"Мемориалдық тақталарды орнатуға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 149 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 27 мамырда № 20738 болып тіркелді.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.01.2023 № 23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған "Мемориалдық тақталарды орнатуға рұқсат беру" мемлекеттiк қызметін көрсету қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Мәдениет және өнер істері департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақпен көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Раимкулова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 26 мамырдағы
№ 149 бұйрығымен
бекітілген
"Мемориалдық тақталарды орнатуға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Мемориалдық тақталарды орнатуға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Мемориалдық тақталарды орнатуға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.01.2023 № 23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешения на установление мемориальных досок"
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 149. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 мая 2020 года № 20738.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.01.2023 № 23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на установление мемориальных досок".
2. Департаменту по делам культуры и искусства Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение двух рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
от 26 мая 2020 года
№ 149
Правила оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на установление мемориальных досок"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на установление мемориальных досок" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на установление мемориальных досок" (далее – государственная услуга).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.01.2023 № 23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.01.2023 № 23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Мемориалдық тақталар орнатуға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Тізбе) 8-тармағында көрсетілген құжаттарды (бұдан әрі – өтініш) қоса бере отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне немесе "электрондық үкіметке" www.egov.kz, www.elisence.kz веб-порталдары (бұдан әрі – портал) арқылы береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұнын мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшада келтірілген.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.01.2023 № 23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Өтініш көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жолданған жағдайда оның көшірмесіне өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) көрсетіле отырып, кіріс құжаттарының күні, уақыты және нөмірі қамтылған көрсетілетін қызметті берушінің мөртабасы қойылады. Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" өтініштің алынған күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсетуге сұраныстың қабылданғаны туралы мәртебесі жіберіледі.
5. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі өтініш түскен күні қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және оны жауапты құрылымдық бөлімшеге орындауға береді.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.01.2023 № 23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астана, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель) физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.01.2023 № 23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения государственной услуги услугополучатель подает в канцелярию услугодателя либо через веб-порталы "электронного правительства" www.egov.kz, www.elisence.kz (далее – портал) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением документов (далее – заявление), указанных в пункте 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на установление мемориальных досок" (далее – Перечень) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Основные требования к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания государственной услуги, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведены в приложении 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.01.2023 № 23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. При подаче заявления через канцелярию услугодателя на его копию ставится штамп услугодателя, содержащий дату, время приема и номер входящих документов, с указанием фамилии, имени, отчества (при наличии) лица, принявшего заявление.
При обращении через портал в "личный кабинет" услугополучателя направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги с указанием даты и времени получения заявления.
5. Канцелярия услугодателя в день поступления заявления осуществляет прием, регистрацию и передает его на исполнение ответственному структурному подразделению.
В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявления и оказание государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.01.2023 № 23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

6. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері (бұдан әрі – жауапты орындаушы) өтінішті тіркеген сәттен бастап 5 (бес) күнтізбелік күн ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмауы және/немесе құжаттардың қолданылу мерзімінен шыққан фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қараудан бас тарту туралы қолхат береді.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 07.12.2020 № 332 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Тізбенің 8-тармағымен қарастырылған ұсынылатын құжаттар толық болған жағдайда, жауапты орындаушы 5 (бес) күнтізбелік күн ішінде өтінішті "Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 8) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті берушімен құрылған тарих және мәдениет ескерткіштерін қорғау жөніндегі комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) қарауына енгізеді.
Комиссия құрамына ғылым және мәдениет қайраткерлері, мемлекеттік органдардың, шығармашылық және қоғамдық ұйымдардың өкілдері, тарихшылар, сәулетшілер кіреді.
Комиссия мүшелері тақ саннан тұрады, олардың қатарынан төраға және төрағаның орынбасары тағайындалады.
Комиссия төрағасы оның қызметіне басшылық жасайды, Комиссия отырыстарын өткізеді. Төраға болмаған кезде оның функцияларын төрағаның орынбасары орындайды.
Комиссия қызметін қамтамасыз ету жөніндегі жұмысты үйлестіруді, оның отырыстарының хаттамаларын дайындауды Комиссия мүшесі болып табылмайтын хатшы жүзеге асырады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.01.2023 № 23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Әрбір өтініш ашық дауыс беруге қойылады және егер оған қатысып отырған Комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі.
Дауыстар тең болған жағдайда төрағалық етушінің дауысы шешуші болып табылады.
Егер отырысқа Комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысса, Комиссия шешімі заңды деп есептеледі.
9. Комиссия өтінішті Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 77 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20310 болып тіркелген) Мемориалдық тақталар орнату қағидаларының 5, 6 және 7-тармақтарында көрсетілген мәліметтер мен талаптарға сәйкестігі тұрғысынан қарайды.

6. Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя (далее – ответственный исполнитель) в течение 5 (пяти) календарных дней с момента регистрации заявления, проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов и/или документов с истекшим сроком действия, услугодатель в указанный срок выдает услугополучателю расписку об отказе в рассмотрении заявления по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным приказом Министра культуры и спорта РК от 07.12.2020 № 332 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. В случае полноты представленных документов, предусмотренных в пункте 8 Перечня, ответственный исполнитель в течение 5 (пяти) календарных дней выносит заявление на рассмотрение комиссии по охране памятников истории и культуры (далее – Комиссия), создаваемой услугодателем, согласно подпункту 8) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия".
В состав Комиссии входят деятели науки и культуры, представители государственных органов, творческих и общественных организаций, историки, архитекторы.
Комиссия состоит из нечетного количества членов, из числа которых назначается председатель и заместитель председателя.
Председатель Комиссии руководит ее деятельностью, проводит заседания Комиссии. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель председателя.
Координацию работы по обеспечению деятельности Комиссии, подготовку протоколов ее заседаний осуществляет секретарь, который не является членом Комиссии.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.01.2023 № 23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Каждое заявление ставится на открытое голосование и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего числа присутствующих членов Комиссии.
В случае равенства голосов, голос председательствующего является решающим.
Решение Комиссии считается правомочным, если на заседании присутствуют не менее двух третей от общего числа членов Комиссии.
9. Комиссия рассматривает заявление на предмет соответствия сведениям и требованиям, указанным в пунктах 5, 6 и 7 Правил установления мемориальных досок, утвержденных приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 77 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20310).

10. Комиссия өтініштің қарауға келіп түскен күнінен бастап 12 (он екі) күнтізбелік күн ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемориалдық тақтаны орнатуға рұқсат беруге келісу туралы немесе теріс шешім шығарады.
Комиссияның шешімі хаттамамен ресімделеді, оған отырысқа қатысқан Комиссияның барлық мүшелері қол қояды.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру мүмкіндігі үшін хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші мемориалдық тақталарды орнатуға рұқсат береді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.01.2023 № 23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Жауапты орындаушы Комиссия шешімінің негізінде және тыңдау нәтижелері бойынша Комиссияның хаттамасына қол қойылған күннен 5 (бес) күнтізбелік күн ішінде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемориалдық тақтаны орнатуға рұқсат (бұдан әрі – рұқсат) немесе осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемориалдық тақта орнатуға рұқсат беруден дәлелді бас тарту (бұдан әрі – дәлелді бас тарту) жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына еңгізеді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.01.2023 № 23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі жобасының келіп түскен сәттен бастап 2 (екі) күнтізбелік күн ішінде рұқсатқа немесе дәлелді бас тартуға қол қояды. Жауапты орындаушы 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жолдайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздемелері Тізбенің 9-тармағында көрсетілген.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.01.2023 № 23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

10. Комиссия в течение 12 (двенадцати) календарных дней со дня поступления заявления на рассмотрение выносит решение о согласии на выдачу услугополучателю разрешения на установление мемориальной доски либо об отрицательном решении.
Решение Комиссии оформляется протоколом, который подписывается всеми присутствующими на заседании членами Комиссии.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель выдает разрешения на установление мемориальной доски либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.01.2023 № 23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Ответственный исполнитель на основании решения Комиссии и по результатам заслушивания подготавливает проект разрешения на установление мемориальной доски (далее – разрешение) по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам либо мотивированный отказ в выдаче разрешения на установление мемориальной доски (далее – мотивированный отказ) по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам в течении 5 (пяти) календарных со дня подписания протокола Комиссии и вносит руководителю услугодателя.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.01.2023 № 23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Руководитель услугодателя подписывает разрешение либо мотивированный отказ в течение 2 (двух) календарных дней с момента поступления проекта результата оказания государственной услуги. Ответственный исполнитель в течение 1 (одного) календарного дня направляет результат оказания государственной услуги услугополучателю.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, указаны в пункте 9 Перечня.
Сноска. Пункт 12 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.01.2023 № 23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

13. Өтініш көрсетілетін қызметті алушыдан қағаз жеткізгіште түскен жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы көрсетілетін қызметті берушінің басшысының қолтаңбасымен жолданады.
Өтініш көрсетілетін қызметті алушыдан портал арқылы келіп түскен жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызмет алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қойылған электрондық құжат нысанында жолданады.
14. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді Заңның 5-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес қамтамасыз етеді.
Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану жөніндегі уәкiлеттi орган Бірыңғай байланыс орталығына, "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы операторына, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілеріне көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы және осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар туралы ақпаратты тиісті нормативтік құқықтық актінің әділет органында мемлекеттік тіркелгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде жібереді.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.01.2023 № 23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
Ескерту. 3-тарау жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.01.2023 № 23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым әкімшілік актісі, әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын әкімшілтарихік органға, лауазымды адамға беріледі.
Уәкілетті орган, шағым жасалатын лауазымды адамның шешімі, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте уәкілетті орган, шағым жасалатын лауазымды адамның шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне), егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде қолайлы шешім қабылдаса, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын іс-әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермейді.

13. При поступлении обращения от услугополучателя на бумажном носителе результат оказания государственной услуги направляется через канцелярию услугодателя за подписью руководителя услугодателя.
При поступлении обращения от услугополучателя посредством портала, результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью руководителя услугодателя.
14. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в соответствие с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Уполномоченный орган по охране и использованию объектов историко-культурного наследия направляет информацию о порядке оказания государственной услуги и о внесенных изменениях и дополнениях в настоящие Правила в Единый контакт-центр, оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", а также услугодателям в течение 3 (трех) рабочих дней после государственной регистрации в органах юстиции соответствующего нормативного правового акта.
Сноска. Пункт 14 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.01.2023 № 23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
Сноска. Глава 3 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.01.2023 № 23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается в административный орган, должностному лицу, чьи административный акт, административное действие (бездействие) обжалуются.
Уполномоченный орган, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом уполномоченный орган, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.

16. Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
17. Егер Қазақстан Республикасының Заңында өзгеше көзделмесе, сотқа шағымдануға Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес әкімшілік (сотқа дейінгі) тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.
"Мемориалдық тақталарды
орнатуға рұқсат беру"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
1-қосымша
____________________________
(облыстың, жергілікті атқарушы
органы Астана, Алматы және
Шымкент қалалары)
Нысан
Өтініш
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.01.2023 № 23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
________________________________________________________________
мемориалдық тақта орнатуға рұқсат беруіңізді сұраймын
________________________________________________________________
(атауы, сипаттама)
Орнату мақсаты: _________________________________________________
Орналасқан жері (мекенжай)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Өтініш беруші туралы мәліметтер:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), туған күні, азаматтығы, паспорт
немесе жеке куәлік номері,
________________________________________________________________
берілген уақыты, тұрғылықты жері, байланыс телефоны немесе заңды
тұлғаның реквизиттері)
Қосымша: _____ бетте.
_________________________________________________________________
(өтінішке "Мемориалдық тақталарды орнатуға рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптардың тізбесі 8-тармағына
сәйкес құжаттар қоса беріледі)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін
Өтініш берушінің қолы ___________________
Мерзімі ________________________________
Мөр қоятын орын (заңды тұлғалар үшін) (бар болған жағдайда)
"Мемориалдық тақталарды
орнатуға рұқсат беру"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
2-қосымша

16. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
17. Если иное не предусмотрено законом Республики Казахстан, обжалование в суде допускается после обжалования в административном (досудебном) порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 Административного процедурного-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения на
установление мемориальных досок"
____________________________
(местный исполнительный орган
области, городов Астана,
Алматы и Шымкент)
Форма
Заявление
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.01.2023 № 23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Прошу выдать разрешение на установление мемориальной доски
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование, описание)
Цель установления:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Местонахождение (адрес):
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Данные заявителя:
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, гражданство,
номер документа удостоверяющего личность)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
дата его выдачи, местожительство, контактный телефон или реквизиты юридического лица)
Приложение: на _____ листах.
_______________________________________________________________________________
(к заявлению прилагаются документы в соответствии с пунктом 8 перечня
основных требований к оказанию "Выдача разрешения на установление
мемориальных досок")
Согласен (на) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах
Подпись заявителя ____________________________
Дата __________________
Место для печати (для юридического лица) (при наличии)
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной
услуги "Выдача разрешения на
установление мемориальных
досок"

Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 07.12.2020 № 332 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 26.01.2023 № 23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемориалдық тақталарды орнатуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
облыстың, жергілікті атқарушы органы Астана, Алматы және Шымкент қалалары
2.
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
1) қызмет берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.​egov.​kz, www.​eli​cens​e.​kz
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
30 (отыз) күнтізбелік күні
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
электронды (жартылай)/ қағаз түрінде
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
"Мемориалдық тақталарды орнатуға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларға (бұдан әрі - қағидалар) 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемориалдық тақталарды орнатуға рұқсат немесе осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген негіздер бойынша мемориалдық тақта орнатуға рұқсат беруден дәлелді бас тарту
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектісінің жұмыс кестесі

Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными приказами Министра культуры и спорта РК от 07.12.2020 № 332 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 26.01.2023 № 23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на установление мемориальных досок"
1.
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы области, городов Астана, Алматы и Шымкент
2.
Способы предоставления государственной услуги
1) канцелярия услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.​egov.​kz, www.​eli​cens​e.​kz
3.
Срок оказания государственной услуги
30 (тридцать) календарных дней
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частичная)/бумажная
5.
Результат оказания государственной услуги
Разрешение на установление мемориальной доски по форме согласно приложению 4 к Правилам оказания государственной услуги "Выдача разрешения на установление мемориальных досок" (далее – Правила) либо мотивированный отказ по форме согласно приложению 5 к Правилам
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7.
График работы услугодателя и объекта информации

Көрсетілетін қызметті беруші –Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
Портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жүгінген кезде өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
8. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі:
1) аса көрнекті тұлғаның сіңірген еңбегін және/немесе айрықша оқиғаның маңыздылығын, сондай-ақ аса көрнекті тұлғаның тұруын, жұмысын, болуын және мемориалдық тақта орнату болжанатын ғимаратта немесе құрылыста болған айрықша оқиғаны растайтын архивтік анықтама және/немесе архивтік құжаттың көшірмесі және/немесе архивтік үзінді және өзге құжаттар;
2) Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 77 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20310 болып тіркелген) Мемориалдық тақталар орнату қағидаларының (бұдан әрі – Мемориалдық тақталар орнату қағидалары) 6 және 7-тармақтарында көрсетілген мәліметтер мен талаптарды қамтитын мемориалдық тақтаның эскизі;
3) қасбеттерінде мемориалдық тақта орнату болжанатын ғимараттың немесе құрылыстың меншік иесінің (иелерінің) немесе өзге де заңды иесінің жазбаша келісімі;
4) қасбетінде мемориалдық тақтаны орнату қаралған ғимарат немесе құрылыстың республикалық және халықаралық маңыздағы тарих және мәдениет ескерткіші болып табылған жағдайда, тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану саласындағы уәкілетті органның келісуі.
порталға:
1) аса көрнекті тұлғаның сіңірген еңбегін және/немесе айрықша оқиғаның маңыздылығын, сондай-ақ аса көрнекті тұлғаның тұруын, жұмысын, болуын және мемориалдық тақта орнату болжанатын ғимаратта немесе құрылыста болған айрықша оқиғаны растайтын архивтік анықтаманың және/немесе архивтік құжаттың және/немесе архивтік үзіндінің және өзге құжаттардың электрондық көшірмелері;

Услугодатель – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется с 09.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
8. Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги в канцелярию услугодателя:
1) архивная справка и/или копия архивного документа и/или архивная выписка и иные документы, подтверждающие заслуги выдающейся личности и/или значимости знаменательного события, а также проживание, работу, нахождение выдающейся личности и произошедшего знаменательного события в здании или сооружении, где предполагается установление мемориальной доски;
2) эскиз мемориальной доски, включающий сведения и требования, указанные в пунктах 6 и 7 Правил установления мемориальных досок, утвержденных приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 77 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20310) (далее – Правила установления мемориальных досок);
3) письменное согласие собственника(ов) или иного законного владельца здания или сооружения, на фасадах которого предполагается установление мемориальной доски;
4) согласование уполномоченного органа по охране и использованию объектов историко-культурного наследия (далее – уполномоченный орган) в случаях установления мемориальной доски на фасадах здания или сооружения, являющегося памятником истории и культуры республиканского и международного значения;
на портал:
1) электронная копия архивной справки и/или архивного документа и/или архивной выписки и иных документов, подтверждающие заслуги выдающейся личности и/или значимости знаменательного события, а также проживание, работу, нахождение выдающейся личности и произошедшего знаменательного события в здании или сооружении, где предполагается установление мемориальной доски;

2) Мемориалдық тақталар орнату қағидаларының 6 және 7-тармақтарында көрсетілген мәліметтер мен талаптарды қамтитын мемориалдық тақта эскизінің электрондық көшірмесі;
3) қасбеттерінде мемориалдық тақта орнату болжанатын ғимараттың немесе құрылыстың меншік иесінің (иелерінің) немесе өзге де заңды иесінің жазбаша келісімінің электрондық көшірмесі;
4) республикалық және халықаралық маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіші болып табылатын ғимараттың немесе құрылыстың қасбеттерінде мемориалдық тақта орнатылған жағдайларда уәкілетті органның келісімі туралы құжаттың электрондық көшірмесі.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздеме
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) комиссияның теріс шешімі.
3) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
10.
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі немесе "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мүмкіндіктері шектеулі көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері: ғимарат мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандустармен жабдықталған.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777 арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
"Мемориалдық тақталарды
орнатуға рұқсат беру"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Өтінішті қараудан бас тарту туралы қолхат
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.01.2023 № 23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_____________________________________________________
облыстың, жергілікті атқарушы органы Астана, Алматы
және Шымкент қалаларының атауы
мемориалдық тақта орнатуға рұқсат беруден бас тартады, атап айтқанда:

2) электронная копия эскиза мемориальной доски, включающий сведения и требования, указанные в пунктах 6 и 7 Правил установления мемориальных досок;
3) электронная копия письменного согласия собственника(ов) или иного законного владельца здания или сооружения, на фасадах которого предполагается установление мемориальной доски;
4) электронная копия документа о согласовании уполномоченного органа в случаях установления мемориальной доски на фасадах здания или сооружения, являющегося памятником истории и культуры республиканского и международного значения.
9.
Основание для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установления недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) отрицательное решение Комиссии;
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя или веб-портал "электронного правительства" www.​egov.​kz, www.​eli​cens​e.​kz
Особенности оказания государственной услуги услугополучателям с ограниченными возможностями при обращении к услугодателю: здание оборудовано пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными возможностями.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения на
установление мемориальных досок"
Форма
Расписка об отказе в рассмотрении заявления
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.01.2023 № 23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
________________________________________________________________
наименование местного исполнительного органа области, городов
Астана, Алматы и Шымкент
отказывает в приеме заявления на установление мемориальной доски, а именно:

1) (жоқ құжаттың түрі көрсетіледі және/немесе мерзімі өткен құжат);
2) (жоқ құжаттың түрі көрсетіледі және/немесе мерзімі өткен құжат);
3) (жоқ құжаттың түрі көрсетіледі және/немесе мерзімі өткен құжат).
Осы қолхат әрбір тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
облыстың, жергілікті атқарушы органы
Астана, Алматыжәне Шымкент қалаларының
уәкілетті лауазымды тұлғасы
________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөрге арналған орын ___________________
(бар болған жағдайда)
Толтыру күні: " "__________ 20 __ жылы
"Мемориалдық тақталарды
орнатуға рұқсат беру"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Мемориалдық тақта орнатуға рұқсат беру
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.01.2023 № 23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
______ қаласы № _____ "___" _______ 20___ жылы
Өтініш беруші
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы)
Өтініш берушінің деректері:
________________________________________________________________
(азаматтығы, паспорттың немесе жеке куәліктің нөмірі,
________________________________________________________________
оның берілген күні немесе заңды тұлғаның деректемелері)
________________________________________________________________
Өтініш берушінің қызмет түрі
________________________________________________________________
Комиссия шешімі негізінде
________________________________________________________________
(облыстың, жергілікті атқарушы органы Астана, Алматы және Шымкент қалалары)
_________________________ № ____ от "___" ________ 20____ жылы
орнатуға рұқсат етіледі
_______________________________________________________________
(мемориалдық тақтаның атауы)
_______________________________________________________________
мекен-жайы бойынша
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(орналасқан жерінің мекен-жайы)
облыстың, жергілікті атқарушы органы Астана, Алматы және Шымкент
қалаларының уәкілетті лауазымды тұлғасы
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөрге арналған орын ___________________ (бар болған жағдайда)
Толтыру күні: " "__________ 20 __ жылы
"Мемориалдық тақталарды
орнатуға рұқсат беру"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Мемориалдық тақтаны орнатуға рұқсат беруден дәлелді бас тарту

1) (указывается вид отсутствующего документа и/или документов с истекшим
сроком);
2) (указывается вид отсутствующего документа и/или документов с истекшим
сроком);
3) (указывается вид отсутствующего документа и/или документов с истекшим
сроком).
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Уполномоченное должностное лицо
местного исполнительного органа области,
городов Астана, Алматы и Шымкент
_____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати __________________ (при наличии)
Дата заполнения: " "__________ 20 __ года
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения на
установление мемориальных досок"
Форма
Выдача разрешения на установление мемориальной доски
Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.01.2023 № 23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
город ______ № _____ "___" _______ 20___ года
Заявитель _____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование
юридического лица)
Данные заявителя: ______________________________________________________
(гражданство, номер паспорта или удостоверения личности,
__________________________________________________________________
дата его выдачи или реквизиты юридического лица)
_____________________________________________________________________________
Вид деятельности заявителя_______________________________________________
На основании решения Комиссии __________________________________________
(местный исполнительный органа области, городов Астана, Алматы и Шымкента)
_________________________________ № ____ от "___" __________ 20____
года выдает настоящее разрешение на установление
__________________________________________________________________
(наименование мемориальной доски)
___________________________________________________________________________
по адресу: __________________________________________________________________
(адрес местонахождения)
Уполномоченное должностное лицо местного исполнительного органа области,
городов Астана, Алматы и Шымкента
_____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати _________________ (при наличии)
Дата заполнения: " " __________ 20 __ года
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения на
установление мемориальных досок"
Форма
Мотивированный отказ в выдаче разрешения на установление
мемориальной доски

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.01.2023 № 23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
________________________________________________________________
облыстың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы
органының атауы
мемориалдық тақта орнатуға рұқсат беруден бас тартады
________________________________________________________________
________________________________________________________________
"Мемориалдық тақталар орнатуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметке
қойылатын негізгі талаптардың тізбесі 9-тармағында көзделген бас тарту негіздемесі
көрсетіледі.
Осы қолхат әрбір тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
облыстың, Астана, Алматы және Шымкент
қалаларының жергілікті атқарушы органының
уәкілетті лауазымды тұлғасы
________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөрге арналған орын ___________________
(бар болған жағдайда)
Толтыру күні: " "__________ 20 __ жыл

Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.01.2023 № 23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
______________________________________________________________________
наименование местного исполнительного органа области, городов
Астана, Алматы и Шымкент
отказывает в выдаче разрешения на установление мемориальной доски
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
указывается основание отказа предусмотренными в пункте 9 перечня основных
требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на установление
мемориальных досок".
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Уполномоченное должностное лицо
местного исполнительного органа области,
городов Астана, Алматы и Шымкент
_____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати _____________________
(при наличии)
Дата заполнения: " "__________ 20 __ года