"Құқық қорғау органдардың құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесінен жария емес тергеу әрекеттері мен жедел-іздестіру қызметін жүргізу үшін, сондай-ақ өздеріне жүктелген өзге де шешу үшін қажетті ақпаратты алу қағидалары мен негіздерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 150, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1119, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 733, Қазақстан Респуликасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 21 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 2020 жылғы 20 мамырдағы № 153, Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2020 жылғы 28 мамырдағы № 72, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 1 маусымдағы № 550 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 12 маусымдағы № 462 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 15 маусымда № 20859 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Құқық қорғау органдардың құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесінен жария емес тергеу әрекеттері мен жедел-іздестіру қызметін жүргізу үшін, сондай-ақ өздеріне жүктелген өзге де міндеттерді шешу үшін қажетті ақпаратты алу қағидалары мен негіздері бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 150, Қазақстан Республикасы Ішкі істер Министрінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1119, Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 733, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері Министрінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 21 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12860 санымен тіркелген, 2016 жылғы 28 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
""Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-2 бабы 3-тармағын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫЗ:";
Құқық қорғау органдардың құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесінен жария емес тергеу әрекеттері мен жедел-іздестіру қызметін жүргізу үшін, сондай-ақ өздеріне жүктелген өзге де міндеттерді шешу үшін қажетті ақпаратты алу қағидаларында:

О внесении изменений в совместный приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 21 декабря 2015 года № 150, Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1119, Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 733, Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 21 "Об утверждении Правил и оснований получения правоохранительными органами из системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов информации, необходимой для проведения негласных следственных действий и оперативно-розыскной деятельности, а также для решения иных возложенных на них задач"
Совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 20 мая 2020 года № 153, Генерального Прокурора Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 72, Министра финансов Республики Казахстан от 1 июня 2020 года № 550 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 июня 2020 года № 462. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 июня 2020 года № 20859
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. В совместный приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 21 декабря 2015 года № 150, Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1119, Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 733, Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 21 "Об утверждении Правил и оснований получения правоохранительными органами из системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов информации, необходимой для проведения негласных следственных действий и оперативно-розыскной деятельности, а также для решения иных возложенных на них задач" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12860, опубликован 28 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") внести следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях реализации пункта 3 статьи 16-2 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" ПРИКАЗЫВАЕМ:";
в Правилах и основаниях получения правоохранительными органами из системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов информации, необходимой для проведения негласных следственных действий и оперативно-розыскной деятельности, а также для решения иных возложенных на них задач, утвержденных указанным приказом:

6 және 7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет органдарының қызметкерлері осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігіне (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке) жүктелген өзге де міндеттерді шешу барысында Қолжетімділік құқықтарына сәйкес көлемде ҚАО ААЖ-дан ақпаратты алады.
7. Экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлері осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының Қаржы миинстрлігі Қаржы мониторингі комитетінің (бұдан әрі – ҚМ ҚМК) экономикалық тергеу қызметіне жүктелген өзге де міндеттерді шешу барысында Қолжетімділік құқықтарына сәйкес көлемде ҚАО ААЖ-дан ақпаратты алады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. ҚМ ҚМК сервистері қолжетімді болатын баптар осы Қағидалардың 8-қосымшасында сипатталған.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. ҚАО ААЖ пайдалану үрдісінде барлық параметрлерді белгілеу Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша жүзеге асырылады.";
1-қосымшада ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескертпе:
* Қысқартылған қызмет ЗТМО – ЗТМО кіріс мөлшерін көрсетпестен
** ҚМК қызметтерінің қолжетімділігі жөніндегі баптар осы Қағиданың 8-қосымшасында сипатталған";
2-қосымшада ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескертпе:
* ҚМК қызметтерінің қолжетімділігі жөніндегі баптар осы Қағиданың 8-қосымшасында сипатталған";
3-қосымшада ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескертпе:
* Қысқартылған қызмет ЗТМО – ЗТМО кіріс мөлшерін көрсетпестен
** ҚМК қызметтерінің қолжетімділігі жөніндегі баптар осы Қағиданың 8-қосымшасында сипатталған";
4-қосымшада ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескертпе:
* Қысқартылған қызмет ЗТМО – ЗТМО кіріс мөлшерін көрсетпестен
** ҚМК қызметтерінің қолжетімділігі жөніндегі баптар осы Қағиданың 8-қосымшасында сипатталған";
5-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігіне (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке) жүктелген өзге міндеттерді шешу барысындағы қол жеткізу құқығы";
ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескертпе:
* Қысқартылған қызмет ЗТМО – ЗТМО кіріс мөлшерін көрсетпестен
** ҚМК қызметтерінің қолжетімділігі жөніндегі баптар осы Қағиданың 8-қосымшасында сипатталған";
6-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қаржы министрлігі Қаржы мониторингі комитетінің экономикалық тергеу қызметіне жүктелген өзге міндеттерді шешу барысындағы қол жеткізу құқығы";
ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескертпе:
* Қысқартылған қызмет ЗТМО – ЗТМО кіріс мөлшерін көрсетпестен
** ҚМК қызметтерінің қолжетімділігі жөніндегі баптар осы Қағиданың 8-қосымшасында сипатталған";
7-қосымшада ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескертпе:
* ҚМК қызметтерінің қолжетімділігі жөніндегі баптар осы Қағиданың 8-қосымшасында сипатталған";
12-қосымшада:

пункты 6 и 7 изложить в следующей редакции:
"6. Сотрудники антикоррупционной службы получают информацию из СИО ПСО в объеме, в соответствии с Правами доступа в ходе решения иных задач, возложенных на Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционную службу), по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
7. Сотрудники службы экономических расследований Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан (далее – КФМ МФ), получают информацию из СИО ПСО в объеме, в соответствии с Правами доступа в ходе решения иных задач, возложенных на КФМ МФ по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Статьи, по которым доступны сервисы КФМ МФ, описаны в приложении 8 к настоящим Правилам.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Фиксация всех параметров в процессе эксплуатации СИО ПСО производится по времени города Нур-Султана.";
в приложении 1 примечание изложить в следующей редакции:
"Примечание:
* Усеченный сервис ГЦВП – без указания размера поступлений в ГЦВП
** Статьи, по которым доступны сервисы КФМ, описаны в приложении 8 к настоящим Правилам";
в приложении 2 примечание изложить в следующей редакции:
"Примечание:
* Статьи, по которым доступны сервисы КФМ, описаны в приложении 8 к настоящим Правилам";
в приложении 3 примечание изложить в следующей редакции:
"Примечание:
* Усеченный сервис ГЦВП – без указания размера поступлений в ГЦВП
** Статьи, по которым доступны сервисы КФМ, описаны в приложении 8 к настоящим Правилам";
в приложении 4 примечание изложить в следующей редакции:
"Примечание:
* Усеченный сервис ГЦВП – без указания размера поступлений в ГЦВП
** Статьи, по которым доступны сервисы КФМ, описаны в приложении 8 к настоящим Правилам";
в приложении 5:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Права доступа в ходе решения иных задач, возложенных на Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционную службу)";
примечание изложить в следующей редакции:
"Примечание:
* Усеченный сервис ГЦВП – без указания размера поступлений в ГЦВП
** Статьи, по которым доступны сервисы КФМ, описаны в приложении 8 к настоящим Правилам";
в приложении 6:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Права доступа в ходе решения иных задач, возложенных на службу экономических расследований Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов";
примечание изложить в следующей редакции:
"Примечание:
* Усеченный сервис ГЦВП – без указания размера поступлений в ГЦВП
** Статьи, по которым доступны сервисы КФМ, описаны в приложении 8 к настоящим Правилам";
в приложении 7 примечание изложить в следующей редакции:
"Примечание:
* Статьи, по которым доступны сервисы КФМ, описаны в приложении 8 к настоящим Правилам";
в приложении 12:

2) осы бұйрықты ол жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) Аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі       ________ Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрі       __ Е. Тургумбаев
Казақстан Республикасының
Бас Прокуроры       _______ Г. Нурдаулетов
Қазақстан Республикасының
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің
(Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызметтің)
төрағасы       __________ А. Шпекбаев

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Руководителя аппарата Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов Республики Казахстан __________Е. Жамаубаев
Министр внутренних дел Республики Казахстан __________Е. Тургумбаев
Генеральный Прокурор Республики Казахстан __________Г. Нурдаулетов
Председатель Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба) __________А. Шпекбаев