Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 10 сәуірдегі № ҚР ДСМ-37/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 14 сәуірде № 20381 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 16 қазандағы № ҚР ДСМ-134/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.10.2020 2020 № ҚР ДСМ-134/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексі 42-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің өзгерістер мен толықтыру енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Л. М. Ақтаеваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
Е. Биртанов
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-37/2020
бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің өзгерістер мен толықтыру енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
1. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 08.12.2020 № ҚР ДСМ-238/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Жоғары технологиялы медициналық қызметтер түрлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 28 желтоқсандағы № 1112 бұйрығында (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14630 болып тіркелген, 2017 жылғы 12 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған):
бұйрыққа қосымша осы тізбеге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений и дополнения в некоторые нормативные правовые акты Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 10 апреля 2020 года № ҚР ДСМ-37/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 апреля 2020 года № 20381. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 октября 2020 года № ҚР ДСМ-134/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 16.10.2020 № ҚР ДСМ-134/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 42 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов Министерства здравоохранения Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение.
2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республике Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Актаеву Л.М.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Е. Биртанов
Утвержден
приказом Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 апреля 2020 года
№ ҚР ДСМ-37/2020
Перечень нормативных правовых актов Министерства здравоохранения Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение
1. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 08.12.2020 № ҚР ДСМ-238/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В приказе Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 декабря 2016 года № 1112 "Об утверждении видов высокотехнологичных медицинских услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14630, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 12 января 2017 года):
приложение к приказу изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему перечню.

3. "Стационарлық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 қыркүйектегі № 761 бұйрығында (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12204 болып тіркелген, 2015 жылғы 6 қарашада "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Стационарлық көмек көрсету қағидаларында:
мынадай мазмұндағы 45-1-тармақпен толықтырылсын:

3. В приказе Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 сентября 2015 года № 761 "Об утверждении Правил оказания стационарной помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12204, опубликован в Информационно-правовой системе "Әділет" от 6 ноября 2015 года):
в Правилах оказания стационарной помощи, утвержденных указанным приказом:
дополнить пунктом 45-1 следующего содержания:

"45-1. Пациентте ЖТМҚ көрсету үшін медициналық көрсетілімдер болған кезде емдеуге жатқызу "Жоғары технологиялы медициналық қызметтерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 7 ақпандағы № 12 бұйрығына сәйкес жүзеге асырылады (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14868 болып тіркелген).".
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
миниистрлігінің өзгерістер мен
толықтыру енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 1112 бұйрығына
қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін жоғары технологиялы медициналық қызметтердің түрлері
Код
Жоғары технологиялы медициналық қызметтердің атауы
1

"45-1. При наличии у пациента медицинских показаний для оказания ВТМУ, госпитализация осуществляется в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 февраля 2017 года № 12 "Об утверждении правил предоставления высокотехнологичных медицинских услуг." (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14868).".
Приложение
к перечню нормативных
правовых актов Министерства
здравоохранения
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнение
Приложение
к приказу Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
от 28 декабря 2016 года № 1112
Виды высокотехнологичных медицинских услуг в рамках гарантированного объҰма бесплатной медицинской помощи при экстренной госпитализации
Код ВТМУ
Наименование ВТМУ
1