Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар саласында Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 34/қе бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 11 мамырда № 20609 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 11.01.2023 № 1/қе (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған көрсетілетін мемлекеттік қызметтер қағидалары:
1) "Жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру, жөндеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) "Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзiрлеуге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) "Ақпарат таралып кететін техникалық арналарды және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
4) "Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын, ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды әкелуге, әкетуге және транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес;
5) "Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын, шифрлау (криптографиялық) құралдарын әкелуге, әкетуге және транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес;
6) "Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу бойынша қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес;
7) "Шифрлау (криптографиялық) құралдарын қамтитын тауарлардың (өнімдердің) сипаттамалары туралы нотификацияларды тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес;

Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан в сферах обеспечения информационной безопасности и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 мая 2020 года № 34/қе. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 мая 2020 года № 20609.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 11.01.2023 № 1/қе (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые правила оказания государственных услуг:
1) Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на разработку средств криптографической защиты информации" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Правила оказания государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Правила оказания государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит шифровальных (криптографических) средств, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Правила оказания государственной услуги "Выдача заключения по техническому исследованию на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Правила оказания государственной услуги "Регистрация нотификаций о характеристиках товаров (продукции), содержащих шифровальные (криптографические) средства" согласно приложению 7 к настоящему приказу;

8) "Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын өткізуге (оның ішінде өзгеше беруге) рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 11.01.2023 № 1/қе (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Ақпарат және киберқауіпсіздік қызметі Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте:
1) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде осы бұйрықтың мемлекеттiк тiркелуiн;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің интернет-ресурсында осы бұйрықты орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының орынбасары Д.Е. Ерғожинге жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бiр күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы К. Масимов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
2020 жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2020 жылғы 6 мамырдағы
№ 34/қе бұйрығына
1-қосымша
"Жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру, жөндеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 11.01.2023 № 1/қе (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру, жөндеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес (бұдан әрі – Заң) әзірленген және "Жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзiрлеу, өндіру, жөндеу және өткізу бойынша қызметті жүзеге асыру үшін лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің кіші түрлері үшін бірыңғай тәртібін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) айқындайды:

8) Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на реализацию (в том числе иную передачу) средств криптографической защиты информации" согласно приложению 8 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Председателя Комитета национальной безопасности РК от 11.01.2023 № 1/қе (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан согласно приложению 9 к настоящему приказу.
3. Службе информации и кибербезопасности Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан Ергожина Д.Е.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета
национальной безопасности РК
К. Масимов
СОГЛАСОВАН
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
"______" _______________ 2020 года
Приложение 1 к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 6 мая 2020 года № 34/қе
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий"
Сноска. Правила - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 11.01.2023 № 1/қе (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют единый порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" (далее – государственная услуга) для подвидов деятельности:

1) жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру;
2) жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды жөндеу және өткізу.
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) лицензиялау рәсімдерін өткізу үшін жүгінген жеке немесе заңды тұлғаларға (заңды тұлғаның филиалдарына немесе өкілдіктеріне) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік қызмет көрсетеді.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар) 8-тармағы 1) тармақшасында көрсетілген құжаттардың электрондық көшірмелерін жолдайды.
4. Жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзiрлеу, өндіру, жөндеу және өткізу бойынша қызметпен айналысу үшін лицензияны беру (бұдан әрі – лицензия) өтініші, ол тіркелген күнінен бастап 15 жұмыс күні ішінде қарастырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының лицензия беру үшін ұсынылған құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат, заңды тұлға ретінде, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені), лицензия, лицензиялық алым ("электрондық үкімет төлем шлюзі арқылы төленген жағдайда) төленгені туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы дербес алады.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші аталған мерзім ішінде көрсетілетін қызмет алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызмет берушінің өкілетті тұлғасының электронды қолымен куәландырылған электрондық құжат түрінде өтінішті одан әрі қарастырудан дәлелді бас тарту туралы жауабын береді.
Құжаттар пакеті толық ұсынылған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші 10 жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының "Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және жедел іздестіру іс-шараларын жүргiзуге арналған арнайы техникалық құралдар салаларында қызметті жүзеге асыру үшін бiлiктiлiк талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 4 бұйрығымен айқындалған біліктілік талаптарына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 10473 тіркелген) (бұдан әрі – біліктілік талаптар) сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызмет алушыға барумен мыналарды тексеру үшін профилактикалық бақылауды жүзеге асырады:

1) разработка, производство специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий;
2) ремонт и реализация специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий.
2. Государственную услугу оказывает Комитет национальной безопасности Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим или юридическим лицам (филиалам или представительствам юридического лица, лицензиатам), обратившимся к услугодателю для прохождения лицензирования (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения государственной услуги услугополучатель направляет услугодателю посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал) электронные копии документов, указанных в подпункте 1) пункта 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Требования к оказанию государственной услуги).
4. Заявление на выдачу лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий (далее – лицензия), рассматривается в течение 15 рабочих дней со дня его регистрации.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя на выдачу лицензии проверяет полноту представленных документов.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) услугополучателя в качестве юридического лица, в качестве индивидуального предпринимателя, об оплате лицензионного сбора (в случае оплаты через платежный шлюз "электронного правительства"), содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанный срок направляет в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя, мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
В случае предоставления полного пакета документов услугодатель в течение 10 рабочих дней осуществляет проверку соответствия услугополучателя квалификационным требованиям, установленным приказом Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 4 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сферах обеспечения информационной безопасности и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10473) (далее – квалификационные требования).
При этом услугодатель осуществляет профилактический контроль с посещением услугополучателя для проверки:

1) құжаттардың түпнұсқаларын;
2) көрсетілетін қызметті алушының арнайы бөлінген үй-жайларын;
3) ең аз техникалық құралдар мен бақылау-өлшеу жабдықтарының жинағы болуын.
Көрсетілетін қызмет алушыға барумен профилактикалық бақылауды жүзеге асырғаннан кейін, көрсетілетін қызметті беруші мәлімделген мамандардың біліктілік сынағын тапсыру нәтижесінің негізінде білім деңгейін бағалауды жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексеру қорытындысы бойынша көрсетілетін қызметті беруші 3 жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанында кіші түрін/ қызмет түрінің кіші түрін көрсете отырып лицензияны дайындайды немесе көрсетілетін қызметті алушыны рұқсат беруден бас тарту туралы алдын ала қабылданған шешімді, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптардың 9-тармағында көзделген негізде лицензияны немесе лицензияны беруден дәлелді бас тартуды береді және көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" жолдайды.
5. Лицензияны қайта ресімдеу мынадай жағдайларда қаралады:
1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) өзгерген;
2) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы немесе заңды мекенжайы өзгерген;
3 ) заңды тұлға-лицензиат "Рұқсаттар мен хабарламалар туралы" Заңның 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес қайта ұйымдастырылған;
4) заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген;
5) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған.
Лицензияны қайта ресімдеу туралы өтініш қызмет алушымен лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туындаған кезден бастап күнтізбелік отыз күн ішінде беруге тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қайта ресімдеу барысында көрсетілетін қызмет берушіге Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптардың 8-тармағы 2) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың электрондық көшірмелерін портал арқылы жолдайды.
Лицензияны қайта ресімдеу өтініші тіркелген уақыттан бастап 3 жұмыс күні ішінде қаралады.
Көрсетілетін қызметті беруші лицензияны қайта ресімдеуге негіз болып ұсынылған құжаттармен мен өзгерістері толықтығын 1 жұмыс күні ішінде тексеруді жүзеге асырады.

1) оригиналов документов;
2) специально выделенных помещений услугополучателя;
3) наличия минимального набора технических средств и контрольно-измерительного оборудования.
После осуществления профилактического контроля с посещением услугополучателя услугодатель проводит оценку уровня знаний заявленных специалистов на основании результатов сдачи квалификационного зачета.
По итогам проверки соответствия услугополучателя квалификационным требованиям услугодатель в течение 3 рабочих дней готовит в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя, лицензию с указанием подвида/подвидов деятельности либо уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в выдаче лицензии, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель выдает лицензию с указанием подвида (подвидов) деятельности либо мотивированный отказ в выдаче лицензии на основании, предусмотренном пунктом 9 Требований к оказанию государственной услуги, и направляет в "личный кабинет" услугополучателя на портале.
5. Лицензия подлежит переоформлению в следующих случаях:
1) изменение фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата;
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его наименования или юридического адреса;
3) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком, определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях";
4) изменение наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата;
5) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан.
Заявление о переоформлении лицензии должно быть подано услугополучателем в течение тридцати календарных дней с момента возникновения изменений, послуживших основанием для переоформления лицензии.
При переоформлении лицензии услугополучатель направляет услугодателю посредством портала электронные копии документов, необходимых для оказания государственной услуги в соответствии с подпунктом 2) пункта 8 Требований к оказанию государственной услуги.
Заявление на переоформление лицензии рассматривается в течение 3 рабочих дней со дня его регистрации.
Услугодатель осуществляет проверку полноты представленных документов и изменений, послуживших основанием для переоформления лицензии в течение 1 рабочего дня.

Лицензияны қайта ресімдеуге негіз болып ұсынылған құжаттар мен өзгерістер толықтығы тексерілгеннен кейін Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптардың 9-тармағында көзделген негізге сәйкес көрсетілетін қызметті беруші 2 жұмыс күні ішінде қызмет берушінің өкілетті тұлғасының электронды қолы қойылған қайта ресімделген лицензияны немесе электрондық құжат түрінде лицензияны беруден бас тарту дәлелді жауабын қызмет алушының порталдағы "жеке кабинетіне" жолдайды.
6. Занның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйес көрсетілетін қызметті беруші ақпараттандару саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіпте мемлекеттік қызметті көрсету кезеңі туралы деректерді мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйсіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Қызмет беруші осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты олар қолданысқа енгізілген күннен бастап он жұмыс күні ішінде Бірыңғай байланыс орталығына және "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына жолдауды қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді рұқсаттар мен хабарландырулардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы көрсеткен кезде оны көрсету кезеңі туралы деректер мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты түрде келіп түседі.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
7. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметті беруші басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағым берілуі мүмкін.
8. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 25-бабының 2) тармақшасына сәйкес тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
9. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген тәртіп бойынша сотқа шағымдана алады.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге рұқсат беріледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының 2022 жылғы "___"
№ _____ бұйрығымен бекітілген
"Жедел-іздестіру іс-шараларын
жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарды әзірлеу,
өндіру, жөндеу және өткізу
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
№ 1 қосымша
Нысан
"Жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру, жөндеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі мемлекеттік көрсетілетін қызметтің мынадай кіші түрлері үшін бірыңғай талаптарды айқындайды:

По итогам проверки полноты представленных документов и изменений, послуживших основанием для переоформления лицензии, услугодатель в течение 2 рабочих дней готовит в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя, переоформленную лицензию либо мотивированный отказ в выдаче лицензии на основании, предусмотренном пунктом 9 Требований к оказанию государственной услуги, и направляет в "личный кабинет" услугополучателя на портале.
6. Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Услугодатель обеспечивает направление информации о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила в Единый контакт-центр и оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" в течение десяти рабочих дней со дня их введения в действие.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
7. Жалоба на решение, действия (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес непосредственно оказывающего государственную услугу услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
9. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель вправе обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на осуществление деятельности
по разработке, производству,
ремонту и реализации
специальных технических
средств, предназначенных
для проведения оперативно-розыскных мероприятий",
утвержденным приказом
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от "__" ______ 2022 года № __
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" определяет единые требования для подвидов деятельности:

1. Жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру;
2. Жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды жөндеу және өткізу
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру барлық кіші түрлері бойынша "электрондық үкімет" веб-порталы www.egov.kz, www.elіcense.kz арқылы жүзеге асырылады
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері
Барлық кіші түрлері бойынша:
1) лицензияны беру кезінде - 15 жұмыс күні ішінде;
2) лицензияны қайта ресімдеу кезінде - 3 жұмыс күні ішінде
4.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нысаны
Барлық кіші түрлері бойынша:
электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі
Жедел iздестiру іс-шараларын жүргiзуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзiрлеу, өндіру, жөндеу және өткізу бойынша қызметпен айналысу үшін кіші түрін/ қызметтің кіші түрін көрсетіп лицензияны беру, қайта ресімдеу, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынудан дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде", көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электронды-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі және сақталады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы төлейтін төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған жағдайларда оны төлету тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға ақылы негізде ұсынылады.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 554-бабына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін жекеленген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым алынады:
1) лицензия беру үшін – 20 айлық есептік көрсеткішті;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін – 2 айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Төлем қолма-қол және қолма-қолсыз түрде, банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүргізетін екінші деңгейлі банктер мен ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
Төлем "электрондық үкімет" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылуы мүмкін
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13:00-ден 15:00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 09:00-ден бастап 19:00-ге дейін;

1. разработка, производство специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий;
2. ремонт и реализация специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий
1.
Наименование услугодателя
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
2.
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги по всем подвидам осуществляются через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz
3.
Срок оказания государственной услуги
По всем подвидам:
1) при выдаче лицензии – в течение 15 рабочих дней;
2) при переоформлении лицензии – в течение 3 рабочих дней
4.
Форма оказания государственной услуги
По всем подвидам электронная (частично автоматизированная)
5.
Результат оказания государственной услуги
Выдача лицензии с указанием подвида / подвидов деятельности, переоформление лицензии, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам.
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", который составляет:
1) за выдачу лицензии – 20 месячных расчетных показателей;
2) за переоформление лицензии – 2 месячных расчетных показателя.
Оплата осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
Оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства"
7.
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 09:00 до 19:00 часов, с перерывом на обед с 13:00 до 15:00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;

2) портал – тәулік бойы, техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты, үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш берген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің www.knb.gov.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылған
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) лицензия алу үшін: осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес қызмет алушының электронды-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат түріндегі нысан бойынша заңды тұлғаның өтініші немесе осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес қызмет алушының электронды-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат түріндегі нысан бойынша жеке тұлғаның өтініші; "электрондық үкімет" төлем шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растау туралы мәлімет;
осы Қағидаларға 4-қосымшадағы нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы электрондық нысандағы мәліметтер
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін:
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес қызмет алушының электронды-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат түріндегі нысан бойынша заңды тұлғаның өтініші немесе осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес қызмет алушының электронды-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат түріндегі нысан бойынша жеке тұлғаның өтініші;
"электрондық үкімет" төлем шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растау туралы мәлімет;
мемлекеттік ақпараттық жүйеде сақталған ақпараттардан тұратын құжаттарды қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшін негіз болған, өзгерістер туралы ақпаратты құрайтын, құжаттардың электрондық көшірмелері
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) лицензияны алу үшін көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттардың және (немесе) оның құрамындағы деректердің (мәліметтер) шынайы еместігі анықталғанда;
2) лицензиялық алымның енгізілмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған деректер мен мәліметтердің мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті қызметпен айналысу үшін бiлiктiлiк талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне сәйкес еместігі;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;

2) портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
Адрес места оказания государственной услуги размещен на официальном интернет-ресурсе услугодателя: www.knb.gov.kz
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) для получения лицензии:
заявление юридического лица в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам или заявление физического лица в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
сведения, подтверждающие уплату в бюджет лицензионного сбора, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
электронная форма сведений о соответствии услугополучателя квалификационным требованиям по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
2) для переоформления лицензии:
заявление юридического лица в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам или заявление физического лица в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
сведения, подтверждающие уплату в бюджет лицензионного сбора, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, квалификационным требованиям;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;

5) сот орындаушысының ұсынысы негізінде көрсетілетін қызметті алушыға-қарызгер лицензиатқа лицензия алуға соттың уақытша тыйым салынуы;
Лицензиант-заңды тұлғаның бөлісу түрінде қайта құрылу кезінде:
1) Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың 8-тармағы 2) тармақшасында көрсетілген құжаттарды ұсынбау немесе толық тиісінше ресімдемеу;
2) көрсетілетін қызмет алушының біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
3) лицензиант-заңды тұлғаның бөлісу түрінде қайта құрылу нәтижесі бойынша лицензия және (немесе) лицензияға қосымша пайда болған басқа заңды тұлғаға қайта ресімделген болса
10.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті потрал арқылы электрондық түрде электрондық цифрлық қолтаңба болған жағдайда ала алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен", сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының және Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефондары арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің байланыс телефондары: 8 (7172) 76-49-49
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының 2022 жылғы "___"
№ _____ бұйрығымен бекітілген
"Жедел-іздестіру іс-шараларын
жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарды әзірлеу,
өндіру, жөндеу және өткізу
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
№ 2 қосымша
Нысан
Лицензияны алуға арналған заңды тұлғаның өтiнiші
_______________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_______________________________________________________________________1
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес- сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру
нөмірі)
________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетiлсiн)
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (қажетін көрсету)
беруiңiздi сұраймын
Заңды тұлғаның мекенжайы _______________________________________________
пошталық индексі, елі (шетелдік заңды тұлға үшін), облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта ______________________________________________________
Телефондары ___________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________
Банк шоты ______________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй- жайлар) нөмірі)
_______ құжат(тар) қоса беріліп отыр
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы; өтініш берушіге қызметтің
лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы
расталады; өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық
жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді
пайдалануға келісімін береді.
Басшы _________________ ____________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20___ жылғы "___" ____________
1 Мемлекеттік қызмет беруші мәліметтерді мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет"
шлюзі арқылы дербес алады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының 2022 жылғы "___"
№ _____ бұйрығымен бекітілген
"Жедел-іздестіру іс-шараларын
жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарды әзірлеу,
өндіру, жөндеу және өткізу
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
№ 3 қосымша
Нысан
Лицензияны алуға арналған жеке тұлғаның өтiнiші
______________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
______________________________________________________________________2
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
______________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетiлсiн)
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (қажетін көрсету)
беруiңiздi сұраймын
Жеке тұлғаның мекенжайы ________________________________________________
пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта ______________________________________________________
Телефондары ____________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________
Банк шоты _______________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ құжат(тар) қоса беріліп отыр
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы
және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден
бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны; қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа
сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады; өтініш беруші
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде
қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес
деректерді пайдалануға келісімін береді.
Басшы ______________ __________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20___ жылғы "___" ____________
2 Мемлекеттік қызмет беруші мәліметтерді мемлекеттік ақпараттық жүйелерден
"электрондық үкімет" шлюзі арқылы дербес алады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының 2022 жылғы "___"
№ _____ бұйрығымен бекітілген
"Жедел-іздестіру іс-шараларын
жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарды әзірлеу,
өндіру, жөндеу және өткізу
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
№ 4 қосымша
Нысан
Көрсетілетін қызметті алушының жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру, жөндеу және өткізу бойынша қызметпен айналысу үшін біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны

5) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю-должнику лицензию.
При реорганизации юридического лица-лицензиата в форме разделения:
1) непредставление или ненадлежащее оформление документов, указанных в подпункте 2) пункта 8 Требований к оказанию государственной услуги;
2) несоответствие услугополучателя квалификационным требованиям;
3) если ранее лицензия и (или) приложение к лицензии были переоформлены на другое юридическое лицо из числа вновь возникших в результате разделения юридических лиц-лицензиатов
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа на портале в "личном кабинете" услугополучателя, а также по телефонам услугодателя и Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 76-49-49
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на осуществление деятельности
по разработке, производству,
ремонту и реализации
специальных технических
средств, предназначенных
для проведения оперативно-розыскных
мероприятий", утвержденным
приказом Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от "__" ______ 2022 года № __
Форма
Заявление юридического лица для получения лицензии
В ____________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ____________________________________________________________________1
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии (указать нужное)
на осуществление
________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
Адрес юридического лица _________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Электронная почта _______________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________
Банковский счет _________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прикрепляется _____ документа(-ов)
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю
не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности
и являются действительными; заявитель согласен на использование персональных
данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии.
Руководитель _____________ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
_________________
1Сведения услугодатель получает самостоятельно из соответствующих
государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на осуществление деятельности
по разработке, производству,
ремонту и реализации
специальных технических
средств, предназначенных
для проведения оперативно-розыскных
мероприятий", утвержденным
приказом Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от "__" _______ 2022 года № __
Форма
Заявление физического лица для получения лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________2
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии (указать нужное)
на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
Адрес местожительства физического лица
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания)
Электронная почта ____________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет ______________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прикрепляется _____ документа(-ов)
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии
и (или) приложения к лицензии; заявителю не запрещено судом заниматься
лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности; все прилагаемые документы
соответствуют действительности и являются действительными; заявитель согласен
на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче
лицензии и (или) приложения к лицензии.
Руководитель ______________ ____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "___"________ 20__ года
_______________
2Сведения услугодатель получает самостоятельно из соответствующих
государственных информационных систем через шлюз
"электронного правительства".
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на осуществление деятельности
по разработке, производству,
ремонту и реализации
специальных технических
средств, предназначенных
для проведения оперативно-
розыскных мероприятий",
утвержденным приказом
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от "__" ______ 2022 года № ___
Форма
Форма сведений о соответствии услугополучателя квалификационным требованиям
для занятия деятельностью по разработке, производству, ремонту и реализации специальных
технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий

1. Жедел iздестiру іс-шараларын жүргiзуге арналған арнайы техникалық құралдарды
әзірлеу және өндіру жөніндегі қызметпен айналысу үшін:
көрсетілетін қызметті алушы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________3
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі/ мемлекеттік
____________________________________________________________________;
тіркеу қайта тіркеу туралы анықтаманың/куәліктің нөмірін және берілген күнін көрсету)
2) жоғары техникалық білімі бар мәлімделген маман(дар) туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(мамандығын және біліктілігін, сондай-ақ диплом(дар)ының көшірмесін(-лерін)
қоса беріп, ___________________________________________________________;
диплом(дар)ының нөмірін, берілген күнін және орнын, оқу орнының атауын көрсету)
3) мәлімделген қызмет түрі бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік
құпияларын құрайтын мәліметтермен жұмыс жүргізуге Қазақстан Республикасының
ұлттық қауіпсіздік органдары рұқсатының болуы туралы ақпарат
______________________________________________________________________
(құжаттың көшірмесін қоса беріп, рұқсаттың деректемелерін: нөмірін,
______________________________________________________________________
күнін және осы рұқсатты берген Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік
органдарының
______________________________________________________________________;
бөлімшесін көрсету)
4) техникалық құралдардың және бақылау-өлшеу жабдығының ең аз жинағының
болуы туралы ақпарат
_______________________________________________________________________
(осы құралдардың және жабдықтың меншік құқығында болуын растайтын
_______________________________________________________________________
құжаттарды қоса беріп, көрсетілетін қызметті алушы хатының деректемелерін:
тіркеу нөмірін __________________________________________________________;
және күнін көрсету)
5) арнайы бөлінген өндірістік үй-жайдың болуы туралы ақпарат
_______________________________________________________________________
(құжаттың көшірмесін қоса беріп, меншік құқығын немесе өзге заңды негізді
растайтын _____________________________________________________________;
құжаттардың деректемелерін: құжаттың атауын, тіркеу нөмірін және күнін көрсету)
6) әзірленіп жатқан және өндірілген арнайы техникалық құралдарды сақтау үшін
арнайы бөлінген үй-жайдың болуы туралы ақпарат
_______________________________________________________________________
(құжатт(ард)ың көшірмесін(-лерін) қоса беріп, меншік құқығын немесе өзге де заңды
негізді _________________________________________________________________
растайтын құжаттың, сондай-ақ мамандандырылған ұйым(дар)мен
автоматтандырылған ____________________________________________________
күзет және өрттен қорғау сигнализация жүйелеріне қызмет көрсету туралы
шартт(ард)ың __________________________________________________________
деректемелерін: тіркеу нөмірлерін және күндерін, сондай-ақ тиісті ұйымдардың
атауларын ____________________________________________________________;
көрсету)

1. Для занятия деятельностью по разработке и производству специальных
технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий:
1) информация об услугополучателе
____________________________________________________________________3;
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер, дата и номер выдачи справки/свидетельства
о государственной регистрации/перерегистрации юридического лица)
2) информация о заявленном(-ых) специалисте(-ах), имеющем(-их) высшее
техническое образование
_____________________________________________________________________
(указать специальность и квалификацию, а также номер, дату и место выдачи диплома(-ов),
_____________________________________________________________________;
наименование учебного заведения, приложив копию(-и) диплома(-ов)
3) информация о наличии разрешения органов национальной безопасности
Республики Казахстан на работу со сведениями, составляющими государственные
секреты Республики Казахстан, по заявленному виду деятельности
_______________________________________________________________________
(указать реквизиты разрешения: номер, дату и подразделение органов национальной
_______________________________________________________________________;
безопасности Республики Казахстан, выдавшее данное разрешение,
приложив копию документа)
4) информация о наличии минимального набора технических средств
и контрольно- измерительного оборудования
_______________________________________________________________________
(указать реквизиты письма услугополучателя с приложением документов,
подтверждающих _______________________________________________________________________;
наличие данных средств и оборудования на праве собственности:
регистрационный номер и дата)
5) информация о наличии специально выделенного производственного помещения
________________________________________________________________________
(указать реквизиты документов, подтверждающих право собственности или иного
законного ________________________________________________________________________;
основания: наименование документа, регистрационный номер и дата, приложив
копию документа)
6) информация о наличии специально выделенного помещения для хранения
разрабатываемых и произведенных специальных технических средств
________________________________________________________________________
(указать реквизиты документа, подтверждающего право собственности или иного
законного _______________________________________________________________
основания, а также договора(-ов) об оказании услуг автоматических систем охранной
и _______________________________________________________________________
пожарной сигнализации со специализированной(-ыми) организацией(-ями):
________________________________________________________________________
регистрационные номера и даты, а также наименования соответствующих
организаций, приложив копию(-и) документа(-ов)

2. Жедел iздестiру іс-шараларын жүргiзуге арналған арнайы техникалық құралдарды
жөндеу және өткізу жөніндегі қызметпен айналысу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушы туралы ақпарат ______________________________4
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі /
мемлекеттік ____________________________________________________________;
тіркеу қайта тіркеу туралы анықтаманың/куәліктің нөмірін және берілген күнін
көрсету)
2) жоғары техникалық білімі бар мәлімделген маман(дар) туралы ақпарат
________________________________________________________________________
(мамандығын және біліктілігін, сондай-ақ диплом(дар)ының көшірмесін(лерін)
қоса беріп,
_______________________________________________________________________;
диплом(дар)ының нөмірін, берілген күнін және орнын, оқу орнының атауын көрсету)
3) мәлімделген қызмет түрі бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік
құпияларын құрайтын мәліметтермен жұмыс жүргізуге Қазақстан Республикасының
ұлттық қауіпсіздік органдары рұқсатының болуы туралы ақпарат
________________________________________________________________________
(құжаттың көшірмесін қоса беріп, рұқсаттың деректемелерін: нөмірін, күнін және осы
________________________________________________________________________
рұқсатты берген Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының
бөлімшесін
_______________________________________________________________________;
көрсету)
4) техникалық құралдардың және бақылау-өлшеу жабдығының ең аз жинағының
болуы туралы ақпарат
_______________________________________________________________________
(осы құралдардың және жабдықтың меншік құқығында болуын растайтын
құжаттарды ___________________________________________________________
қоса беріп, көрсетілетін қызметті алушы хатының деректемелерін: тіркеу нөмірін
және _________________________________________________________________;
күнін көрсету)
5) арнайы бөлінген үй-жайдың болуы туралы ақпарат _______________________
______________________________________________________________________
(құжатт(ард)ың көшірмесін(-лерін) қоса беріп, меншік құқығын немесе өзге заңды
негізді ________________________________________________________________
растайтын құжаттың, сондай-ақ мамандандырылған ұйым(дар)мен автоматтандырылған
_______________________________________________________________________
күзет және өрттен қорғау сигнализация жүйелеріне қызмет көрсету туралы шартт(ард)ың
_____________________________________________________________________
деректемелерін: тіркеу нөмірлерін және күндерін, сондай-ақ тиісті ұйымдардың
атауларын __________________________________________________________;
көрсету)
Ескертпе: мәлімделген адамдардың білім деңгейін бағалау жедел іздестіру іс-шараларын
жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзiрлеу, өндіру, жөндеу және өткізу
бойынша біліктілік сынағының нәтижелері бойынша жүзеге асырылады. Біліктілік
сынағына арналған сұрақтар тізбесін көрсетілетін қызметті беруші белгілейді. Біліктілік
сынағы көрсетілетін қызметті алушы қызметін жүзеге асыратын жері бойынша көрсетілетін
қызметті берушінің бөлімшесінде тапсырылады.
__________________
3 Мемлекеттік қызмет беруші мәліметтерді мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық
үкімет" шлюзі арқылы дербес алады.
__________________
4 Мемлекеттік қызмет беруші мәліметтерді мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық
үкімет" шлюзі арқылы дербес алады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының 2022 жылғы "___"
№ _____ бұйрығымен бекітілген
"Жедел-іздестіру іс-шараларын
жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарды әзірлеу,
өндіру, жөндеу және өткізу
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
№ 5 қосымша
Нысан
Лицензияны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтiнiші
___________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
____________________________________________________________________________5
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда –
шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
20___ жылғы "___" _____________ № ____________, ______________ берілген
____________________________________________________________________________
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері), берілген күні,
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) берген лицензиардың атауы)
Жүзеге асыруға
_________________________________________________________________________
қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің (-лері) толық атауы)
мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):

2. Для занятия деятельностью по ремонту и реализации специальных технических
средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий:
1) информация об услугополучателе
_______________________________________________________________________4;
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер, дата и номер выдачи справки/свидетельства
о государственной регистрации/перерегистрации юридического лица)
2) информация о заявленном(-ых) специалисте(-ах), имеющем(-их) высшее
техническое образование
________________________________________________________________________;
(указать специальность и квалификацию, а также номер, дату и место выдачи
________________________________________________________________________;
диплома(-ов), наименование учебного заведения, приложив копию(-и) диплома(-ов)
3) информация о наличии разрешения органов национальной безопасности
Республики Казахстан на работу со сведениями, составляющими государственные
секреты Республики Казахстан, по заявленному виду деятельности
________________________________________________________________________
(указать реквизиты разрешения: номер, дату и подразделение органов национальной
________________________________________________________________________;
безопасности Республики Казахстан, выдавшее данное разрешение, приложив копию
документа)
4) информация о наличии минимального набора технических средств и контрольно-
измерительного оборудования
________________________________________________________________________
(указать реквизиты письма услугополучателя с приложением
________________________________________________________________________
документов, подтверждающих наличие данных средств и оборудования на праве
________________________________________________________________________;
собственности: регистрационный номер и дата)
5) информация о наличии специально выделенного помещения
________________________________________________________________________
(указать реквизиты документа, подтверждающего право собственности или иного
законного _______________________________________________________________
основания, а также договора(-ов) об оказании услуг автоматических систем охранной
и _______________________________________________________________________
пожарной сигнализации со специализированной(-ыми) организацией(-ями):
_________________________________________________________________________
регистрационные номера и даты, а также наименования соответствующих
организаций, приложив копию(-и) документа(-ов)
Примечание: оценка уровня знаний заявленных лиц осуществляется по результатам
квалификационного зачета по разработке, производству, ремонту и реализации
специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-
розыскных мероприятий. Перечень вопросов для квалификационного зачета
устанавливается услугодателем. Квалификационный зачет сдается в подразделении
услугодателя по месту осуществления деятельности услугополучателя.
______________
3Сведения услугодатель получает самостоятельно из соответствующих
государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
________________
4Сведения услугодатель получает самостоятельно из соответствующих
государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на осуществление деятельности
по разработке, производству,
ремонту и реализации
специальных технических
средств, предназначенных
для проведения оперативно-
розыскных мероприятий",
утвержденным приказом
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от "__" ______ 2022 года № ___
Форма
Заявление юридического лица для переоформления лицензии
В _______________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ______________________________________________________________________5
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-
идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии (указать нужное)
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
_________________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
На осуществление _________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1) заңды тұлға-лицензиат "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы
Заңының 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес (тиісті жолға Х қою қажет):
бірігу ____
қайта құру ____
қосылу ____
бөліп шығару ____
бөліну ____
жолымен қайта ұйымдастырылуы
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі _________
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі _________
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы"
Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиат
үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар"
класы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы _______________
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе
лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей
оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі _________________________________________
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда
________________________________________________________________
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі __________________________________________
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі ___________________________________
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (қажетін көрсету) қайта
ресімдеуіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы ________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі,
заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда –
шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Электрондық пошта _________________________________________________________
Телефондары ______________________________________________________________
Факс ______________________________________________________________________
Банк шоты _________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
___________________________________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін-елі, пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі) _______ құжат(тар) қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға
сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Басшы ______________ __________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "___" _________________
5 Мемлекеттік қызмет беруші мәліметтерді мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық
үкімет" шлюзі арқылы дербес алады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының 2022 жылғы "___"
№ _____ бұйрығымен бекітілген
"Жедел-іздестіру іс-шараларын
жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарды әзірлеу,
өндіру, жөндеу және өткізу
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
№ 6 қосымша
Нысан
Лицензияны қайта ресімдеуге арналған жеке тұлғаның өтiнiші
__________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_________________________________________________________________________6
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________ жүзеге асыруға
20___ жылғы "___" _____________ № ____________, ______________ берілген
__________________________________________________________________________
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері), берілген күні,
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) берген лицензиардың атауы)
Жүзеге асыруға
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің (-лері) толық атауы)
мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):

1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком,
определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях
и уведомлениях" путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния ___ преобразования ___ присоединения ___ выделения ____ разделения ____
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата _____________________
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата __________________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость
лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан
"О разрешениях и уведомлениях" ___________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для
лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для
приложений к лицензии с указанием объектов _____________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
_________________________________________________________________________
7) изменение наименования вида деятельности ________________________________
8) изменение наименования подвида деятельности _____________________________
Адрес юридического лица __________________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Электронная почта ________________________________________________________
Телефоны ________________________________________________________________
Факс ____________________________________________________________________
Банковский счет __________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прикрепляется _____ документа(-ов)
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю
не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными; заявитель согласен на использование персональных
данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии.
Руководитель _____________ _________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: " __ " __________ 20__ года
_________________
5Сведения услугодатель получает самостоятельно из соответствующих
государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Приложение 6
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на осуществление деятельности
по разработке, производству,
ремонту и реализации
специальных технических
средств, предназначенных
для проведения оперативно-
розыскных мероприятий",
утвержденным приказом
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от "__" _______ 2022 года № __
Форма
Заявление физического лица для переоформления лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _______________________________________________________________________6
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии (указать нужное)
№____________ от _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
_________________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование
________________________________________________________________________
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
на осуществление
________________________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) өзгеруі ____
2) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы өзгеруі ________
3) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның заңды мекенжайы өзгеруі _______
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар
туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиат
үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар"
класы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы _________
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе
лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей
оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі _________
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда
_________
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі _________
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі ________ лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны (қажетін көрсету) қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы ___________________________
_____________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта ____________________________________________________
Телефондары __________________________________________________________
Факс _________________________________________________________________
Банк шоты ____________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
______________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй- жайлар нөмірі) ______ құжат(тар) қоса беріліп отыр.
Осымен: көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы
және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден
бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы; өтініш
берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға
сот тыйым салмайтыны; қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні
және жарамды болып табылатындығы расталады; өтініш беруші лицензияны және (немесе)
лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын
құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
____________ ________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20___ жылғы "___" ___________
6 Мемлекеттік қызмет беруші мәліметтерді мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық
үкімет" шлюзі арқылы дербес алады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2020 жылғы 6 мамырдағы
№ 34/қе бұйрығына
2-қосымша
"Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзiрлеуге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары

1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-
лицензиата ______________________________________________________________
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его
наименования ____________________________________________________________
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его
юридического адреса ______________________________________________________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость
лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан
"О разрешениях и уведомлениях"________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для
лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для
приложений к лицензии с указанием объектов __________________________________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан _________
7) изменение наименования вида деятельности _________________________________
8) изменение наименования подвида деятельности ______________________________
Адрес местожительства физического лица
__________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания)
Электронная почта _________________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банковский счет ___________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
__________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прикрепляется _____ документа(-ов)
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю
не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными; заявитель согласен на использование персональных
данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии.
______________ ____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "___" ________ 20__ года
________________
6Сведения услугодатель получает самостоятельно из соответствующих
государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Приложение 2 к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 6 мая 2020 года № 34/қе
Правила оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на разработку средств криптографической защиты информации"

Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 11.01.2023 № 1/қе (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзiрлеуге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес (бұдан әрі – Заң) әзірленген және "Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзiрлеуге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) айқындайды.
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) лицензиялау рәсімдерін өткізу үшін жүгінген жеке немесе заңды тұлғаларға (заңды тұлғаның филиалдарына немесе өкілдіктеріне) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік қызмет көрсетеді.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар) 8-тармағы 1) тармақшасында көрсетілген құжаттардың электрондық көшірмелерін жолдайды.
4. Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзiрлеуге лицензияны (бұдан әрі - лицензия) беру өтініші, ол тіркелген күнінен бастап 15 жұмыс күні ішінде қарастырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының лицензия беру үшін ұсынылған құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат, заңды тұлға ретінде, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені), лицензия, лицензиялық алым ("электрондық үкімет" төлем шлюзі арқылы төленген жағдайда) төленгені туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы дербес алады.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші аталған мерзім ішінде көрсетілетін қызмет алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызмет берушінің өкілетті тұлғасының электронды қолымен куәландырылған электрондық құжат түрінде өтінішті одан әрі қарастырудан дәлелді бас тарту туралы жауабын береді.

Сноска. Правила - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 11.01.2023 № 1/қе (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на разработку средств криптографической защиты информации" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на разработку средств криптографической защиты информации" (далее – государственная услуга).
2. Государственную услугу оказывает Комитет национальной безопасности Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим или юридическим лицам (филиалам или представительствам юридического лица), обратившимся к услугодателю для прохождения лицензирования (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения государственной услуги услугополучатель направляет услугодателю посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал) электронные копии документов, указанных в подпункте 1) пункта 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Требования к оказанию государственной услуги).
4. Заявление на выдачу лицензии на разработку средств криптографической защиты информации (далее – лицензия) рассматривается в течение 15 рабочих дней со дня его регистрации.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя на выдачу лицензии проверяет полноту представленных документов.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) услугополучателя в качестве юридического лица, в качестве индивидуального предпринимателя, о лицензии, об оплате лицензионного сбора (в случае оплаты через платежный шлюз "электронного правительства"), содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанный срок направляет в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя, мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.

1) лицензияны алу үшін көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттардың және (немесе) оның құрамындағы деректердің (мәліметтер) шынайы еместігі анықталғанда;
2) лицензиялық алымның енгізілмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған деректер мен мәліметтердің мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті бiлiктiлiк талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне сәйкес еместігі;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) сот орындаушысының ұсынысы негізінде көрсетілетін қызметті алушыға-қарызгер лицензиатқа лицензия алуға соттың уақытша тыйым салынуы;
Лицензиант-заңды тұлғаның бөлісу түрінде қайта құрылу кезінде:
1) мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптарға 8-тармақтағы 2) тармақшада көрсетілген құжаттарды толық немесе тиісінше ұсынбауы;
2) көрсетілетін қызмет алушының біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
3) лицензиант-заңды тұлғаның бөлісу түрінде қайта құрылу нәтижесі бойынша лицензия және (немесе) лицензияға қосымша пайда болған басқа заңды тұлғаға қайта ресімделген болса
10.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық түрде электрондық цифрлық қолтаңба болған жағдайда ала алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен", сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығының телефондары арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің байланыс телефондары: 8 (7172) 76-49-49
Қазақстан Республикасы Ұлттық
қауіпсіздік комитеті
Төрағасының 2022 жылғы "___"
№ _____ бұйрығымен бекітілген
"Ақпаратты криптографиялық
қорғау құралдарын әзiрлеуге
лицензия беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Лицензияны алуға арналған заңды тұлғаның өтiнiші
__________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
__________________________________________________________________________7
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда –
шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
___________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетiлсiн)
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы ____________________________________________
(пошталық индексі, елі, (шетелдік заңды тұлға үшін), облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта __________________________________________________
Телефондары ________________________________________________________
Факс _______________________________________________________________
Банк шоты __________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
____________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй- жайлар) нөмірі) ______ құжат(тар) қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас
тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды
болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Басшы ______________ __________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20___ жылғы "___" ________________
7 Мемлекеттік қызмет беруші мәліметтерді мемлекеттік ақпараттық жүйелерден
"электрондық үкімет" шлюзі арқылы дербес алады.
Қазақстан Республикасы Ұлттық
қауіпсіздік комитеті
Төрағасының 2022 жылғы "___"
№ _____ бұйрығымен бекітілген
"Ақпаратты криптографиялық
қорғау құралдарын әзiрлеуге
лицензия беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Лицензияны алуға арналған жеке тұлғаның өтiнiші
_________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________8
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
_________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтiң кіші түрінің (-лері) толық атауы көрсетiлсiн)
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруiңiздi сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы
_________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта _______________________________________________________
Телефондары _____________________________________________________________
Факс ____________________________________________________________________
Банк шоты _______________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_______________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
_______ құжат(тар) қоса беріліп отыр
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы; өтініш берушіге қызметтің
лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады; өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
__________ ____________________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20___ жылғы "___" ___________
8 Мемлекеттік қызмет беруші мәліметтерді мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық
үкімет" шлюзі арқылы дербес алады.
Қазақстан Республикасы Ұлттық
қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2022 жылғы "___" _________
№ _____ бұйрығымен бекітілген
"Ақпаратты криптографиялық
қорғау құралдарын әзiрлеуге
лицензия беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Көрсетілетін қызметті алушы ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзiрлеу жөніндегі қызметпен айналысу үшін біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, квалификационным требованиям;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
5) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю-должнику лицензию.
При реорганизации юридического лица-лицензиата в форме разделения:
1) непредставление или ненадлежащее оформление документов, указанных в подпункте 2) пункта 8 Требований к оказанию государственной услуги;
2) несоответствие услугополучателя квалификационным требованиям;
3) если ранее лицензия и (или) приложение к лицензии были переоформлены на другое юридическое лицо из числа вновь возникших в результате разделения юридических лиц-лицензиатов
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа на портале в "личном кабинете" услугополучателя, а также по телефонам услугодателя и Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 76-49-49
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на разработку средств
криптографической защиты
информации",
утвержденным приказом
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от "__" ______ 2022 года № ___
Форма
Заявление юридического лица для получения лицензии
В______________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _____________________________________________________________________7
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-
идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес- идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии (указать нужное) на
осуществление ___________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
Адрес юридического лица __________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Электронная почта ________________________________________________________
Телефоны ________________________________________________________________
Факс ____________________________________________________________________
Банковский счет __________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прикрепляется _____ документа(-ов) Настоящим подтверждается, что: все указанные
данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая
информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения
к лицензии; заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или)
подвидом деятельности; все прилагаемые документы соответствуют
действительности и являются действительными; заявитель согласен на использование
персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии.
Руководитель _____________ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
____________________
7Сведения услугодатель получает самостоятельно из соответствующих
государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на разработку средств
криптографической защиты
информации", утвержденным
приказом
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от "__" _____ 2022 года № ___
Форма
Заявление физического лица для получения лицензии
В ______________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _____________________________________________________________________8
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии (указать нужное) на
осуществление __________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
Адрес местожительства физического лица
________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания)
Электронная почта _______________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________
Банковский счет _________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прикрепляется _____ документа(-ов)
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю
не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными; заявитель согласен на использование персональных
данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии. ___________________________________________________
_________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "___" ________ 20__ года
____________________
8Сведения услугодатель получает самостоятельно из соответствующих
государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на разработку средств
криптографической защиты
информации", утвержденным
приказом
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от "__" ______ 2022 года № ___
Форма
Форма сведений о соответствии услугополучателя квалификационным требованиям
для занятия деятельностью по разработке средств криптографической защиты информации

1. Көрсетілетін қызметті алушы туралы ақпарат
__________________________________________________________________________9
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі/мемлекеттік
____________________________________________________________________________;
тіркеу қайта тіркеу туралы анықтаманың/куәліктің нөмірін және берілген күнін көрсету)
2. Техникалық немесе физика-математика мамандығы бойынша жоғары білімі бар
мәлімделген маман(дар) туралы ақпарат ________________________________________
(диплом(дар)ының көшірмесін(-лерін) қоса беріп, мамандығын және біліктілігін, сондай-ақ
___________________________________________________________________________;
диплом(дар)ының нөмірін, берілген күнін және орнын, оқу орнының атауын көрсету)
3. Арнайы бөлінген үй-жайдың болуы туралы ақпарат
____________________________________________________________________________
(құжатт(ард)ың көшірмесін(-лерін) қоса беріп, меншік құқығын немесе өзге заңды негізді
____________________________________________________________________________
растайтын құжаттың, сондай-ақ мамандандырылған ұйым(дар)мен автоматтандырылған
____________________________________________________________________________
күзет және өрттен қорғау сигнализация жүйелеріне қызмет көрсету туралы шартт(ард)ың
____________________________________________________________________________
деректемелерін: тіркеу нөмірлерін және күндерін, сондай-ақ тиісті ұйымдардың атауларын
____________________________________________________________________________
көрсету)
Ескертпе: көрсетілетін қызметті алушының лицензияны алу үшін өтінішін қарау кезінде
көрсетілетін қызметті беруші мәлімделген адамдардың білім деңгейін біліктілік сынағын
өткізу арқылы бағалайды. Біліктілік сынағына арналған сұрақтар тізбесін көрсетілетін
қызметті беруші белгілейді. Біліктілік сынағы қызметті жүзеге асыратын жері бойынша
көрсетілетін қызметті берушінің бөлімшесінде тапсырылады.
________________________
9 Мемлекеттік қызмет беруші мәліметтерді мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық
үкімет" шлюзі арқылы дербес алады.
Қазақстан Республикасы Ұлттық
қауіпсіздік комитеті
Төрағасының 2022 жылғы "___"
№ _____ бұйрығымен бекітілген
"Ақпаратты криптографиялық
қорғау құралдарын әзiрлеуге
лицензия беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Лицензияны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтiнiші
_________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________10
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның)
толық атауы, мекенжайы, бизнес- сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру
нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе
өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
20___ жылғы "___" _____________ № ____________, ______________ берілген
__________________________________________________________________________
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері), берілген күні,
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) берген лицензиардың атауы)
Жүзеге асыруға ____________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің (-лері) толық атауы)
мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):
заңды тұлға-лицензиат "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы
Заңының 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес (тиісті жолға Х қою қажет):
бірігу _______
қайта құру _______
қосылу _______
бөліп шығару _______
бөліну ________
жолымен қайта ұйымдастырылуы

1. Информация об услугополучателе
_______________________________________________________________________9;
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер, дата и номер выдачи справки/свидетельства
о государственной регистрации /перерегистрации юридического лица)
2. Информация о заявленном(-ых) специалисте(-ах), имеющем(-их) высшее
образование по технической или физико-математической специальности
________________________________________________________________________;
указать специальность и квалификацию, а также номер, дату и место выдачи
диплома(-ов), наименование учебного заведения, приложив копию(-и) диплома(-ов)
3. Информация о наличии специально выделенного помещения
________________________________________________________________________
(указать реквизиты документа, подтверждающего право собственности или иного
законного _______________________________________________________________
основания, а также договора(-ов) об оказании услуг автоматических систем
________________________________________________________________________
охранной и пожарной сигнализации со специализированной(-ыми) организацией(-ями):
________________________________________________________________________
регистрационные номера и даты, а также наименования соответствующих организаций,
________________________________________________________________________;
приложив копию(-и) документа(-ов)
Примечание: при рассмотрении заявления услугополучателя на получение лицензии
услугодатель оценивает уровень знаний заявленных лиц путем проведения
квалификационного зачета. Перечень вопросов для квалификационного зачета
устанавливается услугодателем. Квалификационный зачет сдается в подразделении
услугодателя по месту осуществления деятельности.
__________________
9Сведения услугодатель получает самостоятельно из соответствующих
государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на разработку средств
криптографической защиты
информации", утвержденным
приказом
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от "___" _____ 2022 года № ____
Форма
Заявление юридического лица для переоформления лицензии
В _____________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ___________________________________________________________________10
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-
идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес- идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии (указать нужное)
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
________________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
На осуществление ________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):
1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком,
определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и
уведомлениях" путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния ___ преобразования ___ присоединения ___ выделения ___ разделения ___

Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 11.01.2023 № 1/қе (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Ақпарат таралып кететін техникалық арналарды және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес (бұдан әрі – Заң) әзірленген және "Ақпарат таралып кететін техникалық арналарды және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) айқындайды.
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) лицензиялау рәсімдерін өткізу үшін жүгінген жеке немесе заңды тұлғаларға (заңды тұлғаның филиалдарына немесе өкілдіктеріне) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік қызмет көрсетеді.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар) 8-тармағы 1) тармақшасында көрсетілген құжаттардың электрондық көшірмелерін жолдайды.
4. Ақпарат таралып кететін техникалық арналарды және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша қызметтер көрсетуге лицензия (бұдан әрі – лицензия) беру өтініші, ол тіркелген күнінен бастап 15 жұмыс күні ішінде қарастырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының лицензия беру үшін ұсынылған құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат, заңды тұлға ретінде, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені), лицензия, лицензиялық алым ("электрондық үкімет" төлем шлюзі арқылы төленген жағдайда) төленгені туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы дербес алады.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші аталған мерзім ішінде көрсетілетін қызмет алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызмет берушінің өкілетті тұлғасының электронды қолымен куәландырылған электрондық құжат түрінде өтінішті одан әрі қарастырудан дәлелді бас тарту туралы жауабын береді.

Сноска. Правила - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 11.01.2023 № 1/қе (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" (далее – государственная услуга).
2. Государственную услугу оказывает Комитет национальной безопасности Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим или юридическим лицам (филиалам или представительствам юридического лица, лицензиатам), обратившимся к услугодателю для прохождения лицензирования (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения государственной услуги услугополучатель направляет услугодателю посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал) электронные копии документов, указанных в подпункте 1) пункта 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Требования к оказанию государственной услуги).
4. Заявление на выдачу лицензии на оказание услуг по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий (далее – лицензия), рассматривается в течение 15 рабочих дней со дня его регистрации.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя на выдачу лицензии проверяет полноту представленных документов.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) услугополучателя в качестве юридического лица, в качестве индивидуального предпринимателя, о лицензии, об оплате лицензионного сбора (в случае оплаты через платежный шлюз "электронного правительства"), содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанный срок направляет в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя, мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.

Құжаттар пакеті толық ұсынылған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші 10 жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының "Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және жедел іздестіру іс-шараларын жүргiзуге арналған арнайы техникалық құралдар салаларында қызметті жүзеге асыру үшін бiлiктiлiк талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 4 бұйрығымен айқындалған біліктілік талаптарына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 10473 тіркелген) (бұдан әрі – біліктілік талаптар) сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызмет алушыға барумен мыналарды тексеру үшін профилактикалық бақылауды жүзеге асырады:
1) құжаттардың түпнұсқаларын;
2) көрсетілетін қызметті алушының арнайы бөлінген үй-жайларын;
3) ең аз техникалық құралдар мен бақылау-өлшеу жабдықтарының жинағы болуын.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызмет алушысына барумен профилактикалық бақылауды жүзеге асырғаннан кейін көрсетілетін қызмет алушы ақпарат таралып кететін техникалық арналарды және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша қызметтер көрсетуге іс-әрекеттің кіші түрі үшін біліктілік сынақтарды тапсыру нәтижелері негізінде ұсынылған мамандардың білім деңгейіне тексеруді орындайды.
Ақпарат таралып кететін техникалық арналарды және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша қызметтер көрсетуге іс-әрекеттің кіші түрі үшін ақпарат қауіпсіздігінің жедел орталығының немесе ақпараттық қауіпсіздік бойынша оқыс оқиғаларға жауап беру қызметінің іс-әрекетінің шеңберінде біліктілік сынақты тапсыру талап етілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексеру қорытындысы бойынша көрсетілетін қызметті беруші 3 жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанында кіші түрін/ қызмет түрінің кіші түрін көрсете отырып лицензияны дайындайды немесе көрсетілетін қызметті алушыны рұқсат беруден бас тарту туралы алдын ала қабылданған шешімді, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптардың 9-тармағында көзделген негізде лицензияны немесе лицензияны беруден дәлелді бас тартуды береді және көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" жолдайды.

В случае предоставления полного пакета документов услугодатель в течение 10 рабочих дней осуществляет проверку соответствия услугополучателя квалификационным требованиям, установленным приказом Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 4 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сферах обеспечения информационной безопасности и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10473) (далее – квалификационные требования).
При этом услугодатель осуществляет профилактический контроль с посещением услугополучателя для проверки:
1) оригиналов документов;
2) специально выделенного помещения;
3) наличия минимального набора поисковых средств.
После осуществления профилактического контроля с посещением услугополучателя услугодатель проводит оценку уровня знаний заявленных специалистов на основании результатов сдачи квалификационного зачета для подвида деятельности по оказанию услуг по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий.
Сдача квалификационного зачета для подвидов деятельности по оказанию услуг по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий, в рамках деятельности оперативного центра информационной безопасности или службы реагирования на инциденты информационной безопасности не требуется.
По итогам проверки соответствия услугополучателя квалификационным требованиям услугодатель в течение 3 рабочих дней готовит в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя, лицензию либо уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в выдаче лицензии, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель выдает лицензию либо мотивированный отказ в выдаче лицензии на основании, предусмотренном пунктом 9 Требований к оказанию государственной услуги, и направляет в "личный кабинет" услугополучателя на портале.

2) лицензияны қайта ресімдеу үшін - 2 айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Төлем қолма-қол және қолма-қолсыз түрде, банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүргізетін екінші деңгейлі банктер мен ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
Төлем "электрондық үкімет" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылуы мүмкін
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13:00-ден 15:00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 09:00-ден бастап 19:00-ге дейін;
2) портал – тәулік бойы, техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты, үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш берген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің www.knb.gov.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылған
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) лицензия алу үшін:
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызмет алушының электронды-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат түріндегі заңды тұлғаның өтініші немесе осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызмет алушының электронды-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат түріндегі жеке тұлғаның өтініші
"электрондық үкімет" төлем шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын мәлімет;
ақпарат таралып кететін техникалық арналарды және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша қызметтер көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық нысандағы мәліметтер немесе көрсетілетін қызметті алушының ақпараттық қауіпсіздіктің жедел орталығы қызметі немесе ақпараттық қауіпсіздіктің оқыс оқиғаларына ден қою қызметінің іс-қимылы шеңберінде ақпарат таралып кететін арналарды және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша қызметтер көрсету үшін біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтері осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық нысандағы мәліметтер;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін:
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызмет алушының электронды-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат түріндегі заңды тұлғаның өтініші немесе осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызмет алушының электронды-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат түріндегі жеке тұлғаның өтініші "электрондық үкімет" төлем шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын мәлімет;
мемлекеттік ақпараттық жүйеде сақталған ақпараттардан тұратын құжаттарды қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшін негіз болған, өзгерістер туралы ақпаратты құрайтын, құжаттардың электрондық көшірмелері
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

2) за переоформление лицензии – 2 месячных расчетных показателя.
Оплата осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
Оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства"
7.
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 09:00 до 19:00 часов, с перерывом на обед с 13:00 до 15:00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
Адрес места оказания государственной услуги размещен на официальном интернет-ресурсе услугодателя: www.knb.gov.kz
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) для получения лицензии:
заявление юридического лица в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам или заявление физического лица в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
сведения, подтверждающие уплату в бюджет лицензионного сбора, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
электронная форма сведений о соответствии услугополучателя квалификационным требованиям для занятия деятельностью по оказанию услуг по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам или электронная форма сведений о соответствии услугополучателя квалификационным требованиям для занятия деятельностью по оказанию услуг по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий, в рамках деятельности оперативного центра информационной безопасности или службы реагирования на инциденты информационной безопасности, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
2) для переоформления лицензии: заявление юридического лица в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам или заявление физического лица в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
сведения, подтверждающие уплату в бюджет лицензионного сбора, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

1. Көрсетілетін қызметті алушы туралы ақпарат
__________________________________________________________________________14
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі/мемлекеттік
____________________________________________________________________________;
тіркеу қайта тіркеу туралы анықтаманың/куәліктің нөмірін және берілген күнін көрсету)
2. Жоғары техникалық білімі бар мәлімделген маман(дар) туралы ақпарат
____________________________________________________________________________;
(диплом(дар)ының көшірмесін(-лерін) қоса беріп, мамандығын және біліктілігін,
диплом(дары)ның нөмірін, берілген күнін және орнын, оқу орнының атауын көрсету)
3. Техникалық іздестіру құралдарының ең аз жинағының болуы туралы ақпарат
____________________________________________________________________________
(көрсетілген құралдардың меншік құқығында болуын растайтын құжаттарды қоса беріп, көрсетілетін
____________________________________________________________________________;
қызметті алушы хатының деректемелерін: тіркеу нөмірін және күнін көрсету)
4. Арнайы бөлінген үй-жайдың болуы туралы ақпарат
____________________________________________________________________________
(құжатт(ард)ың көшірмесін(-лерін) қоса беріп, меншік құқығын немесе өзге заңды негізді растайтын
____________________________________________________________________________
құжаттың, сондай-ақ мамандандырылған ұйым(дар)мен автоматтандырылған күзет және өрттен
____________________________________________________________________________
қорғау дабыл жүйелеріне қызмет көрсету туралы шартт(ард)ың деректемелерін: тіркеу
____________________________________________________________________________.
нөмірлерін және күндерін, сондай-ақ тиісті ұйымдардың атауларын көрсету)
Ескертпе: мәлімделген адамдардың білім деңгейін бағалау мәлімделген қызмет түрі бойынша
біліктілік сынағының нәтижелері бойынша жүзеге асырылады. Біліктілік сынағына арналған
сұрақтар тізбесін көрсетілетін қызметті беруші белгілейді. Біліктілік сынағы көрсетілетін
қызметті алушы қызметін жүзеге асыратын жері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің
бөлімшесінде тапсырылады.
_________________
14 Мемлекеттік қызмет беруші мәліметтерді мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық
үкімет" шлюзі арқылы дербес алады.
Қазақстан Республикасы Ұлттық
қауіпсіздік комитеті
Төрағасының 2022 жылғы "___"
№____ бұйрығымен бекітілген
"Ақпарат таралып кететін
техникалық арналарды және
жедел іздестіру іс-шараларын
жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарды анықтау
бойынша қызметтер көрсетуге
лицензия беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Көрсетілетін қызметті алушының ақпараттық қауіпсіздіктің жедел орталығы қызметі немесе ақпараттық қауіпсіздіктің оқыс оқиғаларына ден қою қызметінің іс-қимылы шеңберінде ақпарат таралып кететін арналарды және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша қызметтер көрсету үшін біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны

1. Информация об услугополучателе
_____________________________________________________________________14;
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер, дата и номер выдачи справки/свидетельства
о государственной регистрации/перерегистрации юридического лица)
2. Информация о заявленном(-ых) специалисте(-ах), имеющем(-их) высшее
техническое образование
______________________________________________________________________;
(указать специальность и квалификацию, а также номер, дату и место выдачи
диплома(-ов), наименование учебного заведения, приложив копию(-и) диплома(-ов)
3. Информация о наличии минимального набора поисковых технических средств
_______________________________________________________________________
(указать реквизиты письма услугополучателя с приложением документов,
подтверждающих _______________________________________________________;
наличие данных средств на праве собственности: регистрационный номер и дата)
4. Информация о наличии специально выделенного помещения
_______________________________________________________________________
(указать реквизиты документа, подтверждающего право собственности или иного
законного ______________________________________________________________
основания, а также договора(-ов) об оказании услуг автоматических систем охранной
_______________________________________________________________________
и пожарной сигнализации со специализированной(-ыми) организацией(-ями):
регистрационные ________________________________________________________
номера и даты, а также наименования соответствующих организаций, приложив копию(-и)
_____________________________________________________ _____ документа(-ов)
Примечание: оценка уровня знаний заявленных лиц осуществляется по результатам
квалификационного зачета по заявленному виду деятельности. Перечень вопросов
для квалификационного зачета устанавливается услугодателем. Квалификационный
зачет сдается в подразделении услугодателя по месту осуществления деятельности
услугополучателя.
______________
14Сведения услугодатель получает самостоятельно из соответствующих
государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на оказание
услуг по выявлению технических
каналов утечки информации
и специальных технических
средств, предназначенных для
проведения оперативно-
розыскных мероприятий",
утвержденным приказом
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от "__" _____ 2022 года № ____
Форма
Форма сведений о соответствии услугополучателя квалификационным требованиям для занятия
деятельностью по оказанию услуг по выявлению технических каналов утечки информации
и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий,
в рамках деятельности оперативного центра информационной безопасности или службы реагирования на инциденты информационной безопасности

1. Көрсетілетін қызметті алушы туралы ақпарат
___________________________________________________________________________15
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі / мемлекеттік
___________________________________________________________________________;
тіркеу қайта тіркеу туралы анықтаманың/куәліктің нөмірін және берілген күнін көрсету)
2. Ақпараттық қауіпсіздік бағыты бойынша қайта дайындаудан, біліктілікті арттырудан өткен
жоғары немесе кәсіби техникалық білімі бар мәлімделген маман(дар) туралы ақпарат
_____________________________________________________________________________
(мамандығын, біліктілігін, бағытын, сондай-ақ растайтын құжат(тар)ының көшірмесін(-лерін)
_____________________________________________________________________________
қоса беріп, диплом(дар)ының, сертефикаттарының және (немесе) куәліктерінің нөмірін, берілген
_____________________________________________________________________________;
күнін және орнын, оқу орнының, оқу орталығының, ұйымдарының атауын көрсету)
3. Техникалық іздестіру құралдарының ең аз жинағының болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________________
(құжатт(ард)ың көшірмесін(-лерін) қоса беріп, осы құралдардың
_____________________________________________________________________________
меншік құқығында немесе өзге заңды негізде болуын растайтын құжаттардың деректемелерін: тіркеу
_____________________________________________________________________________;
нөмірін және күнін көрсету)
4. Арнайы бөлінген үй-жайдың болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________________
(құжатт(ард)ың көшірмесін(-лерін) қоса беріп, меншік құқығын немесе өзге заңды негізді растайтын
_____________________________________________________________________________
құжаттың, сондай-ақ мамандандырылған ұйым(дар)мен автоматтандырылған күзет және өрттен
_____________________________________________________________________________
қорғау дабыл жүйелеріне қызмет көрсету туралы шартт(ард)ың деректемелерін: тіркеу
____________________________________________________________________________.
нөмірлерін және күндерін, сондай-ақ тиісті ұйымдардың атауларын көрсету)
________________
15 Мемлекеттік қызмет беруші мәліметтерді мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық
үкімет" шлюзі арқылы дербес алады.
Қазақстан Республикасы Ұлттық
қауіпсіздік комитеті
Төрағасының 2022 жылғы "___"
№____ бұйрығымен бекітілген
"Ақпарат таралып кететін
техникалық арналарды және
жедел іздестіру іс-шараларын
жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарды анықтау
бойынша қызметтер көрсетуге
лицензия беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Лицензияны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтiнiші
___________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_________________________________________________________________________16
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес- сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
20___ жылғы "___" _____________ № ____________, ______________ берілген
___________________________________________________________________________
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері), берілген күні,
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) берген лицензиардың атауы)
Жүзеге асыруға
_________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің (-лері) толық атауы)
мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):

1. Информация об услугополучателе
_____________________________________________________________________15;
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер, дата и номер выдачи справки/свидетельства
о государственной регистрации/перерегистрации юридического лица)
2. Информация о заявленном(-ых) специалисте(-ах), имеющем(-их) высшее или
профессиональное техническое образование, прошедшем(-их) переподготовку,
повышение квалификации по направлениям информационной безопасности
______________________________________________________________________
(указать специальность, квалификацию, направление, а также номер, дату и место
выдачи диплома
______________________________________________________________________
(-ов), сертификатов, свидетельств и (или) удостоверений, наименование учебного
заведения,
______________________________________________________________________
учебного центра, организации, приложив копию(-и) подтверждающего(-их) документа(-ов)
3. Информация о наличии минимального набора поисковых средств
_______________________________________________________________________
(указать реквизиты документов, подтверждающих наличие указанных средств
на праве _______________________________________________________________
собственности или иного законного основания: регистрационный номер и дата,
приложив копию(-и) документа(-ов)
4. Информация о наличии специально выделенного помещения
_______________________________________________________________________
(указать реквизиты документов, подтверждающих право собственности или иного
законного ______________________________________________________________
основания, а также договора(-ов) об оказании услуг автоматических систем охранной
и пожарной _____________________________________________________________
сигнализации со специализированной(-ыми) организацией(-ями): наименование
документа, ______________________________________________________________
регистрационный номер и дата, а также наименования соответствующих организаций,
приложив копию (-и) документа(-ов)
_________________
15Сведения услугодатель получает самостоятельно из соответствующих
государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Приложение 6
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на оказание
услуг по выявлению технических
каналов утечки информации
и специальных технических
средств, предназначенных для
проведения оперативно-
розыскных мероприятий",
утвержденным приказом
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от "__" _____ 2022 года № ____
Форма
Заявление юридического лица для переоформления лицензии
В _____________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ____________________________________________________________________16
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-
идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес- идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии (указать нужное)
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
_______________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
На осуществление _______________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 11.01.2023 № 1/қе (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес (бұдан әрі – Заң) әзірленген және "Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) айқындайды.
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) рұқсат беру рәсімдерін алу үшін жүгінген жеке немесе заңды тұлғаларға (заңды тұлғаның филиалдарына немесе өкілдіктеріне) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік қызмет көрсетеді.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар) 8-тармағы 1) тармақшасында көрсетілген құжаттардың электрондық көшірмелерін жолдайды.
4. Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжатын) (бұдан әрі – рұқсат беру құжаты) беру өтініші, ол тіркелген күннен бастап 8 жұмыс күні ішінде қарастырылады.
Көрсетілетін қызмет беруші өтінішті алған сәттен бастап 5 жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, қажет болған жағдайда қызмет алушының "жеке кабинетіне" арнайы техникалық құралдар үлгілерін ұсыну туралы хабарлама жолдайды.
Техникалық құралдың үлгілерін ұсыну мерзімі тиісті хабарлама көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" түскен сәттен бастап күнтізбелік 5 күнді құрайды. Бұл мерзім мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат, заңды тұлға ретінде, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені), жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру, жөндеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы дербес алады.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды жолдайды.
Құжаттар пакеті толық ұсынылған жағдайда, сондай-ақ арнайы техникалық құралдар үлгілерінің (қажетті болған жағдайда) толықтығын тексеру қорытындысы бойынша көрсетілетін қызметті беруші 3 жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында рұқсат беру құжатын дайындайды немесе көрсетілетін қызметті алушыны рұқсат беруден бас тарту туралы алдын ала қабылданған шешімді, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптардың 9-тармағында көзделген негізде рұқсат беру құжатын немесе рұқсат беру құжатын беруден дәлелді бас тартуды береді және көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" жолдайды.

Сноска. Правила - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 11.01.2023 № 1/қе (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами" (далее – государственная услуга).
2. Государственную услугу оказывает Комитет национальной безопасности Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим или юридическим лицам (филиалам или представительствам юридического лица, лицензиатам), обратившимся к услугодателю для прохождения разрешительной процедуры (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения государственной услуги услугополучатель направляет услугодателю посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал) электронные копии документов, указанных в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Требования к оказанию государственной услуги).
4. Заявление на выдачу заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами (далее – разрешительный документ), рассматривается в течение 8 рабочих дней со дня его регистрации.
Услугодатель в течение 5 рабочих дней с момента получения заявления на выдачу разрешительного документа проверяет полноту представленных документов, в случае необходимости направляет в "личный кабинет" услугополучателя уведомление о предоставлении образца специального технического средства.
Срок предоставления образцов специальных технических средств составляет 5 календарных дней с момента поступления уведомления в "личный кабинет" услугополучателя. Данный срок не входит в срок оказания государственной услуги.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) услугополучателя в качестве юридического лица, в качестве индивидуального предпринимателя, о лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий, содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанный срок направляет в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя, мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
В случае предоставления полного пакета документов и образцов специальных технических средств (в случае необходимости) услугодатель в течение 3 рабочих дней готовит в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя, разрешительный документ по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам либо уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в выдаче разрешительного документа, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель выдает разрешительный документ либо мотивированный отказ в выдаче разрешительного документа на основании, предусмотренном пунктом 9 Требований к оказанию государственной услуги, и направляет в "личный кабинет" услугополучателя на портале.

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13:00-ден 15:00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 09:00-ден бастап 19:00-ге дейін;
2) портал – тәулік бойы, техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты, үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш берген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің www.knb.gov.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылған
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) осы Қағидадағы 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызмет алушының электронды-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініші;
2) сыртқы сауда шарты (келісімшарт), оған қосымша және (немесе) толықтыру және (немесе) тараптардың ниеттерін растайтын өзге де құжаттың электрондық көшірмесі;
3) арнайы техникалық құралдар құжаттаманың электрондық көшірмесі.
Арнайы техникалық құралының үлгілерін ұсыну қажет болған жағдайда (көрсетілетін қызметті берушінің талабы бойынша), көрсетілетін қызметті беруші электрондық көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" цифрлық қолтаңбасы қойылған тиісті хабарлама жібереді
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешімімен белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы;

1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 09:00 до 19:00 часов, с перерывом на обед с 13:00 до 15:00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
Адрес места оказания государственной услуги размещен на официальном интернет-ресурсе услугодателя: www.knb.gov.kz
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему, и (или) электронная копия иного документа, подтверждающего намерения сторон;
3) электронная копия технической документации на специальные технические средства.
В случае необходимости предоставления образцов специальных технических средств (по требованию услугодателя) услугодатель направляет в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя, соответствующее уведомление
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 года № 30 "О мерах нетарифного регулирования";
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;

5) жедел-техникалық іс-шараларды жүргізу үшін арнайы техникалық құралдарды әкелу немесе әкету ұлттық қауіпсіздігіне зиян келтіруі мүмкін екенін растайтын негіздер бар жағдайда
10.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігі Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес ресімделуі тиіс.
Қызмет алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық қолтаңбасы болған жағдай ғана портал арқылы электрондық түрде ала алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен", сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының және Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефондары арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің байланыс телефондары: 8 (7172) 76-49-49
Қазақстан Республикасы Ұлттық
қауіпсіздік комитеті
Төрағасының 2022 жылғы "___"
№____ бұйрығымен бекітілген
"Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік
емес реттеу шаралары қолданылатын
ақпаратты жасырын алуға
арналған арнайы техникалық
құралдарды әкелуге, әкетуге
және олардың транзитіне
қорытынды (рұқсат беру
құжатын) беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын, ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды әкелуге, әкетуге және транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжаты)
__________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
20__ жылғы "__ " ___________ № KZ_______________ өтініші негізінде
____________________________________________________________________ берілді
(көрсетілетін қызметті алушының толық атауы немесе тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда))
Алып жүру түрі
__________________________________________________________________
(тауарды тасымалдау түрін көрсету: әкелу, әкету, уақытша әкелу, уақытша әкету, транзит)
____________________ ________________________________________________________
(Бірыңғай тізбенің бөлімі) (Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауарлық номенклатурасының коды)
Тауардың атауы
Моделі
Саны
Өлшем бірлігі
Алушы/Жөнелтуші _________________________________________________________
(әріптес-ұйымның толық ресми атауын және толық мекенжайын көрсету.
Бұл ретте ____________________________________________________________________
алушы ретінде, көрсетілетін қызметті алушыдан тауарға құқық алған тұлға,
_____________________________________________________________________________
ал жөнелтуші ретінде - көрсетілетін қызметті алушыға осы құқықты беретін тұлға көрсетіледі)
Межелі/жөнелту елі ____________________________________________________________
(межелі және жөнелту түпкі орны болып табылатын елдің атауын көрсету)
Әкелу/әкету мақсаты __________________________________________________________
(тауарды әкелу, әкету, уақытша әкелу, уақытша әкету мақсатын көрсету)
Уақытша әкелу/әкету мерзімі____________________________________________________
(уақытша әкелінетін/әкетілетін жағдайда, тауарларды уақытша әкелу немесе уақытша әкету
жөніндегі міндеттеме қолданысының аяқталу күнін көрсету)
Негіздеме
____________________________________________________________________________
(мемлекеттік қызмет көрсету үшін негіздеме болатын құжаттарды және олардың деректемелерін –
сыртқы сауда шартын (келісімшартын), оған қосымшаны және (немесе) толықтыруды және (немесе)
тараптардың ниеттерін растайтын өзге де құжатты көрсету)
Қосымша ақпарат _____________________________________________________________
Транзит елі __________________________________________________________________
(аумақ бойынша транзит)
Қорытынды жарамды _________________________________________________________
Уәкілетті тұлға _______________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Берілген күні 20__ жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы Ұлттық
қауіпсіздік комитеті
Төрағасының 2022 жылғы "___"
№____ бұйрығымен бекітілген
"Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу
шаралары қолданылатын
ақпаратты жасырын алуға
арналған арнайы техникалық
құралдарды әкелуге, әкетуге
және олардың транзитіне
қорытынды (рұқсат беру
құжатын) беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
________________________________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы) _______________________________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті алушының толық атауы немесе тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда) Өтініш
Келесідей арнайы техникалық құралдарға________________________________________________
(тауарды алып жүру түрін көрсету: әкелу, әкету, уақытша әкелу, уақытша әкету, транзит)
_______________________________ қорытынды (рұқсат беру құжатын) беруді сұраймын:
Р/с
Бұйымның құрамы көрсетілген оның атауы
Моделі
Зауыттық нөмірі
Сериялық нөмірі
Саны
Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауарлық номенклатурасының коды

5) в случае наличия оснований, подтверждающих, что ввоз или вывоз специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий, может нанести ущерб национальной безопасности
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Полномочия представителя услугополучателя должны быть оформлены в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа на портале в "личном кабинете" услугополучателя, а также по телефонам услугодателя и Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 76-49-49
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача заключения
(разрешительного документа)
на ввоз, вывоз и транзит
специальных технических
средств, предназначенных
для негласного получения
информации, к которым
применяются меры
нетарифного регулирования
в торговле с третьими
странами", утвержденным
приказом Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от "__" _______ 2022 года № __
Форма
Заключение (разрешительный документ) на ввоз, вывоз и транзит специальных технических средств,
предназначенных для негласного получения информации, к которым применяются меры
нетарифного регулирования в торговле с третьими странами
________________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
Выдано _________________________________________________________________
(полное наименование или фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя)
на основании заявления № KZ_______________ от "___" __________ 20__ года
Вид перемещения ________________________________________________________
(указать вид перемещения товара: ввоз, вывоз, временный ввоз, временный вывоз,
транзит) ________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(Раздел Единого перечня)
(Код единой Товарной номенклатуры внешней экономической деятельности
Евразийского экономического союза)
Наименование товара
Модель
Количество
Единица измерения
Получатель/Отправитель
_________________________________________________________________
(указать полное официальное наименование и полный адрес организации-партнера.
При этом _________________________________________________________
в качестве получателя указывается лицо, получающее от услугополучателя
права на товар,
__________________________________________________________________
а в качестве отправителя – лицо, передающее такие права услугополучателю)
Страна назначения/отправления
__________________________________________________________________
(указать название страны, являющейся конечным пунктом назначения и отправления)
Цель ввоза/вывоза
__________________________________________________________________
(указать назначение ввоза, вывоза, временного ввоза, временного вывоза товаров)
Срок временного ввоза/вывоза
__________________________________________________________________
(в случае временного ввоза/вывоза указать дату завершения действия обязательств
по временному ввозу или временному вывозу товаров)
Основание
___________________________________________________________________
(указать документы и их реквизиты, являющиеся основанием для оказания
государственной услуги – внешнеторговый договор (контракт), приложение и (или)
дополнение к нему, и (или) иной документ, подтверждающий намерения сторон)
Дополнительная информация
___________________________________________________________________
Страна транзита
___________________________________________________________________
(Транзит по территории)
Заключение действительно до _________________________________________
Уполномоченное лицо ____________________________________ ___________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Дата выдачи "___" ____________20__ года
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача заключения
(разрешительного документа)
на ввоз, вывоз и транзит
специальных технических
средств, предназначенных
для негласного получения
информации, к которым
применяются меры
нетарифного регулирования
в торговле с третьими
странами", утвержденным
приказом Председателя
Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от "__" ______ 2022 года № ___
Форма
В ______________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от ______________________________________________________________________
(полное наименование или фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя)
Заявление
Прошу выдать заключение (разрешительный документ)
на _____________________________________________________________________
(указать вид перемещения товара: ввоз, вывоз, временный ввоз, временный вывоз,
транзит) следующих специальных технических средств:
№ п/п
Наименование изделия с указанием его состава
Модель
Заводской номер
Серийный номер
Количество

Бірыңғай тізбенің 2.17-бөлімінен
1.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірін және (немесе) бизнес
сәйкестендіру нөмірін көрсету ______________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушының заңды мекенжайы ____________________________
_________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі (шетелдік заңды тұлға үшін), облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Көрсетілетін қызметті алушының нақты мекенжайы ______________________________
___________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі (шетелдік заңды тұлға үшін), облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Көрсетілетін қызметті алушының телефондары, факсы, электрондық почтасы
___________________________________________________________________________
Алушы/Жөнелтуші __________________________________________________________
(әріптес ұйымның толық ресми атауын және толық мекенжайын көрсету.
Бұл ретте алушы ретінде көрсетілетін қызметті алушыдан тауарға құқық алатын тұлға,
ал жөнелтуші ретінде - көрсетілетін қызметті алушыға осы құқықты беретін тұлға көрсетіледі)
Межелі/жөнелту елі __________________________________________________________
(межелі және жөнелту түпкі орны болып табылатын елдің атауын көрсету)
Транзит елі _________________________________________________________________
(транзитпен өткізген жағдайда, аумағында транзит жүзеге асырылатын Кеден одағына
мүше мемлекеттің атауын көрсету)
Әкелу/әкету мақсаты _________________________________________________________
(тауарды әкелу, әкету, уақытша әкелу, уақытша әкету мақсатын көрсету)
Уақытша әкелу/әкету мерзімі___________________________________________________
(уақытша әкелінетін/әкетілетін жағдайда, тауарларды уақытша әкелу немесе уақытша әкету
жөніндегі міндеттеме қолданысының аяқталу күнін көрсету)
Негіздеме ___________________________________________________________________
(мемлекеттік қызмет көрсету үшін негіздеме болатын құжаттарды және олардың деректемелерін –
сыртқы сауда шартын (келісімшартын), оған қосымшаны және (немесе) толықтыруды және (немесе)
тараптардың ниеттерін растайтын өзге де құжатты көрсету)
Қосымша ақпарат _____________________________________________________________
(өтініштің басқа жолдарындағы ақпаратты айқындайтын қосымша мәліметтерді, қажет
_____________________________________________________________________________
болған жағдайда, осыдан бұрын берілген арнайы техникалық құралдарды әкелуге және әкетуге
__________________________________________________________________________
қорытындының (рұқсат беретін құжаттың) деректемелерін, сондай-ақ тауардың құны және қосымша
_____________________________________________________________________________
берілетін құжаттар, оның ішінде тауардың фотографиялық суреті туралы ақпаратты көрсету)
_______ құжат(тар) қоса берiлiп отыр.
Осымен: көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және
оларға мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге
болатыны; қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды
болып табылатындығы расталады; өтініш беруші мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Уәкілетті тұлға ____________ __________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Толтырылған күні 20__ жылғы "___"______________
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушымен байланыстыратын тұлға: ____________
(мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының орындаушысы – тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты,
телефоны, электрондық поштасы)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитеті Төрағасының
2020 жылғы 6 мамырдағы
№ 34/қе бұйрығына
5-қосымша
"Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын шифрлау (криптографиялық) құралдарын әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжаты) беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары

Код единой Товарной номенклатуры внешней экономической деятельности Евразийского экономического союза из раздела 2.17 Единого перечня
1.
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
услугополучателя ______________________________________________________
Юридический адрес услугополучателя
______________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Фактический адрес услугополучателя
______________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Телефоны, факс, электронная почта услугополучателя ______________________
Получатель/Отправитель
_____________________________________________________________________
(указать полное официальное наименование и полный адрес организации-партнера.
При этом в качестве получателя указывается лицо, получающее от услугополучателя
права на товар, а в качестве отправителя – лицо, передающее такие права
услугополучателю)
Страна назначения/отправления
______________________________________________________________________
(указать название страны, являющейся конечным пунктом назначения и отправления)
Страна транзита
______________________________________________________________________
(в случае транзита указать название государства-члена Евразийского экономического
союза, по территории которого будет осуществляться транзит)
Цель ввоза/вывоза
______________________________________________________________________
(указать назначение ввоза, вывоза, временного ввоза, временного вывоза товаров)
Срок временного ввоза/вывоза
______________________________________________________________________
(в случае временного ввоза/вывоза указать дату завершения действия обязательств
по временному ввозу или временному вывозу товаров)
Основание _____________________________________________________________
(указать документы и их реквизиты, являющиеся основанием для оказания
государственной услуги – внешнеторговый договор (контракт), приложение и (или)
дополнение к нему, и (или) иной документ, подтверждающий намерения сторон)
Дополнительная информация
_______________________________________________________________________
(указать дополнительные сведения, уточняющие информацию других строк
заявления, в ____________________________________________________________
случае необходимости, реквизиты ранее выданного заключения (разрешительного
_______________________________________________________________________
документа) на ввоз и вывоз специальных технических средств, а также информацию
о стоимости ____________________________________________________________
товара и прилагаемых документах, в том числе о фотографических изображениях товара)
Прикрепляется _____ документа(-ов)
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам
оказания государственной услуги; все прилагаемые документы соответствуют
действительности и являются действительными; заявитель согласен на использование
персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственной услуги.
Уполномоченное лицо
__________________ _____________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения "___"____________20__ года
Контактное лицо услугополучателя:
________________________________________________
(указать фамилию и инициалы, телефон,
электронную почту лица-исполнителя услугополучателя)
Приложение 5 к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 6 мая 2020 года № 34/қе
Правила оказания государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа)
на ввоз, вывоз и транзит шифровальных (криптографических) средств,
к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами"

Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 11.01.2023 № 1/қе (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын шифрлау (криптографиялық) құралдарын әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжаты) беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес (бұдан әрі – Заң) әзірленген және "Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын шифрлау (криптографиялық) құралдарын әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжаты) беру" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) айқындайды.
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) рұқсат беру рәсімдерін алу үшін жүгінген жеке немесе заңды тұлғаларға (заңды тұлғаның филиалдарына немесе өкілдіктеріне, лицензиаттарға, екінші категориялы рұқсат иеленушілерге) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік қызмет көрсетеді.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар) 8-тармағында көрсетілген құжаттардың электрондық көшірмелерін жолдайды.
4. Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын шифрлау (криптографиялық) құралдарын әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжаты) беру (бұдан әрі – рұқсат беру құжаты) өтініші, ол тіркелген күннен бастап 8 жұмыс күні ішінде қарастырылады.
Көрсетілетін қызмет беруші өтінішті алған сәттен бастап 5 жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, қажет болған жағдайда қызмет алушының "жеке кабинетіне" шифрлық құралдар үлгілерін ұсыну туралы хабарлама жолдайды.
Шифрлық құралдың үлгілерін ұсыну мерзімі тиісті хабарлама көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" түскен сәттен бастап күнтізбелік 5 күнді құрайды. Бұл мерзім мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат, заңды тұлға ретінде, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені), ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзірлеу туралы қызметпен айналысу үшін лицензия туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы дербес алады.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды жібереді.
Құжаттар пакеті толық ұсынылған жағдайда, сондай-ақ шифрлық құралдар үлгілерінің (қажетті болған жағдайда) толықтығын тексеру қорытындысы бойынша көрсетілетін қызметті беруші 3 жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында рұқсат беру құжатын дайындайды немесе көрсетілетін қызметті алушыны рұқсат беруден бас тарту туралы алдын ала қабылданған шешімді, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптардың 9-тармағына көзделген негізде рұқсат беру құжатын немесе рұқсат беру құжатын беруден дәлелді бас тартуды береді және көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" жолдайды.

Сноска. Правила - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 11.01.2023 № 1/қе (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит шифровальных (криптографических) средств, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит шифровальных (криптографических) средств, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами" (далее – государственная услуга).
2. Государственную услугу оказывает Комитет национальной безопасности Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим или юридическим лицам (филиалам или представительствам юридического лица, лицензиатам, владельцам разрешения второй категории), обратившимся к услугодателю для прохождения разрешительной процедуры (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения государственной услуги услугополучатель направляет услугодателю посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал) электронные копии документов, указанных в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Требования к оказанию государственной услуги).
4. Заявление на выдачу заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит шифровальных (криптографических) средств, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами (далее – разрешительный документ) рассматривается в течение 8 рабочих дней со дня его регистрации.
Услугодатель в течение 5 рабочих дней с момента получения заявления на выдачу разрешительного документа проверяет полноту представленных документов, в случае необходимости направляет в "личный кабинет" услугополучателя уведомление о предоставлении образца шифровального средства.
Срок предоставления образца шифровального средства составляет 5 календарных дней с момента поступления уведомления в "личный кабинет" услугополучателя. Данный срок не входит в срок оказания государственной услуги.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) услугополучателя в качестве юридического лица, в качестве индивидуального предпринимателя, о лицензии для занятия деятельностью по разработке средств криптографической защиты информации, содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанный срок направляет в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя, мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
В случае предоставления полного пакета документов и образца шифровального средства (в случае необходимости) услугодатель в течение 3 рабочих дней готовит в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя, разрешительный документ по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам либо уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в выдаче разрешительного документа, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель выдает разрешительный документ либо мотивированный отказ в выдаче разрешительного документа на основании, предусмотренном пунктом 9 Требований к оказанию государственной услуги, и направляет в "личный кабинет" услугополучателя на портале.

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13:00-ден 15:00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 09:00-ден бастап 19:00-ге дейін;
2) портал – тәулік бойы, техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты, үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш берген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің www.knb.gov.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылған
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызмет алушының электронды-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініші;
2) шифрлау құралына техникалық құжаттаманың электрондық көшірмесі. Бастапқы кодтарды ұсыну міндетті талап болып табылмайды. Көрсетілетін қызметті алушының бастапқы кодтарды ұсынудан бас тартуы өз бетінше өтініш бойынша бас тарту үшін негіздеме болып табылмайды;
3)сыртқы сауда шарты (келісімшарт), оған қосымша және (немесе) толықтыру және (немесе) тараптардың ниеттерін растайтын өзге де құжаттың электрондық көшірмесі.
Шифрлау құралының үлгілерін ұсыну қажет болған жағдайда (көрсетілетін қызметті берушінің талабы бойынша ғылыми-техникалық сараптама жүргізу үшін), көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған тиісті хабарлама жібереді
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешімімен белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;

1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 09:00 до 19:00 часов, с перерывом на обед с 13:00 до 15:00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адрес места оказания государственной услуги размещен на официальном интернет-ресурсе услугодателя: www.knb.gov.kz
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) электронная копия технической документации на шифровальное средство. Предоставление исходных кодов не является обязательным требованием. Отказ услугополучателя в предоставлении исходных кодов не является сам по себе основанием в отказе по заявлению;
3) электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему, и (или) электронная копия иного документа, подтверждающего намерения сторон.
В случае необходимости предоставления образца шифровального средства (по требованию услугодателя для проведения научно-технической экспертизы) услугодатель направляет в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя, соответствующее уведомление
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, требованиям, необходимым для оказания государственной услуги, установленным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 года № 30 "О мерах нетарифного регулирования";
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;

4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы
10.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігі Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес ресімделуі тиіс.
Қызмет алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық қолтаңбасы болған жағдай ғана портал арқылы электрондық түрде ала алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен", сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының және Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефондары арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің байланыс телефондары: 8 (7172) 76-49-49
Қазақстан Республикасы Ұлттық
қауіпсіздік комитеті
Төрағасының 2022 жылғы "___"
№____ бұйрығымен бекітілген
"Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу
шаралары қолданылатын
ақпаратты жасырын алуға
арналған арнайы техникалық
құралдарды әкелуге, әкетуге
және олардың транзитіне
қорытынды (рұқсат беру
құжатын) беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын, шифрлау (криптографиялық) құралдарын әкелуге, әкетуге және транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжаты)
__________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
20__ жылғы "__ " ___________ № KZ_______________ өтініші негізінде
___________________________________________________________________ берілді
(көрсетілетін қызметті алушының толық атауы немесе тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), заңды тұлғаның мекенжайы)
Алып жүру түрі
__________________________________________________________________
(тауарды тасымалдау түрін көрсету: әкелу, әкету, уақытша әкелу, уақытша әкету, транзит)
_________________ _________________________________________________________
(Бірыңғай тізбенің бөлімі) (Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауарлық номенклатурасының коды)
Тауардың атауы
Моделі
Саны
Өлшем бірлігі
Алушы/Жөнелтуші ___________________________________________________________
(әріптес-ұйымның толық ресми атауын және толық мекенжайын көрсету.
Бұл ретте ____________________________________________________________________
алушы ретінде, көрсетілетін қызметті алушыдан тауарға құқық алған тұлға,
____________________________________________________________________________
ал жөнелтуші ретінде - көрсетілетін қызметті алушыға осы құқықты беретін тұлға көрсетіледі)
Межелі/жөнелту елі
____________________________________________________________________
(межелі және жөнелту түпкі орны болып табылатын елдің атауын көрсету)
Әкелу/әкету мақсаты _______________________________________________________
(тауарды әкелу, әкету, уақытша әкелу, уақытша әкету мақсатын көрсету)
Уақытша әкелу/әкету мерзімі_________________________________________________
(уақытша әкелінетін/әкетілетін жағдайда, тауарларды уақытша әкелу немесе уақытша
әкету жөніндегі міндеттеме қолданысының аяқталу күнін көрсету)
Негіздеме _________________________________________________________________
(мемлекеттік қызмет көрсету үшін негіздеме болатын құжаттарды және олардың деректемелерін –
сыртқы сауда шартын (келісімшартын), оған қосымшаны және (немесе) толықтыруды және
(немесе) тараптардың ниеттерін растайтын өзге де құжатты көрсету)
Қосымша ақпарат ___________________________________________________________
Транзит елі _________________________________________________________________
(аумақ бойынша транзит)
Қорытынды жарамды _________________________________
Уәкілетті тұлға __________________________________________ _________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Берілген күні 20__ жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы Ұлттық
қауіпсіздік комитеті
Төрағасының 2022 жылғы "___"
№____ бұйрығымен бекітілген
"Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу
шаралары қолданылатын
ақпаратты жасырын алуға
арналған арнайы техникалық
құралдарды әкелуге, әкетуге
және олардың транзитіне
қорытынды (рұқсат беру
құжатын) беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
________________________________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы) ________________________________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті алушының толық атауы немесе тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда) Өтініш
Шифрлау (криптографиялық) құралдарын құрайтын келесідей тауарларға
______________________________________________________________________
(тауарды алып жүру түрін көрсету: әкелу, әкету, уақытша әкелу, уақытша әкету,
транзит) _________________ қорытынды (рұқсат беру құжатын) беруді сұраймын:
Р/с
Бұйымның құрамы көрсетілген оның атауы
Моделі
Зауыттық нөмірі
Сериялық нөмірі
Саны
Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауарлық номенклатурасының коды

4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Полномочия представителя услугополучателя должны быть оформлены в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа на портале в "личном кабинете" услугополучателя, а также по телефонам услугодателя и Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 76-49-49
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача заключения
(разрешительного документа)
на ввоз, вывоз и транзит
шифровальных (криптографических)
средств, к которым
применяются меры нетарифного
регулирования в торговле
с третьими странами,
утвержденным приказом
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от "__" _____ 2022 года № ____
Форма
Заключение (разрешительный документ) на ввоз, вывоз и транзит шифровальных (криптографических) средств,
к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами
________________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
Выдано _________________________________________________________________
(полное наименование или фамилия, имя, отчество (при его наличии), юридический
адрес услугополучателя)
на основании заявления № KZ_______________ от "___" __________ 20__ года
Вид перемещения ________________________________________________________
(указать вид перемещения товара: ввоз, вывоз, временный ввоз, временный вывоз, транзит)
_______________________ ________________________________________
(Раздел Единого перечня) (Код единой Товарной номенклатуры внешней
экономической деятельности Евразийского
экономического союза)
Наименование товара
Модель
Количество
Единица измерения
Получатель/Отправитель
_______________________________________________________________________
(указать полное официальное наименование и полный адрес организации-партнера.
При этом _______________________________________________________________
в качестве получателя указывается лицо, получающее от услугополучателя права на товар,
________________________________________________________________________
а в качестве отправителя – лицо, передающее такие права услугополучателю)
Страна назначения/отправления
________________________________________________________________________
(указать название страны, являющейся конечным пунктом назначения и отправления)
Цель ввоза/вывоза
________________________________________________________________________
(указать назначение ввоза, вывоза, временного ввоза, временного вывоза товаров)
Срок временного ввоза/вывоза
________________________________________________________________________
(в случае временного ввоза/вывоза указать дату завершения действия обязательств
по временному ввозу или временному вывозу товаров)
Основание _______________________________________________________________
(указать документы и их реквизиты, являющиеся основанием для оказания
государственной услуги – внешнеторговый договор (контракт), приложение и (или)
дополнение к нему, и (или) иной документ, подтверждающий намерения сторон)
Дополнительная информация
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Страна транзита ___________________________________________________________
(Транзит по территории)
Заключение действительно до __________________
Уполномоченное лицо
______________________________________________ __________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Дата выдачи "___"____________20__ года
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача заключения
(разрешительного документа)
на ввоз, вывоз и транзит
шифровальных (криптографических)
средств, к которым применяются
меры нетарифного
регулирования в торговле
с третьими странами,
утвержденным приказом
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от "__" _____ 2022 года № ____
Форма
В _____________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от _____________________________________________________________________
(полное наименование или фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя)
Заявление
Прошу выдать заключение (разрешительный документ) на
_______________________________________________________________________
(указать вид перемещения товара: ввоз, вывоз, временный ввоз, временный вывоз, транзит)
следующих товаров, содержащих шифровальные (криптографические) средства:
п/п
Наименование изделия с указанием его состава
Модель
Заводской номер
Серийный номер
Количество

Бірыңғай тізбенің 2.19-бөлімінен
1.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
___________________________________________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушының заңды мекенжайы _____________________________
___________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі (шетелдік заңды тұлға үшін), облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Көрсетілетін қызметті алушының нақты мекенжайы _____________________________
__________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі (шетелдік заңды тұлға үшін), облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Көрсетілетін қызметті алушының телефондары, факсы, электрондық почтасы
_________________________________________________________________________
Алушы/Жөнелтуші ________________________________________________________
(әріптес ұйымның толық ресми атауын және толық мекенжайын көрсету.
Бұл ретте алушы ретінде көрсетілетін қызметті алушыдан тауарға құқық алатын тұлға,
ал жөнелтуші ретінде - көрсетілетін қызметті алушыға осы құқықты беретін тұлға көрсетіледі)
Межелі/жөнелту елі __________________________________________________________
(межелі және жөнелту түпкі орны болып табылатын елдің атауын көрсету)
Транзит елі _________________________________________________________________
(транзитпен өткізген жағдайда, аумағында транзит жүзеге асырылатын Кеден одағына
мүше мемлекеттің атауын көрсету)
Әкелу/әкету мақсаты __________________________________________________________
(тауарды әкелу, әкету, уақытша әкелу, уақытша әкету мақсатын көрсету)
Уақытша әкелу/әкету мерзімі___________________________________________________
(уақытша әкелінетін/әкетілетін жағдайда, тауарларды уақытша әкелу немесе уақытша
әкету жөніндегі міндеттеме қолданысының аяқталу күнін көрсету)
Негіздеме ___________________________________________________________________
(мемлекеттік қызмет көрсету үшін негіздеме болатын құжаттарды және олардың
деректемелерін - сыртқы сауда шартын (келісімшартын), оған қосымшаны және (немесе)
толықтыруды және (немесе)
тараптардың ниеттерін растайтын өзге де құжатты көрсету)
Тауарды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына жатқызу бойынша техникалық
зерттеу қорытындысының деректемелері ________________________________________
(тиісті қорытындының тіркеу нөмірін және берілген күнін көрсету, ұйымдардың жеке қажеттілігін
____________________________________________________________________________
қамтамасыз ету үшін шифрлау құралдары әкелінген жағдайда толтырылады)
Қосымша ақпарат ____________________________________________________________
(өтініштің басқа жолдарындағы ақпаратты айқындайтын қосымша мәліметтерді, қажет
____________________________________________________________________________
болған жағдайда, осыдан бұрын берілген шифрлау (криптографиялық) құралдарын әкелуге және
________________________________________________________________________
әкетуге қорытындының (рұқсат беретін құжаттың) деректемелерін, сондай-ақ тауардың құны және
________________________________________________________________________
қосымша берілетін құжаттар, оның ішінде тауардың фотографиялық суреті туралы ақпаратты көрсету)
_______ құжат(тар) қоса берiлiп отыр.
Осымен: көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және оларға
мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады; өтініш беруші мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпараттық
жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі
дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Уәкілетті тұлға ____________ __________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Толтырылған күні 20__ жылғы "___"______________
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушымен байланыстыратын тұлға: ______________
(мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының орындаушысы – тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты, телефоны, электрондық поштасы)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының 2020 жылғы
6 мамырдағы № 34/қе
бұйрығына 6-қосымша
"Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу бойынша қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары

Код единой Товарной номенклатуры внешней экономической деятельности Евразийского экономического союза из раздела 2.19 Единого перечня
1.
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер услугополучателя
_________________________________________________________________________
Юридический адрес услугополучателя
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Фактический адрес услугополучателя
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Телефоны, факс, электронная почта услугополучателя
________________________________________________________________________
Получатель/Отправитель
________________________________________________________________________
(указать полное официальное наименование и полный адрес организации-партнера.
При этом в качестве получателя указывается лицо, получающее от услугополучателя
права на товар, а в качестве отправителя – лицо, передающее такие права услугополучателю)
Страна назначения/отправления
_________________________________________________________________________
(указать название страны, являющейся конечным пунктом назначения/отправления)
Страна транзита
_________________________________________________________________________
(в случае транзита указать название государства-члена Евразийского экономического
союза, по территории которого будет осуществляться транзит)
Цель ввоза/вывоза
__________________________________________________________________________
(указать назначение ввоза, вывоза, временного ввоза, временного вывоза товаров)
Срок временного ввоза/вывоза
__________________________________________________________________________
(в случае временного ввоза/вывоза указать дату завершения действия обязательств
по временному ввозу или временному вывозу товаров)
Основание ________________________________________________________________
(указать документы и их реквизиты, являющиеся основанием для оказания
государственной услуги – внешнеторговый договор (контракт), приложение и (или)
дополнение к нему, и (или) иной документ, подтверждающий намерения сторон)
Реквизиты заключения по техническому исследованию товара на предмет отнесения
к средствам криптографической защиты информации
_________________________________________________________________________
(указать регистрационный номер и дату выдачи соответствующего заключения,
заполняется _______________________________________________________________
в случае ввоза шифровальных средств для обеспечения собственных нужд организаций)
Дополнительная информация
__________________________________________________________________________
(указать дополнительные сведения, уточняющие
__________________________________________________________________________
информацию других строк заявления, в случае необходимости, реквизиты ранее выданного
__________________________________________________________________________
заключения (разрешительного документа) на ввоз и вывоз шифровальных (криптографических)
__________________________________________________________________________
средств, а также информацию о стоимости товара и прилагаемых
__________________________________________________________________________
документах, в том числе о фотографических изображениях товара
Прикрепляется _____ документа(-ов)
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам
оказания государственной услуги; все прилагаемые документы соответствуют
действительности и являются действительными; заявитель согласен на использование
персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственной услуги.
Уполномоченное лицо
__________________ ______________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения "___"____________20__ года
Контактное лицо услугополучателя:
_________________________________________________
(указать фамилию и инициалы, телефон,
электронную почту лица-исполнителя услугополучателя)
Приложение 6 к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 6 мая 2020 года № 34/қе
Правила оказания государственной услуги "Выдача заключения по техническому исследованию на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий"

Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 11.01.2023 № 1/қе (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу бойынша қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес (бұдан әрі – Заң) әзірленген және "Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу бойынша қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) айқындайды.
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) рұқсат беру рәсімдерін алу үшін жүгінген жеке немесе заңды тұлғаларға (заңды тұлғаның филиалдарына немесе өкілдіктеріне) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік қызмет көрсетеді.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар) 8-тармағында көрсетілген құжаттардың электрондық көшірмелерін жолдайды.
4. Көрсетілетін қызметті беруші тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу бойынша қорытынды беруге арналған өтінішті (бұдан әрі – қорытынды) ол тіркелген күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде қарайды.
Көрсетілетін қызметті беруші қорытынды беруге өтінішті алған сәттен бастап 4 жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, қажет болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" тауар үлгісін ұсыну туралы хабарлама жібереді.
Тауардың үлгісін ұсыну мерзімі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" хабарлама келіп түскен сәттен бастап күнтізбелік 5 күнді құрайды. Көрсетілетін қызметті беруші тауардың үлгісін зерттеуді ол ұсынылған күннен бастап күнтізбелік 30 күн ішінде жүзеге асырады. Бұл мерзім мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басты куәландыратын құжат туралы, көрсетілетін қызметті алушыны заңды тұлға ретінде, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден дербес алады.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды жолдайды.

Сноска. Правила - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 11.01.2023 № 1/қе (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача заключения по техническому исследованию на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача заключения по техническому исследованию на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий" (далее – государственная услуга).
2. Государственную услугу оказывает Комитет национальной безопасности Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим или юридическим лицам (филиалам или представительствам юридического лица), обратившимся к услугодателю для прохождения разрешительной процедуры (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения государственной услуги услугополучатель направляет услугодателю посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал) электронные копии документов, указанных в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Требования к оказанию государственной услуги).
4. Услугодатель рассматривает заявление на выдачу заключения по техническому исследованию на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий (далее – заключение), в течение 5 рабочих дней со дня его регистрации.
Услугодатель в течение 4 рабочих дней с момента получения заявления на выдачу заключения проверяет полноту представленных документов, в случае необходимости направляет в "личный кабинет" услугополучателя уведомление о предоставлении образца товара.
Срок предоставления образца товара составляет 5 календарных дней с момента поступления уведомления в "личный кабинет" услугополучателя. Услугодатель осуществляет исследование образца товара в течение 30 календарных дней со дня его предоставления. Данный срок не входит в срок оказания государственной услуги.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) услугополучателя в качестве юридического лица, в качестве индивидуального предпринимателя, содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанный срок направляет в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя, мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.

Құжаттар пакеті толық ұсынылған жағдайда және тауар үлгілерінің толықтығын тексеру қорытындылары бойынша (қажет болған жағдайда) көрсетілетін қызметті беруші 1 жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанында осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қорытынды дайындайды не көрсетілетін қызметті алушыны қорытынды беруден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру үшін тыңдау өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау өткізетін жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі 2 жұмыс күніне ұзартылады.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптардың 9-тармағында көзделген негізде қорытынды немесе қорытынды беруден дәлелді бас тартуды береді және көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" жолдайды.
5. Занның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйес көрсетілетін қызметті беруші ақпараттандару саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіпте мемлекеттік қызметті көрсету кезеңі туралы деректерді мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйсіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Қызмет беруші осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты олар қолданысқа енгізілген күннен бастап он жұмыс күні ішінде Бірыңғай байланыс орталығына және "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына жолдауды қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді рұқсаттар мен хабарландырулардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы көрсеткен кезде оны көрсету кезеңі туралы деректер мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты түрде келіп түседі.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметті беруші басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағым берілуі мүмкін.

В случае предоставления полного пакета документов и образцов товара (в случае необходимости) услугодатель в течение 1 рабочего дня готовит в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя, заключение по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам либо уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в выдаче заключения, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
В случае проведения заслушивания срок оказания государственной услуги продлевается на 2 рабочих дня.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель выдает заключение либо мотивированный отказ в выдаче заключения на основании, предусмотренном пунктом 9 Требований к оказанию государственной услуги, и направляет в "личный кабинет" услугополучателя на портале.
5. Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Услугодатель обеспечивает направление информации о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила в Единый контакт-центр и оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" в течение десяти рабочих дней со дня их введения в действие.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
6. Жалоба на решение, действия (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

7. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 25-бабының 2) тармақшасына сәйкес тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
8. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген тәртіп бойынша сотқа шағымдана алады.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге рұқсат беріледі.
Қазақстан Республикасы Ұлттық
қауіпсіздік комитеті
Төрағасының 2022 жылғы "__"
№____ бұйрығымен бекітілген
"Тауарларды ақпаратты
криптографиялық қорғау
құралдарына және жедел
іздестіру іс-шараларын
жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарға жатқызу
тұрғысынан техникалық зерттеу
бойынша қорытынды беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына 1-қосымша
"Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу бойынша қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік комитеті
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілі
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру "электрондық үкімет" веб-порталы www.egov.kz, www.elіcense.kz арқылы жүзеге асырылады
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
5 жұмыс күні.
Тауар үлгілерін ұсыну мерзімі тиісті хабарлама көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" түскен сәттен бастап күнтізбелік 5 күнді құрайды. Қызмет беруші тауар үлгілерін 30 күнтізбелік күн ішінде зерттеуді жүзеге асырады. Бұл мерзім мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізуге қорытынды беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде", көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электронды-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі және сақталады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы төлейтін төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған жағдайларда оны төлету тәсілдері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

7. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес непосредственно оказывающего государственную услугу услугодателя, в соответствии с подпунктом 2) статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
8. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель вправе обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача заключения
по техническому исследованию
на предмет отнесения товаров
к средствам криптографической
защиты информации
и специальным техническим
средствам, предназначенным
для проведения оперативно-
розыскных мероприятий",
утвержденным приказом
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от "__" _____ 2022 года № ____
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача заключения по техническому исследованию на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий"
1.
Наименование услугодателя
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
2.
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz
3.
Срок оказания государственной услуги
5 рабочих дней
Срок предоставления образца товара составляет 5 календарных дней с момента поступления уведомления в "личный кабинет" услугополучателя. Услугодатель осуществляет исследование образца товара в течение 30 календарных дней со дня его предоставления. Данный срок не входит в срок оказания государственной услуги
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)
5.
Результат оказания государственной услуги
Выдача заключения по техническому исследованию на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно
7.
График работы услугодателя и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13:00-ден 15:00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 09:00-ден бастап 19:00-ге дейін;
2) портал – тәулік бойы, техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты, үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш берген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің www.knb.gov.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылған
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызмет алушының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініші;
2) зерттелетін тауарға техникалық құжаттаманың электрондық көшірмесі;
3) тауарды жеткізуге келісімшарттардың (шарттардың) (бар болса) электрондық көшірмелері;
4) тауардың үлгісін ұсыну қажет болған жағдайда (қорытынды шығару кезінде қиыншылық туындаған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің талабы бойынша), көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" тиісті хабарлама жібереді
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешімімен белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы
10.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігі Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес ресімделуі тиіс.
Қызмет алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық қолтаңбасы болған жағдай ғана портал арқылы электрондық түрде ала алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен", сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының және Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефондары арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің байланыс телефондары: 8 (7172) 76-49-49, 76-49-26
Қазақстан Республикасы Ұлттық
қауіпсіздік комитеті
Төрағасының 2022 жылғы "__"
№____ бұйрығымен бекітілген
"Тауарларды ақпаратты
криптографиялық қорғау
құралдарына және жедел
іздестіру іс-шараларын
жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарға жатқызу
тұрғысынан техникалық зерттеу
бойынша қорытынды беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына 2-қосымша
Нысан
Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу бойынша қорытынды
_____________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының толық атауы немесе тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
20__ жылғы "___" ______________ № KZ_________________________ өтініші бойынша
ұсынылған техникалық құжаттарды тексеру негізінде, тауарларды ақпаратты
криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге
арналған арнайы техникалық құралдарға жатуын анықтау мақсатында, келесідей қорытынды берілді:
Р/с
Бұйымның атауы
Моделі
Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауарлық номенклатурасының коды
Техникалық зерттеу қорытындысы18
Қорытындының іс-әрекет мерзімі: берілген күннен бастап 3 (үш) жыл.
Уәкілетті тұлға _________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Берілген күні 20___ жылғы "___"____________
181) техникалық сипаттамасының толық болмауы
2) тауар жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға және
ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына жатпайды;
2) тауар жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатады,

1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 09:00 до 19:00 часов, с перерывом на обед с 13:00 до 15:00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
Адрес места оказания государственной услуги размещен на официальном интернет-ресурсе услугодателя: www.knb.gov.kz
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) электронная копия технической документации на исследуемый товар;
3) электронные копии контрактов (договоров) на поставку товара (при наличии);
4) в случае необходимости предоставления образцов товара (по требованию услугодателя, в случае затруднения при вынесении заключения) услугодатель направляет соответствующее уведомление в "личный кабинет" услугополучателя
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 года № 30 "О мерах нетарифного регулирования";
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Полномочия представителя услугополучателя должны быть оформлены в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа на портале в "личном кабинете" услугополучателя, а также по телефонам услугодателя и Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 76-49-49
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача заключения
по техническому исследованию
на предмет отнесения товаров
к средствам криптографической
защиты информации
и специальным техническим
средствам, предназначенным
для проведения оперативно-
розыскных мероприятий",
утвержденным приказом
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от "__" ______ 2022 года № ____
Форма
Заключение по техническому исследованию на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий
На основании исследования технической документации, предоставленной
по заявлению № KZ ____________________ от "____" ________________ 20__ года
_______________________________________________________________________,
(полное наименование или фамилия, имя, отчество (при его наличии)
услугополучателя) с целью определения отнесения товаров к средствам
криптографической защиты информации и специальным техническим средствам,
предназначенным для проведения оперативно- розыскных мероприятий, было выдано
следующее заключение:
№ п/п
Наименование изделия
Модель
Код единой Товарной номенклатуры внешней экономической деятельности Евразийского экономического союза
Результат технического исследования18
Срок действия заключения: 3 (три) года с даты выдачи.
Уполномоченное лицо
____________________________________________ ___________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Дата выдачи "___"____________20__ года
_________________
18 1)неполное техническое описание;
2) товар не относится ни к специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий, ни к средствам криптографической защиты информации;

3) ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына жатпайды;
4) тауар жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатады, әкелу
5) немесе әкету ұлттық қауіпсіздікке залал келтіруі мүмкін;
5) тауар ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына жатады, жедел-іздестіру іс-шараларын
жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатпайды;
6) тауар нотификациялауға жататын ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына жатады;
7) тауар Жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды, ақпаратты
криптографиялық қорғау құралдарын әкелу/әкету ережелерінің 2.17, 2.19-тізбелеріне жатпайды.
Қазақстан Республикасы Ұлттық
қауіпсіздік комитеті
Төрағасының 2022 жылғы "__"
№____ бұйрығымен бекітілген
"Тауарларды ақпаратты
криптографиялық қорғау
құралдарына және жедел
іздестіру іс-шараларын
жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарға жатқызу
тұрғысынан техникалық зерттеу
бойынша қорытынды беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына 3-қосымша
Нысан
_____________________________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы) ____________________________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті алушының толық атауы немесе тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда) Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізуге өтініш
Мына тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел-іздестіру
іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық
зерттеу жүргізуді сұраймын:
Р/с
Бұйымның құрамы көрсетілген оның атауы
Мақсаты
Моделі
Зауыттық, сериялық нөмірі
Саны
Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының коды
1.
Сыртқы сауда шарты (келісімшарты), оған косымша және (немесе) толықтыру және (немесе)
тараптардың ниеттерін растайтын өзге де құжат___________________________
______________________________________________________________________
(тиісті құжаттың нөмірі және жасасу күнін, парақтар санын көрсету) Көрсетілетін
қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірін және (немесе) бизнес сәйкестендіру нөмірін
көрсету _____________________________________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушының заңды мекенжайы _________________________
______________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі (шетелдік заңды тұлға үшін), облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Көрсетілетін қызметті алушының нақты мекенжайы _________________________
______________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі (шетелдік заңды тұлға үшін), облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Көрсетілетін қызметті алушының телефоны, факсы, электрондық поштасы, ресми интернет-ресурсы
(болған жағдайда) __________________________________________________
____________________________________________________________ ______
құжат(тар) қоса берiлiп отыр.
Осымен: көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және оларға
мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы
расталады; өтініш беруші мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған,
заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға
келісімін береді.
Уәкілетті тұлға ____________ __________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Толтырылған күні 20__ жылғы "___"______________
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушымен байланыстыратын тұлға:__________
(мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының орындаушысы – тұлғаның тегiн, атын, әкесiнiң атын,
телефонын, электрондық поштасын к-рсету)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының 2020 жылғы
6 мамырдағы № 34/қе
бұйрығына 7-қосымша
"Шифрлау (криптографиялық) құралдарын қамтитын тауарлардың (өнімдердің) сипаттамасы туралы нотификацияларды тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары

3) товар относится к специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий, не относится к средствам криптографической защиты информации;
4) товар относится к специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий, ввоз или вывоз которого может нанести ущерб национальной безопасности;
5) товар относится к средствам криптографической защиты информации, не относится к специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий;
6) товар относится к средствам криптографической защиты информации, подлежащим нотификации;
7) товар не относится к перечням 2.17, 2.19 Положений ввоза/вывоза специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий, средств криптографической защиты информации.
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача заключения
по техническому исследованию
на предмет отнесения товаров
к средствам криптографической
защиты информации
и специальным техническим
средствам, предназначенным
для проведения оперативно-
розыскных мероприятий",
утвержденным приказом
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от "__" ______ 2022 года № ___
Форма
В ___________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от ___________________________________________________________________
(полное наименование или фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя)
Заявление на проведение технического исследования на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий
Прошу провести техническое исследование следующих товаров на предмет отнесения к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий:
№ п/п
Наименование изделия с указанием его состава
Назначение
Модель
Заводской, серийный номер
Количество
Код единой Товарной номенклатуры внешней экономической деятельности Евразийского экономического союза
1.
Внешнеторговый договор (контракт), приложение и (или) дополнение к нему,
и (или) иной документ, подтверждающий намерения сторон
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(указать номер и дату заключения соответствующего документа, количество листов)
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
услугополучателя __________________________________________________
Юридический адрес услугополучателя
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Фактический адрес услугополучателя
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Телефоны, факс, электронная почта, официальный интернет-ресурс (при его наличии)
услугополучателя
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Прикрепляется _____ документа(-ов)
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам
оказания государственной услуги; все прилагаемые документы соответствуют
действительности и являются действительными; заявитель согласен на использование
персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственной услуги.
Уполномоченное лицо
_________ _____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения "___"____________20__ года
Контактное лицо услугополучателя:
______________________________________________
(указать фамилию и инициалы, телефон,
электронную почту лица-исполнителя услугополучателя)
Приложение 7 к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 6 мая 2020 года № 34/қе
Правила оказания государственной услуги "Регистрация нотификаций о характеристиках товаров (продукции), содержащих шифровальные (криптографические) средства"

Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 11.01.2023 № 1/қе (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Шифрлау (криптографиялық) құралдарын қамтитын тауарлардың (өнімдердің) сипаттамасы туралы нотификацияларды тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес (бұдан әрі – Заң) әзірленген және "Шифрлау (криптографиялық) құралдарын қамтитын тауарлардың (өнімдердің) сипаттамасы туралы нотификацияларды тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) айқындайды.
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) рұқсат беру рәсімдерін алу үшін жүгінген жеке немесе заңды тұлғаларға (заңды тұлғаның филиалдарына немесе өкілдіктеріне) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік қызмет көрсетеді.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар) 8-тармағында көрсетілген құжаттардың электрондық көшірмелерін жолдайды.
4. Нотификация тіркеу, шифрлау (криптографиялық) құралдарын қамтитын тауарлардың (өнімдердің) сипаттамасы туралы нотификацияны тіркеу (бұдан әрі – нотификация) өтініші ол тіркелген күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде қарастырылады.
Қажет болған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызмет алушының "жеке кабинетіне" уәкілетті тұлғаның электрондық қолы қойылған электрондық құжат түрінде Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптардың 8-тармағы 4) тармақшасында көрсетілген құжаттарды ұсыну қажеттілігі туралы хабарлама жолдайды. Нотификация Еуразия экономикалық одағының елдер мүшесіне жатпайтын өндіруші елмен шығарылған болған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызмет алушының "жеке кабинетіне" уәкілетті тұлғаның электрондық қолы қойылған электрондық құжат түрінде мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптардың 8-тармағы 4) тармақшасында көрсетілген құжаттарды ұсыну қажеттілігі туралы хабарлама жолдайды. Көрсетілген құжаттар ұсыну мерзімі көрсетілетін қызмет алушымен хабарламаны алған сәттен бастап 3 жұмыс күнін құрайды. Бұл мерзім мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат, заңды тұлға ретінде, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы дербес алады.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау және (немесе) құжаттардың қолданыс мерзімінің өтіп кету фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды жолдайды.
Құжаттар пакеті толық ұсынылған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші нотификацияны тіркеу туралы шешімді дайындайды немесе көрсетілетін қызметті алушыны рұқсат беруден бас тарту туралы алдын ала қабылданған шешімді, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.

Сноска. Правила - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 11.01.2023 № 1/қе (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Регистрация нотификаций о характеристиках товаров (продукции), содержащих шифровальные (криптографические) средства" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Регистрация нотификаций о характеристиках товаров (продукции), содержащих шифровальные (криптографические) средства" (далее – государственная услуга).
2. Государственную услугу оказывает Комитет национальной безопасности Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим или юридическим лицам (филиалам или представительствам юридического лица), обратившимся к услугодателю для прохождения разрешительной процедуры (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения государственной услуги услугополучатель направляет услугодателю посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал) электронные копии документов, указанных в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Требования к оказанию государственной услуги).
4. Заявление о регистрации нотификаций о характеристиках товаров (продукции), содержащих шифровальные (криптографические) средства (далее – нотификация) рассматривается в течение 5 рабочих дней со дня его регистрации.
В случае необходимости услугодатель направляет в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя, уведомление о необходимости предоставления документа, предусмотренного подпунктом 4) пункта 8 Требований к оказанию государственной услуги. В случае оформления нотификации организацией-изготовителем страны, не являющейся страной-членом Евразийского экономического союза, услугодатель направляет в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя, уведомление о необходимости предоставления документа, предусмотренного подпунктом 4) пункта 8 Требований к оказанию государственной услуги. Срок предоставления данных документов составляет 3 рабочих дня с момента получения услугополучателем уведомления. Данный срок не входит в срок оказания государственной услуги.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) услугополучателя в качестве юридического лица, в качестве индивидуального предпринимателя, содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанный срок направляет в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя, мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
В случае предоставления полного пакета документов услугодатель готовит решение о регистрации нотификаций либо уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в регистрации нотификации, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13:00-ден 15:00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 09:00-ден бастап 19:00-ге дейін;
2) портал – тәулік бойы, техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты, үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш берген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің www.knb.gov.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылған
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық құжат түріндегі өтініш;
2) Қағидаларға 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша электрондық нотификация (бұдан әрі – нотификация);
3) *.xls. форматындағы нотификацияның электрондық құжаты. Көрсетілетін қызметті берушіге ұсынылатын нотификацияның файлы құрылымының сипаттамасы "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешімімен бекітілген Шифрлау (криптографиялық) құралдарын Еуразия экономикалық одағының кедендік аумағына әкелу және Еуразия экономикалық одағының кедендік аумағынан әкету тәртібі туралы ережеде көрсетілген;
4) көрсетілетін қызметті алушыға өндірушінің атынан әрекет етуге құқық беретін заңдастырылған құжаттың (апостиль, консулдық заңдастыру) электрондық көшірмесі. Көрсетілген құжат шет тілінде дайындалған жағдайда, Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен куәландырылған мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі аудармасының электрондық көшірмесі қоса ұсынылады.
Қажет болған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызмет алушының "жеке кабинетіне" электрондық құжат түрінде осы қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар Тізбесіндегі 4-тармақшада көрсетілген құжаттарды ұсыну қажеттілігі туралы хабарлама жолдайды.
Нотификация Еуразия экономикалық одағының елдер мүшесіне жатпайтын өндіруші елмен шығарылған болған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызмет алушының "жеке кабинетіне" электрондық құжат түрінде осы қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар Тізбесіндегі тармақтағы 4-тармақшада көрсетілген құжаттарды ұсыну қажеттілігі туралы хабарлама жолдайды.
Көрсетілген құжаттар ұсыну мерзімі көрсетілетін қызмет алушымен хабарламаны алған сәттен бастап 3 жұмыс күнін құрайды. Бұл мерзім мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді. Нотификацияны үшінші елдің өндіруші-ұйымы ресімдеген жағдайда, нотификация заңдастырылуы тиіс
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 09:00 до 19:00 часов, с перерывом на обед с 13:00 до 15:00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
Адрес места оказания государственной услуги размещен на официальном интернет-ресурсе услугодателя: www.knb.gov.kz
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) электронная нотификация по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – нотификация);
3) электронный документ нотификации в формате *.xls. Описание структуры файла нотификации, представляемого услугодателю, приведено в Положении о ввозе на таможенную территорию Евразийского экономического союза и вывозе с таможенной территории Евразийского экономического союза шифровальных (криптографических) средств, утвержденном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 года № 30 "О мерах нетарифного регулирования";
4) электронная копия легализованного документа (апостиль, консульская легализация), предоставляющего услугополучателю право действовать от лица изготовителя. В случае составления указанного документа на иностранном языке, также представляется электронная копия перевода на государственный или русский язык, заверенного в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
В случае необходимости услугодатель направляет в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа уведомление о необходимости предоставления документа, предусмотренного подпунктом 4) настоящего пункта Требований к оказанию государственной услуги.
В случае оформления нотификации организацией-изготовителем страны, не являющейся страной-членом Евразийского экономического союза, услугодатель направляет в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа уведомление о необходимости предоставления документа, предусмотренного подпунктом 4) настоящего пункта Требований к оказанию государственной услуги.
Срок предоставления данных документов составляет 3 рабочих дня с момента поступления уведомления в "личный кабинет" услугополучателя. Данный срок не входит в срок оказания государственной услуги.
В случае оформления нотификации услугополучателем, являющимся организацией-изготовителем третьей страны, нотификация должна быть легализована
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешімімен белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
3) сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады
10.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Қызмет алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық қолтаңбасы болған жағдай ғана портал арқылы электрондық түрде ала алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен", сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының және Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефондары арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің байланыс телефондары: 8 (7172) 76-49-49
Қазақстан Республикасы Ұлттық
қауіпсіздік комитеті
Төрағасының 2022 жылғы "___"
№____ бұйрығымен бекітілген
"Шифрлау (криптографиялық)
құралдарын қамтитын
тауарлардың (өнімдердің)
сипаттамасы туралы
нотификацияларды тіркеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына 2-қосымша
Нысан
____________________________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы) ______________________________________________ (көрсетілетін қызметті алушының толық атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) Өтініш
Сізден шифрлау (криптографиялық) құралдарын қамтитын тауарлардың сипаттамасы
туралы нотификацияны тіркеуіңізді сұраймын
Тауардың (өнімнің) атауы ______________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
_____________________________________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушының заңды мекенжайы ________________________
_____________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі (шетелдік заңды тұлға үшін), облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Көрсетілетін қызметті алушының нақты мекенжайы ________________________
_____________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі (шетелдік заңды тұлға үшін), облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Көрсетілетін қызметті алушының телефоны, факсы, электрондық поштасы, ресми
интернет-ресурсы (болған жағдайда) __________________________________________
______ құжат(тар) қоса берiлiп отыр.
Осымен: көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және оларға
мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады; өтініш беруші мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпараттық
жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес
деректерді пайдалануға келісімін береді.
Уәкілетті тұлға ____________ __________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Толтырылған күні 20__ жылғы "___"______________
Қазақстан Республикасы Ұлттық
қауіпсіздік комитеті
Төрағасының 2022 жылғы "___"
№____ бұйрығымен бекітілген
"Шифрлау (криптографиялық)
құралдарын қамтитын
тауарлардың (өнімдердің)
сипаттамасы туралы
нотификацияларды тіркеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына 3-қосымша
Нысан
Реестрде тіркелді "__" ______20__ж. №
________________________________ ____________________________________
(келісуші органның лауазымды тұлғасының қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Нотификация
Сипаттамасы туралы _______________________________________________________
(шифрлау (крипографиялық) құралдардың және(немесе) оларды қамтитын тауарлардың – қажетін көрсету)

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 года № 30;
3) отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
Полномочия представителя услугополучателя должны быть оформлены в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа на портале в "личном кабинете" услугополучателя, а также по телефонам услугодателя и Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 76-49-49
Приложение 2
к Правилам регистрации
нотификаций
о характеристиках товаров
(продукции),
содержащих шифровальные
(криптографические) средства,
утвержденным приказом
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от "___" ____ 2022 года № ____
Форма
В ___________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от ___________________________________________________________________
(полное наименование или фамилия, имя, отчество (при его наличии)
услугополучателя)
Заявление
Прошу Вас зарегистрировать нотификацию о характеристиках товаров, содержащих
шифровальные (криптографические) средства.
Наименование товара (продукции) __________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
услугополучателя _______________________________________________________
Юридический адрес услугополучателя
_______________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Фактический адрес услугополучателя
_______________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Телефоны, факс, электронная почта, официальный интернет-ресурс (при наличии)
услугополучателя _______________________________________________________
Прикрепляется _____ документа(-ов)
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам
оказания государственной услуги; все прилагаемые документы соответствуют
действительности и являются действительными; заявитель согласен на использование
персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственной услуги.
Уполномоченное лицо
__________________ _____________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения "___" ____________20__ года
Приложение 3
к Правилам регистрации
нотификаций
о характеристиках товаров
(продукции),
содержащих шифровальные
(криптографические) средства,
утвержденным приказом
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от "__" ______ 2022 года № ___
Форма
Зарегистрирована в реестре "__" ______20__г. №
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(подпись должностного лица согласующего органа) (фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Нотификация
о характеристиках
____________________________________________________________________
(шифровальных (криптографических) средств и (или) товаров, их содержащих,
– указать нужное)

1. Тауардың атауы
2. Тауардың мақсаты
3. Тауарды өндіруші туралы мәлімет
4. Қолданылатын криптографиялық алгоритмдер (міндеттері) және олардың мақсаты:
№ 4 қосымшадан санат №
а) _______________________________________________
б) _______________________________________________
в) _______________________________________________
5. Тауарда қолданушымен ұсынылған эксплуатациялық құжаттарда жазылмаған функционалдық
мүмкіншіліктердің болуы____________________________________
6. Нотификацияның іс-әрекет мерзімі 20__ жылғы "___"______________
7. Өтінуші туралы мәлімет _____________________________________________
8. Нотификацияны ресімдеуге тұлғаның өкілеттігін растаушы, өндірушінің құжаты
туралы мәлімет (қажет болғанда) ______________________________________________
9. Нотификацияның толтырылған күні 20__ жылғы "___"______________
Нотификацияға енгізілген мәліметтердің шынайылығын және толықтығын растаймын:
Уәкілетті тұлға _______________ _____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының 2020 жылғы
6 мамырдағы № 34/қе
Бұйрығына 8-қосымша
"Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын өткізуге (оның ішінде өзгеше беруге) рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 11.01.2023 № 1/қе (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын өткізуге (оның ішінде өзгеше беруге) рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес (бұдан әрі – Заң) әзірленген және "Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын өткізуге (оның ішінде өзгеше беруге) рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) айқындайды.
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) рұқсат беру рәсімдерін алу үшін жүгінген жеке немесе заңды тұлғаларға (заңды тұлғаның филиалдарына немесе өкілдіктеріне) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік қызмет көрсетеді.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар) 8-тармағында көрсетілген құжаттардың электрондық көшірмелерін жолдайды.

1. Наименование товара
2. Назначение товара
3. Сведения об изготовителе товара
4. Используемые криптографические алгоритмы (функции)
и их назначение:
№ категории
из приложения № 4
а) _______________________________________________
б) _______________________________________________
в) _______________________________________________
5. Наличие в товаре функциональных возможностей, не описанных в предоставляемой
пользователю эксплуатационной документации
_________________________________________________________________________
6. Срок действия нотификации "__" _______20__г.
7. Сведения о заявителе ____________________________________________________
8. Сведения о документе изготовителя, удостоверившего полномочия лица
на оформление нотификации (при необходимости)
_________________________________________________________________________
9. Дата заполнения нотификации "__" _______20__г.
Достоверность и полноту сведений, включенных в нотификацию, подтверждаю:
Уполномоченное лицо
_______________ _______________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 8 к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 6 мая 2020 года № 34/қе
Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на реализацию (в том числе иную передачу) средств криптографической защиты информации"
Сноска. Правила - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 11.01.2023 № 1/қе (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на реализацию (в том числе иную передачу) средств криптографической защиты информации" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на реализацию (в том числе иную передачу) средств криптографической защиты информации" (далее – государственная услуга).
2. Государственную услугу оказывает Комитет национальной безопасности Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим или юридическим лицам (филиалам или представительствам юридического лица, лицензиатам), обратившимся к услугодателю для прохождения разрешительной процедуры (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения государственной услуги услугополучатель направляет услугодателю посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал) электронные копии документов, указанных в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Требования к оказанию государственной услуги).

4. Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын өткізуге (оның ішінде өзге де беруге) рұқсат беруге арналған өтініш (бұдан әрі – рұқсат) тіркелген күнінен бастап 8 жұмыс күні ішінде қаралады.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының рұқсат беруге өтінішін алған сәттен бастап 5 жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анықтығын, қолданыс мерзімін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын өткізу (оның ішінде өзге де беру) жөніндегі қызметпен айналысу үшін рұқсат беру талаптарына сәйкестігін тексереді, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2018 жылғы 19 желтоқсандағы № 104/қе "Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын өткізуге (оның ішінде өзге де беруге) рұқсат беру рәсімдерін және рұқсат беру талаптарын жүзеге асыру қағидаларын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17973 болып тіркелген) бекітілген.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басты куәландыратын құжат туралы, көрсетілетін қызметті алушыны заңды тұлға ретінде, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, Жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алымның төленгені туралы ("электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төленген жағдайда) мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы дербес алады.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, сонымен қатар, мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптардағы 9-тармақта көзделген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзім ішінде көрсетілетін қызмет алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызмет берушінің өкілетті тұлғасының электронды қолымен куәландырылған электрондық құжат түрінде өтінішті одан әрі қарастырудан дәлелді бас тарту туралы жауабын береді.
Құжаттар пакеті толық ұсынылған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші 3 жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанында рұқсат дайындайды не көрсетілетін қызметті алушыны рұқсат беруден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.

4. Заявление на выдачу разрешения на реализацию (в том числе иную передачу) средств криптографической защиты информации (далее – разрешение) рассматривается в течение 8 рабочих дней со дня его регистрации.
Услугодатель в течение 5 рабочих дней с момента получения заявления услугополучателя на выдачу разрешения проверяет достоверность документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них, а также соответствие услугополучателя разрешительным требованиям для занятия деятельностью по реализации (в том числе иной передаче) средств криптографической защиты информации, установленным приказом Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 19 декабря 2018 года № 104/қе "Об утверждении Правил осуществления разрешительных процедур и разрешительных требований по выдаче разрешения на реализацию (в том числе иную передачу) средств криптографической защиты информации и перечня документов, подтверждающих соответствие им" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17973).
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) услугополучателя в качестве юридического лица, в качестве индивидуального предпринимателя, об оплате сбора за право занятия отдельными видами деятельности (в случае оплаты через платежный шлюз "электронного правительства"), содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В случае установления факта неполноты представленных документов, а также наличия оснований для отказа в оказании государственной услуги, предусмотренных пунктом 9 Требований к оказанию государственной услуги, услугодатель в указанный срок направляет в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя, мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
В случае предоставления полного пакета документов услугодатель в течение 3 рабочих дней готовит в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя, разрешение либо уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в выдаче разрешения, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.

Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Кодексінің 554-бабына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін 9 айлық есептік көрсеткішті құрайтын төлем алынады.
Төлем қолма-қол және ақшасыз нысандарда екінші деңгейлі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
Төлем "электрондық үкімет" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылуы мүмкін
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13:00-ден 15:00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 09:00-ден бастап 19:00-ге дейін;
2) портал – тәулік бойы, техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты, үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш берген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің www.knb.gov.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылған
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электронды-цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы заңды тұлғаның өтініші немесе осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электронды-цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы жеке тұлғаның өтініші;
2) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын тарату (оның ішінде өзгеше беру) бойынша қызметпен айналысу үшін рұқсат беру талаптарына көрсетілетін қызметті алушының сәйкестігі туралы мәліметтерінің электронды нысаны;
3) "электронды үкімет" шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, қызметтердің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке төленетін алымдарды растайтын мәліметтер
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған деректердің және мәліметтердің рұқсат беру талаптарына сәйкессіздігі;

За оказание государственной услуги взимается сбор за право занятия отдельными видами деятельности в соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", который составляет 9 месячных расчетных показателей.
Оплата осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
Оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства"
7.
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 09:00 до 19:00 часов, с перерывом на обед с 13:00 до 15:00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
Адрес места оказания государственной услуги размещен на официальном интернет-ресурсе услугодателя: www.knb.gov.kz
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) заявление юридического лица в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам или заявление физического лица в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) электронная форма сведений о соответствии услугополучателя разрешительным требованиям для занятия деятельностью по реализации (в том числе иной передаче) средств криптографической защиты информации, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
3) сведения, подтверждающие уплату в бюджет сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства"
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги разрешительным требованиям;

3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айырылуы
10.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы электронды цифрлы қолы болған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электронды нысанда алады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін электрондық цифрлық қолтаңба болуы қажет.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен", сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының және Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефондары арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің байланыс телефондары: 8 (7172) 76-49-49
Қазақстан Республикасы Ұлттық
қауіпсіздік комитеті
Төрағасының 2022 жылғы "___"
№____ бұйрығымен бекітілген
"Ақпаратты криптографиялық
қорғау құралдарын өткізуге
(оның ішінде өзгеше беруге)
рұқсат беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын өткізуге (оның ішінде өзге де жолдармен беруге) рұқсат құжатын алу үшін заңды тұлғаның өтініші ___________________________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті алушының толық атауы)
__________________________________________________________________________19
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес- сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда –
шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын өткізу (оның ішінде өзге де жолдармен беру)
бойынша қызметті жүзеге асыруға рұқсат құжатын беруiңiздi сұраймын
Заңды тұлғаның мекенжайы ________________________________________________
(пошталық индексі, елі (шетелдік заңды тұлға үшін) облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта _________________________________________________________
Телефондары _______________________________________________________________
Факс ______________________________________________________________________
Банк шоты _________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi) _______ құжат(тар) қоса беріліп отыр.
Осымен: көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға рұқсат құжатын беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты
жіберуге болатындығы; өтініш берушіге рұқсат құжатын алуды талап ететін қызметпен немесе
қызметтің жекелеген түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны; қоса берілген құжаттардың
барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады; өтініш
беруші рұқсат құжатын беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын
құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Басшы ______________ __________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20___ жылғы "___" _________________
19 Мемлекеттік қызмет беруші мәліметтерді мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық
үкімет" шлюзі арқылы дербес алады.
Қазақстан Республикасы Ұлттық
қауіпсіздік комитеті
Төрағасының 2022 жылғы "___"
№____ бұйрығымен бекітілген
"Ақпаратты криптографиялық
қорғау құралдарын өткізуге
оның ішінде өзгеше беруге)
рұқсат беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын өткізуге (оның ішінде өзге де жолдармен беруге) рұқсат құжатын алу үшін жеке тұлғаның өтініші ____________________________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті алушының толық атауы)
_________________________________________________________________________20
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке-сәйкестендіру нөмірі)
Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын өткізу (оның ішінде өзге де жолдармен беру)
бойынша қызметті жүзеге асыруға рұқсат құжатын беруiңiздi сұраймын
Жеке тұлғаның мекенжайы __________________________________________________
(пошталық индексі, елі (шетелдік заңды тұлға үшін) облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта _________________________________________________________
Телефондары _______________________________________________________________
Факс ______________________________________________________________________
Банк шоты _________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi) _______ құжат(тар) қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
рұқсат құжатын беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге
болатындығы; өтініш берушіге рұқсат құжатын алуды талап ететін қызметпен немесе қызметтің
жекелеген түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны; қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа
сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады; өтініш беруші рұқсат құжатын беру
кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
______________ __________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20___ жылғы "___" _________________
20 Мемлекеттік қызмет беруші мәліметтерді мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық
үкімет" шлюзі арқылы дербес алады.
Қазақстан Республикасы Ұлттық
қауіпсіздік комитеті
Төрағасының 2022 жылғы "___"
№____ бұйрығымен бекітілген
"Ақпаратты криптографиялық
қорғау құралдарын өткізуге
(оның ішінде өзгеше беруге)
рұқсат беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын өткізу (оның ішінде өзге де жолдармен беруге) бойынша қызметпен айналысу үшін көрсетілетін қызметті алушының рұқсат беру талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны

3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа на портале в "личном кабинете" услугополучателя, а также по телефонам услугодателя и Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 76-49-49
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешения
на реализацию
(в том числе иную передачу)
средств криптографической
защиты информации,
утвержденным приказом
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от "___" ______ 2022 года № ____
Форма
Заявление юридического лица для получения разрешения на реализацию
(в том числе иную передачу) средств криптографической защиты информации
В _________________________________________________________________
(полное наименование услугополучателя)
от ________________________________________________________________19
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-
идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица - в случае отсутствия бизнес- идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу выдать разрешение на осуществление деятельности по реализации
(в том числе иной передаче) средств криптографической защиты информации.
Адрес юридического лица
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Факс _______________________________________________________________
Банковский счет
____________________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Прилагается ________ документа(-ов).
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
или отказа в выдаче разрешения; заявителю не запрещено судом заниматься
деятельностью или отдельными видами деятельности, требующими получения
разрешения; все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными; заявитель согласен на использование персональных данных
ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся
в информационных системах, при выдаче разрешения.
Руководитель ___________ _________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "___" _________ 20 _____года
________________
19Сведения услугодатель получает самостоятельно из соответствующих
государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешения
на реализацию
(в том числе иную передачу)
средств криптографической
защиты информации,
утвержденным приказом
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от "___" ______ 2022 года № ____
Форма
Заявление физического лица для получения разрешения на реализацию
(в том числе иную передачу) средств криптографической защиты информации
В _________________________________________________________________
(полное наименование услугополучателя)
от ________________________________________________________________20
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу выдать разрешение на осуществление деятельности по реализации
(в том числе иной передаче) средств криптографической защиты информации
Адрес местонахождения физического лица
___________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта __________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Факс ______________________________________________________________
Банковский счет ____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Прилагается ________ документа(-ов).
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
или отказа в выдаче разрешения; заявителю не запрещено судом заниматься
деятельностью или отдельными видами деятельности, требующими получения
разрешения; все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными; заявитель согласен на использование персональных данных
ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся
в информационных системах, при выдаче разрешения.
_________ ______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "___" _________ 20 _____года
________________
20Сведения услугодатель получает самостоятельно из соответствующих
государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Приложение 4
к Правилам выдачи разрешения
на реализацию
(в том числе иную передачу)
средств криптографической
защиты информации,
утвержденным приказом
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от "___" ____ 2022 года № ____
Форма
Форма сведений о соответствии услугополучателя разрешительным требованиям для занятия
деятельностью по реализации (в том числе иной передаче) средств криптографической защиты информации

1. Көрсетілетін қызметті алушы туралы ақпарат ________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі / мемлекеттік
________________________________________________________________________21;
тіркеу қайта тіркеу туралы анықтаманың/куәліктің нөмірін және берілген күнін көрсету)
2. Техникалық мамандық бойынша жоғары немесе орта кәсіптік білімі бар мәлімделген маман(дар)
туралы ақпарат _________________________________________________
(мамандығын және біліктілігін, сондай-ақ диплом(дар)ының көшірмесін(-лерін) қоса беріп,
___________________________________________________________________________;
диплом(дар)ының нөмірін, берілген күнін және орнын, оқу орнының атауын көрсету)
Заңды және жеке тұлғаның мекенжайлары ______________________________________
(пошталық индексі, елі (шетелдік заңды тұлға үшін) облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта _________________________________________________________
Телефондары _______________________________________________________________
Факс ______________________________________________________________________
Банк шоты _________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
21 Мемлекеттік қызмет беруші мәліметтерді мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық
үкімет" шлюзі арқылы дербес алады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитеті Төрағасының
2020 жылғы 6 мамырдағы
№ 34/қе бұйрығына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 30 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11360 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 9 шілдеде жарияланған).
2. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті көрсететін мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 27 мамырдағы № 43 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11509 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 14 шілдеде жарияланған).

1. Информация об услугополучателе
____________________________________________________________________21;
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер, дата и номер выдачи справки/свидетельства
о государственной регистрации/перерегистрации юридического лица)
2. Информация о заявленном(-ых) специалисте(-ах), имеющем(-их) высшее или
среднее профессиональное образование по технической специальности
______________________________________________________________________
(указать специальность и квалификацию, а также номер, дату и место выдачи диплома(-ов),
______________________________________________________________________;
наименование учебного заведения, приложив копию(-и) диплома(-ов)
Адрес юридического или физического лица
______________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Электронная почта _____________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________________
Факс _________________________________________________________________
Банковский счет _______________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
_______________
21Сведения услугодатель получает самостоятельно из соответствующих
государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Приложение 9 к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от "__" ______ 2020 года № ___
Перечень утративших силу некоторых приказов Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
1. Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 30 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11360, опубликован 9 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
2. Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 27 мая 2015 года № 43 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11509, опубликован 14 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").

3. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 30 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2017 жылғы 17 шілдедегі № 50/қе бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15550 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 4 қыркүйекте жарияланған).
4. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті көрсететін мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 27 мамырдағы № 43 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2017 жылғы 25 қазандағы № 98/қе бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15996 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 5 желтоқсанда жарияланған).
5. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 30 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2018 жылғы 30 мамырдағы № 44/қе бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17125 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 12 шілдеде жарияланған).
6. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті көрсететін мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 27 мамырдағы № 43 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2018 жылғы 7 тамыздағы № 65/қе бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17335 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 14 қыркүйекте жарияланған).
7. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 30 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2019 жылғы 2 мамырдағы № 28/қе бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18631 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 16 мамырда жарияланған).

3. Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 17 июля 2017 года № 50 нс "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 30 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15550, опубликован 4 сентября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
4. Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 25 октября 2017 года № 98 нс "О внесении изменений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 27 мая 2015 года № 43 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15996, опубликован 5 декабря 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
5. Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 30 мая 2018 года № 44/нс "О внесении изменений и дополнения в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 30 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17125, опубликован 12 июля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
6. Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 7 августа 2018 года № 65нс "О внесении изменений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 27 мая 2015 года № 43 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17335, опубликован 14 сентября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
7. Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 2 мая 2019 года № 28/қе "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 30 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18631, опубликован 16 мая 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

8. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті көрсететін мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 27 мамырдағы № 43 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2019 жылғы 28 маусымдағы № 46/қе бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18982 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 15 шілдеде жарияланған).

8. Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 28 июня 2019 года № 46/қе "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 27 мая 2015 года № 43 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18982, опубликован 15 июля 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).