"Спорт түрлерін, спорт салаларын тану және спорт түрлерінің тізілімін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 28 қазандағы № 55 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 30 сәуірдегі № 107 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 30 сәуірде № 20548 болып тіркелді
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына және "Дене шынықтыру және спорт туралы" 2014 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 37) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Спорт түрлерін, спорт салаларын тану және спорт түрлерінің тізілімін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 28 қазандағы № 55 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9912 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 19 желтоқсанда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Спорт түрлерін, спорт салаларын тану және спорт түрлерінің тізілімін қалыптастыру қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Спорт түрлерін, спорт салаларын тану және спорт түрлерінің тізілімін қалыптастыру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Дене шынықтыру және спорт туралы" 2014 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 7-бабының 37) тармақшасына сәйкес әзірленген және спорт түрлерін, спорт салаларын танудың және спорт түрлерінің тізілімін қалыптастырудың тәртібін айқындайды, сондай-ақ "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес "Спорт түрлерін, спорт салаларын тану" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының аумағында спорт түрлері мен спорт салаларын тану Заңның 34-бабының 1-тармағына сәйкес спорт түрлерінің тізіліміне (бұдан әрі - Тізілім) енгізу жолымен жүзеге асырылады.";
2-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Спорт түрлерін, спорт салаларын тану тәртібі
5. Спорт түрі бойынша аккредиттелген республикалық және (немесе) өңірлік спорт федерациялары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) "Спорт түрлерін, спорт салаларын тану" мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар пакетімен Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Спорт және дене шынықтыру істері комитетінің (бұдан әрі - уәкілетті орган) кеңсесіне немесе "электрондық үкімет" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүгінеді.

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 28 октября 2014 года № 55 "Об утверждении Правил признания видов спорта, спортивных дисциплин и формирования реестра видов спорта"
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 30 апреля 2020 года № 107. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 апреля 2020 года № 20548
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и подпунктом 37) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 28 октября 2014 года № 55 "Об утверждении Правил признания видов спорта, спортивных дисциплин и формирования реестра видов спорта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9912, опубликован 19 декабря 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах признания видов спорта, спортивных дисциплин и формирования реестра видов спорта, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила признания видов спорта, спортивных дисциплин и формирования реестра видов спорта (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 37) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте" (далее – Закон) и определяют порядок признания видов спорта, спортивных дисциплин и формирования реестра видов спорта, а также в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" определяют порядок оказания государственной услуги "Признание видов спорта, спортивных дисциплин" (далее – государственная услуга).";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Признание видов спорта и спортивных дисциплин на территории Республики Казахстан осуществляется путем внесения в реестр видов спорта (далее – Реестр), согласно пункту 1 статьи 34 Закона.";
главу 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок признания видов спорта, спортивных дисциплин
5. Для получения государственной услуги "Признание видов спорта, спортивных дисциплин" аккредитованные республиканские и (или) региональные спортивные федерации по виду спорта (далее – услугополучатель) обращаются с пакетом документов в соответствии с перечнем, предусмотренным стандартом государственной услуги согласно приложению 1 к настоящим Правилам в канцелярию Комитета по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) либо через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).

6. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс, мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңына сәйкес өтінішті қабылдау, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
7. Өтінішті уәкілетті органның кеңсесі арқылы берген кезде оның көшірмесіне күні мен уәкілетті органның кеңсе қызметкерінің тегі көрсетілген қабылдау туралы белгі қойылады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін портал арқылы жүгінген жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағында көзделген құжаттарды көрсетілетін қызметті алушы электрондық немесе сканерленген түрде жүктейді.
Бұл ретте "жеке кабинетте" көрсетілетін қызметті алушының өтініштері тарихында мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салу қабылдау туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсетілген хабарлама жіберіледі.
8. Уәкілетті орган портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын және сәйкестігін тексереді, алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде қарауға қабылдау туралы хабарламаны не тіркеу күні мен нөмірін көрсете отырып, уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылған өтінішті қабылдаудан дәлелді бас тартуды жібереді.
9. Ұсынылған құжаттарды уәкілетті органның жауапты орындаушысы төрт жұмыс күні ішінде қарайды және спорт түрін, спорт салаларын тану жөніндегі комиссияның (бұдан әрі - комиссия) отырысында қарау үшін дайындайды.
Комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды, кемінде бес адамды құрайды.
Уәкілетті органның өкілдері, уәкілетті органның ведомстволық бағынысты ұйымдарының басшылары комиссия мүшелері болып табылады. Комиссия төрағасы мен хатшысы уәкілетті орган өкілдерінің арасынан айқындалады.
Комиссия хатшысы құжаттарды дайындауды және хаттаманы ресімдеуді жүзеге асырады. Комиссия хатшысы комиссия мүшесі болып табылмайды және комиссия шешімдерін қабылдау кезінде дауыс беру құқығы жоқ.
Комиссия отырысы, егер оған комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде 2/3 қатысса, заңды деп есептеледі.
Комиссия шешімі қатысып отырған комиссия мүшелерінің көпшілік даусымен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда төрағалық етушінің дауысы шешуші болып табылады.
Комиссия мүшесі болмаған жағдайда комиссия отырысының хаттамасында себебі көрсетіледі.
Комиссия ұсынылған құжаттарды комиссия отырысында қарайды және спорт түрін, спорт саласын тануды немесе спорт түрін, спорт саласын танудан бас тартуды ұсынады.
Құжаттарды комиссия отырысында қарау және хаттамаға қол қою бір жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.

6. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные, праздничные дни согласно Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года и Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявления, выдача результата оказания государственной услуги осуществляются на следующий рабочий день.
7. При подаче заявления через канцелярию уполномоченного органа на ее копии ставится отметка о принятии с указанием даты и фамилии сотрудника канцелярии уполномоченного органа.
В случае обращения через портал для получения государственной услуги документы, предусмотренные пунктом 8 стандарта государственной услуги, загружаются услугополучателем в электронном или сканированном виде.
При этом в "личном кабинете" в истории обращений услугополучателя направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты получения результата государственной услуги.
8. Уполномоченный орган посредством портала проверяет полноту и соответствие представленных услугополучателем документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 стандарта государственной услуги, в течение двух рабочих дней со дня получения, направляет уведомление о принятии к рассмотрению, либо мотивированный отказ в приеме заявления, удостоверенный электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица уполномоченного органа с указанием даты и номера регистрации.
9. Представленные документы рассматриваются ответственным исполнителем уполномоченного органа в течение четырех рабочих дней и готовятся для рассмотрения на заседании комиссии по признанию вида спорта, спортивных дисциплин (далее – комиссия).
Общее количество членов комиссии составляет нечетное число, не менее пяти человек.
Членами комиссии являются представители уполномоченного органа, руководители подведомственных организаций уполномоченного органа. Председатель и секретарь комиссии определяются из числа представителей уполномоченного органа.
Секретарь комиссии осуществляет подготовку документов и оформление протокола. Секретарь комиссии не является членом комиссии и не имеет права голоса при принятии решений комиссии.
Заседание комиссии считается правомочным, если на нем присутствует не менее 2/3 от общего числа членов комиссии.
Решение комиссии принимается большинством голосов присутствующих членов комиссии. В случае равенства голосов, голос председательствующего является решающим.
В случае отсутствия члена комиссии в протоколе заседания комиссии указывается причина.
Комиссия рассматривает предоставленные документы на заседании комиссии и рекомендует признать вид спорта, спортивную дисциплину или отказать в признании вида спорта, спортивной дисциплины.
Рассмотрение документов на заседании комиссии и подписание протокола осуществляется в течение одного рабочего дня.

10. Комиссия отырысының хаттамасы негізінде уәкілетті орган екі жұмыс күні ішінде спорт түрлерін, спорт салаларын тану туралы бұйрық (бұдан әрі - бұйрық) немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап қабылдайды.
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы бір жұмыс күні ішінде бұйрықтың көшірмесін немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды.
Порталда - ЭЦҚ-мен куәландырылған мемлекеттік қызмет нәтижесінің дайындығы туралы хабарлама жіберіледі.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі уәкілетті органның бұйрығы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Тiзiлiм осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қалыптастырылады және жүргiзiледi. Спорт түрін, спорт саласын тану туралы уәкілетті органның шешімі Тізілімді қалыптастыруға негіздеме болып табылады.";
мынадай мазмұндағы 4-тараумен толықтырылсын:
"4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша уәкілетті органның шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
24. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша уәкілетті органның шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым уәкілетті орган басшысының атына беріледі.
25. Шағым жазбаша түрде пошта арқылы, уәкілетті органның кеңсесі, портал арқылы беріледі.
26. Шағымды қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) не заңды тұлғаның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
27. Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" өтінішті қарау жағдайы туралы ақпарат қолжетімді болады, ол уәкілетті органның өтінішті өңдеу барысында жаңартылады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау туралы немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
28. Дене шынықтыру және спорт саласындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган басшысының атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны қарауға қабылдаған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
29. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
30. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.";
осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес редакцияда 1-қосымшамен толықтырылсын;
Қағидалардың қосымшасының жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Спорт түрлерін, спорт
салаларын тану және спорт
түрлерінің тізілімін
қалыптастыру қағидаларына
2-қосымша".

10. На основании протокола заседания комиссии уполномоченный орган принимает приказ о признании видов спорта, спортивных дисциплин (далее - приказ), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в течение двух рабочих дней.
Ответственный исполнитель уполномоченного органа в течение одного рабочего дня направляет копии приказа либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю.
На портале – направляется уведомление о готовности результата государственной услуги, удостоверенное ЭЦП.
11. Результатом оказания государственной услуги является приказ уполномоченного органа либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Реестр формируется и ведется по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам. Основанием для формирования Реестра является решение уполномоченного органа о признании вида спорта, спортивной дисциплины.";
дополнить главой 4 следующего содержания:
"Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) уполномоченного органа по вопросам оказания государственной услуги
24. Жалоба на решение, действия (бездействия) уполномоченного органа по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя уполномоченного органа.
25. Жалоба подается в письменном виде по почте, через канцелярию уполномоченного органа, портал.
26. При принятии жалобы услугополучателем указываются его фамилия, имя, отчество (при наличии) либо название юридического лица, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба подписывается услугополучателем.
27. При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация о состоянии рассмотрения обращения, которая обновляется в ходе обработки обращения уполномоченным органом (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или об отказе в рассмотрении).
28. Жалоба услугополучателя, поступившая на имя руководителя уполномоченного органа, осуществляющего руководство в области физической культуры и спорта, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее принятия к рассмотрению.
29. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
30. В случае несогласия с результатами полученной государственной услуги услугополучатель в праве обратиться в суд в установленном законодательством порядке.";
дополнить приложением 1 в редакции согласно приложению к настоящему приказу;
правый верхний угол приложения к Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к Правилам признания
видов спорта, спортивных
дисциплин и формирования
реестра видов спорта".

2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуді;
2) Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Раимкулова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 30 сәуірдегі
№ 107 бұйрығына
қосымша
Спорт түрлерін, спорт
салаларын тану және спорт
түрлерінің тізілімін
қалыптастыру қағидаларына
1-қосымша
"Спорт түрлерін, спорт салаларын тану" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші).
2.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің өтінішін қабылдау уәкілетті органның кеңсесі немесе "электрондық үкімет" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі - 10 (он) жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электронды/қағаз.
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі спорт түрлерін, спорт салаларын тану туралы бұйрық немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Порталда-мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу үшін уәкілетті лауазымды тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылған мемлекеттік қызмет нәтижесінің дайындығы туралы хабарлама жіберіледі.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс графигі
Көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс және мереке күндерінен басқа.

2. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим приказом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра
культуры и спорта
Республики Казахстан
от 30 апреля 2020 года № 107
Приложение 1
к Правилам признания видов
спорта, спортивных дисциплин
и формирования реестра
видов спорта
Стандарт государственной услуги "Признание видов спорта, спортивных дисциплин"
1
Наименование услугодателя
Комитет по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием документов осуществляется через канцелярию услугодателя или веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал)
3
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания - 10 (десять) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная/бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Результатом оказания государственной услуги является копия приказа о признании видов спорта, спортивных дисциплин, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
На портале - направляется уведомление о готовности результата государственной услуги, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного должностного лица, для получения результата оказания государственной услуги.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя
Услугодатель с понедельника – пятницу согласно трудовому законодательству Республики Казахстан с 09.00 до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.

Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі - өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру: сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Портал - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне:
1) еркін нысандағы өтініш;
2) мәлімделген спорт түрінің, Қазақстан Республикасында және әлемде спорт саласының дамуы туралы ақпарат, оның қысқаша сипаттамасы, пайда болу уақыты мен орны, халықаралық спорт федерацияларының болуы, өткізілген жарыстар саны, Қазақстан Республикасында шұғылданушыларды қамту, адамның физикалық және интеллектуалдық қабілеттерін дамытудағы, оның қозғалыс белсенділігін жетілдірудегі және салауатты өмір салтын қалыптастырудағы рөлі;
3) спорттық мүкәммалды (қорғаныс құралдарын есепке алмағанда) және жабдықтарды (болған жағдайда) қолданудың қысқаша сипаттамасын қамтитын өтінім берілген спорт түрін, спорт саласын оқыту бағдарламасы мен әдістемесі;
4) спорт түрі бойынша аккредиттелген республикалық және (немесе) өңірлік спорт федерацияларының ресми сайтына сілтеме көрсетілген жарыс процесін, спортшылардың қатысуын көрсететін спорттық жарыс барысының бейне (фото) материалдары;
5) мәлімделген спорт түрінің спорт түрі, спорт саласы бойынша қағидалары немесе мәлімделген спорт түрінің спорт түрі, халықаралық спорт федерациясына сәйкес спорт саласы бойынша қағидалардың көшірмесі;
порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салуы;
2) құжаттың электрондық көшірмесі нысанында мәлімделетін спорт түрінің, Қазақстан Республикасында және әлемде спорт саласының дамуы туралы ақпарат, оның қысқаша сипаттамасы, пайда болу уақыты мен орны, халықаралық спорт федерацияларының болуы, өткізілген жарыстар саны, Қазақстан Республикасында шұғылданушыларды қамту, адамның физикалық және интеллектуалдық қабілеттерін дамытудағы, оның қозғалыс белсенділігін жетілдірудегі және салауатты өмір салтын қалыптастырудағы рөлі;
3) құжаттың электрондық көшірмесі нысанында спорттық мүкәммалды (қорғаныс құралдарын есепке алмағанда) және жабдықтарды (болған жағдайда) қолданудың қысқаша сипаттамасын қамтитын өтінім берілген спорт түрін, спорт саласын оқыту бағдарламасы мен әдістемесі;

Канцелярия услугодателья - прием ходатайств и выдача результатов оказания государственной услуги: с 9.00 часов до 17.00 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов.
Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги
в канцелярию услугодателя:
1) заявление в произвольной форме;
2) информация о развитии заявляемого вида спорта, спортивной дисциплины в Республике Казахстан и мире, содержащая краткое описание, время и место возникновения, наличие международных спортивных федераций, количество проведенных соревнований, охват занимающихся в Республике Казахстан, роль в развитии физических и интеллектуальных способностей человека, совершенствовании его двигательной активности и формировании здорового образа жизни;
3) программа и методика обучения заявляемому виду спорта, спортивной дисциплине, содержащая краткое описание использования спортивного инвентаря (без учета защитных средств) и оборудования (при наличии);
4) видео (фото) материалы хода спортивного соревнования, отражающие состязательный процесс, участие спортсменов с указанием ссылки на официальный сайт аккредитованной республиканской и (или) региональной спортивной федерации по виду спорта);
5) правила по виду спорта заявляемого вида спорта, спортивной дисциплины или копия правил по виду спорта заявляемого вида спорта, спортивной дисциплины, соответствующей международной спортивной федерации;
на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) информация о развитии заявляемого вида спорта, спортивной дисциплины в Республике Казахстан и мире, содержащая краткое описание, время и место возникновения, наличие международных спортивных федераций, количество проведенных соревнований, охват занимающихся в Республике Казахстан, роль в развитии физических и интеллектуальных способностей человека, совершенствовании его двигательной активности и формировании здорового образа жизни в форме электронной копии документа;
3) программа и методика обучения заявляемому виду спорта, спортивной дисциплине, содержащая краткое описание использования спортивного инвентаря (без учета защитных средств) и оборудования (при наличии) в форме электронной копии документа;

4) спорт түрі бойынша аккредиттелген республикалық және (немесе) өңірлік спорт федерацияларының ресми сайтына сілтеме көрсетілген жарыс процесін, спортшылардың қатысуын көрсететін спорттық жарыс барысының бейне (фото) материалдары;
5) құжаттың электрондық көшірмесі нысанында өтінім берілген спорт түрінің спорт түрі, спорт саласы бойынша қағидалары немесе тиісті халықаралық спорт федерациясының өтінім берілген спорт түрінің, спорт саласының спорт түрі бойынша қағидаларының көшірмесі.
9.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидалардың 4 және 5-тармақтарында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі бар, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптары
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинет", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары интернет-ресурста www.gov.kz/memleket/entities/sport "Қызметтер" бөлімінде көрсетілген немесе мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777.

4) видео (фото) материалы хода спортивного соревнования, отражающие состязательный процесс, участие спортсменов с указанием ссылки на официальный сайт аккредитованной республиканской и (или) региональной спортивной федерации по виду спорта);
5) правила по виду спорта заявляемого вида спорта, спортивной дисциплины или копия правил по виду спорта заявляемого вида спорта, спортивной дисциплины, соответствующей международной спортивной федерации в форме электронной копии документа.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, предусмотренным пунктами 4 и 5 настоящих Правил;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.gov.kz/memleket/entities/sport в разделе "Услуги" или Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777.