"Еңбекші көшіп келушіге рұқсатты беру, ұзарту және кері қайтарып алу, сондай-ақ еңбекші көшіп келушілерді тіркеу, дакто-, фото есепке алуды қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 8 ақпандағы № 76 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 273 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 31 наурызда № 20218 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 15 сәуірдегі № 123 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 15.04.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Еңбекші көшіп келушіге рұқсатты беру, ұзарту және кері қайтарып алу, сондай-ақ еңбекші көшіп келушілерді тіркеу, дакто-, фото есепке алуды қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 8 ақпандағы № 76 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9200 болып тіркелген, "Казахстанская правда" газетінде 2014 жылғы 2 сәуірде № 63 (27684) жарияланды) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Еңбекші көшіп келушіге рұқсатты беру, ұзарту және кері қайтарып алу, сондай-ақ еңбекші көшіп келушілерді дакто-, фото есепке алуды қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Еңбекші көшіп келушіге рұқсатты беру, ұзарту және кері қайтарып алу, сондай-ақ еңбекші көшіп келушілерді дакто-, фото есепке алуды қалыптастыру және жүргізу қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Еңбекші көшіп келушіге рұқсатты беру, ұзарту және кері қайтарып алу, сондай-ақ еңбекші көшіп келушілерді дакто-, фото есепке алуды тіркеу, қалыптастыру және жүргізу қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көші-қон қызметі комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 февраля 2014 года № 76 "Об утверждении Правил выдачи, продления и отзыва разрешения трудовому иммигранту, а также регистрации, формирования и ведения дакто-, фотоучетов трудовых иммигрантов"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 273. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 марта 2020 года № 20218. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 15 апреля 2022 года № 123.
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 15.04.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 февраля 2014 года № 76 "Об утверждении Правил выдачи, продления и отзыва разрешения трудовому иммигранту, а также регистрации, формирования и ведения дакто-, фотоучетов трудовых иммигрантов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9200, опубликован 2 апреля 2014 года в "Казахстанской правде" № 63 (27684) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил выдачи, продления и отзыва разрешения трудовому иммигранту, а также формирования и ведения дакто-, фотоучетов трудовых иммигрантов";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи, продления и отзыва разрешений трудовым иммигрантам, а также формирования и ведения дакто-, фотоучетов трудовых иммигрантов.";
Правила выдачи, продления и отзыва разрешения трудовому иммигранту, а также регистрации, формирования и ведения дакто-, фотоучетов трудовых иммигрантов, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету миграционной службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон қызметі комитетіне (М.Т. Қабденов) жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрі
Е. Тургумбаев
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 31 наурыздағы
№ 273 Бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2014 жылғы 8 ақпандағы
№ 76 бұйрығымен
бекітілген
Еңбекші көшіп келушіге рұқсатты беру, ұзарту және кері қайтарып алу, сондай-ақ еңбекші көшіп келушілерді дакто-, фото есепке алуды қалыптастыру және жүргізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Еңбекші көшіп келушіге рұқсатты беру, ұзарту және кері қайтарып алу, сондай-ақ еңбекші көшіп келушілерді дакто-, фото есепке алуды қалыптастыру және жүргізу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына және "Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 43-2-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді және еңбекші көшіп келушіге рұқсатты беру, ұзарту және кері қайтарып алу, сондай-ақ еңбекші көшіп келушілерге дакто-, фото есепке алуды қалыптастыру және жүргізу тәртібін айқындайды.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
2. "Еңбекші көшіп келушілерге рұқсаттарды беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) аумақтық полиция органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге немесе "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамға (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) жеке өзі жүгінген кезде немесе "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар пакетін ұсынады.
4. Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттарды қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі. Еңбекші көшіп келушіге Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысанда рұқсатты беру (ұзарту) туралы өтініштер мен құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді. Көрсетілетін қызметті алушы Стандартта көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес пакетін, сондай-ақ жарамдылық мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке тұлғада шетелдіктердің еңбек қызметін жүзеге асыруға арналған рұқсатты беруге құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан и Комитет миграционной службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Кабденов М.Т.).
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Тургумбаев
СОГЛАСОВАН
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
от 31 марта 2020 года № 273
Утверждены приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 8 февраля 2014 года № 76
Правила выдачи, продления и отзыва разрешений трудовым иммигрантам,а также формирования и ведения дакто-, фотоучетов трудовых иммигрантов
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи, продления и отзыва разрешений трудовым иммигрантам, а также формирования и ведения дакто-, фотоучетов трудовых иммигрантов (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и пунктом 3 статьи 43-2 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения Республики Казахстан" и определяют порядок выдачи, продления и отзыва разрешений трудовым иммигрантам, а также формирования и ведения дакто-, фотоучетов трудовых иммигрантов.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
2. Государственная услуга "Выдача и продление разрешений трудовым иммигрантам" (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами полиции (далее – услугодатель).
3. Для получения государственной услуги физическое лицо (далее – услугополучатель) подает при личном обращении к услугодателю или в некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) либо через веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) пакет документов в соответствии с перечнем, предусмотренным Стандартом государственной услуги согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
4. При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов. День приема заявлений о выдаче (продлении) разрешения трудовому иммигранту по форме согласно приложению 2 к Правилам и документов не входит в срок оказания государственной услуги. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному Стандартом, а также документов с истекшим сроком действия, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов на выдачу разрешения на осуществление трудовой деятельности иностранцев у физических лиц по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.

5. Портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" өтініш берген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтінішті қабылдау туралы мәртебе , сондай-ақ мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілетін хабарлама шығады. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталған соң, еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні ұсынылған құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады және ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, көрсетілетін қызметті алушы толық емес құжаттар пакетін және (немесе) мәліметтерді ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелдемелі бас тартуды дайындайды. Көрсетілетін қызметті алушы толық құжаттар пакетін және (немесе) мәліметтерді ұсынған жағдайда уәкілетті қызметкер құжаттарды алуға талон береді, "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес келуіне салыстыра тексеруді жүзеге асырады, оның ішінде:
1) өтініштің мазмұнын жеке басты куәландыратын құжаттардың және шетелдікпен әңгіме барысында алынған мәліметтерді Көші-қон полициясы Ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі - КҚП АЖ) деректерімен және басқа да дереккөздерінің деректері бойынша салыстырады;
2) шетелдіктің азаматтығын Қазақстан Республикасында кемінде үш айға визасыз болу мүмкіндігін көздейтін келу және кетудің визасыз тәртібі туралы Қазақстан Республикасы келісім жасасқан елдердің тізімімен салыстырады;
3) жеке табыс салығы бойынша алдын ала төленген сома өтініште көрсетілетін еңбекші көшіп келушінің рұқсатына сәйкес келуін тексереді;
4) ішкі істер органдарының және Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы жанындағы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің деректер базалары бойынша соттылығына және іздестірілуіне тексеруді жүзеге асырады, тексеру нәтижелері материалдарға қоса тігіледі;
5) еңбекші көшіп келушіге басталатын жинақтау материалдарына Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көрсетілген құжаттарды қоса тігеді.
7. Тексерудің оң нәтижесі болған жағдайда қызметкер Көші-қон полициясы ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – КҚП АЖ) көрсетілетін қызметті алушының өтінішіне сәйкес ақпаратты енгізеді және шетелдіктің елімізге (Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өту күні) келуі заңдылығын, бұрын берілген рұқсаттардың болуын, олардың жарамдылық мерзімі аяқталғаннан кейін шетелдіктің Қазақстан Республикасынан уақтылы шығуын, сондай-ақ алдыңғы рұқсаттың жарамдылық мерзімінің аяқталуы күнінен күнтізбелік 30 күн өткеніне растауды тексеруді жүзеге асырады. КҚП АЖ автоматты режимде барлық берілген рұқсаттар бойынша ақпаратты "Бүркіт" БАЖ "Жұмысқа рұқсат" ақпараттық объектісіне (бұдан әрі – АО) жолдайды.

5. В случае подачи заявления через портал в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии заявления для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
6. Услугодатель в день поступления документов осуществляет прием и проверяет на полноту предоставленные документы, в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов и (или) сведений услугодатель готовит мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений уполномоченный сотрудник выдает талон на получение документов, осуществляет сверку на соответствие требованиям Закона Республики Казахстан "О миграции населения", в том числе:
1) сравнивает содержание заявления с данными документа, удостоверяющего личность, и сведениями, полученными в ходе беседы с иностранцем, по данным Информационной системы Миграционная полиция (далее – ИС МП) и из других источников;
2) сверяет гражданство иностранца со списком стран, с которыми Республикой Казахстан заключены соглашения о безвизовом порядке въезда и пребывания, предусматривающие возможность пребывания в Республике Казахстан без виз сроком не менее трех месяцев;
3) проверяет, что уплаченная сумма предварительного платежа по индивидуальному подоходному налогу соответствует указанному в заявлении сроку действия разрешения трудовому иммигранту;
4) осуществляет проверку по базам данных органов внутренних дел и Комитета по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан на судимость и розыск, результаты проверки приобщаются к материалам.
5) приобщает к накопительным материалам, заводимых на трудового иммигранта, документы, указанные в Стандарте государственной услуги.
7. При положительном результате проверки, сотрудник вносит информацию в ИС МП согласно заявлению услугополучателя и осуществляет проверку законности пребывания иностранца в стране (дату пересечения Государственной границы Республики Казахстан), наличия ранее выданных разрешений, своевременного выезда иностранца из Республики Казахстан после окончания срока их действия, а также подтверждения, что с даты окончания срока действия предыдущего разрешения прошло более 30 календарных дней. ИС МП в автоматическом режиме направляет информацию по всем выданным разрешениям в информационный объект "Разрешение на работу" Единой информационной системы "Беркут".

8. Жеке тұлғада еңбек қызметін жүзеге асыру үшін еңбекші көшіп келушіге рұқсат, сондай-ақ рұқсатты ұзарту Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша еңбекші көшіп келушіге рұқсатты беру (ұзарту) туралы өтініште көрсетілген мерзімге беріледі және Заңның 43-1-бабының талаптарына сәйкес келетін бір, екі немесе үш айды құрауы мүмкін. Еңбекші көшіп келушіге рұқсаттың барынша көп мерзімі он екі айдан аспайды. Еңбекші көшіп келушіге жаңа рұқсат алдыңғы рұқсатының мерзімі аяқталғаннан кейін күнтізбелік отыз күннен ерте берілмейді. Еңбекші көшіп келуші жүгінгенде рұқсат немесе ұзарту, сондай-ақ бас тарту жүгінген күннен бастап жұмыс күні ішінде ресімделеді.
9. Бірегей штрих кодты қамтитын еңбекші көшіп келушіге арналған рұқсат, сондай-ақ рұқсатты ұзарту екі данада басылып шығарылады. Рұқсаттың (рұқсатты ұзарту) бір данасы еңбекші көшіп келушіге беріледі, рұқсаттың екінші данасы материалдарға тігіледі. Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген кезде оң шешілген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат немесе рұқсатты ұзарту беріледі, рұқсаттың (рұқсатты ұзарту) екінші данасы материалдарға қоса тігіледі. Портал арқылы жүгінген кезде КҚП АЖ автоматты режимде келіп түскен өтінімді табысты тексергеннен кейін көрсетілетін қызметті алушының порталдағы жеке кабинетінде 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұзартылған рұқсатты алу үшін қолжетімді болады.
10. Еңбекші көшіп келушіге рұқсат оның өтініші бойынша өтініште көрсетілген мерзімге ұзартылады және бір, екі немесе үш айды құрауы мүмкін.
11. Егер еңбекші көшіп келуші басқа көші-қон қызметінің бөлінісіне рұқсатты ұзарту үшін жүгенген жағдайда, онда қызметкер КҚП АЖ-да іздеуді жүзеге асырады, содан кейін осы Қағидалардың 6-9-тармақтарына сәйкес рұқсатты ұзартуды жүзеге асырады.
12. Еңбекші көшіп келушіге рұқсатты беру және ұзарту материалдары 1 жылдың ішінде ұзартуды ресімдеген көші-қон қызметі бөліністерінде сақталады.
13. Рұқсатты абайсызда бүлдіріп алған немесе жоғалтқан жағдайда қызметкер ішкі істер органдарының аумақтық бөлінісі басшылығының атына еркіті нысанда ресімделген өтініш негізінде КҚП АЖ бойынша тиісті тексеруден кейін рұқсаттың телнұсқасын береді.
14. Мыналар:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) онда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігі анықтау;

8. Разрешение трудовому иммигранту для осуществления трудовой деятельности у физического лица, а также продление разрешения выдается по форме согласно приложению 5 к Правилам на срок, указанный в заявлении о выдаче (продлении) разрешения трудовому иммигранту, и может составлять один, два или три месяца, который должен соответствовать требованиям статьи 43-1 Закона. Максимальный срок разрешения трудовому иммигранту не может превышать двенадцать месяцев. Новое разрешение трудовому иммигранту выдается не ранее чем через тридцать календарных дней после окончания срока предыдущего разрешения. При обращении трудового иммигранта разрешение или продление, а также отказ оформляется в течение рабочего дня со дня обращения.
9. Разрешение трудовому иммигранту, содержащее уникальный штриховой код, а также продление разрешения распечатывается в двух экземплярах. Первый экземпляр разрешения (продления разрешения) выдается трудовому иммигранту, второй экземпляр приобщается к материалам. В случае обращении через Государственную корпорацию при положительном решении услугополучателю выдается разрешение или продление разрешения по форме согласно приложению 5, второй экземпляр разрешения (продления разрешения) приобщается к материалам. При обращении через портал после успешной проверки заявки, поступившей в ИС МП в автоматическом режиме, в личном кабинете услугополучателя на портале становится доступным для скачивания продленное разрешение по форме согласно приложению 5.
10. Разрешение трудовому иммигранту продлевается по его заявлению на срок, указанный в заявлении, и может составлять один, два или три месяца.
11. Если трудовой иммигрант обратился за продлением разрешения в другое подразделение миграционной службы, то сотрудник осуществляет поиск сведений о выданном разрешении в ИС МП, после чего осуществляет продление разрешения в соответствии с пунктами 6-9 настоящих Правил.
12. Материалы выдачи и продления разрешения трудовому иммигранту хранятся в подразделении миграционной службы, оформившем продление в течение 1 года.
13. В случае неумышленной порчи или утери разрешения, сотрудник, на основании заявления, оформленного в произвольной форме на имя руководства территориального подразделения органов внутренних дел, выдает дубликат разрешения после соответствующей проверки по ИС МП.
14. Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан:
1) установление недостоверности документов, предоставленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

2) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың сәйкес келмеуі;
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 15 желтоқсандағы № 802 қаулысымен бектілген, Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған квотаны белгілеу және оны Қазақстан Республикасының өңірлері арасында бөлу қағидаларын 4-тармағы 2) тармақшасына сәйкес бөлінген еңбекші көшіп келушілерді тартуға квотаны асыру Қазақстан Республикасының заңңамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болып табылады.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін. Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2) тармақшасына сәйкес оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Мемлекеттік корпорациясы арқылы қызмет көрсету кезінде Мемлекеттік корпорациясы қызметкерлерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым Мемлекеттік корпорациясы басшысының атына не ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органға беріледі. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте сотқа жүгінеді.
4-тарау. Еңбекші көшіп келушінің рұқсатын қайтарып алу тәртібі
16. Мыналар:
1) жұмыс беруші – жеке тұлғаларда үй жұмыскерлері ретінде үй шаруашылығында жұмыстар орындаумен (қызметтер көрсетумен) байланысты емес еңбек қызметін жүзеге асыру;
2) еңбекші көшіп-келушіде еңбек шартында көрсетілген, таңдаған мамандығы бойынша еңбек қызметіне кедергі келтіретін ауруының болуы;
3) еңбекші көшіп келушінің Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын бұзуы көші-қон қызметі қызметкерлерінің еңбекші көшіп-келушіден рұқсатты қайтарып алу үшін негіздер болып табылады.

2) несоответствие предоставленных материалов, необходимых для оказания государственной услуги, согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги;
3) превышение квоты на привлечение трудовых иммигрантов, распределенной в соответствии с подпунктом 2 пункта 4 Правил установления квоты на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан и ее распределение между регионами Республики Казахстан, утвержденных Постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2016 года № 802.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, а также услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
15. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственной услуги может быть подана на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с подпунктом 2) статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации. Жалоба на действие (бездействия) работников Государственной корпорации при оказании услуг через Государственную корпорацию подается на имя руководителя Государственной корпорации, либо в уполномоченный орган в сфере информатизации. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Порядок отзыва разрешения трудовому иммигранту
16. Отзыв разрешения трудовому иммигранту осуществляется сотрудниками миграционной службы по следующим основаниям:
1) осуществление трудовой деятельности, несвязанной с выполнением работ (оказанием услуг) у работодателей – физических лиц в домашнем хозяйстве в качестве домашних работников;
2) наличие у трудового иммигранта заболевания, препятствующего трудовой деятельности по избранной специальности, указанной в трудовом договоре;
3) нарушение трудовым иммигрантом действующего законодательства Республики Казахстан.

17. Еңбекші көшіп келушіден рұқсатты қайтарып алу туралы ақпаратты алған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде көші-қон қызметінің қызметкері сәйкес шешім шығарады, қайтарып алу негіздерін көрсете отырып, КҚП АЖ-ға ақпарат енгізеді, еңбекші көшіп келушіге хабарлайды, шетелдіктің Қазақстан Республикасында уақытша болу мерзімін қысқартады.
5-тарау. Еңбекші көшіп келушілердің дакто-, фото есепке алуды қалыптастыру және жүргізу тәртібі
20. Еңбекші көшіп келушілердің дакто-, фото есепке алуды қалыптастыру және жүргізу Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 21 шілдедегі № 75 қбпү бұйрығымен бектілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9662 болып тіркелген) Ішкі істер органдарында жедел-криминалистикалық қызметті жүзеге асыру қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
21. Дактилоскопиялау нәтижесі осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес дактилоскопиялаудан өткені және суретке түскені туралы анықтамамен екі данада ресімделеді, бірінші данасы деректер базасын қалыптастыру және есептер бойынша тексеру үшін жедел-криминалистикалық бөліністе қалады, екіншісі еңбекші көшіп келушіге беріледі. Бұрын жасалған қылмыстарға қатыстылығы анықталған кезде материал ішкі істер органдарының мүдделі бөліністеріне беріледі.
Еңбекші көшіп келушіге
рұқсаттар беру, ұзарту және
қайтарып алу, сондай-ақ
еңбекші көшіп келушілерді
дакто-, фотоесептерін
қалыптастыру және жүргізу
қағидаларына
1-қосымша
"Еңбекші көшіп келушіге рұқсаттар беру және ұзарту" мемлекеттік қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Аумақтық полиция бөліністері
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Мемлекеттік корпорациясы;
3) "электрондық үкімет" веб-порталы: www. egov. kz – еңбекші көшіп келушілерге рұқсаттарды ұзарту кезінде.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға қажетті құжаттардың пакетін тапсырған күннен бастап – 1 (бір) жұмыс күн;
Көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар пакетін тапсыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты – 20 (жиырма) минут, Мемлекеттік корпорацияда – 15 (он бес) минут;
Мемлекеттік корпорацияда қызмет көрсетудің ең ұзақ қызмет көрсету уақыты – - 20 (жиырма) минут;
портал арқылы жүгінген кезде – 30 (отыз) минут.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық және қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі еңбекші көшіп келушілерге рұқсаттарды беру және ұзарту не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелдемелі жауап болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі.
Жұмыс кестесі

17. В течение трех рабочих дней с момента получения информации о наличии оснований для отзыва разрешения трудовому иммигранту сотрудник миграционной службы выносит соответствующее решение, вносит в ИС МП информацию о принятом решении с указанием оснований отзыва, уведомляет трудового иммигранта, сокращает срок временного пребывания иностранца в Республике Казахстан.
Глава 5. Порядок формирования и ведения дакто-, фотоучетов трудовых иммигрантов
20. Формирование и ведение дакто-, фотоучетов трудовых иммигрантов осуществляется в соответствии с Правилами осуществления оперативно-криминалистической деятельности в органах внутренних дел, утвержденными Приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 21 июля 2014 года № 75 дсп (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9662).
21. Результат дактилоскопирования оформляется справкой о прохождении дактилоскопирования и фотографирования согласно приложению 6 к настоящим Правилам в двух экземплярах, первый экземпляр остается в оперативно-криминалистическом подразделении для формирования баз данных и проверки по учетам, второй выдается трудовому иммигранту. При выявлении причастности к ранее совершенным преступлениям материал передается в заинтересованные подразделения органов внутренних дел.
Приложение 1 к Правилам
выдачи, продления и отзыва
разрешения трудовым
иммигрантам, а также
формирования и ведения дакто-,
фотоучетов трудовых
иммигрантов
Форма
Стандарт государственной услуги "Выдача и продление разрешений трудовым иммигрантам"
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы полиции.
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) Государственную корпорацию;
3) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz – при продлении разрешений трудовым иммигрантам.
3
Срок оказания государственной услуги
Со дня сдачи пакета необходимых документов услугодателю, в Государственную корпорацию – 1 (один) рабочий день;
максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугодателю – 20 (двадцать) минут, в Государственную корпорацию – 15 (пятнадцать) минут;
максимально допустимое время обслуживания услуг и Государственной корпорации – 20 (двадцать) минут;
при обращении через портал – 30 (тридцать) минут.
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная и бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Результатом оказания государственной услуги является выдача и продление разрешений трудовым иммигрантам либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата государственной услуги: бумажная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам.
7
График работы

1) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – дүйсенбіден бастап жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейiн, сағат 13-00-ден 14-30 дейін түскі асқа үзіліс, сенбі күні сағат 09.00-ден 13.00-ге дейін, демалыс – жексенбі және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес мереке күндері.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетудің нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші дүйсенбіден бастап жұма аралығында сағат 9.00-ден 17.30-ға дейiн, сағат 13-00-ден 14.30-ға дейін түскі асқа үзіліспен, сенбі күні сағат 09.00-ден 13.00-ге дейін, демалыс – жексенбі және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес мереке күндері.
2) Мемлекеттік корпорация – дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн, түскі асқа үзіліссіз, демалыс – жексенбі және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес мереке күндері.
Қабылдау жеделдетіп қызмет көрсетусіз "электрондық кезек" тәртібімен жүзеге асырылады, "электрондық кезекті" портал арқылы брондауға болады.
3) портал – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні беріледі).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің интернет-ресурсында – www. mvd. gov. kz "Министрлік туралы" бөлімінде, "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің құрылымдық бөліністерінің веб-ресурстары" кіші бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның интернет-ресурсында – www. gov4c. kz;
3) порталда – www. egov. kz орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Еңбекші көшіп келуші көрсетілетін қызметті берушіге немесе "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамға (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) рұқсатты ресімдеу үшін жүгінген кезде мынадай құжаттарды ұсынады:
еңбекші көшіп келушіге рұқсат беру (ұзарту) туралы өтініш;
жеке кіріс салығы бойынша алдын ала төлемді төлегені туралы түбіртек көшірмесін (түпнұсқасы салыстыру үшін беріледі);
Мемлекеттік шекараны кесіп өткені туралы белгісі бар жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесі (түпнұсқасы салыстыру үшін беріледі);
Қазақстан Республикасына шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға келуге тыйым салынған сырқатының болмауы туралы шетелдікті медициналық куәландыру туралы анықтама;
жүргізілген дактилоскопиялау және суретке түсіру туралы анықтама – осы мемлекеттік көрсетілетін стандартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша (көшіп келушінің алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде еңбек рұқсатын алғаны туралы мәліметтер болған кезде дактилоскопиялау және суретке түсіру жүргізілмейді);
медициналық сақтандырудың көшірмесін (түпнұсқасы салыстыру үшін беріледі);
Қазақстан Республикасының аумағында уақытша тұру орны бойынша жүгінген кезде рұқсатты ұзарту үшін мынадай құжаттар ұсынылады:
көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге не Мемлекеттік копорацияға жеке өзі жүгінген кезде:
еңбекші көшіп келушіге рұқсат беру (ұзарту) туралы өтініш;
жеке кіріс салығы бойынша алдын ала төлемді төлегені туралы түбіртек көшірмесін (түпнұсқасы салыстыру үшін беріледі);
еңбекші көшіп келушіге бұрын берілген рұқсат;
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс беруші мен көшіп-келуші арасында жасалған еңбек шартының көшірмесін;
медициналық сақтандырудың көшірмесін (түпнұсқасы салыстыру үшін беріледі);
не портал арқылы:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен және еңбекші көшіп келушіге рұқсатты ұзартуға келісім берген жұмыс берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық сұрау салуы.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз

1) услугодатель – с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, в субботу с 9-00 до 13-00 часов, выходной – воскресенье и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется услугодателем с понедельника по пятницу с 9-00 до 17-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, в субботу с 9-00 до 13-00 часов, выходной – воскресенье и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
2) Государственная корпорация – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 до 20-00 часов без перерыва на обед, выходной – воскресенье и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
3) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства – www.mvd.gov.kz в разделе "О Министерстве, подразделе "Веб-ресурсы структурных подразделений Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
2) интернет-ресурсе Государственной корпорации – www.gov4c.kz;
3) портала – www.egov.kz.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Для оформления разрешения трудовому иммигранту при обращении к услугодателю или в некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) предоставляются следующие документы:
заявление о выдаче (продлении) разрешения трудовому иммигранту;
копия квитанции об уплате предварительного платежа по индивидуальному подоходному налогу (оригинал предоставляется для сверки);
копия документа, удостоверяющего личность, с отметкой о пересечении Государственной границы (оригинал предоставляется для сверки);
справка о медицинском освидетельствовании иностранца об отсутствии заболеваний, наличие которых запрещает въезд иностранцам и лицам без гражданства в Республику Казахстан;
справка о прохождении дактилоскопирования и фотографирования – по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам (при наличии сведений о получении трудового разрешения иммигрантом в течении предыдущего календарного года дактилоскопирование и фотографирование не производится).
копия медицинской страховки (оригинал предоставляется для сверки);
для продления разрешения при обращении по месту временного проживания на территории Республики Казахстан следующие документы:
при обращении к услугодателю либо в Государственную корпорацию:
заявление о выдаче (продлении) разрешения трудовому иммигранту;
копию квитанции об уплате предварительного платежа по индивидуальному подоходному налогу (оригинал предоставляется для сверки);
ранее выданное разрешение трудовому иммигранту;
копию трудового договора, составленного между работодателем и иммигрантом в соответствии с Трудовым Кодексом Республики Казахстан;
копию медицинской страховки (оригинал предоставляется для сверки);
либо через портал:
электронный запрос, удостоверенный электронной цифровой подписью услугополучателя и электронной цифровой подписью работодателя, давшего согласие на продление разрешения трудовому иммигранту.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) онда қамтылған деректердің (мәоіметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың сәйкес келмеуі;
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 15 желтоқсандағы № 802 қаулысымен бектілген, Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған квотаны белгілеу және оны Қазақстан Республикасының өңірлері арасында бөлу қағидаларын 4-тармағы 2) тармақшасына сәйкес бөлінген еңбекші көшіп келушілерді тартауға квотаны асыру Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
1) Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығы немесе порталдағы "жеке кабинет" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар;
2) Дене мүмкіндігі шектелген көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген, ғимараттарға кіреберістер пандустармен жабдықталған, күту үшін креслолар бар;
3) Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтерінің байланыс телефондары www. mvd. gov. kz интернет ресурсында, "Мемлекеттік қызметтер" бөілімінде көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығы 1414, 8 800 080 7777;
4) Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы алу мүмкіндігі бар.
Еңбекші көшіп келушіге
рұқсаттар беру, ұзарту және
қайтарып алу, сондай-ақ
еңбекші көшіп келушілерді
дакто-, фотоесептерін
қалыптастыру және жүргізу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
ПД КҚҚБ (б) бастығы _________________________
Азамат (азаматтығы) __________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) _________
____________________________________________
Туған күні ___________________________________
Туған жері _______________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың сериясы мен № __________________
_________________________________________________________________
Еңбекші көшіп келушіге рұқсатты беру (ұзарту) туралы өтініш
Сізден жұмыс беруші - жеке тұлғаларда үй шаруашылығында үй жұмыскері ретінде жұмыстар орындау (қызметтер көрсету) үшін еңбекші көшіп келушіге 1, 2, 3 ай мерзімге (керек емесінің астын сызыңыз) рұқсат беруіңізді/ұзартуыңызды (керек емесінің астын сызыңыз) сұраймын.
Өзім туралы мынадай мәліметтерді хабарлаймын:

1) установление недостоверности документов, предоставленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие предоставленных материалов, необходимых для оказания государственной услуги, согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги;
3) превышение квоты на привлечение трудовых иммигрантов, распределенной в соответствии с подпунктом 2 пункта 4 Правил установления квоты на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан и ее распределение между регионами Республики Казахстан, утвержденных Постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2016 года № 802.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1) Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг или через "личный кабинет" на портал;
2) Предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными физическими возможностями, входы в здания оборудованы пандусами, имеются кресла для ожидания;
3) Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.mvd.gov.kz, раздел "Государственные услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777;
4) Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Приложение 2 к Правилам
выдачи, продления и отзыва
разрешения трудовым
иммигрантам, а также
формирования и ведения дакто-,
фотоучетов трудовых
иммигрантов
Форма
Начальнику У(О)МС ДП ____________________________
от гражданина (гражданство)________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии) ________________
_________________________________________________
Дата рождения ____________________________________
Место рождения ___________________________________
Серия и № документа, удостоверяющего личность ______________________
_________________________________________________________________
Заявление о выдаче (продлении) разрешения трудовому иммигранту
Прошу Вас выдать/продлить (ненужное зачеркнуть) разрешение трудовому иммигранту сроком на 1, 2, 3 месяца
(ненужное зачеркнуть) для выполнения работ (оказания услуг) у работодателей – физических лиц в качестве домашних
работников в домашнем хозяйстве.
О себе сообщаю следующие сведения:

1. Тұрақты тұратын жерім ___________________________________________________
(азаматтығы, тұрақты тұратын жерінің толық мекенжайы, ел, облыс, қала, аудан, кент,
көше, үйдің нөмірі, телефон, оның ішінде ұялы телефон көрсетіледі).
2. Отбасы құрамы: _______________________________________________
(отбасы жағдайы, жұбайының анықтамалық деректері/ және (Т.А.Ә (болса).,
туған жылы), балалар саны, үй телефоны көрсетіледі).
3. Шетелдегі ықтимал байланыстары:
_______________________________________________________________
(күтпеген мән-жайлар туындаған кезде байланысты ықтимал орнату үшін жақын
туыстары, олардың байланыстары көрсетіледі).
4. Қазақстан Республикасындағы туыстары немесе таныстары
(туыстық дәрежесі, толық мекенжайы, байланыс телефоны, оның ішінде ұялы
телефоны көрсетіледі).
_________________________________________________________________
5. Қазақстан Республикасында уақытша тұратын мекенжайы ______________
___________________________________________________________________
6. Жұмыс берушінінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),
туған жылы ______________________________________________________________
7. Жұмыс берушінің мекенжайы ______________________________________
__________________________________________________________________
(жұмыс орны, қала, аудан, көше, үй, пәтер, телефоны, оның ішінде ұялы телефоны)
Ескерту: 6 және 7-тармақтар ұзартқан кезде толтырылады.
Қазақстан Республикасының көші-қон және салық заңнамасын бұзғаны үшін жауапкершілік туралы ескертілдім.
Т.А.Ә. (болса) _________ қолы
Еңбекші көшіп келушіге
рұқсаттар беру, ұзарту және
қайтарып алу, сондай-ақ
еңбекші көшіп келушілерді
дакто-, фотоесептерін
қалыптастыру және жүргізу
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады, себебі сіз мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес пакетін ұсындыңыз, атап айтқанда:
Болмаған құжаттардың атауы:

1. Постоянно проживает_____________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________
(указывается гражданство, полный адрес места постоянного проживания, страна, область, город, район, поселок, улица,
номер дома, телефон, в том числе мобильный).
2. Состав семьи______________________________________________________________________________________
(указывается семейное положение, установочные данные супруга/и (фамилия, имя и при наличии отчество, год рождения),
количество детей, домашний телефон).
3. Возможные контакты за рубежом______________________________________________________________________
(указываются близкие родственники, их контакты, для возможного установления связи при возникновении
непредвиденных обстоятельств).
4. Родственники или знакомые в Республике Казахстан ____________________________________________________
__________________________________________________________________________________________________________
(указывается степень родства, полный адрес, контактный телефон, в том числе мобильный).
5. Адрес временного проживания в Республике Казахстан
____________________________________________________________________
(город, район, улица, дом, квартира, телефон, в том числе мобильный).
6. Фамилия, имя, отчество (при наличии), год рождения работодателя
____________________________________________________________________
7. Адрес работодателя________________________________________________
____________________________________________________________________
(места работы, город, район, улица, дом, квартира, телефон, в том числе мобильный).
Примечание: пункты 6 и 7 заполняются при продлении.
Об ответственности за нарушение миграционного и налогового законодательства
Республики Казахстан предупрежден (а).
Ф.И.О. (при наличии) _______подпись.
Приложение 3 к Правилам
выдачи, продления и отзыва
разрешения трудовым
иммигрантам, а также
формирования и ведения дакто-,
фотоучетов трудовых иммигрантов
Форма
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля
2013 года "О государственных услугах", отказывается в приеме
документов на оказание государственной услуги "Выдача разрешения
иностранцами лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике
Казахстан" ввиду предоставления Вами неполного пакета документов согласно
перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ________________________________________.
Осы қолхат тараптарға бір-біреуден 2 данада жасалды.
Көрсетілетін қызметті берушінің Т.А.Ә. (болса) _______ (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. (болса) _____________
Телефон __________
Алды: көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә. (болса) /қолы
20___ жылғы "___" _________
Еңбекші көшіп келушіге
рұқсаттар беру, ұзарту және
қайтарып алу, сондай-ақ
еңбекші көшіп келушілерді
дакто-, фотоесептерін
қалыптастыру және жүргізу
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Жеке тұлғаларда еңбек қызметін жүзеге асыруға рұқсатты беруден бас тарту туралы ХАБАРЛАМА
Т.А.Ә: <шетел азаматынын тегі, аты, әкесінің аты латын әрпімен>
Паспорт №: <шетел азаматынын паспортының сериясы және нөмірі >
Азаматтығы: < шетел азаматынын азаматтығы>
ЖЕКЕ ТҰЛҒАЛАРДА ЕҢБЕК ҚЫЗМЕТІН ЖҮЗЕГЕ АСЫРУҒА РҰҚСАТТЫ БЕРУДЕН БАС ТАРТЫЛДЫ
("Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-1-бабының 2-тармағына сәйкес)
<СЕБЕБІ>
КӨШІ-ҚОН ҚЫЗМЕТІНІҢ ЖАУАПТЫ ҚЫЗМЕТКЕРІ
<лауазымы>, <Т.А.Ә.>
КҮНІ: <берген күні>
Еңбекші көшіп келушіге
рұқсаттар беру, ұзарту және
қайтарып алу, сондай-ақ
еңбекші көшіп келушілерді
дакто-, фотоесептерін
қалыптастыру және жүргізу
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Шетелдіктің жеке тұлғада еңбек қызметін жүзеге асыруға № <Рұқсаттың нөмірі> РҰҚСАТ
Т.А.Ә: <шетелдіктің латынша тегі, аты, әкесінің аты>
Паспорт №: <шетелдіктің паспорт сериясы және нөмірі>
Азаматтығы: <шетелдіктің азаматтығы>
ЖЕКЕ ТҰЛҒАДА ЕҢБЕК ҚЫЗМЕТІН ЖҮЗЕГЕ АСЫРУҒА РҰҚСАТ ЕТІЛЕДІ <басталған күні> <аяқталған күні> аралығында <ұзартылған>
Жауапты қызметкер
<Рұқсатты ресімдеу күні>
Т.А.Ә. (болған жағдайда) <Жауапты қызметкердің Т.А.Ә>
Қолы
Бастық
<Рұқсатты бергені күні>
Т.А.Ә. (болған жағдайда) <Жауапты қызметкердің Т.А.Ә>
Қолы
<лауазымы> М.О.
Еңбекші көшіп келушіге
рұқсаттар беру, ұзарту және
қайтарып алу, сондай-ақ
еңбекші көшіп келушілерді
дакто-, фотоесептерін
қалыптастыру және жүргізу
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Анықтама ұлттық паспортты берген кезде жарамды
Дактилоскопиялаудан өткені және суретке түскені туралы АНЫҚТАМА
____________________________________________________________ берілді.
(Т.А.Ә. (болған жағдайда), туған күні)
Азаматтығы __________________________ Жынысы ______________________
Уақытша тұратын жері бойынша мәліметтер_____________________________
___________________________________________________________________
Ішкі істер органының атауы ___________________________________________
___________________________________________________________________
Дактилоскопиялауды жүргізген ________________________________________
(қызметкердің лауазымы, атағы, Т.А.Ә. (болған жағдайда)
______________________________ _________
(дактилоскопия жүргізілген күні) (қолы).
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 31 наурыздағы
№ 273 Бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О (при его наличии) услугодателя_______ (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О (при его наличии) _____________
Телефон __________
Получил: Ф.И.О (при его наличии) / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 4 к Правилам
выдачи, продления и отзыва
разрешения трудовым
иммигрантам, а также
формирования и ведения дакто-,
фотоучетов трудовых
иммигрантов
УВЕДОМЛЕНИЕ
об отказе в выдаче разрешения на осуществление трудовой
деятельности у физических лиц
Ф.И.О: <фамилия, имя, отчество (при наличии) иностранца на латинице>
№ паспорта: <серия и номер паспорта иностранца>
Гражданство: <гражданство иностранца>
ОТКАЗАНО В РАЗРЕШЕНИИ НА ОСУЩЕСТВЛЕНИЕ ТРУДОВОЙ
ДЕЯТЕЛЬНОСТИ У ФИЗИЧЕСКИХ ЛИЦ
(в соответствии с пунктом 2 статьи 19-1 Закона РК "О государственных услугах")
<ПРИЧИНА>
ОТВЕТСТВЕННЫЙ СОТРУДНИК МИГРАЦИОННОЙ СЛУЖБЫ
<должность>, <Ф.И.О. (при наличии)>
ДАТА: <дата выдачи>
Приложение 5 к Правилам
выдачи, продления и отзыва
разрешения трудовым
иммигрантам, а также
формирования и ведения дакто-,
фотоучетов трудовых
иммигрантов
Форма
РАЗРЕШЕНИЕ № <Номер разрешения>
на осуществление трудовой деятельности иностранцев у физических лиц
Ф.И.О: <фамилия, имя, отчество (при наличии) иностранца на латинице>
№ паспорта: <серия и номер паспорта иностранца>
Гражданство: <гражданство иностранца>
РАЗРЕШАЕТСЯ ОСУЩЕСТВЛЕНИЕ ТРУДОВОЙ
ДЕЯТЕЛЬНОСТИ У ФИЗИЧЕСКИХ ЛИЦ с
<дата начала> по <дата окончания> <продлено>
Ответственный сотрудник
<Дата оформления разрешения>
Ф.И.О. (при наличии) <ФИО ответственного сотрудника>
Подпись
Начальник
<Дата выдачи разрешения>
Ф.И.О. (при наличии) <ФИО ответственного сотрудника>
Подпись
<должность> М.П.
Приложение 6 к Правилам
выдачи, продления и отзыва
разрешения трудовым
иммигрантам, а также
формирования и ведения дакто-,
фотоучетов трудовых
иммигрантов
Форма
Справка действительна при предъявлении национального паспорта
СПРАВКА
о прохождении дактилоскопирования и фотографирования
Дана ______________________________________________________________________
(Ф.И.О, (при наличии), дата рождения)
Гражданство _______________________________________________________________
Пол ______________________________________________________________________
Сведения о месте временного проживания ______________________________________
___________________________________________________________________________
Наименование органа внутренних дел _________________________________________
___________________________________________________________________________
Дактилоскопирование провел _________________________________________________
(должность, звание, Ф.И.О. (при наличии) сотрудника)
___________________________________________________________________________
__________________________ _________________________________________________
(дата дактилоскопирования) (подпись)
Приложение 2 к приказу
от 31 марта 2020 года № 273
Перечень утративших силу некоторых приказов Министра внутренних дел Республики Казахстан

1. "Еңбекші көшіп келушіге рұқсаттар беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 938 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18042 болып тіркелген, 2019 жылғы 14 қаңтарда Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді эталондық бақылау банкінде жарияланған);
2. "Еңбекші көшіп келушіге рұқсаттар беру және оны ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 11 маусымдағы № 532 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18835 болып тіркелген, 2019 жылғы 25 маусымда Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді эталондық бақылау банкінде жарияланған).

1. Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 25 декабря 2018 года № 938 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача и продление разрешений трудовым иммигрантам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18042, опубликован 14.01.2019 года в Эталонном контрольном банке нормативно-правовых актов Республики Казахстан);
2. Приказ Министра внутренних дел от 11 июня 2019 года № 532 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача и продление разрешений трудовым иммигрантам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18835, опубликован 25.06.2019 года в Эталонном контрольном банке нормативно-правовых актов Республики Казахстан).