Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2020 жылғы 15 маусымдағы № 76 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 23 маусымда № 20889 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) "Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е нысанды статистикалық есепті және оны құрастыру Нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 1 қазандағы № 102 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9852 болып тіркелген, 2014 жылғы 24 қарашада "Әділет" ақпараттық - құқықтық жүйесінде жарияланған):
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 12) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е статистикалық есеп нысанында:
№ 1 кесте "Қылмыстық қудалау органдарының негізгі көрсеткіштері":
мынадай мазмұндағы 84-жолмен толықтырылсын:
"
84
Мүлікті тәркілеу туралы іс жүргізу бойынша қорытынды прокурорға жіберілді (ҚР ҚПК-нің 668-бабының 5-бөлігі)
";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е нысанды статистикалық есепті құрастыру нұсқаулығында:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Есепті кезеңнің соңғы күнінде сағат 00.00-ге дейін (Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша) СДТБТ-ға ЭАЕҚ-ны түпкілікті жүктегеннен кейін белгілі бір кезеңде қалыптастырылған статистикалық есепті есептеу жүргізіледі (статистикалық кесінді), ол есепті кезеңнен кейінгі айдың 2-санында бекітіледі.
Белгілі бір уақыт аралығында қалыптастырылып, бекітілген статистикалық есепке (статистикалық кесіндіге) қандай да бір түзетулерді енгізуге тыйым салынады.";
мынадай мазмұндағы 15-1-тармағымен толықтырылсын:
"15-1. 84-жолда ҚР ҚПК-нің 668-бабының бесінші бөлігінің тәртібінде мүлікті тәркілеу туралы іс жүргізу бойынша қорытынды көрсетіледі.";
2) Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 05.08.2024 № 99 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 76. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июня 2020 года № 20889.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан следующие изменения и дополнение:
1) в приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 октября 2014 года № 102 "Об утверждении формы статистического отчета № 1-Е "О работе органов уголовного преследования" и Инструкции по его составлению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9852, опубликован 24 ноября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 12) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в форме статистического отчета № 1-Е "О работе органов уголовного преследования", утвержденного указанным приказом:
таблицу № 1 "Основные показатели органов уголовного преследования":
дополнить строкой 84 следующего содержания:
"
84
Направлено прокурору заключение по производству о конфискации имущества (статья 668 часть 5 УПК РК)
";
в Инструкции по составлению формы статистического отчета № 1-Е "О работе органов уголовного преследования", утвержденной указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. После окончательной загрузки ЭИУД в ЕРДР до 00:00 часов (по времени города Нур-Султана) последнего дня отчетного периода производится расчет статистического отчета, сформированный за определенный период времени (статистический срез), который утверждается 2 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
В утвержденный статистический отчет, сформированный за определенный период времени (статистический срез), внесение каких-либо корректировок запрещается.";
дополнить пунктом 15-1 следующего содержания:
"15-1. В строке 84 отражаются заключения по производству о конфискации имущества в порядке части пятой статьи 668 УПК РК.";
2) утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 05.08.2024 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне, Комитеттің аумақтық органдарына мәлімет және жұмыста пайдалану үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Казақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Г. Нурдаулетов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2020 жылғы 15 маусымдағы
№ 76 бұйрығына
қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 05.08.2024 № 99 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление настоящего приказа субъектам правовой статистики и специальных учетов, в территориальные органы Комитета для сведения и использования в работе.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Г. Нурдаулетов
Приложение к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 15 июня 2020 года № 76
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
14 июля 2016 года № 125
Сноска. Приложение утратило силу приказом Генерального Прокурора РК от 05.08.2024 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).