"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 5 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-10 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 11 шiлдедегi № ҚР ДСМ-83/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 14 шiлдеде № 20958 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 30.10.2020 № ҚР ДСМ-170/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 23-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 5 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-10 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17353 болып тіркелген, Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 12 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Ақы төлеу клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Ақы төлеу акушерлік-гинекологиялық бейін бойынша емделіп шығу жағдайының күрделілігін ескере отырып, клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Ақы төлеу неонатологиялық бейін бойынша емделіп шығу жағдайының күрделілігін ескере отырып клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер;

О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 сентября 2018 года № ҚР ДСМ-10 "Об утверждении тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 июля 2020 года № ҚР ДСМ-83/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июля 2020 года № 20958. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-170/2020.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 30.10.2020 № ҚР ДСМ-170/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 23 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 сентября 2018 года № ҚР ДСМ-10 "Об утверждении тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17353, опубликован 12 сентября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"Утвердить:
1) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по клинико-затратным группам согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по клинико-затратным группам с учетом уровня сложности пролеченного случая по акушерско-гинекологическому профилю согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по клинико-затратным группам с учетом уровня сложности пролеченного случая по неонатологическому профилю согласно приложению 3 к настоящему приказу;

4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес Ақы төлеу стационарлық көмек нысанында мамандандырылған медициналық көмек көрсететін республикалық медициналық ұйымдарға орташа есептік құны бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес Ақы төлеу стационарлық көмек нысанында мамандандырылған медициналық көмек көрсететін республикалық медициналық ұйымдарға бір төсек күн үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес Ақы төлеу онкологиялық аурулармен ауыратын балаларды емдеу үшін медициналық-экономикалық тарифтер бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес Амбулаториялық-емханалық көмек көрсету кезінде кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес Ақы төлеу онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсететін облыстық, өңірлік, қалалық онкологиялық ұйымдар және көпбейінді клиникалардың онкологиялық бөлімшелері үшін лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктері бар науқастарды қоспағанда, онкологиялық науқастардың электрондық тіркелімінде тіркелген айына бір онкологиялық науқасқа жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге кешенді тариф;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес Ақы төлеу қан компоненттеріне зерттеулер жүргізуге және тіндерді иммунологиялық типтеу саласындағы қызметтер (HLA-зерттеулер), қан қызметіндегі референс-зерттеулер, плаценталық қаннан гемопоэздік дің жасушаларын бөлу және донорлық қан компомоненттерін өндіру бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер;

4) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется республиканским медицинским организациям, оказывающим специализированную медицинскую помощь в форме стационарной помощи, за пролеченный случай по расчетной средней стоимости согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется республиканским медицинским организациям, оказывающим специализированную медицинскую помощь в форме стационарной помощи, за один койко-день согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется для лечения детей с онкологическими заболеваниями по медико-экономическим тарифам согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется при оказании амбулаторно-поликлинической помощи по комплексному подушевому нормативу, согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) комплексный тариф на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется на одного онкологического больного в месяц, зарегистрированного в электронном регистре онкологических больных, за исключением больных со злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани для областных, региональных, городских онкологических организаций и онкологических отделений многопрофильных клиник, оказывающих медицинскую помощь онкологическим больным согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется для проведения исследований компонентов крови и услуг в области иммунологического типирования тканей (HLA-исследования), референс-исследований в службе крови, выделения гемопоэтических стволовых клеток из плацентарной крови и для производства компонентов донорской крови согласно приложению 10 к настоящему приказу;

11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес Ақы төлеу жылжымалы медициналық кешендер бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес ақы төлеу Психикалық науқастар тіркелімінде тіркелген, психикалық және мінез-құлық және Наркологиялық науқастар тіркелімінде тіркелген, психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлық бұзылулары бар бір науқасқа айына өңірлер бөлінісінде жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге кешенді тариф;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес Айына АИТВ-инфекциясын жұқтырған және (немесе) жұқтырылған иммун тапшылығы синдромымен ауыратын бір науқасқа, достық кабинетіне жүгінген бір адамға медициналық қызметтерге тарифтер және АИТВ/ЖИТС бойынша адамды тексеру тариф, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге кешенді тариф;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес Ақы төлеу Туберкулезбен ауыратын науқастардың ұлттық тіркелімінде тіркелген бір науқасқа айына өңірлер бөлінісінде жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге кешенді тариф;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес Ақы төлеу белсенді емес қалпына келтіру емі және медициналық оңалтубойынша медициналық көмек көрсететін медициналық ұйымдарға жүзеге асырылатын, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тариф;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жедел медициналық көмек стансасы үшін бір бекітілген адамға жан басына шаққандағы норматив;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес Ақы төлеу паллиативтік көмек бойынша бір төсек-күн үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тариф;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес Ақы төлеу мейіргерлік күтім бойынша бір төсек-күн үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тариф;
19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес Ақы төлеу жедел (шұғыл) медициналық көмек стансаларына бір шақыру үшін тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тариф бекітілсін;

11) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется передвижным медицинским комплексам согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) комплексный тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется на одного больного центров психического здоровья в месяц, зарегистрированного в Регистрах психических и наркологических больных в разрезе регионов согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется на одного ВИЧ-инфицированного и (или) больного синдромом приобретенного иммунодефицита в месяц, на одного обратившегося в дружественный кабинет и тариф на обследование лица по поводу ВИЧ/СПИД согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) комплексный тариф на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется на одного больного туберкулезом в месяц, зарегистрированного в Национальном регистре больных туберкулезом в разрезе регионов согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) тариф на медицинские услуги в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по медицинской реабилитации согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) подушевой норматив скорой помощи и медицинской помощи, связанной с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным автотранспортом, на одного прикрепленного человека для станции скорой медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) тариф на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется для паллиативной помощи за один койко-день согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) тариф на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется для сестринского ухода за один койко-день согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) тариф на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется станциям скорой (экстренной) медицинской помощи за один вызов согласно приложению 19 к настоящему приказу;

20) осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес Ақы төлеу мобильді бригаданың бір баруы үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тариф бекітілсін;
21) осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес Стационарлық көмек көрсететін медициналық ұйымдардың қабылдау бөлімшелеріне арналған клиникалық-шығындық топтар бойынша ақы төлеу жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер бекітілсін.";
22) осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес Ақы төлеуі жаңа COVID-19 коронавирусының пандемиясына байланысты төтенше жағдайда медициналық және медициналық емес ұйымдарға жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық қызметтерге арналған тарифтер бекітілсін.
көрсетілген бұйрыққа 1-22-қосымшалар осы бұйрыққа 1-22-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
23-қосымша алып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды үйлестіру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күнінің ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиниятқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2020 жылғы 1 шілдеден бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы 11 шілдедегі
№ ҚР ДСМ-83/2020 бұйрығына
1 қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 5 қыркүйектегі
№ ҚР ДСМ-10 бұйрығына
1-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ақы төлеуі клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатынмедициналық қызметтерге тарифтер*
№ р/с
АХЖ-9/10 бойынша атауы
АХЖ-9/ 10 коды
№ КШТ
Стационарлық көмек
Стационарды алмастыратын көмек
СК балалар
Тариф балалар, тенге
СК ересек
Тариф ересек, тенге
СК балалар
Тариф балалар, тенге
СК ересек
Тариф ересек, тенге
Терапиялық жағдайлар бойынша КШТ тізбесі
1
Өте қауіпті және ауыр инфекциялар
1
3,9114
483 224,60
3,9114
483 224,60
1,9557
241 612,30
1,9557
241 612,30
2
01 тырысқақ вибрионы тудырған тырысқақ, cholerae биовары

20) тариф на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется за один выезд мобильной бригады паллиативной помощи согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется по клинико-затратным группам для приемных отделений медицинских организаций, оказывающих стационарную помощь согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется медицинским и немедицинским организациям связанной с пандемией коронавируса COVID-19, утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 22 к настоящему приказу."
приложения 1-22 к указанному приказу изложить в редакции согласно приложениям 1-22 к настоящему приказу;
приложения 23 исключить.
2. Департаменту координации обязательного социального медицинского страхования Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Гиният А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 июля 2020 года.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой
Приложение 1 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 11 июля 2020 года
№ ҚР ДСМ-83/2020
Приложение 1
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 сентября 2018 года
№ ҚР ДСМ-10
Тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по клинико-затратным группам*
№ п/п
Наименование по МКБ-9/10
Код МКБ- 9/10
№ КЗГ
Стационарная помощь
Стационарозамещающая помощь
ВК дет
Тариф дет, тенге
ВК взр
Тариф взр, тенге
ВК дет
Тариф дет, тенге
ВК взр
Тариф взр, тенге
Перечень КЗГ терапевтических случаев лечения
1
Особо опасные и тяжелые инфекции
1
3,9114
483 224,60
3,9114
483 224,60
1,9557
241 612,30
1,9557
241 612,30
2
Холера, вызванная холерным вибрионом 01, биовар cholerae (холера)

стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф КШТ әрбір түрінің шығын сыйымдылығы коэффициенттерін, 123 542,62 теңгені құрайтын базалық мөлшерлемені және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 801 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5946 болып тіркелген), Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйісінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес келесі түзету коэффициенттерін ескере отырып:
Осы Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйісінде шығындарды өтеу клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын медициналық көмек нысандары бойынша мамандандырылған медициналық көмек көрсету кезінде медициналық қызметтерге КШТ бойынша тарифтерге ауыл аумағының коэффициенттері – 1,1298;
Осы КШТ бойынша тарифтерінің 1-қосымшасына сәйкес жылу беру маусымының ұзақтығы коэффициенттері;
Осы КШТ бойынша тарифтерінің 2-қосымшасына сәйкес экологиялық коэффициенттері;
Осы КШТ бойынша тарифтерінің 3-қосымшасына сәйкес, Халықаралық бірлескен комиссияның стандарттары бойынша (JCI, АҚШ) аккредиттеуден өткені туралы куәлігі бар медициналық ұйымдарға арналған тарифі;
Осы КШТ бойынша тарифтерге онкологиялық аурулар және жіті инсульт, травматология және жіті миокард инфарктісіне медициналық көмек көрсету, босандыру мен балалар қызметтері бойынша ықпалдастырылған моделін енгізуіна 4 қосымшаға сәйкес тариф;
Үйдегі стационар жағдайында стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсету кезінде бір емделген жағдай үшін КШТ бойынша тариф стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтің 1/6 мөлшерінде айқындалады;
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде шығындарды қосымша өтей отырып клиникалық-шығындық топтар бойынша ақы төлеуге жататын АХЖ-10 диагноздары және АХЖ-9 операциялар мен манипуляциялар тізбесі осы КШТ бойынша тарифтерге 5 қосымшаға сәйкес;
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде нақты жұмсалған шығыстар бойынша ақы төлеуге жататын АХЖ-9 операциялар мен манипуляциялар тізбесі осы КШТ бойынша тарифтерге 6 қосымшаға сәйкес;
Осы КШТ бойынша Тарифтердің 7 қосымшасына сәйкес Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті.
Қысқартулардың анықтамасы:
КШТ – клиникалық-шығындық топ;
СК бала – балаларға арналған салмақтық коэффициент;
СК ересек – ересектерге арналған салмақтық коэффициент;

при оказании стационарной медицинской помощи тариф за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициентов затратоемкости каждого вида КЗГ, базовой ставки, которая составляет 123 542,62 тенге и следующих поправочных коэффициентов согласно Методике формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденной приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года №801 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5946):
Коэффициент сельской территории к настоящим Тарифам по КЗГ на медицинские услуги при оказании специализированной медицинской помощи по формам стационарная и (или) стационарозамещающая медицинская помощь, возмещение затрат на которые осуществляется по клинико-затратным группам в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования – 1,1298;
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Тариф для медицинских организаций, имеющих свидетельство о прохождении аккредитации по стандартам Международной объединенной комиссии (JCI, США) согласно приложению 3 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Тарифы для внедрения интегрированной модели по службам родовспоможения и детства, оказания медицинской помощи при остром инфаркте миокарда и травмах, управлению острыми инсультами и онкологическими заболеваниями согласно приложению 4 к настоящим Тарифам по КЗГ.
при оказании стационарозамещающей медицинской помощи в условиях стационара на дому тариф за один пролеченный случай по КЗГ составляет 1/6 от стоимости КЗГ от тарифа за один пролеченный случай по КЗГ при оказании стационарной медицинской помощи.
Перечень диагнозов по МКБ-10 и операций и манипуляций по МКБ-9, подлежащих оплате по клинико-затратным группам с дополнительным возмещением затрат в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования согласно приложению 5 к настоящим Тарифам по КЗГ.
Перечень операций и манипуляций по МКБ-9, подлежащих оплате за фактически понесенные расходы в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования согласно приложению 6 к настоящим Тарифам по КЗГ.
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай согласно приложению 7 к настоящим Тарифам по КЗГ.
Расшифровка аббревиатур:
КЗГ – клинико-затратная группа;
ВК дет – детский весовой коэффициент;
ВК взр – взрослый весовой коэффициент;

АХЖ-9– 9 қайта қараудың денсаулыққа байланысты аурулар мен сыркаттардың халықаралық статистикалық жіктемесі;
АХЖ-10– 10 қайта қараудың денсаулыққа байланысты аурулар мен сыркаттардың халықаралық статистикалық жіктемесі;
† – негізгі соңғы диагноз;
* – анықтайтын соңғы диагноз.
Ақы төлеу клиникалық-
шығындық топтар бойынша
жүзеге асырылатын, тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде
және міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық
қызметтерге тарифтерге
1 қосымша
Жылу беру маусымының ұзақтығының коэффициенттері
Өңірдің коды
Облысы
Жылу беру маусымы ұзақтығының коэффициенті
1
11
Ақмола облысы

МКБ 9 – международная статистическая классификация болезней и проблем, связанных со здоровьем 9 пересмотра;
МКБ 10 – международная статистическая классификация болезней и проблем, связанных со здоровьем 10 пересмотра;
† – основной заключительный диагноз;
* – уточняющий заключительный диагноз.
Приложение 1
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико-затратным группам
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона
Код региона
Область
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона
1
11
Акмолинская область

B09.767.016
Перифериялық қан лимфоциттерінің (1 зонд) ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) молекулярлық-цитогенетикалық зерттеуін жүргізу
41
B09.769.016
ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) цитологиялық препараттардың, гистологиялық қималардың молекулярлық-цитогенетикалық зерттеуін жүргізу (1зонд)
42
B09.800.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен 2 класстық қанның HLA-типтендіруін жүргізу
43
B09.799.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен 1 класстық қанның HLA-типтендіруін жүргізу
44
D92.320.024
Қашықтықтан сәулелік терапия
45
D92.320.025
Қашықтықтан сәулелік терапия, РОД Гр
46
D92.201.029
Жолақішілік гамматерапия (жатыр мойыны және тоқ ішек обыры кезінде), РОД 5Гр
47
D92.060.023
Сәуле алдыңғы топометриялық дайындау-центрация
48
B06.660.011
1-4 маркерлерді қолданып, иммуногистохимиялық әдіспен қатерлі ісіктердің блок-препараттарын зерттеу
49
B06.670.011
Қатерлі ісік тінінің блок-препаратын 5-10 маркерлерін қолдана отырып, иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу
50
B06.671.011
Қатерлі ісік тінінің блок-препаратын10-нан көпмаркерлерді қолдана отырып, иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу
51
B06.667.011
Иммуногистохимиялық әдіспен орнын басушы терапияғаісік жасушаларының сезімталдығын зерттеу
52
B06.668.011
Иммуногистохимиялық әдіспен химиялық препараттарға ісік жасушаларының сезімталдығын зерттеу
53
B06.669.011
лимфопролиферативті ауруға иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу (стандарт-панель)
54
B06.673.011
лимфопролиферативті ауруға иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу (кеңейтілген-панель)
55
C04.010.009
Мидың перфузиялық статистикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы (3 кескінде)
56
C04.011.009
Мидың перфузиялық динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
57
C04.001.009
Миокардттың статистикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы (3 кескінде)
58
C04.002.009
Скелеттің статистикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы (1 кескінде)
59
C04.003.009
Скелеттің динамикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы (1 кескінде)
60
C04.004.009
Скелеттің статистикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы - одан кейінгі әрбір кескін
61
C04.013.009
Гепатобилиярлы жүйенің динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
62
C04.014.009
Бүйректі динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
63
C04.006.009
Қалқанша безінің статистикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
64
C04.012.009
Жүректің динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
65

B09.767.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) лимфоцитов периферической крови (1 зонд)
41
B09.769.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) цитологических препаратов, гистологических срезов (1 зонд)
42
B09.800.017
Проведение HLA-типирования крови 2 класса молекулярно-генетический методом
43
B09.799.017
Проведение HLA-типирования крови 1 класса молекулярно-генетический методом
44
D92.320.024
Дистанционная лучевая терапия
45
D92.320.025
Дистанционная лучевая терапия, РОД Гр
46
D92.201.029
Внутриполостная гамматерапия (при раке шейки матки и прямой кишки), РОД 5Гр
47
D92.060.023
Предлучевая топометрическая подготовка - центрация
48
B06.660.011
Исследование блок-препарата опухолевой ткани иммуногистохимическим методом с использованием 1-4 маркеров
49
B06.670.011
Исследование блок-препарата опухолевой ткани иммуногистохимическим методом с использованием 5-10 маркеров
50
B06.671.011
Исследование блок-препарата опухолевой ткани иммуногистохимическим методом с использованием более 10 маркеров
51
B06.667.011
Исследование чувствительности опухолевых клеток к заместительной терапии иммуногистохимическим методом
52
B06.668.011
Исследование чувствительности опухолевых клеток к химиопрепаратам иммуногистохимическим методом
53
B06.669.011
Исследование на лимфопролиферативные заболевания иммуногистохимическим методом (стандарт-панель)
54
B06.673.011
Исследование лимфопролиферативных заболеваний иммуногистохимическим методом (расширенная панель)
55
C04.010.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография перфузионная статическая головного мозга (3 проекции)
56
C04.011.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография перфузионная динамическая головного мозга
57
C04.001.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография статическая миокарда (3 проекции)
58
C04.002.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография статическая скелета (1 проекция)
59
C04.003.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография динамическая скелета (1 проекция)
60
C04.004.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография статическая скелета - каждая последующая проекция
61
C04.013.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография (сцинтиграфия динамическая гепатобилиарной системы)
62
C04.014.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография (сцинтиграфия динамическая почек)
63
C04.006.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография статическая щитовидной железы
64
C04.012.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография (сцинтиграфия динамическая сердца)
65

41.94
Көкбауыр трансплантациясы
15
78.05
Жамбас сүйегінің трансплантациясы
16
78.07
Үлкен және кіші жіліншік сүйегінің трансплантациясы
Ескертпе:
Республикалық күрделі акушерлік орталығында емдеуге жатқызылған күрделі жағдайдағы әйелдерге босанғаннан кейін 42 тәулік ішінде мамандандырылған және жоғары технологиялық көмек көрсету үшін ақы төлеу нақты шығындар бойынша жүзеге асырылады.
Ақы төлеу клиникалық-
шығындық топтар бойынша
жүзеге асырылатын, тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде
және міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық
қызметтерге тарифтерге
7 қосымша
Байқоңыр қаласы, Төретам және Ақай ауылдарында тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызмет көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті
Медициналық ұйымның атауы
Түзету коэффициенті
1
Қызылорда облысының Денсаулық сақтау басқармасының "Байқоңыр қаласының көп бейінді ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық меммекеттік кәсіпорны

41.94
Трансплантация селезенки
15
78.05
Трансплантация бедренной кости
16
78.07
Трансплантация большеберцовой и малоберцовой кости
Примечание:
Оплата за оказание специализированной и высокотехнологичной медицинской помощи женщинам в критическом состоянии в течение 42 дней после родов/абортов, госпитализированные в Республиканский центр критического акушерства, осуществляется по фактическим затратам.
Приложение 7
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико-затратным группам
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай
Наименование медицинской организации
Поправочный коэффициент
1
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многопрофильная больница города Байконыр" управления здравоохранения Кызылординской области

1,0286
Босанғаннан немесе түсіктен кейін қиындығы айтарлықтай диагноздармен және/немесе оталармен ауруханаға жатқызу
127 075,94
63 537,97
95 306,96
18
O302
0,8430
Босанғаннан немесе түсіктен кейін қиындығы мардымсыз диагноздармен ауруханаға жатқызу
104 146,43
52 073,22
*Стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын көмек нысандары бойынша мамандандырылған медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілері үшін акушерлік-гинекологиялық бейін бойынша емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып клиникалық-шығындық топтар бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф (бұдан әрі –емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып КШТ бойынша тариф) айқындалады:

1,0286
Госпитализация после родов или аборта, со значительными по тяжести диагнозами и/или операциями
127 075,94
63 537,97
95 306,96
18
O302
0,8430
Госпитализация после родов или аборта, с незначительными по тяжести диагнозами
104 146,43
52 073,22
Примечание:
*Тариф за один пролеченный случай по клинико-затратным группам с учетом уровня сложности пролеченного случая по акушерско-гинекологическому профилю (далее – Тарифы по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая) для субъектов здравоохранения, оказывающих специализированную медицинскую помощь по формам стационарная и (или) стационарозамещающая помощь определяется:

Стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф КШТ әрбір түрінің шығын сыйымдылығы коэффициенттерін, 123 542,62 теңгені құрайтын базалық мөлшерлемені және Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 801 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5946 болып тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйісінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып:
Стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын медициналық көмек нысандары бойынша мамандандырылған медициналық көмек көрсету кезінде емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып медициналық қызметтерге КШТ бойынша тарифтерге ауыл аумағының коэффициенті – 1,1298;
Осы КШТ бойынша тарифтерге 1-қосымшаға сәйкес жылу беру маусымының ұзақтығы коэффициенті;
Осы КШТ бойынша тарифтерге 2-қосымшаға сәйкес экологиялық коэффициент;
Осы КШТ бойынша тарифтерге 3-қосымшаға сәйкес емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып Халықаралық біріккен комиссияның (JCI, АҚШ) стандарттары бойынша аккредиттеуден өткені туралы куәлігі бар медициналық ұйымдар үшін тариф;
Осы КШТ бойынша тарифтерге 4-қосымшаға сәйкес емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып босандыру мен балалар қызметтері бойынша ықпалдастырылған моделін енгізуге, жіті миокард инфарктісі мен жарақаттар кезінде медициналық көмек көрсетуге және жіті инсульт пен онкологиялық ауруларды басқаруға арналған коэффициент;
Үйдегі стационар жағдайында стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсету кезінде бір емделген жағдай үшін КШТ бойынша тариф стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтің 1/6 мөлшерінде айқындалады;
Емделген жағдайдың емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып осы КШТ бойынша тарифтерге 5-қосымшаға сәйкес Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті.
Акушерлік-гинекологиялық бейін бойынша емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып КШТ қалыптастыру үшін АХЖ-10 диагноздар және АХЖ-9 бойынша операциялар мен манипуляциялар тізбелері осы КШТ бойынша тарифтерге 6-16 қосымшаларға сәйкес емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып.
Қысқартулардың анықтамасы:
КШТ – клиникалық-шығындық топ;
СК - салмақ коэффициенті;

При оказании стационарной медицинской помощи тариф за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициентов затратоемкости каждого вида КЗГ, базовой ставки, которая составляет 123 542,62 тенге и следующих поправочных коэффициентов согласно Методике формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденной приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года №801 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5946):
Коэффициент сельской территории к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая на медицинские услуги при оказании специализированной медицинской помощи по формам стационарная и (или) стационарозамещающая медицинская помощь – 1,1298;
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая;
Тариф для медицинских организаций, имеющих свидетельство о прохождении аккредитации по стандартам Международной объединенной комиссии (JCI, США) согласно приложению 3 к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая;
Тарифы для внедрения интегрированной модели по службам родовспоможения и детства, оказания медицинской помощи при остром инфаркте миокарда и травмах, управлению острыми инсультами и онкологическими заболеваниями согласно приложению 4 к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая.
При оказании стационарозамещающей медицинской помощи в условиях стационара на дому тариф за один пролеченный случай по КЗГ составляет 1/6 от стоимости КЗГ от тарифа за один пролеченный случай по КЗГ при оказании стационарной медицинской помощи.
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай согласно приложению 5 к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая.
Перечни диагнозов по МКБ-10 и операций и манипуляций по МКБ-9 для формирования КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая по акушерско-гинекологическому профилю согласно приложениям 6-16 к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая.
Расшифровка аббревиатур:
КЗГ – клинико-затратная группа;
ВК – весовой коэффициент;

1,0021
5
"Акушерия, гинекология және перинатология ғылыми орталығы" АҚ
1,0122
6
"Кардиология және ішкі аурулар ғылыми зерттеу институты" АҚ
1,0051
Ақы төлеу акушерлік-
гинекологиялық бейін бойынша
емделіп шығу жағдайының
күрделілігін ескере отырып,
клиникалық-шығындық топтар
бойынша жүзеге асырылатын,
тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
медициналық қызметтерге
тарифтер
5 -қосымша
Байқоңыр қаласы, Төретам және Ақай ауылдарында тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызмет көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті
Медициналық ұйымның атауы
Түзету коэффициенті
1
Қызылорда облысының Денсаулық сақтау басқармасының "Байқоңыр қаласының көп бейінді ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық меммекеттік кәсіпорны
1,0121
Ақы төлеу акушерлік-
гинекологиялық бейін бойынша
емделіп шығу жағдайының
күрделілігін ескере отырып,
клиникалық-шығындық топтар
бойынша жүзеге асырылатын,
тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
медициналық қызметтерге
тарифтер
6-қосымша
Клиникалық-шығындық топтарды қалыптастыруға қатысатын және негізгі диагноздар болатын АХЖ-10 бойынша кодтар тізбесі
КШТ коды
АХЖ10 коды
Атауы
1
O001
Қиындығы айтарлықтай оталармен Кесар тілігі
2
O001
O10.0
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар эссенциалды гипертензия
3
O001
O10.1
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар жүректік-тамырлық гипертензия
4
O001
O10.2
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар бүйректік гипертензия
5
O001
O10.3
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар жүректік-тамырлық және бүйректік гипертензия
6
O001
O10.4
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар салдарлық гипертензия
7
O001
O10.9
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар анықталмаған гипертензия
8
O001
O11
Қосылған протеинурия қабаттасқан бұрыннан бар гипертензия
9
O001
O13
Маңызды емес протеинуриялы жүктілік тудырған гипертензия
10
O001
O14.0
Орта дәрежелі преэклампсия (бүйрек дерті)
11
O001
O14.1
Ауыр преэклампсия
12
O001
O14.2
HELLP синдромы
13
O001
O15.0
Жүктілік кезіндегі жүктілік талмасы
14
O001
O15.1
Босану үстіндегі жүктілік талмасы
15
O001
O15.2
Босанудан кейінгі кезеңдегі жүктілік талмасы
16
O001
O15.9
Уақыты бойынша анықталмаған жүктілік талмасы эклампсия ЖА
17
O001
O24.0
Бұрыннан бар инсулин тәуелді қантты диабет
18
O001

1,0021
5
Акционерное общество "Научный центр акушерства гинекологии и перинатологии"
1,0122
6
Акционерное общество "Научно-исследовательский институт кардиологии и внутренних болезней"
1,0051
Приложение 5
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико-затратным группам
с учетом уровня сложности
пролеченного случая по
акушерско-гинекологическому
профилю
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай
Наименование медицинской организации
Поправочный коэффициент
1
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многопрофильная больница города Байконыр" управления здравоохранения Кызылординской области
1,0121
Приложение 6
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико-затратным группам
с учетом уровня сложности
пролеченного случая по
акушерско-гинекологическому
профилю
Перечень кодов по МКБ-10, которые являются основными диагнозами и участвуют в формировании клинико-затратных групп
Код КЗГ
Код МКБ10
Наименование
1
2
3
4
1
O001
Кесарево сечение, со значительными по тяжести операциями
2
O001
O10.0
Существовавшая ранее эссенциальная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
3
O001
O10.1
Существовавшая ранее кардиоваскулярная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
4
O001
O10.2
Существовавшая ранее почечная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
5
O001
O10.3
Существовавшая ранее кардиоваскулярная и почечная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
6
O001
O10.4
Существовавшая ранее вторичная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
7
O001
O10.9
Существовавшая ранее гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период, неуточненная
8
O001
O11
Существовавшая ранее гипертензия с присоединившейся протеинурией
9
O001
O13
Вызванная беременностью гипертензия без значительной протеинурии
10
O001
O14.0
Преэклампсия [нефропатия] средней тяжести
11
O001
O14.1
Тяжелая преэклампсия
12
O001
O14.2
HELLP-синдром
13
O001
O15.0
Эклампсия во время беременности
14
O001
O15.1
Эклампсия в родах
15
O001
O15.2
Эклампсия в послеродовом периоде
16
O001
O15.9
Эклампсия неуточненная по срокам
17
O001
O24.0
Существовавший ранее сахарный диабет инсулинзависимый
18
O001

O24.1
Бұрыннан бар инсулин тәуелсіз қантты диабет
19
O001
O24.2
Тамақтанудың жеткіліксіздігімен байланысты бұрыннан бар қантты диабет
20
O001
O24.4
Жүктілік кезінде пайда болған қанттыдиабет
21
O001
O26.2
Жүктілікті үйреншікті, соңына дейін жеткізбейтін әйелге медициналық көмек
22
O001
O26.4
Жүктілер герпесі
23
O001
O26.5
Анадағы гипотензивтік синдром
24
O001
O26.6
Жүктілік, босану мен босанудан кейінгі кезеңде бауырдың зақымдануы
25
O001
O26.61
Жүктілік, босану мен босанудан кейінгі кезеңде бауырдың өткір майлы дистрофиясы
26
O001
O26.7
Жүктілік, босану мен босанудан кейінгі кезеңдерде қасаға буындасуының шала таюы
27
O001
O30.0
Егіз балаға жүкті болу
28
O001
O30.1
Үш балаға жүкті болу
29
O001
O30.2
Төрт балаға жүкті болу
30
O001
O30.8
Көп ұрықты жүктіліктің басқа формалары
31
O001
O31.1
Бір немесе бірден артық ұрықты түсік жасағаннан кейін жалғасқан жүктілік
32
O001
O31.2
Бір немесе бірден артық ұрықтың жатырдағы өлуінен кейін жалғасқан жүктілік
33
O001
O32.0
Медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрық орналасуының тұрақсыздығы
34
O001
O32.1
Медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың бөксесімен келуі
35
O001
O32.2
Медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың көлденең немесе қиғаш орналасуы
36
O001
O32.3
Медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың бетімен, маңдайымен немесе иегінің астымен келуі
37
O001
O32.4
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жүктіліктің соңында ұрық басының жоғары тұруы ұрық басының кіргізілмеуі
38
O001
O32.5
Медициналық көмек көрсетуді талап ететін бір немесе бірнеше ұрық дұрыс келмеген көп ұрықты жүктілік
39
O001
O32.6
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың құрама келуі
40
O001
O32.8
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың дұрыс келмеуінің басқа формалары
41
O001
O33.0
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын жамбас астауы сүйектерінің пішінінің өзгеруі
42
O001
O33.1
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын біркелкі тарылған жамбас
43
O001
O33.2
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын жамбас астауы кіре берісінің тарылуы
44
O001
O33.3
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын жамбас астауы шыға берісінің тарылуы
45
O001
O33.4
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, ана мен ұрық жағынан аралас диспропорция
46
O001
O33.5
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын ұрық өлшемдерінің үлкендігі
47
O001
O33.6
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын ұрық сумиы
48
O001

O24.1
Существовавший ранее сахарный диабет инсулиннезависимый
19
O001
O24.2
Существовавший ранее сахарный диабет, связанный с недостаточностью питания
20
O001
O24.4
Сахарный диабет, развившийся во время беременности
21
O001
O26.2
Медицинская помощь женщине с привычным невынашиванием беременности
22
O001
O26.4
Герпес беременных
23
O001
O26.5
Гипотензивный синдром у матери
24
O001
O26.6
Поражения печени во время беременности, родов и в послеродовом периоде
25
O001
O26.61
Острая жировая дистрофия печени во время беременности, родов и в послеродовом периоде
26
O001
O26.7
Подвывих лонного сочленения во время беременности, родов и в послеродовом периоде
27
O001
O30.0
Беременность двойней
28
O001
O30.1
Беременность тройней
29
O001
O30.2
Беременность четырьмя плодами
30
O001
O30.8
Другие формы многоплодной беременности
31
O001
O31.1
Продолжающаяся беременность после аборта одного или более чем одного плода
32
O001
O31.2
Продолжающаяся беременность после внутриутробной гибели одного или более чем одного плода
33
O001
O32.0
Неустойчивое положение плода, требующее предоставления медицинской помощи матери
34
O001
O32.1
Ягодичное предлежание плода, требующее предоставления медицинской помощи матери
35
O001
O32.2
Поперечное или косое положение плода, требующее предоставления медицинской помощи матери
36
O001
O32.3
Лицевое, лобное или подбородочное предлежание плода, требующее предоставления медицинской помощи матери
37
O001
O32.4
Высокое стояние головки к концу беременности, требующее предоставления медицинской помощи матери
38
O001
O32.5
Многоплодная беременность с неправильным предлежанием одного или нескольких плодов, требующая предоставления медицинской помощи матери
39
O001
O32.6
Комбинированное предлежание плода, требующее предоставления медицинской помощи матери
40
O001
O32.8
Другие формы неправильного предлежания плода, требующее предоставления медицинской помощи матери
41
O001
O33.0
Деформация костей таза, приводящая к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
42
O001
O33.1
Равномерно суженный таз, приводящий к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
43
O001
O33.2
Сужение входа таза, приводящее к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
44
O001
O33.3
Сужение выхода таза, приводящее к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
45
O001
O33.4
Диспропорция смешанного материнского и плодного происхождения, требующая предоставления медицинской помощи матери
46
O001
O33.5
Крупные размеры плода, приводящие к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
47
O001
O33.6
Гидроцефалия плода, приводящая к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
48
O001

O33.7
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын ұрықтың басқа ауытқулары
49
O001
O33.8
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын басқа себептердің салдарлары
50
O001
O34.0
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жатырдың туа біткен ауытқулары
51
O001
O34.1
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жатыр денесінің ісігі
52
O001
O34.2
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін операциядан кейінгі жатыр тыртығы
53
O001
O34.3
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жатыр мойнағы қылтасы-мойын жеткіліксіздігі
54
O001
O34.4
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жатыр мойнының басқа ауытқулары
55
O001
O34.5
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жүкті жатырдың басқа ауытқулары
56
O001
O34.6
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін қынап ауытқулары
57
O001
O34.7
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін сарпай мен шаттың ауытқулары
58
O001
O34.8
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жамбас астауы ағзаларының анықталған басқа ауытқулары
59
O001
O35.7
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін басқа медициналық ем шаралар нәтижесінде ұрықтың (болжанған) зақымдануы
60
O001
O36.3
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың құрсақтық гипоксиясының белгілері
61
O001
O36.4
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың құрсақ ішінде өлуі
62
O001
O36.5
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрық өсуінің жеткіліксіздігі
63
O001
O36.7
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін құрсақтық жүктілік барысында өмірге бейім ұрық
64
O001
O40
Қағанақ суының көптігі
65
O001
O41.0
Қағанақ суының өте аздығы
66
O001
O41.1
Қағанақ қуыстары мен ұрық қабықтарының жұқпасы
67
O001
O42.0
Ұрық қабықтарының мерзімінен бұрын жыртылуы, босанудың басталуы келесі 24сағат ішінде
68
O001
O42.1
Ұрық қабықтарының мерзімінен бұрын жыртылуы, босанудың басталуы 24 сағаттық сусыз кезеңнен кейін
69
O001
O42.2
Жүргізілген емдеуге байланысты ұрық қабықтарының мерзімінен бұрын жыртылуы, босанудың кешігуі
70
O001
O43.0
Бала жолдасы трансфузиясы синдромы
71
O001
O43.2
Бала жолдасының ауыр өсімі
72
O001
O43.8
Бала жолдасының басқа ауытқулары
73
O001
O44.0
Қан кетуінсіз деп анықталған бала жолдасының алда жатуы
74
O001
O44.1
Қан кетуі қабаттасқан бала жолдасының алда жатуы
75
O001
O45.0
Қан ұйығыштығының бұзылуы қабаттасқан бала жолдасының мерзімінен бұрын ажырауы
76
O001
O45.8
Бала жолдасының мерзімінен бұрын басқа ажырауы
77
O001
O45.9
Бала жолдасының мерзімінен бұрын анықталмаған
78
O001
O46.0
Қан ұйығыштығының бұзылуы қабаттасқан босануға дейінгі қан кету
79
O001
O46.8
Босануға дейінгі басқа қан кету
80
O001

O33.7
Другие аномалии плода, приводящие к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
49
O001
O33.8
Диспропорция вследствие других причин, требующая предоставления медицинской помощи матери
50
O001
O34.0
Врожденные аномалии матки, требующие предоставления медицинской помощи матери
51
O001
O34.1
Опухоль тела матки, требующая предоставления медицинской помощи матери
52
O001
O34.2
Послеоперационный рубец матки, требующий предоставления медицинской помощи матери
53
O001
O34.3
Истмико-цервикальная недостаточность, требующая предоставления медицинской помощи матери
54
O001
O34.4
Другие аномалии шейки матки, требующие предоставления медицинской помощи матери
55
O001
O34.5
Другие аномалии беременной матки, требующие предоставления медицинской помощи матери
56
O001
O34.6
Аномалии влагалища, требующие предоставления медицинской помощи матери
57
O001
O34.7
Аномалии вульвы и промежности, требующие предоставления медицинской помощи матери
58
O001
O34.8
Другие уточненные аномалии тазовых органов, требующие предоставления медицинской помощи матери
59
O001
O35.7
Поражение плода (предполагаемое) в результате других медицинских процедур, требующее предоставления медицинской помощи матери
60
O001
O36.3
Признаки внутриутробной гипоксии плода, требующие предоставления медицинской помощи матери
61
O001
O36.4
Внутриутробная гибель плода, требующая предоставления медицинской помощи матери
62
O001
O36.5
Недостаточный рост плода, требующий предоставления медицинской помощи матери
63
O001
O36.7
Жизнеспособный плод при абдоминальной беременности, требующей предоставления медицинской помощи матери
64
O001
O40
Многоводие
65
O001
O41.0
Олигогидрамнион
66
O001
O41.1
Инфекция амниотической полости и плодных оболочек
67
O001
O42.0
Преждевременный разрыв плодных оболочек, начало родов в последующие 24 ч
68
O001
O42.1
Преждевременный разрыв плодных оболочек, начало родов после 24-часового безводного периода
69
O001
O42.2
Преждевременный разрыв плодных оболочек, задержка родов, связанная с проводимой терапией
70
O001
O43.0
Синдромы плацентарной трансфузии
71
O001
O43.2
Приращение плаценты
72
O001
O43.8
Другие плацентарные нарушения
73
O001
O44.0
Предлежание плаценты, уточненное как без кровотечения
74
O001
O44.1
Предлежание плаценты с кровотечением
75
O001
O45.0
Преждевременная отслойка плаценты с нарушением свертываемости крови
76
O001
O45.8
Другая преждевременная отслойка плаценты
77
O001
O45.9
Преждевременная отслойка плаценты неуточненная
78
O001
O46.0
Дородовое кровотечение с нарушением свертываемости
79
O001
O46.8
Другое дородовое кровотечение
80
O001

O46.9
Босануға дейінгі анықталмаған қан кету
81
O001
O60.1
Мезгілінен ерте босанумен мезгілінен ерте толғақ
82
O001
O60.2
Уақытылы босанумен мезгілінен ерте толғақ
83
O001
O61.0
Босануды дәрі-дәрмектік ширықтырудың сәтсіз әрекеті
84
O001
O61.1
Босануды аспаптық әдістермен ширықтырудың сәтсіз әрекеті
85
O001
O62.2
Босану әрекеті әлсіздігінің басқа түрлері
86
O001
O62.3
Қарқынды босану
87
O001
O63.0
Босанудың бірінші кезеңінің ұзаққа созылуы
88
O001
O63.1
Босанудың екінші кезеңінің ұзаққа созылуы
89
O001
O63.2
Егіздердің, үш егіздің және т.б. екінші ұрығының туылуының кешігуі
90
O001
O63.9
Анықталмаған ұзаққа созылған босанулар
91
O001
O64.0
Ұрық басының толық бұрылмауы салдарынан қиындаған босанулар
92
O001
O64.1
Нәрестенің бөксесімен келуі салдарынан қиындаған босанулар
93
O001
O64.2
Нәрестенің бетімен келуі салдарынан қиындаған босанулар
94
O001
O64.3
Нәрестенің маңдайымен келуі салдарынан қиындаған босанулар
95
O001
O64.4
Нәрестенің иығымен келуі салдарынан қиындаған босанулар Бала қолының шығып кетуі
96
O001
O64.5
Нәрестенің қосарласқан келуі салдарынан қиындаған босанулар
97
O001
O64.8
Ұрықтың басқа дұрыс орналаспауы немесе алда жатуы салдарынан қиындаған босанулар
98
O001
O65.0
Жамбас пішінінің өзгеруі салдарынан қиындаған босанулар
99
O001
O65.1
Біркелкі тарылған жамбас салдарынан қиындаған босанулар
100
O001
O65.2
Жамбас астауына кіреберісі тарылуы салдарынан қиындаған босанулар
101
O001
O65.3
Жамбас астауының шығаберіс тесігі мен орта диаметрінің тарылуы салдарынан қиындаған босанулар
102
O001
O65.4
Жамбас пен ұрық өлшемдерінің сәйкес келмеуі салдарынан анықталмаған қиындаған босанулар
103
O001
O65.5
Анасының жамбас астауы ағзаларының ауытқулары салдарынан қиындаған босанулар
104
O001
O65.8
Ана жамбасының басқа ауытқулары салдарынан қиындаған босанулар
105
O001
O66.0
Нәрестенің иығымен келуі салдарынан қиындаған босанулар (дистоция)
106
O001
O66.1
Егіздердің ілінісіп-кептелуі (коллизия) салдарынан қиындаған босанулар
107
O001
O66.2
Әдеттен тыс ірі ұрық салдарынан қиындаған босанулар
108
O001
O66.3
Ұрықтың басқа ауытқулары салдарынан қиындаған босанулар
109
O001
O66.4
Босануды шақыртудың анықталмаған сәтсіз әрекеті
110
O001
O66.5
Вакуум-экстракторды қолдану мен қышқаш салудың анықталмаған сәтсіз әрекеті
111
O001
O66.8
Қиындаған босанулардың анықталған басқа түрлері
112
O001
O67.0
Босану үстінде қан ұйығыштығының бұзылуы қабаттасқан қан Кетуі
113
O001
O67.8
Босану үстіндегі басқа да қан кетулер
114
O001
O68.0
Ұрық жүрегінің жиырылуы жиілігінің өзгеруімен асқынған босанулар
115
O001
O68.1
Қағанақ сұйықтығына тоңғақтың шығуымен асқынған босанулар
116
O001
O68.2
Ұрық жүрегінің жиырылуы жиілігінің өзгеруімен, тоңғақтың қағанақ сұйықтығына шығуымен асқынған босанулар

O46.9
Дородовое кровотечение неуточненное
81
O001
O60.1
Преждевременные роды в сроке от 22 до 33 недель
82
O001
O60.2
Преждевременные роды в сроке от 34 до 37 недель
83
O001
O61.0
Неудачная попытка стимуляции родов медикаментозными средствами
84
O001
O61.1
Неудачная попытка стимуляции родов инструментальными методами
85
O001
O62.2
Другие виды слабости родовой деятельности
86
O001
O62.3
Стремительные роды
87
O001
O63.0
Затянувшийся первый период родов
88
O001
O63.1
Затянувшийся второй период родов
89
O001
O63.2
Задержка рождения второго плода из двойни, тройни и т. д.
90
O001
O63.9
Затяжные роды неуточненные
91
O001
O64.0
Затрудненные роды вследствие неполного поворота головки плода
92
O001
O64.1
Затрудненные роды вследствие ягодичного предлежания
93
O001
O64.2
Затрудненные роды вследствие лицевого предлежания
94
O001
O64.3
Затрудненные роды вследствие лобного предлежания
95
O001
O64.4
Затрудненные роды вследствие предлежания плечика
96
O001
O64.5
Затрудненные роды вследствие комбинированного предлежания
97
O001
O64.8
Затрудненные роды вследствие другого неправильного положения или предлежания плода
98
O001
O65.0
Затрудненные роды вследствие деформации таза
99
O001
O65.1
Затрудненные роды вследствие равномерно суженного таза у матери
100
O001
O65.2
Затрудненные роды вследствие сужения входа таза
101
O001
O65.3
Затрудненные роды вследствие сужения выходного отверстия и среднего диаметра таза у матери
102
O001
O65.4
Затрудненные роды вследствие несоответствия размеров таза и плода неуточненного
103
O001
O65.5
Затрудненные роды вследствие аномалии органов таза у матери
104
O001
O65.8
Затрудненные роды вследствие других аномалий таза у матери
105
O001
O66.0
Затрудненные роды (дистоция) вследствие предлежания плечика
106
O001
O66.1
Затрудненные роды вследствие сцепления [коллизии] близнецов
107
O001
O66.2
Затрудненные роды вследствие необычно крупного плода
108
O001
O66.3
Затрудненные роды вследствие других аномалий плода
109
O001
O66.4
Неудачная попытка вызвать роды неуточненная
110
O001
O66.5
Неудачная попытка применения вакуум-экстрактора и наложения щипцов неуточненная
111
O001
O66.8
Другие уточненные виды затрудненных родов
112
O001
O67.0
Кровотечение во время родов с нарушением свертываемости крови
113
O001
O67.8
Другие кровотечения во время родов
114
O001
O68.0
Роды, осложнившиеся изменением частоты сердечных сокращений плода
115
O001
O68.1
Роды, осложнившиеся выходом мекония в амниотическую жидкость
116
O001
O68.2
Роды, осложнившиеся изменением частоты сердечных сокращений плода с выходом мекония в амниотическую жидкость

117
O001
O68.3
Ұрық күйзелуінің биохимиялық белгілерінің пайда болуымен асқынған босанулар
118
O001
O68.8
Ұрық күйзелуінің басқа белгілерінің пайда болуымен асқынған босанулар
119
O001
O69.0
Кіндікбаудың түсуімен асқынған босанулар
120
O001
O69.1
Кіндікбаудың ұрық мойнын айнала оралып, қысылуымен асқынған босанулар
121
O001
O69.2
Кіндікбаудың шырмалуымен асқынған босанулар
122
O001
O69.3
Кіндікбаудың қысқалығымен асқынған босанулар
123
O001
O69.4
Қан тамырының алдында жатуымен (vasa praevia (ваза превия) асқынған босанулар
124
O001
O69.5
Кіндікбау тамырларының зақымдануымен асқынған босанулар
125
O001
O69.8
Кіндікбаудың басқа патологиялық жағдайларымен асқынған босанулар
126
O001
O70.0
Босандыру процессі үстіндегі шаттың бірінші дәрежелі жыртылуы
127
O001
O70.1
Босандыру процессі үстіндегі шаттың екінші дәрежелі жыртылуы
128
O001
O70.2
Босандыру процессі үстіндегі шаттың үшінші дәрежелі жыртылуы
129
O001
O70.3
Босандыру процессі үстіндегі шаттың төртінші дәрежелі жыртылуы
130
O001
O71.0
Жатырдың босану басталғанға дейін жарылуы
131
O001
O71.1
Жатырдың босану үстінде жарылуы
132
O001
O71.2
Жатырдың босанудан кейінгі айналуы
133
O001
O71.3
Жатыр мойнының акушерлік жыртылуы
134
O001
O71.4
Қынаптың тек жоғарғы бөлігінің акушерлік жыртылуы
135
O001
O71.5
Жамбас ағзаларының басқа акушерлік жарақаттары
136
O001
O71.6
Жамбас буындары мен байламдарының акушерлік жарақаттары
137
O001
O71.7
Жамбастың акушерлік қан гематомасы(ісігі)
138
O001
O71.8
Анықталған акушерлік басқа жарақаттар
139
O001
O72.0
Босанудың үшінші кезеңінде қан кету
140
O001
O72.1
Босанудан кейінгі ерте кезеңдегі басқа қан кетулер
141
O001
O72.2
Босанудан кейінгі кеш немесе салдарлық қан кету
142
O001
O72.3
Босанудан кейінгі
143
O001
O73.0
Бала жолдасының қан кетусіз кідіруі
144
O001
O73.1
Бала жолдасы мен ұрық қабықтары бөліктерінің қан кетусіз кідіруі
145
O001
O74.0
Босану мен босандыру үстінде анестезия жүргізу салдарлы аспирациялық пневмонит
146
O001
O74.1
Босану мен босандыру үстінде анестезия жүргізу салдарлы өкпе тарапының басқа асқынулары
147
O001
O74.2
Босану мен босандыру үстінде анестезия жүргізу салдарлы жүрек тарапының асқынулары
148
O001
O74.3
Босану мен босандыру үстінде анестезия жүргізу салдарлы орталық нерв жүйесі тарапының асқынулары
149
O001
O74.4
Босану мен босандыру үстінде жергілікті анестезияға уыттық реакция
150
O001
O74.5
Босану мен босандыру үстінде жұлындық және эпидуралдық анестезия жүргізуіне байланысты бас аурулары
151
O001
O74.6
Босану мен босандыру үстінде жұлындық және эпидуралдық анестезия жүргізуіне байланысты басқа асқынулар
152
O001
O74.7
Босану мен босандыру үстінде интубациялауға сәтсіз әрекет немесе оның қиындығы

117
O001
O68.3
Роды, осложнившиеся появлением биохимических признаков стресса плода
118
O001
O68.8
Роды, осложнившиеся появлением других признаков стресса плода
119
O001
O69.0
Роды, осложнившиеся выпадением пуповины
120
O001
O69.1
Роды, осложнившиеся обвитием пуповины вокруг шеи со сдавлением
121
O001
O69.2
Роды, осложнившиеся запутыванием пуповины
122
O001
O69.3
Роды, осложнившиеся короткой пуповиной
123
O001
O69.4
Роды, осложнившиеся предлежанием сосуда [vasa praevia]
124
O001
O69.5
Роды, осложнившиеся повреждением сосудов пуповины
125
O001
O69.8
Роды, осложнившиеся другими патологическими состояниями пуповины
126
O001
O70.0
Разрыв промежности первой степени в процессе родоразрешения
127
O001
O70.1
Разрыв промежности второй степени в процессе родоразрешения
128
O001
O70.2
Разрыв промежности третьей степени в процессе родоразрешения
129
O001
O70.3
Разрыв промежности четвертой степени в процессе родоразрешения
130
O001
O71.0
Разрыв матки до начала родов
131
O001
O71.1
Разрыв матки во время родов
132
O001
O71.2
Послеродовой выворот матки
133
O001
O71.3
Акушерский разрыв шейки матки
134
O001
O71.4
Акушерский разрыв только верхнего отдела влагалища
135
O001
O71.5
Другие акушерские травмы тазовых органов (мочевого пузыря, уретры)
136
O001
O71.6
Акушерские травмы тазовых суставов и связок
137
O001
O71.7
Акушерская гематома таза
138
O001
O71.8
Другие уточненные акушерские травмы
139
O001
O72.0
Кровотечение в третьем периоде родов
140
O001
O72.1
Другие кровотечения в раннем послеродовом периоде
141
O001
O72.2
Позднее или вторичное послеродовое кровотечение
142
O001
O72.3
Послеродовая (ой) афибриногенемия (фибринолизис)
143
O001
O73.0
Задержка плаценты без кровотечения (Приращение плаценты)
144
O001
O73.1
Задержка частей плаценты или плодных оболочек без кровотечения
145
O001
O74.0
Аспирационный пневмонит вследствие анестезии во время родов и родоразрешения
146
O001
O74.1
Другие осложнения со стороны легких вследствие анестезии во время родов и родоразрешения
147
O001
O74.2
Осложнения со стороны сердца вследствие анестезии во время родов и родоразрешения
148
O001
O74.3
Осложнения со стороны центральной нервной системы вследствие анестезии во время родов и родоразрешения
149
O001
O74.4
Токсическая реакция на местную анестезию во время родов и родоразрешения
150
O001
O74.5
Головные боли, связанные с проведением спинномозговой и эпидуральной анестезии во время родов и родоразрешения
151
O001
O74.6
Другие осложнения спинномозговой и эпидуральной анестезии во время родов и родоразрешения
152
O001
O74.7
Неудачная попытка или трудности при интубации во время родов и родоразрешения

153
O001
O74.8
Босану мен босандыру үстіндегі анестезиялаудың басқа асқынулары
154
O001
O75.0
Босану мен босандыру үстіндегі ана дистрессі
155
O001
O75.1
Босану мен босанудан кейін немесе босандыру үстіндегі ана шогі
156
O001
O75.2
Басқа айдарларда жіктелмеген босану үстіндегі гипертермия
157
O001
O75.3
Босану үстіндегі басқа жұқпалар
158
O001
O75.4
Акушерлік оперативтік әрекеттер мен басқа ем шаралар тудырған басқа асқынулар
159
O001
O75.5
Ұрық қабықтарын жасанды түрде жыртқаннан кейінгі босанудың кешігуі
160
O001
O75.6
Ұрық қабықтарының өздігінен немесе анықталмаған жыртылуынан кейінгі босанудың кешігуі
161
O001
O75.7
Бұрын орын алған Кесар тілігінен кейінгі қынап арқылы босану
162
O001
O75.8
Босану мен босандырудың анықталған басқа асқынулары
163
O001
O80.0
Нәресте шүйдесімен келгенде өздігінен босанулар
164
O001
O80.1
Нәресте бөксесімен келгенде өздігінен босанулар
165
O001
O80.8
Бір ұрықты өздігінен басқа босанулар
166
O001
O80.9
Анықталмаған, бір ұрықты өздігінен босанулар
167
O001
O81.0
Қышқашты төмен салу (шығаберіс)
168
O001
O81.1
Қышқашты орта тұсқа салу (қуыстық)
169
O001
O81.2
Қышқашты орта тұсқа бұрай салу (қуыстық)
170
O001
O81.3
Басқа және анықталмаған қышқаштар салу
171
O001
O81.4
Вакуум-экстракторды пайдалану
172
O001
O81.5
Қышқаштар мен вакуум-экстраторды қосарлап пайдалану арқылы босандыру
173
O001
O82.0
Элективті кесар тілгін жүргізу
174
O001
O82.1
Кесар тілгін мезгілінде жүргізу
175
O001
O82.2
Жатырды сылып тастаумен жүргізілген кесар тілгі
176
O001
O82.8
Кесар тілгі арқылы босандырылған бір ұрықты басқа босанулар
177
O001
O83.0
Ұрықты жамбас жағынан ұс шығарып алу
178
O001
O83.1
Нәресте бөксесімен келгенде басқа акушерлік көмек арқылы босандыру
179
O001
O83.2
Басқа акушерлік қол әрекеттері (қол әдістері) арқылы босану
180
O001
O83.3
Құрсақтық жүктілікте тірі бала босану
181
O001
O83.4
Босандыру кезіндегі құрылысын бұзу операциясы
182
O001
O83.8
Бір ұрықты босанулар кезіндегі акушерлік көмектің анықталған басқа түрлері
183
O001
O84.0
Көп ұрықты босанулар, барлығы өздігінен
184
O001
O84.1
Көп ұрықты босанулар, барлығы қышқаштар мен вакуум-экстракторды қолдану арқылы
185
O001
O84.2
Көп ұрықты босанулар, барлығы кесар тілгімен
186
O001
O84.8
Көп ұрықты босанулар кезінде басқалай босандыру
187
O001
O85
Босанудан кейінгі сепсис
188
O001
O86.0
Хирургиялық акушерлік жара жұқпасы
189
O001
O86.2
Несеп жолдарының босанудан кейінгі жұқпасы
190
O001
O86.4
Босанудан кейін пайда болған, тегі анық емес, гипертермия
191
O001
O86.8
Босанудан кейінгі анықталған басқа жұқпалар
192
O001
O87.0
Босанудан кейінгі кезеңдегі үстіртін тромбофлебит
193
O001
O87.1
Босанудан кейінгі кезеңдегі терең флеботромбоз
194
O001
O87.3
Босанудан кейінгі кезеңдегі ми веналарының тромбозы

153
O001
O74.8
Другие осложнения анестезии во время родов и родоразрешения
154
O001
O75.0
Дистресс матери во время родов и родоразрешения
155
O001
O75.1
Шок во время и после родов и родоразрешения
156
O001
O75.2
Гипертермия во время родов, не классифицированная в других рубриках
157
O001
O75.3
Другие инфекции во время родов
158
O001
O75.4
Другие осложнения, вызванные акушерским оперативным вмешательством и другими процедурами
159
O001
O75.5
Задержка родов после искусственного разрыва плодных облочек
160
O001
O75.6
Задержка родов после самопроизвольного или неуточненного разрыва плодных оболочек
161
O001
O75.7
Роды через влагалище после предшествовавшего кесарева сечения
162
O001
O75.8
Другие уточненные осложнения родов и родоразрешения
163
O001
O80.0
Самопроизвольные роды в затылочном предлежании
164
O001
O80.1
Самопроизвольные роды в ягодичном предлежании
165
O001
O80.8
Другие самопроизвольные одноплодные роды
166
O001
O80.9
Одноплодные самопроизвольные роды неуточненные
167
O001
O81.0
Наложение низких(выходных) щипцов
168
O001
O81.1
Наложение средних [полостных] щипцов
169
O001
O81.2
Наложение средних [полостных] щипцов с поворотом
170
O001
O81.3
Наложение других и неуточненных щипцов
171
O001
O81.4
Применение вакуум-экстрактора
172
O001
O81.5
Родоразрешение с комбинированным применением щипцов и вакуум-экстрактора
173
O001
O82.0
Проведение элективного кесарева сечения
174
O001
O82.1
Проведение срочного кесарева сечения
175
O001
O82.2
Проведение кесарева сечения с гистерэктомией
176
O001
O82.8
Другие одноплодные роды путем кесарева сечения
177
O001
O83.0
Извлечение плода за тазовый конец
178
O001
O83.1
Другое акушерское пособие при родоразрешении в тазовом предлежании
179
O001
O83.2
Роды с другими акушерскими манипуляциями (ручными приемами)
180
O001
O83.3
Родоразрешение живым ребенком при абдоминальной беременности
181
O001
O83.4
Деструктивная операция при родоразрешении
182
O001
O83.8
Другие уточненные виды акушерского пособия при одноплодных родах
183
O001
O84.0
Роды многоплодные, полностью самопроизвольные
184
O001
O84.1
Роды многоплодные, полностью с применением щипцов или вакуум-экстрактора
185
O001
O84.2
Роды многоплодные, полностью путем кесарева сечения
186
O001
O84.8
Другое родоразрешение при многоплодных родах
187
O001
O85
Послеродовой сепсис
188
O001
O86.0
Инфекция хирургической акушерской раны
189
O001
O86.2
Инфекции мочевых путей после родов
190
O001
O86.4
Гипертермия неясного происхождения, возникшая после родов
191
O001
O86.8
Другие уточненные послеродовые инфекции
192
O001
O87.0
Поверхностный тромбофлебит в послеродовом периоде
193
O001
O87.1
Глубокий флеботромбоз в послеродовом периоде
194
O001
O87.3
Тромбоз церебральных вен в послеродовом периоде

195
O001
O87.8
Босанудан кейінгі кезеңдегі веналық басқа асқынулар
196
O001
O88.0
Акушерлік ауа эмболиясы
197
O001
O88.1
Қағанақ сұйықтығымен эмболдану
198
O001
O89.0
Босанудан кейінгі кезеңде анестезия қолдану салдарынан болған өкпе асқынулары
199
O001
O89.1
Босанудан кейінгі кезеңде анестезия қолдану салдарынан болған жүрек тарапының асқынулары салдарынан
200
O001
O89.2
Босанудан кейінгі кезеңде анестезия қолдану салдарынан болған орталық нерв жүйесі тарапының асқынулары
201
O001
O89.3
Босанудан кейінгі кезеңде жергілікті анестезияға уыттық реакция
202
O001
O89.4
Босанудан кейінгі кезеңде жұлын немесе эпидуралдық анестезия қолданумен байланысты бас аурулары
203
O001
O89.5
Босанудан кейінгі кезеңде жұлын және эпидуралдық анестезиялардың басқа асқынулары
204
O001
O89.6
Босанудан кейінгі кезеңде интубациялау барысында сәтсіз әрекет немесе қиындықтар
205
O001
O89.8
Босанудан кейінгі кезеңде анестезиялаудың басқа асқынулары
206
O001
O90.0
Кесар тілігінен кейінгі тігістердің ажырауы
207
O001
O90.1
Шат тігістерінің ажырауы
208
O001
O90.2
Акушерлік хирургиялық жарақат гематомасы
209
O001
O90.3
Босанудан кейінгі кезеңдегі кардиомиопатия
210
O001
O91.1
Бала туумен байланысты сүт безінің іріңдігі
211
O001
O98.0
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын туберкулез
212
O001
O98.1
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын мерез
213
O001
O98.2
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын соз ауруы
214
O001
O98.3
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын, жыныстық жолмен берілуі басымырақ басқа жұқпалар
215
O001
O98.4
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын вирусты гепатит
216
O001
O98.5
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын басқа вирусты аурулар
217
O001
O98.6
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын протозойлық жұқпалар
218
O001
O98.8
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын, анасының басқа жұқпалы және паразиттік аурулары
219
O001
O98.9
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын, анасының басқа анықталмаған жұқпалы және паразиттік аурулары
220
O001
O99.0
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын анемия
221
O001
O99.1
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын қан мен қан өндірілу ағзаларының аурулары мен иммундық механизм тартылған жеке бұзылулар
222
O001
O99.2
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын эндокриндік жүйе аурулары, тамақтану мен зат алмасуының бұзылулары

195
O001
O87.8
Другие венозные осложнения в послеродовом периоде
196
O001
O88.0
Акушерская воздушная эмболия
197
O001
O88.1
Эмболия амниотической жидкостью
198
O001
O89.0
Легочные осложнения вследствие применения анестезии в послеродовом периоде
199
O001
O89.1
Осложнения со стороны сердца вследствие применения анестезии в послеродовом периоде
200
O001
O89.2
Осложнения со стороны центральной нервной системы вследствие применения анестезии в послеродовом периоде
201
O001
O89.3
Токсическая реакция на местную анестезию в послеродовом периоде
202
O001
O89.4
Головные боли, связанные с проведением спинномозговой и эпидуральной анестезии в послеродовом периоде
203
O001
O89.5
Другие осложнения спинномозговой и эпидуральной анестезии в послеродовом периоде
204
O001
O89.6
Неудачная попытка или трудности при интубации в послеродовом периоде
205
O001
O89.8
Другие осложнения анестезии в послеродовом периоде
206
O001
O90.0
Расхождение швов после кесарева сечения
207
O001
O90.1
Расхождение швов промежности
208
O001
O90.2
Гематома акушерской хирургической раны
209
O001
O90.3
Кардиомиопатия в послеродовом периоде
210
O001
O91.1
Абсцесс молочной железы, связанный с деторождением
211
O001
O98.0
Туберкулез, осложняющий беременность, деторождение или послеродовой период
212
O001
O98.1
Сифилис, осложняющий беременность, деторождение или послеродовой период
213
O001
O98.2
Гонорея, осложняющая беременность, деторождение или послеродовой период
214
O001
O98.3
Другие инфекции, передающиеся преимущественно половым путем, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
215
O001
O98.4
Вирусный гепатит, осложняющий беременность, деторождение или послеродовой период
216
O001
O98.5
Другие вирусные болезни, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
217
O001
O98.6
Протозойные инфекции, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
218
O001
O98.8
Другие инфекционные и паразитарные болезни матери, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
219
O001
O98.9
Инфекционные и паразитарные болезни матери, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период, неуточненные
220
O001
O99.0
Анемия, осложняющая беременность, деторождение или послеродовой период
221
O001
O99.1
Другие болезни крови и кроветворных органов и отдельные нарушения с вовлечением иммунного механизма, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
222
O001
O99.2
Болезни эндокринной системы, расстройства питания и нарушения обмена веществ, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период

223
O001
O99.3
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын психиканың бұзылулары мен нерв жүйесінің аурулары
224
O001
O99.4
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын қанайналым жүйесінің аурулары І00-І99 айдарларында жіктелген жағдайлар
225
O001
O99.5
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын тыныс алу ағзаларының аурулары
226
O001
O99.6
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын ас қорыту ағзаларының аурулары
227
O001
O99.7
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын тері мен теріасты шелмайының аурулары
228
O001
O99.8
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын анықталған басқа аурулар мен жағдайлар
229
O001
Z21
Адам имунитет тапшылығы вирусы (АИТВ) тудырған симптомсыз жұқпа статусы
230
O001
Z39.0
Босана салысымен көрсетілген көмек пен тексеру
231
O002
Қиындығы айтарлықтай диагноздармен Кесар тілігі
232
O002
O10.1
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар жүректік-тамырлық гипертензия
233
O002
O10.2
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар бүйректік гипертензия
234
O002
O10.3
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар жүректік-тамырлық және бүйректік гипертензия
235
O002
O14.0
Орта дәрежелі преэклампсия (бүйрек дерті)
236
O002
O14.1
Ауыр преэклампсия
237
O002
O14.2
HELLP синдромы
238
O002
O14.9
Анықталмаған преэклампсия [бүйрек дерті
239
O002
O15.0
Жүктілік кезіндегі жүктілік талмасы
240
O002
O15.1
Босану үстіндегі жүктілік талмасы
241
O002
O15.2
Босанудан кейінгі кезеңдегі жүктілік талмасы
242
O002
O15.9
Уақыты бойынша анықталмаған жүктілік талмасы эклампсия ЖА
243
O002
O24.0
Бұрыннан бар инсулин тәуелді қантты диабет
244
O002
O24.1
Бұрыннан бар инсулин тәуелсіз қантты диабет
245
O002
O24.2
Тамақтанудың жеткіліксіздігімен байланысты бұрыннан бар қантты диабет
246
O002
O24.4
Жүктілік кезінде пайда болған қанттыдиабет
247
O002
O26.61
Жүктілік, босану мен босанудан кейінгі кезеңде бауырдың өткір майлы дистрофиясы
248
O002
O41.1
Қағанақ қуыстары мен ұрық қабықтарының жұқпасы
249
O002
O44.0
Қан кетуінсіз деп анықталған бала жолдасының алда жатуы
250
O002
O44.1
Қан кетуі қабаттасқан бала жолдасының алда жатуы
251
O002
O45.0
Қан ұйығыштығының бұзылуы қабаттасқан бала жолдасының мерзімінен бұрын ажырауы
252
O002
O45.8
Бала жолдасының мерзімінен бұрын басқа ажырауы
253
O002
O45.9
Бала жолдасының мерзімінен бұрын анықталмаған
254
O002
O46.0
Қан ұйығыштығының бұзылуы қабаттасқан босануға дейінгі қан кету
255
O002
O46.8
Босануға дейінгі басқа қан кету

223
O001
O99.3
Психические расстройства и болезни нервной системы, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
224
O001
O99.4
Болезни системы кровообращения, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
225
O001
O99.5
Болезни органов дыхания, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
226
O001
O99.6
Болезни органов пищеварения, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
227
O001
O99.7
Болезни кожи и подкожной клетчатки, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
228
O001
O99.8
Другие уточненные болезни и состояния, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
229
O001
Z21
Бессимптомный инфекционный статус, вызванный вирусом иммунодефицита человека [ВИЧ]
230
O001
Z39.0
Помощь и обследование непосредственно после родов "Роды вне стационара"
231
O002
Кесарево сечение, со значительными по тяжести диагнозами
232
O002
O10.1
Существовавшая ранее кардиоваскулярная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
233
O002
O10.2
Существовавшая ранее почечная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
234
O002
O10.3
Существовавшая ранее кардиоваскулярная и почечная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
235
O002
O14.0
Преэклампсия [нефропатия] средней тяжести
236
O002
O14.1
Тяжелая преэклампсия
237
O002
O14.2
HELLP-синдром
238
O002
O14.9
Преэклампсия [нефропатия] неуточненная
239
O002
O15.0
Эклампсия во время беременности
240
O002
O15.1
Эклампсия в родах
241
O002
O15.2
Эклампсия в послеродовом периоде
242
O002
O15.9
Эклампсия неуточненная по срокам
243
O002
O24.0
Существовавший ранее сахарный диабет инсулинзависимый
244
O002
O24.1
Существовавший ранее сахарный диабет инсулиннезависимый
245
O002
O24.2
Существовавший ранее сахарный диабет, связанный с недостаточностью питания
246
O002
O24.4
Сахарный диабет, развившийся во время беременности
247
O002
O26.61
Острая жировая дистрофия печени во время беременности, родов и в послеродовом периоде
248
O002
O41.1
Инфекция амниотической полости и плодных оболочек
249
O002
O44.0
Предлежание плаценты, уточненное как без кровотечения
250
O002
O44.1
Предлежание плаценты с кровотечением
251
O002
O45.0
Преждевременная отслойка плаценты с нарушением свертываемости крови
252
O002
O45.8
Другая преждевременная отслойка плаценты
253
O002
O45.9
Преждевременная отслойка плаценты неуточненная
254
O002
O46.0
Дородовое кровотечение с нарушением свертываемости
255
O002
O46.8
Другое дородовое кровотечение

O81.1
Қышқашты орта тұсқа салу (қуыстық)
870
O007
O81.2
Қышқашты орта тұсқа бұрай салу (қуыстық)
871
O007
O81.3
Басқа және анықталмаған қышқаштар салу
872
O007
O81.5
Қышқаштар мен вакуум-экстраторды қосарлап пайдалану арқылы босандыру
873
O007
O83.9
Бір ұрықты босанулар кезіндегі анықталмаған акушерлік көмек
874
O007
O62.3
Қарқынды босану
875
O007
O42.0
Ұрық қабықтарының мерзімінен бұрын жыртылуы, босанудың басталуы келесі 24сағат ішінде
876
O007
O42.9
Ұрық қабықтарының мерзімінен бұрын анықталмаған жыртылуы
877
O007
O60.2
Уақытылы босанумен мезгілінен ерте толғақ
878
O007
O60.3
Жосықсыз толғақсыз мезгілінен ерте босану
879
O007
O62.4
Жатырдың гипертониялық, үйлесімсіз және ұзаққа созылған
880
O007
O62.8
Босану әрекетінің басқа бұзылулары
881
O007
O62.9
Босану әрекетінің анықталмаған бұзылулары
882
O007
O84.0
Көп ұрықты босанулар, барлығы өздігінен
883
O007
Z39.0
Босана салысымен көрсетілген көмек пен тексеру
884
O101
Қиындығы айтарлықтай диагноздармен жүктілік
885
O101
O10.1
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар жүректік-тамырлық гипертензия
886
O101
O10.2
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар бүйректік гипертензия
887
O101
O10.3
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар жүректік-тамырлық және бүйректік гипертензия
888
O101
O14.0
Орта дәрежелі преэклампсия (бүйрек дерті)
889
O101
O14.1
Ауыр преэклампсия
890
O101
O14.2
HELLP синдромы
891
O101
O14.9
Анықталмаған преэклампсия [бүйрек дерті
892
O101
O15.0
Жүктілік кезіндегі жүктілік талмасы
893
O101
O15.9
Уақыты бойынша анықталмаған жүктілік талмасы эклампсия ЖА
894
O101
O21.1
Жүктілердің зат алмасуының бұзылуы қабаттасқан, шамадан тыс немесе ауыр құсуы
895
O101
O22.2
Жүктілік кезінде беткейлік венаның тромбпен бітелуі
896
O101
O22.3
Жүктілік кезіндегі терең флеботромбоз
897
O101
O22.5
Жүктілік кезіндегі ми веналарның тромбпен бітелуі
898
O101
O24.0
Бұрыннан бар инсулин тәуелді қантты диабет
899
O101
O24.1
Бұрыннан бар инсулин тәуелсіз қантты диабет
900
O101
O24.2
Тамақтанудың жеткіліксіздігімен байланысты бұрыннан бар қантты диабет
901
O101
O24.4
Жүктілік кезінде пайда болған қанттыдиабет
902
O101
O26.61
Жүктілік, босану мен босанудан кейінгі кезеңде бауырдың өткір майлы дистрофиясы
903
O101
O29.0
Жүктілік кезеңінде анестезияның өкпелік асқынулары
904
O101
O29.1
Жүктілік кезеңінде анестезияның кардиологиялық асқынулары
905
O101
O29.2
Жүктілік кезеңінде анестезиямен байланысты орталық нерв жүйесі тарапының асқынулары
906
O101
O29.3
Жүктілік кезеңінде жергілікті анестезияға уыттық серпіліс
907
O101
O44.0
Қан кетуінсіз деп анықталған бала жолдасының алда жатуы

O81.1
Наложение средних [полостных] щипцов
870
O007
O81.2
Наложение средних [полостных] щипцов с поворотом
871
O007
O81.3
Наложение других и неуточненных щипцов
872
O007
O81.5
Родоразрешение с комбинированным применением щипцов и вакуум-экстрактора
873
O007
O83.9
Акушерское пособие при одноплодных родах неуточненное
874
O007
O62.3
Стремительные роды
875
O007
O42.0
Преждевременный разрыв плодных оболочек, начало родов в последующие 24 ч
876
O007
O42.9
Преждевременный разрыв плодных оболочек неуточненный
877
O007
O60.2
Преждевременные роды в сроке от 34 до 37 недель
878
O007
O60.3
Преждевременные роды без произвольных схваток
879
O007
O62.4
Гипертонические, некоординированные и затянувшиеся сокращения матки
880
O007
O62.8
Другие нарушения родовой деятельности
881
O007
O62.9
Нарушение родовой деятельности неуточненное
882
O007
O84.0
Роды многоплодные, полностью самопроизвольные
883
O007
Z39.0
Помощь и обследование непосредственно после родов
884
O101
Беременность, со значительными по тяжести диагнозами
885
O101
O10.1
Существовавшая ранее кардиоваскулярная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
886
O101
O10.2
Существовавшая ранее почечная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
887
O101
O10.3
Существовавшая ранее кардиоваскулярная и почечная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
888
O101
O14.0
Преэклампсия [нефропатия] средней тяжести
889
O101
O14.1
Тяжелая преэклампсия
890
O101
O14.2
HELLP-синдром
891
O101
O14.9
Преэклампсия [нефропатия] неуточненная
892
O101
O15.0
Эклампсия во время беременности
893
O101
O15.9
Эклампсия неуточненная по срокам
894
O101
O21.1
Чрезмерная или тяжелая рвота беременных с нарушениями обмена веществ
895
O101
O22.2
Поверхностный тромбофлебит во время беременности
896
O101
O22.3
Глубокий флеботромбоз во время беременности
897
O101
O22.5
Тромбоз церебральных вен во время беременности
898
O101
O24.0
Существовавший ранее сахарный диабет инсулинзависимый
899
O101
O24.1
Существовавший ранее сахарный диабет инсулиннезависимый
900
O101
O24.2
Существовавший ранее сахарный диабет, связанный с недостаточностью питания
901
O101
O24.4
Сахарный диабет, развившийся во время беременности
902
O101
O26.61
Острая жировая дистрофия печени во время беременности, родов и в послеродовом периоде
903
O101
O29.0
Легочные осложнения анестезии в период беременности
904
O101
O29.1
Кардиологические осложнения анестезии в период беременности
905
O101
O29.2
Осложнения со стороны центральной нервной системы в период беременности
906
O101
O29.3
Токсическая реакция на местную анестезию в период беременности
907
O101
O44.0
Предлежание плаценты, уточненное как без кровотечения

938
O102
O22.8
Жүктілік кезіндегі басқа веналық асқынулар
939
O102
O22.9
Жүктілік кезіндегі веналық анықталмаған асқынулар ое
940
O102
O23.0
Жүктілік кезіндегі бүйрек жұқпасы
941
O102
O23.1
Жүктілік кезіндегі несеп қуығының жұқпасы
942
O102
O23.2
Жүктілік кезіндегі несеп шығаратын өзектің жұқпасы
943
O102
O23.3
Жүктілік кезіндегі несеп жолдарының басқа бөлімдерінің жұқпасы
944
O102
O23.4
Жүктілік кезіндегі несеп жолдарының анықталмаған жұқпасы
945
O102
O23.5
Жүктілік кезіндегі жыныс жолдарының жұқпасы
946
O102
O23.9
Жүктілік кезіндегі несеп-жыныстық жолдардың басқа және анықталмаған жұқпасы
947
O102
O24.0
Бұрыннан бар инсулин тәуелді қантты диабет
948
O102
O24.1
Бұрыннан бар инсулин тәуелсіз қантты диабет
949
O102
O24.2
Тамақтанудың жеткіліксіздігімен байланысты бұрыннан бар қантты диабет
950
O102
O24.3
Бұрыннан бар анықталмаған қантты диабет
951
O102
O24.4
Жүктілік кезінде пайда болған қанттыдиабет
952
O102
O24.9
Жүктілік кезіндегі анықталмаған қантты диабет
953
O102
O26.0
Жүктілік кезінде дене салмағының шамадан тыс ұлғаюы
954
O102
O26.1
Жүктілік кезінде дене салмағы өсуінің жеткіліксіздігі
955
O102
O26.3
Жүктілік кезінде қалып кеткен жатыр ішілік ұрықтануға қарсы құралдар
956
O102
O26.5
Анадағы гипотензивтік синдром
957
O102
O26.6
Жүктілік, босану мен босанудан кейінгі кезеңде бауырдың зақымдануы
958
O102
O26.7
Жүктілік, босану мен босанудан кейінгі кезеңдерде қасаға буындасуының шала таюы
959
O102
O26.8
Жүктілікпен байланысты басқа анықталған жағдайлар
960
O102
O29.4
Жүктілік кезеңінде жұлын арқылы немесе эпидуралды анестезия тудырған бас ауыруы
961
O102
O29.5
Жүктілік кезеңіндегі жұлын арқылы немесе эпидуралды анестезияның басқа асқынулары
962
O102
O29.6
Жүктілік кезеңінде кеңірдекке түтік қоюдың сәтсіздігі немесе қиындығы
963
O102
O29.8
Жүктілік кезеңінде анестезияның басқа асқынулары
964
O102
O29.9
Жүктілік кезеңінде анестезияның анықталмаған асқынуы
965
O102
O31.0
Қағаз ұрық
966
O102
O31.1
Бір немесе бірден артық ұрықты түсік жасағаннан кейін жалғасқан жүктілік
967
O102
O31.2
Бір немесе бірден артық ұрықтың жатырдағы өлуінен кейін жалғасқан жүктілік
968
O102
O31.8
Көп ұрықты жүктілікке тән басқа асқынулар
969
O102
O36.0
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін резус-иммундау
970
O102
O36.1
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін иммундаудың басқа формалары
971
O102
O36.2
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрық шемені
972
O102
O36.3
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың құрсақтық гипоксиясының белгілері
973
O102
O36.5
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрық өсуінің жеткіліксіздігі

938
O102
O22.8
Другие венозные осложнения во время беременности
939
O102
O22.9
Венозное осложнение во время беременности неуточненное
940
O102
O23.0
Инфекции почек при беременности
941
O102
O23.1
Инфекции мочевого пузыря при беременности
942
O102
O23.2
Инфекции уретры при беременности
943
O102
O23.3
Инфекции других отделов мочевых путей при беременности
944
O102
O23.4
Инфекция мочевых путей при беременности неуточненная
945
O102
O23.5
Инфекции половых путей при беременности
946
O102
O23.9
Другая и неуточненная инфекция мочеполовых путей при беременности
947
O102
O24.0
Существовавший ранее сахарный диабет инсулинзависимый
948
O102
O24.1
Существовавший ранее сахарный диабет инсулиннезависимый
949
O102
O24.2
Существовавший ранее сахарный диабет, связанный с недостаточностью питания
950
O102
O24.3
Существовавший ранее сахарный диабет неуточненный
951
O102
O24.4
Сахарный диабет, развившийся во время беременности
952
O102
O24.9
Сахарный диабет при беременности неуточненный
953
O102
O26.0
Чрезмерное увеличение массы тела во время беременности
954
O102
O26.1
Недостаточное увеличение массы тела во время беременности
955
O102
O26.3
Оставшееся внутриматочное противозачаточное средство при беременности
956
O102
O26.5
Гипотензивный синдром у матери
957
O102
O26.6
Поражения печени во время беременности, родов и в послеродовом периоде
958
O102
O26.7
Подвывих лонного сочленения во время беременности, родов и в послеродовом периоде
959
O102
O26.8
Другие уточненные состояния, связанные с беременностью
960
O102
O29.4
Головные боли, вызванные проведением спинномозговой или эпидуральной анестезии в период беременности
961
O102
O29.5
Другие осложнения спинномозговой или эпидуральной анестезии в период беременности
962
O102
O29.6
Неудача или трудности при интубации во время беременности
963
O102
O29.8
Другие осложнения анестезии в период беременности
964
O102
O29.9
Осложнение анестезии в период беременности неуточненное
965
O102
O31.0
Бумажный плод
966
O102
O31.1
Продолжающаяся беременность после аборта одного или более чем одного плода
967
O102
O31.2
Продолжающаяся беременность после внутриутробной гибели одного или более чем одного плода
968
O102
O31.8
Другие осложнения, характерные для многоплодной беременности
969
O102
O36.0
Резус-иммунизация, требующая предоставления медицинской помощи матери
970
O102
O36.1
Другие формы изоиммунизации, требующие предоставления медицинской помощи матери
971
O102
O36.2
Водянка плода, требующая предоставления медицинской помощи матери
972
O102
O36.3
Признаки внутриутробной гипоксии плода, требующие предоставления медицинской помощи матери
973
O102
O36.5
Недостаточный рост плода, требующий предоставления медицинской помощи матери

998
O103
O23.0
Жүктілік кезіндегі бүйрек жұқпасы
999
O103
O26.2
Жүктілікті үйреншікті, соңына дейін жеткізбейтін әйелге медициналық көмек
1000
O103
O26.4
Жүктілер герпесі
1001
O103
O28.0
Ананы босануға дейінгі тексеру барысында анықталған гематологиялық ауытқулар
1002
O103
O28.1
Ананы босануға дейінгі тексеру барысында анықталған биохимиялық ауытқулар
1003
O103
O28.2
Ананы босануға дейінгі тексеру барысында анықталған цитологиялық өзгерулер
1004
O103
O28.3
Ананы босануға дейінгі ультрадыбыстық тексеру барысында анықталған патологиялық өзгерулер
1005
O103
O28.4
Ананы босануға дейінгі рентгенологиялық тексеру барысында анықталған патологиялық өзгерулер
1006
O103
O28.5
Ананы босануға дейінгі тексеру барысында анықталған хромосомалық немесе генетикалық ауытқулар
1007
O103
O28.8
Ананы босануға дейінгі тексеру барысында анықталған басқа қалыптан ауытқулар
1008
O103
O33.6
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын ұрық сумиы
1009
O103
O33.7
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын ұрықтың басқа ауытқулары
1010
O103
O34.3
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жатыр мойнағы қылтасы-мойын жеткіліксіздігі
1011
O103
O34.4
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жатыр мойнының басқа ауытқулары
1012
O103
O35.0
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың орталық нерв жүйесі дамуының кемістіктері
1013
O103
O35.1
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықта хромосомалық ауытқулар (болжанған) болуы
1014
O103
O35.2
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықта тұқым қуалайтын аурулар (болжанған)болуы
1015
O103
O35.3
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін анасының вирустық аурумен ауыруы нәтижесінде ұрықтың (болжанған) зақымдануы
1016
O103
O35.4
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін алкоголь әсері нәтижесінде ұрықтың (болжанған) зақымдануы
1017
O103
O35.5
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін дәрілік заттарды пайдалану нәтижесінде ұрықтың (болжанған) зақымдануы
1018
O103
O35.6
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін сәулелену нәтижесінде ұрықтың (болжанған)зақымдануы
1019
O103
O35.7
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін басқа медициналық ем шаралар нәтижесінде ұрықтың (болжанған) зақымдануы
1020
O103
O35.8
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың басқа (болжанған) ауытқулары мен зақымданулары
1021
O103
O35.9
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың анықталмаған ауытқулары мен зақымданулары
1022
O103
O36.0
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін резус-иммундау

998
O103
O23.0
Инфекции почек при беременности
999
O103
O26.2
Медицинская помощь женщине с привычным невынашиванием беременности
1000
O103
O26.4
Герпес беременных
1001
O103
O28.0
Гематологические отклонения, выявленные при антенатальном обследовании матери
1002
O103
O28.1
Биохимические отклонения, выявленные при антенатальном обследовании матери
1003
O103
O28.2
Цитологические изменения, выявленные при антенатальном обследовании матери
1004
O103
O28.3
Патологические изменения, выявленные при ультразвуковом антенатальном обследовании матери
1005
O103
O28.4
Патологические изменения, выявленные при рентгенологическом антенатальном обследовании матери
1006
O103
O28.5
Хромосомные или генетические аномалии, выявленные при антенатальном обследовании матери
1007
O103
O28.8
Другие отклонения от нормы, выявленные при антенатальном обследовании матери
1008
O103
O33.6
Гидроцефалия плода, приводящая к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
1009
O103
O33.7
Другие аномалии плода, приводящие к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
1010
O103
O34.3
Истмико-цервикальная недостаточность, требующая предоставления медицинской помощи матери
1011
O103
O34.4
Другие аномалии шейки матки, требующие предоставления медицинской помощи матери
1012
O103
O35.0
Пороки развития центральной нервной системы у плода, требующие предоставления медицинской помощи матери
1013
O103
O35.1
Хромосомные аномалии у плода (предполагаемые), требующие предоставления медицинской помощи матери
1014
O103
O35.2
Наследственные болезни у плода (предполагаемые), требующие предоставления медицинской помощи матери
1015
O103
O35.3
Поражение плода (предполагаемое) в результате вирусного заболевания матери, требующее предоставления медицинской помощи матери
1016
O103
O35.4
Поражение плода (предполагаемое) в результате воздействия алкоголя, требующее предоставления медицинской помощи матери
1017
O103
O35.5
Поражение плода (предполагаемое) в результате употребления лекарственных средств, требующее предоставления медицинской помощи матери
1018
O103
O35.6
Поражение плода (предполагаемое) в результате радиации, требующее предоставления медицинской помощи матери
1019
O103
O35.7
Поражение плода (предполагаемое) в результате других медицинских процедур, требующее предоставления медицинской помощи матери
1020
O103
O35.8
Другие аномалии и поражения плода (предполагаемое), требующие предоставления медицинской помощи матери
1021
O103
O35.9
Аномалия и поражение плода, требующие предоставления медицинской помощи матери, неуточненные
1022
O103
O36.0
Резус-иммунизация, требующая предоставления медицинской помощи матери

1023
O103
O36.1
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін иммундаудың басқа формалары
1024
O103
O36.2
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрық шемені
1025
O103
O36.3
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың құрсақтық гипоксиясының белгілері
1026
O103
O36.5
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрық өсуінің жеткіліксіздігі
1027
O103
O36.8
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрық жағдайындағы басқа анықталған ауытқулар
1028
O103
O40
Қағанақ суының көптігі
1029
O103
O41.0
Қағанақ суының өте аздығы
1030
O103
O41.8
Қағанақ сұйықтығы мен ұрық қабықтарының анықталған басқа бұзылулары
1031
O103
O41.9
Қағанақ сұйықтығы мен ұрық қабықтарының анықталмаған бұзылулары
1032
O103
O43.0
Бала жолдасы трансфузиясы синдромы
1033
O103
O43.1
Бала жолдасының ауытқулары
1034
O103
O43.8
Бала жолдасының басқа ауытқулары
1035
O103
O43.9
Бала жолдасының анықталмаған бұзылулары
1036
O103
Z36.0
Хромосомалық ауытқуларды анықтау үшін жүргізілген антенатальдық скрининг
1037
O103
Z36.1
Қағанақ суындағы альфафетопротеиннің деңгейі көтерілуін анықтау үшін жүргізілген антенатальдық скрининг
1038
O103
Z36.2
Қағанақты тесуге негізделген антенатальдық скринингтің басқа түрі
1039
O104
Жалған толғақтар
1040
O104
O47.0
Жүктіліктің толық 37 аптасына дейінгі кезеңдегі жалған толғақтар
1041
O104
O47.1
Жүктіліктің толық 37 аптасынан кейін басталатын жалған толғақтар
1042
O104
O47.9
Анықталмаған жалған толғақтар
1043
O105
Қауіпті түсік
1044
O105
O20.0
Қауіпті түсік
1045
O105
O20.8
Жүктіліктің басқы мерзімдерінде басқа қан кетулер
1046
O105
O20.9
Жүктіліктің басқы мерзімдерінде анықталмаған қан кетулер
1047
O201
Қиындығы айтарлықтай оталармен түсік
1048
O201
O01.0
Классикалық көпіршік кірме
1049
O201
O01.1
Толық және бөлігінің көпіршік кірме
1050
O201
O01.9
Анықталмаған көпіршік кірме
1051
O201
O02.0
Өлген ұрық жұмыртқасы мен көпіршікті емес кірме
1052
O201
O02.1
Аяқталмаған түсік тастау
1053
O201
O02.8
Ұрықтанудың анықталған қалыптан тыс басқа өнімдері
1054
O201
O02.9
Ұрықтанудың қалыптан тыс анықталмаған өнімі
1055
O201
O03.0
Өздігінен болған түсік. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық емес түсік
1056
O201
O03.1
Өздігінен болған түсік. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық емес түсік
1057
O201
O03.2
Өздігінен болған түсік. Эмболиямен асқынған толық емес түсік
1058
O201
O03.3
Өздігінен болған түсік. Басқа және анықталмаған асқынулары бар толық емес түсік
1059
O201
O03.4
Өздігінен болған түсік. Асқынуы жоқ толық емес түсік
1060
O201
O03.5
Өздігінен болған түсік. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық немесе анықталмаған түсік

1023
O103
O36.1
Другие формы изоиммунизации, требующие предоставления медицинской помощи матери
1024
O103
O36.2
Водянка плода, требующая предоставления медицинской помощи матери
1025
O103
O36.3
Признаки внутриутробной гипоксии плода, требующие предоставления медицинской помощи матери
1026
O103
O36.5
Недостаточный рост плода, требующий предоставления медицинской помощи матери
1027
O103
O36.8
Другие уточненные отклонения в состоянии плода, требующие предоставления медицинской помощи матери
1028
O103
O40
Многоводие
1029
O103
O41.0
Олигогидрамнион
1030
O103
O41.8
Другие уточненные нарушения амниотической жидкости и плодных оболочек
1031
O103
O41.9
Нарушение амниотической жидкости и плодных оболочек неуточненное
1032
O103
O43.0
Синдромы плацентарной трансфузии
1033
O103
O43.1
Аномалия плаценты
1034
O103
O43.8
Другие плацентарные нарушения
1035
O103
O43.9
Плацентарное нарушение неуточненное
1036
O103
Z36.0
Антенатальный скрининг для выявления хромосомных аномалий (амниоцентез)
1037
O103
Z36.1
Антенатальный скрининг для выявления повышенного уровня альфа-фетопротеина в амниотической жидкости
1038
O103
Z36.2
Другой вид антенатального скрининга, основанный на амниоцентезе
1039
O104
Ложные схватки
1040
O104
O47.0
Ложные схватки в период до 37 полных недель беременности
1041
O104
O47.1
Ложные схватки начиная с 37 полных недель беременности
1042
O104
O47.9
Ложные схватки неуточненные
1043
O105
Угрожающий аборт
1044
O105
O20.0
Угрожающий аборт
1045
O105
O20.8
Другие кровотечения в ранние сроки беременности
1046
O105
O20.9
Кровотечение в ранние сроки беременности неуточненное
1047
O201
Аборт, со значительными по тяжести операциями
1048
O201
O01.0
Пузырный занос классический
1049
O201
O01.1
Пузырный занос неполный и частичный
1050
O201
O01.9
Пузырный занос неуточненный
1051
O201
O02.0
Погибшее плодное яйцо и непузырный занос
1052
O201
O02.1
Несостоявшийся выкидыш
1053
O201
O02.8
Другие уточненные анормальные продукты зачатия
1054
O201
O02.9
Анормальный продукт зачатия неуточненный
1055
O201
O03.0
Самопроизвольный аборт - неполный аборт, осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых органов
1056
O201
O03.1
Самопроизвольный аборт - неполный аборт, осложнившийся длительным или чрезмерным кровотечением
1057
O201
O03.2
Самопроизвольный аборт - неполный аборт, осложнившийся эмболией
1058
O201
O03.3
Самопроизвольный аборт - неполный аборт, с другими или неуточненными осложнениями
1059
O201
O03.4
Самопроизвольный аборт - неполный аборт, без осложнений
1060
O201
O03.5
Самопроизвольный аборт - полный или неуточненный аборт, осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых органов

1061
O201
O03.6
Өздігінен болған түсік. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1062
O201
O03.7
Өздігінен болған түсік. Эмболиямен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1063
O201
O03.8
Өздігінен болған түсік. Басқа немесе анықталмаған асқынулар қабаттасқан толық немесе анықталмаған түсік
1064
O201
O04.0
Медициналық түсік. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық емес түсік
1065
O201
O04.1
Медициналық түсік. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық емес түсік
1066
O201
O04.2
Медициналық түсік. Эмболиямен асқынған толық емес түсік
1067
O201
O04.3
Медициналық түсік. Басқа және анықталмаған асқынулары бар толық емес түсік
1068
O201
O04.4
Медициналық түсік. Асқынуы жоқ толық емес түсік
1069
O201
O04.5
Медициналық түсік. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1070
O201
O04.6
Медициналық түсік. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1071
O201
O04.7
Медициналық түсік. Эмболиямен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1072
O201
O04.8
Медициналық түсік. Басқа немесе анықталмаған асқынулар қабаттасқан толық немесе анықталмаған түсік
1073
O201
O05.0
Түсіктің басқа түрлері. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық емес түсік
1074
O201
O05.1
Түсіктің басқа түрлері. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық емес түсік
1075
O201
O05.2
Түсіктің басқа түрлері. Эмболиямен асқынған толық емес түсік
1076
O201
O05.3
Түсіктің басқа түрлері. Басқа және анықталмаған асқынулары бар толық емес түсік
1077
O201
O05.4
Түсіктің басқа түрлері. Асқынуы жоқ толық емес түсік
1078
O201
O05.5
Түсіктің басқа түрлері. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1079
O201
O05.6
Түсіктің басқа түрлері. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1080
O201
O05.7
Түсіктің басқа түрлері. Эмболиямен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1081
O201
O05.8
Түсіктің басқа түрлері. Басқа немесе анықталмаған асқынулар қабаттасқан толық немесе анықталмаған түсік
1082
O201
O06.0
Анықталмаған түсік. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық емес түсік
1083
O201
O06.1
Анықталмаған түсік. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық емес түсік
1084
O201
O06.2
Анықталмаған түсік. Эмболиямен асқынған толық емес түсік
1085
O201
O06.3
Анықталмаған түсік. Басқа және анықталмаған асқынулары бар толық емес түсік

1061
O201
O03.6
Самопроизвольный аборт - полный или неуточненный аборт, осложнившийся длительным или чрезмерным кровотечением
1062
O201
O03.7
Самопроизвольный аборт - полный или неуточненный аборт, осложнившийся эмболией
1063
O201
O03.8
Самопроизвольный аборт - полный или неуточненный аборт с другими или неуточненными осложнениями
1064
O201
O04.0
Медицинский аборт - неполный аборт, осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых органов
1065
O201
O04.1
Медицинский аборт - неполный аборт, осложнившийся длительным или чрезмерным кровотечением
1066
O201
O04.2
Медицинский аборт - неполный аборт, осложнившийся эмболией
1067
O201
O04.3
Медицинский аборт - неполный аборт, с другими или неуточненными осложнениями
1068
O201
O04.4
Медицинский аборт - неполный аборт, без осложнений
1069
O201
O04.5
Медицинский аборт - полный или неуточненный аборт, осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых органов
1070
O201
O04.6
Медицинский аборт - полный или неуточненный аборт, осложнившийся длительным или чрезмерным кровотечением
1071
O201
O04.7
Медицинский аборт - полный или неуточненный аборт, осложнившийся эмболией
1072
O201
O04.8
Медицинский аборт - полный или неуточненный аборт с другими или неуточненными осложнениями
1073
O201
O05.0
Другие виды аборта - неполный аборт, осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых органов
1074
O201
O05.1
Другие виды аборта - неполный аборт, осложнившийся длительным или чрезмерным кровотечением
1075
O201
O05.2
Другие виды аборта - неполный аборт, осложнившийся эмболией
1076
O201
O05.3
Другие виды аборта - неполный аборт с другими или неуточненными осложнениями
1077
O201
O05.4
Другие виды аборта - неполный аборт без осложнений
1078
O201
O05.5
Другие виды аборта - полный или неуточненный аборт, осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых органов
1079
O201
O05.6
Другие виды аборта - полный или неуточненный аборт осложнившийся длительным или чрезмерным кровотечением
1080
O201
O05.7
Другие виды аборта - полный или неуточненный аборт, осложнившийся эмболией
1081
O201
O05.8
Другие виды аборта - полный или неуточненный аборт с другими или неуточненными осложнениями
1082
O201
O06.0
Аборт неуточненный - неполный аборт, осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых органов
1083
O201
O06.1
Аборт неуточненный - неполный аборт, осложнившийся длительным или чрезмерным кровотечением
1084
O201
O06.2
Аборт неуточненный - неполный аборт, осложнившийся эмболией
1085
O201
O06.3
Аборт неуточненный - неполный аборт с другими или неуточненными осложнениями

1086
O201
O06.4
Анықталмаған түсік. Асқынуы жоқ толық емес түсік
1087
O201
O06.5
Анықталмаған түсік. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1088
O201
O06.6
Анықталмаған түсік. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1089
O201
O06.7
Анықталмаған түсік. Эмболиямен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1090
O201
O06.8
Анықталмаған түсік. Басқа немесе анықталмаған асқынулар қабаттасқан толық немесе анықталмаған түсік
1091
O201
O07.0
Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған сәтсіз медициналық түсік
1092
O201
O07.1
Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған сәтсіз медициналық түсік
1093
O201
O07.2
Эмболиямен асқынған сәтсіз медициналық түсік
1094
O201
O07.3
Басқа немесе анықталмаған асқынулар қабаттасқан сәтсіз
1095
O201
O07.4
Асқынуы жоқ сәтсіз медициналық түсік
1096
O201
O07.5
Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған түсік жасауға басқа және анықталмаған сәтсіз әрекеттер
1097
O201
O07.6
Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған түсік жасауға басқа және анықталмаған сәтсіз әрекеттер
1098
O201
O07.7
Эмболиямен асқынған, түсік жасауға басқа және анықталмаған сәтсіз әрекеттер
1099
O201
O07.8
Басқа немесе анықталмаған асқынулар қабаттасқан, түсік жасауға басқа және анықталмаған сәтсіз әрекеттер
1100
O201
O08.4
Түсік, жатырдан тыс және молярлық жүктілік тудырған бүйрек қызметінің жеткіліксіздігі
1101
O202
Жатырдан тыс жүктілік
1102
O202
O00.0
Абдоминалдық (құрсақтық) жүктілік
1103
O202
O00.1
Түтіктік жүктілік
1104
O202
O00.2
Аналық бездік жүктілік
1105
O202
O00.8
Жатырдан тыс жүктіліктің басқа формалары
1106
O202
O00.9
Анықталмаған, жатырдан тыс жүктілік
1107
O203
Хирургиялық оталарсыз түсік
1108
O203
O01.0
Классикалық көпіршік кірме
1109
O203
O01.1
Толық және бөлігінің көпіршік кірме
1110
O203
O01.9
Анықталмаған көпіршік кірме
1111
O203
O02.0
Өлген ұрық жұмыртқасы мен көпіршікті емес кірме
1112
O203
O02.1
Аяқталмаған түсік тастау
1113
O203
O02.8
Ұрықтанудың анықталған қалыптан тыс басқа өнімдері
1114
O203
O02.9
Ұрықтанудың қалыптан тыс анықталмаған өнімі
1115
O203
O03.0
Өздігінен болған түсік. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық емес түсік
1116
O203
O03.1
Өздігінен болған түсік. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық емес түсік
1117
O203
O03.2
Өздігінен болған түсік. Эмболиямен асқынған толық емес түсік
1118
O203
O03.3
Өздігінен болған түсік. Басқа және анықталмаған асқынулары бар толық емес түсік
1119
O203
O03.4
Өздігінен болған түсік. Асқынуы жоқ толық емес түсік

1086
O201
O06.4
Аборт неуточненный - неполный аборт без осложнений
1087
O201
O06.5
Аборт неуточненный - полный или неуточненный аборт, осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых органов
1088
O201
O06.6
Аборт неуточненный - полный или неуточненный аборт, осложнившийся длительным или чрезмерным кровотечением
1089
O201
O06.7
Аборт неуточненный - полный или неуточненный аборт, осложнившийся эмболией
1090
O201
O06.8
Аборт неуточненный - полный или неуточненный аборт с другими или неуточненными осложнениями
1091
O201
O07.0
Неудачный медицинский аборт, осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых органов
1092
O201
O07.1
Неудачный медицинский аборт, осложнившийся длительным или чрезмерным кровотечением
1093
O201
O07.2
Неудачный медицинский аборт, осложнившийся эмболией
1094
O201
O07.3
Неудачный медицинский аборт с другими и неуточненными осложнениями
1095
O201
O07.4
Неудачный медицинский аборт без осложнений
1096
O201
O07.5
Другие и неуточненные неудачные попытки аборта, осложнившиеся инфекцией половых путей и тазовых органов
1097
O201
O07.6
Другие и неуточненные неудачные попытки аборта, осложнившиеся длительным или чрезмерным кровотечением
1098
O201
O07.7
Другие и неуточненные неудачные попытки аборта, осложнившиеся эмболией
1099
O201
O07.8
Другие и неуточненные неудачные попытки аборта с другими и неуточненными осложнениями
1100
O201
O08.4
Почечная недостаточность, вызванная абортом, внематочной и молярной беременностью
1101
O202
Внематочная беременность
1102
O202
O00.0
Абдоминальная (брюшная) беременность
1103
O202
O00.1
Трубная беременность
1104
O202
O00.2
Яичниковая беременность
1105
O202
O00.8
Другие формы внематочной беременности
1106
O202
O00.9
Внематочная беременность неуточненная
1107
O203
Аборт без хирургических операций
1108
O203
O01.0
Пузырный занос классический
1109
O203
O01.1
Пузырный занос неполный и частичный
1110
O203
O01.9
Пузырный занос неуточненный
1111
O203
O02.0
Погибшее плодное яйцо и непузырный занос
1112
O203
O02.1
Несостоявшийся выкидыш
1113
O203
O02.8
Другие уточненные анормальные продукты зачатия
1114
O203
O02.9
Анормальный продукт зачатия неуточненный
1115
O203
O03.0
Самопроизвольный аборт - неполный аборт, осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых органов
1116
O203
O03.1
Самопроизвольный аборт - неполный аборт, осложнившийся длительным или чрезмерным кровотечением
1117
O203
O03.2
Самопроизвольный аборт - неполный аборт, осложнившийся эмболией
1118
O203
O03.3
Самопроизвольный аборт - неполный аборт, с другими или неуточненными осложнениями
1119
O203
O03.4
Самопроизвольный аборт - неполный аборт, без осложнений

75.91
Бұтараның акушерлік гематомасының эвакуациясы
49
75.92
Қынап немесе сарпайдың акушерлік гематомасының эвакуациясы
50
75.93
Жатыр айналуын хирургиялық жолмен түзету
51
75.94
Жатырдың айналуын қолмен түзету
* көрсетілген операциялар КШТ О001 үшін қосымша операциялар болып табылады
Ақы төлеу акушерлік-
гинекологиялық бейін бойынша
емделіп шығу жағдайының
күрделілігін ескере отырып,
клиникалық-шығындық топтар
бойынша жүзеге асырылатын,
тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
медициналық қызметтерге
тарифтерге
12 қосымша
АХЖ-10 бойынша негізгі қорытынды диагноздардың асқынуларына дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және қызметтерді тіркеу тізімі
АХЖ-10 коды
АХЖ-10 атауы
ҚолжетімдіДЗ/ММБ
Қолжетімді қызметтер
Атауы
Сипаттамасы
Қызмет коды
Атауы
1
A34
Акушерлік сіреспе
Адамның қалыпты иммуноглобулині
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 100 мл
Адамның қалыпты иммуноглобулин G
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су)көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат1.2 мг
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су)көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 2,4 мг
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ 0.5 г
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 1 г
Эртапенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1 г
2
A39.2
Жіті менингококцемия
Адамның қалыпты иммуноглобулині
Инфузия үшін ерітінді. 100 мг/мл. 100 мл
Адамның қалыпты иммуноглобулин G
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1.2 мг
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 2,4 мг
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 0.5 г
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 1 г
Эртапенем
Инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1 г
3
A40.0
А Тобының стрептококі тудырған септицемия
Адамның қалыпты иммуноглобулині
Инфузия үшін ерітінді. 100 мг/мл. 100 мл
Адамның қалыпты иммуноглобулин G
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1.2 мг
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 2,4 мг
Меропенем

75.91
Эвакуация акушерской гематомы промежности
49
75.92
Эвакуация акушерской гематомы влагалища или вульвы
50
75.93
Хирургическая коррекция выворота матки
51
75.94
Исправление выворота матки вручную
*для КЗГ О001 указанные операции являются дополнительными операциями
Приложение 12
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико-затратным группам
с учетом уровня сложности
пролеченного случая по
акушерско-гинекологическому
профилю
Перечень привязок лекарственных средств, медицинских изделий и услуг к осложнениям основного заключительного диагноза по МКБ-10
Код по МКБ10
Наименование МКБ10
Доступные ЛС/ИМН
Доступные услуги
Наименование
Характеристика
Код услуги
Наименование
1
A34
Акушерский столбняк
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для инфузий. 100 мг/мл. 100 мл
Человеческий нормальный иммуноглобулин G
раствор для инфузий 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 1.2 мг
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 2,4 мг
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 0.5 г
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 1 г
Эртапенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 1 г
2
A39.2
Острая менингококцемия
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для инфузий. 100 мг/мл. 100 мл
Человеческий нормальный иммуноглобулин G
раствор для инфузий 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 1.2 мг
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 2,4 мг
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 0.5 г
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 1 г
Эртапенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 1 г
3
A40.0
Септицемия, вызванная стрептококком группы А
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для инфузий. 100 мг/мл. 100 мл
Человеческий нормальный иммуноглобулин G
раствор для инфузий 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 1.2 мг
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 2,4 мг
Меропенем

жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1.2 мг
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 2,4 мг
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 0.5 г
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 1 г
Эртапенем
Инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1 г
Экстракорпоралды мембраналық оксигенация үшін ересектер магистральдар жиынтығы бар оксигенатор жабындысы бар
Bioline/ВЕ-HLS7050
Экстракорпоралды мембраналық оксигенация үшін ересектер магистральдар жиынтығы бар оксигенатор жабындысы бар
Bioline/ВЕ-HLS7050
15
I26.9
Жіті өкпелік жүрек туралы ескертілмеген өкпе эмболиясы
Адамның қалыпты иммуноглобулині
Инфузия үшін ерітінді. 100 мг/мл. 100 мл
Адамның қалыпты иммуноглобулин G
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1.2 мг
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 2,4 мг
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 0.5 г
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 1 г
Эртапенем
Инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1 г
Экстракорпоралды мембраналық оксигенация үшін ересектер магистральдар жиынтығы бар оксигенатор жабындысы бар Bioline/ВЕ-HLS7050
Экстракорпоралды мембраналық оксигенация үшін ересектер магистральдар жиынтығы бар оксигенатор жабындысы бар Bioline/ВЕ-HLS7050
16
I50.1
Сол жақ қарынша функциясының жеткіліксіздігі
Адамның қалыпты иммуноглобулині
Инфузия үшін ерітінді. 100 мг/мл. 100 мл
Адамның қалыпты иммуноглобулин G
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1.2 мг
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 2,4 мг
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 0.5 г
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 1 г
Эртапенем
Инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1 г
Экстракорпоралды мембраналық оксигенация үшін ересектер магистральдар жиынтығы бар оксигенатор жабындысы бар Bioline/ВЕ-HLS7050
Экстракорпоралды мембраналық оксигенация үшін ересектер магистральдар жиынтығы бар оксигенатор жабындысы бар Bioline/ВЕ-HLS7050
17
J80
Үлкен адамдардың респираторлық бұзылулар (дистресс) синдромы
Адамның қалыпты иммуноглобулині
Инфузия үшін ерітінді. 100 мг/мл. 100 мл
Адамның қалыпты иммуноглобулин G
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1.2 мг
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 2,4 мг
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 0.5 г
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 1 г
Эртапенем
Инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1 г
Экстракорпоралды мембраналық оксигенация үшін ересектер магистральдар жиынтығы бар оксигенатор жабындысы бар Bioline/ВЕ-HLS7050
Экстракорпоралды мембраналық оксигенация үшін ересектер магистральдар жиынтығы бар оксигенатор жабындысы бар Bioline/ВЕ-HLS7050
18

лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 1.2 мг
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 2,4 мг
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 0.5 г
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 1 г
Эртапенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 1 г
Оксигенатор с комплектом магистралей взрослых для экстракорпоральной мембранной оксигенации с покрытием Bioline/ВЕ-HLS7050
Оксигенатор с комплектом магистралей взрослых для экстракорпоральной мембранной оксигенации с покрытием Bioline/ВЕ-HLS7050
15
I26.9
Легочная эмболия без упоминания об остром легочном сердце
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для инфузий. 100 мг/мл. 100 мл
Человеческий нормальный иммуноглобулин G
раствор для инфузий 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 1.2 мг
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 2,4 мг
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 0.5 г
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 1 г
Эртапенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 1 г
Оксигенатор с комплектом магистралей взрослых для экстракорпоральной мембранной оксигенации с покрытием Bioline/ВЕ-HLS7050
Оксигенатор с комплектом магистралей взрослых для экстракорпоральной мембранной оксигенации с покрытием Bioline/ВЕ-HLS7050
16
I50.1
Левожелудочковая недостаточность
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для инфузий. 100 мг/мл. 100 мл
Человеческий нормальный иммуноглобулин G
раствор для инфузий 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 1.2 мг
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 2,4 мг
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 0.5 г
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 1 г
Эртапенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 1 г
Оксигенатор с комплектом магистралей взрослых для экстракорпоральной мембранной оксигенации с покрытием Bioline/ВЕ-HLS7050
Оксигенатор с комплектом магистралей взрослых для экстракорпоральной мембранной оксигенации с покрытием Bioline/ВЕ-HLS7050
17
J80
Синдром респираторного расстройства [дистресса] у взрослого
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для инфузий. 100 мг/мл. 100 мл
Человеческий нормальный иммуноглобулин G
раствор для инфузий 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 1.2 мг
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 2,4 мг
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 0.5 г
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 1 г
Эртапенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 1 г
Оксигенатор с комплектом магистралей взрослых для экстракорпоральной мембранной оксигенации с покрытием Bioline/ВЕ-HLS7050
Оксигенатор с комплектом магистралей взрослых для экстракорпоральной мембранной оксигенации с покрытием Bioline/ВЕ-HLS7050
18

O99.0
Hb деңгейі "70 - 109" ретінде көрсетілген
2
O99.0
Hb деңгейі "69 және төмен" ретінде көрсетілген
3
O98.0
Белсенділік дәрежесі: "Белсенді емес" ретінде көрсетліген
4
O98.0
Белсенділік дәрежесі: "Белсенді/күмәнді белсенділік" ретінде көрсетліген
5
O67.8
Қан жоғалту деңгейі: "1 литр және төмен" ретінде көрсетілген
6
O67.8
Қан жоғалту деңгейі: "1 литрден жоғары" ретінде көрсетілген
7
O72.0
Қан жоғалту деңгейі: "1 литр және төмен" ретінде көрсетілген
8
O72.0
Қан жоғалту деңгейі: "1 литрден жоғары" ретінде көрсетілген
9
O72.1
Қан жоғалту деңгейі: "1 литр және төмен" ретінде көрсетілген
10
O72.1
Қан жоғалту деңгейі: "1 литрден жоғары" ретінде көрсетілген
11
O72.2
Қан жоғалту деңгейі: "1 литр және төмен" ретінде көрсетілген
12
O72.2
Қан жоғалту деңгейі: "1 литрден жоғары" ретінде көрсетілген
Ақы төлеу акушерлік-
гинекологиялық бейін бойынша
емделіп шығу жағдайының
күрделілігін ескере отырып,
клиникалық-шығындық топтар
бойынша жүзеге асырылатын,
тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
медициналық қызметтер
тарифтеріне
15 қосымша
Босану жағдайлары бойынша қайта емдеуге жатқызу белгісін анықтау үшін АХЖ-10 кодтарының тізбесі
Қорытынды негізгі диагноз
Қорытынды анықтаушы диагноздың коды
код АХЖ-10
АХЖ-10 атауы
1
O10.0
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар эссенциалды гипертензия
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
2
O10.1
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар жүректік-тамырлық гипертензия
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
3
O10.2
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар бүйректік гипертензия
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
4
O10.3
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар жүректік-тамырлық және бүйректік гипертензия
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
5
O10.4
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар салдарлық гипертензия
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
6
O10.9
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар анықталмаған гипертензия
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
7
O11
Қосылған протеинурия қабаттасқан бұрыннан бар гипертензия
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
8
O13
Маңызды емес протеинуриялы жүктілік тудырған гипертензия
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
9

O99.0
Уровень Hb указан как "70 – 109"
2
O99.0
Уровень Hb указан как "69 и ниже"
3
O98.0
Степень активности указана как: "Неактивный"
4
O98.0
Степень активности указана как: "Активный / сомнительная активность"
5
O67.8
Уровень кровопотери указан как: "1 литр и менее"
6
O67.8
Уровень кровопотери указан как: "Более 1 литра"
7
O72.0
Уровень кровопотери указан как: "1 литр и менее"
8
O72.0
Уровень кровопотери указан как: "Более 1 литра"
9
O72.1
Уровень кровопотери указан как: "1 литр и менее"
10
O72.1
Уровень кровопотери указан как: "Более 1 литра"
11
O72.2
Уровень кровопотери указан как: "1 литр и менее"
12
O72.2
Уровень кровопотери указан как: "Более 1 литра"
Приложение 15
к тарифам медицинские услуги в
рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико-затратным группам
с учетом уровня сложности
пролеченного случая по
акушерско-гинекологическому
профилю
Перечень кодов по МКБ-10 для определения признака повторной госпитализации для случаев родов
Заключительный основной диагноз
Код заключительного уточняющего диагноза
Код по МКБ10
Наименование
1
O10.0
Существовавшая ранее эссенциальная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
2
O10.1
Существовавшая ранее кардиоваскулярная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
3
O10.2
Существовавшая ранее почечная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
4
O10.3
Существовавшая ранее кардиоваскулярная и почечная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
5
O10.4
Существовавшая ранее вторичная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
6
O10.9
Существовавшая ранее гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период, неуточненная
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
7
O11
Существовавшая ранее гипертензия с присоединившейся протеинурией
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
8
O13
Вызванная беременностью гипертензия без значительной протеинурии
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
9

188 291,31
0,7621
94 151,83
25
P025
Туылғандағы салмағына байланыссыз нәрестелер, шығарылғандар немесе алғашқы 2 тәулікте өз қалауымен кеткендер
0,3421
42 263,93
0,1711
21 138,14
Ескерту:
* Неонаталдық бейіні бойынша емделген жағдай күрделілігін деңгейін ескере отырып бір емделген жағдай үшін клиникалық-шығындық топтар бойынша тарифтер (бұдан әрі –КШТ бойынша тарифтер) мамандандырылған медициналық көмек нысандары бойынша стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілері үшін анықталады:

188 291,31
0,7621
94 151,83
25
P025
Новорожденные, выписанные или самовольно ушедшие в первые 2-е суток, независимо от веса при рождении
0,3421
42 263,93
0,1711
21 138,14
Примечание:
*Тариф за один пролеченный случай по клинико-затратным группам с учетом уровня сложности пролеченного случая по неонатологическому профилю (далее – Тарифы по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая) для субъектов здравоохранения, оказывающих специализированную медицинскую помощь по формам стационарная и (или) стационарозамещающая помощь определяется:

1,05
2
"Ұлттық нейрохирургия орталығы" Акционерлік қоғам
1,06
3
"Ұлттық кардиохирургия орталығы" Акционерлік қоғам
1,03
4
"Қазақстан Республикасы Президенті іс басқармасы медициналық орталығы ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны
1,04
Ақы төлеу неонатологиялық
бейін бойынша емделіп шығу
жағдайының күрделілігін ескере
отырып клиникалық-шығындық
топтар бойынша жүзеге
асырылатын, тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде және
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық
қызметтерге тарифтер
4 қосымша
Онкологиялық аурулар және жіті инсульт басқару, жарақаттар жәнежіті миокард инфарктісіне медициналық көмек көрсету, босандыру мен балалар қызметтері бойынша ықпалдастырылған моделін енгізу үшін тарифтер
Мекеме атауы
Тариф
1
"Қазақ онкология және радиология ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорны
1,0012
2
"Травматология және ортопедия ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорны
1,0012
3
"Ұлттық нейрохирургия орталығы" акционерлік қоғам
1,0104
4
"Педиатрия және балалар хирургиясы ғылыми орталығы" Республикалық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны

1,05
2
Акционерное общество "Национальный центр нейрохирургии"
1,06
3
Акционерное общество "Национальный центр кардиохирургии"
1,03
4
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Больница медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан"
1,04
Приложение 4
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико-затратным группам
с учетом уровня сложности
пролеченного случая по
неонатологическому профилю
Тарифы для внедрения интегрированной модели по службам родовспоможения и детства, оказания медицинской помощи при остром инфаркте миокарда и травмах, управлению острыми инсультами и онкологическими заболеваниями
Наименование организации
Тариф
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский научно-исследовательский институт онкологии и радиологии"
1,0012
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Научно-исследовательский институт травматологии и ортопедии"
1,0012
3
Акционеркое общество "Национальный центр нейрохирургии"
1,0104
4
Республиканское государственное казенное предприятие "Научный центр педиатрии и детской хирургии"

1523
78.81
Басқа айдарларда жіктелмеген жауырын, бұғана және көкірек қуысының (қабырға және төс) сүйектеріндегі диагностикалық манипуляциялар
1524
78.82
Басқа айдарларда жіктелмеген иық сүйектеріндегі басқа диагностикалық манипуляциялар
1525
78.83
Басқа айдарларда жіктелмеген иық және білек сүйектеріндегі диагностикалық манипуляциялар
1526
78.84
Басқа айдарларда жіктелмеген білезік және алақан сүйектеріндегі диагностикалық манипуляциялар
1527
78.85
Басқа айдарларда жіктелмеген жамбас сүйектеріндегі басқа диагностикалық манипуляциялар
1528
78.86
Басқа айдарларда жіктелмеген тізе тобығы сүйектеріндегі диагностикалық манипуляциялар
1529
78.87
Басқа айдарларда жіктелмеген үлкен жіліншілік және кіші жіліншілік сүйектеріндегі басқа диагностикалық манипуляциялар
1530
78.88
Басқа айдарларда жіктелмеген табанға дейінгі және табан сүйектеріндегі диагностикалық манипуляциялар
1531
78.89
Басқа айдарларда жіктелмейтін басқа сүйектердегі диагностикалық манипуляциялар
1532
79.00
Сынықтардың және жылжулардың репозициясы
1533
79.01
Ішкі фиксациясыз иық сүйектері сынықтарының жабық репозициясы
1534
79.02
Ішкі фиксациясыз білек және шынтақ сүйектері сынықтарының жабық репозициясы
1535
79.03
Ішкі фиксациясыз қол ұшы сүйектері және білезік сүйектері сынықтарының жабық репозициясы
1536
79.04
Ішкі фиксациясыз саусақ сүйектерінің жабық репозициясы
1537
79.05
Ішкі бекітусіз сан сүйегі сынықтарының жабық репозициясы
1538
79.06
Ішкі фиксациясыз үлкен және кіші жіліншік сүйектері сынықтарының жабық репозициясы
1539
79.07
Ішкі фиксациясыз табанға дейінгі және табан сүйектері сынықтарының жабық репозициясы
1540
79.08
Ішкі фиксациясыз табан саусақтарының сүйек сынықтарының жабық репозициясы
1541
79.09
Ішкі фиксациясыз басқа анықталған сүйек сынықтарының жабық репозициясы
1542
79.20
Ішкі фиксациясыз, орналасқан жері анықталмаған сүйек сынықтарының ашық репозициясы
1543
79.21
Ішкі фиксациясыз иық сүйектері сынықтарының ашық репозициясы
1544
79.22
Ішкі фиксациясыз иық және білек сүйек сынықтарының ашық репозициясы
1545
79.23
Ішкі фиксациясыз білезік және алақан сүйек сынықтарының ашық репозициясы
1546
79.24
Ішкі фиксациясыз қол саусақтары сүйек сынықтарының ашық репозициясы
1547
79.25
Ішкі бекітусіз сан сүйегі сынықтарының ашық репозициясы
1548
79.27
Ішкі фиксациясыз табанға дейінгі және табан сүйек сынықтарының ашық репозициясы
1549
79.28
Ішкі фиксациясыз аяқ саусақтары сүйек сынықтарының ашық репозициясы

1523
78.81
Диагностические манипуляции на кости лопатки, ключицы и грудной клетки (ребер и грудины), не классифицируемые в других рубриках
1524
78.82
Диагностические манипуляции на плечевой кости, не классифицируемые в других рубриках
1525
78.83
Диагностические манипуляции на лучевой и локтевой костях, не классифицируемые в других рубриках
1526
78.84
Диагностические манипуляции на кости запястья и пястной кости, не классифицируемые в других рубриках
1527
78.85
Диагностические манипуляции на бедренной кости, не классифицируемые в других рубриках
1528
78.86
Диагностические манипуляции на кости надколенника, не классифицируемые в других рубриках
1529
78.87
Диагностические манипуляции на большеберцовой и малоберцовой костях, не классифицируемые в других рубриках
1530
78.88
Диагностические манипуляции на предплюсневой и плюсневой кости, не классифицируемые в других рубриках
1531
78.89
Диагностические манипуляции на прочих костях, не классифицируемые в других рубриках
1532
79.00
Репозиция переломов и смещений
1533
79.01
Закрытая репозиция костных отломков плечевой кости без внутренней фиксации
1534
79.02
Закрытая репозиция костных отломков лучевой и локтевой кости без внутренней фиксации
1535
79.03
Закрытая репозиция костных отломков костей запястья и пястных костей без внутренней фиксации
1536
79.04
Закрытая репозиция костных отломков фаланг без внутренней фиксации
1537
79.05
Закрытая репозиция костных отломков бедренной кости без внутренней фиксации
1538
79.06
Закрытая репозиция костных отломков большеберцовой и малоберцовой костей без внутренней фиксации
1539
79.07
Закрытая репозиция костных отломков предплюсневых и плюсневых костей без внутренней фиксации
1540
79.08
Закрытая репозиция костных отломков фаланг стопы без внутренней фиксации
1541
79.09
Закрытая репозиция костных отломков другой уточненной кости без внутренней фиксации
1542
79.20
Открытая репозиция костных обломков кости неуточненной локализации без внутренней фиксации
1543
79.21
Открытая репозиция костных обломков плечевой кости без внутренней фиксации
1544
79.22
Открытая репозиция костных обломков лучевой и локтевой кости без внутренней фиксации
1545
79.23
Открытая репозиция костных обломков костей запястья и пястных костей без внутренней фиксации
1546
79.24
Открытая репозиция костных обломков фаланг кисти без внутренней фиксации
1547
79.25
Открытая репозиция костных обломков бедренной кости без внутренней фиксацией
1548
79.27
Открытая репозиция костных обломков предплюсневых и плюсневых костей без внутренней фиксации
1549
79.28
Открытая репозиция костных обломков фаланг стопы без внутренней фиксации

96.74
168 сағаттан астам инвазиялық өкпені жасанды желдету өткізуі
2
99.01
Қанды ауыстырмалы-алмаспалы құю (ҚААҚ)
3
99.291
Сурфактант дәрілік заттары пайдалану
Бұқа өкпе тіннен айырып алған фосфолипид фракциясы
SF-RI 1 (сурфактант)
1,2 мл еріткішпен жиынтықта 45 мг/мл эндотрахеалды енгізуге арналған суспензия дайындайтын лиофильді ұнтақ
4
Бұқа өкпе тіннен айырып алған фосфолипид фракциясы
SF-RI 1 (сурфактант)
2,4 мл еріткішпен жиынтықта 45 мг/мл эндотрахеалды енгізуге арналған суспензия дайындайтын лиофильді ұнтақ 108 мг
5
Жалпы фосфолипидтер, фосфотидилхолин қосарлана қаныққан (DSPC), Еркін майлы қышқылдар (FFA), үшглицеридтер (TG)(сурванта)
25мг/мл 4мл құтыда эндотрахеалды енгізуге арналған суспензия
6
Порактант Альфа
Эндотрахеалдық енгізуге арналған суспензиясы 80 мг/мл, 1,5 мл
7
99.21
Қосымша қатардағы антибактериялды дәрілік заттар пайдалануы
Имипенем+ Циластатин
500 мг/500 мг инфузияға арналған ерітіндіні дайындайтын ұнтақ
8
Эртапенем
1 г инъекцияға арналған ерітіндіні дайындайтын лиофилизат
9
Меропенем
0,5 г инъекцияға арналған ерітіндіні дайындайтын лиофилизат
10
Меропенем
1,0 г инъекцияға арналған ерітіндіні дайындайтын лиофилизат
11
Цефепим
500 мг инъекцияға арналған ерітіндіні дайындайтын ұнтақ
12
Цефепим
1000 мг инъекцияға арналған ерітіндіні дайындайтын ұнтақ
13
99.14
Науқастың қан сарысуында табиғи антиденелерді алмастыру/орнын толтыру мақсатпен пайдалануы
Қалыпты адам иммуноглобулині
100 мл инфузияға арналған ерітінді, 10%
14
Қалыпты адам иммуноглобулині
50 мг/мл - 10 мл вена ішілік инъекцияға арналған ерітінді
15
Қалыпты адам иммуноглобулині
50 мг/мл- 50 мл вена ішілік инъекцияға арналған ерітінді
16
Қалыпты адам иммуноглобулині
1 дозасы 1,5 мл ампулада бұлшықет ішіне енгізуге арналған ерітінді
17
Қалыпты адам G иммуноглобулині
50 мл инфузияға арналған ерітінді, 10%
18
99.15
168 сағаттан астам парентералдық қоректендіру
4% немесе 5% 14 амин қышқылы кем емес парентералды енгізуге арналған амин қышқылы жиынтағы
500 мл құтыда инфузияға арналған ерітінді
19
19 амин қышқылы кем емес парентералды енгізуге арналған амин қышқылы жиынтағы
250 мл құтыда инфузияға арналған ерітінді
20

96.74
Проведение инвазивной искусственной вентиляции легких более 168 часов
2
99.01
Проведение обмено-заменного переливания крови (ОЗПК)
3
99.291
Применение препаратов сурфактанта
Фосфолипидная фракция, выделенная из легочной ткани быка SF-RI 1 (сурфактант)
лиофилизированный порошок для приготовления суспензии для эндотрахеального введения 45 мг/мл в комплекте с растворителем 1,2 мл
4
Сурфактант (SF-RI 1) фосфолипидная фракция из легочной ткани быка
лиофилизат для приготовления суспензии для эндотрахеального введения в комплекте с растворителем лиофилизат, по 2,4 мл растворителя в шприце 45мг/мл 108 мг
5
Общие фосфолипиды, Двунасыщенный фосфатидилхолин (DSPC), Свободные жирные кислоты (FFA), Триглицериды (TG)(сурванта)
суспензия для интратрахеального введения во флаконе 25мг/мл 4мл
6
Порактант Альфа
суспензия для эндотрахеального введения 80 мг/мл, 1,5 мл
7
99.21
Применение антибактериальных препаратов резревного ряда
Имипенем+ Циластатин
порошок для приготовления раствора для инфузий, 500 мг/500 мг
8
Эртапенем
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенных и внутримышечных инъекций 1 г
9
Меропенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 0,5 г
10
Меропенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 1,0 г
11
Цефепим
порошок для приготовления раствора для инъекций 500 мг
12
Цефепим
порошок для приготовления раствора для инъекций 1000 мг
13
99.14
Применение иммуноглобулинов с целью замещения/восполнения природных антител в сыворотке больного
Иммуноглобулин человека нормальный
10% раствор для инфузий 100 мл
14
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для внутривенного введения 50 мг/мл- 10 мл
15
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для внутривенного введения 50 мг/мл- 50 мл
16
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для внутримышечных инъекций в ампулах 1,5мл 1доза
17
Человеческий нормальный иммуноглобулин G
10% раствор для инфузий 50 мл
18
99.15
Проведение парентерального питания более 168 часов
Комплекс аминокислот для парентерального питания не менее 14 аминокислот 4% или 5%
раствор для инфузий во флаконе 500 мл
19
Комплекс аминокислот для парентерального питания не менее 19 аминокислот
раствор для инфузий во флаконе 250 мл
20

10% 19 амин қышқылы кем емес парентералды енгізуге арналған амин қышқылы жиынтағы
500 мл құтыда инфузияға арналған ерітінді
21
Парентералды енгізуге арналған май эмульсиясы
10 % 500 мл вена ішілік инфузияға арналған эмульсиясы МСТ/ЛCT
22
99.293
Тұқымқуалайтын, генетикалық аурулар кезінде орфанндық препараттарды пайдалануы
Ларонидаза
100 ЕД/ мл инфузияға арналған ерітіндіні дайындайтын концентрат, 5 мл кұты
23
Галсульфаза
1мг/мл инфузияға арналған ерітінді, 5 мл құты
24
Идурсульфаза

Комплекс аминокислот для парентерального питания не менее 19 аминокислот 10%
раствор для инфузий во флаконе 500 мл
21
Жировая эмульсия для парентерального питания
эмульсия для внутривенных инфузий МСТ/ЛCT 10 % 500 мл
22
99.293
Применение орфанных препаратов при наследственных, генетических заболеваниях
Ларонидаза
концентрат для приготовления раствора для инфузий 100 ЕД/ мл, флакон 5 мл
23
Галсульфаза
раствор для инъекций 1мг/мл, флакон 5 мл
24
Идурсульфаза

6 мг/3 мл инъекцияға арналған ерітіндіні дайындайтын концентрат
25
Имиглюцераза
400 ЕД инфузияға арналған ерітіндіні дайындайтын концентрат
26
Дорназа-Альфа
2,5 мг/2,5 мл ингаляцияға арналған ерітінді
27
Тиамфеникол
500 мг инъекция және ингаляцияға арналған ерітіндіні дайындайтын, еріткішпен жиынтықта
*Қымбат қызметтердің, дәрілік заттардың және медициналық бұйымдардың бағалары КШТ-на (салмақ коэффициентіне) құнына енгізілген, тиісті КШТ-на жағдайды енгізу үшін "Стационарлық науқастардың электрондық тіркілімі" порталында осы шығындар белгілеу қажет
Ақы төлеу неонатологиялық
бейін бойынша емделіп шығу
жағдайының күрделілігін ескере
отырып клиникалық-шығындық
топтар бойынша жүзеге
асырылатын, тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде және
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық
қызметтерге тарифтерге
15 қосымша
АХЖ-10 бойынша нақтылайтын қорытынды диагноздардың тізбесі
АХЖ-10 коды
АХЖ-10 атау
1

концентрат для приготовления раствора для инъекций 6 мг/3 мл
25
Имиглюцераза
лиофилизат для приготовления раствора для инфузий 400 ЕД
26
Дорназа-Альфа
раствор для ингаляций, 2,5 мг/2,5 мл
27
Тиамфеникол
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций и ингаляций. 500 мг, в комплекте с растворителем
* Стоимость дорогостоящих услуг, лекарственных средств и медицинских изделий включена в стоимость КЗГ (в весовой коэффициент), необходимо отметить в портале "Электронный регистр стационарных больных" использование данных затрат, чтобы случай был включен в соответствующую КЗГ
Приложение 15
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико-затратным группам
с учетом уровня сложности
пролеченного случая по
неонатологическому профилю
Перечень уточняющих заключительных диагнозов по МКБ-10
Код МКБ-10
Наименование МКБ-10
1

Тоңғақтық илеус (тек E84.1† "Ішектік көріністі жылауықты фиброз" кодпен бірге қос кодтау қағидасы бойынша)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы 11 шілдедегі
№ ҚР ДСМ-83/2020 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 қыркүйектегі
№ ҚР ДСМ-10 бұйрығына
4-қосымша
Ақы төлеу стационарлық көмек нысанында мамандандырылған медициналық көмек көрсететін республикалық медициналық ұйымдарға орташа есептік құны бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер
№ р/с
Медициналық ұйым атауы
Тариф (теңге)
1
Алматы қаласындағы "Отан соғысының мүгедектеріне арналған республикалық клиникалық госпиталь" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын
161 942,02
2
Нұр-Сұлтан қаласындағы "Отан соғысы мүгедектеріне арналған Орталық клиникалық госпиталь" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын
262 068,62
3
"Бурабай" республикалық оңалту орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын:
Бір ересек науқастың емделіп шығу жағдайы үшін тариф
Бір баланың емделіп шығу жағдайы үшін тариф (18 жасқа дейін)
158 900,31
513 791,14
4
"Балбұлақ" республикалық балаларды оңалту орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
Бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф
Бір еріп жүруші адамға (анасы (әкесі) немесе үш жасқа дейінгі баланы күтуді, сондай-ақ дәрігердің қорытындысы бойынша қосымша күтімді қажет ететін ересек науқас баланы күтуді тікелей жүзеге асыратын өзге адам) арналған тариф
376 746,92
16 503,28
5
"Алатау" балалар клиникалық санаторийі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
149 554,61
6
Алматы қаласындағы "Республикалық психикалық денсаулық ғылыми-практикалық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын
281 547,11
7
"University Medical Center" корпоративтік қоры
538 344,57
8
"University Medical Center" корпоративтік қорының Қызылорда филиалы
259 100,32
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы 11 шілдедегі
№ ҚР ДСМ-83/2020 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 қыркүйектегі
№ ҚР ДСМ-10 бұйрығына
5-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде стационарлық көмек нысанында мамандандырылған медициналық көмек көрсететін медициналық ұйымдарға бір төсек күн үшін көрсетілетін медициналық қызметтерге ақы төлеу тарифтері
№ р/с
Медициналық ұйымның атауы
Тариф (теңге)
1
Павлодар қаласындағы "Республикалық психикалық денсаулық ғылыми-практикалық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын

Мекониевый илеус (по принципу двойного кодирования только совместно с кодом E84.1† "Кистозный фиброз с кишечными проявлениями")
Приложение 4 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 11 июля 2020 года
№ ҚР ДСМ-83/2020
Приложение 4
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 сентября 2018 года
№ ҚР ДСМ-10
Тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется республиканским медицинским организациям, оказывающим специализированную медицинскую помощь в форме стационарной помощи, за пролеченный случай по расчетной средней стоимости
№ п/п
Наименование медицинской организации
Тариф (тенге)
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский клинический госпиталь для инвалидов Отечественной войны", г. Алматы
161 942,00
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центральный клинический госпиталь для инвалидов Отечественной войны", г. Нур-Султан
262 069,00
3
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр реабилитации "Бурабай"
Тариф за один пролеченный случай взрослого больного
Тариф за один пролеченный случай ребенка (до 18 лет)
158 900,00
513 791,00
4
Республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский детский реабилитационный центр "Балбулак"
Тариф за один пролеченный случай
Тариф на одно сопровождающее лицо (мать (отец) или иное лицо, непосредственно осуществляющее уход за ребенком в возрасте до трех лет, а также за тяжело больным ребенком старшего возраста, нуждающегося по заключению врачей в дополнительном уходе)
376 747,00
16 503,00
5
Республиканское государственное казенное предприятие "Детский клинический санаторий "Алатау"
149 555,00
6
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский научно-практический центр психического здоровья" г. Алматы
281 547,00
7
Корпоративный фонд "University Medical Center"
538 345,00
8
Кызылординский филиал Корпоративного фонда "University Medical Center"
259 100,00
Приложение 5 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 11 июля 2020 года
№ ҚР ДСМ-83/2020
Приложение 5
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 сентября 2018 года
№ ҚР ДСМ-10
Тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется медицинским организациям, оказывающим специализированную медицинскую помощь в форме стационарной помощи, за один койко-день
№ п/п
Наименование медицинской организации
Тариф (тенге)
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский научно-практический центр психического здоровья" г. Павлодар

117
Сирекісіктер
20
2 411 694,14
Барлығы емдеудің толық курсының құны
4 081 759,94
Жоғары мөлшерлі сүйек кемігінің аутотрансплантациясымен химиотерапиясы
118
Жоғары мөлшерлі сүйектік мидағы
аутотрансплантациялық химиотерапия
45
11 681 761,91
Барлығы емдеудің толық курсының құны
11 681 761,91
Ескерту:
* Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде онкологиялық аурулармен ауыратын балаларды емдеу үшін медициналық-экономикалық тарифтер бойынша жүзеге асырылатын, медициналық қызметтерге ақы төлеу тарифтері Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 801 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5946 болып тіркелген) 1-қосымшасына сәйкес айқындалады.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде онкологиялық
аурулармен ауыратын
балаларды емдеу үшін
медициналық-экономикалық
тарифтер бойынша жүзеге
асырылатын, медициналық
қызметтерге ақы төлеу
тарифтеріне
1 қосымша
Жылу беру маусымының ұзақтығының коэффициенттері
Өңірдің коды
Облыс
Жылу беру маусымы ұзақтығының коэффициенті
1
11
Ақмола облысы

117
Редкие опухоли
20
2 411 694,14
Итого стоимость курса лечения
4 081 759,94
Высокодозная химиотерапия с аутотрансплантацией костного мозга
118
Высокодозная химиотерапия с аутотрансплантацией костного мозга
45
11 681 761,91
Итого стоимость курса лечения
11 681 761,91
Примечание:
*Тариф на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется для лечения детей с онкологическими заболеваниями по медико-экономическим тарифам определяется с учетом следующих поправочных коэффициентов Приложения 1 согласно Методике формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденной приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года №801 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5946).
Приложение 1
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, оплата которых
осуществляется для лечения
детей с онкологическими
заболеваниями по медико-
экономическим тарифам
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона
Код региона
Область
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона
1
11
Акмолинская область

459,36
396
B05.000.000
Микробиология
397
B05.000.001
Қол әдісімен
398
B05.007.001
Қолмен жасалатын әдіспен аутопсиялық материалды бактериологиялық зерттеу
1 521,60
399
B05.010.001
Қолмен жасалатын әдіспен анаэробтарға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1 482,61
400
B05.012.001
Қолмен жасалатын әдіспен тырысқақ вибрионына биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2 475,78
401
B05.013.001
Қолмен жасалатын әдіспен гемофильдік таяқшаға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1 509,68
402
B05.014.001
Қолмен жасалатын әдіспен нейсерия гонореяга биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1 784,39
403
B05.015.001
Қолмен жасалатын әдіспен Candida тәріздес зеңдерге биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2 046,89
404
B05.063.001
Биологиялық материалды Candida тұқымдас зеңдерге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
840,38
405
B05.016.001
Қолмен жасалатын әдіспен микоплазмаға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1 714,65
406
B05.017.001
Қолмен жасалатын әдіспен тағамдық токсикоинфекцияларға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
5 977,69
407
B05.065.001
Биологиялық материалды тағамдық токсикоинфекцияға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
822,1
408
B05.018.001
Қолмен жасалатын әдіспен трихомонадаға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1 699,00
409
B05.019.001
Қолмен жасалатын әдіспен уреоплазмаға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1 693,42
410
B05.022.001
Қолмен жасалатын әдіспен емшек сүтін бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3 690,17
411
B05.068.001
Емшек сүтін қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 733,40
412
B05.023.001
Қолмен жасалатын әдіспен сальмонеллезге өтті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2 417,85
413
B05.069.001
Өтті сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
895,6
414
B05.024.001
Қолмен жасалатын әдіспен иерсиниозға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1 818,12
415
B05.070.001
Нәжісті иерсиниозға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)

459,36
396
B05.000.000
Микробиология
397
B05.000.001
Ручные методы
398
B05.007.001
Бактериологическое исследование аутопсийного материала ручным методом
1 521,60
399
B05.010.001
Бактериологическое исследование биологического материала на анаэробы ручным методом (выделение чистой культуры)
1 482,61
400
B05.012.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Vibrio cholerae (вибрио холера) (ручным методом (выделение чистой культуры)
2 475,78
401
B05.013.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Haemophilus influenzae (гемофилус инфлуензае)ручным методом (выделение чистой культуры)
1 509,68
402
B05.014.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Neisseria gonorrhoeae (нейссерия гонококкае) ручным методом (выделение чистой культуры)
1 784,39
403
B05.015.001
Бактериологическое исследование биологического материала на грибы рода Candida (кандида) ручным методом (выделение чистой культуры)
2 046,89
404
B05.063.001
Бактериологическое исследование биологического материала на грибы рода Candida (кандида)ручным методом (без выделения чистой культуры)
840,38
405
B05.016.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Mycoplasma (микоплазма) ручным методом (выделение чистой культуры)
1 714,65
406
B05.017.001
Бактериологическое исследование биологического материала на пищевые токсикоинфекции ручным методом (выделение чистой культуры)
5 977,69
407
B05.065.001
Бактериологическое исследование биологического материала на пищевые токсикоинфекции ручным методом (без выделения чистой культуры)
822,1
408
B05.018.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Trichomonas (трихомонас) ручным методом (выделение чистой культуры)
1 699,00
409
B05.019.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Ureaplasma (уреаплазма) ручным методом (выделение чистой культуры)
1 693,42
410
B05.022.001
Бактериологическое исследование грудного молока ручным методом (выделение чистой культуры)
3 690,17
411
B05.068.001
Бактериологическое исследование грудного молока ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 733,40
412
B05.023.001
Бактериологическое исследование желчи на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
2 417,85
413
B05.069.001
Бактериологическое исследование желчи на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
895,6
414
B05.024.001
Бактериологическое исследование испражнений на иерсиниоз ручным методом (выделение чистой культуры)
1 818,12
415
B05.070.001
Бактериологическое исследование испражнений на иерсиниоз ручным методом (без выделения чистой культуры)

504,53
416
B05.025.001
Қолмен жасалатын әдіспен кампиллобактерияларға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1 318,97
417
B05.026.001
Қолмен жасалатын әдіспен ішек дисбактериозына нәжісті бактериологиялық зерттеу
3 466,51
418
B05.027.001
Қолмен жасалатын әдіспен патогендік және шартты патогендік микрофлораға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3 902,44
419
B05.072.001
Нәжісті патогенді және шартты патогенді микрофлораға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
941,04
420
B05.028.001
Қолмен жасалатын әдіспенсальмонеллезге нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2 594,72
421
B05.073.001
Нәжісті сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
895,6
422
B05.029.001
Қолмен жасалатын әдіспен энтеропатогендік эшерихияларға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3 178,82
423
B05.030.001
Энтеропатогнеді эшерихиялардың ыдырауын бактериологиялық зерттеуін қол әдісімен жүргізу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
760,32
424
B05.031.001
Қолмен жасалатын әдіспен Neisseria meningitisке (нейссерия менингитис) қанды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1 346,15
425
B05.033.001
Қолмен жасалатын әдіспен сальмоноллезге қанды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1 777,63
426
B05.076.001
Қанды сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
895,6
427
B05.034.001
Қолмен жасалатын әдіспен қанды зарарсыздыққа бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2 707,02
428
B05.077.001
Қанды зарарсыздыққа қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 280,32
429
B05.036.001
Қолмен жасалатын әдіспен қақырықты бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
4 146,52
430
B05.078.001
Қақырықты қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
2 067,81
431
B05.037.001
Қолмен жасалатын әдіспен қақырықты, бронхтан туберкулез микобактериясына шайындыларды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1 460,28
432
B05.038.001
Қолмен жасалатын әдіспен туберкулездің микобактериясына несепті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
476,15
433
B05.039.001
Қолмен жасалатын әдіспен сальмонеллезге несепті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2 645,28
434
B05.081.001
Несепті сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
895,6
435
B05.040.001
Қолмен жасалатын әдіспен Neisseria meningitisке (нейссерия менингитис) мұрын-жұтқыншақ сілемейін бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)

504,53
416
B05.025.001
Бактериологическое исследование испражнений на кампиллобактерии ручным методом (выделение чистой культуры)
1 318,97
417
B05.026.001
Бактериологическое исследование испражнений на кишечный дисбактериоз ручным методом
3 466,51
418
B05.027.001
Бактериологическое исследование испражнений на патогенную и условно- патогенную микрофлору ручным методом (выделение чистой культуры)
3 902,44
419
B05.072.001
Бактериологическое исследование испражнений на патогенную и условно- патогенную микрофлору ручным методом (без выделения чистой культуры)
941,04
420
B05.028.001
Бактериологическое исследование испражнений на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
2 594,72
421
B05.073.001
Бактериологическое исследование испражнений на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
895,6
422
B05.029.001
Бактериологическое исследование испражнений на энтеропатогенные эшерихии ручным методом (выделение чистой культуры)
3 178,82
423
B05.030.001
Бактериологическое исследование испражнений на энтеропатогенные эшерихии ручным методом (без выделения чистой культуры)
760,32
424
B05.031.001
Бактериологическое исследование крови на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (выделение чистой культуры) ручным методом
1 346,15
425
B05.033.001
Бактериологическое исследование крови на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
1 777,63
426
B05.076.001
Бактериологическое исследование крови на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
895,6
427
B05.034.001
Бактериологическое исследование крови на стерильность ручным методом (выделение чистой культуры)
2 707,02
428
B05.077.001
Бактериологическое исследование крови на стерильность ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 280,32
429
B05.036.001
Бактериологическое исследование мокроты ручным методом (выделение чистой культуры)
4 146,52
430
B05.078.001
Бактериологическое исследование мокроты ручным методом (без выделения чистой культуры)
2 067,81
431
B05.037.001
Бактериологическое исследование мокроты, смывов из бронхов на микобактерию туберкулеза ручным методом (выделение чистой культуры)
1 460,28
432
B05.038.001
Бактериологическое исследование мочи на микобактерию туберкулеза ручным методом (выделение чистой культуры)
476,15
433
B05.039.001
Бактериологическое исследование мочи на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
2 645,28
434
B05.081.001
Бактериологическое исследование мочи на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
895,6
435
B05.040.001
Бактериологическое исследование носоглоточной слизи на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (выделение чистой культуры) ручным методом

819,68
436
B05.042.001
Қолмен жасалатын әдіспен Staphylococcus aureusке (стафилококкус ауреус) аңқа мен мұрыннан шығындыны бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1 509,59
437
B05.043.001
Қолмен жасалатын әдіспенаңқадан бөлінетінді Bordetella pertussisке (бордетелла пертуссис) бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1 380,40
438
B05.083.001
Аңқа бөліндісін Bordetelle pertussis- ке (бордетелла пертуссис) қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
809,2
439
B05.044.001
Қолмен жасалатын әдіспен аңқадан, жаралардан, көздерден, құлақтардан, несептен, өттен және басқ. шығындыны бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2 363,25
440
B05.084.001
Аңқа, жара, көз, құлақ, несеп, өт және тағы басқа бөліндіні қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 126,24
441
B05.045.001
Қолмен жасалатын әдіспен дифтерияға аңқа мен мұрыннан шығындыны бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3 872,99
442
B05.085.001
Мұрын және аңқа бөліндісін дифтерияға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
948,56
443
B05.048.001
Қолмен жасалатын әдіспен бронхтардан шайындыларды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2 363,25
444
B05.049.001
Қолмен жасалатын әдіспен Neisseria meningitisке (нейссерия менингитис) ми-жұлын сарысуын бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3 309,73
445
B05.087.001
Ми- жұлын сарысуын Neisseria meningitis- ке (нейссерия менингитис) қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
2 336,44
446
B05.051.001
Қолмен жасалатын әдіспен зарарсыздыққа транссудатты, экссудатты бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2 303,20
447
B05.058.001
Бөліп шығарылған таза өсіріндіні зертхана жануарларын пайдаланумен қолмен жасалатын әдіспен сәйкестендіру
3 101,04
448
B05.095.001
Қолмен жасалатын әдіспен қышқылдарға тұрақты бактерияларға (ҚТБ) экссудаттар, транссудаттар микроскопиясы
1 498,75
449
B05.525.001
Қолмен жасалатын әдіспен бөліп шығарылған өсірінділердің микробтарға қарсы препараттарына сезгіштікті анықтау
1 005,86
450
B05.000.002
Талдауышта
451
B05.007.002
Талдауышта аутопсиялық материалды бактериологиялық зерттеу
2 591,87
452
B05.009.002
Биологиялық материалдағы Neisseria gonorrhea- ны (нейссерия гонорея) талдауышта бактериологиялық зерттеу
2 720,69
453
B05.010.002
Биологиялық материалды анаэробқа талдауышта бактериологиялық зерттеу
523,28
454
B05.012.002
Биологиялық материалды Vibrio cholerae-ға (вибрио холера) талдауышта бактериологиялық зерттеу

819,68
436
B05.042.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева и носа на Staphylococcus aureus(стафилококкус ауреус) ручным методом (выделение чистой культуры)
1 509,59
437
B05.043.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева на Bordetella pertussis (бордетелла пертусис)(выделение чистой культуры) ручным методом
1 380,40
438
B05.083.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева на Bordetella pertussis (бордетелла пертусис) ручным методом (без выделения чистой культуры)
809,2
439
B05.044.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева, ран, глаз, ушей, мочи, желчи и др. ручным методом (выделение чистой культуры)
2 363,25
440
B05.084.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева, ран, глаз, ушей, мочи, желчи и др. ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 126,24
441
B05.045.001
Бактериологическое исследование отделяемого носа и зева на дифтерию ручным методом (выделение чистой культуры)
3 872,99
442
B05.085.001
Бактериологическое исследование отделяемого носа и зева на дифтерию ручным методом (без выделения чистой культуры)
948,56
443
B05.048.001
Бактериологическое исследование смывов из бронхов ручным методом (выделение чистой культуры)
2 363,25
444
B05.049.001
Бактериологическое исследование спинномозговой жидкости на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (выделение чистой культуры) ручным методом
3 309,73
445
B05.087.001
Бактериологическое исследование спинномозговой жидкости на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (без выделения чистой культуры) ручным методом
2 336,44
446
B05.051.001
Бактериологическое исследование транссудата, экссудата на стерильность ручным методом (выделение чистой культуры)
2 303,20
447
B05.058.001
Идентификация выделенной чистой культуры биологическим методом с использованием лабораторных животных ручным методом
3 101,04
448
B05.095.001
Микроскопия экссудатов, транссудатов на кислотоустойчивые бактерии (КУБ) ручным методом
1 498,75
449
B05.525.001
Определение чувствительности к противомикробным препаратам выделенных культур ручным методом
1 005,86
450
B05.000.002
На анализаторе
451
B05.007.002
Бактериологическое исследование аутопсийного материала на анализаторе
2 591,87
452
B05.009.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Neisseria gonorrhea (нейссерия гонореа) на анализаторе
2 720,69
453
B05.010.002
Бактериологическое исследование биологического материала на анаэробы на анализаторе
523,28
454
B05.012.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Vibrio cholerae (вибрио холера) на анализаторе

785,37
Ескертпе:
*Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық қызметтер тарифтері (бұдан әрі – Медициналық қызметтер үшін тарифтері) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 801 бұйрығымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызмет тарифтерін қалыптастыру әдістемесіне сәйкес келесі түзету коэффициенттерін ескере отырып анықталады (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімі № 5946):
Осы Медициналық қызметтер үшін тарифтеріне ауыл аумағының коэффициенті – 1,1298;
Осы Медициналық қызметтер үшін тарифтерінің 1-қосымшасына сәйкес жылу беру маусымының ұзақтығы коэффициенттері;
Осы Медициналық қызметтер үшін тарифтерінің 2-қосымшасына сәйкес экологиялық коэффициенттері;
Осы Медициналық қызметтер үшін тарифтерінің 3-қосымшасына сәйкес, Халықаралық бірлескен комиссияның стандарттары бойынша (JCI, АҚШ) аккредиттеуден өткені туралы куәлігі бар медициналық ұйымдарға арналған тарифі;
Осы Медициналық қызметтер үшін бойынша тарифтерінің 4-қосымшасына сәйкес Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті.

785,37
Примечание:
*Тариф за медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – Тарифы на медицинские услуги) определяется с учетом следующих поправочных коэффициентов согласно Методики формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденной приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года №801 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5946):
Коэффициенты сельской территории к настоящим Тарифам на медицинские услуги – 1,1298;
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящим Тарифам на медицинские услуги;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящим Тарифам на медицинские услуги;
Тариф для медицинских организаций, имеющих свидетельство о прохождении аккредитации по стандартам Международной объединенной комиссии (JCI, США) согласно приложению 3 к настоящим Тарифам на медицинские услуги;
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай согласно приложению 4 к настоящим Тарифам на медицинские услуги.

**"Халықтың нысаналы топтарын профилактикалық медициналық тексеріп-қарауды жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 10 қарашадағы № 685 бұйрығына сәйкес мектепке дейінгі балалар мекемелері мен білім беру ұйымдарында ұйымдастырылған мектепке дейінгі жастағы балаларды, оқушыларды, 18 жасқа дейінгі орта және жоғары оқу орындарының оқушылары мен студенттерін скринингтік тексеріп-қарауды жүргізу үшін мамандарды қабылдау және (немесе) консультация беру құны 0,5 түзету коэффициентін
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемінің
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
медициналық қызметтер
тарифтеріне
1-қосымша
Жылу беру маусымының ұзақтығының коэффициенттері
Өңірдің коды
Облыс
Жылыту маусымы ұзақтығының коэффициенті
1
11
Ақмола облысы

**Стоимость приема и (или) консультации специалистов для проведения скрининговых осмотров организованных детей дошкольного возраста, школьников, учащихся и студентов средне-специальных и высших учебных заведений до 18 лет в детских дошкольных учреждениях и организациях образования в соответствии с приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 10 ноября 2009 года № 685 "Об утверждении Правил проведения профилактических медицинских осмотров целевых групп населения", определяется с применением поправочного коэффициента 0,5.
Приложение 1
к Тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона
Код региона
Область
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона
1
11
Акмолинская область

1,07
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемінің
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
медициналық қызметтер
тарифтеріне
4-қосымша
Байқоңыр қаласы, Төретам және Ақай ауылдарында тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызмет көрсететін медициналық ұйымдары үшін түзету коэффициенті
Медициналық ұйымның атауы
Түзету коэффициенті
1
Қызылорда облысының Денсаулық сақтау басқармасының "Байқоңыр қаласының көп бейінді ауруханасы"" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны

1,07
Приложение 4
к Тарифам на медицинские
услуги, оказываемые в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай
Наименование медицинской организации
Поправочный коэффициент
1
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многопрофильная больница города Байконыр" управления здравоохранения Кызылординской области

Медициналық қызметтерге осы тарифтерге 2, 3-қосымшаларға сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі аясында және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсететін медициналық ұйымдарға айына бір адамға шаққандағы жан басына шаққандағы амбулаториялық-емханалық көмектің түзету коэффициенттері ақылы медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шегінде төленетін жан басына шаққандағы жан басына шаққандағы алғашқы медициналық-санитарлық көмек көрсету кезінде міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде.
Ақы төлеу тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде және
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
есебінен жүзеге асырылатын,
амбулаториялық-емханалық
көмекті кешенді жан басына
шаққандағы норматив бойынша
көрсету кезінде медициналық
қызметтерге арналған
тарифтерге
1 -қосымша
Базалық кешенді жан басына шаққандағы норматив халықтың саны аз, тығыздығы төмен аумақтың ұзындығы жоғары, шағын жинақты және облыстардың жергілікті атқарушы органдары айқындаған басқа да аумақтық ерекшеліктер жағдайларында олардың тұрақты жұмыс істеуін қамтамасыз ету мақсатында амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілері үшін
№ р/с
Өңір
Амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілері үшін айына тіркелген бір адамға арналған амбулаториялық-емханалық көмектің базалық кешенді жан басына шаққандағы нормативі
Қалалық маңызы бар амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілері үшін
Аудандық маңызы бар амбулаториялық-емханалық көмек және ауыл көрсететін денсаулық сақтау субъектілері үшін
1
Шығыс Қазақстан облысы

Поправочные коэффициенты к базовому комплексному подушевому нормативу амбулаторно-поликлинической помощи на одного прикрепленного человека в месяц для субъектов здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную помощь в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, согласно приложениям 2, 3 к настоящим тарифам на медицинские услуги при оказании амбулаторно-поликлинической помощи по комплексному подушевому нормативу, оплата которых осуществляется в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования.
Приложение 1
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
при оказании амбулаторно-
поликлинической помощи по
комплексному подушевому
нормативу
Базовый комплексный подушевой норматив для субъектов здравоохранения, оказывающих амбулаторно-поликлинической помощи, с целью обеспечения их устойчивого функционирования в случаях малочисленности населения, высокой протяженности территории с низкой плотностью, малокомплектности и других территориальных особенностей, определенных местными исполнительными органами областей
№ п/п
Наименование региона
Базовый комплексный подушевой норматив амбулаторно-поликлинической помощи на одного прикрепленного человека в месяц для субъектов здравоохранения, оказывающих амбулаторно-поликлинической помощи
Для субъектов здравоохранения, оказывающих амбулаторно-поликлинической помощи городского значения
Для субъектов здравоохранения, оказывающих амбулаторно-поликлинической помощи районного значения и села
1
Восточно-Казахстанская область

1,003
Еспертпе:
*1992 жылғы 30 маусымдағы "Арал өңіріндегі экологиялық қасірет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы", 1992 жылғы 18 желтоқсандағы "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядроляқ сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес аудандар/қалаларға экологиялық коэффициенттер қолданылады.
Кешенді жан басына
шаққандағы норматив бойынша
төленетін амбулаториялық-
емханалық көмек көрсету
кезінде тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемінің шеңберінде және
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде көрсетілетін
медициналық қызметтер үшін
тарифтерге арналған
3-қосымша
Байқоңыр қаласы, Төретам және Ақай ауылдарында тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызмет көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті
Медициналық ұйымның атауы
түзету коэффициенті
1
Қызылорда облысының Денсаулық сақтау басқармасының "Көпбейінді облыстық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық меммекеттік кәсіпорны

1,003
Примечание:
* Экологические коэффициенты применимы к районам/городам согласно законам Республики Казахстан от 30 июня 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье", от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне".
Приложение 3
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
при оказании амбулаторно-
поликлинической помощи по
комплексному подушевому
нормативу
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай
Наименование медицинской организации
Поправочный коэффициент
1
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многопрофильная больница города Байконыр" управления здравоохранения Кызылординской области

379 345,05
46
Фенотиптеу қанды HLA-жүйесі бойынша (антигендер сынып I-Локусы А, В, С) төмен рұқсат
қызмет
23 372,97
47
"Кросс-матч" үйлесімділіксынамасына қою
қызмет
11 982,18
48
Лимфоцитотоксикалық тест негізінде HLA-антиденелерді анықтау
қызмет
32 741,56
49
HLA-жүйесі бойынша антигендер сынып I және II, локусы А, В, DRB1 орта рұқсат молекулалық-генетикалық әдіспенқанды генотиптеу
қызмет
68 792,92
50
ИФТ әдісімен HLA-антиденелерді үлгісінде сарысуын сенсибилизации-пайыз деңгейін анықтау
қызмет
43 397,75
51
Орта рұқсат молекулалық-генетикалық әдіспен HLA-жүйесі бойынша I класс және II, локусы А, В, С, DRB1, DQB1 қанды генотиптеу
қызмет
140 680,83
52
"Кросс матч" лимфоцитотоксикалық тест негізінде жеке қан компоненттерін таңдау
қызмет
17 593,42
53
Молекулалық-генетикалықәдіспенА, В, С, DRB1, DQB1 локустарыбойыншагаплотипы (жоғары рұқсат) бастыкешенігендерініңжұбайлардагистологиялықүйлесімділіктіңбөлінуінанықтау
қызмет
686 626,05
54
Қан орталықтарының зертханаларына (гемоглобин, гематокрит, қан жасушалары адам) "Зертханааралық салыстырмалы сынақтарды жүргізу"тарауы бойынша жалпы клиникалық зерттеу
қызмет
1 070,82
55
Жабық анализаторда автоматтандырылған сынама дайындауды пайдалана отырып С гепатитінің вирусына сандық референс ПТР - тест
қызмет
47 151,71
56
Жабық анализаторда автоматтандырылған сынама дайындауды пайдалана отырып В гепатитінің вирусына сандық референс ПТР - тест
қызмет
43 792,15
57
1,2) ПТР ИХЛТ әдістерімен бақылау тестілеу жолымен мұрағаттық донорлық қан үлгілерін болуы маркерлер ГТЗ (В вирусты гепатиті, С вирусты гепатиті, ВИЧзертханааралық салыстырмалы сынақтарды жүргізу
қызмет
13 416,00
58
Қан қызметінің зертханалары үшін "Иммуногематология" (типтеу антигендер қан тобы адам; скрининг, сәйкестендіру және анықтау тұрақты емес антиэритроциттік антиденелердің титрін) тарауы бойынша зертханааралық салыстырмалы сынақтарды жүргізу
қызмет
129 662,01
59
Қанорталықтарыныңзертханаларына "Биохимия" (АЛаТ, жалпыақуыз)тарауыбойыншазертханааралықсалыстырмалысынақтардыжүргізу
қызмет
24 575,59
60
Молекулалық-генетикалық әдіспен HLA-А, В, С, DRB1, DQB1 гаплотипы бөлмей (жоғары рұқсат) гендерді типтеу
қызмет
334 378,99
61
Ағынды цитофлуориметрия әдісімен сарысулар үлгісінде HLA-антиденелерді анықтау
қызмет
18 751,77
62

379 345,05
46
Фенотипирование крови по HLA-системе (антигены класса I-Локусы А, В, С) низкое разрешение
услуга
23 372,97
47
Постановка пробы на совместимость "кросс-матч"
услуга
11 982,18
48
Определение HLA-антител на основе лимфоцитотоксического теста
услуга
32 741,56
49
Генотипирование крови по HLA-системе антигены класс I и II, локусы А, В, DRB1 среднее разрешение молекулярно-генетическим методом
услуга
68 792,92
50
Определение уровня сенсибилизации-процента HLA-антител в образце сыворотки методом ИФА
услуга
43 397,75
51
Генотипирование крови по HLA-системе класс I и II, локусы А, В, С, DRB1, DQB1 среднее разрешение молекулярно-генетическим методом
услуга
140 680,83
52
Индивидуальный подбор компонентов крови на основе лимфоцитотоксического теста "кросс матч"
услуга
17 593,42
53
Определение генов главного комплекса гистосовместимости по локусам А, В, С, DRB1, DQB1 с разделением на гаплотипы (высокое разрешение) молекулярно-генетическим методом
услуга
686 626,05
54
Проведение межлабораторных сравнительных испытаний по разделу "Общеклинические исследования крови" для лабораторий центров крови (гемоглобин, гематокрит, клетки крови человека)
услуга
1 070,82
55
Количественный референс ПЦР- тест на вирус гепатита С, с использованием автоматизированной пробподготовки на закрытых анализаторах
услуга
47 151,71
56
Количественный референс ПЦР- тест на вирус гепатита B, с использованием автоматизированной пробподготовки на закрытых анализаторах
услуга
43 792,15
57
Проведение межлабораторных сравнительных испытаний путем контрольного тестирования архивных образцов донорской крови на наличие маркеров ГТИ (вирусный гепатит В, вирусный гепатит С, ВИЧ1,2) методами ИХЛА, ПЦР
услуга
13 416,00
58
Проведение межлабораторных сравнительных испытаний по разделу "Иммуногематология" (типирование антигенов групп крови человека; скрининг, идентификация и определение титра нерегулярных антиэритроцитарных антител) для лабораторий службы крови
услуга
129 662,01
59
Проведение межлабораторных сравнительных испытаний по разделу "Биохимия" (АЛаТ, общий белок) для лабораторий центров крови
услуга
24 575,59
60
Типирование генов HLA-А, В, С, DRB1, DQB1 без разделения на гаплотипы (высокое разрешение) молекулярно-генетическим методом
услуга
334 378,99
61
Определение наличия HLA-антител в образце сыворотки методом проточной цитофлуориметрии
услуга
18 751,77
62

Ағынды цитофлуориметрия әдісімен сарысулар үлгісінде 1 және 2-сыныпты ерекшелігінде HLA-антиденелерді анықтау
қызмет
248 832,97
63
Капиллярлық секвенирования әдісімен пациенттен гемопоэздік дің жасушаларын транспланттаудан кейін химеризманыанықтау
қызмет
78 674,22
64
Ағынды цитофлуориметрия әдісімен HLA-А, В, DR локустарының антигендерінанықтау
қызмет
110 664,62
65
Қанорталықтарыныңзертханаларына Диагностика ГТЗ" (маркерлер ВВГ, СВГ)тарауы бойынша зертханааралық салыстырмалы сынақтарды жүргізу
қызмет

Определение специфичности HLA-антител 1 и 2 класса в образце сыворотки методом проточной цитофлуориметрии
услуга
248 832,97
63
Определение химеризма у пациента после трансплантации гемопоэтических стволовых клеток методом капиллярного секвенирования
услуга
78 674,22
64
Определение антигенов HLA-А, В, DR локусов методом проточной цитофлуориметрии
услуга
110 664,62
65
Проведение межлабораторных сравнительных испытаний по разделу "Диагностика ГТИ" (маркеры ВГВ, ВГС) для лабораторий центров крови
услуга

40 809,62
Ескертпе:
облыстардың және республикалық маңызы бар қаланың және астананың деңгейінде жүргізілетін зерттеулер мен қан компоненттеріне тарифтер (бұдан әрі - қан компоненттері тарифтері) мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып анықталады:
1-қосымшаға сәйкес қан компоненттері тарифтеріне экологиялық коэффициенттері;
2-қосымшаға сәйкес, қан қызметі ұйымдары өндіретін қан компоненттері тарифтерінің құнына ғимаратты ұстауға коэффициенті.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде қан компоненттеріне
зерттеулер жүргізу және
тіндерді иммунологиялық
типтеу (HLA-зерттеулер), қаң
қызметінде референс-
зерттеулер, плаценталық қаннан
гемопоэздік дің жасушалары
концентратын бөлу және
донордық қанның
компоненттерін өндіру
қызметтеріне ақы төлеуге
арналған тарифтерге
1 - қосымша
Экологиялық коэффициенттер
Өңірдің коды
Облыс
Өңір
Коэффициент
1
4310
Қызылорда облысы
Қызылорда
1,075
2
6328
Шығыс Қазақстан облысы
Семей
1,019
3
6310
Өскемен
1,019
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде қан компоненттеріне
зерттеулер жүргізу және
тіндерді иммунологиялық
типтеу (HLA-зерттеулер), қаң
қызметінде референс-
зерттеулер, плаценталық қаннан
гемопоэздік дің жасушалары
концентратын бөлу және
донордық қанның
компоненттерін өндіру
қызметтеріне ақы төлеуге
арналған тарифтерге
2 - қосымша
Ғимаратты ұстау коэффициенті
Өңірдің коды
Облыс
Өңір
Коэффициент
1

40 809,62
Примечание:
Тариф на компоненты крови и исследования, проводимые на уровне областей и города республиканского значения и столицы (далее - тарифы на компоненты крови) определяется с учетом следующих поправочных коэффициентов:
Экологические коэффициенты согласно приложению 1 к настоящим тарифам на компоненты крови;
Коэффициент на содержание здания к стоимости компонентов крови, производимых организациями службы крови, согласно приложению 2 к настоящим тарифам на компоненты крови.
Приложение 1
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, оплата которых
осуществляется для проведения
исследований компонентов
крови и услуг в области
иммунологического
типирования тканей (HLA-
исследования), референс-
исследований в службе крови,
выделения гемопоэтических
стволовых клеток из
плацентарной крови и для
производства компонентов
донорской крови
Экологические коэффициенты
Код региона
Область
Регион
Коэффициент
1
4310
Кызылординская область
г. Кызылорда
1,075
2
6328
Восточно-Казахстанская область
г.Семей
1,019
3
6310
г. Усть-Каменогорск
1,019
Приложение 2
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, оплата которых
осуществляется для проведения
исследований компонентов
крови и услуг в области
иммунологического
типирования тканей (HLA-
исследования), референс-
исследований в службе крови,
выделения гемопоэтических
стволовых клеток из
плацентарной крови и для
производства компонентов
донорской крови
Коэффициент на содержание здания
Код региона
Область
Регион
Коэффициент
1

12 705,31
17
Нұр-Сұлтан қаласы
11 314,02
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы 11 шілдедегі
№ ҚР ДСМ-83/2020 бұйрығына
13-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 қыркүйектегі
№ ҚР ДСМ-10 бұйрығына
13-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде айына АИТВ-инфекциясын жұқтырған және (немесе) жұқтырылған иммун тапшылығы синдромымен ауыратын бір науқасқа, достық кабинетіне жүгінген бір адамға медициналық қызметтерге тарифтер және АИТВ/ЖИТС бойынша адамды тексеру тарифі*
№ р/с
Тариф атауы
Тариф, тенге
1
АИТВ инфекциясын жұқтырған және (немесе) ЖИТС ауыратын бір науқасқа арналған кешенді тариф, айына
7 405,29
2
Достық кабинетіне жүгінген бір адамға арналған кешенді тариф
13 497,11
3
АИТВ/ЖИТС бойынша адамды тексеруге арналған тариф

12 705,31
17
город Нур-Султан
11 314,02
Приложение 13 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 11 июля 2020 года
№ ҚР ДСМ-83/2020
Приложение 13
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 сентября 2018 года
№ ҚР ДСМ-10
Тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется на одного ВИЧ-инфицированного и (или) больного синдромом приобретенного иммунодефицита в месяц, на одного обратившегося в дружественный кабинет и тариф на обследование лица по поводу ВИЧ/СПИД*
№ п/п
Наименование тарифа
Тариф, тенге
1
Комплексный тариф на одного ВИЧ- инфицированного и/или больного СПИД, в месяц
7 405,29
2
Комплексный тариф на одного обратившегося в дружественный кабинет
13 497,11
3
Тариф на обследование лица по поводу ВИЧ/СПИД

1 593,94
Ескертпе:
* Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде айына АИТВ-инфекциясын жұқтырған және (немесе) жұқтырылған иммун тапшылығы синдромымен ауыратын бір науқасқа, достық кабинетіне жүгінген бір адамға медициналық қызметтерге тарифтер және АИТВ/ЖИТС бойынша адамды тексеру тарифіне қосымшаға сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде айына АИТВ-инфекциясын жұқтырған және (немесе) жұқтырылған иммун тапшылығы синдромымен ауыратын бір науқасқа, достық кабинетіне жүгінген бір адамға медициналық қызметтерге тарифтер және АИТВ/ЖИТС бойынша адамды тексеру тарифтеріне түзету коэффициенттері
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде айына
АИТВ-инфекциясын жұқтырған
және (немесе) жұқтырылған
иммун тапшылығы
синдромымен ауыратын бір
науқасқа, достық кабинетіне
жүгінген бір адамға
медициналық қызметтерге
тарифтер және АИТВ/ЖИТС
бойынша адамды тексеру
тарифтерге
қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде айына АИТВ-инфекциясын жұқтырған және (немесе) жұқтырылған иммун тапшылығы синдромымен ауыратын бір науқасқа, достық кабинетіне жүгінген бір адамға медициналық қызметтерге тарифтер және АИТВ/ЖИТС бойынша адамды тексеру тарифтеріне түзету коэффициенттері
Өңір
Ауылдық жерлерде жұмыс істегені үшін үстемеақыны есепке алудың коэффициенті
Жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алудың коэффициенті
Экологиялық коэффициенттер*
1
Ақмола облысы

1 593,94
Примечание:
* Поправочные коэффициенты к тарифам на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется на одного ВИЧ-инфицированного и (или) больного синдромом приобретенного иммунодефицита в месяц, на одного обратившегося в дружественный кабинет и тариф на обследование лица по поводу ВИЧ/СПИД согласно приложению к тарифам на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется на одного ВИЧ-инфицированного и (или) больного синдромом приобретенного иммунодефицита в месяц, на одного обратившегося в дружественный кабинет и тариф на обследование лица по поводу ВИЧ/СПИД.
Приложение
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
на одного ВИЧ-
инфицированного и (или)
больного синдромом
приобретенного
иммунодефицита в месяц, на
одного обратившегося в
дружественный кабинет и тариф
на обследование лица по поводу
ВИЧ/СПИД
Поправочные коэффициенты к тарифам на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется на одного ВИЧ-инфицированного и (или) больного синдромом приобретенного иммунодефицита в месяц, на одного обратившегося в дружественный кабинет и тариф на обследование лица по поводу ВИЧ/СПИД
Регионы
Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности
Коэффициент учета продолжительности отопительного сезона
Экологические коэффициенты
1
Акмолинская область

1,003
1,500
Ескерту:
*1992 жылғы 30 маусымдағы "Арал өңіріндегі экологиялық қасірет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы", 1992 жылғы 18 "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядроляқ сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес аудандар/қалаларға экологиялық коэффициенттер қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің

1,003
1,500
Примечание:
*Экологические коэффициенты применимы к районам/городам согласно законам Республики Казахстан от 30 июня 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье", от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне".
Приложение 17 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан

2020 жылғы 11 шілдедегі
№ ҚР ДСМ-83/2020 бұйрығына
17-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 қыркүйектегі
№ ҚР ДСМ-10 бұйрығына
17-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберіндегі бір төсек-күн үшін паллиативтік көмек бойынша медициналық қызметтерге ақы төлеу тарифі
№ р/с
Атауы
Бір төсек-күнге тариф, теңге
1
Паллиативтік көмек
8 390,89
Ескерту:
* Паллиативтік көмек бойынша бір төсек-күн үшін Тариф Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 801 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5946 болып тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып айқындалады:

от 11 июля 2020 года
№ ҚР ДСМ-83/2020
Приложение 17
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 сентября 2018 года
№ ҚР ДСМ-10
Тариф на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется по паллиативной помощи за один койко-день
№ п/п
Наименование
Тариф за один койко-день, в тенге
1
Паллиативная помощь
8 390,89
Примечание:
*Тариф за один койко-день по паллиативной помощи определяется с учетом следующих поправочных коэффициентов согласно Методике формирования тарифов, на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденной приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года №801 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5946):

Төсек-күн бойынша осы тарифке ауылдық аумақтың коэффициенті-1,1298;
Төсек-күн бойынша осы тарифтің 1-қосымшасына сәйкес жылыту маусымы ұзақтығының коэффициенттері;
Осы тарифке 2-қосымшаға сәйкес экологиялық коэффициенттер бекітілсін.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберіндегі бір төсек-күн үшін
паллиативтік көмек бойынша
медициналық қызметтерге ақы
төлеу тарифіне
1 қосымша
Жылу беру маусымының ұзақтығының коэффициенттері
Өңірдің коды
Облыс
Жылу беру маусымы ұзақтығының коэффициенті
1
11
Ақмола облысы

Коэффициент сельской территории к настоящему тарифу по койко-дню – 1,1298;
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящему тарифу по койко-дню;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящему тарифу по койко-дню.
Приложение 1
к тарифу на медицинские услуги
в рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской
помощи, оплата которых
осуществляется по
паллиативной помощи за один
койко-день
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона
Код региона
Область
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона
1
11
Акмолинская область

6 280,68
Ескерту:
*Мейірбике күтімі бойынша бір төсек-күн үшін Тариф Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 801 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5946 болып тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып айқындалады:
Төсек-күн бойынша осы тарифке ауылдық аумақтың коэффициенті-1,1298;
Төсек-күн бойынша осы тарифтің 1-қосымшасына сәйкес жылыту маусымы ұзақтығының коэффициенттері;
Осы тарифке 2-қосымшаға сәйкес экологиялық коэффициенттер бекітілсін.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде, бір төсек-күнге
мейірбикелік күтім бойынша
жүзеге асырылатын
медициналық қызметтерге ақы
төлеу тарифіне
1 қосымша
Жылу беру маусымының ұзақтығының коэффициенттері
Өңірдің коды
Облыс
Жылу беру маусымы ұзақтығының коэффициенті
1
11
Ақмола облысы

6 280,68
Примечание:
*Тариф за один койко-день по сестринскому уходу определяется с учетом следующих поправочных коэффициентов согласно Методике формирования тарифов, на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденной приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года №801 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5946):
Коэффициент сельской территории к настоящему тарифу по койко-дню – 1,1298;
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящему тарифу по койко-дню;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящему тарифу по койко-дню.
Приложение 1
к тарифу на медицинские услуги
в рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской
помощи, оплата которых
осуществляется по
сестринскому уходу за один
койко-день
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона
Код региона
Область
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона
1
11
Акмолинская область

3 803,10
2
Фельдшерлік бригаданы бір рет шақырту үшін тариф
3 434,53
* Ескерту
Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде медициналық қызметтерге тарифтер 1 қосымшасына сәйкес, ақы төлеу жедел (шұғыл) медициналық көмек стансаларына бір шақыру үшін түзету коэффициенттері.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде жедел (шұғыл)
медициналық көмек
стансаларына бір шақыру үшін
медициналық қызметтерге ақы
төлеу тарифіне
1-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жедел (шұғыл) медициналық көмек стансаларына бір шақыру үшін медициналық қызметтерге ақы төлеу тарифтеріне түзету коэффициенттері
Өңір
Ауылдық жерлерде жұмыс істегені үшін үстемеақыны есепке алудың коэффициенті
Экологиялық коэффициенттер
1
Ақмола облысы

3 803,10
2
Тариф за 1 вызов фельдшерской бригады
3 434,53
*Примечание
Поправочные коэффициенты к тарифу за один вызов согласно приложению 1 к тарифам на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется станциям скорой (экстренной) медицинской помощи за один вызов.
Приложение 1
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, оплата которых
станциям скорой (экстренной)
медицинской помощи за один
вызов
Поправочные коэффициенты к тарифам на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется станциям скорой (экстренной) медицинской помощи за один вызов
Регионы
Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности
Экологические коэффициенты
1
Акмолинская область

2020 жылғы 11 шілдедегі
№ ҚР ДСМ-83/2020 бұйрығына
20-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 қыркүйектегі
№ ҚР ДСМ-10 бұйрығына
20-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде паллиативті көмек мобильді бригаданың бір баруы үшін медициналық қызметтерге ақы төлеу тарифі
№ р/с
Медициналық ұйымдар атауы
Тариф, теңге
1
Мобильді бригаданың бір баруы үшін тариф
2 483,00
*Ескерту:
Паллиативті көмек мобильді бригадасының бір баруы үшін медициналық қызметтерге тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде паллиативті көмек мобильді бригаданың бір баруы үшін медициналық қызметтерге ақы төлеу тарифіне 1 -қосымшаға сәйкес түзету коэффициенттері
Тегін медициналық көмектің
кепілдендірілген көлемі
шеңберінде паллиативті көмек
мобильді бригаданың бір баруы
үшін медициналық қызметтерге
ақы төлеу тарифіне
1-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберіндегі паллиативті көмек мобильді бригаданың бір баруы үшін медициналық қызметтерге ақы төлеу тарифіне түзету коэффициенттері
Өңір
Ауылдық жерлерде жұмыс істегені үшін үстемеақыны есепке алудың коэффициенті
Экологиялық коэффициенттер
1
Ақмола облысы

от 11 июля 2020 года
№ ҚР ДСМ-83/2020
Приложение 20
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 сентября 2018 года
№ ҚР ДСМ-10
Тариф на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется за один выезд мобильной бригады паллиативной помощи
№ п/п
Наименование
Тариф, в тенге
1
Тариф за 1 выезд мобильной бригады
2 483,00
*Примечание
Поправочные коэффициенты к тарифу за один выезд мобильной бригады паллиативной помощи согласно приложению 1 к тарифам на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется за один выезд мобильной бригады паллиативной помощи.
Приложение 1
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, оплата которых
осуществляется за один выезд
мобильной бригады
паллиативной помощи
Поправочные коэффициенты к тарифам на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется за один выезд мобильной бригады паллиативной помощи
Регионы
Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности
Экологические коэффициенты
1
Акмолинская область

0,0078
407,69
963,63
1039
Медициналық тексеру және пациенттің жағдайын бақылау
Z00 - Z04, Z08 -Z13, Z20 - Z65, Z70 - Z76, Z80 - Z99
0,0139
0,0086
1717,24
1062,47
Ескертпе:
*Клиникалық-шығындық топ бойынша стационарлық көмек көрсететін, денсаулық сақтау субъектілерінің қабылдау бөлімшелеріне емдеуге жатпайтын пациентке арналған тариф (бұдан әрі – КШТ бойынша тариф) КШТ әрбір түрінің шығын сиымдылығы коэффициенттерін, 123 542,62 теңгені құрайтын базалық мөлшерлемені және Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 26 қарашадағы №801бұйрығымен бекітілген, Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып анықталады;

0,0078
407,69
963,63
1039
Медицинское обследование и наблюдение за состоянием пациента
Z00 - Z04, Z08 -Z13, Z20 - Z65, Z70 - Z76, Z80 - Z99
0,0139
0,0086
1717,24
1062,47
Примечание:
* Тариф за негоспитализированного пациента для приемных отделений медицинских организаций, оказывающих стационарную помощь, по клинико-затратным группам (далее – Тариф КЗГ) определяется с учетом коэффициентов затратоемкости каждого вида КЗГ, базовой ставки, которая составляет 123 542,62 тенге и следующих поправочных коэффициентов согласно Методике формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденной приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года №801 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5946):

21 939,07
4
Тәулік бойы стационарлардағы емделген жағдай үшін тариф
төсек-күн
32 249,96
5
Науқастың анестезиология, реанимация және қарқынды терапия бөлімшесінде (АРҚТБ) болу тарифі
төсек-күн
69 962,39
6
Полимеразды тізбекті реакция әдісімен биологиялық материалдан COVID-19 вирусының РНК-сын анықтауға диагностикалық зерттеу тарифі
қызмет
11 499,46
7
иммуноферменттік талдау әдісімен қан сарысуында SARS-CoV-2 (CAVID-19) коронавирусына Ig М класты антиденелерді анықтау
қызмет
4 119,79
8
иммуноферменттік талдау әдісімен қан сарысуында SARS-CoV-2 (COVID-19) коронавирусына IgG класты антиденелерді анықтау
қызмет
4 119,79
9
иммуноферменттік талдау әдісімен қан сарысуында SARS-CoV-2 (CAVID-19) коронавирусына Iga/IgG класты жиынтық антиденелерді анықтау
қызмет

21 939,07
4
Тариф за пролеченный случай в круглосуточных стационарах
койко-день
32 249,96
5
Тариф на пребывание больного в отделение анестезиологии, реанимации и интенсивной терапии (ОАРИТ)
койко-день
69 962,39
6
Тариф за диагностическое исследование на выявление РНК вируса COVID-19 из биологического материала методом полимеразной цепной реакции
услуга
11 499,46
7
Определение антител класса IgМ к коронавирусу SARS-CoV-2 (COVID-19) в сыворотке крови методом иммуноферментного анализа
услуга
4 119,79
8
Определение антител класса IgG к коронавирусу SARS-CoV-2 (COVID-19) в сыворотке крови методом иммуноферментного анализа
услуга
4 119,79
9
Определение суммарных антител классов IgМ/IgG к коронавирусу SARS-CoV-2 (COVID-19) в сыворотке крови методом иммуноферментного анализа
услуга

5 353,54
10
Мобильді бригаданың бір баруы үшін тариф
бару
5 492,50
Ескертпе
* Төсек-күндер бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 801 бұйрығымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып айқындалады (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5946 тіркелген).):

5 353,54
10
Тариф за 1 выезд мобильной бригады ПМСП
выезд
5 492,50
Примечание
* Тариф за один пролеченный случай по койко-дням определяется с учетом следующих поправочных коэффициентов согласно Методике формирования тарифов, на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденной приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года №801 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5946):

Осы Ақы төлеуі жаңа COVID-19 коронавирусының пандемиясына байланысты медициналық және медициналық емес ұйымдарға жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық қызметтерге арналған тарифтерге, стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын медициналық көмек нысандары бойынша мамандандырылған медициналық көмек көрсету кезінде медициналық қызметтерге терге ауыл аумағының коэффициенттері – 1,1298;
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ақы төлеу стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын медициналық көмек нысандары бойынша мамандандырылған медициналық көмек көрсету кезіндегі медициналық қызметтердің осы тарифтеріне ауылдық аумақтың коэффициенті-1,1298;
Осы тарифтерге 1-қосымшаға сәйкес жылыту маусымы ұзақтығының коэффициенттері;
Осы тарифтерге 2 - қосымшаға сәйкес экологиялық коэффициенттер;
Осы тарифтерге 3-қосымшаға сәйкес Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызмет көрсететін медициналық ұйымдарға арналған түзету коэффициенті;

Коэффициент сельской территории к настоящим Тарифам на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется медицинским и немедицинским организациям связанной с пандемией коронавируса COVID-19 при оказании специализированной медицинской помощи по формам стационарная и (или) стационарозамещающая медицинская помощь – 1,1298;
Коэффициент сельской территории к настоящим Тарифам на медицинские услуги при оказании специализированной медицинской помощи по формам стационарная и (или) стационарозамещающая медицинская помощь, оплата услуг, которые осуществляется в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи – 1,1298;
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящим Тарифам;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящим Тарифам;
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай согласно приложению 3 к настоящим Тарифам;

Үйдегі стационар жағдайында стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсету кезінде төсек-күндер бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф тәулік бойы стационарларда емделіп шығу жағдайы құнының 1/6 құрайды.
Ақы төлеуі жаңа COVID-19
коронавирусының
пандемиясына байланысты
төтенше жағдайда медициналық
және медициналық емес
ұйымдарға жүзеге асырылатын,
тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде медициналық
қызметтерге арналған тарифтер
1-қосымша
Жылу беру маусымы ұзақтығының коэффициенттері
Өңірдің коды
Облыс
Жылыту маусымы ұзақтығының коэффициенті
1
11
Ақмола облысы

При оказании стационарозамещающей медицинской помощи в условиях стационара на дому тариф за один пролеченный случай по койко-дням составляет 1/6 от стоимости койко-дня пролеченного случая в круглосуточных стационарах.
Приложение 1
к Тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, оплата которых
осуществляется медицинским и
немедицинским организациям в
условиях чрезвычайного
положения, связанного с
пандемией коронавируса
COVID-19
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона
Код региона
Область
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона
1
11
Акмолинская область