"Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 544 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 11 мамырдағы № ҚР ДСМ-46/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 12 мамырда № 20620 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 26 мамырдағы № ҚР ДСМ -45 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 26.05.2021 № ҚР ДСМ-45 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 80) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 544 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11795 болып тіркелген, 2015 жылғы 6 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу қағидасы осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Л. М. Ақтаеваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
Е. Биртанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму,
инновациялар және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі

О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 544 "Об утверждении Правил направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 мая 2020 года № ҚР ДСМ-46/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 мая 2020 года № 20620. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 мая 2021 года № ҚР ДСМ-45.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 26.05.2021 № ҚР ДСМ-45 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 80) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 544 "Об утверждении Правил направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств"(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11795, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 6 августа 2015 года) следующее изменение:
Правила направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством порядкеобеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Актаеву Л. М.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Е. Биртанов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан

2020 жылғы 11 мамырдағы
№ ҚР ДСМ-46/2020 бұйрығына
қосымша
"Қазақстан Республикасының
азаматтарын бюджет қаражаты
есебінен шетелге емделуге
жіберу қағидаларын бекіту
туралы"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 30 маусымдағы
№ 544 бұйрығына өзгеріс
енгізу туралы"
Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 80) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелде емдеуге жіберу тәртібін айқындайды.
Осы Қағидалар пациенттер өз бетінше шетелдік медициналық ұйымдарға емделуге барған жағдайларға қолданылмайды.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) – азаматтардың денсаулығын сақтау, медициналық және фармацевтикалық ғылым, медициналық және фармацевтикалық білім беру, дәрілік заттардың, медициналық мақсаттары бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы, медициналық қызметтердің сапасын бақылау саласындағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
2) комиссияның жұмыс органы – Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу мәселелері бойынша үйлестіруші орган (бұдан әрі – Жұмыс органы);
3) комиссия – уәкілетті орган құратын, оның құрамына уәкілетті органның өкілдері, арнайы мамандандықтардың дәрігерлері, үкіметтік емес ұйымдар мүшелері кіретін бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге Қазақстан Республикасының азаматтарын жіберу жөніндегі сараптама комиссиясы;
4) уәкілетті органның қарамағындағы республикалық денсаулық сақтау ұйымы-денсаулық сақтау ұйымдары, автономды білім беру ұйымдарының денсаулық сақтау ұйымдары, медициналық білім беру ұйымдары;
5) бейнеконференцбайланыс – нақты уақыт режимінде бірнеше қашықтағы абоненттердің аудио - және бейнеақпаратпен алмасу мүмкіндігімен интерактивті өзара іс-қимылы үшін ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдаланумен байланыс қызметі;
6) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі-ЖСН) - жеке тұлға, соның ішінде өзіндік кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын дара кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір.

от 11 мая 2020 года
№ ҚР ДСМ-46/2020
Утверждены приказом
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 30 июня 2015 года № 544
Правила направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 80) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" и определяют порядок направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств.
Настоящие правила не распространяются на случаи, при которых пациенты за счет личных средств самостоятельно выезжают на лечение в зарубежные медицинские организации.
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее - уполномоченный орган) - центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области охраны здоровья граждан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обращения лекарственных средств и медицинских изделий, контроля за качеством медицинских услуг;
2) рабочий орган комиссии – координирующий орган по вопросам направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств (далее – рабочий орган);
3) комиссия по направлению граждан Республики Казахстан на лечение в зарубежные медицинские организации за счет бюджетных средств (далее – комиссия) – комиссия для направления граждан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств, которая создается уполномоченным органом, в состав которого входят представители уполномоченного органа, врачи узких специальностей, представители неправительственных организаций;
4) республиканская организация здравоохранения – организации здравоохранения, находящиеся в ведении уполномоченного органа, организации здравоохранения автономной организации образования, организаций медицинского образования;
5) видеоконференцсвязь – услуга связи с использованием информационно-коммуникационных технологий для интерактивного взаимодействия нескольких удаленных абонентов в режиме реального времени с возможностью обмена аудио- и видеоинформацией;
6) индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) - уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства.

2-тарау. Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу мүмкіндігіне құжаттарды қабылдау және қарау
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) денсаулық сақтау субъектілері арқылы көрсетеді. Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес республикалық денсаулық сақтау ұйымының пациентті бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу туралы қорытындысы түрінде өтініштерді қабылдауы және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруі көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет стандартында келтірілген.
3. Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар:
1) еркін нысандағы өтініш;
2) жеке басын сәйкестендіру үшін жеке басын куәландыратын құжат;
3) пациенттің сырқатнамасынан үзінді көшірме (жарамдылық мерзімі кемінде 30 (отыз) жұмыс күні.);
4. Мемлекеттік қызметті көрсетудің жалпы мерзімі көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге мәліметтерді тапсырған сәттен бастап - 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Өтініш беруші еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы Қағидалардың 3-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 30 (отыз) минут ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
5. Пациентті бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу туралы республикалық денсаулық сақтау ұйымының қорытындысын алудан бас тарту үшін мыналар негіз болып табылады:
1) жеке тұлға мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) жеке тұлғаның осы Қағидалардың 3-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынбауы.
Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидалардың 3-тармағында көзделген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және(немесе) дұрыс емес құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты тұлғасы өтінішті қабылдаудан бас тартады.

Глава 2. Порядок по оказанию государственной услуги "Прием и рассмотрение документов на возможность направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств"
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента через субъектов здравоохранения (далее – услугодатель). Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги в виде заключения республиканской организации здравоохранения о направлении пациента на лечение за рубеж за счет бюджетных средств согласно приложению 1 к настоящим Правилам осуществляется через услугодателя.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в стандарте государственной услуги согласно приложению 2.
Документы, необходимые для оказания государственной услуги при обращении услугодателю:
1) заявление самопроизвольной форме;
2) документ удостоверяющий личность, для идентификации личности;
3) выписка из истории болезни пациента (сроки давности не более 30 (тридцать) рабочих дней.
4. Общий срок оказания государственной услуги с момента сдачи услугополучателем сведений услугодателю - в течение 2 (двух) рабочих дней.
Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении заявителя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сотрудник услугодателя в течение 30 (тридцати) минут с момента регистрации документов, указанных в подпунктах 1), 2) и 3) пункта 3 настоящих Правил, проверяет полноту представленных документов.
5. Основанием для отказа в получения заключения республиканской организации здравоохранения о направлении пациента на лечение за рубеж за счет бюджетных средств является:
1) установление недостоверности документов, представленных физическим лицом для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) предоставление физического лица неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 3 настоящих Правил, и (или) документов с истекшим сроком действия.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов и(или) недостоверных документов, предусмотренного пунктом 3 настоящих Правил ответственное лицо услугодателя в приеме заявленияотказывает.

6. Құжаттардың толық топтамасы ұсынылған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Республикалық денсаулық сақтау ұйымына осы Қағидалардың 3-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды жібереді.
Республикалық денсаулық сақтау ұйымы құжаттар топтамасы келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде республикалық денсаулық сақтау ұйымының пациентті бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу туралы қорытындысын шығарады және оны көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы Республикалық денсаулық сақтау ұйымының пациентті бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу туралы қорытындысын көрсетілетін қызметті алушыға бір жұмыс күні ішінде береді.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай не 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Мәңгілік Ел даңғылы, 8-үй, Министрліктер үйі, № 5 кіреберіс мекенжайы бойынша көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрлік басшысының атына шағым беру арқылы шағымданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) көрсетіле отырып, шағымның тіркелуі, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңесінде оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Көрсетілетін қызметті берушіге шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап почта арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілген қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымымен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілген қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
8. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілген қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің dsm.gov.kz интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.

6. В случае представления полного пакета документов услугодатель направляет в республиканскую организацию здравоохранениядокументы, указанных в подпунктах 1), 2) и 3) пункта 3 настоящих Правил.
Республиканская организация здравоохранения в течение одного рабочего дня со дня поступления пакета документов выносит заключение республиканской организации здравоохранения о направлении пациента на лечение за рубеж за счет бюджетных средств и направляет его услугодателю.
Специалист услугодателя выдает заключение республиканской организации здравоохранения о направлении пациента на лечение за рубеж за счет бюджетных средств услугополучателю, в течение одного рабочего дня.
7. Решения, действия (бездействие) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг обжалуются путем подачи жалобы на имя руководителя услугодателя или Министерства по адресу, указанному в пункте 8 настоящих Правил, либо по адресу: 010000, г. Нур-Султан, проспект Мәңгілік Ел, 8, Дом Министерств, подъезд № 5.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя или Министерства для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
8. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
9. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства dsm.gov.kz, раздел "Государственные услуги".

10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтің байланыс телефондары Министрліктің dsm.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген, Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
3-тарау. Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу тәртібі
11. Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелге емделуге жіберу төмендегілерге сәйкес жүзеге асырылады:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының азаматтары бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберілетін аурулардың тізбесіне;
2) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберілетін Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесіне.
12. Республикалық денсаулық сақтау ұйымы жұмыс органының қарауына қағаз жеткізгіште және электрондық форматта мынадай құжаттарды енгізеді:
1) пациенттің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) бұрынғы мерзімі 30 (отыз) жұмыс күнінен аспайтын диагностика мен емдеудің клиникалық хаттамаларына сәйкес жүргізілген зерттеулердің (растайтын құжаттарды қоса бере отырып) және консультациялардың нәтижелерін қамтитын республикалық денсаулық сақтау ұйымы ұсынған пациенттің ауру тарихынан үзінді;
3) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес пациентті бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу туралы республикалық денсаулық сақтау ұйымының қорытындысы.
13. Жұмыс органы республикалық денсаулық сақтау ұйымынан пациентті шетелге емдеуге жіберу туралы қорытынды келіп түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде деректерді жұмыс органының сайтында орналастырылған "күту парағы" ақпараттық жүйесіне енгізеді.
14. Жұмыс органы жыл қорытындысы бойынша шетелдік медициналық ұйымдарға тәжірибе, емдеу тиімділігі, елдер бөлінісінде емдеудің неғұрлым оңтайлы құнына және нозологиялар бойынша талдау жүргізеді.
Жұмыс органы жүргізілген талдау негізінде Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу үшін шетелдік медициналық ұйымдардың тізбесін (бұдан әрі - Тізбе) келісу және бекіту үшін комиссияға жібереді.
15. Жұмыс органы 1 (бір) күнтізбелік жылға Тізбеге сәйкес шетелдік медициналық ұйыммен нозология бойынша бағалар прейскурантымен бекітілген стратегиялық әріптестік туралы келісім жасасады.
16. Азаматтарды шетелге емделуге жіберу туралы қорытынды шығару үшін жұмыс органы:
1) республикалық денсаулық сақтау ұйымы ұсынған осы Қағидалардың 12-тармағында көрсетілген құжаттарды алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының азаматтары бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберілетін аурулар тізбесіне және (немесе) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберілетін Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесіне сәйкестігін қарайды;

10. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе Министерства dsm.gov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Глава 3. Порядок направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств
11. Направление граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж осуществляется в соответствии:
1) с перечнем заболеваний, при которых граждане Республики Казахстан направляются на лечение за рубеж за счет бюджетных средств согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) с перечнем отдельных категорий граждан Республики Казахстан, направляемых на лечение за рубеж за счет бюджетных средств согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
12. Республиканская организация здравоохранения вносит на рассмотрение рабочему органу на бумажном носителе и в электронном формате, следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность пациента;
2) выписка из истории болезни пациента, представленная республиканской организацией здравоохранения, содержащая результаты проведенных исследований (с приложением подтверждающих документов) и консультаций согласно клиническим протоколам диагностики и лечения сроком давности не более 30 (тридцать) рабочих дней;
3) заключение республиканской организации здравоохранения о направлении пациента на лечение за рубеж за счет бюджетных средств согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
13. Рабочий орган в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления заключения от республиканской организации здравоохранения о направлении пациента на лечение за рубеж вносит данные в информационную систему "лист ожидания", размещенную на сайте рабочего органа.
14. Рабочий орган по итогам года проводит анализ зарубежных медицинских организаций на наличие опыта, эффективности лечения и наиболее оптимальной стоимости лечения в разрезе стран и по нозологиям.
Рабочий орган на основании проведенного анализа направляет на комиссию для согласования и утверждения перечень зарубежных медицинских организаций для направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств (далее - Перечень).
15. Рабочий орган заключает на 1 (один) календарный год соглашение о стратегическом партнерстве с утвержденным прейскурантом цен по нозологиям с зарубежной медицинской организацией, согласно Перечню.
16. Для вынесения заключения о направлении граждан на лечение за рубеж, рабочий орган:
1) рассматривает документы, указанные в пункте 12 настоящих Правил, представленные республиканской организацией здравоохранения в течение 1 (одного) рабочего дня со дня их получения на соответствие перечню заболеваний, при которых граждане Республики Казахстан направляются на лечение за рубеж за счет бюджетных средств согласно приложению 3 к настоящим Правилам и (или) перечню отдельных категорий граждан Республики Казахстан, направляемых на лечение за рубеж за счет бюджетных средств согласно приложению 4 к настоящим Правилам;

2) азаматтарды шетелге емделуге жіберу үшін республикалық денсаулық сақтау ұйымының қорытындысын алған күннен бастап пациентті емдеу тізбесіне, бағдарламасына және оны көрсету мерзіміне арналған шығыстардың калькуляциясын (бұдан әрі – баға ұсынысы) шетелдік медициналық ұйымдардан сұратады;
3) шетелдік клиникаға жіберілетін пациенттерді емдеу бағдарламасын пысықтау үшін шетелде емдеуді ұсынған бейінді республикалық денсаулық сақтау ұйымының дәрігерлерін тартады және олармен электрондық пошта, телефон және басқа да қолжетімді байланыс құралдары арқылы шетелдік медициналық ұйым ұсынған емдеу бағдарламасын келіседі;
4) шетелдік медициналық ұйымдардың мамандары пациенттің жай-күйі туралы қосымша ақпарат сұрау салған жағдайда, сұрау түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шетелдік медициналық ұйымдармен телемедициналық консультациялар ұйымдастырады.
Осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шараларды жүзеге асыру нәтижелері бойынша жұмыс органы комиссияға 14 (он төрт) жұмыс күні ішінде республикалық денсаулық сақтау ұйымынан алған пациентті бюджет қаражаты есебінен шетелге емдеуге жіберу туралы қорытындыны, сондай-ақ осы Қағиданың 5 және (немесе) 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша пациентті бюджет қаражаты есебінен шетелге емдеуге жіберу туралы жұмыс органының ұсынымын, осы Қағиданың 12-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттар тізбесін ұсынады.
17. Комиссия қызметіне басшылықты комиссияның отырыстарында төрағалық ететін комиссия төрағасы, ал ол болмаған жағдайда төрағаның орынбасары жүзеге асырады.
Комиссияның ұйымдастыру қызметін комиссия хатшысы қамтамасыз етеді. Комиссия хатшысы комиссия мүшесі болып табылмайды және комиссия шешім қабылдаған кезде дауыс беру құқығы жоқ. Комиссия хатшысының функцияларын уәкілетті органның маманы орындайды.
Комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды құрайды. Комиссияның құрамын уәкілетті орган уәкілетті органның өкілдері, жұмыс органының мамандары, бейінді мамандықтар дәрігерлері, түрлі аурулар кезінде азаматтарға көмек көрсету жөніндегі өз қызметін жүзеге асыратын үкіметтік емес ұйымдардың өкілдері қатарынан қалыптастырады.
Комиссия мүшелері оның қызметіне ауыстыру құқығынсыз қатысады. Комиссияның кезекті отырысын комиссия төрағасы, ал ол болмаған жағдайда төрағаның орынбасары белгілейді.
Комиссия хатшысы комиссия отырысына дейін кемінде 1 (бір) жұмыс күні бұрын Комиссия мүшелеріне пациентті бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу туралы шетелдік клиникалар ұсынған емдеу бағдарламасын электрондық пошта арқылы жібереді.
Комиссия отырысы күндіз, сондай-ақ онлайн бейнеконференцбайланыс арқылы (комиссия мүшесі әртүрлі өңірлерде болған жағдайда) өткізіледі.
Комиссия отырысы Комиссия мүшелерінің жалпы санының жартысынан астамы қатысқан кезде заңды деп есептеледі.
Комиссияның шешімі комиссия отырысына қатысушылардың жалпы санының көпшілік даусымен қабылданады.
Комиссия отырысы Комиссия мүшелерінің жалпы санының жартысынан астамы қатысқан кезде заңды деп есептеледі.
Дауыстар тең болған жағдайда комиссия төрағасы, ал ол болмаған жағдайда төрағаның орынбасары дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
Комиссияның шешімі электрондық нысанда хаттамамен ресімделеді және Комиссияның барлық мүшелері электрондық цифрлық қолтаңбамен немесе қолдардың түпнұсқаларымен қағаз жеткізгіште қол қояды.

2) запрашивает у зарубежных медицинских организаций, внесенных в Перечень, программу лечения пациента и калькуляцию расходов на ее срок оказание (далее – ценовое предложение)со дня получения заключения республиканской организации здравоохранения для направления граждан на лечение за рубеж;
3) привлекает врачей профильных республиканской организации здравоохранения, рекомендовавшей лечение за рубежом, для проработки программы лечения пациентов, направляемых в зарубежную клинику, и согласовывает с ними программу лечения, предоставленную зарубежной медицинской организацией посредством электронной почты, телефона и других доступных средств связи;
4) организует телемедицинские консультации с зарубежными медицинскими организациями в случае запроса специалистов зарубежных медицинских организаций дополнительной информации о состоянии пациента, в течение 3 (трех) рабочих дней со дня поступления запроса.
По результатам осуществления мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта рабочий орган представляет комиссии в течение 14 (четырнадцати) рабочих дней со дня получения от республиканской организации здравоохранения заключение о направлении пациента на лечение за рубеж за счет бюджетных средств, а также рекомендацию рабочего органа о направлении пациента на лечение за рубеж бюджетных средств по форме согласно приложению 5 и (или) 6 к настоящим Правилам, перечень документов, указанных в подпунктах 1), 2) и 3) пункта 12 настоящих Правил.
17. Руководство деятельностью комиссии осуществляет председатель комиссии, который председательствует на заседаниях комиссии, а в случае его отсутствия заместитель председателя.
Организационная деятельность комиссии обеспечивается секретарем комиссии. Секретарь комиссии не является членом комиссии и не имеет права голоса при принятии комиссией решений. Функции секретаря комиссии выполняет специалист уполномоченного органа.
Общее количество членов комиссии составляет нечетное число. Состав комиссии формируется уполномоченным органом из числа представителей уполномоченного органа, специалистов рабочего органа, врачей профильных специальностей, представителей неправительственных организаций, осуществляющих свою деятельность по оказанию помощи гражданам при различных заболеваниях.
Члены комиссии принимают участие в ее деятельности без права замены. Очередное заседание комиссии назначается Председателем комиссии, а в случае его отсутствия, заместителем председателя.
Секретарь комиссии в срок не менее чем за 1 (один) рабочий день до заседания комиссии направляет членам комиссии по электронной почте программу лечения, представленную зарубежными клиниками о направлении пациента на лечение за рубеж за счет бюджетных средств.
Заседание комиссии проводятся в очном, а также посредством онлайн видеоконференцсвязи (в случае нахождения члена комиссии в разных регионах).
Заседание комиссии считается правомочным при участии больше половины от общего числа членов комиссии.
Решение комиссии принимается большинством голосов от общего числа участвующих в заседании комиссии.
В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель комиссии, а в случае его отсутствия заместителя председателя.
Решение комиссии оформляется протоколом в электронной форме и подписывается всеми членами комиссии электронной цифровой подписью или на бумажном носителе с оригиналами подписей.

18. Комиссия шешім қабылдайды:
1) пациентті шетелге емделуге жіберу туралы;
2) шетелге емделуге жіберуден бас тарту туралы;
3) негіздей отырып, пациенттің құжаттарын қарау мерзімдерін ұзарту туралы;
4) шетелдік мамандарды тарта отырып, мастер класс шеңберінде отандық медициналық ұйымдарда шетелге емделуге үміткер пациентті емдеуді жүргізу туралы;
5) шетелдік мамандарды тарта отырып, отандық медициналық ұйымдарда мастер класс шеңберінде емделуге жіберуден бас тарту туралы;
6) жұмыс органының шетелдік клиникаларға емделуге ақы төлеу міндеттемесі туралы кепілдік хатын беруі туралы;
7) емдеу бағдарламасын өзгертумен емдеуді жалғастыру және емделуші емделуде болған кезеңде шарт сомасын ұлғайту қажеттілігі туралы;
8) комиссияның ерте қабылданған шешімінің күшін жою туралы;
9) Тізбені келісу және бекіту туралы.
19. Жұмыс органы Комиссияның пациентті шет елге емделуге жіберу туралы хаттамалық шешімі негізінде шетелдік медициналық ұйыммен Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсетуге немесе отандық медициналық ұйымдарда мастер класс шеңберінде емделуге бюджет қаражаты есебінен шетелдік мамандарды тарта отырып, комиссия отырысы өткізілген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде шарт жасасады.
Шетелдік медициналық ұйымда пациентті емдеуді мақұлдау кезінде пациент немесе оның заңды өкілі келесіге қол қояды:
1) осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес шетелге жіберу ережесі туралы пациенттің келісімі;
2) осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес пациенттің фото және бейне түсіруге келісімі;
3) осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес пациентті Қазақстан Республикасының халығынан шетелде емдеуге арналған қаржылық алымдардан бас тарту туралы пациенттің келісімі.
20. Жұмыс органы пациенттің және еріп жүретін адамның (бөгде адамның күтіміне мұқтаж балаларға және (немесе) адамдарға) емделуге және жол жүруге арналған шығыстарын төлеуді жүргізеді.
Жұмыс органы шетелдік медициналық ұйымға шарт жасалған күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде шарттың жалпы сомасының 70%-нан аспайтын мөлшерде пациентті емдеу бойынша авансты төлейді.
Түпкілікті ақы төлеу шетелдік медициналық ұйым орындалған жұмыстардың қорытынды актісін ұсынғаннан кейін жүзеге асырылады (еркін нысанда).
Ұзақ мерзімді емдеу кезінде жұмыс органы орындалған жұмыстардың аралық актілері бойынша ақы төлейді.

18. Комиссия принимает решение:
1) о направлении пациента на лечение за рубеж;
2) об отказе в направлении на лечение за рубеж;
3) о продлении сроков рассмотрения документов пациента с обоснованием;
4) о проведении лечения пациента, претендующего на лечение за рубеж в отечественных медицинских организациях в рамках, мастер класса с привлечением зарубежных специалистов;
5) об отказе в направлении на лечение в рамках мастер класса в отечественных медицинских организациях с привлечением зарубежных специалистов;
6) о выдаче рабочим органом комиссии гарантийного письма в зарубежные клиники об обязательстве на оплату лечения;
7) о необходимости продолжения лечения с изменением программы лечения и увеличения суммы договорав период нахождения пациента на лечении;
8) об отмене ранее принятого решения комиссии;
9) о согласовании и утверждения Перечня.
19. Рабочий орган на основании протокольного решения комиссии о направлении пациента на лечение за рубеж заключает договор с зарубежной медицинской организацией на предоставление медицинских услуг гражданам Республики Казахстан или на лечение в рамках мастер класса в отечественных медицинских организациях с привлечением зарубежных специалистов за счет бюджетных средств в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня проведения заседания комиссии.
При одобрении лечения пациента в зарубежной медицинской организации, пациент или его законный представитель подписывает:
1) согласие пациента о правилах направления за рубеж согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
2) согласие пациента на фото и видеосъемку согласно приложению 8 к настоящим правилам;
3) согласие пациента об отказе финансовых сборов на лечение пациента за рубежом с населения Республики Казахстан согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
20. Рабочий орган производит оплату расходов пациента и сопровождающего лица (детям и (или) лицам, нуждающимся в постороннем уходе) на лечение и проезд.
Рабочий орган оплачивает зарубежной медицинской организации аванс по лечению пациента в размере не более 70% от общей суммы договора в течение пятнадцати рабочих дней со дня заключения договора.
Окончательная оплата осуществляется после представления зарубежной медицинской организацией итогового акта выполненных работ (в произвольной форме).
При долгосрочном лечении рабочим органом производится оплата по промежуточным актам выполненных работ.

21. Пациентті шетелдік медициналық ұйымға кезең-кезеңмен араласуды талап ететін емдеуге жіберу кезінде кезең-кезеңмен емдеу көзделеді.
Кезең-кезеңмен емдеу кезінде пациенттің, сондай-ақ еріп жүретін адамның жол жүруіне ақы төлеуді жұмыс органы жүзеге асырады және комиссияның шешімі бойынша жүргізіледі.
Кезең-кезеңмен араласуды талап ететін емдеудің әрбір кезеңіне ұзақ мерзімді емдеу кезінде жұмыс органы қосымша келісім жасайды. Қажет болған жағдайда қайта транспланттау пациентіне жаңа шарт жасалады.

21. При направлении пациента в зарубежную медицинскую организацию на лечение требующего поэтапного вмешательства, предусматривается поэтапное лечение.
При поэтапном лечении оплата проезда пациента, а также сопровождающего лица осуществляется рабочим органом и производится по решению комиссии.
При долгосрочном лечении на каждый этап лечения требующего поэтапного вмешательства, рабочим органом заключается дополнительное соглашение. При необходимости пациенту повторной трансплантациизаключается новый договор.

22. Шетелдік медициналық ұйыммен жасалған шарттың қолданылу мерзімі емдеу әдістері мен ұзақтығына байланысты белгіленеді.
23. Жұмыс органына шетелдік медициналық ұйымның пациенттің шетелде болған кезеңінде емдеуді жалғастыру қажеттігі туралы ұсынымын ұсынған кезде жұмыс органы емдеу бағдарламасын Республикалық денсаулық сақтау ұйымдарының бейінді мамандарымен қарайды және келіседі.
Жұмыс органы келісу нәтижелері бойынша шетелдік медициналық ұйым ұсынған медициналық құжаттарды және осы шетелдік клиникада емдеуді жалғастырудың орындылығы туралы қорытындыны Комиссияның қарауына шығарады. Жұмыс органы шетелдік медициналық ұйымды комиссия қабылдаған шешім туралы ол қабылданған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде хабардар етеді.
Қазақстан Республикасының
азаматтарын бюджет қаражаты
есебінен шетелге емделуге
жіберу қағидаларына
1-қосымша
нысан
Республикалық денсаулық сақтау ұйымының пациентті бюджет қаражаты есебінен шет елге емделуге жіберу туралы қорытындысы
Пациенттердің деректері
1
2
3
1
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
2
Туған күні
3
Мекенжайы
4
Толық клиникалық диагноз
5
Қосалқы диагноз
6
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
7
Ұсынылатын емдеу (нақты манипуляцияны көрсету)
8
Пациентті шетелге емделуге жіберу қажеттілігі туралы шешім
1. Мұқтаж
2. Мұқтаж емес (қажеттісінің астын сызу)
9
Шетелдік мамандарды тарта отырып, пациентті емдеуге жіберу қажеттілігі туралы шешім

22. Срок действия договора, заключенного с зарубежной медицинской организацией, устанавливается в зависимости от методов и длительности лечения.
23. При предоставлении рабочему органу рекомендации зарубежной медицинской организации о необходимости продолжения лечения в период нахождения пациента за рубежом, рабочий орган рассматривает и согласовывает программу лечения с профильными специалистами республиканских организаций здравоохранения.
Рабочий орган по результатам согласования выносит на рассмотрение комиссии медицинские документы, представленные зарубежной медицинской организацией и заключение о целесообразности продолжения лечения в данной зарубежной клинике. Рабочий орган уведомляет зарубежную медицинскую организацию о принятом комиссией решении в течение 2 (двух) рабочих дней со дня его принятия.
Рабочий орган осуществляет мониторинг исходов лечения пациентов, направленных в зарубежные или отечественные медицинские организации по итогам получения медицинских услуг за предыдущий год.
Приложение 1 к Правилам
направления граждан
Республики Казахстан
на лечение за рубеж
за счет бюджетных средств
Форма
Заключение республиканской организации здравоохранения о направлении пациента на лечение за рубеж за счет бюджетных средств
Данные пациента
1
2
3
1
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
2
ИИН
3
Дата рождения
4
Адрес
5
Полный клинический диагноз
6
Сопутствующий диагноз
7
Рекомендуемое лечение (указать конкретно манипуляцию)
8
Решение о необходимости направления пациента на лечение за рубеж
1. Нуждается
2. Не нуждается (нужное подчеркнуть)
9
Решение о необходимости направления пациента на лечение с привлечением зарубежных специалистов

1. Мұқтаж
2. Мұқтаж емес (қажеттісінің астынсызу)
10
Бұл технология Қазақстан Республикасының бірде-бір денсаулық сақтау ұйымында орындалмайтынын растау
11
Күтілетін емдеу әсері
12
Ағзалар мен тіндерді транспланттауға жіберілген жағдайда донорлардың болуы/болмауы туралы мәліметтер қоса беріледі
1. Үлгілеу деректері (қоса беріледі) - иә/жоқ
2. Туыс донорлардың жоқтығын растайтын деректер (қоса беріледі) - иә/жоқ
3. Елде донорлардың жоқтығын растайтын деректер (қоса беріледі) – иә / жоқ

1. Нуждается
2. Не нуждается (нужное подчеркнуть)
10
Подтверждение, что данная технология не выполняется ни в одной организации здравоохранения Республики Казахстан
11
Ожидаемый эффект лечения
12
В случае направления на трансплантацию органов и тканей прилагаются сведения о наличии/отсутствии доноров
1. Данные типирования (прилагаются) – да/нет
2. Данные, подтверждающие отсутствие родственных доноров (прилагаются) – да/нет
3. Данные, подтверждающие отсутствие доноров в стране (прилагаются) – да/нет

4. Халықаралық тіркелімдердегі алдын ала іздестіру деректері (қоса беріледі) – иә / жоқ
13
Үлгілеу деректері (қоса беріледі)
иә / жоқ
14
Туыс донорлардың жоқтығын растайтын деректер (қоса беріледі)
иә / жоқ
15
Елде донорлардың жоқтығын растайтын деректер (қоса беріледі)
иә / жоқ
16
Халықаралық тіркелімдердегі алдын ала іздестіру деректері (қоса беріледі)
иә / жоқ
17
Қорытындының толтырылған күні
Осы қорытындыға қол қоя отырып, денсаулық сақтау ұйымының басшысы ұсынылған деректердің дұрыстығына жауапты болады
Республикалық денсаулық сақтау ұйымының жетекшісі /_________/________________/
(қолы) Б.О. (Т.А.Ә. (бар болса)
Қазақстан Республикасының
азаматтарын бюджет қаражаты
есебінен шетелге емделуге
жіберу қағидаларына
2-қосымша
нысан
"Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу мүмкіндігіне құжаттарды қабылдау және қарау"мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
2
3
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (ЖАО).
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру денсаулық сақтау субъектілері арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге мәліметтерді тапсырған сәттен бастап - 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге мәліметтерді тапсыруының рұқсат етілген ең ұзақ уақыты-30 (отыз) минут;
Қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
4
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны
Қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
осы Ережедегі 1-қосымшаға сәйкес пациентті бюджет қаражаты есебінен шет елге емделуге жіберу туралы республикалық денсаулық сақтау ұйымының қорытындысы.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – 2015 жылдың 23 қарашасындағы Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі-жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) еркін нысандағы өтініш;
2) жеке басын сәйкестендіру үшін жеке басын куәландыратын құжат;
3) пациенттің ауру тарихынан үзінді (ескіру мерзімі 30 (отыз) жұмыс күнінен аспайды).
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында көрсетілген
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

4. Данные предварительного поиска в международных регистрах (прилагаются) – да/нет
13
Данные типирования (прилагаются)
да/нет
14
Данные, подтверждающие отсутствие родственных доноров (прилагаются)
да/нет
15
Данные, подтверждающие отсутствие доноров в стране (прилагаются)
да/нет
16
Данные предварительного поиска в международных регистрах (прилагаются)
да/нет
17
Дата заполнения заключения
Подписывая данное заключение, руководитель организации здравоохранения несетответственность за достоверность предоставленных данных
Руководитель республиканской организации здравоохранения
/____________/_________________________/
(подпись) М.П. (Ф.И.О. (при его наличии))
Приложение 2 к Правилам
направления граждан
Республики Казахстан
на лечение за рубеж
за счет бюджетных средств
Стандарт государственной услуги "Прием и рассмотрение документов на возможность направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств"
1
2
3
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы (МИО) областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент.
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя
3
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания – с момента сдачи услугополучателем сведений услугодателю- в течение 2 (двух) рабочих дней;
максимально допустимое время сдачи услугополучателем сведений услугодателю - 30 (тридцать) минут;
максимально допустимое время обслуживания - в течение 2 (двух) рабочих дней.
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Заключение республиканской организации здравоохранения о направлении пациента на лечение за рубеж за счет бюджетных средствсогласно приложению 1 к настоящим Правилам.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается физическим лицам бесплатно.
7
График работыуслугодателя
Услугодатели – с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому законодательству Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) заявление самопроизвольной форме;
2) документ удостоверяющий личность, для идентификации личности;
3) выписка из истории болезни пациента (сроки давности не более 30 (тридцать) рабочих дней.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные
законодательством Республики Казахстан

1) жеке тұлға мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) жеке тұлғаның осы Қағидалардың 3-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынбауы.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылған. dsm. gov. kz "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Министрліктің интернет-ресурсында көрсетілген. dsm. gov. kz мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
Қазақстан Республикасының
азаматтарын бюджет қаражаты
есебінен шетелге емделуге
жіберу қағидаларына
3-қосымша
Қазақстан Республикасының азаматтары бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберілетін аурулардың тізбесі
1. Мидың хирургиялық қол жетімсіз функционалдық маңызы бар салаларында оқшаулануына байланысты емдеудің радиохирургиялық әдісін (гамма-пышақ) талап ететін артериовенозды мальформациялар және ісіктер.
2. Эндоваскулярлық емдеуге арналған бас ми діңі тамырларының, жұлын миының артериовенозды мальформациялары және артериялық аневризмалар.
3. Трансоральді алып тастау үшін бас сүйектің негізінің ісіктері.
4. Радиохирургиялық емдеуді талап ететін көздің қатерлі ісіктері (гамма-пышақ, радиоактивті аппликаторлар).
5. Кератопротездеу.
6. Тіндерді (тіннің бөлігін) немесе ағзаларды (ағзалардың бөліктерін) транспланттауды талап ететін аурулар, ересектер мен балалардың гемопоэздік дің жасушаларын аутологиялық және туыстық трансплантациялауды қоспағанда, нозологиялардан басқа, бұл әдістеме тәжірибенің болмауына байланысты Қазақстан Республикасында орындалуы мүмкін емес.
7. Көмейдің стеноздары.
8. Трахея стеноздары.
Қазақстан Республикасының
азаматтарын бюджет қаражаты
есебінен шетелге емделуге
жіберу қағидаларына
4-қосымша
Бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберілетін Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесі

1) установление недостоверности документов, представленных физическим лицом для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) предоставление физического лица неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 3 настоящих Правил, и (или) документов с истекшим сроком действия.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства dsm.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе Министерства dsm.gov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 3 к Правилам
направления граждан
Республики Казахстан
на лечение за рубеж
за счет бюджетных средств
Перечень заболеваний, при которых граждане Республики Казахстан направляются на лечение за рубеж за счет бюджетных средств
1. Артериовенозные мальформации и опухоли, требующие радиохирургического метода лечения (гамма-нож) ввиду локализации в хирургически недоступных функционально значимых областях головного мозга.
2. Артериовенозные мальформации сосудов ствола головного мозга, спинного мозга и артериальные аневризмы для эндоваскулярного лечения.
3. Опухоли основания черепа для трансорального удаления.
4. Злокачественные новообразования глаза, требующие радиохирургического лечения (гамма-нож, радиоактивные аппликаторы).
5. Кератопротезирование.
6. Заболевания, требующие трансплантации тканей (части ткани) или органов (части органов), за исключением аутологичных и родственных трансплантаций гемопоэтических стволовых клеток взрослых и детей,кроме нозологий при котором эта методика не может быть выполнена в Республике Казахстан в связи с отсутствием опыта, а также трансплантации роговицы.
7. Стенозы гортани.
8. Стенозы трахеи.
Приложение 4 к Правилам
направления граждан
Республики Казахстан
на лечение за рубеж
за счет бюджетных средств
Перечень отдельных категорий граждан Республики Казахстан, направляемых на лечение за рубеж за счет бюджетных средств

1. Көрсетілімдері болған және Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ұйымдарында диагностика мен емдеудің қолдануға рұқсат етілген барлық әдістері пайдаланылған, бірақ емнің оң нәтижесі болмаған 18 жасқа дейінгі балалар.
2. Ерекше жағдайларда Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің тапсырмасы бойынша қызметтік міндеттерін атқару кезінде ауыр жарақат алған және мертіккен, Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау ұйымдарында диагностика мен емдеудің қолдануға рұқсат етілген барлық әдістері пайдаланылған құқық қорғау органдарының қызметкерлері, Қазақстан Республикасы Қарулы күштерінің қызметшілері.
Қазақстан Республикасының
азаматтарын бюджет қаражаты
есебінен шетелге емделуге
жіберу қағидаларына
5-қосымша
Бюджеттік қаражат есебінен пациентті шетелге емделуге жіберудің орындылығы туралы жұмыс органының ұсынымы
Пациенттің деректері
Ескертпе
1
2
3
1
Тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
2
ЖСН
3
Туған күні
4
Мекен жайы
5
Толық клиникалық диагноз
6
Ілеспе диагноз
7
Жүргізілген емдеу
8
Жүргізілген зертханалық-диагностикалық зерттеулер
9
Пациентті шетелге емделуге жіберу қажеттілігі туралы республикалық денсаулық сақтау ұйымының қорытындысы
1. Мұқтаж
2. Мұқтаж емес (қажеттісінің астын сызу)
10
Шетелде медициналық орталықтарда емдеу құны
1.
2.
3.
11
Пациентті шетелге емделуге жіберу қажеттілігі туралы республикалық денсаулық сақтау ұйымының қорытындысы
1. Мұқтаж
2. Мұқтаж емес (қажеттісінің астын сызу)
12
Калькуляциямен емдеу бағдарламасы (қоса беріліп отыр)
13
Ұсынылатын шетелдік медициналық ұйым (ел)
14
Жолдаудың басымдығы
15
Алып жүруге мұқтаждығы (себебін көрсету)
16
Емдеуге жатқызуға жіберу мерзімдері
Жұмыс органының басшысы /____________/___________________________/
(қолы) Б.О. (Т.А.Ә. (бар болса)
Қазақстан Республикасының
азаматтарын бюджет қаражаты
есебінен шетелге емделуге
жіберу қағидаларына
6-қосымша
Бюджет қаражаты есебінен шетелдік мамандарды тарта отырып, отандық медициналық ұйымдарда мастер класс шеңберінде емделуге үміткер пациентті емдеуді жүргізу туралы жұмыс органының ұсынымы
Пациенттің деректері
Ескертпе
1
2
3
1
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
2
ЖСН
3
Туған күні
4
Мекен жайы
5
Толық клиникалық диагноз
6
Ілеспе диагноз
7
Жүргізілген емдеу
8
Жүргізілген зертханалық-диагностикалық зерттеулер
9
Пациентті шетелге емделуге жіберу қажеттілігі туралы республикалық денсаулық сақтау ұйымының қорытындысы
1. Мұқтаж
2. Мұқтаж емес (қажеттісінің астын сызу)
10
Отандық клиника (мастер-класс ұйымдастырушысы)
11
Тартылатын маман туралы мәлімет (ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес қажетті құжаттар тізбесі, шетелдік маманды таңдау туралы негіздеме)
12
Гонорар құнының калькуляциясы
13
Оқу бағдарламасы
14
Емдеу жүргізу мерзімі
15
Ескертпе
Департамент директоры /___________/____________________/
(қолы) Б.О. (Т.А.Ә. (бар болса)
Қазақстан Республикасының
азаматтарын бюджет қаражаты
есебінен шетелге емделуге
жіберу қағидаларына
7-қосымша
____________________________
жеке куәлік №_________
ЖСН
________________________
тұратын мекенжайы___________
тел.: ________________________
Шетелге жіберу ережесі туралы пациенттің келісімі
Мен, (астынсызу) пациент/заңды өкіл ____________________________________,
(пациенттің/заңды өкілдің тегі, аты, әкесінің аты)
осымен _______ _ _ клиникаға емделуге барумен байланысты барлық ықтимал
тәуекелдерді түсінемін және өзіме қабылдаймын _________________________
(клиниканың атауы)
___________________________________________________________________
(ел, қала, клиниканың мекенжайы)
_____кезеңнен бастап, ______аяқталғанға дейін.
Осымен жұмыс органының мамандары мені (менің баламды) бюджет қаражаты есебінен емдеуге жіберген клиниканың координаттары, рейстер туралы ақпаратты маған жеткізгенін, сондай-ақ бағдарламамен, емдеу түрлері мен шарттарымен ақпараттандырғанын растаймын.
Шетелдік медициналық ұйымда амбулаториялық емдеуде болған (менің балам) кезеңде (менің) тамақтануды, тұруды, дәрілік заттарды, трансфер мен т.б. қоса алғанда, барлық шығыстарды өз қаражатымның есебінен төлеуге міндеттенемін.
Емделуде болатын шетелдік емдеу ұйымының/клиниканың ішкі тәртіп ережелерін (режимін) қатаң сақтауға міндеттенемін.
Қажет болған жағдайда, менің диагнозым туралы, менің ауруымың ауырлық дәрежесі мен сипаты туралы менің туыстарыма, заңды өкілдеріме және үшінші тұлғаларға ақпарат беруге рұқсат етемін.
Елге ұшып шығу бас тартқан жағдайда (__________) электрондық және факсимильді байланыс арқылы (_____________ электрондық мекен-жайға жазып және нөмірлері бойынша қоңырау шалып, жұмыс органын дереу хабардар етуге міндеттенемін:________). Авиабилетті қайтарған және/немесе айырбастаған жағдайда тарифті қолдану ережесіне сәйкес айыппұл сомасын Агенттікке дербес төлеуге міндеттенемін. Жұмыс органының бірінші талап етуі бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасына келгеннен кейін кез келген белгілі тәсілмен және/немесе электрондық мекенжайға медициналық құжаттарды және шетелдік клиникада кешенді медициналық ем алудың барысы мен нәтижелері туралы ақпаратты (үзінді көшірме) беруге міндеттенемін:
Мен ақпараттандырылған келісімнің мәтінін оқыдым, осы құжаттың мағынасын түсіндім және мақсаты түсінікті екенін растаймын. Осы ақпараттандырылған ерікті келісім медициналық көмек алудың барлық кезеңіне жасалған сәттен бастап жарамды. Мен аталған клиникада маған (менің балама) медициналық араласуға келісімімді беремін.
Мен ережелері маған түсіндірілген осы құжаттың барлық тармақтарымен таныстым (таныстым) және келісемін (келісемін), маған түсінікті және ұсынылған көлемде тексерілуге және емделуге өз еркімен келісімімді беремін.
20___ж. "____" ____________
_________________________/ қолы /
/
Қазақстан Республикасының
азаматтарын бюджет қаражаты
есебінен шетелге емделуге
жіберу қағидаларына
8-қосымша
Пациенттің фото және бейнетүсірілімге келісімі
Мен, ______________________________________________________,
(ата-анасының немесе заңды өкілінің аты-жөні)
тегін фото мен бейнетүсірілімге, сондай-ақ фото мен бейнематериалдарды тек қана мынадай мақсаттарда пайдалануға келісім беремін:
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің, "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КЕАҚ сайтында орналастыруға;
Медициналық ұйымның жарнамалық бейне және фотоматериалдарында және баспа өнімдерінде орналастыруға.
Мен фонды өзгерту және сапасын жақсарту үшін фото және бейнематериалдарды өңдеу мүмкіндігі туралы хабардар болдым.
Осы келісім ақпаратты сақтау мерзімі ішінде қолданылады.
Мен осындай келісім бере отырып, өз еркіммен және өз мүддеммен әрекет ететінімді растаймын.
/ _____________/________________________/___________ /
Қолы             қолды таратып жазу             күні
\
Қазақстан Республикасының
азаматтарын бюджет қаражаты
есебінен шетелге емделуге
жіберу қағидаларына
9-қосымша
Пациенттің Қазақстан Республикасының халқынан шетелде емделуіне қаржылық алымдардан бас тарту туралы келісімі
Мен, ______________________________________________________,
Қазақстан Республикасының азаматы шетелдік медициналық ұйымда емделуге Қазақстан Республикасының және басқа да республикалардың азаматтарынан ақша жинаудан бас тартуға келісім беремін.
Мен емделу бюджет қаражаты есебінен төленетіні туралы хабардармын.
Мен осындай келісім бере отырып, өз еркіммен және өз мүддеммен әрекет ететінімді растаймын.
/_________________/ _____________________ / ______________ /
Қолы             қолды таратып жазу             күні

1. Дети в возрасте до 18 лет при наличии показаний и в отношении которых были использованы все разрешенные к применению методы лечения в организациях здравоохранения Республики Казахстан без положительного лечебного эффекта.
2. В исключительных случаях по поручению Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, сотрудники правоохранительных органов, служащие Вооруженных Сил Республики Казахстан, получившие тяжелые травмы и увечья при исполнении служебных обязанностей, в отношении которых были использованы все разрешенные к применению методы диагностики и лечения в организациях здравоохранения Республики Казахстан без положительного эффекта.
Приложение 5 к Правилам
направления граждан
Республики Казахстан
на лечение за рубеж
за счет бюджетных средств
Форма
Рекомендация рабочего органа о направлении пациента на лечение за рубеж за счет бюджетных средств
Данные пациента
Примечание
1
2
3
1
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
2
ИИН
3
Год рождения
4
Адрес
5
Клинический диагноз
6
Сопутствующий диагноз
7
Проведенное лечение
8
Проведенные лабораторно-диагностические исследования
9
Заключение республиканской организации здравоохранения о необходимости направления пациента на лечение за рубеж
1. Нуждается
2. Не нуждается(нужное подчеркнуть)
10
Стоимость лечения в медицинских центрах за рубежом
1.
2.
3.
11
Программа лечения с калькуляцией (прилагается)
12
Рекомендуемая зарубежная медицинская организация (страна)
13
Нуждаемость в сопровождении (указать причину)
14
Приоритетность направления
15
Сроки направления на госпитализацию
16
Примечание
Руководитель рабочего органа /___________________/_____________________________________________/
(подпись) М.П. \ (Ф.И.О. (при его наличии)
Приложение 6 к Правилам
направления граждан
Республики Казахстан
на лечение за рубеж
за счет бюджетных средств
Форма
Рекомендация рабочего органа о проведении лечения пациента, претендующего на лечение в рамках, мастер класса в отечественных медицинских организациях с привлечением зарубежных специалистов за счет бюджетных средств
Данные пациента
Примечание
1
2
3
1
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
2
ИИН
3
Год рождения
4
Адрес
5
Клинический диагноз
6
Сопутствующий диагноз
7
Проведенное лечение
8
Проведенные лабораторно-диагностические исследования
9
Заключение республиканской организации здравоохранения о необходимости направления пациента на лечение за рубеж
1. Нуждается
2. Не нуждается (нужное подчеркнуть)
10
Отечественная клиника (организатор мастер-класса)
11
Сведение о привлекаемом специалисте (перечень необходимых документов согласно действующему законодательству РК, обоснование о выборе зарубежного специалиста)
12
Калькуляция стоимости гонорара
13
Учебная программа
14
Сроки проведения лечения
15
Примечание
Директор департамента /___________/_____________/
(подпись) М.П. (при наличии) \ (Ф.И.О. (при его наличии)
Приложение 7 к Правилам
направления граждан
Республики Казахстан
на лечение за рубеж
за счет бюджетных средств
Форма
от ________________________
удостоверение личности №___
ИИН ______________________
адрес проживания___________
тел.: ______________________
Согласие пациента о правилах направления за рубеж
Я, (подчеркнуть) пациент/законныйпредставитель ____________________________, (фамилия, имя, отчество пациента/законного представителя)настоящим заявляю, что понимаю и принимаю на себя все возможные риски, связанные с поездкой на лечение в _______клинику ___________________________ (наименование клиники)________________________________________________________________________ (страна, город, адрес клиники)
в период с _____ до ______окончания лечения______.
Настоящим подтверждаю, что специалистами рабочего органа мне доведена информация о рейсах, координатах клиники, куда меня (моего ребенка) направляют на лечение за счет бюджетных средств, также информирован (а) программой, видами и условиями лечения.
В период (моего) нахождения (моего ребенка) на амбулаторном лечении в зарубежной медицинской организации обязуюсь все расходы, включая питание, проживание, лекарственные средства, трансфер и т.д. оплачивать за счет собственных средств.
Обязуюсь строго соблюдать правила внутреннего распорядка (режим) зарубежного лечебного организации/клиники, где буду находиться на лечении. Разрешаю, в случае необходимости, предоставить информацию о моем диагнозе, степени тяжести и характере моего заболевания моим родственникам, законным представителям и третьим лицам.
В случае отказа вылета в страну (__________) обязуюсь незамедлительно информировать рабочий орган, посредством электронной и факсимильной связи (написав на электронный адрес: ______и позвонив по номерам:________). В случае возврата и/или обмена авиабилета, сумму штрафа, согласно правилам применения тарифа, обязуюсь оплатить в Агентство самостоятельно.
Обязуюсь по первому требованию рабочего органа, а также по прибытию в Республику Казахстан предоставить медицинские документы и информацию о ходе и результатах получения комплексного медицинского лечения в зарубежной клинике (выписка) любым известным способом и/или на электронный адрес:
Я подтверждаю, что текст информированного согласия мной прочитан, понят смысл и понятно назначение данного документа. Данное информированное добровольное согласие действительно с момента заключения на весь период получения медицинской помощи.
Я даю согласие на медицинское вмешательство мне (моему ребенку) в указанной клинике.
Я ознакомлен (ознакомлена) и согласен (согласна) со всеми пунктами настоящего документа, положения которого мне разъяснены, мною поняты, и добровольно даю свое согласие на обследование и лечение в предложенном объеме.
"____" ____________ 20___г. _________________________/подпись/
Приложение 8 к Правилам
направления граждан
Республики Казахстан
на лечение за рубеж
за счет бюджетных средств
Форма
Согласие пациента на фото и видеосъемку
Я, _________________________________________________________________,
(ФИО родителя или законного представителя)
даю свое согласие на безвозмездную фото и видеосъемку, а также на использование фото и видеоматериалов исключительно в следующих целях:
Размещение на сайте Министерства Здравоохранения Республики Казахстан, НАО "Фонд социального медицинского страхования";
Размещения в рекламных видео и фотоматериалах и печатной продукции медицинской организации.
Я информирован (а), что возможна обработка фото и видеоматериалов для улучшения качества и изменения фона.
Данное согласие действует в течение срока хранения информации.
Я подтверждаю, что, давая такое согласие, я действую по собственной воле и в собственных интересах.
/ _____________/__________________________/___________ /
Подпись             Расшифровка подписи       дата
Приложение 9 к Правилам
направления граждан
Республики Казахстан
на лечение за рубеж
за счет бюджетных средств
Форма
Согласие пациента об отказе финансовых сборовна лечение пациента за рубежом
с населения Республики Казахстан
Я, _______________________________________________________________,
(ФИО родителя или законного представителя)
гражданин (ка) Республики Казахстан даю свое согласие на отказ от сбора денег с граждан Республики Казахстан и других Республик на лечение в зарубежной медицинской организации.
Я информирован (а), что лечение за рубеж будет оплачено за счет бюджетных средств.
Я подтверждаю, что, давая такое согласие, я действую по собственной воле и в собственных интересах.
/_________________/ ____________________ / ______________ /
Подпись             Расшифровка подписи             дата