"Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалар басшыларымен, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерімен емтихан тапсыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 қарашадағы № 1100 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 10 сәуірдегі № 196 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 16 сәуірде № 20418 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалар басшыларымен, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерімен емтихан тапсыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 қарашадағы № 1100 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12479 болып тіркелген, 2015 жылғы 29 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалар басшыларымен, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерімен емтихан тапсыру қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін атқарушы
К. Ускенбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2020 жылғы 10 сәуірдегі
№ 196 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
20___ жылғы "___" __________
№ ___ бұйрығымен
бекітілген
Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалар басшыларымен, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерімен емтихан тапсыру қағидалары 1-тарау. Жалпы ережелер

О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 1100 "Об утверждении Правил сдачи экзаменов руководителями юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членами постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц"
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 апреля 2020 года № 196. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 апреля 2020 года № 20418
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 1100 "Об утверждении Правил сдачи экзаменов руководителями юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членами постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12479, опубликован 29 декабря 2015 года в Информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Правила сдачи экзаменов руководителями юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членами постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц, утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
К. Ускенбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 10 апреля 2020 года № 196
Утверждены
приказом исполняющего
обязанности Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 25 ноября 2015 года № 1100
Правила сдачи экзаменов руководителями юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членами постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц
Глава 1. Общие положения

1. Осы Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалар басшыларымен, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерімен емтихан тапсыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Азаматтық қорғау туралы" 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 79-бабының 8-тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалар басшыларымен, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерімен емтихан тапсыру (бұдан әрі – ТЖЕК) тәртібін айқындайды.
2. Емтихан тапсыру өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы білімін бағалау үшін жүргізіледі.
3. Емтихан тапсыратын адамның таңдауы бойынша емтихан тапсыру үш жылда бір рет мемлекеттік немесе орыс тілдерінде тестілеу нысанында жүзеге асырылады.
4. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) емтихан комиссиясы – емтихан тапсырушы адамдардан емтихан қабылдау үшін уәкілетті орган құрған комиссия;
2) емтихан тапсырушы адам – заңды тұлғаның басшысы немесе ТЖЕК мүшелері;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты - процестің сипаттамасын, нысанын, мазмұнын және қызмет көрсету нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтер;
4) өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғаның басшысы (бұдан әрі – заңды тұлғаның басшысы) – бірінші басшы (басқарма төрағасы, Бас директор, директор); ұйымның бас инженері (басқарма төрағасының өндіріс жөніндегі орынбасары, бас директордың өндіріс жөніндегі орынбасары, директордың өндіріс жөніндегі орынбасары), өнеркәсіптік қауіпсіздікке жауапты құрылым басшысы;
5) өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік саясатқа басшылықты және салааралық үйлестіруді, оны әзірлеуді және іске асыруды жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
6) ТЖЕК мүшелері – заңды тұлға ТЖЕК құрамына енгізген адам.
5. Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалардың басшылары, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерінің білімін тексеру мемлекеттік көрсетілетін қызметін болып табылады (бұдан – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Идустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) осы Қағидаларға сәйкес көрсетеді.

1. Настоящие Правила сдачи экзаменов руководителями юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членами постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 8 статьи 79 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок сдачи экзаменов руководителей юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членов постоянно действующих экзаменационных комиссий (далее - ПДЭК) указанных юридических лиц.
2. Сдача экзаменов проводится для оценки знаний в области промышленной безопасности.
3. Сдача экзаменов осуществляется один раз в три года в форме тестирования на государственном или русском языках по выбору экзаменуемых лиц.
4. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) экзаменационная комиссия – комиссия, создаваемая уполномоченным органом для приема экзаменов у экзаменуемых лиц;
2) экзаменуемое лицо – руководитель юридического лица или член ПДЭК;
3) стандарт государственной услуги – перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги;
4) руководители юридического лица, декларирующего промышленную безопасность (далее - руководитель юридического лица), – лица, занимающие должности: первого руководителя (председатель правления, генеральный директор, директор); главного инженера организации (заместитель председателя правления по производству, заместитель генерального директора по производству, заместитель директора по производству); руководитель подразделения, ответственный за промышленную безопасность;
5) уполномоченный орган в области промышленной безопасности (далее - уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию, разработку и реализацию государственной политики в области промышленной безопасности;
6) член ПДЭК – лицо, включенное юридическим лицом в состав ПДЭК.
5. Проверка знаний руководителей юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членов постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц является государственной услугой (далее - государственная услуга) и оказывается Комитетом индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель) согласно настоящим Правилам.

2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
6. Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) емтиханды тапсыру үшін "электрондық үкімет" www.egov.kz (бұдан әрі – портал) веб-порталы арқылы көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті жібереді.
7. Процестің сипаттамасын, нысанын, мазмұнын және қызмет көрсету нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, сондай-ақ мемлекеттен қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтер осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес. Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалардың басшылары, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерінің білімін тексеру мемлекеттік көрсетілетін қызметінде жазылған.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Өтініш заңды тұлғаның басшысы лауазымға тағайындалғаннан немесе ТЖЕК құрамына енгізілгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей және кезекті емтихан тапсыруды өткізу күніне дейін 45 (қырық бес) жұмыс күнінен кешіктірмей тапсырылады.
Өтінішті қарастырудың жалпы мерзімі және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру 15 (он бес) жұмыс күнін құрайды.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды және тіркеуді олар түскен күні жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бөлімше басшысына жолдайды, ол жауапты орындаушыны тағайындайды.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады.
9. Жауапты орындаушы өтінішті тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде онда көрсетілген мәліметтердің толықтығын тексереді және көрсетілетін қызметті алушы мәліметтерді толық көрсетпеген жағдайда осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дәлелді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің басшысының немесе оның орнын ауыстырған адамның ЭЦҚ-сын куәландырылған электрондық құжат нысанында портал арқылы жібереді.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы өтініште көрсетілген толық мәліметтерді көрсеткен жағдайда, жауапты орындаушы өтінішті тіркеген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға емтиханды қабылдауды жүзеге асыратын өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы нормативтік-құқықтық актілер тізімімен емтихандарды тапсыру күні туралы хабарламаны жібереді.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орнын ауыстырған адамның ЭЦҚ қойылған хабарламаны көрсетілетін қызмет алушының жеке кабинетіне жібереді.

Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
6. Для сдачи экзаменов юридическое лицо, декларирующее промышленную безопасность (далее - услугополучатель), направляют услугодателю посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
7. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги "Проверка знаний руководителей юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членов постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц" (далее - Стандарт) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством портала – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Заявление подается не позднее 3 (трех) рабочих дней после назначения на должность руководителя юридического лица или включения в состав ПДЭК и не позднее 45 (сорока пяти) рабочих дней до даты проведения очередной сдачи экзаменов.
Общий срок рассмотрения заявления и выдачи результата оказания государственной услуги составляет 15 (пятнадцать) рабочих дней.
8. Работник канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию документов в день их поступления и направляет руководителю услугодателя. Руководитель услугодателя направляет руководителю подразделения, который назначает ответственного исполнителя.
В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
9. Ответственный исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления, проверяет полноту указанных в нем сведений, и в случае установления факта неполных сведений готовит мотивированный отказ по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, подписанный ЭЦП руководителя услугодателя либо лица его замещающего, и направляет его услугополучателю через канцелярию услугодателя или портал в форме бумажного или электронного документа соответственно, в личный кабинет услугополучателя.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В случае указания услугополучателем полных сведений, ответственный исполнитель в течение 3 (трех) рабочих дней с момента регистрации заявления направляет услугополучателю уведомление о дате сдачи экзаменов с перечнем нормативно-правовых актов в области промышленной безопасности, по которым будет осуществляться прием экзамена.
Уведомление подписывается ЭЦП руководителя услугодателя, либо лица его замещающего и направляется услугополучателю через портал в форме электронного документа в личный кабинет услугополучателя.

10. Тест сұрақтарын уәкілетті орган әзірлейді және бекітеді. Тест сұрақтарының саны жүз сұрақты құрайды. Бір тест сұрағына жауап нұсқаларының саны төртеу болады, оның біреуі дұрыс жауап. Тестілеу уақыты жүз жиырма минуттан аспайды.
11. Тестілеу уақытында емтихан тапсырушы адамдарға басқа адамдармен сөйлесуге, материалдармен алмасуға, қағаз және электрондық тасығыштағы ақпараттарды пайдалануға, байланыс құралдарын пайдалануға, бөлмеден шығуға болмайды.
12. Тест құрамының 70 (жетпіс) пайызына және одан көп бөлігіне дұрыс жауап болғанда емтихан тапсырылған деп есептеледі. Егер емтиханның нәтижесі белгіленген шекті деңгейінен кем болған жағдайда, емтихан тапсырылмады деп есептеледі.
13. Тест қорытындылары емтихан тапсырушы адамға тест тапсырған күні сұрақтар бойынша дұрыс жауаптар санын және әр сұрақ бойынша жауаптардың нақты нәтижелерін көрсете отырып беріледі.
14. Емтихан қорытындылары осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сертификатпен ресімделеді және тестілеуден өту күні емтихан комиссиясымен қол қойылады.
15. Сертификат кезекті емтихан тапсырғанға дейін сақталады.
16. Емтиханды тапсыра алмаған адамдар қайтадан емтихан тапсырады. Емтиханды қайтадан тапсыру бір рет және бір айдан кешіктірмей жүргізіледі.
17. Емтиханды қайта тапсыра алмаған адамдар еңбек заңнамасында белгіленген тәртіппен лауазымынан шеттетіледі.
Ұйым басшысына емтиханнан өту нәтижелері қоса берілген хабарлама жіберіледі.
18. Көрсетілетін қызметті беруші ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесінде мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректердің енгізілуін қамтамасыз етеді.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
19. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысты шешімі, әрекеті (әрекетсіздігі) туралы шағым өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органға (бұдан әрі - уәкілетті орган), мемлекеттік қызмет сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілуі мүмкін.
20. Көрсетілетін қызметті алушының шағымын Заңның 25-бабының 2) тармақшасына сәйкес:
көрсетілетін қызметті беруші, уәкілетті орган - тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган - тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауға тиіс.

10. Тесты разрабатываются и утверждаются уполномоченным органом. Количество тестовых вопросов составляет сто вопросов. Количество вариантов ответов на один тестовый вопрос составляет четыре, один из которых правильный. Время на выполнение тестов составляет не более ста двадцати минут.
11. Во время тестирования экзаменуемым лицам не допускается разговаривать с другими лицами, обмениваться материалами, использовать информацию на бумажных и электронных носителях, пользоваться средствами связи, покидать помещение.
12. При количестве положительных ответов 70 (семьдесят) процентов и более, экзамен считается сданным. В случае, если результаты экзамена составляют менее установленного порогового уровня, экзамен считается не сданным.
13. Итоги сдачи экзамена выдаются экзаменуемому лицу в день прохождения тестирования, с указанием количества правильных ответов по вопросам и конкретных результатов ответов по каждому вопросу.
14. Результат экзамена оформляется сертификатом по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам и подписывается экзаменационной комиссией в день сдачи экзамена.
15. Сертификат сохраняется до очередной сдачи экзаменов.
16. Лица, не сдавшие экзамен, подлежат прохождению повторной сдачи экзамена. Повторная сдача экзамена проводится единожды и не позднее одного месяца.
17. Лица, не сдавшие повторно экзамен, отстраняются от занимаемой должности в порядке, установленном трудовым законодательством.
Руководителю организаций направляется уведомление с приложением результатов прохождения экзамена.
18. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
19. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана в уполномоченный орган, осуществляющий руководство в сфере промышленной безопасности (далее – уполномоченный орган), в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Жалоба услугополучателя в соответствии с подпунктом 2) статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодателем, уполномоченным органом - в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг - в течении 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

21. Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің, уәкілетті органның, мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымын қарау мерзімі:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда, шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
22. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
Өнеркәсіптік қауіпсіздікті
декларациялайтын заңды
тұлғалар басшыларымен,
сондай-ақ аталған заңды
тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары
мүшелерімен емтихан тапсыру
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, БСН, телефоны және басқалар)
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрлігінің
Индустриялық
даму және өнеркәсіптік
қауіпсіздік
комитетінің төрағасы
___________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
(бұдан әрі – Т.А.Ә. )
Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалардың басшылары, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерінің білімін тексеруге арналған өтініш
"Азаматтық қорғау туралы" 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 79–бабы, 8–тармағының талаптарына сәйкес, тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиясының басшысы мен мүшелерінің өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселесі бойынша емтихан қабылдауды сұраймын
________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, өнеркәсіптік саласы, қызмет саласы)
1. ______________________________________________________________________
2. ______________________________________________________________________
3. ______________________________________________________________________
4. ______________________________________________________________________
(емтихан тапсырушының Т.А.Ә., ЖСН, емтихан тапсырушы адамның лауазымы)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін. Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтерді ұсынғаны үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
______________________________             ____________________________
(ұйым басшысының лауазымы)                         (Т.А.Ә.)
Өнеркәсіптік қауіпсіздікті
декларациялайтын заңды
тұлғалар басшыларымен,
сондай-ақ аталған заңды
тұлғалардың тұрақты жұмыс
істейтін емтихан комиссиялары
мүшелерімен емтихан тапсыру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
"Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалардың басшылары, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерінің білімін тексеру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілі
"электрондық үкіметтін" www. egov. kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
15 (он бес) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны
Электрондық түрде (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Сертификат немесе Мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің басшысының немесе оның орнын ауыстыратын адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрi - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Жұмыс кестесі

21. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение трех рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
22. В случае несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам сдачи экзаменов
руководителями юридических
лиц, декларирующих
промышленную безопасность, а
также членами постоянно
действующих экзаменационных
комиссий указанных
юридических лиц
форма
Реквизиты юридического лица
(адрес БИН, телефон и др.)
Председателю Комитета
индустриального развития
и промышленной безопасности
Министерства индустрии и
инфраструктурного
развития Республики Казахстан
_________________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
(далее – Ф.И.О.)
Заявление
на проверку знаний руководителей юридических лиц, декларирующих промышленную
безопасность, а также членами постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных
юридических лиц
В соответствии с требованиями пункта 8 статьи 79 Закона Республики Казахстан
от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите" прошу Вас принять экзамены по
вопросам промышленной безопасности у руководителей и членов постоянно-
действующей экзаменационной комиссии
_______________________________________________________________________________
(наименование юридического лица, отрасль промышленности, сфера деятельности)
1. ___________________________________________________________________________
2. ___________________________________________________________________________
3. ___________________________________________________________________________
4. ________________________________________________________________________
(Ф.И.О., ИИН, должность экзаменуемого)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
______________________________________       _________________________________
(должность руководителя организации)                         (Ф.И.О.)
Приложение 2
к Правилам сдачи экзаменов
руководителями юридических лиц,
декларирующих промышленную
безопасность, а также членами постоянно
действующих экзаменационных комиссий
указанных юридических лиц
форма
Стандарт государственной услуги "Проверка знаний руководителей юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членами постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц"
1
Наименование услугодателя
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "электронного правительства" www.​egov.​kz (далее - портал)
33
Срок оказания государственной услуги
15 (пятнадцать) рабочих дней.
44
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
55
Результат оказания государственной услуги
Сертификат либо мотивированный отказ в оказанаии государсвтенной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя услугодателя либо лица его замещающего.
66
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
77
График работы

1) көрсетілетін қызметті беруші – 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) Порталдың жұмыс кестесі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
Осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілген қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш
9
Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздеме
1) осы "Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалардың басшылары, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерінің білімін тексеру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8 жолында көрсетілген өтініштегі мәліметтерді толық көрсетпеу;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады;
4) көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы заңнамасында белгіленген талаптарына сәйкес келмеуі.
10
Электрондық нысанда мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып, қойылатын өзге талаптар
ЭЦҚ болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ бiрыңғай байланыс орталығының "1414", 8-800-080-7777 телефондары арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін орындардың мекенжайлары мынадай интернет-ресурстарда:

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) портал - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
88
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 1 к Правилам.
99
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) неполное указание сведений в заявлении, указанных в строке 8 настоящего стандарта государственной услуги "Проверка знаний руководителей юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членами постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц";
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
4) несоответствие услугополучателя требованиям установленным законодательством Республики Казахстан в области промышленной безопасности.
910
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:

1) көрсетілетін қызметті берушінің - www. comprom.mііd.gov. kz "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған;
портал - www. egov. kz
Өнеркәсіптік қауіпсіздікті
декларациялайтын заңды
тұлғалар басшыларымен,
сондай-ақ аталған заңды
тұлғалардың тұрақты жұмыс
істейтін емтихан комиссиялары
мүшелерімен емтихан тапсыру
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Өнеркәсіптік қауіпсіздікті
декларациялайтын заңды
тұлғалар басшыларымен,
сондай-ақ аталған заңды
тұлғалардың тұрақты жұмыс
істейтін емтихан комиссиялары
мүшелерімен емтихан тапсыру
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
№ ____СЕРТИФИКАТ __________________________ Заңды тұлғаның атауы
20__ жылғы "____" _________________
Комиссия құрамы:
Төраға: ___________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы
Комиссия мүшелері: ________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы
Қазақстан Республикасының Заңдарымен және нормативтік құқықтық актілерімен белгіленген өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарының көлемінде білімне тексеру жүргізді:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Білімі
Комиссия қорытындысы (тапсырды, тапсырмады)
1.
2.
3.
Қол қоюшының лауазымы Т.А.Ә.

1) услугодатель - www.​comprom.​gov.​kz, раздел "Государственные услуги";
2) портал - www.​egov.​kz
Приложение 3
к Правилам сдачи экзаменов
руководителями юридических лиц,
декларирующих промышленную
безопасность, а также членами постоянно
действующих экзаменационных комиссий
указанных юридических лиц
форма
Приложение 4
к Правилам сдачи экзаменов
руководителями юридических лиц, декларирующих
промышленную безопасность, а
также членами постоянно
действующих экзаменационных
комиссий указанных
юридических лиц
форма
"Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі
Республиканское государственное учреждение "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности"
Нұр-Сұлтан қаласы
город Нур-Султан
СЕРТИФИКАТ № ____
___________________________________
наименование юридического лица
"____" _______20__ г.
Комиссия в составе:
Председатель: _____________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии), должность
Члены комиссии:___________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии), должность
Провела проверку знаний в объеме требований промышленной безопасности,
установленных Законами и нормативными правовыми актами Республики Казахстан:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Должность
Образование
Заключение комиссии (сдал, не сдал, не явился)
1.
2.
3.
Должность подписывающего                         Ф.И.О.