Тұтынушыларды электр станцияларының тізбесіне енгізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 30 сәуірдегі № 169 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 2 мамырда № 20554 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 994 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 445) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.10.2024 № 368 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Тұтынушыларды электр станцияларының тізбесіне енгізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Электр энергетикасын дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Энергетика министрі Н. Ногаев
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2020 жылғы 30 сәуірдегі № 169
бұйрығымен бекітілген
Тұтынушыларды электр станцияларының тізбесіне енгізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тұтынушыларды электр станцияларының тізбесіне енгізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 994 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі туралы ереженің (бұдан әрі – Ереже) 15-тармағының 445) тармақшасына сәйкес әзірленді және тұтынушыларды электр станцияларының тізбесіне енгізу тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.10.2024 № 368 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) уәкілетті орган - электр энергетикасы саласындағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;

Об утверждении Правил включения потребителей в перечень электростанций
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 30 апреля 2020 года № 169. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 мая 2020 года № 20554.
В соответствии с подпунктом 445) пункта 15 Положения о Министерстве энергетики Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 994, ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.10.2024 № 368 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила включения потребителей в перечень электростанций.
2. Департаменту развития электроэнергетики Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
Н. Ногаев
Утверждены приказом
от 30 апреля 2020 года № 169
Правила включения потребителей в перечень электростанций
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила включения потребителей в перечень электростанций (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 445) пункта 15 Положения о Министерстве энергетики Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 994 (далее – Положение), и определяют порядок включения потребителей в перечень электростанций.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.10.2024 № 368 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий руководство в области электроэнергетики;

2) электр станцияларының тізбесі – "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңында (бұдан әрі – Заң) белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келетін энергия өндіруші ұйымдардың бекітілген тізбесі;
3) электр станцияларының тізбесіне енгізілген тұтынушы - Заңға сәйкес электр станцияларының тізбесіне енгізілген заңды тұлға, ол тауарлық газды электр энергиясын өндіру үшін отын ретінде пайдаланады немесе пайдаланатын болады.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын өзге де ұғымдар мен анықтамалар Қазақстан Республикасының электр энергетикасы саласындағы заңнамасына сәйкес қолданылады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Энергетика министрінің 14.10.2024 № 368 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Заңның 15-7-бабының 2-тармағына сәйкес электр станцияларының тізбесіне енгізу үшін заңды тұлға жиынтығында мынадай өлшемшарттарға сәйкес келуге тиіс:
1) электр қуатының жабылмайтын тапшылығы бар және (немесе) болжанатын Қазақстан Республикасының біртұтас электр энергетикалық жүйесінің аймағында жаңа электр қуаттары құрылады және 2021 жылғы 1 қаңтардан кейін пайдалануға беріледі;
2) жаңа құрылған электр қуаттарында электр энергиясын өндіру үшін отын ретінде тауарлық газ пайдаланылады немесе пайдаланылатын болады;
3) жаңа құрылған электр қуаттары қуатты автоматты түрде реттеуге қосылады және реттеу диапазоны белгіленген қуаттан кемінде жиырма пайыз болады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 31.03.2021 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Тұтынушыларды электр станцияларының тізбесіне енгізу тәртібі
4. Заңды тұлға (бұдан әрі – Өтініш беруші) тұтынушыларды электр станцияларының тізбесіне енгізу үшін уәкілетті органға жаңа электр қуаттарын автоматты түрде реттеуге қосу талаптарын қамтитын, жүйелік оператордың алынған немесе онымен келісілген техникалық шарттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының біртұтас электр энергетикалық жүйесіне қосуға өтініш береді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 31.03.2021 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Уәкілетті орган осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау процесінде олардың толықтығын тексереді.

2) перечень электростанций – утвержденный перечень энергопроизводящих организаций, соответствующих критериям, установленным Законом Республики Казахстан "Об электроэнергетике" (далее – Закон);
3) потребитель, включенный в перечень электростанций – юридическое лицо, включенное в перечень электростанций в соответствии с Законом, которое использует или будет использовать товарный газ в качестве топлива для производства электрической энергии.
Иные понятия и определения, используемые в настоящих Правилах, применяются в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области электроэнергетики.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным приказом Министра энергетики РК от 14.10.2024 № 368 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Согласно пункту 2 статьи 15-7 Закона юридическое лицо для включения в перечень электростанций должно соответствовать в совокупности следующим критериям:
1) новые электрические мощности создаются и вводятся в эксплуатацию после 1 января 2021 года в зоне единой электроэнергетической системы Республики Казахстан, в которой имеется и (или) прогнозируется непокрываемый дефицит электрической мощности;
2) товарный газ используется или будет использоваться в качестве топлива для производства электрической энергии на новых созданных электрических мощностях;
3) новые созданные электрические мощности подключаются к автоматическому регулированию мощности и имеют диапазон регулирования не менее двадцати процентов от установленной мощности.
Сноска. Пункт 3 – в редакции приказа Министра энергетики РК от 31.03.2021 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок включения потребителей в перечень электростанций
4. Юридическое лицо (далее – Заявитель) в бумажном виде подает заявление для включения потребителя в перечень электростанций по форме согласно приложению к настоящим Правилам в уполномоченный орган с приложением технических условий, полученных или согласованных с системным оператором, на подключение к единой электроэнергетической системе Республики Казахстан, содержащих условия подключения новых электрических мощностей к автоматическому регулированию.
Сноска. Пункт 4 – в редакции приказа Министра энергетики РК от 31.03.2021 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Уполномоченный орган в процессе приема документов, указанных в пункте 4 настоящих Правил, проверяет их на полноту.

6. Өтініш беруші құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда, уәкілетті орган оларды пысықтау үшін қайтарады.
7. Өтініш беруші құжаттардың толық пакетін ұсынған жағдайда, уәкілетті орган күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде олардың осы Қағидалардың талаптарына және осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген өлшемшарттарға сәйкес келуін қарайды.
8. Ұсынылған құжаттар осы Қағидалардың талаптарына және осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген өлшемшарттарға сәйкес келмеген жағдайда, уәкілетті орган осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген мерзім ішінде еркін нысанда хабарлама дайындайды және қайтару себептерін көрсете отырып, оны өтініш берушіге жібереді.
9. Өтініш беруші уәкілетті органның ескертулерін жойғаннан кейін хабарламаны алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген құжаттарды қайта ұсынады.
10. Құжаттарды қайта ұсынған кезде уәкілетті орган оларды осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген мерзімде қарайды.
11. Ұсынылған құжаттар осы Қағидалардың талаптарына және осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген өлшемшарттарға сәйкес келген кезде уәкілетті орган оған заңды тұлғаны қоса отырып, электр станцияларының тізбесін қалыптастырады және оны Ереженің 15-тармағының 446) тармақшасына сәйкес бекітеді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.10.2024 № 368 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Электр станцияларының бекітілген тізбесіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуді уәкілетті орган осы Қағидаларға сәйкес тоқсанына бір реттен асырмай жүзеге асырады.
3-тарау. Қорытынды ережелер
13. Жаңа электр қуаттары пайдалануға берілгеннен кейін 10 (он) жыл бойы электр станцияларының тізбесіне енгізілген тұтынушы мен жүйелік оператор арасында жыл сайын шартты жасасудың күнтізбелік жылының алдындағы жыл ішінде жүйелік оператордың осы көрсетілген қызметтерді сатып алуының орташа өлшемді шарттық бағасына тең баға бойынша ұлғайтуға немесе төмендетуге белгіленген қуатынан кемінде жиырма пайыз реттеу диапазонында электр қуатын реттеу бойынша қызметтерді көрсетуге арналған шарт жасалады.
14. Заңды тұлға жүйелік оператор берген техникалық шарттарға сәйкес электр станциясын жиілік пен қуатты автоматты реттеу жүйесіне қосуды қамтамасыз етеді.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 31.03.2021 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

6. В случае представления заявителем неполного пакета документов, уполномоченный орган возвращает их для доработки.
7. В случае представления заявителем полного пакета документов, уполномоченный орган в течение 30 (тридцати) календарных дней рассматривает их на соответствие требованиям настоящих Правил и критериям, указанным в пункте 3 настоящих Правил.
8. В случае несоответствия представленных документов требованиям настоящих Правил и критериям, указанным в пункте 3 настоящих Правил, уполномоченный орган в течение срока, указанного в пункте 7 настоящих Правил, готовит в произвольной форме уведомление и направляет его заявителю с указанием причин возврата.
9. Заявитель в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения уведомления после устранения замечаний уполномоченного органа повторно представляет документы, указанные в пункте 4 настоящих Правил.
10. При повторном представлении документов уполномоченный орган рассматривает их в срок, указанный в пункте 7 настоящих Правил.
11. При соответствии представленных документов требованиям настоящих Правил и критериям, указанным в пункте 3 настоящих Правил, уполномоченный орган формирует перечень электростанций с включением в него юридического лица и утверждает его согласно подпункту 446) пункта 15 Положения.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.10.2024 № 368 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Внесение изменений и (или) дополнений в утвержденный перечень электростанций осуществляется уполномоченным органом не более одного раза в квартал в соответствии с настоящими Правилами.
Глава 3. Заключительные положения
13. После введения в эксплуатацию новых электрических мощностей в течение 10 (десяти) лет между потребителем, включенным в перечень электростанций, и системным оператором ежегодно заключается договор на оказание услуг по регулированию электрической мощности по цене, равной средневзвешенной договорной цене приобретения системным оператором данных услуг за год, предшествующий календарному году заключения договора, в диапазоне регулирования не менее двадцати процентов от установленной мощности на увеличение или снижение.
14. Юридическое лицо обеспечивает подключение электростанции к системе автоматического регулирования частоты и мощности в соответствии с техническими условиями, выданными системным оператором.
Сноска. Пункт 14 – в редакции приказа Министра энергетики РК от 31.03.2021 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

15. Заңды тұлға жүктемеге немесе түсіруге белгіленген қуаттың кемінде жиырма пайызы көлемінде жиілік пен қуатты автоматты реттеу жүйесіне қосылған электр станциясын реттеу диапазонын қамтамасыз етеді.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 31.03.2021 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Жиілік пен қуатты автоматты реттеу жүйесіне қосылған электр станциясы 5 минуттан аспайтын уақыт ішінде реттеудің барлық диапазонының өзгеруін қамтамасыз етеді.
17. Электр станциясын реттеу диапазоны шегінде генерация қуатының өзгеру циклдерінің саны шектелмейді.
18. Жиілік пен қуатты автоматты реттеу жүйесіне қосылған электр станциялары генерацияның іс жүзіндегі қуатының талап етілетін шамадан Pном ±1% - дан аспайтын ауытқуын қамтамасыз етеді.
"Рном" мәні деп белгіленген қуат түсініледі.
Тұтынушыларды электр
cтанцияларының тізбесіне енгізу
қағидаларына
қосымша
Нысан
Тұтынушыларды электр станцияларының тізбесіне енгізуге арналған өтініш
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 31.03.2021 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жобаның атауы: _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ _________________________________________________________________
энергия өндіруші ұйымды тізбеге енгізуді сұраймын Заңды тұлғаның атауы: _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ _________________________________________________________________
Құқықтық мәртебесі және меншік түрі: _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ Құрылтайшылар: _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ ________________________________________________________________
Құрылған күні: _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ ___________________________________________________
Мекенжай, индекс, облыс, аудан, елді мекен, көше, үй, (кеңсе): _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ _________________________________________________________________
тел.: ____________ факс: _________ электрондық мекенжайы: ___________ веб-сайт:_________________ Банктік деректемелер, есеп айырысу шоты, валюталық шот, банктік жеке коды, бизнес-сәйкестендіру нөмірі: _________________________________________________________________
Алынған және өтелмеген теңгелік және валюталық кредиттер: _________________________________________________________________ _________________________________________________________________
Қызмет түрі: ______________________________________________________ _________________________________________________________________
Жұмыс істеушілердің нақты саны: _________________, соның ішінде: өндірістік қызметкерлер _________________________; әкімшілік-басқару персоналы _____________________.
Жоба міндетінің сипаттамасы:_______________________________________ _________________________________________________________________
Жаңа электр қуаттарын енгізудің түпкі әсері: _________________________________________________________________ _________________________________________________________________
Енгізілген немесе енгізілетін жаңа қуат туралы жалпы ақпарат*
Іс-шараның атауы
Іс-шараның басталу күні (айы, жылы)
Іс-шараның аяқталу күні (айы, жылы)
Құны (млн. теңге)
Енгізілетін негізгі өндіруші жабдықтың техникалық параметрлері
Белгіленген электр қуаты, (МВт)
Белгіленген жылу қуаты, (Гкал / сағ)
1.
Ескертпе: - кесте параметрлерінің сандық мәндері онға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
Электр станциясының жұмыс параметрлері туралы ақпарат (атауын көрсету)*
Белгіленген қуат,
Орташа жылдық қолда бар қуат,
Маневрлік қуат көлемі,
Босатуға арналған шартты отынның жоспарлы үлестік шығысы**
Электр (МВт)
Жылу (Гкал/сағ)
Электр (МВт)
Жылу (Гкал/сағ)
(+/- МВт)
Электр энергиясына (ш.о.г./кВтсағ)
Жылу энергиясына (ш.о.кг./Гкал)
1.
Ескертпе: - кесте параметрлерінің сандық мәндері онға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі; ** - электр станциясының номиналды жұмыс режимінде.
Электр станциясының көрсеткіштері*
Кезең (Жыл)
Жоспарлы көрсеткіштер
Электр станциясының электр энергиясын босатуға арналған шартты отынның үлестік шығысының мәні (ш.о.г./кВтсағ)
Электр станциясының жылу энергиясын босатуға арналған шартты отынның үлестік шығысының мәні (ш.о.кг./Гкал)
Енгізілетін негізгі өндіруші жабдықтың қолда бар электр қуатының мәні (МВт)
Пайдалануға берілген негізгі өндіруші жабдықтың жұмыс істеу мерзімі (кезең соңы жағдайы бойынша қалған) (жыл)
Электр станциясының азот оксидтері шығарындыларының үлестік мәні (мг/м3)**
Электр станциясының күкірт оксидтері шығарындыларының үлестік мәні (мг/м3)**
Ескертпе:
* - кесте параметрлерінің сандық мәндері онға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
** - осы көрсеткіштер бойынша нысаналы индикаторлар Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасының талаптары ескеріле отырып қойылады.
Ескертпе: Аббревиатуралардың толық жазылуы:
МВт - мегаватт;
млн.теңге - миллион теңге;
Гкал/сағ - гигакалория/сағат;
ш.о.г./кВтсағ - шартты отын грамы/кВт*сағат;
ш.о.г./Гкал - шартты отын грамы/ гигакаллория;
ш.о.кг./Гкал - шартты отын килограмы/гигакаллория;
мг/м3 - миллиграмм/текше метр.

15. Юридическое лицо обеспечивает диапазон регулирования электростанции, подключенной к системе автоматического регулирования частоты и мощности в объеме не менее двадцати процентов от установленной мощности на загрузку или разгрузку.
Сноска. Пункт 15 – в редакции приказа Министра энергетики РК от 31.03.2021 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Электростанция, подключенная к системе автоматического регулирования частоты и мощности, обеспечивает изменение всего диапазона регулирования за время не более 5 минут.
17. Количество циклов изменений мощности генерации в пределах диапазона регулирования электростанции не ограничивается.
18. Электростанции, подключенные к системе автоматического регулирования частоты и мощности, обеспечивают отклонение фактической мощности генерации от требуемой величины не более ±1 % Pном.
Под значением "Pном" понимается установленная мощность.
Приложение к Правилам
включения потребителей в
перечень электростанций
Форма
Сноска. Приложение – в редакции приказа Министра энергетики РК от 31.03.2021 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Заявление для включения потребителей в перечень электростанций
Прошу включить юридическое лицо в перечень: _______________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Наименование проекта:
Наименование юридического лица:
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Правовой статус и вид собственности:
_________________________________________________________________________
дители: _________________________________________________________________
Дата образования: _________________________________________________
Адрес, индекс, область, район, населенный пункт, улица, дом, (офис): _____
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
тел.: ___________________________факс: ___________________________________
электронный адрес: _________________ веб-сайт: ____________________________
Банковские реквизиты, расчетный счет, валютный счет, банковский индивидуальный
код, бизнес-идентификационный номер: ____________________________________
________________________________________________________________________
Полученные и не погашенные тенговые и валютные кредиты:
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Вид деятельности: ________________________________________________________
_________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Фактическая численность работающих: ______________________________________,
в том числе: производственный персонал: ____________________________________;
административно-управленческий персонал __________________________________.
Описание задачи проекта: ____________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Конечный эффект от ввода новых электрических мощностей:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Общая информация о введенной или вводимой новой мощности*
Наименование мероприятия
Дата начала мероприятия (месяц, год)
Дата завершения мероприятия (месяц, год)
Стоимость (млн. тенге)
Технические параметры вводимого основного генерирующего оборудования
Установленная электрическая мощность, (МВт)
Установленная тепловая мощность, (Гкал/ч)
1.
Примечание: * - числовые значения параметров таблицы отражаются с точностью до десятых.
Информация о параметрах работы электрической станции (указать наименование)*
Установленная мощность,
Среднегодовая располагаемая мощность,
Объем маневренной мощности,
Планируемый удельный расход условного топлива на отпуск**
Электрическая (МВт)
Тепловая (Гкал/ч)
Электрическая (МВт)
Тепловая (Гкал/ч)
(+/- МВт)
Электрической энергии (г.у.т./кВтч)
Тепловой энергии (г.у.т./Гкал)
1.
Примечание:
* - числовые значения параметров таблицы отражаются с точностью до десятых;
** - в номинальном режиме работы электростанции.
Показатели электрической станции*
Период (год)
Плановые показатели
Значение удельного расхода условного топлива на отпуск электрической энергии электрической станции (г.у.т./кВтч)
Значение удельного расхода условного топлива на отпуск тепловой энергии электрической станции (кг.у.т./Гкал)
Значение располагаемой электрической мощности вводимого основного генерирующего оборудования (МВт
Срок службы введенного в эксплуатацию основного генерирующего оборудования (оставшийся по состоянию на конец периода) (год)
Удельное значение выбросов оксидов азота электрической станции (мг/м3)**
Удельное значение выбросов оксидов серы электрической станции (мг/м3)**
Примечание:
* - числовые значения параметров таблицы отражаются с точностью до десятых.
** - целевые индикаторы по данным показателям выставляются с учетом требований экологического законодательства Республики Казахстан.
Примечание: Расшифровка аббревиатур:
МВт – мегаватт;
млн.тенге – миллион тенге;
Гкал/ч – гигакалория/час;
г.у.т./кВтч – грамм условного топлива/киловатт*час;
г.у.т./Гкал – грамм условного топлива/гигакаллория;
кг.у.т./Гкал – килограмм условного топлива/гигакаллория;
мг/м3 – миллиграмм/кубический метр.