Сәулет, қала салу және құрылыс қызметінде лицензия беру саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 175 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 1 сәуірде № 20267 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мынадай:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Іздестіру қызметіне лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Жобалау қызметіне лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Құрылыс-монтаждау жұмыстарына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары бекітілсін.
2. Қоса беріліп отырған осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін атқарушы
К. Ускенбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2020 жылғы 1 сәуірдегі
№ 175 бұйрығына
1-қосымша
"Іздестіру қызметіне лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Іздестіру қызметіне лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармақшасына сәйкес әзірленген және іздестіру қызметіне лицензия беру рәсімін регламенттейді.

Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере выдачи лицензий в архитектурной, градостроительной и строительной деятельности и о внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 175. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 апреля 2020 года № 20267.
В соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на изыскательскую деятельность", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на проектную деятельность", согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на строительно-монтажные работы", согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства национальной экономики Республики Казахстан, в которые вносится изменения и дополнения, согласно приложению 4 к настоящему приказу.
3. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра индустрии и инфраструктурного
развития Республики Казахстан
К. Ускенбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 1 апреля 2020 года № 175
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на изыскательскую деятельность"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на изыскательскую деятельность" (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и регламентируют процедуру выдачи лицензии на изыскательскую деятельность.

2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар қолданылады:
1) "электрондық үкіметтің" веб-порталы - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;
2) біліктілік талаптары - өтініш берушінің және лицензиаттың жекелеген лицензияланатын қызмет түрімен және (немесе) лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрімен айналысу қабілетін сипаттайтын, лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беру кезінде де, оның жарамдылығы уақытының бүкіл кезеңінде де қойылатын сандық және сапалық нормативтер мен көрсеткіштер жиынтығы;
3) лицензия - жеке немесе заңды тұлғаға қауіптіліктің жоғары деңгейіне байланысты лицензияланатын қызмет түрін не лицензияланатын қызметтің кіші түрін жүзеге асыруға лицензиар беретін бірінші санаттағы рұқсат;
4) лицензиат - лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлға.
3. "Іздестіру қызметіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы Қағидаларға сәйкес облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы көрсетілетін қызметті берушіге электрондық - цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы құжаттармен өтінішті жолдайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты) нысанында баяндалған.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағымен анықталған.
Жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың мәліметтері, лицензия туралы, лицензиялық алым туралы мәліметтер көрсетілетін қызметті берушіге ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзы арқылы беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.

2. В настоящих Правилах применяются следующие понятия:
1) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
2) квалификационные требования – совокупность количественных и качественных нормативов и показателей, характеризующих способность заявителя и лицензиата заниматься отдельным лицензируемым видом деятельности и (или) подвидом лицензируемого вида деятельности, предъявляемых как при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, так и на протяжении всего периода времени ее действительности;
3) лицензия – разрешение первой категории, выдаваемое лицензиаром физическому или юридическому лицу на осуществление лицензируемого вида деятельности либо подвида лицензируемого вида деятельности, связанного с высоким уровнем опасности;
4) лицензиат – физическое или юридическое лицо, имеющее лицензию.
3. Государственная услуга "Выдача лицензии на изыскательскую деятельность" (далее - государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента (далее - услугодатель) согласно настоящим Правилам.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Физические и юридические лица (далее – услугополучатель) для получения государственной услуги направляет заявление с документами в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугодателю через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены согласно приложению 1 к настоящим Правилам в форме стандарта государственной услуги (далее – Стандарт государственной услуги).
5. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги определены пунктом 8 Стандарта государсвтенной услуги.
Сведения документов, удостоверяющих личность; о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица; о государственной регистрации индивидуального предпринимателя; сведения о лицензии и (или) приложения к лицензии, о лицензионном сборе; предоставляются услугодателю из информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии заявления для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

6. Қайта ұйымдастыру себептері бойынша іздестіру қызметіне лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу және (немесе) алу кезінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші өтінішті осы Қағидалардың 5-тармағының 1) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттармен бірге олар келіп түскен күні тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
2) көрсетілетін қызметті беруші өтінішті құжаттармен бірге Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 136 бұйрығымен бекітілген бірыңғай біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне (бұдан әрі - біліктілік талаптары) сәйкестігін қарайды - 3 (үш) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген ұсынылған құжаттарды тіркеген сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және "жеке кабинетке" жолдайды.
3) көрсетілетін қызметті беруші өтінішті құжаттармен қарау нәтижелері бойынша лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны ресімдейді, қол қояды және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды - 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші рұқсат немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды береді.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 24.03.2022 № 150 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген жағдайларда іздестіру қызметіне лицензияны қайта ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдары:

6. Действий структурных подразделений (работников) услугодателя при получении и (или) переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии на изыскательскую деятельность по причинам реорганизации:
1) услугодатель осуществляет регистрацию заявления с документами, указанных подпунктами 1) и 3) пункта 5 настоящих Правил, в день их поступления.
В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
2) услугодатель рассматривает заявление с документами на соответствие к Единым квалификационным требованиям и переченю документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере архитектуры, градостроительства и строительства, утвержденных приказом и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 136 (далее – Квалификационные требования) в течении – 3 (трех) рабочих дней.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов услугодатель в течение двух рабочих дней с момента регистрации представленных документов, указанных пунктом 5 настоящих Правил готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления и направляет в "личный кабинет".
3) услугодатель по результатам рассмотрения заявления с документами оформляет, подписывает и направляет в "личный кабинет" услугополучателя лицензию и (или) приложение к лицензии в течении – 1 (одного) рабочего дня.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель выдает лицензию и (или) приложение к лицензии либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 24.03.2022 № 150 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Действий структурных подразделений (работников) услугодателя при переоформлении лицензии на изыскательскую деятельность в случаях, указанных пунктом 8 настоящих Правил:

1) көрсетілетін қызметті беруші өтінішті осы Қағидалардың 5-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге олар түскен күні тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
2) көрсетілетін қызметті беруші өтінішті құжаттармен қарайды лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны ресімдейді, қол қояды және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды - 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
8. Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша мынадай:
1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) өзгерген;
2) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы немесе заңды мекенжайы өзгерген;
3) заңды тұлға-лицензиат "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес қайта ұйымдастырылған;
4) заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген (лицензияда мекенжай көрсетілген жағдайда) жағдайларда қайта ресімделуге жатады.
Осы тармақтың бірінші бөлігінің 2), 4) және 6) тармақшаларының күші дара кәсіпкер-лицензиаттың заңды мекенжайының, заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жері мекенжайының, "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе объектілер көрсетіле отырып, лицензияға қосымшалар үшін объектісінің орналасқан жері мекенжайының өзгеруі "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес елді мекендер атауының, көше аттарының өзгеруіне байланысты болған жағдайларға қолданылмайды. Лицензиаттар мен лицензия объектісі мекенжайларының бұлай өзгеруі мемлекеттік ақпараттық жүйелерді интеграциялау арқылы жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.
10. Лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның қолданылуын тоқтата тұру, қайта бастау, одан айыру (қайтарып алу) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген тәртіппен және (немесе) негіздер бойынша жүзеге асырылады.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

1) услугодатель осуществляет регистрацию заявления с документами, указанных подпунктом 2) пункта 5 настоящих Правил, в день их поступления.
В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
2) услугодатель рассматривает заявление с документами оформляет, подписывает и направляет в "личный кабинет" услугополучателя лицензию и (или) приложение к лицензии в течении – 2 (двух) рабочих дней.
8. Лицензия и (или) приложение к лицензии подлежат переоформлению в следующих случаях:
1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата;
2) перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса;
3) реорганизации юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком, определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях";
4) изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата (в случае указания адреса в лицензии).
Действия подпунктов 2) и 4) части первой настоящего пункта не распространяются на случаи, когда изменения юридического адреса индивидуального предпринимателя-лицензиата, адреса места нахождения юридического лица-лицензиата, адреса места нахождения объекта для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", или для приложений к лицензии с указанием объектов произошли в связи с изменением наименования населенных пунктов, названия улиц в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан". Такие изменения адреса лицензиатов и объекта лицензии осуществляются посредством интеграции государственных информационных систем.
9. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
10. Приостановление, возобновление действия, лишение (отзыв) лицензии и (или) приложения к лицензии осуществляется в порядке и (или) по основаниям, предусмотренным Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг

11. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша шағымды шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті берушіге, лауазымды адамға береді.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам егер 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім қабылдаса не әрекет жасаса, ол шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.
Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 24.03.2022 № 150 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 24.03.2022 № 150 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 24.03.2022 № 150 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Іздестіру қызметіне лицензия
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
1-қосымша
"Іздестіру қызметіне лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандарты (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын)
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1) заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару және бөлу нысанында қайта ұйымдастыру кезінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру, қайта ресімдеу - 5 жұмыс күні;
2) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы немесе заңды мекенжайы, заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген, заңды тұлға-лицензиатты бірігу нысанында қайта ұйымдастыру, заңды тұлға-лицензиатты қайта құру нысанында қайта ұйымдастыру, заңды тұлға-лицензиатты басқа заңды тұлғамен қосылу нысанында қайта ұйымдастыру кезінде қайта ресімдеу кезінде - 3 жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Іздестіру қызметіне лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беру және қайта ресімдеу, не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері

11. Жалоба по вопросам оказания государственных услуг услугополучателем подается услугодателю, должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 24.03.2022 № 150 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 24.03.2022 № 150 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 24.03.2022 № 150 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача лицензии на
изыскательскую деятельность"
Стандарт государственной услуги (наименование государственной услуги) "Выдача лицензии на изыскательскую деятельность"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
1) выдача, переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения и разделения и при переоформлении лицензии с присвоением категории – 5 рабочих дней;
2) переоформление лицензии по причинам изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата, перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса, изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата, реорганизации юридического лица-лицензиата в форме слияния, реорганизации юридического лица-лицензиата в форме преобразования, реорганизации в форме присоединения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу – 3 рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача лицензии и переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии на изыскательскую деятельность, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

1) лицензия беру үшін-10 айлық есептік көрсеткіш;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін-лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
Іздестіру қызметіне лицензия алуға, лицензияны қайта ресімдеуге электрондық сұрау салу берілген кезде төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
2) порталдың - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде, өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беруді келесі жұмыс күнінде жүзеге асырады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
1) лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алған кезде:
жеке тұлға үшін - осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес, мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
заңды тұлға үшін - осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес, мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны, штатында лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін инженер-техник жұмыскердің болуын және ең аз материалдық-техникалық жарақтандырылуының болуын растайтын құжаттармен қоса беріледі;
2) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы немесе заңды мекенжайы, заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген, заңды тұлға-лицензиатты бірігу нысанында қайта ұйымдастыру, заңды тұлға-лицензиатты қайта құру нысанында қайта ұйымдастыру, заңды тұлға-лицензиатты басқа заңды тұлғамен қосылу нысанында қайта ұйымдастыру кезінде қайта ресімдеген кезде:
жеке тұлға үшін - осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес, мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ қойылған нысан бойынша өтініш;
заңды тұлға үшін - осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес, мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ қойылған, нысан бойынша өтініш;

1) за выдачу лицензии – 10 месячных расчетных показателей;
2) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
При подачи электронного запроса на получение лицензии, переоформление лицензии на изыскательскую деятельность, оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства".
7
График работы
1) услугодатели – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) при получении лицензии и (или) приложения к лицензии:
для физического лица – заявление в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
для юридического лица – заявление в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
форма сведений о соответствии Квалификационным требованиям согласно приложению 4 к настоящим Правилам с документальным подтверждением наличия в штате инженерно-технического работника, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности и наличия минимальной материально-технической оснащенности;
2) при переоформлении лицензии по причинам изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата, перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса, изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата, реорганизации юридического лица-лицензиата в форме слияния, реорганизации юридического лица-лицензиата в форме преобразования, реорганизации в форме присоединения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу:
для физического лица – заявление в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
для юридического лица – заявление в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам;

3) заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару нысанында қайта ұйымдастыру, заңды тұлға-лицензиатты бөліну нысанында қайта ұйымдастыру кезінде, лицензияны қайта ресімдеген кезде:
заңды тұлға үшін - осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес, мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық нысан бойынша өтініш;
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны;
заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару нысанында қайта ұйымдастыру кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген бөліп шығарған заңды тұлғаның лицензияны бөлініп шыққан заңды тұлғаға қайта ресімдеуге келіскені туралы шешімінің электрондық көшірмесі;
Көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) Қазақстан Республикасының заңдарында жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынған;
2) лицензиялық алым енгізілмеген;
3) өтініш беруші біліктілік талаптарына сәйкес келмеген;
4) өтініш берушіге қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған;
5) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот өтініш беруші-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған;
6) өтініш беруші лицензия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталған жағдайларда жүзеге асырылады.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Министрліктің: www.kds.miid.gov.kz, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурстарында орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
"Іздестіру қызметіне лицензия
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған жеке тұлғаның өтiнiші
________________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтiң кіші түрінің (-лері) толық атауы көрсетiлсiн)
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруiңiздi сұраймын
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта ________________________________________________________
Телефондары ______________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банк шоты ________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес және жарамды болып
табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Жеке тұлға __________ ______________________________________________________
(қолы)            (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Іздестіру қызметіне лицензия
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаныалуға арналған заңды тұлғаның өтiнiші
________________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, орналасқан орны,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес- сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда
- шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетiлсiн)
________________________________________________________________________________
________________________________ жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны беруiңiздi сұраймын
Заңды тұлғаның мекенжайы ________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта ________________________________________________________
Телефондары ______________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банк шоты ________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес және жарамды болып
табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Басшы ______________ _____________________________________________________
(қолы)                  (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Іздестіру қызметіне лицензия
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
4-қосымша
Іздестіру қызметіне лицензияға мәліметтер нысаны
Жеке тұлға үшін өтініш берушінің біліктілігі және заңды тұлға үшін инженер-техник
қызметкерлері туралы мәліметтер
(лицензияны және/немесе лицензияға қосымшаны алған кезде толтырылады)

3) при переоформлении лицензии по причинам реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения, реорганизации юридического лица-лицензиата в форме разделения:
заявление в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
форма сведений о соответствии Квалификационным требованиям согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
электронная копия оформленного в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решения о согласии юридического лица, из которого произведено выделение на переоформление лицензии на выделенное юридическое лицо при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения.
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) заявитель не соответствует Квалификационным требованиям;
4) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
5) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать заявителю-должнику лицензию;
6) установлена недостоверность документов, представленных заявителем для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель получает информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах уполномоченного органа по делам архитектуры, градостроительства и строительства: www.kds.miid.gov.kz, услугодателя. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача лицензии
на изыскательскую
деятельность"
Форма
Заявление физического лица для получения
лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
От ________________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (при его наличии) физического лица, реквизиты индивидуального
идентификационного номера)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
__________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
Адрес местожительства физического лица ______________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания)
Электронная почта _________________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банковский счет ___________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
__________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая
информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии.
Физическое лицо ___________________ ________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "___"______ 20__года
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной
услуги "Выдача лицензии
на изыскательскую
деятельность"
Форма
Заявление юридического лица для получения
лицензии и (или) приложения к лицензии
В __________________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического лица
(в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер филиала или
представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия бизнес-
идентификационного номера у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
__________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
Адрес юридического лица ___________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город, район,
населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта _________________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банковский счет ___________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
__________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена
любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к
лицензии;
заявителю и его специалистам не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или)
подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Руководитель _____________ ________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 4 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача лицензии на
изыскательскую деятельность"
Форма сведений к лицензии на изыскательскую деятельность
Сведения о квалификации заявителя для физического лица и
инженерно-технических работников юридического лица
(заполняется при получении лицензии и/или приложения к лицензии)

1) Жеке сәйкестендіру нөмірі_________________________________________________
2) Тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)_____________________________________
3) Лауазымы _______________________________________________________________
4) Осы ұйымда ________________________________________________ жұмыс істейді.
(тұрақты немесе уақытша жұмыс істейтінін көрсету)
5) Жұмыс өтілі _____________________________________________________________
(мамандығы бойынша және атқарып отырған жұмысындағы өтілін көрсету)
6) Оқу орнының атауы ______________________________________________________
7) Бітірген жылы ___________________________________________________________
8) Дипломы бойынша біліктілігі ______________________________________________
9) Дипломы бойынша мамандануы____________________________________________
10) Шетелдік білім беру ұйымдарында алған білімі туралы құжаттарын тану
және/немесе нострификациялау туралы ақпарат _______________________________________
________________________________________________________________________________
(куәліктің нөмірін және берілген күнін көрсету)
Өндірістік база туралы мәліметтер (сұрау салынған санатқа қарамастан лицензияны
және/немесе лицензияға қосымшаны алған кезде, сондай-ақ санат бере отырып,
лицензияны қайта ресімдеген кезде толтырылады)
11) Өндірістік базаның мекенжайы ____________________________________________
__________________________________________________________________________
12) Ауданы ________________________________________________________________
13) Жылжымайтын мүлікті тіркеу туралы куәліктің нөмірі
________________________________________________________________________________
14) Жалға алу туралы шарттың нөмірі __________________________________________
15) База мыналармен жарақталған: (болған жағдайда, "Х" белгісін қою қажет)
Өтініш берілген жұмыс түрлерін, лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрін орындау
үшін қажетті әкімшілік-өндірістік ғимараттармен және үй-жайлармен
________________________________________________________________________________
Еңбек шарттарына сәйкес ұйымдастырылған жұмыс орындарымен _________________
________________________________________________________________________________
Сапаны бақылау жүйесі бойынша бекітілген нұсқаулық туралы мәліметтер
16) Жұмыстардың тиісінше орындалуын және сапаның қамтамасыз етілуін
регламенттейтін сапаны бақылау жүйесі бойынша бекітілген нұсқаулықтың деректемелері
(норманы бақылау, жұмыс жүргізудің сапасын бақылау)
________________________________________________________________________________
Еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы жүйесі бойынша бекітілген қағидалар мен
нұсқаулықтар туралы мәліметтер

1) Индивидуальный идентификационный номер _________________________________
2) Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ____________________________________
3) Должность ______________________________________________________________
4) Работает в данной организации _____________________________________________
(указать постоянно или временно)
5) Стаж работы _____________________________________________________________
(указать по специальности и на занимаемой должности)
6) Наименование учебного заведения __________________________________________
7) Год окончания ___________________________________________________________
8) Квалификация по диплому _________________________________________________
9) Специализация по диплому ________________________________________________
10) Информация о признании и/или нострификации документов об образовании,
выданных зарубежными организациями образования
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(указать номер и дату выдачи удостоверения)
Сведения о производственной базе (заполняется при получении лицензии и/или
приложения к лицензии вне зависимости от запрашиваемой категории, а также
при переоформлении лицензиий с присвоением категорий)
11) Адрес производственной базы: ____________________________________________
__________________________________________________________________________
12) Площадь _______________________________________________________________
13) Номер свидетельства о регистрации недвижимости ___________________________
__________________________________________________________________________
14) Номер договора об аренде ________________________________________________
15) База оснащена (необходимо поставить знак "Х" в случае наличия):
Административно-производственными зданиями и помещениями, необходимыми для
выполнения заявленных видов работ, подвида лицензируемого вида деятельности
__________________________________________________________________________
Рабочими местами, организованными в соответствии с условиями труда
__________________________________________________________________________
Сведения об утвержденной инструкции по системе контроля качества
16) Реквизиты утвержденной инструкции по системе контроля качества, регламентирующей
надлежащие выполнение работ и обеспечение качества
(нормоконтроль, контроль качества производства работ)
___________________________________________________________________
Сведения об утвержденных правилах и инструкциях по
системе охраны труда и техники безопасности

17) Еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы жүйесі бойынша бекітілген қағидалар
мен нұсқаулықтардың деректемелері ___
________________________________________________________________________________
Материалдық-техникалық жарақтандырылуы туралы мәліметтер (сұрау салынған
санатқа қарамастан лицензияны және/немесе лицензияға қосымшаны алған кезде толтырылады)
18) Атауы _________________________________________________________________
19) Өлшем бірлігі __________________________________________________________
20) Саны __________________________________________________________________
21) Пайдалану мерзімі _______________________________________________________
22) Сипаттамасы (маркасы, қуаты), сапалық құрамы _____________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
23) Ескертпе _______________________________________________________________
__________________________________________________________________________
"Іздестіру қызметіне лицензия
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған жеке тұлғаның өтiнiші
________________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) кіші түрінің(-лері) толық атауы)
______________________________________________________ жүзеге асыруға 20___ жылғы
" "___________ № _____________, _______________ берілген,
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері), берілген
күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) берген лицензиардың атауы)
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
(керектің асты сызылсын)
мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті ұяшыққа Х қою қажет):
1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) өзгеруі _______

17) Реквизиты утвержденных правил и инструкций по системе охраны труда и техники
безопасности_________________________________________________________________
Сведения о материально-технической оснащенности
(заполняется при получении лицензии и/или приложения к лицензии)
18) Наименование: _________________________________________________________
__________________________________________________________________________
19) Единица измерения _____________________________________________________
20) Количество ____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
21) Срок эксплуатации ______________________________________________________
22) Характеристики (марки, мощности) качественный состав ______________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
23) Примечание ____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Приложение 5 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача лицензии
на изыскательскую
деятельность"
Форма
Заявление физического лица для переоформления
лицензии и (или) приложения к лицензии
В _________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии (нужное подчеркнуть)
№____________ от _________ 20___ года, выданную(ое)(ых) ______________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи,
наименование лицензиара, выдавшего _________________________________________
лицензию и (или) приложение(я) к лицензии) на осуществление
__________________________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):
1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата
____________________________________________________________________________;

2) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы өзгеруі ______
3) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның заңды мекенжайы өзгеруі _______
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар
туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиат
үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы
бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы ________
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе
лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның
орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі _______
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда _______
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі ________
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі ________ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы _________________________________
________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта ________________________________________________________
Телефондары ______________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банк шоты ________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі
______ парақ қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес және жарамды болып
табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Жеке тұлға ____________ ____________________________________________________
(қолы)                  (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Іздестіру қызметіне лицензия
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтiнiші
________________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, орналасқан орны,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес- сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда
- шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________ жүзеге асыруға (қызметтiң түрi
және (немесе) қызметтің кіші түрінің (-лері) толық атауы) 20___ жылғы " " ____________ №
__________, ____________ берілген, (лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаның(лардың) нөмірі(лері), берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны(ларды) берген лицензиардың атауы) лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны (керектің асты сызылсын)
мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті ұяшыққа Х қою қажет):

2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его
наименования
____________________________________________________________________________;
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его
юридического адреса
_____________________________________________________________________________;
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на
объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензи
предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и
уведомлениях"
_______________________________________________________________________________;
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для
лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений
к лицензии с указанием объектов
________________________________________________________________________________;
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
_________________________________________________________________________;
7) изменение наименования вида деятельности _________________________________;
8) изменение наименования подвида деятельности _______________________________
Адрес местожительства физического лица______________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания)
Электронная почта _________________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банковский счет ___________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлен
любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к
лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Физическое лицо ________________ ___________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "___" ____ 20__ года
Приложение 6 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача лицензии на
изыскательскую деятельность"
Форма
Заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или)
приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-
идентификационный номер филиала или представительства иностранного юридического
лица – в случае отсутствия бизнес- идентификационного номера у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии
(нужное подчеркнуть)
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
__________________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
На осуществление __________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1) заңды тұлға-лицензиат "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес (тиісті жолға Х қою қажет):
бірігу ____
қайта құру ____
қосылу ____
бөліп шығару ____
бөліну ____ жолымен қайта ұйымдастырылуы
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі ____
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі ____
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар
туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиат
үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы
бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы ____
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе
лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның
орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі ____
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда ____
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі ____
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі _____ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы __________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін - елі, пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі (стационарлық үй-жайлар))
Электрондық пошта ________________________________________________________
Телефондары ______________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банк шоты ________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес және жарамды болып
табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Басшы _____________ ______________________________________________________
(қолы)                  (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _______________
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2020 жылғы 1 сәуірдегі
№ 175 бұйрығына
2-қосымша
"Жобалау қызметіне лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары

1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком,
определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния ____
преобразования ____
присоединения ____
выделения ____
разделения ____
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата _______________________
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата ___________________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на
объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии
предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и
уведомлениях"
__________________________________________________________________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для
лицензии,выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений
к лицензии с указанием объектов _________________________________________________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
__________________________________________________________________________
7) изменение наименования вида деятельности __________________________________
8) изменение наименования подвида деятельности _______________________________
Адрес юридического лица ___________________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область, город, район,
населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта _________________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банковский счет ___________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
__________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
юбая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;
заявителю и его специалистам не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах,
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Руководитель __________ ___________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 2 к приказу
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 1 апреля 2020 года № 175
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на проектную деятельность"

1) лицензия беру үшін - 10 айлық есептік көрсеткішті;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін - лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
Жобалау қызметіне лицензия алуға, қайта ресімдеуге, электрондық сұрау берілген жағдайда, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
2) порталдың - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде, өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беруді келесі жұмыс күнінде жүзеге асырады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
1) лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алған кезде:
жеке тұлға үшін - осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес, мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
заңды тұлға үшін - осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес, мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны, штатында лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін инженер-техник жұмыскердің болуын және ең аз материалдық-техникалық жарақтандырылуының болуын растайтын құжаттармен қоса беріледі;
лицензиаттың немесе шетелдік тұлғалар өтініш берген жағдайда, І немесе ІІ санаттағы лицензия алу қажет болғанда,- біліктілік талаптарына сәйкес іске асырылған объектілер туралы растайтын құжат, ол электронды көшірме түрінде электрондық сұрауға қоса беріледі;
филиал арқылы шетелдік тұлға өтініш берген жағдайда, І немесе ІІ санаттағы лицензия алу қажет болғанда, лицензияның немесе шет мемлекеттің шетелдік тұлғалар үшін жобалау қызметіне тиісті растамасы бар тиісті рұқсат беру құжатының көшірмесі, ол электронды көшірме түрінде электрондық сұрауға қоса беріледі;
2) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы немесе заңды мекенжайы, заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген, заңды тұлға-лицензиатты бірігу нысанында қайта ұйымдастыру, заңды тұлға-лицензиатты қайта құру нысанында қайта ұйымдастыру, заңды тұлға-лицензиатты басқа заңды тұлғамен қосылу нысанында қайта ұйымдастыру кезінде қайта ресімдеген кезде:
жеке тұлға үшін - осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес, мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ қойылған нысан бойынша өтініш;
заңды тұлға үшін - осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес, мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ қойылған, нысан бойынша өтініш;

1) за выдачу лицензии – 10 месячных расчетных показателей;
2) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
При подачи электронного запроса на получение лицензии, переоформление лицензии на проектную деятельность, оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства".
7
График работы
1) услугодатели – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) при получении лицензии и (или) приложения к лицензии:
для физического лица – заявление в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
для юридического лица – заявление в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
форма сведений о соответствии Квалификационным требованиям согласно приложению 4 к настоящим Правилам с документальным подтверждением наличия в штате инженерно-технического работника, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, наличия программного обеспечения;
в случае обращения лицензиата или иностранного лица для получения лицензии І или ІІ категории – документальное подтверждение о реализованных объектах в соответствии с Квалификационными требованиями, которая в форме электронной копии прикрепляется к электронному запросу;
в случае обращения иностранного лица для получения лицензии І или ІІ категории – копия лицензии или соответствующего разрешительного документа иностранного государства, имеющего соответствующее заверение для иностранных лиц на проектную деятельность, которая в форме электронной копии прикрепляется к электронному запросу;
2) при переоформлении лицензии по причинам изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата, перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса, изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата, реорганизации юридического лица-лицензиата в форме слияния, реорганизации юридического лица-лицензиата в форме преобразования, реорганизации в форме присоединения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу:
для физического лица – заявление в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
для юридического лица – заявление в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам;

1) Жеке сәйкестендіру нөмірі_________________________________________________
2) тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)______________________________________
3) Лауазымы _______________________________________________________________
4) Инженер-техник жұмыскердің аттестатының болуы ___________________________
________________________________________________________________________________
(аттестаттың нөмірі мен берілген күнін көрсету)
Әкімшілік-тұрмыстық үй-жайлар туралы мәліметтер (сұрау салынған санатқа
қарамастан лицензияны және/немесе лицензияға қосымшаны алған кезде, сондай-ақ санат
бере отырып, лицензияны қайта ресімдеген кезде толтырылады)
5) Әкімшілік-тұрмыстық үй-жайлар ораналасқан объектінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
6) Ауданы _________________________________________________________________
7) Жылжымайтын мүлікті тіркеу туралы куәліктің нөмірі _________________________
________________________________________________________________________________
8) Жалға алу туралы шарттың нөмірі ___________________________________________
9) Жалға алу туралы шарттың нөмірі мыналармен жарақталған:
(болған жағдайда, "Х" белгісін қою қажет) Өтініш берілген жұмыс түрлерін,
лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрін орындау үшін қажетті әкімшілік-өндірістік
ғимараттармен және үй-жайлармен ________
Еңбек шарттарына сәйкес ұйымдастырылған жұмыс орындарымен _______________________
________________________________________________________________________________
Өзге талаптар (лицензия алған және лицензияны І және ІІ қайта ресімдеген кезде толтырылады)
10) Жұмыс тәжірибесі _______________________________________________________
11) Іске қосылған объектілер _________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
12) Пайдалануға беру актілерінің және орындалған жұмыстар актілерінің
деректемелері ___________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Материалдық-техникалық жарақтандырылуы туралы мәліметтер (сұрау салынған
санатқа қарамастан лицензияны және/немесе лицензияға қосымшаны алған кезде толтырылады)

1) Индивидуальный идентификационный номер_________________________________
2) Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________________
3) Должность ______________________________________________________________
4) Наличие аттестата инженерно-технического работника _________________________
__________________________________________________________________________
(указать номер и дату выдачи аттестата)
Сведения об административно-бытовых помещениях (заполняется при
получении лицензии и (или) приложения к лицензии вне зависимости от
запрашиваемой категории, а также при переоформлении лицензиий
с присвоением категорий)
5) Адрес административно-бытовых помещений: ________________________________
__________________________________________________________________________
6) Площадь ________________________________________________________________
7) Номер свидетельства о регистрации недвижимости ____________________________
__________________________________________________________________________
8) Номер договора об аренде _________________________________________________
9) Административно-бытовые помещения оснащены (необходимо поставить знак "Х"
в случае наличия):
необходимыми для выполнения заявленных видов работ, подвидалицензируемого
вида деятельности ___________________________________________________________
Рабочими местами, организованными в соответствии с условиями труда
__________________________________________________________________________
Иные требования (заполняется при получении и переоформлении л
ицензий І и ІІ категорий)
10) Опыт работы: ___________________________________________________________
11) Реализованные объекты __________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
12) Реквизиты актов ввода в эксплуатацию и актов выполненных работ
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Сведения о программном обеспечении (заполняется при получении
лицензии и (или) приложения к лицензии вне зависимости
от запрашиваемой категории)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Құрылыс-монтаждау жұмыстарына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармақшасына сәйкес әзірленген және құрылыс-монтаждау жұмыстарына лицензия беру рәсімін регламенттейді.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар қолданылады:
1) "электрондық үкіметтің" веб-порталы - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;
2) біліктілік талаптары - өтініш берушінің және лицензиаттың жекелеген лицензияланатын қызмет түрімен және (немесе) лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрімен айналысу қабілетін сипаттайтын, лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беру кезінде де, оның жарамдылығы уақытының бүкіл кезеңінде де қойылатын сандық және сапалық нормативтер мен көрсеткіштер жиынтығы;
3) лицензия - жеке немесе заңды тұлғаға қауіптіліктің жоғары деңгейіне байланысты лицензияланатын қызмет түрін не лицензияланатын қызметтің кіші түрін жүзеге асыруға лицензиар беретін бірінші санаттағы рұқсат;
4) лицензиат - лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлға.
3. "Құрылыс-монтаждау жұмыстарына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы Қағидаларға сәйкес облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы көрсетілетін қызметті берушіге электрондық - цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы құжаттармен өтінішті жолдайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты) нысанында баяндалған.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на строительно-монтажные работы" (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон) и регламентируют процедуру выдачи лицензии на строительно-монтажные работы.
2. В настоящих Правилах применяются следующие понятия:
1) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
2) квалификационные требования – совокупность количественных и качественных нормативов и показателей, характеризующих способность заявителя и лицензиата заниматься отдельным лицензируемым видом деятельности и (или) подвидом лицензируемого вида деятельности, предъявляемых как при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, так и на протяжении всего периода времени ее действительности;
3) лицензия – разрешение первой категории, выдаваемое лицензиаром физическому или юридическому лицу на осуществление лицензируемого вида деятельности либо подвида лицензируемого вида деятельности, связанного с высоким уровнем опасности;
4) лицензиат – физическое или юридическое лицо, имеющее лицензию.
3. Государственная услуга "Выдача лицензии на строительно-монтажные работы" (далее - государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента (далее - услугодатель) согласно настоящим Правилам.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Физические и юридические лица (далее – услугополучатель) для получения государственной услуги направляет заявление с документами в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугодателю через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены согласно приложением 1 к настоящим Правилам в форме стандарта государственной услуги (далее – Стандарт государственной услуги).

1) заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару және бөлу нысанында қайта ұйымдастыру кезінде және санат бере отырып, лицензияны қайта ресімдеу кезінде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру, қайта ресімдеу - 5 жұмыс күні;
2) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы немесе заңды мекенжайы, заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген, заңды тұлға-лицензиатты бірігу нысанында қайта ұйымдастыру, заңды тұлға-лицензиатты қайта құру нысанында қайта ұйымдастыру, заңды тұлға-лицензиатты басқа заңды тұлғамен қосылу нысанында қайта ұйымдастыру кезінде қайта ресімдеу кезінде - 3 жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Құрылыс-монтаждау жұмыстарына лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беру және қайта ресімдеу, не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
1) лицензия беру үшін - 10 айлық есептік көрсеткішті;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін - лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
Құрылыс-монтаждау жұмыстарына лицензия алуға, қайта ресімдеуге, электрондық сұрау берілген жағдайда, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушілер - Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбі-жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
1) лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алған кезде:
жеке тұлға үшін - осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес, мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
заңды тұлға үшін - осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес, мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны, штатында лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін инженер-техник жұмыскердің болуын және ең аз материалдық-техникалық жарақтандырылуының болуын растайтын құжаттармен қоса беріледі;
лицензиаттың немесе шетелдік тұлғалар өтініш берген жағдайда, І немесе ІІ санаттағы лицензия алу қажет болғанда,- біліктілік талаптарына сәйкес іске асырылған объектілер туралы растайтын құжат, ол электронды көшірме түрінде электрондық сұрауға қоса беріледі;
филиал арқылы шетелдік тұлға өтініш берген жағдайда, І немесе ІІ санаттағы лицензия алу қажет болғанда, лицензияның немесе шет мемлекеттің шетелдік тұлғалар үшін құрылыс-монтаждау жұмыстарына тиісті растамасы бар тиісті рұқсат беру құжатының көшірмесі, ол электронды көшірме түрінде электрондық сұрауға қоса беріледі;

1) выдача, переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения и разделения и при переоформлении лицензии с присвоением категории – 5 рабочих дней;
2) переоформление лицензии по причинам изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата, перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса, изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата, реорганизации юридического лица-лицензиата в форме слияния, реорганизации юридического лица-лицензиата в форме преобразования, реорганизации в форме присоединения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу – 3 рабочих дня.
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача лицензии и переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии на строительно-монтажные работы, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
1) за выдачу лицензии – 10 месячных расчетных показателей;
2) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
При подачи электронного запроса на получение лицензии, переоформление лицензии на строительно-монтажные работы, оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства".
7
График работы
1) услугодатели – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) при получении лицензии и (или) приложения к лицензии:
для физического лица – заявление в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
для юридического лица – заявление в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
форма сведений о соответствии Квалификационным требованиям согласно приложению 4 к настоящим Правилам с документальным подтверждением наличия в штате инженерно-технического работника, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, наличия минимальной материально-технической оснащенности;
в случае обращения лицензиата или иностранного лица для получения лицензии І или ІІ категории – документальное подтверждение о реализованных объектах в соответствии с Квалификационными требованиями, которая в форме электронной копии прикрепляется к электронному запросу;
в случае обращения иностранного лица для получения лицензии І или ІІ категории – копия лицензии или соответствующего разрешительного документа иностранного государства, имеющего соответствующее заверение для иностранных лиц на строительно-монтажные работы, которая в форме электронной копии прикрепляется к электронному запросу;

1. "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы сараптама жұмыстарын және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 114 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10058 болып тіркелген, 2015 жылы 2 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 11-1)-тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1)-тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы сараптама жұмыстарын және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау қағидалары осы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша техникалық қадағалау және сараптама жұмыстары жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидаларды және рұқсат беру талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 23 қарашадағы № 709 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12535 болып тіркелген, 2015 жылы 31 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 23-21)-тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1)-тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша техникалық қадағалау және сараптама жұмыстары жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидалар мен рұқсат беру талаптары осы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесіне 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

1. В приказе Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 114 "Об утверждении Правил аттестации экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10058, опубликован 2 февраля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 11-1) статьи 20 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила аттестации экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, утвержденных указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню некоторых приказов Министерства национальной экономики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. В приказе Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года № 709 "Об утверждении Правил и разрешительных требований по аккредитации организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору и экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12535, опубликован 31 декабря 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 23-21) статьи 20 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила и разрешительные требования по аккредитации организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору и экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности, утвержденных указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему Перечню некоторых приказов Министерства национальной экономики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.

3. "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 26 қарашадағы № 733 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12702 болып тіркелген, 2016 жылы 15 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 23-24)-тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1)-тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидалары осы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесіне 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. "Жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді аттестаттау бойынша мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарын аккредиттеу жөніндегі қағидаларды және рұқсат беру талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 26 қарашадағы № 735 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12752 болып тіркелген, 2016 жылы 15 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 23-20)-тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді аттестаттау жөніндегі мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарын аккредиттеу жөніндегі қағидалар мен рұқсат беру талаптары осы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесіне 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің өзгерістер
мен толықтырулар енгізілетін
кейбір бұйрықтарының
тізбесіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2014 жылғы 27 қарашадағы
№ 114 бұйрығымен
бекітілген
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы сараптама жұмыстарын және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау қағидалары

3. В приказе Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 ноября 2015 года № 733 "Об утверждении Правил по аккредитации организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12702, опубликован 15 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 23-24) статьи 20 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила по аккредитации организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства, утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему Перечню некоторых приказов Министерства национальной экономики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
4. В приказе Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 ноября 2015 года № 735 "Об утверждении Правил и разрешительных требований по аккредитации негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12752, опубликован 15 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 23-20) статьи 20 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила и разрешительные требования по аккредитации негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства, утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему Перечню некоторых приказов Министерства национальной экономики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
Приложение 1 к Перечню
некоторых приказов
Министерства национальной
экономики Республики
Казахстан, в которые
вносятся изменения и
дополнения
Утверждены приказом
Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 27 ноября 2014 года № 114
Правила аттестации экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы сараптама жұмыстарын және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы мен "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1)-тармақшасына сәйкес әзірленген және сараптама жұмыстары мен инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларға аттестаттау жүргізу және "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) орталық уәкілетті орган - сәулет, қала құрылысы және құрылысы қызметін мемлекеттік басқару саласында басшылықты жүзеге асыратын орталық мемлекеттік орган;
2) сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы инжинирингтік көрсетілетін қызметтер - оңтайлы жобалық көрсеткіштерге қол жеткізу мақсатында құрылыстың дайындығын және жүзеге асырылуын қамтамасыз ететін қызметтер кешені (техникалық және авторлық қадағалаулар);
3) сараптамалық жұмыстар - ғимараттар мен құрылыстардың жобаларына сараптама жасау және олардың сенімділігі мен тұрақтылығына техникалық тексеру жүргізу жұмыстары;
4) сарапшы - сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтік көрсетілетін қызметтердің белгілі бір түрлерін жүзеге асыратын жеке тұлға;
5) сарапшының аттестаты - сарапшының мәртебесін және оның қала құрылысы мен құрылыс қызметінде сараптамалық жұмыстарды және инжинирингтік көрсетілетін қызметтер көрсетуді орындау құқығын куәландыратын біліктілік аттестаты;
6) өтініш беруші - сарапшы мәртебесін алуға үміткер жеке тұлға;
7) жергілікті атқарушы орган - құжаттардың талаптарға сәйкестігін қарайтын, тестілеуге жіберілген сарапшылардың тізімін және тестілеу өткізудің кестесін бекітетін, сондай-ақ сарапшылардың аттестаттаудан өткендігі туралы шешім қабылдайтын жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесі.
3. Аттестаттау сарапшылардың кәсіби дайындық деңгейі мен құзыреттілігін, сәулет, қала құрылысы мен құрылыс және қоршаған ортаны қорғау саласындағы, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы мен гигиеналық нормативтер саласындағы мемлекеттік нормативтерді білуін анықтау, олар жүзеге асыратын жұмыстардың сапасын жақсарту, құрылыс саласында болып жатқан өзгерістерді ескеріп, жаңа талаптарды зерттеу мақсатында жүргізіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила аттестации экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяют порядок проведения аттестации экспертов осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги и оказания государственной услуги "Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности".
2. В настоящих Правилах применяются следующие понятия:
1) уполномоченный орган – ведомство центрального государственного органа, осуществляющего руководство в сфере государственного управления архитектурной, градостроительной и строительной деятельностью;
2) инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности – комплекс услуг (технический и авторский надзоры), обеспечивающий подготовку и осуществление строительства с целью достижения оптимальных проектных показателей;
3) экспертные работы – работы по экспертизе проектов и проведению технического обследования надежности и устойчивости зданий и сооружений;
4) эксперт – физическое лицо, осуществляющее определенные виды экспертных работ и инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
5) аттестат эксперта – квалификационный аттестат, удостоверяющий статус эксперта и его право на выполнение экспертных работ и инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
6) заявитель – физическое лицо, претендующее на получение статуса эксперта;
7) местный уполномоченный орган – структурное подразделение местного исполнительного органа, которое рассматривает документы на соответствие требованиям, утверждает список экспертов, допущенных к тестированию, и график проведения тестирования, а также принимает решение о прохождении экспертами аттестации.
3. Аттестация проводится в целях определения уровня профессиональной подготовки и компетентности экспертов, знаний государственных нормативов в области архитектуры, градостроительства и строительства и охраны окружающей среды, в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиенических нормативов, улучшения качества осуществляемых ими работ, изучения новых требований, с учетом изменений, происходящих в строительной отрасли.

4. Аттестаттау сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтік көрсетілетін қызметтердің мынадай түрлерін:
1) қала құрылысы, жобалау алдындағы және жобалау-сметалық құжаттаманың сараптамасын;
2) техникалық қадағалауды;
3) авторлық қадағалауды;
4) ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен орнықтылығын техникалық тексеруді жүзеге асыратын сарапшылар үшін өткізіледі.
5. Қала құрылысы, жобалау алдындағы және жобалау-сметалық құжаттаманың сараптамасы бойынша сарапшылар мынадай мамандықтар бойынша бөлінеді:
1) қала құрылысы;
2) жобалау алдындағы құжаттама;
3) сәулет;
4) конструкциялық бөлігі;
5) инженерлік желілер және жүйелер (инженерлік желілер және жүйелердің түрлері бойынша);
6) технологиялық бөлігі (объектінің мақсатына байланысты);
7) сметалық бөлім;
8) өрт қауіпсіздігі;
9) экологиялық бөлімі;
10) санитариялық-эпидемиологиялық бейіні.
6. Техникалық қадағалауды жүзеге асыратын сарапшылар мынадай мамандықтар бойынша бөлінеді:
1) жауапкершілігі бірінші деңгейдегі объектілер бойынша - тіреу және қоршау конструкциялары бөлігінде;
2) жауапкершілігі бірінші деңгейдегі объектілер бойынша - инженерлік желілер бөлігінде;
3) жауапкершілігі бірінші деңгейдегі объектілер бойынша - технологиялық жабдықтар бөлігінде;
4) жауапкершілігі екінші және үшінші деңгейдегі объектілер бойынша - тіреу және қоршау конструкциялары бөлігінде;
5) жауапкершілігі екінші және үшінші деңгейдегі объектілер бойынша - инженерлік желілер бөлігінде;
6) жауапкершілігі екінші және үшінші деңгейдегі объектілер бойынша - технологиялық жабдықтар бөлігінде.
7. Авторлық қадағалауды жүзеге асыратын сарапшылар мынадай мамандықтар бойынша бөлінеді:
1) жауапкершілігі бірінші деңгейдегі объектілер бойынша - сәулет бөлігінде;
2) жауапкершілігі бірінші деңгейдегі объектілер бойынша - тіреу және қоршау конструкциялары бөлігінде;
3) жауапкершілігі екінші және үшінші деңгейдегі объектілер бойынша - сәулет бөлігінде;
4) жауапкершілігі екінші және үшінші деңгейдегі объектілер бойынша - тіреу және қоршау конструкциялары бөлігінде.
8. Техникалық және авторлық қадағалауды жүзеге асыру бойынша сарапшылар мынадай жауапкершілік деңгейлеріне бөлінеді:
жауапкершілігі бірінші деңгейдегі объектілер бойынша - қолда бар аттестат шеңберінде жауапкершілігі барлық деңгейдегі объектілерде, осы тармақта көрсетілген қызметті жүзеге асырады;
жауапкершілігі екінші және үшінші деңгейдегі объектілер бойынша - қолда бар аттестат шеңберінде жауапкершілігі екінші және үшінші деңгейдегі объектілерде, осы тармақта көрсетілген қызметтерді жүзеге асырады.
9. Аттестаттауға:
1) қала құрылысы, жобалау алдындағы және жобалау-сметалық құжаттаманың сараптамасы бойынша сарапшы ретінде аттестаттау үшін - қала құрылысы, жобалау-сметалық құжаттаманың тиісті бөлімдері бойынша жоғары кәсіптік білімі және қала құрылысы, жобалау алдындағы және жобалау-сметалық құжаттаманың тиісті бөлімдерін әзірлеу және (немесе) сараптау бойынша бес жылдан кем емес жұмыс тәжірибесі бар адамдар;

4. Аттестация проводится для экспертов, осуществляющих следующие виды экспертных работ и инжиниринговых услуг:
1) экспертиза градостроительной, предпроектной и проектно-сметной документации;
2) технический надзор;
3) авторский надзор;
4) техническое обследование надежности и устойчивости зданий и сооружений.
5. Эксперты по экспертизе градостроительной, предпроектной и проектно-сметной документации подразделяются по следующим специализациям:
1) градостроительство;
2) предпроектная документация;
3) архитектура;
4) конструктивная часть;
5) инженерные сети и системы (по видам инженерных сетей и систем);
6) технологическая часть (в зависимости от назначения объекта);
7) сметная часть;
8) пожарная безопасность;
9) экологическая часть;
10) санитарно-эпидемиологический профиль.
6. Эксперты по осуществлению технического надзора подразделяются на следующие специализации:
1) по объектам первого уровня ответственности – в части несущих и ограждающих конструкций;
2) по объектам первого уровня ответственности – в части инженерных сетей;
3) по объектам первого уровня ответственности – в части технологического оборудования;
4) по объектам второго и третьего уровней ответственности – в части несущих и ограждающих конструкций;
5) по объектам второго и третьего уровней ответственности – в части инженерных сетей;
6) по объектам второго и третьего уровней ответственности – в части технологического оборудования.
7. Эксперты по осуществлению авторского надзора подразделяются по следующим специализациям:
1) по объектам первого уровня ответственности – в части архитектуры;
2) по объектам первого уровня ответственности – в части несущих и ограждающих конструкций;
3) по объектам второго и третьего уровней ответственности – в части архитектуры;
4) по объектам второго и третьего уровней ответственности – в части несущих и ограждающих конструкций.
8. Эксперты по осуществлению технического и авторского надзора делятся на следующие уровни ответственности:
по объектам первого уровня ответственности – осуществляют деятельность, указанную в настоящем пункте, на объектах всех уровней ответственности в рамках имеющего аттестата;
по объектам второго и третьего уровней уровней ответственности – осуществляют деятельность, указанную в настоящем пункте, на объектах второго и третьего уровней ответственности в рамках имеющего аттестата.
9. К аттестации допускаются следующие лица:
1) для аттестации в качестве эксперта по экспертизе градостроительной, предпроектной и проектно-сметной документации по соответствующим разделам – лица с высшим профессиональным образованием по соответствующим разделам градостроительной, проектно-сметной документации и стажом работы по разработке и (или) экспертизе соответствующих разделов градостроительной, предпроектной и проектно-сметной документации не менее пяти лет;

2) тіреу және қоршау конструкциялары бөлігінде жауапкершілігі бірінші деңгейдегі объектілер бойынша техникалық қадағалаудың сарапшысы ретінде аттестаттау үшін - құрылыс саласында жоғары кәсіптік білімі және сарапшы ретінде бес жылдан кем емес жұмыс тәжірибесі бар адамдар;
3) инженерлік желілер бөлігінде жауапкершілігі бірінші деңгейдегі объектілер бойынша техникалық қадағалаудың сарапшысы ретінде аттестаттау үшін - құрылыс саласында жоғары кәсіптік білімі және сарапшы ретінде бес жылдан кем емес тәжірибесі бар адамдар;
4) технологиялық жабдықтар бөлігінде жауапкершілігі бірінші деңгейдегі объектілер бойынша техникалық қадағалаудың сарапшысы ретінде аттестаттау үшін - құрылыс саласында жоғары кәсіптік білімі және сарапшы ретінде бес жылдан кем емес тәжірибесі бар адамдар;
5) тіреу және қоршау конструкциялары бөлігінде жауапкершілігі екінші және үшінші деңгейдегі объектілер бойынша техникалық қадағалаудың сарапшысы ретінде аттестаттау үшін - құрылыс саласында жоғары кәсіптік білімі және құрылыс-монтаж жұмыстарын жүргізуде үш жылдан кем емес жұмыс тәжірибесі бар адамдар;
6) инженерлік желілер бөлігінде жауапкершілігі екінші және үшінші деңгейдегі объектілер бойынша техникалық қадағалаудың сарапшысы ретінде аттестаттау үшін - құрылыс саласында жоғары кәсіптік білімі және құрылыс-монтаж жұмыстары өндірісінде үш жылдан кем емес жұмыс тәжірибесі бар адамдар;
7) технологиялық жабдықтар бөлігінде жауапкершілігі екінші және үшінші деңгейдегі объектілер бойынша техникалық қадағалаудың сарапшысы ретінде аттестаттау үшін - құрылыс саласында жоғары кәсіптік білімі және құрылыс-монтаж өндірісінде үш жылдан кем емес жұмыс тәжірибесі бар адамдар;
8) сәулет бөлігінде жауапкершілігі бірінші деңгейдегі объектілер бойынша авторлық қадағалаудың сарапшысы ретінде аттестаттау үшін - құрылыс саласында жоғары кәсіптік білімі және сарапшы ретінде үш жылдан кем емес жұмыс тәжірибесі бар адамдар;
9) тіреу және қоршау конструкциялары бөлігінде жауапкершілігі бірінші деңгейдегі объектілер бойынша авторлық қадағалаудың сарапшысы ретінде аттестаттау үшін - құрылыс саласында жоғары кәсіптік білімі және сарапшы ретінде үш жылдан кем емес жұмыс тәжірибесі бар адамдар;
10) сәулет бөлігінде жауапкершілігі екінші және үшінші деңгейдегі объектілер бойынша авторлық қадағалаудың сарапшысы ретінде аттестаттау үшін - құрылыс саласында жоғары кәсіптік білімі және жобалау қызметінде кемінде бес жылдан кем емес жұмыс тәжірибесі бар адамдар;
11) тіреу және қоршау конструкциялары бөлігінде жауапкершілігі екінші және үшінші деңгейдегі объектілер бойынша авторлық қадағалаудың сарапшысы ретінде аттестаттау үшін - құрылыс саласында жоғары кәсіптік білімі және жобалау қызметінде бес жылдан кем емес жұмыс тәжірибесі бар адамдар;

2) для аттестации в качестве эксперта технического надзора по объектам первого уровня ответственности в части несущих и ограждающих конструкций - лица с высшим профессиональным образованием в сфере строительства и стажом работы экспертом не менее пяти лет;
3) для аттестации в качестве эксперта технического надзора по объектам первого уровня ответственности в части инженерных сетей – лица с высшим профессиональным образованием в сфере строительства и стажом работы экспертом не менее пяти лет;
4) для аттестации в качестве эксперта технического надзора по объектам первого уровня ответственности в части технологического оборудования – лица с высшим профессиональным образованием в сфере строительства и стажом работы экспертом не менее пяти лет;
5) для аттестации в качестве эксперта технического надзора по объектам второго и третьего уровней ответственности в части несущих и ограждающих конструкций – лица с высшим профессиональным образованием в сфере строительства и стажом работы при производстве строительно-монтажных работ не менее трех лет;
6) для аттестации в качестве эксперта технического надзора по объектам второго и третьего уровней ответственности в части инженерных сетей – лица с высшим профессиональным образованием в сфере строительства и стажом работы при производстве строительно-монтажных работ не менее трех лет;
7) для аттестации в качестве эксперта технического надзора по объектам второго и третьего уровней ответственности в части технологического оборудования – лица с высшим профессиональным образованием в сфере строительства и стажом работы при производстве строительно-монтажных работ не менее трех лет;
8) для аттестации в качестве эксперта авторского надзора по объектам первого уровня ответственности в части архитектуры – лица с высшим профессиональным образованием в сфере строительства и стажом работы экспертом не менее трех лет;
9) для аттестации в качестве эксперта авторского надзора по объектам первого уровня ответственности в части несущих и ограждающих конструкций – лица с высшим профессиональным образованием в сфере строительства и стажом работы экспертом не менее трех лет;
10) для аттестации в качестве эксперта авторского надзора по объектам второго и третьего уровней ответственности в части архитектуры – лица с высшим профессиональным образованием в сфере строительства и стажом работы проектной деятельности не менее пяти лет;
11) для аттестации в качестве эксперта авторского надзора по объектам второго и третьего уровней ответственности в части несущих и ограждающих конструкций – лица с высшим профессиональным образованием в сфере строительства и стажом работы проектной деятельности не менее пяти лет;

12) ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен тұрақтылығын техникалық тексеру сарапшысы ретінде аттестаттау үшін - құрылыс саласында жоғары кәсіптік білімі және есеп пен конструкциялау мамандығы бойынша жобалау қызметінің үш жылдан кем емес немесе осы бағытта бес жылдан кем емес сарапшы жұмыс тәжірибесі бар адамдар;
13) экология бөлігі бойынша қала құрылысы, жобалау алдындағы және жобалау-сметалық құжаттаманың сараптамасы бойынша сарапшы ретінде аттестаттау үшін - тиісті бөлім бойынша жоғары кәсіптік білімі және қала құрылысы, жобалау алдындағы және жобалау-сметалық құжаттаманың экологиялық бөлімін әзірлеу және (немесе) сараптау бойынша бес жылдан кем емес жұмыс өтілі немесе жоғары кәсіптік білімі және қала құрылысы, жобалау алдындағы және жобалау-сметалық құжаттаманың экологиялық бөлімін әзірлеу және (немесе) сараптау бойынша он жылдан кем емес жұмыс өтілі бар адамдар;
14) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы қала құрылысы, жобалау алдындағы және жобалау-сметалық құжаттаманың сараптамасы бойынша сарапшы ретінде аттестаттау үшін - санитариялық-эпидемиологиялық бейіні бойынша жоғарғы медициналық білімі және қала құрылысы, жобалау алдындағы және жобалау-сметалық құжаттаманың бөліміне сәйкес сараптама бойынша жұмыс тәжірибесі бес жылдан кем емес бар адамдар;
15) өрт қауіпсіздігі жөніндегі қала құрылысы, жобалау алдындағы және жобалау-сметалық құжаттаманың сараптамасы жөніндегі сарапшы ретінде аттестаттау үшін - өрт-техникалық бейіндегі жоғары кәсіптік білімі және қала құрылысы, жобалау алдындағы және жобалау-сметалық құжаттаманың тиісті бөлімін әзірлеу және (немесе) сараптау жөніндегі кемінде үш жыл жұмыс өтілі немесе өрт-техникалық бейіндегі жоғары кәсіптік білімі және өрт қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік бақылау саласындағы кемінде жеті жыл жұмыс өтілі бар адамдар.
2-тарау. Аттестаттау тәртібі
10. "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы Қағидаларға сәйкес облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
11. Жеке тұлғалар (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы көрсетілетін қызметті берушіге электрондық - цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы құжаттармен өтінішті жолдайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты) нысанында баяндалған.

12) для аттестации в качестве эксперта технического обследования надежности и устойчивости зданий и сооружений – лица с высшим профессиональным образованием в сфере строительства и стажом работы проектной деятельности по специализации расчет и конструирование не менее трех лет, либо опытом работы эксперта в данном направлении не менее пяти лет;
13) для аттестации в качестве эксперта по экспертизе градостроительной, предпроектной и проектно-сметной документации по экологической части – лица с высшим профессиональным образованием по соответствующему разделу и стажом работы по разработке и (или) экспертизе экологической части градостроительной, предпроектной и проектно-сметной документации не менее пяти лет или с высшим профессиональным образованием и стажом работы по разработке и (или) экспертизе экологической части градостроительной, предпроектной и проектно-сметной документации не менее десяти лет;
14) для аттестации в качестве эксперта по экспертизе градостроительной, предпроектной и проектно-сметной документации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения – лица с высшим медицинским образованием санитарно-эпидемиологического профиля и стажом работы по экспертизе соответствующего раздела градостроительной, предпроектной и проектно-сметной документации не менее пяти лет;
15) для аттестации в качестве эксперта по экспертизе градостроительной, предпроектной и проектно-сметной документации по пожарной безопасности – лица с высшим профессиональным образованием пожарно-технического профиля и стажом работы по разработке и (или) экспертизе соответствующего раздела градостроительной, предпроектной и проектно-сметной документации не менее трех лет или с высшим профессиональным образованием пожарно-технического профиля и стажом работы в сфере государственного контроля в области пожарной безопасности не менее семи лет.
Глава 2. Порядок аттестации
10. Государственная услуга "Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента (далее - услугодатель) согласно настоящим Правилам.
11. Физические лица (далее – услугополучатель) для получения государственной услуги направляет заявление с документами в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугодателю через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены согласно приложению 1 к настоящим Правилам в форме стандарта государственной услуги (далее – Стандарт государственной услуги).

12. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағымен анықталған.
Жеке басты куәландыратын құжаттардың мәліметтері көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкімет" шлюзі арқылы ақпараттық жүйелерден ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
13. Сарапшы аттестатын алған кезде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші өтінішті осы Қағидалардың 12-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге олар түскен күні тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
2) көрсетілетін қызметті беруші өтінішті құжаттармен бірге осы Қағидалардың 9 - тармағында көрсетілген талаптарға (бұдан әрі - талаптар) сәйкестігін қарайды-5 (бес) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалардың 12-тармағында көрсетілген ұсынылған құжаттарды тіркеген сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және "жеке кабинетке" жолдайды.
Қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің бұйрығымен көрсетілетін қызметті алушыға қатысты ресімделген мынадай шешімдер бекітіледі:
1) тестілеуге жіберілген;
2) тестілеуге жіберілмеген.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды тапсырған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" тестілеуге жіберу немесе тестілеуге жібермеу себептері туралы хабарлама жібереді.
3) Тестілеу 7 (жеті) жұмыс күні ішінде өткізіледі. Көрсетілетін қызметті беруші тестілеу өткізілген күні өтініш берушілерді тестілеу нәтижелерімен электронды түрде таныстырады.
4) көрсетілетін қызметті беруші сарапшы аттестатын немесе мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес дәлелді бас тартуды ресімдейді, қол қояды және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды - 2 (екі) жұмыс күні ішінде.

12. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги определены пунктом 8 Стандарта государсвтенной услуги.
Сведения документов, удостоверяющих личность предоставляются услугодателю из информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии заявления для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
13. Действий структурных подразделений (работников) услугодателя при получении аттестата эксперта:
1) услугодатель осуществляет регистрацию заявления с документами, указанных подпунктом 1) пункта 12 настоящих Правил, в день их поступления.
В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
2) услугодатель рассматривает заявление с документами на соответствие требованиям, указанных пунктом 9 настоящих Правил (далее - Требования) в течении – 5 (пяти) рабочих дней.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов услугодатель в течение двух рабочих дней с момента регистрации представленных документов, указанных пунктом 12 настоящих Правил готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления и направляет в "личный кабинет".
По результатам рассмотрения, приказом услугодателя утверждается следующие решения, которые оформлены в отношении услугополучателя:
1) допущен к тестированию;
2) не допущен к тестированию.
Услугодатель направляет уведомление в "личный кабинет" услугополучателя о допуске к тестированию или о причинах недопущения к тестированию в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня подачи документов.
3) Тестирование проводится в течении – 7 (семи) рабочих дней. Услугодатель в день проведения тестирования проводит электронное ознакомление заявителей с результатами тестирования.
4) услугодатель оформляет, подписывает и направляет в "личный кабинет" услугополучателя аттестат эксперта либо мотивированный отказ согласно пункта 9 Стандарта государственной услуги в течении – 2 (двух) рабочих дней.

14. Тестілеу келесі талаптар мен рәсімдерді көздейді:
1) өтініш берушінің таңдауы бойынша мемлекеттік немесе орыс тілдерінде автоматтандырылған компьютерлік тәсілмен тестілеуді өткізу;
2) өтініш берушілерді тестілеуге жіберу жеке басын куәландыратын құжатты ұсыну бойынша жүзеге асырылады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлері тестіленушілерді тестілеуді өткізу рәсімдерімен таныстырады;
4) тестілеу кезінде сарапшылар сөйлесе және тестілеу өткізілетін үй-жайдан шыға алмайды. Жеке электрондық құрылғыларды (соның ішінде компьютерлерді, ұялы телефондарды тестілеу кезінде пайдалануға тыйым салынады);
5) қызмет берушінің қызметкерлері осы тестілеуді өткізу рәсімін бұзған өтініш берушілерді тестілеуден шығарады;
6) компьютерлік тестілеудің дұрыс жауаптарын есептеу автоматты түрде компьютерлік бағдарламамен жүргізіледі.
Тестілеуге жіберілген уақыт 100 минутты құрайды. Тест 100 сұрақтан тұрады. Тест сұрақтарын уәкілетті орган әзірлейді және бекітеді.
Тестілеуден өту үшін шекті деңгей:
1) Осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген сарапшылар үшін; 2), 3), 4), 8), 9) осы Қағиданың 9 - тармағы-90 және одан да көп дұрыс жауап;
2) қалған барлық сарапшылар үшін - 70 және одан да көп дұрыс жауап.
Аттестацияны қайта тапсыру саны шектелмеген.
15. Осы Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген жағдайларда сарапшы аттестатын қайта ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдарының сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті беруші өтінішті осы Қағидалардың 12-тармағының 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттармен бірге олар түскен күні тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
2) көрсетілетін қызметті беруші өтінішті құжаттармен қарайды, ресімдейді, қол қояды және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды - 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
Жеке басты куәландыратын құжаттардың мәліметтері көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкімет" шлюзі арқылы ақпараттық жүйелерден ұсынылады.
16. Сарапшының аттестаты мынадай жағдайларда қайта ресімдеуге жатады::
1) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) өзгерген;;
2) қағаз аттестатын қолданылу мерзімі көрсетілмей электрондық аттестатқа ауыстыру;
3) электрондық аттестатты мерзімі жоқ электрондық аттестатқа ауыстыру.
17. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.

14. Тестирование предусматривает следующие требования и процедуры:
1) проведение тестирования автоматизированным компьютерным способом на государственном или русском языках по выбору заявителя;
2) допуск заявителей на тестирование осуществляется по предъявлению документа, удостоверяющего личность;
3) сотрудники Услугодателя ознакамливают тестируемых с процедурой проведения тестирования;
4) во время тестирования эксперты не могут разговаривать и покидать помещение, в котором проводится тестирование. Запрещено использование персональных электронных устройств (в том числе компьютеров, мобильных телефонов во время тестирования);
5) сотрудники Услугодателя удаляют с тестирования заявителей, нарушивших настоящую процедуру проведения тестирования;
6) подсчет правильных ответов компьютерного тестирования проводится автоматически компьютерной программой.
Время, отпущенное на тестирование составляет 100 минут. Тест состоит из 100 вопросов. Тестовые вопросы разрабатываются и утверждаются уполномоченным органом.
Пороговый уровень для прохождения тестирования составляет:
1) для экспертов указанных в подпунктах 2), 3), 4), 8), 9) пункта 9 настоящих Правил – 90 и более правильных ответов;
2) для всех остальных экспертов – 70 и более правильных ответов.
Количество повторной пересдачи аттестации не ограничено.
15. Действий структурных подразделений (работников) услугодателя при переоформлении аттестата эксперта в случаях, указанных пунктом 16 настоящих Правил:
1) услугодатель осуществляет регистрацию заявления с документами, указанных подпунктами 2) и 3) пункта 12 настоящих Правил, в день их поступления.
В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
2) услугодатель рассматривает заявление с документами оформляет, подписывает и направляет в "личный кабинет" услугополучателя аттестат эксперта в течении – 2 (двух) рабочих дней.
Сведения документов, удостоверяющих личность предоставляются услугодателю из информационных систем через шлюз "электронного правительства".
16. Аттестат эксперта подлежит переоформлению в следующих случаях:
1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица;
2) перевод бумажного аттестата на электронный аттестат без указания срока действия;
3) перевод электронного аттестата со сроком на электронный аттестат без срока.
17. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.

18. Аттестатталған сарапшылар туралы ақпарат уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналастырылады.
19. Сарапшының аттестаты "электрондық үкімет" веб-порталында жарияланады: www.egov.kz осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті берушінің бұйрығына қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде.
20. Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында инжинирингтік қызметтерді (авторлық және техникалық сауығу) жүзеге асыру құқығына аттестатты неғұрлым жоғары жауапкершілік деңгейінің бір бөлімі бойынша алған кезде жауапкершілік деңгейінің төмен бөлігіндегі сол аттестаты жарамсыз деп есептеледі.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті берушінің, сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері саласындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) басшысының атына Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
22. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына сәйкес қаралуға жатады:
көрсетілетін қызметті беруші, уәкілетті орган - тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган - ол тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде.
23. Көрсетілетін қызметті берушінің, уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес қажет болған жағдайда он жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап үш жұмыс күні ішінде шағым берген өтініш берушіге ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
Сәулет, қала құрылысы және
құрылыс қызметі саласындағы
сараптама жұмыстарын және
инжинирингтік көрсетілетін
қызметтерді жүзеге асыратын
сарапшыларды аттестаттау
қағидаларына
1-қосымша
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету стандарты (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын)
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі

18. Информация об аттестованных экспертах размещается на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа.
19. Аттестат эксперта публикуется на веб-портале "электронного правительства": www.egov.kz в течение пяти рабочих дней со дня подписания приказа услугодателя по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
20. При получении аттестата на право осуществления инжиниринговых услуг (авторский и технический наздор) в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности по одному разделу более высокого уровня ответственности, имеющиеся аттестат того же раздела низкого уровня ответственности считаются не действительными.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
21. Жалоба на решение, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сфере по делам архитектуры, градостроительства и строительства (далее – уполномоченный орган), в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
22. Жалоба услугополучателя в соответствии с подпунктом 2) пункта 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодателем, уполномоченным органом - в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг - в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
23. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на десять рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение трех рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1 к Правилам
аттестации экспертов,
осуществляющих экспертные
работы и инжиниринговые
услуги в сфере архитектурной,
градостроительной и
строительной деятельности
Стандарт государственной услуги (наименование государственной услуги) "Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz.
3
Срок оказания государственной услуги

1) аттестатты беру - 15 жұмыс күні
2)жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) өзгерген кезде, қағаз аттестатын электрондық аттестатқа қолдану мерзімі көрсетілмей ауыстырған кезде - 3 жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларға аттестат беру немесе қайта рәсімдеу, не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тегін негізде көрсетіледі
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
2) порталдың - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде, өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беруді келесі жұмыс күнінде жүзеге асырады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі осы Қағидаларға
1) алынған кезде:
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат - өтініш берушінің жеке басын сәйкестендіру үшін;
жоғары кәсіптік білімі туралы дипломның электрондық көшірмесі (ғылыми дәрежесі және ғылыми атағы болған жағдайда, растайтын құжаттың электрондық көшірмесі);
еңбек кітапшасының электрондық көшірмесі.
Еңбек кітапшасы негізді себептер бойынша болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы еңбек қызметін растайтын келесі құжаттардың бірін ұсынады:
жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек шартының электрондық көшірмесі;
еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзіндінің электрондық көшірмесі;
қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтері бар мұрағаттық анықтаманың электрондық көшірмесі.

1) выдача аттестата – 15 рабочих дней;
2) переоформление аттестатат при изменении фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица, при переводе бумажного аттестата на электронный аттестат без указания срока действия – 3 рабочих дня.
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача или переоформление аттестата эксперта, осуществляющего экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно
7
График работы
1) услугодатели – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) при получении:
заявление в форме электронного документа, удостоверенный электронной цифровой подписью заявителя, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
документ, удостоверяющий личность – для идентификации личности заявителя;
электронная копия диплома о высшем профессиональном образовании (в случае наличия ученой степени и ученого звания, электронная копия подтверждающего документа);
электронная копия трудовой книжки.
В случае отсутствия трудовой книжки по обоснованным причинам, услугополучатель представляет один из следующих документов, подтверждающих трудовую деятельность:
электронная копия трудовой договор с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения;
электронная копия выписки из актов работодателя, подтверждающие возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора;
электронная копия архивной справки, содержащей сведения о трудовой деятельности работника.

2) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) өзгеруіне байланысты қайта ресімдеу кезінде:
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
3) қағаз аттестатын қолданылу мерзімі көрсетілмей электрондық аттестатқа қайта ресімдеу кезінде:
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
аттестаттың электрондық көшірмесі.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) өтініш беруші ұсынылған құжаттардың талаптарға сәйкестігін қарау нәтижелері бойынша тестілеуге жіберілмеген;
2) өтініш беруші тестілеуден өту кезінде шекті деңгейде төмен баға алған жағдайларда
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Министрліктің: www.kds.miid.gov.kz, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурстарында орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
Сәулет, қала құрылысы және
құрылыс қызметі саласындағы
сараптама жұмыстарын және
инжинирингтік көрсетілетін
қызметтерді жүзеге асыратын
сарапшыларды аттестаттау
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
_____________________________________________
(жергілікті уәкілетті органның толық атауы)
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
ӨТІНІШ
________________________________________________________________________________
_____________________________________________ жүзеге асыру жөніндегі сарапшы ретінде
(Қағидалардың 4-тармағының тармақшасын көрсету)
______________________________________________________________________ мамандығы
(Қағидалардың 5, 6, 7-тармақтарының тармақшасын көрсету) бойынша аттестаттауды сұраймын.
Жеке тұлға туралы мәліметтер:
1. Туған жылы:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________

2) при переоформлении в связи с изменением фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица:
заявление в форме электронного документа, удостоверенный электронной цифровой подписью заявителя, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
3) при переоформлении бумажного аттестата на электронный аттестат без указания срока действия:
заявление в форме электронного документа, удостоверенный электронной цифровой подписью заявителя, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
электронная копия аттестата.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) по результатам рассмотрения представленных документов на соответствие требованиям, заявитель не допущен к тестированию;
2) по результатам прохождения тестирования заявитель получил оценку ниже порогового уровня.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель получает информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах уполномоченного органа по делам архитектуры, градостроительства и строительства: www.kds.miid.gov.kz, услугодателя. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 2 к Правилам
аттестации экспертов,
осуществляющих экспертные
работы и инжиниринговые
услуги в сфере
архитектурной,
градостроительной
и строительной деятельности
Форма
В _____________________________________________________________
(полное наименование услугодателя) от
_____________________________________________________________
(полные фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица) (далее – Ф.И.О.)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу аттестовать меня в качестве эксперта по осуществлению
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(указать подпункт пункта 4 Правил)
по специализации __________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(указать подпункт пунктов 5, 6, 7 Правил)
Сведения о физическом лице:
1. Год рождения: ___________________________________________________________
__________________________________________________________________________

2. Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(сериясы, нөмірі, кім және қашан берген)
3. Білімі: ________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(оқу орнының атауы, бітірген жылы, диплом нөмірі)
4. Мекенжайы, телефоны:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
5. Жұмыс орны:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(ұйымның атауы, мекенжайы)
6. Тестілеу тілі:___________________________________________________________________
7. Қоса берілген құжаттар:
________________________________________________________________________________
___________________ ____________________________________________________________
(қолы)                              (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Сәулет, қала құрылысы және
құрылыс қызметі саласындағы
сараптама жұмыстарын және
инжинирингтік көрсетілетін
қызметтерді жүзеге асыратын
сарапшыларды аттестаттау
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
[Жергілікті уәкілетті органның мемлекеттік тілдегі атауы]
[Жергілікті уәкілетті органның орыс тілдегі атауы]
[Жергілікті уәкілетті органның мемлекеттік тілдегі деректемелері]
[Жергілікті уәкілетті органның орыс тілдегі деректемелері]
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтiк көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшының
АТТЕСТАТЫ
№ [Нөмірі]
Осы құжатпен
[ТЕГІ] [АТЫ] [ӘКЕСІНІҢ АТЫ]
түр бойынша: [Сараптамалық жұмыстар және инжинирингтік көрсетілетін қызметтер түрі]
мамандану бойынша: [Мамандану]
осы қызметті жүзеге асыру құқығымен сараптамалық жұмыстар және инжинирингтік көрсетілетін қызметтер бойынша сарапшы мәртебесі берілгені куәландырылады.
Жергілікті уәкілетті орган басшысының бұйрығы
[бұйрықтың күні] № [бұйрықтың нөмірі]
[берілген күні]
[Қол қоюшының лауазымы] [Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты]
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатқа тең.
Сәулет, қала құрылысы және
құрылыс қызметі саласындағы
сараптама жұмыстарын және
инжинирингтік көрсетілетін
қызметтерді жүзеге асыратын
сарапшыларды аттестаттау
қағидаларына
4-қосымша
Сарапшы аттестаттын қайта рәсімдеуге арналған ӨТІНІШ
_____________________________________________
(жергілікті уәкілетті органның толық атауы)
________________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
________________________________________________________________________________
______________________________ жүзеге асыру жөніндегі сарапшы ретінде (Қағидалардың
4-тармағының тармақшасын көрсету)
______________________________________________________________________ мамандығы

2. Данные документа удостоверяющего личность: _______________________________
__________________________________________________________________________
(серия, номер, кем и когда выдан)
3. Образование: ____________________________________________________________
(наименование учебного заведения, дата окончания, номер диплома)
4. Адрес, телефон: __________________________________________________________
__________________________________________________________________________
5. Место работы:____________________________________________________________
(наименование организации, адрес)
6. Язык тестирования: _______________________________________________________
7. Прилагаемые документы: __________________________________________________
________________ __________________________________________________________
(подпись)                               (Ф.И.О.)
Приложение 3 к Правилам
аттестации экспертов,
осуществляющих экспертные
работы и инжиниринговые
услуги в сфере архитектурной,
градостроительной и
строительной деятельности
Форма
[Наименование местного уполномоченного органа] [на гос. языке]
[Наименование местного уполномоченного органа] [на рус. языке]
[Реквизиты местного уполномоченного органа на гос. языке]
[Реквизиты местного уполномоченного органа на рус. языке]
Эксперта осуществляющего работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительный и строительной деятельности
АТТЕСТАТ
№ [Номер]
Настоящим удостоверяется что:
[ФАМИЛИЯ] [ИМЯ] [ОТЧЕСТВО]
присвоин статус эксперта по экспертным работам и инжиниринговым услугам с правом осуществления этой деятельности:
по виду: [Вид экспертных работ и инжиниринговых услуг]
по специализации: [Специализация]
Приказ руководителя местного уполномоченного органа
от [Дата приказа] № [Номер приказа]
[Дата выдачи]
[Должность подписывающего] [ФИО подписывающего]
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронный цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
Приложение 4 к Правилам
аттестации экспертов,
осуществляющих экспертные
работы и инжиниринговые
услуги в сфере архитектурной,
градостроительной и
строительной деятельности
Форма
Заявление для переоформления аттестата эксперта
В ________________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от ________________________________________________________________________
(полные фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица) (далее – Ф.И.О.)
Прошу переоформить аттестат эксперта №________________ от _________ 20___ года,
выданную(ое) на осуществление______________________________________________
__________________________________________________________________________
(указать подпункт пункта 4 Правил)
по специализации __________________________________________________________
__________________________________________________________________________

(Қағидалардың 5, 6, 7-тармақтарының тармақшасын көрсету)
бойынша мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті ұяшыққа Х қою қажет):
1) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) өзгерген;
2) қағаз аттестатын қолданылу мерзімі көрсетілмей электрондық аттестатқа ауыстыру;
3) электрондық аттестатты мерзімі жоқ электрондық аттестатқа ауыстыру үшін қайта
ресімдеуіңізді сұраймын.
1. Мекенжайы, телефоны:
________________________________________________________________________________
2. Жұмыс орны:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(ұйымның атауы, мекенжайы)
3. Қоса берілген құжаттар:
________________________________________________________________________________
___________________ _______________________________________________________
(қолы)                        (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің өзгерістер
мен толықтырулар енгізілетін
кейбір бұйрықтарының
тізбесіне
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 23 қарашадағы
№ 709 бұйрығымен
бекітілген
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша техникалық қадағалау және сараптама жұмыстары жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидалар мен рұқсат беру талаптары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Техникалық және технологиялық жағынан күрделі бірінші және екінші жауапкершілік деңгейлеріндегі объектілерде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен орнықтылығын техникалық тексеру жөніндегі техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтерді және сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидалар мен рұқсат беру талаптары (бұдан әрі - Қағидалар мен рұқсат беру талаптары) "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 23-21)-тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1)-тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Қағидалар мен рұқсат беру талаптары техникалық қадағалау бойынша инжинирингтік қызметтерді және бірінші және екінші деңгейдегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен тұрақтылығын техникалық тексеру бойынша сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу рәсімін регламенттейді және "Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейлеріндегі объектілер бойынша техникалық қадағалау мен техникалық тексеруді жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсету тәртібін айқындайды.

(указать подпункт пунктов 5, 6, 7 Правил)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):
1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица
__________________________________________________________________________
2) перевод бумажного аттестата в электронный аттестат без указания срока действия
__________________________________________________________________________
3) перевод электронного аттестата со сроком на электронный аттестат без срока
1. Адрес, телефон: __________________________________________________________
2. Место работы:____________________________________________________________
(наименование организации, адрес)
3. Прилагаемые документы: _______________________________________
__________ ___________________________
(подпись)             (Ф.И.О.)
Приложение 2 к Перечню
некоторых приказов
Министерства национальной
экономики
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Утверждены приказом
Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 23 ноября 2015 года
№ 709
Правила и разрешительные требования по аккредитации организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору и экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и разрешительные требования по аккредитации организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору и экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности (далее – Правила и разрешительные требования), разработаны в соответствии с подпунктом 23-21) статьи 20 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
2. Правила и разрешительные требования регламентируют процедуру аккредитации организаций осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору и экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности и определяют порядок оказания государственной услуги "Аккредитация юридических лиц, осуществляющих технический надзор и техническое обследование по объектам первого и второго уровней ответственности".

3. Осы Қағидаларда және рұқсат беру талаптарында мынадай ұғымдар қолданылады:
1) аккредиттелген ұйым - уәкілетті органда белгіленген тәртіппен аккредиттеу рәсімінен өткен заңды тұлға;;
2) аккредиттеу - бірінші және екінші деңгейдегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен тұрақтылығын техникалық тексеру жөніндегі техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтерді немесе сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыратын ұйымдардың өкілеттіктерін уәкілетті органның ресми тану рәсімі;
3) аккредиттеу субъектілерінің тізілімі - аккредиттеу субъектілерін есепке алудың бірыңғай тізімі;
4) аккредиттеу туралы куәлік - уәкілетті орган беретін, аккредиттеу субъектілерінің бірінші және екінші деңгейдегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен тұрақтылығын техникалық тексеру жөніндегі техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтерді немесе сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыру құзыреттілігін куәландыратын құжат;
5) өтініш беруші - бірінші және екінші деңгейдегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен тұрақтылығын техникалық тексеру жөніндегі техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтерді немесе сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыратын ұйым ретінде аккредиттеу туралы куәлік алуға үміткер заңды тұлға;;
6) уәкілетті орган - сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін мемлекеттік басқару саласында басшылықты жүзеге асыратын орталық мемлекеттік органның ведомствосы.
4. "Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейлеріндегі объектілер бойынша техникалық қадағалау мен техникалық тексеруді жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті осы Қағидалар мен рұқсат беру талаптарына сәйкес Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
5. Заңды тұлғалар (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы көрсетілетін қызметті берушіге электрондық - цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы құжаттармен өтінішті жолдайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты) нысанында баяндалған.

3. В настоящих Правилах и разрешительных требованиях применяются следующие понятия:
1) аккредитованная организация – юридическое лицо, прошедшее в установленном порядке процедуру аккредитации в уполномоченном органе;
2) аккредитация – процедура официального признания уполномоченным органом компетентности полномочий организаций осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору или экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности;
3) реестр субъектов аккредитации – единый список учета субъектов аккредитации;
4) свидетельство об аккредитации – документ, выдаваемый уполномоченным органом, удостоверяющий компетентность субъектов аккредитации осуществлять инжиниринговые услуги по техническому надзору или экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности;
5) заявитель – юридическое лицо, претендующее на получение свидетельства об аккредитации в качестве организации осуществляющей инжиниринговые услуги по техническому надзору или экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности;
6) уполномоченный орган – ведомство центрального государственного органа, осуществляющего руководство в сфере государственного управления архитектурной, градостроительной и строительной деятельностью.
4. Государственная услуга "Аккредитация юридических лиц, осуществляющих технический надзор и техническое обследование по объектам первого и второго уровней ответственности" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – услугодатель) согласно настоящим Правилам и разрешительным требованиям.
5. Юридические лица (далее – услугополучатель) для получения государственной услуги направляет заявление с документами в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугодателю через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены согласно приложению 1 к настоящим Правилам в форме стандарта государственной услуги (далее – Стандарт государственной услуги).

6. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағымен анықталған.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтері көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкімет" шлюзі арқылы ақпараттық жүйелерден ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін іс-әрекеттер, орындалу ұзақтығы:
1) осы Қағидалардың және рұқсат беру талаптарының 6-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттармен өтінішті және рұқсат беру талаптарын автоматты тіркеу;
2) куәлікті электрондық нысанда беру, қайта ресімдеу көрсетілетін қызметті берушінің қатысуынсыз ақпараттық жүйемен (компьютермен) жүзеге асырылады - 20-40 (жиырма - қырық) минут ішінде.
8. Аккредиттеу туралы куәлік заңды тұлғаның атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген жағдайларда қайта ресімделеді.
9. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
10. Ұйымдастыру-құқықтық нысаны өзгерген жағдайда аккредиттелген ұйым аккредиттеу рәсімінен өтеді.
11. Аккредиттеу туралы куәліктің қолданылуын тоқтата тұру, қайта бастау, одан айыру (қайтарып алу) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 47-бабында көзделген тәртіппен және (немесе) негіздер бойынша жүзеге асырылады.
12. Қолданыстағы аккредиттеу туралы куәлік болмаса, ұйымның қызметін жүзеге асыруына жол берілмейді.
2-тарау. Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеуге рұқсат беру талаптары және оны өткізу тәртібі
13. Аккредиттеуден өту және растау үшін өтініш берушілер мынадай рұқсат беру талаптарына сәйкес келеді:
1) Техникалық және технологиялық жағынан күрделі бірінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерде техникалық қадағалауды жүзеге асыру үшін:
өз құрамында тұрақты негізде бірінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерде, оның ішінде мамандандырулар бойынша техникалық қадағалауды жүзеге асыратын кемінде үш аттестатталған сарапшы болу:
жауапкершілігі бірінші деңгейдегі объектілер бойынша-тіреу және қоршау конструкциялары бөлігінде (кемінде бір сарапшы));
бірінші деңгейдегі жауапкершілік объектілері бойынша-инженерлік желілер бөлігінде (бір сарапшыдан кем емес));
жауапкершілігі бірінші деңгейдегі объектілер бойынша-технологиялық жабдықтар бөлігінде (кемінде бір сарапшы));
меншік құқығында немесе тартылған (шарт негізінде) аккредиттелген зертхананың болуы;
материалдық-техникалық жарақтандырылуы, оның ішінде жүктелген міндеттер мен функцияларды орындау үшін қажетті өлшеу және бақылау құралдары болуы;
жүктелген міндеттер мен функцияларды орындау үшін қажетті нормативтік құжаттамасының болуы;

6. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги определены пунктом 8 Стандарта государсвтенной услуги.
Сведения документов, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица предоставляются услугодателю из информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии заявления для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
7. Действия, входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) автоматическая регистрация заявления с документами, указанных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 6 настоящих Правил и разрешительных требований;
2) выдача, переоформление свидетельства в электронной форме осуществляется информационной системой (компьютером) без участия услугодателя – в течение 20-40 (двадцать - сорок) минут.
8. Свидетельства об аккредитации подлежат переоформлению при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица.
9. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
10. В случае изменения организационно-правовой формы аккредитованная организация проходит процедуру аккредитации.
11. Приостановление, возобновление действия, лишение (отзыв) свидетельства об аккредитации осуществляется в порядке и (или) по основаниям, предусмотренным статьей 47 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".
12. Не допускается осуществление деятельности организацией, без наличия действующего свидетельства об аккредитации.
Глава 2. Разрешительные требования и порядок проведения аккредитации организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности
13. Для прохождения и подтверждения аккредитации заявители соответствуют следующим разрешительным требованиям:
1) для осуществления технического надзора на технически и технологически сложных объектах первого уровня ответственности:
иметь в своем составе на постоянной основе не менее трех аттестованных экспертов, осуществляющих технический надзор на объектах первого уровней ответственности, в том числе по специализациям:
по объектам первого уровня ответственности – в части несущих и ограждающих конструкций (не менее одного эксперта);
по объектам первого уровня ответственности – в части инженерных сетей (не менее одного эксперта);
по объектам первого уровня ответственности – в части технологического оборудования (не менее одного эксперта);
иметь на праве собственности или привлеченную (на основании договора) аккредитованную лабораторию;
иметь материально-техническую оснащенность, в том числе средства измерений и контроля, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций;
иметь нормативную документацию, необходимую для выполнения возложенных обязанностей и функций;

2) Техникалық және технологиялық жағынан күрделі Екінші деңгейдегі объектілерде техникалық қадағалауды жүзеге асыру үшін:
өз құрамында тұрақты негізде жауапкершіліктің екінші және үшінші деңгейлеріндегі объектілерде, оның ішінде мамандандырулар бойынша техникалық қадағалауды жүзеге асыратын кемінде үш аттестатталған сарапшы болуы:
екінші және үшінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілер бойынша-тіреу және қоршау конструкциялары бөлігінде (кемінде бір сарапшы));
екінші және үшінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілер бойынша-инженерлік желілер бөлігінде (кемінде бір сарапшы));
жауапкершілігі екінші және үшінші деңгейдегі объектілер бойынша-технологиялық жабдықтар бөлігінде (кемінде бір сарапшы));
меншік құқығында немесе тартылған (шарт негізінде) аккредиттелген зертхананың болуы;
материалдық-техникалық жарақтандырылуы, оның ішінде жүктелген міндеттер мен функцияларды орындау үшін қажетті өлшеу және бақылау құралдары болуы;
жүктелген міндеттер мен функцияларды орындау үшін қажетті нормативтік құжаттамасының болуы.
14. Техникалық және технологиялық жағынан күрделі бірінші және екінші жауапкершілік деңгейлеріндегі объектілерде техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтерді жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аккредиттеу немесе растау күнінен бастап екі жылда бір рет расталады.
15. Көрсетілетін қызметті алушыны аккредиттеуді уәкілетті орган жүргізеді және осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 4-қосымшаға сәйкес электрондық түрде аккредиттеу туралы куәлікпен расталады.
16. Аккредиттелген ұйымдар осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша техникалық және технологиялық жағынан күрделі жауапкершілік бірінші және екінші деңгейдегі объектілерде техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтерді жүзеге асыратын аккредиттелген ұйымдардың тізіліміне енгізіледі, онда заңды тұлғаның деректемелері туралы ақпарат жиынтығы, аккредиттеу туралы куәліктің берілген күні мен нөмірі, жауапкершілік деңгейі, штатта мамандардың болуы туралы, сондай-ақ осы заңды тұлғаға қатысты қабылданған жауапкершілік шаралары туралы, Қазақстан Республикасы заңдарында белгіленген.
3-тарау. Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеуге рұқсат беру талаптары және оны өткізу тәртібі

2) для осуществления технического надзора на технически и технологически сложных объектах второго уровня ответственности:
иметь в своем составе на постоянной основе не менее трех аттестованных экспертов, осуществляющих технический надзор на объектах второго и третьего уровней ответственности, в том числе по специализациям:
по объектам второго и третьего уровней ответственности – в части несущих и ограждающих конструкций (не менее одного эксперта);
по объектам второго и третьего уровней ответственности – в части инженерных сетей (не менее одного эксперта);
по объектам второго и третьего уровней ответственности – в части технологического оборудования (не менее одного эксперта);
иметь на праве собственности или привлеченную (на основании договора) аккредитованную лабораторию;
иметь материально-техническую оснащенность, в том числе средства измерений и контроля, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций;
иметь нормативную документацию, необходимую для выполнения возложенных обязанностей и функций.
14. Свидетельство об аккредитации организации, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности, подтверждается один раз в два года со дня аккредитации или подтверждения в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".
15. Аккредитация услугополучателя проводится уполномоченным органом и подтверждается свидетельством об аккредитации в электронном виде согласно приложению 4 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям.
16. Аккредитованные организации включаются в Реестр аккредитованных организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям, который содержит совокупность информации о реквизитах юридического лица, дату выдачи и номер свидетельства об аккредитации, уровень ответственности, о наличии в штате специалистов, а также сведения о принятых в отношении данного юридического лица мерах ответственности, установленной законами Республики Казахстан.
Глава 3. Разрешительные требования и порядок проведения аккредитации организаций, осуществляющих экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности

17. Аккредиттеуден өту үшін өтініш берушілер мынадай рұқсат беру талаптарына сәйкес келеді:
өз құрамында тұрақты негізде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен тұрақтылығын техникалық тексеруді жүзеге асыратын кемінде үш аттестатталған сарапшы болу;
өз құрамында тұрақты негізде мамандандыру бойынша жобалардың сараптамасын жүзеге асыратын кемінде бір аттестатталған сарапшының конструктивтік бөлігі болуы;
өз құрамында тұрақты негізде кемінде бір инженер-геодезист (кемінде үш жыл жұмыс тәжірибесі бар);
меншік құқығында немесе тартылған (шарт негізінде) аккредиттелген зертхананың болуы;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 26 қазандағы № ҚР ДСМ-29 бұйрығымен бекітілген "Әкімшілік және тұрғын үй ғимараттарына қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17769 болып тіркелген) талаптарын қанағаттандыратын меншік немесе жалға алу құқығындағы бір жылдан астам мерзімге (құқықтық кадастрда мемлекеттік тіркеумен) әкімшілік-тұрмыстық үй-жайлары болуы;
материалдық-техникалық жарақтандырылуы, оның ішінде жүктелген міндеттер мен функцияларды орындау үшін қажетті өлшеу және бақылау құралдары, сондай-ақ есептерді орындау, графикалық және өзге де материалдарды жасау және ресімдеу үшін қажетті лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етумен жарақтандырылған компьютерлер болуы;
жүктелген міндеттер мен функцияларды орындау үшін қажетті нормативтік-техникалық және әдіснамалық әдебиеттің болуы.
18. Бірінші және екінші деңгейдегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен орнықтылығын техникалық тексеру жөніндегі сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыратын ұйымды аккредиттеу туралы куәлік "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аккредиттеу немесе растау күнінен бастап екі жылда бір рет расталады.
19. Көрсетілетін қызметті алушыны аккредиттеуді уәкілетті орган жүргізеді және осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 8-қосымшаға сәйкес электрондық түрде аккредиттеу туралы куәлікпен расталады.
20. Аккредиттелген ұйымдар осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша және заңды тұлғаның деректемелері туралы ақпарат жиынтығын, аккредиттеу туралы куәліктің берілген күні мен нөмірін, штатында мамандардың бар-жоғын, сондай-ақ осы заңды тұлғаға қатысты қабылданған жауапкершілік шаралары туралы мәліметтерді қамтитын рұқсат беру талаптарын техникалық және технологиялық жағынан күрделі жауапкершілік бірінші және екінші деңгейдегі объектілерде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен орнықтылығын техникалық тексеру жөніндегі сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын, Қазақстан Республикасы заңдарында белгіленген.

17. Для прохождения аккредитации заявители соответствуют следующим разрешительным требованиям:
иметь в своем составе на постоянной основе не менее трех аттестованных экспертов, осуществляющих техническое обследование надежности и устойчивости зданий и сооружений;
иметь в своем составе на постоянной основе не менее одного аттестованного эксперта, осуществляющего экспертизу проектов по специализации конструктивная часть;
иметь в своем составе на постоянной основе не менее одного инженера-геодезиста (с опытом работы не менее трех лет);
иметь на праве собственности или привлеченную (на основании договора) аккредитованную лабораторию;
иметь административно-бытовые помещения на праве собственности или аренды на срок более одного года (с государственной регистрацией в правовом кадастре), удовлетворяющие требованиям Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к административным и жилым зданиям", утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 октября 2018 года № ҚР ДСМ-29 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17769);
иметь материально-техническую оснащенность, в том числе средства измерений и контроля, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций, а также компьютеры, оснащенные лицензионными программными обеспечениями необходимыми для выполнения расчетов, составления и оформления графических и иных материалов;
иметь нормативно-техническую и методологическую литературу, необходимую для выполнения возложенных обязанностей и функций.
18. Свидетельство об аккредитации организации, осуществляющей экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности, подтверждается один раз в два года со дня аккредитации или подтверждения в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".
19. Аккредитация услугополучателя проводится уполномоченным органом и подтверждается свидетельством об аккредитации в электронном виде согласно приложению 8 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям.
20. Аккредитованные организации включаются в Реестр аккредитованных организаций, осуществляющих экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности, по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям, который содержит совокупность информации о реквизитах юридического лица, дату выдачи и номер свидетельства об аккредитации, наличии в штате специалистов, а также сведения о принятых в отношении данного юридического лица мерах ответственности, установленной законами Республики Казахстан.

21. Осы Қағидалардың және рұқсат беру талаптарының 16 және 20-тармақтарында көзделген аккредиттелген ұйымдардың және рұқсат беру талаптарының тізіліміне осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 11-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш негізінде өзгерістер мен толықтырулар енгізіледі.
Бұл ретте енгізілген кез келген өзгерістер мен толықтырулар осы Қағидалардың және рұқсат беру талаптарының 13 және 17-тармақтарында көзделген рұқсат беру талаптарын және рұқсат беру талаптарын бұзуға әкеп соқпайды.
22. Аккредиттелген ұйым аккредиттеу туралы куәлікті беру кезінде де, оның жарамдылық уақытының бүкіл кезеңі ішінде де қойылатын рұқсат беру талаптарына сәйкес келуі тиіс.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
23. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті берушінің, уәкілетті органның басшысының атына, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
24. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына сәйкес қаралуға жатады:
көрсетілетін қызметті беруші, уәкілетті орган - тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган - ол тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде.
25. Көрсетілетін қызметті берушінің, уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес қажет болған жағдайда он жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап үш жұмыс күні ішінде шағым берген өтініш берушіге ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі
ғимараттар мен құрылыстардың
сенімділігін және
орнықтылығын техникалық
зерттеп-қарау бойынша
техникалық қадағалау және
сараптама жұмыстары жөніндегі
инжинирингтік қызметтер
көрсетуді жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру талаптарына
1-қосымша
"Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілер бойынша техникалық қадағалауды және техникалық зерттеп-қарауды жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын)
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық іcтepі комитеті
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі

21. В Реестры аккредитованных организаций, предусмотренные пунктами 16 и 20 настоящих Правил и разрешительных требований вносятся изменения и дополнения на основании заявления по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям.
При этом, любые внесенные изменения и дополнения не влекут за собой нарушения разрешительных требований, предусмотренных пунктами 13 и 17 настоящих Правил и разрешительных требований.
22. Аккредитованная организация должна соответствовать разрешительным требованиям предъявляемым как при выдаче свидетельства об аккредитации, так и на протяжении всего периода времени его действительности.
Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
23. Жалоба на решение, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, уполномоченного органа, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
24. Жалоба услугополучателя в соответствии с подпунктом 2) пункта 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодателем, уполномоченным органом - в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг - в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
25. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на десять рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение трех рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1 к Правилам и
разрешительным требованиям
по аккредитации организаций,
осуществляющих
инжиниринговые услуги по
техническому надзору и
экспертные работы по
техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений на
технически и технологически
сложных объектах первого и
второго уровней
ответственности
Стандарт государственной услуги (наименование государственной услуги) "Аккредитация юридических лиц осуществляющих технический надзор и техническое обследование по объектам первого и второго уровней ответственности"
1
Наименование услугодателя
Комитет по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развитию Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz.
3
Срок оказания государственной услуги

Заңды тұлғаның атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген кезде, заңды тұлға қайта ұйымдастырылған кезде куәлікті беру - қайта ресімдеу-20-40 минут
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 4 және 8-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша аккредиттеу туралы куәлік.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тегін негізде көрсетіледі
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс графигі

Выдача, переоформление свидетельства при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица – 20-40 минут
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача либо переоформление свидетельства об аккредитации по форме согласно приложениям 4 и 8 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно
7
График работы

1) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
2) порталдың - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде, өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беруді келесі жұмыс күнінде жүзеге асырады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі осы Қағидаларға
1) Техникалық және технологиялық жағынан күрделі бірінші және екінші жауапкершілік деңгейлеріндегі объектілерде техникалық қадағалау бойынша инжинирингтік қызметтерді жүзеге асыру бойынша аккредиттеу туралы куәлікті алған кезде порталға::
осы Қағидаларға 2-қосымшаға және рұқсат беру талаптарына сәйкес нысан бойынша өтініш;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға және рұқсат беру талаптарына сәйкес техникалық және технологиялық жағынан күрделі бірінші және екінші жауапкершілік деңгейлеріндегі объектілерде техникалық қадағалау бойынша инжинирингтік қызметтерді жүзеге асыратын ұйымның аккредиттеуден өтуі үшін мәліметтер нысаны;
2) бірінші және екінші деңгейдегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен тұрақтылығын техникалық тексеру жөніндегі сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыру бойынша аккредиттеу туралы куәлікті алған кезде порталға::
осы Қағидаларға 6-қосымшаға және рұқсат беру талаптарына сәйкес нысан бойынша өтініш;
осы Қағидаларға 7-қосымшаға және рұқсат беру талаптарына сәйкес күрделілігі бірінші және екінші деңгейдегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен тұрақтылығын техникалық тексеру бойынша сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыратын ұйымның аккредиттеуден өтуі үшін мәліметтер нысаны;
инженер-геодезист дипломының электрондық көшірмесі;
3) аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу кезінде порталға:
осы Қағидаларға 10-қосымшаға және рұқсат беру талаптарына сәйкес нысан бойынша өтініш;
заңды тұлғаны бөліп шығару нысанында қайта ұйымдастыру кезінде бөлініп шыққан заңды тұлғаның куәлігін қайта ресімдеуге келісімі туралы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген шешімнің электрондық көшірмесі.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
Жоқ
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Министрліктің: www.kds.miid.gov.kz, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурстарында орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі
ғимараттар мен құрылыстардың
сенімділігін және
орнықтылығын техникалық
зерттеп-қарау бойынша
техникалық қадағалау және
сараптама жұмыстары жөніндегі
инжинирингтік қызметтер
көрсетуді жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру талаптарына
2-қосымша
Нысан
ӨТІНІШ
________________________________________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
____________________________________________ жауапкершілік деңгейіндегі
(тиісті жауапкершілік деңгейі)
техникалық және технологиялық күрделі объектілерді техникалық қадағалау жөніндегі
инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйым ретінде аккредиттеуді сұраймын.
Мекенжайы________________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі, телефон, факс,
е-mail) Филиалдар (өкілеттіктер, объектілер, пунктер, учаскелер) ________________________
________________________________________________________________________________
(орналасқан орны және деректемелері)
Банк шоты ______________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан орны)
Осымен:
барлық көрсетілген деректердің ресми байланыс болып табылатыны және оларға куәлік
беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез-келген ақпарат жіберілетіні;
өтініш берушіге қызметтің осы түрімен айналысуға сот тыйым салмағаны;
барлық қоса берілген құжаттардың шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны;
өтініш беруші аккредиттеу туралы куәлікті беру кезінде ақпараттық жүйелерде
қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді
пайдалануға келісімін бергендігі расталады.
Басшы _________________________________________________________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтырылған күні: 20 жылғы " "___________
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі
ғимараттар мен құрылыстардың
сенімділігін және
орнықтылығын техникалық
зерттеп-қарау бойынша
техникалық қадағалау және
сараптама жұмыстары жөніндегі
инжинирингтік қызметтер
көрсетуді жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру талаптарына
3-қосымша
Нысан
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерді техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдардың аккредиттеуден өтуі үшін мәліметтер нысаны

1) услугодатель – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) при получении свидетельства об аккредитации по осуществлению инжиниринговых услуг по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям;
форма сведений, для прохождения аккредитации организацией осуществляющего инжиниринговые услуги по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности, согласно приложению 3 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям;
2) при получении свидетельства об аккредитации по осуществлению экспертных работ по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности:
заявление по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям;
форма сведений, для прохождения аккредитации организации, осуществляющей экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности, согласно приложению 7 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям;
электронная копия диплома инженер-геодезиста;
3) при переоформлении свидетельства об аккредитации:
заявление по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Отсутствуют
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель получает информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах уполномоченного органа по делам архитектуры, градостроительства и строительства: www.kds.miid.gov.kz, услугодателя. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 2 к Правилам и
разрешительным требованиям
по аккредитации организаций,
осуществляющих
инжиниринговые услуги по
техническому надзору и
экспертные работы по
техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений на
технически и технологически
сложных объектах первого и
второго уровней
ответственности
Форма
Заявление
В ________________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от ________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, реквизиты бизнес-идентификационного номера)
Прошу аккредитовать в качестве организации осуществляющего инжиниринговые услуги по
техническому надзору на технически и технологически сложных объектах
__________________________________________________________________________
(соответствующий уровень ответственности) уровня ответственности
Адрес_____________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома/здания (стационарного помещения),
телефон, факс, е-mail)
Филиалы (представительства, объекты, пункты, участки) _________________________
(местонахождение и реквизиты)
Банковский счет ___________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена
любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче свидетельства;
заявителю и его специалистам не запрещено судом заниматься данным видом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах,
при выдаче свидетельства об аккредитации.
Руководитель ___________________ __________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "___" __________ 20 года
Приложение 3 к Правилам
и разрешительным требованиям
по аккредитации организаций,
осуществляющих
инжиниринговые услуги по
техническому надзору и
экспертные работы по
техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений на
технически и технологически
сложных объектах первого
и второго уровней
ответственности
Форма
Форма сведений, для прохождения аккредитации организацией, осуществляющего инжиниринговые услуги по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности

1) Техникалық қадағалау сарапшысының тиісті аттестаты бар қызметкерлері туралы мәліметтер
Р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі
Сарапшы аттестатының №, берілген күні, кім берді
Аттестат бойынша мамандануы
Диплом бойынша мамандығы
Техникалық қадағалауды жүзеге асыру бойынша мәлімет
Техникалық қадағалауды жүзеге асыру кезінде әкімшілік айыппұлдың болуы
Объектінің атауы (сараптама қорытындысына сәйкес)
Тапсырыс беруші
Техникалық қадағалауды жүзеге асыру басталған/ аяқталған күні
Ескертпе: Аттестатталған сарапшылар бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілері техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын бір ғана ұйымның құрамына кіреді
2) Меншік немесе бір жылдан астам мерзімге жалға алу құқығында әкімшілік-тұрмыстық үй-жайлардың болуы туралы мәліметтер
Р/с
Әкімшілік-тұрмыстық үй-жайдың функционалдық құрам бөлігі
Алаңы
Меншік құқығын растайтын құжат немесе өзге заңды негіздеме
Мекенжайы және кадастрлық нөмірі
3) Жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті материалдық-техникалық жарақтандырылуы, оның ішінде өлшеу және бақылау құралдары туралы мәліметтер
Р/с
Өлшеу және бақылау құралдарының маркасы мен атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Пайдалану мерзімі
Тексеру мерзімдері
Ескертпе
4) Жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті нормативтік-техникалық және әдіснамалық әдебиеттердің болуы туралы мәліметтер
Р/с
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Ескертпе
5) Меншік құқығындағы немесе тартылған аккредиттелген зертхананың болуы туралы мәліметтер
Р/с
Зертхананың атауы
Зертхананы аккредиттеу туралы аттестаттың № және берілген күні
Аккредиттеу саласын сипаттау
Меншік құқығын растайтын құжат немесе өзге заңды негіздеме
Зертхана орналасқан жер
Байланыс телефоны
Осы нысанда көрсетілген деректер мәліметтерінің барлық өзгерістері туралы уәкілетті органға уақытылы хабарлауға міндеттеме аламын.
Анық емес ақпарат ұсынғаным үшін "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінесәйкес жауаптылықта болатыныма хабардармын.
Басшы                        _______________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі
ғимараттар мен құрылыстардың
сенімділігін және
орнықтылығын техникалық
зерттеп-қарау бойынша
техникалық қадағалау және
сараптама жұмыстары жөніндегі
инжинирингтік қызметтер
көрсетуді жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру талаптарына
4-қосымша
Нысан
АККРЕДИТАЦИЯ ТУРАЛЫ КУӘЛІК № 00000
Аккредитация туралы осы куәлік ______________________________________________
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
_________________________________________________________________________ берілді,
(заңды мекенжайы)
________________________________________________________ жауапкершілік деңгейіндегі
(тиісті жауапкершілік деңгейі)
техникалық және технологиялық күрделі объектілерді техникалық қадағалау жөніндегі
инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыру құқығына
АККРЕДИТТЕЛДІ
және уәкілетті органның тізіліміне енгізілді
Куәлікті қолдану мерзімі ____________________________________ дейін
Уәкілетті орган _____________________________________
___________ қаласы                              20__жылғы " " ___________
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі
ғимараттар мен құрылыстардың
сенімділігін және
орнықтылығын техникалық
зерттеп-қарау бойынша
техникалық қадағалау және
сараптама жұмыстары жөніндегі
инжинирингтік қызметтер
көрсетуді жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру талаптарына
5-қосымша
Нысан
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын аккредиттелген ұйымдардың тізімі
Р/с
Ұйымның атауы
Аккредиттелген куәліктің берілген күні мен нөмірі, жауапкершілік деңгейі
Аккредиттелген ұйымның штатында тұратын қызметкерлер туралы мәлімет
Қабылданған жауапкершілік шаралары туралы мәлімет
1
2
3
4
5
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі
ғимараттар мен құрылыстардың
сенімділігін және
орнықтылығын техникалық
зерттеп-қарау бойынша
техникалық қадағалау және
сараптама жұмыстары жөніндегі
инжинирингтік қызметтер
көрсетуді жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру талаптарына
6-қосымша
Нысан
ӨТІНІШ
________________________________________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі деректемелері)
бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын
техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын ұйым ретінде
аккредиттеуді сұраймын.
Мекенжайы________________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі, телефон,
факс, е-mail) Филиалдар (өкілдіктері, объектілері, пунктілері, учаскелері) ___________
________________________________________________________________________________
(орналасқан орны және деректемелері)
Банк шоты ______________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан орны)
Осымен:
барлық көрсетілген деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және оларға
куәлік беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез-келген ақпарат жіберілетіні;
өтініш берушіге қызметтің осы түрімен айналысуға сот тыйым салмағаны;
барлық қоса берілген құжаттардың шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны;
өтініш беруші аккредиттеу туралы куәлікті беру кезінде ақпараттық жүйелерде
қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді
пайдалануға келісімін бергендігі расталады.
Басшы ____________________________________________________________________
(қолы)                  (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтырылған күні: 20 жылғы " "___________
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі
ғимараттар мен құрылыстардың
сенімділігін және
орнықтылығын техникалық
зерттеп-қарау бойынша
техникалық қадағалау және
сараптама жұмыстары жөніндегі
инжинирингтік қызметтер
көрсетуді жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру талаптарына
7-қосымша
Нысан
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын ұйымдардың аккредиттеуден өтуі үшін мәліметтер нысаны

1) Сведения о сотрудниках имеющих соответствующий аттестат эксперта технического надзора:
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер
№, дата выдачи и кем выдан аттестат эксперта
Специализация по аттестату
Специальность по диплому
Сведения по осуществлению технического надзора
Наличие административных штрафов при осуществлении технического надзора на объекте строительства
Наименование объекта (согласно заключению экспертизы)
Заказчик
Дата начала/дата завершения осуществления технического надзора
Примечание: Аттестованные эксперты входят состав только одной организации осуществляющего инжиниринговые услуги по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности
2) Сведения о материально-технической оснащенности, в том числе средства измерений и контроля, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций:
№ п/п
Наименование и марка средства измерения и контроля
Единица измерения
Количество
Срок эксплуатации
Сроки поверки
Примечание
3) Сведения о наличии нормативной документаций, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций:
№ п/п
Наименование
Единица измерения
Количество
Примечание
4) Сведения о наличии на праве собственности или привлечении аккредитованной лаборатории:
№ п/п
Наименование лаборатории
№ и дата аттестата об аккредитации лаборатории
Описание области аккредитации
Документ, удостоверяющий право собственности или иное законное основание
Месторасположение лаборатории
Контактные телефоны
Обо всех изменениях, указанных в настоящей форме сведений данных, обязуюсь своевременно сообщать в уполномоченный орган.
Осведомлен, что за предоставление недостоверной информаций буду нести ответственность в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Руководитель _______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 4 к Правилам
и разрешительным требованиям
по аккредитации организаций,
осуществляющих
инжиниринговые услуги по
техническому надзору и
экспертные работы по
техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений
на технически и технологически
сложных объектах первого и
второго уровней
ответственности
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО ОБ АККРЕДИТАЦИИ
N 00000 Настоящее свидетельство об аккредитации выдано
___________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
__________________________________________________________________,
(юридический адрес) на право осуществления инжиниринговых услуг по
техническому надзору на технически и технологически сложных объектах
_____________________________________(соответствующий уровень ответственности)
уровня ответственности
АККРЕДИТОВАНО и внесен в реестр уполномоченного органа
Срок действия свидетельства до ________________________________
Уполномоченный орган ___________________________ город ___________
"_____" ___________ 20___ года
Приложение 5 к Правилам
и разрешительным требованиям
по аккредитации организаций,
осуществляющих
инжиниринговые услуги по
техническому надзору и
экспертные работы по
техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений на
технически и технологически
сложных объектах первого и
второго уровней
ответственности
Форма
Реестр аккредитованных организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности
№ п/п
Наименование организации
Дата выдачи и номер свидетельства об аккредитации, уровень ответственности
Сведения о сотрудниках, состоящих в штате аккредитованной организации
Сведения о принятых мерах ответственности
1
2
3
4
5
Приложение 6 к Правилам
и разрешительным требованиям
по аккредитации организаций,
осуществляющих
инжиниринговые услуги по
техническому надзору и
экспертные работы по
техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений на
технически и технологически
сложных объектах
первого и второго уровней
ответственности
Форма
Заявление
В______________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от_____________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, реквизиты бизнес-
идентификационныого номера)
Прошу аккредитовать в качестве организации осуществляющей экспертные
работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий
и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого
и второго уровней ответственности
Адрес__________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома/здания (стационарного
помещения), телефон, факс, е-mail)
Филиалы (представительства, объекты, пункты, участки) ______________
____________________________________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
Банковский счет _________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче свидетельства;
заявителю и его специалистам не запрещено судом заниматься данным видом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах,
при выдаче свидетельства об аккредитации.
Руководитель ____________ _________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: " " __________ 20 года
Приложение 7 к Правилам
и разрешительным требованиям
по аккредитации организаций,
осуществляющих
инжиниринговые услуги по
техническому надзору и
экспертные работы по
техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений на
технически и технологически
сложных объектах первого и
второго уровней
ответственности
Форма
Форма сведений, для прохождения аккредитации организации, осуществляющего экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности

1) Ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарың жүзеге асыру бойынша, қала құрылысы, конструктивтік бөлім бойынша маманданған жобалау алдындағы және жобалау-сметалық құжаттама сараптамасы бойынша тиісті аттестаты бар және инженер-геодезист дипломы бар қызметкерлер туралы мәлімет
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) Жеке сәйкестендіру нөмірі
Сарапшы аттестатының №, берілген күні, кім берді
Аттестат бойынша мамандануы
Диплом бойынша мамандығы
Техникалық зерттеп-қарауды жүзеге асыру бойынша мәлімет
Техникалық зерттеп-қарауды жүзеге асыру кезінде әкімшілік айыппұлдың болуы
Объектінің атауы
Тапсырыс беруші
Ескертпе: Аттестатталған сарапшылар бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын бір ғана ұйымның құрамына кіреді;
2) Меншік немесе бір жылдан астам мерзімге жалға алу құқығында әкімшілік-тұрмыстық үй-жайлардың болуы туралы мәлімет
Р/с
Әкімшілік-тұрмыстық үй-жайдың функционалдық құрам бөлігі
Алаңы
Меншік құқығын растайтын құжат немесе өзге заңды негіздеме
Мекенжайы және кадастрлық нөмірі
3) Жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті материалдық-техникалық жарақтандырудың, оның ішінде өлшеу және бақылау құралдарының, сондай-ақ есеп айырысуларды орындауға, графикалық және өзге де материалдарды жасау мен ресімдеуге қажетті лицензиялық бағдарламалық жасақтамасы бар дербес компьютерлердің болуы туралы мәлімет
Р/с
Өлшеу және бақылау құралдарының, компьютерлердің, лицензиялық бағдарламалардың маркасы мен атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Пайдалану мерзімі
Тексеру мерзімдері
Ескертпе
4) Жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті нормативтік-техникалық және әдіснамалық әдебиеттердің болуы туралы мәлімет
Р/с
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Ескертпе
5) Меншік құқығында немесе тартылған аккредиттелген зертхананың болуы туралы мәлімет
Р/с
Зертхананың атауы
Зертхананы аккредиттеу туралы аттестаттың № және берілген күні
Аккредит-теу саласын сипаттау
Меншік құқығын растайтын құжат немесе өзге заңды негіздеме
Зертхана орналасқан жер
Байланыс телефоны
Осы нысанда көрсетілген деректер мәліметтерінің барлық өзгерістері туралы уәкілетті органға уақытылы хабарлауға міндеттеме аламын.
Анық емес ақпарат ұсынғаным үшін "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес жауаптылықта болатыныма хабардармын.
Басшы                        _______________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі
ғимараттар мен құрылыстардың
сенімділігін және
орнықтылығын техникалық
зерттеп-қарау бойынша
техникалық қадағалау және
сараптама жұмыстары жөніндегі
инжинирингтік қызметтер
көрсетуді жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру талаптарына
8-қосымша
Нысан
АККРЕДИТТЕУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК № 00000
Осы аккредиттеу туралы куәлік _______________________________________________
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
_________________________________________________________________________ берілді,
(заңды мекенжайы)
бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын
техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыру құқығына
АККРЕДИТТЕЛДІ
және уәкілетті органның тізіліміне енгізілді.
Куәлікті қолдану мерзімі ____________________________________ дейін
Уәкілетті органн _____________________________________
___________ қаласы                              20__жылғы " " ___________
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі
ғимараттар мен құрылыстардың
сенімділігін және
орнықтылығын техникалық
зерттеп-қарау бойынша
техникалық қадағалау және
сараптама жұмыстары жөніндегі
инжинирингтік қызметтер
көрсетуді жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру талаптарына
9-қосымша
Нысан
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын аккредиттелген ұйымдардың тізімі
Р/с
Ұйымның атауы
Аккредиттелген куәліктің берілген күні мен нөмірі
Аккредиттелген ұйымның штатында тұратын қызметкерлер туралы мәлімет
Қабылданған жауапкершілік шаралары туралы мәлімет
1
2
3
4
5
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі
ғимараттар мен құрылыстардың
сенімділігін және
орнықтылығын техникалық
зерттеп-қарау бойынша
техникалық қадағалау және
сараптама жұмыстары жөніндегі
инжинирингтік қызметтер
көрсетуді жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру талаптарына
10-қосымша
Нысаны
Өтініш куәлікті қайта ресімдеу үшін заңды тұлғаның
________________________________________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы))
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, орналасқан жері,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі), заңды тұлғада бизнес- сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда
- шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
№__________ бастап "___" _________ 20___
________________________________________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) кіші түрінің толық атауы) жүзеге асыруға берілген куәлікті
келесі негіздеме бойынша (тиісті ұяшықта Х көрсетіңіз) қайта ресімдеуді сұраймын:

1) Сведения о сотрудниках, имеющих соответствующие аттестаты по осуществлению экспертных работ по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений, по экспертизе градостроительной, предпроектной и проектно-сметной документации по специализации конструктивная часть и диплом инженера-геодезиста:
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер
№, дата выдачи и кем выдан аттестат эксперта
Специализация по аттестату
Специальность по диплому
Сведения по осуществлению технического обследования
Наличие административных штрафов при осуществлении технического обследования
Наименование объекта
Заказчик
Примечание: Аттестованные эксперты входят состав только одной организации осуществляющего экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности;
2) Сведения о наличии административно-бытовых помещений на праве собственности или аренды на срок более одного года:
№ п/п
Функциональные составляющие административно-бытового помещения
Площадь
Документ, удостоверяющий право собственности или иное законное основание
Адрес и кадастровый номер
3) Сведения о материально-технической оснащенности, в том числе средства измерений и контроля, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций, а также компьютеры, оснащенные лицензионными программными обеспечениями необходимыми для выполнения расчетов, составления и оформления графических и иных материалов:
№ п/п
Наименование и марка средства измерения и контроля, компьютеров, лицензионных программ
Единица измерения
Количество
Срок эксплуатации
Сроки поверки
Примечание
4) Сведения о наличии нормативной документаций, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций:
№ п/п
Наименование
Единица измерения
Количество
Примечание
5) Сведения о наличии на праве собственности или привлечении аккредитованной лаборатории:
№ п/п
Наименование лаборатории
№ и дата аттестата об аккредитации лаборатории
Описание области аккредитации
Документ, удостоверяющий право собственности или иное законное основание
Месторасположение лаборатории
Контактные телефоны
Обо всех изменениях, указанных в настоящей форме сведений данных, обязуюсь своевременно сообщать в уполномоченный орган.
Осведомлен, что за предоставление недостоверной информаций буду нести ответственность в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Руководитель ______________________________________________ (фамилия, имя, отчество. (при его наличии)
Приложение 8
к Правилам и разрешительным
требованиям по аккредитации
организаций, осуществляющих
инжиниринговые услуги по
техническому надзору и
экспертные работы по техническому
обследованию надежности и
устойчивости зданий и сооружений
на технически и технологически
сложных объектах первого и
второго уровней ответственности
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО ОБ АККРЕДИТАЦИИ
N 00000 Настоящее свидетельство об аккредитации выдано
___________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
__________________________________________________________________,
(юридический адрес)
на право осуществления экспертных работ по техническому обследованию надежности и
устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах
первого и второго уровней ответственности
АККРЕДИТОВАНО и внесен в реестр уполномоченного органа
Срок действия свидетельства до ________________________________
Уполномоченный орган ___________________________
город ___________ "_____" ___________ 20___ года
Приложение 9 к Правилам
и разрешительным требованиям
по аккредитации организаций,
осуществляющих
инжиниринговые услуги по
техническому надзору и
экспертные работы по
техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений на
технически и технологически
сложных объектах первого и
второго уровней
ответственности
Форма
Реестр аккредитованных организаций осуществляющих экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности
№ п/п
Наименование организации
Дата выдачи и номер свидетельства об аккредитации
Сведения о сотрудниках, состоящих в штате экспертной организации
Сведения о принятых мерах ответственности
1
2
3
4
5
Приложение 10 к Правилам
и разрешительным требованиям
по аккредитации организаций,
осуществляющих
инжиниринговые услуги по
техническому надзору и
экспертные работы по
техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений на
технически и технологически
сложных объектах первого
и второго уровней
ответственности
Форма
Заявление юридического лица для переоформления свидетельства
В _____________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от _____________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный
номер юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства
иностранного юридического лица – в случае отсутствия бизнес-
идентификационного номера у юридического лица)
Прошу переоформить свидетельство
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое) на осуществление
_______________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

3) өтініш беруші - сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйым ретінде аккредиттеуге үміткер заңды тұлға;
4) уәкілетті орган - облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары.
2-тарау. Қағидалар және біліктілік талаптары
4. "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті осы Қағидаларға сәйкес облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
5. Заңды тұлғалар (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы көрсетілетін қызметті берушіге электрондық - цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы құжаттармен өтінішті жолдайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты) нысанында баяндалған.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағымен анықталған.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтері көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкімет" шлюзі арқылы ақпараттық жүйелерден ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін іс-әрекеттер, орындалу ұзақтығы:
1) осы Қағидалардың 6-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген құжаттармен өтінішті автоматты тіркеу;
2) куәлікті электрондық нысанда беру, қайта ресімдеу көрсетілетін қызметті берушінің қатысуынсыз ақпараттық жүйемен (компьютермен) жүзеге асырылады - 20-40 (жиырма - қырық) минут ішінде.
8. Аккредиттеу туралы куәлік заңды тұлғаның атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген жағдайларда қайта ресімделеді.
9. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.

3) заявитель – юридическое лицо, претендующее на аккредитацию в качестве организации по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства;
4) уполномоченный орган – местные исполнительные органы областей, города республиканского значения, столицы.
Глава 2. Правила и квалификационные требования
4. Государственная услуга "Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента (далее - услугодатель) согласно настоящим Правилам.
5. Юридические лица (далее – услугополучатель) для получения государственной услуги направляет заявление с документами в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугодателю через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены согласно приложению 1 к настоящим Правилам в форме стандарта государственной услуги (далее – Стандарт государственной услуги).
6. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги определены пунктом 8 Стандарта государсвтенной услуги.
Сведения документов, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица предоставляются услугодателю из информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии заявления для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
7. Действия, входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) автоматическая регистрация заявления с документами, указанных подпунктами 1) и 2) пункта 6 настоящих Правил;
2) выдача, переоформление свидетельства в электронной форме осуществляется информационной системой (компьютером) без участия услугодателя – в течение 20-40 (двадцать - сорок) минут.
8. Свидетельства об аккредитации подлежат переоформлению при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица.
9. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.

10. Аккредиттеуден өткен сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы Жобаларды басқару жөніндегі ұйымдар осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы Жобаларды басқару жөніндегі аккредиттелген ұйымдардың тізіліміне енгізіледі, онда заңды тұлғаның деректемелері туралы ақпарат жиынтығы, аккредиттеу туралы куәліктің берілген күні мен нөмірі, штатында мамандардың болуы туралы, сондай-ақ осы заңды тұлғаға қатысты қабылданған Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жауапкершілік шаралары туралы мәліметтер
11. Аккредиттеу туралы куәліктің қолданылуын тоқтата тұру, қайта бастау, одан айыру (қайтарып алу) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 45-бабында көзделген тәртіппен және (немесе) негіздер бойынша жүзеге асырылады.
12. Қолданыстағы аккредиттеу туралы куәлік болмаса, ұйымның қызметін жүзеге асыруына жол берілмейді.
13. Осы Қағидалардың 10-тармағында көзделген аккредиттелген ұйымдардың тізіліміне осы Қағидаларға 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша аккредиттелген ұйымдардың өтініші негізінде өзгерістер мен толықтырулар енгізіледі.
Бұл ретте енгізілген кез келген өзгерістер мен толықтырулар осы Қағидаларға 3-қосымшасында көзделген рұқсат беру талаптарын бұзуға әкеп соқпайды.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
14. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті берушінің, уәкілетті органның басшысының атына, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
15. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына сәйкес қаралуға жатады:
көрсетілетін қызметті беруші, уәкілетті орган - тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган - ол тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде.
16. Көрсетілетін қызметті берушінің, уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес қажет болған жағдайда он жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап үш жұмыс күні ішінде шағым берген өтініш берушіге ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
Сәулет, қала құрылысы
және құрылыс саласындағы
жобаларды басқару жөніндегі
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидаларына
1-қосымша
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын)
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі

10. Организации по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства, прошедшие аккредитацию, включаются в Реестр аккредитованных организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства, по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам, который содержит совокупность информации о реквизитах юридического лица, дату выдачи и номер свидетельства об аккредитации, о наличии в штате специалистов, а также сведения о принятых в отношении данного юридического лица мерах ответственности, установленных законами Республики Казахстан.
11. Приостановление, возобновление действия, лишение (отзыв) свидетельства об аккредитации осуществляется в порядке и (или) по основаниям, предусмотренным статьей 45 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".
12. Не допускается осуществление деятельности организацией, без наличия действующего свидетельства об аккредитации.
13. В Реестр аккредитованных организаций, предусмотренный пунктом 10 настоящих Правил вносятся изменения и дополнения на основании заявления аккредитованной организаций по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
При этом, любые внесенные изменения и дополнения не влекут за собой нарушения разрешительных требований, предусмотренных приложением 3 настоящих Правил.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
14. Жалоба на решение, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, уполномоченного органа, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
15. Жалоба услугополучателя в соответствии с подпунктом 2) пункта 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодателем, уполномоченным органом - в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг - в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
16. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на десять рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение трех рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1 к Правилам
по аккредитации организаций
по управлению проектами
в области архитектуры,
градостроительства и
строительства
Стандарт государственной услуги (наименование государственной услуги) "Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz.
3
Срок оказания государственной услуги

1) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
2) порталдың - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде, өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беруді келесі жұмыс күнінде жүзеге асырады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі осы Қағидаларға
1) куәлікті алған кезде порталға:
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша өтініш;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы Жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарға қойылатын рұқсат беру талаптарына сәйкес мәліметтер;
2) аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу кезінде порталға:
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
заңды тұлғаны бөліп шығару нысанында қайта ұйымдастыру кезінде бөлініп шыққан заңды тұлғаның куәлігін қайта ресімдеуге келісімі туралы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген шешімнің электрондық көшірмесі.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
Жоқ
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Министрліктің: www.kds.miid.gov.kz, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурстарында орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
Сәулет, қала құрылысы
және құрылыс саласындағы
жобаларды басқару жөніндегі
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидаларына
2-қосымша
Нысан
ӨТІНІШ
_________________________________________________________ -ге
(уәкілетті органның толық атауы)
____________________________________________________________-ден
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірінің деректемелері)
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі
ұйым ретінде аккредиттеуді өтінемін
Мекенжай_______________________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй нөмірі, телефон, факс, е-mail)
Филиалдар (өкілдік, объекті, пункті, учаске) __________________________________________
________________________________________________________________________________
(орналасқан жері және деректемелері)
Осымен:
барлық көрсетілген деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және оларға
куәлік беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез-келген ақпарат жіберілетіні;
өтініш берушіге қызметтің аталған түрімен айналысуға сот тыйым салмағаны;
барлық қоса берілген құжаттардың шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны;
өтініш беруші аккредиттеу туралы куәлікті беру кезінде ақпараттық жүйелерде
қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді
пайдалануға келісімін бергендігі расталады.
Басшы _____________ ______________________________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтырылған күні: 20__ жылғы "__" __________
Сәулет, қала құрылысы
және құрылыс саласындағы
жобаларды басқару жөніндегі
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобалармен басқару бойынша ұйымдарға қойылатын рұқсат етілетін талаптар
№ р
Рұқсат етілген талаптар
Рұқсат етілген талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттар
Ескерту
1
2
3
4
1
Келесі мамандықтар бойынша бірінші деңгейдегі жауапкершілікті объектілер бойынша техникалық тексерісті жүзеге асыру бойынша ұштен кем емес аттестатталған сарапшылардың бар болуы:
Тіреу және қоршау конструкциялар бөлімінде (бір сарапшыдан кем емес);
Инженерлік желі бөлімінде (бір сарапшыдан кем емес);
Технологиялық жабдықтар бөлімінде (бір сарапшыдан кем емес)
Осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
2
"Жобаның басты инженері" және/немесе "Басты инженер" мамандығы бойынша аттестатталған инженер-техник жұмыскердің бірден кем емес болуы
Осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
3
Квалификацияланған инженер-сметшінің бірден кем емес болуы
Осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
4
Жеке мүліктік немесе басқа да заңдық негізде құқығы бар әкімшілік-тұрмыстық ғимараттың бар болуы
Осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
5
Материалды-техникалық жабдықтардың бар болуы, жеке алғанда есептер жүргізуді, графикалық және басқа да материалдарды толықтыру және құрастыруды жүзеге асыруға мүмкіндік беретін орнатылған бағдарламалық қамтамасыз етуі бар жұмыс станциясының бар болуы
Осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
Сәулет, қала құрылысы
және құрылыс саласындағы
жобаларды басқару жөніндегі
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Мәліметтер нысаны

1) услугодатели – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) при получении свидетельства:
заявление по установленной форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
форма сведения согласно приложению 4 к настоящим Правилам в соответствии с разрешительными требованиями предъявляемым к организациям по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) при переоформлении свидетельства об аккредитации:
заявление по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Отсутствуют
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель получает информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах уполномоченного органа по делам архитектуры, градостроительства и строительства: www.kds.miid.gov.kz, услугодателя. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 2 к Правилам
по аккредитации
организаций по управлению
проектами в области
архитектуры,
градостроительства и
строительства
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
В______________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от_____________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, реквизиты бизнес
идентификационного номера)
Прошу аккредитовать в качестве организации по управлению проектами в
области архитектуры, градостроительства и строительства
Место нахождения юридического лица ______________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома, телефон, факс,
почтовый адрес)
Филиалы (представительства, объекты, пункты, участки)
________________________________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
Прилагаемые документы (с указанием количества листов):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может
быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче
свидетельства об аккредитации;
заявителю и его специалистам не запрещено судом заниматься данным
видом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности
и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в
информационных системах, при выдаче свидетельства об аккредитации;
Руководитель_________ ________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "___" ___________ 20__ года
Приложение 3 к Правилам
по аккредитации организаций
по управлению проектами в
области архитектуры,
градостроительства и
строительства
Форма
Разрешительные требования предъявляемые к организациям по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства
№ п/п
Разрешительные требования
Документы, подтверждающие соответствие разрешительным требованиям
Примечание
1
2
3
4
1.
наличие не менее трех аттестованных экспертов по осуществлению технического надзора по объектам первого уровня ответственности по следующим специализациям:
в части несущих и ограждающих конструкций (не менее одного эксперта);
в части инженерных сетей (не менее одного эксперта);
в части технологического оборудования (не менее одного эксперта)
Форма сведений согласно приложения 4 к настоящим Правилам
2.
наличие не менее одного аттестованного инженерно-технического работника по специализации "Главный инженер проекта" и/или "Главный инженер"
Форма сведений согласно приложения 4 к настоящим Правилам
3.
наличие не менее одного квалифицированного инженера-сметчика
Форма сведений согласно приложения 4 к настоящим Правилам
4.
наличие административно-бытовых помещений на праве собственности или ином законном основании
Форма сведений согласно приложения 4 к настоящим Правилам
5.
наличие материально-технической оснащенности, в частности рабочей станций с установленным программным обеспечением, позволяющим осуществлять выполнение расчетов, составление и оформление графических и иных материалов
Форма сведений согласно приложения 4 к настоящим Правилам
Приложение 4 к Правилам
по аккредитации организаций
по управлению проектами в
области архитектуры,
градостроительства и
строительства
Форма
Форма сведений

1) Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ___________________________________________
2) Лауазымы _____________________________________________________________________
3) Осы ұйымда жұмыс жасайды _____________________________________________________
(тұрақты немесе уақытша көрсету)
4) Жұмыс өтілі ___________________________________________________________________
(мамандық бойынша және атқаратын лауазымында көрсету)
5) Оқу орнының атауы ____________________________________________________________
6) Бітірген жылы _________________________________________________________________
7) Диплом бойынша біліктілігі ______________________________________________________
8) Диплом бойынша мамандығы ____________________________________________________
9) Сарапшының аттестаты _________________________________________________________
(берілген күні мен нөмірін көрсету)
Әкімшілік-тұрмыстық жайлар туралы мәліметтер
10) Мекенжайы: __________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
11)Алаңы_______________________________________________________________________
12) жеке мүлік немесе басқа заң негізінде құқығы барын растайтын құжат атауы және
деректемелер____________________________________________________________________
Материалдық-техникалық жабдықтар туралы мәліметтер
13) Атауы:_______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
14) Өлшем бірлігі ________________________________________________________________
15) Саны ________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
16) Пайдалану мерзімі_____________________________________________________________
17) Ескертпе_____________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Сәулет, қала құрылысы
және құрылыс саласындағы
жобаларды басқару жөніндегі
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидаларына
5-қосымша
Нысан
АККРЕДИТТЕУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК N 00000
Аккредиттеу туралы осы куәлік_______________________________________________
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
_________________________________________________________________________ берілді,
(заңды мекенжайы) сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару құқығына
АККРЕДИТТЕЛДІ
және уәкілетті органның тізіліміне енгізілді.
Куәліктің қолданылу мерзімі __________________________________________________ дейін
Уәкілетті орган______________________________
__________ қаласы                                    20__ж. "____" ___________
Сәулет, қала құрылысы
және құрылыс саласындағы
жобаларды басқару жөніндегі
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидаларына
6-қосымша
Нысаны
Өтініш куәлікті қайта ресімдеу үшін заңды тұлғаның
________________________________________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы))
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, орналасқан
жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі), заңды тұлғада бизнес- сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда - шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
№__________ бастап "___" _________ 20___
________________________________________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) кіші түрінің толық атауы) жүзеге асыруға берілген куәлікті
келесі негіздеме бойынша (тиісті ұяшықта Х көрсетіңіз) қайта ресімдеуді сұраймын:

1) Фамилия, имя, отчество (при его наличии)________________________
2) Должность ___________________________________________________
3) Работает в данной организации__________________________________
(указать постоянно или временно)
4) Стаж работы__________________________________________________
(указать по специальности и на занимаемой должности)
5) Наименование учебного заведения________________________________
6) Год окончания_________________________________________________
7) Квалификация по диплому_______________________________________
8) Специализация по диплому______________________________________
9) Наличие аттестата эксперта______________________________________
(указать номер и дату выдачи)
Сведения об административно-бытовых помещениях
10) Адрес: __________________________________________________________
___________________________________________________________________
11) Площадь________________________________________________________
12) Наименование и реквизиты документа подтверждающего право
собственности или иное законное основание
__________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Сведения о материально-технической оснащенности
13) Наименование:____________________________________________________
14) Единица измерения________________________________________________
15) Количество_______________________________________________________
16) Срок эксплуатации ________________________________________________
17) Примечание ______________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Приложение 5 к Правилам
по аккредитации
организаций по управлению
проектами в области
архитектуры,
градостроительства и
строительства
Форма
Свидетельство об аккредитации
N 00000 Настоящее свидетельство об аккредитации выдано
__________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
__________________________________________________________________,
(юридический адрес)
на право управления проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства
АККРЕДИТОВАНО и внесен в реестр уполномоченного органа
Срок действия свидетельства до ________________________________
Уполномоченный орган ________________________
город ___________ "____" _____________ 20 года
Приложение 6 к Правилам
по аккредитации
организаций по управлению
проектами в области
архитектуры,
градостроительства и
строительства
Форма
Заявление юридического лица для переоформления свидетельства
В _____________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от _____________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный
номер юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства
иностранного юридического лица – в случае отсутствия бизнес-
идентификационного номера у юридического лица)
Прошу переоформить свидетельство
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое) на осуществление
_______________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1) заңды тұлға атауының өзгеруі ___________
2) заңды тұлғаның орналасқан жерін өзгерту _______
Заңды тұлғаның мекен-жайы_________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін - ел, пошталық индексі, ОБЛЫСЫ, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі)
Электрондық пошта ________________________________________________________
Телефондар _______________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банктік шот _______________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қоса беріледі _ парақ.
Осымен расталады, бұл:
барлық көрсетілген деректер ресми байланыстар болып табылады және оларға
аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу мәселелері бойынша кез келген ақпарат жіберілуі мүмкін;
өтініш берушіге қызметтің осы түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбаған;
барлық қоса берілген құжаттар шындыққа сәйкес келеді және жарамды болып табылады;
өтініш беруші аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу кезінде ақпараттық
жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес
деректерді пайдалануға келіседі.
Басшы __________ _________________________________________________________
(қолы)                        (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Толтыру күні: "__" __________ 20__ жыл
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 26 қарашадағы
№ 735 бұйрығымен
бекітілген
Жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді аттестаттау жөніндегі мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарын аккредиттеу жөніндегі қағидалар мен рұқсат беру талаптары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді аттестаттау жөніндегі мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарын аккредиттеу жөніндегі қағидалар мен рұқсат беру талаптары (бұдан әрі - Қағидалар мен рұқсат беру талаптары) "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының 20-бабының 23-24)-тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1)-тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Қағидалар мен рұқсат беру талаптары жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді аттестаттау бойынша аттестаттау орталықтарын аккредиттеу рәсімін регламенттейді және "Жобалау және құрылыс процесіне қатысатын инженерлік-техникалық қызметкерлерді аттестаттау жөніндегі мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсету тәртібін айқындайды.
3. Осы Қағидалар мен рұқсат беру талаптарында мынадай ұғымдар қолданылады:
1) аккредиттеу - аккредиттеу жөніндегі уәкілетті органның жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді аттестаттау бойынша аттестаттау орталықтарының құзыретін ресми мойындау рәсімі;
2) аккредиттеу туралы куәлік - осы Қағидалар мен рұқсат беру талаптарына 2-қосымшаға сәйкес белгіленген аттестаттау орталығының мәртебесін куәландыратын белгіленген үлгідегі куәлік;

1) изменение наименования юридического лица ___________
2) изменение места нахождения юридического лица ________
Адрес юридического лица_________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область,
город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Электронная почта ______________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банковский счет _________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может
быть направлена любая информация по вопросам переоформления
свидетельства об аккредитации;
заявителю и его специалистам не запрещено судом заниматься данным
видом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в
информационных системах, при переоформлении свидетельства об аккредитации.
Руководитель __________ ________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__"__________ 20__ года
Приложение 7 к Правилам по
аккредитации организаций по
управлению проектами в
области архитектуры,
градостроительства и
строительства
Форма
Заявление
В______________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от _____________________________________________________________
(полное наименование аккредитованной организаций, реквизиты
бизнес-идентификационного номера)
Прошу изменить (дополнения/заменить) в
___________________ ___________________________________________
___________________ ___________________________________________
(полное наименование Реестра аккредитованных организаций
в соответствии с пунктом 8 настоящих Правил) в связи
со сменой место работы с ___________________ на ________________
(полное наименование аккредитованной организаций)
Адрес__________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома/здания
(стационарного помещения), телефон, факс, е-mail)
Прилагается:
1. Копии документов, подтверждающих отношение с работодателем или
о их прекращении (приказы о приниятий и увольнений, трудовые книжки);
2. Копии удостоверении личности.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может
быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче свидетельства;
заявителю и его специалистам не запрещено судом заниматься данным видом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах,
при выдаче свидетельства об аккредитации.
Руководитель ____________ _________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "___" __________ 20 года
Приложение 4 к Перечню
некоторых приказов
Министерства национальной
экономики Республики
Казахстан, в которые вносятся
изменения
Утверждены приказом
Министра национальной
экономики Республики
Казахстан
от 26 ноября 2015 года № 735
Правила и разрешительные требования по аккредитации негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и разрешительные требования по аккредитации негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства" (далее – Правила и разрешительные требования) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
2. Правила и разрешительные требования регламентируют процедуру аккредитации аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства и разрешительные требования, предъявляемые к ним и определяют порядок оказания государственной услуги "Аккредитация негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства".
3. В настоящих Правилах и разрешительных требованиях применяются следующие понятия:
1) аккредитация – процедура официального признания уполномоченным органом по аккредитации полномочий негосударственного аттестационного центра по аттестации инженерно-технических работников участвующих в процессе проектирования и строительства;
2) свидетельство об аккредитации (далее – свидетельство) – свидетельство установленного образца, удостоверяющее статус аттестационного центра по установленной форме согласно приложения 2 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям;

3) аттестаттау орталығы - белгіленген тәртіппен уәкілетті органда аккредиттеу рәсімінен өткен заңды тұлға;
4) инженер-техник жұмыскер - орташа кәсіби немесе жоғары білімі бар, сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы өндірістік процесті ұйымдастыруды және оған басшылық жасауды жүзеге асыратын жеке тұлға;
5) өтініш беруші - аттестаттау орталығы ретінде аккредиттеуге үміткер мемлекеттік емес заңды тұлға;
6) уәкілетті орган - сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін мемлекеттік басқару саласындағы басшылықты жүзеге асыратын орталық мемлекеттік органның ведомствосы.
4. "Жобалау және құрылыс процесіне қатысатын инженерлік-техникалық қызметкерлерді аттестаттау жөніндегі мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына сәйкес Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
5. Заңды тұлғалар (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік қызметті алу үшін "электрондық үкіметтің" веб - порталы арқылы көрсетілетін қызметті берушіге электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш жолдайды www.egov.kz (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 1-қосымшаға және мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты) нысанындағы рұқсат беру талаптарына сәйкес баяндалған.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағымен анықталған.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтері көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкімет" шлюзі арқылы ақпараттық жүйелерден ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.

3) аттестационный центр – юридическое лицо, прошедшее в установленном порядке процедуру аккредитации в уполномоченном органе;
4) инженерно-технический работник – физическое лицо, имеющее среднее профессиональное или высшее образование, осуществляющее организацию и руководство производственным процессом в сфере архитектуры, градостроительства и строительства;
5) заявитель – негосударственное юридическое лицо, претендующее на аккредитацию в качестве аттестационного центра.
6) уполномоченный орган – ведомство центрального государственного органа, осуществляющее руководство в сфере государственного управления архитектурной, градостроительной и строительной деятельностью.
4. Государственная услуга "Аккредитация негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства" (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – услугодатель) согласно настоящим Правилам и разрешительным требованиям.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
5. Юридические лица (далее – услугополучатель) для получения государственной услуги направляет заявление с документами в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугодателю через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены согласно приложению 1 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям в форме стандарта государственной услуги (далее – Стандарт государственной услуги).
6. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги определены пунктом 8 Стандарта государсвтенной услуги.
Сведения документов, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица предоставляются услугодателю из информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии заявления для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

7. Іс-қимыл құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) көрсетілетін қызметті берушінің куәлік алу кезінде:
1) көрсетілетін қызметті беруші өтінішті осы Қағидалардың және рұқсат беру талаптарының 6-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен және рұқсат беру талаптары түскен күні тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
2) көрсетілетін қызметті беруші өтінішті құжаттармен осы Қағидалардың және рұқсат беру талаптарының 4-қосымшасында көрсетілген рұқсат беру талаптарына сәйкестігін қарайды - 7 (үш) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалардың және рұқсат беру талаптарының 6-тармағында көрсетілген ұсынылған құжаттарды тіркеген сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және "жеке кабинетке" жолдайды.
3) көрсетілетін қызметті беруші өтінішті құжаттармен қарау нәтижелері бойынша аккредиттеу туралы куәлікті не мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес дәлелді бас тартуды ресімдейді, қол қояды және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды - 2 екі жұмыс күні ішінде.
8. Осы Қағидалардың және рұқсат беру талаптарының 9-тармағында көрсетілген жағдайларда куәлікті қайта ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдары:
1) көрсетілетін қызметті беруші өтінішті осы Қағидалардың 6-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге олар түскен күні тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
2) көрсетілетін қызметті беруші өтінішті құжаттармен қарайды аккредиттеу туралы куәлікті ресімдейді, қол қояды және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды - 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
9. Аккредиттеу туралы куәлік заңды тұлғаның атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген жағдайларда қайта ресімделеді.
10. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.

7. Действий структурных подразделений (работников) услугодателя при получении свидетельства:
1) услугодатель осуществляет регистрацию заявления с документами, указанных подпунктом 1) пункта 6 настоящих Правил и разрешительных требований, в день их поступления.
В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
2) услугодатель рассматривает заявление с документами на соответствие к разрешительным требованиям, указанных приложением 4 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям в течении – 7 (трех) рабочих дней.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов услугодатель в течение двух рабочих дней с момента регистрации представленных документов, указанных пунктом 6 настоящих Правил и разрешительных требований готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления и направляет в "личный кабинет".
3) услугодатель по результатам рассмотрения заявления с документами оформляет, подписывает и направляет в "личный кабинет" услугополучателя свидетельство об аккредитации либо мотивированный отказ согласно пункта 9 Стандарта государственной услуги в течении – 2 двух) рабочих дней.
8. Действий структурных подразделений (работников) услугодателя при переоформлении свидетельства в случаях, указанных пунктом 9 настоящих Правил и разрешительных требований:
1) услугодатель осуществляет регистрацию заявления с документами, указанных подпунктом 2) пункта 6 настоящих Правил и разрешительных требований, в день их поступления.
В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
2) услугодатель рассматривает заявление с документами оформляет, подписывает и направляет в "личный кабинет" услугополучателя свидетельство об аккредитации в течении – 2 (двух) рабочих дней.
9. Свидетельства об аккредитации подлежат переоформлению при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица.
10. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.

11. Аккредиттеу туралы куәліктің қолданылуын тоқтата тұру, қайта бастау, одан айыру (қайтарып алу) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген тәртіппен және (немесе) негіздер бойынша жүзеге асырылады.
12. Қолданыстағы аккредиттеу туралы куәлік болмаса, ұйымның қызметін жүзеге асыруына жол берілмейді.
13. Аккредиттеуден өткен аттестаттау орталықтары осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 6-қосымшаға және рұқсат беру талаптарына сәйкес нысан бойынша жобалау және құрылыс процесіне қатысатын инженерлік-техникалық қызметкерлерді аттестаттау жөніндегі мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарының тізіліміне енгізіледі,онда заңды тұлғаның деректемелері туралы ақпарат жиынтығы, аккредиттеу туралы куәліктің берілген күні мен нөмірі, штатында мамандардың болуы туралы, сондай-ақ осы заңды тұлғаға қатысты Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жауапкершілік шаралары туралы мәліметтер қамтылады.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
14. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті берушінің, сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) басшысының атына Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
15. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына сәйкес қаралуға жатады:
көрсетілетін қызметті беруші, уәкілетті орган - тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган - ол тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде.
16. Көрсетілетін қызметті берушінің, уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес қажет болған жағдайда он жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап үш жұмыс күні ішінде шағым берген өтініш берушіге ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
Жобалау және құрылыс
салу процесіне қатысушы
инженер-техник жұмыскерлерді
аттестаттау жөніндегі
мемлекеттік емес аттестаттау
орталықтарын аккредиттеу
жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру
талаптарына
1-қосымша
"Жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді аттестаттау жөніндегі мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын)
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық іcтepі комитеті
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі

11. Приостановление, возобновление действия, лишение (отзыв) свидетельства об аккредитации осуществляется в порядке и (или) по основаниям, предусмотренным Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".
12. Не допускается осуществление деятельности организацией, без наличия действующего свидетельства об аккредитации.
13. Аттестационные центры, прошедшие аккредитацию, включаются в Реестр негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства, по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям, который содержит совокупность информации о реквизитах юридического лица, дату выдачи и номер свидетельства об аккредитации, о наличии в штате специалистов, а также сведения о принятых в отношении данного юридического лица мерах ответственности, установленных законами Республики Казахстан.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
14. Жалоба на решение, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сфере архитектуры, градостроительства и строительства (далее – уполномоченный орган), в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
15. Жалоба услугополучателя в соответствии с подпунктом 2) пункта 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодателем, уполномоченным органом - в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг - в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
16. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на десять рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение трех рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1 к Правилам
и разрешительным
требованиям по аккредитации
негосударственных
аттестационных центров по
аттестации инженерно-
технических работников,
участвующих в процессе
проектирования и строительства
Стандарт государственной услуги (наименование государственной услуги) "Аккредитация негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства"
1
Наименование услугодателя
Комитет по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развитию Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz.
3
Срок оказания государственной услуги

1) куәлікті беру-10 (он) жұмыс күні;
2) заңды тұлғаның атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген кезде куәлікті қайта ресімдеу - 3 (үш) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Аккредиттеу туралы куәлік беру не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тегін негізде көрсетіледі
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
2) порталдың - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде, өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беруді келесі жұмыс күнінде жүзеге асырады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі осы Қағидаларға
1) куәлікті беру кезінде порталға:
осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 3-қосымшаға және рұқсат беру талаптарына сәйкес белгіленген нысан бойынша өтініш;
осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 4-қосымшаға сәйкес рұқсат беру талаптарына және рұқсат беру талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар;
2) куәлікті қайта ресімдеу кезінде порталға:
осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 7-қосымшаға және рұқсат беру талаптарына сәйкес нысан бойынша өтініш;
заңды тұлғаны бөліп шығару нысанында қайта ұйымдастыру кезінде бөлініп шыққан заңды тұлғаның куәлігін қайта ресімдеуге келісімі туралы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген шешімнің электрондық көшірмесі.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталған;;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің рұқсат беру талаптарына сәйкес келмеуі;

1) выдача свидетельства - 10 (десять) рабочих дней;
2) переоформление свидетельства при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица – 3 (три) рабочих дня.
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача или переоформление свидетельства об аккредитации либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно
7
График работы
1) услугодатель – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) на портал при выдаче свидетельства:
заявление по установленной форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям;
сведения и документы в соответствии с разрешительными требованиями согласно приложению 4 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям;
2) на портал при переоформлении свидетельства:
заявление по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги Разрешительным требованиям;

3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған жағдайда;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі бар, соның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Министрліктің: www.kds.miid.gov.kz, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурстарында орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
Жобалау және құрылыс
салу процесіне қатысушы
инженер-техник жұмыскерлерді
аттестаттау жөніндегі
мемлекеттік емес аттестаттау
орталықтарын аккредиттеу
жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру
талаптарына
2-қосымша
Нысан
АККРЕДИТТЕУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК № 00000
Осы аккредиттеу туралы куәлік
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
_____________________________________________________________берілді,
(заңды мекенжай)
жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді
аттестаттау құқығын жүзеге асыруға берілді
АККРЕДИТТЕЛДІ
және көрсетілетін қызметті берушінің тізіліміне енгізілді және уәкілетті органның
тізіліміне енгізілді. Куәлікті қолдану мерзімі _____________________________________ дейін
Уәкілетті органның басшысы_______________________________________
қала ___________                                          20__ж. " " ___________
Жобалау және құрылыс
салу процесіне қатысушы
инженер-техник жұмыскерлерді
аттестаттау жөніндегі
мемлекеттік емес аттестаттау
орталықтарын аккредиттеу
жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру
талаптарына
3-қосымша
Нысан
ӨТІНІШ
_________________________________________________________ -ге
(уәкілетті органның толық атауы)
____________________________________________________________-ден
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірінің деректемелері)
Жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді
аттестаттау жөніндегі аттестаттау орталығы ретінде аккредиттеуді өтінемін
Мекенжай_________________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй нөмірі, телефон, факс, е-mail)
Банк шоты ______________________________________________________________________
(шоттың нөмірі, банктің атауы және орналасқан орны)
Филиалдар (өкілдік, объекті, пункті, учаске) __________________________________________
________________________________________________________________________________
(орналасқан жері және деректемелері)
Қоса берілетін құжаттар _____________________________________________________
________________________________________________________________________________
___ парақ қоса беріледі
Осымен:
барлық көрсетілген деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және оларға
куәлік беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез-келген ақпарат жіберілетіні;
өтініш берушіге қызметтің аталған түрімен айналысуға сот тыйым салмағаны;
барлық қоса берілген құжаттардың шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны;
өтініш беруші аккредиттеу туралы куәлікті беру кезінде ақпараттық жүйелерде
қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді
пайдалануға келісімін бергендігі расталады.
Басшы _____________ ______________________________________________________
(қолы)                        (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтырылған күні: 20__ жылғы "__" __________
Жобалау және құрылыс
салу процесіне қатысушы
инженер-техник жұмыскерлерді
аттестаттау жөніндегі
мемлекеттік емес аттестаттау
орталықтарын аккредиттеу
жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру
талаптарына
4-қосымша
Нысан
Жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді аттестаттау жөніндегі аттестаттау орталықтарын аккредиттеуге қойылатын рұқсат беру талаптары
Р/с
Рұқсат беру талаптары
Рұқсат беру талаптарына сәйкестікті растайтын құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
1
біліктілікті арттыруға жауапты оқытушылық құрамның болуы
осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 5-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны, дипломдардың көшірмелері, жұмыс өтілінің болуын растайтын құжаттардың көшірмелері, өтініш берушімен еңбек қатынастарын растайтын құжаттардың көшірмелері
2
аттестаттау жүргізуге жауапты техникалық құрамның болуы
осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 5-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны, өтініш берушімен еңбек қатынастарын растайтын құжаттардың көшірмелері
3

3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель получает информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах уполномоченного органа по делам архитектуры, градостроительства и строительства: www.kds.miid.gov.kz, услугодателя. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 2 к Правилам
и разрешительным
требованиям по аккредитации
негосударственных
аттестационных центров по
аттестации инженерно-
технических работников,
участвующих в процессе
проектирования и строительства
Форма
Свидетельство об аккредитации
N 00000 Настоящее свидетельство об аккредитации выдано
__________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
__________________________________________________________________,
(юридический адрес)
на право осуществления аттестации инженерно-технических работников,
участвующих в процессе проектирования и строительства
АККРЕДИТОВАНО и внесен в реестр уполномоченного органа
Срок действия свидетельства до ________________________________
Руководитель уполномоченного органа _______________ _______________________
(подись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
город ___________ "___" ___________ 20 года
Приложение 3 к Правилам
и разрешительным требованиям
по аккредитации
негосударственных
аттестационных центров по
аттестации инженерно-
технических работников,
участвующих в процессе
проектирования и строительства
Форма
Заявление
В___________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от__________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, реквизиты
бизнес идентификационного номера)
Прошу аккредитовать в качестве аттестационного центра по аттестации
инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования
и строительства
Адрес_______________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома, телефон, факс, е-mail)
Банковский счет ______________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Филиалы (представительства, объекты, пункты, участки) ____________________
____________________________________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
Прилагаемые документы:______________________________________________
____________________________________________________________________
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может
быть направлена любая информация по вопросам выдачи свидетельства об аккредитации;
заявителю и его специалистам не запрещено судом заниматься данным видом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах,
при выдаче свидетельства об аккредитации.
Руководитель__________ ___________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "___" __________ 20__ года
Приложение 4 к Правилам
и разрешительным
требованиям по аккредитации
негосударственных
аттестационных центров по
аттестации инженерно-
технических работников,
участвующих в процессе
проектирования и строительства
Форма
Разрешительные требования к аттестационным центрам по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства
№ п/п
Разрешительным требования
Документы, подтверждающие соответствие разрешительным требованиям
Примечание
1
2
3
4
1
наличие преподавательского состава, ответственного за проведение повышения квалификации
Форма сведений согласно приложения 5 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям, копии дипломов, копии документов, подтверждающих наличие стажа работы, копии документов подтверждающих трудовые отношения с заявителем
2
наличие технического состава, ответственного за проведение аттестации
Форма сведений согласно приложения 5 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям, копии документов подтверждающих трудовые отношения с заявителем
3

оқыту және аттестаттау жүргізу үшін меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде, санитариялық талаптарды қанағаттандыратын, алаңы кемінде 100 (жүз) шаршы метр әкімшілік-тұрмыстық үй-жайлардың болуы, бұл ретте тестілеу және оқыту өткізуге арналған үй-жайлар кемінде 45 (қырық бес) шаршы метр болуы қажет.
Бұл ретте тестілеу және оқыту өткізуге арналған үй-жайлар біріктірілуі мүмкін
осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 5-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны.
Әкімшілік-тұрмыстық үй-жайлар болған кезде: жылжымайтын мүлік объектісін тіркеу туралы куәліктің көшірмесі, техникалық паспорттың көшірмесі. Өзге де заңды негіздер кезінде: жалдау шартының көшірмесі, жалға берушінің жылжымайтын мүлік объектісін тіркеу туралы куәліктің көшірмесі, техникалық паспорттың көшірмесі
4
оқыту және аттестаттау жүргізу үшін санитариялық талаптарды қанағаттандыратын материалдық-техникалық жарақтандырудың, оның ішінде кемінде 10 (он) орынның болуы
осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 5-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
5
инженерлік-техникалық жұмыскерлерді аттестаттау үшін бағдарламалық қамтамасыз етудің болуы
осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 5-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
6
нормативтік-техникалық және әдіснамалық әдебиеттердің болуы
осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 5-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
7
оқыту және аттестаттау өткізу үшін бекітілген тест сұрақтарының, бекітілген ішкі қағидалар мен регламенттердің болуы
осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 5-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
Жобалау және құрылыс
салу процесіне қатысушы
инженер-техник жұмыскерлерді
аттестаттау жөніндегі
мемлекеттік емес аттестаттау
орталықтарын аккредиттеу
жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру
талаптарына
5-қосымша
Нысан
Мәліметтер нысаны
1) Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) _____________________________________
2) Лауазымы _______________________________________________________________
3) Осы ұйымда жұмыс жасайды _______________________________________________
(тұрақты немесе уақытша көрсету)
4) Жұмыс өтілі _____________________________________________________________
(мамандық бойынша және атқаратын лауазымында көрсету)
5) Оқу орнының атауы ______________________________________________________
6) Бітірген жылы ___________________________________________________________
7) Диплом бойынша біліктілігі ________________________________________________
8) Диплом бойынша мамандығы ______________________________________________
Әкімшілік-тұрмыстық жайлар туралы мәліметтер

наличие административно-бытовых помещений на праве собственности или ином законном основании, удовлетворяющих санитарным требованиям для проведения обучения и аттестации, площадью не менее 100 (ста) квадратных метров, при этом помещения для проведения тестирования и обучения составляли не менее 45 (сорока пяти) квадратных метров.
При этом, помещения для проведения тестирования и обучения могут быть совмещены
Форма сведений согласно приложения 5 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям.
При наличии административно-бытовых помещений: копия свидетельства о регистрации объекта недвижимости, копия технического паспорта. При ином законном основании: копия договора аренды, копия свидетельства о регистрации объекта недвижимости арендодателя, копия технического паспорта
4
наличие материально-технической оснащенности, удовлетворяющей санитарным требованиям для проведения обучения и аттестации, в том числе в количестве не менее 10 (десяти) мест
Форма сведений согласно приложения 5 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям
5
наличие программного обеспечения для аттестации инженерно-технических работников
Форма сведений согласно приложения 5 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям
6
наличие нормативно-технической и методологической литературы
Форма сведений согласно приложения 5 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям
7
наличие утвержденных уполномоченным органом тестовых вопросов, утвержденных внутренних правил и регламентов для проведения обучения и аттестации
Форма сведений согласно приложения 5 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям. Копия сборника тестовых вопросов
Приложение 5 к Правилам
и разрешительным требованиям
по аккредитации
негосударственных
аттестационных центров по
аттестации инженерно-
технических работников,
участвующих в процессе
проектирования и строительства
Форма
Форма сведений
1) Фамилия, имя, отчество (при его наличии)__________________________
2) Должность _____________________________________________________
3) Работает в данной организации ____________________________________
(указать постоянно или временно)
4) Стаж работы ____________________________________________________
(указать по специальности и на занимаемой должности)
5) Наименование учебного заведения___________________________________
6) Год окончания ____________________________________________________
7) Квалификация по диплому __________________________________________
8) Специализация по диплому _________________________________________
Сведения об административно-бытовых помещениях

9) Мекенжайы _____________________________________________________________
________________________________________________________________________________
10) Үй-жайдың сипаттамасы, алаңы ___________________________________________
11) Жылжымайтын мүлікті тіркеу туралы куәліктің нөмірі ________________________
________________________________________________________________________________
12) Жалға алу туралы шарттың нөмірі _________________________________________
Материалдық-техникалық жарақтандырылуы туралы мәліметтер
13) Атауы _________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
14) Өлшем бірлігі __________________________________________________________
15) Саны __________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
16) Пайдалану мерзімі _______________________________________________________
17) Сипаттамасы (маркасы, қуаты), сапалық құрамы _____________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Бағдарламалық қамтамасыз ету туралы мәліметтер
18) Атауы: ________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
19) Өлшем бірлігі __________________________________________________________
20) Саны__________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
21) Пайдалану мерзімі _______________________________________________________
________________________________________________________________________________
Нормативтік-техникалық және әдіснамалық әдебиеттер туралы мәліметтер
22) Атауы: ________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
23) Өлшем бірлігі __________________________________________________________
24) Саны __________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Оқыту және аттестаттау өткізу үшін уәкілетті орган бекіткен тест сұрақтары, бекітілген
ішкі қағидалар мен регламенттер туралы мәліметтер
25) Атауы: ________________________________________________________________
________________________________________________________________________________

9) Адрес: ___________________________________________________________
___________________________________________________________________
10) Характеристика помещений, площадь_______________________________
11) Номер свидетельства о регистрации недвижимости __________________
__________________________________________________________________
12) Номер договора об аренде ________________________________________
Сведения о материально-технической оснащенности
13) Наименование: ___________________________________________________
____________________________________________________________________
14) Единица измерения _______________________________________________
15) Количество ______________________________________________________
____________________________________________________________________
16) Срок эксплуатации _______________________________________________
17) Характеристики (марки, мощности) качественный состав ____________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Сведения о программном обеспечении
18) Наименование: ___________________________________________________
____________________________________________________________________
19) Единица измерения _______________________________________________
20) Количество ______________________________________________________
____________________________________________________________________
21) Срок эксплуатации _______________________________________________
____________________________________________________________________
Сведения о нормативно-технической и методологической литературе
22) Наименование: ___________________________________________________
____________________________________________________________________
23) Единица измерения _______________________________________________
24) Количество ______________________________________________________
____________________________________________________________________
Сведения о утвержденных уполномоченным органом тестовых вопросов,
утвержденных внутренних правил и регламентов для проведения обучения и аттестации
25) Наименование: ___________________________________________________
____________________________________________________________________