"Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 13 тамыздағы № 101 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының м.а. 2020 жылғы 3 шiлдедегi № 83 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 5 шiлдеде № 20933 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 27 қаңтардағы № 45 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 27.01.2023 № 45 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 5-1-бабының 9) тармақшасына және "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 маусымдағы Заңының 37-бабының 6) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 13 тамыздағы № 101 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12000 болып тіркелген, 2015 жылғы 8 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясына оқуға қабылдау қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2.Академияның магистранттары мен докторанттарының контингентін қалыптастыру:
1) жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру;
2) қашықтықтан білім беру технологияларын қолдана отырып оқыту үшін, Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры бекітетін қабылдау жоспары арқылы жүзеге асырылады.";
7, 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"7.Академияның ғылыми-педагогикалық бағыты бойынша магистратурасына жоғары білім берудің білім беру бағдарламаларын меңгерген және құқық қорғау органдарында кемінде бір жыл практикалық жұмыс өтілі бар құқық қорғау органдарының қызметкерлері қабылданады.
Академияның бейіндік бағыты бойынша магистратурасына жоғары білім берудің білім беру бағдарламаларын меңгерген және құқық қорғау органдарында кемінде екі жыл практикалық жұмыс өтілі бар құқық қорғау органдарының қызметкерлері қабылданады.
Қашықтықтан білім беру технологиялары қолданылатын магистратураға жоғары білім берудің білім беру бағдарламаларын меңгерген және құқық қорғау органдарында кемінде үш жыл басшы лауазымдарда жұмыс өтілі бар құқық қорғау органдарының қызметкерлері қабылданады.

О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 августа 2015 года № 101 "Об утверждении Правил приема на обучение в Академию правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, реализующую образовательные программы послевузовского образования"
Приказ и.о. Генерального Прокурора Республики Казахстан от 3 июля 2020 года № 83. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 июля 2020 года № 20933. Утратил силу приказомГенерального Прокурора Республики Казахстан от 27 января 2023 года № 45.
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 27.01.2023 № 45 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 9) статьи 5-1 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и с подпунктом 6) статьи 37 Закона Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О прокуратуре" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 августа 2015 года № 101 "Об утверждении Правил приема на обучение в Академию правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, реализующую образовательные программы послевузовского образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12000, опубликован 8 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах приема на обучение в Академию правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, реализующую образовательные программы послевузовского образования, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Формирование контингента магистрантов и докторантов Академии осуществляется посредством:
1) размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с послевузовским образованием;
2) плана приема, утверждаемого приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан, для обучения с использованием дистанционных образовательных технологий.";
пункты 7, 8 изложить в следующей редакции:
"7. В магистратуру по научно-педагогическому направлению Академии принимаются сотрудники правоохранительных органов, освоившие образовательные программы высшего образования и имеющие стаж практической работы в правоохранительных органах не менее одного года.
В магистратуру по профильному направлению Академии принимаются сотрудники правоохранительных органов, освоившие образовательные программы высшего образования и имеющие стаж практической работы в правоохранительных органах не менее двух лет.
В магистратуру с применением дистанционных образовательных технологии принимаются сотрудники правоохранительных органов, освоившие образовательные программы высшего образования и имеющие стаж работы на руководящих должностях не менее трех лет.

8. Академияның PhD докторантурасына құқық қорғау қызметінде кемінде бес жыл өтілі бар, ғылыми және педагогикалық бағыттағы магистратураны бітірген немесе педагогикалық бейіндегі білім беру бағдарламаларын қосымша игерген жағдайда бейіндік бағыттағы магистратураны бітірген құқық қорғау органдарының қызметкерлері қабылданады.
Академияның бейіндік докторантурасына құқық қорғау қызметінде кемінде бес жыл өтілі бар және "магистр" дәрежесі бар құқық қорғау органдарының қызметкерлері қабылданады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Қабылдау комиссиясы:
1) осы Қағидалардың 14, 15-тармақтарында көрсетілген оқуға үміткерлер ұсынған құжаттарды қарауды жүзеге асырады және үміткерлердің қабылдау шарттарына сәйкестігін анықтайды.
Нұқсан келтіретін мәліметтер (әкімшілік құқық бұзушылықтар немесе тәртіптік теріс қылықтар жасағаны үшін өтелмеген жазалар; құқық қорғау қызметінің беделін түсіретін теріс қылықтар жасау, сондай-ақ жүргізіліп жатқан қызметтік тергеулер туралы мәліметтер) болған жағдайда қабылдау комиссиясы оқуға түсуге үміткерге құжаттарды одан әрі қараусыз қайтарады;
2) оқуға қабылдау мәселелері бойынша шағымдар мен арыздарды қарастырады;
3) оқуға түсуге үміткерлердің тізімін қалыптастырады;
4) емтихандық комиссия жұмысының нәтижелерін ескере отырып, Академияның магистранттары мен докторанттарының санына қабылдау туралы мәселені қарастырады;
5) оқуға үміткерлерді қабылдау нәтижелеріне талдау жүргізеді және жұмысты одан әрі жетілдіру бойынша ұсыныстарды қалыптастырады.";
14, 15-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Академияның магистратурасына оқуға түсу үшін үміткерлер қабылдау комиссиясына мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Академия ректорының атына баянат;
2) кадрларды тіркеу бойынша жеке парақ;
3) соңғы қызмет кезеңі бойынша аттестаттау парағының көшірмесі;
4) тікелей басшысы қол қойған соңғы қызмет орнынан мінездеме;
5) кадр қызметі берген құқық қорғау қызметіндегі өтілі туралы анықтама;
6) соңғы арнаулы атақ, сыныптық шен немесе біліктілік сыныбын беру туралы бұйрықтардан үзінді;
7) ішкі (өзіндік) қауіпсіздік қызметінің нұқсан келтіретін мәліметтердің (әкімшілік құқық бұзушылықтар немесе тәртіптік теріс қылықтар жасағаны үшін өтелмеген жазалар; құқық қорғау қызметінің беделін түсіретін теріс қылықтар жасау, сондай-ақ жүргізіліп жатқан қызметтік тергеулер туралы мәліметтер) болмауы туралы қорытындысы;
8) жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесі;
9) жоғары білімі туралы құжаттың және оның қосымшасының нотариалды куәландырылған көшірмесі;

8. В докторантуру PhD Академии принимаются сотрудники правоохранительных органов, имеющие стаж правоохранительной службы не менее пяти лет, окончившие магистратуру научного и педагогического направления или окончившие магистратуру профильного направления и при условии дополнительного освоения образовательных программ педагогического профиля.
В профильную докторантуру Академии принимаются сотрудники правоохранительных органов, имеющие стаж правоохранительной службы не менее пяти лет и имеющие степень "магистра".";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Приемная комиссия:
1) осуществляет рассмотрение представленных кандидатами на обучение документов, указанных в пунктах 14, 15 настоящих Правил, и определяет соответствие кандидатов условиям приема.
При наличии компрометирующих сведений (непогашенные взыскания за совершение административных правонарушений или дисциплинарных проступков; совершение проступков, дискредитирующих правоохранительную службу, а также сведения о проводимых служебных расследованиях) приемной комиссией возвращаются документы кандидату на учебу без дальнейшего рассмотрения;
2) рассматривает жалобы и заявления по вопросам приема на учебу;
3) формирует списки кандидатов на учебу;
4) рассматривает вопрос о зачислении в число магистрантов и докторантов Академии с учетом результатов работы экзаменационной комиссии;
5) проводит анализ итогов приема кандидатов на учебу и формирует предложения по дальнейшему совершенствованию работы.";
пункты 14, 15 изложить в следующей редакции:
"14. Кандидаты для поступления в магистратуру Академии предоставляют в приемную комиссию следующие документы:
1) рапорт на имя ректора Академии по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) личный листок по учету кадров;
3) копию аттестационного листа за последний период службы;
4) характеристику с последнего места службы, подписанную непосредственным руководителем;
5) справку о стаже правоохранительной службы, выданную кадровой службой;
6) выписку из приказов о присвоении последнего специального звания, классного чина или квалификационного класса;
7) заключение службы внутренней (собственной) безопасности об отсутствии компрометирующих сведений (непогашенные взыскания за совершение административных правонарушений или дисциплинарных проступков; совершение проступков, дискредитирующих правоохранительную службу, а также сведения о проводимых служебных расследованиях);
8) копию документа, удостоверяющего личность;
9) нотариально заверенную копию документа о высшем образовании и приложения к нему;

10) шет тілін меңгерудің жалпыеуропалық құзыреттеріне (стандарттарына) сәйкес шет тілін меңгергенін растайтын халықаралық сертификаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі (бар болған жағдайда);
11) ғылыми және ғылыми-әдістемелік жұмыстарының тізімі (олар болған жағдайда);
12) ғылыми конференциялар мен конкурстарға қатысқаны үшін грамоталар немесе дипломдар (олар болған жағдайда);
13) "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген) бекітілген нысанға сәйкес 086-У нысанындағы электрондық форматтағы медициналық анықтама;
14) 3х4 сантиметр көлеміндегі алты фотосурет;
15) шет тілі бойынша тестілеуге қатысу үшін ақы төлегені туралы түбіртектің түпнұсқасы.
15. Академияның докторантурасына оқуға түсу үшін үміткерлер қабылдау комиссиясына:
1) осы Қағидалардың 14-тармағының 1)-15) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды;
2) жоғары оқу орнынан кейінгі білімі туралы құжаттың және оның қосымшасының нотариалды куәландырылған көшірмесін;
3) негізгі дипломға педагогикалық бейіндегі білім беру бағдарламаларды игергені туралы куәліктің нотариалды куәландырылған көшірмесін (бейінді бағыттағы магистратураны бітірген үміткерлер үшін) ұсынады.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Қағидалардың 14-15-тармақтарында көрсетілген құжаттардың толық тізбесін ұсынбаған жағдайда қабылдау комиссиясы үміткерлерден құжаттарды қабылдамайды.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Емтихан комиссиясы магистратураның, докторантураның кадрларын даярлаудың ұқсас бағыттары бойынша емтихан өткізу үшін құрылады және комиссия төрағасынан, хатшыдан және комиссияның кемінде үш мүшесінен тұрады, олардың екеуі ғылым кандидаттары немесе докторлары немесе философия докторлары (PhD) санынан тағайындалады.
Емтихан комиссиясының құрамы Академия ректорының бұйрығымен бекітіледі.";
21-тармақ алынып тасталсын;
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Шетел тілін меңгерудің жалпыеуропалық құзіреттеріне (стандарттарына) сәйкес шетел тілін меңгергенін растайтын халықаралық сертификаттардың біреуіне ие үміткерлер магистратураға және докторантураға шетел тілі бойынша түсу емтиханынан мынадай тілдер бойынша босатылады:
ағылшын тілі: Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm - Тест ов Инглиш аз а Форин Лангудж Инститьюшнал Тестинг программ (TOEFL ITP (ТОЙФЛ АЙТИПИ) – магистратураға шекті балл - кемінде 163 балл; докторантураға - кемінде 138 балл;

10) нотариально заверенную копию международного сертификата, подтверждающего владение иностранным языком в соответствии с общеевропейскими компетенциями (стандартами) владения иностранным языком (при его наличии);
11) список научных и научно-методических работ (при их наличии);
12) грамоты или дипломы за участие в научных конференциях и конкурсах (при их наличии);
13) медицинскую справку формы 086-У в электронном формате, по форме, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6697);
14) шесть фотографий размером 3х4 сантиметра;
15) оригинал квитанции об оплате за участие в тестировании по иностранному языку.
15. Кандидаты для поступления в докторантуру Академии подают в приемную комиссию:
1) документы, указанные в подпунктах 1)-15) пункта 14 настоящих Правил;
2) нотариально заверенную копию документа о послевузовском образовании и приложения к нему;
3) нотариально заверенную копию свидетельства к основному диплому об освоении образовательных программ педагогического профиля (для кандидатов, окончивших магистратуру профильного направления).";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. При предоставлении неполного перечня документов, указанных в пунктах 14-15 Правил, приемная комиссия не принимает документы от кандидатов.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Экзаменационная комиссия создается для проведения экзамена по родственным направлениям подготовки кадров магистратуры, докторантуры и состоит из председателя, секретаря и не менее трех членов комиссии, два из которых назначаются из числа кандидатов или докторов наук, или докторов философии (PhD).
Состав экзаменационной комиссии утверждается приказом ректора Академии.";
пункт 21 исключить;
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Кандидаты, имеющие один из международных сертификатов, подтверждающие владение иностранным языком в соответствии с общеевропейскими компетенциями (стандартами) владения иностранным языком, освобождаются от вступительного экзамена по иностранному языку в магистратуру и докторантуру по следующим языкам:
английский язык: Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm (Тест ов Инглиш аз а Форин Лангудж Инститьюшнал Тестинг программ) (TOEFL ITP (ТОЙФЛ АЙТИПИ) пороговый балл в магистратуру - не менее 163 баллов; в докторантуру - не менее 138 баллов;

Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm (Тест ов Инглиш аз а Форин Лангудж Инститьюшнал Тестинг програм) Internet-based Test (Интернет бейзид тест) (TOEFL IBT (ТОЙФЛ АЙБИТИ), шекті балл магистратураға - кемінде 46 балл; докторантураға - кемінде 32 балл;
Test of English as a Foreign Language Paper-based testing (TOEFL PBT (Тест ов Инглиш аз а Форин Лангудж пэйпер бэйсед тэстинг)) магистратураға шекті балл - кемінде 453 балл; докторантураға - кемінде 400;
Test of English as a Foreign Language Paper-delivered testing (TOEFL PDT (Тест ов Инглиш аз а Форин Лангудж пэйпер деливерэд тэстинг)) – магистратураға шекті балл - кемінде 65 балл; докторантураға - кемінде 47 балл;
International English Language Tests System (Интернашнал Инглиш Лангудж Тестс Систем (IELTS (АЙЛТС), магистратураға шекті балл - кемінде 5,5 балл; докторантураға – кемінде 4.5;
неміс тілі: Deutsche Sprachpruеfung fuеr den Hochschulzugang (дойче щпрахпрюфун фюр дейн хохшулцуган): магистратураға (DSH, Niveau C1/С1 деңгейі), TestDaF-Prufung (тестдаф-прюфун) (Niveau C1/С1 деңгейі); докторантураға (DSH, Niveau В2/В2 деңгейі), TestDaF-Prufung (тестдаф-прюфун) (Niveau В2/В2 деңгейі);
француз тілі: Test de Franзais International™ -Тест де франсэ Интернасиональ (TFI (ТФИ) – оқу және тыңдалым секциялары бойынша B1 деңгейден төмен емес), Diplome d’Etudes en Langue franзaise - Диплом дэтюд ан Ланг франсэз (DELF (ДЭЛФ), B2 деңгейі), Diplome Approfondi de Langue franзaise - Диплом Аппрофонди де Ланг Франсэз (DALF (ДАЛФ), C1 деңгейі), Test de connaissance du franзais - Тест де коннэссанс дю франсэ (TCF (ТСФ) магистратураға және докторантураға – кемінде 400 балл.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Магистратураға, докторантураға түсушілер үшін білім беру бағдарламалары бойынша емтихан білім берудің алдыңғы деңгейлеріндегі білім беру бағдарламалары көлемінде өткізіледі.
Академияның магистратурасы мен докторантурасына түсу емтиханын өткізу бағдарламасын және кестесін (емтиханды өткізу нысаны, күні, уақыты, өткізу орны) қабылдау комиссиясының төрағасы бекітеді және түсу емтиханы басталғанға дейін он жұмыс күні бұрын үміткерлердің назарына жеткізіледі.
Магистратураға, докторантураға түсу емтихандарының бағдарламасын Академия өздігінше қалыптастырады және ол Академия Ғылыми кеңесінің шешімімен бекітіледі.";
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Магистратураға, докторантураға оқуға білім беру бағдарламалары бойынша түсу емтихандарының нәтижесі бойынша осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес 100 балдық бағалау жүйесі шкаласына сәйкес шекті балл жинаған үміткерлер конкурстық негіз бойынша қабылданады.
Шекті балл жыл сайын Академия Ғылыми кеңесінің шешімімен белгіленеді.";
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm (Тест ов Инглиш аз а Форин Лангудж Инститьюшнал Тестинг програм) Internet-based Test (Интернет бейзид тест) (TOEFL IBT (ТОЙФЛ АЙБИТИ), пороговый балл в магистратуру – не менее 46; в докторантуру – не менее 32;
Test of English as a Foreign Language Paper-based testing (TOEFL PBT (Тест ов Инглиш аз а Форин Лангудж пэйпер бэйсед тэстинг)) пороговый балл в магистратуру– не менее 453; в докторантуру – не менее 400;
Test of English as a Foreign Language Paper-delivered testing (TOEFL PDT (Тест ов Инглиш аз а Форин Лангудж пэйпер деливерэд тэстинг)) – пороговый балл в магистратуру – не менее 65; в докторантуру – не менее 47;
International English Language Tests System (Интернашнал Инглиш Лангудж Тестс Систем (IELTS (АЙЛТС), пороговый балл в магистратуру – не менее 5.5; в докторантуру - не менее 4.5;
немецкий язык: Deutsche Sprachpruеfung fuеr den Hochschulzugang (дойче щпрахпрюфун фюр дейн хохшулцуган): в магистратуру (DSH, Niveau В2/уровень В2), TestDaF-Prufung (тестдаф-прюфун) (Niveau В2/уровень В2); в докторантуру (DSH, Niveau С1/уровень C1), TestDaF-Prufung (тестдаф-прюфун) (Niveau C1/уровень C1);
французский язык: Test de Franзais International™ -Тест де франсэ Интернасиональ (TFI (ТФИ) – не ниже уровня В1 по секциям чтения и аудирования), Diplome d’Etudes en Langue franзaise - Диплом дэтюд ан Ланг франсэз (DELF (ДЭЛФ), уровень B2), Diplome Approfondi de Langue franзaise - Диплом Аппрофонди де Ланг Франсэз (DALF (ДАЛФ), уровень C1), Test de connaissance du franзais - Тест де коннэссанс дю франсэ (TCF (ТСФ) – в магистратуру и докторантуру не менее 400 баллов.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Экзамен по образовательным программам для поступающих в магистратуру, докторантуру проводится в объеме образовательных программ предыдущего уровня образования.
Программа проведения и расписание вступительного экзамена (форма проведения, дата, время и место проведения экзамена) в магистратуру, докторантуру Академии утверждаются председателем приемной комиссии и доводится до сведения кандидатов за десять рабочих дней до начала вступительного экзамена.
Программы вступительных экзаменов в магистратуру, докторантуру формируются Академией самостоятельно и утверждаются решением Ученого совета Академии.";
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"30. На обучение в магистратуру, докторантуру по образовательным программам зачисляются на конкурсной основе кандидаты, набравшие пороговый балл по результатам вступительных экзаменов в соответствии со Шкалой 100-балльной системы оценок, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Пороговый балл ежегодно устанавливается решением Ученого совета Академии.";
пункт 33 изложить в следующей редакции:

33. Академияға қабылдау туралы бұйрық шыққаннан кейін магистратураға, докторантураға қабылданған қызметкерлермен осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес Білім беру қызметтерін көрсетуге келісімшарт (магистратура/докторантура) жасасады.
Келісімшартқа Академия ректоры, магистратураға немесе докторантураға оқуға қабылданған қызметкер қол қояды.";
1, 3, 4, 5-қосымшалар осы бұйрықтың 1, 2, 3, 4-қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын;
1-1, 2-қосымшалар алынып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының м.а.
Е. Кененбаев
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының м.а.
2020 жылғы 3 шілдесі
№ 83 бұйрығына
1-қосымша
Жоғары оқу орнынан кейінгі
білім берудің білім беру
бағдарламаларын іске асыратын
Қазақстан Республикасы Бас
прокуратурасының жанындағы
Құқық қорғау органдарының
академиясына оқуға қабылдау
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
жанындағы
Құқық қорғау органдары
академиясының ректоры
____________________________
(ректордың Т.А.Ә.
(ол бар болған жағдайда)
____________________________
(оқуға түсуге үміткердің Т.А.Ә.
(ол бар болған жағдайда),
сыныптық шені/біліктілік
сыныбы/арнайы атағы,
лауазымы, телефоны)
Баянат
Сізден Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау
органдары академиясының
____________________________________________ білім беру бағдарламасы бойынша
__________________________________________ кадрларды даярлау бағыты бойынша
___________________________________________________________________
(білім беру бағдарламасының, кадрларды даярлау бағытының коды және атауы)
_____________________________________________________ оқыту мерзімі
____________________________________________________________________
(күндізгі оқыту нысаны бойынша/қашықтықтан білім беру технологияларын қолдана
отырып, күндізгі оқыту
___________________________________________________________ нысаны бойынша
нысаны бойынша)
магистратурасына/ PhD докторантурасына (керегінің астын сызу керек) оқуға түсу
үшін маған түсу емтихандарын тапсыруға рұқсат беруіңізді сұраймын.
Шет тілі бойынша емтихан тапсыру тілі _______________________________________
(емтихан тапсыру тілін көрсету керек)
_____________________________
(оқуға үміткердің қолы, күні)
Келісілді
______________________________
(оқуға үміткердің тікелей басшысының Т.А.Ә,
(бар болған жағдайда), қолы)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының м.а.
2020 жылғы 3 шілдесі
№ 83 бұйрығына
2-қосымша
Жоғары оқу орнынан кейінгі
білім берудің білім беру
бағдарламаларын іске асыратын
Қазақстан Республикасы Бас
прокуратурасының жанындағы
Құқық қорғау органдарының
академиясына оқуға қабылдау
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Құжаттарды қабылдау туралы қолхат

"33. После издания приказа о зачислении в Академию, с сотрудниками, зачисленными в магистратуру, докторантуру, заключается Контракт на оказание образовательных услуг (магистратура/докторантура) по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Контракт подписывается ректором Академии, сотрудником, зачисленным на учебу в магистратуру или докторантуру.";
приложения 1, 3, 4, 5 изложить в редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему приказу;
приложения 1-1, 2 исключить.
2. Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
и.о. Генерального Прокурора РК Е. Кененбаев
Приложение 1 к приказу
и.о. Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 3 июля 2020 года № 83
Приложение 1 к Правилам
приема на обучение в Академию
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан,
реализующую образовательные
программы послевузовского образования
Форма
Ректору Академии
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан
_________________________
(Ф.И.О.(при его наличии) ректора)
от _________________________
(Ф.И.О.(при его наличии),
классный чин/квалификационный
класс/специальное звание,
должность, телефон
кандидата на обучение)
Рапорт
Прошу Вас разрешить мне сдать вступительные экзамены для поступления в
магистратуру/докторантуру (нужное подчеркнуть) Академии правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан по образовательной программе
__________________________________________________ по направлению подготовки
кадров _______________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(код и наименование образовательной программы, направления подготовки кадров)
со сроком обучения ___________________________________________________________
форма обучения ______________________________________________________________
(по очной форме обучения/ по очной форме обучения с использованием дистанционных
образовательных технологии) язык сдачи экзамена по иностранному языку
________________________________________________
(указать язык сдачи экзамена)
________________________________________________
(подпись кандидата на обучение, дата)
Согласован _______________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись непосредственного руководителя кандидата на обучение)
Приложение 2 к приказу
и.о. Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 3 июля 2020 года № 83
Приложение 3 к Правилам
приема на обучение в Академию
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан,
реализующую образовательные
программы послевузовского образования
Форма
Расписка о приеме документов

Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қоғау органдарының академиясына оқуға қабылдау қағидаларының 14, 15-тармақтарына сәйкес ____________
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда)
жеке басты куәландыратын құжат № __________________________________________
келесі құжаттар қабылданды:
1. _______________________________________ - ___ парақ саны.
2. _______________________________________ - ___ парақ саны.
3. _______________________________________- ___ парақ саны.
4. _______________________________________ - ___ парақ саны.
5. _______________________________________ - ___ парақ саны.
Құжаттарды қабылдады:
Қабылдау комиссиясының хатшысы __________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда), қолы)
20__ жылғы ___ ___________
Қолхатты алдым __________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты ( ол бар болған жағдайда), құжат тапсырушының қолы)
Ескертпе: қолхат 2 данада жасалады, 1- данасы құжат тапсырған адамға қол қою
негізінде тапсырылады, 2- данасы оқуға түсуге үміткердің оқу ісіне тіркеледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының м.а.
2020 жылғы 3 шілдесі
№ 83 бұйрығына
3-қосымша
Жоғары оқу орнынан кейінгі
білім берудің білім беру
бағдарламаларын іске асыратын
Қазақстан Республикасы Бас
прокуратурасының жанындағы
Құқық қорғау органдарының
академиясына оқуға қабылдау
қағидаларына
4-қосымша
100-балдық бағалау жүйесiнің шкаласы
100-балдық бағалау жүйесі бойынша балдар
4-балдық бағалау жүйесі бойынша балдар

В соответствии с пунктами 14, 15 Правил приема на обучение в Академию
правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан,
реализующую образовательные программы послевузовского образования приняты от
_________________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
документ, удостоверяющий личность №_____________________________
следующие документы:
1. ______________________________________ - ___ количество листов;
2. ______________________________________ - ___ количество листов;
3._______________________________________ - ___ количество листов;
4._______________________________________ - ___ количество листов;
5. ______________________________________ - ___ количество листов.
Принял документы:
Секретарь приемной комиссии______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
___ ___________ 20__ года
Расписку получил _________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(подпись лица, сдавшего документы)
Примечание: расписка составляется в 2-х экземплярах, 1 экземпляр вручается под роспись лицу, сдавшему документы, 2 экземпляр подшивается в учебное дело кандидата на обучение.
Приложение 3 к приказу
и.о. Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 3 июля 2020 года № 83
Приложение 4 к Правилам
приема на обучение в Академию
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан,
реализующую образовательные
программы послевузовского образования
Шкала 100-балльной системы оценок
Баллы по 100-балльной системе оценок
Баллы по 4-х балльной системе оценок

95-100
Өте жақсы (5)
90-94
85-89
Жақсы (4)
80-84
75-79
70-74
Қанағаттанарлық (3)
65-69
60-64
55-59
50-54
30-49
Қанағаттанарлықсыз (2)
0-29
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының м.а.
2020 жылғы 3 шілдесі
№ 83 бұйрығына
4-қосымша
Жоғары оқу орнынан кейінгі
білім берудің білім беру
бағдарламаларын іске асыратын
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
жанындағы
Құқық қорғау органдары
академиясына оқуға қабылдау
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Білім беру қызметтерін көрсетуге келісімшарт (магистратура/докторантура)
20__ жылғы "__" __________
Осы Білім беру қызметтерін көрсетуге келісімшарт (магистратура/докторантура) (бұдан әрі – Келісімшарт) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында (бұдан әрі – Академия) білім беру қызметтерін көрсетуге (магистратура/докторантура (қажеттісінің астын сызу) бір тараптан Жарғы негізінде әрекет ететін, Академия ректоры _________________________________________
______________________________________________________________________
(лауазымы, сыныптық шені / арнаулы атағы / біліктілік сыныбы, тегі,
_______________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
атынан, __________________________ мекен-жайында орналасқан (мемлекеттік тіркеу
туралы _________________ № __________ анықтама, Қазақстан Республикасы Білім
және ғылым министрлігі берген _________________ № ____________ лицензия)
бұдан әрі "Академия" деп аталатын Академия және екінші тараптан бұдан әрі
"магистрант/ докторант" деп аталатын, құқық қорғау органының қызметкері
________________________________________________________________________
(лауазымы, сыныптық шені/арнаулы атағы / біліктілік сыныбы, тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда)) ______________________________________________________
арасында төмендегілер туралы жасалды:
1. Келісімшарттың мәні
1. Академия күндізгі оқыту нысаны /ларыларыларықтықтан білім беру технологиялары қолданылатын күндізгі оқыту нысаны бойынша білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарына сәйкес келетін жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша магистрантты/докторантты оқытуды ұйымдастыру бойынша өзіне міндеттемелерді қабылдайды.
Білім беру бағдарламасының (кадрларды даярлау бағыты) коды мен атауы: ________________________________________________________________________________
Мерзімі ___________________________________________________________________
2. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
2. Академия:
1) конкурс қорытындылары бойынша мемлекеттік білім беру тапсырысына сай/Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры белгілейтін қабылдау жоспарына сәйкес магистрантты/докторантты қабылдауға;

95-100
Отлично (5)
90-94
85-89
Хорошо (4)
80-84
75-79
70-74
Удовлетворительно (3)
65-69
60-64
55-59
50-54
30-49
Неудовлетворительно (2)
0-29
Приложение 4 к приказу
и.о. Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 3 июля 2020 года № 83
Приложение 5 к Правилам
приема на обучение в Академию
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан,
реализующую образовательные
программы послевузовского образования
Форма
Контракт на оказание образовательных услуг (магистратура/докторантура)
"__" __________ 20__ год
Настоящий Контракт на оказание образовательных услуг (магистратура/докторантура)
(далее – Контракт) на оказание образовательных услуг ((магистратура/докторантура
(нужное подчеркнуть)) в Академии правоохранительных органов при Генеральной
прокуратуре Республики Казахстан (далее – Академия) заключен между Академией,
расположенной по адресу: __________________________________
(справка о государственной регистрации № ____ от _______, лицензия №______________
от ________, выданная Министерством образования и науки Республики Казахстан), в лице
ректора Академии, _____________________________________________________
_____________________________________________________________________________
должность, классный чин / специальное звание/квалификационный класс, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
действующего на основании Устава, именуемой в дальнейшем "Академия", с одной стороны, сотрудником правоохранительного органа
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
(должность, классный чин/специальное звание/квалификационный класс, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
именуемый (-ая) в дальнейшем "магистрант/докторант", с другой стороны, о нижеследующем:
1. Предмет Контракта
1. Академия принимает на себя обязательства по организации обучения магистранта/докторанта по программам послевузовского образования, соответствующим государственным общеобразовательным стандартам образования по очной форме/по очной форме с использованием дистанционных образовательных технологии.
Код и наименование образовательной программы (направления подготовки кадров): ___________________________________________________________________
На срок _____________________________________________________________
2. Права и обязанности сторон
2. Академия обязуется:
1) принять по итогам конкурса магистранта/докторанта согласно государственному образовательному заказу/в соответствии с планом набора, устанавливаемым Генеральным Прокурором Республики Казахстан;

2) Қазақстан Республикасының жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартының талаптарына сәйкес магистрантты/докторантты оқытуды қамтамасыз етуге;
3) күндізгі оқыту нысаны бойынша оқитын (қашықтықтан білім беру технологияларын қолдана отырып оқитын білім алушылардан басқа) магистрантқа/докторантқа оқуға жіберілгенге дейін атқарған соңғы (уақытша атқарылмайтын) штаттық лауазымы бойынша лауазымдық жалақысының жетпіс пайызы мөлшерінде лауазымдық жалақы, сондай-ақ арнаулы атағы немесе сыныптық шені үшiн қосымша ақы төлеуге міндетті.
3. Академия:
1) магистранттан/докторанттан осы Келісімшартқа, Ішкі тәртіп қағидаларына және Академия Жарғысына сәйкес міндеттерді адал және тиісті орындауды талап етуге;
2) магистранттардың/докторанттардың оқу жетістіктерін тексеру мақсатында ағымдағы бақылау және аралық аттестаттау нысанын анықтауға;
3) магистрантты/докторантты академиялық үлгермегені, академиялық адалдық қағидаттарын, Ішкі тәртіп қағидаларын, Академия Жарғысын және осы Келісімшарттың шарттарын бұзғаны үшін оқудан шығаруға құқылы.
4. Магистрант / докторант:
1) жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттары көлемінде білімді, іскерлікті және практикалық дағдыларды меңгеруге;
2) Академиялық адалдық принциптерін сақтауға және Академия ректорының бұйрықтары мен өкімдерін, Жарғы мен Ішкі тәртіп қағидаларын және осы Келісімшарттың шарттарын орындауға;
3) магистратурада/докторантурада оқу кезеңінде:
ғылыми-зерттеу, эксперименттік-зерттеу жұмысы (тақырыбы, зерттеу бағыты, есептілік мерзімі мен нысаны);
практика, тағылымдама (бағдарлама, база, есептілік мерзімі мен нысаны);
негіздемесі мен құрылымы бар диссертация (жоба) тақырыбы;
диссертацияны (жобаны) орындау жоспары;
ғылыми жарияланымдардың жоспары, ғылыми-практикалық (ғылыми-теориялық) конференцияларға қатысу және басқа.
белгіленген мерзімде МЖЖЖ/ДЖЖЖ орындалуы туралы белгі;
диссертацияны (жобаны) дайындау;
диссертацияның (жобаның) нәтижелерін практикалық, педагогикалық және ғылыми қызметке енгізу;
ағымдағы бақылау, аралық және қорытынды аттестаттаудан өту: кешенді емтихан тапсыру, диссертацияны (жобаны) қорғау бөлімдерін және басқаны қамтитын жеке жұмыс жоспарын орындауға;
4) отбасы жағдайы, тұрғылықты жері, телефоны өзгерген кезде жоғарыда көрсетілген мән-жайлар туындаған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде бұл туралы хабарлауға;
5) оқуды аяқтағаннан кейін құқық қорғау органдарында кемінде үш жыл жұмыс істеуге (қашықтықтан білім беру технологияларын қолдана отырып оқитын білім алушылардан басқа) міндетті.

2) обеспечить обучение магистранта/докторанта в соответствии с требованиями государственного общеобязательного стандарта послевузовского образования Республики Казахстан.
3) выплачивать магистранту/докторанту, обучающимся по очной форме обучения (за исключением обучающихся с применением дистанционных образовательных технологий) должностной оклад в размере семидесяти процентов должностного оклада по последней (не временно исполняемой) штатной должности, занимаемой до направления на учебу, а также доплату за специальное звание или классный чин.
3. Академия имеет право:
1) требовать от магистранта/докторанта добросовестного и надлежащего исполнения обязанностей в соответствии с настоящим Контрактом, Правилами внутреннего распорядка и Уставом Академии;
2) определить форму текущего контроля и промежуточной аттестации, в целях проверки учебных достижений магистрантов/докторантов;
3) отчислить магистранта/докторанта за академическую неуспеваемость, нарушение принципов академической честности, Правил внутреннего распорядка, Устава Академии и условий настоящего Контракта.
4. Магистрант/докторант обязан:
1) овладевать знаниями, умениями и практическими навыками в объеме государственных общеобязательных стандартов послевузовского образования;
2) соблюдать принципы академической честности и исполнять приказы и распоряжения ректора Академии, Устав и Правила внутреннего распорядка и условия настоящего Контракта;
3) за период обучения в магистратуре/докторантуре выполнить индивидуальный план работы, включающий разделы:
научно-исследовательскую, экспериментально-исследовательскую работу (тема, направление исследования, сроки и форма отчетности);
практика, стажировка (программа, база, сроки и форма отчетности);
тема диссертации (проекта) с обоснованием и структурой;
план выполнения диссертации (проекта);
план научных публикаций, участие в научно-практических (научно-теоретических конференциях) и другое.
отметка о выполнении ИПРМ/ИПРД в установленные сроки;
подготовка диссертации (проекта);
внедрение результатов диссертации (проекта) в практическую, педагогическую и научную деятельность;
прохождение текущего контроля, промежуточной и итоговой аттестации: сдачу комплексного экзамена, защита диссертации (проекта) и другое;
4) при изменении семейного положения, места жительства, телефона сообщить об этом в течение трех рабочих дней с момента наступления вышеуказанных обстоятельств;
5) отработать после окончания обучения не менее трех лет в правоохранительных органах (за исключением обучающихся с применением дистанционных образовательных технологий).

5. Магистрант / докторант:
1) магистратураның/докторантураның білім беру бағдарламасында көзделген тапсырмаларды орындау мақсатында Академияның материалдық-техникалық жарақтандырылуын пайдалануға;
2) ғылыми-зерттеу жұмыстарының барлық түрлеріне қатысуға, өз жұмыстарын жариялауға, оның ішінде Академия басылымдарына ұсынуға;
3) жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің оқу процесін ұйымдастыру мазмұнын, оқыту әдістемесін жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізуге құқылы.
3. Тараптардың жауапкершілігі
6. Осы Келісімшартта көзделмеген жағдайларда, тараптардың өз міндеттерін орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін олар Қазақстан Республикасының заңнамасына және Академия Жарғысына сәйкес жауапты болады.
7. Магистрант/докторант мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша/Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры белгілеген қабылдау жоспарына сәйкес оқу құқығынан ол оқудан шығарылған немесе ауыстырылған жағдайда айырылады.
8. Осы Келісімшарттың 4-тармағының 5) тармақшасын орындамағаны үшін магистрант/докторант Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен оқуға жұмсалған бюджет қаражатын және оны оқытуға байланысты өзге де шығындарды мемлекетке өтейді.
9. Магистратурадан/докторантурадан академиялық үлгермегені, Академияның Ішкі тәртіп қағидаларын және Жарғысын бұзғаны үшін шығарылған жағдайда магистрант/докторант (қашықтықтан білім беру технологияларын қолдана отырып оқитын білім алушылардан басқа) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен оқуға жұмсалған бюджет қаражатын және оны оқытуға байланысты өзге де шығындарды мемлекетке өтейді.
Ұстауға жататын сома Академияда болған әрбір толық айға барабар есептеледі.
10. Одан әрі құқық қорғау органдарынан шығарыла отырып, магистратурадан/докторантурадан өз еркімен шығарылған жағдайларда магистрант/докторант (қашықтықтан білім беру технологияларын қолдана отырып оқитын білім алушылардан басқа);
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен оқуға жұмсалған бюджет қаражатын және оны оқытуға байланысты өзге де шығындарды өтейді.
4. Дауларды шешу тәртібі
11. Осы Келісімшартты орындау процесінде туындайтын келіспеушіліктер мен дауларды өзара қолайлы шешімдер әзірлеу мақсатында тараптар тікелей қарайды.
12. Тараптардың келіссөздер, өзара қолайлы шешімдер әзірлеу жолымен шешілмеген мәселелері Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес немесе сот тәртібімен шешіледі.

5. Магистрант/докторант имеет право:
1) пользоваться материально-техническим оснащением Академии в целях выполнения заданий, предусмотренных образовательной программой магистратуры/докторантуры;
2) принимать участие во всех видах научно-исследовательских работ, представлять к публикации свои работы, в том числе в изданиях Академии;
3) вносить предложения по совершенствованию содержания организации учебного процесса послевузовского образования, методики преподавания.
3. Ответственность сторон
6. За неисполнение, либо ненадлежащее исполнение сторонами своих обязанностей, в случаях, не предусмотренных настоящим Контрактом, они несут ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан и Уставом Академии.
7. Магистрант/докторант лишается права на обучение по государственному образовательному заказу/в соответствии с планом набора, устанавливаемым Генеральным Прокурором Республики Казахстан, в случае его отчисления или перевода.
8. За неисполнение подпункта 5) пункта 4 настоящего Контракта, магистрант/докторант в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, возмещает государству бюджетные средства, затраченные на обучение и иные расходы, связанные с его обучением.
9. В случае отчисления из магистратуры/докторантуры за академическую неуспеваемость, нарушение Правил внутреннего распорядка и Устава Академии, магистрант/докторант (за исключением обучающихся с применением дистанционных образовательных технологий) в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, возмещает государству бюджетные средства, затраченные на обучение и иные расходы, связанные с его обучением.
Сумма, подлежащая удержанию, рассчитывается пропорционально за каждый полный месяц нахождения в Академии.
10. В случаях отчисления из магистратуры/докторантуры по собственному желанию с последующим увольнением из правоохранительных органов, магистрант/докторант (за исключением обучающихся с применением дистанционных образовательных технологий) в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, возмещает государству бюджетные средства, затраченные на обучение и иные расходы, связанные с его обучением.
4. Порядок разрешения споров
11. Разногласия и споры, возникающие в процессе выполнения настоящего Контракта, рассматриваются непосредственно сторонами в целях выработки взаимоприемлемых решений.
12. Вопросы, не разрешенные сторонами путем переговоров, выработки взаимоприемлемых решений, разрешаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан или в судебном порядке.

5. Форс-мажор
13. Су тасқыны, өрт, басқа табиғи апаттар, соғыс немесе соғыс қимылдары сияқты форс-мажорлық жағдай кезінде, сондай-ақ саналы шектерде Тараптардың бақылауынан тәуелді болмайтын және Келісімшартты жасаудан кейін пайда болған басқа кез-келген жағдай кезінде Тараптардың жауапкершілігі басталмайды.
14. Билік пен басқару органдарының Тараптардың тым болмаса біреуінің осы Келісімшарттың міндеттемелерін орындауына мүмкіндік бермейтін актілерді қабылдауы да Тараптардың бақылауына тәуелді болмайтын жағдайлар ретінде танылады.
15. Тараптардың міндеттемелерді орындауы форс-мажорлық жағдайлар мен олардың зардаптарының әрекет ету мерзіміне сәйкестендіріле отырып ауыстырылады.
6. Келісімшарттың қолданылу мерзімі, шарттарды өзгерту тәртібі және оны бұзу
16. Осы Келісімшарт тараптар қол қойған күнінен бастап күшіне енеді және оқу аяқталғаннан кейін құқық қорғау органдарында үш жыл қызмет атқару уақыты өткеннен кейін өз қолданысын тоқтатады.
17. Осы Келісімшарттың шарттары тараптардың өзара жазбаша келісімі бойынша өзгертілуі және толықтырылуы мүмкін.
18. Осы Келісімшарт бірдей заңды күші бар мемлекеттік/орыс тілдерінде 3 данада жасалады. Бір данасы Академияда қалады, екінші данасы магистранттың/докторанттың жеке ісіне тіркеу үшін тиісті құқық қорғау органына жолданады, үшінші данасы магистранттқа/докторанттқа беріледі.
Магистрант/докторант
Академия
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Академия ректоры ________________
жеке басын куәландыратын құжаттың
№_____________________________________
_________________________берілген
_______________________________________
Қолданыс мерзімі ______________________
_______________________________________
_________________________________
(Академияның заңды мекенжайы)
ЖСН ____________________________
БСК __________________________
Тұрғылықты жері _______________
_______________________________
БСН___________________________
Телефоны _________________________
Қолы __________________________
Электрондық пошта
Қолы __________________________
Академияның Жарғысымен, білім беру қызметін жүргізу құқығына лицензиямен, Ішкі
тәртіп қағидаларымен, осы Келісімшартпен таныстым ________________________________
(магистранттың/докторанттың қолы)

5. Форс-мажор
13. При форс-мажорных обстоятельствах, таких как наводнение, пожар, другие стихийные бедствия, война или военные действия, а также при любых других обстоятельствах, не зависящих в разумных пределах от контроля Сторон и возникших после заключения Контракта, ответственность Сторон не наступает.
14. Обстоятельствами, не зависящими от контроля Сторон, признается также издание органами власти и управления актов, делающих невозможным исполнение обязательств по настоящему Контракту хотя бы одной из Сторон.
15. Исполнение обязательств Сторонами соразмерно переносится на срок действия форс-мажорных обстоятельств и их последствий.
6. Срок действия, порядок изменения условий Контракта и его расторжение
16. Настоящий Контракт вступает в силу со дня его подписания сторонами и прекращает свое действие по истечении трех лет службы в правоохранительных органах после окончания обучения.
17. Условия настоящего Контракта могут быть изменены и дополнены по взаимному письменному соглашению сторон.
18. Настоящий Контракт заключается в 3 экземплярах, на государственном/русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу. Один экземпляр остается в Академии, второй направляется в соответствующий правоохранительный орган для приобщения в личное дело магистранта/докторанта, третий экземпляр выдается магистранту/докторанту.
Магистрант/докторант
Академия:
фамилия, имя, отчество (при его наличии)__
______________________________________
Ректор Академии _________________
№ документа, удостоверяющего личность
_____________________________________
выдан ________________________________
Срок действия _________________________
__________________________________
(юридический адрес Академии)
ИИН _________________________________
БИК___________________________
Место жительство ____________________
_____________________________________
БИН ___________________________
Место жительство ______________________________________
Телефон
Электронная почта
Подпись __________________________
Подпись ______________________________
С Уставом Академии, лицензией на право ведения образовательной деятельности, Правилами внутреннего распорядка, настоящим Контрактом ознакомлен(-а) _______________________ (подпись магистранта/докторанта)