"Ветеринариялық препарат пен жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 24 қарашадағы № 7-1/611 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 108 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 2 сәуірде № 20279 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ветеринариялық препарат пен жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 24 қарашадағы № 7-1/611 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10287 болып тіркелген, 2015 жылғы 3 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу және тіркеу сынақтарынан өткізу қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу және тіркеу сынақтарынан өткізу қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ветеринариялық препарат пен жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық, фитосанитариялық және тамақ қауіпсіздігі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
С. Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2020 жылғы 1 сәуірдегі
№ 108 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2014 жылғы 24 қарашадағы
№ 7-1 / 611 бұйрығымен
бекітілген
Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу және тіркеу сынақтарынан өткізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу және тіркеу сынақтарынан өткізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ветеринария туралы" 2002 жылғы 10 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 8-бабы 46-20) тармақшасына, сондай-ақ "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу және тіркеу сынақтарынан өткізу тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін айқындайды.

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 7-1/611 "Об утверждении Правил проведения апробации ветеринарного препарата и кормовых добавок"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 108. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 апреля 2020 года № 20279
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 7-1/611 "Об утверждении Правил проведения апробации ветеринарного препарата и кормовых добавок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10287, опубликован 3 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил проведения апробации и регистрационных испытаний ветеринарных препаратов, кормовых добавок";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила проведения апробации и регистрационных испытаний ветеринарных препаратов, кормовых добавок.";
Правила проведения апробации ветеринарных препаратов и кормовых добавок, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту ветеринарной, фитосанитарной и пищевой безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского
хозяйства Республики Казахстан
С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
1 апреля 2020 года № 108
Утверждены приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 24 ноября 2014 года
№ 7-1/611
Правила проведения апробации и регистрационных испытаний ветеринарных препаратов, кормовых добавок
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения апробации и регистрационных испытаний ветеринарных препаратов, кормовых добавок (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 46-20) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии" (далее – Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок проведения апробации и регистрационных испытаний ветеринарных препаратов, кормовых добавок, а также порядок оказания государственной услуги.

2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу – ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын шектеулі зертханалық және (немесе) өндірістік жағдайларда олардың иммундық-биологиялық қасиеттерін және эпизоотологиялық тиімділігін, олардың жануардың ағзасына әсер ету салдарларының болмауын, сондай-ақ оларды ветеринариялық практикада пайдалану мүмкіндігін анықтау үшін экологиялық қауіпсіздігін айқындау мақсатында сынау;
2) ветеринариялық препараттардың, жемшөп қоспаларының тiркеу сынақтары – ветеринариялық препараттардың, жемшөп қоспаларының қауіпсіздік және сапа көрсеткіштеріне сәйкестігін айқындау;
3) ветеринариялық препараттың, жемшөп қоспаларының саудалық (айрықша) атауы – дайындаушы тіркейтін, таңбалайтын және жарнамалайтын ветеринариялық препараттың атауы;
4) ветеринария саласындағы уәкілетті органның ведомствосы (бұдан әрі – ведомство) – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті;
5) жаңа ветеринариялық препарат, жемшөп қоспасы – үшінші елдер мен Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде өндірілмеген және тіркелмеген ветеринариялық препарат, жемшөп қоспасы;
6) жетiлдiрiлген ветеринариялық препарат, жемшөп қоспасы – бұрын тіркелген, бірақ басқа нысандарда және/немесе жаңа дозада, және/немесе негізгі және қосалқы заттардың (компоненттердің) басқа құрамында, сондай-ақ олардың қасиеттері мен сапалық сипаттарына әсер еткен өндіру технологиясының өзгеруімен(лерімен), оларды пайдаланудың (қолданудың, сақтаудың) өзге де тәсілдерімен немесе пайдалануға (қолдануға, сақтауға) қойылатын көрсеткіштермен өндірілген ветеринариялық препарат, жемшөп қоспасы.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. "Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу және тіркеу сынақтарынан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң "Ветеринариядағы ұлттық референттік орталық" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) осы Қағидаларға сәйкес көрсетеді.
4. Процестің сипаттамасын, нысанын, мазмұнын және нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметті беру ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтер осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу және тіркеу сынақтарынан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында жазылған.

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) апробация ветеринарного препарата, кормовых добавок – испытание ветеринарного препарата, кормовых добавок в ограниченных лабораторных и (или) производственных условиях в целях определения их иммунобиологических свойств и эпизоотологической эффективности, отсутствия последствий их действия на организм животного, а также экологической безопасности для установления возможности использования их в ветеринарной практике;
2) регистрационные испытания ветеринарных препаратов, кормовых добавок – определение соответствия ветеринарных препаратов, кормовых добавок показателям безопасности и качества;
3) торговое (отличительное) название ветеринарного препарата, кормовых добавок – наименование, под которым ветеринарный препарат, кормовые добавки регистрируются, этикетируются и рекламируются изготовителем или физическим и юридическим лицом;
4) ведомство уполномоченного органа в области ветеринарии (далее – ведомство) – Комитет ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
5) новый ветеринарный препарат, кормовая добавка – ветеринарный препарат, кормовая добавка, не производимые и незарегистрированные в третьих странах и государствах-членах Евразийского экономического союза;
6) усовершенствованный ветеринарный препарат, кормовая добавка – ветеринарный препарат, кормовая добавка, зарегистрированные ранее, но произведенные в других формах и/или с новой дозировкой, и/или другим составом основных и вспомогательных веществ (компонентов), а также с изменением(ями) технологии производства, которые повлияли на их свойства и качественные характеристики, иными способами их использования (применения, хранения) или показанием к использованию (применения, хранения).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга "Проведение апробации и регистрационных испытании ветеринарного препарата и кормовых добавок" (далее – государственная услуга) оказывается республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный референтный центр по ветеринарии" Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель) в соответствии с настоящими Правилами.
4. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги "Проведение апробации и регистрационных испытаний ветеринарного препарата и кормовых добавок" согласно приложению 1 к настоящим Правилам.

5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ведомствоның кеңсесіне (бұдан әрі – кеңсе) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті және осы Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген құжаттарды ұсынады.
6. Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу және тіркеу сынақтарынан өткізу Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 28 қарашадағы № 7-1/625 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10298 болып тіркелген) бекітілген Жаңа, жетілдірілген ветеринариялық препараттарға, жемшөп қоспаларына нормативтік-техникалық құжаттаманы келісу қағидаларына сәйкес ведомствомен келісілген жаңа, жетілдірілген ветеринариялық препараттарға, жемшөп қоспаларына нормативтік-техникалық құжаттама (бұдан әрі – НТҚ) бар болған жағдайда жүргізіледі.
7. Кеңсе жұмыскері құжаттар түскен күні оларды тіркеуді жүзеге асырады және жауапты орындаушыны тағайындауға ведомоствоның басшысына жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8. Жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тіркеген сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде олардың толықтығын тексереді, және көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда ведомоствоның басшысы немесе оның міндетін атқарушы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес қол қойған уәжді бас тартуды дайындайды және оны көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынған жағдайда жауапты орындаушы көрсетілген құжаттарды тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде оларды көрсетілетін қызмет берушіге жібереді.
9. Ветеринариялық препараттарды және жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу үшін көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды алғаннан кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде іс-шаралардың атауын, оларды өткізу мерзімдерін, үлгілердің көлемі мен санын көрсете отырып, еркін нысанда ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу бағдарламасының жобасын (бұдан әрі – Бағдарлама) жасайды және оны ведомствоға жібереді.
Ведомство Бағдарлама жобасын алған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) Бағдарламаның жобасын келіседі және Бағдарлама мен ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу үшін комиссия құрамы (бұдан әрі – Комиссия) бекітілетін ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізуді ұйымдастыру туралы бұйрық шығарады.
Комиссия құрамына ведомство қызметкері (Комиссия төрағасы), тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы (Комиссия төрағасының орынбасары), көрсетілетін қызметті берушінің маманы (дары), тәуелсіз сарапшы, ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізуге қатысатын шаруашылық жүргізуші субъектілердің басшысы(лары), көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі кіреді;

5. Физические и юридические лица (далее – услугополучатель) для получения государственной услуги представляют в канцелярию ведомства (далее – канцелярия) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и документы, указанные в приложении 1 к настоящим Правилам.
6. Апробация и регистрационные испытания ветеринарных препаратов и кормовых добавок проводятся при наличии нормативно-технической документации на новые, усовершенствованные ветеринарные препараты, кормовые добавки (далее – НТД), согласованной с ведомством в соответствии с Правилами согласования нормативно-технической документации на новые, усовершенствованные ветеринарные препараты, кормовые добавки, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года № 7-1/625 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10298).
7. Работник канцелярии осуществляет регистрацию документов, в день их поступления и направляет руководителю ведомства, которым назначается ответственный исполнитель.
В случае обращения услугополучателем после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
8. Ответственный исполнитель, в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации представленных услугополучателем документов, проверяет их полноту, и в случае представления услугополучателем неполного пакета документов готовит мотивированный отказ по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, подписанный руководителем ведомства либо лицом, исполняющим его обязанности, и направляет его услугополучателю.
В случае представления услугополучателем полного пакета документов, ответственный исполнитель в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня регистрации указанных документов направляет их услугодателю.
9. Для проведения апробации ветеринарного препарата и кормовых добавок услугодатель в течение 10 (десяти) рабочих дней после получения документов составляет в произвольной форме проект программы проведения апробации ветеринарного препарата, кормовых добавок с указанием наименования мероприятий, сроков их проведения, объема и количества образцов (далее – Программа) и направляет его в ведомство.
Ведомство в течение 7 (семи) рабочих дней со дня получения проекта Программы принимает одно из следующих решений:
1) согласовывает проект Программы и издает приказ об организации проведения апробации ветеринарного препарата, кормовых добавок, которым утверждается Программа и состав комиссии для проведения апробации ветеринарного препарата, кормовых добавок (далее – Комиссия).
В состав Комиссии включаются сотрудник ведомства (председатель Комиссии), главный государственный ветеринарно-санитарный инспектор соответствующей административно-территориальной единицы (заместитель председателя Комиссии), специалист(ы) услугодателя, независимый эксперт, руководитель(и) хозяйствующих субъектов, участвующих в проведении апробации ветеринарного препарата, кормовых добавок, услугополучатель либо его представитель;

2) Бағдарлама жобасын келіспейді және көрсетілетін қызметті берушіге нақты ескертулер мен ұсыныстарды көрсете отырып, жазбаша жауап жолдайды.
Бағдарлама жобасы келісілмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші 5 (бес) жұмыс күн ішінде ескертулерді жояды және оны ведомствоға қайта жолдайды.
10. Бағдарламаны бекіткенен кейін көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушымен Бағдарламасында қарастырылған іс-шаралар, төлем құны мен төлеу тәсілі және басқа да мәліметтер көрсетілетін ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізуге шарт жасасады.
11. Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын тіркеу сынақтарынан өткізу үшін көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды алғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде іс шаралардың атауын, оларды өткізу мерзімдерін, тіркеу сынақтарының әдістерін, ветеринариялық препарат, жемшөп қоспалары үлгілерінің көлемі мен санын көрсете отырып, еркін нысанда жұмыс бағдарламасын (бұдан әрі – жұмыс бағдарламасы) жасайды және бекітеді.
12. Жұмыс бағдарламасын бекіткенен кейін көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушымен жұмыс бағдарламасында қарастырылған іс-шаралар, төлем құны мен төлеу тәсілі және басқа да мәліметтер көрсетілетін ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын тіркеу сынақтарынан өткізуге шарт жасасады.
1-параграф. Ветеринариялық препараттарды және жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу тәртібі
13. Ғылыми зерттеулер нәтижесінде алынған жаңа немесе жетілдірілгенді қоса отырып, жаңа немесе жетілдірілген ветеринариялық препараттар, жемшөп қоспалары байқаудан өткізуге жатады.
14. Үшінші елдерде (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше емес мемлекеттерде) тіркелген және қолданылатын ветеринариялық препараттар, жемшөп қоспалары байқаудан өткізуге жатпайды.
15. Ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу орнын Бағдарламаны ескере отырып, ведомство айқындайды.
16 Көрсетілетін қызметті беруші Комиссияның барлық мүшелерінің қатысуын және Бағдарламамен танысуын қамтамасыз етеді.
17. Ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу үшін көрсетілетін қызметті алушы ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын Бағдарламада көрсетілген көлемде және мерзімде байқау өткізілетін орынға жеткізілуін қамтамасыз етеді.
18. Ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу үшін мынадай талаптарға сай келетін ветеринариялық препараттар, жемшөп қоспалары ұсынылады:
ұсынылған НТҚ-ға сәйкес жапсырманың (қазақ және орыс тілдерінде) болуы;
жарамдылық мерзімі мәлімделген жарамдылық мерзімнен 80 (сексен) %-дан кем болмауы;
температуралық режим индикаторларының/датчиктерінің жазбаларымен НТҚ-ға сәйкес ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын тасымалдаудың температуралық шарттарын сақтау;
осы Қағидаларға 4-қосымшада көрсетілген ветеринариялық препараттардың, жемшөп қоспаларының құрамында болуға жол берілмейтін заттар тізбесіне енген заттардың болмауы.
Осы тармақта көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда ветеринариялық препараттар, жемшөп қоспалары қабылданбайды.

2) не согласовывает проект Программы и направляет услугодателю письменный ответ с указанием конкретных замечаний и предложений.
При несогласовании проекта Программы услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней устраняет замечания и повторно его направляет в ведомство.
10. После утверждения Программы услугодатель заключает с услугополучателем договор на проведение апробации ветеринарного препарата и кормовых добавок, в котором отражаются мероприятия, предусмотренные в Программе, стоимость и способ оплаты и другие сведения.
11. Для проведения регистрационных испытаний ветеринарных препаратов, кормовых добавок услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней после получения документов составляет и утверждает в произвольной форме рабочую программу (далее – рабочая программа) с указанием наименования мероприятий, сроков их проведения, методов регистрационных испытаний, объема и количества образцов ветеринарного препарата, кормовых добавок.
12. После утверждения рабочей программы услугодатель заключает с услугополучателем договор на проведение регистрационных испытаний ветеринарных препаратов, кормовых добавок, в котором отражаются мероприятия, предусмотренные в рабочей программе, стоимость и способ оплаты и другие сведения.
Параграф 1. Порядок проведения апробации ветеринарных препаратов и кормовых добавок
13. Апробации подлежат новые или усовершенствованные ветеринарные препараты, кормовые добавки, включая новых или усовершенствованных в результате научных исследований.
14. Ветеринарные препараты, кормовые добавки, зарегистрированные и применяемые в третьих странах (государства, не являющиеся членами Евразийского экономического союза), не подлежат апробации.
15. Место проведения апробации ветеринарного препарата, кормовых добавок определяется ведомством с учетом Программы.
16. Услугодатель обеспечивает участие и ознакомление с Программой всех членов Комиссии.
17. Для проведения апробации ветеринарного препарата, кормовых добавок услугополучатель обеспечивает доставку ветеринарного препарата, кормовых добавок в объеме и сроки, указанные в Программе, к месту проведения апробации.
18. Для проведения апробации ветеринарного препарата, кормовых добавок предоставляются ветеринарные препараты, кормовые добавки, соответствующие следующим требованиям:
наличие этикетки согласно представленной НТД (на казахском и русском языках);
срок годности составляет не менее 80 (восьмидесяти) % от заявленного срока годности;
соблюдение температурных условий транспортировки ветеринарных препаратов, кормовых добавок согласно НТД с записями индикаторов/датчиков температурного режима;
отсутствие веществ, включенных в перечень веществ, содержание которых недопустимо в ветеринарных препаратах, кормовых добавках, предусмотренный в приложении 4 к настоящим Правилам.
В случае несоответствия требованиям, указанным в настоящем пункте, ветеринарные препараты, кормовые добавки не принимаются.

19. Көрсетілетін қызметті берушінің ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу үшін материалдық-техникалық базасы жеткіліксіз болған жағдайда, ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын зертханалық жағдайда сынау үшін бірлесіп орындаушыларды тартуға немесе ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын зертханалық жағдайда сынақтан өткізуге көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлеріне материалдық-техникалық базаға сәйкес өндірушінің базасында өткізуге жол беріледі.
20. Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу НТҚ-ға және Бағдарламаға сәйкес екі жылға дейінгі мерзімде жүргізіледі.
21. Ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу нәтижелері туралы хаттаманы үш данада ресімдейді, оған Комиссияның барлық мүшелері қол қояды. Көрсетілетін қызметті беруші ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу нәтижелері туралы хаттамаға Комиссияның барлық мүшелері қол қойған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде ведомствоға ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу нәтижелері туралы хаттаманың екі данасын жібереді.
22. Ведомство ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу нәтижелері туралы хаттаманы алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызмет алушыға ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу нәтижелері туралы хаттаманың бір данасын жібереді.
2-параграф. Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын тіркеу сынақтарынан өткізу тәртібі
23. Басқа елдерде тіркелген және Қазақстан Республикасының, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағында қолданылуға ұсынылатын ветеринариялық препараттар мен жемшөп қоспалары тіркеу сынақтарынан өткізуге жатады.
24. Ветеринариялық препараттарды уақытша тіркеудің қолданысы кезеңінде осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен оларды мемлекеттік тіркеуге қажетті ветеринариялық препараттарды тіркеу сынақтарынан өткізу жүргізіледі.
25. Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын тіркеу сынақтары ветеринариялық препаратқа, жемшөп қоспаларына арналған НТҚ-да көрсетілген бақылау әдістерін ескере отырып, екі жылға дейін жүргізіледі.
26. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалардың 11 және 12-тармақтарында көрсетілген іс-шараларды орындағаннан кейін ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын тіркеу сынақтарын өткізеді.

19. При недостаточности материально-технической базы услугодателя для проведения апробации ветеринарных препаратов, кормовых добавок допускается привлечение соисполнителей для испытания ветеринарного препарата, кормовых добавок в лабораторных условиях или проведение испытания ветеринарного препарата, кормовых добавок в лабораторных условиях сотрудниками услугодателя на базе производителя с соответствующей материально-технической базой.
20. Апробация ветеринарных препаратов, кормовых добавок проводится в срок до двух лет в соответствии с НТД и Программой.
21. По результатам апробации ветеринарного препарата, кормовых добавок услугодатель оформляет протокол о результатах апробации ветеринарного препарата, кормовых добавок по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам в трех экземплярах, который подписывается всеми членами Комиссии. Услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня со дня подписания протокола о результатах апробации ветеринарного препарата, кормовых добавок всеми членами Комиссии направляет в ведомство два экземпляра протокола о результатах апробации ветеринарного препарата, кормовых добавок.
22. Ведомство в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения протокола о результатах апробации ветеринарного препарата, кормовых добавок направляет услугополучателю один экземпляр протокола о результатах апробации ветеринарного препарата, кормовых добавок.
Параграф 2. Порядок проведения регистрационных испытаний ветеринарных препаратов, кормовых добавок
23. Ветеринарные препараты и кормовые добавки, зарегистрированные в других странах и предлагаемых к применению в Республике Казахстан, а также на территории государств-членов Евразийского экономического союза, подлежат регистрационным испытаниям.
24. В период действия временной регистрации ветеринарных препаратов проводятся регистрационные испытания ветеринарных препаратов, необходимые для их государственной регистрации в порядке, установленном настоящими Правилами.
25. Регистрационные испытания ветеринарных препаратов, кормовых добавок проводятся до двух лет с учетом методов контроля, указанных в НТД на ветеринарный препарат, кормовые добавки.
26. Услугодатель проводит регистрационные испытания ветеринарных препаратов, кормовых добавок после выполнения мероприятий, указанных в пунктах 11 и 12 настоящих Правил.

27. Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын тіркеу сынақтарын өткізу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге ветеринариялық препараттың, жемшөп қоспасының үлгілерін мынадай мөлшерде ұсынады:
1) ветеринариялық препараттар, жемшөп қоспалары:
сұйық:
көлемі 1-ден 5 миллилитрге (бұдан әрі – мл) дейін – 20 сауыт (ампула және басқалар);
көлемі 5 мл-ден 10 мл-ге дейін – 20 сауыт (ампула және басқалар);
көлемі 10 мл-ден 25 мл-ге дейін – 15 сауыт – (ампула және басқалар); көлемі 25 мл-ден 50 мл-ге дейін – 10 сауыт – (ампула және басқалар);
көлемі 50 мл-ден 250 мл-ге дейін – 5 сауыт (ампула және басқалар);
250 мл-де көп – 3 сауыт (канистрлер және басқа да ыдыстар);
сусымалы:
салмағы 1 граммнан (бұдан әрі – гр.) 5 гр-ге дейін – 40 бастапқы қаптама;
салмағы 5 гр-ден 10 гр-ге дейін – 20 бастапқы қаптама;
салмағы 10 гр-ден 25 гр-ге дейін – 15 бастапқы қаптама;
салмағы 25 гр-ден 50 гр-ге дейін – 10 бастапқы қаптама;
салмағы 50 гр-ден 250 гр-ге дейін – 5 бастапқы қаптама;
250 гр-ден көп – 3 бастапқы қаптама;
2) диагностикалық жиынтық – үш жиынтық.
28. Ветеринариялық препараттар мен жемшөп қоспаларының үлгілері әрбір өндірістік алаңнан жеткізіледі.
29. Бір ветеринариялық препараттың, жемшөп қоспаларының үлгілері, бірақ әртүрлі концентрацияларда немесе мөлшерлемелерде әрбір концентрацияға (мөлшерлемеге) осы Қағидалардың 27-тармағына сәйкес жеке ұсынылады.
30. Ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын тіркеу сынақтарын өткізу үшін мынадай талаптарға сай келетін ветеринариялық препараттар, жемшөп қоспалары ұсынылады:
ұсынылған НТҚ-ға сәйкес жапсырманың (қазақ және орыс тілдерінде) болуы;
жарамдылық мерзімі мәлімделген жарамдылық мерзімнен 80 (сексен) %-дан кем болмауы;
температуралық режим индикаторларының/датчиктерінің жазбаларымен НТҚ-ға сәйкес ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын тасымалдаудың температуралық шарттарын сақтау;
осы Қағидаларға 4-қосымшада көрсетілген ветеринариялық препараттардың, жемшөп қоспаларының құрамында болуға жол берілмейтін заттар тізбесіне енген заттардың болмауы.
Осы тармақта көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда ветеринариялық препараттар, жемшөп қоспалары қабылданбайды.
31. Көрсетілетін қызметті берушінің ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын тіркеу сынақтарынан өткізу үшін материалдық-техникалық базасы жеткіліксіз болған жағдайда, ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын зертханалық жағдайда сынау үшін бірлесіп орындаушыларды тартуға немесе ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын зертханалық жағдайда сынақтан өткізуге көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлеріне материалдық-техникалық базаға сәйкес өндірушінің базасында өткізуге жол беріледі.

27. Для проведения регистрационных испытаний ветеринарных препаратов, кормовых добавок услугополучатель представляет услугодателю образцы ветеринарного препарата, кормовых добавок в следующих количествах:
1) ветеринарные препараты, кормовые добавки:
жидкие:
объемом от 1 до 5 миллилитров (далее – мл) – 20 флаконов (ампул и другие);
объемом от 5 до 10 мл – 20 флаконов (ампул и другие);
объемом от 10 мл до 25 мл–15 флаконов (ампул и другие);
объемом от 25 мл до 50 мл–10 флаконов (ампул и другие);
объемом от 50 мл до 250 мл–5 флаконов (ампул и другие);
более 250 мл – 3 флакона (канистры и другие емкости);
сыпучие:
весом от 1 грамма (далее – гр.) до 5 гр. – 40 первичных упаковок;
весом от 5 гр. до 10 гр. – 20 первичных упаковок;
весом от 10 гр. до 25 гр. – 15 первичных упаковок;
весом от 25 гр. до 50 гр. – 10 первичных упаковок;
весом от 50 гр. до 250 гр. – 5 первичных упаковок;
более 250 гр. – 3 первичные упаковки;
2) диагностические наборы – три набора.
28. Образцы ветеринарных препаратов и кормовых добавок доставляются с каждой производственной площадки.
29. Образцы одного и того же ветеринарного препарата, кормовых добавок, но в различных концентрациях или дозировках представляются на каждую концентрацию (дозировку) отдельно в соответствии с пунктом 27 настоящих Правил.
30. Для проведения регистрационных испытаний ветеринарного препарата, кормовых добавок предоставляются ветеринарные препараты, кормовые добавки, соответствующие следующим требованиям:
наличие этикетки согласно представленной НТД (на казахском и русском языках);
срок годности составляет не менее 80 (восьмидесяти) % от заявленного срока годности;
соблюдение температурных условий транспортировки ветеринарных препаратов, кормовых добавок согласно НТД с записями индикаторов/датчиков температурного режима;
отсутствие веществ, включенных в перечень веществ, содержание которых недопустимо в ветеринарных препаратах, кормовых добавках, предусмотренный в приложении 4 к настоящим Правилам.
В случае несоответствия требованиям, указанным в настоящем пункте, ветеринарные препараты, кормовые добавки не принимаются.
31. При недостаточности материально-технической базы услугодателя для проведения регистрационных испытаний ветеринарных препаратов, кормовых добавок допускается привлечение соисполнителей для испытания ветеринарного препарата, кормовых добавок в лабораторных условиях или проведение испытания ветеринарного препарата, кормовых добавок в лабораторных условиях сотрудниками услугодателя на базе производителя с соответствующей материально-технической базой.

32. Ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын тіркеу сынақтарының нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын тіркеу сынақтарының нәтижелері туралы хаттаманы үш данада ресімдейді. Көрсетілетін қызметті беруші ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын тіркеу сынақтарының нәтижелері туралы хаттамаға қол қойған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде ведомствоға ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын тіркеу сынақтарының нәтижелері туралы хаттаманың екі данасын жібереді.
33. Ведомство ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын тіркеу сынақтарынан өткізу нәтижелері туралы хаттаманы алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын тіркеу сынақтарының нәтижелері туралы хаттаманың бір данасын жібереді.
3-тарау. Шағымдану тәртібі
34. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешіміне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші, ведомство, агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілуі мүмкін.
35. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
көрсетілетін қызметті берушінің, ведомствоның, уәкілетті органның – тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның – тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуына жатады.
36. Ведомствоның, уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес шағымды қарау мерзімі:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда он жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап үш жұмыс күні ішінде шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.

32. По результатам регистрационных испытаний ветеринарного препарата, кормовых добавок услугодатель оформляет протокол о результатах регистрационных испытаний ветеринарного препарата, кормовых добавок по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам в трех экземплярах. Услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня со дня подписания протокола о результатах регистрационных испытаний ветеринарного препарата, кормовых добавок направляет в ведомство два экземпляра протокола о результатах регистрационных испытаний ветеринарного препарата, кормовых добавок.
33. Ведомство в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения протокола регистрационных испытаний ветеринарного препарата, кормовых добавок направляет услугополучателю один экземпляр протокола о результатах регистрационных испытаний ветеринарного препарата, кормовых добавок.
Глава 3. Порядок обжалования
34. Жалоба на решение, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, ведомства, уполномоченного органа в области развития агропромышленного комплекса (далее – уполномоченный орган), в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
35. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению:
услугодателем, ведомством, уполномоченным органом – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
36. Срок рассмотрения жалобы ведомством, уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных услугах продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.

37. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
Ветеринариялық препараттарды,
жемшөп қоспаларын байқаудан
өткізу және тіркеу
сынақтарынан өткізу
қағидаларына
1-қосымша
"Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу және тіркеу сынақтарынан өткізу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – мемлекеттiк көрсетілетін қызмет)
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң "Ветеринариядағы ұлттық референттік орталық" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті (бұдан әрі – ведомство) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған күннен бастап және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу сәтіне дейін –2 (екі) жылға дейін
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу нәтижелері туралы хаттама және/немесе ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын тіркеу сынақтарынан өткізу нәтижелері туралы хаттама, не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Ақылы. Мемлекеттік қызметті көрсету құнын көрсетілетін қызметті беруші 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 116-бабы 1-тармағына және "Ветеринария туралы" 2002 жылғы 10 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабы 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес белгілейді және көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында және ғимараттарында орналастырылады.
7
Жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгілеген жұмыс уақыты кестесіне сай дүйсенбі-жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Белгіленген жұмыс уақыты ұзақтығының шегінен тыс өтініш қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді жұмыс уақыты кестесіне сай көрсетілетін қызметті беруші белгілейді.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету орнының мекенжайы Министрліктің www.moa.gov.kz интернет-ресурсындағы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі

37. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1 к Правилам
проведения апробации и
регистрационных испытаний
ветеринарных препаратов,
кормовых добавок
Стандарт государственной услуги "Проведение апробации и регистрационных испытании ветеринарного препарата и кормовых добавок" (далее – государственная услуга)
1
Наименование услугодателя
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный референтный центр по ветеринарии" Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через Комитет ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – ведомство)
3
Срок оказания государственной услуги
Со дня сдачи пакета документов услугополучателем и до момента получения результата оказания государственной услуги – до 2 (двух) лет.
4
Форма оказания государственной услуги
Бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Протокол о результатах апробации ветеринарного препарата, кормовых добавок и/или протокол о результатах регистрационных испытаний ветеринарного препарата, кормовых добавок, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Платно.
Стоимость оказания государственной услуги устанавливается услугодателем в соответствии с пунктом 1 статьи 116 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года и подпунктом 1) пункта 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии" и размещается на интернет-ресурсе и в помещениях услугодателя.
7
График работы
Услугодатель - с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9:00 до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9-00 до 17-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги за пределами установленной продолжительности рабочего времени устанавливается услугодателем согласно графику рабочего времени
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Адрес места оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе Министерства: www.moa.gov.kz, раздел "Государственные услуги"
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги

1) өтініш.
Бір ветеринариялық препараттың, жемшөп қоспаларының әртүрлі дәрілік нысандағы ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу және тірке сынақтарынан өткізу үшін көрсетілетін қызметті алушы дәрілік нысанның әр қайсысына өтінішті жеке ұсынады.
Бір ветеринариялық препараттың, жемшөп қоспаларының әртүрлі мөлшерлемелері, концентрациясы немесе көлемі бар, бірақ бір дәрілік нысандағы ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу және тіркеу сынақтарынан өткізу үшін көрсетілетін қызметті алушы байқаудан өткізуге және тіркеу сынақтарынан өткізуге ұсынылатын ветеринариялық препараттың, жемшөп қоспаларының барлық көлемдерін, мөлшерлемелерін немесе концентрациясын санамалайтын бір өтініш ұсынады;
2) жеке басын куәландыратын құжат және өкілдің өкілеттігін растайтын құжат (сәйкестендіру үшін).
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы ветеринариялық препаратты және жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу және тіркеу сынақтарынан өткізу нәтижелері туралы хаттаманы алу үшін ұсынған құжаттардың және/немесе оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты ветеринариялық препаратты және жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу және тіркеу сынақтарынан өткізу нәтижелері туралы хаттаманы алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы ветеринариялық препаратты және жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу және тіркеу сынақтарынан өткізу нәтижелері туралы хаттаманы алуға байланысты арнайы құқығынан айрылды.
10
Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, қойылатын өзге де талаптар
1. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыларға күту және қажетті құжаттарды дайындау кезінде жағдайлар жасалады (күтуге арналған креслолар, қажетті құжаттардың тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар стендтермен жарақталған, құжаттарды толтыруға арналған орындар), өртке қарсы қауіпсіздік шаралары қабылданады.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің ғимараттары физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандустары бар кіреберіспен жабдықталған.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің www.moa.gov.kz интернет-ресурсындағы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
Ветеринариялық препараттарды,
жемшөп қоспаларын байқаудан
өткізу және тіркеу
сынақтарынан өткізу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Өтініш
Ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізуді/тіркеу сынақтарынан өткізуді сұраймын (қажеттісінің астын сызу):
_______________________________________________________________
(ветеринариялық препараттың, жемшөп қоспаларының
_______________________________________________________________
саудалық (айрықша) атауы)

1) заявление.
Для проведения апробации и регистрационных испытаниях ветеринарных препаратов, кормовых добавок различных лекарственных форм одного и того же ветеринарного препарата, кормовых добавок услугополучатель представляет заявление на каждую лекарственную форму отдельно.
Для проведения апробации и регистрационных испытаниях ветеринарных препаратов, кормовых добавок одного и того же ветеринарного препарата, кормовых добавок с различными дозировками, концентрацией или объемом, но одной лекарственной формы услугополучатель представляет одно заявление, в котором перечисляет все объемы, дозы или концентрации ветеринарного препарата, кормовых добавок предоставляемого на апробацию и регистрационную испытанию ветеринарных препаратов, кормовых добавок;
2) документ, удостоверяющий личность и документ, подтверждающий полномочия представителя (для идентификации).
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения протокола о результатах апробации и регистрационных испытаний ветеринарного препарата и кормовых добавок, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения протокола о результатах апробации и регистрационных испытаний ветеринарного препарата и кормовых добавок;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением протокола о результатах апробации и регистрационных испытаний ветеринарного препарата и кормовых добавок.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1. Для оказания государственной услуги создаются условия для услугополучателей на время ожидания и подготовки необходимых документов (кресла для ожидания, места для заполнения документов, оснащенные стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения), принимаются меры противопожарной безопасности.
2. Здания услугодателя оборудованы входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.
3. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.moa.gov.kz, раздел "Государственные услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 2 к Правилам
проведения апробации и
регистрационных испытаний
ветеринарных препаратов,
кормовых добавок
Форма
Заявление
Прошу провести апробацию/регистрационные испытания ветеринарного препарата,
кормовых добавок (нужное подчеркнуть)
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(торговое (отличительное) название ветеринарного препарата, кормовых добавок)

1. Көрсетілетін қызметті алушы: ____________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі,
________________________________________________________________
заңды тұлғаның атауы)
2. Көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы, телефоны, факсы, банктік деректемелері:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
3. Көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендiру нөмiрi / бизнес-сәйкестендiру нөмiрi:
_______________________________________________________________
4. Ветеринариялық препарат, жемшөп қоспалары туралы мәліметтер:
1) құрамы: ______________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
2) дәрілік нысаны:_________________________________________________
_________________________________________________________________
3) тағайындау:____________________________________________________
_________________________________________________________________
__________________________________________________________________
5. Ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын әзірлеуші:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, заңды тұлғаның атауы, мекенжайы)
6. Ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын өндіруші:
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
____________________________________________________________________
заңды тұлғаның атауы, мекенжайы)
____________________________________________________________________
7. Көрсетілетін қызметті алушының өкілі:_________________________________
____________________________________________________________________
(өкілдің аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы, байланыс деректері)
Өтінім берілді: 20___жылғы "____" __________________
____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушынның не оның өкілінің қолы, аты, әкесінің аты (бар болса),
____________________________________________________________________
тегі)
Өтініш қабылданды: 20___ жылғы "_____" _______________________________
____________________________________________________________________
(өтінішті қабылдағанның қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және лауазымы)
Ветеринариялық препараттарды,
жемшөп қоспаларын байқаудан
өткізу және тіркеу
сынақтарынан өткізу
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Уәжді бас тарту
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті" мемлекеттік мекеме Сіздің 20___ жылғы _______________
(күні)
№ _______ өтінішіңізді қарастырып, келесіні хабарлайды.
________________________________________________________________
(бас тартудың негіздемесі)
_______________________ _________________________________________
(қол қоюшының лауазымы) (қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Жауапты орындаушы: ________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Байланыс телефоны: _______________________
Ветеринариялық препараттарды,
жемшөп қоспаларын байқаудан
өткізу және тіркеу
сынақтарынан өткізу
қағидаларына
4-қосымша
Ветеринариялық препараттардың, жемшөп қоспаларының құрамында болуға жол берілмейтін заттардың тізбесі

1. Услугополучатель ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________
физического лица, наименование юридического лица)
2. Адрес услугополучателя, телефон, факс, банковские реквизиты ________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
3. Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
услугополучателя_________________________________________________________
4. Сведения о ветеринарном препарате, кормовых добавках:
1)состав
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
2) лекарственная форма ___________________________________________________
________________________________________________________________________
3) назначение ____________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
5. Разработчик ветеринарного препарата, кормовых добавках __________________
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, наименование юридического лица, адрес)
6. Производитель ветеринарного препарата, кормовых добавках ________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, наименование
юридического лица, адрес)
7. Представитель услугополучателя _______________________________________
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность представителя, контактные
данные)
Заявление подано: "____" __________________ 20___ года
_______________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя либо его представителя)
Заявление принято: "_____" __________________ 20___ года
_______________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность, принявшего
заявление)
Приложение 3 к Правилам
проведения апробации и
регистрационных испытаний
ветеринарных препаратов,
кормовых добавок
Форма
Мотивированный отказ
Государственное учреждение "Комитет ветеринарного контроля и надзора
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" рассмотрев Ваше заявление от
________ 20 ___ года № ____________, сообщает следующее.
________________________________________________________________________
(обоснование отказа)
__________________________ _____________________________________________
(должность подписывающего) (подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Ответственный исполнитель: ________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Контактный телефон: _______________________
Приложение 4 к Правилам
проведения апробации и
регистрационных испытаний
ветеринарных препаратов,
кормовых добавок
Перечень веществ, содержание которых недопустимо в ветеринарных препаратах, кормовых добавках

1. Хлорамфеникол (левомицетин).
2. Нитрофурандар ( фуразолидонды қоса алғанда).
3. Нитроимидазолдар.
4. "Аристолохия" өсімдігінің компоненттері және одан алынатын дәрілік заттар (гомеопатиялық препараттарда өсімдік компоненттерін пайдалануды қоспағанда).
5. Хлороформ.
6. Хлорпромазин.
7. Колхицин.
8. Дапсон.
9. Карбадокс.
10. Олаквиндокс.
11. Стильбендер, стильбен туындылары, стильбен тұздары және олардың эфирлері.
12. Тиреостатики.
13. Анаболическалық стероидтар.
14. Бета-адреностимуляторлар (бета-агонистер).
15. Резорцил қышқылының лактондары және олардың туындылары.
16. Азаглинафарелин (уылдырығы адамдардың тағамына арналған албырт балықтар үшін).
17. Малахит жасылы (тауарлық балық үшін).
18. Кристалды күлгін (генцианвиолет) (тауарлық балық үшін).
19 Бриллиант жасыл (тауарлық балық үшін).
Ветеринариялық препараттарды,
жемшөп қоспаларын байқаудан
өткізу және тіркеу
сынақтарынан өткізу
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
____________________________
(зерттеу жүргізген ұйымның
атауы, аккредиттеу жөніндегі
белгілер мен деректер (бар
болса), мекенжайы, телефоны)
(Бет жағы)
Ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу нәтижелері туралы хаттама
20___ жылғы __ ____№ __
Өтінім беруші
Өтінім берушінің мекенжайы, телефоны, факсы
Ветеринариялық препарат, жемшөп қоспалары туралы мәліметтер
Жалпыға ортақ қабылданған атауы
Саудалық атауы
Құрамы
Дәрілік түрі
Тағайындау
Әзірлеуші
Өндіруші
Ветеринариялық препаратқа/жемшөп қоспаларына қоса беріледі
Сынаққа өтініш келіп түскен күні
Сынақ мақсаты
Зертхананың атауы, жүргізілген сынақтардың күні
(Сырт жағы)
Сараптама (сынақ) нәтижелері
№ _____________
Зерттеу/сынақ атауы
НТҚ-да көрсетілген зерттеу/ сынақ әдістері
Көрсеткіштердің нормаланатын мәндері
Зерттеу/сынақ нәтижелері
Сынақ нәтижелері бойынша қорытынды:
Комиссия мүшелері: ____________________________________
(қолы)
Ескертпе:
Сынақ өткізу шарттары:
Сараптама (сынақ) нәтижелері тек сыналған үлгілерге ғана жатады.
____________________________
Осы сынақ хаттамасы зерттеу/
сынақ жүргізген
ветеринариялық зертхананың
рұқсатынсыз толық немесе
ішінара көрсетілмейді, немесе
тираждалмайды.
Ветеринариялық препараттарды,
жемшөп қоспаларын байқаудан
өткізу және тіркеу
сынақтарынан өткізу
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
____________________________
(зерттеу жүргізген ұйымның
атауы, аккредиттеу жөніндегі
белгілер мен деректер (бар
болса), мекенжайы, телефоны)
(Бет жағы)
Ветеринариялық препаратты, жемшөп қоспаларын тіркеу сынақтарынан өткізу нәтижелері туралы хаттама
20___ жылғы __ ____№ __
Өтінім беруші
Өтінім берушінің мекенжайы, телефоны, факсы
Ветеринариялық препарат, жемшөп қоспасы туралы мәліметтер:
Жалпыға ортақ қабылданған атауы:
Саудалық атауы:
Құрамы:
Дәрілік түрі:
Тағайындау:
Әзірлеуші:
Өндіруші:
Ветеринариялық препаратқа/жемшөп қоспаларына қоса беріледі
Сынаққа өтініш келіп түскен күні
Сынақ мақсаты
Зертхананың атауы, жүргізілген сынақтардың күні
(Сырт жағы)
Сараптама (сынақ) нәтижелері
№ _____________
Зерттеу/сынақ атауы
НТҚ-да көрсетілген зерттеу/ сынақ әдістері
Көрсеткіштердің нормаланатын мәндері
Зерттеу/сынақ нәтижелері
Сынақ нәтижелері бойынша қорытынды:
Комиссия мүшелері: ____________________________________
(қолы)
Ескертпе:
Сынақ өткізу шарттары:
Сараптама (сынақ) нәтижелері тек сыналған үлгілерге ғана жатады.
____________________________
Осы сынақ хаттамасы зерттеу/
сынақ жүргізген
ветеринариялық зертхананың
рұқсатынсыз толық немесе
ішінара көрсетілмейді, немесе
тираждалмайды.

1. Хлорамфеникол (левомицетин).
2. Нитрофураны (включая фуразолидон).
3. Нитроимидазолы.
4. Компоненты растения "Аристолохия" и лекарственные средства из него (за исключением использования компонентов растения в гомеопатических препаратах).
5. Хлороформ.
6. Хлорпромазин.
7. Колхицин.
8. Дапсон.
9. Карбадокс.
10. Олаквиндокс.
11. Стильбены, производные стильбенов, соли стильбенов и их эфиры.
12. Тиреостатики.
13. Анаболические стероиды.
14. Бета-адреностимуляторы (бета-агонисты).
15. Лактоны резорциловой кислоты и их производные.
16. Азаглинафарелин (для лососевых рыб, икра которых предназначена в пищу людям).
17. Малахитовый зеленый (для товарной рыбы).
18. Кристаллический фиолетовый (генцианвиолет) (для товарной рыбы).
19. Бриллиантовый зеленый (для товарной рыбы).
Приложение 5 к Правилам
проведения апробации и
регистрационных испытаний
ветеринарных препаратов,
кормовых добавок
Форма
____________________________
(наименование организации
проводившей исследования,
знаки и данные по аккредитации
(при наличии), адрес, телефон)
(Лицевая сторона)
Протокол о результатах апробации ветеринарного препарата, кормовых добавок
№ __ от __ ____ 20___ год.
Заявитель
Адрес заявителя, телефон, факс
Сведения о ветеринарном препарате, кормовых добавках
Общепринятое название
Торговое название
Состав
Лекарственная форма
Назначение
Разработчик
Производитель
К ветеринарному препарату / кормовой добавке прилагается
Дата поступления заявления на испытания
Цель испытаний
Наименование лаборатории, дата проводимых испытаний
(Обратная страница)
Результаты экспертизы (испытаний)
№ _____________
Наименование исследований/испытаний
Методы исследований/
испытаний, указанных НТД
Нормируемые значения показателей
Результаты исследований/
испытаний
Заключение по результатам испытаний:
Члены комиссии: ___________________________________________________________
(подпись, имя, фамилия, отчество (при его наличии))
Примечание:
Условия проведения испытаний:
Результаты экспертизы (испытаний) относятся только к испытанным образцам.
____________________________
Настоящий протокол испытаний
не может быть полностью или
частично воспроизведен, или
тиражирован без разрешения
ветеринарной лаборатории,
проводившей исследования/
испытания.
Приложение 6 к Правилам
проведения апробации и
регистрационных испытаний
ветеринарных препаратов,
кормовых добавок
Форма
___________________________
(наименование организации
проводившей исследования,
знаки и данные по аккредитации
(при наличии), адрес, телефон)
(Лицевая сторона)
Протокол о результатах регистрационных испытаний ветеринарного препарата, кормовых добавок
№ __ от __ ____ 20___ год.
Заявитель
Адрес заявителя, телефон, факс
Сведения о ветеринарном препарате, кормовых добавках:
Общепринятое название:
Торговое название:
Состав:
Лекарственная форма:
Назначение:
Разработчик:
Производитель
К ветеринарному препарату / кормовой добавке прилагается
Дата поступления заявления на испытания
Цель испытаний
Наименование лаборатории, дата проводимых испытаний
(Обратная страница)
Результаты экспертизы (испытаний)
№ _____________
Наименование исследований/испытаний
Методы исследований/
испытаний, указанных НТД
Нормируемые значения показателей
Результаты исследований/
испытаний
Заключение по результатам испытаний:
Члены комиссии: ___________________________________________________________
(подпись)
Примечание:
Условия проведения испытаний:
Результаты экспертизы (испытаний) относятся только к испытанным образцам.
____________________________
Настоящий протокол испытаний
не может быть полностью или
частично воспроизведен, или
тиражирован без разрешения
ветеринарной лаборатории,
проводившей исследования/
испытания.