"Қазақстан Республикасында шетелдік әуемен тасымалдаушыларды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 26 маусымдағы № 382 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 29 сәуірдегі № 247 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 5 мамырда № 20569 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасында шетелдік әуемен тасымалдаушыларды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 26 маусымдағы № 382 бұйрығына (Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15386 болып тіркелген, 2017 жылғы 7 тамызда Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" 2010 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 81-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасында шетелдік әуемен тасымалдаушыларды аккредиттеу қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
Б. Атамкулов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2020 жылғы 29 сәуірдегі
№ 247 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2017 жылғы 26 маусымдағы
№ 382 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасында шетелдік әуемен тасымалдаушыларды аккредиттеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасында шетелдік әуемен тасымалдаушыларды аккредиттеу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" 2010 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 81-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасында шетелдік әуемен тасымалдаушыларды аккредиттеу және Қазақстан Республикасының аумағында өз қызметін жүзеге асыратын шетелдiк тасымалдаушыларды аккредиттеу туралы куәлік беру" мемлекеттк қызметін көрсету тәртібін айқындайды.

О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2017 года № 382 "Об утверждении Правил аккредитации иностранных воздушных перевозчиков в Республике Казахстан"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 апреля 2020 года № 247. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 мая 2020 года № 20569
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2017 года № 382 "Об утверждении Правил аккредитации иностранных воздушных перевозчиков в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15386, опубликован 7 августа 2017 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан), следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 3 статьи 81 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила аккредитации иностранных воздушных перевозчиков в Республике Казахстан, утвержденные указанным приказом изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развитию Республики Казахстан;
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан Б. Атамкулов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 29 апреля 2020 года № 247
Утверждены
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 26 июня 2017 года № 382
Правила аккредитации иностранных воздушных перевозчиков в Республике Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила аккредитации иностранных воздушных перевозчиков в Республике Казахстан (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 81 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации" (далее – Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяют порядок аккредитации иностранных воздушных перевозчиков в Республике Казахстан и оказания государственной услуги "Выдача свидетельства об аккредитации иностранных перевозчиков, осуществляющих свою деятельность на территории Республики Казахстан".

2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негiзгi анықтамалар мен терминдер:
1) бас агент - шетелдік тасымалдаушы Қазақстан Республикасының аумағында тасымалдарды сатуға уәкілеттік берген, шетелдік тасымалдаушымен шарт және оның атынан сенімхат негізінде шетелдік тасымалдаушы көрсететін қызметтер үшін жолаушылар алдында жауапты Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын заңды тұлға;
2) шетелдiк әуемен тасымалдаушы - Қазақстан Республикасының аумағында өкілдік, филиал немесе бас агенттік арқылы жұмыс iстейтiн, тұрақты жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыратын шетелдiк авиакомпания (бұдан әрі - шетелдік тасымалдаушы);
3) тік эшелондаудың қысқартылған минимумы (ағылшын тіліндегі қысқартылған аббревиатурасы - RVSM (бұдан әрі - RVSM)) - RVSM қолдана отырып, ұшуға рұқсаты бар әуе кемелерін эшелондау үшін қолданылатын тік эшелондау аралығы.
3. Қазақстан Республикасына (Қазақстан Республикасынан) тұрақты жолаушылар рейстерін орындауды жоспарлайтын барлық шетелдік тасымалдаушылар аккредиттеуге жатады.
4. "Қазақстан Республикасының аумағында өз қызметін жүзеге асыратын шетелдiк тасымалдаушыларды аккредиттеу туралы куәлік беру" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Азаматтық авиация комитетімен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
2-тарау. Қазақстан Республикасында шетелдiк әуемен тасымалдаушыларды аккредиттеуді жүргізу тәртібі
5. Заңды тұлға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі - портал) "электронды үкімет" веб-порталы арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған сәйкес электронды құжат нысанындағы өтінім және осы Қағидаларға 2-Қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының аумағында өз қызметін жүзеге асыратын шетелдiк тасымалдаушыларды аккредиттеу туралы куәлік беру" мемлекеттік қызметінің стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 8-тармағына сәйкес құжаттарды жолдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін негізгі талаптардың тізімі, соның ішінде рәсімнің сипаттамасы, көрсетудің нысаны, мазмұны және нәтижесі, сонымен қатар мемлекеттік қызметті көрсетудің ерекшеліктерін ескеретін басқа да ақпарат Стандартында мазмұндалған.
Көрсетілетін қызметті алушы барлдық тиісті құжаттарды портал арқылы ұсынған кезде - көрсетілетін қызмет алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметтің нәтижесін алу күні көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтінімді алу туралы мәртебесі көрсетіледі.

2. Основные определения и термины, используемые в настоящих Правилах:
1) генеральный агент - юридическое лицо, являющееся резидентом Республики Казахстан, уполномоченное иностранным перевозчиком на продажу перевозок на территории Республики Казахстан, ответственное перед пассажирами за услуги, оказываемые иностранным перевозчиком, на основании договора с иностранным перевозчиком и доверенности от его имени;
2) иностранный воздушный перевозчик - иностранная авиакомпания, осуществляющая регулярные пассажирские перевозки, действующая на территории Республики Казахстан через представительство, филиал или генерального агента (далее – иностранный перевозчик);
3) сокращенный минимум вертикального эшелонирования (сокращенная аббревиатура на английском языке RVSM (далее – RVSM)) – интервал вертикального эшелонирования, применяемый для эшелонирования воздушных судов, имеющих допуск к полетам с применением RVSM.
3. Аккредитации подлежат все иностранные перевозчики, планирующие выполнение регулярных пассажирских рейсов в Республику Казахстан (из Республики Казахстан).
4. Государственная услуга "Выдача свидетельства об аккредитации иностранных перевозчиков, осуществляющих свою деятельность на территории Республики Казахстан" (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель).
Глава 2. Порядок аккредитации иностранных воздушных перевозчиков в Республике Казахстан
5. Юридическое лицо (далее – услугополучатель) для получения государственной услуги направляет услугодателю через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя согласно приложению 1 к настоящим Правилам и документы согласно пункту 8 стандарта государственной услуги "Выдача свидетельства об аккредитации иностранных перевозчиков, осуществляющих свою деятельность на территории Республики Казахстан" согласно приложению 2 (далее - Стандарт) к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в Стандарте.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

6. Құжаттарды қарастыру мен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну мерзімі 20 (жиырма) жұмыс күнді құрайды.
7. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды олардың келген күні тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызмет берушінің қызметкері Стандарттың 8-тармағында көрсетілген құжаттарды тіркеген мезеттен бастап 2 (екі) жұмыс күн ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметін тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетулетін қызмет алушы толық емес құжаттар топтамасын ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызмет беруші осы тармақтың екінші бөлігінде көрсетілген мерзімде, өтінімді қарастырудан дәлелді бас тарту бойынша жауап қайтарады.
Көрсетілетін қызмет берушінің ЭЦҚ қолы қойылған өтінімді қабылдау бойынша дәлелді бас тартуы көрстілетін қызмет алушыға электронды құжат нысанында жіберіледі.
8. Көрсетілетін қызметті алушы Стандартының 8-тармағында көрсетілген толық құжаттардың топтамасын ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызмет беруші, 18 (он сегіз) жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызмет алушының және қызмет көрсетуге қажетті ұсынылған материалдардың, берілгендердің және мағлұматардың сенімдлігін және Заң талаптарына сәйкестігіне тексереді.
Көрсетілетін қызмет алушының және ұсынылған материалдардың, берілгендердің және мағлұматардың сенімдлігін тексеру кезінде, көрсетілетін қызмет беруші:
коммерциялық әуе тасымалдарын орындауға шетелдік әуемен тасымалдаушыны тіркеуші мемлекет тарапынан рұқсаттың;
тиісті шет мемлекеттен тағайындалған әуемен тасымалдаушының мәртебесінің болуын қарастырады.
Шетелдік әуемен тасымалдаушыға қатысты тасымалдауға құқық беру шарттары Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын әуе қатынасы туралы халықаралық шарттарда және Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалады.
Көрсетілетін қызмет алушының және қызмет көрсетуге қажетті ұсынылған материалдардың, берілгендердің және мағлұматардың Заң талаптарына сәйкес болған кезде сы Қағидаларға 3-Қосымшадағы нысанға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында өз қызметін жүзеге асыратын шетелдік тасымалдаушыларды аккредиттеу туралы Куәлік рәсімделеді немесе Көрсетілетін қызмет алушының және қызмет көрсетуге қажетті ұсынылған материалдардың, берілгендердің және мағлұматардың сәйкес болмаған жағдайда, Стандартта көзделген негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту рәсімделеді.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі портлаға көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қол қойылған электронды құжат нысанында жолданады.

6. Срок рассмотрения документов и выдача результата оказания государственной услуги составляет 20 (двадцать) рабочих дней.
7. Услугодатель осуществляет регистрацию документов, в день их поступления.
Сотрудник услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в пункте 8 Стандарта, проверяет полноту представленных документов.
Сведения об учетной регистрации (перерегистрации) услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов услугодатель в сроки, указанные в части второй настоящего пункта, готовит мотивированный отказ в приеме заявления.
Мотивированный отказ в приеме заявления, подписанный ЭЦП услугодателя, направляется услугополучателю в форме электронного документа.
8. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов, указанных в пункте 8 Стандарта, услугодатель, в течение 18 (восемнадцати) рабочих дней, проверяет соответствие услугополучателя и достоверность представленных материалов, данных и сведении, необходимых для оказания государственной услуги на соответствие требованиям Закона.
При определении соответствия услугополучателя и представленных материалов, данных и сведении, услугодатель рассматривает наличие:
разрешения со стороны государства регистрации иностранного воздушного перевозчика на выполнение коммерческих воздушных перевозок;
статуса назначенного воздушного перевозчика от соответствующего иностранного государства.
Условия предоставления права на перевозку в отношении иностранного воздушного перевозчика определяются международными договорами о воздушном сообщении, участницей которых является Республика Казахстан, и законодательством Республики Казахстан.
При соответствии услугополучателя и представленных материалов, данных и сведении требованиям Закона оформляется Свидетельство об аккредитации иностранных перевозчиков, осуществляющих свою деятельность на территории Республики Казахстан по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, либо при не соответствии услугополучателя и представленных материалов, данных и сведении оформляется мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям предусмотренным в Стандарте.
Результат оказания государственной услуги направляется на портал в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

9. Қазақстан Республикасының аумағында өз қызметін жүзеге асыратын шетелдiк тасымалдаушыларды аккредиттеу туралы куәлік көрсетілетін қызметті алушыға оның әрекет ету күнінен бастап екі жыл мерзімге беріледі.
10. Берілген Қазақстан Республикасының аумағында өз қызметін жүзеге асыратын шетелдiк тасымалдаушыларды аккредиттеу туралы куәлік басқа заңды немесе жеке тұлғаға берілмейді.
11. Көрсетілетін қызмет беруші мемлекеттік қызметті көрсету туралы ақпаратты мемлекеттік қызметті көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
12. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына және (немесе) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен өтініш берушінің шағымы Заңның 25-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен өтініш берушінің шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
13. Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының шешімі нәтижелерімен келіспеген жағдайда, сот тәртібінде шағымдана алады.
Қазақстан Республикасында
шетелдік әуемен
тасымалдаушыларды
аккредиттеу қағидаларына
1-қосымша
Өтініш
Сізді шетелдік әуемен тасымалдаушысының аккредиттелуін өткізуді сұраймын
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(ресми және коммерциялық атауы, ерекше болса)
Авиакомпания туралы мәліметтер:
1. Меншік нысаны __________________________________________________________
2. Құрылған жылы__________________________________________________________
3. Заңды тұлғаны тіркеу туралы куәлік
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(нөмірі, кім және қашан берілген)

9. Свидетельство об аккредитации иностранных перевозчиков, осуществляющих свою деятельность на территории Республики Казахстан выдается услугополучателю на период два года с даты начала ее действия.
10. Выданное Свидетельство об аккредитации иностранных перевозчиков, осуществляющих свою деятельность на территории Республики Казахстан не может быть передано другому физическому или юридическому лицу.
11. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
12. Жалоба на решения, действия (бездействия) работников структурных подразделений услугодателя может быть подана на имя руководителя услугодателя и (или) в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
13. В случаях несогласия с результатами решения услугодателя услугополучатель может обжаловать результаты в судебном порядке.
Приложение 1
к Правилам аккредитации
иностранных воздушных
перевозчиков в Республике Казахстан
Заявление
Прошу Вас провести аккредитацию иностранного воздушного перевозчика
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(официальное наименование и коммерческое название, если отличается)
Сведения об авиакомпании:
1. Форма собственности ___________________________________________________
2. Год создания __________________________________________________________
3. Сведения о регистрации юридического лица
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(номер, кем и когда выдано)

4. Банк деректемелері _______________________________________________________
________________________________________________________________________________
(№ есеп/шоты, қор/шоты, микрофинансты мекеме (МФО), банктің атауы және орналасқан жері)
5. Заңды мекенжайы және басқа да деректемелер
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(почталық мекенжайы, телефон, телефакс, телекс, телетайп,
телеграфтық ж/е телефондық шартты шақырулары, ИКАО, ИАТА, СИТА, АФТН кодтары)
6. ________________________________________________________________________
(кәсіпорынның бірінші басшысының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (бұдан әрі - Т.А.Ә)
7. Қазақстан Республикасына ұшуларды орындауға жоспарланған кемелерінің тізбесі:
Әуе кеменің типі
(үлгісі, сериялық нөмірі)
Тіркеу нөмірі
RVSM бекітуі
(пайдаланушының мемлекетімен бекітуі)
EDTO
(пайдаланушының мемлекетімен бекітуі)
1
2
3
4
5
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісім беремін.
Ескерту:
1) ИКАО - Халықаралық азаматтық авиация ұйымы;
2) ИАТА - Халықаралық әуе көлігі қауымдастығы;
3) СИТА - Халықаралық авиациялық электр байланыс қоғамы;
4) АФТН - авиациялық тіркелген телекоммуникациялық желісі;
5) EDTO - арттырылған уақытпен қосымша әуеайлаққа кетумен ұшуларды жүргізу;
6) RVSM - тігінен эшелондаудың қысқартылған минимумы.
Қазақстан Республикасында
шетелдік әуемен
тасымалдаушыларды
аккредиттеу қағидаларына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасының аумағында өз қызметін жүзеге асыратын шетелдiк тасымалдаушыларды аккредиттеу туралы куәлік беру" мемлекеттік қызметінің стандарты
1.
Көрсетілетін қызмет берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті
2.
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
(қолжетімдік арналары)
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Портал арқылы жүгінген кезде - 20 (жиырма) жұмыс күн
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электронды (толық автоматтандырылған)
5.
Мемлекеттік қызметтер көрсету нәтижесі
Қазақстан Республикасының аумағында өз қызметін жүзеге асыратын шетелдiк тасымалдаушыларды аккредиттеу туралы куәлік беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Қызметті көрсету нысаны: электронды
6.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
Тегін
7.
Көрсетілетін қызмет берушінің жұмыс істеу кестесі

4. Банковские реквизиты
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(№ расчетный счет, корреспондентский счет, микрофинансовая организация (МФО),
наименование и местонахождение банка)
5. Юридический адрес и другие реквизиты
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(почтовый адрес, телефон, телефакс, телекс, телетайп, телеграфные и телефонные
условные позывные, коды ИКАО, ИАТА, СИТА, АФТН)
6. _____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) (далее - ФИО) первого руководителя
предприятия)
7. Перечень воздушных судов, на которых планируется выполнение полетов
в Республику Казахстан:
Тип ВС (модель, серийный номер)
Регистрационный номер
Утверждение RVSM (утверждение государством эксплуатанта)
EDTO (утверждение государством эксплуатанта)
1
2
3
4
5
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Примечание:
1) ИКАО – Международная организация гражданской авиации;
2) ИАТА – Международная ассоциация воздушного транспорта;
3) СИТА – Международное общество авиационной электросвязи;
4) АФТН – авиационная фиксированная телекоммуникационная сеть;
5) ВС – воздушное судно;
6) RVSM – сокращенный минимум вертикального эшелонирования;
7) EDTO – производство полетов с увеличенным временем ухода на запасной аэродром.
Приложение 2
к Правилам аккредитации
иностранных воздушных
перевозчиков в Республике Казахстан
Стандарт государственной услуги
"Выдача свидетельства об аккредитации иностранных перевозчиков, осуществляющих свою деятельность на территории Республики Казахстан"
1.
Наименование услугодателя
Комитет гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
2.
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz
3.
Срок оказания государственной услуги
При обращении на портал – 20 (двадцать) рабочих дней
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5.
Результат оказания государственной услуги
Выдача свидетельства об аккредитации иностранных перевозчиков, осуществляющих свою деятельность на территории Республики Казахстан либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма результата оказания услуги: электронная
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7.
График работы услугодателя

1) портал - құжаттарды қабылдау жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішті қабылдау мен оның нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс (сенбі және жексенбі) және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13:00-ден 14:30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9:00-ден 18:30-ға дейін.
8.
Мемлекеттік қызметтер көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынылады:
1) өтініш:
2) шетелдік тасымалдаушы жарғысының электронды көшірмесі;
3) Қазақстан Республикасындағы шетелдік тасымалдаушының өкілдігі немесе филиалы туралы ереженің немесе бас агент жарғысының электронды көшірмесі;
4) Қазақстан Республикасында тиiстi қаржылық жылға жасалған әуежайлық қызмет көрсету шартының, агенттiк шарттардың электронды көшiрмелерi;
5) шетелдік тасымалдаушы өкілдігінің, немесе филиалының басшысына немесе бас агентке сенімхаттың электронды көшірмесі;
6) азаматтық әуе кемесін пайдаланушының авиациялық қауіпсіздік бағдарламасының электронды көшірмесі;
7) уәкілетті органдарға Қазақстан Республикасына/нан ұшуларды орындайтын авиажолаушылардың ресімделген және (немесе) брондалған билеттер туралы мәліметтерді ұсыну туралы кепілхаттың электронды көшірмесі;
8) пайдаланушы куәлігінің және оған байланысты пайдалану ерекшеліктерінің электронды көшірмесі;
9) Қазақстан Республикасына ұшуларды орындауға жоспарланып отырған барлық әуе кемелерінің тіркеу туралы куәліктерінің электронды көшірмесі. Әуе кемесін экипажбен жалға алу кезінде әуе кемесінің ұшуларына басшылықты жүзеге асыратын пайдаланушыны көрсете отырып, пайдаланушы мемлекеттің азаматтық авиация саласындағы уәкiлеттi органның келісуі;
10) Қазақстан Республикасына ұшуларды орындауға жоспарланып отырған барлық ұшақтарының ұшу жарамдылық сертификатының электронды көшірмесі;
11) шетел тасымалдаушының жолаушылар және үшінші тұлғалар алдындағы азаматтық жауаптылығының сақтандыру полисінің электронды көшірмесі;
12) Қазақстан Республикасына тұрақты рейстерді орындауға шетелдік тасымалдаушыны тағайындалғанын растайтын хаттың электронды көшірмесі.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарымен бекітілген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіздемелер
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту кезінде қызмет беруші көрсетілетін қызметті алушыға бас тарту себебі көрсетілген жауапты жолдайды:

1) портала - прием документов осуществляется круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодателя - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
8.
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Для получения государственной услуги представляется:
1) заявление:
2) электронная копия устава иностранного перевозчика;
3) электронная копия положения о представительстве, либо о филиале иностранного перевозчика в Республике Казахстан, либо устава генерального агента;
4) электронные копии заключенного на соответствующий финансовый год договора на аэропортовое обслуживание, агентских договоров в Республике Казахстан;
5) электронная копия доверенности на главу представительства, либо филиала иностранного перевозчика, либо на генерального агента;
6) электронная копия программы авиационной безопасности эксплуатанта гражданского воздушного судна;
7) электронная копия гарантийного письма о передаче сведений в уполномоченные органы об оформленных и (или) забронированных билетах авиапассажиров осуществляющих полеты в/из Республики Казахстан;
8) электронная копия свидетельства эксплуатанта и связанных с ним эксплуатационных спецификаций;
9) электронные копии свидетельств о регистрации всех воздушных судов, на которых планируется выполнение полетов в Республику Казахстан. При аренде воздушного судна с экипажем согласование уполномоченного органа в сфере гражданской авиации государства эксплуатанта с указанием эксплуатанта, который осуществляет руководство полетами воздушного судна;
10) электронная копия сертификата летной годности всех воздушных судов, на которых планируется выполнение полетов в Республику Казахстан;
11) электронная копия страхового полиса гражданской ответственности иностранного перевозчика перед пассажирами и третьими лицами;
12) электронная копия письма, подтверждающего назначение иностранного перевозчика на выполнение регулярных рейсов в Республику Казахстан.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
При отказе в оказании государственной услуги услугодатель направляет услугополучателю ответ с указанием причин отказа:

1) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Заңмен белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
2) азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органға ұсынылған құжаттарда анық емес мәліметтердің не қолданылу мерзімі өтіп кеткен мәліметтердің (құжаттардың) болуы негіз болып табылады.
10.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, Электронды нысан мен Мемлекеттік корпорация арқылы қоса алғанда басқа да талаптар
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылған: ("Азаматтық авиация комитеті" бөлімінің "Мемлекеттік қызметтер бөлімшесінде").
Көрсетілетін қызмет алушы мемлекеттік қызметті ЭЦҚ болуы шартында электронды нысанда портал арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметті портлар арқылы көрсеткен кезде нашар көретіндерге нашар көретіндерге версия қолжетімді
Көрсетілетін қызмет алушы мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі бойынша ақпаратты алыс жердегі қолжетімділік режимінде порталда "жеке кабинет" арқылы көрспетілетін қызмет берушінің анықтамасы арқылы, және Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8-800-080-7777 арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Қазақстан Республикасында
шетелдік әуемен
тасымалдаушыларды
аккредиттеу қағидаларына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Азаматтық авиация комитеті
Комитет гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Қазақстан Республикасының аумағында өз қызметін жүзеге асыратын шетелдік тасымалдаушыларды аккредиттеу туралы КУӘЛІК / СВИДЕТЕЛЬСТВО об аккредитации иностранных перевозчиков, осуществляющих свою деятельность на территории Республики Казахстан № __________
1.________________________________________________________________________
авиакомпанияның атауы/наименование авиакомпании
__________________________________________________________________________
2. ________________________________________________________________________
заңды мекенжайы/юридический адрес
3.________________________________________________________________________
шетелдік тасымалдаушының орналасқан елі/страна местонахождения иностранного перевозчика
4. Куәлік 20 __ жылғы "___" __________ берілді
Свидетельство выдано "___" _____________ 20__
5. Куәлік 2 жылға дейін жарамды
Срок действия свидетельства 2 года
__________________________________________________________________________
азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның жауапты тұлғасы, тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған жағдайда)/ответственное лицо уполномоченного органа в сфере
гражданской авиации, фамилия, имя, отчество (при наличии)

1) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Законом;
2) наличие недостоверных сведений либо сведений (документов) с истекшим сроком действия в представленных услугодателю документах.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.miid.gov.kz, (в подразделе "Государственные услуги" раздела "Комитет гражданской авиации").
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
При оказании государственной услуги через портал доступна версия для слабовидящих.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 3
к Правилам аккредитации
иностранных воздушных
перевозчиков в Республике Казахстан
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Азаматтық авиация комитеті
Комитет гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Қазақстан Республикасының аумағында өз қызметін жүзеге асыратын
шетелдік тасымалдаушыларды аккредиттеу туралы
КУӘЛІК / СВИДЕТЕЛЬСТВО об аккредитации иностранных перевозчиков,
осуществляющих свою деятельность на территории Республики Казахстан
№ __________
1. ______________________________________________________________________________
авиакомпанияның атауы/наименование авиакомпании
________________________________________________________________________________
2. ______________________________________________________________________________
заңды мекен-жайы/юридический адрес
3. ______________________________________________________________________________
шетелдік тасымалдаушының орналасқан елі/страна местонахождения иностранного
перевозчика
4. Куәлік 20 __ жылғы "___" __________ берілді
Свидетельство выдано "___" _____________ 20__
5. Куәлік 2 жылға дейін жарамды
Срок действия свидетельства 2 года
________________________________________________________________________________
азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның жауапты тұлғасы, тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда) / ответственное лицо уполномоченного органа в сфере гражданской
авиации, фамилия, имя, отчество (при наличии)