Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 15 сәуірдегі № 328 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 16 сәуірде № 20411 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің өзгерістер енгізіліп отырған кейбір бұйрықтардың қоса берілетін тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Кадр саясаты департаменті (А.М. Сайтбеков) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ҚазақстанРеспубликасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Кадр саясаты департаментіне (А.М. Сайтбеков) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрі
Е. Тургумбаев
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 15 сәуірдегі
№ 328 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының ротацияға жататын басшылық лауазымдардың тізбесін және оларды ауыстыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 26 қарашадағы № 966 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12558 болып тіркелді, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйеде 2016 жылғы 13 қаңтарда жарияланды):
2. Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының ротацияға жататын басшылық лауазымдардың тізбесі осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер органдарының басшылық лауазымдарына ротация жүргізу қағидаларында:
2 және 3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Жыл сайын төртінші тоқсанда Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Кадр саясаты департаменті осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес алдағы жылы ротациялауға жататын басшылардың тізімін қалыптастырады және Ішкі істер министрі бекітеді.

О внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 15 апреля 2020 года № 328. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 апреля 2020 года № 20411
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра внутренних дел Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Департаменту кадровой политики Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Сайтбеков А.М.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан и Департамент кадровой политики Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Сайтбеков А.М.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Тургумбаев
Утвержден приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 15 апреля 2020 года № 328
Перечень некоторых приказов Министра внутренних дел Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 ноября 2015 года № 966 "Об утверждении Перечня руководящих должностей органов внутренних дел Республики Казахстан, подлежащих ротации и Правил проведения их перемещения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12558, опубликован 13 января 2016 года в Информационно-правовой системе "Әділет"):
Перечень руководящих должностей органов внутренних дел Республики Казахстан подлежащих ротации, утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему Перечню;
в Правилах проведения ротации руководящих должностей органов внутренних дел Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"2. Ежегодно в четвертом квартале Департамент кадровой политики Министерства внутренних дел Республики Казахстан формирует список руководителей согласно приложению 1 к настоящему приказу подлежащих ротации в предстоящем году и утверждается Министром внутренних дел.

3. Басшыларды жоспарлы ротациялауды біліктілік талаптарына сәйкес келуін, әскери-дәрігерлік комиссиясының медициналық куәландыру нәтижелерін және ротациялауға кедергі болатын негіздердің жоқтығын растайтын құжаттарды ескере отырып, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Кадр саясаты департаменті ұсынымдары негізінде уәкілетті адам жүргізеді.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 23 сәуірдегі Заңына сәйкес ротацияланатын қызметкерлерге көтерме жәрдемақы төленеді, көлікпен жүруге және жеке мүлкін тасымалдауға кеткен шығындары өтеледі.".
2. "Ішкі істер органдарының кадр резервін қалыптастыру, кадр резервіне қойылатын қызметкерлердің біліктілігіне қойылатын талаптарды және кадр резервіне қойылған қызметкерлердің ведомстволық деректер банкімен жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 02 желтоқсандағы № 977 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12598 болып тіркелді, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 13 қаңтарда жарияланды):
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер органдарының кадр резервін қалыптастыру, кадр резервіне қойылатын қызметкерлердің біліктілігіне қойылатын талаптарды және кадр резервіне қойылған қызметкерлердің ведомстволық деректер банкімен жұмыс істеу қағидаларында:
1, 2 және 3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер"
"2-тарау. Кадр резервін қалыптастыру"
"3-тарау. Кадр резервіне қойылатын қызметкерлердің біліктілігіне қойылатын талаптар";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Кадр резервіне қою үшін кандидаттарды іріктеу кезінде "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы 2011 жылғы 6 қантардағы Заңына (бұдан әрі-Заң) сәйкес біліктілік талаптары сақталады, сондай-ақ мыналар:
1) қызметкердің бәсекеге қабілеттілігінің көрсеткіші;
2) болжанған қызмет түрі бойынша тиісті кәсіптік даярлығының және жұмыс тәжірибесінің болуы;
3) тиісті басшылар санаттарының қызметін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі;
4) денсаулық жағдайы;
5) кәсіптік қайта даярлау мен біліктілігін арттыру нәтижелері ескеріледі.";
4 және 5 тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4–тарау. Кадр резервіне қою және кадр резервінен шығару"
"5–тарау. Ішкі істер органдарының кадр резервіне қойылған қызметкерлердің ведомстволық деректер банкімен жұмыс істеу";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

3. Плановая ротация руководителей проводится уполномоченным лицом на основании рекомендаций Департамента кадровой политики Министерства внутренних дел Республики Казахстан, с учетом соответствия квалификационным требованиям, результатов медицинского освидетельствования военно-врачебной комиссией и документов подтверждающих отсутствие оснований препятствующих ротации.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Ротируемым сотрудникам выплачивается подъемное пособие, возмещаются затраты за проезд на транспорте и за перевозку собственного имущества в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 апреля 2014 года "Об органах внутренних дел Республики Казахстан.".
2. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 декабря 2015 года № 977 "Об утверждении Правил формирования кадрового резерва, требований к квалификации сотрудников, зачисляемых в кадровый резерв, и работы с ведомственным банком данных сотрудников, зачисленных в кадровый резерв органов внутренних дел" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12598, опубликован 13 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах формирования кадрового резерва, требований к квалификации сотрудников, зачисляемых в кадровый резерв, и работы с ведомственным банком данных сотрудников, зачисленных в кадровый резерв органов внутренних дел Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1, 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения"
"Глава 2. Формирование кадрового резерва"
"Глава 3 Требование к квалификации сотрудников, зачисляемых в кадровый резерв";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. При зачислении в кадровый резерв соблюдаются квалификационные требования в соответствии с Законом Республики Казахстан "О правоохранительной службе" от 6 января 2011 года (далее - Закон), а также учитывается следующее:
1) показатель конкурентоспособности сотрудника;
2) наличие соответствующей профессиональной подготовки и опыта работы по предлагаемому виду деятельности;
3) знание нормативных правовых актов, регламентирующих деятельность соответствующей службы;
4) состояние здоровья;
5) результаты профессиональной переподготовки и повышения квалификации.";
Заголовок глав 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Зачисление в кадровый резерв и исключение из кадрового резерва"
"Глава 5. Работа с ведомственным банком данных сотрудников, зачисленных в кадровый резерв в органах внутренних дел";
пункт 15 изложить в следующей редакции:

"15. Қылмыстық-атқару жүйесі, төтенше жағдайлар комитеттері, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астананың және көліктегі полиция департаменттері, ІІМ білім беру ұйымдары (бұдан әрі-аумақтық ІІО), мемлекеттік мекемелерінің кадр қызметтері электрондық нұсқада кадр резервіне қойылған қызметкерлердің тізімдерін комитет төрағалары мен аумақтық ІІО бастықтарының лауазымдар номенклатурасы бойынша қалыптастырады.".
3. "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарындағы кадр саясатын іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 07 желтоқсандағы № 998 бұйрығына (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12679 болып тіркелді, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 13 қаңтарда жарияланды):
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының кадрмен қамтамасыз ету және кадр саясаты субъектілерінің жұмыс сапасы нәтижелерін бағалау әдістемесінде:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2, 3- тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Кадр саясатының субъектілері Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің және оның қарамағындағы ведомстволарының аумақтық органдарының, мамандандырылған күзет қызметінің, жоғары оқу орындарының (бұдан әрі – ішкі істер органдарының аумақтық бөліністері) бірінші басшылары және олардың орынбасарлары болып табылады.
3. Кадр саясатының субъектілерін бағалау объектілері ішкі істер органдарының аумақтық бөліністері болып табылады.";
2, 3, 4, 5 және 6-тараудың тақырыптары мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. "Адам ресурстарын пайдалану тиімділігі" өлшемшарты;
"3-тарау. "Ішкі істер органдарының қызметкерлерін оқыту" өлшемшарты;
"4-тарау. "Тәртіпті, заңдылықты сақтау және сыбайлас жемқорлық
профилактикасы жөніндегі жұмыстың тиімділігі" өлшемшарты;
"5-тарау. "Кәсіби даярлық деңгейі" өлшемшарты;
"6-тарау. "Кадр саясатының субъектілерін қорытынды бағалау";
Жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарында кәсіби құзыреттерді, негізгі көрсеткіштерді және бәсекеге қабілеттілік көрсеткіш есебін айқындау қағидалары мен әдістерінде:
Көрсетілген Қағидаларға 1-қосымшаға 8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
8
Кәсіби әдептілік және ІІО-ның корпоративтік мәдениетін ұстаушылық
"Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Әдептілік нормаларын және мінез-құлық қағидаларын одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" (бұдан әрі - Әдеп кодексі) Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Әдеп кодексінің нормаларын білу және түсіну. Эмоциялық күрделі қызметтік жағдайларда байсалдылығын, тактикалығын және Әдеп кодексінің басқа да талаптарын (халыққа (арнайы контенгентке), әріптестеріне және басшылығына қатысты) көрсету қабілеті.
ІІО имидждік саясатының ережелерін білу және түсіну.
ІІО қызметтік этикасының, құпиялылық режимінің және имидждік саясатының талаптарын сақтай отырып, жалпы және арнайы қызметтік мәселелер бойынша халық өкілдерімен, арнайы контенгентпен ауызша байланыста болу (әңгімелесу) қабілеті.
";

"15. Кадровые службы комитетов уголовно – исполнительной системы, чрезвычайных ситуаций, департаментов полиции областей, городов республиканского значения, столицы и на транспорте, организаций образования МВД (далее – территориальных ОВД), организаций образования МВД, государственных учреждений в электронном формате формируют списки сотрудников, зачисленных в кадровый резерв, по номенклатуре должностей председателей комитетов и начальников территориальных ОВД.".
3. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 7 декабря 2015 года № 998"О некоторых поросах реализации кадровой политики в органах внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12679, опубликован 13 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Методике оценки результатов кадрового обеспечения и качества работы субъектов кадровой политики органов внутренних дел Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"2. Субъектами кадровой политики являются первые руководители и их заместители ведомств, территориальных органов, находящихся в ведении Министерства внутренних дел Республики Казахстан и его ведомств, специализированной службы охраны, высших учебных заведений (далее – территориальные подразделения органов внутренних дел).
3. Объектами оценки субъектов кадровой политики являются территориальные подразделения органов внутренних дел.";
заголовок глав 2, 3, 4, 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Критерий "Эффективность использования человеческих ресурсов"
"Глава 3. Критерий "Обучение сотрудников органов внутренних дел"
"Глава 4. Критерий "Эффективность работы по соблюдению дисциплины, законности и профилактики коррупции"
"Глава 5. Критерий "Уровень профессиональной подготовки"
"Глава 6. Итоговая оценка субъектов кадровой политики";
В Правилах и методах определения профессиональных компетенций, ключевых показателей и расчета показателя конкурентоспособности в органах внутренних дел Республики Казахстан, утвержденный вышеуказанным приказом:
пункт 8 приложения 1 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"
8
Профессиональная этичность и приверженность корпоративной культуре ОВД
Знание и понимание норм Этического кодекса государственных служащих Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 "О мерах по дальнейшему совершенствованию этических норм и правил поведения государственных служащих Республики Казахстан" (далее – Этический кодекс). Способность проявлять сдержанность, тактичность и другие требования Этического кодекса (по отношению к населению (спецконтенгенту), коллегам и руководству) в эмоционально сложных служебных ситуациях.
Знание и понимание положений иммиджевой политики ОВД.
Способность поддерживать вербальный контакт (разговор) с представителями населения, спецконтенгента по общим и специальным служебным вопросам с соблюдением требований служебной этики, режима секретности и иммиджевой политики ОВД.
";

Көрсетілген Қағидаларға 2-қосымшаға 8- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
8
Кәсіби әдептілік және ІІО-ның корпоративтік мәдениетін ұстаушылық
"Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Әдептілік нормаларын және мінез-құлық қағидаларын одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" (бұдан әрі - Әдеп кодексі) Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Әдеп кодексінің нормаларын білу және түсіну. Эмоциялық күрделі қызметтік жағдайларда байсалдылығын, тактикалығын және Әдеп кодексінің басқа да талаптарын (халыққа (арнайы контенгентке), әріптестеріне және басшылығына қатысты) көрсету қабілеті.
ІІО имидждік саясатының ережелерін білу және түсіну.
ІІО қызметтік этикасының, құпиялылық режимінің және имидждік саясатының талаптарын сақтай отырып, жалпы және арнайы қызметтік мәселелер бойынша халық өкілдерімен, арнайы контенгентпен ауызша байланыста болу (әңгімелесу) қабілеті.
";
Көрсетілген Қағидаларға 3-қосымшаға 8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
8
Кәсіби әдептілік және ІІО-ның корпоративтік мәдениетін ұстаушылық
"Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Әдептілік нормаларын және мінез-құлық қағидаларын одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" (бұдан әрі - Әдеп кодексі) Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Әдеп кодексінің нормаларын білу және түсіну. Эмоциялық күрделі қызметтік жағдайларда байсалдылығын, тактикалығын және Әдеп кодексінің басқа да талаптарын (халыққа (арнайы контенгентке), әріптестеріне және басшылығына қатысты) көрсету қабілеті.
ІІО имидждік саясатының ережелерін білу және түсіну.
ІІО қызметтік этикасының, құпиялылық режимінің және имидждік саясатының талаптарын сақтай отырып, жалпы және арнайы қызметтік мәселелер бойынша халық өкілдерімен, арнайы контенгентпен ауызша байланыста болу (әңгімелесу) қабілеті.
Әдеп кодексінің ережелерін баяндау және түсіндіру. Осы көрсеткішке сәйкес келуіне бағалау психофизиологиялық куәландыру және сипаттайтын материалдар негізінде жүзеге асырылады. ІІО имидждік саясатының мазмұны, маңызы, мақсаттары мен міндеттері туралы сұрақтарға жауап беру. Жұртшылық өкілінің (арнайы контенгенттің) мінез-құлқын еліктейтін лауазымды адамның сұрақтарына жауап беру.
";
Көрсетілген Қағидаларға 4-қосымшаға 8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
8
Кәсіби әдептілік және ІІО-ның корпоративтік мәдениетін ұстаушылық
"Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Әдептілік нормаларын және мінез-құлық қағидаларын одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" (бұдан әрі - Әдеп кодексі) Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Әдеп кодексінің нормаларын білу және түсіну. Эмоциялық күрделі қызметтік жағдайларда байсалдылығын, тактикалығын және Әдеп кодексінің басқа да талаптарын (халыққа (арнайы контенгентке), әріптестеріне және басшылығына қатысты) көрсету қабілеті.
ІІО имидждік саясатының ережелерін білу және түсіну.
ІІО қызметтік этикасының, құпиялылық режимінің және имидждік саясатының талаптарын сақтай отырып, жалпы және арнайы қызметтік мәселелер бойынша халық өкілдерімен, арнайы контенгентпен ауызша байланыста болу (әңгімелесу) қабілеті..
Әдеп кодексінің ережелерін баяндау және түсіндіру. Осы көрсеткішке сәйкес келуіне бағалау психофизиологиялық куәландыру және сипаттайтын материалдар негізінде жүзеге асырылады.
ІІО имидждік саясатының мазмұны, маңызы, мақсаттары мен міндеттері туралы сұрақтарға жауап беру. Жұртшылық өкілінің (арнайы контенгенттің) мінез-құлқын еліктейтін лауазымды адамның сұрақтарына жауап беру.
";

пункт 8 приложения 2 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"
8
Профессиональная этичность и приверженность корпоративной культуре ОВД
Знание и понимание норм Этического кодекса государственных служащих Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 "О мерах по дальнейшему совершенствованию этических норм и правил поведения государственных служащих Республики Казахстан" (далее – Этический кодекс).
Способность проявлять сдержанность, тактичность и другие требования Этического кодекса.
Способность поддерживать вербальный контакт (разговор) с представителями населения (спецконтенгента) по общим и специальным служебным вопросам с соблюдением требований служебной этики, режима секретности и иммиджевой политики ОВД.
";
пункт 8 приложения 3 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"
8
Профессиональная этичность и приверженность корпоративной культуре ОВД
Знание и понимание норм Этического кодекса государственных служащих Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 "О мерах по дальнейшему совершенствованию этических норм и правил поведения государственных служащих Республики Казахстан" (далее – Этический кодекс). Способность проявлять сдержанность, тактичность и другие требования Этического кодекса.
(по отношению к населению (спецконтенгенту), коллегам и руководству) в эмоционально сложных служебных ситуациях.
Знание и понимание положений иммиджевой политики ОВД.
Способность поддерживать вербальный контакт (разговор) с представителями населения, спецконтенгента по общим и специальным служебным вопросам с соблюдением требований служебной этики, режима секретности и иммиджевой политики ОВД.
Изложение и разъяснение положений Этического кодекса.
Оценка на соответствие данному показателю осуществляется на основании заключения психофизиологического освидетельствования и характеризующих материалов.
Ответы на вопросы о содержании, значении, целях и задачах иммиджевой политики ОВД.
Ответы на вопросы должностного лица, имитирующего поведение представителя общественности (спецконтенгента).
";
пункт 8 приложения 4 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"
8
Профессиональная этичность и приверженность корпоративной культуре ОВД
Знание и понимание норм Этического кодекса государственных служащих Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 "О мерах по дальнейшему совершенствованию этических норм и правил поведения государственных служащих Республики Казахстан" (далее – Этический кодекс). Способность проявлять сдержанность, тактичность и другие требования Этического кодекса (по отношению к населению (спецконтенгенту), коллегам и руководству) в эмоционально сложных служебных ситуациях.
Знание и понимание положений иммиджевой политики ОВД.
Способность поддерживать вербальный контакт (разговор) с представителями населения, спецконтенгента по общим и специальным служебным вопросам с соблюдением требований служебной этики, режима секретности и иммиджевой политики ОВД.
Изложение и разъяснение положений Этического кодекса.
Оценка на соответствие данному показателю осуществляется на основании заключения психофизиологического освидетельствования и характеризующих материалов.
Ответы на вопросы о содержании, значении, целях и задачах иммиджевой политики ОВД.
Ответы на вопросы должностного лица, имитирующего поведение представителя общественности (спецконтенгента).
";

Көрсетілген Қағидаларға 5-қосымшаға 8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
8
Кәсіби әдептілік және ІІО-ның корпоративтік мәдениетін ұстаушылық
"Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Әдептілік нормаларын және мінез-құлық қағидаларын одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" (бұдан әрі - Әдеп кодексі) Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Әдеп кодексінің нормаларын білу және түсіну. Эмоциялық күрделі қызметтік жағдайларда байсалдылығын, тактикалығын және Әдеп кодексінің басқа да талаптарын (халыққа (арнайы контенгентке), әріптестеріне және басшылығына қатысты) көрсету қабілеті.
ІІО имидждік саясатының ережелерін білу және түсіну.
ІІО қызметтік этикасының, құпиялылық режимінің және имидждік саясатының талаптарын сақтай отырып, жалпы және арнайы қызметтік мәселелер бойынша халық өкілдерімен, арнайы контенгентпен ауызша байланыста болу (әңгімелесу) қабілеті.
Тестілеуден өту.
Осы көрсеткішке сәйкес келуіне бағалау психофизиологиялық куәландыру және сипаттайтын материалдар негізінде жүзеге асырылады.
Жұртшылық өкілінің (арнайы контенгенттің) мінез-құлқын еліктейтін лауазымды адамның сұрақтарына жауап беру.
".
Жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары қызметкерлерінің мансаптық өсу жүйесі мен өлшемшартында:
1, 2, және 3-тараудың тақырыптары мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер"
"2-тарау. ІІО қызметкерлерінің кәсіби дамуы"
"3-тарау. ІІО қызметкерлерінің мансаптық өсуі".
4. "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарында конкурстық негізде орналасатын басшы лауазымдар тізбесін және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарында жоғары тұрған басшы лауазымдарға конкурс өткізу шарттары мен қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 28 қыркүйектегі № 671 бұйрығына (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17724 болып тіркелді, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 16 қарашада жарияланды):
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарында конкурстық негізде орналасатын басшы лауазымдар тізбесінде:
1-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің кейбір
бұйрықтарына өзгерістер
енгізілетін тізбесіне
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 26 қарашадағы
№ 966 бұйрығына
1- қосымша
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының ротацияға жататын басшылық лауазымдардың тізбесі

пункт 8 приложения 5 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"
8
Профессиональная этичность и приверженность корпоративной культуре ОВД
Знание и понимание норм Этического кодекса государственных служащих Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 "О мерах по дальнейшему совершенствованию этических норм и правил поведения государственных служащих Республики Казахстан" (далее – Этический кодекс). Способность проявлять сдержанность, тактичность и другие требования Этического кодекса.
Способность поддерживать вербальный контакт (разговор) с представителями населения (спецконтенгента) по общим и специальным служебным вопросам с соблюдением требований служебной этики, режима секретности и иммиджевой политики ОВД.
Прохождение тестирования.
Оценка на соответствие данному показателю осуществляется на основании заключения психофизиологического освидетельствования и характеризующих материалов.
Ответы на вопросы должностного лица, имитирующего поведение представителя общественности (спецконтенгента).
".
в Системе и критерии карьерного роста сотрудников органов внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
заголовок глав 1, 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения"
"Глава 2. Профессиональное развитие сотрудников ОВД"
"Глава 3. Карьерный рост сотрудников ОВД.".
4. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 сентября 2018 года № 671 "Об утверждении Перечня руководящих должностей в органах внутренних дел Республики Казахстан, замещаемых на конкурсной основе, Условия и Правила проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности в органах внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17724, опубликован 16 ноября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан):
в Перечне руководящих должностей в органах внутренних дел Республики Казахстан, замещаемых на конкурсной основе, утвержденном указанным приказом:
подпункт 2) пункта 1 исключить;
подпункт 2) пункта 2 исключить.
Приложение
к Перечню некоторых приказов
Министра внутренних дел
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 1
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 26 ноября 2015 года № 966
Перечень руководящих должностей органов внутренних дел Республики Казахстан подлежащих ротации

1. Ішкі істер министрлігі Өңірлік әскери-тергеу басқармасының бастығы.
2. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың, Көліктегі полиция департаментінің бастығы.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың, Көліктегі полиция департаменттері бастықтарының бірінші орынбасарлары.
4. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың, Көліктегі полиция департаменттері бастықтарының орынбасарлары.
5. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың, Көліктегі полиция департаментінің, қалалық, аудандық, желілік полиция басқармасының (бөлімінің) бастығы.
6. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың, Көліктегі полиция департаменті Өзіндік қауіпсіздік басқармасының бастығы.
7. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың Қылмыстық-атқару жүйесі департаментінің бастығы.
8. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың Төтенше жағдайлар департаментінің бастығы.
9. Ішкі істер министрлігі Академиясының бастығы.
10. Оқу орталығының бастығы.

1. Начальник регионального военно-следственного управления Министерства внутренних дел.
2. Начальник Департамента полиции областей, городов республиканского значения и столицы, на транспорте.
3. Первый заместитель начальника Департамента полиции областей, городов республиканского значения и столицы, на транспорте.
4. Заместитель начальника Департамента полиции областей, городов республиканского значения и столицы, на транспорте.
5. Начальник городского, районного, линейного, управления (отдела) полиции Департамента полиции областей, городов республиканского значения и столицы, на транспорте;
6. Начальник управления собственной безопасности Департамента полиции областей, городов республиканского значения и столицы, на транспорте.
7. Начальник Департамента уголовно-исполнительной системы областей, городов республиканского значения, столицы.
8. Начальник Департамента по чрезвычайным ситуациям областей, городов республиканского значения, столицы.
9. Начальник Академии Министерства внутренних дел.
10. Начальник учебного центра.