Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу және "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 тамыздағы № 167 қаулысының кейбір құрылымдық элементтерінің қолданылуын тоқтата тұру туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2020 жылғы 19 наурыздағы № 34 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 26 наурызда № 20168 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 6 т. қараңыз
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) бекітілсін.
2. "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 тамыздағы № 167 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15863 болып тіркелген, 2017 жылғы 20 қазанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) 1-тармағы 6) және 10) тармақшаларының қолданылуы 2023 жылғы 1 қаңтарға дейін тоқтатыла тұрсын.
3. Қаржы нарығының статистикасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2) тармақшасында және 4-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам представления отчетности и приостановлении действия некоторых структурных элементов постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 августа 2017 года № 167 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности единого накопительного пенсионного фонда и Правил их представления"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 марта 2020 года № 34. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 марта 2020 года № 20168
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего постановления см. в п.6.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 30 марта 1995 "О Национальном Банке Республике Казахстан", от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности", от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг", от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" и в целях совершенствования нормативных правовых актов Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения по вопросам представления отчетности, согласно приложению к настоящему постановлению (далее – Перечень).
2. Приостановить до 1 января 2023 года действие подпунктов 6) и 10) пункта 1 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 августа 2017 года № 167 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности единого накопительного пенсионного фонда и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15863, опубликовано 20 октября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
3. Департаменту статистики финансового рынка в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта и пунктом 4 настоящего постановления.

4. Сыртқы коммуникациялар департаменті – Ұлттық Банктің баспасөз қызметі осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
6. Осы қаулы, 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін Тізбенің 3-тармағының алтыншы және он бесінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
Е. Досаев
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
2020 жылғы "___" ____________
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті
2020 жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2020 жылғы 19 наурыздағы
№ 34 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
1. "Екiншi деңгейдегi банктердің пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 75 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11162 болып тіркелген, 2015 жылғы 2 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы және "Мемлекеттік статистика" туралы 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
1-тармақтың 15) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"15) осы қаулыға 16-қосымшаға сәйкес банктердің Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициентінің талдамасы туралы есептің нысаны;";
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 20-1, 20-2 және 21-қосымшалар Қазақстан Республикасының есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 және 22-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.

4. Департаменту информации и коммуникаций – пресс-службе Национального Банка обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев шестого и пятнадцатого пункта 3 Перечня, которые вводятся в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Национального Банка
Республики Казахстан
Е. Досаев
СОГЛАСОВАНО
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
______________________________
"___" _____________ 2020 года
СОГЛАСОВАНО
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
______________________________
"___" _____________ 2020 года
Приложение к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 19 марта 2020 года № 34
Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения по вопросам представления отчетности
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 мая 2015 года № 75 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11162, опубликовано 2 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с законами Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республике Казахстан", от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
подпункт 15) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"15) форму отчета о расшифровке коэффициента капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан согласно приложению 16 к настоящему постановлению;";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 20-1, 20-2 и 21 изложить в редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 и 22 к Перечню нормативных правовых актов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения по вопросам представления отчетности (далее – Перечень).

2. "Банктердің ірі қатысушылары, банк холдингтері, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының ірі қатысушылары, сақтандыру холдингтері, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушылары, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушылар есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 315 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14832 болып тіркелген, 2017 жылғы 13 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Банктердің ірі қатысушылары, банк холдингтері, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының ірі қатысушылары, сақтандыру холдингтері, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушылары, екінші деңгейдегі банктер есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес банктердің ірі қатысушылары, банк холдингтері, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының ірі қатысушылары, сақтандыру холдингтері, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушылары, екінші деңгейдегі банктер есептілігінің тізбесі;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысының кірістері мен мүлкі туралы мәліметтердің нысаны;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы туралы мәліметтердің нысаны;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің лауазымды тұлғалары туралы мәліметтердің нысаны;

2. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 315 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности крупных участников банков, банковских холдингов, крупных участников страховых (перестраховочных) организаций, страховых холдингов, крупных участников управляющего инвестиционным портфелем, крупных участников, владеющих (имеющих возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14832, опубликовано 13 марта 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности крупных участников банков, банковских холдингов, крупных участников страховых (перестраховочных) организаций, страховых холдингов, крупных участников управляющего инвестиционным портфелем, банков второго уровня и Правил их представления";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с законами Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республике Казахстан", от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности", от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг", от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) перечень отчетности крупных участников банков второго уровня, банковских холдингов, крупных участников страховых (перестраховочных) организаций, страховых холдингов, крупных участников управляющих инвестиционным портфелем, банков второго уровня согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) форму сведений о доходах и имуществе крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося физическим лицом согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) форму сведений о крупном участнике банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся физическим лицом согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) форму сведений о должностных лицах крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, страхового холдинга согласно приложению 4 к настоящему постановлению;

5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингі және сақтандыру холдингі заңды тұлға болып табылатын, қатысушысы (акционері) болып табылатын ұйымдар туралы мәліметтердің нысаны;
6) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің ірі қатысушылары (акционерлері) туралы мәліметтердің, сондай-ақ екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысын, банк холдингін, сақтандыру холдингін бақылауды жүзеге асыратын тұлғалар туралы мәліметтердің нысаны;
7) осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес байланысты тұлғалармен, оның ішінде үлестес тұлғалармен есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күндегі жағдай бойынша қолданыстағы мәмілелер туралы мәліметтердің нысаны және байланысты тұлғалардың, оның ішінде үлестес тұлғалардың тізілімі;
8) осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау жөніндегі жұмыс кестелерінің талдамасы туралы есептің нысаны;
9) осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес шоғырландырылған және шоғырландырылмаған қаржылық есептіліктің нысаны және оған түсіндірме жазба;
10) осы қаулыға 10-қосымшаға сәйкес екiншi деңгейдегi банктің, заңды немесе жеке тұлға болып табылатын екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акциялары санының және (немесе) пайыздық арақатынасының өзгеруі туралы мәліметтердің нысаны, сондай-ақ акцияларды сатып алу үшін пайдаланылатын қаражат көздері;
11) осы қаулыға 11-қосымшаға сәйкес сақтандыру тобына қатысушылардың сақтандыру тобы меншікті капиталының он және одан көп пайызы болатын, есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы, үшінші тұлғалар (тұлғалар тобы) алдындағы барлық міндеттемелері туралы мәліметтердің нысаны;
12) осы қаулыға 12-қосымшаға сәйкес есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күндегі жағдай бойынша қолданыстағы сақтандыру тобының топ ішіндегі мәмілелер туралы мәліметтерінің нысаны;
13) осы қаулыға 13-қосымшаға сәйкес Екiншi деңгейдегi банктердің ірі қатысушыларының, банк холдингтерінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының ірі қатысушыларының, сақтандыру холдингтерінің, инвестициялық портфельді басқарушылардың ірі қатысушыларының, екінші деңгейдегі банктердің есептілікті ұсыну қағидалары бекітілсін.

5) форму сведений об организациях, в которых крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом, банковский холдинг и страховой холдинг является участником (акционером), согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) форму сведений о крупных участниках (акционерах) крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, страхового холдинга, а также сведений о лицах, осуществляющих контроль над крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся юридическим лицом, банковским холдингом, страховым холдингом, согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) форму сведений о сделках со связанными, в том числе аффилированными лицами, заключенных в течение отчетного периода, а также действующих по состоянию на отчетную дату, и реестра связанных, в том числе аффилированных лиц, согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) форму отчета о расшифровке рабочих таблиц по составлению консолидированной финансовой отчетности согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) форму консолидированной и неконсолидированной финансовой отчетности и пояснительную записку к ней согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
10) форму сведений об изменении количества и (или) процентного соотношения акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющемуся юридическим или физическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу, а также источников средств, используемых для приобретения акций, согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
11) форму сведений обо всех обязательствах участников страховой группы перед третьими лицами (группой лиц), составляющих десять и более процентов от собственного капитала страховой группы, действующих по состоянию на отчетную дату, согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
12) форму сведений о внутригрупповых сделках страховой группы, заключенных в течение отчетного периода, а также действующих по состоянию на отчетную дату, согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
13) Правила представления отчетности крупными участниками банков второго уровня, банковскими холдингами, крупными участниками страховых (перестраховочных) организаций, страховыми холдингами, крупными участниками управляющих инвестиционным портфелем, банками второго уровня согласно приложению 13 к настоящему постановлению.

2. Екiншi деңгейдегi банктердің ірі қатысушылары, банк холдингтері, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының ірі қатысушылары, сақтандыру холдингтері, инвестициялық портфельді басқарушылардың ірі қатысушылары, екінші деңгейдегі банктер Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне электрондық форматта мынадай есептілікті:
1) екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы осы қаулының 1-тармағының 2) және 3) тармақшаларында көзделген есептілікті жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік бір жүз жиырма күн ішінде;
2) екiншi деңгейдегi банктің ірі қатысушысы мәртебесі бар екiншi деңгейдегi банкті немесе банк холдингін қоспағанда, Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын екiншi деңгейдегi банктің ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын банк холдингі:
осы қаулының 1-тармағының 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында көзделген есептілікті тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей;
осы қаулының 1-тармағының 6) тармақшасында көзделген есептілікті тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың оныншы күнінен кешіктірмей;
3) сақтандыру холдингі мәртебесі бар екiншi деңгейдегi банктерді, сондай-ақ сақтандыру холдингі мәртебесі бар сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын қоспағанда, Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын сақтандыру холдингі осы қаулының 1-тармағының 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында көзделген есептілікті тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей;
4) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесі бар екiншi деңгейдегi банктерді, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесі бар сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын қоспағанда, Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы осы қаулының 1-тармағының 4), 5), 6), 7) және 9) тармақшаларында көзделген есептілікті - жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей;
5) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесі бар екінші деңгейдегі банктерді, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы немесе сақтандыру холдингі мәртебесі бар сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын қоспағанда, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру холдингі болмаған жағдайда, Қазақстан Республикасының резиденті - заңды тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы осы қаулының 1-тармағының 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында көзделген есептілікті тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей;

2. Крупные участники банков второго уровня, банковские холдинги, крупные участники страховых (перестраховочных) организаций, страховые холдинги, крупные участники управляющих инвестиционным портфелем, банки второго уровня представляют в Национальный Банк Республики Казахстан в электронном формате следующую отчетность:
1) крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся физическим лицом, отчетность, предусмотренную подпунктами 2) и 3) пункта 1 настоящего постановления, ежегодно, в течение ста двадцати календарных дней по окончании финансового года;
2) крупный участник банка второго уровня, являющийся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, банковский холдинг, являющийся резидентом Республики Казахстан, за исключением банков второго уровня, имеющих статус крупного участника банка второго уровня или банковского холдинга:
отчетность, предусмотренную подпунктами 4), 5) и 7) пункта 1 настоящего постановления, ежеквартально, не позднее тридцати календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
отчетность, предусмотренную подпунктом 6) пункта 1 настоящего постановления, ежеквартально, не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом;
3) страховой холдинг, являющийся резидентом Республики Казахстан, за исключением банков второго уровня, имеющих статус страхового холдинга, а также страховой (перестраховочной) организации, имеющей статус страхового холдинга, отчетность, предусмотренную подпунктами 4), 5), 6) и 7) пункта 1 настоящего постановления, ежеквартально, не позднее тридцати календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
4) крупный участник страховой (перестраховочной) организации, являющийся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, за исключением банков второго уровня, имеющих статус крупного участника страховой (перестраховочной) организации, а также страховой (перестраховочной) организации, имеющей статус крупного участника страховой (перестраховочной) организации, отчетность, предусмотренную подпунктами 4), 5), 6), 7) и 9) пункта 1 настоящего постановления, ежегодно, не позднее тридцати календарных дней по окончании финансового года;
5) крупный участник страховой (перестраховочной) организации, являющийся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, в случае отсутствия у страховой (перестраховочной) организации страхового холдинга, за исключением банков второго уровня, имеющих статус крупного участника страховой (перестраховочной) организации, а также страховой (перестраховочной) организации, имеющей статус крупного участника страховой (перестраховочной) организации или страхового холдинга, отчетность, предусмотренную подпунктами 4), 5), 6) и 7) пункта 1 настоящего постановления, ежеквартально, не позднее тридцати календарных дней, следующих за отчетным кварталом;

6) инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы мәртебесі бар екiншi деңгейдегi банктерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының резиденті - заңды тұлға болып табылатын инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы осы қаулының 1-тармағының 5), 6) және 7) тармақшаларында көзделген есептілікті жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей;
7) инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы мәртебесі бар екiншi деңгейдегi банктерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар), заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушы осы қаулының 1-тармағының 5), 6) және 7) тармақшаларында көзделген есептілікті тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей;
8) инвестициялық портфельді басқарушыда инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушысы болмаған жағдайда, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы мәртебесі бар екiншi деңгейдегi банктерді қоспағанда, заңды тұлға және Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы осы қаулының 1-тармағының 5), 6) және 7) тармақшаларында көзделген есептілікті тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей;
9) банк конгломератының құрамына кіретін банк холдингі, екiншi деңгейдегi банк, сақтандыру тобының құрамына кіретін сақтандыру холдингі осы қаулының 1-тармағының 8) тармақшасында көзделген есептілікті:
тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей;
жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік бір жүз жиырма күн ішінде;
10) Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын екiншi деңгейдегi банктің ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын банк холдингі, сақтандыру холдингі, банк холдингі жоқ, банк конгломератының құрамына кіретін екінші деңгейдегі банк осы қаулының 1-тармағының 9) тармақшасында көзделген есептілікті шоғырландырылмаған қаржылық есептілік бөлігінде:
тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей;
жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік бір жүз жиырма күн ішінде;
шоғырландырылмаған қаржылық есептілік бөлігінде:
тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік отыз күн ішінде;
жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік бір жүз жиырма күн ішінде;

6) крупный участник управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, за исключением банков второго уровня, имеющих статус крупного участника управляющего инвестиционным портфелем, отчетность, предусмотренную подпунктами 5), 6) и 7) пункта 1 настоящего постановления, ежегодно, не позднее тридцати календарных дней по окончании финансового года;
7) крупный участник, являющийся юридическим лицом, владеющий (имеющий возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, являющийся резидентом Республики Казахстан, за исключением банков второго уровня, имеющих статус крупного участника управляющего инвестиционным портфелем, отчетность, предусмотренную подпунктами 5), 6) и 7) пункта 1 настоящего постановления, ежеквартально, не позднее тридцати календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
8) в случае отсутствия у управляющего инвестиционным портфелем крупного участника, владеющего (имеющего возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, крупный участник управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом и резидентом Республики Казахстан, за исключением банков второго уровня, имеющих статус крупного участника управляющего инвестиционным портфелем, отчетность, предусмотренную подпунктами 5), 6) и 7) пункта 1 настоящего постановления, ежеквартально, не позднее тридцати календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
9) банковский холдинг, банк второго уровня, не имеющий банковского холдинга, входящие в состав банковского конгломерата, страховой холдинг, входящий в состав страховой группы, отчетность, предусмотренную подпунктом 8) пункта 1 настоящего постановления:
ежеквартально, не позднее шестидесяти календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно, в течение ста двадцати календарных дней по окончании финансового года;
10) крупный участник банка второго уровня, являющийся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, банковский холдинг, страховой холдинг, являющиеся резидентами Республики Казахстан, банк второго уровня, не имеющий банковского холдинга, входящий в состав банковского конгломерата, отчетность, предусмотренную подпунктом 9) пункта 1 настоящего постановления, в части консолидированной финансовой отчетности:
ежеквартально, не позднее шестидесяти календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно, в течение ста двадцати календарных дней по окончании финансового года;
в части неконсолидированной финансовой отчетности:
ежеквартально, в течение тридцати календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно, в течение ста двадцати календарных дней по окончании финансового года;

11) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру холдингі болмаған жағдайда, заңды тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы осы қаулының 1-тармағының 9) тармақшасында көзделген есептілікті шоғырландырылмаған қаржылық есептілік бөлігінде:
тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей;
жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік бір жүз жиырма күн ішінде;
12) Қазақстан Республикасының резиденті - заңды тұлға болып табылатын инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы осы қаулының 1-тармағының 9) тармақшасында көзделген есептілікті жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік бір жүз жиырма күн ішінде;
13) Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушы осы қаулының 1-тармағының 9) тармақшасында көзделген есептілікті шоғырландырылған қаржылық есептілік бөлігінде:
тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей;
жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік бір жүз жиырма күн ішінде;
шоғырландырылмаған қаржылық есептілік бөлігінде:
тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей;
жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік бір жүз жиырма күн ішінде;
14) инвестициялық портфельді басқарушыда инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушысы болмаған жағдайда, Қазақстан Республикасының резиденті - заңды тұлға болып табылатын инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы осы қаулының 1-тармағының 9) тармақшасында көзделген есептілікті шоғырландырылған қаржылық есептілік бөлігінде:
тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей;
жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік бір жүз жиырма күн ішінде;
шоғырландырылмаған қаржылық есептілік бөлігінде:
тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей;
жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік бір жүз жиырма күн ішінде;
15) заңды немесе жеке тұлға болып табылатын екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингі осы қаулының 1-тармағының 10) тармақшасында көзделген есептілікті оған тиесілі акциялардың санын және (немесе) пайыздық арақатынасын өзгерту туралы шешімді қабылдаған күннен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде;

11) крупный участник страховой (перестраховочной) организации, являющийся юридическим лицом, в случае отсутствия у страховой (перестраховочной) организации страхового холдинга, отчетность, предусмотренную подпунктом 9) пункта 1 настоящего постановления, в части неконсолидированной финансовой отчетности:
ежеквартально, не позднее тридцати календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно, в течение ста двадцати календарных дней по окончании финансового года;
12) крупный участник управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, отчетность, предусмотренную подпунктом 9) пункта 1 настоящего постановления, ежегодно, в течение ста двадцати календарных дней по окончании финансового года;
13) крупный участник, являющийся юридическим лицом, владеющий (имеющий возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, являющийся резидентом Республики Казахстан, отчетность, предусмотренную подпунктом 9) пункта 1 настоящего постановления, в части консолидированной финансовой отчетности:
ежеквартально, не позднее шестидесяти календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно, в течение ста двадцати календарных дней по окончании финансового года;
в части неконсолидированной финансовой отчетности:
ежеквартально, не позднее тридцати календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно, в течение ста двадцати календарных дней по окончании финансового года;
14) в случае отсутствия у управляющего инвестиционным портфелем крупного участника, владеющего (имеющего возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, крупный участник управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, отчетность, предусмотренную подпунктом 9) пункта 1 настоящего постановления, в части консолидированной финансовой отчетности:
ежеквартально, не позднее шестидесяти календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно, в течение ста двадцати календарных дней по окончании финансового года;
в части неконсолидированной финансовой отчетности:
ежеквартально, не позднее тридцати календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно, в течение ста двадцати календарных дней по окончании финансового года;
15) крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющийся юридическим или физическим лицом, банковский холдинг, страховой холдинг отчетность, предусмотренную подпунктом 10) пункта 1 настоящего постановления, в течение тридцати календарных дней со дня принятия решения об изменении количества и (или) процентного соотношения принадлежащих ему акций;

16) сақтандыру тобының құрамына кіретін сақтандыру холдингі осы қаулының 1-тармағының 11) және 12) тармақшаларында көзделген есептілікті тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей;
17) екінші деңгейдегі банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингі, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру холдингі жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік бір жүз жиырма күн ішінде – шоғырландырылған, бар болса - шоғырландырылмаған жылдық қаржылық есептілікті және оған аудиторлық ұйым растаған мемлекеттік немесе орыс тілдерінде түсіндірме жазбаны ұсынады.
Түсіндірме жазба өзі орналасқан елдің тиісті қадағалау органының талаптарына сәйкес жасалады;
18) Қазақстан Республикасының бейрезидент - банк холдингі осы қаулының 1-тармағының 6) тармақшасында көзделген есептілікті тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың оныншы күнінен кешіктірмей ұсынады.";
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 және 13-қосымшалар Тізбеге 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 және 35-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
3. "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 тамыздағы № 167 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15863 болып тіркелген, 2017 жылғы 20 қазанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы және "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
1-тармақ мынадай мазмұндағы 20-1) және 20-2) тармақшалармен толықтырылсын:
20-1) осы қаулыға 20-1-қосымшаға сәйкес міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есептің нысаны;
20-2) осы қаулыға 20-2-қосымшаға сәйкес шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есептің нысаны;

16) страховой холдинг, входящий в состав страховой группы, отчетность, предусмотренную подпунктами 11) и 12) пункта 1 настоящего постановления, ежеквартально не позднее шестидесяти календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
17) крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом, банковский холдинг, страховой холдинг-нерезиденты Республики Казахстан, ежегодно, в течение ста двадцати календарных дней по окончании финансового года, консолидированную, при наличии неконсолидированную годовую финансовую отчетность и пояснительную записку к ней, заверенные аудиторской организацией, на государственном или русском языках.
Пояснительная записка составляется в соответствии с требованиями соответствующего надзорного органа страны своего места нахождения;
18) банковский холдинг-нерезидент Республики Казахстан отчетность, предусмотренную подпунктом 6) пункта 1 настоящего постановления, ежеквартально не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 изложить в редакции согласно приложениям 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 и 35 к Перечню.
3. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 августа 2017 года № 167 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности единого накопительного пенсионного фонда и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15863, опубликовано 20 октября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с законами Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республике Казахстан", от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
пункт 1 дополнить подпунктами 20-1) и 20-2) следующего содержания:
"20-1) форму отчета о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов согласно приложению 20-1 к настоящему постановлению;
20-2) форму отчета о стоимости одной условной единицы условных пенсионных обязательств согласно приложению 20-2 к настоящему постановлению;";

2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) ай сайын:
осы қаулының 1-тармағының 2) және 4) тармақшаларында көзделген есептілікті - есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының сыртқы басқаруға берілген зейнетақы активтері болған жағдайда - есепті айдан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей;
осы қаулының 1-тармағының 3), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 19) 20-1) және 20-2) тармақшаларында көзделген есептілікті - есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей;";
7-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы қаулының 2028 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармағының 14) тармақшасын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.";
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20-қосымшалар Тізбеге 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 және 55-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
Тізбеге 56-қосымшаға сәйкес редакцияда 20-1-қосымшамен толықтырылсын;
Тізбеге 57-қосымшаға сәйкес редакцияда 20-2-қосымшамен толықтырылсын;
21 қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті табыс ету қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы 51-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының (бұдан әрі – Қор) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – Ұлттық Банк) есептілікті табыс ету тәртібін айқындайды.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Электрондық форматтағы есептілік табыс етілетін деректердің құпиялылығын және түзетілмейтіндігін қамтамасыз ететін криптографиялық қорғау құралдары бар ақпараттың жеткізілуіне кепілдік беретін тасымалдау жүйесін пайдалану арқылы Ұлттық Банкке табыс етіледі.".
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну
мәселелері бойынша
өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
1-қосымша
Екiншi деңгейдегі банктердің пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілігінің тізбесі
Екiншi деңгейдегі банктердің пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілігіне мыналар кіреді:

подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2) ежемесячно:
отчетность, предусмотренную подпунктами 2) и 4) пункта 1 настоящего постановления, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, в случае наличия у единого накопительного пенсионного фонда пенсионных активов, переданных во внешнее управление, - не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным месяцем;
отчетность, предусмотренную подпунктами 3), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 19), 20-1) и 20-2) пункта 1 настоящего постановления, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;";
абзац третий пункта 7 изложить в следующей редакции:
"подпункта 14) пункта 1 настоящего постановления, который вводится в действие с 1 января 2028 года.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 изложить в редакции согласно приложениям 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 и 55 к Перечню;
дополнить приложением 20-1 в редакции согласно приложению 56 к Перечню;
дополнить приложением 20-2 в редакции согласно приложению 57 к Перечню;
в приложении 21:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Правила представления отчетности единым накопительным пенсионным фондом (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" и определяют порядок представления отчетности единым накопительным пенсионным фондом (далее – Фонд) в Национальный Банк Республики Казахстан (далее – Национальный Банк).";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Отчетность в электронном формате представляется в Национальный Банк с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.".
Приложение 1 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 1 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Перечень отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня
Отчетность о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня включает в себя:

1) пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есеп;
2) кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп;
3) кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп;
4) кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есеп;
5) айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп;
6) уақыт аралықтары бойынша ашық позицияларды бөлу (валюталар бөлігінде) туралы есеп;
7) жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп;
8) бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің (қарыз алушылар бөлігінде) ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есеп;
9) k4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есеп;
10) k4-1, k4-2, k4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп;
11) k4-4, k4-5, k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп;
12) аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есеп;
13) ішкі активтердің, ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп;
14) банктерді Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициентінің талдамасы туралы есеп;
15) секьюритилендіру кезінде меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенттерін есептеу туралы есеп;
16) ислам банктері ұсынатын кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп;
17) ислам банктері ұсынатын кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп;
18) ислам банктері ұсынатын тауар-материалдық қорлардың нарықтық құнының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелдің талдамасы туралы есеп;
19) өтімділікті өтеу коэффициентінің талдамасы туралы есеп;
20) тұрақты қорландыру неттосы коэффициентінің талдамасы туралы есеп.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
2-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Кімге ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны мына интернет-ресурста орналастырылған: www.nationalbank.kz
Пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-BVU_Prud_norm
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20____ жылғы "____"__________
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
(мың теңгемен)
Атауы
Сомасы
1
2
3
1
Меншікті капиталдың ең аз мөлшері
2
Меншікті капитал
3
Бірінші деңгейдегі капитал
4
Мынадай сома ретіндегі негізгі капитал
5
Төленген жай акциялар
6
Қосымша төленген капитал
7
Өткен жылдардың бөлінбеген таза кірісі
8
Ағымдағы жылдың бөлінбеген таза кірісі
9
Жинақталған ашып көрсетілген резерв
10
Қайта бағалау резервтері

1) отчет о выполнении пруденциальных нормативов;
2) отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска;
3) отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска;
4) отчет о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом кредитного риска;
5) отчет о расшифровке расчета специфичного процентного риска (в разрезе валют);
6) отчет о распределении открытых позиций по временным интервалам (в разрезе валют);
7) отчет о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют);
8) отчет о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика (в разрезе заемщиков);
9) отчет о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4;
10) отчет о расшифровке коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2, k4-3;
11) отчет о расшифровке коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-4, k4-5, k4-6;
12) отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца);
13) отчет о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы;
14) отчет о расшифровке коэффициента капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан;
15) отчет о расчете коэффициентов достаточности собственного капитала при секьюритизации;
16) отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска, представляемый исламскими банками;
17) отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска, представляемый исламскими банками;
18) отчет о расшифровке рыночного риска, связанного с изменением рыночной стоимости товарно-материальных запасов, представляемый исламскими банками;
19) отчет о расшифровке коэффициента покрытия ликвидности;
20) отчет о расшифровке коэффициента нетто стабильного фондирования.
Приложение 2 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 2 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о выполнении пруденциальных нормативов
Индекс формы административных данных: 1-BVU_Prud_norm
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "____"__________20____года
Круг лиц, представляющих информацию: банк второго уровня
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование
Сумма
1
2
3
1
Минимальный размер собственного капитала
2
Собственный капитал
3
Капитал первого уровня
4
Основной капитал как сумма
5
Оплаченные простые акции
6
Дополнительный оплаченный капитал
7
Нераспределенная чистая прибыль прошлых лет
8
Нераспределенная чистая прибыль текущего года
9
Накопленный раскрытый резерв
10
Резервы переоценки

10.1
Негізгі құрал-жабдықтарды және басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздардың құнын қайта бағалау резервтерін қайта бағалау резервтері
10.2
Басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын қарыздардың құнын қайта бағалау резервтері
11
Мыналарды шегергендегі негізгі капитал:
11.1
сатып алынған меншікті жай акциялар
11.2
гудвилді қосқанда, материалдық емес активтер
11.3
өткен жылдардың шығыны
11.4
ағымдағы жылдың шығыны
11.5
кейінге қалдырылған салық міндеттемелерінің (гудвилді қоса алғанда, материалдық емес активтерге қатысты танылған кейінге қалдырылған салық міндеттемелерін қоспағанда) сомасына тепе-тең негізде төмендетілген кейінге қалдырылған салық активі (шегерілетін уақыт айырмашылықтарына қатысты танылған кейінге қалдырылған салық активтерінің бөлігін қоспағанда)
11.6
басқа қайта бағалау бойынша резервтер
11.7
активтерді секьюритилендіру бойынша транзакциялармен байланысты сатудан түскен кірістер
11.8
осындай міндеттеме бойынша кредиттік тәуекелдің өзгеруіне байланысты қаржылық міндеттеменің әділ құнының өзгеруінен болған кірістер немесе шығындар
11.9
қосымша капиталдан шегерілуге жататын, бірақ оның деңгейінің жеткіліксіз болуына байланысты негізгі капиталдан шегерілетін реттеуіш түзетулер
11.10
егер банктің инвестициялары (банктің шығарылған акциялардың (жарғылық капиталда қатысу үлестерінің) 10 (он) пайызынан азы бар қаржы ұйымдарының қаржы құралдарына инвестициялары) 11.1, 11.2, 11.3, 11.4, 11.5, 11.6, 11.7, 11.8, 11.9-жолдарда көрсетілген реттеуіш түзетулер қолданылғаннан кейін банктің негізгі капиталының 10 (он) пайызынан асатын болса, негізгі капиталдан шегерілетін асу сомасы
11.11
егер банктің инвестициялары (банктің шығарылған акциялардың (жарғылық капиталда қатысу үлестерінің) 10 (он) пайызы және одан көбі бар қаржы ұйымының жай акцияларына инвестициялары) 11.1, 11.2, 11.3, 11.4, 11.5, 11.6, 11.7, 11.8, 11.9, 11.10-жолдарда көрсетілген реттеуіш түзетулер қолданылғаннан кейін банктің негізгі капиталының 10 (он) пайызынан асатын болса, негізгі капиталдан шегерілетін асу сомасы
11.12
егер кейінге қалдырылған салық міндеттемелерінің (гудвилді қоса алғанда, материалдық емес активтерге қатысты танылған кейінге қалдырылған салық міндеттемелерін қоспағанда) сомасына тепе-тең негізде төмендетілген кейінге қалдырылған салық активінің бір бөлігі 11.1, 11.2, 11.3, 11.4, 11.5, 11.6, 11.7, 11.8, 11.9, 11.10-жолдарда көрсетілген реттеуіш түзетулер қолданылғаннан кейін банктің негізгі капиталының 10 (он) пайызынан асатын болса, негізгі капиталдан шегерілетін асу сомасы

10.1
Резервы переоценки основных средств и резервов переоценки стоимости ценных бумаг, учитываемых по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
10.2
Резервы переоценки стоимости займов, учитываемых по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
11
Основной капитал за минусом:
11.1
собственные выкупленные простые акции
11.2
нематериальные активы, включая гудвилл
11.3
убыток прошлых лет
11.4
убыток текущего года
11.5
отложенный налоговый актив (за исключением части отложенных налоговых активов, признанных в отношении вычитаемых временных разниц), сниженный на пропорциональной основе на сумму отложенных налоговых обязательств (за исключением отложенных налоговых обязательств, признанных в отношении нематериальных активов, включая гудвилл)
11.6
резервы по прочей переоценке
11.7
доходы от продаж, связанных с транзакциями по секьюритизации активов
11.8
доходы или убытки от изменения справедливой стоимости финансового обязательства, в связи с изменением кредитного риска по такому обязательству
11.9
регуляторные корректировки, подлежащие вычету из добавочного капитала, но в связи с недостаточным его уровнем вычитаемые из основного капитала
11.10
сумма превышения, подлежащая к вычету из основного капитала, если инвестиции банка (инвестиции банка в финансовые инструменты финансовых организаций, в которых банк имеет менее 10 (десяти) процентов выпущенных акций (долей участия в уставном капитале)) превышают 10 (десять) процентов от основного капитала банка после применения регуляторных корректировок, указанных в строках 11.1, 11.2, 11.3, 11.4, 11.5, 11.6, 11.7, 11.8, 11.9
11.11
сумма превышения, подлежащая к вычету из основного капитала, если инвестиции банка (инвестиции банка в простые акции финансовой организации, в которой банк имеет 10 (десять) и более процентов от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале)) превышают 10 (десять) процентов от основного капитала банка после применения регуляторных корректировок, указанных в строках 11.1, 11.2, 11.3, 11.4, 11.5, 11.6, 11.7, 11.8, 11.9, 11.10
11.12
сумма превышения, подлежащая к вычету из основного капитала, если часть отложенных налоговых активов, признанных в отношении вычитаемых временных разниц, сниженная на пропорциональной основе на сумму отложенных налоговых обязательств (за исключением отложенных налоговых обязательств, признанных в отношении нематериальных активов, включая гудвилл) превышает 10 (десять) процентов от основного капитала банка после применения регуляторных корректировок, указанных в строках 11.1, 11.2, 11.3, 11.4, 11.5, 11.6, 11.7, 11.8, 11.9, 11.10

11.13
егер банктің шығарылған акциялардың (жарғылық капиталда қатысу үлестерінің) 10 (он) пайызы және одан көбі бар қаржы ұйымының жай акцияларына инвестициялары және кейінге қалдырылған салық міндеттемелерінің (гудвилді қоса алғанда, материалдық емес активтерге қатысты танылған кейінге қалдырылған салық міндеттемелерін қоспағанда) сомасына тепе-тең негізде төмендетілген кейінге қалдырылған салық активінің бір бөлігі жиынтығында 11.1, 11.2, 11.3, 11.4, 11.5, 11.6, 11.7, 11.8, 11.9-жолдарда көрсетілген реттеуіш түзетулер қолданылғаннан кейін банктің негізгі капиталы айырмасының және негізгі капиталдан шегерілетін, 11.10, 11.11, 11.12-жолдарда көрсетілген, негізгі капиталдан шегерілетін, 11.10, 11,11, 11.12-жолдарда көрсетілген сомаларға төмендетілген соманың 17,65 (он жеті бүтін жүзден алпыс бес) пайызынан асатын болса, негізгі капиталдан шегерілетін асу сомасы
12
Мына сома ретіндегі қосымша капитал:
12.1
нәтижесінде бір мезгілде бір тұлғада қаржы активі және қаржылық міндеттеме немесе басқа тұлғаның барлық өзінің міндеттемелерін шегергеннен кейін қалған заңды тұлға активтерінің үлесіне құқығын растайтын өзге қаржы құралы туындайтын өлшемшарттарға сәйкес келетін мерзімсіз шарттар
12.2
2015 жылғы 1 қаңтарға дейін тартылған мерзімсіз қаржы құралдары
12.3
белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келетін, төленген артықшылықты акциялар
12.4
белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келмейтін, төленген артықшылықты акциялар
13
Мыналарды шегергендегі қосымша капитал:
13.1
банктің меншікті мерзімсіз қаржы құралдарына тікелей не жанама тәсілмен инвестициялары
13.2
банктің сатып алынған меншікті артықшылықты акциялары
13.3
егер банктің инвестициялары (банктің шығарылған акциялардың (жарғылық капиталда қатысу үлестерінің) 10 (он) пайызынан азы бар қаржы ұйымының қаржы құралдарына инвестициялары) 11.1, 11.2, 11.3, 11.4, 11.5, 11.6, 11.7, 11.8, 11.9-жолдарда көрсетілген реттеуіш түзетулер қолданылғаннан кейін банктің негізгі капиталының 10 (он) пайызынан асатын болса, негізгі капиталдан шегерілетін асу сомасы
13.4
банктің қосымша капиталдан шегерілетін, шығарылған акциялардың (жарғылық капиталда қатысу үлестерінің) 10 (он) пайызы және одан көбі бар қаржы ұйымының мерзімсіз қаржы құралдарына инвестициялары
13.5
екінші деңгейдегі капиталдан шегерілетін, бірақ оның деңгейінің жетпеуіне байланысты қосымша капиталдан шегерілетін реттеуіш түзетулер
14
Екінші деңгейдегі капитал
15
Реттелген борыш
16
2015 жылғы 1 қаңтарға дейін ұлттық валютамен тартылған реттелген борыш
17
2015 жылғы 1 қаңтарға дейін шетел валютасымен тартылған реттелген борыш
18
Мыналарды шегергендегі екінші деңгейдегі капитал:

11.13
сумма превышения, подлежащая к вычету из основного капитала, если инвестиции банка в простые акции финансовой организации, в которой банк имеет 10 (десять) и более процентов от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале) и часть отложенных налоговых активов, признанных в отношении вычитаемых временных разниц, сниженная на пропорциональной основе на сумму отложенных налоговых обязательств (за исключением отложенных налоговых обязательств, признанных в отношении нематериальных активов, включая гудвилл) в совокупности превышают 17,65 (семнадцать целых шестьдесят пять сотых) процентов разницы основного капитала банка после применения регуляторных корректировок, указанных в строках 11.1, 11.2, 11.3, 11.4, 11.5, 11.6, 11.7, 11.8, 11.9 и суммы, подлежащей к вычету из основного капитала, указанной в строках 11.10, 11.11, 11.12, сниженная на суммы, подлежащие вычету из основного капитала, указанные в строках 11.10, 11,11, 11.12
12
Добавочный капитал как сумма:
12.1
бессрочные договоры, соответствующие критериям, в результате которых одновременно возникает финансовый актив у одного лица и финансовое обязательство или иной финансовый инструмент, подтверждающий право на долю активов юридического лица, оставшихся после вычетов всех его обязательств, у другого лица
12.2
бессрочные финансовые инструменты, привлеченные до 1 января 2015 года
12.3
оплаченные привилегированные акции, соответствующие установленным критериям
12.4
оплаченные привилегированные акции, не соответствующие установленным критериям
13
Добавочный капитал за минусом:
13.1
инвестиции банка в собственные бессрочные финансовые инструменты прямым либо косвенным способом
13.2
собственные выкупленные привилегированные акции банка
13.3
сумма превышения, подлежащая к вычету из добавочного капитала, если инвестиции банка (инвестиции банка в финансовые инструменты финансовых организаций, в которых банк имеет менее 10 (десяти) процентов выпущенных акций (долей участия в уставном капитале)) превышают 10 (десять) процентов от основного капитала банка после применения регуляторных корректировок, указанных в строках 11.1, 11.2, 11.3, 11.4, 11.5, 11.6, 11.7, 11.8, 11.9
13.4
инвестиции банка в бессрочные финансовые инструменты финансовых организаций, в которых банк имеет 10 (десять) и более процентов от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале) подлежащие вычету из добавочного капитала
13.5
регуляторные корректировки, подлежащие вычету из капитала второго уровня, но в связи с недостаточным его уровнем вычитаемые из добавочного капитала
14
Капитал второго уровня
15
Субординированный долг
16
Субординированный долг, привлеченный до 1 января 2015 года, в национальной валюте
17
Субординированный долг, привлеченный до 1 января 2015 года, в иностранной валюте
18
Капитал второго уровня за минусом:

18.1
банктің сатып алынған меншікті реттелген борышы
18.2
банк инвестицияларының (инвестициялары (банктің шығарылған акциялардың (жарғылық капиталда қатысу үлестерінің) 10 (он) пайызынан азы бар қаржы ұйымдарының қаржы құралдарына жиынтығында реттеуіш түзетулер қолданылғаннан кейін банктің негізгі капиталының 10 пайызынан асатын инвестициялары) инвестициялардың жалпы сомасындағы реттелген борыштағы инвестициялардың үлесіне көбейтілген сомасы
18.3
банктің заңды тұлғаның шығарылған акциялардың (жарғылық капиталда қатысу үлестерінің) 10 (он) пайызы және одан көп пайызы бар қаржы ұйымдарының реттелген борышына екінші деңгейдегі капиталдан шегерілетін инвестициялары
19
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысымен бекітілген Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндері және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесінің 10-тармағына және Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысымен бекітілген Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерiнің, шектi банк капиталының мөлшерiнің 6-тармағына сәйкес реттеуші буферді есептеу кезінде ескерілетін оң айырма
20
Меншікті капитал жеткіліктілігінің коэффициенті (kl)
21
Меншікті капитал жеткіліктілігінің коэффициенті (kl-2)
22
Меншікті капитал жеткіліктілігінің коэффициенті (k2)
23
Банктің дивиденд төлеуді тоқтату және акцияларды кері сатып алу бөлігінде шектеу қойылатын бөлінбеген таза кірісі
24
Қаражаттың кастодиандық шарттың талаптарымен қабылданған, инвестицияланбаған қалдықтары
25
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтер жиынтығы
26
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелер жиынтығы
27
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдарының жиынтығы
28
Айрықша пайыздық тәуекел
29
Жалпы пайыздық тәуекел
30
Сыйақы мөлшерлемесінің өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиынтығы
31
Айрықша тәуекел
32
Жалпы тәуекел
33
Базалық активі акциялар немесе акциялардың индексі болып табылатын акциялардың нарықтық құнының және туынды қаржы құралдарының нарықтық құнының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиынтығы
34
Шетел валюталарының айырбастау бағамының (бағалы металдардың нарықтық құнының) өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиынтығы
35
Акциялардың нарықтық құнының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиынтығы (сату мақсатында иеленген исламдық бағалы қағаздарды қоса алғанда)
36
Тауар-материалдық қорлар бойынша нарықтық құнының өзгеруіне байланысты тәуекел жиынтығы
37
Нарықтық құнының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелі бар қаржы құралдары бойынша ұзын және қысқа позициялар сомасы
38
Нарықтық құнының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелі бар қаржы құралдары бойынша ұзын және қысқа позициялар сомасының айырмасы
39
Ашық валюталық позициялар сомасы
40
Нарықтық тәуекел ескеріле отырып есептелген активтер және шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелер
41
Жалпы жылдық кірістің орташа шамасы
42
Операциялық тәуекел
43
Бір қарыз алушының немесе банкпен айрықша қатынастармен байланысты емес өзара байланысты қарыз алушылар тобының банк алдындағы міндеттемелердің кез келген түрі бойынша жиынтық берешегі
44
Банкпен айрықша қатынастармен байланысты емес бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің ең жоғары мөлшерінің коэффициенті - (k3)
45
Бір қарыз алушының немесе банкпен айрықша қатынастармен байланысты өзара байланысты қарыз алушылар тобының банк алдындағы міндеттемелердің кез келген түрі бойынша жиынтық берешегі
46

18.1
выкупленный собственный субординированный долг банка
18.2
сумма превышения инвестиций банка (инвестиции банка в финансовые инструменты финансовых организаций, в которых банк имеет менее 10 (десяти) процентов выпущенных акций (долей участия в уставном капитале), в совокупности превышающие 10 (десяти) процентов от основного капитала банка после применения регуляторных корректировок), умноженная на долю инвестиций в субординированный долг в общей сумме инвестиций
18.3
инвестиции банка в субординированный долг финансовых организаций, в которых банк имеет 10 (десять) процентов и более от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале) юридического лица, подлежащие вычету из капитала второго уровня
19
Положительная разница в соответствии с пунктом 10 Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, установленных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939, и пунктом 6 Нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка, установленных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886, учитываемая при расчете регуляторного буфера
20
Коэффициент достаточности собственного капитала (kl)
21
Коэффициент достаточности собственного капитала (kl-2)
22
Коэффициент достаточности собственного капитала (k2)
23
Нераспределенный чистый доход банка, на который накладывается ограничение в части прекращения выплаты дивидендов и обратного выкупа акций
24
Неинвестированные остатки средств, принятые на условиях кастодиального договора
25
Итого активы, взвешенные с учетом кредитного риска
26
Итого условные и возможные обязательства, взвешенные с учетом кредитного риска
27
Итого производные финансовые инструменты, взвешенные с учетом кредитного риска
28
Специфический процентный риск
29
Общий процентный риск
30
Итого рыночный риск, связанный с изменением ставки вознаграждения
31
Специфический риск
32
Общий риск
33
Итого рыночный риск, связанный с изменением рыночной стоимости акций и рыночной стоимости производных финансовых инструментов, базовым активом которых являются акции или индекс на акции
34
Итого рыночный риск, связанный с изменением обменного курса иностранных валют (рыночной стоимости драгоценных металлов)
35
Итого рыночный риск, связанный с изменением рыночной стоимости акций (включая исламские ценные бумаги, приобретенные с целью продажи)
36
Итого риск по товарно-материальным запасам, связанный с изменением рыночной стоимости
37
Сумма длинных и коротких позиций по финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением рыночной стоимости
38
Разница сумм длинных и коротких позиций по финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением рыночной стоимости
39
Сумма открытых валютных позиций
40
Активы и условные и возможные требования и обязательства, рассчитанные с учетом рыночного риска
41
Средняя величина годового валового дохода
42
Операционный риск
43
Совокупная задолженность одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков, не связанных с банком особыми отношениями, по любому виду обязательств перед банком
44
Коэффициент максимального размера риска на одного заемщика, не связанного с банком особыми отношениями - (k3)
45
Совокупная задолженность одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков, связанных с банком особыми отношениями, по любому виду обязательств перед банком
46

Банкпен айрықша қатынастармен байланысты бір қарыз алушыға (қарыз алушылар тобына) келетін тәуекелдің ең жоғары мөлшерінің коэффициенті - (k3.1)
47
Банкпен айрықша қатынастармен байланысты барлық қарыз алушылар бойынша тәуекелдер сомасы
48
Банкпен айрықша қатынастармен байланысты қарыз алушылар бойынша тәуекелдер сомасының коэффициенті (Ро)
49
Тиісті қарыз алушылардың міндеттемелері бойынша бланктік қарыздың, қарыз алушы алдындағы не банктiң ағымдағы және содан кейiнгi екi ай iшiнде қарыз алушыға талаптары туындауы мүмкін үшінші тұлғалардың пайдасына қарыз алушы үшін қамтамасыз етiлмеген шартты мiндеттемелердің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының тәуелсiз рейтингiнiң бiр тармағынан төмен болмайтын Standard & Poor's агенттiгiнiң рейтингiсі немесе Fitch немесе Moody's Investors Service агенттiктерінiң (бұдан әрі - басқа рейтингтік агенттiктер) осыған ұқсас деңгейдегi рейтингiсі бар Қазақстан Республикасының резиденттеріне талаптарды және Standard & Poor's агенттiгiнiң "А" рейтингiнен төмен емес рейтингi немесе одан басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингiсі бар резидент еместерді қоспағанда, Standard & Poor's агенттігінің "А" рейтингісінен төмен емес немесе бір қарыз алушыға немесе өзара байланысты қарыз алушылар тобына қатысты басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар резидент еместерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының оффшор аймақтарда тіркелген немесе азаматтары болып табылатын резидент еместері мiндеттемелерiнің ең жоғарғы сомасы
50
Бланктік кредиттің ең жоғары мөлшерінің коэффициенті (Бк)
51
Әрқайсысының мөлшері банктің меншікті капиталының 10 пайызынан асатын банктің бір қарыз алушыға келетін тәуекелдерінің жиынтық сомасы
52
Әрқайсысының мөлшері меншікті капиталдың 10 пайызынан асатын бір қарыз алушыға келетін тәуекелдердің жиынтық сомасының коэффициенті (Рк)
53
"Стрестік активтер қоры" акционерлік қоғамының арнайы қаржы компаниясына берілген секьюритилендірілген кредиттердің жиынтық сомасы
54
"Стрестік активтер қоры" акционерлік қоғамының арнайы қаржы компаниясына берілген секьюритилендірілген кредиттердің жиынтық сомасының коэффициенті
55
"Қазақстанның Даму банкі" акционерлік қоғамының міндеттемелері бойынша банктің тәуекел сомасы
56
"Қазақстанның Даму банкі" акционерлік қоғамының міндеттемелері бойынша тәуекел мөлшерінің коэффициенті (Рбрк)
57
Өтімділігі жоғары активтер
58
Талап етілгенге дейінгі міндеттемелер
59
Ағымдағы өтімділік коэффициенті (k4)
60
Өтеуге дейін жеті күнге дейін қоса алғанда қалған мерзімі бар мерзімді міндеттемелер
61

Коэффициент максимального размера риска на одного заемщика (группы заемщиков), связанного с банком особыми отношениями - (k3.1)
47
Сумма рисков по всем заемщикам, связанным с банком особыми отношениями
48
Коэффициент суммы рисков по заемщикам, связанным с банком особыми отношениями (Ро)
49
Максимальная сумма бланкового займа, необеспеченных условных обязательств перед заемщиком либо за заемщика в пользу третьих лиц, по которым у банка могут возникнуть требования к заемщику в течение текущего и двух последующих месяцев, по обязательствам соответствующих заемщиков, а также обязательств нерезидентов Республики Казахстан, зарегистрированных или являющихся гражданами офшорных зон, за исключением требований к резидентам Республики Казахстан с рейтингом агентства Standard & Poor’s или рейтингом аналогичного уровня агентств Fitch или Moody‘s Investors Service (далее - другие рейтинговые агентства) не более чем на один пункт ниже суверенного рейтинга Республики Казахстан и нерезидентов, имеющих рейтинг не ниже "А" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, за исключением нерезидентов с рейтингом не ниже "А" агентства Standard & Poor’s или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, в отношении одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков
50
Коэффициент максимального размера бланкового кредита (Бк)
51
Совокупная сумма рисков банка на одного заемщика, размер каждого из которых превышает 10 (десять) процентов от собственного капитала банка
52
Коэффициент совокупной суммы рисков на одного заемщика, размер каждого из которых превышает 10 (десять) процентов-от собственного капитала (Рк)
53
Совокупная сумма секьюритизированных кредитов, переданных специальной финансовой компании акционерного общества "Фонд стрессовых активов"
54
Коэффициент совокупной суммы секьюритизированных кредитов, переданных специальной финансовой компании акционерного общества "Фонд стрессовых активов"
55
Сумма риска банка по обязательствам акционерного общества "Банк Развития Казахстана"
56
Коэффициент размера риска по обязательствам акционерного общества "Банк Развития Казахстана" (Рбрк)
57
Высоколиквидные активы
58
Обязательства до востребования
59
Коэффициент текущей ликвидности (k4)
60
Срочные обязательства с оставшимся сроком до погашения до семи дней включительно
61

Өтімділік коэффициенті (k4-1)
62
Өтімділігі жоғары активтерді қоса алғанда, бір айға дейін қоса алғанда өтелгенге дейінгі қалған мерзімімен өтімді активтер
63
Бір айға дейін қоса алғанда өтелгенге дейінгі қалған мерзімімен мерзімді міндеттемелер
64
Өтімділік коэффициенті (k4-2)
65
Өтімділігі жоғары активтерді қоса алғанда, үш айға дейін қоса алғанда өтелгенге дейінгі қалған мерзімімен өтімді активтер
66
Үш айға дейін қоса алғанда өтелгенге дейінгі қалған мерзімімен мерзімді міндеттемелер
67
Өтімділік коэффициенті (k4-3)
68
k4-4 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентін есептеуге арналған активтер:
68.1
Standard&Poor's агенттігінің "А"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингісі бар елдердің шетел валюталары және "Еуро" валютасы бойынша (жиынтығында валюталардың осы тобы бойынша соманы (коэффициентті) көрсете отырып)
68.2
Standard&Poor's агенттігінің "A"-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингісі бар немесе тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша
68.3
(валюта түрі көрсетіледі)
68.4
(валюта түрі көрсетіледі)
69
k4-4 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентін есептеуге арналған міндеттемелер
69.1
Standard&Poor's агенттігінің "А"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингісі бар елдердің шетел валюталары және "Еуро" валютасы бойынша (жиынтығында валюталардың осы тобы бойынша соманы (коэффициентті) көрсете отырып)
69.2
Standard&Poor's агенттігінің "A"-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингісі бар немесе тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша
69.3
(валюта түрі көрсетіледі)
69.4
(валюта түрі көрсетіледі)
70
Мерзімді валюталық өтімділік коэффициенті (k4-4):
70.1
Standard&Poor's агенттігінің "А"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингісі бар елдердің шетел валюталары және "Еуро" валютасы бойынша (жиынтығында валюталардың осы тобы бойынша соманы (коэффициентті) көрсете отырып)
70.2
Standard&Poor's агенттігінің "A"-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингісі бар немесе тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша
70.3
(валюта түрі көрсетіледі)
70.4
(валюта түрі көрсетіледі)
71
k4-5 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентін есептеуге арналған активтер:

Коэффициент ликвидности (k4-1)
62
Ликвидные активы с оставшимся сроком до погашения до одного месяца включительно, включая высоколиквидные активы
63
Срочные обязательства с оставшимся сроком до погашения до одного месяца включительно
64
Коэффициент ликвидности (k4-2)
65
Ликвидные активы с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев включительно, включая высоколиквидные активы
66
Срочные обязательства с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев включительно
67
Коэффициент ликвидности (k4-3)
68
Активы для расчета коэффициента срочной валютной ликвидности k4-4:
68.1
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте "Евро" (с указанием суммы (коэффициента) по данной группе валют в совокупности)
68.2
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
68.3
(указывается вид валют)
68.4
(указывается вид валют)
69
Обязательства для расчета коэффициента срочной валютной ликвидности k4-4
69.1
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте "Евро" (с указанием суммы (коэффициента) по данной группе валют в совокупности)
69.2
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
69.3
(указывается вид валют)
69.4
(указывается вид валют)
70
Коэффициент срочной валютной ликвидности (k4-4):
70.1
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте "Евро" (с указанием суммы (коэффициента) по данной группе валют в совокупности)
70.2
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
70.3
(указывается вид валют)
70.4
(указывается вид валют)
71
Активы для расчета коэффициента срочной валютной ликвидности k4-5:

76.3
(валюта түрі көрсетіледі)
76.4
(валюта түрі көрсетіледі)
77
Банкте есепті кезең ішінде кредиторлар алдында мерзімі өткен міндеттемелердің болуы (Иә/Жоқ)
78
Банкте уәкілетті орган мақұлдаған іс-шаралар жоспарын банктің уақтылы орындамау фактісінің болуы (Иә/Жоқ)
79
Бейрезиденттер алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер
80
Бейрезиденттер алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелердің ең жоғары лимитінің коэффициенті (k7)
81
Инвестициялық депозит туралы шарт бойынша тартылған қаражат есебінен қаржыландырылатын активтер
82
Қаражаттың бір бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициенті
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Пруденциялық нормативтердің
орындалуы туралы есеп
нысанына
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есеп (индексі – 1-BVU_Prud_norm, кезеңділігі – ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 54-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 (бұдан әрі – № 144 қаулы) және Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 (бұдан әрі – № 170 қаулы) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулыларына сәйкес толтырылады.

76.3
(указывается вид валют)
76.4
(указывается вид валют)
77
Наличие у банка в течение отчетного периода просроченных обязательств перед кредиторами (Да (Нет))
78
Наличие у банка факта несвоевременного исполнения банком плана мероприятий, одобренного уполномоченным органом (Да (Нет))
79
Краткосрочные обязательства перед нерезидентами
80
Коэффициент максимального лимита краткосрочных обязательств перед нерезидентами (k7)
81
Активы, финансируемые за счет средств, привлеченных по договору об инвестиционном депозите
82
Коэффициент размещения части средств во внутренние активы
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о выполнении
пруденциальных нормативов
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о выполнении пруденциальных нормативов (индекс – 1-BVU_Prud_norm, периодичность – ежемесяч
ная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о выполнении пруденциальных нормативов" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", с пунктом 1 статьи 54 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939 (далее - Постановление № 144) и от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886 (далее – Постановление № 170).

6. 1-жол № 144 қаулыға 1-қосымшаға сәйкес белгіленген Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндерінің және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесінің (бұдан әрі – № 144 нормативтер) "Банктің жарғылық және меншікті капиталының ең төмен мөлшері" 1-тарауына және № 170 қаулыға 1-қосымшаға сәйкес белгіленген Пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға мiндеттi нормалар мен лимиттердi, банк капиталының мөлшерiн есептеудің нормативтік мәндері мен әдістемелерінің (бұдан әрі – № 170 нормативтер) "Банктің жарғылық және меншікті капиталының ең төмен мөлшері" 2-тарауына сәйкес толтырылады.
7. 5-жолда № 144 нормативтерге 1-қосымшада және № 170 нормативтерге 4-қосымшада белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келетін ақы төленген жай акциялар бойынша мәліметтер көрсетіледі.
8. 11.7-жолда секьюритизациялау талаптарынан алынған, болашақта толық немесе ішінара күтуге байланысты болашақ кезеңдердің кірістері көрсетіледі.
9. 12.1-жолда № 144 нормативтерге 1-қосымшада және № 170 нормативтерге 4-қосымшада белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келетін мерзімсіз шарттар бойынша мәліметтер көрсетіледі, олардың нәтижесінде бір мезгілде бір тұлғада қаржылық актив және басқа тұлғада қаржы міндеттемесі немесе заңды тұлғаның барлық міндеттемесі шегерілгеннен қалған оның активтерінің үлесіне құқықты растайтын өзге қаржы құралы туындайды.
10. 12.2-жолда № 170 нормативтердің 12-тармағының талаптарына сәйкес мерзімсіз қаржы құралдары бойынша мәліметтер көрсетіледі.
11. 12.3-жолда № 144 нормативтерге 1-қосымшада және № 170 нормативтерге 4-қосымшада белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келетін төленген артықшылықты акциялар бойынша мәліметтер көрсетіледі.
12. 12.4-жолда №170 нормативтердің 13-тармағының талаптарына сәйкес төленген артықшылықты акциялар бойынша мәліметтер көрсетіледі.
13. 15-жолда № 144 нормативтерге 1-қосымшада және № 170 нормативтерге 4-қосымшада белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келетін реттелген борыш бойынша мәліметтер көрсетіледі.
14. 16-жолда № 144 нормативтердің 9-тармағының және № 170 нормативтердің 15-тармағының талаптарына сәйкес ұлттық валютамен 2015 жылғы 1 қаңтарға дейін тартылған реттелген борыш бойынша мәліметтер көрсетіледі.
15. 17-жолда № 144 нормативтердің 9-тармағының және № 170 нормативтердің 15-тармағының талаптарына сәйкес шетел валютасымен 2015 жылғы 1 қаңтарға дейін тартылған реттелген борыш бойынша мәліметтер көрсетіледі.
16. 19-жолда № 144 нормативтердің 10-тармағын және № 170 нормативтердің 6-тармағына сәйкес реттеуші буферді есептеу кезінде есепке алынатын оң айырма көрсетіледі.

6. Строка 1 заполняется в соответствии с главой 1 "Минимальный размер уставного и собственного капиталов банка" Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, установленных согласно приложению 1 к Постановлению № 144 (далее – Нормативы № 144) и главой 2 "Минимальный размер уставного и собственного капиталов банка" Нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка, установленных согласно приложению 1 к Постановлению № 170 (далее – Нормативы № 170).
7. В строке 5 указываются сведения по оплаченным простым акциям, соответствующим критериям, установленным в приложении 1 к Нормативам № 144 и приложении 4 к Нормативам № 170.
8. В строке 11.7 указываются доходы будущих периодов в связи с полученным из условий секьюритизации ожиданием полного или частичного дохода в будущем.
9. В строке 12.1 указываются сведения по бессрочным договорам, соответствующим критериям, установленным в приложении 1 к Нормативам № 144 и приложении 4 к Нормативам № 170, в результате которых одновременно возникают финансовый актив у одного лица и финансовое обязательство или иной финансовый инструмент, подтверждающий право на долю активов юридического лица, оставшихся после вычетов всех его обязательств, у другого лица.
10. В строке 12.2 указываются сведения по бессрочным финансовым инструментам в соответствии с требованиями пункта 12 Нормативов № 170.
11. В строке 12.3 указываются сведения по оплаченным привилегированным акциям, соответствующим критериям, установленным в приложении 1 к Нормативам №144 и приложении 4 к Нормативам № 170.
12. В строке 12.4 указываются сведения по оплаченным привилегированным акциям в соответствии с требованиями пункта 13 Нормативов № 170.
13. В строке 15 указываются сведения по субординированному долгу, соответствующему критериям, установленным в приложении 1 к Нормативам № 144 и приложении 4 к Нормативам № 170.
14. В строке 16 указываются сведения по субординированному долгу, привлеченному до 1 января 2015 года, в национальной валюте в соответствии с требованиями пункта 9 Нормативов № 144 и пункта 15 Нормативов № 170.
15. В строке 17 указываются сведения по субординированному долгу, привлеченному до 1 января 2015 года, в иностранной валюте в соответствии с требованиями пункта 9 Нормативов № 144 и пункта 15 Нормативов № 170.
16. В строке 19 указывается положительная разница в соответствии с пунктом 10 Нормативов № 144 и пунктом 6 Нормативов № 170, учитываемая при расчете регуляторного буфера.

17. 23-жолда № 144 нормативтерге 4-қосымшаға және № 170 нормативтерге 3-қосымшаға сәйкес дивиденд төлеуді тоқтату және акцияларды кері сатып алу бөлігінде шектеу қойылатын бөлінбеген таза кіріс сомасы көрсетіледі.
18. 25-жол кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
19. 26-жол кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
20. 27-жол кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
21. 28-жол айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің талдамасы (валюталар бөлігінде) туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
22. 29-жол жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің талдамасы (валюталар бөлігінде) туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
23. 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 және 54-жолдар бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің ең жоғары мөлшерінің талдамасы (қарыз алушылар бөлігінде) туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
24. 57, 58 және 59-жолдар k4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
25. 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 және 67- жолдар k4-1, k4-2, k4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
26. 68, 68.1, 68.2, 68.3, 68.4, 69, 69.1, 69.2, 69.3, 69.4, 70, 70.1, 70.2, 70.3, 70.4, 71, 71.1, 71.2, 71.3, 71.4, 72, 72.1, 72.2, 72.3, 72.4, 73, 73.1, 73.2, 73.3, 73.4, 74, 74.1, 74.2, 74.3, 74.4, 75, 75.1, 75.2, 75.3, 75.4, 76, 76.1, 76.2, 76.3 және 76.4-жолдар k4-4, k4-5, k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
27. 79, 80-жолдар банктерді Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициенттерінің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
28. 82-жол ішкі активтердің, ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
29. 35, 36 және 81-жолдарды ислам банктер ғана толтырады.
30. 20, 21, 22, 44,46, 48, 50, 52, 54, 56, 59, 61, 64, 67, 70, 70.1, 70.2, 70.3, 70.4, 73, 73.1, 73.2, 73.3, 73.4, 76, 76.1, 76.2, 76.3, 76.4, 80, 82-жолдарда үтірден кейін үш таңбалы мәндер көрсетіледі.
31. Есепті кезеңде мәліметтер болмаған жағдайда нысан толтырылмайды және ұсынылмайды.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
3-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Кімге ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны мына интернет-ресурста орналастырылған: www.nationalbank.kz
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 2-BVU_RA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Ұсыну мерзімі:есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Сомасы
Тәуекел дәрежесі пайызбен
Есептеуге арналған сома
1
2
3
4
5
I топ
1
Қолма-қол теңге
0
2
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" кем емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингінен кем емес рейтингі бар елдің қолма-қол шетел валютасы
0
3
Тазартылған бағалы металдар
0
4
Қазақстан Республикасының Үкіметіне берілген қарыздар
0
5
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" кем емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингінен кем емес рейтингі бар елдердің орталық үкіметтеріне берілген қарыздар
0
6
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне берілген қарыздар
0
7
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" кем емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингінен кем емес рейтингі бар елдердің орталық банктеріне берілген қарыздар
0
8
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" кем емес борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына берілген қарыздар
0
9
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамына берілген қарыздар
0
10
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне өзге де талаптар
0
11
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" кем емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингінен кем емес рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
0
12
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" кем емес борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар, Еуразиялық Даму Банкіндегі Қазақстан Республикасының ұлттық валютасындағы салымдар
0
13
Қазақстан Республикасы Үкіметінің дебиторлық берешегі
0
14
Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдарының салықтар мен бюджетке төленетін басқа төлемдер бойынша дебиторлық берешегі
0
15
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
0
16
Нұр-Сұлтан және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
0
17
Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығы туралы заңнамасына сәйкес "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры", "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі, "Проблемалық кредиттер қоры" акционерлік қоғамдары шығарған бағалы қағаздар, сондай-ақ Еуразиялық Даму Банкі шығарған және Қазақстан Республикасының ұлттық валютасына номинирленген бағалы қағаздар
0
18
Кәсіпкерлік қызметпен байланысты емес жеке тұлғалардың ипотекалық қарыздарын сатып алуды жүзеге асыратын, акцияларының бір жүз пайызы Ұлттық Банкке тиесілі заңды тұлға шығарған бағалы қағаздар
0
19
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" кем емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
0
20
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" кем емес борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
0
21
Ашылған корреспонденттiк шоттар бойынша Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ" төмен емес ұзақ мерзімді рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктерге талаптар
0
22
І тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
0
II топ
23
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің қолма-қол шетел валютасы
20
24
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтеріне берілген қарыздар
20
25
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне берілген қарыздар
20
26
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына берілген қарыздар
20
27
Қазақстан Республикасының жергілікті орындаушы органдарына берілген қарыздар
20
28
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" кем емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті орындаушы органдарына берілген қарыздар
20
29
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" кем емес борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдарға берілген қарыздар
20
30
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
20
31
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
20
32
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" кем емес борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдардағы салымдар
20
33
І тәуекел тобына жатқызылған дебиторлық берешекті қоспағанда, Қазақстан Республикасының жергілікті орындаушы органдарының дебиторлық берешегі
20
34
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" кем емес борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдардың дебиторлық берешегі
20
35
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
20
36
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
20
37
Нұр-Сұлтан және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары шығарған мемлекеттік бағалы қағаздарды қоспағанда, Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
20
38
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
20
39
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" кем емес борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
20
40
Банк баланста ұстап тұрған және Standard & Рооr's агенттігінің "ААА"-дан "АА-" дейін кредит рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzААА"-дан "kzАА-" дейінгі рейтингтік бағасы бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
20
41
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
20
III топ
42
Тазартылмаған бағалы металдар
50
43
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтеріне берілген қарыздар
50
44
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне берілген қарыздар
50
45
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына берілген қарыздар
50
46
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдарына берілген қарыздар
50
47
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдарға берілген қарыздар
50
48

17. В строке 23 указывается сумма нераспределенного чистого дохода, на который накладывается ограничение в соответствии с приложением 4 к Нормативам № 144 и приложением 3 к Нормативам № 170, в части прекращения выплаты дивидендов и обратного выкупа акций.
18. Строка 25 заполняется в соответствии с данными отчета о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска.
19. Строка 26 заполняется в соответствии с данными отчета о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска.
20. Строка 27 заполняется в соответствии с данными отчета о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом кредитного риска.
21. Строка 28 заполняется в соответствии с данными отчета о расшифровке расчета специфичного процентного риска (в разрезе валют).
22. Строка 29 заполняется в соответствии с данными отчета о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют).
23. Строки 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 и 54 заполняются в соответствии с данными отчета о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика (в разрезе заемщиков).
24. Строки 57, 58 и 59 заполняются в соответствии с данными отчета о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4.
25. Строки 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 и 67 заполняются в соответствии с данными отчета о расшифровке коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2, k4-3.
26. Строки 68, 68.1, 68.2, 68.3, 68.4, 69, 69.1, 69.2, 69.3, 69.4, 70, 70.1, 70.2, 70.3, 70.4, 71, 71.1, 71.2, 71.3, 71.4, 72, 72.1, 72.2, 72.3, 72.4, 73, 73.1, 73.2, 73.3, 73.4, 74, 74.1, 74.2, 74.3, 74.4, 75, 75.1, 75.2, 75.3, 75.4, 76, 76.1, 76.2, 76.3 и 76.4 заполняются в соответствии с данными отчета о расшифровке коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-4, k4-5, k4-6.
27. Строки 79, 80 заполняются в соответствии с данными отчета о расшифровке коэффициента капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан.
28. Строка 82 заполняется в соответствии с данными отчета о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы.
29. Строки 35, 36 и 81 заполняются только исламскими банками.
30. В строках 20, 21, 22, 44,46, 48, 50, 52, 54, 59, 61, 64, 67, 70, 70.1, 70.2, 70.3, 70.4, 73, 73.1, 73.2, 73.3, 73.4, 76, 76.1, 76.2, 76.3, 76.4, 80, 82 указываются значения с тремя знаками после запятой.
31. В случае отсутствия сведений в отчетном периоде Форма не заполняется и не представляется.
Приложение 3 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 3 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска
Индекс формы административных данных: 2-BVU_RA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___"________20__года
Круг лиц, представляющих информацию: банк второго уровня
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Сумма
Степень риска в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
I группа
1
Наличные тенге
0
2
Наличная иностранная валюта стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня агентств Fitch или Moody‘s Investors Service (далее - другие рейтинговые агентства)
0
3
Аффинированные драгоценные металлы
0
4
Займы, предоставленные Правительству Республики Казахстан
0
5
Займы, предоставленные центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
6
Займы, предоставленные Национальному Банку Республики Казахстан
0
7
Займы, предоставленные центральным банкам стран, с суверенным рейтингом не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
8
Займы, предоставленные международным финансовым организациям, с долговым рейтингом не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
9
Займы, предоставленные акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына"
0
10
Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан и иные требования к Национальному Банку Республики Казахстан
0
11
Вклады в центральных банках стран, с суверенным рейтингом не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
12
Вклады в международных финансовых организациях, с долговым рейтингом не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, вклады в Евразийском Банке Развития в национальной валюте Республики Казахстан
0
13
Дебиторская задолженность Правительства Республики Казахстан
0
14
Дебиторская задолженность местных органов власти Республики Казахстан по налогам и другим платежам в бюджет
0
15
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан, выпущенные Правительством Республики Казахстан и Национальным Банком Республики Казахстан
0
16
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан, выпущенные местными исполнительными органами городов Нур-Султан и Алматы
0
17
Ценные бумаги, выпущенные акционерным обществом "Банк Развития Казахстана" в соответствии с законодательством Республики Казахстан о рынке ценных бумаг, акционерными обществами "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", "Фонд проблемных кредитов", а также ценные бумаги, выпущенные Евразийским Банком Развития и номинированные в национальной валюте Республики Казахстан
0
18
Ценные бумаги, выпущенные юридическим лицом, осуществляющим выкуп ипотечных займов физических лиц, не связанных с предпринимательской деятельностью, сто процентов акций которого принадлежат Национальному Банку
0
19
Ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами иностранных государств, суверенный рейтинг которых не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
20
Ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
21
Требования по открытым корреспондентским счетам к банкам, имеющим долгосрочный рейтинг не ниже "ВВВ" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
22
Начисленное вознаграждение по активам, включенным в I группу риска
0
II группа
23
Наличная иностранная валюта стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
20
24
Займы, предоставленные центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
25
Займы, предоставленные центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
26
Займы, предоставленные международным финансовым организациям, имеющим долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
27
Займы, предоставленные местным исполнительным органам Республики Казахстан
20
28
Займы, предоставленные местным исполнительным органам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
29
Займы, предоставленные организациям, имеющим долговой рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
30
Вклады в центральных банках стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
31
Вклады в международных финансовых организациях, имеющих долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
32
Вклады в организациях, имеющих долговой рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
33
Дебиторская задолженность местных исполнительных органов Республики Казахстан, за исключением дебиторской задолженности, отнесенной к І группе риска
20
34
Дебиторская задолженность организаций, имеющих долговой рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
35
Ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard and Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
36
Ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard and Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
37
Государственные ценные бумаги, выпущенные местными исполнительными органами Республики Казахстан, за исключением государственных ценных бумаг, выпущенных местными исполнительными органами городов Нур-Султан и Алматы
20
38
Ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, суверенный рейтинг которых не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
39
Ценные бумаги, выпущенные организациями, имеющими долговой рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
40
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на балансе и имеющие кредитный рейтинг от "ААА" до "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzAAA" до "kzAA-" по национальной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
20
41
Начисленное вознаграждение по активам, включенным во II группу риска
20
III группа
42
Неаффинированные драгоценные металлы
50
43
Займы, предоставленные центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
44
Займы, предоставленные центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
45
Займы, предоставленные международным финансовым организациям, имеющим долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
46
Займы, предоставленные местным органам власти стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
47
Займы, предоставленные организациям, имеющим долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
48

Мына талапқа сәйкес келетін ипотекалық тұрғын үй қарыздары (осы нысанның 75, 77 және 78-жолдарында көрсетілген жеке тұлғаларға берілген қарыздарды қоспағанда): берілген ипотекалық тұрғын үй қарыз сомасының кепіл құнына қатынасы кепіл құнының 50 (елу) пайызынан қоса алғанда аспайды
35
49
Кәсіпкерлік қызметпен байланысты емес жеке тұлғалардың ипотекалық қарыздарын сатып алуды жүзеге асыратын, акцияларының бір жүз пайызы Ұлттық Банкке тиесілі заңды тұлғаның талаптарына сәйкес келмейтін ипотекалық тұрғын үй қарыздары, сондай-ақ олар бойынша сыйақылар
35
50
Кәсіпкерлік қызметпен байланысты емес жеке тұлғалардың ипотекалық қарыздарын сатып алуды жүзеге асыратын, акцияларының бір жүз пайызы Ұлттық Банкке тиесілі заңды тұлғаға қайта берілген ипотекалық тұрғын үй қарыздары бойынша талаптар
35
51
Мына талапқа сәйкес келетін ипотекалық тұрғын үй қарыздары (осы нысанның 75, 77 және 78-жолдарында көрсетілген жеке тұлғаларға берілген қарыздарды қоспағанда): берілген ипотекалық тұрғын үй қарыз сомасының кепіл құнына қатынасы кепіл құнының 51 (елу бірден) 85 (сексен бес) пайызды қоса алғандағы шекте болады
50
52
Басқа ипотекалық тұрғын үй қарыздары (осы нысанның 75, 77 және 78-жолдарында көрсетілген жеке тұлғаларға берілген қарыздарды қоспағанда)
100
53
Негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен астам мерзімі өткен берешегі бар, Қазақстан Республикасының резиденттеріне берілген, қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес қарыздардың өтелмеген бөлігінен 35 (отыз бес) пайыздан аз провизиялар (резервтер) қалыптастырылған қарыздар (ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және осы нысанның 74, 75, 76, 77, 78 және 124-жолдарында көрсетілген қарыздарды қоспағанда)
100
54
Негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен астам мерзімі өткен берешегі бар, Қазақстан Республикасының резиденттеріне берілген, қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес қарыздардың өтелмеген бөлігінен 35 (отыз бес) пайыздан көп және 50 (елу) пайыздан аз провизиялар (резервтер) қалыптастырылған қарыздар (ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және осы нысанның 74, 75, 76, 77, 78 және 124-жолдарында көрсетілген қарыздарды қоспағанда)
75
55
Негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен астам мерзімі өткен берешегі бар, Қазақстан Республикасының резиденттеріне берілген, қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес қарыздардың өтелмеген бөлігінен 50 (елу) пайыздан көп провизиялар (резервтер) қалыптастырылған қарыздар (ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және осы нысанның 74, 75, 76, 77, 78 және 124-жолдарында көрсетілген қарыздарды қоспағанда)
50
56

Ипотечные жилищные займы (за исключением, займов физическим лицам, указанных в строках 75, 77 и 78), соответствующие условию: отношение суммы предоставленного ипотечного жилищного займа к стоимости залога не превышает 50 (пятидесяти) процентов включительно от стоимости залога
35
49
Ипотечные жилищные займы, а также вознаграждения по ним, соответствующие условиям для выкупа, установленным юридическим лицом, осуществляющим выкуп ипотечных займов физических лиц, не связанных с предпринимательской деятельностью, сто процентов акций которого принадлежат Национальному Банку
35
50
Требования по ипотечным жилищным займам, переуступленным юридическому лицу, осуществляющему выкуп ипотечных займов физических лиц, не связанных с предпринимательской деятельностью, сто процентов акций которого принадлежат Национальному Банку
35
51
Ипотечные жилищные займы (за исключением, займов физическим лицам, указанных в строках 75, 77 и 78 настоящей таблицы), соответствующие условию: отношение суммы предоставленного ипотечного жилищного займа к стоимости залога находится в пределах от 51 (пятидесяти одного) процента до 85 (восьмидесяти пяти) процентов включительно от стоимости залога
50
52
Прочие ипотечные жилищные займы (за исключением, займов, выданных физическим лицам, указанных в строках 75, 77 и 78 настоящей таблицы)
100
53
Займы с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней, предоставленные резидентам Республики Казахстан (за исключением ипотечных жилищных займов и займов, указанных в строках 74, 75, 76, 77, 78 и 124 настоящей таблицы, а также необеспеченных потребительских займов, выданных физическим лицам), по которым сформировано менее 35 (тридцати пяти) процентов провизий (резервов) согласно международным стандартам финансовой отчетности от непогашенной части займов
100
54
Займы с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней, предоставленные резидентам Республики Казахстан (за исключением ипотечных жилищных займов и займов, указанных в строках 74, 75, 76, 77, 78 и 124 настоящей таблицы, а также необеспеченных потребительских займов, выданных физическим лицам), по которым сформировано более 35 (тридцати пяти) процентов и менее 50 (пятидесяти) процентов провизий (резервов) согласно международным стандартам финансовой отчетности от непогашенной части займов
75
55
Займы с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней, предоставленные резидентам Республики Казахстан (за исключением ипотечных жилищных займов и займов, указанных в строках 74, 75, 76, 77, 78 и 124 настоящей таблицы, а также необеспеченных потребительских займов, выданных физическим лицам), по которым сформировано более 50 (пятидесяти) процентов провизий (резервов) согласно международным стандартам финансовой отчетности от непогашенной части займов
50
56

2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес шағын немесе орта кәсіпкерлікке жатқызылған субъектілерге берілген, мынадай өлшемшарттарға сәйкес келетін қарыздар: 1) қарыз сомасы меншікті капиталдан 0,02 (нөл бүтін жүзден екі) пайыздан аспайды; 2) қарыз валютасы – теңге
75
57
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
50
58
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
50
59
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдардағы салымдар
50
60
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдардың дебиторлық берешегі
50
61
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
50
62
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
50
63
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
50
64
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
50
65
Банк баланста ұстап тұрған және Standard & Рооr's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейін кредиттік рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шкала бойынша "kzА+"-тен "kzА-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкала бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
50
66
Ашылған корреспонденттiк шоттар бойынша Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ-"-тен "ВВ-"-ке дейінгі (қоса алғанда) борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резиденттері-банктерге немесе Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ-"-тен "ВВ-"-ке дейінгі (қоса алғанда) борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент-банкке талаптар
50
67
"Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамына талаптар
50
68

Займы, предоставленные субъектам, отнесенным к малому или среднему предпринимательству, согласно Предпринимательскому кодексу Республики Казахстан от 29 октября 2015 года, соответствующие следующим критериям: 1) сумма займа не превышает 0,02 (ноль целых две сотых) процента от собственного капитала; 2) валюта займа – тенге
75
57
Вклады в центральных банках стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
58
Вклады в международных финансовых организациях, имеющих долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
59
Вклады в организациях, имеющих долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
60
Дебиторская задолженность организаций, имеющих долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
61
Ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
62
Ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
63
Ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
64
Ценные бумаги, выпущенные организациями, имеющими долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
65
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на балансе и имеющие кредитный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzA+" до "kzA-" по национальной шкале агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
50
66
Требования по открытым корреспондентским счетам к банкам-резидентам Республики Казахстан, имеющим долговой рейтинг от "ВВВ-" до "ВВ-" (включительно) агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или банку-нерезиденту, имеющему долговой рейтинг от "ВВВ-" до "ВВ+" (включительно) агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
67
Требования к акционерному обществу "Казахстанская фондовая биржа"
50
68

ІІІ тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы (осы кестенің 49 және 50-жолдарыда көрсетілген активтер бойынша есептелген сыйақыларды қоспағанда)
50
IV топ
69
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық үкіметтеріне берілген қарыздар
100
70
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық банктеріне берілген қарыздар
100
71
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына және тиісті рейтингтік бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдарына берілген қарыздар
100
72
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің жергілікті билік органдарына берілген қарыздар
100
73
Standard & Poor's агенттігінің "А-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент-ұйымдарға, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент-ұйымдарға және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент-ұйымдарға берілген қарыздар
100
74
2016 жылғы 1 қаңтардан бастап берілген және Standard & Poor's агенттігінің "А-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент-ұйымдарға, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент-ұйымдарға және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар және тиісті валюталық түсімі жоқ және (немесе) валюталық тәуекелдері қарыз алушының тарапынан тиісті хеджирлеу құралдарымен өтелмеген бейрезидент-ұйымдарға шетел валютасымен 1 жылдан астам мерзімге берілген қарыздар
200
75
ІІІ тәуекел тобына жататындарды қоспағанда, жеке тұлғаларға 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін берілген қарыздар, оның ішінде тұтынушылық қарыздар
100
76
ІІІ тәуекел тобына жататындарды және тиісті валюталық түсімі жоқ және (немесе) валюталық тәуекелдері қарыз алушының тарапынан тиісті хеджирлеу құралдарымен өтелмегендерін қоспағанда, 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап берілген және жеке тұлғаларға шетел валютасымен 1 жылдан астам мерзімге берілген қарыздар, оның ішінде тұтынушылық кредиттер

Начисленное вознаграждение по активам, включенным в III группу риска (за исключением начисленных вознаграждений по активам, указанных в строках 49 и 50 настоящей таблицы)
50
IV группа
69
Займы, предоставленные центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
70
Займы, предоставленные центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
71
Займы, предоставленные международным финансовым организациям, имеющим долговой рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и международным финансовым организациям, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки
100
72
Займы, предоставленные местным органам власти стран, имеющих долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
73
Займы, предоставленные организациям-резидентам, имеющим долговой рейтинг ниже "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациям-резидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки, и организациям-нерезидентам, имеющим долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
74
Займы, выданные с 1 января 2016 года и предоставленные на срок более 1 года в иностранной валюте организациям-резидентам, имеющим долговой рейтинг ниже "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациям-резидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки, и организациям-нерезидентам, имеющим долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и не имеющим соответствующей валютной выручки, и (или) валютные риски которых не покрыты соответствующими инструментами хеджирования со стороны заемщика
200
75
Займы, предоставленные физическим лицам до 1 января 2016 года, в том числе потребительские займы, за исключением отнесенных к III группе риска
100
76
Займы, выданные с 1 января 2016 года и предоставленные на срок более 1 (одного) года в иностранной валюте физическим лицам, в том числе потребительские кредиты, за исключением отнесенных к III группе риска, и не имеющим соответствующей валютной выручки и (или) валютные риски которых не покрыты соответствующими инструментами хеджирования со стороны заемщика

200
77
Жеке тұлғаларға 2016 жылғы 1 қаңтар – 2019 жылғы 31 желтоқсан аралығында берілген, қамтамасыз етілмеген қарыздар, оның ішінде банк есептейтін мынадай өлшемшарттардың біріне сәйкес келетін тұтынушылық кредиттер:
қарыздарды мониторингтеу кезінде 2017 жылғы 1 қаңтар – 2019 жылғы 31 желтоқсан аралығында ай сайын:
1) қарыз алушының борыштық жүктемесінің Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9125 болып тіркелген "Қаржы ұйымдарының банк операцияларының жекелеген түрлерін және басқа да операцияларды жүргізуіне шектеулер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 292 қаулысына (бұдан әрі – № 292 қаулы) сәйкес, жеке тұлға қарыз алушының ай сайынғы орташа кірісін есептеу үшін бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан жеке зейнетақы шотынан соңғы 6 (алты) айдағы үзінді-көшірмені немесе қарыз алушының банктің төлем карточкасы арқылы қарыз алушы өтініш жасаған күннің алдындағы соңғы 6 (алты) ай ішінде алған жалақысы туралы ақпараттың негізінде есептелген коэффициенттің деңгейі 0,35-тен асады;
2) кез келген қолданыстағы немесе жабылған қарыз және (немесе) ол бойынша сыйақы бойынша берешек бойынша беру күнінің алдындағы соңғы 24 (жиырма төрт) айдағы мерзімін өткізіп алу күнтізбелік 60 (алпыс) айды құрайды не төлемнің мерзімін 3 (үш) реттен астам, мерзімі күнтізбелік 30 (отыз) күннен асатын өткізіп алуға жол берілді;
3) қарыздарды ай сайын мониторингтеу кезінде есептеуге арналған, осы жолдың 1) немесе 2) тармақшаларында көрсетілген ақпарат жоқ.
Банкте осы жолдың жоғарыда көрсетілген тармақшаларының бірінде көзделген ақпарат болмаған жағдайда, жеке тұлғаларға берілген қарыздар қамтамасыз етілмеген болып танылады және осы жолға сәйкес кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша сараланады

200
77
Необеспеченные займы, выданные физическим лицам с 1 января 2016 года по 31 декабря 2019 года, в том числе потребительские кредиты, соответствующие одному из следующих критериев, рассчитываемых банком:
с 1 января 2017 года по 31 декабря 2019 года ежемесячно при мониторинге займов:
1) уровень коэффициента долговой нагрузки заемщика, рассчитанного в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 декабря 2013 года № 292 "О введении ограничений на проведение отдельных видов банковских и других операций финансовыми организациями", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9125 (далее - постановление № 292), с использованием для расчета среднего ежемесячного дохода заемщика - физического лица выписки из единого накопительного пенсионного фонда с индивидуального пенсионного счета за последние 6 (шесть) месяцев или информации о получении заемщиком заработной платы через платежные карточки банка в течение 6 (шести) последовательных месяцев, предшествующих дате обращения заемщика, превышает 0,35;
2) просрочка платежей по задолженности по любому действующему или закрытому займу и (или) вознаграждению по нему за последние 24 (двадцать четыре) месяца, предшествующие дате выдачи, составляет более 60 (шестидесяти) календарных дней либо допускалась просрочка платежей более 3 (трех) раз сроком более 30 (тридцати) календарных дней;
3) при ежемесячном мониторинге займов отсутствует информация для расчета, указанная в подпункте 1) или 2) настоящей строки.
В случае отсутствия у банка информации, предусмотренной в одном из вышеуказанных подпунктов настоящей строки, займы, выданные физическим лицам, признаются необеспеченными и взвешиваются по степени кредитного риска, согласно настоящей строке

150
78
Жеке тұлғаларға 2016 жылғы 1 қаңтар – 2019 жылғы 31 желтоқсан аралығында берілген өзге қарыздар, оның ішінде тұтынушылық кредиттер (ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және осы нысанның 77-жолында көрсетілген жеке тұлғаларға берілген қарыздарды қоспағанда)
100
79
Жеке тұлғаларға берілген, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысының 5-1-қосымшасына (бұдан әрі - № 170 нормативтер) "Ресми растамасы бар кірістің негізінде борыштық жүктеменің коэффициентін есептеу кезінде кепілсіз тұтынушылық қарыздар бойынша салымдардың кредиттік тәуекелінің дәрежесі бойынша саралау коэффициенттерінің мән" 1-кестесінде белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келетін кепілсіз тұтынушылық қарыздар:
1) қарыз алушының берешегінің мөлшері 120 АЕК аспайды;
2) артық төлеу мөлшері пайыздық жылдық көрсеткіш бойынша 0 (нөл) – 30 (отыз) пайыз аралығында.
100
80
Жеке тұлғаларға берілген, № 170 нормативтерге 5-1-қосымшаның "Ресми растамасы жоқ кірістің негізінде борыштық жүктеменің коэффициентін есептеу кезінде кепілсіз тұтынушылық қарыздар бойынша салымдардың кредиттік тәуекелінің дәрежесі бойынша саралау коэффициенттерінің мән" 2-кестесінде белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келетін кепілсіз тұтынушылық қарыздар:
1) қарыз алушының берешегінің мөлшері 120 АЕК аспайды;
2) артық төлеу мөлшері пайыздық жылдық көрсеткіш бойынша 0 (нөл) – 30 (отыз) пайыз аралығында.
100
81
Жеке тұлғаларға берілген, № 170 нормативтерге 5-1-қосымшаның "Ресми растамасы бар кірістің негізінде борыштық жүктеменің коэффициентін есептеу кезінде кепілсіз тұтынушылық қарыздар бойынша салымдардың кредиттік тәуекелінің дәрежесі бойынша саралау коэффициенттерінің мән" 1-кестесінде белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келетін кепілсіз тұтынушылық қарыздар:
1) қарыз алушының берешегінің мөлшері 120 АЕК – 200 АЕК аралығында;
2) артық төлеу мөлшері пайыздық жылдық көрсеткіш бойынша 0 (нөл) – 30 (отыз) пайыз аралығында.
110
82
Жеке тұлғаларға берілген, № 170 нормативтерге 5-1-қосымшаның "Ресми растамасы бар кірістің негізінде борыштық жүктеменің коэффициентін есептеу кезінде кепілсіз тұтынушылық қарыздар бойынша салымдардың кредиттік тәуекелінің дәрежесі бойынша саралау коэффициенттерінің мән" 1-кестесінде белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келетін кепілсіз тұтынушылық қарыздар:

150
78
Прочие займы, предоставленные физическим лицам с 1 января 2016 года по 31 декабря 2019 года, в том числе потребительские кредиты (за исключением ипотечных жилищных займов и займов физическим лицам, указанных в строке 77 настоящей таблицы)
100
79
Беззалоговые потребительские займы, выданные физическим лицам, соответствующие критериям, установленным Таблицей 1 "Значения коэффициентов взвешивания по степени кредитного риска вложений по беззалоговым потребительским займам при расчете коэффициента долговой нагрузки на основании дохода, имеющего официальное подтверждение" Приложения 5-1 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886 (далее - Нормативы №170):
1) размер задолженности заемщика не превышает 120 МРП;
2 ) размер переплаты в процентном годовом выражении находится в пределах от 0 (нуля) до 30 (тридцати) процентов.
100
80
Беззалоговые потребительские займы, выданные физическим лицам, соответствующие критериям, установленным Таблицей 2 "Значения коэффициентов взвешивания по степени кредитного риска вложений по беззалоговым потребительским займам при расчете коэффициента долговой нагрузки на основании дохода, не имеющего официальное подтверждение" Приложения 5-1 к Нормативам №170:
1) размер задолженности заемщика не превышает 120 МРП;
2) размер переплаты в процентном годовом выражении находится в пределах от 0 (нуля) до 30 (тридцати) процентов.
100
81
Беззалоговые потребительские займы, выданные физическим лицам, соответствующие критериям, установленным Таблицей 1 "Значения коэффициентов взвешивания по степени кредитного риска вложений по беззалоговым потребительским займам при расчете коэффициента долговой нагрузки на основании дохода, имеющего официальное подтверждение" Приложения 5-1 к Нормативам № 170:
1) размер задолженности заемщика находится в пределах от 120 МРП до 200 МРП;
2) размер переплаты в процентном годовом выражении находится в пределах от 0 (нуля) до 30 (тридцати) процентов.
110
82
Беззалоговые потребительские займы, выданные физическим лицам, соответствующие критериям, установленным Таблицей 1 "Значения коэффициентов взвешивания по степени кредитного риска вложений по беззалоговым потребительским займам при расчете коэффициента долговой нагрузки на основании дохода, имеющего официальное подтверждение" Приложения 5-1 к Нормативам № 170:

1) қарыз алушының берешегінің мөлшері 120 АЕК аспайды;
2) артық төлеу мөлшері пайыздық жылдық көрсеткіш бойынша 30 (отыз) пайыздан асады.
110
83
Жеке тұлғаларға берілген, № 170 нормативтерге 5-1-қосымшаның "Ресми растамасы жоқ кірістің негізінде борыштық жүктеменің коэффициентін есептеу кезінде кепілсіз тұтынушылық қарыздар бойынша салымдардың кредиттік тәуекелінің дәрежесі бойынша саралау коэффициенттерінің мән" 2-кестесінде белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келетін кепілсіз тұтынушылық қарыздар:
1) қарыз алушының берешегінің мөлшері 120 АЕК – 200 АЕК аралығында;
2) артық төлеу мөлшері пайыздық жылдық көрсеткіш бойынша 0 (нөл) – 30 (отыз) пайыз аралығында.
110
84
Жеке тұлғаларға берілген, № 170 нормативтерге 5-1-қосымшаның "Ресми растамасы жоқ кірістің негізінде борыштық жүктеменің коэффициентін есептеу кезінде кепілсіз тұтынушылық қарыздар бойынша салымдардың кредиттік тәуекелінің дәрежесі бойынша саралау коэффициенттерінің мән" 2-кестесінде белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келетін кепілсіз тұтынушылық қарыздар:
1) қарыз алушының берешегінің мөлшері 120 АЕК аспайды;
2) артық төлеу мөлшері пайыздық жылдық көрсеткіш бойынша 30 (отыз) пайыздан асады.
110
85
Жеке тұлғаларға берілген, № 170 нормативтерге 5-1-қосымшаның "Ресми растамасы бар кірістің негізінде борыштық жүктеменің коэффициентін есептеу кезінде кепілсіз тұтынушылық қарыздар бойынша салымдардың кредиттік тәуекелінің дәрежесі бойынша саралау коэффициенттерінің мән" 1-кестесінде белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келетін кепілсіз тұтынушылық қарыздар:
1) қарыз алушының берешегінің мөлшері 200 АЕК – 400 АЕК аралығында;
2) артық төлеу мөлшері пайыздық жылдық көрсеткіш бойынша 0 (нөл) – 30 (отыз) пайыз аралығында.
120
86
Жеке тұлғаларға берілген, № 170 нормативтерге 5-1-қосымшаның "Ресми растамасы бар кірістің негізінде борыштық жүктеменің коэффициентін есептеу кезінде кепілсіз тұтынушылық қарыздар бойынша салымдардың кредиттік тәуекелінің дәрежесі бойынша саралау коэффициенттерінің мән" 1-кестесінде белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келетін кепілсіз тұтынушылық қарыздар:
1) қарыз алушының берешегінің мөлшері 120 АЕК – 200 АЕК аралығында;
2) артық төлеу мөлшері пайыздық жылдық көрсеткіш бойынша 30 (отыз) пайыздан асады.
120
87
Жеке тұлғаларға берілген, № 170 нормативтерге 5-1-қосымшаның "Ресми растамасы жоқ кірістің негізінде борыштық жүктеменің коэффициентін есептеу кезінде кепілсіз тұтынушылық қарыздар бойынша салымдардың кредиттік тәуекелінің дәрежесі бойынша саралау коэффициенттерінің мән" 2-кестесінде белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келетін кепілсіз тұтынушылық қарыздар:

1) размер задолженности заемщика не превышает 120 МРП;
2) размер переплаты в процентном годовом выражении превышает 30 (тридцать) процентов.
110
83
Беззалоговые потребительские займы, выданные физическим лицам, соответствующие критериям, установленным Таблицей 2 "Значения коэффициентов взвешивания по степени кредитного риска вложений по беззалоговым потребительским займам при расчете коэффициента долговой нагрузки на основании дохода, не имеющего официальное подтверждение" Приложения 5-1 к Нормативам № 170:
1) размер задолженности заемщика находится в пределах от 120 МРП до 200 МРП;
2) размер переплаты в процентном годовом выражении находится в пределах от 0 (нуля) до 30 (тридцати) процентов.
110
84
Беззалоговые потребительские займы, выданные физическим лицам, соответствующие критериям, установленным Таблицей 2 "Значения коэффициентов взвешивания по степени кредитного риска вложений по беззалоговым потребительским займам при расчете коэффициента долговой нагрузки на основании дохода, не имеющего официальное подтверждение" Приложения 5-1 к Нормативам № 170:
1) размер задолженности заемщика не превышает 120 МРП;
2) размер переплаты в процентном годовом выражении превышает 30 (тридцать) процентов.
110
85
Беззалоговые потребительские займы, выданные физическим лицам, соответствующие критериям, установленным Таблицей 1 "Значения коэффициентов взвешивания по степени кредитного риска вложений по беззалоговым потребительским займам при расчете коэффициента долговой нагрузки на основании дохода, имеющего официальное подтверждение" Приложению 5-1 к Нормативам № 170:
1) размер задолженности заемщика находится в пределах от 200 МРП до 400 МРП;
2) размер переплаты в процентном годовом выражении находится в пределах от 0 (нуля) до 30 (тридцати) процентов.
120
86
Беззалоговые потребительские займы, выданные физическим лицам, соответствующие критериям, установленным Таблицей 1 "Значения коэффициентов взвешивания по степени кредитного риска вложений по беззалоговым потребительским займам при расчете коэффициента долговой нагрузки на основании дохода, имеющего официальное подтверждение" Приложения 5-1 к Нормативам № 170:
1) размер задолженности заемщика находится в пределах от 120 МРП до 200 МРП;
2) размер переплаты в процентном годовом выражении превышает 30 (тридцать) процентов.
120
87
Беззалоговые потребительские займы, выданные физическим лицам, соответствующие критериям, установленным Таблицей 2 "Значения коэффициентов взвешивания по степени кредитного риска вложений по беззалоговым потребительским займам при расчете коэффициента долговой нагрузки на основании дохода, не имеющего официальное подтверждение" Приложения 5-1 к Нормативам № 170:

150
99
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық банктеріндегі салымдар
100
100
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы және тиісті рейтингтік бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
100
101
Standard & Poor's агенттігінің "А-" төмен борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдардың және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент ұйымдардағы салымдар
100
102
Standard & Poor's агенттігінің "А-" төмен борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдардың және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент ұйымдардың дебиторлық берешегі
100
103
Жеке тұлғалардың дебиторлық берешегі
100
104
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
100
105
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
100
106
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары және тиісті рейтингтік бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
100
107
Standard & Poor's агенттігінің "А-" төмен борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдардың және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар бейрезидент ұйымдардың немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент ұйымдар шығарған бағалы қағаздар

150
99
Вклады в центральных банках стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
100
Вклады в международных финансовых организациях, имеющих долговой рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и международных финансовых организациях, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
101
Вклады в организациях-резидентах, имеющих долговой рейтинг ниже "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациях-резидентах, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки, и организациях-нерезидентах, имеющих долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
102
Дебиторская задолженность организаций-резидентов, имеющих долговой рейтинг ниже "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организаций-резидентов, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки, и организаций-нерезидентов, имеющих долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
103
Дебиторская задолженность физических лиц
100
104
Ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
105
Ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
106
Ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и международными финансовыми организациями, не имеющими соответствующей рейтинговой оценки
100
107
Ценные бумаги, выпущенные организациями-резидентами, имеющими долговой рейтинг ниже "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациями-резидентами, не имеющими соответствующей рейтинговой оценки, и организациями-нерезидентами, имеющими долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств

100
108
Банк баланста ұстап тұрған және Standard & Рооr's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейін кредит рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzBBB+"-тен "kzBBB-" дейінгі рейтингтік бағасы бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
100
109
"Стрестік активтер қоры" акционерлік қоғамының арнайы қаржы компаниясы шығарған бағалы қағаздар
100
110
Ашылған корреспонденттiк шоттар бойынша Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резиденттері-банктерге немесе Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+" төмен борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент-банкке талаптар
100
111
IV тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
100
112
Төлемдер бойынша есептер
100
113
Негізгі құрал-жабдықтар
100
114
Материалдық қорлар
100
115
Сыйақының және шығыстар сомасының алдын ала төлемі
100
V топ
116
ХҚЕС-ке сәйкес банктің қаржылық есептілігін жасау кезінде қаржылық есептілігі шоғырландырылатын заңды тұлғалардың акцияларына (жарғылық капиталына қатысу үлестеріне), мерзімсіз қаржылық құралдарына, реттелген борышына инвестициялар
100
117
Әрқайсысы банктің қаржылық есептілігін жасау кезінде қаржылық есептілігі шоғырландырылмайтын заңды тұлғаның шығарылған акцияларының (жарғылық капиталда қатысу үлестерінің) 10 (он) пайызынан аз болатын банктің барлық инвестицияларының негізгі капиталдың 10 (он) пайызынан аспайтын сомасы
100
118
Банктің шығарылған акциялардың (жарғылық капиталда қатысу үлестерінің) 10 (он) пайызы және одан көбі және шегерілетін уақыт айырмашылықтарына қатысты танылған кейінге қалдырылған салық активтерінің бөлігі бар қаржы ұйымының жай акцияларына инвестицияларының жиынтығында № 170 нормативтердің 10-тармағында көрсетілген реттеуші түзетулер қолданылғаннан кейін банктің негізгі капиталы айырмасының және № 170 нормативтердің 11-тармағының үшінші, төртінші және бесінші абзацтарында көрсетілген, негізгі капиталдан шегеруге жататын соманың 17,65 (он жеті бүтін жүзден алпыс бес) пайызынан аспайтын сомасы
250
119
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтеріне берілген қарыздар

100
108
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на балансе, и имеющие кредитный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку от "kzBBB+" до "kzBBB-" по национальной шкале агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
100
109
Ценные бумаги, выпущенные специальной финансовой компанией акционерного общества "Фонд стрессовых активов"
100
110
Требования по открытым корреспондентским счетам к банкам-резидентам Республики Казахстан, имеющим долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или банку-нерезиденту, имеющему долговой рейтинг ниже "ВВ+" агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
111
Начисленное вознаграждение по активам, включенным в IV группу риска
100
112
Расчеты по платежам
100
113
Основные средства
100
114
Материальные запасы
100
115
Предоплата суммы вознаграждения и расходов
100
V группа
116
Инвестиции банка в акции (доли участия в уставном капитале), бессрочные финансовые инструменты, субординированный долг юридических лиц, финансовая отчетность которых консолидируется при составлении финансовой отчетности банка в соответствии с МСФО
100
117
Сумма всех инвестиций банка, каждая из которых составляет менее 10 (десяти) процентов от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале) юридического лица, финансовая отчетность которого не консолидируется при составлении финансовой отчетности банка, не превышающая 10 (десять) процентов основного капитала
100
118
Сумма инвестиций банка в простые акции финансовой организации, в которой банк имеет 10 (десять) и более процентов от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале), и часть отложенных налоговых активов, признанных в отношении вычитаемых временных разниц, в совокупности не превышающая 17,65 (семнадцать целых шестьдесят пять сотых) процентов разницы основного капитала банка после применения регуляторных корректировок, указанных в пункте 10 Нормативов № 170, и суммы, подлежащей к вычету из основного капитала, указанной в абзацах третьем, четвертом и пятом пункта 11 Нормативов № 170
250
119
Займы, предоставленные центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств

150
120
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне берілген қарыздар
150
121
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің халықаралық қаржы ұйымдарына берілген қарыздар
150
122
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдарына берілген қарыздар
150
123
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент-ұйымдарға және тиісті рейтингтік бағасы жоқ бейрезидент-ұйымдарға берілген қарыздар
150
124
2016 жылғы 1 қаңтардан бастап берілген және Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент-ұйымдарға және тиісті рейтингтік бағасы жоқ және тиісті валюталық түсімі жоқ және (немесе) валюталық тәуекелдері қарыз алушының тарапынан тиісті хеджирлеу құралдарымен өтелмеген бейрезидент-ұйымдарға шетел валютасымен 1 (бір) жылдан астам мерзімге берілген қарыздар
200
125
Төменде көрсетілген шет мемлекеттердің* аумағында тіркелген заңды тұлғалар немесе олардың* азаматтары болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттеріне берілген қарыздар:
150
126
Жеке тұлғаларға берілген, № 170 нормативтерге 5-1-қосымшаның "Ресми растамасы жоқ кірістің негізінде борыштық жүктеменің коэффициентін есептеу кезінде кепілсіз тұтынушылық қарыздар бойынша салымдардың кредиттік тәуекелінің дәрежесі бойынша саралау коэффициенттерінің мән" 2-кестесінде белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келетін кепілсіз тұтынушылық қарыздар:
1) қарыз алушының берешегінің мөлшері 2000 АЕК асады;
2) артық төлеу мөлшері пайыздық жылдық көрсеткіш бойынша 0 (нөл) – 30 (отыз) пайыз аралығында.
250
127
Жеке тұлғаларға берілген, № 170 нормативтерге 5-1-қосымшаның "Ресми растамасы жоқ кірістің негізінде борыштық жүктеменің коэффициентін есептеу кезінде кепілсіз тұтынушылық қарыздар бойынша салымдардың кредиттік тәуекелінің дәрежесі бойынша саралау коэффициенттерінің мән" 2-кестесінде белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келетін кепілсіз тұтынушылық қарыздар:
1) қарыз алушының берешегінің мөлшері 800 АЕК – 2000 АЕК аралығында;

150
120
Займы, предоставленные центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
121
Займы, предоставленные международным финансовым организациям, имеющим долговой рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
122
Займы, предоставленные местным органам власти стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
123
Займы, предоставленные организациям-нерезидентам, имеющим долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациям-нерезидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки
150
124
Займы, выданные с 1 января 2016 года и предоставленные на срок более 1 (одного) года в иностранной валюте организациям-нерезидентам, имеющим долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациям-нерезидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки, и не имеющим соответствующей валютной выручки и (или) валютные риски которых не покрыты соответствующими инструментами хеджирования со стороны заемщика
200
125
Займы, предоставленные нерезидентам Республики Казахстан, являющимся юридическими лицами, зарегистрированными на территории нижеуказанных иностранных государств*, или их* гражданами:
150
126
Беззалоговые потребительские займы, выданные физическим лицам, соответствующие критериям, установленным Таблицей 2 "Значения коэффициентов взвешивания по степени кредитного риска вложений по беззалоговым потребительским займам при расчете коэффициента долговой нагрузки на основании дохода, не имеющего официальное подтверждение" Приложения 5-1 к Нормативам № 170:
1) размер задолженности заемщика превышает 2000 МРП;
2) размер переплаты в процентном годовом выражении находится в пределах от 0 (нуля) до 30 (тридцати) процентов.
250
127
Беззалоговые потребительские займы, выданные физическим лицам, соответствующие критериям, установленным Таблицей 2 "Значения коэффициентов взвешивания по степени кредитного риска вложений по беззалоговым потребительским займам при расчете коэффициента долговой нагрузки на основании дохода, не имеющего официальное подтверждение" Приложения 5-1 к Нормативам № 170:
1) размер задолженности заемщика находится в пределах от 800 МРП до 2000 МРП;

2) артық төлеу мөлшері пайыздық жылдық көрсеткіш бойынша 30 (отыз) пайыздан асады.
200
128
Жеке тұлғаларға берілген, № 170 нормативтерге 5-1-қосымшаның "Ресми растамасы бар кірістің негізінде борыштық жүктеменің коэффициентін есептеу кезінде кепілсіз тұтынушылық қарыздар бойынша салымдардың кредиттік тәуекелінің дәрежесі бойынша саралау коэффициенттерінің мән" 1-кестесінде белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келетін кепілсіз тұтынушылық қарыздар:
1) қарыз алушының берешегінің мөлшері 2000 АЕК асады;
2) артық төлеу мөлшері пайыздық жылдық көрсеткіш бойынша 30 (отыз) пайыздан асады.
200
129
Жеке тұлғаларға берілген, № 170 нормативтерге 5-1-қосымшаның "Ресми растамасы жоқ кірістің негізінде борыштық жүктеменің коэффициентін есептеу кезінде кепілсіз тұтынушылық қарыздар бойынша салымдардың кредиттік тәуекелінің дәрежесі бойынша саралау коэффициенттерінің мән" 2-кестесінде белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келетін кепілсіз тұтынушылық қарыздар:
1) қарыз алушының берешегінің мөлшері 2000 АЕК асады;
2) артық төлеу мөлшері пайыздық жылдық көрсеткіш бойынша 30 (отыз) пайыздан асады.
300
130
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
150
131
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
150
132
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен борыштық рейтингі бар бейрезидент ұйымдардағы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар және тиісті рейтингтік бағасы жоқ бейрезидент ұйымдардағы салымдар
150
133
Шет мемлекеттердің аумағында тіркелген* Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-ұйымдардағы салымдар
150
134
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен борыштық рейтингі бар бейрезидент ұйымдардағы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар және тиісті рейтингтік бағасы жоқ бейрезидент ұйымдардың дебиторлық берешегі
150
135
Шет мемлекеттердің аумағында тіркелген* Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-ұйымдардың дебиторлық берешегі
150
136
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған бағалы қағаздар
150
137
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар

2) размер переплаты в процентном годовом выражении превышает 30 (тридцать) процентов.
200
128
Беззалоговые потребительские займы, выданные физическим лицам, соответствующие критериям, установленным Таблицей 1 "Значения коэффициентов взвешивания по степени кредитного риска вложений по беззалоговым потребительским займам при расчете коэффициента долговой нагрузки на основании дохода, имеющего официальное подтверждение" Приложения 5-1 к Нормативам № 170:
1) размер задолженности заемщика превышает 2000 МРП;
2) размер переплаты в процентном годовом выражении превышает 30 (тридцать) процентов.
200
129
Беззалоговые потребительские займы, выданные физическим лицам, соответствующие критериям, установленным Таблицей 2 "Значения коэффициентов взвешивания по степени кредитного риска вложений по беззалоговым потребительским займам при расчете коэффициента долговой нагрузки на основании дохода, не имеющего официальное подтверждение" Приложения 5-1 к Нормативам № 170:
1) размер задолженности заемщика превышает 2000 МРП;
2) размер переплаты в процентном годовом выражении превышает 30 (тридцать) процентов.
300
130
Вклады в центральных банках стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
131
Вклады в международных финансовых организациях, имеющих долговой рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
132
Вклады в организациях-нерезидентах, имеющих долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациях-нерезидентах, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
150
133
Вклады в организациях-нерезидентах Республики Казахстан, зарегистрированных на территории иностранных государств*
150
134
Дебиторская задолженность организаций-нерезидентов, имеющих долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организаций-нерезидентов, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
150
135
Дебиторская задолженность организаций-нерезидентов Республики Казахстан, зарегистрированных на территории иностранных государств*
150
136
Ценные бумаги, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
137
Ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, суверенный рейтинг которых ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств

150
138
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
150
139
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент ұйымдар және тиісті рейтингтік бағасы жоқ бейрезидент ұйымдар шығарған бағалы қағаздар

150
138
Ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
139
Ценные бумаги, выпущенные организациями-нерезидентами, имеющими долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациями-нерезидентами, не имеющими соответствующей рейтинговой оценки

150
140
Шет мемлекеттердің аумағында тіркелген* Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
150
141
Банк баланста ұстап тұрған және Standard & Рооr's агенттігінің "ВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейін кредиттік рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВ+"-тен "kzВВ-" дейінгі рейтингтік бағасы бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары

150
140
Ценные бумаги, выпущенные организациями-нерезидентами Республики Казахстан, зарегистрированными на территории иностранных государств*
150
141
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на балансе и имеющие кредитный рейтинг от "ВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBB+" до "kzBB-" по национальной шкале агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств

350
142
V тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
150
143
Тәуекелді активтер жиынтығы:
Ескертпе:
* Шет мемлекеттер тізбесі:
1) Андорра Княздігі;
2) Антигуа және Барбуда мемлекеті;
3) Багам аралдарының Достастығы;
4) Барбадос мемлекеті;
5) Бахрейн мемлекеті;
6) Белиз мемлекеті;
7) Бруней Даруссалам мемлекеті;
8) Вануату Республикасы;
9) Гватемала Республикасы;
10) Гренада мемлекеті;
11) Джибути Республикасы;
12) Доминикан Республикасы;
13) Индонезия Республикасы;
14) Испания (Канар аралдарының аумағы бөлігінде ғана);
15) Кипр Республикасы;
16) Қытай Халық Республикасы (Аомынь (Макао) және Сянган (Гонконг) арнайы әкiмшiлiк аудандарының аумақтары бөлiгiнде ғана);
17) Ислам Федеральдық Комор аралдары Республикасы;
18) Коста-Рика Республикасы;
19) Малайзия (Лабуан анклавының аумағы бөлiгiнде ғана);
20) Либерия Республикасы;
21) Лихтенштейн Княздігі;
22) Маврикий Республикасы;
23) Португалия (Мадейра аралдарының аумағы бөлігінде ғана);
24) Мальдив Республикасы;
25) Мальта Республикасы;
26) Маршалл аралдары Республикасы;
27) Монако Княздігі;
28) Мьянма Одағы;
29) Науру Республикасы;
30) Нидерланд (Аруба аралының аумағы және Антиль аралдарының тәуелдi аумақтары бөлiгiнде ғана);
31) Нигерия Федеративтiк Республикасы;
32) Жаңа Зеландия (Кука және Ниуэ аралдарының аумағы бөлігінде ғана);
33) Бiрiккен Араб Әмiрлiктерi (Дубай қаласының аумағы бөлiгiнде ғана);
34) Палау Республикасы;
35) Панама Республикасы;
36) Самоа Тәуелсiз Мемлекетi;
37) Сейшель аралдары Республикасы;
38) Сент-Винсент және Гренадин мемлекеті;
39) Сент-Китс және Невис Федерациясы;
40) Сент-Люсия мемлекеті;
41) Ұлыбритания мен Солтүстiк Ирландияның Бiрiккен Корольдiгi
(мынадай аумақтар бөлiгiнде ғана):
Ангилья аралдары;
Бермуд аралдары;
Британдық Виргин аралдары;
Гибралтар;
Кайман аралдары;
Монтсеррат аралы;
Теркс және Кайкос аралдары;
Мэн аралы;
Норманд аралдары (Гернси, Джерси, Сарк, Олдерни аралдары);
42) Америка Құрама Штаттары (Американдық Виргин аралдарының, Гуам аралының және Пуэрто-Рико Достастығы аумақтары бөлiгiнде ғана);
43) Тонга корольдігі;
44) Филиппин Республикасы;
45) Шри-Ланка Демократиялық Республикасы.
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Кредиттік тәуекел
ескеріле отырып
мөлшерленген активтердің
талдамасы туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп (индекс – 2-BVU_RA, кезеңділігі – ай сайын)

350
142
Начисленное вознаграждение по активам, включенным в V группу риска
150
143
Итого рисковые активы:
Примечание:
* Перечень иностранных государств:
1) Княжество Андорра;
2) Государство Антигуа и Барбуда;
3) Содружество Багамских островов;
4) Государство Барбадос;
5) Государство Бахрейн;
6) Государство Белиз;
7) Государство Бруней Даруссалам;
8) Республика Вануату;
9) Республика Гватемала;
10) Государство Гренада;
11) Республика Джибути;
12) Доминиканская Республика;
13) Республика Индонезия;
14) Испания (только в части территории Канарских островов);
15) Республика Кипр;
16) Китайская Народная Республика (только в части территорий специальных административных районов Аомынь (Макао) и Сянган (Гонконг));
17) Федеральная Исламская Республика Коморские Острова;
18) Республика Коста-Рика;
19) Малайзия (только в части территории анклава Лабуан);
20) Республика Либерия;
21) Княжество Лихтенштейн;
22) Республика Маврикий;
23) Португалия (только в части территории островов Мадейра);
24) Мальдивская Республика;
25) Республика Мальта;
26) Республика Маршалловы острова;
27) Княжество Монако;
28) Союз Мьянма;
29) Республика Науру;
30) Нидерланды (только в части территории острова Аруба и зависимых территорий Антильских островов);
31) Федеративная Республика Нигерия;
32) Новая Зеландия (только в части территории островов Кука и Ниуэ);
33) Объединенные Арабские Эмираты (только в части территории города Дубай);
34) Республика Палау;
35) Республика Панама;
36) Независимое Государство Самоа;
37) Республика Сейшельские острова;
38) Государство Сент-Винсент и Гренадины;
39) Федерация Сент-Китс и Невис;
40) Государство Сент-Люсия;
41) Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии (только в части следующих территорий):
Острова Ангилья;
Бермудские острова;
Британские Виргинские острова;
Гибралтар;
Каймановы острова;
Остров Монтсеррат;
Острова Теркс и Кайкос;
Остров Мэн;
Нормандские острова (острова Гернси, Джерси, Сарк, Олдерни);
42) Соединенные Штаты Америки (только в части территорий Американских Виргинских островов, острова Гуам и содружества Пуэрто-Рико);
43) Королевство Тонга;
44) Республика Филиппины;
45) Демократическая Республика Шри-Ланка.
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о расшифровке
активов, взвешенных с
учетом кредитного риска
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска
(индекс – 2-BVU_RA, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы " Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 54-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленуге жататын активтер сомасы көрсетіледі.
6. 4-бағанда активтердің әрбір тобы үшін пайыздармен тәуекел дәрежесі көрсетіледі.
7. 5-бағанда 3-бағанда көрсетілген, пайыздармен тәуекел дәрежесіне көбейтілген активтер сомасы көрсетіледі (4-баған).
8. Мәліметтер болмаған жағдайда есепті кезеңде Нысан толтырылмайды және ұсынылмайды.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
4-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75қаулысына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 2-BVU_ RUIVO
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңге)
Баптардың атауы
Сомасы
Пайыздармен конверсия коэффициенті
Пайыздармен кредиттік тәуекел коэффициенті
Есепке алу сомасы
1
2
3
4
5
6
I топ
1.1
Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының, Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе Fitch немесе Moody's Investors Service агенттiктерінiң (бұдан әрі - басқа рейтингтік агенттіктер) осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); банк иелігіне берілген ақшамен немесе тазартылған бағалы металдармен металдармен; Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен міндеттемелері толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
0
0
1.2
Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтiк агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); банк иелігіне берілген ақшамен немесе тазартылған бағалы металдармен металдармен; Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен міндеттемелері толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
0
20
1.3
Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); банк иелігіне берілген ақшамен немесе тазартылған бағалы металдармен металдармен; Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен міндеттемелері толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
0
50
1.4
Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); банк иелігіне берілген ақшамен немесе тазартылған бағалы металдармен металдармен; Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен міндеттемелері толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
0

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", с пунктом 1 статьи 54 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается сумма активов, подлежащих взвешиванию по степени кредитного риска.
6. В графе 4 указывается степень риска в процентах для каждой группы активов.
7. В графе 5 указывается сумма активов, указанная в графе 3, умноженная на степень риска в процентах (графа 4).
8. В случае отсутствия сведений в отчетном периоде Форма не заполняется и не представляется.
Приложение 4 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 4 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска
Индекс формы административных данных: 2-BVU_ RUIVO
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___"________20__года
Круг лиц, представляющих информацию: банк второго уровня
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Сумма
Коэффициент конверсии в процентах
Коэффициент кредитного риска в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
6
I группа
1.1
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", Акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня агентств Fitch или Moody‘s Investors Service (далее - другие рейтинговые агентства); деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", Акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard& Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
0
1.2
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
20
1.3
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
50
1.4
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0

100
1.5
Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); банк иелігіне берілген ақшамен немесе тазартылған бағалы металдармен металдармен; Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен міндеттемелері толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
0
150
1.6
Қазақстан Республикасы Үкіметі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы шығарған бағалы қағаздарды немесе Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған бағалы қағаздарды кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін қарсы әріптестермен жасалған басқа да өтімділігі жоғары бағалы қағаздарды сатып алу не сату бойынша шартты (ықтимал) міндеттемелер
0
0
1.7
Қазақстан Республикасы Үкіметі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы шығарған бағалы қағаздарды немесе Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған бағалы қағаздарды кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін қарсы әріптестермен жасалған басқа да өтімділігі жоғары бағалы қағаздарды сатып алу не сату бойынша шартты (ықтимал) міндеттемелер
0
20
1.8
Қазақстан Республикасы Үкіметі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы шығарған бағалы қағаздарды немесе Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған бағалы қағаздарды кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін қарсы әріптестермен жасалған басқа да өтімділігі жоғары бағалы қағаздарды сатып алу не сату бойынша шартты (ықтимал) міндеттемелер
0
50
1.9
Қазақстан Республикасы Үкіметі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы шығарған бағалы қағаздарды немесе Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған бағалы қағаздарды кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің IV тобына енгізілетін қарсы әріптестермен жасалған басқа да өтімділігі жоғары бағалы қағаздарды сатып алу не сату бойынша шартты (ықтимал) міндеттемелер
0

100
1.5
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
150
1.6
Условные (возможные) обязательства по приобретению либо продаже ценных бумаг, выпущенных Правительством Республики Казахстан, Национальным Банком Республики Казахстан, Акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", Акционерным обществом "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" или ценных бумаг, выпущенных центральными правительствами и центральными банками иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, прочих высоколиквидных ценных бумаг, заключенные с контрпартнерами, входящими в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
0
1.7
Условные (возможные) обязательства по приобретению либо продаже ценных бумаг, выпущенных Правительством Республики Казахстан, Национальным Банком Республики Казахстан, Акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" или ценных бумаг, выпущенных центральными правительствами и центральными банками иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, прочих высоколиквидных ценных бумаг, заключенные с контрпартнерами, входящими в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
20
1.8
Условные (возможные) обязательства по приобретению либо продаже ценных бумаг, выпущенных Правительством Республики Казахстан, Национальным Банком Республики Казахстан, Акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" или ценных бумаг, выпущенных центральными правительствами и центральными банками иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, прочих высоколиквидных ценных бумаг, заключенные с контрпартнерами, входящими в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
50
1.9
Условные (возможные) обязательства по приобретению либо продаже ценных бумаг, выпущенных Правительством Республики Казахстан, Национальным Банком Республики Казахстан, Акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" или ценных бумаг, выпущенных центральными правительствами и центральными банками иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, прочих высоколиквидных ценных бумаг, заключенные с контрпартнерами, входящими в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0

100
1.10
Қазақстан Республикасы Үкіметі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы шығарған бағалы қағаздарды немесе Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған бағалы қағаздарды кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін қарсы әріптестермен жасалған басқа да өтімділігі жоғары бағалы қағаздарды сатып алу не сату бойынша шартты (ықтимал) міндеттемелер
0
150
1.11
Банктің қаржы міндеттемелерінсіз; мыналар бойынша: Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының, Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; банк иелігіне берілген ақшамен немесе тазартылған бағалы металдармен металдармен міндеттемелері қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
0
0
1.12
Банктің қаржы міндеттемелерінсіз; мыналар бойынша: Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының, Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; банк иелігіне берілген ақшамен немесе тазартылған бағалы металдармен металдармен міндеттемелері қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
0
20

100
1.10
Условные (возможные) обязательства по приобретению либо продаже ценных бумаг, выпущенных Правительством Республики Казахстан, Национальным Банком Республики Казахстан, Акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" или ценных бумаг, выпущенных центральными правительствами и центральными банками иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, прочих высоколиквидных ценных бумаг, заключенные с контрпартнерами, входящими в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
150
1.11
Аккредитивы банка: без финансовых обязательств банка; обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", Акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", Акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка, выставленные в пользу лиц, входящих в 1 группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
0
1.12
Аккредитивы банка: без финансовых обязательств банка; обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка, выставленные в пользу лиц, входящих в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
20

1.13
Банктің қаржы міндеттемелерінсіз; мыналар бойынша: Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының, Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; банк иелігіне берілген ақшамен немесе тазартылған бағалы металдармен металдармен міндеттемелері қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
0
50
1.14
Банктің қаржы міндеттемелерінсіз; мыналар бойынша: Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының, Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; банк иелігіне берілген ақшамен немесе тазартылған бағалы металдармен металдармен міндеттемелері қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
0
100
1.15
Банктің қаржы міндеттемелерінсіз; мыналар бойынша: Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының, Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; банк иелігіне берілген ақшамен немесе тазартылған бағалы металдармен металдармен міндеттемелері қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
0

1.13
Аккредитивы банка: без финансовых обязательств банка; обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка, выставленные в пользу лиц, входящих в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
50
1.14
Аккредитивы банка: без финансовых обязательств банка; обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка, выставленные в пользу лиц, входящих в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
100
1.15
Аккредитивы банка: без финансовых обязательств банка; обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка, выставленные в пользу лиц, входящих в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0

150
1.16
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің талабы бойынша кез келген сәтте күші жойылуға тиіс, банктің болашақта қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
0
0
1.17
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің талабы бойынша кез келген сәтте күші жойылуға тиіс, банктің болашақта қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
0
20
1.18
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің талабы бойынша кез келген сәтте күші жойылуға тиіс, банктің болашақта қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
0
50
1.19
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің талабы бойынша кез келген сәтте күші жойылуға тиіс, банктің болашақта қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
0
100
1.20
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің талабы бойынша кез келген сәтте күші жойылуға тиіс, банктің болашақта қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
0
150
1.21
Банктің сыртқы қарыздарын тартқан және борыштық міндеттемелерін орналастырған кезде кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін банктің еншілес компанияларының пайдасына берілген банктің кепілдіктері мен кепілдемелері
0
0
1.22
Банктің сыртқы қарыздарын тартқан және борыштық міндеттемелерін орналастырған кезде кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін банктің еншілес компанияларының пайдасына берілген банктің кепілдіктері мен кепілдемелері
0
20
1.23
Банктің сыртқы қарыздарын тартқан және борыштық міндеттемелерін орналастырған кезде кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін банктің еншілес компанияларының пайдасына берілген банктің кепілдіктері мен кепілдемелері
0
50
1.24
Банктің сыртқы қарыздарын тартқан және борыштық міндеттемелерін орналастырған кезде кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін банктің еншілес компанияларының пайдасына берілген банктің кепілдіктері мен кепілдемелері
0
100
1.25
Банктің сыртқы қарыздарын тартқан және борыштық міндеттемелерін орналастырған кезде кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін банктің еншілес компанияларының пайдасына берілген банктің кепілдіктері мен кепілдемелері
0

150
1.16
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов, подлежащие отмене в любой момент по требованию банка, заключенные с лицами, входящими в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
0
1.17
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов, подлежащие отмене в любой момент по требованию банка, заключенные с лицами, входящими в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
20
1.18
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов, подлежащие отмене в любой момент по требованию банка, заключенные с лицами, входящими в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
50
1.19
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов, подлежащие отмене в любой момент по требованию банка, заключенные с лицами, входящими в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
100
1.20
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов, подлежащие отмене в любой момент по требованию банка, заключенные с лицами, входящими в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
150
1.21
Гарантии и поручительства банка, выданные в пользу дочерних компаний банка, входящих в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска при привлечении через них внешних займов и размещении долговых обязательств банка
0
0
1.22
Гарантии и поручительства банка, выданные в пользу дочерних компаний банка, входящих в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска при привлечении через них внешних займов и размещении долговых обязательств банка
0
20
1.23
Гарантии и поручительства банка, выданные в пользу дочерних компаний банка, входящих в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска при привлечении через них внешних займов и размещении долговых обязательств банка
0
50
1.24
Гарантии и поручительства банка, выданные в пользу дочерних компаний банка, входящих в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска при привлечении через них внешних займов и размещении долговых обязательств банка
0
100
1.25
Гарантии и поручительства банка, выданные в пользу дочерних компаний банка, входящих в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска при привлечении через них внешних займов и размещении долговых обязательств банка
0

150
1.26
Банк берілген қарызды қамтамасыз етуге қабылдаған, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің I тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған кепілдіктер
0
0
1.27
Банк берілген қарызды қамтамасыз етуге қабылдаған, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІI тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған кепілдіктер
0
20
1.28
Банк берілген қарызды қамтамасыз етуге қабылдаған, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің IІІ тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған кепілдіктер
0
50
1.29
Банк берілген қарызды қамтамасыз етуге қабылдаған, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің IV тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған кепілдіктер
0
100
1.30
Банк берілген қарызды қамтамасыз етуге қабылдаған, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған кепілдіктер
0
150
1.31
Банк арнайы қаржы компаниясына ұсынған өтімділік құралдары
0
-
II топ
2.1
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
20
0
2.2
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
20
20
2.3
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
20
50
2.4
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің IV тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
20
100
2.5
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
20
150
2.6
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А-"-тен "АА-" дейін тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor's агенттiгiнiң "А-"-тен "АА-" дейін тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтікагенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен міндеттемелері толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
20
0
2.7
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А-"-тен "АА-" дейін тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor's агенттiгiнiң "А-"-тен "АА-" дейін тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен міндеттемелері толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
20
20
2.8
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А-"-тен "АА-" дейін тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor's агенттiгiнiң "А-"-тен "АА-" дейін тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен міндеттемелері толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
20
50
2.9
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А-"-тен "АА-" дейін тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor's агенттiгiнiң "А-"-тен "АА-" дейін тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен міндеттемелері толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
20

150
1.26
Гарантии, принятые банком в обеспечение выданного займа, заключенные с лицами, входящими в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
0
1.27
Гарантии, принятые банком в обеспечение выданного займа, заключенные с лицами, входящими в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
20
1.28
Гарантии, принятые банком в обеспечение выданного займа, заключенные с лицами, входящими в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
50
1.29
Гарантии, принятые банком в обеспечение выданного займа, заключенные с лицами, входящими в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
100
1.30
Гарантии, принятые банком в обеспечение выданного займа, заключенные с лицами, входящими в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
150
1.31
Инструменты ликвидности, предоставленные банком специальной финансовой компании
0
-
II группа
2.1
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения менее 1 года, заключенные с лицами, входящими в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
0
2.2
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения менее 1 года, заключенные с лицами, входящими в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
20
2.3
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения менее 1 года, заключенные с лицами, входящими в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
50
2.4
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения менее 1 года, заключенные с лицами, входящими в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
100
2.5
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения менее 1 года, заключенные с лицами, входящими в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
150
2.6
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в лиц заемщиков, входящих в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
0
2.7
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
20
2.8
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
50
2.9
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20

100
2.10
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А-"-тен "АА-" дейін тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor's агенттiгiнiң "А-"-тен "АА-" дейін тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен міндеттемелері толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
20
150
2.11
Міндеттемелері мыналар бойынша: Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін және одан жоғары деңгейінде тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
20
0
2.12
Міндеттемелері мыналар бойынша: Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін және одан жоғары деңгейінде тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
20
20

100
2.10
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
150
2.11
Аккредитивы банка, обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выставленные в пользу лиц, входящих в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
0
2.12
Аккредитивы банка, обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выставленные в пользу лиц, входящих в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
20

2.13
Міндеттемелері мыналар бойынша: Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін және одан жоғары деңгейінде тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
20
50
2.14
Міндеттемелері мыналар бойынша: Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін және одан жоғары деңгейінде тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
20
100
2.15
Міндеттемелері мыналар бойынша: Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін және одан жоғары деңгейінде тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
20

2.13
Аккредитивы банка, обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выставленные в пользу лиц, входящих в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
50
2.14
Аккредитивы банка, обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выставленные в пользу лиц, входящих в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
100
2.15
Аккредитивы банка, обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выставленные в пользу лиц, входящих в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20

150
2.16
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің II тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ААА"-тен "АА-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzААА"-тен "kzАА-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
20
20
2.17
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің IIІ тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ААА"-тен "АА-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzААА"-тен "kzАА-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
20
50
2.18
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің IV тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ААА"-тен "АА-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzААА"-тен "kzАА-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
20
100
2.19
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің IV тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ААА"-тен "АА-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzААА"-тен "kzАА-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
20
150
2.20
Банк арнайы қаржы компаниясына ұсынған бір жылға дейін қоса алғанда бастапқы өтеу мерзімі бар өтімділік құралдары
20
-
III топ
3.1
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
50
0
3.2
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
50
20
3.3
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
50
50
3.4
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің IV тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
50

150
2.16
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ААА" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzAAA" до "kzAA-" пo национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
20
2.17
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ААА" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzAAA" до "kzAA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
50
2.18
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ААА" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzAAA" до "kzAA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
100
2.19
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ААА" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzAAA" до "kzAA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
150
2.20
Инструменты ликвидности, предоставленные банком специальной финансовой компании с первоначальным сроком погашения до одного года включительно
20
-
III группа
3.1
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения более 1 года, заключенные с лицами, входящими в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
0
3.2
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения более 1 года, заключенные с лицами, входящими в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
20
3.3
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения более 1 года, заключенные с лицами, входящими в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
50
3.4
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения более 1 года, заключенные с лицами, входящими в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50

100
3.5
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
50
150
3.6
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толығымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
50
0
3.7
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толығымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
50
20
3.8
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толығымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
50
50
3.9
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толығымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
50

100
3.5
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения более 1 года, заключенные с лицами, входящими в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
150
3.6
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
0
3.7
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
20
3.8
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
50
3.9
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50

100
3.10
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толығымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
50
150
3.11
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А"-тен "АА-" -ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
50
0

100
3.10
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
150
3.11
Аккредитивы банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выставленные в пользу лиц, входящих в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
0

3.12
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А"-тен "АА-" -ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
50
20
3.13
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А"-тен "АА-" -ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
50
50

3.12
Аккредитивы банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выставленные в пользу лиц, входящих в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
20
3.13
Аккредитивы банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выставленные в пользу лиц, входящих в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
50

3.14
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
50
100
3.15
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
50

3.14
Аккредитивы банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выставленные в пользу лиц, входящих в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
100
3.15
Аккредитивы банка, обязательства по которым полностью обеспечены; встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выставленные в пользу лиц, входящих в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50

150
3.16
"Қазақстан ипотекалық компаниясы" акционерлік қоғамынан ипотекалық тұрғын үй қарыздары бойынша талап ету құқықтарын кері сатып алу бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
50
100
3.17
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің II тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzА+"-тен "kzА-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
50
20
3.18
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің IIІ тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzА+"-тен "kzА-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
50
50
3.19
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің IV тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzА+"-тен "kzА-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
50
100
3.20
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің IV тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzА+"-тен "kzА-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
50
150
3.21
Банк арнайы қаржы компаниясына ұсынған бір жылдан астам бастапқы өтеу мерзімі бар өтімділік құралдары
50
-
IV топ
4.1
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған қаржы құралдарын банкке сату туралы және банктің кері сатып алу міндеттемесі бар келісім
100
0
4.2
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған қаржы құралдарын банкке сату туралы және банктің кері сатып алу міндеттемесі бар келісім
100
20
4.3
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған қаржы құралдарын банкке сату туралы және банктің кері сатып алу міндеттемесі бар келісім
100
50
4.4
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған қаржы құралдарын банкке сату туралы және банктің кері сатып алу міндеттемесі бар келісім
100
100
4.5
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған қаржы құралдарын банкке сату туралы және банктің кері сатып алу міндеттемесі бар келісім
100

150
3.16
Возможные (условные) обязательства по обратному выкупу у акционерного общества "Казахстанская ипотечная компания" прав требований по ипотечным жилищным займам
50
100
3.17
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzA+" до "kzA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
20
3.18
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzA+" до "kzA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
50
3.19
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzA+" до "kzA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
100
3.20
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzA+" до "kzA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
150
3.21
Инструменты ликвидности, предоставленные банком специальной финансовой компании с первоначальным сроком погашения свыше одного года
50
-
IV группа
4.1
Соглашение о продаже банку и с обязательством обратного выкупа банком финансовых инструментов, заключенное с лицами, входящими в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
0
4.2
Соглашение о продаже банку и с обязательством обратного выкупа банком финансовых инструментов, заключенное с лицами, входящими в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
20
4.3
Соглашение о продаже банку и с обязательством обратного выкупа банком финансовых инструментов, заключенное с лицами, входящими в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
50
4.4
Соглашение о продаже банку и с обязательством обратного выкупа банком финансовых инструментов, заключенное с лицами, входящими в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
100
4.5
Соглашение о продаже банку и с обязательством обратного выкупа банком финансовых инструментов, заключенное с лицами, входящими в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100

150
4.6
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банктің өзге кепілдіктері (кепілдемелері)
100
0
4.7
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банктің өзге кепілдіктері (кепілдемелері)
100
20
4.8
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банктің өзге кепілдіктері (кепілдемелері)
100
50
4.9
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банктің өзге кепілдіктері (кепілдемелері)
100
100
4.10
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банктің өзге кепілдіктері (кепілдемелері)
100
150
4.11
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банктің өзге аккредитивтері
100
0
4.12
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банктің өзге аккредитивтері
100
20
4.13
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банктің өзге аккредитивтері
100
50
4.14
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банктің өзге аккредитивтері
100
100
4.15
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банктің өзге аккредитивтері
100
150
4.16
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВВ+"-тен "kzВВВ-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
100
20
4.17
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВВ+"-тен "kzВВВ-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары

150
4.6
Иные гарантии (поручительства) банка, выданные в пользу лиц, входящих в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
0
4.7
Иные гарантии (поручительства) банка, выданные в пользу лиц, входящих в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
20
4.8
Иные гарантии (поручительства) банка, выданные в пользу лиц, входящих в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
50
4.9
Иные гарантии (поручительства) банка, выданные в пользу лиц, входящих в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
100
4.10
Иные гарантии (поручительства) банка, выданные в пользу лиц, входящих в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
150
4.11
Иные аккредитивы банка, выставленные в пользу лиц, входящих в І группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
0
4.12
Иные аккредитивы банка, выставленные в пользу лиц, входящих в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
20
4.13
Иные аккредитивы банка, выставленные в пользу лиц, входящих в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
50
4.14
Иные аккредитивы банка, выставленные в пользу лиц, входящих в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
100
4.15
Иные аккредитивы банка, выставленные в пользу лиц, входящих в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
150
4.16
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBBB+" до "kzBBB-" пo национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
20
4.17
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBBB+" до "kzBBB-" пo национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска

100
50
4.18
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВВ+"-тен "kzВВВ-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
100
100
4.19
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВВ+"-тен "kzВВВ-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
100
150
4.20
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалардың алдындағы банктің өзге шартты (ықтимал) міндеттемелері
100
0
4.21
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалардың алдындағы банктің өзге шартты (ықтимал) міндеттемелері
100
20
4.22
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалардың алдындағы банктің өзге шартты (ықтимал) міндеттемелері
100
50
4.23
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалардың алдындағы банктің өзге шартты (ықтимал) міндеттемелері
100
100
4.24
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалардың алдындағы банктің өзге шартты (ықтимал) міндеттемелері
100
150
4.25
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВ+"-тен "kzВВ-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
350
20
4.26
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВ+"-тен "kzВВ-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары

100
50
4.18
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBBB+" до "kzBBB-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
100
4.19
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBBB+" до "kzBBB-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
150
4.20
Иные условные (возможные) обязательства банка, перед лицами, входящими в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
0
4.21
Иные условные (возможные) обязательства банка, перед лицами, входящими в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
20
4.22
Иные условные (возможные) обязательства банка, перед лицами, входящими в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
50
4.23
Иные условные (возможные) обязательства банка, перед лицами, входящими в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
100
4.24
Иные условные (возможные) обязательства банка, перед лицами, входящими в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
150
4.25
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ВВ+" до "ВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBB+" до "kzBB-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
350
20
4.26
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ВВ+" до "ВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBB+" до "kzBB-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска

350
50
4.27
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВ+"-тен "kzВВ-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары

350
50
4.27
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ВВ+" до "ВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBB+" до "kzBB-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска

350
100
4.28
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВ+"-тен "kzВВ-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары

350
100
4.28
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ВВ+" до "ВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBB+" до "kzBB-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска

350
150
5
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген шартты міндеттемелер жиынтығы:
X
X
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Кредиттік тәуекел ескеріле
отырып мөлшерленген шартты
және ықтимал міндеттемелердің
талдамасы туралы есеп
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп (индекс – 1-BVU_ RUIVO, кезеңділігі – ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңының 54-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына сәйкес толтырылады.

350
150
5
Итого условные обязательства, взвешенные по степени кредитного риска:
X
X
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о
расшифровке условных и
возможных обязательств,
взвешенных с учетом
кредитного риска
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска
(индекс – 1-BVU_ RUIVO, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", с пунктом 1 статьи 54 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886.

6. 3-бағанда кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленуге тиіс шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша сома көрсетіледі.
7. 6-бағанда 3-бағанда көрсетілген, пайызбен конверсия коэффициентінің мәніне көбейтілген шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша сома (4-баған) және пайызбен кредиттік тәуекел коэффициентінің мәні (5-баған) көрсетіледі.
8. Есепті кезеңде мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмайды және ұсынылмайды.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-BVU_ RPFI
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Баптар атауы
Туынды қаржы құралдарының номиналды құны
Туынды қаржы құралдарына арналған кредиттік тәуекел коэффициенті пайызбен
Туынды қаржы құралдарына арналған кредиттік тәуекел ескерілген сомасы
Туынды қаржы құралдарының нарықтық құны
Контрагент үшін кредиттік тәуекел коэффициенті пайызбен
Есепке алына-тын сома
1
2
3
4

6. В графе 3 указывается сумма по условным и возможным обязательствам, подлежащим взвешиванию с учетом кредитного риска.
7. В графе 6 указывается сумма по условным и возможным обязательствам, указанная в графе 3, умноженная на значение коэффициента конверсии в процентах (графа 4), и значение коэффициента кредитного риска в процентах (графа 5).
8. В случае отсутствия сведений в отчетном периоде Форма не заполняется и не представляется.
Приложение 5 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 5 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом кредитного риска
Индекс формы административных данных: 1-BVU_ RPFI
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___"________20__года
Круг лиц, представляющих информацию: банк второго уровня
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Номинальная стоимость производных финансовых инструментов
Коэффициент кредитного риска для производных финансовых инструментов в процентах
Сумма с учетом кредитного риска для производных финансовых инструментов
Рыночная стоимость производных финансовых инструментов
Коэффициент кредитного риска для контрагента в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 54-бабы 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3 және 6-бағандарда туынды қаржы құралдарының номиналдық және нарықтық құны көрсетіледі.
6. 5-бағанда туынды қаржы құралдары үшін кредиттік тәуекел коэффициентінің мәніне көбейтілген туынды қаржы құралдары бойынша номиналдық құны көрсетіледі.
7. 8-бағанда туынды қаржы құралдары үшін кредиттік тәуекел ескерілген туынды қаржы құралдарының номиналды құны мен туынды қаржы құралдарының нарықтық құнының контрагент үшін кредиттік тәуекел коэффициентінің мәніне көбейтілген сомасы көрсетіледі.
Есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
Қазақстан Республикасының
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
6-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналасқан
Айырықша пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-BVU_RSPR
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банктер
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Атауы
Сома
Пайыздармен айырықша тәуекел коэффициенті
Есепке сомасы
1
2
3
4
5
1
Тәуелсіз рейтингі Standard&Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингінен төмен емес шет мемлекеттердің орталық Үкіметтері және орталық банктері шығарған, мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар, олар бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің мемлекеттік кепілдемесі бар бағалы қағаздар, Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары түріндегі сыйақы мөлшерлемесінің өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелі бар біртекті қаржы құралдары бойынша ашық позициялар сомасы
0
2
Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдары шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары, дербес рейтингі Standard&Poor's агенттігінің "ВВВ-" төмен емес немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингінен төмен емес шет мемлекеттердің орталық Үкіметтері және орталық банктері шығарған, мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар, халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар, Қазақстан Республикасының сауда-саттықты ұйымдастырушыларының және халықаралық қор биржалары таныған сауда-саттықты ұйымдастырушылардың ресми тізіміне енгізілген бағалы қағаздар түріндегі, 6 айдан кем өтеу мерзімімен сыйақы мөлшерлемесінің өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелі бар біртекті қаржы құралдары бойынша ашық позициялар сомасы

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом кредитного риска" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", с пунктом 1 статьи 54 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графах 3 и 6 указываются номинальная и рыночная стоимость производных финансовых инструментов.
6. В графе 5 указывается номинальная стоимость по производным финансовым инструментам, умноженная на значение коэффициента кредитного риска для производных финансовых инструментов.
7. В графе 8 указывается сумма номинальной стоимости производных финансовых инструментов с учетом кредитного риска для производных финансовых инструментов и рыночной стоимости производных финансовых инструментов, умноженная на значение коэффициента кредитного риска для контрагента.
Приложение 6 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 6 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о расшифровке расчета специфичного процентного риска (в разрезе валют)
Индекс формы административных данных: 1-BVU_RSPR
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___"________20__года
Круг лиц, представляющих информацию: банк второго уровня
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование
Сумма
Коэффициент специфичного риска в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
1
Сумма открытых позиций по однородным финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением ставки вознаграждения в виде государственных ценных бумаг Республики Казахстан, ценных бумаг, по которым имеется государственная гарантия Правительства Республики Казахстан, ценных бумаг, имеющих статус государственных, выпущенных центральными Правительствами и центральными банками иностранных государств, суверенный рейтинг которых не ниже "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня агентств Fitch или Moody‘s Investors Service (далее - другие рейтинговые агентства)
0
2
Сумма открытых позиций по однородным финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением ставки вознаграждения со сроком погашения менее 6 месяцев в виде государственных ценных бумаг Республики Казахстан, выпущенных местными исполнительными органами Республики Казахстан, ценных бумаг, по которым имеется государственная гарантия Правительства Республики Казахстан, ценных бумаг, имеющих статус государственных, выпущенных центральными Правительствами и центральными банками иностранных государств, суверенный рейтинг которых не ниже "ВВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, ценных бумаг, выпущенных международными финансовыми организациями, ценных бумаг, включенных в официальный список организаторов торгов Республики Казахстан и организаторов торгов, признаваемых международными фондовыми биржами

0,25
3
Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдары шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары, олар бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің мемлекеттік кепілдемесі бар бағалы қағаздар, дербес рейтингі Standard&Poor's агенттігінің "ВВВ-" төмен емес немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингінен төмен емес шет мемлекеттердің орталық Үкіметтері және орталық банктері шығарған, мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар, халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар, Қазақстан Республикасының сауда-саттықты ұйымдастырушыларының және халықаралық қор биржалары таныған сауда-саттықты ұйымдастырушылардың ресми тізіміне енгізілген бағалы қағаздар түріндегі 6 айдан 24 айға дейін өтеу мерзімімен сыйақы мөлшерлемесінің өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелі бар біртекті қаржы құралдары бойынша ашық позициялар сомасы
1
4
Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдары шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары, олар бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің мемлекеттік кепілдемесі бар бағалы қағаздар, дербес рейтингі Standard&Poor's агенттігінің "ВВВ-" төмен емес немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингінен төмен емес шет мемлекеттердің орталық Үкіметтері және орталық банктері шығарған, мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар, халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар, Қазақстан Республикасының сауда-саттықты ұйымдастырушыларының және халықаралық қор биржалары таныған сауда-саттықты ұйымдастырушылардың ресми тізіміне енгізілген бағалы қағаздар түріндегі 24 айдан асатын өтеу мерзімімен сыйақы мөлшерлемесінің өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелі бар біртекті қаржы құралдары бойынша ашық позициялар сомасы
1,6
5
Сыйақы мөлшерлемесінің өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелі бар біртекті қаржы құралдары бойынша ашық позициялар сомасы
8
Айырықша тәуекел жиынтығы
0
X
0
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Айырықша пайыздық тәуекелді
есептеудің (валюталар
бөлігінде) талдамасы
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Айырықша пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп (индексі – 1-BVU_RSPR, кезеңділігі – ай сайын)

0,25
3
Сумма открытых позиций по однородным финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением ставки вознаграждения со сроком погашения от 6 месяцев до 24 месяцев в виде государственных ценных бумаг Республики Казахстан, выпущенных местными исполнительными органами Республики Казахстан, ценных бумаг, по которым имеется государственная гарантия Правительства Республики Казахстан, ценных бумаг, имеющих статус государственных, выпущенных центральными Правительствами и центральными банками иностранных государств, суверенный рейтинг которых не ниже "ВВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, ценных бумаг, выпущенных международными финансовыми организациями, ценных бумаг, включенных в официальный список организаторов торгов Республики Казахстан и организаторов торгов, признаваемых международными фондовыми биржами
1
4
Сумма открытых позиций по однородным финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением ставки вознаграждения со сроком погашения более 24 месяцев в виде государственных ценных бумаг Республики Казахстан, выпущенных местными исполнительными органами Республики Казахстан, ценных бумаг, по которым имеется государственная гарантия Правительства Республики Казахстан, ценных бумаг, имеющих статус государственных, выпущенных центральными Правительствами и центральными банками иностранных государств, суверенный рейтинг которых не ниже "ВВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, ценных бумаг, выпущенных международными финансовыми организациями, ценных бумаг, включенных в официальный список организаторов торгов Республики Казахстан и организаторов торгов, признаваемых международными фондовыми биржами
1,6
5
Сумма открытых позиций по однородным финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением ставки
8
Итого специфичный риск
0
X
0
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о расшифровке
расчета специфичного
процентного риска
(в разрезе валют)
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о расшифровке расчета специфичного процентного риска (в разрезе валют)
(индекс – 1-BVU_RSPR, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Айырықша пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 54-бабы 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген, "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына (бұдан әрі - № 170 қаулы) сәйкес толтырылады.
6. 3-бағанда біртекті қаржы құралдары бойынша ашық позициялар сомасы көрсетіледі.
7. 5-бағанда айырықша тәуекелдің пайызбен берілген коэффициенті ескеріле отырып, біртекті қаржы құралдары бойынша ашық позициялар сомасы көрсетіледі.
8. 2, 3 және 4-жолдарда № 170 қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленген Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелеріне, капиталының мөлшеріне 8-қосымшада көрсетілген халықаралық қор биржалары пайдаланылады.
9. Есепті кезеңде мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмайды және ұсынылмайды.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
7-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналасқан
Уақыт аралықтары бойынша ашық позицияларды бөлу (валюталар бөлігінде) туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-BVU_ROPVI
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Аймақтар
Уақыт аралықтары
Ашық позициялар
Мөлшерлеу коэффициенті
Мөлшерленген ашық позициялар
Мөлшерленген жабық позициялар
Жиынтық мөлшерленген ашық позициялар
ұзын
қысқа
ұзын
қысқа
ұзын
қысқа
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
1 айдан аз

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о расшифровке расчета специфичного процентного риска (в разрезе валют)" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 51 статьи 54 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886 (далее – Постановление № 170).
6. В графе 3 указывается сумма открытых позиций по однородным финансовым инструментам.
7. В графе 5 указывается сумма открытых позиций по однородным финансовым инструментам с учетом коэффициента специфичного риска в процентах.
8. В строках 2, 3 и 4 используются международные фондовые биржи, указанные в приложении 8 Нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка, установленных согласно приложению 1 к Постановлению № 170.
9. В случае отсутствия сведений в отчетном периоде Форма не заполняется и не представляется.
Приложение 7 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 7 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о распределении открытых позиций по временным интервалам (в разрезе валют)
Индекс формы административных данных: 1-BVU_ ROPVI
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___"________20__года
Круг лиц, представляющих информацию: банк второго уровня
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Зоны
Временные интервалы
Открытые позиции
Коэффициент взвешивания
Открытые взвешенные позиции
Закрытые взвешенные позиции
Итоговые взвешенные открытые позиции
длинная
короткая
длинная
короткая
длинная
короткая
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
менее 1 месяца

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Уақыт аралықтары бойынша ашық позицияларды бөлу (валюталар бөлігінде) туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 54-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3 және 4-бағандарда ашық позициялар сомасы көрсетіледі.
6. 6 және 7-бағандарда саралау коэффициенті ескеріле отырып сараланған ашық позициялар сомасы көрсетіледі.
7. 8-бағанда сараланған жабық позициялар сомасы көрсетіледі.
8. 9 және 10-бағандарда жиынтық сараланған ашық позициялар сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
8-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-BVU_ ROPR
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" ________________
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Позициялар атауы
Сомасы
1
2
3
1
Аймақтар бойынша өтемақы жасалған сараланған позициялар есебі
2
1-аймақ
3
Уақыт аралықтары бойынша сараланған жабық позиция бойынша жиынтығы
4
Сараланған ашық позиция (ұзын)
5
Сараланған ашық позиция (қысқа)
6
Жиынтық ашық позиция бойынша сараланған жабық позиция
7
Сараланған ашық позиция
8
2-аймақ
9
Уақыт аралықтары бойынша сараланған жабық позиция бойынша жиынтығы
10
Сараланған ашық позиция (ұзын)
11
Сараланған ашық позиция (қысқа)
12
Жиынтық ашық позиция бойынша сараланған жабық позиция
13
Сараланған ашық позиция
14
3-аймақ
15
Уақыт аралықтары бойынша сараланған жабық позиция бойынша жиынтығы
16
Сараланған ашық позиция (ұзын)
17
Сараланған ашық позиция (қысқа)
18
Жиынтық ашық позиция бойынша сараланған жабық позиция
19
Сараланған ашық позиция
20

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о распределении открытых позиций по временным интервалам (в разрезе валют)" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", с пунктом 1 статьи 54 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графах 3 и 4 указывается сумма открытых позиций.
6. В графах 6 и 7 указывается сумма открытых взвешенных позиций с учетом коэффициента взвешивания.
7. В графе 8 указывается сумма закрытых взвешенных позиций.
8. В графах 9 и 10 указывается сумма итоговых открытых взвешенных позиций.
Приложение 8 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 8 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют)
Индекс формы административных данных: 1-BVU_ ROPR
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___"________20__года
Круг лиц, представляющих информацию: банк второго уровня
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование позиций
Сумма
1
2
3
1
Расчет взвешенных позиций, компенсированных по зонам
2
Зона 1
3
Итог по взвешенной закрытой позиции по временным интервалам
4
Взвешенная открытая позиция (длинная)
5
Взвешенная открытая позиция (короткая)
6
Взвешенная закрытая позиция по итоговым открытым позициям
7
Взвешенная открытая позиция
8
Зона 2
9
Итог по взвешенной закрытой позиции по временным интервалам
10
Взвешенная открытая позиция (длинная)
11
Взвешенная открытая позиция (короткая)
12
Взвешенная закрытая позиция по итоговым открытым позициям
13
Взвешенная открытая позиция
14
Зона 3
15
Итог по взвешенной закрытой позиции по временным интервалам
16
Взвешенная открытая позиция (длинная)
17
Взвешенная открытая позиция (короткая)
18
Взвешенная закрытая позиция по итоговым открытым позициям
19
Взвешенная открытая позиция
20

1-аймақтың сараланған жабық позициясының 40 пайызы
32
2-аймақтың сараланған жабық позициясының 30 пайызы
33
3-аймақтың сараланған жабық позициясының 30 пайызы
34
1 және 2 аймақ арасындағы сараланған жабық позицияның 40 пайызы
35
2 және 3 аймақ арасындағы сараланған жабық позицияның 40 пайызы
36
1 және 3 аймақ арасындағы сараланған жабық позицияның 100 пайызы
37
Қалған сараланған ашық позицияның 100 пайызы
38
Жалпы пайыздық тәуекел жиынтығы
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Жалпы пайыздық тәуекелді
есептеудің (валюталар
бөлігінде) талдамасы туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп (индексі – 1-BVU_ ROPR, кезеңділігі – ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 54-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегі банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда аймақтардың әрқайсысының уақыт аралықтары бойынша сараланған және қалдық ашық немесе жабық позициялар бойынша сома көрсетіледі.
6. 3-бағанда 38-жол бойынша жалпы пайыздық тәуекел жөніндегі мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
9-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Бір қарыз алушыға тәуекелдің (қарыз алушылар бөлігінде) ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-BVU_ R_MRZ_R
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" ________________
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
1-кесте. Бір қарыз алушының немесе банкпен айрықша қатынастармен байланысты емес өзара байланысты қарыз алушылар тобының банк алдындағы міндеттемелердің кез келген түрі бойынша жиынтық берешегінің талдамасы туралы есеп
Қарыз алушының атауы
БСН/ ЖСН
Қарыз алушылардың өзара байланыстылық белгісі
Талаптар сомасы
Қамтамасыз ету
Тәуекел мөлшері, мың теңге
баланстық шот
мың теңге
қамтамасыз ету түрі
мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
...
Жиынтығы
X
X
X
X
X
X
2-кесте. Бір қарыз алушының немесе банкпен айрықша қатынастармен байланысты өзара байланысты қарыз алушылар тобының банк алдындағы міндеттемелердің кез келген түрі бойынша жиынтық берешегінің талдамасы туралы есеп
Қарыз алушының атауы
БСН/ ЖСН
Банкпен айрықша қатынас-тармен байланысты белгісі
Қарыз алушылардың өзара байланыстылық белгісі
Талаптар сомасы
Қамтамасыз ету
Тәуекел мөлшері, мың теңге
баланстық шот
мың теңге
баланстық шот
мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
...
Жиынтығы
X
X
X
X
X
X
X
3-кесте. Банкпен айрықша қатынастармен байланысты барлық қарыз алушылар бойынша тәуекелдер сомасының талдамасы туралы есеп
Қарыз алушының атауы
БСН/ ЖСН
Банкпен айрықша қатынастармен байланыстылық белгісі
Талаптар сомасы
Қамтамасыз ету
Тәуекел мөлшері, мың теңге
баланстық шот
мың теңге
қамтамасыз ету түрі
мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
...
Жиынтығы
X
X
X
X
X
X
4-кесте. Тиісті қарыз алушылардың міндеттемелері бойынша бланктік қарыздың, қарыз алушы алдындағы не банктiң ағымдағы және содан кейiнгi екi ай iшiнде қарыз алушыға талаптары туындауы мүмкін үшінші тұлғалардың пайдасына қарыз алушы үшін қамтамасыз етiлмеген шартты мiндеттемелердің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының тәуелсiз рейтингiнiң бiр тармағынан төмен болмайтын Standard & Poor's агенттiгiнiң рейтингi немесе Fitch немесе Moody's Investors Service агенттiктерінiң (бұдан әрі - басқа рейтингтік агенттіктер) осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар Қазақстан Республикасының резиденттеріне талаптарды және Standard & Poor's агенттiгiнiң "А" төмен емес рейтингi немесе одан басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар бейрезиденттерді қоспағанда, Standard & Poor's агенттігінің "А" төмен емес немесе бір қарыз алушыға немесе өзара байланысты қарыз алушылар тобына қатысты басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезиденттерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының оффшор аймақтарда тіркелген немесе азаматтары болып табылатын бейрезиденттері мiндеттемелерiнің ең жоғарғы сомасының талдамасы туралы есеп
Қарыз алушының атауы
БСН/ЖСН
Өзара байланысты қарыз алушылардың белгісі
Тәуекел мөлшері, мың теңге
баланстық шот
мың теңге
1
2
3
4
5
6
2
...
Жиынтығы
X
X
X

40 процентов закрытой взвешенной позиции зоны 1
32
30 процентов закрытой взвешенной позиции зоны 2
33
30 процентов закрытой взвешенной позиции зоны 3
34
40 процентов закрытой взвешенной позиции между зонами 1 и 2
35
40 процентов закрытой взвешенной позиции между зонами 2 и 3
36
100 процентов закрытой взвешенной позиции между зонами 1 и 3
37
100 процентов оставшейся открытой взвешенной позиции
38
Итого общий процентный риск
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_______________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о расшифровке
расчета общего процентного
риска в разрезе валют)
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют)
(индекс – 1-BVU_ ROPR, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют)" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", с пунктом 1 статьи 54 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указываются суммы по взвешенным и остаточным открытым или закрытым и позициям по временным интервалам каждой из зон.
6. В графе 3 по строке 38 указываются сведения по общему процентному риску.
Приложение 9 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 10 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика (в разрезе заемщиков)
Индекс формы административных данных: 1-BVU_ R_MRZ_R
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___"________20__года
Круг лиц, представляющих информацию: банк второго уровня
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
Таблица 1. Отчет о расшифровке совокупной задолженности одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков, не связанных с банком особыми отношениями по любому виду обязательств перед банком
Наименование заемщика
БИН, ИИН
Признак взаимосвязанности заемщиков
Сумма требований
Обеспечение
Размер риска, тысяч тенге
балансовый счет
тысяч тенге
вид обеспечения
тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
...
Итого
X
X
X
X
X
X
Таблица 2. Отчет о расшифровке совокупной задолженности одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков, связанных с банком особыми отношениями по любому виду обязательств перед банком
Наименование заемщика
БИН, ИИН
Признак связанности с банком особыми отношениями
Признак взаимосвязанности заемщиков
Сумма требований
Обеспечение
Размер риска, тысяч тенге
балансовый счет
тысяч тенге
вид обеспечения
тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
...
Итого
X
X
X
X
X
X
X
Таблица 3. Отчет о расшифровке суммы рисков по всем заемщикам, связанным с банком особыми отношениями
Наименование заемщика
БИН, ИИН
Признак связанности с банком особыми отношениями
Сумма требований
Обеспечение
Размер риска, тысяч тенге
балансовый счет
тысяч тенге
вид обеспечения
тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
...
Итого
X
X
X
X
X
X
Таблица 4. Отчет о расшифровке максимальной суммы бланкового займа, необеспеченных условных обязательств перед заемщиком либо за заемщика в пользу третьих лиц, по которым у банка могут возникнуть требования к заемщику в течение текущего и двух последующих месяцев, по обязательствам соответствующих заемщиков, а также обязательств нерезидентов Республики Казахстан, зарегистрированных или являющихся гражданами офшорных зон, за исключением требований к резидентам Республики Казахстан с рейтингом агентства Standard &Poor’s или рейтингом аналогичного уровня агентств Fitch или Moody‘s Investors Service (далее - другие рейтинговые агентства) не более чем на один пункт ниже суверенного рейтинга Республики Казахстан и нерезидентов, имеющих рейтинг не ниже "А" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, за исключением нерезидентов с рейтингом не ниже "А" агентства Standard & Poor’s или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, в отношении одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков
Наименование заемщика
БИН, ИИН
Признак взаимосвязанности заемщиков
Размер риска, тысяч тенге
балансовый счет
тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
2
...
Итого
X
X
X

5-кесте. Әрқайсысының мөлшері банктің меншікті капиталының 10 пайызынан асатын банктің бір қарыз алушыға келетін тәуекелдерінің жиынтық сомасының талдамасы туралы есеп
Қарыз алушының атауы
БСН/ ЖСН
Қарыз алушылардың өзара байланыстылық белгісі
Талаптар сомасы
Қамтамасыз ету
Тәуекел мөлшері, мың теңге
баланстық шот
мың теңге
қамтамасыз ету түрі
мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
...
Жиынтығы
X
X
X
X
X
X
6-кесте. "Стрестік активтер қоры" акционерлік қоғамының арнайы қаржы компаниясына берілген секьюритилендірілген кредиттердің жиынтық сомасының талдамасы туралы есеп
"Стрестік активтер қоры" акционерлік қоғамының арнайы қаржы компаниясына берілген секьюритилендірілген кредиттердің жиынтық сомасының талдамасы туралы есеп
Берілген секьюритилендірілген кредиттердің сомасы
Тәуекел мөлшері, мың теңге
баланстық шот
мың теңге
1
2
3
4
5
1
2
...
Жиынтығы
X
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Бір қарыз алушыға
тәуекелдің (қарыз алушылар
бөлігінде) ең жоғары
мөлшерінің талдамасы
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Бір қарыз алушыға тәуекелдің (қарыз алушылар бөлігінде) ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есеп (индексі – 1-BVU_ R_MRZ_R, кезеңділігі – ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Бір қарыз алушыға тәуекелдің (қарыз алушылар бөлігінде) ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 54-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.

Таблица 5. Отчет о расшифровке совокупной суммы рисков банка на одного заемщика, размер каждого из которых превышает 10 процентов от собственного капитала банка
Наименование заемщика
БИН, ИИН
Признак взаимосвязанности заемщиков
Сумма требований
Обеспечение
Размер риска, тысяч тенге
балансовый счет
тысяч тенге
вид обеспечения
тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
...
Итого
X
X
X
X
X
X
Таблица 6. Отчет о расшифровке совокупной суммы секьюритизированных кредитов, переданных специальной финансовой компании акционерного общества "Фонд стрессовых активов"
Совокупная сумма секьюритизированных кредитов, переданных специальной финансовой компании акционерного общества "Фонд стрессовых активов"
Сумма переданных секьюритизированных кредитов
Размер риска, тысяч тенге
балансовый счет
тысяч тенге
1
2
3
4
5
1
2
...
Итого
X
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о расшифровке
максимального размера
риска на одного заемщика
(в разрезе заемщиков)
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика (в разрезе заемщиков)
(индекс – 1-BVU_ R_MRZ_R, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика (в разрезе заемщиков)" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", с пунктом 1 статьи 54 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма составляется банками второго уровня ежемесячно по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.

4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 144 қаулы) және "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 170 қаулы) сәйкес толтырылады.
6. Нысанды толтырған кезде № 144-қаулыға 1-қосымшаға сәйкес белгіленген Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндері және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесінің "Бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің ең жоғарғы мөлшері" 3-тарауына және № 170-қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленген Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерi, белгiлi бір күнге шектi банк капиталының мөлшерiнің "Бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің ең жоғарғы мөлшері" 4-тарауына сәйкес есептелген мәліметтер көрсетіледі.
7. Нысанда алты кесте бар. Есепті кезеңде мәліметтер болмаған жағдайда көрсетілген кестелер толтырылмайды және ұсынылмайды.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
10-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
K4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есеп

4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939 (далее - Постановление № 144) и от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886 (далее - Постановление № 170).
6. При заполнении Формы указываются сведения, рассчитанные в соответствии с главой 3 "Максимальный размер риска на одного заемщика" Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, установленных согласно приложению 1 к Постановлению № 144 и главой 4 "Максимальный размер риска на одного заемщика" Нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка, установленных согласно приложению 1 к Постановлению № 170.
7. Форма содержит шесть таблиц. В случае отсутствия сведений в отчетном периоде указанные таблицы не заполняются и не представляются.
Приложение 10 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 11 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4

Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-BVU_R_K4
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__жылғы "___"_________
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
1-кесте. Өтімділігі жоғары активтердің орташа айлық шамасының талдамасы туралы есеп
(мың теңгемен)
Баптың атауы
1
2
3
...
31
Орташа айлық шамасы
1
Кассадағы қолма-қол ақша
2
Жолдағы банкноттар және монеталар
3
Айырбастау пункттеріндегі қолма-қол ақша
4
Банкоматтардағы және электрондық терминалдардағы қолма-қол ақша
5
Жолдағы жол чектеріндегі ақша
6
Кассадағы қымбат металдардан дайындалған монеталар
7
Жол чектеріндегі ақша
8
Кассадағы арзан металдардан дайындалған коллекциялық монеталар
9
Тазартылған қымбат металдар
10
Жолдағы тазартылған қымбат металдар
11
Метал шоттарындағы орналастырылған тазартылған қымбат металдар
12
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі корреспонденттік шоттар
13
Орталық депозитарийдің шоттарындағы ақша
14
Клиринг ұйымының (орталық контрагенттің) кепілдік немесе резервтік қорларына жарналар, маржалық жарналар, қор биржасының сауда жүйесінде ашық сауда-саттық әдісімен және (немесе) орталық контрагенттің қатысуымен жасалған мәмілелер бойынша міндеттемелердің орындалуын толық және (немесе) ішінара қамтамасыз ету болып табылатын банктің ақшасы
15
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар (бір түнге)
16
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі талап етуге дейінгі салымдар
17
Қазақстан Республикасының Үкіметі және Ұлттық Банк шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары, "Самұрық-Қазына "ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы және "Бәйтерек "Ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы шығарған бағалы қағаздар, акцияларының жүз пайызы Ұлттық Банкке тиесілі, кәсіпкерлік қызметпен байланысты емес жеке тұлғалардың ипотекалық қарыздарын сатып алуды жүзеге асыратын заңды тұлға шығарған бағалы қағаздар
18
Қазақстан Республикасы Үкіметінің мемлекеттік кепілдігі бар бағалы қағаздар
19
Ұлттық Банктегі, Қазақстан Республикасының банктеріндегі және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ-"-тен төмен емес ұзақ мерзімді борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент емес банктердегі талап етуге дейінгі салымдар
20
Standard & Poor's рейтингтік агенттіктің "ВВВ-"-тен төмен емес ұзақ мерзімді борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резидент және резидент емес банктеріне берілген "овернайт" қарыздары
21
Қазақстан Республикасының банктерінде, сондай-ақ Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ-"-тен төмен емес ұзақ мерзімді борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент емес банктерде бір түнге орналастырылған салымдар
22

Индекс формы административных данных: 1-BVU_R_K4
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за "___"_________20__года
Круг лиц, представляющих информацию: банк второго уровня
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
Таблица 1. Отчет о расшифровке среднемесячной величины высоколиквидных активов
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
1
2
3
...
31
Среднемесячная величина
1
Наличность в кассе
2
Банкноты и монеты в пути
3
Наличность в обменных пунктах
4
Наличность в банкоматах и электронных терминалах
5
Деньги в дорожных чеках в пути
6
Монеты, изготовленные из драгоценных металлов, в кассе
7
Деньги в дорожных чеках
8
Коллекционные монеты, изготовленные из недрагоценных металлов, в кассе
9
Аффинированные драгоценные металлы
10
Аффинированные драгоценные металлы в пути
11
Аффинированные драгоценные металлы, размещенные на металлических счетах
12
Корреспондентский счет в Национальном Банке Республики Казахстан
13
Деньги на счетах в центральном депозитарии
14
Деньги банка, являющиеся взносами в гарантийные или резервные фонды клиринговой организации (центрального контрагента), маржевыми взносами, полным и (или) частичным обеспечением исполнения обязательств по сделкам, заключенным в торговой системе фондовой биржи методом открытых торгов и (или) с участием центрального контрагента
15
Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан (на одну ночь)
16
Вклады до востребования в Национальном Банке Республики Казахстан
17
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан, выпущенные Правительством Республики Казахстан и Национальным Банком, ценные бумаги, выпущенные акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" и акционерным обществом "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", ценные бумаги, выпущенные юридическим лицом, осуществляющим выкуп ипотечных займов физических лиц, не связанных с предпринимательской деятельностью, сто процентов акций которого принадлежат Национальному Банку
18
Ценные бумаги, по которым имеется государственная гарантия Правительства Республики Казахстан
19
Вклады до востребования в банках Республики Казахстан и банках-нерезидентах Республики Казахстан, имеющих долгосрочный долговой рейтинг не ниже "ВВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня агентств Fitch или Moody‘s Investors Service (далее - другие рейтинговые агентства)
20
Займы "овернайт", предоставленные банкам Республики Казахстан и банкам-нерезидентам Республики Казахстан, имеющим долгосрочный долговой рейтинг не ниже "ВВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
21
Вклады, размещенные на одну ночь в банках Республики Казахстан и банках-нерезидентах Республики Казахстан, имеющих долгосрочный долговой рейтинг не ниже "ВВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
22

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16149 болып тіркелген, "Облигациялары банктер мен банк холдингтері меншікке сатып алатын халықаралық қаржы ұйымдарының тізбесін және банктер мен банк холдингтері меншікке сатып алатын облигацияларға қойылатын талаптарды белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 29 қарашадағы № 234 қаулысымен белгіленген деңгейден төмен емес тәуелсіз ұзақ мерзімді рейтингі бар елдердің мемлекеттік бағалы қағаздары
23
"ВВВ-"-тен төмен емес (Standard & Poor's және (немесе) Fitch рейтингтік агенттiктерiнiң жіктеуі бойынша) немесе "ВааЗ"-тен төмен емес (Moody's Investors Service рейтингтік агенттiгiнiң жіктеуі бойынша) рейтингi бар шетел эмитенттерінің облигациялары
24
Ұлттық Банкте күнтізбелік 7 күнге дейінгі өтеу мерзімі бар мерзімді депозиттер
25
Ұлттық холдинг, ұлттық басқарушы холдинг, дауыс беруші акцияларының 100 пайызы (қатысу үлесі) ұлттық басқарушы холдингке тиесілі заңды тұлғалар - оригинаторлар құрған исламдық арнайы қаржы компаниясы шығарған ислам бағалы қағаздары
26
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ-"-тен төмен емес шетел валютасында тәуелсіз ұзақ мерзiмдi рейтингi бар немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бірiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң ислам бағалы қағаздары
27
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ-"-тен төмен емес рейтингi бар немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бірiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шетел эмитенттерінің ислам бағалы қағаздары
28
Жоғары өтімді активтерді есептеуге енгізілетін есептелген сыйақы, дисконттар, сыйлықтар, әділ құнды оң/теріс түзетудің шоттары
29
Банктің кастодиан шарты негізінде сақтауға қабылдаған қаражатының инвестицияланбаған қалдықтары
30
Банк кері сатып алу талабымен сатқан немесе кепілге берілген мемлекеттік бағалы қағаздардың өтімділігі жоғары бағалы қағаздардың баланстық құны
31
Аталған операциялар бойынша міндеттемелер банктің баланстық шотында есепке алынатын және мерзімді өтімділік коэффициенттерінің есебіне кіргізілген валюталық своп операциялары бойынша талаптар
Жиынтығы:
Жұмыс күндерінің саны:___.
2-кесте. Талап етілгенге дейінгі міндеттемелердің орташа айлық шамасының талдамасы туралы есеп
(мың теңгемен)
Баптың атауы
1
2
3
...
31
Орташа айлық шамасы
1
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі корреспонденттік шоттар
2
Шетелдік орталық банктердегі корреспонденттік шоттар
3
Басқа банктердің корреспонденттік шоттары
4
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың корреспонденттік шоттар
5
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі талап етілгенге дейінгі салымдар
6
Шетелдік орталық банктердегі талап етілгенге дейінгі салымдар
7
Басқа банктердегі талап етілгенге дейінгі салымдар
8
Басқа банктер талап еткенге дейінгі салымдар бойынша мерзімі ұзартылған берешек
9
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған овернайт қарыздары
10
Шетелдік орталық банктерден алынған овернайт қарыздары
11
Басқа банктерден алынған овернайт қарыздары
12
Бір түнге басқа банктерден тартылған салымдар
13
Мемлекеттік бюджеттің ақшасы
14
Клиенттердің ағымдағы шоттары
15
Кредитордың міндеттемелерді мерзімінен бұрын өтеуді талап ету құқығымен мерзімді міндеттемелер, оның ішінде жеке және заңды тұлғалардың мерзімді және шартты депозиттерін қоспағандағы банктердің мерзімді және шартты депозиттері
16
Клиенттердің талап етуге дейін салымдары
17
Талап еткенге дейінгі басқа міндеттемелер, оның ішінде ағымдағы өтімділік коэффициенті есебіне енгізілетін есептеуді жүзеге асыру мерзімі белгіленбеген міндеттемелер
18
Кастодиандық шарттар негізінде банкпен сақтауға қабылданған қаражаттың инвестицияланбаған қалдықтары
19
Талап етілгенге дейінгі міндеттемелер бойынша әділ құнның оң/теріс түзетулер шоты, есептелген сыйақы, дисконттар, сыйлықақылар
20

Государственные ценные бумаги стран, имеющих суверенный долгосрочный рейтинг в иностранной валюте не ниже уровня, установленного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 ноября 2017 года № 234 "Об установлении перечня международных финансовых организаций, облигации которых банки и банковские холдинги приобретают в собственность, и требований к облигациям, которые банки и банковские холдинги приобретают в собственность", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16149
23
Облигации иностранных эмитентов, имеющими рейтинг не ниже "ВВВ-" (по классификации рейтинговых агентств Standard & Poor's и (или) Fitch) или не ниже "ВааЗ" (по классификации рейтингового агентства Moody's Investors Service)
24
Срочные депозиты в Национальном Банке Республики Казахстан со сроком погашения до 7 дней
25
Исламские ценные бумаги, выпущенные исламской специальной финансовой компанией, созданной оригинатором - национальным холдингом, национальным управляющим холдингом, юридическими лицами, 100 процентов голосующих акций (долей участия) которых принадлежат национальному управляющему холдингу
26
Исламские ценные бумаги стран, имеющих суверенный долгосрочный рейтинг в иностранной валюте не ниже "ВВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
27
Исламские ценные бумаги иностранных эмитентов, имеющих рейтинг не ниже "ВВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
28
Начисленное вознаграждение, дисконты, премии, счета положительных (отрицательных) корректировок справедливой стоимости, включаемые в расчет высоколиквидных активов
29
Неинвестированные остатки средств, принятые банком на хранение на основании кастодиальных договоров
30
Балансовая стоимость государственных ценных бумаг и прочих высоколиквидных ценных бумаг, проданных банком на условиях их обратного выкупа или переданных в залог
31
Требования по операциям валютный своп, учитываемые на балансовых счетах банка, в случае если обязательства по данным сделкам учитываются на балансовых счетах банка и включены в расчет коэффициентов срочной ликвидности
Итого:
Количество рабочих дней:___.
Отчет о расшифровке среднемесячной величины обязательств до востребования
Наименование статьи
1
2
3
...
31
Среднемесячная величина
1
Корреспондентские счета Национального Банка Республики Казахстан
2
Корреспондентские счета иностранных центральных банков
3
Корреспондентские счета других банков
4
Корреспондентские счета организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
5
Вклады до востребования Национального Банка Республики Казахстан
6
Вклады до востребования иностранных центральных банков
7
Вклады до востребования других банков
8
Просроченная задолженность по вкладам до востребования других банков
9
Займы овернайт, полученные от Национального Банка Республики Казахстан
10
Займы овернайт, полученные от иностранных центральных банков
11
Займы овернайт, полученные от других банков
12
Вклады, привлеченные от других банков на одну ночь
13
Деньги государственного бюджета
14
Текущие счета клиентов
15
Срочные обязательства с безусловным правом кредитора требовать досрочного погашения обязательств, в том числе срочные и условные депозиты банков, за исключением срочных и условных депозитов физических и юридических лиц, аффинированных драгоценных металлов
16
Вклады до востребования клиентов
17
Прочие обязательства до востребования, в том числе обязательства, по которым не установлен срок осуществления расчета, включаемые в расчет коэффициента текущей ликвидности
18
Неинвестированные остатки средств, принятые банком на хранение на основании кастодиальных договоров
19
Начисленное вознаграждение, дисконты, премии, счета положительных (отрицательных) корректировок справедливой стоимости по обязательствам до востребования
20

k4 нормативінің есебіне енгізілетін қарыздарды тарту кезінде берілген банктің кепілдіктері мен кепілдемелерін қоспағанда, банктің еншілес ұйымдарының, банкпен үлестес заңды тұлғаларының сыртқы қарыздарды тарту кезінде, сондай-ақ банктің секьюритилендіру бойынша мәмілелері шеңберінде берілген, кредитордың борышкер міндеттемелерін мерзімінен бұрын өтеуін талап ету құқығымен өтеу мерзімі үш жылдан кем емес, 50 пайызға тең конверсия коэффициентіне және банктің меншікті капиталының жеткіліктілік коэффициентіне (k2) көбейтілген банктің қамтамасыз етілмеген кепілдіктері мен кепілдемелері
21

Необеспеченные гарантии и поручительства банка, выданные при привлечении внешних займов дочерними организациями банка, аффилированными с банком юридическими лицами, а также в рамках сделок банка по секьюритизации, с правом кредитора требовать досрочного погашения обязательств должника, со сроком погашения менее трех лет, умноженный на коэффициент конверсии равный 50 процентов и коэффициент достаточности собственного капитала банка (k2) за исключением гарантий и поручительств банка, выданных при привлечении займов, включаемых в расчет норматива k4
21

k4 нормативінің есебіне енгізілетін қарыздарды тарту кезінде берілген банктің кепілдіктері мен кепілдемелерін қоспағанда, банктің еншілес ұйымдарының, банкпен үлестес заңды тұлғаларының сыртқы қарыздарды тарту кезінде, сондай-ақ банктің секьюритилендіру бойынша мәмілелері шеңберінде берілген, кредитордың борышкер міндеттемелерін мерзімінен бұрын өтеуін талап ету құқығымен өтеу мерзімі үш жыл және одан астам, 100 пайызға тең конверсия коэффициентіне және банктің меншікті капиталының жеткіліктілік коэффициентіне (k2) көбейтілген банктің қамтамасыз етілмеген кепілдіктері мен кепілдемелері
Жиынтығы:
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
K4 ағымдағы өтімділік
коэффициентінің талдамасы
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме K4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есеп (индексі – 1-BVU_R_K4, кезеңділігі – ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "K4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 54-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін толтырылады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 144 қаулы) және "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 170 қаулы) сәйкес толтырылады.

Необеспеченные гарантии и поручительства банка, выданные при привлечении внешних займов дочерними организациями банка, аффилированными с банком юридическими лицами, а также в рамках сделок банка по секьюритизации, с правом кредитора требовать досрочного погашения обязательств должника, со сроком погашения три года и более, умноженный на коэффициент конверсии равный 100 процентов и коэффициент достаточности собственного капитала банка (k2) за исключением гарантий и поручительств банка, выданных при привлечении займов, включаемых в расчет норматива k4
Итого:
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
о расшифровке коэффициента
текущей ликвидности k4
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4
(индекс – 1-BVU_R_K4, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", с пунктом 1 статьи 54 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня и заполняется за каждый рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года №144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939 (далее - Постановление № 144) и от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №15886 (далее – Постановление № 170).

6. "Өтімділігі жоғары активтердің орташа айлық шамасының талдамасы туралы есеп" кестесін толтырған кезде № 144 қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленген Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндері және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесінің 44 және 45-тармақтарына және № 170 қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленген Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерi, шектi банк капиталының мөлшерiнің 65, 66 және 67-тармақтарына сәйкес өтімділігі жоғары активтер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
7. "Өтімділігі жоғары активтердің орташа айлық шамасының талдамасы туралы есеп" кестесінің 25, 26 және 27-жолдарын тек исламдық банктер ғана толтырады.
8. Нысанды толтыру кезінде "Орташа айлық шама" бағанасында өтімділігі жоғары талап еткенге дейінгі активтер/міндеттемелердің жиынтықты сомасының есепті кезеңнің әрбір жұмыс күніне есепті кезеңдегі жұмыс күнінің санына арақатысы көрсетіледі.
9. Нысанды толтыру кезінде жұмыс күнінің саны көрсетіледі.
10. Егер аталған мәмілелер бойынша міндеттемелер банктің баланстық шоттарында есепке алынатын және өтімділік коэффициенттерінің есебіне кіргізілген жағдайда, банктің баланстық шоттарында есепке алынатын валюталық своп операциялары бойынша талаптар өтімділігі жоғары активтердің есебіне кіреді.
11. Есепті кезеңде мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмайды және ұсынылмайды.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
11-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған

6. При заполнении таблицы "Отчет о расшифровке среднемесячной величины высоколиквидных активов" указываются сведения по высоколиквидным активам в соответствии с пунктами 44 и 45 Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, установленных согласно приложению 1 к Постановлению № 144 и пунктами 65, 66 и 67 Нормативных значений и методик расчетов расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка, установленных согласно приложению 1 к Постановлению № 170.
7. Строки 25, 26 и 27 таблицы "Отчет о расшифровке среднемесячной величины высоколиквидных активов" заполняются только исламскими банками.
8. При заполнении Формы в графе "Среднемесячная величина" указывается отношение совокупной суммы высоколиквидных активов (обязательств) до востребования за каждый рабочий день отчетного периода к количеству рабочих дней в отчетном периоде.
9. При заполнении Формы указывается количество рабочих дней.
10. Требования по операциям валютный своп, учитываемые на балансовых счетах банка, включаются в расчет высоколиквидных активов в случае, если обязательства по данным сделкам учитываются на балансовых счетах банка и включены в расчет коэффициентов срочной ликвидности.
11. В случае отсутствия сведений в отчетном периоде Форма не заполняется и не представляется.
Приложение 11 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 12 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "K4-1, k4-2, k4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2 Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 54-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін толтырылады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 144 қаулы) және "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 170 қаулы) сәйкес толтырылады.
6. K4-1 мерзімді өтімділік коэффициентін есептеу бойынша нысанын толтыру кезінде № 144 қаулыға 1-қосымшаға сәйкес белгіленген Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндері және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесінің (бұдан әрі - № 144 нормативтер) 44, 45, 46, 47 және 48-тармақтарына және № 170-қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленген Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерi, белгiлi бір күнге шектi банк капиталының мөлшерiнің (бұдан әрі - № 170 нормативтер) 65, 66, 67, 68, 69 және 70-тармақтарына сәйкес өтеуге дейін жеті күнге дейін қоса алғанда қалған мерзімі бар өтімділігі жоғары активтердің және мерзімді міндеттемелердің орташа айлық шамасы көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о расшифровке коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2, k4-3" (далее - Форма).
2 Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", с пунктом 1 статьи 54 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня и заполняется за каждый рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939 (далее - Постановление № 144) и от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886 (далее - Постановление № 170).
6. При заполнении формы по расчету коэффициента срочной ликвидности k4-1 указывается среднемесячная величина высоколиквидных активов и срочных обязательств с оставшимся сроком до погашения до семи дней включительно, рассчитанных в соответствии с пунктами 44, 45, 46, 47 и 48 Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, установленных согласно приложению 1 к Постановлению № 144 (далее - Нормативы № 144) и с пунктами 65, 66, 67, 68, 69 и 70 Нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка, установленных согласно приложению 1 к Постановлению № 170 (далее - Нормативы № 170).

7. K4-2 мен k 4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерін есептеу нысанын толтыру кезінде № 144 нормативтердің 46, 47, және 48-тармақтарына және № 170 нормативтердің 68, 69 және 70-тармақтарына сәйкес есептелген бір айға дейін қалған өтімділігі жоғары активтер мен мерзімді міндеттемелерін қоса, өтеу мерзімі бір айға дейін қалған мерзімімен өтімді активтер орташа айлық шамасы көрсетіледі.
8. K4-1, k 4-2 және k 4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерін есептеу бойынша нысанын толтыру кезінде "Жиынтығы: активтердің орташа айлық шамасы" және "Жиынтығы: міндеттемелердің орташа айлық шамасы" жолдарында есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін есепке өтімді активтердің/міндеттемелердің жиынтықты сомасына есепті кезеңдегі жұмыс күнінің санына қатысты арақатысы көрсетіледі.
9. Нысанды толтыру кезінде жұмыс күнінің саны көрсетіледі.
10. Нысанда үш кесте бар. Есептік кезеңде мәліметтер болмаған жағдайда көрсетілген кестелер толтырылмайды және ұсынылмайды.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
12-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
13-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған

7. При заполнении форм по расчету коэффициентов срочной ликвидности k4-2 и k4-3 указывается среднемесячная величина ликвидных активов с оставшимся сроком до погашения до одного месяца, включая высоколиквидные активы и срочных обязательств с оставшимся сроком до погашения до одного месяца включительно, рассчитанных в соответствии с пунктами 46, 47 и 48 Нормативов № 144 и пунктами 68, 69 и 70 Нормативов № 170.
8. При заполнении форм по расчету коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2 и k4-3 в строках "Итого: среднемесячная величина активов" и "Итого: среднемесячная величина обязательств" указывается отношение совокупной суммы включаемых в расчет ликвидных активов (обязательств) за каждый рабочий день отчетного периода к количеству рабочих дней в отчетном периоде.
9. При заполнении Формы указывается количество рабочих дней.
10. Форма содержит три таблицы. В случае отсутствия сведений в отчетном периоде указанные таблицы не заполняются и не представляются.
Приложение 12 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 13 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "k4-4, k4-5, k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңының 54-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әр жұмыс күні үшін толтырылады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 144 қаулы) және "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 170 қаулы) сәйкес толтырылады.
6. k4-4 мерзімді өтімділік коэффициентін есептеу бойынша нысанын толтыру кезінде № 144 қаулыға 1-қосымшаға сәйкес белгіленген Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндері және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесінің (бұдан әрі - № 144 нормативтер) 42, 43, 44, 45, 46, 47 және 48-тармақтарына және № 170 қаулыға 1-қосымшаға сәйкес белгіленген Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерi, белгiлi бір күнге шектi банк капиталының мөлшерiнің (бұдан әрі - № 170 нормативтер) 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 және 70-тармақтарына сәйкес өтеуге дейін жеті күнге дейін қоса алғанда қалған мерзімі бар шетел валютасындағы өтімділігі жоғары активтердің және сол шетел валютасындағы мерзімді міндеттемелердің орташа айлық шамасы көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о расшифровке коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-4, k4-5, k4-6" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", с пунктом 1 статьи 54 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня и заполняется за каждый рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939 (далее - Постановление № 144) и от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886 (далее - Постановление № 170).
6. При заполнении Формы по расчету коэффициента срочной валютной ликвидности k4-4 указывается среднемесячная величина высоколиквидных активов в иностранной валюте и срочных обязательств в этой же иностранной валюте с оставшимся сроком до погашения до семи дней включительно, рассчитанных в соответствии с пунктами 42, 43, 44, 45, 46, 47 и 48 Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, установленных согласно приложению 1 к Постановлению № 144 (далее - Нормативы № 144) и пунктами 63, 64, 65, 66, 67,68, 69 и 70 Нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка, установленных согласно приложению 1 к Постановлению № 170 (далее - Нормативы № 170).

7. k4-5 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерін есептеу нысанын толтыру кезінде № 144 нормативтердің 42, 43, 44, 45, 46, 47 және 48-тармақтарына және № 170 нормативтердің 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 және 70-тармақтарына сәйкес есептелген өтеуге дейін бір айға дейін қалған мерзімімен өтімділігі жоғары активтерді және мерзімді міндеттемелерді қоса, өтеуге дейін бір айға дейін қалған мерзімімен шетел валютасындағы өтімділігі жоғары активтердің және сол шетел валютасындағы өтімді активтердің орташа айлық шамасы көрсетіледі.
8. k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерін есептеу нысанын толтыру кезінде № 144 нормативтердің 42, 43, 44, 45, 46, 47 және 48-тармақтарына және № 170 нормативтердің 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 және 70-тармақтарына сәйкес есептелген өтеуге дейін үш айға дейін қалған мерзімімен өтімділігі жоғары активтерді және мерзімді міндеттемелерді қоса, өтеуге дейін үш айға дейін қалған мерзімімен шетел валютасындағы өтімділігі жоғары активтердің және сол шетел валютасындағы өтімді активтердің орташа айлық шамасы көрсетіледі.
9. k4-4, k4-5 және k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерін есептеу нысанды толтыру кезінде Standard&Poor's агенттігінің "А" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас рейтингі бар елдердің жиынтықты шетел валюталары және жоғарыда аталған агенттігінің "А" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша "Еуро" валютасы бөлігінде мәліметтері көрсетіледі.
10. Нысанды толтыру кезінде "Жиынтығы: активтердің орташа айлық шамасы" және "Жиынтығы: міндеттемелердің орташа айлық шамасы" жолдарында есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін есепке өтімді активтердің/міндеттемелердің жиынтықты сомасына есепті кезеңдегі жұмыс күнінің санына қатысты арақатысы көрсетіледі.
11. Нысанды толтыру кезінде жұмыс күнінің саны көрсетіледі.
12. Нысанда үш кесте бар. Есептік кезеңде мәліметтер болмаған жағдайда көрсетілген кестелер толтырылмайды және ұсынылмайды.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
13-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
14-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-BVU_DVP
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" ________________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Ұсыну мерзімі: апта сайын есепті аптадан кейінгі аптаның бесінші жұмыс күнінен кеш емес.
Есепті аптада күнтізбелік ай аяқталған кезде аяқталатын айға жататын есепті аптаның күнтізбелік күндері үшін және аяқталатын айдан кейінгі айдың есепті аптасының күнтізбелік күндері үшін жеке-жеке аяқталатын айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кеш емес.
Нысан
(мың теңгемен)
Меншікті капитал

7. При заполнении Формы по расчету коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-5 указывается среднемесячная величина ликвидных активов в иностранной валюте с оставшимся сроком до погашения до одного месяца, включая высоколиквидные активы и срочных обязательств в этой же иностранной валюте с оставшимся сроком до погашения до одного месяца включительно, рассчитанных в соответствии с пунктами 42, 43, 44, 45, 46, 47 и 48 Нормативов № 144 и пунктами 63, 64, 65, 66, 67,68, 69 и 70 Нормативов № 170.
8. При заполнении Формы по расчету коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-6 указывается среднемесячная величина ликвидных активов в иностранной валюте с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев, включая высоколиквидные активы и срочных обязательств в этой же иностранной валюте с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев включительно, рассчитанных в соответствии с пунктами 42, 43, 44, 45, 46, 47 и 48 Нормативов № 144 и пунктами 63, 64, 65, 66, 67,68, 69 и 70 Нормативов № 170.
9. При заполнении Формы по расчету коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-4, k4-5 и k4-6 сведения указываются в совокупности по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня агентств Fitch или Moody‘s Investors Service, и валюте "Евро" и в разрезе по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" вышеуказанных рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки.
10. В строках "Итого: среднемесячная величина активов" и "Итого: среднемесячная величина обязательств" указывается отношение совокупной суммы включаемых в расчет ликвидных активов (обязательств) за каждый рабочий день отчетного периода к количеству рабочих дней в отчетном периоде.
11. При заполнении Формы указывается количество рабочих дней.
12. Форма содержит три таблицы. В случае отсутствия сведений в отчетном периоде указанные таблицы не заполняются и не представляются.
Приложение 13 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 14 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца)
Индекс формы административных данных: 1-BVU_DVP
Периодичность: еженедельная
Отчетный период: за "___"________20__года
Круг лиц, представляющих информацию: банк второго уровня
Срок представления: еженедельно не позднее пятого рабочего дня недели, следующей за отчетной неделей.
При завершении календарного месяца в отчетную неделю не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за завершаемым месяцем, раздельно за календарные дни отчетной недели, относящиеся к завершаемому месяцу и за календарные дни отчетной недели месяца, следующего за завершаемым месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Собственный капитал

Standard&Poor's агенттігінің "А" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе Fitch немесе Moody's Investors Service агенттiктерінiң (бұдан әрі - басқа рейтингтік агенттіктер) осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердің шетел валюталары және "Еуро" шетел валютасы, сондай-ақ тазартылған қымбат металдар бойынша ашық валюталық позицияның (ұзын немесе қысқа) лимиті - банктің меншікті капиталы шамасының 12,5 пайызы мөлшерде
Standard&Poor's агенттігінің "А" төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердің шетел валюталары бойынша ашық валюталық позицияның (ұзын және қысқа) лимиті - банктің меншікті капиталы шамасының 5 пайызы
Валюталық нетто-позиция лимиті - меншікті капиталдың 25 пайызы
Жекелеген шет мемлекеттің (шет мемлекеттер тобының) валютасымен шартты талаптар шоттарында және шартты міндеттемелер шоттарында ашылған туынды қаржы құралдары бойынша банктің ашық ұзын және (немесе) қысқа позициясының лимиті - меншікті капиталдың 50 пайызы
Валюта атауы
Есепті кезеңнің күндері бойынша операциялық күннің соңындағы сальдо
1
2
(күні)
(күні)
Талаптар
Міндет-темелер
Позиция
Талаптар
Міндет-темелер
Позиция
1
3
4
5
6
7
8
1. Қолма-қол шетел валютасында талаптар
...

Лимит открытой валютной позиции (длинной или короткой) по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня агентств Fitch или Moody‘s Investors Service (далее - другие рейтинговые агентства), и иностранной валюте "Евро", а также аффинированным драгоценным металлам в размере - 12,5 процентов величины собственного капитала банка
Лимит открытой валютной позиции (длинной и короткой) по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" агентства "Standard&Poor’s" или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств - 5 процентов величины собственного капитала банка
Лимит валютной нетто-позиции - 25 процентов от собственного капитала
Лимит открытой длинной и (или) короткой позиции банка по производным финансовым инструментам в валюте отдельного иностранного государства (группы иностранных государств), открытых на счетах условных требований и на счетах условных обязательств - 50 процентов от собственного капитала
Наименование валюты
Сальдо на конец операционного дня по дням отчетного периода
1
2
(дата)
(дата)
Требования
Обязательства
Позиция
Требования
Обязательства
Позиция
1
3
4
5
6
7
8
1.Наличная иностранная валюта
...

2. Орналасты-рылған (тартылған салымдар)
...
3. Берілген (алынған) қарыздар
...
4. Алу(төлеу) үшін есептелген сыйақы
...
5. Борыштық және үлестік бағалы қағаздар
...
6. Дебиторлық (кредиторлық) берешек
7. Туынды қаржы құралдары
….
8. Баланстық шоттар бойынша жиынтық
...
9. Жекелеген шет мемлекеттің (шет мемлекеттер тобының) валютасымен шартты талаптар шоттарында және шартты міндеттемелер шоттарында ашылған туынды қаржы құралдары
10. Баланстан тыс шоттар бойынша жиынтық
11. Баланстық және баланстан тыс шоттар бойынша жиынтық
….

2. Вклады, размещенные(привлеченные)
...
3. Займы, выданные (полученные)
...
4. Начисленное вознаграждение к получению (выплате)
...
5. Долговые и долевые ценные бумаги
...
6. Дебиторская (кредиторская) задолженность
7. Производные финансовые инструменты
….
8. Итого по балансовым счетам
...
9.Производные финансовые инструменты в валюте отдельного иностранного государства (группы иностранных государств), открытых на счетах условных требований и на счетах условных обязательств
10. Итого по внебалансовым счетам
11. Итого по балансовым и внебалансовым счетам
….

12. Нетто-позиция жиынтығы
Кестенің жалғасы
Есепті кезеңнің күндері бойынша операциялық күннің соңындағы сальдо
3
4
5
(күні)
(күні)
(күні)
Талаптар
Міндет-темелер
Позиция
Талаптар
Міндет-темелер
Позиция
Талаптар
Міндет-темелер
Позиция
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Аптаның (айдың) әрбір жұмыс
күні үшін әрбір шетел валютасы
бойынша валюталық позициялар
және валюталық нетто-позиция
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есеп (индекс – 1-BVU_DVP, кезеңділігі – апта сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңының 54-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысан апта сайын жасалады және есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін толтырылады.
Есепті аптада күнтізбелік ай аяқталған кезде нысан аяқталатын айға жататын есепті аптаның күнтізбелік күндері үшін және аяқталатын айдан кейінгі айдың есепті аптасының күнтізбелік күндері үшін жеке-жеке жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-жолдарда қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтерді шегергенде баланстық шоттарда ескерілетін, шетел валютасында талаптар мен міндеттемелер бойынша міндеттемелер көрсетіледі.

12. Итого валютная нетто-позиция
Продолжение таблицы
Сальдо на конец операционного дня по дням отчетного периода
3
4
5
(дата)
(дата)
(дата)
Требования
Обязательства
Позиция
Требования
Обязательства
Позиция
Требования
Обязательства
Позиция
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме отчета о
валютных позициях по каждой
иностранной валюте и
валютной нетто-позиции за
каждый рабочий день недели (месяца)
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца)
(индекс – 1-BVU_DVP, периодичность – еженедельная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца)" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", с пунктом 1 статьи 54 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма составляется еженедельно и заполняется за каждый рабочий день отчетного периода.
При завершении календарного месяца в отчетную неделю, форма составляется раздельно за календарные дни отчетной недели, относящиеся к завершаемому месяцу и за календарные дни отчетной недели месяца, следующего за завершаемым месяцем. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В строках 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 указываются сведения по требованиям и обязательствам в иностранной валюте, учитываемых на балансовых счетах, за вычетом резервов, сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.

6. "Баланстан тыс шоттар бойынша жиынтық" жолында банк жүргізетін хеджирленетін мәмілелердің сомаларын ескере отырып, оның ішінде жеткізілмейтін мәмілелерді қоса алғанда, қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтерді шегергенде шетел валютасында шартты талаптар мен міндеттемелер көрсетіледі.
7. "Нетто-позиция жиынтығы" жолында "позиция" бағандары бойынша барлық шетел валюталары бойынша есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін нетто-позиция көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
14-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
15-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Ішкі активтердің, ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1- BVU_KVA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" ________________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
1-кесте. Ішкі активтердің орташа айлық шамасын есептеу туралы есеп
(мың теңгемен)
Активтер
Есепті кезең ішіндегі күндер бойынша ішкі активтер
Орташа айлық шама
1
2
3
31
1
Ақша және салымдар
2
Берілген қарыздар
3
Үлестік және борыштық бағалы қағаздар
4
Дебиторлық берешек
5
Жарғылық капиталға қатысу
6
Тазартылған бағалы металдар
7
Жылжымалы мүлік
8
Жылжымайтын мүлік
9
Материалдық емес активтер
10
Есептелген сыйақы, дисконттар, сыйақылар, әділ құнды оң (теріс) түзету, ішкі активтерге қалыптастырылған провизиялар (резервтер)
11
Ішкі активтер бойынша мерзімі өткен берешек
12
Ішкі активтер шамасының жиынтығы
13

6. В строке "Итого по внебалансовым счетам" указываются условные требования и обязательства в иностранной валюте, с учетом сумм проводимых банком хеджируемых сделок, в том числе беспоставочных сделок, за вычетом резервов, сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.
7. В строке "Итого валютная нетто-позиция" по графам "позиция" указывается нетто-позиция по всем иностранным валютам за каждый рабочий день отчетного периода.
Приложение 14 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 15 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы
Индекс формы административных данных: 1-BVU_ KVA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___"________20__года
Круг лиц, представляющих информацию: банк второго уровня
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
Таблица 1. Отчет о расчете среднемесячной величины внутренних активов
(в тысячах тенге)
Активы
Внутренние активы по датам в течение отчетного периода
Среднемесячная величина
1
2
3
31
1
Деньги и вклады
2
Займы выданные
3
Долевые и долговые ценные бумаги
4
Дебиторская задолженность
5
Участие в уставном капитале
6
Аффинированные драгоценные металлы
7
Движимое имущество
8
Недвижимое имущество
9
Нематериальные активы
10
Начисленное вознаграждение, дисконты, премии, положительные (отрицательные) корректировки справедливой стоимости, провизии (резервы), сформированные на внутренние активы
11
Просроченная задолженность по внутренним активам
12
Итого величина внутренних активов
13

Ішкі активтер шамасы 0,95-ке көбейтілген ішкі міндеттемелердің, реттелген борыштың, банк шығарған борыштық бағалы қағаздардың, меншікті капиталдың немесе алдыңғы есепті айдағы жарғылық капиталдың орташа айлық шамасынан көп немесе тең (Иә(Жоқ)
2-кесте. Ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, банк қаражатының бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп
(мың теңгемен)
Міндеттемелер
Есепті кезең ішіндегі күндер бойынша ішкі және өзге міндеттемелер
Орташа айлық шама
1
2
3
31
1
Салымдар
2
Алынған қарыздар
3
Кредиторлық берешек
4
Ішкі міндеттемелер шамасының жиынтығы
5
Жарғылық капитал
6
Меншікті капитал, Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-еншілес ұйымдардың реттелген борышына инвестициялары, Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-еншілес ұйымдардың акцияларын шегергенде, 0,75-ке көбейтілген
7
Реттелген борыш
8
Банк шетел валютасымен шығарған борыштық бағалы қағаздарды қоспағанда, банк шығарған борыштық бағалы қағаздар
9
Есептелген сыйақы, дисконттар, сыйлықақылар, әділ құнды оң (теріс) түзету
10
Ішкі және өзге міндеттемелер бойынша мерзімі өткен берешек
11
Банк кастодиандық шарт негізінде резиденттерден қабылдап алған қаражаттың инвестицияланбаған қалдықтар
12
Ішкі міндеттемелер, реттелген борыш, банк шығарған борыштық бағалы қағаздар және меншікті капитал немесе жарғылық капитал шамасының жиынтығы
13
Ішкі міндеттемелер, реттелген борыш, банк шығарған борыштық бағалы қағаздар шамасының жиынтығы
14
Жұмыс күндерінің саны
15
Банк қаражатының бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициенті
16
Өткен есепті айдағы ішкі міндеттемелердің, реттелген борыштың, банк шығарған борыштық бағалы қағаздардың, меншікті капиталдың немесе жарғылық капиталдың орташа айлық шамасы
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ішкі активтердің, ішкі және
өзге міндеттемелердің орташа
айлық шамасын, қаражат
бөлігін ішкі активтерге
орналастыру коэффициентін
есептеу туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Ішкі активтердің, ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп (индекс – 1-BVU_KVA, кезеңділігі – ай сайын)

Величина внутренних активов больше или равна среднемесячной величине внутренних обязательств, субординированного долга, выпущенных банком долговых ценных бумаг, собственного капитала или уставного капитала за предыдущий отчетный месяц, умноженной на 0,95 (Да (Нет)
Таблица 2. Отчет о расчете среднемесячной величины внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств банка во внутренние активы
(в тысячах тенге)
Обязательства
Внутренние и иные обязательства по датам в течение отчетного периода
Среднемесячная величина
1
2
3
31
1
Вклады
2
Займы полученные
3
Кредиторская задолженность
4
Итого величина внутренних обязательств
5
Уставный капитал
6
Собственный капитал, за вычетом инвестиций в субординированный долг дочерних организаций-нерезидентов Республики Казахстан, в акций дочерних организаций-нерезидентов Республики Казахстан, умноженный на 0,75
7
Субординированный долг
8
Долговые ценные бумаги, выпущенные банком, за исключением долговых ценных бумаг, выпущенных банком в иностранной валюте
9
Начисленное вознаграждение, дисконты, премии, положительные (отрицательные) корректировки справедливой стоимости
10
Просроченная задолженность по внутренним и иным обязательствам
11
Неинвестированные остатки средств, принятые банком от резидентов на основании кастодиального договора
12
Итого величина внутренних обязательств, субординированного долга, выпущенных банком долговых ценных бумаг и собственного капитала или уставного капитала
13
Итого величина внутренних обязательств, субординированного долга, выпущенных банком долговых ценных бумаг
14
Количество рабочих дней
15
Коэффициент размещения части средств банка во внутренние активы
16
Среднемесячная величина внутренних обязательств, субординированного долга, выпущенных банком долговых ценных бумаг, собственного капитала или уставного капитала за предыдущий отчетный месяц
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о расчете
среднемесячной величины
внутренних активов,
внутренних и иных
обязательств, коэффициента
размещения части средств
во внутренние активы
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, к оэффициента размещения части средств во внутренние активы
(индекс – 1-BVU_KVA, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Ішкі активтердің, ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңының 54-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген) және "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) сәйкес толтырылады.
6. "Ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, банк қаражатының бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп" кестесінің 6-жолы бойынша бухгалтерлік баланстың деректеріне сәйкес Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-еншілес ұйымдардың реттелген борышына, Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-еншілес ұйымдардың акцияларына инвестицияларды шегергенде, 0,75-ке көбейтілген меншікті капитал көрсетіледі.
7. "Ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, банк қаражатының бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп" кестесін толтыру кезінде әрбір жұмыс күні үшін 12-жолға орташа айлық шамасының қай жол бойынша ең аз мәні болғанына қарай 5-жолда не 6-жолда көрсетілген деректер енгізіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", с пунктом 1 статьи 54 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня и заполняется за каждый рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939 и от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886.
6. По строке 6 формы "Отчет о расчете среднемесячной величины внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств банка во внутренние активы" указывается собственный капитал согласно данным бухгалтерского баланса за вычетом инвестиций в субординированный долг дочерних организаций-нерезидентов Республики Казахстан, в акции дочерних организаций-нерезидентов Республики Казахстан, умноженный на 0,75.
7. При заполнении формы "Отчет о расчете среднемесячной величины внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств банка во внутренние активы" за каждый рабочий день в строку 12 включаются данные, указанные в строке 5 либо в строке 6 в зависимости от того, среднемесячная величина по какой строке составляет минимальное значение.

Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1- BVU_K7
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" ________________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Атауы
Сомасы
1
2
3
1
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы талап етілгенге дейінгі міндеттемелер, оның ішінде есеп айырысуды жүзеге асыру мерзімі белгіленбеген міндеттемелер
2
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы мерзімді міндеттемелер, бастапқы өтеу мерзімі бір жылға дейін қоса алғанда
3
Жеке және заңды тұлғалардың мерзімді және шартты салымдарын қоспағанда, кредитордың міндеттемелерді мерзімінен бұрын өтеуін талап етуге сөзсіз құқығы бар Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы мерзімді міндеттемелер, оның ішінде банктердің мерзімді және шартты депозиттері
4
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері –заңды тұлғалардың ағымдағы шоттары
5

Индекс формы административных данных: 1-BVU_K7
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___"___________20 года
Круг лиц, представляющих информацию: банк второго уровня
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование
Сумма
1
2
3
1
Обязательства перед нерезидентами Республики Казахстан до востребования, в том числе обязательства, по которым не установлен срок осуществления расчетов
2
Срочные обязательства перед нерезидентами Республики Казахстан с первоначальным сроком погашения до одного года включительно
3
Срочные обязательства перед нерезидентами Республики Казахстан с безусловным правом кредитора требовать досрочного погашения обязательств, в том числе срочные и условные депозиты банков, за исключением срочных и условных депозитов физических и юридических лиц
4
Текущие счета юридических лиц-нерезидентов Республики Казахстан
5

Өз қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын, экономиканың "басқа қаржы ұйымдары - коды 5", "мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар - коды 6", "мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар - коды 7" және "үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар - коды 8" секторларына кіретін шетел компанияларының филиалдары мен өкілдіктері алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер
6
Халықаралық қаржы ұйымдары болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер
7
Қазақстан Республикасы мүшесі болып табылатын халықаралық ұйымдар, сондай-ақ Еуразиялық Даму Банкі болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер
8
Халықаралық есеп айырысу жүйелері (ClearstreamBanking S.A. және EuroclearBankSA/NV) болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер
9
Меншікті капитал
10
k7 коэффициентінің есебіне енгізілетін бейрезиденттер алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер
11
Бейрезиденттер алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелердің ең төменгі лимиті, (k7)
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Банктерді Қазақстан
Республикасының
бейрезиденттері
алдындағы міндеттемелерге
капиталдандыру
коэффициенттерінің
талдамасы туралы есеп
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Банктерді Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп (индекс – 1-BVU_K7, кезеңділігі – ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Банктерді Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

Краткосрочные обязательства перед филиалами и представительствами иностранных компаний, осуществляющих свою деятельность на территории Республики Казахстан, которые входят в секторы экономики "другие финансовые организации - код 5", "государственные нефинансовые организации - код 6", "негосударственные нефинансовые организации - код 7" и "некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства - код 8
6
Краткосрочные обязательства перед нерезидентами Республики Казахстан, являющимися международными финансовыми организациями
7
Краткосрочные обязательства перед нерезидентами Республики Казахстан, являющимися международными организациями, членом которых является Республика Казахстан, а также Евразийским банком развития
8
Краткосрочные обязательства перед нерезидентами Республики Казахстан, являющимися международными расчетными системами (ClearstreamBanking S.A. и EuroclearBankSA(NV)
9
Собственный капитал
10
Краткосрочные обязательства перед нерезидентами, включаемые в расчет коэффициента k7
11
Максимальный лимит краткосрочных обязательств перед нерезидентами (k7)
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета расшифровке
коэффициента капитализации
банков к обязательствам
перед нерезидентами
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о расшифровке коэффициента капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан
(индекс – 1-BVU_K7, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о расшифровке коэффициента капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан" (далее - Форма).

2. Нысан "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңының 54-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген) және "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15866 болып тіркелген) сәйкес толтырылады.
6. 5-жолында өз қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын, экономиканың "басқа қаржы ұйымдары - коды 5", "мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар - коды 6", "мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар - коды 7" және "үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар - коды 8" секторларына кіретін шетелдік заңды тұлғалардың филиалдары мен өкілдіктері алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер, міндеттемелер "Экономика секторларының және төлемдер белгілеу кодтарын қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 203 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14365 болып тіркелген) сәйкес көрсетіледі.
7. Екінші деңгейдегі банктерді Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге k7 капиталдандыру коэффициенті үтірден кейін үш таңбамен көрсетіледі.
8. Есептік кезеңде мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмайды және ұсынылмайды.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
16-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
17-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Секьюритилендіру кезінде меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенттерін есептеу туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-BVU_KDSK
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" ________________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кеш емес.
Нысан
(мың теңгемен)
Құрауыш атауы
Секьюритилендіру мәмілесін жүзеге асыру күнінің алдындағы соңғы есепті күнгі мәндер
Секьюритилендіру мәмілесін жүзеге асырғаннан кейінгі мәндер
1
1-деңгейдегі капитал
1.1
негізгі капитал
1.2
қосымша капитал
2
2-деңгейдегі капитал
3
Инвестициялар
4
Меншікті капитал (инвестицияларды шегергенде)
5
Банк ұстайтын және Standard & Poor's агенттігінің "В+" бастап және одан төмен халықаралық рейтингтік бағасы немесе Fitch немесе Moody's Investors Service агенттiктерінiң (бұдан әрі - басқа рейтингтік агенттіктер) осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzВВ+" бастап және одан төмен рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар не рейтингтік бағасы жоқ секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
X
6
Активтер
7
Банктің инвестицияларын шегергенде, бірінші деңгейдегі капиталдың жалпы сомасындағы бірінші деңгейдегі капиталдың үлесі шегінде алынған және екінші деңгейдегі капитал бөлігіндегі меншікті қапитал есебіне енгізілетін бірінші деңгейдегі капиталдың банктің активтерінің мөлшеріне арақатынасы (К1)
8
Кредиттік тәуекелді ескеріп мөлшерленген активтер, оның ішінде:
8.1
кредиттік тәуекелді ескере отырып мөлшерленген, банк ұстайтын және Standard & Poor's агенттігінің "ААА"-тен "АА-" дейінгі халықаралық рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzAАА"-дан "kzАА-" дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
X
8.2
кредиттік тәуекелді ескере отырып мөлшерленген, банк ұстайтын және Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-" дейінгі халықаралық рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzA+"-тен "kzА-" дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
X
8.3
кредиттік тәуекелді ескере отырып мөлшерленген, банк ұстайтын және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-" дейінгі халықаралық рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzBBB+"-тен "kzBBB-" дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
X
8.4
кредиттік тәуекелді ескере отырып мөлшерленген, банк ұстайтын және Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "ВВ-" дейінгі халықаралық рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzВВ+"-тен "kzВВ-" дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
X
9
Кредиттік тәуекелді ескере отырып, мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелер, оның ішінде:
9-1
кредиттік тәуекелді ескере отырып мөлшерленген, банк ұстайтын және Standard & Poor's агенттігінің "ААА"-дан "АА-" дейінгі халықаралық рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzААА"-дан "kzАА-" дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
X
9.2
кредиттік тәуекелді ескере отырып мөлшерленген, банк ұстайтын және Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-" дейінгі халықаралық рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzА+"-тен "kzА-" дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
X
9.3
кредиттік тәуекелді ескере отырып мөлшерленген, банк ұстайтын және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-" дейінгі халықаралық рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzBBB+"-тен "kzBBB-" дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
X
9.4
кредиттік тәуекелді ескере отырып мөлшерленген, банк ұстайтын және Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "ВВ-" дейінгі халықаралық рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzВВ+"-тен "kzВВ-" дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
X
10
Кредиттік тәуекелді ескере отырып мөлшерленген, туынды қаржы құралдары, оның ішінде:

2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", с пунктом 1 статьи 54 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №13939, и от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №15886.
6. В строке 5 указываются краткосрочные обязательства, обязательства перед филиалами и представительствами иностранных юридических лиц, осуществляющих свою деятельность на территории Республики Казахстан, которые входят в секторы экономики "другие финансовые организации - код 5", "государственные нефинансовые организации - код 6", "негосударственные нефинансовые организации - код 7" и "некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства - код 8 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 203 "Об утверждении Правил применения кодов секторов экономики и назначения платежей", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14365.
7. Коэффициент капитализации банков второго уровня к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан k7 указывается с тремя знаками после запятой.
8. В случае отсутствия сведений в отчетном периоде Форма не заполняется и не представляется.
Приложение 16 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 17 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о расчете коэффициентов достаточности собственного капитала при секьюритизации
Индекс формы административных данных: 1-BVU_ KDSK
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___"___________20 года
Круг лиц, представляющих информацию: банк второго уровня
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование компонента
Значения на последнюю отчетную дату, предшествующую осуществлению сделки секьюритизации
Значения после осуществления сделки секьюритизации
1
Капитал 1-го уровня
1.1
основной капитал
1.2
дополнительный капитал
2
Капитал 2-го уровня
3
Инвестиции
4
Собственный капитал (за минусом инвестиций)
5
Сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком и имеющих международную рейтинговую оценку от "В+" и ниже агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня агентств Fitch или Moody‘s Investors Service (далее - другие рейтинговые агентства) или рейтинговую оценку от "kzBB+" и ниже по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств либо не имеющие рейтинговой оценки
X
6
Активы
7
Отношение капитала первого уровня за вычетом инвестиций банка, взятых в пределах доли капитала первого уровня в обшей сумме капитала первого уровня и включаемой в расчет собственного капитала части капитала второго уровня, к размеру активов банка (К1)
8
Активы, взвешенные с учетом кредитного риска, в том числе:
8.1
сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком, взвешиваемых с учетом кредитного риска и имеющих международную рейтинговую оценку от "ААА" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzAAA" до "kzAA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
X
8.2
сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком, взвешиваемых с учетом кредитного риска и имеющих международную рейтинговую оценку от "А+" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzA+" до "kzA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
X
8.3
сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком, взвешиваемых с учетом кредитного риска и имеющих международную рейтинговую оценку от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBBB+" до "kzBBB-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
X
8.4
сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком, взвешиваемых с учетом кредитного риска и имеющих международную рейтинговую оценку от "ВВ+" до "ВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBB+" до "kzBB-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
X
9
Условные и возможные обязательства, взвешенные с учетом кредитного риска, в том числе:
9-1
сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком, взвешиваемых с учетом кредитного риска и имеющих международную рейтинговую оценку от "ААА" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzAAA" до "kzAA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
X
9.2
сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком, взвешиваемых с учетом кредитного риска и имеющих международную рейтинговую оценку от "А+" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzA+" до "kzA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
X
9.3
сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком, взвешиваемых с учетом кредитного риска и имеющих международную рейтинговую оценку от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBBB+" до "kzBBB-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
X
9.4
сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком, взвешиваемых с учетом кредитного риска и имеющих международную рейтинговую оценку от "ВВ+" до "ВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBB+" до "kzBB-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
X
10
Производные финансовые инструменты, взвешенные с учетом кредитного риска, в том числе:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Секьюритилендіру кезінде меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенттерін есептеу туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 54-бабы 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екінші деңгейдегі банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына (бұдан әрі – № 170 қаулы) сәйкес толтырылады.
6. Банктер меншікті капиталды есептеу кезінде Нысанды № 170 қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленген Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерінің, капиталы мөлшерінің 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 және 51-тармақтарына сәйкес толтырады.
7. Есепті кезеңде мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмайды және ұсынылмайды.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
17-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
18-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Ислам банктері ұсынатын кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-BVU_RA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20 жылғы "___"___________
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Баптар атауы
Сомасы
Тәуекел дәрежесi пайызбен
Есептеу сомасы
1
2
3
4
5
I топ
1
Қолма-қол теңге
0
2
Standard & Poor's агенттiгiнiң "AA-" төмен емес тәуелсiз рейтингi немесе Fitch немесе Moody's Investors Service агенттiктерінiң (бұдан әрі - басқа рейтингтік агенттіктер) осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң шетелдiк қолма-қол валютасы
0
3
Тазартылған бағалы металдар
0
4
Қазақстан Республикасының Үкiметiне қойылатын талаптар
0
5
Standard & Poor's агенттiгiнiң "AA-" төмен емес тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң орталық үкiметтерiне қойылатын талаптар
0
6
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне қойылатын талаптар
0
7
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң орталық банктерiне қойылатын талаптар
0
8
Standard & Poor's агенттiгiнiң "AA-" төмен емес рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар халықаралық қаржы ұйымдарына қойылатын талаптар
0
9
Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдарына салықтар және бюджетке төленетін басқа төлемдер бойынша қойылатын талаптар
0
10
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамына қойылатын талаптар
0
11
Қазақстан Республикасының ұлттық холдингі, ұлттық басқарушы холдингі - оригинатор құрған, ислам арнайы қаржы компаниясы шығарған ислам бағалы қағаздары
0
12
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердiң орталық үкiметтерi шығарған, мемлекеттiк мәртебесi бар ислам бағалы қағаздары
0
13
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған ислам бағалы қағаздары
0
14
"Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдинг", "Проблемалық кредиттер қоры" акционерлік қоғамдары шығарған бағалы қағаздар
0
15
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ" төмен емес ұзақмерзімді рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар банктерге ашылған корреспонденттік шоттар бойынша қойылатын талаптар
0
II топ
16
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердің және тиiстi рейтингтiк бағасы жоқ елдердiң шетелдiк қолма-қол валютасы
20
17
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң орталық үкіметтерiне қойылатын талаптар
20
18
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң орталық банктерiне қойылатын талаптар
20
19
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "А-"-ке дейінгі рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына қойылатын талаптар
20
20
Қазақстан Республикасының жергiлiктi билiк органдарына қойылатын талаптар
20
21
Standard & Poor's агенттiгiнiң "AA-" төмен емес тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердің жергiлiктi билiк органдарына қойылатын талаптар
20
22
Standard & Poor's агенттiгiнiң "AA-" төмен емес рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар ұйымдарға қойылатын талаптар
20
23
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "А-"-ке дейiнгi тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердің орталық үкiметтерi шығарған мемлекеттiк мәртебесi бар ислам бағалы қағаздары
20
24
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "А-"-ке дейiнгi рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған ислам бағалы қағаздары
20
25
Дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) 100 (жүз) пайызы ұлттық басқарушы холдингіне тиесілі заңды тұлға-оригинатор құрған, ислам арнайы қаржы компаниясы шығарған Қазақстан Республикасының ислам бағалы қағаздары
20
26
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң жергiлiктi билiк органдары шығарған ислам бағалы қағаздары
20
27
Standard & Poor's агенттiгiнiң "AA-" төмен емес рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар ұйымдар шығарған ислам бағалы қағаздары
20
III топ
28
Тазартылмаған бағалы металдар
50
29
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейiнгi тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң орталық үкiметтерiне қойылатын талаптар
50
30
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейiнгi тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң орталық банктерiне қойылатын талаптар
50
31
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейiнгi рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар халықаралық қаржы ұйымдарына қойылатын талаптар
50
32
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "А-"-ке дейiн төмен емес тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингi бар елдердің жергілікті билік органдарына қойылатын талаптар
50
33
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "А-"-ке дейiнгi рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар ұйымдарға қойылатын талаптар
50
34
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ-"-тен "ВВ-"-ке дейiн (қоса алғанда) борыштық рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар Қазақстан Республикасының резидент банктеріне немесе Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ-"-тен "ВВ+"-ке дейiн (қоса алғанда) борыштық рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар бейрезидент банкке ашылған корреспонденттік шоттар бойынша қойылатын талаптар
50
35

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о расчете коэффициентов достаточности собственного капитала при секьюритизации" (далее - Форма).
2 Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 51 статьи 54 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886 (далее - Постановление № 170).
6. Форма заполняется банками при расчете собственного капитала в соответствии с пунктами 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 и 51 Нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка, установленных согласно приложению 1 к Постановлению № 170.
7. В случае отсутствия сведений в отчетном периоде Форма не заполняется и не представляется.
Приложение 17 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 18 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска, представляемый исламскими банками
Индекс формы административных данных: 1-BVU_ RA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___"___________20 года
Круг лиц, представляющих информацию: банк второго уровня
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Сумма
Степень риска в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
I группа
1
Наличные тенге
0
2
Наличная иностранная валюта стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня агентств Fitch или Moody‘s Investors Service (далее - другие рейтинговые агентства)
0
3
Аффинированные драгоценные металлы
0
4
Требования к Правительству Республики Казахстан
0
5
Требования к центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
6
Требования к Национальному Банку Республики Казахстан
0
7
Требования к центральным банкам стран, с суверенным рейтингом не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
8
Требования к международным финансовым организациям, с рейтингом не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
9
Требования к местным органам власти Республики Казахстан по налогам и другим платежам в бюджет
0
10
Требования к акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына"
0
11
Исламские ценные бумаги, выпущенные исламской специальной финансовой компанией, созданной оригинатором - национальным холдингом, национальным управляющим холдингом Республики Казахстан
0
12
Исламские ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами иностранных государств, суверенный рейтинг которых не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
13
Исламские ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
14
Ценные бумаги, выпущенные акционерными обществами "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", "Фонд проблемных кредитов"
0
15
Требования по открытым корреспондентским счетам к банкам, имеющим долгосрочный рейтинг не ниже "ВВВ" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
II группа
16
Наличная иностранная валюта стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
20
17
Требования к центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
18
Требования к центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
19
Требования к международным финансовым организациям, имеющим рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
20
Требования к местным органам власти Республики Казахстан
20
21
Требования к местным органам власти стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
22
Требования к организациям, имеющим рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
23
Исламские ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
24
Исламские ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
25
Исламские ценные бумаги Республики Казахстан, выпущенные исламской специальной финансовой компанией, созданной оригинатором - юридическим лицом, 100 (сто) процентов голосующих акций (долей участия) которых принадлежат национальному управляющему холдингу
20
26
Исламские ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, суверенный рейтинг которых не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
27
Исламские ценные бумаги, выпущенные организациями, имеющими рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
III группа
28
Неаффинированные драгоценные металлы
50
29
Требования к центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
30
Требования к центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
31
Требования к международным финансовым организациям, имеющим рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
32
Требования к местным органам власти стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
33
Требования к организациям, имеющим рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
34
Требования по открытым корреспондентским счетам к банкам-резидентам Республики Казахстан, имеющим долговой рейтинг от "ВВВ-" до "ВВ-" (включительно) агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или банку-нерезиденту, имеющему долговой рейтинг от "ВВВ-" до "ВВ+" (включительно) агентства Standard&Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
35

Берілген ипотекалық тұрғын үй қарыз сомасының кепіл құнына қатынасы кепіл құнынан 50 (елу) пайызды қоса алғанда аспайтын талапқа сәйкес келетін ипотекалық тұрғын үй қарыздары (осы нысанның 52, 56, 57 және 58-жолдарында көрсетілген жеке тұлғалардың қарыздарын қоспағанда)
35
36
Берілген ипотекалық тұрғын үй қарыз сомасының кепіл құнына қатынасы кепіл құнынан 51 (елу бірден) 85 (сексен беске) дейін пайызды қоса алғандағы шекте болатын талапқа сәйкес келетін ипотекалық тұрғын үй қарыздары (осы нысанның 52, 56, 57 және 58- жолдарында көрсетілген жеке тұлғалардың қарыздарын қоспағанда)
50
37
Халықаралық қаржылық есептіліктің стандарттарына сәйкес қарыздардың өтелмеген бөлігінен провизиялардың (резервтердің) 35 (отыз бес) пайыздан кемі қалыптастырылған Қазақстан Республикасының резиденттеріне берілген, негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйықы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен астам мерзімі өткен берешегі бар талаптар (ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және осы нысанның 51, 52, 53, 56, 57, 58 және 74-жолдарында көрсетілген қарыздарды қоспағанда)
100
38
Халықаралық қаржылық есептіліктің стандарттарына сәйкес қарыздардың өтелмеген бөлігінен провизиялардың (резервтердің) 35 (отыз бес) пайыздан астамы және 50 (елу) пайыздан кемі қалыптастырылған Қазақстан Республикасының резиденттеріне берілген, негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйықы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен астам мерзімі өткен берешегі бар талаптар (ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және осы нысанның 51, 52, 53, 56, 57, 58 және 74-жолдарында көрсетілген қарыздарды қоспағанда)
75
39
Халықаралық қаржылық есептіліктің стандарттарына сәйкес қарыздардың өтелмеген бөлігінен провизиялардың (резервтердің) 50 (елу) пайыздан астамы қалыптастырылған Қазақстан Республикасының резиденттеріне берілген, негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйықы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен астам мерзімі өткен берешегі бар талаптар (ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және осы кестенің 51, 52, 53, 56, 57, 58 және 74-жолдарында көрсетілген қарыздарды қоспағанда)
50
40
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 29 қазандағы Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес шағын немесе орта кәсіпкерлікке жатқызылған субъектілерге берілген, мынадай өлшемшарттарға сәйкес келетін қарыздар:
1) қарыз сомасы меншікті капиталдың 0,02 (нөл бүтін жүзден екі) пайызынан аспайды;
2) қарыз валютасы - теңге
75
41
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейiнгi тәуелсiз рейтингi бар немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң орталық үкiметтерi шығарған, мемлекеттiк мәртебесi бар ислам бағалы қағаздары
50
42
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейiнгi рейтингi бар немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған ислам бағалы қағаздары
50
43
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен төмен емес "А-"-ке дейiнгі тәуелсiз рейтингi бар немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингi бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған ислам бағалы қағаздары
50
44
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "А-"-ке дейiнгi рейтингi бар немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар ұйымдар шығарған ислам бағалы қағаздары
50
45
"Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамына қойылатын талаптар
50
IV топ
46
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВ+"-тен "В-"-ке дейiнгi тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық үкіметтеріне қойлатын талаптар
100
47
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВ+"-тен "В-"-ке дейiнгi тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық банктеріне қойлатын талаптар
100
48
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВ+"-тен "В-"-ке дейiнгi рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар халықаралық қаржы ұйымдарына және тиісті рейтингтік бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдарына қойлатын талаптар
100
49
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейiнгi рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингi бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің жергілікті билік органдарына қойлатын талаптар
100
50
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А-" төмен рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингi бар резидент ұйымдарға, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдарға және Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингi бар бейрезидент ұйымдарға қойлатын талаптар
100
51

Ипотечные жилищные займы (за исключением, займов физическим лицам, указанных в строках 52, 56, 57 и 58 настоящей формы), соответствующие условию: отношение суммы предоставленного ипотечного жилищного займа к стоимости залога не превышает 50 (пятидесяти) процентов включительно от стоимости залога
35
36
Ипотечные жилищные займы (за исключением, займов физическим лицам, указанных в строках 52, 56, 57 и 58 настоящей формы), соответствующие условию: отношение суммы предоставленного ипотечного жилищного займа к стоимости залога находится в пределах от 51 (пятидесяти одного) процента до 85 (восьмидесяти пяти) процентов включительно от стоимости залога
50
37
Требования с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней, предоставленные резидентам Республики Казахстан (за исключением ипотечных жилищных займов и займов, указанных в строках 51, 52, 53, 56, 57, 58 и 74 настоящей формы), по которым сформировано менее 35 (тридцати пяти) процентов провизий (резервов) согласно международным стандартам финансовой отчетности от непогашенной части займов
100
38
Требования с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней, предоставленные резидентам Республики Казахстан (за исключением ипотечных жилищных займов и займов, указанных в строках 51, 52, 53, 56, 57, 58 и 74 настоящей формы), по которым сформировано более 35 (тридцати пяти) процентов и менее 50 (пятидесяти) процентов провизий (резервов) согласно международным стандартам финансовой отчетности от непогашенной части займов
75
39
Требования с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней, предоставленные резидентам Республики Казахстан (за исключением ипотечных жилищных займов и займов, указанных в строках 51, 52, 53, 56, 57, 58 и 74 настоящей формы), по которым сформировано более 50 (пятидесяти) процентов провизий (резервов) согласно международным стандартам финансовой отчетности от непогашенной части займов
50
40
Займы, предоставленные субъектам, отнесенным к малому или среднему предпринимательству, согласно Предпринимательскому кодексу Республики Казахстан от 29 октября 2015 года, соответствующие следующим критериям: 1) сумма займа не превышает 0,02 (ноль целых две сотых) процента от собственного капитала; 2) валюта займа - тенге
75
41
Исламские ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
42
Исламские ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
43
Исламские ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
44
Исламские ценные бумаги, выпущенные организациями, имеющими рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
45
Требования к акционерному обществу "Казахстанская фондовая биржа"
50
IV группа
46
Требования к центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
47
Требования к центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
48
Требования к международным финансовым организациям, имеющим рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и международным финансовым организациям, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки
100
49
Требования к местным органам власти стран, имеющих рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
50
Требования к организациям-резидентам, имеющим рейтинг ниже "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациям- резидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки, и организациям- нерезидентам, имеющим рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
51

Standard & Poor's агенттiгiнiң "А-" төмен борыштық рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингi бар резидент ұйымдарға, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдарға және Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингi бар және тиісті валюталық түсімі жоқ және (немесе) валюталық тәуекелдері қарыз алушы тарапынан тиісті хеджирлеу құралдарымен жабылмаған бейрезидент ұйымдарға 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап шетел валютасында берілген қарыздар бойынша 1 жылдан астам мерзіммен талаптар

Требования со сроком более 1 года по займам, выданным с 1 января 2016 года в иностранной валюте к организациям-резидентам, имеющим долговой рейтинг ниже "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациям-резидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки, и организациям-нерезидентам, имеющим долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard&Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и не имеющим соответствующей валютной выручки и (или) валютные риски которых не покрыты соответствующими инструментами хеджирования со стороны заемщика

200
52
Тәуекелдің III тобына жатқызылғандарды қоспағанда, 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін туындаған жеке тұлғаларға, оның ішінде тұтынушылық кредиттерге қойлатын талаптар
100
53
Тәуекелдің III тобына жатқызылғандарды қоспағанда, және тиісті валюталық түсімі жоқ және (немесе) валюталық тәуекелдері қарыз алушы тарапынан тиісті хеджирлеу құралдарымен жабылмаған, 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап шетел валютасында жеке тұлғаларға берілген қарыздар, оның ішінде тұтынушылық кредиттер бойынша 1 (бір) жылдан астам мерзімімен талаптар
200
54
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резидент банктеріне немесе Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент банкке ашылған корреспонденттік шоттар бойынша талаптар
100
55
Басқа да ипотекалық тұрғын үй қарыздары (осы нысанның 52, 56, 57 және 58-жолдарында көрсетілген жеке тұлғаларға берілген қарыздарды қоспағанда)
100
56
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 тіркелген "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысына (бұдан әрі – № 144 нормативтер) 2-қосымшаның 56-жолына сай өлшемшарттардың біріне сәйкес келетін 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап жеке тұлғаларға берілген қамтамасыз етілмеген қарыздар, оның ішінде тұтынушылық кредиттер
150
57
№ 144 нормативтерге 2-қосымшаның 57-жолына сай өлшемшарттардың біріне сәйкес келетін 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап жеке тұлғаларға берілген қамтамасыз етілмеген қарыздар, оның ішінде тұтынушылық кредиттер
150
58
2016 жылғы 1 қаңтардан бастап жеке тұлғаларға берілген басқа да қарыздар, оның ішінде тұтынушылық кредиттер (осы нысанның 56 және 57-жолдарында көрсетілген жеке тұлғаларға берілген ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және қарыздарды қоспағанда)
100
59
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық үкіметтері шығарған, мемлекеттік мәртебесі бар ислам бағалы қағаздары
100
60
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің жергілікті билік органдары шығарған ислам бағалы қағаздары
100
61
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары және тиісті рейтингтік бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдары шығарған ислам бағалы қағаздары
100
62
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А-" төмен рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингi бар резидент ұйымдар, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдар және Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингi бар бейрезидент ұйымдар шығарған ислам бағалы қағаздары
100
63
Төлемдер бойынша есеп айырысу
100
64
Негізгі құралдар-жабдықтар
100
65
Материалдық қорлар
100
66
Банктiң инвестицияларын қоспағанда, акциялар (жарғылық капиталға қатысу үлестерi) бөлігінде, әдiл құны бойынша есептелетін инвестициялар
100
67

200
52
Требования к физическим лицам, возникшие до 1 января 2016 года, в том числе потребительские кредиты, за исключением отнесенных к III группе риска
100
53
Требования со сроком более 1 года, по займам, выданным с 1 января 2016 года в иностранной валюте к физическим лицам, в том числе потребительские кредиты, за исключением отнесенных к III группе риска, и не имеющим соответствующей валютной выручки и (или) валютные риски которых не покрыты соответствующими инструментами хеджирования со стороны заемщика
200
54
Требования по открытым корреспондентским счетам к банкам-резидентам Республики Казахстан, имеющим долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или банку-нерезиденту, имеющему долговой рейтинг ниже "ВВ+" агентства Standard&Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
55
Прочие ипотечные жилищные займы (за исключением, займов, выданных физическим лицам, указанных в строках 52, 56, 57 и 58 настоящей формы)
100
56
Необеспеченные займы, выданные физическим лицам с 1 января 2016 года, в том числе потребительские кредиты соответствующие одному из критериев согласно строке 56 Приложения 2 к Нормативным значениям и методике расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, установленных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939 (далее - Нормативы № 144)
150
57
Необеспеченные займы, выданные физическим лицам с 1 января 2016 года, в том числе потребительские кредиты соответствующие одному из критериев согласно строке 57 Приложения 2 к Нормативам № 144
150
58
Прочие займы, предоставленные физическим лицам с 1 января 2016 года, в том числе потребительские кредиты (за исключением ипотечных жилищных займов и займов физическим лицам, указанных в строках 56 и 57 настоящей формы)
100
59
Исламские ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
60
Исламские ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
61
Исламские ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и международными финансовыми организациями, не имеющими соответствующей рейтинговой оценки
100
62
Исламские ценные бумаги, выпущенные организациями резидентами, имеющими рейтинг ниже "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациями- резидентами, не имеющими соответствующей рейтинговой оценки, и организациями-нерезидентами, имеющими рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
63
Расчеты по платежам
100
64
Основные средства
100
65
Материальные запасы
100
66
Инвестиции, учитываемые по справедливой стоимости, в части акций (долей участия в уставном капитале) за исключением инвестиций банка
100
67

Қаржылық есептілігі банктің қаржылық есептілігін жасаған кезде шоғырландырылмайтын заңды тұлғаның шығарылған акцияларынан (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнен) әрқайсысы 10 (оннан) кем пайызды құрайтын, негізгі капиталдың 10 (он) пайызынан аспайтын банктің барлық инвестицияларының сомасы
100
68
Қаржылық есептілігі банктің қаржылық есептілігін жасаған кезде шоғырландырылмайтын заңды тұлғаның шығарылған акцияларынан (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнен) әрқайсысы 10 (он) және одан астам пайызын құрайтын, негізгі капиталдың 15 (он бес) пайызынан аспайтын банктің барлық инвестицияларының сомасы
250
V топ
69
Standard & Poor's агенттiгiнiң "В-" төмен тәуелсiз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингі бар елдердiң орталық үкiметтерiне қойылатын талаптар
150
70
Standard & Poor's агенттiгiнiң "В-" төмен тәуелсiз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингі бар елдердiң орталық банктерiне қойылатын талаптар
150
71
Standard & Poor's агенттiгiнiң "В-" төмен рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына қойылатын талаптар
150
72
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВ-" төмен тәуелсiз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингі бар елдердiң жергілікті билік органдарына қойылатын талаптар
150
73
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВ-" төмен рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингі бар бейрезидент ұйымдарға және тиісті рейтингтік бағасы жоқ бейрезидент ұйымдарға қойылатын талаптар
150
74
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВ-" төмен рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингi бар бейрезидент ұйымдарға және тиісті рейтингтік бағасы жоқ және тиісті валюталық түсімі жоқ және (немесе) валюталық тәуекелдері қарыз алушы тарапынан тиісті хеджирлеу құралдарымен жабылмаған бейрезидент ұйымдарға 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап шетел валютасында берілген қарыздар бойынша 1 жылдан астам мерзіммен талаптар
200
75
Шет мемлекеттердің 1 аумағында тіркелген заңды тұлғалар* немесе шет мемлекеттердің 1 азаматтары* болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттеріне қойылатын талаптар
150
76
Standard & Poor's агенттiгiнiң "В-" төмен тәуелсiз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингі бар елдердiң орталық үкiметтерi шығарған ислам бағалы қағаздары
150
77
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВ-" төмен тәуелсiз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингі бар елдердiң жергілікті билік органдары шығарған ислам бағалы қағаздары
150
78
Standard & Poor's агенттiгiнiң "В-" төмен рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған ислам бағалы қағаздары
150
79
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВ-" төмен рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингі бар бейрезидент ұйымдар және тиісті рейтингтік бағасы жоқ бейрезидент ұйымдар шығарған ислам бағалы қағаздары
150
80
Шет мемлекеттердің аумағында тіркелген Қазақстан Республикасының бейрезидент ұйымдар шығарған ислам бағалы қағаздары
150
81
Тәуекелді активтердің жиынтығы:
Ескертпе:
* Шет мемлекеттердің тізбесі:

Сумма всех инвестиций банка, каждая из которых составляет менее 10 (десяти) процентов от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале) юридического лица, финансовая отчетность которого не консолидируется при составлении финансовой отчетности банка, не превышающая 10 (десяти) процентов основного капитала
100
68
Сумма всех инвестиций банка, каждая из которых составляет 10 (десять) и более процентов от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале) юридического лица, финансовая отчетность которого не консолидируется при составлении финансовой отчетности банка, не превышающая 15 (пятнадцати) процентов основного капитала
250
V группа
69
Требования к центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
70
Требования к центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
71
Требования к международным финансовым организациям, имеющим рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
72
Требования к местным органам власти стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
73
Требования к организациям-нерезидентам, имеющим рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациям-нерезидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки
150
74
Требования со сроком более 1 (одного) года по займам, выданным с 1 января 2016 года в иностранной валюте, к организациям-нерезидентам, имеющим рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациям-нерезидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки, и не имеющим соответствующей валютной выручки, и (или) валютные риски которых не покрыты соответствующими инструментами хеджирования со стороны заемщика
200
75
Требования к нерезидентам Республики Казахстан, являющимся юридическими лицами, зарегистрированными на территории иностранных государств*, или гражданами иностранных государств*
150
76
Исламские ценные бумаги, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
77
Исламские ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, суверенный рейтинг которых ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
78
Исламские ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
79
Исламские ценные бумаги, выпущенные организациями-нерезидентами, имеющими рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациями-нерезидентами, не имеющими соответствующей рейтинговой оценки
150
80
Исламские ценные бумаги, выпущенные организациями-нерезидентами Республики Казахстан, зарегистрированными на территории иностранных государств*
150
81
Итого рисковые активы:
Примечание:
* Перечень иностранных государств:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Ислам банктері ұсынатын кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 54-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды ислам банктері әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген, "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының № 144 қаулысына сәйкес толтырылады.
6. 3-бағанда кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленуге жататын шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша сома көрсетіледі.
7. 6-бағанда конверсия коэффициентінің мәніне көбейтілген (4-баған) шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша сома пайызбен (3-баған) және кредиттік тәуекел коэффициентінің мәні пайызбен (5-баған) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
19-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
20-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Ислам банктері ұсынатын тауар-материалдық қорлардың нарықтық құнының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелдің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 2-BVU_RRRTMZ
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" ________________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Тауар, тауар тобы
Ашық позициялар
Таза позиция 2-3
Брутто-позиция |2|+|3|
Таза позиция шамасының 15 пайызы
Брутто- позиция шамасының 3 пайызы

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска, представляемый исламскими банками" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", с пунктом 1 статьи 54 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма составляется ежемесячно исламскими банками по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939.
6. В графе 3 указывается сумма по условным и возможным обязательствам, подлежащим взвешиванию с учетом кредитного риска.
7. В графе 6 указывается сумма по условным и возможным обязательствам (графа 3), умноженная на значение коэффициента конверсии в процентах (графа 4) и значение коэффициента кредитного риска в процентах (графа 5).
Приложение 19 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 20 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о расшифровке рыночного риска, связанного с изменением рыночной стоимости товарно-материальных запасов, представляемый исламскими банками
Индекс формы административных данных: 2-BVU_ RRRTMZ
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___"___________20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: банк второго уровня
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Товар, товарная группа
Открытые позиции
Чистая позиция 2-3
Брутто-позиция |2|+|3|
15 процентов от величины чистой позиции
3 процента от величины брутто-позиции

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Ислам банктері ұсынатын тауар-материалдық қорлардың нарықтық құнының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелдің талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 54-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды ислам банктері әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген, "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының № 144 қаулысының 26 және 27-тармақтарына сәйкес толтырылады.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
20-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о расшифровке рыночного риска, связанного с изменением рыночной стоимости товарно-материальных запасов, представляемый исламскими банками" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", с пунктом 1 статьи 54 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма составляется ежемесячно исламскими банками по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с пунктами 26 и 27 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939.
Приложение 20 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности

20-1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Өтімділікті өтеу коэффициентінің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-BVU_LCR
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" ________________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Баптар атауы
Сомасы
Пайызбен есепке алу коэффициенті
Есептелетін сома
1
2
3
4
5
Бірінші деңгейдегі сапасы жоғары өтімді активтер
1
Қолма-қол ақша
100
2
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі депозиттері
100
3
Қазақстан Республикасының Үкіметіне, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, акцияларының жүз пайызы Ұлттық Банкке тиесілі, кәсіпкерлік қызметпен байланысты емес жеке тұлғалардың ипотекалық қарыздарын сатып алуды жүзеге асыратын заңды тұлғаға, шет мемлекеттердің орталық үкiметтерiне және шет мемлекеттердің орталық банктеріне, халықаралық қаржы ұйымдарына 0 (нөл) пайыз кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленетін талаптар:
100
3.1
Қазақстан Республикасының Үкiметi, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі кепілдік берген бағалы қағаздар
100
3.2
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе Fitch немесе Moody's Investors Service агенттiктерінiң (бұдан әрі - басқа рейтингтік агенттіктер) осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері мен шет мемлекеттердің орталық банктері кепілдік берген бағалы қағаздар
100
3.3
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары кепілдік берген бағалы қағаздар
100
3.4
Қазақстан Республикасының Үкiметiне берілген қарыздар
100
3.5
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне берілген қарыздар
100
3.6
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкiметтерiне берілген қарыздар
100
3.7
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне берілген қарыздар
100
3.8
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына берілген қарыздар
100
3.9
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
100

Приложение 20-1 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о расшифровке коэффициента покрытия ликвидности
Индекс формы административных данных: 1-BVU_LCR
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___"_________20__года
Круг лиц, представляющих информацию: банк второго уровня
Срок представления: не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Сумма
Коэффициент учета в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
Высококачественные ликвидные активы первого уровня
1
Наличные деньги
100
2
Депозиты в Национальном Банке Республики Казахстан
100
3
Требования к Правительству Республики Казахстан, Национальному Банку, юридическому лицу, осуществляющему выкуп ипотечных займов физических лиц, не связанных с предпринимательской деятельностью, сто процентов акций которого принадлежат Национальному Банку, центральным правительствам иностранных государств, центральным банкам иностранных государств и международным финансовым организациям, взвешиваемые по степени кредитного риска 0 (ноль) процентов:
100
3.1
ценные бумаги, гарантированные Правительством Республики Казахстан, Национальным Банком Республики Казахстан
100
3.2
ценные бумаги, гарантированные центральными правительствами иностранных государств и центральными банками иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня агентств Fitch или Moody‘s Investors Service (далее - другие рейтинговые агентства)
100
3.3
ценные бумаги, гарантированные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
3.4
займы, предоставленные Правительству Республики Казахстан
100
3.5
займы, предоставленные Национальному Банку Республики Казахстан
100
3.6
займы, предоставленные центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
3.7
займы, предоставленные центральным банкам стран с суверенным рейтингом не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
3.8
займы, предоставленные международным финансовым организациям с долговым рейтингом не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
3.9
вклады в центральных банках стран с суверенным рейтингом не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100

3.10
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
100
3.11
Қазақстан Республикасы Үкіметінің дебиторлық берешегі
100
3.12
Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
100
3.13
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкiметтерi шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
100
3.14
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
100
4
0 (нөл) пайыздан жоғары кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген жағдайда, шет мемлекеттердің орталық үкiметтерiнің және шет мемлекеттердің орталық банктерінің тиісті елдердің валютасында номинирленген бағалы қағаздары
100
Екінші деңгейдегі сапасы жоғары өтімді активтер
5
Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдарына талаптар, оның ішінде Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдары шығарған, 20 (жиырма) пайыз кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленетін бағалы қағаздар, оның ішінде:
85
5.1
Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдарына берілген қарыздар
85
5.2
Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдарының дебиторлық берешегі
85
5.3
Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
85
6
Шет мемлекеттердің орталық үкiметтерiне, шет мемлекеттердің орталық банктеріне, шет мемлекеттердің жергілікті билік органдарына, халықаралық қаржы ұйымдарына 20 (жиырма) пайыз кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленетін талаптар, оның ішінде:
85
6.1
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "АА-"-ке дейiнгi тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері мен шет мемлекеттердің орталық банктері кепілдік берген бағалы қағаздар
85
6.2
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің жергілікті билік органдары кепілдік берген бағалы қағаздар
85
6.3
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "АА-"-ке дейiнгi борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары кепілдік берген бағалы қағаздар
85
6.4
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "АА-"-ке дейiнгi тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтеріне берілген қарыздар
85
6.5
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "АА-"-ке дейiнгi тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне берілген қарыздар
85
6.6
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тан "А-"-ке дейiнгi борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына берiлген қарыздар
85
6.7
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергiлiктi билік органдарына берілген қарыздар
85
6.8
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "АА-"-ке дейiнгi тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
85
6.9
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "АА-"-ке дейiнгi борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
85

3.10
вклады в международных финансовых организациях с долговым рейтингом не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
3.11
дебиторская задолженность Правительства Республики Казахстан
100
3.12
государственные ценные бумаги Республики Казахстан, выпущенные Правительством Республики Казахстан и Национальным Банком Республики Казахстан
100
3.13
ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами иностранных государств, суверенный рейтинг которых не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
3.14
ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
4
Ценные бумаги центральных правительств иностранных государств и центральных банков иностранных государств, номинированные в валюте соответствующих стран, в случае взвешивания по степени кредитного риска выше 0 (нуля) процентов
100
Высококачественные ликвидные активы второго уровня
5
Требования к местным исполнительным органам Республики Казахстан, в том числе государственные ценные бумаги, выпущенные местными исполнительными органами Республики Казахстан, взвешиваемые по степени кредитного риска 20 (двадцать) процентов
85
5.1
займы, предоставленные местным исполнительным органам Республики Казахстан
85
5.2
дебиторская задолженность местных исполнительных органов Республики Казахстан
85
5.3
ценные бумаги, выпущенные местными исполнительными органами Республики Казахстан
85
6
Требования к центральным правительствам иностранных государств, центральным банкам иностранных государств, местным органам власти иностранных государств, международным финансовым организациям, взвешиваемые по степени кредитного риска 20 (двадцать) процентов, в том числе:
85
6.1
ценные бумаги, гарантированные центральными правительствами иностранных государств и центральными банками иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
85
6.2
ценные бумаги, гарантированные местными органами власти иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
85
6.3
ценные бумаги, гарантированные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
85
6.4
займы, предоставленные центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
85
6.5
займы, предоставленные центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
85
6.6
займы, предоставленные международным финансовым организациям, имеющим долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
85
6.7
займы, предоставленные местным органам власти стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
85
6.8
вклады в центральных банках стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
85
6.9
вклады в международных финансовых организациях, имеющих долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
85

6.10
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "АА-"-ке дейiнгi тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкiметтерi шығарған мемлекеттік мәртебесi бар бағалы қағаздар
85
6.11
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "АА-"-ке дейiнгi борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
85
6.12
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергiлiктi билік органдары шығарған бағалы қағаздар
85
7
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес ұзақ мерзімді рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар қаржылық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
85
8
Банктің міндеттемесі болып табылмайтын, Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес ұзақмерзімді рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ипотекалық бағалы қағаздар
85
Жеке тұлғалардың депозиттері бойынша ақшаның әкетілуі
9
Тұрақты депозиттер
5
10
Аздап тұрақсыз депозиттер
10
11
Осы кестенің 9 және 10 жолдарына енгізілмеген жеке тұлғалардың алдындағы міндеттемелер бойынша басқа ақша ағымдары
100
Заңды тұлғалардың, шағын кәсіпкерлік субъектілерінің алдындағы банктің активтерімен қамтамасыз етілмеген міндеттемелер бойынша ақша ағымдары
12
Толық көлемі баламасында Америка Құрама Штаттарының 1 (бір) миллион долларынан аспайтын, шағын кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын қаржылық емес ұйымдар орналастырған салымдар
10
13
Клирингтік, кастодиандық қызметпен, өтімділікті басқару қызметімен байланысты салымдар
25
14
Қаржылық емес ұйымдардың, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің, Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдарының, халықаралық қаржы ұйымдарының, шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің, шет мемлекеттердің орталық банктерінің, шет мемлекеттердің жергілікті билік органдарының депозиттері
40
15
Қаржылық емес ұйымдардың (қаржылық емес ұйымдардың тобы, бір заңды тұлға басқа заңды тұлғаның ірі қатысушысы болып табылған жағдайда, бұл ретте заңды тұлғалардың әрқайсысының міндеттемелер мөлшері банктің негізгі капиталының 0,5 (нөл бүтін оннан бес) пайызынан асады) банктің міндеттемелері сомасының 5 (бес) пайызынан асатын мөлшердегі депозиттері.
60
16
Өзге заңды тұлғалардың алдындағы міндеттемелер, оның ішінде шығарылған бағалы қағаздар бойынша міндеттемелер
100
Заңды тұлғалардың банктік активтермен қамтамасыз етілген міндеттемелері бойынша ақша ағымы
17
Бірінші деңгейдегі сапасы жоғары өтімді активтермен қамтамасыз етілген міндеттемелер
0
18
Қазақстан Республикасының Үкіметі және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі алдындағы міндеттемелер
0
19
Екінші деңгейдегі сапасы жоғары өтімді активтермен қамтамасыз етілген міндеттемелер
15
20
20 (жиырма) пайыздан жоғары кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленетін, бірінші және екінші деңгейлердегі сапасы жоғары өтімді активтер болып табылмайтын активтермен қамтамасыз етілген Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдарының, халықаралық қаржы ұйымдарының алдындағы міндеттемелер
25
21
Өзге қамтамасыз етілген міндеттемелер
100
Шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша қосымша ақшаның әкетілуі
22

6.10
ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
85
6.11
ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
85
6.12
ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, суверенный рейтинг которых не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
85
7
Ценные бумаги, выпущенные нефинансовыми организациями, имеющие долгосрочный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
85
8
Ипотечные ценные бумаги, не являющиеся обязательством банка, имеющие долгосрочный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
85
Денежные оттоки по депозитам физических лиц
9
Стабильные депозиты
5
10
Менее стабильные депозиты
10
11
Иные денежные оттоки по обязательствам перед физическими лицами, не включенные в строки 9 и 10 настоящей таблицы
100
Денежные оттоки по обязательствам перед юридическими лицами, субъектами малого предпринимательства, необеспеченным активами банка
12
Вклады, размещенные нефинансовыми организациями, являющимися субъектами малого предпринимательства, полный объем которых не превышает в эквиваленте 1 (один) миллион долларов Соединенных Штатов Америки
10
13
Вклады, связанные с клиринговой, кастодиальной деятельностью, с деятельностью по управлению ликвидностью
25
14
Депозиты нефинансовых организаций, Правительства Республики Казахстан, Национального Банка, местных исполнительных органов Республики Казахстан, международных финансовых организаций, центральных правительств иностранных государств, центральных банков иностранных государств, местных органов власти иностранных государств
40
15
Депозиты нефинансовых организаций (группы нефинансовых организаций, в случаях когда одно юридическое лицо является крупным участником другого юридического лица, при этом размер обязательств каждого из юридических лиц превышает 0,5 (ноль целых пять десятых) процента основного капитала банка), в сумме, превышающей 5 (пять) процентов суммы обязательств банка
60
16
Обязательства перед иными юридическими лицами, в том числе обязательства по выпущенным ценным бумагам
100
Денежные оттоки по обязательствам перед юридическими лицами, обеспеченным активами банка
17
Обязательства, обеспеченные высококачественными ликвидными активами первого уровня
0
18
Обязательства перед Правительством Республики Казахстан и Национальным Банком Республики Казахстан
0
19
Обязательства, обеспеченные высококачественными ликвидными активами второго уровня
15
20
Обязательства перед местными исполнительными органами Республики Казахстан, международными финансовыми организациями, взвешиваемые по степени кредитного риска не выше 20 (двадцати) процентов, обеспеченные активами, не являющимися высококачественными ликвидными активами первого и второго уровней
25
21
Иные обеспеченные обязательства
100
Дополнительные денежные оттоки по условным и возможным обязательствам
22

Банктің ағымдағы рейтингісінен 1 (бір), 2 (екі) не 3 (үш) сатыға дейін төмендеген кезде шартты міндеттемелер, туынды қаржы құралдарымен мәмілелер және өзге де операциялар бойынша өтімділіктегі қосымша қажеттілік толық көлемде
100
23
Туынды қаржы құралдары немесе өзге де операциялар бойынша позицияларды нарықтық бағалаудың өзгеру кезінде өтімділіктегі қосымша қажеттілік
Алдыңғы 24 (жиырма төрт) айдағы ең көп 30 (отыз) күндік ақшаның нетто әкетілуі
24
Туынды қаржы құралдары мен өзге де операциялар бойынша қамтамасыз етуді қайта бағалау кезінде өтімділіктегі қосымша қажеттілік (бірінші деңгейдегі сапасы жоғары өтімді активтерді қоспағанда)
20
25
Кез келген уақытта қайтарып алу көзделген туынды қаржы құралдары бойынша позицияны қолдауға байланысты банк ұстап қалатын қамтамасыз етудің асып кету мөлшері
100
26
Егер қамтамасыз ету ұсынылмаған жағдайда шарттың талаптарына сәйкес қарсы агенттің талап етуі бойынша банктің қамтамасыз етуді ұсынуы көзделетін операциялар бойынша өтімділіктегі қосымша қажеттілік
100
27
Қамтамасыз етуді сапасы жоғары өтімді активтер болып табылмайтын активтерге ауыстыру мүмкіндігімен байланысты өтімділіктегі қосымша қажеттілік
100
28
Активтер бойынша, оның ішінде банк шығарған және өтімділікті өтеу коэффициентін есептеу күнінен кейінгі күнтізбелік ай ішінде өтеу мерзімі бар ақшаның келіп түсуімен қамтамасыз етілген бағалы қағаздар бойынша (оның ішінде ипотекалық бағалы қағаздар бойынша) ақшаның әкетілуі
100
29
Активтер бойынша ақшаның келіп түсуімен қамтамасыз етілген және банктің еншілес арнайы ұйымдары шығарған, өтімділікті өтеу коэффициентін есептеу күнінен кейінгі күнтізбелік ай ішінде өтеу мерзімі бар бағалы қағаздар бойынша ақшаның әкетілуі
100
30
Жеке тұлғаларға және шағын кәсіпкерлік субъектілеріне берілген кредиттік желілер мен өтімділік желілерінің пайдаланылмаған бөлігі
5
31
Қаржылық емес ұйымдарға, Қазақстан Республикасының Үкіметіне, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдарына, халықаралық қаржы ұйымдарына берілген кредиттік желілердің пайдаланылмаған бөлігі
10
32
Қаржылық емес ұйымдарға, Қазақстан Республикасының Үкіметіне, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдарына, халықаралық қаржы ұйымдарына берілген өтімділік желілерінің пайдаланылмаған бөлігі
30
33
Басқа банктерге берілген кредиттік желілер мен өтімділік желілерінің пайдаланылмаған бөлігі
40
34
Банктер болып табылмайтын қаржы ұйымдарына берілген кредиттік желілердің пайдаланылмаған бөлігі
40
35
Банктер болып табылмайтын өзге қаржы ұйымдарына берілген өтімділік желілерінің пайдаланылмаған бөлігі
100
36
Өзге заңды тұлғаларға берілген кредиттік желілер мен өтімділік желілерінің пайдаланылмаған бөлігі (оның ішінде банктің еншілес арнайы ұйымдары)
100
37
Тауарлар мен қызметтердің экспортын және импортын қаржыландыруға байланысты міндеттемелер (факторинг және форфейтинг операцияларын жүргізуге байланысты кепілдіктер мен кепілдемелер, аккредитивтер бойынша)
5
38
Тауарлар мен қызметтердің экспортын және импортын қаржыландыруға байланысты емес кепілдіктер мен кепілдемелер, аккредитивтер бойынша міндеттемелер
10
39

Дополнительная потребность в ликвидности по условным обязательствам, сделкам с производными финансовыми инструментами и иным операциям в полном размере при снижении рейтинга банка на 1 (одну), 2 (две) либо 3 (три) ступени от текущего рейтинга банка
100
23
Необходимость в дополнительной ликвидности при изменении рыночной оценки позиций по производным финансовым инструментам или иным операциям
Наибольший 30 (тридцатидневный) нетто отток за предыдущие 24 (двадцать четыре) месяца
24
Необходимость в дополнительной ликвидности при переоценке обеспечения (за исключением высококачественных ликвидных активов первого уровня) по производным финансовым инструментам и иным операциям
20
25
Размер превышения обеспечения, удерживаемого банком в связи с поддержанием позиции по производным финансовым инструментам, по которому предусмотрен отзыв в любое время
100
26
Необходимость в дополнительной ликвидности по операциям, предусматривающим предоставление банком обеспечения, по требованию контрагента в соответствии с условиями договора в случае, если обеспечение не предоставлено
100
27
Необходимость в дополнительной ликвидности, связанная с возможностью замены обеспечения на активы, не являющиеся высококачественными ликвидными активами
100
28
Отток по ценным бумагам, выпущенным банком, обеспеченным поступлением денег по активам, и имеющим срок погашения в течение календарного месяца, следующего за датой расчета коэффициента покрытия ликвидности (в том числе по ипотечным ценным бумагам)
100
29
Отток по ценным бумагам, обеспеченным поступлением денег по активам и выпущенным дочерними специальными организациями банка, имеющим срок погашения в течение календарного месяца, следующего за датой расчета коэффициента покрытия ликвидности
100
30
Неиспользованная часть кредитных линий и линий ликвидности, предоставленных физическим лицам и субъектам малого предпринимательства
5
31
Неиспользованная часть кредитных линий, предоставленных нефинансовым организациям, Правительству Республики Казахстан, Национальному Банку, местным исполнительным органам Республики Казахстан и международным финансовым организациям
10
32
Неиспользованная часть линий ликвидности, предоставленных нефинансовым организациям, Правительству Республики Казахстан, Национальному Банку, местным исполнительным органам Республики Казахстан и международным финансовым организациям
30
33
Неиспользованная часть кредитных линий и линий ликвидности, предоставленных другим банкам
40
34
Неиспользованная часть кредитных линий, предоставленных финансовым организациям, не являющимся банками
40
35
Неиспользованная часть линий ликвидности, предоставленных иным финансовым организациям, не являющимся банками
100
36
Неиспользованная часть кредитных линий и линий ликвидности, предоставленных иным юридическим лицам (в том числе дочерними специальными организациями банка)
100
37
Обязательства, связанные с финансированием экспорта и импорта товаров и услуг (по гарантиям и поручительствам, аккредитивам, связанным с проведением факторинговых и форфейтинговых операций)
5
38
Обязательства, по гарантиям и поручительствам, аккредитивам, не связанным с финансированием экспорта и импорта товаров и услуг
10
39

12-38-жолдарға енгізілмеген міндеттемелер бойынша өзге де ақшаның әкетілуі
100
Ақшаның келуі
40
Бірінші деңгейдегі сапасы жоғары өтімді активтермен қамтамасыз етілген қарыз операциялары
0
41
Екінші деңгейдегі сапасы жоғары өтімді активтермен қамтамасыз етілген қарыз операциялары
15
42
Сапасы жоғары өтімді активтерге жатпайтын активтерді қамтамасыз етуге бағалы қағаздарды сатып алу-сатуды жасау үшін (маржалық мәмілелер) ұсынылған қарыздар
50
43
Өзге активтермен қамтамасыз етілген қарыз операциялары
100
44
Басқа банктер берген кредиттік желілер, өтімділік желілері
0
45
Басқа қаржы ұйымдарындағы клирингтік, кастодиандық қызметпен, клиенттің өтімділігін басқару қызметімен байланысты салымдар
0
46
Негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар қарыздарды қоспағанда, оның ішінде мыналарға берілген кредиттер бойынша ақшаның келуі:
46.1
жеке тұлғаларға және шағын кәсіпкерлік субъектілеріне
50
46.2
қаржылық емес ұйымдарға
50
46.3
қаржы ұйымдарына
100
47
Туынды қаржы құралдары бойынша нетто ақшаның келуі
100
48
Өтімділікті өтеу коэффициентін есептеу күнінен кейінгі күнтізбелік ай ішінде ақшаның келуі күтілетін шарттар бойынша операциялардан түсетін өзге де ақшаның келуі
100
49
Сапасы жоғары өтімді активтер
х
50
Ақшаның келуі
х
51
Ақшаның әкетілуі
х
52
Өтімділікті өтеу коэффициентін есептеу күнінен кейінгі күнтізбелік ай ішінде банктің операциялары бойынша ақша қаражатының нетто әкетілуі
х
х
53
Өтімділікті өтеу коэффициенті
х
х
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Өтімділікті өтеу коэффицентінің
талдамасы туралы есептің
нысанына қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Өтімділікті өтеу коэффицентінің талдамасы туралы есеп (индексі – 1-BVU_LCR, кезеңділігі – ай сайын)

Иные денежные оттоки по обязательствам, не включенные в строки 12-38.
100
Денежные притоки
40
Заемные операции, обеспеченные высококачественными ликвидными активами первого уровня
0
41
Заемные операции, обеспеченные высококачественными ликвидными активами второго уровня
15
42
Займы, предоставленные для совершения купли-продажи ценных бумаг под обеспечение активов, не относящихся к высококачественным ликвидным активам (маржинальные сделки)
50
43
Заемные операции, обеспеченные иными активами
100
44
Кредитные линии, линии ликвидности, предоставленные другими банками
0
45
Вклады, связанные с клиринговой, кастодиальной деятельностью, с деятельностью по управлению ликвидностью клиента в других финансовых организациях
0
46
Притоки по кредитам, за исключением займов с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению, в том числе выданным:
46.1
физическим лицам и субъектам малого предпринимательства
50
46.2
нефинансовым организациям
50
46.3
финансовым организациям
100
47
Нетто притоки по производным финансовым инструментам
100
48
Иные денежные притоки от операций, по договорам которых ожидаются денежные притоки в течение календарного месяца, следующего за датой расчета коэффициента покрытия ликвидности
100
49
Высококачественные ликвидные активы
х
50
Денежные притоки
х
51
Денежные оттоки
х
52
Нетто отток денежных средств по операциям банка в течение календарного месяца, следующего за датой расчета коэффициента покрытия ликвидности
х
х
53
Коэффициент покрытия ликвидности
х
х
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
о расшифровке коэффициента
покрытия ликвидности
Пояснение по заполнению формы административных данных Отчет о расшифровке коэффициента покрытия ликвидности (индекс – 1-BVU_LCR, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Өтімділікті өтеу коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 54-бабы 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегі банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына (бұдан әрі - № 170 қаулы) сәйкес толтырылады.
6. Банктің сапасы жоғары өтімді активтері № 170 қаулыға 1-қосымшаға сәйкес белгіленген Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерi, шектi банк капиталының мөлшерiнің (бұдан әрі - № 170 нормативтер) 73-тармағында белгіленген талаптар ескеріле отырып және № 170 нормативтердің 13-қосымшасында белгіленген есепке алу коэффициенттерін қолдана отырып есептеледі.
7. Ақшаның әкетілуі (келуі) № 170 нормативтердің 14-қосымшасында белгіленген әкетілу (келу) коэффициенттері қолданыла отырып есепті күннен кейінгі күнтізбелік ай ішіндегі ақшаның әкетілу (келу) сомасы ретінде есептеледі.
8. Нысанды толтыру кезінде 49-жолдың 5-бағанында № 170 нормативтердің 75-тармағы 3-бөлігінің талаптарын есепке ала отырып, бірінші және екінші деңгейдегі сапасы жоғары өтімді активтер туралы деректер жинақталады.
9. 50-жолда 40-48-жолдардың деректері жинақталады.
10. 51-жолда 9-39-жолдардың деректері жинақталады.
11. Нысанды толтыру кезінде 52-жолдың 5-бағанында есептеу № 170 нормативтердің 76-тармағын ескере отырып жүргізіледі.
12. Нысанды толтыру кезінде 53-жолда сапасы жоғары өтімді активтердің кейінгі күнтізбелік ай ішінде банктің операциялары бойынша ақша қаражатының нетто әкетілуіне қатынасы үтірден кейін үш таңбалы мәнмен көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о расшифровке коэффициента покрытия ликвидности" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", с пунктом 1 статьи 54 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №15886 (далее - Постановление № 170).
6. Высококачественные ликвидные активы банка рассчитываются с учетом требований, установленных пунктом 73 Нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка, установленных согласно приложению 1 к Постановлению №170 (далее – Нормативы № 170) и с применением коэффициентов учета, установленных в приложении 13 к Нормативам №170.
7. Денежный отток (приток) рассчитывается как сумма денежных оттоков (притоков) в течение последующего календарного месяца после отчетной даты, с применением коэффициентов оттока (притока), установленных в приложении 14 к Нормативам № 170.
8. При заполнении Формы по графе 5 строки 49 суммируются данные по высококачественным активам первого и второго уровней с учетом требований части 3 пункта 75 Нормативов № 170
9. В строке 50 суммируются данные по строкам 40-48.
10. В строке 51 суммируются данные по строкам 9-39.
11. При заполнении Формы в графе 5 строки 52 расчет производится с учетом пункта 76 Нормативов №170.
12. При заполнении Формы в строке 53 указывается отношение высококачественных ликвидных активов к нетто оттоку денежных средств по операциям банка в течение последующего календарного месяца с тремя знаками после запятой.

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысымен бекітілген Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерi, банк капиталының мөлшерінің 11-тармағында белгіленген шегерулерге дейінгі меншікті капитал (өтеу мерзімі 1 (бір) жылдан кем екінші деңгейдегі капиталдың құралдарын қоспағанда)
100
1.2
капиталдың қалған өтеу мерзімі 1 (бір) жыл және одан жоғары өзге құралдары және міндеттемелері
100
1.3
тұрақты депозиттер
95
1.4
тұрақтылығы төмен депозиттер
90
1.5
қаржылық емес ұйымдар ұсынған, қалған өтеу мерзімі 1 (бір) жылдан кем міндеттемелер
50
1.6
клиенттің клиринг, кастодиандық қызметпен, өтімділікті басқару жөніндегі қызметімен байланысты салымдар
50
1.7
шет мемлекеттердің орталық үкіметтері, шет мемлекеттердің жергілікті басқару органдары және халықаралық қаржы ұйымдары ұсынған, қалған өтеу мерзімі 1 (бір) жылдан кем міндеттемелер.
50
1.8
қалған өтеу мерзімі 6 (алты) айдан астам және 1 (бір) жылдан кем заңды тұлғалардың салымдарын қоса алғанда, міндеттемелердің басқа түрлері
50
1.9
қалған өтеу мерзімі 6 (алты) айдан астам заңды тұлғалардың салымдары
0
1.10
шартсыз мерзімінен бұрын алу мүмкіндігімен заңды тұлғалардың салымдары
0
1.11
басқа міндеттемелер, оның ішінде мерзімсіз міндеттемелер (кейінге қалдырылған салық міндеттемелері үшін арнайы режим белгілеумен)
0
1.12
міндеттемелердің мөлшері туында қаржы құралдары бойынша активтердің мөлшерінен асып кеткен жағдайда, туынды қаржы құралдары бойынша активтерді қоспағанда, туынды қаржы құралдары бойынша міндеттемелердің нетто тұрақты қорландыру коэффициенті
0
1.13
сатып алу күні қаржы құралдарын, шетел валютасын сатып алудан туындайтын төлемдер
0
2
Тұрақты қорландырудың қажетті активтері
2.1
қолма-қол ақша
0
2.2
Ұлттық Банкке қойылатын талаптар
0
2.3
қалған өтеу мерзімі 6 (алты) айдан кем шетел мемлекеттерінің орталық банктеріне қойылатын талаптар
0
2.4
сату күні қаржы құралдарын, шетел валютасын сатудан туындайтын түсім
0
2.5
Ұлттық Банктегі ақша қаражатын және резервтерді қоспағанда, ауыртпалық салынбаған бірінші деңгейдегі жоғары сапалы өтімді активтер
5
2.6
банк қайта кепілге сала алатын, бірінші деңгейдегі жоғары сапалы өтімді активтермен қамтамасыз етілген, қалған өтеу мерзімі 6 (алты) айдан кем, қаржы ұйымдарына берілген ауыртпалық салынбаған қарыздар
10
2.7
қалған өтеу мерзімі 6 (алты) айдан кем, қаржы ұйымдарына берілген өзге ауыртпалық салынбаған қарыздар
15
2.8
екінші деңгейдегі ауыртпалық салынбаған жоғары сапалы өтімді активтер
15
2.9
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамына, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамына берілген қарыздар, Қазақстан Республикасының Үкіметі кепілдік берген, қалған өтеу мерзімі 1 (бір) жылдан кем қарыздар
25

Собственный капитал включается до вычетов, установленных пунктом 11 Нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка, установленных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года №170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №15886 (за исключением инструментов капитала второго уровня со сроком погашения менее 1 (одного) года)
100
1.2
иные инструменты капитала и обязательства с оставшимся сроком погашения 1 (один) год и более
100
1.3
стабильные депозиты
95
1.4
менее стабильные депозиты
90
1.5
обязательства с оставшимся сроком погашения менее 1 (одного) года, предоставленные нефинансовыми организациями
50
1.6
вклады, связанные с клиринговой, кастодиальной деятельностью, с деятельностью по управлению ликвидностью клиента
50
1.7
обязательства с оставшимся сроком погашения менее 1 (одного) года, предоставленные центральными правительствами иностранных государств, местными органами власти иностранных государств и международными финансовыми организациями
50
1.8
иные виды обязательств, включая вклады юридических лиц, с оставшимся сроком погашения более 6 (шести) месяцев и менее 1 (одного) года
50
1.9
вклады юридических лиц с оставшимся сроком погашения менее 6 (шести) месяцев
0
1.10
Вклады юридических лиц с возможностью безусловного досрочного изъятия
0
1.11
иные обязательства, в том числе бессрочные обязательства (с установлением особого режима для отсроченных налоговых обязательств)
0
1.12
коэффициент нетто стабильного фондирования по обязательствам по производным финансовым инструментам за вычетом активов по производным финансовым инструментам, в случае если размер обязательств превышает размер активов по производным финансовым инструментам
0
1.13
платежи, возникающие от покупки финансовых инструментов, иностранной валюты в день покупки
0
2
Требуемые активы стабильного фондирования
2.1
наличные деньги
0
2.2
Требования к Национальному Банку
0
2.3
требования к центральным банкам иностранных государств с оставшимся сроком погашения менее 6 (шести) месяцев
0
2.4
приток, возникающий от продажи финансовых инструментов, иностранной валюты в день продажи
0
2.5
необремененные высококачественные ликвидные активы первого уровня, за исключением денежных средств и резервов в Национальном Банке
5
2.6
необремененные займы, предоставленные финансовым организациям с оставшимся сроком погашения менее 6 (шести) месяцев, обеспеченные высококачественными ликвидными активами первого уровня, по которым банком возможен перезалог
10
2.7
иные необремененные займы, предоставленные финансовым организациям с оставшимся сроком погашения менее 6 (шести) месяцев
15
2.8
необремененные высококачественные ликвидные активы второго уровня
15
2.9
Займы, выданные акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" и акционерному обществу "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", займы, гарантированные Правительством Республики Казахстан, с оставшимся сроком до погашения менее 1 (одного) года
25

2.10
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамына, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамына берілген қарыздар, Қазақстан Республикасының Үкіметі кепілдік берген, қалған өтеу мерзімі 1 (бір) жыл және одан асатын қарыздар
30
2.11
6 (алты) айдан астам және 1 (бір) жылдан кем уақыт кезеңіне ауыртпалық салынған жоғары сапалы өтімді активтер
50
2.12
қалған өтеу мерзімі 6 (алты) айдан астам және 1 (бір) жылдан кем, қаржы ұйымдарына, шетел мемлекеттерінің орталық банктеріне берілген қарыздар
50
2.13
клирингтік, кастодиандық қызметпен, клиенттің басқа банктердегі өтімділікті басқару қызметімен байланысты салымдар
50
2.14.
қаржылық емес ұйымдарға берілген қарыздарды, тұтынушылық қарыздарды, шағын кәсіпкерлік субъектілеріне берілген қарыздарды қосқанда, қалған өтеу мерзімі 1 (бір) жылдан кем жоғары сапалы өтімді активтер болып табылмайтын өзге активтер
50
2.15
қаржы ұйымдарына берілген қарыздарды қоспағанда, қалған өтеу мерзімі 1 (бір) жыл және одан жоғары, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша 35 (отыз бес) пайыздан аспайтын өзге ауыртпалық салынбаған қарыздар.
65
2.15
қалған өтеу мерзімі 1 (бір) жыл және одан жоғары, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша 35 (отыз бес) пайыздан аспайтын ауыртпалық салынбаған ипотекалық кредиттер.
65
2.16
қаржы ұйымдарына берілген қарыздарды қоспағанда, қалған өтеу мерзімі 1 (бір) жыл және одан жоғары, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша 35 (отыз бес) пайыздан аспайтын өзге ауыртпалық салынбаған қарыздар.
65
2.17
туынды қаржы құралдарымен жасалатын операциялар бойынша бастапқы маржа ретінде қамтамасыз ету болып табылатын ақша, бағалы қағаздар және өзге активтер, орталық контрагентке міндетті төлем ретінде берілген ақша немесе өзге активтер.
85
2.18
қаржы ұйымдарына берілген қарыздарды қоспағанда, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша 35 (отыз бес) пайыздан асатын және қалған өтеу мерзімі 1 (бір) жыл және одан жоғары, негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешек бар қарыздарды қоспағанда, ауыртпалық салынбаған кредиттер.
85
2.19
қалған өтеу мерзімі 1 (бір) жыл және одан жоғары, жоғары сапалы өтімді активтер болып табылмайтын және қор биржаларында айналымда болатын, ауыртпалық салынбаған бағалы қағаздар (акциялар).
85
2.20
тазартылған алтынды қоса алғанда, қор биржаларында айналымда болатын тауарлар
85
2.21
1 (бір) жыл және одан жоғары кезеңге ауыртпалық салынған активтер
100
2.22
активтердің мөлшері туында қаржы құралдары бойынша міндеттемелердің мөлшерінен асып кеткен жағдайда, туынды қаржы құралдары бойынша міндеттемелерді қоспағанда, туынды қаржы құралдары бойынша активтердің нетто тұрақты қорландыру коэффициенті

2.10
Займы, выданные акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" и акционерному обществу "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", займы, гарантированные Правительством Республики Казахстан, с оставшимся сроком до погашения 1 (один) год и более
30
2.11
высококачественные ликвидные активы, обремененные на период более 6 (шести) месяцев и менее 1 (одного) года
50
2.12
займы, предоставленные финансовым организациям, центральным банкам иностранных государств с оставшимся сроком погашения более 6 (шести) месяцев и менее 1 (одного) года
50
2.13
вклады, связанные с клиринговой, кастодиальной деятельностью, с деятельностью по управлению ликвидностью клиента в других банках
50
2.14
иные активы, не являющиеся высококачественными ликвидными активами, с оставшимся сроком погашения менее 1 (одного) года, включая займы нефинансовым организациям, потребительские займы, займы субъектам малого предпринимательства
50
2.15
необремененные ипотечные кредиты с оставшимся сроком погашения 1 (один) год и более взвешиваемые по степени кредитного риска не более 35 (тридцати пяти) процентов
65
2.16
иные необремененные займы, за исключением займов, предоставленных финансовым организациям с оставшимся сроком до погашения 1 (один) год и более, взвешиваемые по степени кредитного риска не более 35 (тридцати пяти) процентов
65
2.17
деньги, ценные бумаги и иные активы, являющиеся обеспечением в качестве начальной маржи по сделкам с производными финансовыми инструментами, деньги или иные активы, предоставленные в качестве обязательного платежа центральному контрагенту
85
2.18
необремененные кредиты, за исключением займов с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению, взвешиваемые по степени кредитного риска более 35 (тридцати пяти) процентов и с оставшимся сроком погашения 1 (один) год и более, за исключением займов, предоставленных финансовым организациям
85
2.19
необремененные ценные бумаги (акции) с оставшимся сроком погашения 1 (один) год и более, не являющиеся высококачественными ликвидными активами и обращающиеся на фондовых биржах
85
2.20
товары, обращающиеся на фондовых биржах, включая аффинированное золото
85
2.21
активы, обремененные на период от 1 (одного) года и более
100
2.22
коэффициент нетто стабильного фондирования по активам по производным финансовым инструментам за вычетом обязательств по производным финансовым инструментам, в случае если размер активов превышает размер обязательств по производным финансовым инструментам

100
2.23
қалған өтеу мерзімі 1 (бір) жыл және одан жоғары, қаржы ұйымдарына берілген өзге активтер, оның ішінде жұмыс істемейтін кредиттер, қарыздар.
100
2.24
қор биржаларында айналыста болмайтын акциялар, материалдық активтер, банктің меншікті капиталынан шегерілген баптар, жинақталған сыйақы, сақтандыру активтері, еншілес ұйымдардағы үлестер, мерзімі өткен борыш бойынша пайыздық мөлшерлеме.
100
3
Тұрақты қорландырудың қажетті шартты және ықтимал міндеттемелері.
3.1
кез келген клиенттерге берілген қайтарылмайтын және шартты-қайтарып алынатын кредит желілері және өтімділік желілері (пайдаланылмаған көлемнің үлесі)
5
3.2
өзге міндеттемелер, оның ішінде мына құралдар:
сөзсіз қайтарып алынатын кредит желілері және өтімділік желілері; саудалық қаржыландыру бойынша міндеттемелер (оның ішінде кепілдіктер мен кепілдемелер); тауарлар мен қызметтерді экспорттау мен импорттауды қаржыландырумен байланысты емес кепілдіктер мен кепілдемелер; шарттық емес міндеттемелер, оның ішінде банк шығарған борышты төлеп алудың мүмкін болатын талаптары, немесе құрылымдық өнімдерге байланысты.
50
4
Тұрақты қорландырудың нетто коэффициенті
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Тұрақты қорландырудың нетто
коэффициентінің талдамасы
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Тұрақты қорландыру дың нетто коэффициентінің талдамасы туралы есеп (индексі – 1-BVU_NFSR, кезеңділігі – ай сайын)

100
2.23
иные активы, включая неработающие кредиты, займы, выданные финансовым организациям с оставшимся сроком погашения 1 (один) год и более
100
2.24
акции, не обращающиеся на фондовых биржах, материальные активы, статьи, вычтенные из собственного капитала банка, накопленное вознаграждение, страховые активы, доля в дочерних организациях, процентная ставка по просроченному долгу
100
3
Требуемые условные и возможные обязательства стабильного фондирования
3.1
безотзывные и условно-отзывные кредитные линии и линии ликвидности, предоставленные любым клиентам (доля от неиспользованного объема)
5
3.2
иные обязательства, включая следующие инструменты: безусловно отзывные кредитные линии и линии ликвидности; обязательства по торговому финансированию (включая гарантии и поручительства);гарантии и поручительства, не связанные с финансированием экспорта и импорта товаров и услуг; не контрактные обязательства, включая, возможные требования к выкупу долга, выпущенного банком, или связанного с структурированными продуктами
5
4
Коэффициент нетто стабильного фондирования
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме отчета
о расшифровке коэффициента
нетто стабильного фондирования
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о расшифровке коэффициента нетто стабильного фондирования
(индекс – 1-BVU_NFSR, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Тұрақты қорландырудың нетто коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 54-бабы 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегі банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына (бұдан әрі - № 170 қаулы) сәйкес толтырылады.
6. Есепті кезеңде мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмайды және ұсынылмайды.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
22-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
21-қосымша
Екінші деңгейдегі банктердің пруденциалдық нормативтерді орындау туралы есептілікті ұсыну қағидалары
1. Екінші деңгейдегі банктердің есептілікті ұсыну қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес әзірленді және екінші деңгейдегі банктердің (бұдан әрі - банк) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне пруденциалдық нормативтерді орындау туралы есептілікті ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Банктер Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне пруденциалдық нормативтерді орындау туралы есептілікті электрондық форматта ұсынады
3. Қағаз тасымалдағыштағы есептілікке бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар қол қояды және банкте сақталады.
4. Электрондық форматта ұсынылатын деректердің қағаз тасымалдағыштағы деректермен сәйкестігін банктің бірінші басшысы (ол болмаған кезеңде – есепке қол қоюға уәкілетті тұлға) және банктің бас бухгалтері қамтамасыз етеді.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
23-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
1-қосымша
Екiншi деңгейдегi банктердің ірі қатысушылары, банк холдингтері, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының ірі қатысушылары, сақтандыру холдингтері, инвестициялық портфельді басқарушылардың ірі қатысушылары, екінші деңгейдегі банктер есептілігінің тізбесі
Екiншi деңгейдегi банктердің ірі қатысушылары, банк холдингтері, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының ірі қатысушылары, сақтандыру холдингтері, инвестициялық портфельді басқарушылардың ірі қатысушылары, екінші деңгейдегі банктер есептілігіне мыналар кіреді:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о расшифровке коэффициента нетто стабильного фондирования" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", с пунктом 1 статьи 54 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886.
6. В случае отсутствия сведений в отчетном периоде Форма не заполняется и не представляется.
Приложение 22 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 21 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Правила представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня
1. Правила представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня (далее - Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и определяют порядок представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня (далее - банк) в Национальный Банк Республики Казахстан.
2. Банки представляют в Национальный Банк Республики Казахстан отчетность о выполнении пруденциальных нормативов в электронном формате.
3. Отчетность на бумажном носителе подписывается первым руководителем, главным бухгалтером или лицами, уполномоченными ими на подписание отчета и хранится в банке.
4. Идентичность данных, представляемых в электронном формате, данным на бумажном носителе, обеспечивается первым руководителем банка (на период его отсутствия - лицом, уполномоченным на подписание отчета) и главным бухгалтером банка.
Приложение 23 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Перечень отчетности крупных участников банков второго уровня, банковских холдингов, крупных участников страховых (перестраховочных) организаций, страховых холдингов, крупных участников управляющих инвестиционным портфелем, банков второго уровня
Отчетность крупных участников банков, банковских холдингов, крупных участников страховых (перестраховочных) организаций, страховых холдингов, крупных участников управляющего инвестиционным портфелем, банков второго уровня включает в себя:

1) екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысының кірістері мен мүлкі туралы мәліметтердің нысаны;
2) екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы туралы мәліметтердің нысаны;
3) екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің лауазымды тұлғалары туралы мәліметтердің нысаны;
4) екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингі және сақтандыру холдингі қатысушысы (акционері) болып табылатын ұйымдар туралы мәліметтердің нысаны;
5) екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің ірі қатысушылары (акционерлері) туралы мәліметтердің, сондай-ақ екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне бақылауды жүзеге асыратын тұлғалар туралы мәліметтердің нысаны;
6) байланысты тұлғалармен, оның ішінде үлестес тұлғалармен есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы мәмілелер туралы мәліметтердің нысаны және байланысты тұлғалардың, оның ішінде үлестес тұлғалардың тізілімі;
7) шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау жөніндегі жұмыс кестелерінің талдамасы туралы есептің нысаны;
8) шоғырландырылған және шоғырландырылмаған қаржылық есептіліктің нысаны және оған түсіндірме жазба;
9) екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акциялары санының және (немесе) пайыздық арақатынасының өзгеруі туралы, сондай-ақ акцияларды сатып алу үшін пайдаланылатын қаражат көздері туралы мәліметтердің нысаны;
10) сақтандыру тобына қатысушылардың үшінші тұлғалар (тұлғалар тобы) алдындағы сақтандыру тобының меншікті капиталының он және одан көп пайызын құрайтын, есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы барлық міндеттемелері туралы мәліметтердің нысаны;
11) сақтандыру тобының есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы топ ішіндегі мәмілелер туралы мәліметтерінің нысаны.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
24-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысының кірістері мен мүлкі туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ЖТІҚ_Н2
Кезеңділігі: жыл сайын

1) форму сведений о доходах и имуществе крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося физическим лицом;
2) форму сведений о крупном участнике банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся физическим лицом;
3) форму сведений о должностных лицах крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, страхового холдинга;
4) форму сведений об организациях, в которых крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом, банковский холдинг и страховой холдинг является участником (акционером);
5) форму сведений о крупных участниках (акционерах) крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, страхового холдинга, а также сведений о лицах, осуществляющих контроль над крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся юридическим лицом, банковским холдингом, страховым холдингом;
6) форму сведений о сделках со связанными, в том числе аффилированными лицами, заключенных в течение отчетного периода, а также действующих по состоянию на отчетную дату, и реестр связанных, в том числе аффилированных лиц;
7) форму отчета о расшифровке рабочих таблиц по составлению консолидированной финансовой отчетности;
8) форму консолидированной и неконсолидированной финансовой отчетности и пояснительную записку к ней;
9) форму сведений об изменении количества и (или) процентного соотношения акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющемуся юридическим или физическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу, а также источников средств, используемых для приобретения акций;
10) форму сведений обо всех обязательствах участников страховой группы перед третьими лицами (группой лиц), составляющих десять и более процентов от собственного капитала страховой группы, действующих по состоянию на отчетную дату;
11) форму сведений о внутригрупповых сделках страховой группы, заключенных в течение отчетного периода, а также действующих по состоянию на отчетную дату.
Приложение 24 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Сведения о доходах и имуществе крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося физическим лицом
Индекс формы административных данных: КУФЛ_Ф2
Периодичность: ежегодная

1.6.3
өзге мүліктік құқық
1.6.4
өзгесі
1.7
оған иелік ету, пайдалану және басқару шектелген мүлік (талдамасымен және шектеу негіздемесін көрсете отырып)
1.7.1
1.7.n
2
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы қаржы ұйымының қаржылық жағдайы нашарлаған жағдайда қаржы ұйымын қосымша капиталдандыру ретінде ұсынатын мүліктің ең жоғарғы құны
Х
2.1
2.n
3
Анықтама үшін: қысқамерзімді міндеттемелер
Х
3.1
Х
3.n
Х
3-кесте. Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысына тиесілі ұйымдардың жарғылық капиталында қатысу үлестері (акциялар) туралы, сондай-ақ оларды сатып алу үшін қаражат көздері туралы мәліметтер
Бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Жарғылық капиталына қатысу үлестері немесе акциялары екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысына тиесілі ұйымның атауы
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысына тиесілі жарғылық капиталға қатысу сомасы (акциялардың ағымдағы нарықтық құны) (мың теңгемен)
Акциялар саны
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысына тиесілі акциялар санының ұйымның орналастырылған акцияларының (артықшылықты және сатып алынған акцияларды шегергенде) жалпы санына арақатынасы немесе оның жарғылық капиталына қатысу үлесі (мың теңгемен)
Есепті кезеңдегі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысына тиесілі
ұйымның жарғылық капиталына қатысу үлестерін немесе акцияларын сатып алу үшін қаражат көздері
Алынған дивидендтер
Жай
Артықшылықты
Алдыңғы есепті кезеңдерде
Есепті кезеңнің алдындағы кезеңде
Сомасы (мың теңгемен
Кезеңі (жылы)
Сомасы (мың теңгемен
Кезеңі (жылы)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
_________________________________________________________________
(ірі қатысушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Екiншi деңгейдегi банктің,
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, инвестициялық
портфельді басқарушының жеке
тұлға болып табылатын ірі
қатысушысының кірістері мен
мүлкі туралы мәліметтер
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысының кірістері мен мүлкі туралы мәліметтер (индексі: ЖТІҚ_Н2, кезеңділігі – жыл сайын)

1.6.3
прочие имущественные права
1.6.4
иное
1.7
имущество, право владения, пользования и распоряжения которым ограничено (с расшифровкой и указанием основания ограничения)
1.7.1
1.7.n
2
Максимальная стоимость имущества, предоставляемая крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, в качестве докапитализации финансовой организации, в случае ухудшения финансового положения финансовой организации
Х
2.1
2.n
3
Справочно: краткосрочные обязательства
Х
3.1
Х
3.n
Х
Таблица 3. Сведения о принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющемуся физическим лицом, долях участия в уставных капиталах (акциях) организаций, а также об источниках средств для их приобретения
Бизнес - идентификационный номер или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование организации, доли участия в устав ном капитале или акции которой принадлежат крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем
Сумма участия в уставном капитале(текущая рыночная стоимость акций), принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, (в тысячах тенге)
Количество акций
Соотношение количества акций, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций организации или доля участия в ее уставном капитале (в процентах)
Источники средств для приобретения принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, долей участия в устав ном капитале или акций организаций в отчет ном периоде
Полученные дивиденды
Простые
Привилегированные
За предыдущие отчетные периоды
За период, предшествующий отчетному периоду
Сумма (в тысячах тенге)
Период (год)
Сумма (в тысячах тенге)
Период (год)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) крупного участника)
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме сведений о
доходах и имуществе крупного
участника банка второго уровня,
страховой (перестраховочной)
организации, управляющего
инвестиционным портфелем,
являющегося физическим лицом
Пояснение по заполнению формы административных данных
Сведения о доходах и имуществе крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося физическим лицом
(индекс – КУФЛ_Ф2, периодичность – ежегодная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысының кірістері мен мүлкі туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 54-1-бабы 1-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-1-бабының 1-тармағына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 72-4-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы жыл сайын жасайды.
4. Нысанға екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Есепті кезең ретінде есепті жыл көрсетіледі. Егер есеп беруші тұлға есепті жыл ішінде алғаш рет ірі қатысушы мәртебесін иеленген болса, онда есепті кезең ретінде ірі қатысушы мәртебесін иелену кезінен бастап есепті жыл аяқталғанға дейінгі кезең көрсетіледі.
6. 1-кестенің 3-бағанында есепті кезеңде нақты алынған кірістер және өзге де ақша түсімдері (төлем көзінен ұсталған салықтарды және өзге де ұстап қалуларды есептегенде) көрсетіледі.
7. 1-кестенің 1.2-жолы бойынша 3-бағандағы деректер 3-кестенің 9 және 11-бағандарындағы деректер сомасына сәйкес келуге тиіс.
8. 2-кестенің 3-бағанында мүліктің тәуелсіз сарапшымен расталған нарықтық құны көрсетіледі, жоқ болған жағдайда қаржы ұйымының ең ірі қатысушысының бағасы бойынша түрлі ақпарат ресурстарынан ұқсас мүліктің құны көрсетіледі. Ұқсас мүлік жоқ болған жағдайда мүліктің бастапқы немесе баланстық құны көрсетіледі.
Бұл ретте есеп беретін тұлға ескертулерде мүліктің құнының түрін көрсетуі қажет.
9. 2-кестенің 4-бағанында ықтимал сатылу мерзіміне қарай екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысын бағалау бойынша мүлік өтімділігінің дәрежесі (1 - 3 балл) көрсетіледі: 1 - төмен (сатылу мерзімі - бір жылдан астам), 2 - орташа (сатылу мерзімі - 30 күннен 1 жылға дейін), 3 - жоғары (сатылу мерзімі - 30 күнге дейін).

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Сведения о доходах и имуществе крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося физическим лицом" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 54-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности", пунктом 1 статьи 72-4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг".
3. Форма составляется ежегодно крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся физическим лицом.
4. Форма подписывается крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В качестве отчетного периода указывается отчетный год. В случае, если отчитывающееся лицо первично приобрело статус крупного участника в течение отчетного года, то в качестве отчетного периода указывается период с момента приобретения статуса крупного участника до окончания отчетного года.
6. В графе 3 Таблицы 1 указываются фактически полученные в отчетном периоде доходы и иные денежные поступления (с учетом удержанных налогов и иных удержаний у источника выплат).
7. Данные в графе 3 по строке 1.2 Таблицы 1 должны соответствовать сумме данных в графах 9 и 11 Таблицы 3.
8. В графе 3 Таблицы 2 указывается рыночная стоимость имущества, подтвержденная независимым оценщиком, при ее отсутствии указывается стоимость аналогичного имущества из различных информационных ресурсов по оценке самого крупного участника финансовой организации. При отсутствии аналогичного имущества указывается первоначальная или балансовая стоимость имущества.
При этом, в примечании к отчетности отчитывающимся лицом необходимо указать вид стоимости имущества.
9. В графе 4 Таблицы 2 указывается степень ликвидности каждого имущества по оценке крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося физическим лицом (от 1 до 3 баллов), в зависимости от срока возможной его реализации: 1 - низкая (срок реализации - более года), 2 - средняя (срок реализации - от 30 дней до 1 года), 3 - высокая (срок реализации - до 30 дней).

10. 2-кестенің 1.1-жолында есепті күндегі ақша қалдығы көрсетіледі.
11. 2-кестенің 1.2-жолында тазартылған бағалы металдар және құны тоғыз жүз айлық есептік көрсеткішке баламалы сомадан асатын олардан жасалған бұйымдар көрсетіледі.
12. 2-кестенің 1.4-жолындағы деректер 3-кестенің 4-бағанындағы деректер сомасына сәйкес келуге тиіс.
13. 2-кестенің 1.6.3-жолдарында 2-кестенің 1.1-1.6-жолдарында көрсетілмеген өзге мүліктік құқықтар, оның ішінде жер асты байлығын пайдалану құқығы көрсетіледі.
14. 2-кестенің 1.6.4-жолында 2-кестенің 1.1-1.6-жолдарында көрсетілмеген өзге мүлік, оның ішінде құны тоғыз жүз айлық есептік көрсеткішке баламалы сомадан асатын өнер бұйымдары, "сән-салтанат бұйымдары" және т.с.с. көрсетіледі.
15. Егер екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы бірмезгілде бірнеше қаржы ұйымдарында қатысушы болса, онда 2-кестенің 2.1-2.n-жолында әрбір қаржы ұйымы бойынша деректер жеке-жеке көрсетіледі.
16. 2-кестенің 3-жолында 1 жылға дейінгі (өтеуге дейін қалған мерзімі бар) кезеңде төленуге жататын барлық міндеттемелер көрсетіледі.
17. 3-кестедегі мәліметтер есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша көрсетіледі.
18. Салық декларациясының қабылдағанын растайтын салық органына хабарлай отырып, электрондық форматта жеке табыс салығы бойынша декларацияның көшірмесі есепке қоса беріледі.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
25-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ЖТІҚ_Н3
Кезеңділігі: жыл сайын

10. В строке 1.1 Таблицы 2 указывается остаток денег на отчетную дату.
11. В строке 1.2 Таблицы 2 указываются аффинированные драгоценные металлы и изделия из них, стоимость которых превышает сумму, эквивалентным девятистам месячным расчетным показателям.
12. Данные в строке 1.4 Таблицы 2 должны соответствовать сумме данных в графе 4 Таблицы 3.
13. В строках 1.6.3 Таблицы 2 указываются прочие имущественные права, которые не указаны в строках 1.1-1.6 Таблицы 2, в том числе права недропользования.
14. В строке 1.6.4 Таблицы 2 указывается иное имущество, которое не указано в строках 1.1-1.6 Таблицы 2, в том числе предметы искусства, "предметы роскоши" и тому подобное, стоимость которых превышает сумму, эквивалентной девятистам месячным расчетным показателям.
15. В случае, если крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся физическим лицом, одновременно является участником нескольких финансовых организаций, то в строках 2.1-2.n Таблицы 2 указываются данные по каждой финансовой организации в отдельности.
16. В строке 3 Таблицы 2 указываются все имеющиеся обязательства, подлежащие к выплате в период (с оставшимся сроком погашения) до 1 года.
17. Сведения в Таблице 3 указываются по состоянию на конец отчетного периода.
18. В электронном формате к отчету прилагается копия декларации по индивидуальному подоходному налогу с уведомлением налогового органа, подтверждающим принятие налоговой декларации.
Приложение 25 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Сведения о крупном участнике банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся физическим лицом
Индекс формы административных данных: КУФЛ_Ф3
Периодичность: ежегодная

Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша 20__жылғы "___"________ бастап 20__жылғы "___"________ дейін
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы.
Ұсыну мерзімі: жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік бір жүз жиырма күн ішінде
Нысан
1-кесте. Есеп беруші тұлға туралы мәліметтер
1.
Тұрғылықты жері (мекенжайы, телефоны, электрондық мекенжайы)
2.
Есеп беруші тұлғаның ірі қатысушысы мәртебесі бар екiншi деңгейдегi банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, инвестициялық портфельді басқарушылардың атауы
3.
Жеке куәлігі (паспорт) (сериясы, нөмірі, кім және қашан берді)
4.
Жеке сәйкестендіру нөмірі немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
5.
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысының банк, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, инвестициялық портфельді басқарушы қабылдайтын шешімдерге ықпалын жүзеге асыруы туралы мәліметтер
басқа тұлғалармен бірлесіп, олардың арасында жасалған шарт күшімен
өзге тәсілмен
1
2
3
4
5.1
5.n.
2-кесте. Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысына тиесілі жарғылық капиталдарда қатысу үлестерін (акцияларын) көрсете отырып, оның ұйымдардағы лауазымдары туралы мәліметтер
Бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезидент тері үшін)
Ұйымның атауы
Атқаратын лауазымы
Акциялардың баланстық құны/қатысу сомасы (мың теңгемен)
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысына тиесілі акциялар санының ұйымның орналастырылған акцияларының (артықшылықтыларын және сатып алынғандарын шегергенде) жалпы санына арақатынасы және/немесе оның жарғылық капиталда қатысу үлесі
жеке
бірлесіп
тікелей
жанама
тікелей
жанама
пайыз
пайыз
ол арқылы акцияға жанама иелік ету жүргізілетін ұйымның атауы/ жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
пайыз
онымен бірлесіп акцияға жанама иелік ету жүргізілетін ұйымның атауы/ жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
пайыз
ол арқылы акцияға жанама иелік ету жүргізілетін ұйымның атауы/ жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
3-кесте. Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысының жақын туыстары, жұбайы және жұбайының (зайыбының) жақын туыстары, сондай-ақ осы тұлғалар бақылайтын ұйымдар туралы мәліметтер
Жеке сәйкестендіру нөмірі немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысының жақын туысының, жұбайының (зайыбының) немесе жұбайының (зайыбының) жақын туысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туыстық дәрежесі
Жақын туысы, жұбайы немесе жұбайының (зайыбының) жақын туысы бақылайтын ұйымның атауы
Ұйымның атауы
Тиесілі акциялар санының ұйымның орналастырылған акцияларының (артықшылықтыларын және сатып алынғандарын шегергенде) жалпы санына арақатынасы немесе оның жарғылық капиталында қатысу үлесі (пайызбен)
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Ірі қатысушының жақын туысының, жұбайының (зайыбының) немесе жұбайының (зайыбының) жақын туысының банктегі, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымындағы, инвестициялық портфельді басқарушыдағы лауазымы
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының акциясының баланстық құны/қатысу сомасы (мың теңгемен)
Жақын туысына, жұбайына немесе жұбайының (зайыбының) жақын туысына тиесілі акциялар санының екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының орналастырылған акцияларының (артықшылықтыларын және сатып алынғандарын шегергенде) жалпы санына арақатынасы (пайызбен)
жеке
бірлесіп
тікелей
жанама
тікелей
жанама
пайыз
пайыз
ол арқылы акцияға жанама иелік ету жүргізілетін ұйымның атауы/ жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
пайыз
онымен бірлесіп акцияға жанама иелік ету жүргізілетін ұйымның атауы/ жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
пайыз
ол арқылы акцияға жанама иелік ету жүргізілетін ұйымның атауы/ жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
7
8
9
10
11
12
13
14
15
________________________________________________________________
(ірі қатысушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Екiншi деңгейдегi банктің,
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, инвестициялық
портфельді басқарушының жеке
тұлға болып табылатын ірі
қатысушысы туралы
мәліметтердің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы туралы мәліметтер (индексі – ЖТІҚ_Н3, кезеңділігі – жыл сайын)

Отчетный период: по состоянию на "___" "________________" 20__ года c "___" "________" 20___г. по "___" "________" 20___г.
Круг лиц, представляющих информацию: крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся физическим лицом.
Срок представления: ежегодно, в течение ста двадцати календарных дней по окончании финансового года.
Форма
Таблица 1. Сведения об отчитывающемся лице
1.
Место жительства (адрес, телефон, электронный адрес)
2.
Наименование банков второго уровня, страховых (перестраховочных) организаций, управляющих инвестиционным портфелем в которых отчитывающееся лицо имеет статус крупного участника
3.
Удостоверение личности (паспорт) (серия, номер, кем и когда выдан)
4.
Индивидуальный идентификационный номер или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
5.
Сведения об осуществлении крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся физическим лицом, влияния на принимаемые банком, страховой (перестраховочной) организацией, управляющим инвестиционным портфелем решения:
совместно с другими лицами в силу договора между ними
иным образом
1
2
3
4
5.1
5.n.
Таблица 2. Сведения о занимаемых крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся физическим лицом, должностях в организациях, с указанием принадлежащих ему долей участия в уставных капиталах (акций)
Бизнес идентификационный номер или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование организации
Занимаемая должность
Балансовая стоимость акций(сумма участия) (в тысячах тенге
Соотношение количества акций, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся физическим лицом, к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций организации и (или) доля участия в ее уставном капитале (в процентах)
индивидуально
совместно
прямо
косвенно
прямо
косвенно
процент
процент
наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица через которую (-ого) осуществляется косвенное владение акциями
процент
наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица совместно с которой (-ым) осуществляется владение акциями
процент
наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица через которую (-ого) осуществляется косвенное владение акциями
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Таблица 3. Сведения о близких родственниках, супруге и близких родственниках супруга (супруги) крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося физическим лицом, а также организациях, контролируемых данными лицами
Индивидуальный идентификационный номер или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Фамилия, имя, отчество, (при его наличии) близкого родственника, супруга (супруги) крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, или близкого родственника супруга (супруги)
Степень родства
Наименование организации, контролируемой близким родственником, супругом или близким родственником супруга (супруги)
Наименование организации
Соотношение количества принадлежащих акций к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций организации или доля участия в ее уставном капитале (в процентах)
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Занимаемая близким родственником, супругом (супругой) крупного участника или близким родственником супруга (супруги) должность в банке, страховой (перестраховочной) организации, управляющем инвестиционным портфелем
Балансовая стоимость акций (сумма участия банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем) (в тысячах тенге)
Соотношение количества акций, принадлежащих близкому родственнику, супругу или близкому родственнику супруга (супруги), к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем (в процентах)
индивидуально
совместно
прямо
косвенно
прямо
косвенно
процент
процент
наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица через которую (-ого) осуществляется косвенное владение акциями
процент
наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица совместно с которой (-ым) осуществляется косвенное владение акциями
процент
наименование организации,фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица через которую (-ого) осуществляется косвенное владение акциями
7
8
9
10
11
12
13
14
15
_______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) крупного участника)
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме сведений о
крупном участнике банка
второго уровня, страховой
перестраховочной) организации,
управляющего инвестиционным
портфелем, являющимся
физическим лицом
Пояснение по заполнению формы административных данных
Сведения о крупном участнике банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся физическим лицом
(индекс – КУФЛ_Ф3, периодичность – ежегодная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 54-1-бабы 1-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-1-бабының 1-тармағына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 72-4-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы жыл сайын жасайды.
4. Нысанға екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Есепті кезең ретінде есепті жыл көрсетіледі. Егер есеп беруші тұлға есепті жыл ішінде алғаш рет ірі қатысушы мәртебесін иеленген болса, онда есепті кезең ретінде ірі қатысушы мәртебесін иелену кезінен бастап есепті жыл аяқталғанға дейінгі кезең көрсетіледі.
6. Егер екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының шешімдер қабылдауына дербес ықпал ететін болған жағдайда, 1-кестенің 5-жолы бойынша мәліметтер толтырылмайды.
7. Егер екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының шешімдер қабылдауына дербес ықпал етпейтін болған жағдайда:
1) 1-кестенің 2-бағанында есеп беруші тұлға ірі қатысушысы болып табылатын екiншi деңгейдегi банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, инвестициялық портфельді басқарушылардың атаулары көрсетіледі;
2) егер екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының шешімдер қабылдауына басқа тұлғалармен бірлесе отырып, өздерінің арасындағы шарттың күшіне қарай ықпал ететін болса, онда 1-кестенің 3-бағанында осы тұлғалар көрсетіледі;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Сведения о крупном участнике банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся физическим лицом" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 54-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности", пунктом 1 статьи 72-4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг".
3. Форма составляется ежегодно крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся физическим лицом.
4. Форма подписывается крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В качестве отчетного периода указывается отчетный год. В случае, если отчитывающееся лицо первично приобрело статус крупного участника в течение отчетного года, то в качестве отчетного периода указывается период с момента приобретения статуса крупного участника до окончания отчетного года.
6. По строке 5 Таблицы 1 сведения не заполняются в случае, если крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, самостоятельно оказывает влияние на принятие банком, страховой (перестраховочной) организацией, управляющим инвестиционным портфелем решений.
7. Если крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, самостоятельно не оказывает влияние на принятие банком, страховой (перестраховочной) организацией, управляющим инвестиционным портфелем решений:
1) в графе 2 Таблицы 1 указываются наименования банков второго уровня, страховых (перестраховочных) организаций, управляющих инвестиционным портфелем, в которых отчитывающееся лицо является крупным участником;
2) в случае, если крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, оказывает влияние на принятие банком второго уровня, страховой (перестраховочной) организацией, управляющим инвестиционным портфелем, решений совместно с другими лицами в силу договора между ними, то в графе 3 Таблицы 1 указываются данные лица;

3) егер екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының шешімдер қабылдауына басқаша, оның ішінде осындай ықпал ету мүмкіндігі айқындалатын өкілеттіктер берумен ықпал ететін болса, онда 1-кестенің 4-бағанында тиісті мәліметтер көрсетіледі.
8. Егер екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысының жақын туысы, жұбайы (зайыбы) немесе жұбайының (зайыбының) жақын туысы ұйымда лауазым атқаратын және (немесе) оның жарғылық капиталында қатысу үлесі (акциялары) болған жағдайларда 3-кестеде мәліметтер көрсетіледі.
9. 2 және 3-кестелерде есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
26-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
4-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің лауазымды тұлғалары туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ЗТ БСХ ІҚ _Н4
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының Қазақстан Республикасының резиденті - заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын банк холдингі, сақтандыру холдингі.
Ұсыну мерзімі:
тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі тоқсандағы күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей.
жыл сайын, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын сақтандыру холдингі, банк холдингі, сақтандыру холдингі болмаған жағдайда, екiншi деңгейдегi банктің Қазақстан Республикасының резиденті - заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысын, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының Қазақстан Республикасының резиденті - заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысын қоспағанда, қаржы жылы аяқталғаннан кейінгі күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей.
Нысан
1-кесте. Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің лауазымды тұлғалары туралы мәліметтер
Жеке сәйкестендіру нөмірі немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Лауазымды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Резидент, Бейрезидент
Бизнес - сәйкестендіру нөмірі
Ұйымның атауы
Ұйымдағы атқаратын лауазымы
Лауазымына тағайындалу күні
Акцияның баланстық құны (қатысу сомасы) (мың теңгемен)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы:
Лауазымды тұлғаға тиесілі акциялар санының, орналастырылған (артықшылықты және сатып алынған) акциялардың жалпы санына арақатынасы немесе ұйымның жарғылық капиталына қатысу үлесі
жеке
бірлесіп
тікелей
жанама
тікелей
жанама
пайыз
пайыз
Ол арқылы акцияға жанама иелік ету жүргізілетін ұйымның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
пайыз
Онымен бірлесіп акцияға жанама иелік ету жүргізілетін ұйымның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
пайыз
Ол арқылы акцияға жанама иелік ету жүргізілетін ұйымның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
10
11
11
12
13
14
15
2-кесте. Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің ұйымдардың жарғылық капиталында қатысу үлестерін (акцияларды) сатып алу үшін қарыздар алуы туралы мәліметтер
Қарыз берген ұйым, жеке тұлға
Акциялары (жарғылық капиталында қатысу үлесі) қарыз есебінен сатып алынған ұйым
Қарыз сомасы (мың теңгемен
Акцияның баланстық құны (қатысу сомасы) (мың теңгемен)
Акциялар саны
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингі сатып алған акциялар санының ұйымның орналастырылған (артықшылықты және сатып алынғандарын шегергенде) акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе оның жарғылық капиталында қатысу үлесі (пайызбен)
Бизнес - сәйкестендіру нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Ұйымның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бизнес - сәйкестендіру нөмірі немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Ұйымның атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Екiншi деңгейдегi банктің,
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының заңды тұлға
болып табылатын ірі
қатысушысының, банк
холдингінің, сақтандыру
холдингінің лауазымды
тұлғалары туралы
мәліметтердің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің лауазымды тұлғалары туралы мәліметтер (индексі – ЗТ БСХ ІҚ _Н4, тоқсан сайын (жыл сайын))

3) в случае, если крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, оказывает влияние на принятие банком второго уровня, страховой (перестраховочной) организацией, управляющим инвестиционным портфелем решений иным образом, в том числе делегированием полномочий, определяющим возможность такого влияния, то в графе 4 Таблицы 1 указывается соответствующие сведения.
8. В Таблице 3 указываются сведения в случаях, если близкий родственник, супруг (супруга) или близкий родственник супруга (супруги) крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, занимает должность в организации и (или) имеет долю участия в ее уставном капитале (акции).
9. Сведения в Таблицах 2 и 3 указываются по состоянию на конец отчетного периода.
Приложение 26 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Сведения о должностных лицах крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, страхового холдинга
Индекс формы административных данных: КУ БСХ ЮЛ_Ф4
Периодичность: ежеквартальная, ежегодная
Отчетный период: по состоянию на "___" "________________" 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющийся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, банковский холдинг, страховой холдинг, являющиеся резидентами Республики Казахстан
Срок представления:
ежеквартально, не позднее тридцати календарных дней, следующих за отчетным кварталом
ежегодно, не позднее тридцати календарных дней по окончании финансового года, за исключением крупного участника банка второго уровня, являющегося юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, крупного участника страховой (перестраховочной) организации, являющегося юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, в случае отсутствия у страховой (перестраховочной) организации страхового холдинга, банковского холдинга, страхового холдинга, являющихся резидентами Республики Казахстан.
Форма
Таблица 1. Сведения о должностных лицах крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, банковского холдинга, страхового холдинга
Индивидуальный идентификационный номер или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица
Резидент, нерезидент
Бизнес - идентификационный номер
Наименование организации
Занимаемая должность в организации
Дата назначения на должность
Балансовая стоимость акций (сумма участия) (в тысячах тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы:
Соотношение количества акций, принадлежащих должностному лицу, к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций или доля участия в уставном капитале организации (в процентах)
индивидуально
совместно
прямо
косвенно
прямо
косвенно
процент
процент
наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица через которую (-ого) осуществляется владение акциями
процент
наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица совместно с которой (-ым) осуществляется косвенное владение акциями
процент
наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица через которую (-ого) осуществляется косвенное владение акциями
10
11
12
13
14
15
16
Таблица 2. Сведения о получении крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, банковским холдингом, страховым холдингом займов для приобретения долей участия в уставных капиталах (акций) организаций
Организация, физическое лицо, предоставившее заем
Организация, акции (доли участия в уставном капитале) которой приобретены за счет займа
Сумма займа (в тысячах тенге)
Балансовая стоимость акций (сумма участия) (в тысячах тенге)
Количество акций
Соотношение количества акций, приобретенных крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, банковским холдингом, страховым холдингом, к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций организации или доля участия в ее уставном капитале (в процентах)
Бизнес - идентификационный номер, индивидуальный идентификационный номер или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование организации, фамилия, имя (при его наличии) физического лица
Бизнес - идентификационный номер или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование организации
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме сведений о
должностных лицах крупного
участника банка второго уровня,
страховой (перестраховочной)
организации, являющегося
юридическим лицом, банковского
холдинга, страхового холдинга
Пояснение по заполнению формы административных данных
Сведения о должностных лицах крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, страхового холдинга
(индекс – КУ БСХ ЮЛ_Ф4, периодичность – ежеквартальная (ежегодная))

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің лауазымды тұлғалары туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 54-1-бабы 1-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-1-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды:
тоқсан сайын – сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында сақтандыру холдингі болмаған жағдайда, екiншi деңгейдегi банктің Қазақстан Республикасының резиденті - заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын банк холдингі, сақтандыру холдингі, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының Қазақстан Республикасының резиденті - заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы;
жыл сайын - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының Қазақстан Республикасының резиденті - заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Егер екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің лауазымды тұлғасы 1-кестенің 6-бағанында көрсетілген ұйымда қызмет атқармаса не оның акцияларына (қатысу үлестеріне) ие болмаса, 1-кестенің 7 және 8-бағандары не 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17-бағандары толтырылмайды.
9-бағанда баланстық құнының сомасы көрсетіледі, ол бойынша құрылған провизияларды (резервтерді) шегергеннен кейін қаржы активі баланста танылады.
6. 1-кестеде банк холдингі, сақтандыру холдингі және қаржы ұйымдары үшін оның ішінде басшы қызметкерлер көрсетіледі.
7. 2-кестенің 8-бағаны екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингі акционерлік қоғам ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған жағдайда толтырылады.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
27-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерге арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингі қатысушысы (акционері) болып табылатын ұйымдар туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысанның индексі: ЗТ БСХ ІҚ_Н5
Кезеңділігі: тоқсан сайын (жыл сайын)
Есепті кезең: 20 ____ жылғы "____" __________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын банк холдингі және сақтандыру холдингі
Ұсыну мерзімі:
тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей, екiншi деңгейдегi банктің ірі қатысушысы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында сақтандыру холдингі болмаған жағдайда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы, инвестициялық портфельді басқарушыда инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушысы болмаған жағдайда Қазақстан Республикасының резиденттері-заңды тұлғалар болып табылатын инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушысы, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын банк холдингі, сақтандыру холдингі;
жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденттері-заңды тұлғалар болып табылатын ірі қатысушылары.
Нысан
Бизнес - сәйкестендіру нөмірі немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Заңды тұлғаның атауы
Қызмет түрінің сипаты
Қатысу сомасы (иеленген акциялар құны) (мың теңгемен)
Акциялар саны (дана)
Иеленген күні
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі акциялар санының эмитенттің орналастырылған акцияларының (артықшылықты және қоғам сатып алғандарды шегергенде) жалпы санына ара қатынасы немесе заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі (пайызбен)
Номиналды (сатып алынған)
Баланстық (резервтерді шегергенде)
Анықтама үшін: резервтер (провизия-лар)
жай
артықшылықты
дербес
тікелей (пайызбен)
жанама
пайыз
Акцияларды жанама иелену жүзеге асырылатын ұйымның атауы/ жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы:
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі акциялар санының эмитенттің орналастырылған акцияларының (артықшылықты және қоғам сатып алғандарды шегергенде) жалпы санына ара қатынасы немесе заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі (пайызбен)
Есепті кезеңде алынған дивидендтер
(мың теңгемен)
бірлесіп
тікелей
жанама
пайыз
Акцияларды жанама иелену жүзеге асырылатын ұйымның атауы/ жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
пайыз
Акцияларды жанама иелену жүзеге асырылатын ұйымның атауы/ жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
14
15
16
18
18
19
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Екiншi деңгейдегi банктің,
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, инвестициялық
портфельді басқарушының
заңды тұлға болып табылатын
ірі қатысушысы, банк холдингі,
сақтандыру холдингі
қатысушысы (акционері) болып
табылатын ұйымдар туралы
мәліметтер нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингі қатысушысы (акционері) болып табылатын ұйымдар туралы мәліметтер (индекс – БСХ ЗТ ІҚ_Н5, кезеңділігі – тоқсан сайын (жыл сайын))

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Сведений о должностных лицах крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, страхового холдинга" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 54-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется:
ежеквартально - крупным участником банка второго уровня, являющегося юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, банковским холдингом, страховым холдингом, являющимися резидентами Республики Казахстан, крупным участником страховой (перестраховочной) организации, являющимся юридическим лицом - резидентом Республики Казахстан, в случае отсутствия у страховой (перестраховочной) организации страхового холдинга;
ежегодно - крупным участником страховой (перестраховочной) организации, являющимся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В случае если должностное лицо крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, банковского холдинга, страхового холдинга в организации, указанной в графе 6 Таблицы 1, не занимает должность либо не владеет ее акциями (долями участия), графа 7 и 8 либо графы 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 Таблицы 1не заполняются.
В графе 9 указывается сумма балансовой стоимости, по которой финансовый актив признается в балансе после вычета сформированных по ним провизий (резервов)
6. В Таблице 1 для банковского холдинга, страхового холдинга и финансовых организаций указываются, в том числе, руководящие работники.
7. Графа 8 Таблицы 2 заполняется в случае, если крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, банковский холдинг, страховой холдинг создан в организационно-правовой форме акционерного общества.
Приложение 27 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Сведения об организациях, в которых крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом, банковский холдинг, страховой холдинг является участником (акционером)
Индекс формы административных данных: КУ БСХ ЮЛ_Ф5
Периодичность: ежеквартальная (ежегодная)
Отчетный период: по состоянию на "___" "______________" 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, банковский холдинг и страховой холдинг, являющиеся резидентами Республики Казахстан
Срок представления:
ежеквартально, не позднее тридцати календарных дней, следующих за отчетным кварталом, крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, в случае отсутствия у страховой (перестраховочной) организации страхового холдинга, крупным участником, владеющим (имеющим возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, крупным участником управляющего инвестиционным портфелем, в случае отсутствия у управляющего инвестиционным портфелем крупного участника, владеющего (имеющего возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, являющимися юридическими лицами-резидентами Республики Казахстан, банковским холдингом, страховым холдингом, являющимися резидентами Республики Казахстан
ежегодно, не позднее тридцати календарных дней по окончании финансового года, крупными участниками страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимися юридическими лицами-резидентами Республики Казахстан.
Форма
Бизнес - идентификационный номер или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование юридического лица
Описание вида деятельности
Сумма участия (стоимость приобретенных акций) (в тысячах тенге)
Количество акций (штук)
Дата приобретения
Соотношение количества акций, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющемуся юридическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных обществом) акций эмитента или доля участия в уставном капитале юридического лица (в процентах)
Номинальная (покупная)
Балансовая (за вычетом резервов)
Справочно: резервы (провизии)
простые
привилегированные
индивидуально
Прямо (про
цент)
косвенно
процент
наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица через которую (-ого) осуществляется косвенное владение акциями
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы:
Соотношение количества акций, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющемуся юридическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных обществом) акций эмитента или доля участия в уставном капитале юридического лица (в процентах)
Дивиденды, полученные в отчетном периоде (тысячах тенге)
совместно
прямо
косвенно
процент
наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица совместно с которой (-ым) осуществляется косвенное владение акциями
процент
наименование организации, фамилия, имя отчество (при его наличии) физического лица через которую (-ого) осуществляется косвенное владение акциями
14
15
16
18
18
19
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме сведений
об организациях, в которых
крупный участник банка
второго уровня,
страховой (перестраховочной)
организации, управляющего
инвестиционным портфелем,
являющийся юридическим
лицом, банковский холдинг,
страховой холдинг является
участником (акционером)
Пояснение по заполнению формы административных данных Сведения об организациях, в которых крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом, банковский холдинг, страховой холдинг является участником (акционером) (индекс – КУ БСХ ЮЛ_Ф5, периодичность – ежеквартальная (ежегодная))

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингі қатысушысы (акционері) болып табылатын ұйымдар туралы мәліметтер" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңы 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметi туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 54-1-бабының 1-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-1-бабының 1-тармағына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 72-4-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды:
тоқсан сайын – екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында сақтандыру холдингі болмаған жағдайда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы, инвестициялық портфельді басқарушыда инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушысы болмаған жағдайда Қазақстан Республикасының резиденттері-заңды тұлғалар болып табылатын инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушысы, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын банк холдингі, сақтандыру холдингі;
жыл сайын – сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденттері-заңды тұлғалар болып табылатын ірі қатысушылары жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4-баған капиталында екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк және (немесе) сақтандыру холдингі қатысатын 3-бағанда көрсетілген заңды тұлға қызметінің сипаты бойынша толтырылады.
6. 7-бағанда резервтердің (провизиялардың) сомасы абсолюттік мәнінде және қосу белгісімен көрсетіледі.
7. Нысанда екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингі қатысушылар (тікелей немесе жанама) болып табылатын барлық ұйымдар бойынша деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
28-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерге арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің ірі қатысушылары (акционерлері), сондай-ақ екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысын, банк холдингін, сақтандыру холдингін бақылауды жүзеге асыратын тұлғалар туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысанның индексі: ЗТ БСХ ІҚ_Н6
Кезеңділігі: тоқсан сайын (жыл сайын)
Есепті кезең: 20 ____ жылғы "____" __________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы:
екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингі, оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын, Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын сақтандыру холдингі
Ұсыну мерзімі:
тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың оныншы күнінен кешіктірмей, екiншi деңгейдегi банктің Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингі;
тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей, Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын сақтандыру холдингі, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында сақтандыру холдингі болмаған жағдайда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы, инвестициялық портфельді басқарушыда инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушысы болмаған жағдайда Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушысы, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы;
жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденттері-заңды тұлғалар болып табылатын ірі қатысушылары.
Нысан
1-кесте. Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің ірі қатысушылары (акционерлері) туралы мәліметтер
Бизнес - сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін) немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Резидент, бейрезидент
Ірі қатысушының атауы
Қызмет түрінің сипаты
Акцияның баланстық құны (қатысу сомасы) (мың теңгемен)
Оларға тиесілі акциялар саны (дана)
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы:
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің ірі қатысушысына (акционеріне) тиесілі акциялар санының екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің орналастырылған акцияларының (артықшылықты және сатып алғандарды шегергенде) жалпы санына ара қатынасы немесе жарғылық капиталына
қатысу үлесі (пайызбен)
жеке
бірлесіп
тікелей
(пайыз)
жанама
тікелей
жанама
пайыз
Акцияларды жанама иелену жүзеге асырылатын ұйымның атауы/ жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
пайыз
Акцияларды жанама иелену бірлесіп жүзеге асырылатын ұйымның атауы/ жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
пайыз
Акцияларды жанама иелену жүзеге асырылатын ұйымның атауы/ жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
8
9
10
11
12
13
14
2-кесте. Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысын, банк холдингін, сақтандыру холдингін бақылауды жүзеге асыратын тұлғалардың тізілімі
Бизнес - сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін) немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Тұлғаның атауы
Бақылау негізі
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысын, банк холдингін, сақтандыру холдингін бақылайтын тұлға дауыс беретін акцияларының 20 пайызынан астамға (жарғылық капиталдағы қатысу үлестеріне) ие ұйымдар туралы мәліметтер
еншілес ұйымның атауы
өзге ұйымдардың атауы
1
2
3
4
5
6
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Екiншi деңгейдегi банктің,
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, инвестициялық
портфельді басқарушының
заңды тұлға болып табылатын
ірі қатысушысының, банк
холдингінің, сақтандыру
холдингінің ірі қатысушылары
(акционерлері), сондай-ақ екiншi
деңгейдегi банктің, сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының,
инвестициялық портфельді
басқарушының заңды
тұлға болып табылатын
ірі қатысушысын, банк
холдингін, сақтандыру
холдингін бақылауды жүзеге
асыратын тұлғалар туралы
мәліметтер нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің ірі қатысушылары (акционерлері), сондай-ақ екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысын, банк холдингін, сақтандыру холдингін бақылауды жүзеге асыратын тұлғалар туралы мәліметтер (индекс – ЗТ БСХ ІҚ_Н6, кезеңділігі – тоқсан сайын (жыл сайын))

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Сведения об организациях, в которых крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом, банковский холдинг, страховой холдинг является участником (акционером)" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 54-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности", пунктом 1 статьи 72-4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг".
3. Форма составляется:
ежеквартально - крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, в случае отсутствия у страховой (перестраховочной) организации страхового холдинга, крупным участником, владеющим (имеющим возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, крупным участником управляющего инвестиционным портфелем, в случае отсутствия у управляющего инвестиционным портфелем крупного участника, владеющего (имеющего возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, являющимися юридическими лицами-резидентами Республики Казахстан, банковским холдингом, страховым холдингом, являющимися резидентами Республики Казахстан;
ежегодно - крупными участниками страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимися юридическими лицами-резидентами Республики Казахстан.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Графа 4 заполняется по характеру деятельности юридического лица, указанного в графе 3, в капитале которого участвует крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом, банковский и (или) страховой холдинг.
6. В графе 7 сумма резервов (провизий) отражается в абсолютном значении и со знаком плюс.
7. В Форме отражаются данные по всем организациям, в которых крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом, банковский холдинг, страховой холдинг являются участниками (прямо или косвенно).
Приложение 28 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Сведения о крупных участниках (акционерах) крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, страхового холдинга, а также сведения о лицах, осуществляющих контроль над крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся юридическим лицом, банковским холдингом, страховым холдингом
Индекс формы административных данных: КУ БСХ ЮЛ_Ф6
Периодичность: ежеквартальная (ежегодная)
Отчетный период: по состоянию на "___" "______________" 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию:
крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, банковский холдинг, в том числе нерезидент Республики Казахстан, страховой холдинг, являющийся резидентом Республики Казахстан
Срок представления:
ежеквартально, не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом, крупным участником банка второго уровня, являющимся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, банковским холдингом;
ежеквартально не позднее тридцати календарных дней, следующих за отчетным кварталом, страховым холдингом, являющимся резидентом Республики Казахстан, крупным участником страховой (перестраховочной) организации, в случае отсутствия у страховой (перестраховочной) организации страхового холдинга, крупным участником, владеющим (имеющим возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, крупным участником управляющего инвестиционным портфелем, в случае отсутствия у управляющего инвестиционным портфелем крупного участника, владеющего (имеющего возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, являющимися юридическими лицами-резидентами Республики Казахстан;
ежегодно, не позднее тридцати календарных дней по окончании финансового года, крупными участниками страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимися юридическими лицами-резидентами Республики Казахстан.
Форма
Таблица 1. Сведения о крупных участниках (акционерах) крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга и страхового холдинга
Бизнес - идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица) или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Резидент, нерезидент
Наименование крупного участника
Описание вида деятельности
Балансовая стоимость акции (сумма участия) (в тысячах тенге)
Количество принадлежащих акций (штук)
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы:
Соотношение количества акций, принадлежащих крупному участнику (акционеру) крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, банковского холдинга, страхового холдинга к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, банковского холдинга, страхового холдинга, или доля участия в его уставном капитале (в процентах)
индивидуально
совместно
прямо
(процент)
косвенно
прямо
косвенно
процент
наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица через которую (-ого) осуществляется косвенное владение акциями
процент
наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица совместно с которой (-ым) осуществляется косвенное владение акциями
процент
наименование организации, фамилия, имя, (при его наличии) физического лица через которую (-ого) осуществляется косвенное владение акциями
8
9
10
11
12
13
14
Таблица 2. Реестр лиц, осуществляющих контроль над крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся юридическим лицом, банковским холдингом, страховым холдингом
Бизнес - идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица) или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование лица
Основания контроля
Сведения об организациях в которых лицо, контролирующее крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося юридическим лицом, банковский холдинг, страховой холдинг владеет более 20 процентами голосующих акций (долями участия в уставном капитале)
наименование дочерней организации
наименование иных организаций
1
2
3
4
5
6
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме сведений о
крупных участниках
акционерах) крупного участника
банка второго уровня, страховой
(перестраховочной) организации, управляющего
инвестиционным портфелем,
являющегося юридическим
лицом, банковского холдинга,
страхового холдинга, а также
сведений о лицах, осуществляющих
контроль над крупным
участником банка второго
уровня, страховой (перестраховочной)
организации, управляющего
инвестиционным портфелем,
являющимся юридическим
лицом, банковским холдингом,
страховым холдингом
Пояснение по заполнению формы административных данных
Сведения о крупных участниках (акционерах) крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, страхового холдинга, а также сведения о лицах, осуществляющих контроль над крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся юридическим лицом, банковским холдингом, страховым холдингом
(индекс – КУ БСХ ЮЛ_Ф6, периодичность – ежеквартальная (ежегодная))

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің ірі қатысушылары (акционерлері), сондай-ақ екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысын, банк холдингін, сақтандыру холдингін бақылауды жүзеге асыратын тұлғалар туралы мәліметтер" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңы 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметi туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 54-1-бабының 1-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-1-бабының 1-тармағына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 72-4-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды:
тоқсан сайын – екiншi деңгейдегi банктің Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингі;
тоқсан сайын – сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында сақтандыру холдингі болмаған жағдайда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы, инвестициялық портфельді басқарушыда инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушысы болмаған жағдайда Қазақстан Республикасының резиденттері-заңды тұлғалар болып табылатын инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушысы, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы, сақтандыру холдингі;
жыл сайын – сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденттері-заңды тұлғалар болып табылатын ірі қатысушылары жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-кестенің 4-бағанында екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің орналастырылған акцияларының (артықшылықты және сатып алғандарды шегергенде) он немесе одан көп пайызына ие тұлғалар көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Сведения о крупных участниках (акционерах) крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, страхового холдинга, а также сведения о лицах, осуществляющих контроль над крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся юридическим лицом, банковским холдингом, страховым холдингом" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 54-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности", пунктом 1 статьи 72-4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг".
3. Форма составляется:
ежеквартально - крупным участником банка второго уровня, являющимся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, банковским холдингом;
ежеквартально - крупным участником страховой (перестраховочной) организации, в случае отсутствия у страховой (перестраховочной) организации страхового холдинга, крупным участником, владеющим (имеющим возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, крупным участником управляющего инвестиционным портфелем, в случае отсутствия у управляющего инвестиционным портфелем крупного участника, владеющего (имеющего возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, являющимися юридическими лицами-резидентами Республики Казахстан, страховым холдингом;
ежегодно - крупными участниками страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимися юридическими лицами-резидентами Республики Казахстан.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 4 Таблицы 1 указываются лица, владеющие десятью или более процентами размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, банковского холдинга, страхового холдинга.

6. 1-кестенің 5-бағаны 4-бағанда көрсетілген тұлға қызметінің сипаты бойынша толтырылады.
7. 1-кестенің 7 және 8-бағандары екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингі акционерлік қоғамның ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған жағдайда толтырылады.
8. 2-кестенің 4-бағанында "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 2-бабына, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабына және "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабына сәйкес бақылау үшін негіздер көрсетіледі.
9. 2-кестені толтыру бойынша талаптар Қазақстан Республикасының бейрезиденттері банк холдингтеріне қолданылмайды.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
29-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерге арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Байланысты тұлғалармен, оның ішінде үлестес тұлғалармен есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы мәмілелер туралы мәліметтер және байланысты тұлғалардың, оның ішінде үлестес тұлғалардың тізілімі
Әкімшілік деректер нысанның индексі: ЗТ БСХ ІҚ_Н7
Кезеңділігі: тоқсан сайын (жыл сайын)
Есепті кезең: 20 ____ жылғы "____" __________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын банк холдингі және сақтандыру холдингі
Ұсыну мерзімі:
тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей, екiншi деңгейдегi банктің ірі қатысушысы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында сақтандыру холдингі болмаған жағдайда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы, инвестициялық портфельді басқарушыда инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушысы болмаған жағдайда Қазақстан Республикасының резиденттері-заңды тұлғалар болып табылатын инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушысы, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын банк холдингі, сақтандыру холдингі
жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденттері-заңды тұлғалар болып табылатын ірі қатысушылары.
Нысан
1-кесте. Байланысты тұлғалармен, оның ішінде үлестес тұлғалармен жасалған мәмілелер туралы есеп
Байланысты (үлестес) тұлға ұйымның атауы, тегі, аты (ол бар болса әкесінің аты)
Бизнес - сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін) немесе сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Резиденттік елі
Тұлға ерекше қатынастармен байланысқан/үлестес тұлғаға жатқызылған белгі
Мәміле түрі
Мәміле мақсаты
Шарттың күні
Шарт жасалған күн
Шарттың қолданысы аяқталған күн
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Жиынттығы
кестенің жалғасы:
Уәкілетті орган шешімінің деректемелері
Мәміле сомасы (мың теңгемен)
Мәміле валютасы
Қамтамасыз етудің болуы туралы мәліметтер (иә/жоқ)
Сыйақы (жылдық пайызбен)
Есепті күнге мәміле түрі бойынша қалдық (мың теңгемен)

6. Графа 5 Таблицы 1 заполняется по характеру деятельности лица, указанного в графе 4.
7. Графы 7 и 8 Таблицы 1 заполняется в случае, если крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, банковский холдинг, страховой холдинг создан в организационно-правовой форме акционерного общества.
8. В графе 4 Таблицы 2 указываются основания для контроля в соответствии со статьей 2 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", статьей 3 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" и статьей 1 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг".
9. Требование по заполнению Таблицы 2 не распространяется на банковские холдинги - нерезиденты Республики Казахстан.
Приложение 29 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Сведения о сделках со связанными, в том числе аффилированными лицами, заключенных в течение отчетного периода, а также действующих по состоянию на отчетную дату и реестр связанных, в том числе аффилированных лиц
Индекс формы административных данных: КУ БСХ ЮЛ_Ф7
Периодичность: ежеквартальная (ежегодная)
Отчетный период: по состоянию на "___" "______________" 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, банковский холдинг, страховой холдинг, являющиеся резидентами Республики Казахстан
Срок представления:
ежеквартально, не позднее тридцати календарных дней, следующих за отчетным кварталом, крупным участником банка второго уровня, крупным участником страховой (перестраховочной) организации, в случае отсутствия у страховой (перестраховочной) организации страхового холдинга, крупным участником, владеющим (имеющим возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, крупным участником управляющего инвестиционным портфелем, в случае отсутствия у управляющего инвестиционным портфелем крупного участника, владеющего (имеющего возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, являющимися юридическими лицами-резидентами Республики Казахстан, банковским холдингом, страховым холдингом, являющимися резидентами Республики Казахстан
ежегодно, не позднее тридцати календарных дней по окончании финансового года, крупными участниками страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимися юридическими лицами-резидентами Республики Казахстан.
Форма
Таблица 1. Отчет о сделках со связанными, в том числе аффилированными лицами
Наименование организации или фамилия, имя отчество (при его наличии) связанного (аффилированного) лица
Бизнес - идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица) или идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Страна резидентства
Признак, в соответствии с которым лицо отнесено к лицу, связанному особыми отношениями (аффилированному)
Вид сделки
Цель сделки
Номер договора
Дата заключения договора
Дата окончания действия договора
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого
продолжение таблицы:
Реквизиты решения уполномоченного органа
Сумма сделки (в тысячах тенге)
Валюта сделки
Сведения о наличии обеспечения (да (нет))
Вознаграждение (в процентах годовых)
Остаток по виду сделки на отчетную дату (в тысячах тенге)

Ескерту (2-16-бағандарда көзделмеген өзге мәліметтер көрсетіледі)
шарттың талаптары бойынша
байланысты емес тұлғалар үшін ішкі талаптар бойынша
11
12
13
14
15
16
17
18
Жиынтығы
2-кесте. Байланысты тұлғалардың, оның ішінде үлестес тұлғалардың тізілімі
Бизнес - сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін) немесе сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Байланысты (үлестес) тұлғаның атауы
Резиденттік елі
Тұлға ерекше қатынастармен байланысқан/үлестес тұлғаға жатқызылған белгі
1
2
3
4
5
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Байланысты тұлғалармен, оның
ішінде үлестес тұлғалармен
есепті кезең ішінде жасалған,
сондай-ақ есепті күнгі жағдай
бойынша қолданыстағы
мәмілелер туралы мәліметтерге
және байланысты тұлғалардың,
оның ішінде үлестес
тұлғалардың тізілімі нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Байланысты тұлғалармен, оның ішінде үлестес тұлғалармен есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы мәмілелер туралы мәліметтер және байланысты тұлғалардың, оның ішінде үлестес тұлғалардың тізілімі (индекс – БСХ ЗТ ІҚ_Н7, кезеңділігі – тоқсан сайын (жыл сайын))
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Байланысты тұлғалармен, оның ішінде үлестес тұлғалармен есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы мәмілелер туралы мәліметтер және байланысты тұлғалардың, оның ішінде үлестес тұлғалардың тізілімі" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңы 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметi туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 54-1-бабының 1-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-1-бабының 1-тармағына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 72-4-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.

Примечание (указываются иные сведения, не предусмотренные графами 2-16)
по условиям договора
по внутренним требованиям для несвязанных лиц
11
12
13
14
15
16
17
18
Итого
Таблица 2. Реестр связанных, в том числе аффилированных лиц
Бизнес - идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица) или идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование связанного (аффилированного) лица
Страна резидентства
Признак, в соответствии с которым лицо отнесено к лицу, связанному особыми отношениями (аффилированному)
1
2
3
4
5
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме сведений о
сделках со связанными,
в том числе аффилированными
лицами, заключенных в течение
отчетного периода, а также
действующих по состоянию на
отчетную дату и реестр
связанных, в том числе
аффилированных лиц
Пояснение по заполнению формы административных данных
Сведения о сделках со связанными, в том числе аффилированными лицами, заключенных в течение отчетного периода, а также действующих по состоянию на отчетную дату и реестр связанных, в том числе аффилированных лиц
(индекс – КУ БСХ ЮЛ_Ф7, периодичность – ежеквартальная (ежегодная))
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Сведения о сделках со связанными, в том числе аффилированными лицами, заключенных в течение отчетного периода, а также действующих по состоянию на отчетную дату и реестр связанных, в том числе аффилированных лиц" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 54-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности", пунктом 1 статьи 72-4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг".

3. Нысанды:
тоқсан сайын – екiншi деңгейдегi банктің ірі қатысушысы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында сақтандыру холдингі болмаған жағдайда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы, инвестициялық портфельді басқарушыда инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушысы болмаған жағдайда Қазақстан Республикасының резиденттері-заңды тұлғалар болып табылатын инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушысы, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын банк холдингі, сақтандыру холдингі;
жыл сайын – сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденттері-заңды тұлғалар болып табылатын ірі қатысушылары мыналар жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Тұлға есеп беретін тұлғамен ерекше қатынастармен байланысқан тұлғаға (үлестес тұлғаға) жатқызылған белгі "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында, "Жауапкершілігі шектеулі және қосымша жауапкершілігі бар серіктестіктер туралы" 1998 жылғы 22 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-1-бабында, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-1-бабында, "Акционерлік қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 64-бабында анықталады.
6. 1 және 2-кестелерде:
1) банк холдингі, сақтандыру холдингі онымен ерекше қатынастармен байланысқан тұлғалар туралы мәліметтерді көрсетеді;
2) екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы үлестес тұлғалар туралы мәліметтерді көрсетеді.
7. 1-кестеде байланысқан тұлғалармен, оның ішінде үлестес тұлғамен операциялардың әрбір түрі бойынша сомасы есепті күні есеп беретін тұлғаның меншікті капиталы мөлшерінен жиынтығында 0,01 пайыздан асатын есеп беретін тұлға байланысқан тұлғалармен, оның ішінде есеп беретін тұлғамен ерекше қатынастағы үлестес тұлғалармен жасасқан барлық мәмілелер туралы мәліметтерді көрсетеді.
8. Тұлғада есеп беретін тұлғамен ерекше қатынастармен байланыстылығының, оның ішінде үлестестігінің бір немесе бірнеше белгісі бар болса 2-кестеде барлық белгілер көрсетіледі.

3. Форма составляется
ежеквартально – крупным участником банка второго уровня, крупным участником страховой (перестраховочной) организации, в случае отсутствия у страховой (перестраховочной) организации страхового холдинга, крупным участником, владеющим (имеющим возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, крупным участником управляющего инвестиционным портфелем, в случае отсутствия у управляющего инвестиционным портфелем крупного участника, владеющего (имеющего возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, являющимися юридическими лицами-резидентами Республики Казахстан, банковским холдингом, страховым холдингом, являющимися резидентами Республики Казахстан;
ежегодно - крупными участниками страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимися юридическими лицами-резидентами Республики Казахстан.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Признак, в соответствии с которым лицо отнесено к лицу, связанному особыми отношениями (аффилированному лицу) с отчитывающимся лицом, определяется статьей 40 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", статьей 12-1 Закона Республики Казахстан от 22 апреля 1998 года "О товариществах с ограниченной и дополнительной ответственностью", статьей 15-1 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности", статьей 64 Закона Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах".
6. В Таблицах 1 и 2:
1) банковский холдинг, страховой холдинг отражают сведения о лицах, связанных с ним особыми отношениями;
2) крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем являющиеся юридическими лицами, отражают сведения об аффилированных лицах.
7. Таблица 1 раскрывает сведения обо всех сделках, отчитывающегося лица с лицами, связанными, в том числе аффилированными с отчитывающимся лицом особыми отношениями, сумма которых по каждому виду операций со связанным, в том числе аффилированными лицом превышает 0,01 процент в совокупности от размера собственного капитала отчитывающегося лица на отчетную дату.
8. Если лицо имеет один или несколько признаков связанности особыми отношениями, в том числе аффилированности с отчитывающимся лицом, в Таблице 2 указываются все признаки.

9. 1-кестенің 11-бағаны ақпарат болмаған жағдайда толтыру міндетті емес.
10. Жылдың басында тоқсан сайынғы Нысанды жасаған кезде 1-кестеде төртінші тоқсан ішінде байланысты тұлғалармен, оның ішінде үлестес тұлғалармен жасалған, сондай-ақ есепті күндегі жағдай бойынша қолданыста болатын мәмілелер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
30-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерге арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау жөніндегі жұмыс кестелерінің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанның индексі: ЖК БСХ ІҚ_Н8
Кезеңділігі: тоқсан сайын (жыл сайын)
Есепті кезең: 20 ____ жылғы "____" __________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: банк холдингі жоқ, банк конгломератының құрамына кіретін екiншi деңгейдегi банк, сақтандыру тобының құрамына кіретін сақтандыру холдингі
Ұсыну мерзімі:
тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей;
жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік бір жүз жиырма күн ішінде.
Нысан
1-кесте. Шоғырландырылған бухгалтерлік балансты жасау бойынша жұмыс кестесі
Көрсеткіштер
1-қатысушы
N қатысушы
Анықтама үшін: қауымдасқан (тәуелді) ұйымдар
Қалдық
Түзетулер
Жиынтығы
Сомасы
жою
Сомасы
жою
Сомасы
дебет
кредит
дебет
кредит
дебет
кредит
1-қатысушы
N қатысушы
1
2

9. Графа 11 Таблицы 1 в случае отсутствия информации не обязательна для заполнения.
10. При составлении ежеквартальной Формы на начало года в Таблице 1 отражаются сделки со связанными, в том числе аффилированными лицами, заключенные в течение четвертого квартала, а также действующие по состоянию на отчетную дату.
Приложение 30 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 8
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о расшифровке рабочих таблиц по составлению консолидированной финансовой отчетности
Индекс формы административных данных: КУ БСХ РТ_Ф8
Периодичность: ежеквартальная (ежегодная)
Отчетный период: по состоянию на "___" "______________" 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: банковский холдинг, банк второго уровня, не имеющий банковского холдинга, входящие в состав банковского конгломерата, страховой холдинг, входящий в состав страховой группы
Срок представления:
ежеквартально, не позднее шестидесяти календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно, в течение ста двадцати календарных дней по окончании финансового года.
Форма
Таблица 1. Рабочая таблица по составлению консолидированного бухгалтерского баланса
Показатели
Участник 1
Участник N
Сумма
элиминирование
Сумма
элиминирование
дебет
кредит
дебет
кредит
1
2

4.1.1
5
Шығыстар
5.1
5.2
Салық салынғанға дейін таза пайда (таза шығын)
Табыс салығы бойынша шығыстар
Табыс салығы төленгеннен кейінгі табыс (шығын)
………
Таза пайда (таза шығын)
……….
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Шоғырландырылған қаржылық
есептілікті жасау жөніндегі
жұмыс кестелерінің талдамасы
туралы есептілік нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау жөніндегі жұмыс кестелерінің талдамасы туралы есеп (индекс – ЖК БСХ ІҚ_Н8, кезеңділігі – тоқсан сайын (жыл сайын))
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау жөніндегі жұмыс кестелерінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңы 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметi туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 54-1-бабының 1-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-1-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды тоқсан сайын және жыл сайын банк конгломератының құрамына кіретін банк холдингі, банк холдингі жоқ екiншi деңгейдегi банк, сақтандыру тобына кіретін сақтандыру холдингі жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-кестенің "Көрсеткіштер" деген 2-бағанында шоғырландырылған (шоғырландырылмаған) қаржылық жағдай туралы бухгалтерлік баланстың көрсеткіштері және олардың талдамасы көрсетіледі.

4.1.1
5
Расходы
5.1
5.2
Чистая прибыль (чистый убыток) до налогообложения
Расходы по подоходному налогу
Прибыль (убыток) после уплаты подоходного налога
………
Чистая прибыль (чистый убыток)
……….
Продолжение таблицы
Справочно: ассоциированные (зависимые) организации
Остаток
Корректировки
Итого
Сумма
Участник 1
Участник N
дебет
кредит
4
5
6
7
8
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме
отчета о расшифровке
рабочих таблиц по составлению
консолидированной финансовой отчетности
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о расшифровке рабочих таблиц по составлению консолидированной финансовой отчетности
(индекс – КУ БСХ РТ_Ф8, периодичность – ежеквартальная (ежегодная))
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о расшифровке рабочих таблиц по составлению консолидированной финансовой отчетности" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 54 и пунктом 1 статьи 54-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежеквартально и ежегодно банковским холдингом, банком второго уровня, не имеющим банковского холдинга, входящими в состав банковского конгломерата, страховым холдингом, входящим в состав страховой группы.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 "Показатели" Таблицы 1 отражаются показатели консолидированного (неконсолидированного) бухгалтерского баланса, отчета о финансовом положении и их расшифровка.

2-кестенің "Көрсеткіштер" деген 2-бағанында құралдар бөлігінде кірістер мен шығыстар талдамасы көрсетіледі.
6. 2-кестедегі мәліметтер екінші деңгейдегі банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының жүзеге асыратын қызметіне байланысты толтырылады.
7. 1 және 2-кестелерде қауымдасқан (тәуелді) ұйымдарды қоспағанда, банк конгломераты қатысушыларының шоғырландырылмаған қаржылық есептілігіндегі көрсеткіштерге сәйкес келетін банк конгломератының барлық қатысушылары бойынша көрсеткіштер көрсетіледі.
Қауымдасқан (тәуелді) ұйымдар бойынша көрсеткіштер 1 және 2-кестелердің 4-бағандарында банк конгломератының, сақтандыру тобының әрбір қатысушысы бойынша көрсетіледі.
8. 1-кестенің 5-бағанында "Активтер" көрсеткіштері үшін тиісті жолда мыналар көрсетіледі:
3.1.3, 3.n.3 бағандар сомасын шегергенде 3.1.1, 3.1.2, 3.n.1, 3.n.2 бағандарының сомасы;
"Міндеттемелер", "Капитал" көрсеткіштері үшін тиісті жолда мыналар көрсетіледі:
3.1.2, 3.n.2 бағандар сомасын шегергенде 3.1.1, 3.1.3, 3.n.1, 3.n.3 бағандарының сомасы;
мұндағы n - банк конгломераты, сақтандыру тобы қатысушыларының саны немесе екінші деңгейдегі банктің еншілес ұйымдары.
9. 1 және 2-кестелердің 8-бағаны бойынша қорытынды көрсеткіштер банк холдингінің, банк холдингі жоқ, банк конгломератының құрамына кіретін екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру тобының құрамына кіретін сақтандыру холдингінің шоғырландырылған қаржылық есептілігіндегі көрсеткіштерге сәйкес келуге тиіс.
10. Банк холдингінің көрсеткіштері басқа банк холдингінің есептілігіне енгізілген жағдайда осы банк холдингінің Нысанды ұсыну талап етілмейді.
11. 1 және 2-кестелердегі деректер мың теңгемен толтырылады.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
31-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерге арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Шоғырландырылған және шоғырландырылмаған қаржылық есептілік және оған түсіндірме жазба
Әкімшілік деректер нысанның индексі: ҚЕ БСХ ІҚ_Н9
Кезеңділігі: тоқсан сайын (жыл сайын)
Есепті кезең: 20 ____ жылғы "____" __________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденттері-заңды тұлғалар болып табылатын ірі қатысушылары, банк холдингі жоқ, банк конгломератының құрамына кіретін екінші деңгейдегі банк, Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын банк холдингі және сақтандыру холдингі
Ұсыну мерзімі:
тоқсан сайын, шоғырландырылған қаржылық есептілік және оған түсіндірме жазба беру үшін есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей;
тоқсан сайын, шоғырландырылмаған қаржылық есептілік беру үшін есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей;
жыл сайын, шоғырландырылған және шоғырландырылмаған қаржылық есептілік және оған түсіндірме жазба беру үшін қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік бір жүз жиырма күн ішінде.
Нысан
1-кесте. Шоғырландырылған және шоғырландырылмаған бухгалтерлік баланс, қаржылық жағдай туралы есеп
Көрсеткіштер
Есептік кезеңнің соңына
………..
………..
Активтер жиынтығы
………..
………..
Міндеттемелер жиынтығы
…………
………….
Капитал жиынтығы
Міндеттемелер мен капитал жиынтығы
2-кесте. Пайда мен шығын туралы шоғырландырылған және шоғырландырылмаған есеп, жиынтық кіріс туралы есеп
Көрсеткіштер
жыл басынан бастап есептік кезеңнің соңына дейінгі кезеңде
………..
………..
…………..
……..
………
Салық салынғанға дейінгі таза пайда (таза шығын)
………
Табыс салығы бойынша шығыстар
Табыс салығы төленгеннен кейінгі пайда (шығын)
Таза пайда (таза шығын)
……..
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Шоғырландырылған және
шоғырландырылмаған
қаржылық есептілік
және оған түсіндірме
жазба нысанына
қосымша
Әкімішілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Шоғырландырылған және шоғырландырылмаған қаржылық есептілік және оған түсіндірме жазба (индексі – КУ БСХ ФО_Ф9, кезеңділігі – тоқсан сайын (жыл сайын))

В графе 2 "Показатели" Таблицы 2 отражается расшифровка доходов и расходов в разрезе инструментов.
6. Сведения в Таблице 2 заполняется в зависимости от осуществляемой деятельности банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации.
7. В Таблицах 1 и 2 отражаются показатели по всем участникам банковского конгломерата соответствующих показателям, содержащимся в неконсолидированной финансовой отчетности участников банковского конгломерата, за исключением ассоциированных (зависимых) организаций.
Показатели по ассоциированным (зависимым) организациям отражаются в графах 4 Таблиц 1 и 2 по каждому участнику банковского конгломерата, страховой группы.
8. В графе 5 Таблицы 1 для показателей "Активы" по соответствующей строке указывается:
сумма столбцов 3.1.1, 3.1.2, 3.n.1, 3.n.2 за вычетом суммы столбцов 3.1.3, 3.n.3;
для показателей "Обязательства", "Капитал" по соответствующей строке указывается:
сумма столбцов 3.1.1, 3.1.3, 3.n.1, 3.n.3 за вычетом суммы столбцов 3.1.2, 3.n.2;
где n - количество участников банковского конгломерата, страховой группы или дочерние организации банка второго уровня.
9. Итоговые показатели по графам 8 Таблиц 1 и 2 должны соответствовать показателям, содержащимся в консолидированной финансовой отчетности, банковского холдинга, банка второго уровня, не имеющего банковского холдинга, входящих в состав банковского конгломерата, страхового холдинга, входящего в состав страховой группы.
10. Представление Формы не требуется банковским холдингом в случае, если показатели данного банковского холдинга включены в отчетность другого банковского холдинга.
11. Данные в Таблицах 1 и 2 заполняются в тысячах тенге.
Приложение 31 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 9
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Консолидированная и неконсолидированная финансовая отчетность и пояснительная записка к ней
Индекс формы административных данных: КУ БСХ ФО_Ф9
Периодичность: ежеквартальная (ежегодная)
Отчетный период: по состоянию на "___" "______________" 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющиеся юридическими лицами-резидентами Республики Казахстан, банк второго уровня, не имеющий банковского холдинга, входящий в состав банковского конгломерата, банковский холдинг, страховой холдинг,
являющиеся резидентами Республики Казахстан
Срок представления:
ежеквартально, не позднее шестидесяти календарных дней, следующих за отчетным кварталом, для консолидированной финансовой отчетности и пояснительной записке к ней;
ежеквартально, не позднее тридцати календарных дней, следующих за отчетным кварталом, для неконсолидированной финансовой отчетности;
ежегодно, в течение ста двадцати календарных дней по окончании финансового года для консолидированной и неконсолидированной финансовой отчетности и пояснительной записке к ней.
Форма
Таблица 1. Консолидированный и неконсолидированный бухгалтерский баланс, отчет о финансовом положении
Показатели
На конец отчетного периода
………..
………..
Итого активы
………..
………..
Итого обязательства
…………
………….
Итого капитал
Итого обязательства и капитал
Таблица 2. Консолидированный и неконсолидированный отчет о прибылях и убытках, отчет о совокупном доходе
Показатели
за период с начала года до конца отчетного периода
………..
………..
…………..
……..
………
Чистая прибыль (чистый убыток) до налогообложения
………
Расходы по подоходному налогу
Прибыль (убыток) после уплаты подоходного налога
Чистая прибыль (чистый убыток)
……..
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме
консолидированной и
неконсолидированной
финансовой отчетности
и пояснительной записке к ней
Пояснение по заполнению формы административных данных
Консолидированная и неконсолидированная финансовая отчетность и пояснительная записка к ней
(индекс – КУ БСХ ФО_Ф9, периодичность – ежеквартальная (ежегодная))

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Шоғырландырылған және шоғырландырылмаған қаржылық есептілік және оған түсіндірме жазба" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 54-1-бабының 1-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-1-бабының 1-тармағына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 72-4-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды:
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында шоғырландырылған қаржылық есептілік және оған түсіндірме жазба ұсынбау бөлігінде сақтандыру холдингі болмаған жағдайда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысын;
нысанды тоқсан сайынғы негізде ұсынбау бөлігінде инвестициялық портфельді басқарушы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының Қазақстан Республикасының резиденті заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысын қоспағанда екiншi деңгейдегi банктің Қазақстан Республикасының резиденті заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын банк холдингі, сақтандыру халдингі, банк холдингі жоқ, банк конгомератының құрамына кіретін екiншi деңгейдегi банктер, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушысы, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденті заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, инвестициялық портфельді басқарушыда Қазақстан Республикасының резиденті заңды тұлға болып табылатын инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушысы болмаған жағдайда тоқсан сайын және жыл сайын ұсынады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Шоғырландырылған және шоғырландырылмаған қаржылық есептілік мыналарды қамтиды: 1-кестеге сәйкес шоғырландырылған және шоғырландырылмаған бухгалтерлік баланс, қаржылық жағдай туралы есеп, 2-кестеге сәйкес пайда мен шығын туралы шоғырландырылған және шоғырландырылмаған есеп, жиынтық кіріс туралы есеп, еркін нысандағы ақша қаражатының қозғалысы туралы есеп және капиталдағы өзгерістер туралы есеп.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Консолидированная и неконсолидированная финансовая отчетность и пояснительная записка к ней" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 54 и пунктом 1 статьи 54-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности", пунктом 1 статьи 72-4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг".
3. Форма представляется ежеквартально и ежегодно крупным участником банка второго уровня, являющимся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, банковским холдингом, страховым холдингом, являющимися резидентами Республики Казахстан, банками второго уровня, не имеющими банковского холдинга, входящими в состав банковского конгломерата, крупным участником, владеющим (имеющим возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, крупным участником управляющего инвестиционным портфелем, являющимся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, в случае отсутствия у управляющего инвестиционным портфелем крупного участника, владеющего (имеющего возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, являющимися юридическими лицами-резидентами Республики Казахстан, за исключением:
крупного участника страховой (перестраховочной) организации, являющегося юридическим лицом, в случае отсутствия у страховой (перестраховочной) организации страхового холдинга, в части не представления консолидированной финансовой отчетности и пояснительная записка к ней;
крупного участника страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, в части непредставления Формы на ежеквартальной основе.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Консолидированная и неконсолидированная финансовая отчетность включает в себя: консолидированный (неконсолидированный) бухгалтерский баланс, отчет о финансовом положении в соответствии с Таблицей 1, консолидированный (неконсолидированный) отчет о прибылях и убытках, отчет о совокупном доходе в соответствии с Таблицей 2, отчет о движении денежных средств и отчет об изменениях в капитале в произвольной форме.

6. Деректер аудиторлық ұйым куәландырмаған не болған жағдайда, аудиторлық ұйым куәландырған шоғырландырылған және шоғырландырылмаған қаржылық есептіліктен толтырылады және мың теңгемен көрсетіледі. Еркін нысанда ұсынылатын есептер, сондай-ақ шоғырландырылған және шоғырландырылмаған қаржылық есептілікке түсіндірме жазба миллион теңгемен берілуі мүмкін.
7. Шоғырландырылған және шоғырландырылмаған қаржылық есептілікке түсіндірме жазба еркін нысанда ұсынылады және мынадай ақпаратты қамтуы тиіс:
1) негізгі мәліметтер, оның ішінде шоғырландырылған есептілік үшін - қаржылық есептілікке кіретін ұйымдардың тізбесі, қаржылық есептілікті жасау тәсілдерінің толық сипаттамасы, әрбір ұйым бойынша еншілес және қауымдастырылған (тәуелді) ұйымдарға инвестицияларды есепке алу тәсілдері;
2) қаржылық есептілікке талдамалар және түсіндірмелер;
3) есептік кезеңнен кейінгі маңызды оқиғалар (есептік күн мен қаржылық есептілік жасалған күн арасындағы кезеңде болатын және қаржылық жағдайына ықпал ететін және ықпал етуі мүмкін оқиғалар) туралы ақпарат.
8. Екiншi деңгейдегi банктерді қоспағанда, екінші деңгейдегі банктің Қазақстан Республикасының резиденті заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы Шоғырландырылмаған қаржылық есептілік бойынша нысанды екiншi деңгейдегi банктің ірі қатысушысы бойынша және онда екiншi деңгейдегi банктің ірі қатысушысы ірі қатысушы (ірі акционер) болып табылатын әрбір ұйым бойынша жасайды.
9. Екінші деңгейдегі банк болып табылатын банк конгломератының қатысушысын қоспағанда, банк конгломератының (сақтандыру тобының) құрамына кіретін банк холдингі (сақтандыру холдингі) шоғырландырылмаған қаржылық есептіліктің нысанын банк конгломератының (сақтандыру тобының) әрбір мүшесі бойынша бөлек дайындалады.
10. Шоғырландырылған және шоғырландырылмаған қаржылық есептілік пен оған түсіндірме жазбаны ұсыну талабы банк холдингі жоқ, банк конгломератының құрамына кіретін екінші деңгейдегі банкке қолданылмайды.
Банк холдингі жоқ, банк конгломератының құрамына кіретін екiншi деңгейдегi банк Шоғырландырылмаған қаржылық есептілік бойынша нысанды әрбір еншілес ұйым бойынша бөлек жасайды.
11. Бір банк конгломератының құрамына бірнеше банк холдингі кірген жағдайда, онда банк конгломератының әрбір қатысушысы бойынша Шоғырландырылмаған есептілік бойынша нысанды ұсыну тек бір ғана банк холдингінен (банк конгломератының жоғарғы деңгейі) талап етіледі.

6. Данные заполняются из консолидированной и неконсолидированной финансовой отчетности, не заверенной аудиторской организацией, либо заверенной аудиторской организации при ее наличии и указываются в тысячах тенге. Отчеты, предоставляемые в произвольной форме, а также пояснительная записка к консолидированной и неконсолидированной финансовой отчетности могут предоставляться в миллионах тенге.
7. Пояснительная записка к консолидированной и неконсолидированной финансовой отчетности предоставляется в произвольной форме и должна содержать, в том числе следующую информацию:
1) основные сведения, в том числе для консолидированной отчетности - перечень организаций, данные которых включаются в финансовую отчетность, подробное описание методов составления финансовой отчетности, методы учета инвестиций в дочерние и ассоциированные (зависимые) организации в разрезе каждой организации;
2) расшифровки и пояснения к финансовой отчетности;
3) информацию о существенных событиях после отчетной даты (события, которые происходят в период между отчетной датой и датой составления финансовой отчетности и которые оказывают или могут оказывать влияние на финансовое состояние).
8. Крупным участником банка второго уровня, являющимся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, Форма по неконсолидированной отчетности составляется по крупному участнику банка второго уровня и каждой организации, в которой крупный участник банка второго уровня является крупным участником (крупным акционером), за исключением банков второго уровня.
9. Банковским холдингом (страховым холдингом), входящим в состав банковского конгломерата (страховой группы), Форма по неконсолидированной финансовой отчетности составляется по каждому участнику банковского конгломерата (страховой группы) в отдельности, за исключением участника банковского конгломерата, являющегося банком второго уровня.
10. Требование по представлению консолидированной и неконсолидированной финансовой отчетности и пояснительной записке к ней не распространяется на банк второго уровня, не имеющий банковского холдинга, входящий в состав банковского конгломерата.
Банк второго уровня, не имеющий банковского холдинга, входящий в состав банковского конгломерата, представляет Форму по неконсолидированной финансовой отчетности по каждой дочерней организации в отдельности.
11. В случае если в состав одного банковского конгломерата входит несколько банковских холдингов, то представление Формы по неконсолидированной отчетности по каждому участнику банковского конгломерата требуется только для одного из банковских холдингов (верхний уровень банковского конгломерата).

12. Банк холдингі және банк холдингі жоқ, банк конгломератының құрамына кіретін екiншi деңгейдегi банк бұрын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне есепті кезең үшін шоғырландырылмаған қаржылық есептілікті ұсынған болса, онда оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ұсыну талап етілмейді.
13. Егер шоғырландырылған және шоғырландырылмаған бухгалтерлік баланстағы және банк конгломераты, сақтандыру тобы қатысушыларының пайдасы мен зияндары туралы есептегі мәліметтер осы қаулыға 8-қосымшада көрсетілген жағдайда, онда банк конгломератының (сақтандыру тобының) әрбір қатысушысы бойынша мәліметтер бөлек талап етілмейді.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
32-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурсына орналастырылды: www.nationalbank.kz
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акциялары санының және (немесе) пайыздық арақатынасының өзгеруі, сондай-ақ акцияларды сатып алу үшін пайдаланылатын қаражат көздері туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысанының индексі: КУ ФЮЛ _Ф10
Кезеңділігі: акциялардың саны және (немесе) пайыздық арақатынасы өзгерген жағдайда
Шешім қабылданған күні 20__ жылғы "___" "________________"
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингі
Ұсыну мерзімі: екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі акциялар санының және (немесе) пайыздық арақатынасының өзгеруі туралы шешім қабылданған күннен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде.
Нысан
1-кесте. Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акциялары санының және (немесе) пайыздық арақатынасының өзгеруі туралы мәліметтер
Бизнес - сәйкестендіру нөмірі
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы
Ол арқылы екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акцияларын жанама иелену жүзеге асырылатын ұйымның атауы
Пайыздық арақатынасы өзгергенге дейінгі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акцияларының саны
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акциялары санының және пайыздық арақатынасының өзгеруі туралы мәліметтер
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тиесілі акцияларының саны (дана)
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тиесілі акциялары санының екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дауыс беретін акциялар санына пайыздық арақатынасы
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тиесілі акциялары санының екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының орналастырылған (артықшылықты және сатып алынған) акциялары санына пайыздық арақатынасы
Қарсы агент /мәміленің түрі
Шарттың № және күні
Акциялар саны (дана)
Брокердің атауы
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бір акциясын иелену/сату бағасы, теңгемен
Акциялардың баланстық құны / екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұ йымының қатысу сомасы (мың теңгемен)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы:
Пайыздық арақатынасы өзгергеннен кейінгі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акцияларының саны
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тиесілі акцияларының саны (дана)
Тиесілі акциялар санының екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дауыс беретін акциялар санына пайыздық арақатынасы
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тиесілі акциялары санының екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының орналастырылған (артықшылықты және сатып алынғанды шегергенде) акциялары санына пайыздық арақатынасы
13
14
15
2-кесте. Акцияларды сатып алу үшін пайдаланылатын қаражат көздері
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлғасы болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акцияларын сатып алу талаптары және тәртібі туралы мәліметтер
Құжаттарды қоса берумен екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акцияларын сатып алу үшін пайдаланылатын көздер мен қаражаттың сипаттамасы
1
2
3
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Екiншi деңгейдегi банктің,
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының заңды немесе
жеке тұлғасы болып
табылатын ірі қатысушысына,
банк холдингіне, сақтандыру
холдингіне тиесілі екiншi
деңгейдегi банктің, сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының
акциялары санының және
(немесе) пайыздық
арақатынасының
өзгеруі, сондай-ақ
акцияларды сатып алу үшін
пайдаланылатын қаражат
көздері туралы мәліметтер
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлғасы болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акциялары санының және (немесе) пайыздық арақатынасының өзгеруі, сондай-ақ акцияларды сатып алу үшін пайдаланылатын қаражат көздері туралы мәліметтер (индексі – КУ ФЮЛ _Ф10, кезеңділігі – акциялар саны және (немесе) пайыздық арақатынасы өзгерген жағдайда)

12. В случае, если банковский холдинг и банк второго уровня, не имеющий банковского холдинга, входящий в состав банковского конгломерата, ранее представил в Национальный Банк Республики Казахстан неконсолидированную финансовую отчетность за отчетный период, то ее предоставление в Национальный Банк Республики Казахстан не требуется.
13. В случае если сведения из консолидированного и неконсолидированного бухгалтерского баланса и отчета о прибылях и убытках участников банковского конгломерата, страховой группы отражены в Приложении 8 к настоящему постановлению, то предоставление данных сведений по каждому участнику банковского конгломерата (страховой группы) в отдельности не требуется.
Приложение 32 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 10
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Сведения об изменении количества и (или) процентного соотношения акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющемуся юридическим или физическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу, а также источники средств, используемых для приобретения акций
Индекс формы административных данных: КУ ФЮЛ _Ф10
Периодичность: в случае изменения количества и (или) процентного соотношения акций
Дата принятия решения "___" "________________" 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющийся юридическим или физическим лицом, банковский холдинг, страховой холдинг
Срок представления: в течение тридцати календарных дней со дня принятия решения об изменении количества и (или) процентного соотношения акций, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющемуся юридическим или физическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу.
Форма
Таблица 1. Сведения об изменении количества и (или) процентного соотношения акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющемуся юридическим или физическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу
Бизнес - идентификационный номер
Наименование банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации
Наименование организации через которую осуществляется косвенное владение акциями банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации
Количество принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющемуся юридическим или физическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации до изменения процентного соотношения
Сведения об изменении количества и процентного соотношения акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации
Количество принадлежащих акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации (штук)
Процентное соотношение количества принадлежащих акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации к количеству голосующих акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации
Процентное соотношение количества принадлежащих акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации к количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации
Контр агент ,вид сделки
№ и дата договора
Количество акций (штук)
Наименование брокера
Цена приобретения (реализации) одной акции банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации в тенге
Балансовая стоимость акции (сумма участия банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации) (в тысячах тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
продолжение таблицы:
Количество принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющемуся юридическим или физическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации после изменения процентного соотношения
Количество принадлежащих акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации (штук)
Процентное соотношение количества принадлежащих акций к количеству голосующих акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации
Процентное соотношение количества принадлежащих акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации к количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации
13
14
15
Таблица 2. Источники средств, используемых для приобретения акций
Сведения об условиях и порядке приобретения крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющимся юридическим или физическим лицом, банковским холдингом, страховым холдингом акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации
Описание источников и средств, используемых для приобретения акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, с приложением подтверждающих документов
1
2
3
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме сведений
об изменении количества и (или)
процентного соотношения акций
банка второго уровня, страховой
(перестраховочной) организации,
принадлежащих крупному
участнику банка второго уровня,
страховой (перестраховочной)
организации,
являющемуся юридическим или
физическим лицом, банковскому
холдингу, страховому холдингу,
а также источников
средств, используемых
для приобретения акций
Пояснение по заполнению формы административных данных
Сведения об изменении количества и (или) процентного соотношения акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющемуся юридическим или физическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу, а также источники средств, используемых для приобретения акций
(индекс – КУ ФЮЛ _Ф10, периодичность – в случае изменения количества и (или) процентного соотношения акций)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлғасы болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акциялары санының және (немесе) пайыздық арақатынасының өзгеруі, сондай-ақ акцияларды сатып алу үшін пайдаланылатын қаражат көздері туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 54-1-бабы 1-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-1-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлғасы болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі акциялар саны өзгерген жағдайда екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлғасы болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингі есептің нысанын жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды. Нысанды жеке тұлға ұсынған кезде жеке тұлға қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Электрондық форматтағы есепке екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акциялары санын және (немесе) пайыздық арақатынасын өзгерту туралы шешім қабылдау фактісін растайтын құжаттар, сондай-ақ екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акцияларын сатып алу үшін пайдаланылған көздер мен қаражаттарды растайтын құжаттар еркін нысанда қоса беріледі.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
33-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурсына орналастырылды: www.nationalbank.kz
Сақтандыру тобына қатысушылардың сақтандыру тобы меншікті капиталының он және одан көп пайызын құрайтын есепті күнгі жағдай бойынша жұмыс істейтін үшінші тұлғалар (тұлғалар тобы) алдындағы барлық міндеттемелері туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысанының индексі: СГ ЮЛ_Ф11
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы ___ тоқсан
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру тобының құрамына кіретін сақтандыру холдингі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей.
Нысан
Контр агенттің атауы
Операция түрі
Валюта түрі
Сомасы (мың теңгемен)
Шарттың жасалған күні (талаптарды орындаудың басталған күні)
Шарттың қолданылуының аяқталған күні (талаптарды орындаудың аяқталған күні)
1
2
3
4
5
6
7

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Сведения об изменении количества и (или) процентного соотношения акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющемуся юридическим или физическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу, а также источники средств, используемых для приобретения акций" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 54-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 1статьи 74-1 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма отчета составляется крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющимся юридическим или физическим лицом, банковским холдингом, страховым холдингом, в случае изменения количества акций, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющемуся юридическим или физическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета. При представлении Формы физическим лицом подписывается физическим лицом.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В электронном формате к отчету прилагаются документы, подтверждающие факт принятия решения об изменении количества и (или) процентного соотношения акций, а также документы, подтверждающие источники и средства, использованные для приобретения акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, в произвольной форме.
Приложение 33 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 11
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Сведения обо всех обязательствах участников страховой группы перед третьими лицами (группой лиц), составляющих десять и более процентов от собственного капитала страховой группы, действующих по состоянию на отчетную дату
Индекс формы административных данных: СГ ЮЛ_Ф11
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: за ___ квартал 20__года
Круг лиц, представляющих информацию: страховой холдинг, входящий в состав страховой группы
Срок представления: ежеквартально, не позднее шестидесяти календарных дней, следующих за отчетным кварталом.
Форма
Наименование контрагента
Вид операции
Вид валюты
Сумма (в тысячах тенге)
Дата заключения (дата начала выполнения условий) договора
Дата окончания действия (дата окончания выполнения условий) договора
1
2
3
4
5
6
7

1. (1 сақтандыру тобы қатысушының атауы)
1.1
1.2
1 қатысушысы міндеттемелерінің жиынтығы
n. (n сақтандыру тобы қатысушының атауы)
n.1
n.2
n қатысушысы міндеттемелерінің жиынтығы
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Сақтандыру тобына
қатысушылардың
сақтандыру тобы меншікті
капиталының он және одан көп
пайызын құрйтын, есепті күнгі
жағдай бойынша қолданыстағы
үшінші тұлғалар (тұлғалар тобы)
алдындағы барлық
міндеттемелері туралы
мәліметтерге
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Сақтандыру тобына қатысушылардың сақтандыру тобы меншікті капиталының он және одан көп пайызын құрайтын, есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы үшінші тұлғалар (тұлғалар тобы) алдындағы барлық міндеттемелері туралы мәліметтер (индексі – СГ ЮЛ_Ф11, кезеңділігі – тоқсан сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Сақтандыру тобына қатысушылардың сақтандыру тобы меншікті капиталының он және одан көп пайызын құрйтын, есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы үшінші тұлғалар (тұлғалар тобы) алдындағы барлық міндеттемелері туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-1-бабы 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру тобының құрамына кіретін сақтандыру холдингі тоқсан сайын жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 5-бағанда сақтандыру тобына қатысушылардың сақтандыру тобы меншікті капиталының он және одан көп пайызын құрайтын, есепті күнгі жағдай бойынша үшінші тұлғалар (тұлғалар тобы) алдындағы барлық міндеттемелерінің сомасы көрсетіледі.

1. (Наименование участника страховой группы 1)
1.1
1.2
Итого обязательства участника 1
n. (Наименование участника страховой группы n)
n.1
n.2
Итого обязательства участника n
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме
сведения обо всех
обязательствах Участников
страховой группы
перед третьими лицами
(группой лиц), составляющих
десять и более процентов от
собственного капитала
страховой группы, действующих
по состоянию на отчетную дату
Пояснение по заполнению формы административных данных
Сведения обо всех обязательствах участников страховой группы перед третьими лицами (группой лиц), составляющих десять и более процентов от собственного капитала страховой группы, действующих по состоянию на отчетную дату
(индекс – СГ ЮЛ_Ф11, периодичность – ежеквартально)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Сведения обо всех обязательствах участников страховой группы перед третьими лицами (группой лиц), составляющих десять и более процентов от собственного капитала страховой группы, действующих по состоянию на отчетную дату" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежеквартально страховым холдингом, входящим в состав страховой группы.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 5 указывается сумма обязательств участников страховой группы перед третьими лицами (группой лиц), составляющих десять и более процентов от собственного капитала страховой группы, на отчетную дату.

6. n символы - сақтандыру тобындағы қатысушылар саны.
7. Сақтандыру тобына қатысушылардың атауы "1. (1 сақтандыру тобына қатысушының атауы), n. (n сақтандыру тобына қатысушының атауы") жолдарында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
34-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурсына орналастырылды: www.nationalbank.kz
Есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күндегі жағдай бойынша жұмыс істейтін сақтандыру тобының топ ішіндегі мәмілелер туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысанының индексі: СГ ЮЛ_Ф12
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__жылғы ___ тоқсан үшін
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру тобының құрамына кіретін сақтандыру холдингі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей.
Нысан
Сақтандыру тобының қатысушысы (мәміле шарты бойынша 1 тарап)
Сақтандыру тобының қатысушысы (мәміле шарты бойынша 2 тарап)
Мәміле түрі
Мәміле сомасы (мың теңгемен)
Атауы
Бизнес - сәйкестендіру нөмірі (бар болса)
Атауы
Бизнес - сәйкестендіру нөмірі (бар болса)
Есепті тоқсан ішінде жүргізілген айналымдар
есепті тоқсанның аяғындағы талаптардың қалдықтары
Негізгі борыш
есептелген сыйақы
дисконттар, сыйлықақылар
Оң (теріс)
түзетулер
резервтер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
2
Жиынтығы
Х
Х
Х
Х
Х
Х
кестенің жалғасы:
Шарт бойынша сыйақы мөлшерлемесі (жылдық пайызбен)
Шарт жасау күні
Шарттың қолданылуы аяқталған күн (ұзартуды ескере отырып)
Ескерту
13
14
15
16
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Есепті кезең ішінде жасалған,
сондай-ақ есепті күндегі жағдай
бойынша қолданыстағы
сақтандыру тобының топ
ішіндегі мәмілелер
туралы мәліметтер нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күндегі жағдай бойынша қолданыстағы сақтандыру тобының топ ішіндегі мәмілелер туралы мәліметтер (индексі – СГ ЮЛ_Ф12, кезеңділігі – тоқсан сайын)

6. Символ n - количество участников в страховой группе.
7. Наименования участников страховой группы указываются в строках "1. (Наименование участника страховой группы 1) n. (Наименование участника страховой группы n").
Приложение 34 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 12
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Сведения о внутригрупповых сделках страховой группы, заключенные в течение отчетного периода, а также действующие по состоянию на отчетную дату
Индекс формы административных данных: СГ ЮЛ_Ф12
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: за ___ квартал 20__года
Круг лиц, представляющих информацию: страховой холдинг, входящий в состав страховой группы
Срок представления: ежеквартально, не позднее шестидесяти календарных дней, следующих за отчетным кварталом.
Форма
Участник страховой группы (сторона 1 по договору сделки)
Участник страховой группы (сторона 2 по договору сделки)
Вид сделки
Сумма сделки (в тысячах тенге)
Наименование
Бизнес - идентификационный номер (при наличии)
Наименование
Бизнес - идентификационный номер (при наличии)
Обороты, проведенные в течение отчетного квартала
остатки требований на конец отчетного квартала
Основной долг
начисленное вознаграждение
дисконты, премии
Положительные (отрицательные) корректировки
резервы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
2
Итого
Х
Х
Х
Х
Х
Х
продолжение таблицы:
Ставка вознаграждения по договору (в процентах годовых)
Дата заключения договора
Дата окончания действия договора (с учетом пролонгаций)
Примечание
13
14
15
16
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме
сведения о внутригрупповых
сделках страховой группы,
заключенные в течение
тчетного периода, а также
действующие по состоянию
на отчетную дату
Пояснение по заполнению формы административных данных
Сведения о внутригрупповых сделках страховой группы, заключенных в течение отчетного периода, а также действующих по состоянию на отчетную дату
(индекс – СГ ЮЛ_Ф12, периодичность – ежеквартально)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күндегі жағдай бойынша қолданыстағы сақтандыру тобының топ ішіндегі мәмілелер туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-1-бабы 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру тобының құрамына кіретін сақтандыру холдингі тоқсан сайын жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысандағы мәміле бір рет көрсетіледі.
6. Егер мәміле сақтандыру тобының бірнеше қатысушысының қатысуын көздейтін болса, есепте ақша қозғалысы басталатын сақтандыру тобының қатысушысы - 1 тарап және сақтандыру тобының соңғы қатысушысы - мәміле бойынша пайда алушы - 2 тарап көрсетіледі. Бұл ретте ескертуде аралық қатысушыларды және олардың қатысу мақсатын көрсету қажет.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
35-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
13-қосымша
Екiншi деңгейдегi банктердің ірі қатысушыларының, банк холдингтерінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының ірі қатысушыларының, сақтандыру холдингтерінің, инвестициялық портфельді басқарушылардың ірі қатысушыларының, екінші деңгейдегі банктердің есептілікті ұсыну қағидалары
1. Осы Екiншi деңгейдегi банктердің ірі қатысушыларының, банк холдингтерінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының ірі қатысушыларының, сақтандыру холдингтерінің, инвестициялық портфельді басқарушылардың ірі қатысушыларының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушыларының, екінші деңгейдегі банктердің есептілікті ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметi туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы (бұдан әрі - Банктер туралы заң), "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы (бұдан әрі - Сақтандыру қызметі туралы заң), "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі (бұдан әрі - Бағалы қағаздар рыногы туралы заң) Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне банктердің ірі қатысушыларының, банк холдингтерінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының ірі қатысушыларының, сақтандыру холдингтерінің, инвестициялық портфельді басқарушылардың ірі қатысушыларының, екінші деңгейдегі банктердің есептілікті ұсыну тәртібін белгілейді.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Сведения о внутригрупповых сделках страховой группы, заключенные в течение отчетного периода, а также действующие по состоянию на отчетную дату" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежеквартально страховым холдингом, входящим в состав страховой группы.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Сделка в Форме указывается один раз.
6. В случае, если сделка предусматривает участие нескольких участников страховой группы в отчете указывается сторона 1 - участник страховой группы, от которого начинается движение денег и сторона 2 - конечный участник страховой группы - выгодоприобретатель по сделке. При этом в примечании необходимо указать промежуточных участников и цель их участия в сделке.
Приложение 35 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 13
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Правила представления отчетности крупными участниками банков второго уровня, банковскими холдингами, крупными участниками страховых (перестраховочных) организаций, страховыми холдингами, крупными участниками управляющих инвестиционным портфелем, банками второго уровня
1. Настоящие Правила представления отчетности крупными участниками банков второго уровня, банковскими холдингами, крупными участниками страховых (перестраховочных) организаций, страховыми холдингами, крупными участниками управляющих инвестиционным портфелем, банками второго уровня (далее - Правила), разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республике Казахстан", от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности", от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" (далее - Закон о рынке ценных бумаг) и устанавливают порядок представления в Национальный Банк Республики Казахстан отчетности крупными участниками банков, банковскими холдингами, крупными участниками страховых (перестраховочных) организаций, страховыми холдингами, крупными участниками управляющих инвестиционным портфелем, банками второго уровня.

2. Екiншi деңгейдегi банктің, банк холдингінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру холдингінің, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысының, екінші деңгейдегі банктің есептілігі Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне электрондық форматта беріледі.
Заңды тұлғаның қағаз тасымалдағыштағы есептілігіне ұйымның бірінші басшысы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар қол қояды және екiншi деңгейдегi банктің, банк холдингінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру холдингінің, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысының, екінші деңгейдегі банктің ірі қатысушында сақталады.
Электрондық форматта берілген деректердің, қағаз тасымалдағыштағы деректерге сәйкестігін ұйымның бірінші басшысы (ол болмаған кезде – есепке қол қоюға уәкілетті тұлға) және бас бухгалтер қамтамасыз етеді.
3. Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы, өзге екiншi деңгейдегi банктің және (немесе) өзге сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) өзге инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушы болып табылатын жеке тұлға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне оларда ірі қатысушы болып табылатын өзге банк және (немесе) өзге сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) өзге инвестициялық портфельді басқарушы бойынша мәліметтер ескеріле отырып жасалған есепті кезең үшін мәліметтер және ақпаратты ұсынады.
4. Есеп саясаты қаржылық есептілікті Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне алғаш ұсынған, сондай-ақ есеп саясатына өзгерістер енгізу кезінде екiншi деңгейдегi банктің, банк холдингінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру холдингінің, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысының, екінші деңгейдегі банктің ірі қатысушының қаржылық есептілігіне қоса беріледі.
5. Біз мезгілде банк холдингі және (немесе) сақтандыру холдингі және (немесе) инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы және (немесе) өзге де екінші деңгейдегі банктің және (немесе) өзге де сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы болып табылатын заңды тұлға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне осы қаулыда көзделген есептілікті ол ірі қатысушы болып табылатын өзге банк және (немесе) өзге сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) өзге инвестициялық портфельді басқарушы бойынша мәліметтер ескеріле отырып талап етілетін кезеңде жасалған есептілікті ұсынады.

2. Отчетность крупного участника банка второго уровня, банковского холдинга, страховой (перестраховочной) организации, страхового холдинга, управляющего инвестиционным портфелем, банка второго уровня представляется в Национальный Банк Республики Казахстан в электронном формате.
Отчетность на бумажном носителе юридического лица подписывается первым руководителем организации, главным бухгалтером или лицами, уполномоченными ими на подписание отчета, и хранится у крупного участника банка второго уровня, банковского холдинга, страховой (перестраховочной) организации, страхового холдинга, управляющего инвестиционным портфелем, банка второго уровня.
Идентичность данных, представляемых в электронном формате, данным на бумажном носителе обеспечивается первым руководителем организации (на период его отсутствия - лицом, уполномоченным на подписание отчета) и главным бухгалтером.
3. Крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем - физическое лицо, являющийся одновременно крупным участником иного банка второго уровня и (или) иной страховой (перестраховочной) организации и (или) иного управляющего инвестиционным портфелем, представляет в Национальный Банк Республики Казахстан сведения и информацию за отчетный период, с учетом сведений по иному банку и (или) иной страховой (перестраховочной) организации и (или) иному управляющему инвестиционным портфелем, в которых он является крупным участником.
4. Учетная политика прилагается в произвольной форме к финансовой отчетности крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, банковского холдинга, страхового холдинга, банка второго уровня в случае представления финансовой отчетности в Национальный Банк Республики Казахстан впервые, а также при внесении изменений в учетную политику.
5. Юридическое лицо, являющееся одновременно банковским холдингом и (или) страховым холдингом и (или) крупным участником управляющего инвестиционным портфелем, и (или) крупным участником иного банка второго уровня и (или) иной страховой (перестраховочной) организации и (или) управляющего инвестиционным портфелем, представляет в Национальный Банк Республики Казахстан отчетность, предусмотренную настоящим постановлением, за требуемый период, составленную с учетом сведений по иному банку и (или) иной страховой (перестраховочной) организации и (или) иному управляющему инвестиционным портфелем, в которых оно является крупным участником и (или) банковским холдингом и (или) страховым холдингом и (или) крупным участником, управляющего инвестиционным портфелем.

6. Осы қаулының 1-тармағының 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында көзделген есептілікті ұсыну бойынша талаптар екінші деңгейдегі банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельдің басқарушының немесе банк холдингінің, сақтандыру холдингінің ірі қатысушысы мәртебесі бар екінші деңгейдегі банктерге, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының немесе сақтандыру холдингінің ірі қатысушысы мәртебесі бар сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына қолданылмайды.
7. Екінші деңгейдегі банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушылары, банк холдингтері, сақтандыру холдингтері, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан да көп пайызына ие (дауыс беруге мүмкіндігі бар) ірі қатысушылар, екінші деңгейдегі банктер осы қаулының 1-тармағының 8) және 9) тармақшаларында көзделген жылдық есептілікті ұсынған кезде төртінші тоқсан үшін аталған нысандарды ұсыну талап етілмейді.
8. Егер есеп беретін тұлға осы қаулының 2-тармағында белгіленген есептілік ұсыну мерзімінде екінші деңгейдегі банктің ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы, сақтандыру холдингі, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы мертебесінен айырылса, мәртебесі жойылған күннің алдындағы соңғы есепті кезеңдегі есептілік белгіленген мерзімдерде ұсынылады.
9. Осы қаулының 1-тармағының 5), 6) және 7) тармақшаларында көзделген есептілік нысандары бойынша мәліметтер болмаған жағдайда, екінші деңгейдегі банктердің қатысушыларының, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушылары аталған нысандарды бос бағандармен ұсынады.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
36-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
1-қосымша
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесі
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілігіне мыналар кіреді:
1) зейнетақы активтерінің құны туралы есеп;
2) зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп;
3) сыртқы басқарудағы активтер туралы есеп;
4) міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп;
5) жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарының көлемі және жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны туралы есеп;

6. Требования по предоставлению отчетности, предусмотренной подпунктами 4), 5), 6) и 7) пункта 1 настоящего постановления не распространяются на банки второго уровня, имеющих статус крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем или банковского холдинга, страхового холдинга, а также страховой (перестраховочной) организации, имеющей статус крупного участника страховой (перестраховочной) организации или страхового холдинга.
7. При представлении годовой отчетности крупными участниками банков второго уровня, страховых (перестраховочных) организаций, управляющего инвестиционным портфелем, банковскими холдингами, страховыми холдингами, крупными участниками, владеющими (имеющими возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, банками второго уровня, предусмотренной подпунктами 8) и 9) пункта 1 настоящего постановления, представление указанных форм за четвертый квартал не требуется.
8. В случае если, к сроку предоставления отчетности, установленному пунктом 2 настоящего постановления, отчитывающееся лицо утратило статус крупного участника банка второго уровня, банковского холдинга, крупного участника страховых (перестраховочных) организаций, страхового холдинга, крупного участника управляющих инвестиционным портфелем, отчетность за последний отчетный период, предшествующий дате утраты статуса представляется в установленные сроки.
9. В случае отсутствия сведений по формам отчетности, предусмотренной подпунктами 5), 6) и 7) пункта 1 настоящего постановления, крупные участники банков второго уровня, страховых (перестраховочных) организаций, управляющего инвестиционным портфелем, указанные формы представляют с пустыми графами.
Приложение 36 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Перечень отчетности единого накопительного пенсионного фонда
Отчетность единого накопительного пенсионного фонда включает в себя:
1) отчет о стоимости пенсионных активов;
2) отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов;
3) отчет об активах, находящихся во внешнем управлении;
4) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) обязательных пенсионных взносов;
5) отчет об объемах обязательных пенсионных взносов работодателя и количестве условных пенсионных счетов физических лиц;

6) ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп;
7) міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары салымшыларының (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп;
8) Қазақстан Республикасының облыстары бойынша міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп;
9) жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарының көлемі және Қазақстан Республикасының облыстары бойынша жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны (жеке тұлғаның тұрғылықты жері бойынша) туралы есеп;
10) Қазақстан Республикасының облыстары бойынша ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп;
11) Қазақстан Республикасының облыстары бойынша міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары салымшыларының (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп);
12) міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерi туралы есеп;
13) жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерi туралы есеп;
14) меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп;
15) меншікті активтер есебінен жасалған кері репо және репо операциялары туралы есеп;
16) меншікті активтер есебінен орналастырылған салымдар мен ақша және ақша қаражатының баламалары туралы есеп;
17) басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп;
18) меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп;
19) дефолтқа жол берген эмитенттердің зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдары бойынша есеп;
20) міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы туралы есеп;
21) шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны туралы туралы есеп.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
37-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурсына орналастырылды: www.nationalbank.kz
Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1- ENPF_PA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20 ___ жылғы "__"________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей (сыртқы басқаруға берілген зейнетақы активтері болған жағдайда, есепті айдан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей)
Нысан
____________________ есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері
(теңге)
р/с №
Көрсеткіш
күні, айы, жылы
күні, айы, жылы
1
2
3
1.
Инвестициялық шоттардағы күн басындағы қалдық, оның ішінде:
1.1.
теңгемен
1.2.
шетел валютасымен
2.
Инвестициялық шоттарға келіп түскен күн соңындағы ақша, оның ішінде:
2.1.
теңгемен
2.2.
шетел валютасымен
3.
Инвестициялық шоттардан шығарылған күн соңындағы ақша, оның ішінде:
3.1.
теңгемен
3.2.
шетел валютасымен
4.

6) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) добровольных пенсионных взносов;
7) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) обязательных профессиональных пенсионных взносов;
8) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) обязательных пенсионных взносов по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя));
9) отчет об объемах обязательных пенсионных взносов работодателя и количестве условных пенсионных счетов физических лиц по областям Республики Казахстан (по месту жительства физического лица);
10) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) добровольных пенсионных взносов по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя));
11) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) обязательных профессиональных пенсионных взносов по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя));
12) отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам;
13) отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам работодателя;
14) отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов;
15) отчет об операциях обратное репо и репо, совершенных за счет собственных активов;
16) отчет о вкладах и деньгах и эквивалентов денежных средств, размещенных за счет собственных активов;
17) отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц;
18) отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов;
19) отчет по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов;
20) отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов;
21) отчет о стоимости одной условной единицы условных пенсионных обязательств.
Приложение 37 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о стоимости пенсионных активов
Индекс формы административных данных: 1- ENPF_PA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__"________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем (в случае наличия пенсионных активов, переданных во внешнее управление, не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным месяцем)
Форма
Пенсионные активы, сформированные за счет ____________________________
(в тенге)
№ п/п
Показатель
дата, месяц, год
дата, месяц, год
1
2
3
1.
Остаток на инвестиционных счетах на начало дня, в том числе:
1.1.
в тенге
1.2.
в иностранных валютах
2.
Поступило денег на инвестиционные счета на конец дня, в том числе:
2.1.
в тенге
2.2.
в иностранных валютах
3.
Выбыло денег с инвестиционных счетов на конец дня, в том числе:
3.1.
в тенге
3.2.
в иностранных валютах
4.

Күн соңындағы "таза" зейнетақы активтері құнының жиынтығы ((13)-(23))
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Зейнетақы активтерінің құны
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп (индексі – 1- ENPF_PA, кезеңділігі – ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабы 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды ай сайын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап Нысан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша және жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша жеке-жеке ұсынылады.
"есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері" жолында зейнетақы жарналарына: "міндетті зейнетақы жарналарына, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарына және ерікті зейнетақы жарналарына" және "жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарына" байланысты қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша мәліметтер көрсетіледі.
6. Нысан есепті айдың әр күніне толтырылады. "Күн, ай, жыл" көрсеткіштері бойынша ақпарат "күн. ай. жыл" форматында толтырылады.

Итого стоимость "чистых" пенсионных активов на конец дня ((13)-(23))
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о стоимости
пенсионных активов
Пояснение по заполнению формы административных данных Отчет о стоимости пенсионных активов (индекс – 1- ENPF_PA, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о стоимости пенсионных активов" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. С 1 января 2023 года Форма представляется раздельно по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов и по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов работодателя.
В строке "Пенсионные активы, сформированные за счет" указываются сведения по пенсионным активам, сформированным в зависимости от пенсионных взносов: "обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" и "обязательных пенсионных взносов работодателя".
6. Форма заполняется за каждый день отчетного месяца. Информация по показателям "дата, месяц, год" указывается в формате "дд.мм.гггг".

7. 1.2, 2.2, 3.2, 4.2, 5.2, 6.2 және 7.2-жолдарда теңгеге балама сомалар көрсетіледі.
8. 5-жол бойынша мәліметтер сыртқы басқарудағы активтер туралы есептің деректеріне сәйкес көрсетіледі.
9. 7.1. және 7.2-жолдарда көрсетілген есепті кезең соңындағы активтер Нысанға ескертуде көрсетіледі.
10. 9-жолды толтырған кезде нақты шығындар бойынша бағаланатын қаржы құралдары бойынша мәліметтер көрсетіледі. Мәміле жасаған кезде болған шығындар (тікелей қаржы құралдарын сатып алуға байланысты), оның ішінде агенттерге, консультанттарға, брокерлерге (дилерлерге) төленген сыйақылар мен комиссиялық сыйақылар, қор биржаларының алымдары, сондай-ақ аударымдар бойынша банктік шығыстар осы қаржы құралдарының құнына қосылады. Сондай-ақ, қаржы құралдарының құнына сатып алу сәтіне дейінгі кезеңге есептелген сыйақы (ол болған кезде) қосылады.
11. 10-жолды толтырған кезде сатылған немесе өтелген қаржы құралдары туралы мәліметтер нақты сату немесе өтеу құны бойынша көрсетіледі.
12. 11-жол бойынша мәліметтер Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есептің деректеріне сәйкес көрсетіледі.
13. 12.5-жолды толтырған кезде резервтер (провизиялар) оны қалыптастыру (қалпына келтіру) күнінің соңында көрсетіледі.
14. 12.6 және 12.7-жолдарды толтырған кезде есепті кезеңнің соңындағы зейнетақы активтерінің құнына енгізілген алынған кірістер мен келтірілген шығындар бойынша мәліметтер Нысанға ескертуде көрсетіледі.
15. 13-жолда бухгалтерлік есепте көрсетілген құн көрсетіледі.
16. 14 және 16-жолдарда комиссиялық сыйақы сомасы көрсетіледі.
17. 15 және 17-жолдарды толтырған кезде есепті кезең соңындағы деректерді ескере отырып, комиссиялық сыйақы бойынша берешектің қалдығы өсу қорытындысымен көрсетіледі.
18. 18.2 және 19.2-жолдарда ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларына, сақтандыру ұйымдарына зейнетақы жинақтары аударымдарының сомалары, алушыларға және басқа тұлғаларға төленген сомалар, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерінен табыс салығының сомалары көрсетіледі.
Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерінің сомасы ғана көрсетіледі.
19. 18.3 және 19.3-жолдарды толтырған кезде есепті кезеңнің соңындағы зейнетақы активтерінің құнына енгізілген басқа міндеттемелер бойынша мәліметтер Нысанға ескертуде көрсетіледі.
20. 21 және 22-жолдар 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап толтырылады. 21 және 22-жолдарда Резервтік қорлар шоттарындағы соманың қалдығы көрсетіледі. Жолдың деректері жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары бойынша мәліметтер толтырылған кезде ғана толтырылады.

7. В строках 1.2., 2.2., 3.2., 4.2., 5.2., 6.2. и 7.2. отражаются суммы, эквивалентные тенге.
8. Сведения по строке 5 указываются в соответствии с данными отчета об активах, находящихся во внешнем управлении.
9. Активы, отраженные в строках 7.1. и 7.2. на конец отчетного периода отражаются в примечании к Форме.
10. При заполнении строки 9 указываются сведения по финансовым инструментам, которые оцениваются по фактическим затратам. Затраты, понесенные при совершении сделки (непосредственно связанные с приобретением финансовых инструментов), в том числе вознаграждения и комиссионные вознаграждения, уплаченные агентам, консультантам, брокерам (дилерам), сборы фондовых бирж, а также банковские расходы по переводу включаются в стоимость данных финансовых инструментов. В стоимость финансовых инструментов также включается вознаграждение, начисленное за период до момента приобретения (при наличии такового).
11. При заполнении строки 10 указываются сведения о реализованных или погашенных финансовых инструментах по фактической стоимости реализации или погашения.
12. Сведения по строке 11 указываются в соответствии с данными Отчета о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов.
13. При заполнении строки 12.5. резервы (провизии) отражаются на конец дня даты его формирования (восстановления).
14. При заполнении строк 12.6. и 12.7. сведения по полученным доходам и понесенным убыткам, включенным в стоимость пенсионных активов на конец отчетного периода, отражаются в примечании к Форме.
15. В строке 13 указывается стоимость, отраженная в бухгалтерском учете.
16. В строках 14 и 16 указывается сумма комиссионного вознаграждения.
17. При заполнении строк 15 и 17 указывается остаток задолженности по комиссионному вознаграждению нарастающим итогом с учетом данных на конец отчетного периода.
18. В строках 18.2. и 19.2. указываются суммы переводов пенсионных накоплений в добровольные накопительные пенсионные фонды, в страховые организации, суммы, выплаченные получателям и другим лицам, суммы подоходного налога с пенсионных выплат по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам.
По обязательным пенсионным взносам работодателя указывается только сумма пенсионных выплат.
19. При заполнении строк 18.3. и 19.3. сведения по прочим обязательствам, включенным в стоимость пенсионных активов на конец отчетного периода, отражаются в примечании к Форме.
20. Строки 21 и 22 заполняются с 1 января 2023 года. В строках 21 и 22 указываются остаток суммы на счетах Резервных фондов. Данные строки заполняются только при заполнении сведений по обязательным пенсионным взносам работодателя.

21. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
38-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 2- ENPF_SPPA
Кезеңділігі: апта сайын (ай сайын)
Есепті кезең: 20 __ жылғы "____" ____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Ұсыну мерзімі: апта сайын, есепті аптадан кейінгі аптаның үшінші жұмыс күнінен кешіктірмей;
ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
_______________________ есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері
1-кесте. Зейнетақы активтері есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
(теңгемен)
р/с №
Эмитенттің атауы
Экономикалық қызмет түрі
Эмитенттің елі
Бағалы қағаздың түрі
Сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
6
1.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1.
x
x
2.
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1.
екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздары

21. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 38 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов
Индекс формы административных данных: 2- ENPF_SPPA
Периодичность: еженедельная (ежемесячная)
Отчетный период: по состоянию на "__"________ 20 ___ года
Круг лиц представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления: еженедельно, не позднее третьего рабочего дня недели, следующей за отчетной неделей;
ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Пенсионные активы, сформированные за счет ____________________________
Таблица 1. Ценные бумаги, приобретенные за счет пенсионных активов
(в тенге)
№ п/п
Наименование эмитента
Вид экономической деятельности
Страна эмитента
Вид ценной бумаги
Идентификационный номер
1
2
3
4
5
6
1.
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1.
x
x
2.
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1.
ценные бумаги банков второго уровня

1.1.1
1.1.n
2.
Туынды қаржы құралдары бойынша шартты міндеттемелер
2.1
2.1.1
2.1.n
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Зейнетақы активтерінің
инвестициялық портфелінің
құрылымы туралы есеп
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп (индекс – 2- ENPF_SPPA, кезеңділігі – апта сайын (ай сайын))
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабы 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ішкі басқарудағы зейнетақы активтері бойынша аптаның екінші жұмыс күніндегі жағдай бойынша апта сайын (есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын) толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап Нысан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша және жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша жеке ұсынылады.
"есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері" жолында мынадай зейнетақы жарналарына: "міндетті зейнетақы жарналарына, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарына және ерікті зейнетақы жарналарына" және "жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарына" байланысты қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша мәліметтер көрсетіледі.

1.1.1
1.1.n
2.
Условные обязательства по производным финансовым инструментам
2.1
2.1.1
2.1.n
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о структуре
инвестиционного портфеля
пенсионных активов
Пояснение по заполнению формы административных данных Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов (индекс – 2- ENPF_SPPA, периодичность – еженедельная (ежемесячная))
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется единым накопительным пенсионным фондом по пенсионным активам, находящимся во внутреннем управлении, еженедельно по состоянию на второй рабочий день недели (ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода). Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. С 1 января 2023 года Форма представляется раздельно по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов и по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов работодателя.
В строке "Пенсионные активы, сформированные за счет" указываются сведения по пенсионным активам, сформированным в зависимости от пенсионных взносов: "обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" и "обязательных пенсионных взносов работодателя".

6. 1-кесте бойынша:
1) Нысанда бағалы қағаздар және эмитенттің эмиссиялық бағалы қағаздары бойынша міндеттемелері бойынша талап ету құқығы жөніндегі деректер көрсетіледі;
2) 2-бағанда бағалы қағаз эмитентінің атауы көрсетіледі;
3) 3-бағанда экономикалық қызмет түрі ҚР МЖ 03-2007 экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптауышына сәйкес көрсетіледі. Осы баған Қазақстан Республикасының резидент эмитенттерінің мемлекеттік емес бағалы қағаздары бойынша толтырылады;
4) 5-бағанда сатып алынған қағаздың типі көрсетіле отырып, оның түрі көрсетіледі;
5) 6-бағанда бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі, айналысқа жіберу мерзімі өткен және эмитенті оларды өтеу бойынша міндеттемелерді орындамаған эмитенттің міндеттемелері бойынша талап ету құқығына қатысты - талап ету құқығын сәйкестендіргіші көрсетіледі;
6) 7-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі;
7) 8 және 10-бағандарда валюталардың кодтары Қазақстан Республикасы ҰЖ 07 ISO 4217-2012 "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
8) 9-бағанда облигациялар бойынша купондық облигация бойынша пайызбен берілген сыйақы есептелетін, облигацияны шығару кезінде айқындалатын облигация құнының ақшалай мәні, сондай-ақ облигацияны өтеу кезінде облигация ұстаушысына төленуге тиісті сома көрсетіледі. Сома шығарылым валютасында көрсетіледі;
9) 11 және 12-бағандарда мәміленің жасалғанын растайтын бастапқы құжатта (биржалық куәлік, брокердің және (немесе) дилердің есебі, халықаралық банкаралық ақпарат берудің және төлемдер жасаудың жүйесі (SWIFT) бойынша алынған растама) көрсетілген бағасы көрсетіледі. 12-бағанда борыштық бағалы қағаздар бойынша номиналды құнына пайыздық қатынасындағы таза бағасы, үлестік бағалы қағаздар бойынша - абсолюттік мәнінде көрсетіледі;
10) 13-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күні көрсетіледі;
11) 14-бағанда борыштық бағалы қағаздарды өтеу күні көрсетіледі;
12) 15-бағанда агенттерге, консультанттарға, брокерлерге және (немесе) дилерлерге төленген сыйақылар мен комиссиялық ақыларды, қор биржаларының алымдарын, сондай-ақ ақша аударымы бойынша банктік қызметтерді қоса алғанда, сатып алумен тікелей байланысты шығыстарды және сатып алушы сатушыға төленген пайыз сомасының (ол бар болса) шамасына кемітілген бағалы қағаздың сатып алу құны көрсетіледі;
13) 16-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген бағалы қағаздардың құны көрсетіледі;
14) 19-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;

6. По таблице 1:
1) в Форме указываются данные по ценным бумагам и правам требования по обязательствам эмитента по эмиссионным ценным бумагам;
2) в графе 2 указывается наименование эмитента ценной бумаги;
3) в графе 3 вид экономической деятельности указывается в соответствии с общим классификатором видов экономической деятельности ГК РК 03-2007. Данная графа заполняется по негосударственным ценным бумагам эмитентов-резидентов Республики Казахстан;
4) в графе 5 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа;
5) в графе 6 указывается идентификационный номер ценной бумаги, в отношении прав требований по обязательствам эмитента, срок обращения которых истек, и эмитентом не исполнены обязательства по их погашению - идентификатор прав требования;
6) в графе 7 указывается количество приобретенных ценных бумаг;
7) в графах 8 и 10 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов";
8) в графе 9 по облигациям указывается денежное выражение стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска;
9) в графах 11 и 12 указывается цена, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера и (или) дилера, полученное подтверждение по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей (SWIFT). В графе 12 указывается: по долговым ценным бумагам чистая цена в процентном отношении к номинальной стоимости, по долевым ценным бумагам - в абсолютном значении;
10) в графе 13 отражается дата первоначального признания в бухгалтерском учете;
11) в графе 14 указывается дата погашения долговых ценных бумаг;
12) в графе 15 указывается покупная стоимость ценной бумаги, включая расходы, непосредственно связанные с приобретением, включая вознаграждения и комиссионные, уплаченные агентам, консультантам, брокерам и (или) дилерам, сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу и уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такового);
13) в графе 16 указывается стоимость ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете;
14) в графе 19 указывается сумма резервов (провизий), отраженная в бухгалтерском учете;

15) 20-бағанда шығарылым проспектісінде белгіленген мерзімде төленуге тиіс бағалы қағаздар бойынша дебиторлық берешек сомасы көрсетіледі;
16) 21-бағанда шығарылым проспектісінде белгіленген мерзімде төленбеген бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен дебиторлық берешек көрсетіледі;
17) 22-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген дебиторлық және мерзімі өткен берешек бойынша резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;
18) 23-бағанда бағалы қағаздың "әділ құны бойынша бағаланатын", "амортизацияланған құны бойынша бағаланатын" санаты көрсетіледі;
19) 24 және 25-бағандарды толтырған кезде "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы
24 желтоқсандағы № 385 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 385 қаулы) 3-тармағында көрсетілген рейтингілік агенттіктердің бірі тағайындаған облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша елдің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған жағдайда 24 және 25-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 24-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күніндегі рейтингі көрсетіледі;
20) 26 және 27-бағандарда Қазақстан Республикасы қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасы резиденттерінің бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Қазақстан Республикасы қор биржасының ресми тізімі санаты болмаған кезде 26 және 27-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары және Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 26-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күніндегі қор биржасы тізімінің санаты көрсетіледі;
21) 28-бағанда Нысанды ұсыну күніндегі борыштық қаржы құралдары бойынша купондық мөлшерлеме көрсетіледі.
7. 2-кесте бойынша:
1) 4-бағанда кері репо операциялары бойынша сатып алынған бағалы қағаздың типін көрсете отырып, түрі көрсетіледі;
2) 6-бағанда кері репо операциялары бойынша сатып алынған бағалы қағаздың саны көрсетіледі;
3) 7 және 8-бағандарда валюта кодтары ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2012 "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;

15) в графе 20 указывается сумма дебиторской задолженности по ценным бумагам, подлежащим к оплате в срок, установленный проспектом выпуска;
16) в графе 21 указывается просроченная дебиторская задолженность по ценным бумагам, которая не оплачена в срок, предусмотренный проспектом выпуска;
17) в графе 22 указывается сумма резервов (провизий) по дебиторской и просроченной задолженности, отраженная в бухгалтерском учете;
18) в графе 23 указывается категория ценной бумаги "оцениваемая по справедливой стоимости", "оцениваемая по амортизированной стоимости";
19) при заполнении граф 24 и 25 отражается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318) (далее - Постановление № 385). При отсутствии рейтинга в графах 24 и 25 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 24 отражается рейтинг на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;
20) в графах 26 и 27 указывается категория ценных бумаг резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в графах 26 и 27 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 26 отражается категория списка фондовой биржи на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;
21) в графе 28 указывается купонная ставка по долговым финансовым инструментам на дату представления Формы.
7. По таблице 2:
1) в графе 4 указывается вид ценной бумаги, приобретенной по операциям обратное репо, с указанием ее типа;
2) в графе 6 указывается количество приобретенных ценных бумаг по операциям обратное репо;
3) в графах 7 и 8 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов";

4) 9 және 10-бағандарда кері репо операциясының жүзеге асырылуын растайтын бастапқы құжатта көрсетілген баға үтірден кейін нақты төрт белгіге дейін дәл көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағазға шетел валютасында ақы төлеген кезде, бір мезгілде ұлттық валюта теңгедегі баламасын 9 және 11-бағандарда көрсете отырып, 10 және 12-бағандар толтырылады, сатып алынған бағалы қағазға ұлттық валюта - теңгеде ақы төленген кезде 9 және 11-бағандар толтырылады;
5) 15-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген құн көрсетіледі.
8. 3-кесте бойынша:
1) 3 және 4-бағандарды толтырған кезде № 385 қаулының 3-тармағында көрсетілген рейтингілік агенттіктердің бірі тағайындаған банктің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған жағдайда 3 және 4-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар бойынша толтырылмайды;
2) 5-бағанда валюта кодтары ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2012 "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
3) 8-бағанда банктік салым шарты бойынша салым мерзімі, салым мерзімі ұзартылған кезде ұзарту мерзімін ескере отырып көрсетіледі;
4) 9 және 10-бағандарда жинақталған сыйақыны төлеу күні мен кезеңділігі банктік салым шартының талаптарына сәйкес көрсетіледі;
5) 13 және 14-бағандарда зейнетақы активтерді банкке орналастыру сомасы көрсетіледі. Зейнетақы активтерін салымға шетел валютасында орналастырған жағдайда бір мезгілде ұлттық валюта теңгедегі баламасын 13-бағанда көрсете отырып, 14-баған толтырылады, зейнетақы активтерін ұлттық валюта - теңгемен орналастырылған жағдайда 13-баған толтырылады;
6) 15-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген салымдардың құны көрсетіледі;
7) 19-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;
8) 20-бағанда салымдар бойынша дебиторлық берешек сомасы көрсетіледі;
9) 21-бағанда салымдар бойынша мерзімі өткен дебиторлық берешек көрсетіледі;
10) 22-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген дебиторлық және мерзімі өткен берешек бойынша резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;
11) кесте әрбір банк және салымның әрбір валютасы бойынша жеке салымдар сомасын көрсете отырып, толтырылады.
9. 4-кесте бойынша:
1) 4-бағанда төлем валютасы ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2012 "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
2) 5 және 7-бағандарда сатып алу бағасы мен сатып алу құны мәміле жасалған күні қалыптасқан валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі, 10-бағанда сома есепті күнге қалыптасқан валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі. Ұлттық валюта - теңгеде тазартылған бағалы металды сатып алған жағдайда 5, 7 және 9-бағандар толтырылады;

4) в графах 9 и 10 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление операции обратного репо. В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте заполняются графы 10 и 12 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте - тенге в графах 9 и 11, в случае оплаты приобретенной ценной бумаги в национальной валюте - тенге заполняются графы 9 и 11;
5) в графе 15 указывается стоимость, отраженная в бухгалтерском учете.
8. По таблице 3:
1) при заполнении граф 3 и 4 отражается рейтинг банка, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 Постановления № 385. В случае отсутствия рейтинга в графах 3 и 4 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по вкладам в Национальном Банке Республики Казахстан;
2) в графе 5 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов";
3) в графе 8 указывается срок вклада по договору банковского вклада, при пролонгации вклада срок отражается с учетом пролонгации;
4) в графах 9 и 10 дата и периодичность выплаты накопленного вознаграждения указывается в соответствии с условиями договора банковского вклада;
5) в графах 13 и 14 указывается сумма размещения пенсионных активов во вклад в банке. В случае размещения пенсионных активов во вклад в иностранной валюте заполняется графа 14 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте - тенге в графе 13, в случае размещения пенсионных активов во вклад в национальной валюте - тенге заполняется графа 13;
6) в графе 15 указывается стоимость вкладов, отраженная в бухгалтерском учете;
7) в графе 19 указывается сумма резервов (провизий), отраженная в бухгалтерском учете;
8) в графе 20 указывается сумма дебиторской задолженности по вкладам;
9) в графе 21 указывается просроченная дебиторская задолженность по вкладам;
10) в графе 22 указывается сумма резервов (провизий) по дебиторской и просроченной задолженности, отраженная в бухгалтерском учете;
11) таблица заполняется с указанием суммы вкладов отдельно по каждому банку и по каждой валюте вклада.
9. По таблице 4:
1) в графе 4 валюта платежа указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов";
2) в графах 5 и 7 цена покупки и покупная стоимость указываются по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату совершения сделки, в графе 10 сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на отчетную дату. В случае приобретения аффинированного драгоценного металла в национальной валюте - тенге, заполняются графы 5, 7 и 9;

3) 9-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген сома көрсетіледі.
10. 5-кесте бойынша:
1) 3-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі (бағалы қағаздың және оның эмитентінің атауы, валюта, пайыздық мөлшерлеме, тауар және басқа да базалық активтер) көрсетіледі;
2) 4-бағанда мәміле валютасы көрсетіледі. Валюта коды ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2012 "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
3) 5-баған туынды қаржы құралының базалық активі бағалы қағаз болып табылған жағдайда толтырылады;
4) 6-бағанда "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары жүзеге асыратын зейнетақы активтерімен операциялардың бухгалтерлік есебін жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 1 шілдедегі № 69 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7118 болып тіркелген) талаптарына сәйкес туынды құралдармен операция жүргізу кезінде қалыптастырылатын шарттық талаптар мен міндеттемелердің сомасы көрсетіледі;
5) 7-бағанда туынды қаржы құралының нарықтық құны (алмастыру құны) көрсетіледі, ол:
сатып алуға мәмілелер бойынша - туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты талаптар) номиналды келісімшарттық құнынан асып түсу мәнін, туынды қаржы құралының номиналды келісімшарттық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты міндеттемелер) ағымдағы нарықтық құнынан асып түсу мәнін;
сатуға мәмілелер бойынша - туынды қаржы құралының номиналды келісімшарттық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты талаптар) ағымдағы нарықтық құнынан асып түсу мәнін, туынды қаржы құралының ағымды нарықтық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты міндеттемелер) номиналды келісімшарттық құнынан асып түсу мәнін білдіреді.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
39-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Сыртқы басқарудағы активтер туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 3- ENPF_А-VNESH
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20 __ жылғы "____" _________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей (cыртқы басқаруға берілген зейнетақы активтері болған жағдайда - есепті айдан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей).
Нысан
________________________ есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері
(мың теңгемен)
р/с №
Зейнетақы активтерін сыртқы басқарушының атауы
Сенімгерлікпен басқару шартының нөмірі және күні
Зейнетақы активтерін басқарудың болжанған кезеңі
Басқарудағы зейнетақы активтерінің ағымдағы құны
Ескерту
1
2
3
4
5
6
Жиынтығы:
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Сыртқы басқарудағы
активтер туралы есеп
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Сыртқы басқарудағы активтер туралы есеп (индекс –3- ENPF_А-VNESH, кезеңділігі – ай сайын)

3) в графе 9 указывается сумма, отраженная в бухгалтерском учете.
10. По таблице 5:
1) в графе 3 указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, ставка вознаграждения, товар и прочие базовые активы);
2) в графе 4 указывается валюта сделки. Код валюты указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов";
3) графа 5 заполняется в случае, если базовым активом производного финансового инструмента является ценная бумага;
4) в графе 6 указывается сумма условных требований и обязательств, которая формируется при проведении операции с производными инструментами, в соответствии с требованиями постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 1 июля 2011 года № 69 "Об утверждении Инструкции по ведению бухгалтерского учета операций с пенсионными активами, осуществляемых единым накопительным пенсионным фондом и добровольными накопительными пенсионными фондами" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7118);
5) в графе 7 указывается рыночная стоимость (стоимость замещения) производного финансового инструмента, которая представляет собой:
по сделкам на покупку - величину превышения текущей рыночной стоимости производного финансового инструмента над номинальной контрактной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные требования), величину превышения номинальной контрактной стоимости производного финансового инструмента над текущей рыночной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные обязательства);
по сделкам на продажу - величину превышения номинальной контрактной стоимости производного финансового инструмента над текущей рыночной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные требования), величину превышения текущей рыночной стоимости производного финансового инструмента над номинальной контрактной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные обязательства).
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 39 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об активах, находящихся во внешнем управлении
Индекс формы административных данных: 3- ENPF_А-VNESH
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__"________ 20 ___ года
Круг лиц представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем (в случае наличия пенсионных активов, переданных во внешнее управление, не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным месяцем)
Форма
Пенсионные активы, сформированные за счет ____________________________
(в тенге)
№ п/п
Наименование внешнего управляющего пенсионными активами
Номер и дата договора доверительного управления
Предполагаемый период управления пенсионными активами
Текущая стоимость пенсионных активов, находящихся в управлении
Примечание
1
2
3
4
5
6
Итого:
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об активах,
находящихся во
внешнем управлении
Пояснение по заполнению формы административных данных Отчет об активах, находящихся во внешнем управлении (индекс –3- ENPF_А-VNESH, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Сыртқы басқарудағы активтер туралы есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабы 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап Нысан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша және жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша жеке ұсынылады.
"есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері" жолында мынадай зейнетақы жарналарына: "міндетті зейнетақы жарналарына, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарына және ерікті зейнетақы жарналарына" және "жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарына" байланысты қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша мәліметтер көрсетіледі.
6. Нысан шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес инвестициялық портфельді басқару қызметін жүзеге асыратын, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің талаптарына сәйкес келетін шетел ұйымында (бұдан әрі - зейнетақы активтерін басқарушы) инвестициялық басқарудағы активтер бойынша беріледі.
7. Нысан әрбір зейнетақы активтерін басқарушы бойынша толтырылады.
8. 4-бағанда шарт бойынша зейнетақы активтерін басқару кезеңі көрсетіледі. Егер шартта зейнетақы активтерін басқару кезеңі көзделмесе, онда 4-бағанда "-" белгісі қойылады.
9. 5-бағанда есепті күндегі басқарудағы зейнетақы активтерінің ағымдағы құны көрсетіледі.
10. Егер есепті кезеңде зейнетақы активтерін басқарушы зейнетақы активтерінің барлық сомасын басқа басқарушыға береді, не оларды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына қайтарса және шартты бұзса, онда 2, 3, 4-бағандарда активтер мен міндеттемелерді берудің соңғы күніне осы зейнетақы активтерін басқарушы бойынша мәліметтер көрсетіледі және 6-бағанда берілген активтер нәтижесі туралы ақпарат (зейнетақы активтері сомасы және осы сома қайда берілгені) көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об активах, находящихся во внешнем управлении" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. С 1 января 2023 года Форма представляется раздельно по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов и по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов работодателя.
В строке "Пенсионные активы, сформированные за счет" указываются сведения по пенсионным активам, сформированным в зависимости от пенсионных взносов: "обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" и "обязательных пенсионных взносов работодателя".
6. Форма представляется по активам, находящимся в инвестиционном управлении у зарубежной организации, осуществляющей деятельность по управлению инвестиционным портфелем в соответствии с законодательством иностранного государства, отвечающей требованиям Национального Банка Республики Казахстан (далее - управляющий пенсионными активами).
7. Форма заполняется в разрезе каждого управляющего пенсионными активами.
8. В графе 4 указывается период управления пенсионными активами по договору. В случае если в договоре не предусмотрен период управления пенсионными активами, то в графе 4 указывается знак "-".
9. В графе 5 указывается текущая стоимость пенсионных активов, находящихся в управлении на отчетную дату.
10. В случае если в отчетном периоде управляющий пенсионными активами передает всю сумму пенсионных активов другому управляющему, либо возвращает их единому накопительному пенсионному фонду и расторгает договор, то в графах 2, 3, 4 указываются сведения по данному управляющему пенсионными активами на последний день передачи активов и обязательств и в графе 6 указывается информация о результатах переданных активов (сумма пенсионных активов и куда была передана данная сумма).

11. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
40-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және дербес зейнетақы шоттарының саны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 4- ENPF_OPV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20 __ жылғы "____" ____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Салымшылардың (алушылардың) жасы
Зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт жасаған салымшылардың(алушылардың) дербес зейнетақы шоттары
Ерлер
Әйелдер
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) дербес зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) дербес зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) дербес зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) дербес зейнетақы шоттарының саны
1
2
3
4
5
6
7
20 жасқа дейін
21 жас
22 жас
23 жас
24 жас
25 жас
26 жас
27 жас
28 жас
29 жас
30 жас
31 жас
32 жас
33 жас
34 жас
35 жас
36 жас
37 жас
38 жас
39 жас
40 жас
41 жас
42 жас
43 жас
44 жас
45 жас
46 жас
47 жас
48 жас
49 жас
50 жас
51 жас
52 жас
53 жас
54 жас
55 жас
56 жас
57 жас
58 жас
59 жас
60 жас
61 жас
62 жас
63 жас
64 жас
65 жас
66 жас
67 жас
68 жас
69 жас
70 жас
71 жас
72 жас
73 жас
74 жас
75 жас
76 жас
77 жас
78 жас
79 жас
80 жас
81 жас және одан үлкен
Барлығы
Сәйкестендірілмеген салымшылар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы ________ мың теңгені құрайды.
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Міндетті зейнетақы жарналары
салымшыларының
(алушылардың)
зейнетақы жинақтарының
көлемі және жеке зейнетақы
шоттарының саны
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп (индекс –4- ENPF_OPV, кезеңділігі – ай сайын)

11. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 40 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) обязательных пенсионных взносов
Индекс формы административных данных: 4- ENPF_OPV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__"________ 20 ___ года
Круг лиц представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тысячах тенге)
Возраст вкладчиков (получателей)
Индивидуальные пенсионные счета вкладчиков (получателей), заключивших договор о пенсионном обеспечении
Мужчины
Женщины
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
1
2
3
4
5
6
7
до 20 лет
21 год
22 года
23 года
24 года
25 лет
26 лет
27 лет
28 лет
29 лет
30 лет
31 год
32 года
33 года
34 года
35 лет
36 лет
37 лет
38 лет
39 лет
40 лет
41 год
42 года
43 года
44 года
45 лет
46 лет
47 лет
48 лет
49 лет
50 лет
51 год
52 года
53 года
54 года
55 лет
56 лет
57 лет
58 лет
59 лет
60 лет
61 год
62 года
63 года
64 года
65 лет
66 лет
67 лет
68 лет
69 лет
70 лет
71 год
72 года
73 года
74 года
75 лет
76 лет
77 лет
78 лет
79 лет
80 лет
81 год и более
Всего
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об
объемах пенсионных
накоплений и количестве
индивидуальных пенсионных
счетов вкладчиков
(получателей) обязательных
пенсионных взносов
Пояснение по заполнению формы административных данных Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) обязательных пенсионных взносов
(индекс –4- ENPF_OPV, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабы 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын, есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2 және 5-бағандарда зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартты жасаған және зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) дербес зейнетақы шоттарының саны ерлер және әйелдер бойынша жеке (тиісті бағандарда) салымшының (алушының) жасына қарай бөліп, көрсетіледі.
Олар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы тиісінше 3 және 6-бағандарда көрсетіледі.
6. 4 және 7-бағандарда зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартты жасаған және зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) дербес зейнетақы шоттарының саны ерлер және әйелдер бойынша жеке салымшының (алушының) жасына қарай бөліп, көрсетіледі.
7. Сәйкестендірілмеген салымшылар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы Нысанға ескертпеде көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
41-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарының көлемі және жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 4- ENPF_OPVR
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20 __ жылғы "____" ____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Жеке тұлғаның жасы
Ерлер
Әйелдер
Жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны
Шартты зейнетақы шоттары есебіндегі сома
Жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны
Шартты зейнетақы шоттары есебіндегі сома
1
2
3
4
5
20 жасқа дейін
21 жас
22 жас
23 жас
24 жас
25 жас
26 жас
27 жас
28 жас
29 жас
30 жас
31 жас
32 жас
33 жас
34 жас
35 жас
36 жас
37 жас
38 жас
39 жас
40 жас
41 жас
42 жас
43 жас
44 жас
45 жас
46 жас
47 жас
48 жас
49 жас
50 жас
51 жас
52 жас
53 жас
54 жас
55 жас
56 жас
57 жас
58 жас
59 жас
60 жас
61 жас
62 жас
63 жас
64 жас
65 жас
66 жас
67 жас
68 жас
69 жас
70 жас
71 жас
72 жас
73 жас
74 жас
75 жас
76 жас
77 жас
78 жас
79 жас
80 жас
81 жас және одан үлкен
Барлығы
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Жұмыс берушінің міндетті
зейнетақы жарналарының
көлемі және жеке
тұлғалардың шартты зейнетақы
шоттарының саны туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарының көлемі және жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны туралы есеп (индекс –4- ENPF_OPVR, кезеңділігі – ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) обязательных пенсионных взносов" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге в отчете округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графах 2 и 5 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), заключивших договор о пенсионном обеспечении и имеющих пенсионные накопления раздельно по мужчинам и женщинам (в соответствующих графах), с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика (получателя).
Сумма пенсионных накоплений по ним указывается в графах 3 и 6 соответственно.
6. В графах 4 и 7 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), заключивших договор о пенсионном обеспечении и не имеющих пенсионные накопления раздельно по мужчинам и женщинам, с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика (получателя).
7. Сумма пенсионных накоплений по неидентифицированным вкладчикам указывается в примечании к Форме.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 41 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об объемах обязательных пенсионных взносов работодателя и количестве условных пенсионных счетов физических лиц
Индекс формы административных данных: 4- ENPF_OPVR
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__"________ 20 ___ года
Круг лиц представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тысячах тенге)
Возраст физического лица
Мужчины
Женщины
Количество условных пенсионных счетов физических лиц
Сумма, числящаяся на условных пенсионных счетах
Количество условных пенсионных счетов физических лиц
Сумма, числящаяся на условных пенсионных счетах
1
2
3
4
5
до 20 лет
21 год
22 года
23 года
24 года
25 лет
26 лет
27 лет
28 лет
29 лет
30 лет
31 год
32 года
33 года
34 года
35 лет
36 лет
37 лет
38 лет
39 лет
40 лет
41 год
42 года
43 года
44 года
45 лет
46 лет
47 лет
48 лет
49 лет
50 лет
51 год
52 года
53 года
54 года
55 лет
56 лет
57 лет
58 лет
59 лет
60 лет
61 год
62 года
63 года
64 года
65 лет
66 лет
67 лет
68 лет
69 лет
70 лет
71 год
72 года
73 года
74 года
75 лет
76 лет
77 лет
78 лет
79 лет
80 лет
81 год и более
Всего
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об
объемах обязательных
пенсионных взносов
работодателя и количестве
условных пенсионных
счетов физических лиц
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет об объемах обязательных пенсионных взносов работодателя и количестве условных пенсионных счетов физических лиц
(индекс –4- ENPF_OPVR, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарының көлемі және жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабы 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын, есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2 және 4-бағандарда жеке тұлғаның атына ашылған жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны ерлер және әйелдер бойынша жеке (тиісті бағандарда) жасына қарай бөліп, көрсетіледі.
6. 3 және 5-бағандарда шартты зейнетақы шоттары есебіндегі сома ерлер және әйелдер бойынша жеке тұлғаның жасына қарай бөліп, жеке көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
42-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының(алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 5- ENPF_DPV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20 __ жылғы "____" ____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Салымшылардың (алушылардың) жасы
Ерлер
Әйелдер
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны, зейнетақы жинақтарымен
Зейнетақы жинақтары сомасы
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны, зейнетақы жинақтарынсыз
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны, зейнетақы жинақтарымен
Зейнетақы жинақтары сомасы
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны, зейнетақы жинақтарынсыз
1
2
3
4
5
6
7
20 жасқа дейін
21 жас
22 жас
23 жас
24 жас
25 жас
26 жас
27 жас
28 жас
29 жас
30 жас
31 жас
32 жас
33 жас
34 жас
35 жас
36 жас
37 жас
38 жас
39 жас
40 жас
41 жас
42 жас
43 жас
44 жас
45 жас
46 жас
47 жас
48 жас
49 жас
50 жас
51 жас
52 жас
53 жас
54 жас
55 жас
56 жас
57 жас
58 жас
59 жас
60 жас
61 жас
62 жас
63 жас
64 жас
65 жас
66 жас
67 жас
68 жас
69 жас
70 жас
71 жас
72 жас
73 жас
74 жас
75 жас
76 жас
77 жас
78 жас
79 жас
80 жас
81 жас және одан үлкен
Барлығы
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ерікті зейнетақы жарналары
салымшыларының
(алушылардың)
зейнетақы жинақтарының
көлемі және жеке зейнетақы
шоттарының саны туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп (индекс –5- ENPF_DPV, кезеңділігі – ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об объемах обязательных пенсионных взносов работодателя и количестве условных пенсионных счетов физических лиц" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге в отчете округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графах 2 и 4 указывается количество условных пенсионных счетов физических лиц, открытых на имя физического лица раздельно по мужчинам и женщинам (в соответствующих графах), с разбивкой в зависимости от возраста физического лица.
6. В графах 3 и 5 указывается сумма, числящаяся на условных пенсионных счетах, раздельно по мужчинам и женщинам, с разбивкой в зависимости от возраста физического лица.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 42 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) добровольных пенсионных взносов
Индекс формы административных данных: 5- ENPF_DPV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__"________ 20 ___ года
Круг лиц представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тысячах тенге)
Возраст вкладчиков (получателей)
Мужчины
Женщины
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
1
2
3
4
5
6
7
до 20 лет
21 год
22 года
23 года
24 года
25 лет
26 лет
27 лет
28 лет
29 лет
30 лет
31 год
32 года
33 года
34 года
35 лет
36 лет
37 лет
38 лет
39 лет
40 лет
41 год
42 года
43 года
44 года
45 лет
46 лет
47 лет
48 лет
49 лет
50 лет
51 год
52 года
53 года
54 года
55 лет
56 лет
57 лет
58 лет
59 лет
60 лет
61 год
62 года
63 года
64 года
65 лет
66 лет
67 лет
68 лет
69 лет
70 лет
71 год
72 года
73 года
74 года
75 лет
76 лет
77 лет
78 лет
79 лет
80 лет
81 год и более
Всего
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об объемах
пенсионных накоплений
и количестве индивидуальных
пенсионных счетов вкладчиков
(получателей) добровольных
пенсионных взносов
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) добровольных пенсионных взносов
(индекс –5- ENPF_DPV, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабы 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын, есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2 және 5-бағандарда зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартты жасаған және зейнетақы жинақтары бар салымшыларының (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны ерлер және әйелдер бойынша жеке (тиісті бағандарда) салымшының (алушының) жасына қарай бөліп, көрсетіледі. Олар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы тиісінше 3 және 6-бағандарда көрсетіледі.
6. 4 және 7-бағандарда зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартты жасаған және зейнетақы жинақтары жоқ салымшыларының (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны ерлер және әйелдер бойынша жеке салымшының (алушының) жасына қарай бөліп, көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
43-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz. интернет-ресурcында орналастырылған
Міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары салымшыларының (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 6- ENPF_OPPV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "____" ________________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Ұсыну мерзімдері: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Салымшылардың (алушылардың) жасы
Ерлер
Әйелдер
Әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша коды
Зейнетақы жинақтары сомасы
Салымшылар-дың (алушы-лардың) жеке зейнетақы шоттарының саны, зейнетақы жинақтарынсыз
Салымшылар-дың (алушы-лардың) жеке зейнетақы шоттарының саны, зейнетақы жинақтарымен
Зейнетақы жинақтары сомасы
Салымшылар-дың (алушылар-дың) жеке зейнетақы шоттарының саны, зейнетақы жинақтарынсыз
1
2
3
4
5
6
7
20 жасқа дейін
21 жас
22 жас
23 жас
24 жас
25 жас
26 жас
27 жас
28 жас
29 жас
30 жас
31 жас
32 жас
33 жас
34 жас
35 жас
36 жас
37 жас
38 жас
39 жас
40 жас
41 жас
42 жас
43 жас
44 жас
45 жас
46 жас
47 жас
48 жас
49 жас
50 жас
51 жас
52 жас
53 жас
54 жас
55 жас
56 жас
57 жас
58 жас
59 жас
60 жас
61 жас
62 жас
63 жас
64 жас
65 жас
66 жас
67 жас
68 жас
69 жас
70 жас
71 жас
72 жас
73 жас
74 жас
75 жас
76 жас
77 жас
78 жас
79 жас
80 жас
81 жас және одан артық
Барлығы
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Міндетті кәсіптік зейнетақы
жарналары салымшыларының
(алушылардың) зейнетақы
жинақтарының көлемі және
жеке зейнетақы шоттарының
саны туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары салымшыларының (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп (индекс –6- ENPF_OPPV, кезеңділігі – ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) добровольных пенсионных взносов" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге в отчете округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графах 2 и 5 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), заключивших договор о пенсионном обеспечении и имеющих пенсионные накопления раздельно по мужчинам и женщинам (в соответствующих графах), с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика (получателя). Сумма пенсионных накоплений по ним указывается в графах 3 и 6 соответственно.
6. В графах 4 и 7 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), заключивших договор о пенсионном обеспечении и не имеющих пенсионные накопления раздельно по мужчинам и женщинам (в соответствующих графах), с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика (получателя).
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 43 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 8
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) обязательных профессиональных пенсионных взносов
Индекс формы административных данных: 6- ENPF_OPPV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__"________ 20 ___ года
Круг лиц представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тысячах тенге)
Возраст вкладчиков (получателей)
Мужчины
Женщины
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков(получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
1
2
3
4
5
6
7
до 20 лет
21 год
22 года
23 года
24 года
25 лет
26 лет
27 лет
28 лет
29 лет
30 лет
31 год
32 года
33 года
34 года
35 лет
36 лет
37 лет
38 лет
39 лет
40 лет
41 год
42 года
43 года
44 года
45 лет
46 лет
47 лет
48 лет
49 лет
50 лет
51 год
52 года
53 года
54 года
55 лет
56 лет
57 лет
58 лет
59 лет
60 лет
61 год
62 года
63 года
64 года
65 лет
66 лет
67 лет
68 лет
69 лет
70 лет
71 год
72 года
73 года
74 года
75 лет
76 лет
77 лет
78 лет
79 лет
80 лет
81 год и более
Всего
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об объемах
пенсионных накоплений
и количестве индивидуальных
пенсионных счетов
вкладчиков (получателей)
обязательных профессиональных
пенсионных взносов
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) обязательных профессиональных пенсионных взносов
(индекс –6- ENPF_OPPV, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары салымшыларының (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабы 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын, есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2 және 5-бағандарда зейнетақымен қамсыздандыру шартын жасаған және зейнетақы жинақтары бар салымшыларының (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны ерлер және әйелдер бойынша жеке (тиісті бағандарда) салымшының (алушының) жасына қарай бөліп, көрсетіледі. Олар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы тиісінше 3 және 6-бағандарда көрсетіледі.
6. 4 және 7-бағандарда зейнетақымен қамсыздандыру шартын жасаған және зейнетақы жинақтары жоқ салымшыларының (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны ерлер және әйелдер бойынша жеке (тиісті бағандарда) салымшының (алушының) жасына қарай бөліп, көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
44-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz. интернет-ресурcында орналастырылған
Қазақстан Республикасының облыстары бойынша міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 7- ENPF_OPV_OBL
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "____" _________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Ұсыну мерзімдері: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Облыс (қала)
Зейнетақымен қамсыздандыру шартын жасаған салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары
Атауы
Әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша коды
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны, зейнетақы жинақтарымен
Жинақтар сомасы
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны, зейнетақы жинақтарынсыз
1
2
3
4
5
Ақмола
Ақтөбе
Алматы
Атырау
Шығыс Қазақстан
Жамбыл
Батыс Қазақстан
Қарағанды
Қызылорда
Қостанай
Маңғыстау
Павлодар
Солтүстік Қазақстан
Түркістан
Нұр-Сұлтан қаласы
Алматы қаласы
Шымкент қаласы
Өңір көрсетілмеген
Сәйкестендірілмеген салымшылар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы ________ мың теңгені құрайды.
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Қазақстан Республикасының
облыстары бойынша
міндетті зейнетақы жарналары
салымшыларының
(алушылардың)
зейнетақы жинақтарының
көлемі (салымшының
(алушының)
тұрғылықты жері бойынша)
және жеке зейнетақы
шоттарының саны туралы есеп
нысанына қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Қазақстан Республикасының облыстары бойынша міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп (индекс –7- ENPF_OPV_OBL, кезеңділігі – ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) обязательных профессиональных пенсионных взносов" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге в отчете округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графах 2 и 5 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), заключивших договор о пенсионном обеспечении и имеющих пенсионные накопления раздельно по мужчинам и женщинам (в соответствующих графах), с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика (получателя). Сумма пенсионных накоплений по ним указывается в графах 3 и 6 соответственно.
6. В графах 4 и 7 указывается количество вкладчиков (получателей), заключивших договор о пенсионном обеспечении и не имеющих пенсионные накопления раздельно по мужчинам и женщинам (в соответствующих графах), с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика (получателя).
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 44 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 9
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) обязательных пенсионных взносов по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя))
Индекс формы административных данных: 7- ENPF_OPV_OBL
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__"________ 20 ___ года
Круг лиц представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тысячах тенге)
Область (город)
Индивидуальные пенсионные счета вкладчиков (получателей), заключивших договор о пенсионном обеспечении
Наименование
Код по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО)
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
1
2
3
4
5
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Жамбылская
Западно-Казахстанская
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
город Нур-Султан
город Алматы
город Шымкент
Не указан регион
Всего
Сумма пенсионных накоплений по неидентифицированным вкладчикам составляет ________ тысяч тенге.
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме отчета
об объемах пенсионных
накоплений и количестве
индивидуальных пенсионных
счетов вкладчиков (получателей)
обязательных пенсионных
взносов по областям
Республики Казахстан
(по месту жительства
вкладчика (получателя))
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) обязательных пенсионных взносов по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя))
(индекс –7- ENPF_OPV_OBL, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Қазақстан Республикасының облыстары бойынша міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 18-1) тармақшасына, және "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын, есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышы (ӘАОС) бойынша облыстың/қаланың коды көрсетіледі.
6. 3-бағанда зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартты жасаған және зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны салымшының (алушының) тұрғылықты жеріне қарай бөліп көрсетіледі. Олар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы 4-бағанда көрсетіледі.
7. 5-бағанда зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартты жасаған және зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны салымшының (алушының) тұрғылықты жеріне қарай бөліп көрсетіледі.
8. Сәйкестендірілмеген салымшылар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы Нысанға ескертпеде көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
45-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz. интернет-ресурcында орналастырылған
Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарының көлемі және Қазақстан Республикасының облыстары бойынша жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны (жеке тұлғаның тұрғылықты жері бойынша) туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 7- ENPF_OPVR_OBL
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "____" ________________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Ұсыну мерзімдері: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Облыс (қала)
Жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны
Шартты зейнетақы шоттарына есептелетін сома
Атауы
Әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша коды
1
2
3
4
Ақмола
Ақтөбе
Алматы
Атырау
Шығыс Қазақстан
Жамбыл
Батыс Қазақстан
Қарағанды
Қызылорда
Қостанай
Маңғыстау
Павлодар
Солтүстік Қазақстан
Түркістан
Нұр-Сұлтан қаласы
Алматы қаласы
Шымкент қаласы
Өңір көрсетілмеген
Барлығы
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Жұмыс берушінің міндетті
зейнетақы жарналарының
көлемі және Қазақстан
Республикасының облыстары
бойынша жеке тұлғалардың
шартты зейнетақы шоттарының
саны (жеке тұлғаның
тұрғылықты жері бойынша)
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарының көлемі және Қазақстан Республикасының облыстары бойынша жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны (жеке тұлғаның тұрғылықты жері бойынша) туралы есеп (индекс –7- ENPF_OPVR_OBL, кезеңділігі – ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) обязательных пенсионных взносов по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя))" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге в отчете округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 указывается код области (города) в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов (КАТО), размещенном на официальном интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
6. В графе 3 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), заключивших договор о пенсионном обеспечении и имеющих пенсионные накопления с разбивкой в зависимости от места жительства вкладчика (получателя). Сумма пенсионных накоплений по ним указывается в графе 4.
7. В графе 5 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), заключивших договор о пенсионном обеспечении и не имеющих пенсионные накопления с разбивкой в зависимости от места жительства вкладчика (получателя).
8. Сумма пенсионных накоплений по неидентифицированным вкладчикам указывается в примечании к Форме.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 45 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 10
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об объемах обязательных пенсионных взносов работодателя и количестве условных пенсионных счетов физических лиц по областям Республики Казахстан (по месту жительства физического лица)
Индекс формы административных данных: 7- ENPF_OPVR_OBL
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__"________ 20 ___ года
Круг лиц представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тысячах тенге)
Область (город)
Количество условных пенсионных счетов физических лиц
Сумма, числящаяся на условных пенсионных счетах
Наименование
Код по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО)
1
2
3
4
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Жамбылская
Западно-Казахстанская
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
город Нур-Султан
город Алматы
город Шымкент
Не указан регион
Всего
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об объемах
обязательных пенсионных
взносов работодателя и
количестве условных
пенсионных счетов
физических лиц по
областям Республики Казахстан
(по месту жительства
физического лица)
Пояснение по заполнению формы административных данных Отчет об объемах обязательных пенсионных взносов работодателя и количестве условных пенсионных счетов физических лиц по областям Республики Казахстан (по месту жительства физического лица)
(индекс –7- ENPF_OPVR_OBL, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарының көлемі және Қазақстан Республикасының облыстары бойынша жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны (жеке тұлғаның тұрғылықты жері бойынша) туралы есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабы 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын, есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышы (ӘАОС) бойынша облыстың (қаланың) коды көрсетіледі.
6. 3-бағанда жеке тұлғаның атына ашылған жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны өңірлер бойынша бөліп көрсетіледі. Шартты зейнетақы шоттарындағы жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарының сомасы 4-бағанда көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
46-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz. интернет-ресурcында орналастырылған
Қазақстан Республикасының облыстары бойынша ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 7- ENPF_DPV_OBL
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "____" ________________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Ұсыну мерзімдері: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
(мың теңгемен)
Облыс (қала)
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны, зейнетақы жинақтарымен
Жинақтар сомасы
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны, зейнетақы жинақтарынсыз
Атауы
Әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша коды
1
2
3
4
5
Ақмола
Ақтөбе
Алматы
Атырау
Шығыс Қазақстан
Жамбыл
Батыс Қазақстан
Қарағанды
Қызылорда
Қостанай
Маңғыстау
Павлодар
Солтүстік Қазақстан
Түркістан
Нұр-Сұлтан қаласы
Алматы қаласы
Шымкент қаласы
Өңір көрсетілмеген
Барлығы
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Қазақстан Республикасының
облыстары бойынша
ерікті зейнетақы жарналары
салымшыларының
(алушылардың)
зейнетақы жинақтарының
көлемі (салымшының
(алушының) тұрғылықты
жері бойынша) және жеке
зейнетақы шоттарының саны
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Қазақстан Республикасының облыстары бойынша ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп (индекс –7- ENPF_DPV_OBL, кезеңділігі – ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об объемах обязательных пенсионных взносов работодателя и количестве условных пенсионных счетов физических лиц по областям Республики Казахстан (по месту жительства физического лица)" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге в отчете округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 указывается код области (города) в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов (КАТО), размещенном на официальном интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
6. В графе 3 указывается количество условных пенсионных счетов физических лиц, открытых на имя физического лица, с разбивкой по регионам. Сумма обязательных пенсионных взносов работодателя, числящаяся на условных пенсионных счетах, указывается в графе 4.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 46 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 11
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) добровольных пенсионных взносов по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя))
Индекс формы административных данных: 7- ENPF_DPV_OBL
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__"________ 20 ___ года
Круг лиц представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тысячах тенге)
Область (город)
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
Наименование
Код по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО)
1
2
3
4
5
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Жамбылская
Западно-Казахстанская
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
город Нур-Султан
город Алматы
город Шымкент
Не указан регион
Всего
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об объемах
пенсионных накоплений и
количестве индивидуальных
пенсионных счетов
вкладчиков (получателей)
добровольных пенсионных
взносов по областям
Республики Казахстан
(по месту жительства
вкладчика (получателя))
Пояснение по заполнению формы административных данных Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) добровольных пенсионных взносов по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя))
(индекс –7- ENPF_DPV_OBL, периодичность – ежемесячная)

504
ерікті зейнетақы жарналары
есебінен:
600
жасы бойынша
601
мүгедектігі бойынша
602
міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтары жеткіліксіз болған кезде
603
міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтары жеткіліксіз болған кезде
604
Басқа зейнетақы төлемдері
700
Барлығы
1000
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Міндетті зейнетақы жарналары,
міндетті кәсіптік зейнетақы
жарналары, ерікті зейнетақы
жарналары бойынша
зейнетақы төлемдері туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдері туралы есеп (индексі –8- ENPF_Vyplaty, кезеңділігі – ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдері туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабы 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме

504
за счет:
добровольных пенсионных взносов:
600
по возрасту
601
по инвалидности
602
при недостаточности пенсионных накоплений за счет обязательных пенсионных взносов
603
при недостаточности пенсионных накоплений за счет обязательных профессиональных пенсионных взносов
604
Другие пенсионные выплаты
700
Всего
1000
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о пенсионных
выплатах по обязательным
пенсионным взносам,
обязательным профессиональным
пенсионным взносам,
добровольным пенсионным взносам
Пояснение по заполнению формы административных данных Отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам (индекс –8- ENPF_Vyplaty, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге в отчете округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы

5. 3-бағанда жыл басынан бастап кезең үшін шоттарынан төлемдер жүргізілген салымшылардың (алушылардың) саны (жинақталған жиынтығымен) көрсетіледі.
6. 4-бағанда жыл басынан басталған кезең үшін (жинақталған жиынтығымен) салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдер саны көрсетіледі. Төлем саны бойынша ақпарат салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдерге (транзакцияларға) байланысты көрсетіледі.
7. 5-бағанда жыл басынан басталған кезең үшін (жинақталған жиынтығымен) төлемдер сомасы көрсетіледі.
8. 6-бағанда өткен жылдың ұқсас кезеңінде шоттарынан төлемдер жүргізілген салымшылардың (алушылардың) саны көрсетіледі.
9. 7-бағанда өткен жылдың ұқсас кезеңінде салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдер саны көрсетіледі. Төлем саны бойынша ақпарат салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдерге (транзакцияларға) байланысты көрсетіледі.
10. 8-бағанда өткен жылдың ұқсас кезеңіндегі төлемдер сомасы көрсетіледі.
11. 405, 504, 603 және 604-жолдарда салымшылардың (алушылардың) саны анықтама үшін көрсетіледі және 401, 500, 600-жолдарда жинақталмайды.
12. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
49-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
14-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдері туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 8- ENPF_Vyplaty_OPVR
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" ________________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Символ
Ағымдағы жылдың басынан бергі кезең үшін
Өткен жылдың осындай кезеңі үшін
жеке тұлғалардың саны
төлем саны
сомасы
жеке тұлғалардың саны
төлем саны
сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
Зейнетақы жинақтарының төлемдері
100
жасы бойынша
110
мүгедектігі бойынша
111
басқа тұлғаларға
112
Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары бойынша барлық зейнетақы төлемі:
1000
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Жұмыс берушінің
міндетті зейнетақы жарналары
бойынша зейнетақы төлемдері
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдері туралы есеп (индексі –8- ENPF_Vyplaty_OPVR, кезеңділігі – ай сайын)

5. В графе 3 указывается количество вкладчиков (получателей), со счетов которых произведены выплаты за период с начала года (накопленным итогом).
6. В графе 4 указывается количество произведенных выплат вкладчикам (получателям) за период с начала года (накопленным итогом). Информация по количеству выплат отражается, исходя из произведенных выплат (транзакций) вкладчикам (получателям).
7. В графе 5 указывается сумма выплат за период с начала года (накопленным итогом).
8. В графе 6 указывается количество вкладчиков (получателей), со счетов которых произведены выплаты за аналогичный период предыдущего года.
9. В графе 7 указывается количество произведенных выплат вкладчикам (получателям) за аналогичный период предыдущего года. Информация по количеству выплат отражается, исходя из произведенных выплат (транзакций) вкладчикам (получателям).
10. В графе 8 указывается сумма выплат за аналогичный период предыдущего года.
11. В строках 405, 504, 603 и 604 количество вкладчиков (получателей) отражается справочно и не суммируется в строках 401, 500, 600.
12. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 49 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 16
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам работодателя
Индекс формы административных данных: 8- ENPF_Vyplaty_OPVR
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__"________ 20 ___ года
Круг лиц представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Символ
За период с начала текущего года
За аналогичный период предыдущего года
количество физических лиц
количество выплат
сумма
количество физических лиц
количество выплат
сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
Выплаты пенсионных накоплений
100
по возрасту
110
по инвалидности
111
другим лицам
112
Всего пенсионные выплаты по обязательным пенсионным взносам работодателя:
1000
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о
пенсионных выплатах
по обязательным пенсионным
взносам работодателя
Пояснение по заполнению формы административных данных Отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам работодателя (индекс –8- ENPF_Vyplaty_OPVR, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдері туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабы 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын, есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда жылдың басынан бергі кезең ішінде төлемдер жасалған жеке тұлғалардың саны (жинақталған жиынтықпен) көрсетіледі.
6. 4-бағанда жылдың басынан бергі кезең ішінде жеке тұлғаларға жасалған төлемдер саны (жинақталған жиынтықпен) көрсетіледі. Төлемдер саны бойынша ақпарат жеке тұлғаларға жасалған төлемдер (транзакциялар) негізінде көрсетіледі.
7. 5-бағанда жылдың басынан бергі кезең ішіндегі төлемдер сомасы (жинақталған жиынтықпен) көрсетіледі.
8. 6-бағанда өткен жылдың осындай кезеңі ішінде шоттардан төлемдер жасалған жеке тұлғалар саны көрсетіледі.
9. 7-бағанда өткен жылдың осындай кезеңі ішінде жеке тұлғаларға жасалған төлемдер саны көрсетіледі. Төлемдер саны бойынша ақпарат жеке тұлғаларға жасалған төлемдер (транзакциялар) негізінде көрсетіледі.
10. 8-бағанда өткен жылдың осындай кезеңі ішіндегі төлемдер сомасы көрсетіледі.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
50-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
15-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1- ENPF_CBSA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
(мың теңгемен)
№ п/п
Эмитентттің атауы
Эмитенттің елі
Бағалы қағаздың түрі
Сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздар саны (дана)
барлығы
оның ішінде ауыртпалық салынған бағалы қағаздар
ауыртпалық салынған бағалы қағаздар, барлығы
оның ішінде репоға берілген бағалы қағаздар
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1.
2.
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1.
екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам работодателя" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге в отчете округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается количество физических лиц, которым осуществлены выплаты за период с начала года (накопленным итогом).
6. В графе 4 указывается количество произведенных выплат физическим лицам за период с начала года (накопленным итогом). Информация по количеству выплат отражается исходя из произведенных выплат (транзакций) физическим лицам.
7. В графе 5 указывается сумма выплат за период с начала года (накопленным итогом).
8. В графе 6 указывается количество физических лиц, со счетов которых произведены выплаты за аналогичный период предыдущего года.
9. В графе 7 указывается количество произведенных выплат физическим лицам за аналогичный период предыдущего года. Информация по количеству выплат отражается исходя из произведенных выплат (транзакций) физическим лицам.
10. В графе 8 указывается сумма выплат за аналогичный период предыдущего года.
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 50 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 15
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов
Индекс формы административных данных: 1- ENPF_CBSA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__"________ 20 ___ года
Круг лиц представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование эмитента
Страна эмитента
Вид ценной бумаги
Идентификационный номер
Количество ценных бумаг (штук)
всего
в том числе обремененные ценные бумаги
обремененные ценные бумаги, всего
в том числе ценные бумаги, переданные в репо
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1.
2.
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1.
ценные бумаги банков второго уровня

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабы 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша эмитенттің бағалы қағаздары және міндеттемелері жөніндегі талап ету құқықтары бойынша деректер көрсетіледі. Депозитарлық қолхаттар бойынша оның базалық активінің мәліметтері көрсетіледі.
6. 2 және 3-бағандарда бағалы қағаз эмитентінің атауы және оның резиденттігінің елі көрсетіледі.
7. 4-бағанда сатып алынған бағалы қағаздың түрі оның типі көрсетіле отырып, көрсетіледі
8. 5-бағанда айналыс мерзімі өткен және эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша эмитенттің міндеттемелері жөніндегі талап ету құқықтарына қатысты, сәйкестендіру нөмірі және эмитент оларды өтеу бойынша міндеттемелерді орындамаса - талап ету құқықтарын сәйкестендіргіш.
9. 6-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
10. 9 және 11-бағандарда валюталар кодтары Қазақстан Республикасының "Валюталар мен қорларды белгілейтін кодтар" ҚР ҰК 07 ISO 4217-2012 мемлекеттік жіктеліміне сәйкес көрсетіледі.
11. 10-бағанда облигацияның оны шығару кезінде айқындалған, купондық облигация бойынша пайыздармен көрінетін сыйақы есептелетін құнының ақшалай мәні, сондай-ақ облигацияны ұстаушыға оны өтеу кезінде төленуге тиіс сома көрсетіледі. Сомасы шығарылым валютасымен көрсетіледі. 10-баған борыштық бағалы қағаздар бойынша толтырылады.
12. 12-бағанда мәміленің жүзеге асырылуын растайтын бастапқы құжатта көрсетілген баға көрсетіледі (биржалық куәлік, брокердің және (немесе) дилердің есебі, халықаралық банкаралық ақпарат аудару және төлем жасау жүйесі бойынша (SWIFT) алынған растау).
13. 13-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылу күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге в отчете округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются данные по ценным бумагам и правам требования по обязательствам эмитента по эмиссионным ценным бумагам. По депозитарным распискам указываются сведения ее базового актива.
6. В графах 2 и 3 указывается наименование эмитента ценной бумаги и страна его резидентства.
7. В графе 4 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа.
8. В графе 5 указывается идентификационный номер ценной бумаги, в отношении прав требований по обязательствам эмитента по эмиссионным ценным бумагам, срок обращения которых истек, и эмитентом не исполнены обязательства по их погашению – идентификатор прав требования.
9. В графе 6 указывается количество приобретенных ценных бумаг.
10. В графах 9 и 11 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов".
11. В графе 10 указывается денежное выражение стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска. Графа 10 заполняется по долговым ценным бумагам.
12. В графе 12 указывается цена, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера и (или) дилера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей (SWIFT)).
13. В графе 13 указывается дата первоначального признания в бухгалтерском учете, в формате "дд.мм.гггг".

14. 14-бағанда борыштық бағалы қағаздарды өтеу мерзімі "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
15. 15-бағанда агенттерге, консультанттарға, брокерлерге (дилерлерге) төленген сыйақылар мен комиссияларды, қор биржаларының алымдарын қосқанда, сатып алуға тікелей байланысты шығыстарды қоса алғандағы бағалы қағаздардың сатып алу құны, сондай-ақ аудару бойынша банк қызметтері және сатып алушы сатушыға төлеген пайызға азайтылған шамасы (мұндай бар болса) көрсетіледі.
16. 16-бағанда бухгалтерлік есепте бейнеленген бағалы қағаздар құны көрсетіледі.
17. 20-бағанда ауыртпалық салынған бағалы қағаздардың бухгалтерлік есептегі құны көрсетіледі.
18. 21-бағанда репо-ға берілген ауыртпалық салынған бағалы қағаздардың бухгалтерлік есептегі құны көрсетіледі
19. 22-бағанда қаржы есептілігінің халықаралық стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтер (провизиялар) мөлшері көрсетіледі. Резервтер (провизиялар) мөлшері қосу белгісімен абсолютті шамада көрсетіледі.
20. 23-бағанда бағалы қағаздың санаты ретінде мынадай символ: 1 - "сату үшін қолда бар бағалы қағаздар", 2 - "пайда немесе шығын арқылы әдiл құны бойынша ескерілетін бағалы қағаздар", 3 - "өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздар" көрсетіледі.
21. 24 және 25-бағандарды толтыру кезінде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар үшін ең аз рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша елдің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 25 және 26-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.
22. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
51-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
16-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Меншікті активтер есебінен жасалған керi репо және репо операциялары туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1- ENPF_REPO_SA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
(в тысячах тенге)
Р/с №
Эмитенттің атауы
Эмитенттің елі
Бағалы қағаз түрі
Сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздардың саны
Номиналды құн валюта-сы
Кезең
операция ашылған күн
операция ашылған күн
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Кері репо операциялары
1.1.
тура тәсіл

14. В графе 14 указывается срок погашения долговых ценных бумаг, в формате "дд.мм.гггг".
15. В графе 15 указывается покупная стоимость ценных бумаг, включая расходы, непосредственно связанные с приобретением, включая вознаграждения и комиссионные, уплаченные агентам, консультантам, брокерам (дилерам), сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу и уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такового).
16. В графе 16 указывается стоимость ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете.
17. В графе 20 указывается стоимость обремененных ценных бумаг, указанная в бухгалтерском учете.
18. В графе 21 указывается стоимость ценных бумаг, обремененных договорами репо, указанная в бухгалтерском учете.
19. В графе 22 указывается размер резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности. Размер резервов (провизий) указывается в абсолютном выражении со знаком плюс.
20. В графе 23 в качестве категории ценной бумаги указывается символ: 1 - "имеющиеся в наличии для продажи", 2 - "учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток", 3 - "удерживаемые до погашения".
21. При заполнении граф 24 и 25 указывается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318. При отсутствии рейтинга в графах 24 и 25 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан.
22. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 51
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 16
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об операциях обратное репо и репо, совершенных за счет собственных активов
Индекс формы административных данных: 1- ENPF_REPO_SA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__"________ 20 ___ года
Круг лиц представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование эмитента
Страна эмитента
Вид ценной бумаги
Идентификационный номер
Количество ценных бумаг
Валюта номинальной стоимости
Период
дата открытия операции
дата закрытия операции
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Операции обратное репо
1.1.
прямой способ

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Меншікті активтер есебінен жасалған кері репо және репо операциялары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабы 1-тармағына сәйкес әзірлендіі.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын, есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4-бағанда типі көрсетіле отырып, репо және (немесе) кері репо операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаздың түрі көрсетіледі.
6. 6-бағанда репо және (немесе) кері репо операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
7. 7-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰБ 07 ISO 4217-2012 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі.
8. 14 және 15-бағандарды толтыру кезінде "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар үшін ең аз рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген) 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша елдің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 14 және 15-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 14-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылу күнгі рейтинг көрсетіледі.
9. 16 және 17-бағандарда Қазақстан Республикасы қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасының резиденттері бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Қазақстан Республикасының қор биржасы тізімінің санаты болмаған кезде 16 және 17-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары мен Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об операциях обратное репо и репо, совершенных за счет собственных активов" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге в отчете округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 4 указывается вид ценной бумаги, переданной и (или) приобретенной по операциям репо и (или) обратное репо с указанием ее типа.
6. В графе 6 указывается количество переданных и (или) приобретенных ценных бумаг по операциям репо и (или) обратное репо.
7. В графе 7 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов".
8. При заполнении граф 14 и 15 отражается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318). При отсутствии рейтинга в графах 14 и 15 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 14 отражается рейтинг на дату первоначального признания в бухгалтерском учете.
9. В графах 16 и 17 указывается категория ценных бумаг резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в графах 16 и 17 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Меншікті активтер есебінен орналастырылған салымдар мен ақша және ақша қаражатының баламалары туралы есеп" әкімшілік деректер нысанынын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабы 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын, есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3 және 4-бағандарды толтыру кезінде "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар үшін ең аз рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген) 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген банктің не ұйымның рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 4 және 5-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі бойынша толтырылмайды.
6. 5-бағанда валюта кодтары ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2012 "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі.
7. 5 және 13-бағандарда 1, 2, 3, 4, 5 және 6-жолдар толтырылады.
8. 8-бағанда банктік салым шарты бойынша салымның мерзімі көрсетіледі, салым мерзімі ұзартылған жағдайда ұзартылған мерзімі ескеріліп көрсетіледі.
9. 11 және 12-бағандарда меншікті активтерді салымдарда орналастыру сомасы көрсетіледі. Активтер теңгедегі салымға орналастырылған жағдайда 11-баған толтырылады. Активтер шетел валютасындағы салымға орналастырылған жағдайда баламасы теңгемен 11-бағанда бір мезгілде көрсетіле отырып, 12-баған толтырылады. 11-баған мың теңгемен, 12-баған шетелдік валютаның мың бірлігімен толтырылады.
10. Нысан салымдар мен ақша сомасы көрсетіле отырып, әрбір валюта, банк және ұйым бойынша, сондай-ақ әрбір шот пен салым бойынша жеке-жеке жасалады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о вкладах и деньгах и эквивалентов денежных средств, размещенных за счет собственных активов" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге в отчете округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. При заполнении граф 3 и 4 указывается рейтинг банка или организации, присвоенный одним из рейтинговых агентств указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318). При отсутствии рейтинга в графах 4 и 5 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по Национальному Банку Республики Казахстан.
6. В графе 5 коды валют в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов".
7. В графах 5 и 13 заполняются строки 1, 2, 3, 4, 5 и 6.
8. В графе 8 указывается срок вклада по договору банковского вклада, при пролонгации вклада срок указывается с учетом пролонгации.
9. В графах 11 и 12 указывается сумма размещения собственных активов во вклад. В случае размещения активов во вклад в тенге заполняется графа 11. В случае размещения активов во вклад в иностранной валюте заполняется графа 12 с одновременным отражением эквивалента в тенге в графе 11. Графа 11 заполняется в тысячах тенге, графа 12 - в тысячах единиц иностранной валюты.
10. Форма составляется с указанием суммы вкладов и денег отдельно по каждой валюте, банку и организации, а также по каждому счету и вкладу.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабы 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын есепті кезеңде (ай) толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-кесте бойынша:
1) 2-бағанда халықаралық (шетел) бағалы қағаздар нарығында мәміле жасалған жағдайда оны жасау күні көрсетіледі (trade date);
2) 7-бағанда мәміле түрі көрсетіледі (сатып алу, сату, өтеу, купонды өтеу, дивидендтер төлеу, кері репо операциясы - ашу (жабу) және басқа);
3) 8-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы көрсетіледі, оның сауда жүйесінде мәміле жүзеге асырылған не мәміле ұйымдастырылмаған нарықта жасалған;
4) 9-бағанда эмитенттің атауы және бағалы қағаздармен сауда-саттықтарды ұйымдастырушылардың сауда алаңдарында сауда-саттықтарға жіберілген бағалы қағаздардың түрі көрсетіледі;
5) 11 және 14-бағандарда валюта кодтары ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2012 "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі;
6) 15-бағанда сатушыға төленген сыйақыны ескере отырып, мәміленің жүзеге асырылғанын растайтын (биржалық куәлік, брокердің-дилердің есебі, SWIFT жүйесі бойынша алынған растау) бастапқы құжатта көрсетілген үтірден кейін нақты төрт белгіге дейін дәл төлем валютасында бағасы көрсетіледі. Бастапқы құжатта валютада көрініс тапқан баға болмаған жағдайда, номиналды құнының пайызбен көрініс тапқан баға көрсетіледі;
7) 16 және 17-бағандарда Bloomberg ақпараттық-талдамалық жүйелердің деректері бойынша осы қаржы құралы айналысы көрініс табатын халықаралық (шетел) қор биржаларында не REUTER номиналды құн валютасында жасалған акцияларды (депозитарлық қолхаттарды) сатып алу (сату) бойынша мәмілелер бойынша бағалар көрсетіледі;
8) 18-бағанда бағалы қағаздар бойынша кірістілік пайызбен көрсетіледі (облигациямен мәміле бойынша - бағалы қағаздармен сауда-саттықты ұйымдастырушының сауда жүйесінде иелігінен айыру не сатып алу нәтижесінде пайда болған кірістілік; кері репо операциялары бойынша - автоматты репо секторында мәміле жасау нәтижесінде пайда болған кірістілік);

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом за отчетный период (месяц). Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. По таблице 1:
1) в графе 2 в случае совершения сделки на международном (иностранном) рынке ценных бумаг, указывается дата ее заключения (trade date);
2) в графе 7 указывается вид сделки (покупка, продажа, погашение, погашение купона, выплата дивидендов, операция обратного репо - открытие (закрытие) и прочее);
3) в графе 8 указывается организатор торгов, в торговой системе которого осуществлена сделка либо, что сделка совершена на неорганизованном рынке;
4) в графе 9 указываются наименование эмитента и вид ценных бумаг, допущенных к торгам на торговых площадках организаторов торгов ценными бумагами;
5) в графах 11 и 14 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов";
6) в графе 15 указывается цена в валюте платежа с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера-дилера, подтверждение, полученное по системе SWIFT), с учетом выплаченного продавцу вознаграждения. В случае отсутствия в первичном документе цены, выраженной в валюте, указывается цена, выраженная в процентах от номинальной стоимости;
7) в графах 16 и 17 указываются цены по сделкам по покупке (продаже) акций (депозитарных расписок), заключенным на международных (иностранных) фондовых биржах, на которых обращается данный финансовый инструмент, по данным информационно-аналитических систем Bloomberg либо REUTER в валюте номинальной стоимости;
8) в графе 18 указывается доходность по ценным бумагам в процентах (по сделке с облигацией - доходность, сложившаяся в результате отчуждения либо приобретения в торговой системе организатора торгов ценными бумагами; по операциям обратного репо - доходность, сложившаяся в результате совершения сделки в секторе автоматического репо);

9) 19-бағанда үтірден кейін нақты екі белгіге дейін дәл сома көрсетіледі;
10) 20 және 21-бағандар халықаралық (шетел) бағалы қағаздар нарықтарында жасалған мәмілелер бойынша толтырылады.
6. 2-кесте бойынша:
1) 2-бағанда салым салынған жағдайда бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының инвестициялық шотынан Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі немесе екінші деңгейдегі банктегі ағымдағы шотына ақша аудару күні не мерзімінен бұрын қайтару күні немесе шартты бұзған жағдайда - ақшаны инвестициялық шотқа қайтару күні көрсетіледі;
2) 4-бағанда салым бойынша операциялар көрсетіледі (ақшаны салымға салу, салым бойынша сыйақы төлеу, салымды мерзімінен бұрын қайтару немесе банктік салым шартының мерзімі өткеннен соң салымды қайтару);
3) 9-бағанда үтірден кейін нақты екі белгіге дейін дәл сома көрсетіледі.
7. 3-кесте бойынша:
1) 2-бағанда мәмілені жасау күні көрсетіледі (trade date);
2) 5-бағанда мәміленің түрі көрсетіледі (сатып алу, сату және басқа);
3) 6-бағанда тазартылған бағалы металдар түрлерінің атауы көрсетіледі;
4) 8-бағанда валюта кодтары ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2012 "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі;
5) 10-бағанда үтірден кейін нақты екі белгіге дейін дәл сома көрсетіледі.
8. 4-кесте бойынша:
1) 2-бағанда "кк.аа.жжжж" форматында мәмілені жасау күні көрсетіледі;
2) 4-бағанда "кк.аа.жжжж" форматында бухгалтерлік есептегі қаржы құралдарын бастапқы мойындау күні көрсетіледі;
3) 5-бағанда "кк.аа.жжжж" форматында мәміле бойынша есеп айырысу күні көрсетіледі;
4) 6-бағанда туынды қаржы құралдарының түрі көрсетіледі (опцион, фьючерс, форвард, своп және басқа да туынды қаржы құралдары);
5) 7-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі бағалы қағаз болып табылған жағдайда бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
6) 8-бағанда сауда жүйесінде мәміле жүзеге асырылған сауда-саттықты ұйымдастырушының атауы және "қор биржасының (ел) атауы" форматында оның резиденттігі елі не мәміле "ұйымдастырылмаған нарық" форматында қор биржасында жасалмағаны көрсетіледі;
7) 9-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі (бағалы қағаздың және оның эмитентінің атауы, валюта, пайыздық мөлшерлеме, тауар және басқа да базалық активтер) және "базалық актив (рейтинг) (рейтингтік агенттік)" форматында рейтингтік агенттік (бар болса) берген базалық активтің рейтингі көрсетіледі. Егер базалық активте рейтингтер болмаса, онда базалық актив көрсетіледі және "базалық актив (рейтингі жоқ)" форматында рейтинг болмағаны нұсқалады;

9) в графе 19 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой;
10) графы 20 и 21 заполняются по сделкам, заключенным на международных (иностранных) рынках ценных бумаг.
6. По таблице 2:
1) в графе 2 в случае внесения вклада указывается дата перевода денег с инвестиционного счета единого накопительного пенсионного фонда на текущий счет в Национальном Банке Республики Казахстан или банке второго уровня, либо дата досрочного возврата или в случае расторжения договора - дата возврата денег на инвестиционный счет;
2) в графе 4 указываются операции по вкладу (внесение во вклад денег, выплата вознаграждения по вкладу, досрочный возврат вклада или возврат вклада по истечении срока договора банковского вклада);
3) в графе 9 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой.
7. По таблице 3:
1) в графе 2 указывается дата заключения сделки (trade date);
2) в графе 5 указывается вид сделки (покупка, продажа и прочее);
3) в графе 6 указываются наименование видов аффинированных драгоценных металлов;
4) в графе 8 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов";
5) в графе 10 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой.
8. По таблице 4:
1) в графе 2 указывается дата заключения сделки в формате "дд.мм.гггг";
2) в графе 4 указывается дата первоначального признания финансовых инструментов в бухгалтерском учете в формате "дд.мм.гггг";
3) в графе 5 указывается дата расчетов по сделке в формате "дд.мм.гггг";
4) в графе 6 указывается вид производного финансового инструмента (опцион, фьючерс, форвард, своп и другие производные финансовые инструменты);
5) в графе 7 указывается идентификационный номер ценной бумаги в случае, если базовым активом производного финансового инструмента является ценная бумага;
6) в графе 8 указывается наименование организатора торгов, в торговой системе которой осуществлена сделка, и страна ее резидентства в формате "наименование фондовой биржи (страна)" либо то, что сделка совершена не на фондовой бирже в формате "неорганизованный рынок";
7) в графе 9 указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, процентная ставка, товар и прочие базовые активы) и рейтинг базового актива, присвоенный рейтинговым агентством (при наличии) в формате "базовый актив (рейтинг) (рейтинговое агентство)". В случае если у базового актива рейтинги отсутствуют, то указывается базовый актив и указание на то, что рейтинг отсутствует в формате "базовый актив (рейтинга нет)";

8) 10-бағанда егер мәміле қор биржасында жасалмаса, қарсы агент, оның резиденттік елі, сондай-ақ "қарсы агент/елі/рейтингі (рейтингтік агенттігі)" форматында осы қарсы агентке берілген рейтингі көрсетіледі. Қарсы агентте рейтинг болмаған жағдайда "қарсы агент/елі/рейтингі жоқ" форматында ақпарат көрсетіледі;
9) 11-бағанда мәміле (сатып алу, сату және басқа) түрі көрсетіледі;
10) 16-бағанда егер мәміле хеджирлеу мақсатында жасалса "иә" сөзі және "иә/хеджирлеу объектісінің деректемелері" форматында хеджирлеу объектісінің деректемелері (бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі, саны, құны, көлемі, валютасы) көрсетіледі. Егер мәміле хеджирлеу мақсатында жасалмаса "жоқ" сөзі көрсетіледі;
11) 17-бағанда инвестициялық комитеттің мәмілені жасау туралы инвестициялық шешімді қабылдау нөмірі мен күні көрсетіледі;
12) 18-бағанда бар болса вариациялық маржа - биржа есептейтін және мерзімді келісімшарт белгіленімінің өзгеруін ескеретін сауда-саттыққа қатысушының міндеттемелері өзгеруінің ақшалай көрінісі көрсетіледі;
13) 19-бағанда бар болса бастапқы маржа - биржа айқындайтын, клиент әрбір ашық позиция үшін енгізуі тиіс базалық активтің нарықтық құнының сомалық үлесі көрсетіледі;
14) 20-бағанда Т+0 немесе Т+n форматында сауда-саттық режимі көрсетіледі не биржа ережелерінде көзделген сауда-саттықтың басқа режимі сипатталады;
15) 21-бағанда мәміле тараптарында талаптардың және міндеттемелердің туындау шарттары көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
55-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
20-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Дефолтқа жол берген эмитенттердің зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдары бойынша есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 9- ENPF_DEFAULT_PA
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
_________________________ есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері
(теңгемен)
Эмитенттің атауы
Бағалы қағаздың түрі немесе салым шартының нөмірі
Сәйкестендіру нөмірі
Талап ету құқығын сәйкестендіргіш
Бағалы қағаздардың саны (дана)
Өтеу күні
Тануды тоқтату күні
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиынтығы
кестенің жалғасы:
Берешек мөлшері
Берешектің барлығы
Реттеу түрі және берешектер сомалары
негізгі борыш бойынша
сыйақы бойынша
негізгі борыш бойынша өсімпұл
сыйақы бойынша өсімпұл
9
10
11
12
13
14
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Дефолтқа жол берген
эмитенттердің зейнетақы
активтері есебінен сатып
алынған қаржы құралдары
бойынша есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Дефолтқа жол берген эмитенттердің зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдары бойынша есеп (индекс – 9- ENPF_DEFAULT_PA, кезеңділігі – тоқсан сайын)

8) в графе 10 в случае если сделка заключена не на фондовой бирже, указывается контрагент, страна его резидентства, а также рейтинг, присвоенный данному контрагенту в формате "контрагент/страна/рейтинг (рейтинговое агентство)". В случае отсутствия рейтинга у контрагента, указывается информация в формате "контрагент/страна/рейтинга нет";
9) в графе 11 указывается вид сделки (покупка, продажа и прочее);
10) в графе 16 если сделка заключена с целью хеджирования, указываются слова "да" и реквизиты объекта хеджирования (идентификационный номер ценной бумаги, количество, стоимость, объем, валюта) в формате "да/реквизиты объекта хеджирования". Если сделка заключена не с целью хеджирования, указывается слово "нет";
11) в графе 17 указываются номер и дата принятия инвестиционным комитетом инвестиционного решения о совершении сделки;
12) в графе 18 при наличии указывается вариационная маржа - денежное выражение изменения обязательств участника торгов, рассчитываемое биржей и учитывающее изменение котировки срочного контракта;
13) в графе 19 при наличии указывается начальная маржа - доля от суммарной рыночной стоимости базового актива, определяемая биржей, которую клиент должен внести за каждую открытую позицию;
14) в графе 20 указывается режим торгов в формате Т+0 или Т+n, либо описывается другой режим торгов, предусмотренный правилами биржи;
15) в графе 21 указываются условия возникновения требований и обязательств у сторон сделки.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 5
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 20
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов
Индекс формы административных данных: 9- ENPF_DEFAULT_PA
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "__"________ 20 ___ года
Круг лиц представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления: ежеквартально, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
Пенсионные активы, сформированные за счет ____________________________
(в тенге)
Наименование эмитента
Вид ценной бумаги или номер договора вклада
Идентификационный номер
Идентификатор права требования
Количество ценных бумаг (штук)
Дата погашения
Дата прекращения признания
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
продолжение таблицы:
Размер задолженности
Всего задолженности
Вид урегулирования и суммы задолженностей
по основному долгу
по вознаграждению
пеня по основному долгу
пеня по вознаграждению
9
10
11
12
13
14
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета по
финансовым инструментам
эмитентов, допустивших
дефолт, приобретенным
за счет пенсионных активов
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов
(индекс – 9- ENPF_DEFAULT_PA, периодичность – ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Зейнетақы активтерінің есебінен сатып алынған дефолтқа жол берген эмитенттердің қаржы құралдары бойынша есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабы 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры тоқсан сайын, есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап Нысан міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіби зейнетақы жарналарының және ерікті зейнетақы жарналарының есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша және жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарының есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша жеке ұсынылады.
"Есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері" жолында "міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіби зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары" немесе "жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары" сияқты зейнетақы жарналарына қарай қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша мәліметтер көрсетіледі.
6. 3-бағанда сатып алынған бағалы қағаздың түрі оның типін немесе салым шартының нөмірін көрсетумен көрсетіледі.
7. 4-бағанда бағалы қағаздардың сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
8. 5-бағанда бар болса талап ету құқығын сәйкестендіргіш көрсетіледі.
9. 6-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
10. 7-бағанда қаржы құралын өтеу күні көрсетіледі.
11. 8-бағанда бухгалтерлік есепте қаржы құралын тануды тоқтату күні көрсетіледі.
12. 13-баған 9, 10, 11 және 12-бағандардың сомасы болып табылады.
13. 14-бағанда берешекті реттеу түрі: оңалту (қайта құрылымдау, банкроттық, атқарушылық іс жүргізу, соттан тыс реттеу), сондай-ақ кредиторлар талаптарының тізілімінде танылған берешекті өтеу туралы жасалған келісімдерге сәйкес соттың шешімімен айқындалған берешектер сомасы көрсетіледі.
14. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
56-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется ежеквартально единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. С 1 января 2023 года Форма представляется раздельно по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов и по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов работодателя.
В строке "Пенсионные активы, сформированные за счет" указываются сведения по пенсионным активам, сформированным в зависимости от пенсионных взносов: "обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" или "обязательных пенсионных взносов работодателя".
6. В графе 3 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа или номер договора вклада.
7. В графе 4 указывается идентификационный номер ценных бумаг.
8. В графе 5 указывается идентификатор права требования при наличии.
9. В графе 6 указывается количество приобретенных ценных бумаг.
10. В графе 7 указывается дата погашения финансового инструмента.
11. В графе 8 отражается дата прекращения признания финансового инструмента в бухгалтерском учете.
12. Графа 13 является суммой граф 9, 10, 11 и 12.
13. В графе 14 указываются вид урегулирования задолженности: реабилитация (реструктуризация, банкротство, исполнительное производство, внесудебное урегулирование), а также суммы задолженностей, определенные решением суда, в соответствии с заключенными соглашениям о погашении задолженности, признанные в реестре требований кредиторов.
14. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 56
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности

20-1-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1 - ENPF_UEA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
(теңгемен)
Күні
Зейнетақы жарналары, келіп түсті
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларынан аудару
Зейнетақы жарналарын уақтылы аудармау үшін алынған өсімпұл
Төлемдер және аударымдар
Зейнетақы жарналарын уақтылы аудармағаны үшін зейнетақы жарналарын және (немесе) алынған өсімпұлды қайтару бойынша міндеттеме
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Зейнетақы активтерінің комиссиялық сыйақысы
Инвестициялық кірістен түскен комиссиялық сыйақы
"Таза" зейнетақы активтерінің ағымдағы құны
Шартты бірліктер саны
Зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны
Зейнетақы активтері бойынша бір күнде есептелген инвестициялық кіріс
7
8
9
10
11
12
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Міндетті зейнетақы жарналары,
міндетті кәсіптік зейнетақы
жарналары және ерікті
зейнетақы жарналары есебінен
қалыптастырылған зейнетақы
активтерінің бір шартты
бірлігінің құны туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп (индекс – 1 - ENPF_UEA, кезеңділігі – ай сайын)

Приложение 20-1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о стоимости условной единицы условных пенсионных активов, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов
Индекс формы административных данных: 1 - ENPF_UEA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__"________ 20 ___ года
Круг лиц представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тенге)
Дата
Пенсионные взносы, поступило
Переводы из добровольных накопительных пенсионных фондов
Пеня, полученная за несвоевременное перечисление пенсионных взносов
Выплаты и переводы
Обязательства по возвратам пенсионных взносов и (или) пени, полученной за несвоевременное перечисление пенсионных взносов
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Комиссионное вознаграждение пенсионных активов
Комиссионное вознаграждение от инвестиционного дохода
Текущая стоимость "чистых" пенсионных активов
Количество условных единиц
Стоимость одной условной единицы пенсионных активов
Инвестиционный доход по пенсионным активам, начисленный за день
7
8
9
10
11
12
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о стоимости
условной единицы условных
пенсионных активов,
сформированных за счет
обязательных пенсионных
взносов, обязательных
профессиональных пенсионных
взносов и добровольных
пенсионных взносов
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о стоимости условной единицы условных пенсионных активов, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов
(индекс – 1 - ENPF_UEA, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабы 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті басқа тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 10-бағанда шартты бірліктер саны үтірден кейін нақты үш белгіге дейін көрсетіледі.
6. 11-бағанда зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны үтірден кейін нақты жеті белгіге дейін көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
57-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
20-2-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны туралы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1- ENPF_UEO
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
(теңгемен)
Күні
Зейнетақы жарналары, келіп түсті
Зейнетақы жарналарын уақтылы аудармағаны үшін өсімпұл
Төлемдер, есепке алынды
Зейнетақы жарналарын уақтылы аудармағаны үшін зейнетақы жарналарын және (немесе) алынған өсімпұлды қайтару бойынша міндеттеме
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы:
Инвестициялық кірістен түскен комиссиялық сыйақы
Шартты зейнетақы міндеттемелерінің ағымдағы құны
Шартты бірліктер саны
Шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны
Шартты зейнетақы міндеттемелері бойынша бір күнде есептелген инвестициялық кіріс
6
7
8
9
10
Атауы ________________                   Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________                   ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                               қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Шартты зейнетақы
міндеттемелерінің
бір шартты бірлігінің құны
туралы туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны туралы туралы есеп (индекс – 1- ENPF_UEO, кезеңділігі – ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о стоимости условной единицы условных пенсионных активов, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или другие лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Графа 10 указывается количество условных единиц с точностью до трех знаков после запятой.
6. Графа 11 указывается стоимость одной условно единицы пенсионных активов с точностью до семи знаков после запятой.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 57
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам представления
отчетности
Приложение 20-2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о стоимости одной условной единицы условных пенсионных обязательств
Индекс формы административных данных: 1- ENPF_UEO
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__"________ 20 ___ года
Круг лиц представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тенге)
Дата
Пенсионные взносы, поступило
Пеня за несвоевременное перечисление пенсионных взносов
Выплаты, начислено
Обязательства по возвратам пенсионных взносов и (или) пени, полученной за несвоевременное перечисление пенсионных взносов
1
2
3
4
5
продолжение таблицы:
Комиссионное вознаграждение от инвестиционного дохода
Текущая стоимость условных пенсионных обязательств
Количество условных единиц
Стоимость одной условной единицы условных пенсионных обязательств
Инвестиционный доход по условным пенсионным обязательствам, начисленный за день
6
7
8
9
10
Наименование________________ Адрес_______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о стоимости
одной условной единицы
условных пенсионных
обязательств
Пояснение по заполнению формы административных данных Отчет о стоимости одной условной единицы условных пенсионных обязательств (индекс – 1- ENPF_UEO, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Шарты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны туралы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабы 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 8-бағанда шартты бірліктер саны үтірден кейін нақты үш белгіге дейін көрсетіледі.
6. 9-бағанда шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны үтірден кейін нақты жеті белгіге дейін көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о стоимости одной условной единицы условных пенсионных обязательств" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Графа 8 указывается количество условных единиц с точностью до трех знаков после запятой.
6. Графа 9 указывается стоимость одной условной единицы условных пенсионных обязательств с точностью до семи знаков после запятой.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.