"Селекциялық жетістіктердің, өнертабыстардың, пайдалы модельдердің, өнеркәсіптік үлгілердің, тауар белгілерінің және тауар шығарылған жерлер атауларының, интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмелер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 28 тамыздағы № 1313 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 01-10/43-И бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 14 сәуірде № 20387 болып тіркелді
"Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-1-бабының 2-тармағының 2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының Патент Заңы" 1999 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабының 2-тармағының 2) тармақшасына, "Тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауар шығарылған жерлердің атаулары туралы" 1999 жылғы 26 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабының 2-тармағының 2) тармақшасына, "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" 2001 жылғы 29 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабының 2) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Селекциялық жетістіктердің, өнертабыстардың, пайдалы модельдердің, өнеркәсіптік үлгілердің, тауар белгілерінің және тауар шығарылған жерлер атауларының, интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмелер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 28 тамыздағы № 1313 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17327 болып тіркеліп, 2018 жылғы 7 қыркүйекте нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
Жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Селекциялық жетістіктердің, өнертабыстардың, пайдалы модельдердің, өнеркәсіптік үлгілердің, тауар белгілерінің және тауар шығарылған жерлер атауларының, интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмелер беру қағидаларын бекіту туралы қағидасы осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 августа 2018 года № 1313 "Об утверждении Правил предоставления выписок из Государственных реестров селекционных достижений, изобретений, полезных моделей, промышленных образцов, товарных знаков и наименований мест происхождения товаров, топологий интегральных микросхем"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 01-10/43-И. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 апреля 2020 года № 20387
В соответствии с подпунктом 2) пункта 2 статьи 3-1 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений", подпунктом 2) пункта 2 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "Патентный закон Республики Казахстан", подпунктом 2) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 26 июля 1999 года "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров" и подпунктом 2) статьи 4 Закона Республики Казахстан от 29 июня 2001 года "О правовой охране топологий интегральных микросхем" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 августа 2018 года № 1313 "Об утверждении Правил предоставления выписок из Государственных реестров селекционных достижений, изобретений, полезных моделей, промышленных образцов, товарных знаков и наименований мест происхождения товаров, топологий интегральных микросхем" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17327, опубликован 7 сентября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов), внести следующее изменение:
Правила предоставления выписок из Государственных реестров селекционных достижений, изобретений, полезных моделей, промышленных образцов, товарных знаков и наименований мест происхождения товаров, топологий интегральных микросхем, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 28 тамыздағы
№ 1313 бұйрығымен
бекітілген
Селекциялық жетістіктердің, өнертабыстардың, пайдалы модельдердің, өнеркәсіптік үлгілердің, тауар белгілерінің және тауар шығарылған жерлер атауларының, интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмелер беру қағидалары 1 тарау. Жалпы ережелер.
1. Осы Селекциялық жетістіктердің, өнертабыстардың, пайдалы модельдердің, өнеркәсіптік үлгілердің, тауар белгілерінің және тауар шығарылған жерлер атауларының, интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмелер беру қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-1-бабының 2-тармағының 2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының Патент Заңы" 1999 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабының 2-тармағының 2) тармақшасына, "Тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауар шығарылған жерлердің атаулары туралы" 1999 жылғы 26 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабының 2-тармағының 2) тармақшасына, "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" 2001 жылғы 29 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабының 2) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімінен, Өнертабыстардың мемлекеттік тізілімінен, Пайдалы модельдердің мемлекеттік тізілімінен, Өнеркәсіптік үлгілердің мемлекеттік тізілімінен, Тауар белгілерінің және тауар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінен, Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінен үзінді көшірмелер беру тәртібін белгілейді (бұдан әрі – Мемлекеттік тізілім), сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидада мынадай негізгі ұғымдар қолданылады:
1) Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімі - интегралдық микросхемалар тіркелген топологияларының мемлекеттік тізілімі;
2) құқық иеленушi - автор, оның мұрагерi, сондай-ақ заңға немесе шартқа байланысты алынған айрықша құқықты иеленушi кез келген жеке немесе заңды тұлға;

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции Республики Казахстан М. Бекетаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 августа 2018 года № 1313
Правила предоставления выписок из Государственных реестров селекционных достижений, изобретений, полезных моделей, промышленных образцов, товарных знаков и наименований мест происхождения товаров, топологий интегральных микросхем
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила предоставления выписок из Государственных реестров селекционных достижений, изобретений, полезных моделей, промышленных образцов, товарных знаков и наименований мест происхождения товаров, топологий интегральных микросхем (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 2) пункта 2 статьи 3-1 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений", подпунктом 2) пункта 2 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "Патентный закон Республики Казахстан", подпунктом 2) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 26 июля 1999 года "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров", подпунктом 2) статьи 4 Закона Республики Казахстан от 29 июня 2001 года "О правовой охране топологий интегральных микросхем" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и устанавливают порядок предоставления выписок из Государственного реестра селекционных достижений, Государственного реестра изобретений, Государственного реестра полезных моделей, Государственного реестра промышленных образцов, Государственного реестра товарных знаков, наименований мест происхождения товаров, Государственного реестра топологий интегральных микросхем Республики Казахстан (далее – Государственные реестры), а также определяют порядок оказания государственных услуг.
2. В Правилах используются следующие основные понятия:
1) Государственный реестр топологий интегральных микросхем - Государственный реестр зарегистрированных топологий интегральных микросхем;
2) правообладатель – автор, его наследник, а также любое физическое или юридическое лицо, которое обладает исключительным правом, полученным в силу закона или договора;

3) Өнеркәсіптік үлгілердің мемлекеттік тізілімі – тіркелген өнеркәсіптік үлгілердің мемлекеттік тізілімі;
4) Өнертабыстардың мемлекеттік тізілімі - тіркелген өнертабыстардың мемлекеттік тізілімі;
5) өтініш беруші – Қазақстан Республикасының Селекциялық жетістіктерінің, өнертабыстарының, пайдалы модельдерінің, өнеркәсіптік үлгілерінің, тауар белгілерінің және тауарлар шығарылған жер атауларының , интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінен үзінді көшірмені ұсынуға өтініш берген жеке немесе заңды тұлға;
6) ӨҮХК – Өнеркәсіптік үлгілердің халықаралық классификациясы;
7) Пайдалы модельдердің мемлекеттік тізілімі - тіркелген пайдалы модельдердің мемлекеттік тізілімі;
8) патенттік сенім білдірілген өкілдер – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілетті орган мен сараптама жасау ұйымы алдында өкілдік етуге құқық берілген Қазақстан Республикасының азаматтары;
9) патент иеленушi – патенттiң немесе қорғау құжатының иесi;
10) Селекциялық жетiстiктердiң мемлекеттiк тiзiлiмi - Қазақстан Республикасының қорғалатын өсiмдiк сорттарының мемлекеттiк тiзiлiмi мен Қазақстан Республикасының патенттер берiлген сорттарды, тұқымдарды қамтитын қорғалатын жануарлар тұқымдарының мемлекеттiк тiзiлiмi;
11) Тауар белгілерінің мемлекеттік тізілімі - Тіркелген тауар белгілерінің мемлекеттік тізілімі;
12) тауар белгісінің иесі (құқық иеленуші) немесе тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығының иесі - Заңға сәйкес тауар белгісіне айрықша құқыққа немесе тауар шығарылған жердің атауын пайдалануға айрықша құқыққа ие жеке немесе заңды тұлға;
13) Тауар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімі – Тіркелген тауардың шығарылған жерінің мемлекеттік тізімі;
14) мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы уәкілетті орган – мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық мемлекеттік орган;
15) ХПС – Халықаралық патенттік сыныптау;
16) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
17) "электрондық үкімет" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда көрсетілетін ақылы қызметтер көрсету шеңберінде төлемдер жүргізу туралы ақпаратты беру процесін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;

3) Государственный реестр промышленных образцов – Государственный реестр зарегистрированных промышленных образцов;
4) Государственный реестр изобретений – Государственный реестр зарегистрированных изобретений;
5) заявитель – физическое или юридическое лицо, обратившееся за предоставлением выписки из Государственного реестра селекционных достижений, изобретений, полезных моделей, промышленных образцов, товарных знаков и наименований мест происхождения товаров, топологий интегральных микросхем Республики Казахстан;
6) МКПО – Международная классификация промышленных образцов;
7) Государственный реестр полезных моделей – Государственный реестр зарегистрированных полезных моделей;
8) патентные поверенные – граждане Республики Казахстан, которым в соответствии с законодательством Республики Казахстан предоставлено право на представительство физических и юридических лиц перед уполномоченным органом и экспертной организацией;
9) патентообладатель - владелец патента или охранного документа;
10) Государственный реестр селекционных достижений - Государственный реестр Республики Казахстан охраняемых сортов растений и Государственный реестр Республики Казахстан охраняемых пород животных, которые включают сорта, породы, на которые выданы патенты;
11) Государственный реестр товарных знаков – Государственный реестр зарегистрированных товарных знаков;
12) владелец (правообладатель) товарного знака или владелец права пользования наименованием места происхождения товара – физическое или юридическое лицо, обладающее исключительным правом на товарный знак или исключительным правом пользования наименованием места происхождения товара в соответствии с Законом;
13) Государственный реестр наименований мест происхождения товаров - Государственный реестр зарегистрированных наименований мест происхождения товаров;
14) уполномоченный орган – центральный государственный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере оказания государственных услуг;
15) МПК – Международная патентная классификация;
16) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
17) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;

18) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терімі.
2 тарау. Тауар белгілерінің және тауар шығарылған жерлер атауларының, мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмелер беру тәртібі
3. "Тауар белгілері, тауар шығарылған жерлердің атаулары мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнымен көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және (немесе) заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы осы қағиданың 1-қосымшасына сәйкес қолдаухат жібереді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы қағиданың 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында (бұдан әрі – стандарт) келтірілген.
Төлем қолма-қол ақшасыз аударым тәсілімен көрсетілетін қызметті берушінің "newscab.kazpatent.kz" ақпараттық жүйесімен түйістірілген екінші деңгейлі банктің төлем шлюзі арқылы, осы қағиданың 3-қосымшасында көрсетілген банктік ревизиттер бойынша жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы жіберген кезде, мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранысты қабылдау күйі автоматты түрде "жеке кабинетте" көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған қолдаухат автоматты түрде көрсетілетін қызметті берушіге келіп түскен сәтте кіріс тіркеу нөмірі беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, жауапты орындаушы көрсетілген мерзімде осы қағиданың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қарау туралы дәлелді бас тартуды дайындайды, оған көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қол қояды және көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды.

18) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок предоставления выписок из Государственных реестров товарных знаков и наименований мест происхождения товаров
3. Государственная услуга "Предоставление выписки из государственных реестров товарных знаков, наименований мест происхождения товаров" (далее – государственная услуга) оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
4. Для получения государственной услуги физическое и (или) юридическое лицо (далее – услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала ходатайство согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в стандарте государственной услуги (далее – стандарт) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Оплата осуществляется безналичным способом через платежный шлюз банка второго уровня, интегрированного c информационной системой услугодателя newcab.kazpatent.kz, по банковским реквизитам, указанным в приложении 3 к настоящим Правилам.
При направлении услугополучателем заявления через портал в "личном кабинете" автоматически отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.
6. Ходатайству на оказание государственной услуги автоматически присваивается входящий регистрационный номер на момент поступления услугодателю.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов проверяет полноту представленных документов.
Сведения о документе, подтверждающем оплату, услугодатель получает из соответствующей государственной информационной системы через шлюз "Электронного правительства".
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, ответственный исполнитель в указанные сроки готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, который подписывает у руководителя услугодателя и направляет услугополучателю.

Құжаттар тізбесін ұсынған кезде көрсетілетін қызметті беруші 3 (үш) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" осы қағиданың 5 немесе 6-қосымшаларына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін немесе қолдаухатты одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды электрондық құжат нысанында жібереді.
7. Тауар таңбаларының, тауар шығарылған жерлердің атауларының мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмені ұсыну кезінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау негіздер болып табылады.
8. Ақпараттық жүйе істен шыққан жағдайда көрсетілетін қызметті беруші техникалық ақау анықталған сәттен бастап дереу "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторын мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы, өтініш бойынша әкімшілік құжаттың нөмірі және коды, немесе өтініштің бірегей сәйкестендіру нөмірі, әкімшілік құжаттың нөмірі және коды, немесе рұқсат құжатының бірегей сәйкестендіру нөмірі, көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі бойынша ақпаратты міндетті түрде көрсету арқылы, авторизациялау сәтінен бастап қатенің нақты уақытын көрсете отырып, қате пайда болған сәтке дейінгі қадамдық скриншоттарды қоса бере отырып бірыңғай қолдау қызметі sd@nitec.kz электрондық поштасына сұрау салуды жіберу арқылы хабардар етеді.
Көрсетілетін қызметті беруші ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтерді көрсету сатысы туралы деректердің мемлекеттік қызметтерді көрсетуді бақылаудың ақпараттық жүйесіне енгізілуін қамтамасыз етеді.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
9. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің шешіміне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына және (немесе) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

При предоставлении перечня документов услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней направляет в "личный кабинет" услуполучателя в форме электронного документа результат оказания государственной услуги согласно приложениям 5 или 6 в соответствии с настоящими Правилами либо мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении ходатайства.
7. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги при предоставлении выписки из государственных реестров товарных знаков, наименований мест происхождения товаров являются установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
8. В случае сбоя информационной системы услугодатель незамедлительно с момента обнаружения возникновения технических сбоев уведомляет оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" посредством направления запроса в единую службу поддержки по электронной почте sd@nitec.kz с обязательным предоставлением информации по наименованию государственной услуги, номера и кода административного документа заявления или уникального идентификационного номера заявления, номера и кода административного документа, или уникального идентификационного номера разрешительного документа, индивидуального идентификационного номера/бизнеса услугополучателя, с приложением пошаговых скриншотов с момента авторизации до момента возникновения ошибки с указанием точного времени ошибки.
Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросу оказания государственной услуги
9. Жалоба на решение, действия (бездействие) сотрудников структурных подразделений услугодателя может быть подана на имя руководителя услугодателя и (или) в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 25 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

10. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4 тарау. Селекциялық жетістіктердің, өнертабыстардың, пайдалы модельдердің, өнеркәсіптік үлгілердің, тауар белгілерінің және тауар шығарылған жерлер атауларының, интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмелер беру тәртібі
11. Мемлекеттік тізілімдерінен үзінділерді көрсетілетін қызметті беруші ұсынады.
Үзінді көшірмелерді алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің атына осы қағиданың 7-қосымшасына сәйкес селекциялық жетістіктердің, өнертабыстардың, пайдалы модельдердің, өнеркәсіптік үлгілердің, интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірме беру туралы қолдаухат беруі қажет.
12. Мемлекеттік тізілімнен үзінді көшірмені беру туралы өтініштің мерзімі 5 (бес) жұмыс күнін құрайды.
Тарау 5. Селекциялық жетістіктердің, өнертабыстардың, пайдалы модельдердің, өнеркәсіптік үлгілердің, интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмелер
13. Көрсетілетін қызметті беруші селекциялық жетістіктердің, өнертабыстардың, пайдалы модельдердің, өнеркәсіптік үлгілердің, интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімдерінен келесі үзінді көшірмелерді ұсынады:
1) Қағиданың 8-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Өнертабыстарының мемлекеттік тізілімінен үзінді көшірмелер;
2) Қағиданың 9-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Пайдалы модельдерінің мемлекеттік тізілімінен үзінді көшірмелер;
3) Қағиданың 10-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Өнеркәсіптік үлгілерінің мемлекеттік тізілімінен үзінді көшірмелер;
4) Қағиданың 11-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Селекциялық жетістіктерінің мемлекеттік тізілімінен үзінді көшірмелер;
7) Қағиданың 12-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Тауар белгісінің мемлекеттік тізілімінен жалпыға ортақ тауар белгісінен үзінді көшірмелер;
8) Қағиданың 13-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінен үзінді көшірмелер.
Селекциялық жетістіктердің,
өнертабыстардың, пайдалы
модельдердің, өнеркәсіптік
үлгілердің, тауар белгілерінің
және тауар шығарылған жерлер
атауларының, интегралдық
микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімдерінен үзінді көшірмелер
беру қағидасына
1-қосымша
Нысан
ҚОЛДАУХАТ тауар белгілерінің және тауар шығарылған жерлер атауларының, мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмелер беру туралы
Көрсетілетін қызметті алушы__________________________________
Мекенжайы: ________________________________________________
Зияткерлік меншік объектісінің түрі ____________________________
Тіркеу нөмірі немесе патент нөмірі _____________________________
Қосыша жолданған құжаттар тізімі:
Сенімхат (өтінішті өкілі арқылы ұсынған жағдайда).
Құқық иеленуші ____________ _________________________________
(ЭЦҚ) тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Патенттік сенім білдірілген өкіл немесе басқа да өкіл арқылы
____________ ________________________________________________
(ЭЦҚ) тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Селекциялық жетістіктердің,
өнертабыстардың, пайдалы
модельдердің, өнеркәсіптік
үлгілердің, тауар белгілерінің
және тауар шығарылған жерлер
атауларының,
интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімдерінен үзінді көшірмелер
беру қағидасына
2-қосымша
Нысан
"Тауар белгілері, тауар шығарылған жерлердің атаулары мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – "ҰЗМИ" РМК)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Құжаттар топтамасы ұсынылған күннен бастап
5 (бес) жұмыс күні ішінде
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Тауар белгілері, тауар шығарылған жерлердің атаулары мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмесін беру немесе негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері

10. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Порядок предоставления выписок из Государственных реестров селекционных достижений, изобретений, полезных моделей, промышленных образцов, топологий интегральных микросхем
11. Выписки из Государственных реестров предоставляются услугодателем.
Для получения выписок услугополучатель необходимо в адрес услугодателя представить ходатайство о предоставлении выписки из Государственных реестров селекционных достижений, изобретений, полезных моделей, промышленных образцов, топологий интегральных микросхем согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
12. Срок рассмотрения ходатайства о предоставлении выписки из Государственного реестра составляет 5 (пять) рабочих дней.
Глава 5. Выписки из Государственных реестров селекционных достижений, изобретений, полезных моделей, промышленных образцов, топологий интегральных микросхем
13. Услугодатель предоставляет из Государственных реестров селекционных достижений, изобретений, полезных моделей, промышленных образцов, топологий интегральных микросхем следующие выписки:
1) выписка из Государственного реестра изобретений Республики Казахстан согласно приложению 8 к Правилам;
2) выписка из Государственного реестра полезных моделей Республики Казахстан согласно приложению 9 к Правилам;
3) выписка из Государственного реестра промышленных образцов Республики Казахстан согласно приложению 10 к Правилам;
4) выписка из Государственного реестра селекционных достижений Республики Казахстан согласно приложению 11 к Правилам;
7) выписка из Государственного реестра товарных знаков Республики Казахстан общеизвестный товарный знак согласно приложению 12 к Правилам;
8) выписка из Государственного реестра топологий интегральных микросхем Республики Казахстан согласно приложению 13 к Правилам.
Приложение 1 к Правилам
предоставления выписок
из Государственных реестров
селекционных достижений,
изобретений, полезных моделей,
промышленных образцов,
товарных знаков и
наименований мест
происхождения товаров,
опологий интегральных
микросхем
Форма
ХОДАТАЙСТВО
о предоставлении выписки из Государственных реестров
товарных знаков и наименований мест происхождения товаров
Услугополучатель: _________________________________________________________
Адрес: ____________________________________________________________________
Вид объекта интеллектуальной собственности __________________________________
Номер регистрации или номер патента ________________________________________
Прилагаемый документ:
Доверенность (при подаче ходатайства через представителя).
Правообладатель
_________________ _________________________________________________________
(ЭЦП)                   фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Патентный поверенный или иной представитель
_________________ _________________________________________________________
(ЭЦП)
Приложение 2 к Правилам
предоставления выписок
з Государственных реестров
селекционных достижений,
изобретений, полезных моделей,
промышленных образцов,
товарных знаков и
наименований мест
происхождения товаров,
топологий интегральных
микросхем
Форма
Стандарт государственной услуги "Предоставление выписки из государственных реестров товарных знаков, наименований мест происхождения товаров"
1
Наименование услугодателя
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – РГП "НИИС")
2
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
5 (пяти) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача выписки из Государственных реестров товарных знаков, наименований мест происхождения товаров либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

"Тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Заңның 3-1 бабының 2-тармағына сәйкес бекітілетін және уәкілетті органның adilet.gov.kz және мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің www.kazpatent.kz ресми сайттарында орналастырылған тауар белгілерін, тауар шығарылған жерлердің атауларын қорғау саласындағы қызметтерге және бағаларға сәйкес ақылы негізде көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі

Государственная услуга оказывается на платной основе в соответствии с Ценами на услуги в области охраны товарных знаков и наименований мест происхождения товаров, утверждаемыми в соответствии с пунктом 2 статьи 3-1 Закона "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров", и размещаемыми на официальных сайтах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
7
График работы

1) Порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, құжаттарды қабылдау тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) Көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайы: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "ҰЗМИ" РМК-ның www.kazpatent.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізімі
осы қағиданың 1-қосымшасына сәйкес жеке және (немесе) заңды тұлғаның қолдаухаты.
Көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден төлемді растайтын құжат туралы ақпаратты алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
1) Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттiк қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға және бiрыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777 арқылы алуға мүмкіндігі бар;
2) мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпараттық қызметтердің байланыс телефондары уәкілетті органның www.adilet.gov.kz және көрсетілетін қызметті берушінің www.kazpatent.kz интернет-ресурстарында көрсетілген.
Селекциялық жетістіктердің,
өнертабыстардың, пайдалы
модельдердің, өнеркәсіптік
үлгілердің, тауар белгілерінің
және тауар шығарылған жерлер
атауларының,
интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімдерінен үзінді көшірмелер
беру қағидасына
3-қосымша
Нысан
Мемлекеттік баж төлеу үшін көрсетілетін қызметті берушінің қажетті банк деректемелері
Қабылдаушы: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шарушылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны

1) Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) Услугодатель - с понедельника по пятницу включительно с 9:00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе РГП "НИИС": www.kazpatent.kz в разделе "Государственные услуги".
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Ходатайство согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сведения о документе, подтверждающем оплату, услугодатель получает из соответствующей государственной информационной системы через шлюз "Электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777;
2)  контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
=
Приложение 3 к Правилам
предоставления выписок
из Государственных реестров
селекционных достижений,
изобретений, полезных моделей,
промышленных образцов,
товарных знаков
и наименований мест
происхождения товаров,
топологий интегральных
микросхем
Форма
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты услуг услугодателя
Получатель: Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан

Мекенжайы: 010000, Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Есіл ауданы, Қоғалжын тас жолы, 3Б ғимараты
БСН: 020940003199
КБЕ: 16
ТБК: 859
Банк атауы ЖСК БСК
"Нұрбанк" акционерлік қоғамы KZ8584905KZ006015415NURSKZKX
"Қазақстанның Халық Банкі" акционерлік қоғамы KZ386010111000288323
HSBKKZKX, KZ366017111000000792 HSBKKZKX
"Сбербанк" акционерлік қоғамының еншілес банкі KZ14914012203KZ0047J SABRKZKA
Нұр-Сұлтан қаласындағы "ForteBank" акционерлік қоғамының филиалы KZ1096503F0007611692IRTYKZKA
Селекциялық жетістіктердің,
өнертабыстардың, пайдалы
модельдердің, өнеркәсіптік
үлгілердің, тауар белгілерінің
және тауар шығарылған жерлер
атауларының,
интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімдерінен үзінді көшірмелер
беру қағидасына
4-қосымша
Нысан
"Тауар белгілері, тауар шығарылған жерлердің атаулары мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмесін беру" мемлекеттік қызметін көрсетуден бас тарту туралы ХАБАРЛАМА
"Ұлттық зияткерлік меншік интитуты" РМК "Тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасы Заңның _ бабының _ тармағына сәйкес "Тауар белгілері, тауар шығарылған жерлердің атаулары мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмесін беру" мемлекеттік қызметін көрсетуден бас тартады.
(ЭЦП)
Селекциялық жетістіктердің,
өнертабыстардың, пайдалы
модельдердің, өнеркәсіптік
үлгілердің, тауар белгілерінің
және тауар шығарылған жерлер
атауларының,
интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімдерінен үзінді көшірмелер
беру қағидасына
5-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ТАУАР БЕЛГІЛЕРІНІҢ МЕМЛЕКЕТТІК ТІЗІЛІМІНЕН ҮЗІНДІ КӨШІРМЕЛЕР
Үзінді көшірмелердің жасау күні:
Мәртебесі
(111) Кезекті тіркеу нөмірі: (210) Өтінім нөмірі:
(151) Тіркеу күні: (220) Өтінішті беру күні:
(450) Жариялау күні: (181) Қолданылу мерзімі:
(310)-(330) Басымдылықты қолданудың нөмірі мен күні:
(540) Тауар белгісінің суреті:
(591) Түстердің көрсеткіші:
(730) Иесі:
(740) Патенттік сенім білдірілген өкіл
Басқа өкіл
(511) Тауарлар мен қызметтердің тізімі
(526) Қорғауға жатқызылмайтын элементтер:
Өзгерту:
(ЭЦҚ)
Селекциялық жетістіктердің,
өнертабыстардың, пайдалы
модельдердің, өнеркәсіптік
үлгілердің, тауар белгілерінің
және тауар шығарылған жерлер
атауларының,
интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімдерінен үзінді көшірмелер
беру қағидасына
6-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ТАУАР ШЫҒАРЫЛҒАН ЖЕРЛЕРІНІҢ АТАУЛАРЫНЫҢ МЕМЛЕКЕТТІК ТІЗІЛІМІНЕН ҮЗІНДІ КӨШІРМЕЛЕР
Үзінді көшірмелердің жасау күні:
Мәртебесі
(111) Тіркеу нөмірі:
(151) Тіркеу күні:
(210) Өтінім нөмірі:
(220) Өтінім беру күні:
(730) Иесі:
(540) Атауы:
Тауардың шығарылған жері:
Тауар түрі:
(450) Жариялау күні:
(181) Қолданылу мерзімі:
Өзгерту:
(ЭЦҚ)
Селекциялық жетістіктердің,
өнертабыстардың, пайдалы
модельдердің, өнеркәсіптік
үлгілердің, тауар белгілерінің
және тауар шығарылған жерлер
атауларының,
интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімдерінен үзінді көшірмелер
беру қағидасына
7-қосымша
Нысан
ҚОЛДАУХАТ Селекциялық жетістіктердің, өнертабыстардың, пайдалы модельдердің, өнеркәсіптік үлгілердің, интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмелер беру туралы
Өтініш беруші _______________________________________________
Мекенжайы: ________________________________________________
Зияткерлік меншік объектісінің түрі ____________________________
Тіркеу нөмірі немесе патент нөмірі _____________________________
Қосыша жолданған құжат:
Сенімхат (өтінішті өкілі арқылы ұсынған жағдайда).
Құқық иегері ____________ __________ ____________________________
Қолы тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Патенттік сенім білдірілген өкіл немесе басқа да өкіл арқылы
____________ ________________________________________________
Қолы тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Селекциялық жетістіктердің,
өнертабыстардың, пайдалы
модельдердің, өнеркәсіптік
үлгілердің, тауар белгілерінің
және тауар шығарылған жерлер
атауларының,
интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімдерінен үзінді көшірмелер
беру қағидасына
8-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ӨНЕРТАБЫСТАРЫНЫҢ МЕМЛЕКЕТТІК ТІЗІЛІМІНЕН ҮЗІНДІ КӨШІРМЕЛЕР
Үзінді көшірмелердің жасау күні:
Мәртебесі:
(11) Қорғау құжатының нөмірі:
(12) Құжат түрінің сөздік нұсқасы:
(21) Өтінім нөмірі:
(22) Өтінішті беру күні:
(31, 32, 33) Басым деректер:
(51) ХПС:
(54) Атауы:
(73) Патент иесі:
(72) Автор (лар)
(74) Патенттік сенім білдірілген өкілдер
(85) Ұлттық фазаға халықаралық өтінімді аудару күні:
(86) Халықаралық өтінімді тіркеу нөмірі және халықаралық тіркеу күні:
(45) Бюллетеннің нөмірі мен күні:
Қолданылу мерзімі:
Өзгерту:
Директор тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Селекциялық жетістіктердің,
өнертабыстардың, пайдалы
модельдердің, өнеркәсіптік
үлгілердің, тауар белгілерінің
және тауар шығарылған жерлер
атауларының,
интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімдерінен үзінді көшірмелер
беру қағидасына
9-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ПАЙДАЛЫ МОДЕЛЬДЕРІНІҢ МЕМЛЕКЕТТІК ТІЗІЛІМІНЕН ҮЗІНДІ КӨШІРМЕЛЕР
Үзінді көшірмелердің жасау күні:
Мәртебесі:
(11) Қорғау құжатының нөмірі:
(12) Құжат түрінің сөздік нұсқасы:
(21) Өтінім нөмірі:
(22) Өтініш беру күні:
(31, 32, 33) Басым деректер:
(51) ХПС:
(54) Атауы:
(73) Патент иесі:
(72) Автор (лар):
(74) Патенттік сенім білдірілген өкілдер:
(85) Ұлттық фазаға халықаралық өтінімді аудару күні:
(86) Халықаралық өтінімді тіркеу нөмірі және халықаралық тіркеу күні:
(45) Бюллетеннің нөмірі мен күні:
Қолдану мерзімі:
Өзгерту:
Директор тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Селекциялық жетістіктердің,
өнертабыстардың, пайдалы
модельдердің, өнеркәсіптік
үлгілердің, тауар белгілерінің
және тауар шығарылған жерлер
атауларының,
интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімдерінен үзінді көшірмелер
беру қағидасына
10-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ӨНЕРКӘСІПТІК ҮЛГІЛЕРІНІҢ МЕМЛЕКЕТТІК ТІЗІЛІМІНЕН ҮЗІНДІ КӨШІРМЕЛЕР
Үзінді көшірмелердің жасау күні:
Мәртебесі:
(11) Қорғау құжатының нөмірі:
(12) Құжат түрінің сөздік нұсқасы:
(21) Өтінім нөмірі:
(22) Өтінішті беру күні:
(31, 32, 33) Басым деректер:
(51) ӨҮХК
(54) Өнеркәсіптік үлгілерінің атауы:
Суреті:
(73) Патент иесі
(72) Автор(лар)
(74) Патенттік сенім білдірілген өкілдер
(45) Бюллетеннің нөмірі мен күні:
Қолданылу мерзімі:
Өзгерту:
Директор тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Селекциялық жетістіктердің,
өнертабыстардың, пайдалы
модельдердің, өнеркәсіптік
үлгілердің, тауар белгілерінің
және тауар шығарылған жерлер
атауларының,
интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімдерінен үзінді көшірмелер
беру қағидасына
11-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ СЕЛЕКЦИЯЛЫҚ ЖЕТІСТІКТЕРІНІҢ МЕМЛЕКЕТТІК ТІЗІЛІМІНЕН ҮЗІНДІ КӨШІРМЕЛЕР
Үзінді көшірмелердің жасау күні:
Мәртебесі
(11) Қорғау құжатының нөмірі:
(12) Құжат түрінің сөздік нұсқасы:
(21) Өтінім нөмірі:
(22) Өтінішті беру күні:
(54) Атауы:
(73) Патент иесі:
(72) Автор (лар):
(74) Патенттік сенім білдірілген өкілдер:
(45) Бюллетеннің нөмірі мен күні:
Қолданылу мерзімі:
Өзгерту:
Директор тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Селекциялық жетістіктердің,
өнертабыстардың, пайдалы
модельдердің, өнеркәсіптік
үлгілердің, тауар белгілерінің
және тауар шығарылған жерлер
атауларының,
интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімдерінен үзінді көшірмелер
беру қағидасына
12-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ТАУАР БЕЛГІСІНІҢ МЕМЛЕКЕТТІК ТІЗІЛІМІНЕН ЖАЛПЫҒА ОРТАҚ ТАУАР БЕЛГІСІНЕН ҮЗІНДІ КӨШІРМЕЛЕР
Үзінді көшірмелердің жасау күні:
Мәртебесі:
(111) Кезекті тіркеу нөмірі: (210) Өтінім нөмірі:
(151) Тіркеу күні:
(152) Жалпыға бірдей белгілі деп тану күні: (220) Өтінішті беру күні:
(450) Жариялау күні: (181) Қолданылу мерзімі:
(540) Жалпыға бірдей тауар белгісінің суреті:
(591) Түстердің көрсеткіші:
(730) Иесі:
(740) Патенттік сенім білдірілген өкіл
Басқа өкіл
(511) Тауарлар мен қызметтердің тізімі:
Өзгерту:
Директор тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Селекциялық жетістіктердің,
өнертабыстардың, пайдалы
модельдердің, өнеркәсіптік
үлгілердің, тауар белгілерінің
және тауар шығарылған жерлер
атауларының,
интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімдерінен үзінді көшірмелер
беру қағидасына
13-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ИНТЕГРАЛДЫҚ МИКРОСХЕМАЛАР ТОПОЛОГИЯЛАРЫНЫҢ МЕМЛЕКЕТТІК ТІЗІЛІМІНЕН ҮЗІНДІ КӨШІРМЕЛЕР
Үзінді көшірмелердің жасау күні:
Мәртебесі:
(11) Тіркеу нөмірі (куәліктің) :
(12) Құжат түрінің сөздік нұсқасы:
(15) Тіркеу күні:
(21) Өтінім нөмірі:
(22) Өтінішті беру күні:
(54) Интегралдық микросхема топологиясының атауы:
(73) Құқық иеленуші:
(72) Автор (лар):
(45) Жариялау күні:
Директор тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)

Адрес: 010000, Республика Казахстан, город Нур-Султан, район Есиль, шоссе Коргалжын, здание 3Б
БИН: 020940003199
КБЕ: 16
КНП: 859
Наименование банка ИИК БИК:
Акционерное общество "Нурбанк" KZ8584905KZ006015415NURSKZKX
Акционерное общество "Народный Банк Казахстана" KZ386010111000288323 HSBKKZKX, KZ366017111000000792 HSBKKZKX
Дочерний банк акционерного общество "Сбербанк" KZ14914012203KZ0047J SABRKZKA
Филиал акционерного общество "ForteBank" в городе Нур-Султан KZ1096503F0007611692IRTYKZKA
Приложение 4 к Правилам
предоставления выписок
из Государственных реестров
селекционных достижений,
изобретений, полезных моделей,
промышленных образцов,
товарных знаков и
наименований мест
происхождения товаров,
топологий интегральных
микросхем
Форма
УВЕДОМЛЕНИЕ об отказе в оказании государственной услуги "Предоставление выписки из государственных реестров товарных знаков, наименований мест происхождения товаров"
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" в соответствии с пунктом _ статьи _ Закона Республики Казахстан "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров" отказывает в оказании государственной услуги "Предоставление выписки из государственных реестров товарных знаков, наименований мест происхождения товаров".
(ЭЦП)
Приложение 5 к Правилам
предоставления выписок
из Государственных реестров
селекционных достижений,
зобретений, полезных моделей,
промышленных образцов,
товарных знаков и
наименований мест
происхождения товаров,
топологий интегральных
микросхем
Форма
ВЫПИСКА ИЗ ГОСУДАРСТВЕННОГО РЕЕСТРА ТОВАРНЫХ ЗНАКОВ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Дата формирования выписки:
Статус:
(111) Порядковый номер регистрации:
(210) Номер заявки:
(151) Дата регистрации:
(220) Дата подачи заявки:
(450) Дата публикации:
(181) Срок действия регистрации:
(310)-(330) Номер и дата приоритетной заявки:
(540) Изображение товарного знака:
(591) Указание цветов:
(730) Владелец:
(740) Патентный поверенный
Иной представитель
(511) Перечень товаров и услуг:
(526) Неохраноспособные элементы:
Изменение:
(ЭЦП)
Приложение 6 к Правилам
предоставления выписок
из Государственных реестров
селекционных достижений,
изобретений, полезных моделей,
промышленных образцов,
товарных знаков и
наименований мест
происхождения товаров,
топологий интегральных
микросхем
Форма
ВЫПИСКА ИЗ ГОСУДАРСТВЕННОГО РЕЕСТРА НАИМЕНОВАНИЙ МЕСТ ПРОИСХОЖДЕНИЯ ТОВАРОВ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Дата формирования выписки:
Статус:
(111) Номер регистрации
(151) Дата регистрации
(210) Номер заявки
(220) Дата подачи заявки
(730) Владелец
(540) Наименование
Место происхождения товара
Вид товара
(450) Дата публикации:
(181) Срок действия
Изменение:
(ЭЦП)
Приложение 7 к Правилам
предоставления выписок
из Государственных реестров
селекционных достижений,
изобретений, полезных моделей,
промышленных образцов,
товарных знаков и
наименований мест
происхождения товаров,
топологий интегральных
микросхем
Форма
ХОДАТАЙСТВО
о предоставлении выписки из Государственных реестров
селекционных достижений, изобретений, полезных моделей,
промышленных образцов, топологий интегральных микросхем
Заявитель: ________________________________________________________________
Адрес: ____________________________________________________________________
Вид объекта интеллектуальной собственности __________________________________
Номер регистрации или номер патента _________________________________________
Прилагаемый документ:
Доверенность (при подаче ходатайства через представителя).
Правообладатель
_________________ _________________________________________________________
(подпись)                   фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Патентный поверенный или иной представитель
_________________ _________________________________________________________
(подпись)                   фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 8 к Правилам
предоставления выписок
из Государственных реестров
селекционных достижений,
изобретений, полезных моделей,
промышленных образцов,
товарных знаков и
наименований мест
происхождения товаров,
топологий интегральных
микросхем
Форма
ВЫПИСКА ИЗ ГОСУДАРСТВЕННОГО РЕЕСТРА ИЗОБРЕТЕНИЙ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Дата формирования выписки:
Статус:
(11) Номер охранного документа
(12) Словесное обозначение вида документа
(21) Номер заявки
(22) Дата подачи заявки
(31, 32, 33) Приоритетные данные
(51) МПК
(54) Название
(73) Патентообладатель
(72) Автор(ы)
(74) Патентные поверенные
(85) Дата перевода международной заявки на национальную фазу
(86) Регистрационный номер международной заявки и дата международной подачи
(45) Номер и дата бюллетеня
Срок действия
Изменение:
Директор фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 9 к Правилам
предоставления выписок
из Государственных реестров
селекционных достижений,
изобретений, полезных моделей,
промышленных образцов,
товарных знаков и
наименований мест
происхождения товаров,
топологий интегральных
микросхем
Форма
ВЫПИСКА ИЗ ГОСУДАРСТВЕННОГО РЕЕСТРА ПОЛЕЗНЫХ МОДЕЛЕЙ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Дата формирования выписки:
Статус:
(11) Номер охранного документа
(12) Словесное обозначение вида документа
(21) Номер заявки
(22) Дата подачи заявки
(31, 32, 33) Приоритетные данные
(51) МПК
(54) Название
(73) Патентообладатель
(72) Автор(ы)
(74) Патентные поверенные
(85) Дата перевода международной заявки на национальную фазу
(86) Регистрационный номер международной заявки и дата международной подачи
(45) Номер и дата бюллетеня
Срок действия
Изменение:
Директор фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 10 к Правилам
предоставления выписок
из Государственных реестров
селекционных достижений,
изобретений, полезных моделей,
промышленных образцов,
товарных знаков и
наименований мест
происхождения товаров,
топологий интегральных
микросхем
Форма
ВЫПИСКА ИЗ ГОСУДАРСТВЕННОГО РЕЕСТРА ПРОМЫШЛЕННЫХ ОБРАЗЦОВ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Дата формирования выписки:
Статус:
(11) Номер охранного документа
(12) Словесное обозначение вида документа
(21) Номер заявки
(22) Дата подачи заявки
(31, 32, 33) Приоритетные данные
(51) МКПО
(54) Название промышленного образца
Изображение
(73) Патентообладатель
(72) Автор(ы)
(74) Патентные поверенные
(45) Номер и дата бюллетеня
Срок действия
Изменение:
Директор фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 11 к Правилам
предоставления выписок
из Государственных реестров
селекционных достижений,
изобретений, полезных моделей,
промышленных образцов,
товарных знаков и
наименований мест
происхождения товаров,
топологий интегральных
микросхем
Форма
ВЫПИСКА ИЗ ГОСУДАРСТВЕННОГО РЕЕСТРА СЕЛЕКЦИОННЫХ ДОСТИЖЕНИЙ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Дата формирования выписки:
Статус:
(11) Номер охранного документа
(12) Словесное обозначение вида документа
(21) Номер заявки
(22) Дата подачи заявки
(54) Название
(73) Патентообладатель
(72) Автор(ы)
(74) Патентные поверенные
(45) Номер и дата бюллетеня
Срок действия
Изменение:
Директор фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 12 к Правилам
предоставления выписок
из Государственных реестров
селекционных достижений,
изобретений, полезных моделей,
промышленных образцов,
товарных знаков и
наименований мест
происхождения товаров,
топологий интегральных
микросхем
Форма
ВЫПИСКА ИЗ ГОСУДАРСТВЕННОГО РЕЕСТРА ТОВАРНЫХ ЗНАКОВ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ОБЩЕИЗВЕСТНЫЙ ТОВАРНЫЙ ЗНАК
Дата формирования выписки:
Статус:
(111) Порядковый номер регистрации:
(220) Дата подачи заявки:
(151) Дата регистрации:
(152) Дата признания общеизвестным
(181) Срок действия регистрации:
(450) Дата публикации:
(540) Изображение общеизвестного товарного знака:
(591) Указание цветов:
(730) Владелец:
(740) Патентный поверенный
Иной представитель
(511) Перечень товаров и услуг:
Изменение:
Директор фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 13 к Правилам
предоставления выписок
из Государственных реестров
селекционных достижений,
изобретений, полезных моделей,
промышленных образцов,
товарных знаков и
наименований мест
происхождения товаров,
топологий интегральных
микросхем
Форма
ВЫПИСКА ИЗ ГОСУДАРСТВЕННОГО РЕЕСТРА ТОПОЛОГИЙ ИНТЕГРАЛЬНЫХ МИКРОСХЕМ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Дата формирования выписки:
Статус:
(11) Номер регистрации (свидетельства):
(12) Словесное обозначение вида документа
(15) Дата регистрации:
(21) Номер заявки:
(22) Дата подачи заявки:
(54) Наименование топологии интегральной микросхемы:
(73) Правообладатель:
(72) Автор(ы):
(45) Дата публикации:
Директор фамилия, имя, отчество (при его наличии)