"2020 жылға арналған Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 29 тамыздағы № ҚР ДСМ-117 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 маусымдағы № ҚР ДСМ-63/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 8 маусымда № 20835 болып тіркелді
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 68) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "2020 жылға арналған Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2019 жылғы 29 тамыздағы № ҚР ДСМ-117 бұйрығына (Нормативтік құқық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19309 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Нормативтік құқық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 3 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 2020 жылға арналған Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде амбулаториялық және стационарлық деңгейлердегі дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың тізімінде:
реттік нөмірі 141 -жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
141
H02AB09
Гидрокортизон
инъекцияға арналған суспензия (микрокристалды) 2,5%, 5 мл
құты
985,24
";
реттік нөмірі 247-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
247
J07BC
А гепатитіне қарcы инавтивтендірілген вакцина. Вакцинаны шығаратын өндіріс ДДҰ-мен терең сараланды
инъекцияларға арналған құтыдағы суспензия 1 доза/0,5 мл
құты/шприц-доза
5117,85
";
реттік нөмірі 335-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
335
J01XB01
Натрий колистиметаты****
инъекция немесе инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ 1 000 000 ӘБ
құты
5086,63
";
реттік нөмірі 358-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
358
N05AA02
Левомепромазин****
инъекцияға арналған ерітінді 25 мг/мл
ампула
158,96
";
реттік нөмірі 511-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
511
N02BE01
Парацетамол
инъекцияға арналған ерітінді 250 мг/5мл 100 мл
құты
836,50
";
реттік нөмірі 785-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 августа 2019 года № ҚР ДСМ-117 "Об утверждении списка лекарственных средств, медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, закупаемых у Единого дистрибьютора на 2020 год""
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 июня 2020 года № ҚР ДСМ-63/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июня 2020 года № 20835
В соответствии с подпунктом 68) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 августа 2019 года № ҚР ДСМ-117 "Об утверждении списка лекарственных средств, медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, закупаемых у Единого дистрибьютора на 2020 год" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19309, опубликован 3 сентября 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в списке лекарственных средств, медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования на амбулаторном и стационарном уровнях, подлежащих закупу у Единого дистрибьютора на 2020 год, утвержденном указанным приказом:
строку, порядковый номер 141, изложить в следующей редакции:
"
141
H02AB09
Гидрокортизон
суспензия (микрокристаллическая) для инъекций 2,5%, 5 мл
флакон
985,24
";
строку, порядковый номер 247, изложить в следующей редакции:
"
247
J07BC
Инактивированная вакцина против гепатита А. Производство по выпуску вакцины преквалифицировано ВОЗ
суспензия для инъекций во флаконе 1 доза/0,5 мл
флакон/шприц-доза
5117,85
";
строку, порядковый номер 335, изложить в следующей редакции:
"
335
J01XB01
Колистиметат натрия****
порошок для приготовления раствора для инъекций или инфузий 1 000 000 ЕД
флакон
5086,63
";
строку, порядковый номер 358, изложить в следующей редакции:
"
358
N05AA02
Левомепромазин****
раствор для инъекций 25 мг/мл
ампула
158,96
";
строку, порядковый номер 511, изложить в следующей редакции:
"
511
N02BE01
Парацетамол
суспензия для приема внутрь 250 мг/5 мл 100 мл
флакон
836,50
";
строку, порядковый номер 785, изложить в следующей редакции:
"

785
L01XC21
Рамуцирумаб****
инфузиялар үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат 10 мг/мл 50мл
құты
2 550 221,83
";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 2020 жылға арналған Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын тек қана амбулаториялық деңгейде медициналық көмек көрсетуге арналған дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың тізімі бөлімінде:
реттік нөмірі 103-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
103
С01DA02
Нитроглицерин****
тілдің астына салынатын таблетка, 0,5 мг
таблетка

785
L01XC21
Рамуцирумаб****
концентрат для приготовления раствора для инфузий 10 мг/мл 50мл
флакон
2 550 221,83
";
в разделе Список лекарственных средств, медицинских изделий, подлежащих закупу у Единого дистрибьютора на 2020 год только для оказания медицинской помощи на амбулаторном уровне, утвержденном указанным приказом:
строку, порядковый номер 103, изложить в следующей редакции:
"
103
С01DA02
Нитроглицерин****
таблетки подъязычные, 0,5 мг
таблетка

M09AX03
Аталурен
ауыз арқылы ішуге арналған суспензия дайындау үшін түйіршіктер 250 мг
құты
103396,87
230
M09AX03
Аталурен
ауыз арқылы ішуге арналған суспензия дайындау үшін түйіршіктер 1000 мг
құты
410442,65
231
A07EC02
Месалазин
Ұзақ босап шығатын ішекте таблеткалар, 1.2 г
таблетка
397,24
232
R03AL01
Фенотерола гидробромид+ Ипратропия гидробромид
ингаляцияға арналған ерітінді 500 мкг/250 мкг/мл, 20 мл
құты
1 358,81
";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 2020 жылға арналған Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде амбулаториялық және стационарлық деңгейлердегі медициналық бұйымдардың тізімі бөлімінде:
реттік нөмірі 82-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
82
Ангиографияға арналған жиынтық
1. аспаптар үстеліне арналған жапқыш, мөлшері 145*80 см - 1 шт.; 2. үстелге арналған жайма, мөлшері 190*160 см - 1 дана.; 3. ангиографияға арналған жайма , 2 тесік, мөлшері 300*180 - 1 дана; 4. түтікшелерге арналған бекіткіш, 2 тесіктің диаметрі 1.6 см - 1 дана; 5. суды сіңіретін салфетка 21*23 см - 2 шт.; 6. операциялық лента мөлшері 50*10 см - 1 дана, материалдың тығыздығы 40- тан 70-ке дейін грамм/ш.м.
жиынтық
3 650,25
".
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету және стандарттау департаметі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Л. В. Бюрабековаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
Е. Биртанов

M09AX03
Аталурен
гранулы для пероральной суспензии 250 мг
флакон
103396,87
230
M09AX03
Аталурен
гранулы для пероральной суспензии 1000 мг
флакон
410 442,65
231
A07EC02
Месалазин
таблетки, покрытые кишечнорастворимой оболочкой, с пролонгированным высвобождением, 1.2 г
таблетка
397,24
232
R03AL01
Фенотерола гидробромид+ Ипратропия гидробромид
раствор для ингаляций 500 мкг/250 мкг/мл, 20 мл
флакон
1 358,81
";
В разделе Список медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования на амбулаторном и стационарном уровнях, подлежащих закупу у Единого дистрибьютора на 2020 год:
строку, порядковый номер 82, изложить в следующей редакции:
"
82
Комплект для ангиографии
1. чехол на инструментальный стол, размер 145*80 см - 1 шт.; 2. простыня для стола, размер 190*160 см - 1 шт.; 3. простыня для ангиографии, 2 отверстия, размер 300*180 - 1 шт.; 4. фиксатор для трубок, 2 отверстиями диаметром 1.6 см - 1 шт.; 5. салфетка впитывающая 21*23 см - 2 шт.; 6. лента операционная размер 50*10 см - 1 шт., плотность материала от 40 до 70 грамм/кв.м.
комплект
3 650,25
".
2. Департаменту лекарственного обеспечения и стандартизации Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования.
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Бюрабекову Л.В.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Е. Биртанов