"Рұқсат беру рәсімдерін жүзеге асыру қағидаларын және Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын өткізуге (оның ішінде өзгеше беруге) рұқсатты беру бойынша рұқсат беру талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2018 жылғы 19 желтоқсандағы №104/қе бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 3 шiлдедегi № 47/қе бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 5 шiлдеде № 20934 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Рұқсат беру рәсімдерін жүзеге асыру қағидаларын және Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын өткізуге (оның ішінде өзгеше беруге) рұқсатты беру бойынша рұқсат беру талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2018 жылғы 19 желтоқсандағы № 104/қе бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17973 болып тіркелген, 2019 жылғы 3 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Рұқсат беру рәсімдерін жүзеге асыру қағидаларын және ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын өткізуге (оның ішінде өзгеше беруге) рұқсатты беру бойынша рұқсат беру талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесінде:
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Рұқсат беру органы рұқсатты немесе рұқсат беруден дәлелді түрде бас тартуды өтініш тіркелген сәттен бастап сегіз жұмыс күнінен кешіктірмей электрондық құжат түрінде береді.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Осы Қағидалар мен рұқсат беру талаптарына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өткізілген ақпаратты криптографиялық қорғау құралдары туралы есеп рұқсат беру органына есеп беретін жылдан кейінгі жылғы 1 ақпаннан кешіктірмей www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады. Есептің түпнұсқасы екінші санаттағы рұқсат иесінің тіркеуіне қойылады.";
аталған бұйрыққа 2-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Ақпарат және киберқауіпсіздік қызметі Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 19 декабря 2018 года № 104/қе "Об утверждении Правил осуществления разрешительных процедур и Разрешительных требований по выдаче разрешения на реализацию (в том числе иную передачу) средств криптографической защиты информации и перечня документов, подтверждающих соответствие им"
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 3 июля 2020 года № 47/қе. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 июля 2020 года № 20934
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 19 декабря 2018 года № 104/қе "Об утверждении Правил осуществления разрешительных процедур и Разрешительных требований по выдаче разрешения на реализацию (в том числе иную передачу) средств криптографической защиты информации и перечня документов, подтверждающих соответствие им" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17973, опубликован 3 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в Правилах осуществления разрешительных процедур и Разрешительных требованиях по выдаче разрешения на реализацию (в том числе иную передачу) средств криптографической защиты информации и перечне документов, подтверждающих соответствие им, утвержденных указанным приказом:
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Разрешение либо мотивированный отказ в выдаче разрешения выдается разрешительным органом в форме электронного документа не позднее восьми рабочих дней с момента обращения.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Отчет о реализованных средствах криптографической защиты информации по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям направляется разрешительному органу через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz не позднее 1 февраля года, следующего за отчетным. Оригинал отчета ставится на учет у владельца разрешения второй категории.";
приложение 2 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Службе информации и кибербезопасности Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының орынбасары Д.Е. Ерғожинге жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы
К. Масимов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
2020 жылғы "___" ________
КЕЛІСІЛДІ:
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
2020 жылғы "___" ________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2020 жылғы 3 шілдедегі
№ 47/қе бұйрығына
қосымша
Рұқсат беру рәсімдерін жүзеге
асыру қағидаларын және
Ақпаратты криптографиялық
қорғау құралдарын өткізуге
(оның ішінде өзгеше беруге)
рұқсатты беру бойынша рұқсат
беру талаптарын және оларға
сәйкестікті растайтын
құжаттар тізбесіне
2-қосымша
Нысан
20____ жылғы "___" ______ бастап 20_____ жылғы "___" _____ дейінгі кезеңде өткізілген ақпаратты криптографиялық қорғау құралдары туралы ЕСЕП
Р/с №
Өткізілген ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарының атауы, техникалық зерттеу бойынша қорытындының нөмірі және күні
Өткізу үшін негіз (келісімшарттың (шарттың) нөмірі, жасалу және орындау мерзімі, өткізуге шарт жасалған ұйымның заңды және нақты мекен жайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (болса), байланыс телефондары)
Өткізілген ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарының саны
1
2
3
4
_____________________________ ____________ ________________________________
басшының лауазымы             қолы тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
М.О. (ол болған жағдайда)
______________________
қойылған күні
Ескертпе::
өткізілген ақпаратты криптографиялық қорғау құралдары туралы есеп DOC форматтағы 2-санатты рұқсаты бар уәкілетті тұлғаның электронды-сандық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат түрінде рұқсат беру органына есеп беретін жылдан кейінгі жылғы 1 ақпаннан кешіктірмей www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады. Есептің түпнұсқасы екінші санаттағы рұқсат иесінің тіркеуіне қойылады.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан Ергожина Д. Е.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Комитета национальной безопасности РК
К. Масимов
СОГЛАСОВАН
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
"______" _______________ 2020 года
СОГЛАСОВАН
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"______" _______________ 2020 года
Приложение к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 3 июля 2020 года № 47/қе
Приложение 2 к Правилам
осуществления разрешительных
процедур и Разрешительным
требованиям по выдаче
разрешения на реализацию
(в том числе иную передачу)
средств криптографической
защиты информации, и перечню
документов, подтверждающих
соответствие им
Форма
Отчет о реализованных средствах криптографической защиты информации в период с "___" ______ 20____ года по "___" _____ 20_____ года
№ п/п
Наименование реализованных средств криптографической защиты информации, номер и дата заключения по техническому исследованию
Основание для реализации (номер, срок заключения и исполнения контракта (договора), юридический и фактический адрес, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (при наличии), контактные телефоны организации, с кем заключен контракт (договор) на реализацию)
Количество реализованных средств криптографической защиты информации
1
2
3
4
______________________ ____________ ________________________________
должность руководителя подпись фамилия, имя, отчество (при его наличии)
М.П. (при его наличии)
______________________
дата подписи
Примечание:
отчет о реализованных средствах криптографической защиты информации в форме электронного документа в формате DOC, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица владельца разрешения второй категории, направляется в разрешительный орган через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz не позднее 1 февраля года, следующего за отчетным. Оригинал отчета ставится на учет у владельца разрешения второй категории.