2, 3- тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Кадр саясатының субъектілері Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің және оның қарамағындағы ведомстволарының аумақтық органдарының, мамандандырылған күзет қызметінің, жоғары оқу орындарының (бұдан әрі – ішкі істер органдарының аумақтық бөліністері) бірінші басшылары және олардың орынбасарлары болып табылады.
3. Кадр саясатының субъектілерін бағалау объектілері ішкі істер органдарының аумақтық бөліністері болып табылады.";
2, 3, 4, 5 және 6-тараудың тақырыптары мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. "Адам ресурстарын пайдалану тиімділігі" өлшемшарты;
"3-тарау. "Ішкі істер органдарының қызметкерлерін оқыту" өлшемшарты;
"4-тарау. "Тәртіпті, заңдылықты сақтау және сыбайлас жемқорлық
профилактикасы жөніндегі жұмыстың тиімділігі" өлшемшарты;
"5-тарау. "Кәсіби даярлық деңгейі" өлшемшарты;
"6-тарау. "Кадр саясатының субъектілерін қорытынды бағалау";
Жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарында кәсіби құзыреттерді, негізгі көрсеткіштерді және бәсекеге қабілеттілік көрсеткіш есебін айқындау қағидалары мен әдістерінде:
Көрсетілген Қағидаларға 1-қосымшаға 8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
8
Кәсіби әдептілік және ІІО-ның корпоративтік мәдениетін ұстаушылық
"Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Әдептілік нормаларын және мінез-құлық қағидаларын одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" (бұдан әрі - Әдеп кодексі) Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Әдеп кодексінің нормаларын білу және түсіну. Эмоциялық күрделі қызметтік жағдайларда байсалдылығын, тактикалығын және Әдеп кодексінің басқа да талаптарын (халыққа (арнайы контенгентке), әріптестеріне және басшылығына қатысты) көрсету қабілеті.
ІІО имидждік саясатының ережелерін білу және түсіну.
ІІО қызметтік этикасының, құпиялылық режимінің және имидждік саясатының талаптарын сақтай отырып, жалпы және арнайы қызметтік мәселелер бойынша халық өкілдерімен, арнайы контенгентпен ауызша байланыста болу (әңгімелесу) қабілеті.
";
Көрсетілген Қағидаларға 2-қосымшаға 8- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
8
Кәсіби әдептілік және ІІО-ның корпоративтік мәдениетін ұстаушылық
"Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Әдептілік нормаларын және мінез-құлық қағидаларын одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" (бұдан әрі - Әдеп кодексі) Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Әдеп кодексінің нормаларын білу және түсіну. Эмоциялық күрделі қызметтік жағдайларда байсалдылығын, тактикалығын және Әдеп кодексінің басқа да талаптарын (халыққа (арнайы контенгентке), әріптестеріне және басшылығына қатысты) көрсету қабілеті.
ІІО имидждік саясатының ережелерін білу және түсіну.
ІІО қызметтік этикасының, құпиялылық режимінің және имидждік саясатының талаптарын сақтай отырып, жалпы және арнайы қызметтік мәселелер бойынша халық өкілдерімен, арнайы контенгентпен ауызша байланыста болу (әңгімелесу) қабілеті.
";

пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"2. Субъектами кадровой политики являются первые руководители и их заместители ведомств, территориальных органов, находящихся в ведении Министерства внутренних дел Республики Казахстан и его ведомств, специализированной службы охраны, высших учебных заведений (далее – территориальные подразделения органов внутренних дел).
3. Объектами оценки субъектов кадровой политики являются территориальные подразделения органов внутренних дел.";
заголовок глав 2, 3, 4, 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Критерий "Эффективность использования человеческих ресурсов"
"Глава 3. Критерий "Обучение сотрудников органов внутренних дел"
"Глава 4. Критерий "Эффективность работы по соблюдению дисциплины, законности и профилактики коррупции"
"Глава 5. Критерий "Уровень профессиональной подготовки"
"Глава 6. Итоговая оценка субъектов кадровой политики";
В Правилах и методах определения профессиональных компетенций, ключевых показателей и расчета показателя конкурентоспособности в органах внутренних дел Республики Казахстан, утвержденный вышеуказанным приказом:
пункт 8 приложения 1 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"
8
Профессиональная этичность и приверженность корпоративной культуре ОВД
Знание и понимание норм Этического кодекса государственных служащих Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 "О мерах по дальнейшему совершенствованию этических норм и правил поведения государственных служащих Республики Казахстан" (далее – Этический кодекс). Способность проявлять сдержанность, тактичность и другие требования Этического кодекса (по отношению к населению (спецконтенгенту), коллегам и руководству) в эмоционально сложных служебных ситуациях.
Знание и понимание положений иммиджевой политики ОВД.
Способность поддерживать вербальный контакт (разговор) с представителями населения, спецконтенгента по общим и специальным служебным вопросам с соблюдением требований служебной этики, режима секретности и иммиджевой политики ОВД.
";
пункт 8 приложения 2 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"
8
Профессиональная этичность и приверженность корпоративной культуре ОВД
Знание и понимание норм Этического кодекса государственных служащих Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 "О мерах по дальнейшему совершенствованию этических норм и правил поведения государственных служащих Республики Казахстан" (далее – Этический кодекс).
Способность проявлять сдержанность, тактичность и другие требования Этического кодекса.
Способность поддерживать вербальный контакт (разговор) с представителями населения (спецконтенгента) по общим и специальным служебным вопросам с соблюдением требований служебной этики, режима секретности и иммиджевой политики ОВД.
";

Көрсетілген Қағидаларға 3-қосымшаға 8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
8
Кәсіби әдептілік және ІІО-ның корпоративтік мәдениетін ұстаушылық
"Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Әдептілік нормаларын және мінез-құлық қағидаларын одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" (бұдан әрі - Әдеп кодексі) Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Әдеп кодексінің нормаларын білу және түсіну. Эмоциялық күрделі қызметтік жағдайларда байсалдылығын, тактикалығын және Әдеп кодексінің басқа да талаптарын (халыққа (арнайы контенгентке), әріптестеріне және басшылығына қатысты) көрсету қабілеті.
ІІО имидждік саясатының ережелерін білу және түсіну.
ІІО қызметтік этикасының, құпиялылық режимінің және имидждік саясатының талаптарын сақтай отырып, жалпы және арнайы қызметтік мәселелер бойынша халық өкілдерімен, арнайы контенгентпен ауызша байланыста болу (әңгімелесу) қабілеті.
Әдеп кодексінің ережелерін баяндау және түсіндіру. Осы көрсеткішке сәйкес келуіне бағалау психофизиологиялық куәландыру және сипаттайтын материалдар негізінде жүзеге асырылады. ІІО имидждік саясатының мазмұны, маңызы, мақсаттары мен міндеттері туралы сұрақтарға жауап беру. Жұртшылық өкілінің (арнайы контенгенттің) мінез-құлқын еліктейтін лауазымды адамның сұрақтарына жауап беру.
";
Көрсетілген Қағидаларға 4-қосымшаға 8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
8
Кәсіби әдептілік және ІІО-ның корпоративтік мәдениетін ұстаушылық
"Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Әдептілік нормаларын және мінез-құлық қағидаларын одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" (бұдан әрі - Әдеп кодексі) Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Әдеп кодексінің нормаларын білу және түсіну. Эмоциялық күрделі қызметтік жағдайларда байсалдылығын, тактикалығын және Әдеп кодексінің басқа да талаптарын (халыққа (арнайы контенгентке), әріптестеріне және басшылығына қатысты) көрсету қабілеті.
ІІО имидждік саясатының ережелерін білу және түсіну.
ІІО қызметтік этикасының, құпиялылық режимінің және имидждік саясатының талаптарын сақтай отырып, жалпы және арнайы қызметтік мәселелер бойынша халық өкілдерімен, арнайы контенгентпен ауызша байланыста болу (әңгімелесу) қабілеті..
Әдеп кодексінің ережелерін баяндау және түсіндіру. Осы көрсеткішке сәйкес келуіне бағалау психофизиологиялық куәландыру және сипаттайтын материалдар негізінде жүзеге асырылады.
ІІО имидждік саясатының мазмұны, маңызы, мақсаттары мен міндеттері туралы сұрақтарға жауап беру. Жұртшылық өкілінің (арнайы контенгенттің) мінез-құлқын еліктейтін лауазымды адамның сұрақтарына жауап беру.
";

пункт 8 приложения 3 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"
8
Профессиональная этичность и приверженность корпоративной культуре ОВД
Знание и понимание норм Этического кодекса государственных служащих Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 "О мерах по дальнейшему совершенствованию этических норм и правил поведения государственных служащих Республики Казахстан" (далее – Этический кодекс). Способность проявлять сдержанность, тактичность и другие требования Этического кодекса.
(по отношению к населению (спецконтенгенту), коллегам и руководству) в эмоционально сложных служебных ситуациях.
Знание и понимание положений иммиджевой политики ОВД.
Способность поддерживать вербальный контакт (разговор) с представителями населения, спецконтенгента по общим и специальным служебным вопросам с соблюдением требований служебной этики, режима секретности и иммиджевой политики ОВД.
Изложение и разъяснение положений Этического кодекса.
Оценка на соответствие данному показателю осуществляется на основании заключения психофизиологического освидетельствования и характеризующих материалов.
Ответы на вопросы о содержании, значении, целях и задачах иммиджевой политики ОВД.
Ответы на вопросы должностного лица, имитирующего поведение представителя общественности (спецконтенгента).
";
пункт 8 приложения 4 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"
8
Профессиональная этичность и приверженность корпоративной культуре ОВД
Знание и понимание норм Этического кодекса государственных служащих Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 "О мерах по дальнейшему совершенствованию этических норм и правил поведения государственных служащих Республики Казахстан" (далее – Этический кодекс). Способность проявлять сдержанность, тактичность и другие требования Этического кодекса (по отношению к населению (спецконтенгенту), коллегам и руководству) в эмоционально сложных служебных ситуациях.
Знание и понимание положений иммиджевой политики ОВД.
Способность поддерживать вербальный контакт (разговор) с представителями населения, спецконтенгента по общим и специальным служебным вопросам с соблюдением требований служебной этики, режима секретности и иммиджевой политики ОВД.
Изложение и разъяснение положений Этического кодекса.
Оценка на соответствие данному показателю осуществляется на основании заключения психофизиологического освидетельствования и характеризующих материалов.
Ответы на вопросы о содержании, значении, целях и задачах иммиджевой политики ОВД.
Ответы на вопросы должностного лица, имитирующего поведение представителя общественности (спецконтенгента).
";

Көрсетілген Қағидаларға 5-қосымшаға 8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
8
Кәсіби әдептілік және ІІО-ның корпоративтік мәдениетін ұстаушылық
"Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Әдептілік нормаларын және мінез-құлық қағидаларын одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" (бұдан әрі - Әдеп кодексі) Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Әдеп кодексінің нормаларын білу және түсіну. Эмоциялық күрделі қызметтік жағдайларда байсалдылығын, тактикалығын және Әдеп кодексінің басқа да талаптарын (халыққа (арнайы контенгентке), әріптестеріне және басшылығына қатысты) көрсету қабілеті.
ІІО имидждік саясатының ережелерін білу және түсіну.
ІІО қызметтік этикасының, құпиялылық режимінің және имидждік саясатының талаптарын сақтай отырып, жалпы және арнайы қызметтік мәселелер бойынша халық өкілдерімен, арнайы контенгентпен ауызша байланыста болу (әңгімелесу) қабілеті.
Тестілеуден өту.
Осы көрсеткішке сәйкес келуіне бағалау психофизиологиялық куәландыру және сипаттайтын материалдар негізінде жүзеге асырылады.
Жұртшылық өкілінің (арнайы контенгенттің) мінез-құлқын еліктейтін лауазымды адамның сұрақтарына жауап беру.
".
Жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары қызметкерлерінің мансаптық өсу жүйесі мен өлшемшартында:
1, 2, және 3-тараудың тақырыптары мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер"
"2-тарау. ІІО қызметкерлерінің кәсіби дамуы"
"3-тарау. ІІО қызметкерлерінің мансаптық өсуі".
4. "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарында конкурстық негізде орналасатын басшы лауазымдар тізбесін және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарында жоғары тұрған басшы лауазымдарға конкурс өткізу шарттары мен қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 28 қыркүйектегі № 671 бұйрығына (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17724 болып тіркелді, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 16 қарашада жарияланды):
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарында конкурстық негізде орналасатын басшы лауазымдар тізбесінде:
1-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің кейбір
бұйрықтарына өзгерістер
енгізілетін тізбесіне
қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 18.03.2025 № 200 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

пункт 8 приложения 5 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"
8
Профессиональная этичность и приверженность корпоративной культуре ОВД
Знание и понимание норм Этического кодекса государственных служащих Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 "О мерах по дальнейшему совершенствованию этических норм и правил поведения государственных служащих Республики Казахстан" (далее – Этический кодекс). Способность проявлять сдержанность, тактичность и другие требования Этического кодекса.
Способность поддерживать вербальный контакт (разговор) с представителями населения (спецконтенгента) по общим и специальным служебным вопросам с соблюдением требований служебной этики, режима секретности и иммиджевой политики ОВД.
Прохождение тестирования.
Оценка на соответствие данному показателю осуществляется на основании заключения психофизиологического освидетельствования и характеризующих материалов.
Ответы на вопросы должностного лица, имитирующего поведение представителя общественности (спецконтенгента).
".
в Системе и критерии карьерного роста сотрудников органов внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
заголовок глав 1, 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения"
"Глава 2. Профессиональное развитие сотрудников ОВД"
"Глава 3. Карьерный рост сотрудников ОВД.".
4. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 сентября 2018 года № 671 "Об утверждении Перечня руководящих должностей в органах внутренних дел Республики Казахстан, замещаемых на конкурсной основе, Условия и Правила проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности в органах внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17724, опубликован 16 ноября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан):
в Перечне руководящих должностей в органах внутренних дел Республики Казахстан, замещаемых на конкурсной основе, утвержденном указанным приказом:
подпункт 2) пункта 1 исключить;
подпункт 2) пункта 2 исключить.
Приложение
к Перечню некоторых приказов
Министра внутренних дел
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 1
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 26 ноября 2015 года № 966
Перечень руководящих должностей органов внутренних дел Республики Казахстан подлежащих ротации
Сноска. Приложение утратило силу приказом Министра внутренних дел РК от 18.03.2025 № 200 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).