социальных рисков
на случай утраты трудоспособности
на случай потери кормильца
на случай потери работы
на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года
1
2
3
4
5
численность получателей на начало месяца, человек
сумма выплат, тыс. тенге
назначение, человек
сумма социальных выплат для назначенных, тыс. тенге
смертность, человек
прибывшие из-за пределов Республики Казахстан, человек
убывшие за пределы Республики Казахстан, человек
восстановленные, человек
снятые, человек
численность получателей на конец месяца, человек
Генеральный директор акционерного общества
"Государственный фонд социального страхования"
__________________________Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(подпись)
Руководитель структурного подразделения
__________________________Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(подпись)
Место печати
Пояснение по заполнению формы № 8-д "Динамика численности получателей и сумм социальных выплат из акционерного общества "Государственный фонд социального страхования" по видам социальных рисков" приведено в приложении к настоящему Отчету.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных "Динамика
численности получателей и сумм
социальных выплат из акционерного
общества "Государственный
фонд социального страхования"
по видам социальных рисков"
Пояснение по заполнению формы отчетности № 8-д
"Динамика численности получателей и сумм социальных выплат
из акционерного общества "Государственный фонд социального страхования" по видам социальных рисков"

1. "Әлеуметтік қатер түрлері бойынша "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамынан әлеуметтік төлемдерді алушылар санының және сомаларының динамикасы"№ 8-с нысанын (бұдан әрі – 8-с нысаны) "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" АҚ (бұдан әрі – Қор) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне ай сайын, есепті айдан кейінгі күнтізбелік айдың 7-күнінен кешіктірмей ұсынады.
2. № 8-с нысанына бірінші басшы (ол болмаған кезеңде оны ауыстыратын адам) және қаржылық есептілік деректердің дәйектілігін және оның уақтылы ұсынылуын қамтамасыз ететін бөлімшенің басшысы қол қояды және Қордың мөрімен куәландырылады.
3. № 8-с нысаны былайша толтырылады:
"алушылардың айдың басындағы саны" деген жолда – есепті кезеңнің басына әлеуметтік төлемдерді алушылардың саны көрсетіледі;
"төлемдердің сомасы" деген жолда – есепті айда әлеуметтік қатердің барлық түрлері бойынша алушыларға нақты жүргізілген әлеуметтік төлемдердің сомасы көрсетіледі;
"тағайындалғандар" деген жолда – есепті айда әлеуметтік төлемдерге бірінші рет енгізілген, қайта тағайындалған алушылардың саны көрсетіледі;
"тағайындалғандар үшін әлеуметтік төлемдердің сомасы" деген жолда – есепті айда әлеуметтік төлемдерге бірінші рет енгізілген, есепті кезеңде алушыларға нақты жүргізілген әлеуметтік төлемдердің сомасы көрсетіледі;
"өлім-жітім" деген жолда – есепті айда кайтыс болуына байланысты әлеуметтік төлемдер тоқтатылған алушылардың саны көрсетіледі;
"Қазақстан Республикасынан тыс жерлерден келгендер" деген жолда – есепті айда Қазақстан Республикасынан тыс жерлерден келген алушылардың саны көрсетіледі;
"Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге кеткендер" деген жолда – есепті айда Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге кеткен алушылардың саны көрсетіледі;
"қалпына келтірілгендер" деген жолда – есепті айда әлеуметтік төлемдері қалпына келтірілген алушылардың ("тағайындау" және "Қазақстан Республикасынан тыс жерлерден келгендер" санаттарында көрсетілген алушыларды қоспағанда) саны көрсетіледі;
"алынғандар" деген жолда – есепті айда әлеуметтік төлемдері алынып тасталған алушылардың ("өлім-жітім" және "Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге кеткендер" санаттарындағы алушыларды қоспағанда) саны көрсетіледі.
"алушылардың айдың соңындағы саны" деген жолда – есепті айдың соңындағы әлеуметтік қатердің түрлері бойынша алушылардың жалпы саны көрсетіледі. Алушылардың айдың басындағы санын жаңадан тағайындалған әлеуметтік төлемдерді алушыларды ескере отырып, Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерлерден келген, қайтадан қалпына келтірілген алушылардың санын қосып және қайтыс болған алушылар, Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге кеткен және әлеуметтік төлемі алынып тасталған алушылар санын шегеру жолымен айқындалады.
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің
2020 жылғы 17 наурыздағы
№ 101 бұйрығына
10-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамына қайтарылған артық есептелген (төленген) әлеуметтік төлемдер сомасының түсуі туралы мәліметтер"
Есепті кезең: 20___ жылғы ________ айына
Индексі: № 9-т нысаны
Кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылдық, жылдық
Кім ұсынады: "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі күнтізбелік айдың 7-күні
№ 9-т нысаны
Өңірлер
Барлығы
Еңбек ету қабiлетiнен айрылған жағдай
Асыраушысынан айрылған жағдай
Жұмысынан айрылған жағдай
Алушы лар саны (адам)
Қайтарылған төлем саны (мың теңге)
Алушы лар саны (адам)
Қайтарылған төлем саны (мың теңге)
Алушы лар саны (адам)
Қайтарылған төлем саны (мың теңге)
Алушы лар саны (адам)
Қайтарылған төлем саны (мың теңге)
Ақмола
Ақтөбе
Алматы
Атырау
Шығыс Қазақстан облысы
Жамбыл
Батыс Қазақстан облысы
Қарағанды
Қызылорда
Қостанай
Маңғыстау
Павлодар
Солтүстік Қазақстан облысы
Түркістан облысы
Алматы қаласы
Нұр-Сұлтан қаласы
Шымкент қаласы
Жиыны:
кестенің жалғасы
Жүктілікке және босануға, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айырылған жағдайларда
Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдай
Алушылар саны (адам)
Қайтарылған төлем саны (мың теңге)
Алушы лар саны (адам)
Қайтарылған төлем саны (мың теңге)
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры"
акционерлік қоғамының Бас директоры
____________________ тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(қолы)
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
____________________ тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(қолы)
Мөр орны
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" АҚ қайтарылған артық есептелген (төленген) әлеуметтік төлемдер сомасының түсуі туралы мәліметтер" № 9-т нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы Есепке қосымшада берілген
"Мемлекеттік әлеуметтік
сақтандыру қоры"
АҚ қайтарылған артық
есептелген (төленген)
әлеуметтік төлемдер сомасының
түсуі туралы мәліметтер"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамына қайтарылған артық есептелген (төленген) әлеуметтік төлемдер сомасының түсуі туралы мәліметтер" № 9-т нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. Форма № 8-д "Динамика численности получателей и сумм социальных выплат из акционерного общества "Государственный фонд социального страхования" по видам социальных рисков" (далее – форма № 8-д) представляется акционерным обществом "Государственный фонд социального страхования" (далее – Фонд) в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежемесячно – не позднее 7 числа календарного месяца, следующего за отчетным месяцем.
2. Форма № 8-д подписывается первым руководителем (в период его отсутствия – лицом, его замещающим) и руководителем структурного подразделения, которые обеспечивают достоверность данных в отчетности и своевременность ее представления, и заверяется печатью Фонда.
3. Форма № 8-д заполняется следующим образом:
по строке "численность получателей на начало месяца" - отражается численность получателей социальной выплаты на начало отчетного периода;
по строке "сумма выплат" - отражается сумма фактически произведенных социальных выплат получателям по всем видам социальных рисков в отчетном месяце;
по строке "назначение" - отражается численность вновь назначенных получателей, впервые включенных на социальные выплаты в отчетном месяце;
по строке "сумма социальных выплат для назначенных" - отражается сумма фактически произведенных социальных выплат получателям в отчетном месяце, впервые включенным на социальные выплаты в отчетном месяце;
по строке "смертность" - отражается численность получателей, которым в отчетном месяце прекращены социальные выплаты в связи со смертью;
по строке "прибывшие из-за пределов Республики Казахстан" - отражается численность получателей, прибывших из-за пределов Республики Казахстан в отчетном месяце;
по строке "убывшие за пределы Республики Казахстан" - отражается численность получателей, убывших за пределы Республики Казахстан в отчетном месяце;
по строке "восстановленные" - отражается численность получателей, которым восстановлены социальные выплаты в отчетном месяце (за исключением получателей, указанных в категориях "назначение" и "прибывшие из-за пределов Республики Казахстан");
по строке "снятые" отражается численность получателей, которым сняты социальные выплаты в отчетном месяце (за исключением получателей, указанных в категориях "смертность" и "убывшие за пределы Республики Казахстан");
по строке "численность получателей на конец месяца" - указывается общее количество получателей по видам социальных рисков на конец отчетного месяца. Определяется путем сложения численности получателей на начало месяца с численностью вновь назначенных социальных выплат, прибывших из-за пределов Республики Казахстан, восстановленных получателей и вычитанием умерших получателей, убывших за пределы Республики Казахстан и снятых социальных выплат.
Приложение 10
к приказу
от 17 марта 2020 года № 101
форма, предназначенная для сбора
административных данных
Сведения о поступивших возвратах излишне зачисленных (выплаченных) сумм социальных выплат
в акционерное общество "Государственный фонд социального страхования"
Отчетный период: ________ месяц 20___ года
Индекс: форма № 9-в
Периодичность: ежемесячная, ежеквартальная, полугодовая, годовая
Круг лиц представляющих: акционерное общество "Государственный фонд социального страхования"
Куда представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: 7 числа календарного месяца, следующего за отчетным месяцем
форма № 9-в
Регионы
Всего
на случай утраты трудоспособности
на случай потери кормильца
на случай потери работы
на случаи потери дохода в связи с беременностью и родами, с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей)
на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года
Количество получателей (человек)
Сумма возвратов (тенге)
Количество получателей (человек)
Сумма возвратов (тенге)
Количество получателей (человек)
Сумма возвратов (тенге)
Количество получателей (человек)
Сумма возвратов (тенге)
Количество получателей (человек)
Сумма возвратов (тенге)
Количество получателей (человек)
Сумма возвратов (тенге)
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Жамбылская
Западно-Казахстанская
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
г. Алматы
г.Нур-Султан
г. Шымкент
Итого
Генеральный директор акционерного общества
"Государственный фонд социального страхования"
__________________Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(подпись)
Руководитель структурного подразделения
_____________________Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(подпись)
Место печати
Пояснение по заполнению формы № 9-в "Сведения о поступивших возвратах излишне зачисленных (выплаченных) сумм социальных выплат в акционерное общество "Государственный фонд социального страхования" приведено в приложении к настоящему Отчету.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных "Сведения
о поступивших возвратах излишне
зачисленных (выплаченных) сумм
социальных выплат в акционерное
общество "Государственный фонд
социального страхования"
Пояснение по заполнению формы отчетности № 9-в
"Сведения о поступивших возвратах излишне зачисленных (выплаченных) сумм социальных выплат
в акционерное общество "Государственный фонд социального страхования"

1. "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" АҚ қайтарылған артық есептелген (төленген) әлеуметтік төлемдер сомасының түсуі туралы мәліметтер" № 9-т нысанын (бұдан әрі – 9-т нысаны) "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Қор) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне мынадай кезеңділікпен:
1) ай сайын – есепті айдан кейінгі күнтізбелік айдың 7-күнінен кешіктірмей;
2) тоқсан сайын, 9 ай үшін – есепті кезеңнен кейінгі (тоқсан, 9 ай), күнтізбелік айдың 7-күнінен кешіктірмей;
3) жарты жылда, жылына бір рет – есепті кезеңнен кейінгі (жарты жыл, жыл) күнтізбелік айдың 15-күнінен кешіктірмей ұсынады.
2. № 9-т нысанына бірінші басшы (ол болмаған кезеңде оны ауыстыратын адам) және есептілік деректердің дәйектілігін және оның уақтылы ұсынылуын қамтамасыз ететін құрылымдық бөлімшенің басшысы қол қояды және Қордың мөрімен куәландырылады.
3. № 9-т нысаны былайша толтырылады:
аталған есепті қалыптастыру кезінде әрбір есепті кезеңде (ай, тоқсан, жартыжылдық, 9 ай, жыл) қайтарылған артық есептелген (төленген) әлеуметтік төлем жүзеге асырылған барлық әлеуметтік төлем алушылар (есепті кезеңде ең болмаса бір рет есепке алынған) есепке алынады.
Бұл ретте, есепті кезеңде қайтарылған артық есептелген (төленген) әлеуметтік төлемдердің сомасы олардан ұсталған міндетті зейнетақы жарналарының қайтарылған сомасы есепке алына отырып көрсетіледі.
"алушылар саны" бағаны бойынша – Қазақстан Республикасының өңірлері бөлінісінде есепті кезеңдегі артық есептелген (төленген) әлеуметтік төлемдер сомасын ерікті түрде немесе сот тәртібімен қайтарған алушылар саны көрсетіледі.
"қайтарылған сома" бағаны бойынша – Қазақстан Республикасының өңірлері бөлінісінде есепті кезеңдегі артық есептелген (төленген) әлеуметтік төлемдерді қайтарудан нақты түскен сома көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің
2020 жылғы 17 наурыздағы
№ 101 бұйрығына
11-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Әлеуметтік төлемдерді тағайындау және төлеу туралы есеп
Есепті кезең: 20___ жылғы ________ тоқсан
Индексі: 1-әлеусақтан
Кезеңділігі: тоқсандық
Кім ұсынады: "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік айдың 15-күні
Әлеуметтік төлемдерді тағайындау және төлеу
Әлеуметтік төлемдерді алушылардың санаты
Жолдың коды
Тағайындау
Нақты төлемдер
Тағайындалған әлеуметтік төлемдерді алушылардың саны, адам
Тағайындалған айлық әлеуметтік төлемдердің жалпы сомасы, мың теңге
Әлеуметтік төлемдердің орташа мөлшері, теңге
Есепті тоқсанға төленген әлеуметтік төлемдерді алушылардың орташа саны, адам
Есепті тоқсанға төленген әлеуметтік төлемдердің жалпы сомасы, мың теңге
Есепті тоқсанға төленген әлеуметтік төлемдердің орташа айлық мөлшері, теңге
Жылдың басынан бергі кезеңге төленген әлеуметтік төлемдердің жалпы сомасы, мың теңге
А
Б
1
2
3
4
5
6
7

1. Форма № 9-в "Сведения о поступивших возвратах излишне зачисленных (выплаченных) сумм социальных выплат в акционерное общество "Государственный фонд социального страхования" (далее – форма № 9-в) представляется акционерным обществом "Государственный фонд социального страхования" (далее – Фонд) в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан со следующей периодичностью:
1) ежемесячно – не позднее 7 числа календарного месяца, следующего за отчетным месяцем;
2) ежеквартально, за 9 месяцев – не позднее 7 числа календарного месяца, следующего за отчетным периодом (квартал, 9 месяцев);
3) один раз в полугодие, год – не позднее 15 числа календарного месяца, следующего за отчетным периодом (полугодие, год).
2. Форма № 9-в подписывается первым руководителем (в период его отсутствия – лицом, его замещающим) и руководителем структурного подразделения, которые обеспечивают достоверность данных в отчетности и своевременность ее представления, и заверяется печатью Фонда.
3. Форма № 9-в заполняется следующим образом:
при формировании данного отчета в каждом отчетном периоде (месяц, квартал, полугодие, 9 месяцев, год) учитываются все получатели социальных выплат (учтенные хотя бы один раз в отчетном периоде), по которым в отчетном периоде был осуществлен возврат излишне зачисленной (выплаченной) социальной выплаты.
При этом сумма возвратов излишне зачисленных (выплаченных) социальных выплат в отчетном периоде отражается с учетом сумм возвратов обязательных пенсионных взносов, удержанных из них.
по графе "количество получателей" - отражается численность получателей, которыми в добровольном или судебном порядке осуществлен возврат излишне зачисленных (выплаченных) сумм социальных выплат в отчетном периоде, в разрезе регионов Республики Казахстан;
по графе "сумма возвратов" - отражается фактически поступившие возвраты излишне зачисленных (выплаченных) сумм социальных выплат получателями в отчетном периоде, в разрезе регионов Республики Казахстан.
Приложение 11
к приказу
от 17 марта 2020 года № 101
форма, предназначенная для
сбора административных данных
Отчет о назначении и выплате социальных выплат
Отчетный период: ___ квартал 20___ года
Индекс: 1-соцстрах
Периодичность: квартальная
Круг лиц представляющих: акционерное общество "Государственный фонд социального страхования"
Куда представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: 15 числа календарного месяца, следующего за отчетным кварталом
Назначение и выплата социальных выплат
Категории получателей социальных выплат
Код строки
Назначение
Фактические выплаты
Численность получателей назначенных социальных выплат, человек
Общая сумма назначенных месячных социальных выплат, тыс.тенге
Средний размер социальных выплат, тенге
Средняя численность получателей выплаченных социальных выплат за отчетный квартал, человек
Общая сумма выплаченных социальных выплат за отчетный квартал, тыс.тенге
Среднемесячный размер выплаченных социальных выплат за отчетный квартал, тенге
Общая сумма выплаченных социальных выплат за период с начала года, тыс.тенге
А
Б
1
2
3
4
5
6
7

1. "Әлеуметтік төлемдерді тағайындау және төлеу туралы есеп" есептілік нысанын "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Қор) толтырады және тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-күніне қарай ұсынады.
2. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде оны ауыстыратын адам) және есептілік деректердің дәйектілігін және оның уақтылы ұсынылуын қамтамасыз ететін құрылымдық бөлімшенің басшысы қол қояды және Қордың мөрімен куәландырылады.
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
3. Есептің 1-бағанында тиісті органда есепте тұратын, тағайындалған әлеуметтік төлемдерді алушылардың жалпы саны туралы деректер қамтылады.
4. 2-бағанда есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша тағайындалған әлеуметтік төлемдердің жалпы сомасы көрсетіледі.
Есепте тағайындалған айлық әлеуметтік төлемдердің сомалары туралы мәліметтерді 0,1-ге дейінгі дәлдікпен мың теңгеде көрсету қажет.
5. 3-бағанда есепті күнге қалыптасқан, тағайындалған (айлық) әлеуметтік төлемдердің орташа мөлшері көрсетіледі.
Тағайындалған (айлық) әлеуметтік төлемдердің орташа мөлшері былайша айқындалады:
3-баған = 2-баған: 1-баған.
6. 4-бағанда есепті тоқсанға төленген әлеуметтік төлемдерді алушылардың орташа саны көрсетіледі.
7. 5-бағанда есепті тоқсанға төленген әлеуметтік төлемдердің жалпы сомасы көрсетіледі.
8. 6-бағанда есепті тоқсанға төленген әлеуметтік төлемдердің орташа айлық мөлшері көрсетіледі.
Төленген әлеуметтік төлемдердің орташа айлық мөлшері былайша айқындалады:
6-баған = 5-баған: 4-баған: Р,
мұндағы Р - есепті кезеңдегі айлар саны (3).
9. 7-бағанда төленген әлеуметтік төлемдердің жалпы сомасы жылдың басынан бергі қорытындының өсімімен көрсетіледі.
10. "Әлеуметтік төлемдерді алушылардың барлығы" деген 01-жол бойынша "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әлеуметтік төлемдер алатын алушылар жөніндегі деректер ескеріледі.
11. 01-жол = 05-жол + 10-жол+16-жол
12. 02-жол бойынша – алушылардың жалпы санынан, әйелдер.
13. 03-04-жолдар бойынша – ауылдық жерде тұратын әлеуметтік төлемдерді алушылар жөніндегі деректер, 04-жол бойынша – оның ішінде әйелдер ескеріледі.
14. 05-жол бойынша – еңбек ету қабілетінен айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлемдерді алушылар жөніндегі деректер көрсетіледі, оның ішінде әйелдер – 06-жол.
15. 07-09-жолдар бойынша – еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесіне байланысты еңбек ету қабілетінен айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлемдерді алушылар жөніндегі деректер көрсетіледі.
16. 10-жол бойынша – асыраушысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлемдерді алушылар жөніндегі деректер көрсетіледі, оның ішінде әйелдер – 11-жол.

1. Форма отчетности "Отчет о назначении и выплате социальных выплат" (далее – форма) предоставляется акционерным обществом "Государственный фонд социального страхования" (далее – фонд) ежеквартально к 15 числу месяца, следующего за отчетным кварталом.
2. Форма подписывается первым руководителем (в период его отсутствия – лицом, его замещающим) и руководителем структурного подразделения, которые обеспечивают достоверность данных в отчетности и своевременность ее представления, и заверяется печатью Фонда.
Форма заполняется следующим образом:
3. В графу 1 отчета включаются данные об общей численности получателей назначенных социальных выплат, состоящих на учете в соответствующем органе.
4. В графе 2 указывается общая сумма социальных выплат, назначенных по состоянию на первое число месяца, следующего за отчетным периодом.
Сведения о суммах назначенных месячных социальных выплат в отчете следует показывать в тысячах тенге с точностью до 0,1.
5. В графе 3 указывается средний размер назначенных (месячных) социальных выплат, сложившийся на отчетную дату.
Средний размер назначенных (месячных) социальных выплат определяется:
графа 3 = графа 2:графа 1.
6. В графе 4 указывается средняя численность получателей выплаченных социальных выплат за отчетный квартал.
7. В графе 5 указывается общая сумма социальных выплат, выплаченных за отчетный квартал.
8. В графе 6 указывается среднемесячный размер социальных выплат, выплаченных за отчетный квартал.
Среднемесячный размер выплаченных социальных выплат определяется:
графа 6 = графа 5: графа 4: Р,
где Р – количество месяцев в отчетном периоде (3).
9. В графе 7 указывается общая сумма выплаченных социальных выплат с нарастающим итогом с начала года.
10. По строке 01 "Всего получателей социальных выплат" - учитываются данные по получателям, получающим социальные выплаты в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обязательном социальном страховании":
11. Строка 01 = строка 05 + строка 10 + строка 16
12. По строке 02 – из общего числа получателей, женщины.
13. По строке 03-04 – учитываются данные по получателям социальных выплат, проживающим в сельской местности, по строке 04 - из них – женщины.
14. По строке 05 – указываются данные по получателям социальных выплат на случай утраты трудоспособности, в том числе женщин – строка 06.
15. По строкам 07-09 – указываются данные по получателям социальных выплат на случай утраты трудоспособности в зависимости от степени утраты трудоспособности.
16. По строке 10 – указываются данные по получателям социальных выплат на случай потери кормильца, в том числе женщин – строка 11.

17. 12-15-жолдар бойынша – асырауындағы адамдардың санын көрсете отырып, әлеуметтік төлемдерді алушылар жөніндегі деректер көрсетіледі.
18. 16-жол бойынша – жұмысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлемдерді алушылар жөніндегі деректер көрсетіледі, оның ішінде әйелдер – 17-жол.
19. 18-23-жолдар бойынша – әлеуметтік төлемдер тағайындалған мерзімге қарай айлар бойынша жұмысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлемдерді алушылар көрсетіледі.
20. 24-жол бойынша – жүктілікке және босануға байланысты табысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлемдерді алушылар жөніндегі деректер көрсетіледі.
21. 25-жол бойынша – бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлемдерді алушылар жөніндегі деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің
2020 жылғы 17 наурыздағы
№ 101 бұйрығына
12-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің күші жойылатын кейбір бұйрықтарының тізімі
1. "Қаржылық және өзге де есептіліктің тізбесін, нысандарын, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының оларды ұсыну мерзімдерін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 20 қаңтардағы № 34 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13192 болып тіркелген, 2016 жылғы 11 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
2. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының міндетті әлеуметтік сақтандыру саласындағы статистикалық және өзге де есептік ақпаратты ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 21 қаңтардағы № 36 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13166 болып тіркелген, 2016 жылғы 11 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
3. "Қаржылық және өзге де есептіліктің тізбесін, нысандарын, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының оларды ұсыну мерзімдерін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 20 қаңтардағы № 34 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 382 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17478 болып тіркелген, 2016 жылғы 17 қазанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).

17. По строкам 12-15 – указываются данные по получателям социальных выплат с указанием количества иждивенцев.
18. По строке 16 – указываются данные по получателям социальных выплат на случай потери работы, в том числе женщин – строка 17.
19. По строкам 18-23 – указываются получатели социальных выплат на случай потери работы, в зависимости от срока назначения социальных выплат по месяцам.
20. По строке 24 – указываются данные по получателям социальных выплат на случай потери дохода в связи с беременностью и родами.
21. По строке 25 – указываются данные по получателям социальных выплат на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года.
Приложение 12
к приказу
от 17 марта 2020 года № 101
Перечень утративших силу некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и Министра труда и социальной защиты Республики Казахстан
1. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 20 января 2016 года № 34 "Об определении перечня, форм, сроков представления финансовой и иной отчетности Государственным фондом социального страхования и Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13192, опубликован 11 марта 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
2. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 21 января 2016 года № 36 "Об утверждении Правил предоставления Государственной корпорацией "Правительство для граждан" статистической и иной отчетной информации в сфере обязательного социального страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13166, опубликован 11 марта 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 382 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 20 января 2016 года № 34 "Об определении перечня, форм, сроков представления финансовой и иной отчетности Государственным фондом социального страхования и Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17478, опубликован 17 октября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

4. "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 11 қазандағы № 433 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 3-тармағы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17646 болып тіркелген, 2018 жылғы 8 қарашада Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).

4. Пункт 3 Переченя некоторых приказов Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение, утвержденных приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 11 октября 2018 года № 433 "О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17646, опубликован 8 ноября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).