"Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 17 шiлдедегi № 229 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 17 шiлдеде № 20991 болып тіркелді
БЙЫРАМЫН:
1. "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелген, 2019 жылғы 28 наурызда Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік 10 (он) күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
С. Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 июля 2020 года № 229. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июля 2020 года № 20991.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18404, опубликован 28 марта 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту производства и переработки животноводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан

2020 жылғы 17 шілдедегі
№ 229 Бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2019 жылғы 15 наурыздағы
№ 108 бұйрығымен бекітілген
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1 тармағының 41) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес (бұдан әрі - Заң) әзірленді және жергілікті бюджетте тиісті қаржы жылына көзделген қаражат есебінен және шегінде бюджеттік субсидияларды (бұдан әрі - субсидиялар) беру тәртібін, сондай-ақ, "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау" мемлекеттік қызметті көрсету (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) арнайы комиссия - облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана деңгейінде құрылатын, "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының (бұдан әрі - "Атамекен" ҰКП) өңірлік кәсіпкерлер палатасының, қоғамдық салалық одақтардың/қауымдастықтардың/республикалық палаталардың өкілдерінен және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органының құрылымдық бөлімшелерінің (бұдан әрі - жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші)) мамандарынан қалыптастырылатын және тауар өндірушілерде тиісті инфрақұрылымның бары бойынша салыстырып тексеруді жүзеге асыратын комиссия;
2) арнайы шот - субсидиялар сомалары аударылатын қаржы институтының екінші деңгейдегі банктегі шоты;
3) бордақылау алаңы - сыйымдылығы бір уақытта кемінде 1000 бас ірі қара мал/5000 бас ұсақ мал тұратын мамандандырылған алаңы бар және одан әрі бордақылау үшін бұқашықтарды/қошқарларды сатып алуды жүзеге асыратын агроөнеркәсіптік кешен субъектісі;
4) етті мал шаруашылығындағы оператор - сыйымдылығы бір уақытта кемінде 1000 бас болатын, асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды тауарлық және қоғамдық табындарға жалға беруді жүзеге асыратын, сондай-ақ одан әрі бордақылау үшін бұқашықтарды сатып алуды жүзеге асыратын бордақылау алаңы;
5) қаржы институты - банктік операцияларды жүзеге асыру құқығына лицензиялары бар қаржылық ұйымдар, сондай-ақ агроөнеркәсіптік кешен саласындағы лизингтік компаниялар, кредиттік серіктестіктер мен микроқаржылық ұйымдар;

от 17 июля 2020 года
№ 229
Утверждены приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 15 марта 2019 года
№ 108
Правила субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", подпункта 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок предоставления бюджетных субсидий (далее – субсидии) за счет и в пределах средств, предусмотренных в местном бюджете на соответствующий финансовый год, а также порядок оказания государственной услуги "Субсидирование на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) специальная комиссия – комиссия, создаваемая на уровне областей, городов республиканского значения и столицы, которая формируется из представителей: региональной палаты предпринимателей Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (далее – НПП "Атамекен"), общественных отраслевых союзов/ассоциаций/республиканских палат и специалистов структурного подразделения местного исполнительного органа областей, городов республиканского значения, столицы (далее - местный исполнительный орган (услугодатель)), и осуществляющая сверку по наличию соответствующей инфраструктуры у товаропроизводителей;
2) специальный счет – счет финансового института в банке второго уровня, на который зачисляются суммы субсидий;
3) откормочная площадка – субъект агропромышленного комплекса, имеющий специализированную площадку вместимостью не менее 1000 голов крупного рогатого скота/5000 голов мелкого рогатого скота единовременно и осуществляющий закуп бычков/баранчиков для дальнейшего откорма;
4) оператор в мясном скотоводстве – откормочная площадка вместимостью не менее 1000 голов единовременно, осуществляющая передачу в аренду племенных быков-производителей в товарные и общественные стада, а также осуществляющая закуп бычков для дальнейшего откорма;
5) финансовый институт – финансовые организации, имеющие лицензии на право осуществления банковских операций, а также лизинговые компании, кредитные товарищества и микрофинансовые организации в сфере агропромышленного комплекса;

6) қоғамдық табын - жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан қалыптастырылған ірі қара мал табыны;
7) қой шаруашылығындағы оператор - саулық басы 3000 бастан басталатын, тауарлық отарларға асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды жалға беруді жүзеге асыратын, сондай-ақ одан әрі бордақылау үшін еркек тоқтыларды сатып алуды жүзеге асыратын шаруашылық;
8) отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (бұдан әрі - тауар өндіруші) - асыл тұқымды мал шаруашылығымен және (немесе) ауыл шаруашылығы өнімін өндірумен айналысатын жеке немесе заңды тұлға;
9) өтінім - тауар өндірушінің субсидиялар алуға арналған электрондық өтінімі;
10) сатып алынған жануарларды мақсатты пайдалану - сатып алынған және субсидияланған жануарларды осы Қағидаларда көрсетілген шарттар мен мерзімдерде өсімін молайту мақсатында пайдалану;
11) селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қоры (бұдан әрі - САТЖАҚ) - уәкілетті орган "Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы" 1998 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 1-бабының 34) тармақшасына сәйкес айқындаған оператор сүйемелдейтін, жануарлардың табынын жетілдіру және генетикалық әлеуетін арттыру үшін пайдаланылатын, асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектілеріндегі асыл тұқымды жануарлар туралы және селекциялық процеске тартылған жануарлар туралы деректерді жинаудың, жинақтаудың және өңдеудің автоматтандырылған жүйесі;
12) селекциялық және асыл тұқымды жұмысқа қатысатын аналық бас - табынның өсімін молайту үшін пайдаланылатын, жыныстық жағынан жетілген (мал шаруашылығы бойынша: асыл тұқымды жануарлар - 13 айдан бастап, тауарлық жануарлар - 18 айдан бастап, жылқы шаруашылығы бойынша - 36 айдан бастап, түйе шаруашылығы бойынша - 36 айдан бастап, қой шаруашылығы бойынша - 12 айдан бастап, марал шаруашылығы (бұғы шаруашылығы) бойынша - 24 айдан бастап, шошқа шаруашылығы бойынша - 8 айдан бастап) жануарлардың ұрғашы дарақтарының басы;
13) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - САЖ) - САТЖАҚ-тың кіші жүйесі болып табылатын, субсидиялау процестерін орындау жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған, "электрондық үкімет" веб-порталымен өзара іс-қимыл жүргізуге, субсидиялар алуға арналған өтінімді тіркеуге, сондай-ақ өтінімді субсидиялау шарттарына сәйкестігіне автоматты түрде тексеру арқылы оны өңдеуге мүмкіндік беретін, Интернет желісінде орналасқан ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып, ретке келтірілген жиынтығы;
14) субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізілімі (бұдан әрі - тізілім) - субсидиялауға арналған өтінімдер туралы, сондай-ақ қарыз алушылар, қаржы институттары туралы мәліметтердің жиынтығы және САЖ-да көрсетілген өзге де мәліметтер;

6) общественное стадо – стадо крупного рогатого скота, сформированное из поголовья личных подсобных хозяйств;
7) оператор в овцеводстве – хозяйство с поголовьем овцематок от 3000 голов, осуществляющая передачу в аренду племенных баранов-производителей в товарные отары, а также осуществляющая закуп баранчиков для дальнейшего откорма;
8) отечественный сельскохозяйственный товаропроизводитель (далее – товаропроизводитель) - физическое или юридическое лицо, занимающиеся племенным животноводством и (или) производством сельскохозяйственной продукции;
9) заявка – электронная заявка на получение товаропроизводителем субсидий;
10) целевое использование приобретенных животных – использование приобретенных и просубсидированных животных в целях воспроизводства на условиях и в сроки, указанные в настоящих Правилах;
11) информационная база селекционной и племенной работы (далее – ИБСПР) – автоматизированная система сбора, накопления и обработки данных о племенных животных в субъектах племенного животноводства и о животных, вовлеченных в селекционный процесс, используемая для совершенствования стада и повышения генетического потенциала животных, сопровождаемая оператором, определенным уполномоченным органом, в соответствии с подпунктом 34) статьи 1 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О племенном животноводстве";
12) маточное поголовье, участвующее в селекционной и племенной работе – поголовье женских особей животных, достигших половозрелого возраста (по скотоводству: племенные животные – от 13 месяцев, товарные животные – от 18 месяцев, по коневодству – от 36 месяцев, по верблюдоводству – 36 месяцев, по овцеводству – от 12 месяцев, по мараловодству (оленеводству) – от 24 месяцев, по свиноводству – от 8 месяцев), используемое для воспроизводства стада;
13) информационная система субсидирования (далее – ИСС) – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий размещенной в сети Интернет, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая возможность взаимодействия с веб-порталом "электронного правительства", регистрации заявки на получение субсидий, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявки на соответствие условиям субсидирования, являющееся подсистемой ИБСПР;
14) электронный реестр заявок на субсидирование (далее – реестр) – совокупность сведений о заявках на субсидирование, а также о заемщиках, финансовых институтах, и иные сведения, отраженные в ИСС;

15) тауарлық табын/отар - ірі қара малдың/қойдың аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуді жүзеге асыратын шаруашылықтың немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің мал басынан қалыптастырылған ірі қара мал табыны/қой отары;
16) тұқымдық түрлендіру - өсімін молайтуда асыл тұқымды тұқымдық жануарларды пайдалану жолымен аналық бастың тұқымдық және өнімділік сапаларын жақсарту;
17) шағылыстыру маусымы - ауыл шаруашылығы жануарларының өсімін молайту кезеңі;
18) "электрондық үкіметтің" веб-порталы - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;
19) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиынтығы.
3. Субсидиялау осы Қағидаларға 1-қосымшада белгіленген субсидиялау бағыттары мен нормативтерінің тізбесі бойынша жүзеге асырылады.
Субсидияларды төлеу берген сәтте осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген субсидияларды алуға үміткер тауар өндірушілерге қойылатын өлшемшарттарға (бұдан әрі - өлшемшарттар) сай келетін, берілген өтінімдер негізінде жүзеге асырылады.
4. Субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері бар жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) қаулысын жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) тиісті жылдың 20 қаңтарынан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне (бұдан әрі - Министрлік) мемлекеттік органдардың интранет-порталы арқылы келісуге жолдайды.
Субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері мемлекеттік және үкіметтік бағдарламалардың басым мақсаттары мен көрсеткіштеріне сәйкес айқындалады.
5. Министрлік ұсынылған субсидиялау көлемдерінің мемлекеттік және үкіметтік бағдарламалардың мақсаттары мен көрсеткіштеріне сәйкестігін бес жұмыс күні ішінде қарастырады.
Оң шешім болған жағдайда, Министрлік жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) қаулысының жобасына тиісті жылдың 25 қаңтарынан кешіктірмей келіседі. Теріс шешім болған жағдайда, Министрлік уәжді негіздемені тиісті жылдың 25 қаңтарынан кешіктірмей жолдайды.
Жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) пысықталған қаулы жобасы Министрлікке қайта келісуге тиісті жылдың 30 қаңтарынан кешіктірілмей беріледі.

15) товарное стадо/отара – стадо крупного рогатого скота/отара овец, сформированное из поголовья хозяйства или сельскохозяйственного кооператива, осуществляющего ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота/овец;
16) породное преобразование – улучшение породных и продуктивных качеств маточного поголовья путем использования в воспроизводстве племенных производителей;
17) случной сезон – период воспроизводства сельскохозяйственных животных;
18) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
19) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. Субсидирование осуществляется по перечню направлений и нормативов субсидирования, установленным в приложении 1 к настоящим Правилам.
Выплата субсидий осуществляется на основании поданной заявки, соответствующей критериям к товаропроизводителям, претендующим на получение субсидий (далее – критерии), указанным в приложении 2 к настоящим Правилам на момент подачи.
4. Постановление местного исполнительного органа (услугодателя), с объемами субсидий по направлениям субсидирования направляется местным исполнительным органом (услугодателем) на согласование в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) посредством интранет-портала государственных органов не позднее 20 января соответствующего года.
Объемы субсидий по направлениям субсидирования определяются согласно приоритетным целям и показателям государственных и правительственных программ.
5. Министерство в течение пяти рабочих дней рассматривает представленные объемы субсидирования на соответствие целям и показателям государственных и правительственных программ.
В случае положительного решения, Министерство согласовывает проект постановления местного исполнительного органа (услугодателя) не позднее 25 января соответствующего года. В случае отрицательного решения, Министерство не позднее 25 января соответствующего года направляет мотивированное обоснование.
Доработанный проект постановления местного исполнительного органа (услугодателя) предоставляется на повторное согласование в Министерство не позднее 30 января соответствующего года.

6. Субсидиялар көлемдері осы Қағидалар қолданысқа енгізілгеннен кейін бір ай ішінде және одан кейін жыл сайын 5 ақпаннан кешіктірілмей, жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) қаулысымен бекітіледі.
Қаулы бекітілгеннен кейін жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) 2 (екі) жұмыс күні ішінде оны САЖ-да және өз ресми интернет-ресурсына орналастырады.
7. Жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау жөніндегі ай сайынғы қаржыландыру жоспарын (бұдан әрі - Қаржыландыру жоспары) бекіткеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде оны САЖ-ға орналастырады.
8. Субсидиялау бағыттары арасындағы сомалар өзгерген жағдайда жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) қаулысына осы Қағидалардың 4, 5 және 6-тармақтарында көзделген тәртіппен тиісті өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізіледі. Бұл ретте мемлекеттік және үкіметтік бағдарламалардың мақсаттары мен көрсеткіштеріне сәйкес басым бағыттар бойынша субсидиялар көлемдерін қысқартуға жол берілмейді.
2-тарау. Субсидия алушылар
9. Субсидиялар тауар өндірушілерге төленеді.
3-тарау. Субсидия алу шарттары
10. Субсидиялар мынадай шарттар сақталған жағдайда төленеді:
1) "электрондық үкімет" веб-порталының САЖ-бен өзара іс-қимылы арқылы электрондық түрде:
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 1-нысан бойынша ірі қара малдың асыл тұқымды аналық басын (сүтті, сүтті-етті, етті және етті-сүтті тұқымдар), отандық етті және етті-сүтті асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды, шығу тегі асыл тұқымдыға сәйкес келетін ірі қара малдың импортталған аналық басын, асыл тұқымды қойларды, өнімді бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық айғырды, асыл тұқымды тұқымдық түйені, шошқалардың асыл тұқымдық басын, ешкілердің асыл тұқымды аналық басын, етті бағыттағы ата-енелік/ата-тектік нысандағы асыл тұқымды тәуліктік балапанды және асыл тұқымды құстардан алынған жұмыртқа бағытындағы финалдық нысандағы тәуліктік балапанды сатып алып үшін субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 2-нысан бойынша табынның өсімін молайту үшін пайдаланылатын асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды күтіп-бағу үшін субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 3-нысан бойынша тауарлық отардың өсімін молайту үшін пайдаланылатын асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды күтіп-бағу үшін субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 4-нысан бойынша шаруа (фермер) қожалықтары мен ауыл шаруашылығы кооперативтерінде ірі қара малдың аналық басын, сондай-ақ шаруашылықтар мен ауыл шаруашылығы кооперативтерінде қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі көрсетілген қызметтер үшін субсидиялар алуға;

6. Объемы субсидий в течение месяца после ведения в действие настоящих Правил и в последующем ежегодно, не позднее 5 февраля утверждаются постановлением местного исполнительного органа (услугодателя).
После утверждения постановления местный исполнительный орган (услугодатель) в течение 2 (двух) рабочих дней размещает его в ИСС и на своем официальном интернет-ресурсе.
7. Местный исполнительный орган (услугодатель) в течение 3 (трех) рабочих дней после утверждения помесячного плана финансирования по субсидированию развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства (далее – План финансирования) размещает его в ИСС.
8. В случае изменения сумм между направлениями субсидирования в постановление местного исполнительного органа (услугодателя) вносятся соответствующие изменения и (или) дополнения в порядке, предусмотренном пунктами 4, 5 и 6 настоящих Правил. При этом, не допускается сокращение объемов субсидий по приоритетным направлениям согласно целям и показателям государственных и правительственных программ.
Глава 2. Получатели субсидий
9. Субсидии выплачиваются товаропроизводителям.
Глава 3. Условия получения субсидий
10. Субсидии выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи заявки в электронном виде посредством взаимодействия веб-портала "электронного правительства" с ИСС:
на получение субсидий за приобретение: племенного маточного поголовья крупного рогатого скота (молочных, молочно-мясных, мясных и мясо-молочных пород), отечественных племенных быков-производителей мясных и мясо-молочных пород, импортированного маточного поголовья крупного рогатого скота, соответствующее породному происхождению, племенных овец, племенного жеребца-производителя продуктивного направления, племенного верблюда-производителя, племенного поголовья свиней, племенного маточного поголовья коз, племенного суточного молодняка родительской/прародительской формы мясного направления птиц и суточного молодняка финальной формы яичного направления, полученного от племенной птицы по форме 1 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий за содержание племенных быков-производителей, используемых для воспроизводства стада по форме 2 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий за содержание племенных баранов-производителей, используемых для воспроизводства товарной отары по форме 3 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий за услуги по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в крестьянских (фермерских) хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах, а также маточного поголовья овец в хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах по форме 4 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;

осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 5-нысан бойынша ірі қара малдың тауарлық аналық бастарымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 6-нысан бойынша ірі қара малдың асыл тұқымды аналық бастарымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 7-нысан бойынша қойлардың асыл тұқымды аналық бастарымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 8-нысан бойынша қойлардың тауарлық аналық бастарымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 9-нысан бойынша маралдардың (бұғылардың) аналық бастарымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 10-нысан бойынша балара ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 11-нысан бойынша шошқалардың аналық және шошқа басын толықтыратын басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 12-нысан бойынша сүтті және сүтті-етті тұқымды асыл тұқымдық бұқалардың бір жынысты және қос жынысты ұрығын сатып алу үшін субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 13-нысан бойынша ірі қара мал мен қойлардың эмбриондарын сатып алу құнын арзандату үшін субсидиялар алуға ;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 14-нысан бойынша құс етін (құс етін, күркетауық етін, суда жүзетін құс етін), тағамдық жұмыртқаны (тауық жұмыртқасын), сүтті (сиыр сүті, бие сүті, түйе сүті) өндіру, сондай-ақ ірі қара малды союмен және етін бастапқы өңдеумен айналысатын ет өңдеуші кәсіпорындардың сиыр етін дайындау құнын арзандатуға субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 15-нысан бойынша сыйымдылығы бір уақытта кемінде 1000 бас ірі қара мал /5000 бас қой бордақылау алаңдарына бордақылау үшін немесе тәулігіне кемінде 50 бас ірі қара мал/ тәулігіне кемінде 300 бас қой соятын ет өңдеуші кәсіпорындарға өткізілген немесе ауыстырылған бұқашықтардың/қошқарлардың құнын арзандатуға субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 16-нысан бойынша ауыл шаруашылығы малдарының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 17-нысан бойынша арнайы шотқа субсидиялар аударуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 18-нысан бойынша ірі қара малдың/қойлардың импортталған асыл тұқымды аналық басын немесе шығу тегі асыл тұқымдыға сәйкес келетін ірі қара малдың импортталған аналық басын сатып алу үшін тиесілі субсидияларға өтінімнің берілуі;

на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с товарным маточным поголовьем крупного рогатого скота по форме 5 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с племенным маточным поголовьем крупного рогатого скота по форме 6 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с племенным маточным поголовьем овец по форме 7 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с товарным маточным поголовьем овец по форме 8 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем маралов (оленей) по форме 9 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями по форме 10 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с маточным и ремонтным поголовьем свиней по форме 11 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий за приобретенное однополое и двуполое семя племенных быков молочных и молочно-мясных пород по форме 12 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий за удешевления стоимости приобретения эмбрионов крупного рогатого скота и овец по форме 13 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий на удешевление стоимости производства мяса птицы (мясо птицы, мясо индейки, водоплавающей птицы), пищевого яйца, (куриное яйцо), молока (коровье, кобылье, верблюжье), а также заготовки говядины мясоперерабатывающими предприятиями, занимающиеся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота по форме 14 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий на удешевление стоимости бычков/баранчиков, реализованных или перемещенных на откорм в откормочные площадки вместимостью не менее 1000 голов крупного рогатого скота/не менее 5000 голов овец единовременно или мясоперерабатывающие предприятия с убойной мощностью не менее 50 голов крупного рогатого скота в сутки/ не менее 300 голов овец в сутки по форме 15 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственных животных по форме 16 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на перечисление субсидий на специальный счет по форме 17 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на причитающиеся субсидии за приобретение импортированного племенного маточного поголовья крупного рогатого скота/ овец или импортированного маточного поголовья крупного рогатого скота, соответствующее породному происхождению по форме 18 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;

2) берілген өтінімнің САЖ-да ЭЦҚ-ны пайдалана отырып тіркелуі;
3) өтінімнің осы Қағидаларға 2-қосымшада белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келуі.
Осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында баяндалған субсидияларды беру процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ субсидияларды беру ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын субсидиялар алуға қойылатын негізгі талаптар тізбесі.
Жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне субсидияларды алу сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
"Электрондық үкімет" веб-порталы мен САЖ-дың ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес сәйкес жүзеге асырылады.
11. Тауар өндірушілер субсидия алуға өтінім берер алдында САЖ-да деректерді толтырады:
1) өткен жылдың қорытындысы бойынша статистикалық есепке сәйкес мал шаруашылығы өнімінің жалпы өндірісі;
2) статистикалық есепке сәйкес еңбек өнімділігі;
3) ауыл шаруашылығы жануарлары жайылымдарының жалпы алаңы және мал басы.
4-тарау. Субсидияларды төлеу тәртібі
12. Өтінімдерді қабылдау ауыл шаруашылығы жануарларының орналасқан/тіркелген жері бойынша осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес өлшемшарттарда көзделген мерзімдерде жүзеге асырылады.
Өтінімдер жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) бекітілген қаулысына сәйкес тиісті бағыттарға көзделген қаражат шегінде қабылданады.
13. Веб-портал (бұдан әрі - Жеке кабинет) арқылы тізілім деректеріне қол жеткізуді ұсыну үшін тауар өндірушіде САЖ-да дербес тіркелу үшін ЭЦҚ-сы болуы қажет.
14. Жеке кабинетте тіркелу үшін тауар өндіруші мынадай мәліметтерді көрсетеді:
1) жеке тұлғалар және дара кәсіпкерлер үшін: жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН), аты және әкесінің аты (бар болса), тегі;
2) заңды тұлғалар үшін: бизнес-сәйкестендіру нөмірі, толық атауы; бірінші басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және ЖСН-сы;
3) байланыс деректері (почталық мекенжайы, телефоны, электрондық почта мекенжайы);
4) екінші деңгейдегі банктің ағымдағы шотының деректемелері.
Жоғарыда көрсетілген деректер өзгерген жағдайда тауар өндіруші Жеке кабинетке енгізген деректерін 1 (бір) жұмыс күні ішінде өзгертеді.
15. Тауар өндірушінің өтінімін Жеке кабинетте қалыптастыру және тіркеу мынадай тәртіппен жүргізіледі:

2) регистрации поданной заявки в ИСС с использованием ЭЦП;
3) соответствии заявки критериям, установленным в приложении 2 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к получению субсидий, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат предоставления субсидий, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления субсидий изложены в стандарте государственной услуги "Субсидирование на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства" согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Местный исполнительный орган (услугодатель) обеспечивает внесение данных о стадии получения субсидий в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и ИСС осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации".
11. Товаропроизводители перед подачей заявки на получение субсидий заполняют в ИСС данные:
1) валового производства животноводческой продукции по итогам предыдущего года согласно статистическому отчету;
2) производительности труда согласно статистическому отчету;
3) общие площади пастбищ и поголовья сельскохозяйственных животных.
Глава 4. Порядок выплаты субсидий
12. Прием заявок осуществляется по месту нахождения/регистрации сельскохозяйственных животных в сроки, предусмотренные в критериях согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Заявки принимаются в пределах средств, предусмотренных на соответствующие направления, согласно утвержденному постановлению местного исполнительного органа (услугодателя).
13. Для предоставления доступа к данным реестра через веб-портал (далее – Личный кабинет) товаропроизводителю необходимо иметь ЭЦП для самостоятельной регистрации в ИСС.
14. Для регистрации в Личном кабинете товаропроизводителем указываются следующие сведения:
1) для физических лиц и индивидуальных предпринимателей: индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН), фамилия, имя и отчество (при его наличии);
2) для юридических лиц: бизнес-идентификационный номер, полное наименование; фамилия, имя и отчество (при его наличии) и ИИН первого руководителя;
3) контактные данные (почтовый адрес, телефон, адрес электронной почты);
4) реквизиты текущего счета банка второго уровня.
При изменении вышеуказанных данных, товаропроизводителем в течение 1 (одного) рабочего дня изменяют данные, внесенные в Личный кабинет.
15. Формирование и регистрация заявки товаропроизводителя производится в Личном кабинете в следующем порядке:

1) САЖ-дың субсидиялау өлшемшарттарын тексеруі үшін қажетті мәліметтерді енгізе отырып, өтінім қалыптастырылады;
2) өтінім оған тауар өндірушінің ЭЦҚ қоюы жолымен САЖ-да тіркеледі және жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) электрондық мекенжайына өтінімнің қарастыруға келіп түскендігі туралы электрондық хабарлама жолданады.
16. Жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты орындаушысы өтінімді тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтінімді осы Қағидаларға 3-қосымшада көрсетілген деректердің толықтығына тексеруді жүзеге асырады. Сондай-ақ, субсидия алуға берілген өтінімді қарау нәтижелері туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауапты жолдайды.
17. Жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты орындаушысы өтінімді қабылдау расталғаннан кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін субсидияларды төлеуге арналған төлем шотын САЖ-да қалыптастырады.
Субсидия көлемі тиісті айға арналған Қаржыландыру жоспарында көзделген бюджеттік қаражат көлемінен асатын өтінімдер бойынша субсидияларды төлеу өтінімдердің келіп түскен күніне сәйкес кезектілік бойынша келесі айда жүзеге асырылады.
18. Қаржы институты сатып алынатын ірі қара малдың/қойлардың импортталған асыл тұқымды аналық басын немесе шығу тегі асыл тұқымдыға сәйкес келетін ірі қара малдың импортталған аналық басын кепілге қоя отырып, жасалған кредит беру шарты шеңберінде жергілікті атқарушы органға (көрсетілетін қызметті берушіге) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 17-нысан бойынша арнайы шотқа субсидиялар аударуға өтінім береді.
Субсидияларды арнайы шотқа алу үшін қаржы институты өтінімге "PDF (Portable Document Format)" электрондық форматында қаржы институтының кредиттік комитетінің оң шешімін, кредит шартын/лизинг шартын (қол қойылған және мөрмен расталған (бар болса) сканерленген көшірме) жүктейді.
Өтінім САЖ-да тіркелген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде субсидиялар төлемді немесе ірі қара малдың/қойлардың импортталған асыл тұқымды аналық басын немесе шығу тегі асыл тұқымдыға сәйкес келетін ірі қара малдың импортталған аналық басын сатып алуға арналған кредитті кейінге қалдыра отырып (ішінара төлей отырып), жасалған шарт шеңберінде Қаржыландыру жоспарына сәйкес қаражат бар болған жағдайда, қаржы институтының екінші деңгейдегі банктегі арнайы шотына аударылады.

1) формируется заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ИСС критериев субсидирования;
2) заявка регистрируется в ИСС путем ее подписания ЭЦП товаропроизводителя и становится доступной в Личном кабинете местного исполнительного органа (услугодателя). На электронный адрес местного исполнительного органа (услугодателя) направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки.
16. Ответственный исполнитель местного исполнительного органа (услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявки осуществляет проверку заявки на полноту данных, указанных в приложении 3 к настоящим Правилам. А также направляет уведомление о результатах рассмотрения заявки на получение субсидий, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
17. Ответственный исполнитель местного исполнительного органа (услугодателя) формирует в ИСС счетов к оплате на выплату субсидий, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент", в течение 2 (двух) рабочих дней после подтверждения принятия заявки.
По заявкам, в которых объем субсидий превышает объем бюджетных средств, предусмотренных в Плане финансирования на соответствующий месяц, выплата субсидий осуществляется в следующем месяце, по очередности согласно дате поступления заявок.
18. Финансовый институт в рамках заключенного договора кредитования под залог приобретаемого импортированного племенного маточного поголовья крупного рогатого скота/овец или импортированного маточного поголовья крупного рогатого скота, соответствующее породному происхождению подает в местный исполнительный орган (услугодателю) заявку на перечисление субсидий на специальный счет по форме 17 согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Для получения субсидий на специальный счет, финансовый институт к заявке подгружает в электронном формате "PDF (Portable Document Format)" (сканированная копия подписанного и заверенного печатью (при наличии) бумажного варианта): положительное решение кредитного комитета финансового института, кредитный договор/договор лизинга.
В течение 3 (трех) рабочих дней с даты регистрации заявки в ИСС субсидии перечисляются на специальный счет финансового института в банке второго уровня в рамках заключенного договора с отсрочкой платежа (с частичной оплатой) или кредита на приобретение импортированного племенного маточного поголовья крупного рогатого скота/овец или импортированного маточного поголовья крупного рогатого скота, соответствующее породному происхождению, при наличии средств в соответствии с Планом финансирования.

Тауар өндіруші ірі қара малдың/қойлардың импортталған асыл тұқымды аналық басын немесе шығу тегі асыл тұқымдыға сәйкес келетін ірі қара малдың импортталған аналық басын сатып алу фактісі бойынша САЖ-ға осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 18-нысан бойынша өтінімде көрсетілген мәліметтерді енгізеді.
Тауар өндірушінің САТЖАҚ-та ірі қара малды/қойды тіркеумен расталған ірі қара малдың/қойлардың импортталған асыл тұқымды аналық басын немесе шығу тегі асыл тұқымдыға сәйкес келетін ірі қара малдың импортталған аналық басын сатып алу және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 18-нысан бойынша ірі қара малдың/қойлардың импортталған асыл тұқымды аналық басын немесе шығу тегі асыл тұқымдыға сәйкес келетін ірі қара малдың импортталған аналық басын сатып алу үшін тиесілі субсидияға өтінім беру фактісі болмаған жағдайда, қаржы институты субсидия сомасын алған сәттен бастап 120 (жүз жиырма) күн ішінде оны жергілікті атқарушы органға (көрсетілетін қызметті берушіге) қайтарады.
19. Құс фабрикалары/сыйымдылығы бір уақытта кемінде 1000 бас ірі қара мал немесе 5000 бас қой болатын бордақылау алаңдары/тауарлық сүт фермалары/сою қуаты 50 бас ірі қара малдан немесе 300 бас қойдан басталатын ет өңдеуші кәсіпорындары осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес субсидиялар алуға үміткер тауар өндірушінің инфрақұрылымының сәйкестігіне арнайы комиссияның қорытындысын (бұдан әр - қорытынды) алады. Комиссияның қалыптасу рәсімі мен жұмысы "Атамекен" ҰКП-ның шешімімен регламенттеледі.
20. Арнайы комиссия кәсіпорындардың осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген тиісті инфрақұрылымының және өлшемшарттардың бар-жоғын салыстырып-тексереді және осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қорытынды береді. Сканерленген көшірме және қорытындының мәліметтері жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) арнайы комиссияның қол қойылған қорытындысы берілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде САЖ-ға енгізеді.
Тауар өндірушінің өлшемшарттарға сәйкестігін айқындау 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтеусіз негізде "Атамекен" ҰКП-ның өңірлік кәсіпкерлер палатасына тауар өндірушінің жазбаша хабарламасы негізінде жүзеге асырылады. Қарау мерзімі тауар өндірушімен келісім бойынша 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Арнайы комиссияның тауар өндірушілердің өлшемшарттарға сәйкестігін салыстырып-тексеруі үш жылда бір рет не осы Қағидаларда белгіленген өлшемшарттар өзгерген кезде жүзеге асырылады.
Тауар өндірушіге осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында субсидиялар алуға берілген өтінімді қарау нәтижелері туралы хабарлама жіберіледі. Хабарлама САЖ-да тіркелген жағдайда тауар өндіруші көрсеткен электрондық почта мекенжайына, сондай-ақ САЖ-ғы "жеке кабинетіне" жіберіледі.

Товаропроизводитель по факту приобретения импортированного племенного маточного поголовья крупного рогатого скота/овец или импортированного маточного поголовья крупного рогатого скота, соответствующее породному происхождению вносит в ИСС сведения указанные, в заявке по форме 18 согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
В случае отсутствия факта приобретения импортированного племенного маточного поголовья крупного рогатого скота/овец или импортированного маточного поголовья крупного рогатого скота, соответствующее породному происхождению товаропроизводителем, подтверждаемой регистрацией крупного рогатого скота/овец в ИБСПР и подачей заявки на причитающиеся субсидии за приобретение импортированного племенного маточного поголовья крупного рогатого скота/овец или импортированного маточного поголовья крупного рогатого скота, соответствующее породному происхождению по форме 18 согласно приложению 3 к настоящим Правилам, финансовый институт в течение 120 (ста двадцати) дней с момента получения суммы субсидий возвращает их в местный исполнительный орган (услугодателю).
19. Птицефабрики/откормочные площадки вместимостью не менее 1000 голов крупного рогатого скота или не менее 5000 голов овец единовременно/молочно-товарные фермы/мясоперерабатывающие предприятия с убойной мощностью от 50 голов крупного рогатого скота или 300 голов овец получают заключение специальной комиссии на соответствие инфраструктуры товаропроизводителя, претендующего на получение субсидий (далее – заключение) согласно приложению 5 к настоящим Правилам. Процедура формирования и работа комиссии регламентируется решением НПП "Атамекен".
20. Специальная комиссия сверяет наличие соответствующей инфраструктуры предприятий критериям, указанным в приложении 2 к настоящим Правилам, и выдает заключение по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам. Сканированная копия и сведения из заключения вносятся местным исполнительным органом (услугодателем) в ИСС в течение 2 (двух) рабочих дней с даты предоставления подписанного заключения специальной комиссией.
Определение соответствия товаропроизводителя критериям осуществляется в течение 5 (пяти) рабочих дней на безвозмездной основе на основании письменного уведомления товаропроизводителя в региональную палату предпринимателей НПП "Атамекен". Срок рассмотрения продлевается на не более 5 (пяти) рабочих дней, по согласованию с товаропроизводителем.
Сверка соответствия товаропроизводителей критериям специальной комиссией осуществляется один раз в три года, либо при изменении критериев, установленных настоящими Правилами.
Товаропроизводителю направляется уведомление о результатах рассмотрения заявки на получение субсидий в форме электронного документа согласно приложению 6 к настоящим Правилам. Уведомление направляется на адрес электронной почты, указанный товаропроизводителем при регистрации в ИСС, также в "личный кабинет" ИСС.

21. Субсидиялар беруден бас тарту мынадай негіздер бойынша жүзеге асырылады:
1) тауар өндірушінің субсидия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) тауар өндірушінің және (немесе) субсидия алу үшін қажетті деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келмеуі.
5-тарау. Жергілікті атқарушы органдардың (көрсетілетін қызметті берушілердің) және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
22. Жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші), ведомство, агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган басшысының атына (бұдан әрі - уәкілетті орган), мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
23. Тауар өндірушінің шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші), уәкілетті орган - тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган - тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
24. Жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің), уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген тауар өндірушіге ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.

21. Отказ в предоставлении субсидий осуществляется по основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных товаропроизводителем для получения субсидий, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие товаропроизводителя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для получения субсидий, критериям установленных настоящими Правилами.
Глава 5. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) местных исполнительных органов (услугодателей) и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
22. Жалоба на решение, действие (бездействие) местного исполнительного органа (услугодателя) по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя местного исполнительного органа (услугодателя), уполномоченного органа в области развития агропромышленного комплекса (далее – уполномоченный орган), в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
23. Жалоба товаропроизводителя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
местным исполнительным органом (услугодателем), уполномоченным органом – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
24. Срок рассмотрения жалобы местным исполнительным органом (услугодателем), уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) товаропроизводителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.

25. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Заңның 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды, мал
шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Субсидиялау бағыттары мен нормативтерінің тізбесі
Р/с
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлігіне арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы
1.
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу
1.1
Ірі қара малдың тауарлық аналық басы
бас/шағылыстыру маусымы

25. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства,
повышения продуктивности
и качества продукции
животноводства
Перечень направлений и нормативов субсидирования
№ п/п
Направления субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 единицу, тенге
Мясное и мясо-молочное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы:
1.1
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
голова/
случной сезон

40 000
5
Бие сүтін өндіру және өңдеу құнын арзандату
килограм
60
6
Түйе сүтін өндіру және өңдеу құнын арзандату
килограм
55
Ескертпе:
Жануарлардың барлық түрлерін, етті бағыттағы құстардың ата-енелік/ата-тектік нысандағы асыл тұқымды тәуліктік балапанын, асыл тұқымды құстан алынған жұмыртқа бағытындағы финалдық нысандағы тәуліктік балапанды, ірі қара малдың және қойлардың эмбриондарын сатып алу бекітілген нормативке дейін, бірақ оны сатып алу құнының 50%-ынан аспайтын мөлшерде субсидияланады.
Сүтті және сүтті-етті тұқымды асыл тұқымды бұқаның ұрығын сатып алу құнының 100%-на дейін субсидияланады, бірақ бекітілген нормативтерден аспайды.

40 000
5.
Удешевление стоимости производства и переработки кобыльего молока
килограмм
60
6.
Удешевление стоимости производства и переработки верблюжьего молока
килограмм
55
Примечание:
Приобретение животных всех видов, племенного суточного молодняка родительской/прародительской формы мясного направления птиц, суточного молодняка финальной формы яичного направления, полученного от племенной птицы, эмбрионов крупного рогатого скота и овец субсидируется до утвержденного норматива, но не более 50 % от его стоимости приобретения.
Приобретение семени племенного быка молочных и молочно-мясных пород субсидируется до 100 % от стоимости приобретения, но не более утвержденного норматива.

Асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды және асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды сатып алу 1:25 жүктемеге сәйкес аналық басына арақатынаста субсидияланады, асыл тұқымды тұқымдық айғырларды және тұқымдық түйелерді сатып алу 1:15 жүктемеге сәйкес аналық басына арақатынаста субсидияланады.
* бюджет қаражаты жетіспеген жағдайында субсидия нормативі 50 %-ға дейін азайтылу жағына қарай түзетілуі мүмкін.
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды, мал
шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
Субсидияларды алуға үміткер тауар өндірушілерге қойылатын өлшемшарттар
Субсидиялау бағыты
Өлшемшарттар
САЖ-да субсидиялау шарттарына сәйкестігін тексеру әдісі
Өтінімді беру мерзімі
Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы
1.
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу:
Өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-та және АЖБ-да барлық мал басын тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 15 сәуірден 1 қазанға дейін
1.1
Ірі қара малдың тауарлық аналық басы
1. Өсімді молайтуда асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды мынадай талаптарға сәйкес пайдалану:
1) жиырма бес аналық басқа кемінде бір асыл тұқымды тұқымдық бұқа;
2) қатарынан екі шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау;
3) жасы ағымдағы жылдың 1 маусымына 12 айдан кем болмауы;
4) бұрын тұқымдық түрлендіруде пайдаланылмаған;
2. 27 айға дейінгі қоса есептегенде аналық басты қоспағанда, сонғы 12 айда алынған төлдің болуы;
3. Мал басында электрондық бірдейлендіру тәсілдерінің болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
1.2
Ірі қара малдың асыл тұқымды аналық басы
1) аналық баста тиісті тұқым бойынша Республикалық палата берген асыл тұқымды мал мәртебесінің болуы;
2) аналық басты асыл тұқымды тұқымдық бұқаларының ұрығымен қолдан ұрықтандыру немесе өсімін молайтуда бірінші санатты асыл тұқымды тұқымдық бұқаларын пайдалану;
3) мал басында электрондық бірдейлендіру тәсілдерінің болуы;
4) 27 айға дейінгі қоса есептегенде аналық басты қоспағанда, сонғы 12 айда алынған төлдің болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін
2.
Табынның өсімін молайту үшін пайдаланылатын етті және етті-сүтті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқасын күтіп-бағу
1) өтінімді берген сәтте пайдаланылатын тұқымдық бұқаның САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркелуі және деректерінің сәйкестігі;
2) етті мал шаруашылығындағы операторда есепке алу нөмірінің және арнайы комиссияның оң қорытындысы бар сыйымдылығы кемінде 1000 бас болатын бордақылау алаңының сертификатталған болуы (тек етті мал шаруашылығындағы операторлар үшін);

Приобретение племенных быков-производителей и племенных баранов-производителей субсидируется в соотношении к маточному поголовью согласно нагрузке 1:25, приобретение племенных жеребцов-производителей и верблюдов-производителей субсидируется в соотношении к маточному поголовью согласно нагрузке 1:15.
* в случае нехватки бюджетных средств, норматив субсидий может корректироваться в сторону уменьшения до 50 %.
Приложение 2
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства,
повышения продуктивности
и качества продукции
животноводства
Критерии к товаропроизводителям, претендующим на получение субсидий
№ п/п
Направления субсидирования
Критерии
Метод проверки в ИСС на соответствие условиям субсидирования
Срок для подачи заявки
Мясное и мясо-молочное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы:
Наличие регистрации и соответствие данных всего поголовья животных в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
с 15 апреля до 1 октября (включительно) текущего года
1.1
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
1. Использование в воспроизводстве племенных быков-производителей в соответствии со следующими требованиями:
1) не менее одного племенного быка – производителя на двадцать пять голов маточного поголовья;
2) использование не более двух случных сезонов подряд;
3) возрастом не менее 12 месяцев на 1 июня текущего года;
4) ранее не использованных в породном преобразовании;
2. Наличие приплода, полученного за последние 12 месяцев, за исключением маточного поголовья до 27 месяцев включительно;
3. Наличие электронных способов идентификации у поголовья.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
1.2
Племенное маточное поголовье крупного рогатого скота
1) наличие у маточного поголовья статуса племенного животного, присвоенного Республиканской палатой по соответствующей породе;
2) искусственное осеменение маточного поголовья семенем племенных быков-производителей или использование в воспроизводстве племенных быков-производителей первой категории;
3) наличие электронных способов идентификации у поголовья;
4) наличие приплода полученного за последние 12 месяцев, за исключением маточного поголовья до 27 месяцев включительно.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года
2.
Содержание племенного быка-производителя мясных и мясо-молочных пород, используемых для воспроизводства стада
1) наличие регистрации и соответствия данных используемого быка-производителя в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
2) наличие у оператора в мясном скотоводстве учетного номера и сертификации откормочной площадки емкостью не менее 1000 скотомест, имеющее положительное заключение специальной комиссии (только для операторов в мясном скотоводстве);

3) етті мал шаруашылығындағы оператордың шаруашылықпен/ауыл шаруашылығы кооперативімен жасалған асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды жалдау шартының немесе осы өлшемшарттарға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке қосалқы шаруашылықтардағы мал басынан қалыптастырылған қоғамдық табында тауар өндірушілердің асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды бекітіп беру және пайдалану жөніндегі елді мекен тұрғындары - мал иелері жиыны хаттамасының болуы;
4) асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды мынадай нормативтерге сәйкес пайдалану:
жиырма бес аналық басқа кемінде бір асыл тұқымды тұқымдық бұқа есебінен;
қоғамдық табында - қатарынан екі шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау;
тауарлық табында - табында қатарынан екі шағылыстыру маусымы пайдалану;
жасы ағымдағы жылдың 1 маусымына 12 айдан кем болмауы.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 15 сәуірден 1 қазанға дейін
3.
Етті, етті-сүтті тұқымдардың отандық асыл тұқымды тұқымдық бұқасын сатып алу
1) өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-та және АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі;
2) мал басында тиісті тұқым бойынша Республикалық палата берген асыл тұқымды мал мәртебесінің болуы;
3) сатып алынған мал басының жасы сатып алу сәтінде (ел ішінен сатып алған жағдайда - асыл тұқымдық куәлікте көрсетілген сату сәтінде; импортталған жағдайда - малды сатушыда (экспорттаушыда) карантинге қойған сәтте):
қашарлар - 6 айдан 18 айға дейін (қоса алғанда);
құнажындар - 13 айдан 26 айға дейін (қоса алғанда);
бұқашықтар - 6 айдан 26 айға дейін (қоса алғанда);
4) мал басында электрондық бірдейлендіру тәсілінің болуы;
5) өсімін молайту мақсатында сатып алынған асыл тұқымды аналық мал басын өлім-жітімнің зоотехникалық нормасы шегінде пайдалану - кемінде екі жыл.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім сатып алған сәттен бастап он екі айдың ішінде беріледі)
4.
Ірі қара малдың асыл тұқымды аналық басын сатып алу
5.
Шығу тегі асыл тұқымдыға сәйкес келетін ірі қара малдың импортталған аналық басын сатып алу
1) өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-та және АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі;
2) тиісті Республикалық палата ұсынған бонитер берген экспорттық сертификаттың немесе бонитирлеу ведомосінің болуы;
3) сатушыдан (экспорттаушыдан) карантинге қойылған кездегі сатып алынған аналық мал басының жасы 6 айдан 27 айға дейін қоса алғанда аспайды;

3) наличие договора аренды племенных быков-производителей оператора в мясном скотоводстве с хозяйством/сельскохозяйственным кооперативом или наличие протокола схода жителей населенного пункта – владельцев скота по закреплению и использованию племенных быков-производителей товаропроизводителей в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств, по форме согласно приложению 1 к настоящим критериям;
4) использование племенных быков-производителей в соответствии со следующими нормативами:
из расчета не менее одного племенного быка-производителя на двадцать пять голов маточного поголовья;
в общественном стаде - использование не более двух случных сезонов подряд;
в товарном стаде - использование в стаде два случных сезона подряд;
возрастом не менее 12 месяцев на 1 июня текущего года.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
с 15 апреля до 1 октября (включительно) текущего года
3.
Приобретение отечественного племенного быка-производителя мясных и мясо-молочных пород
1) наличие регистрации и соответствие данных приобретенного поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
2) наличие у поголовья статуса племенного животного, присвоенного Республиканской палатой по соответствующей породе;
3) возраст приобретенного поголовья не превышает на момент приобретения (при приобретении внутри страны – на момент даты продажи, указанный в племенном свидетельстве; при импорте – на момент постановки скота на карантинирование у продавца (экспортера)):
телки – от 6 месяцев до 18 месяцев включительно;
нетели – от 13 месяцев до 26 месяцев включительно;
быки – от 6 месяцев до 26 месяцев включительно;
4) наличие электронных способов идентификации у поголовья;
5) использование в пределах зоотехнической нормы падежа приобретенного племенного маточного поголовья в воспроизводительных целях - не менее двух лет.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
с 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года
(заявка подается в течение двенадцати месяцев с момента приобретения)
4.
Приобретение племенного маточного поголовья крупного рогатого скота
5.
Приобретение импортированного маточного поголовья крупного рогатого скота, соответствующее породному происхождению
1) наличие регистрации и соответствие данных приобретенного поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
2) наличие экспортного сертификата или бонитировочной ведомости, выданного бонитером, рекомендованного соответствующей Республиканской палаты;
3) возраст приобретенного маточного поголовья не превышает на момент постановки скота на карантинирование у продавца (экспортера) от 6 месяцев до 27 месяцев включительно;

4) өсімін молайту мақсатында сатып алынған асыл тұқымды аналық мал басын өлім-жітімнің зоотехникалық нормасы шегінде пайдалану - кемінде екі жыл.
6.
Сыйымдылығы бір уақытта кемінде 1000 бас болатын бордақылау алаңдарына бордақылау үшін немесе сою қуаты тәулігіне 50 бас болатын ет өңдеуші кәсіпорындарына өткізілген немесе орны ауыстырылған бұқашықтардың құнын арзандату
1) өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-та және АЖБ-да өткізілген немесе орны ауыстырылған бұқашықтардың тіркелуі және мәліметтердің сәйкестігі;
2) бордақылау алаңына өткізілген немесе орнын ауыстырған бұқашықтың тірі салмағы 200 килограмнан, ет өңдеуші кәсіпорнына 400 килограмнан;
3) бұқашықтардың жасы 7-ден 18 айға дейін (қоса алғанда);
4) сыйымдылығы бір уақытта кемінде 1000 бас болатын бордақылау алаңдарына немесе сою қуаты тәулігіне 50 бас ет өңдеуші кәсіпорындарына арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім өткізілген немесе орны ауыстырылған бастап алты айдың ішінде беріледі)
7.
Ірі қара малды союмен және етін бастапқы өңдеумен айналысатын ет өңдеуші кәсіпорындардың сиыр етін дайындау құнын арзандату
Ірі қара малды союмен және етін бастапқы өңдеумен айналысатын ет өңдеуші кәсіпорынға арнайы комиссияның оң қортындысының болуы, онда:
1) жобалық қуаты тәулігіне 1500 бас болатын ірі қара малды соятын және етін сүйектен ажырататын өз жабдығының болуы;
2) сойылған ірі қара малдың қалдықтарын кәдеге жарататын өз жүйесінің болуы;
3) халықаралық сапа стандартына (халықаралық аудитпен, тиісті сертификатпен расталған) сәйкес болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім өткізілген бастап алты айдың ішінде беріледі)
Сүтті және сүтті-етті мал шаруашылығы
1.
Сүтті және сүтті-етті тұқымдардың асыл тұқымды бұқасының ұрығын сатып алу
1) аналық мал басында тиісті тұқым бойынша Республикалық палата берген асыл тұқымды мал мәртебесінің болуы;
2) тұқымдық бұқалар ұрығының асыл тұқымдық құндылығы индекстерінің болуы: асыл тұқымдық сапаларының кешенді индексі, табындағы ұрғашы төлдер саны, бағалаудың сенімділігі, сүт сауымы, тоңмай, өнімді тіршілік ету кезеңі, төлдеу жеңілдігі, ұрықтылығы, соматикалық жасушалардың құрамы;
3) сүтті және сүтті-етті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығына асыл тұқымды куәліктің (сертификаттың) болуы;
4) сауу жабдығын бағдарламалық қамтамасыз етудің САТЖАҚ-пен ақпараттық өзара іс-қимылының болуы (әрбір сауын сиырдан тәулік сайын сауылатын сүт туралы ақпарат беру);

4) использование в пределах зоотехнической нормы падежа приобретенного маточного поголовья в воспроизводительных целях - не менее двух лет.
6.
Удешевление стоимости бычков, реализованных или перемещенных на откорм в откормочные площадки вместимостью не менее 1000 голов единовременно или на мясоперерабатывающие предприятия с убойной мощностью 50 голов в сутки
1) наличие регистрации и соответствие сведений реализованных или перемещенных бычков, в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
2) живой вес реализованного или перемещенного бычка на откормочную площадку от 200 килограмм, на мясоперерабатывающее предприятие от 400 килограмм;
3) возраст бычков от 7 до 18 месяцев включительно;
4) наличие положительного заключения специальной комиссии на откормочную площадку вместимостью не менее 1000 голов единовременно или на мясоперерабатывающие предприятия с убойной мощностью 50 голов в сутки.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
с 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года
(заявка подается в течение шести месяцев с момента реализации или перемещения
7.
Удешевление стоимости заготовки говядины мясоперерабатывающими предприятиями, занимающихся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота
Наличие положительного заключения специальной комиссии на мясоперерабатывающее предприятие, занимающееся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота, имеющее:
1) собственное оборудование по забою и обвалке крупного рогатого скота с проектной мощностью не менее 1500 голов в сутки;
2) собственную систему утилизации отходов забоя крупного рогатого скота;
3) соответствие международным стандартам качества (подтвержденных международным аудитом, соответсутвующим сертификатом).
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение шести месяцев с момента получения оплаты за реализованную продукцию)
Молочное и молочно-мясное скотоводство
1.
Приобретение семени племенного быка молочных и молочно-мясных пород
1) наличие у маточного поголовья статуса племенного животного, присвоенного Республиканской палатой по соответствующей породе;
2) наличие индексов племенной ценности семени быков-производителей: комплексный индекс племенных качеств, количество дочерей в стадах, достоверность оценки, удой, жир, период продуктивной жизни, легкость отела, фертильность, содержание соматических клеток;
3) наличие племенного свидетельства (сертификата) на семя племенных быков-производителей молочных и молочно-мясных пород;
4) наличие информационного взаимодействия программного обеспечения доильного оборудования с ИБСПР (передача информации о ежесуточном надое молока от каждой дойной коровы);

5) қажеттілік нормасы (бір басқа екі доза есебінен).
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім сатып алған сәттен бастап он екі айдың ішінде беріледі)
1.1
бір жынысты
1.2
қос жынысты
2.
Ірі қара малдың асыл тұқымды аналық мал басын сатып алу:
1) өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-та және АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі;

5) норма потребности (из расчета две дозы на одну голову).
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение двенадцати месяцев с момента приобретения)
1.1
Однополое
1.2
Двуполое
2.
Приобретение племенного маточного поголовья крупного рогатого скота
1) наличие регистрации и соответствие данных приобретенного поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;

2) аналық мал басында тиісті тұқым бойынша Республикалық палата берген асыл тұқымды мал мәртебесінің болуы;
3) сатып алынған мал басының жасы сатып алу сәтінде (ел ішінен сатып алған жағдайда - асыл тұқымдық куәлікте көрсетілген сату сәтінде; импортталған жағдайда - малды сатушыда (экспорттаушыда) карантинге қойған сәтте):
қашарлар - 6 айдан 18 айға дейін (қоса алғанда);
құнажындар - 13 айдан 26 айға дейін (қоса алғанда);
бұқашықтар - 6 айдан 26 айға дейін (қоса алғанда);
4) өсімін молайту мақсатында сатып алынған асыл тұқымды аналық мал басын өлім-жітімнің зоотехникалық нормасы шегінде пайдалану - кемінде екі жыл;
5) мал басында электрондық бірдейлендіру тәсілінің болуы.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім сатып алған сәттен бастап он екі айдың ішінде беріледі)
3.
Сүт өндіру құнын арзандату:
Өтінімді берген сәтте аналық мал басының САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркелген болуы және деректердің сәйкестігі (ауыл шаруашылығы кооперативтерін қоспағанда);
Мал басында электрондық бірдейлендіру тәсілдерінің болуы.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім өткізілген өнімге төлемді алған сәттен бастап алты айдың ішінде беріледі)
3.1
Бағымдағы сиырларының саны 600 бастан басталатын шаруашылық
1) әр сиырдан май, ақуыз және соматикалық жасушалар көрсеткіштері бойынша сауылымға зоотехникалық бақылау жүргізу үшін ай сайын сүт сынамаларын іріктеу (аккредиттелген зертханаларда);
2) азықты жыл сайынғы зоотехникалық талдау;
3) пайдалануға берілген немесе тиісті инфрақұрылыммен жаңғыртудан өткен, сиырларды байлап ұстауға арналған қора-жайы, автоматтандырылған сауу қондырғысы бар сауу залы (карусель, шырша, параллель, тандем, роботталған машина), азықтық цехтары, ветеринариялық пункты бар тауарлық сүт фермасына берген арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы.
3.2
Бағымдағы сиырларының саны 400 бастан басталатын шаруашылық
1) әр сиырдан май, ақуыз және соматикалық жасушалар көрсеткіштері бойынша сауылымға зоотехникалық бақылау жүргізу үшін ай сайын сүт сынамаларын іріктеу (аккредиттелген зертханаларда);
2) азықты жыл сайынғы зоотехникалық талдау;
3) пайдалануға берілген немесе тиісті инфрақұрылыммен жаңғыртудан өткен, тасымалданатын сауу қондырғыларын қоса алғанда, автоматтандырылған немесе машинамен саууға арналған жабдығы, азықтық цехтары, ветеринариялық пункты бар тауарлық сүт фермасына берген арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы.
3.3
Бағымдағы сиырларының саны 50 бастан басталатын шаруашылық

2) наличие у маточного поголовья статуса племенного животного, присвоенного Республиканской палатой по соответствующей породе;
3) возраст приобретенного поголовья не превышает на момент приобретения (при приобретении внутри страны – на момент даты продажи, указанный в племенном свидетельстве; при импорте – на момент постановки скота на карантинирование у продавца (экспортера)):
телки – от 6 месяцев до 18 месяцев включительно;
нетели – от 13 месяцев до 26 месяцев включительно.
4) использование в пределах зоотехнической нормы падежа приобретенного племенного маточного поголовья в воспроизводительных целях - не менее двух лет.
5) наличие электронных способов идентификации у поголовья.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
с 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение двенадцати месяцев с момента приобретения)
3.
Удешевление стоимости производства молока:
Наличие регистрации и соответствие данных маточного поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки (за исключением сельскохозяйственных кооперативов);
Наличие электронных способов идентификации у поголовья.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
с 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение шести месяцев с момента получения оплаты за реализованную продукцию)
3.1
Хозяйства с фуражным поголовьем коров от 600 голов
1) ежемесячный отбор проб молока для проведения зоотехнического контроля удоя от каждой коровы, по показателям жира, белка и соматических клеток (в аккредитованных лабораториях);
2) ежегодный зоотехнический анализ кормов;
3) наличие положительного заключения специальной комиссии на молочно-товарную ферму, введенной в эксплуатацию или прошедшей модернизацию с соответствующей инфраструктурой, имеющее помещение для беспривязного содержания коров, доильный зал с автоматизированной доильной установкой (карусель, елочка, параллель, тандем, роботизированная машина), кормоцех, ветеринарный пункт.
3.2
Хозяйства с фуражным поголовьем коров от 400 голов
1) ежемесячный отбор проб молока для проведения зоотехнического контроля удоя от каждой коровы, по показателям жира, белка и соматических клеток (в аккредитованных лабораториях);
2) ежегодный зоотехнический анализ кормов;
3) наличие положительного заключения специальной комиссии на молочно-товарную ферму, введенной в эксплуатацию или прошедшей модернизацию с соответствующей инфраструктурой, имеющее оборудование для автоматизированного или машинного доения, включая переносные доильные установки, кормоцех, ветеринарный пункт.
3.3
Хозяйства с фуражным поголовьем коров от 50 голов

1) әр сиырдан май, ақуыз және соматикалық жасушалар көрсеткіштері бойынша сауылымға зоотехникалық бақылау жүргізу үшін ай сайын сүт сынамаларын іріктеу (аккредиттелген зертханаларда);
2) тасымалданатын сауу қондырғыларын қоса алғанда, машина саууға арналған жабдығы,
сиырларды күтіп-бағуға арналған қора-жай; тасымалды сауу қондырғысын қоса алғанда, машинамен сауу;
ветеринариялық препараттарды сақтау орны, малға арналған бекіткіші бар тауарлық-сүт фермасына берген арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы.
3.4
Ауыл шаруашылығы кооперативі
1) жеке сүт қабылдау пунктінің болуы немесе сүт өңдеу зауытынан 50 километрге (қоса алғанда) дейінгі қашықтық кезінде жеке сүт тасығыштың болуы;
2) дайындалған сүтті сүт өңдеуші кәсіпорынға өткізу.
4.
Ірі қара малдың эмбриондарын сатып алу құнын арзандату
1) эмбрионның асыл тұқымды құндылық индекстерінің болуы: асыл тұқымдық сапасының кешенді индексі, табындағы ұрғашы төлдер саны, бағалаудың сенімділігі, сүт сауымы, тоңмай, өнімді тіршілік ету кезеңі, төлдеу жеңілдігі, ұрықтылығы, соматикалық жасушалардың құрамы;
2) эмбрионға асыл тұқымды куәліктің (сертификаттың) болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін
5
Шаруа (фермер) қожалықтарында және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде сүтті және сүтті-етті бағытындағы ірі қара малдың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді субсидиялау
1) субсидия алуға арналағн өтінімде көрсетілген аналық мал басының САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркелген болуы және деректердің сәйкестігі;
2) шаруа (фермер) қожалықтары мен ауыл шаруашылығы кооперативтерінде ірі қара малдың аналық басын сүтті және сүтті-етті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқаның ұрығымен қолдан ұрықтандыру жөніндегі қызметтерді көрсету бойынша шарттың болуы;
3) осы өлшемшарттарға 2-қосымшаға сәйкес 1-нысан бойынша ұрықтандырылған ірі қара малдың аналық басын ұрықтандыру және зерттеп-қарау актісінің болуы;
4) асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығына Республикалық палата берген асыл тұқымдық куәліктің болуы;
5) асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектілерінің тізіліміне енгізілген асыл тұқымды орталықтан ұрпақтарының сапасы бойынша бағаланған, жеке таңбасы бар асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығын сатып алуға арналған шарттың болуы.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін
Етті құс шаруашылығы
1.
Ата-енелік/ата-тектік нысандағы асыл тұқымды тәуліктік балапан сатып алу
1) Өтінімді берген сәтте асыл тұқымды тәуліктік балапанның САТЖАҚ-та тіркелген болуы;

1) ежемесячный отбор проб молока для проведения зоотехнического контроля удоя от каждой коровы, по показателям жира, белка и соматических клеток (в аккредитованных лабораториях);
2) наличие положительного заключения специальной комиссии на молочно-товарную ферму, имеющее,
помещение для содержания коров, машинное доение, включая переносные доильные установки, место для хранения ветеринарных препаратов, фиксатор для скота.
3.4
Сельскохозяйственный кооператив
1) наличие собственного молокоприемного пункта, или наличие собственного молоковоза при расстоянии до 50 километров (включительно) от молокоперерабатывающего завода;
2) реализация заготовленного молока на молокоперерабатывающее предприятие.
4.
Удешевление стоимости приобретения эмбрионов крупного рогатого скота
1) наличие индексов племенной ценности эмбриона: комплексный индекс племенных качеств, количество дочерей в стадах, достоверность оценки, удой, жир, период продуктивной жизни, легкость отела, фертильность, содержание соматических клеток.
2) наличие племенного свидетельства (сертификата) на эмбрион.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года
5.
Субсидирование услуги по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота молочного и молочно-мясного направления в крестьянских (фермерских) хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах
1) наличие регистрации и соответствие данных маточного поголовья, указанное в заявке на получение субсидий в ИБСПР и ИСЖ;
2) наличие договора по оказанию услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота семенем племенных быков-производителей молочных и молочно-мясных пород в крестьянских (фермерских) хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах;
3) наличие акта осеменения и обследования осемененного маточного поголовья крупного рогатого скота, по форме 1 согласно приложению 2 к настоящим критериям;
4) наличие племенного свидетельства на семя племенных быков-производителей, выданного Республиканской палатой;
5) наличие договора на приобретение у племенного центра, включенного в реестр субъектов племенного животноводства, семени племенных быков-производителей, оцененных по качеству потомства, имеющих индивидуальную маркировку.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
с 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года
Мясное птицеводство
1.
Приобретение племенного суточного молодняка родительской/прародительской формы
1) Наличие регистрации племенного суточного молодняка в ИБСПР на момент подачи заявки;

2) Республикалық палата берген асыл тұқымды статустың болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім сатып алған сәттен бастап он екі айдың ішінде беріледі)
2.
Құс етін өндіру құнын арзандату
1) жылына 500 тонна құс етінің нақты өндірісі (қызметін 12 айдан аз жүзеге асыратын тауар өндірушілер үшін өндірістің нақты көлемі қызмет кезеңіне айларда бөлінген және 12 айға көбейтілген өндірілген өнімнің нақты мәлімделген көлеміне сүйене отырып анықталады);
2) жаңадан салынған немесе технологиялық жабдық бойынша жаңғыртудан өткен (құстарды күтіп-бағуға арналған жабдық, азықтандырудың, сумен жабдықтаудың, желдетудің автоматтандырылған жүйесі, құс сою желісі (сою цехы)) құс фабрикасына берген арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы;
3) тізбеленген сертификаттардың (ИСО, ХАССП азық-түлік қауіпсіздігі жүйесі) бірінің болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім өткізілген өнімге төлемді алған сәттен бастап алты айдың ішінде беріледі)
3.
Күрке тауық етін өндіру құнын арзандату
4.
Суда жүзетін құс етін өндіру құнын арзандату
1) ) жылына 20 тонна құс етінің нақты өндірісі (қызметін 12 айдан аз жүзеге асыратын тауар өндірушілер үшін өндірістің нақты көлемі қызмет кезеңіне айларда бөлінген және 12 айға көбейтілген өндірілген өнімнің нақты мәлімделген көлеміне сүйене отырып анықталады);
2) құстарды күтіп-бағуға арналған қора-жайы, союға арналған жабдығы бар құс фабрикасына берген арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім өткізілген өнімге төлемді алған сәттен бастап алты айдың ішінде беріледі)
Жұмыртқалы құс шаруашылығы
1.
Асыл тұқымды құстардан алынған жұмыртқа бағытындағы финалдық нысандағы тәуліктік балапан сатып алу
Импорт кезінде: финалдық нысандағы тәуліктік балапанға асыл тұқымды куәліктің (сертификаттың) және/немесе финалдық нысандағы тәуліктік балапан алынған ата-енелеріне асыл тұқымдық куәліктің (сертификаттың) болуы;
Елдің ішінде сатып алғанда: өтінім берген сәтте финалдық нысандағы тәуліктік балапанның ата-енелерінің Республикалық палатада тіркелген болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім сатып алған сәттен бастап он екі айдың ішінде беріледі)
2.
Тағамдық жұмыртқа өндіру құнын арзандату
2.1
200 миллион данадан басталатын нақты өндіріс
1) құс етінің нақты өндірісі жылына 20 млн. данадан бастап (қызметін 12 айдан аз жүзеге асырып келе жатқан тауар өндірушілер үшін қызмет кезеңі айларға бөлініп, 12 айға көбейтілген өндірілген өнімнің нақты мәлімделген көлеміне сүйене отырып айқындалады);
2) жаңадан салынған немесе технологиялық жабдықтау бойынша жаңғыртудан өткен (құстарды күтіп-бағуға арналған жабдықтар, азықтандырудың, сумен жабдықтаудың, желдетудің автоматтандырылған жүйесі, жұмыртқаларды сұрыптауға арналған автоматты машина) инфрақұрылымы бар құс фабрикасына берген арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы;
3) тізбеленген сертификаттардың (ИСО, ХАССП азық-түлік қауіпсіздігі жүйесі) бірінің болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім өткізілген өнімге төлемді алған сәттен бастап алты айдың ішінде беріледі)
2.2
150 миллион данадан басталатын нақты өндіріс
2.3
100 миллион данадан басталатын нақты өндіріс
2.4
50 миллион данадан басталатын нақты өндіріс
2.5
20 миллион данадан басталатын нақты өндіріс
Қой шаруашылығы
1.
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу:
Өтінімді берген сәтте барлық мал басын САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
1.1
Қойлардың асыл тұқымды аналық басы
1) аналық баста Республикалық палата берген асыл тұқымды мал мәртебесінің болуы;
2) аналық басты асыл тұқымды тұқымдық қошқарлардың ұрықтарымен (өзінің қошқарларын немесе жалдау шарттарымен) қолдан ұрықтандыруды мынадай талаптарға сәйкес пайдалану:
қолдан ұрықтандыруда үш жүз аналық басқа кемінде бір асыл тұқымды тұқымдық қошқар; асыл тұқымды тұқымдық қошқарды 5 жылдан артық артық пайдаланбау;
3) мал басында электрондық бірдейлендіру тәсілінің болуы;

2) Наличие племенного статуса, присвоенного Республиканской палатой.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение двенадцати месяцев с момента приобретения)
2.
Удешевление стоимости производства мяса птицы
1) фактическое производство от 500 тонн птицы в год (для товаропроизводителей, осуществляющих деятельность менее 12 месяцев, фактический объем производства определяется исходя из фактически заявленного объема произведенной продукции, разделенный на период деятельности в месяцах и умноженный на 12 месяцев);
2) наличие положительного заключения специальной комиссии на птицефабрику, вновь построенная или прошедшая модернизацию по технологическому оборудованию (оборудование для содержания птиц, автоматизированная система кормления, водоснабжения, вентиляции, линии по забою птицы (убойный цех));
3) наличие одного из перечисленных сертификатов (ИСО, система пищевой безопасности ХАССП).
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение шести месяцев с момента получения оплаты за реализованную продукцию)
3.
Удешевление стоимости производства мяса индейки
4.
Удешевление стоимости производства мяса водоплавающей птицы
1) фактическое производство от 20 тонн мяса птицы в год (для товаропроизводителей, осуществляющих деятельность менее 12 месяцев, фактический объем производства определяется исходя из фактически заявленного объема произведенной продукции, разделенный на период деятельности в месяцах и умноженный на 12 месяцев);
2) наличие положительного заключения специальной комиссии на птицефабрику, имеющее помещение для содержания птицы, оборудование для убоя.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение шести месяцев с момента получения оплаты за реализованную продукцию)
Яичное птицеводство
1.
Приобретение суточного молодняка финальной формы яичного направления, полученного от племенной птицы
При импорте: наличие племенного свидетельства (сертификата) на суточный молодняк финальной формы и/или наличие племенного свидетельства (сертификата) на родительское поголовье, от которого получен суточный молодняк финальной формы;
При приобретении внутри страны: наличие регистрации родителей суточного финала в Республиканской палате на момент подачи заявки.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение двенадцати месяцев с момента приобретения)
2.
Удешевление стоимости производства пищевого яйца
1)
фактическое производство от 200 миллионов штук
1) фактическое производство от 20 миллионов штук в год (для товаропроизводителей, осуществляющих деятельность менее 12 месяцев, фактический объем производства определяется исходя из фактически заявленного объема произведенной продукции, разделенный на период деятельности в месяцах и умноженный на 12 месяцев);
2) наличие положительного заключения специальной комиссии на птицефабрику, вновь построенная или прошедшая модернизацию по технологическому оборудованию (оборудование для содержания птиц, автоматизированная система кормления, водоснабжения, вентиляции, автоматической машины для сортировки яиц);
3) наличие одного из перечисленных сертификатов (ИСО, система пищевой безопасности ХАССП).
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение шести месяцев с момента получения оплаты за реализованную продукцию)
2)
фактическое производство от 150 миллионов штук
3)
фактическое производство от 100 миллионов штук
4)
фактическое производство от 50 миллионов штук
5)
фактическое производство от 20 миллионов штук
Овцеводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы:
Наличие регистрации и соответствия данных всего поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
с 1 сентября до 20 декабря (включительно) текущего года
1.1
Племенное маточное поголовье овец
1) наличие у маточного поголовья статуса племенного животного, присвоенного Республиканской палатой;
2) использование искусственного осеменения маточного поголовья семенем племенного барана-производителя (собственных или на условиях аренды) в соответствии со следующими требованиями:
не менее одного племенного барана-производителя на триста голов маточного поголовья при искусственном осеменении;
использование племенного барана-производителя не более 5 лет;
3) наличие электронных способов идентификации у поголовья;

4) 12 айға дейінгі қоса есептегенде аналық басты қоспағанда, сонғы 12 айда алынған төлдің болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 1 қыркүйектен 20 желтоқсанға дейін
1.2
Қойлардың тауарлық аналық басы
1) мынадай талаптарға сәйкес аналық басты қолдан ұрықтандыруды пайдалану және (немесе) асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды (өзінің қошқарларын немесе жалдау шарттарымен) өсімді молайтуда пайдалану және оларды бұрын тұқымдық түрлендіруде пайдаланылмаған қошқарларға ауыстыру:
еркін шағылыстыру кезінде жиырма бес аналық басқа кемінде бір асыл тұқымды тұқымдық қошқар және/немесе қолдан ұрықтандыруда үш жүз аналық басқа кемінде бір тұқымдық қошқар немесе асыл тұқымды тұқымдық қошқарлардың мұздатылған ұрығын пайдалану, тұқымдық қошқарды қатарынан екі шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау;
2) асыл тұқымды тұқымдық қошқарлардың жасы ағымдағы жылдың 1 қыркүйегіне 12 айдан кем болмауы;
3) 12 айға дейінгі қоса есептегенде аналық басты қоспағанда, сонғы 12 айда алынған төлдің болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 1 қыркүйектен 1 желтоқсанға дейін
2.
Асыл тұқымды қойлар сатып алу
1) өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-та және АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі;
2) сатып алынған мал басының жасы (ел ішінен сатып алған жағдайда - асыл тұқымдық куәлікте көрсетілген сату сәтінде; импортталған жағдайда - малды сатушыда (экспорттаушыда) карантинге қойған сәтте):
тұқымдық қошқарлар - 6 айдан 18 айға дейін (қоса алғанда);
қойлардың аналық басы - 6 айдан 18 айға дейін (қоса алғанда);
3) өсімін молайту мақсатында сатып алынған асыл тұқымды аналық мал басын өлім-жітімнің зоотехникалық нормасы шегінде пайдалану - кемінде екі жыл;
4) мал басында электрондық бірдейлендіру тәсілінің болуы.
САТЖАҚ-пер және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім сатып алған сәттен бастап он екі айдың ішінде беріледі)
3.
Тауарлық отардың өсімін молайту үшін пайдалынылатын асыл тұқымды тұқымдық қошқарды күтіп-бағу
1) өтінім берген сәтте жалға алушыда 3000 бас қойдың аналық басының болуы;
2) операторда тауарлық шаруашылықпен жасалған асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды отарға жалға беру шартының болуы;
3) өтінімді берген сәтте тұқымдық қошқардың САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркелуі және деректердің сәйкестігі;
4) аталған отарда асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды екі шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау;
5) еркін шағылыстыру кезінде жиырма бес аналық басқа кемінде бір асыл тұқымды тұқымдық қошқар.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл

4) наличие приплода, полученного за последние 12 месяцев, за исключением маточного поголовья до 12 месяцев включительно.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
1.2
Товарное маточное поголовье овец
1) использование искусственного осеменения маточного поголовья и (или) использование в воспроизводстве и замена на ранее не использованных в породном преобразовании племенных баранов-производителей (собственных или на условиях аренды, в соответствии со следующими требованиями:
не менее одного племенного барана-производителя на двадцать пять голов маточного поголовья при вольной случке и/или не менее одного барана-производителя на триста голов маточного поголовья либо замороженной спермой племенных баранов-производителей при искусственном осеменении;
использование племенного барана-производителя не более двух случных сезонов подряд;
2) возраст племенных баранов-производителей на 1 сентября текущего года не менее 12 месяцев;
3) наличие приплода, полученного за последние 12 месяцев, за исключением маточного поголовья до 12 месяцев включительно.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 1 сентября до 20 декабря (включительно) текущего года
2.
Приобретение племенных овец
1) наличие регистрации и соответствия данных приобретенного поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
2) возраст приобретенного поголовья (при приобретении внутри страны - на момент даты продажи, указанный в племенном свидетельстве; при импорте - на момент постановки скота на карантинирование у продавца (экспортера)):
бараны-производители – от 6 до 18 месяцев включительно;
маточное поголовье овец – от 6 до 18 месяцев включительно;
3) использование в пределах зоотехнической нормы падежа приобретенного племенного маточного поголовья в воспроизводительных целях - не менее двух лет;
4) наличие электронных способов идентификации у поголовья.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
с 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение двенадцати месяцев с момента приобретения)
3.
Содержание племенного барана-производителя, используемых для воспроизводства товарной отары
1) наличие у арендодателя маточного поголовья овец от 3000 голов на момент подачи заявки;
2) наличие договора оператора с товарными хозяйствами по аренде племенных баранов-производителей в отаре;
3) наличие регистрации и соответствия данных барана-производителя в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
4) использование племенных баранов-производителей не более двух случных сезонов в данной отаре;
5) не менее одного барана-производителя на двадцать пять голов маточного поголовья при вольной случке.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ

ағымдағы жылғы 1 қыркүйектен 20 желтоқсанға дейін
4
Сыйымдылығы бір уақытта кемінде 5000 бас болатын бордақылау алаңдарына бордақылау үшін немесе сою қуаты тәулігіне 300 бас болатын ет өңдеуші кәсіпорындарына өткізілген қошқарлардың құнын арзандату
1) өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-та және АЖБ-да өткізілген немесе орны ауыстырылған қошқарлардың тіркелуі және мәліметтердің сәйкестігі;
2) бордақылау алаңдарына өткізілетін немесе орны ауыстырылатын қошқарлардың жасы 4 айдан 12 айға дейін қоса есептегенде;
3) бордақылау алаңдарына өткізілген немесе орнын ауыстырылған қошқарлардың тірідей салмағы 25 килограмнан. ет өңдеуші кәсіпорнына 30 килограмнан;
4) сыйымдылығы бір уақытта кемінде 5000 бас болатын бордақылау алаңына немесе сою қуаты тәулігіне 300 бас болатын ет өңдеуші кәсіпорындарына берген арнайы комисияның оң қорытындысының болуы.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім өткізілген немесе орнын ауыстырған сәттен бастап алты айдың ішінде беріледі)
5.
Қойлардың эмбриондарын сатып алу құнын арзандату
1) донор ретінде пайдаланатын асыл тұқымды малда өз өнімділігі бойынша бағаның болуы;
2) эмбрионға асыл тұқымдық куәліктің (сертификаттың) болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін
6.
Шаруашылықтарда және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде қойлардың аналық бастарын қолдан ұрықтандыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді субсидиялау
1) субсидияларды алуға арналған өтінімде көрсетілген аналық мал басының САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркелуі және деректердің сәйкестігі;
2) шаруашылықтарда және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде қойлардың аналық бастарын қолдан ұрықтандыру жөніндегі қызметтерді көрсету бойынша шарттың болуы;
3) осы өлшемшарттарға 2-қосымшаға сәйкес 2-нысан бойынша қойлардың аналық бастарын ұрықтандыру туралы актінің болуы;
4) өз өнімділігі бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық қошқардың болуы.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 1 мамырдан 20 желтоқсанға дейін
Жылқы шаруашылығы
1.
Өнімді бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық айғырлар сатып алу
1) өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-та және АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі;
2) сатып алынған мал басының жасы (ел ішінен сатып алған жағдайда - асыл тұқымдық куәлікте көрсетілген сату сәтінде; импортталған жағдайда - малды сатушыда (экспорттаушыда) карантинге қойған сәтте) - 18 айдан 60 айға дейін (қоса алғанда);
3) өсімін молайту мақсатында сатып алынған асыл тұқымды тұқымдық айғырды өлім-жітімнің зоотехникалық нормасы шегінде кемінде екі жыл пайдалану.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім сатып алған сәттен бастап он екі айдың ішінде беріледі)
Түйе шаруашылығы
1.
Асыл тұқымды тұқымдық түйелер сатып алу

с 1 сентября до 20 декабря (включительно) текущего года
4.
Удешевление стоимости баранчиков, реализованных или перемещенных на откорм в откормочные площадки вместимостью не менее 5000 голов единовременно или на мясоперерабатывающие предприятия с убойной мощностью 300 голов в сутки
1) наличие регистрации и соответствие сведений реализованных или перемещенных баранчиков, в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
2) возраст баранчиков, реализуемых или перемещаемых на откорм от 4 до 12 месяцев включительно;
3) живой вес реализованного или перемещенного баранчика на откормочную площадку от 25 килограмм, на мясоперерабатывающее предприятие от 30 килограмм;
4) наличие положительного заключения специальной комиссии на откормочную площадку вместимостью не менее 5000 голов единовременно или на мясоперерабатывающие предприятия с убойной мощностью 300 голов в сутки.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
с 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение шести месяцев с момента реализации или перемещения
5.
Удешевление стоимости приобретения эмбрионов овец
1) наличие у племенного животного, используемого в качестве донора, оценки по собственной продуктивности;
2) наличие племенного свидетельства (сертификата) на эмбрион.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря текущего года
6.
Субсидирование услуги по искусственному осеменению маточного поголовья овец в хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах
1) наличие регистрации и соответствие данных маточного поголовья указанное в заявке на получение субсидий, в ИБСПР и ИСЖ;
2) наличие договора по оказанию услуг по искусственному осеменению маточного поголовья овец в хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах;
3) наличие акта об осеменении маточного поголовья овец, по форме 2 согласно приложению 2 к настоящим критериям;
4) наличие племенного барана-производителя, оцененного по собственной продуктивности.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
с 1 мая до 20 декабря (включительно) текущего года
Коневодство
1.
Приобретение племенных жеребцов-производителей продуктивного направления
1) наличие регистрации и соответствия данных приобретенного поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
2) возраст приобретенного поголовья (при приобретении внутри страны - на момент даты продажи, указанный в племенном свидетельстве; при импорте - на момент постановки скота на карантинирование у продавца (экспортера)) – от 18 до 60 месяцев включительно;
3) использование, в пределах зоотехнической нормы падежа, приобретенного племенного жеребца-производителя в воспроизводительных целях не менее двух лет.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
с 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение двенадцати месяцев с момента приобретения)
Верблюдоводство
1.
Приобретение племенных верблюдов-производителей

1) өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-та және АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі;
2) сатып алынған малдың жасы (елдің ішінен сатып алған кезде - асыл тұқымдық куәлікте көрсетілген сату сәтінде, импорттаған кезде - малды сатушыда (экспорттаушыда) карантинге қойған сәтте) - 12 айдан 60 айға дейін (қоса алғанда);
3) өсімін молайту мақсатында сатып алынған асыл тұқымды тұқымдық түйені өлім-жітімнің зоотехникалық нормасы шегінде кемінде екі жыл пайдалану.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім сатып алған сәттен бастап он екі айдың ішінде беріледі)
Шошқа шаруашылығы
1.
Асыл тұқымды шошқалар сатып алу
1) өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-та және АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі;
2) сатып алынған жануар басының жасы жануарды сатушыда (экспорттаушыда) карантинге қойған сәтте аспайды:
шошқа басын толықтыратын ұрғашы және еркек төлдер - 1 айдан 12 айға дейін (қоса алғанда);
3) өсімін молайту мақсатында сатып алынған асыл тұқымды аналық мал басын пайдалану - кемінде екі жыл;
4) мал басында электрондық бірдейлендіру тәсілінің болуы.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім сатып алған сәттен бастап он екі айдың ішінде беріледі)
2.
Шошқалардың аналық және шошқа басын толықтыратын басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстар жүргізу
1) мал басында электрондық бірдейлендіру тәсілінің болуы;
2) өтінімді берген сәтте барлық мал басын, содай-ақ кемінде 50 аналық шошқа басын САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі;
3) өсімді молайтуда аналық және шошқа басын толықтыратын басты қолдан ұрықтандыруда пайдалану немесе зоотехникалық нормативтерге сәйкес асыл тұқымды тұқымдық қ еркек шошқаларды қолдан шағылыстыру кезінде елу басқа кемінде бір өндіруші еркек шошқаны немесе қолдан ұрықтандыру кезінде екі жүз басқа кемінде бір өндіруші еркек шошқаны пайдалану;
4) тұқымдық еркек шошқаларды қатарынан екі жылдан артық пайдаланбау.
1) және 3) САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
2) САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін
Жергілікті бюджеттен бөлінген бюджет қаражаты есебінен
1.
Маралдардың (бұғылардың) аналық бастарымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу
1) өтінімді берген сәтте мал басын САТЖАҚ-та және Республикалық палатада тіркеудің болуы;
2) аталықтардың жасы ағымдағы жылдың 1 қыркүйегіне 36 айдан кем болмауы;

1) наличие регистрации и соответствия данных приобретенного поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
2) возраст приобретенного поголовья (при приобретении внутри страны - на момент даты продажи, указанный в племенном свидетельстве; при импорте - на момент постановки скота на карантинирование у продавца (экспортера)):
верблюды-производители – от 12 до 60 месяцев включительно;
3) использование, в пределах зоотехнической нормы падежа, приобретенного племенного верблюда-производителя в воспроизводительных целях не менее двух лет.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
с 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение двенадцати месяцев с момента приобретения)
Свиноводство
1.
Приобретение племенных свиней
1) наличие регистрации и соответствия данных приобретенного поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
2) возраст приобретенного поголовья не превышает на момент постановки скота на карантинирование у продавца (экспортера):
поголовье ремонтных свинок и хрячков – от 1 до 12 месяцев включительно;
3) использование приобретенного племенного маточного поголовья в воспроизводительных целях - не менее двух лет;
4) наличие электронных способов идентификации у поголовья.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
с 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение двенадцати месяцев с момента приобретения)
2.
Ведение селекционной и племенной работы с маточным и ремонтным поголовьем свиней
1) наличие электронных способов идентификации у поголовья;
2) наличие регистрации и соответствия данных всего поголовья в ИБСПР и ИСЖ, а также не менее 50 голов свиноматок на момент подачи заявки;
3) использование в воспроизводстве искусственного осеменения маточного и ремонтного поголовья или использование племенных хряков-производителей в соответствии с зоотехническими нормативами не менее одного хряка-производителя на пятьдесят голов при ручной случке или не менее одного хряка-производителя на двести голов поголовья при искусственном осеменении;
4) использование хряков-производителей не более двух лет подряд.
1) и 3) Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
2) Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
с 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года
За счет бюджетных средств, выделенных из местного бюджета:
1.
Ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем маралов (оленей)
1) наличие регистрации поголовья в ИБСПР и Республиканской палате на момент подачи заявки;
2) возраст самцов не менее 36 месяцев на 1 сентября текущего года;

3) отыз аналық басқа кемінде бір тұқымдық аталық;
4) тұқымдық аталықты қатарынан екі шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 1 қыркүйектен 1 желтоқсанға дейін
2.
Балара ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу
Өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-та кемінде 10 балара ұясының тіркелген болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 15 сәуірден 1 қазанға дейін
3
Ауыл шаруашылығы малдарының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату:
Өтінімді берген сәтте аналық мал басының САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркелуі және деректердің сәйкестігі.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 1 қыркүйектен 20 желтоқсанға дейін
3.1
Сүтті және сүтті етті бағыттағы ірі қара малдың аналық басы
Өтінімді берген сәтте (18 айдан асқан сиыр мен қашарлардың) меншікті аналық басының 600 бастан кем емес болуы.
3.2
Ірі қара малдың аналық басы
1) өтінімді берген сәтте (18 айдан асқан сиыр мен қашарлардың) меншікті аналық басының 50 бастан кем емес болуы;
2) жайылымның болуы.
3.3
Ұсақ малдың аналық басы
1) өтінімді берген сәтте қойлардың меншікті аналық басының 300 бастан кем емес болуы;
2) жайылымның болуы.
3.4
Жылқылардың аналық басы
1) өтінімді берген сәтте жылқының меншікті аналық басының 50 бастан кем емес болуы;
2) жайылымның болуы.
3.5
Түйелердің аналық басы
1) өтінімді берген сәтте түйелердің меншікті аналық басының 50 бастан кем емес болуы;
2) жайылымның болуы.
4.
Ешкілердің асыл тұқымды аналық мал басын сатып алу
1) өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-та және АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі;
2) сатып алынған мал басының жасы (ел ішінен сатып алған жағдайда - асыл тұқымдық куәлікте көрсетілген сату сәтінде; импортталған жағдайда - малды сатушыда (экспорттаушыда) карантинге қойған сәтте) ешкілердің басы - 6 айдан 18 айға дейін (қоса алғанда);
3) өсімін молайту мақсатында сатып алынған асыл тұқымды аналық мал басын өлім-жітімнің зоотехникалық нормасы шегінде пайдалану - кемінде екі жыл.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім сатып алған сәттен бастап он екі айдың ішінде беріледі)
5
Бие сүтін өндіру және өңдеу құнын арзандату
1) өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-та және АЖБ-да аналық мал басын тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі;
2) өтінім берген сәтте үш жастан асқан кемінде 30 бас өз аналық мал басының болуы;

3) не менее одного самца-производителя на тридцать голов маточного поголовья;
4) использование самца-производителя не более двух случных сезонов подряд.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 1 сентября до 1 декабря (включительно) текущего года
2.
Ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
Наличие не менее 10 пчелосемей в ИБСПР на момент подачи заявки.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 15 апреля до 1 октября (включительно) текущего года
3.
Удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственным животным
Наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья, в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
с 1 сентября до 20 декабря (включительно) текущего года
3.1
Маточное поголовье крупного рогатого скота молочного и молочно-мясного направления
Наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 18 месяцев) не менее 600 голов на момент подачи заявки.
3.2
Маточное поголовье крупного рогатого скота
1) наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 18 месяцев) не менее 50 голов на момент подачи заявки;
2) наличие пастбищ.
3.3
Маточное поголовье мелкого рогатого скота
1) наличие собственного маточного поголовья овец не менее 300 голов на момент подачи заявки;
2) наличие пастбищ.
3.4
Маточное поголовье лошадей
1) наличие собственного маточного поголовья лошадей не менее 50 голов на момент подачи заявки;
2) наличие пастбищ.
3.5
Маточное поголовье верблюдов
1) наличие собственного маточного поголовья верблюдов не менее 50 голов на момент подачи заявки;
2) наличие пастбищ.
4.
Приобретение племенного маточного поголовья коз
1) наличие регистрации и соответствие данных приобретенного поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
2) возраст приобретенного поголовья (при приобретении внутри страны - на момент даты продажи, указанный в племенном свидетельстве; при импорте - на момент постановки скота на карантинирование у продавца (экспортера)):
поголовье коз – от 6 до 18 месяцев включительно;
3) использование, в пределах зоотехнической нормы падежа, приобретенного племенного маточного поголовья в воспроизводительных целях - не менее двух лет.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
с 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение двенадцати месяцев с момента приобретения)
5.
Удешевление стоимости производства и переработки кобыльего молока
1) наличие регистрации и соответствия маточного поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
2) наличие собственного маточного поголовья старше трех лет не менее 30 голов на момент подачи заявки;

3) сүтті сүт өңдеу кәсіпорындарына немесе есепке алу нөмірі бар сүт өңдеу цехына өткізу;
4) бие сүтінің жылдық өндіріс көлемі сауылатын биенің 1 басына 750 килограмнан аспауы тиіс.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім өткізілген өнімге төлемді алған сәттен бастап алты айдың ішінде беріледі)
6
Түйе сүтін өндіру және өңдеу құнын арзандату
1) өтінімді берген сәтте аналық мал басын тіркеудің САТЖАҚ-та және АЖБ-да болуы және деректердің сәйкестігі;
2) үш жастан асқан кемінде 30 бас өз аналық мал басының болуы;
3) сүтті сүт өңдеу кәсіпорындарына немесе есепке алу нөмірі бар сүт өңдеу цехына өткізу;
4) түйе сүтінің жылдық өндіріс көлемі сауылатын інгеннің 1 басына 1500 килограммнан аспауы тиіс.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім өткізілген өнімге төлемді алған сәттен бастап алты айдың ішінде беріледі)
Ескертпе:
Мыналар субсидиялауға жатпайды:
1) бұрын сатып алу кезінде құнын арзандатуға субсидияланған, айырбас бойынша өзара есеп айырысу есебіне сатып алынған немесе өсімін молайту үшін пайдаланылмайтын жануарларды, асыл тұқымды өнімді (материалды) сатып алу;
2) ағымдағы шағылыстыру маусымында селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізілгені үшін субсидиялау бағыты бойынша ағымдағы жылы субсидияланған ірі қара малдың, қойдың, маралдардың аналық басымен және балара ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс;
3) ағымдығы жылы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды/асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды күтіп-бағу бағыты бойынша субсидияланған табындарда/отарларда өсімін молайту үшін пайдаланылатын асыл тұқымды тұқымдық бұқалары/асыл тұқымды тұқымдық қошқарлар;
4) ауыл шаруашылығы кооперативтерін қоспағанда, тауар өндірушілер басқа жеке және заңды тұлғалардан одан әрі қайта сату және (немесе) өңдеу үшін сатып алған бұқашықтар/қошқарлар және мал шаруашылығы өнімдері;
5) тұқымдық түрлендіру нәтижесінде алынбаған, сыйымдылығы бір уақытта кемінде 1000 бас болатын бордақылау алаңдарына бордақылауға және сою қуаты тәулігіне 50 бас болатын ет өңдеуші кәсіпорындарына өткізілген немесе орнын ауыстырған бұқашықтар (асыл тұқымды аналық малдан алынған бұқашықтарды қоспағанда);
6) тұқымдық түрлендіру нәтижесінде алынбаған, сыйымдылығы бір уақытта кемінде 5000 бас болатын бордақылау алаңдарына бордақылауға және сою қуаты тәулігіне 300 бас болатын ет өңдеуші кәсіпорындарына өткізілген немесе орнын ауыстырған қошқарлар (асыл тұқымды аналық малдан алынған қошқарларды қоспағанда);

3) реализация молока на молокоперерабатывающее предприятие или цех по переработке молока, имеющий учетный номер;
4) годовой объем производства кобыльего молока на 1 голову дойной кобылы не превышает 750 килограмм.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
с 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение шести месяцев с момента получения оплаты за реализованную продукцию)
6.
Удешевление стоимости производства и переработки верблюжьего молока
1) наличие регистрации и соответствия маточного поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
2) наличие собственного маточного поголовья старше трех лет не менее 30 голов на момент подачи заявки;
3) реализация молока на молокоперерабатывающее предприятие или цех по переработке молока, имеющий учетный номер;
4) годовой объем производства верблюжьего молока на 1 голову дойной верблюдицы не превышает 1500 килограмм.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
с 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года
(заявка подается в течение шести месяцев с момента получения оплаты за реализованную продукцию)
Примечание:
Субсидированию не подлежат:
1) приобретение животных, племенной продукции (материала), ранее просубсидированных на удешевление стоимости при приобретении, приобретенных по бартеру в счет взаиморасчетов или используемых не для воспроизводственных целей;
2) селекционная и племенная работа с маточным поголовьем крупного рогатого скота, овец, маралов и пчелосемей, просубсидированными в текущем году по направлению субсидирования за ведение селекционной и племенной работы за текущий случной сезон;
3) племенные быки-производители/племенных баранов-производителей, используемых для воспроизводства в стадах/отарах, просубсидированные в текущем году по направлению содержания племенных быков-производителей/племенных баранов-производителей;
4) продукция животноводства и бычки/баранчики, приобретенные товаропроизводителями у других физических и юридических лиц для дальнейшей ее перепродажи и (или) переработки, за исключением сельскохозяйственных кооперативов;
5) бычки, реализованные или перемещенные на откорм в откормочные площадки вместимостью не менее 1000 голов единовременно и мясоперерабатывающие предприятия с убойной мощностью не менее 50 голов крупного рогатого скота в сутки, полученные не в результате породного преобразования (за исключением бычков, полученных от племенного маточного поголовья);
6) баранчики, реализованные или перемещенные на откорм в откормочные площадки вместимостью не менее 5000 голов единовременно и мясоперерабатывающие предприятия с убойной мощностью не менее 300 голов овец в сутки, полученные не в результате породного преобразования (за исключением баранчиков, полученных от племенного маточного поголовья);

7) етті құс шаруашылығының жанама өнімдері - аяқтары, бастары, ішкі органдары;
8) орамасыз өткізілген өңделген сүт;
9) тауар өндірушілер, соңғы он екі айда асыл тұқымды мақсаттарға меншікті асыл тұқымды аналық мал басын сатқан жағдайда отандық асыл тұқымды аналық мал басын сатып алу құнын арзандатуға субсидиялар алуға;
10) егер кредит беру шартында сатып алынатын импортталған асыл тұқымды ірі қара мал/қойларды немесе шығу тегі асыл тұқымдыға сәйкес келетін ірі қара малдың импортталған аналық басынан басқа қосымша кепіл талабы көзделген жағдайда, арнайы шотқа аудару бойынша субсидиялар алуға арналған өтінімдер;
11) ағымдағы жылы селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстарды жүргізгені үшін субсидияланған қолдан ұрықтандыру бойынша қызмет көрсеткені үшін аналық мал басы;
12) Қазақстан Республикасы аумағында орналаспаған, сүт өңдеу кәсіпорнына өткізілген сүт;
13) өтінім берген сәтте шаруашылықтағы аналық мал басынан тумаған бордақылау алаңдарына немесе етті қайта өңдеу кәсіпорындарына өткізілген немесе орнын ауыстырған бұқашықтар/қошқарлар;
14) осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген өлшемшарттарға сәйкес САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркелген мал басы туралы деректердің (жануардың сәйкестендіру нөмірі, жынысы, тұқымы, туған күні) алшақтығы бар тауар өндірушілер;
15) өткен жылы шығын келтірілген ауыл шаруашылығы жануарларының азыққа жұмсалған шығын құнын арзандату, сондай-ақ, ағымдағы жылы бұрын субсидияланған азық шығындарының құнын арзандатуға арналған ауыл шаруашылығы жануарлары.
Субсидия алуға берілген өтінім аясында тауар өндірушінің міндеттемелерді орындамауы алынған субсидияны қайтаруға негіз болып табылады.
аббревиатуралардың толық жазылуы:
САЖ - субсидиялаудың ақпараттық жүйесі;
САТЖАҚ - селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қоры;
ХАССП (ағылшын тілінен HACCP - Hazard Analysіs and Crіtіcal Control Poіnts) - тәуекелдерді және сыни бақылау нүктелерін талдау үшін әзірленген және қабылданған халықаралық стандарт;
ИСО (ағылшын тілінен ІSO - Іnternatіonal Standard for Organіzatіon) - стандарттау жөніндегі ұлттық ұйымдардың дүниежүзілік федерациясы әзірлеген және қабылдаған халықаралық стандарт.
Субсидиялар алуға үміткер
тауар өндірушінің
өлшемшарттарына
1-қосымша
Нысан
Елді мекен тұрғындары - мал иелері жиынының жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан қалыптастырылған қоғамдық табында асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды бекітіп беру және пайдалану жөніндегі хаттамасы

7) побочная продукция мясного птицеводства – лапки, головы, внутренние органы;
8) переработанное молоко, реализованное без упаковки;
9) товаропроизводители, на получение субсидий за удешевление стоимости приобретения отечественного племенного маточного поголовья в случае реализации собственного племенного маточного поголовья на племенные цели за последние двенадцать месяцев;
10) заявки на получение субсидий по перечислению на специальный счет в случае, если договором кредитования предусмотрено дополнительное залоговое требование, кроме приобретаемого импортированного племенного крупного рогатого скота/овец или импортированного маточного поголовья крупного рогатого скота, соответствующее породному происхождению;
11) маточное поголовье за оказание услуги по искусственному осеменению, которые были просубсидированы за ведение селекционной и племенной работы в текущем году;
12) молоко, реализованное на молокоперерабатывающее предприятие, территориально не расположенное в Республике Казахстан;
13) бычки/баранчики, реализованные или перемещенные на откормочные площадки или мясоперерабатывающие предприятия, не рожденные от маточного поголовья в хозяйстве на момент подачи заявки;
14) товаропроизводители, у которых имеется расхождение данных (идентификационный номер животного, пол, порода, дата рождения) о поголовье животных, зарегистрированных в ИБСПР и ИСЖ, в соответствии критериям, указанных в приложении 2 к настоящим Правилам;
15) удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственным животным, понесенные в предыдущем году, а также сельскохозяйственные животные на удешевление стоимости затрат на корма, ранее просубсидированные в текущем году.
Не исполнение принятого обязательства товаропроизводителем, в рамках поданной заявки на получение субсидий, является основанием для возврата полученной субсидии.
расшифровка аббревиатур:
ИСС – информационная система субсидирования;
ИБСПР - информационная база селекционной и племенной работы;
ХАССП (от английского HACCP – Hazard Analysis and Critical Control Points) – международный стандарт, разработанный и принятый для анализа рисков и критических контрольных точек;
ИСО (от английского ISO – International Standard for Organization) – международный стандарт, разработанный и принятый всемирной федерацией национальных организаций по стандартизации.
Приложение 1
к критериям
товаропроизводителя,
претендующих на
получение субсидий
Форма
Протокол
схода жителей населенного пункта – владельцев скота по закреплению и использованию племенных быков-производителей в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств

1. Елді мекен ____________________________________________________________________
(өңірдің, елді мекеннің атауы)
2. Жиынның өткізілген күні 20___ жылғы "_____"_____________.
3. Жиынға малдары бар мал иелері __________ адам қатысты.
4. Ағымдағы жайылым маусымында қоғамдық табындағы ірі қара малдың
__________________________ аналық басын асыл тұқымды тұқымдық бұқалармен еркін
шағылыстыруды ұйымдастыру жоспарлануда.
5. Асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды өсімді молайтуда зоотехникалық нормативтерге сәйкес пайдалану.
6. Қоғамдық табынның 6 айдан асқан тұқымсыз бұқаларын піштіру.
Қоғамдық табында тұқымдық бұқаларды бекітіп беру және пайдалану бойынша тұрғындар
жиынына қатысушылардың тізімі
________________________________________________________________________________
(өңірдің, елді мекеннің атауы)
Р/с №
Аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Қолы
Күні
1.
2.
3.
Жиынды өткізу қорытындылары бойынша жоғарыда көрсетілген елді мекен тұрғындары:
1) қоғамдық табында асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды пайдалану туралы;
2) аталған қоғамдық табынның барлық тұқымсыз бұқаларын піштіру туралы шешім қабылдады.
Қоғамдық табында бекітілген тұқымдық бұқалардың тізімі:
Асыл тұқымды тұқымдық бұқаның бірдейлендіру нөмірі
Тұқымы
Тіркеу нөмірі
Бұқаның иесі
1.
2.
3.
Қоғамдық табындағы аналық бастың тізімі
Аналық бастың бірдейлендіру нөмірі
Тұқымы
Аналық мал басы иесінің аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және жеке сәйкестендіру нөмірі
1.
2.
3.
Асыл тұқымды бұқаны жалға беретін жеке/заңды тұлға
________ _______________________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Ауылдық округ әкімі ________ _______________________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Тұрғындар жиынының хатшысы ________ ______________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Осы Хаттаманың сканерленген көшірмесі мен мәліметтерін тиісті ауданның ауыл шаруашылығы бөлімі ағымдағы жылдың 1 шілдесінен кешіктірмей селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық базасында орналастыруға тиіс.
Субсидиялар алуға үміткер
тауар өндірушінің
өлшемшарттарына
2-қосымша
1-нысан
Ірі қара малдың аналық басын ұрықтандыру және зерттеп-қарау туралы акт
20___ жылғы "___"_______________ № _______
Біз, ұрықтандырушы-техник _______________________________________________________,
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
және шаруашылық/кооператив басшысы
________________________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
төмендегі тізімдемеге сәйкес ______ бас аналық бас қолдан ұрықтандырылғаны
және зерттеп-қарау нәтижелері бойынша ірі қара малдың _________ аналық басының нақты
ұрықтандырылғаны анықталғаны туралы осы актіні жасадық.
Р/с №
Шаруашылықтың/ауыл шаруашылығы кооперативінің атауы
Мал иесінің мекенжайы (елді мекен атауы)
Малдың бірдейлендіру нөмірі
Ұрықтандырылған күні
Зерттеп- қарау күні
Зерттеп-қарау нәтижесі
Алынған төлді САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркеу және осы актінің мәліметтерін САТЖАҚ-қа енгізу міндеттемесін аламыз.
Ұрықтандырушы-техник
______________ _________________________________________________
(қолы)                        (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Шаруашылық/кооператив басшысы ______________
_________________________________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Осы акт селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында орналастырылуы тиіс.
2-нысан
Қойдың аналық басын ұрықтандыру туралы акт
20__жылғы "___"_______________ № _______
Біз, ұрықтандырушы-техник
_______________________________________________________________,
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
және шаруашылық/кооператив басшысы
________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
төмендегі тізімдемеге сәйкес ______ бас қолдан ұрықтандырылғаны туралы осы актіні жасадық:
Р/с №
Шаруашылықтың атауы
Мал иесінің мекенжайы (елді мекен атауы)
Малдың бірдейлендіру нөмірі
Ұрықтандырылған күні
Алынған төлді САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркеу және осы актінің мәліметтерін САТЖАҚ-қа енгізу міндеттемесін аламыз.
Алынған төлді САТЖАҚ-пен АЖБ-да тіркеуге міндеттенеміз
Ұрықтандырушы-техник
______________ _________________________________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Шаруашылық/кооператив басшысы
______________ _________________________________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Осы акт селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында орналастырылуы тиіс.
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды, мал
шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
3-қосымша
1-нысан
_____________________
(облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың,
астананың) жергілікті
атқарушы органы
Ірі қара малдың асыл тұқымды аналық басын (сүтті, сүтті-етті, етті және етті-сүтті тұқымдар), отандық етті және етті-сүтті тұқымдық асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды, шығу тегі асыл тұқымдыға сәйкес келетін ірі қара малдың импортталған аналық басын, асыл тұқымды қойларды, өнімді бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық айғырды, асыл тұқымды тұқымдық түйені, шошқалардың асыл тұқымдық басын, ешкілердің асыл тұқымды аналық басын, етті бағыттағы ата-енелік/ата-тектік нысандағы асыл тұқымды тәуліктік балапанды және асыл тұқымды құстардан алынған жұмыртқа бағытындағы финалдық нысандағы тәуліктік балапанды сатып алып үшін субсидиялар алуға арналған өтінім
(керегін қалдыру)
Өтінім нөмірі:___________
Өтінім қалыптастырылған
күн: ______

1. Населенный пункт ___________________________________________
(наименование региона, населенного пункта)
2. Дата проведения схода "_____"_____________ 20_____ года.
3. Участвовало в сходе владельцев скота, имеющих скот ______человек.
4. Планируется организовать вольную случку маточного поголовья крупного
рогатого скота в общественном стаде племенными быками-производителями в
текущем пастбищном сезоне в количестве_______________________ голов.
5. Использовать в воспроизводстве племенных быков-производителей в
соответствии с зоотехническими нормативами.
6. Кастрация беспородных бычков общественного стада старше 6 месяцев.
Список участников схода жителей по закреплению и использованию
быков-производителей в общественном стаде
______________________________________________________________
(наименование региона, населенного пункта)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Индивидуальный идентификационный номер
Подпись
Дата
1.
2.
3.
По итогам проведения схода, жители вышеуказанного населенного пункта, приняли решения:
1) об использовании племенных быков-производителей в общественном стаде;
2) о кастрации всех беспородных быков данного общественного стада.
Список быков-производителей, закрепленных в общественном стаде
Идентификационный номер племенного быка-производителя
Порода
Регистрационный номер
Владелец быка
1.
2.
3.
Список маточного поголовья общественного стада
Идентификационный номер маточного поголовья
Порода
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и индивидуальный идентификационный номер владельца маточного поголовья
1.
2.
3.
Физическое/ юридическое лицо, предоставляющее в аренду племенного быка
____________________________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Аким сельского округа _________ _______________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Секретарь схода жителей ____________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Сканированная копия и сведения данного протокола подлежат размещению в информационной базе селекционной и племенной работы отделом сельского хозяйства соответствующего района, не позднее 1 июля текущего года.
Приложение 2
к критериям
товаропроизводителя,
претендующих на получение
субсидий
Форма 1
Акт об осеменении и обследовании маточного поголовья крупного рогатого скота
№ ________ от "____" ___________ 20___ года
Мы, техник-осеменатор ______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
и руководитель хозяйства/кооператива __________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
составили настоящий акт о том, что искусственно осеменено ______ голов маточного поголовья, и по результатам обследования выявлено фактически осемененными _________ голов маточного поголовья крупного рогатого скота, согласно нижеследующей описи:
№ п/п
Наименование хозяйства/сельскохозяйственного кооператива
Адрес владельца (наименование населенного пункта)
Идентификационный номер скота
Дата осеменения
Дата обследования
Результат обследования
Берем обязательства зарегистрировать полученный приплод в ИБСПР и ИСЖ и внести сведения данного акта в ИБСПР.
Техник-осеменатор:
_______________ _________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель хозяйства/кооператива:
_______________ _________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Форма 2
Акт
об осеменении маточного поголовья овец
№ ________ от "____" ___________ 20___ года
Мы, техник-осеменатор ______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
и руководитель хозяйства/кооператива__________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
составили настоящий акт о том, что искусственно осеменено ______ голов,
согласно нижеследующей описи:
№ п/п
Наименование хозяйства
Адрес владельца (наименование населенного пункта)
Идентификационный номер скота
Дата осеменения
Берем обязательства зарегистрировать полученный приплод в ИБСПР и ИСЖ и внести сведения данного акта в ИБСПР.
Техник-осеменатор:
_______________ ___________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель хозяйства/кооператива:
________________ ______________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 3
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Форма 1
Местный исполнительный орган
____________________________
(области, города республиканского значения и столицы)
Заявка на получение субсидий за приобретение: племенного маточного поголовья крупного рогатого скота (молочных, молочно-мясных, мясных и мясо-молочных пород), отечественных племенных быков-производителей мясных и мясо-молочных пород, импортированного маточного поголовья крупного рогатого скота, соответствующее породному происхождению, племенных овец, племенного жеребца-производителя продуктивного направления, племенного верблюда-производителя, племенного поголовья свиней, племенного маточного поголовья коз, племенного суточного молодняка родительской/прародительской формы мясного направления птиц и суточного молодняка финальной формы яичного направления, полученного от племенной птицы
(оставить нужное)
Номер заявки:_____
Дата формирования
заявки:___________

1. Тауар өндірушінің атауы:
________________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/заңды тұлғаның атауы)
2. Тауар өндірушінің мекенжайы:___________________________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл/көше, үйдің нөмірі)
3. ЖСН/БСН: ____________________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
4. 20__ жылы нақты сатып алынған мал басы:
1) түрі: _________________________________________________________________________
(ірі қара мал/қой/ешкі/жылқы/шошқа/түйе/тәуліктік балапандар)
2) тұқым (кросс), өнімділік бағыты: _________________________________________________
________________________________________________________________________________
3) жыныстық-жас тобы, жасы (отандық малдар үшін - сату сәтіндегі, импортталған мал үшін
- оларды сатушыда карантинге қою сәтіндегі):
________________________________________________________________________________
4) сатушы туралы деректер (елі, сатушының атауы, орналасқан жері,
ЖСН/БСН (отандық тауар өндірушілерден сатып алған кезде):
________________________________________________________________________________
Сатып алынған мал басының тізімі
Ауыл шаруашылығы жануарының бірдейлендіру нөмірі (құстарға қажет емес)
Тұқымы/тұқымдық шығу тегі мен сатып алынған ел
Электрондық бірдейлендіру тәсілдері
1.
2.
3.
Сатып алынған мал басы бойынша статистика
Мал шаруашылығы
Сатып алынған мал басы
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Сүтті және сүтті-етті тұқымдардың асыл тұқымды аналық басы
Отандық мал басы, барлығы
Шетелдік мал басы, барлығы
Аустралия, Солтүстік және Оңтүстік Америка, Еуропа елдерінен әкелінгені
ТМД, Украина елдерінен әкелінгені
Етті және етті-сүтті тұқымдардың асыл тұқымды аналық басы
Отандық мал басы, барлығы
Шетелдік мал басы, барлығы
Аустралия, Солтүстік және Оңтүстік Америка, Еуропа елдерінен әкелінгені
ТМД, Украина елдерінен әкелінгені
Етті етті-сүтті тұқымның асыл тұқымды тұқымдық бұқасы
Отандық мал басы, барлығы
Шығу тегі асыл тұқымдыға сәйкес келетін ірі қара малдың импортталған аналық басы
Тұқымдық шығу тегіне сәйкес келетін импорттық ірі қара малдың аналық басы
Барлық бас:
Жиыны:
Қой шаруашылығы/ешкі шаруашылығы
Сатып алынған мал басы
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Асыл тұқымдық қойлар:
Отандық шығу тегі барлық мал басы
Импортталған асыл тұқымды қойлардың барлық мал басы
Импортталған асыл тұқымды қошқарлардың барлық мал басы
Асыл тұқымды ешкілердің аналық басы
Жиыны:
Жылқы шаруашылығы
Сатып алынған мал басы
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Өнімді бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық айғырлар
Жиыны:
Түйе шаруашылығы
Сатып алынған мал басы
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Асыл тұқымды тұқымдық түйелер
Жиыны:
Шошқа шаруашылығы
Сатып алынған жануар басы
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Асыл тұқымды шошқалар
Жиыны:
Құс шаруашылығы
Сатып алынған құс басы
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Етті құс шаруашылығы
Ата-енелік/ата-тектік нысанды етті бағыттағы асыл тұқымды тәуліктік балапан
Жұмыртқалы құс шаруашылығы
Финалдық нысанды жұмыртқа бағытындағы тәуліктік балапан
Жиыны:
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Жануарларды, асыл тұқымды құс шаруашылығы өнімін сатып алу-сату/лизинг шарты
Шарт (тар) нөмірі
Жасалған күн
Бас саны
Электрондық шот-фактураның нөмірі мен күні
Шарт бойынша сомасы, теңге
2.
Жануарларды, асыл тұқымды құс шаруашылығы өнімін сатып алу-сату шарты бойынша толық төлем жасалғанын және/немесе төлемнің кейінге қалдырылғанын растайтын төлем құжаттары
Құжат (тар) атауы
Барлық төленген сома, теңге
3.
Асыл тұқымды жануарлардың, асыл тұқымды тәуліктік балапандардың асыл тұқымдық куәлігі (сертификаттар)/ эспорттық сертификат немесе бонитирлеу ведомосі
Нөмірі
ЖБН/партия нөмірі
Берілген күні
4.
Жануарларды және/немесе құстарды қабылдау-беру актісі
Акт нөмірі
Күні
Бас саны
5.
Сатып алушыда карантинге қою және карантиннен алу актісі (шетелден сатып алынған жағдайда)
Акт (лер) нөмірі
Карантинге қою күн (дер) і
Карантиннен алу күн (дер) і
Бас саны
6.
Құсты торда немесе еденде күтіп-бағуға арналған технологиялық жабдықтың болуын растайтын құжаттар
Құжат (тар) атауы
Нөмірі және күні (бар болса)
7.
Екінші деңгейдегі банктің немесе Ұлттық почта операторының ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Субсидияланған аналық мал басының (табиғи кему нормалары шегіндегі өлім-жітімді қоспағанда) 2 (екі) жыл бойы сақталуын қамтамасыз етемін, сақталуы қамтамасыз етілмеген жағдайда, алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ, дербес деректерді және өзге де ақпаратты сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтінім беруші 20___жылғы "__" _________ сағат _____ қол қойып, жіберді.
Өтінім беруші туралы ЭЦҚ-дан алынған деректер.
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ТМД - Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы;
ЭЦҚ - электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖБН -жануардың бірдейлендіру нөмірі;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК - жеке сәйкестендіру коды;
Кбе - бенефициар коды;
БСК - банктік сәйкестендіру коды.
2-нысан
___________________
(облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың,
астананың) жергілікті атқарушы
органы
Табынның өсімін молайтуға пайдаланылатын асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды күтіп-бағу үшін субсидиялар алуға арналған өтінім
Өтінім нөмірі:____________
Өтінім қалыптастырылған
күн: ______
1 Тауар өндірушінің атауы_________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/заңды тұлғаның атауы)

1. Наименование товаропроизводителя ________________________________
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование юридического лица)
2. Адрес товаропроизводителя: ________________________________________
___________________________________________________________________
(область, район, город/село/улица, номер дома)
3. ИИН/БИН_________________________________________________________
(для физического/юридического лица)
4. Фактически приобретено поголовья в 20___ году:
1) вид:
____________________________________________________________________
(крупный рогатый скот/овцы/козы/лошади/свинья/верблюд, суточные цыплята)
2) порода (кросс), направление продуктивности: ________________________
____________________________________________________________________
3) половозрастная группа, возраст (для отечественного скота - на момент даты
продажи, для импортированного скота – на момент постановки их на
карантинирование у продавца):_______________________________________
4) данные о продавце (страна, наименование продавца, месторасположение,
ИИН/БИН (при приобретении у отечественных товаропроизводителей):
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Список приобретенного поголовья:
№ п/п
Идентификационный номер сельскохозяйственного животного (не требуется для птиц)
Порода/породное происхождение и страна приобретения
Электронные способы идентификации
Статистика по приобретенному поголовью:
Скотоводство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Племенное маточное поголовье молочных и молочно-мясных пород
Всего голов отечественного происхождения
Всего голов зарубежного происхождения:
Австралия, страны Северной и Южной Америки, страны Европы
страны СНГ, Украина
Племенное маточное поголовье мясных и мясо-молочных пород
Всего голов отечественного происхождения
Всего голов зарубежного происхождения:
Австралия, страны Северной и Южной Америки, страны Европы
страны СНГ, Украина
Племенной бык-производитель мясной и мясо-молочной породы
Всего голов отечественного происхождения
Импортированное маточное поголовье крупного рогатого скота, соответствующее породному происхождению
Всего голов
Итого:
Овцеводство/козоводство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Племенных овец:
Всего голов отечественного происхождения
Всего голов импортированных племенных маточных овец
Всего голов импортированных племенных баранов-производителей
Племенное маточное поголовье коз
Итого:
Коневодство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Племенных жеребцов-производителей продуктивного направления
Итого:
Верблюдоводство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Племенных верблюдов-производителей
Итого:
Свиноводство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Племенных свиней
Итого:
Птицеводство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Мясное птицеводство
Племенной суточный молодняк мясного направления родительской/прародительской формы
Яичное птицеводство
Суточный молодняк финальной формы яичного направления
Итого:
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор купли-продажи/лизинга животных, племенной птицеводческой продукции
Номер договора (ов)
Дата заключения
Количество голов
Номер и дата электронной счет-фактуры
Сумма по договору, тенге
2.
Платежные документы, подтверждающие полную оплату и/или отсрочку платежа по договору купли-продажи животных, племенной птицеводческой продукции
Наименование документа (ов)
Всего оплаченная сумма, тенге
3.
Племенное свидетельство (сертификат) племенного животного, племенных суточных цыплят/экспортный сертификат или бонитировочная ведомость
Номер
ИНЖ/ номер партии,
Дата выдачи
4.
Акт приема-передачи животных и/или птицы
Номер акта
Дата
Количество, голов
5.
Акт постановки и снятия с карантинирования у продавца (в случае приобретения из-за рубежа)
Номер акта (ов)
Дата (ы) постановки на карантинирование
Дата (ы) снятия с карантинирования
Количество, голов
6.
Документы, подтверждающие наличие технологического оборудования для клеточного или напольного содержания птицы
Наименование документа (ов)
Номер и дата (при наличии)
7.
Справка банка второго уровня или Национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю, что обеспечу сохранность просубсидированного маточного поголовья (за исключением падежа в пределах норм естественной убыли) в течение 2 (двух) лет, в случае не обеспечения сохранности, согласен вернуть полученные субсидии.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в часов "__" ________20__ года:
Сведения о заявителе из ЭЦП.
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
СНГ – Содружество независимых государств;
ЭЦП – электронная цифровая подпись;
ИНЖ – идентификационный номер животного;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИК - индивидуальный идентификационный код;
Кбе - код бенефициара;
БИК – банковский идентификационный код.
Форма 2
Местный исполнительный орган
____________________________
(области, города республиканского значения и столицы)
Заявка на получение субсидий за содержание племенных быков- производителей, используемых для воспроизводства стада
Номер заявки: ___________
Дата формирования заявки:
________________________
1. Наименование товаропроизводителя ________________________________
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование
юридического лица)

2. Тауар өндірушінің мекенжайы:___________________________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл/көше, үйдің нөмірі)
3. ЖСН/БСН: ____________________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
4. Асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың саны _______________________бас
5.Субсидиялау нормативі _______теңге
6. Өтелетін сома ______________ теңге
Тауарлық/қоғамдық табындарда шағылыстыру үшін пайдаланылатын тұқымдық бұқалар
Тұқымдық бұқа туралы мәліметтер
Тұқымдық бұқаны пайдалану
ЖБН
түгендеу нөмірі (бар болса)
жасы, (айы)
тұқымы
Республикалық палатадағы тіркеу нөмірі
басталуы, күні
елді мекен/шаруа шылық
Табынның атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан қалыптастырылған қоғамдық табынға асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды бекітіп беру және пайдалану бойынша елді мекеннің тұрғындары жиынының шешімі (әр табын бойынша тек қоғамдық табындар үшін толтырылады)
Елді мекен атауы
Жиын өткізілген күн
Еркін шағылыстыруға қатыстыруға жоспарланған аналық бас саны, бас
Асыл тұқымды тұқымдық бұқалар саны, бас
Асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың бірдейлендіру нөмірлері
Тұқым
Республикалық палатадағы тіркеу нөмірі
Бұқа (лар) иесінің атауы
2.
1000 мал орнынан басталатын бордақылау алаңы мен шаруашылық арасындағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларын бекітіп беру және пайдалану (жалға алу) жөніндегі шарт (тек тауарлық табындар үшін толтырылады)
Шарт (тар) нөмірі
Жасалған күні
Еркін шағылыстыруға қатыстыруға жоспарланған аналық саны, бас
Асыл тұқымды тұқымдық бұқалар саны, бас
Асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың бірдейлендіру нөмірі
Асыл тұқымды тұқымдық бұқа тұқымы
Республикалық палатадағы тіркеу нөмірі
3.
Екінші деңгейдегі банктің немесе Ұлттық почта операторының ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері: Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ, дербес деректерді және өзге де ақпаратты сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтінім беруші 20___жылғы "__" __________ сағат ____ қол қойып, жіберді.
Өтінім беруші туралы ЭЦҚ-дан алынған деректер.
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭЦҚ - электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖБН -жануардың бірдейлендіру нөмірі;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК - жеке сәйкестендіру коды;
Кбе - бенефициар коды;
БСК - банктік сәйкестендіру коды.
3-нысан
_____________________
(облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың,
астананың) жергілікті атқарушы
органы
Тауарлық отардың өсімін молайтуға пайдаланылатын асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды күтіп-бағу үшін субсидиялар алуға арналған өтінім
Өтінім нөмірі:____________
Өтінім қалыптастырылған
күн: ______
1. Тауар өндірушінің атауы
________________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/заңды тұлғаның атауы)

2. Адрес товаропроизводителя: ________________________________________
____________________________________________________________________
(область, район, город/село/улица, номер дома)
3. ИИН/БИН _________________________________________________________
(для физического/юридического лица)
4. Количество племенных быков-производителей _________голов
5. Норматив субсидирования - _______ тенге
6. Сумма возмещения _______________ тенге
Быки-производители, используемые для случки в товарных/общественных стадах
Сведения о быке-производителе
Использование быка-производителя
ИНЖ
инвентарный номер (при наличии)
возраст (месяцев)
порода
регистрационный номер в Республиканской палате
начало, дата
населенный пункт/хозяйство
Наименование стада
1
2
3
4
5
6
7
8
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Решение схода жителей населенного пункта по закреплению и использованию племенных быков-производителей в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств (заполняется по каждому стаду, только для общественных стад)
Наименование населенного пункта
Дата проведения схода
Количество маточного поголовья, планируемого к участию в вольной случке, голов
Количество племенных быков производителей, голов
Идентификационные номера племенных быков-производителей
Порода
Регистрационный номер в Республиканской палате
Наименование владельца быка (ов)
2.
Договор между откормочной площадкой от 1000 скотомест и хозяйством по закреплению и использованию (аренде) племенных быков-производителей (заполняется только для товарных стад)
Номер договора (ов)
Дата заключения
Количество маточного поголовья, планируемого к участию в вольной случке, голов
Количество племенных быков производителей, голов
Идентификационный номер (а) племенных быков-производителей
Порода племенного быка-производителя
Регистрационный номер в Республиканской палате
3.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в часов "__" ______20__ года:
Сведения о заявителе из ЭЦП.
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ЭЦП - электронная цифровая подпись;
ИНЖ – идентификационный номер животного;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИК - индивидуальный идентификационный код;
Кбе - код бенефициара;
БИК – банковский идентификационный код.
Форма 3
Местный исполнительный орган
____________________________
(области, города республиканского значения и столицы)
Заявка на получение субсидий за содержание племенных баранов-производителей, используемых для воспроизводства товарной отары
Номер заявки:___________
Дата формирования заявки:
_______________________
1. Наименование товаропроизводителя ___________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование юридического лица)

2. Тауар өндірушінің мекенжайы:___________________________________________________
________________________________________________________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл/көше, үйдің нөмірі)
3. ЖСН/БСН: ____________________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
4. Асыл тұқымды тұқымдық қошқарлардың саны ____________________ бас
5. Субсидиялау нормативі _______теңге
6. Өтелетін сома ______________ теңге
Тауарлық отардың өсімін молайту үшін пайдаланылатын тұқымдық қошқарлар
Тұқымдық қошқарлар туралы мәліметтер
Тұқымдық қошқарларды пайдалану
ЖБН
түгендеу нөмірі (бар болса)
жасы, (айы)
тұқымы
Республикалық палатадағы тіркеу нөмірі
басталуы, күні
елді мекен
Табынның атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Оператор мен шаруашылық арасындағы асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды отарға бекітіп беру және пайдалану (жалдау) шарты
Шарт (тар) нөмірі
Жасалған күні
Еркін шағылыстыруға жоспарланған аналық бас саны, бас
Асыл тұқымды тұқымдық қошқарлар саны, бас
Асыл тұқымды тұқымдық қошқарлардың бірдейлендіру нөмір(лер)і
Асыл тұқымды тұқымдық қошқардың тұқымы
Республикалық палатадағы тіркеу нөмірі
2.
Екінші деңгейдегі банктің немесе Ұлттық почта операторының ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ, дербес деректерді және өзге де ақпаратты сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтінім беруші 20___жылғы "__" __________сағат ___қол қойып, жіберді.
Өтінім беруші туралы ЭЦҚ-дан алынған деректер.
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭЦҚ - электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖБН -жануардың бірдейлендіру нөмірі;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК - жеке сәйкестендіру коды;
Кбе - бенефициар коды;
БСК - банктік сәйкестендіру коды.
4-нысан
__________________
(облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың,
астананың) жергілікті атқарушы
органы
Шаруа (фермер) қожалықтары мен ауыл шаруашылығы кооперативтерінде ірі қара малдың аналық басын, сондай-ақ шаруашылықтар мен ауыл шаруашылығы кооперативтерінде қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі көрсетілген қызметтер үшін субсидиялар алуға арналған өтінім
Өтінім нөмірі _______
Өтінім қалыптастырылған күн
________
1. Асыл тұқымдық немесе дистрибьютерлік орталықтың атауы
________________________________________________________________________________

2. Адрес товаропроизводителя: _________________________________________
____________________________________________________________________
(область, район, город/село/улица, номер дома)
3. ИИН/БИН_________________________________________________________
(для физического/юридического лица)
4. Количество племенных баранов-производителей _________голов
5. Норматив субсидирования - __________ тенге
6. Сумма возмещения _______________ тенге
Бараны-производители, используемые для воспроизводства товарных отар
Сведения о баране-производителе
ИНЖ
инвентарный номер (при наличии)
возраст, (месяцев)
Порода
регистрационный номер в Республиканской палате
начало, дата
населенный пункт
Наименование отары
1
2
3
4
5
6
7
8
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор между оператором и хозяйством по закреплению и использованию (аренде) племенных баранов-производителей в отаре
Номер договора (ов)
Дата заключения
Количество маточного поголовья, планируемого к участию в вольной случке
Количество племенных баранов-производителей, голов
Идентификационный номер (а) племенных баранов-производителей
Порода племенного барана-производителя
Регистрационный номер в Республиканской палате
2.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в часов "___" ________20__ года:
Сведения о заявителе из ЭЦП.
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ЭЦП - электронная цифровая подпись;
ИНЖ – идентификационный номер животного;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИК - индивидуальный идентификационный код;
Кбе - код бенефициара;
БИК – банковский идентификационный код.
Форма 4
Местный исполнительный орган
____________________________
(области, города республиканского значения и столицы)
Заявка на получение субсидий за услуги по искусственному осеменению
маточного поголовья крупного рогатого скота в крестьянских (фермерских)
хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах, а также маточного
поголовья овец в хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах
Номер заявки:____
Дата формирования
заявки:___________
1. Наименование племенного или дистрибьютерного центра:________________
____________________________________________________________________

2. БСН __________________________________________________________________________
3. Заңды мекенжайы: ______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл/көше, үйдің нөмірі)
4. Жануар түрі____________
5. Ұрықтандырылған аналық бас саны __________ бас
6. Субсидиялау нормативі ______________________ теңге
7. Өтелетін сома _______________________ теңге
Ұрықтандырылған аналық мал басының тізімі
Р/с №
Шаруашылықтың/ауыл шаруашылығы кооперативінің атауы
ЖБН немесе БСН
Аналық мал басының бірдейлендіру нөмірі
Ұрықтандыру күні
Тексеру күні (ІҚМ үшін)
Тексеру нәтижесі (ІҚМ үшін)
1
2
3
4
5
6
7
Соңғы 12 ай ішінде алынған төлдің тізімі
Р/с №
Шаруашылықтың/ауыл шаруашылығы кооперативінің атауы
ЖБН немесе БСН
Аналық мал басының бірдейлендіру нөмірі
Төлдің бірдейлендіру нөмірі
Туған күні
1
2
3
4
5
6
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ірі қара малдың/қойдың аналық басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер көрсету жөніндегі шарт
Шарт нөмірі
Жасалған күні
2.
Қойдың аналық басын ұрықтандыру актісі
Акт нөмірі және күні
Ұрықтандырылған мал басының саны, бас
Ауылдық округ атауы және техник-ұрықтандырушының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
3.
Ұрықтандырылған ірі қара малдың аналық басын ұрықтандыру және буаздыққа зерттеп-қарау актісі
Акт нөмірі және күні
Ұрықтандырылған мал басының саны, бас
Ұрықтандырылған буаз мал басының саны, бас
Ауылдық округ атауы және ұрықтандырушы-техниктің аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
4.
Республикалық палата берген асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығына асыл тұқымдық куәлік
Берілген нөмірі мен күні
5.
Асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектілерінің тізіліміне енгізілген асыл тұқымды орталықтан ұрпақтарының сапасы бойынша бағаланған, жеке таңбасы бар асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығын сатып алуға арналған шарт
Шарттың нөмірі мен күні
6.
Екінші деңгейдегі банктің немесе Ұлттық почта операторының ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ, дербес деректерді және өзге де ақпаратты сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтінім беруші 20___жылғы "__"__________сағат___қол қойып, жіберді.
Өтінім беруші туралы ЭЦҚ-дан алынған деректер.
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭЦҚ - электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК - жеке сәйкестендіру коды;
Кбе - бенефициар коды;
БСК - банктік сәйкестендіру коды.
5-нысан
____________________
(облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың,
астананың) жергілікті атқарушы
органы
Ірі қара малдың тауарлық аналық бастарымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған өтінім
Өтінім нөмірі:__________
Өтінім қалыптастырылған
күн:_______
1. Тауар өндірушінің атауы
________________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/заңды тұлғаның атауы)

2. БИН______________________________________________________________
3. Юридический адрес: _______________________________________________
____________________________________________________________________
(область, район, город/село/улица, номер дома)
4. Вид животного ________________
5. Количество осемененного маточного поголовья _____________ голов
6. Норматив субсидирования ________________ тенге
7. Сумма возмещения _______________ тенге
Список осемененного маточного поголовья
№ п/п
Наименование хозяйства/сельскохозяйственного кооператива
ИИН или БИН
Идентификационный номер скота маточного поголовья
Дата осеменения
Дата обследования (для КРС)
Результат обследования (для КРС)
1
2
3
4
5
6
7
Список полученного приплода за последние 12 месяцев:
№ п/п
Наименование хозяйства/сельскохозяйственного кооператива
ИИН или БИН
Идентификационный номер маточного поголовья
Идентификационный номер приплода
Дата рождения
1
2
3
4
5
6
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор по оказанию услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота/овец
Номер договора
Дата заключения
2.
Акт осеменения маточного поголовья овец
Номер и дата акта
Количество осемененного поголовья, голов
Наименование сельского округа и фамилия, имя, отчества (при его наличии) техника-осеменатора
3.
Акт осеменения и обследования на стельность осемененного маточного поголовья крупного рогатого скота
Номер и дата акта
Количество осемененного поголовья, голов
Количество стельного осемененного поголовья, голов
Наименование сельского округа и фамилия, имя, отчества (при его наличии) техника-осеменатора
4.
Племенное свидетельства на семя племенных быков-производителей, выданного Республиканской палатой
Номер и дата выдачи
5.
Договор на приобретение у племенного центра, включенного в реестр субъектов племенного животноводства, семени племенных быков-производителей, оцененных по качеству потомства, имеющих индивидуальную маркировку
Номер и дата договора
6.
Справка банка второго уровня или Национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в часов "___" ________20__ года:
Сведения о заявителе из ЭЦП.
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ЭЦП - электронная цифровая подпись;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИК - индивидуальный идентификационный код;
Кбе - код бенефициара;
БИК – банковский идентификационный код.
Форма 5
Местный исполнительный орган
____________________________
(области, города республиканского значения и столицы)
Заявка на получение субсидий на ведение селекционной и племенной
работы с товарным маточным поголовьем крупного рогатого скота
Номер заявки: ___________
Дата формирования
заявки: ____________________
1. Наименование товаропроизводителя __________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование
юридического лица)

2. Тауар өндірушінің мекенжайы: ___________________________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл/көше, үйдің нөмірі)
3. ЖСН/БСН _____________________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
4. Тұқымдық түрлендіруді жүргізу бойынша статистика:
1) Аналық бас:_________________ бас
2) Етті және етті-сүтті тұқымды асыл тұқымды бұқалар:_____________
3) Тұқымдық бұқаға жүктеме: ______________ бас

2. Адрес товаропроизводителя: ________________________________________
___________________________________________________________________
(область, район, город/село/улица, номер дома)
3. ИИН/БИН________________________________________________________
(для физического/юридического лица)
4. Статистика по ведению породного преобразования:
1) Маточное поголовье, голов: __________________________________________
2) Племенные быки мясных и мясо-молочных пород:
______________________________________

4) Субсидиялауға жататын барлық аналық бас: ___________ бас
5) Субсидиялау нормативі ________________ теңге
6) Өтелетін сомасы _______________ теңге
Тұқымдық түрлендіруде пайдаланылатын тұқымдық бұқалар:
Тұқымдық бұқа туралы мәліметтер
Тұқымдық бұқаны пайдалану
Сатып алу/жалға беру туралы мәліметтер
ЖБН
жасы, ай
Тұқымы
Республикалық палата тіркелген нөмірі
басталуы, күні
кезең, маусым
түскен күні
сатушының/ жалға берушінің атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
Тұқымдық түрлендірумен қамтылған аналық мал басы
ЖБН
Жасы, ай
Шаруашылықта тіркелген күні
1
2
3
Соңғы 12 ай ішінде алынған төлдің тізімі
ЖБН
Жасы, ай
Шаруашылықта тіркелген күні
1
2
3
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Жайылымдардың барын растайтын құжат - тауарлық шаруашылықтар үшін
Мемлекеттік жерді пайдалану актісінің нөмірі мен берілген күні
Жайылым алаңы, гектар
Жайылымдардың барын растайтын құжат - ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін
Аудандық мәслихат шешімінің қабылданған күні және нөмірі немесе мемлекеттік жерді пайдалану актісінің нөмірі
Табынды жаюға бөлінген жайылым алаңы, гектар
2.
Екінші деңгейдегі банктің немесе Ұлттық почта операторының ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Субсидияланған аналық мал басының (табиғи кему нормалары шегіндегі өлім-жітімді қоспағанда) ағымдағы жыл бойы сақталуын қамтамасыз етемін, сақталуы қамтамасыз етілмеген жағдайда, алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ, дербес деректерді және өзге де ақпаратты сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтінім беруші 20___жылғы "__" __________ сағат ___ қол қойып, жіберді.
Өтінім беруші туралы ЭЦҚ-дан алынған деректер.
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭЦҚ - электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖБН - жануардың бірдейлендіру нөмірі;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК - жеке сәйкестендіру коды;
Кбе - бенефициар коды;
БСК - банктік сәйкестендіру коды.
6-нысан
_____________________
(облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың,
астананың) жергілікті атқарушы
органы
Етті тұқымды асыл тұқымды ірі қара малдың аналық бастарымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған өтінім
Өтінім нөмірі:__________
Өтінім қалыптастырылған
күн:_______
1. Тауар өндірушінің атауы
________________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/заңды тұлғаның атауы)

4) Нагрузка на быка-производителя, голов: _______________________________
5) Всего маточного поголовья, подлежащего субсидированию, голов: ________
6) Норматив субсидирования ________________ тенге
7) Сумма возмещения _______________ тенге
Быки-производители, используемые в породном преобразовании:
Сведения о быке-производителе
Использование быка-производителя
Сведения о приобретении/об аренде
ИНЖ
возраст, месяцев
Порода
регистрационный номер в Республиканской палате
начало, дата
период, сезонов
дата поступления
наименование продавца/арендодателе
1
2
3
4
5
6
7
8
Маточное поголовье, охваченное породным преобразованием:
ИНЖ
Возраст, месяцев
Дата регистрации в хозяйстве
1
2
3
Список полученного приплода за последние 12 месяцев:
ИНЖ
Возраст, месяцев
Дата регистрации в хозяйстве
1
2
3
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Документ, подтверждающий наличие пастбищ – для товарных хозяйств
номер и дата выдачи государственного акта землепользования
Площадь пастбищ, гектар
Документ, подтверждающий наличие пастбищ – для сельскохозяйственных кооперативов
номер и дата принятия решения районного маслихата или номер государственного акта на землепользование
Площадь отведенных пастбищ для выпаса стада, гектар
2.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю, что обеспечу сохранность просубсидированного маточного поголовья (за исключением падежа в пределах норм естественной убыли) в течение года, в случае не обеспечения сохранности, согласен вернуть полученные субсидии.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в часов "__" ________20__ года:
Сведения о заявителе из ЭЦП.
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ЭЦП - электронная цифровая подпись;
ИНЖ – идентификационный номер животного;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИК - индивидуальный идентификационный код;
Кбе - код бенефициара;
БИК – банковский идентификационный код.
Форма 6
Местный исполнительный орган
____________________________
(области, города республиканского значения и столицы)
Заявка на получение субсидий на ведение селекционной и племенной
работы с племенным маточным поголовьем крупного рогатого скота
Номер заявки: ___________
Дата формирования заявки:
________________
1. Наименование товаропроизводителя __________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование
юридического лица)

2. Тауар өндірушінің мекенжайы: ___________________________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл/көше, үйдің нөмірі)
3. ЖСН/БСН _____________________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
Селекциялық-асыл тұқымдық жұмыс жүргізу бойынша статистика:
4. Аналық бас:________________ бас
5. Субсидиялауға жататын барлық аналық мал басы, бас __________
6. Субсидиялау нормативі ________________ теңге

2. Адрес товаропроизводителя: ________________________________________
____________________________________________________________________
(область, район, город/село/улица, номер дома)
3. ИИН/БИН________________________________________________________
(для физического/юридического лица)
Статистика по ведению селекционно-племенной работы:
4. Маточное поголовье, голов: _______
5. Всего маточного поголовья, подлежащего субсидированию, голов: ________
6. Норматив субсидирования ________________ тенге

2. Тауар өндірушінің мекенжайы: ___________________________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл/көше, үйдің нөмірі)
3. ЖСН/БСН _____________________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
4. Субсидиялау нормативі __________________________теңге
5. Өтелетін сомасы ___________________________________теңге
6. Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу бойынша статистика:
Бағыттың атауы
Қолдан ұрықтандырғанда
Қойлардың асыл тұқымды аналық
бастарымен селекциялық-асыл тұқымдық жұмыс
Барлық аналық бас (12 айдан бастап), бас
Қанағаттандыратын аналық бас (12 айдан бастап), бас
Асыл тұқымды тұқымдық қошқарлар, бас
Тұқымдық қошқарларға арналған жүктеме, бас:
Асыл тұқымды аналық мал бастарымен бірге пайдалану кезіндегі асыл тұқымды тұқымдық қошқарлар туралы мәліметтер
ЖБН
жасы, ай
Тұқымы
1
2
3
Селекциялық және тұқымдық жұмысқа қатысатын қойлардың аналық басының тізімі*
ЖБН
Электрондық бірдейлендіру тәсілдерінің нөмірі
ЖБН
Электрондық бірдейлендіру тәсілдерінің нөмірі
1
2
3
4
* кесте тек жануарлардың бірдейлендіру нөмірлері жөніндегі ақпаратты қамтиды; кестеде келтірілген қойлар селекциялық және асыл тұқымдық жұмысқа өтінімді қалыптастыру күнінде қатысады, нөмірлер ұлғаю тәртібімен сұрыпталған
Соңғы 12 ай ішінде алынған төлдің тізімі
ЖБН
Жасы, ай
Шаруашылықта тіркелген күні
1
2
3
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Жайылымдардың барын растайтын құжат - тауарлық шаруашылықтар үшін
Мемлекеттік жерді пайдалану актісінің нөмірі мен берілген күні
Жайылым алаңы, гектар
Жайылымдардың барын растайтын құжат - ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін
Аудандық мәслихат шешімінің қабылданған күні және нөмірі немесе мемлекеттік жерді пайдалану актісінің нөмірі
Табынды жаюға бөлінген жайылым алаңы, гектар
2.
Екінші деңгейдегі банктің немесе Ұлттық почта операторының ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Субсидияланған аналық мал басының (табиғи кему нормалары шегіндегі өлім-жітімді қоспағанда) ағымдағы жыл бойы сақталуын қамтамасыз етемін, сақталуы қамтамасыз етілмеген жағдайда, алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ, дербес деректерді және өзге де ақпаратты сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтінім беруші 20___жылғы "__" __________ сағат ___ қол қойып, жіберді.
Өтінім беруші туралы ЭЦҚ-дан алынған деректер.
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭЦҚ - электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖБН - жануардың бірдейлендіру нөмірі;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК - жеке сәйкестендіру коды;
Кбе - бенефициар коды;
БСК - банктік сәйкестендіру коды.
8-нысан
_____________________
(облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың,
астананың) жергілікті атқарушы
органы
Қойлардың тауарлық аналық бастарымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған өтінім
Өтінім нөмірі:_______________
Өтінім қалыптастырылған
күн:_______
1. Тауар өндірушінің атауы ________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/заңды тұлғаның атауы)

2. Адрес товаропроизводителя: _______________________________________
__________________________________________________________________
(область, район, город/село/улица, номер дома)
3. ИИН/БИН________________________________________________________
(для физического/юридического лица)
4. Норматив субсидирования ________________ тенге
5. Сумма возмещения _______________ тенге
6. Статистика по ведению селекционной и племенной работы:
Наименование направления
Искусственное осеменение
Селекционно-племенная работа с племенным маточным поголовьем овец
Всего маточного поголовья (от 12 месяцев), голов:
Удовлетворяющее маточное поголовье (от 12 месяцев), голов:
Племенных баранов-производителей, голов:
Нагрузка на барана-производителя, голов:
Сведения о племенных баранах-производителях при использовании с племенным маточным поголовьем:
ИНЖ
возраст, месяцев
Порода
1
2
3
Список маточного поголовья овец, участвующего в селекционной и племенной работе*
ИНЖ
Номер электронных способов идентификации
ИНЖ
Номер электронных способов идентификации
1
2
3
4
* таблица включает информацию только по идентификационным номерам животных; овцы, приведенные в таблице, участвуют в селекционной и племенной работе на дату формирования заявки, номера отсортированы в порядке увеличения
Список полученного приплода за последние 12 месяцев:
ИНЖ
Возраст, месяцев
Дата регистрации в хозяйстве
1
2
3
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Документ, подтверждающий наличие пастбищ
номер и дата выдачи государственного акта землепользования
Площадь пастбищ, гектар
Документ, подтверждающий наличие пастбищ – для сельскохозяйственных кооперативов
номер и дата принятия решения районного маслихата или номер государственного акта на землепользование
Площадь отведенных пастбищ для выпаса стада, гектар
2.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю, что обеспечу сохранность просубсидированного маточного поголовья (за исключением падежа в пределах норм естественной убыли) в течение года, в случае не обеспечения сохранности, согласен вернуть полученные субсидии.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в часов "___" ________20__ года:
Сведения о заявителе из ЭЦП.
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ЭЦП – электронная цифровая подпись;
ИНЖ – идентификационный номер животного;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
Кбе – код бенефициара;
БИК – банковский идентификационный код.
форма 8
Местный исполнительный орган
____________________________
(области, города республиканского значения и столицы)
Заявка на получение субсидий на ведение селекционной и племенной
работы с товарным маточным поголовьем овец
Номер заявки: ___________
Дата формирования заявки:
________
1. Наименование товаропроизводителя _________________________________
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование юридического лица)

2. Тауар өндірушінің мекенжайы:___________________________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл/көше, үйдің нөмірі)
3. ЖСН/БСН (жеке/заңды тұлға үшін) ________________________________________________
4. Мал басы бойынша статистика:
1) Барлық аналық бастың саны, бас_______________________
2) Қанағаттандырылатын аналық бастың саны, бас:__________________
3) Асыл тұқымды тұқымдық аталықтардың саны, бас:___________________

2. Адрес товаропроизводителя: ________________________________________
(область, район, город/село/улица, номер дома)
3. ИИН/БИН_______________________________________________________
(для физического/юридического лица)
4. Статистика по поголовью:
1) Количество всего маточного поголовья, голов:
2) Количество удовлетворяющего маточного поголовья, голов:
3) Количество племенных самцов-производителей, голов:

2. Тауар өндірушінің мекенжайы: ___________________________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл/көше, үйдің нөмірі)
3. ЖСН/БСН _____________________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
4. Селекциялық-асыл тұқымдық жұмыс жүргізу бойынша статистика:
Бағыттың атауы
Еркін шағылыстырғанда
Қолдан ұрықтандырған кезде
Шошқалардың аналық және шошқа басын толықтыратын бастарымен селекциялық-асыл тұқымдық жұмыс
Барлық аналық және шошқа басын толықтыратын бас, бас
Қанағаттандыратын аналық және шошқа басын толықтыратын бас, бас
Асыл тұқымды тұқымдық еркек шошқалар, бас
Тұқымдық қошқарларға жүктеме, бас
5. Субсидиялау нормативі ________________ теңге

2. Адрес товаропроизводителя: ________________________________________
___________________________________________________________________
(область, район, город/село/улица, номер дома)
3. ИИН/БИН_________________________________________________________
(для физического/юридического лица)
4. Статистика по ведению селекционной и племенной работы:
Наименование направления
При вольной случке
При искусственном осеменении
Селекционно-племенная работа с маточным и ремонтным поголовьем свиней
Всего маточного и ремонтного поголовья, голов:
Удовлетворяющее маточное и ремонтное поголовье, голов:
Племенных хряков-производителей, голов:
Нагрузка на хряка-производителя, голов:
5. Норматив субсидирования ________________ тенге

3. Тауар өндірушінің мекенжайы ____________________________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл/көше, үйдің нөмірі №)
4. Шаруашылықтың есепке алу нөмірі (бар болса) _____________________________________
5. Өткізілген көлем (қажеттісі толтырылады) _________________________________________
Өнім түрі
Союмен/өңдеумен айналысатын кәсіпорынның есепке алу нөмірі
Өнімді сатып алушы, БСН
Өлшем бірлігі
Өндірілген/ дайындалған және өткізілген көлем, бірлік
1 бірлік үшін субсидиялау нормативі, теңге
Субсидиялар жиыны, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
Сиыр еті
килограмм
Құс еті
килограмм
Күрке тауық еті
килограмм
Суда жүзетін құстың еті
килограмм
Тағамдық жұмыртқа
дана
Сиыр сүті:
килограмм
бағымдағы сиырлары 600-ден басталатын шаруашылықтар үшін
бағымдағы сиырлары 400-ден басталатын шаруашылықтар үшін
бағымдағы сиырлары 50-ден басталатын шаруашылықтар үшін
ауыл шаруашылығы кооперативі үшін
Бие сүті
килограмм
Түйе сүті
килограмм
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Өнімнің өткізілгенін растайтын құжаттар (өнімді өзінің өңдеуші кәсіпорындарына немесе цехтарына тапсырған жағдайда ұсынылмайды)
Құжат (тар) атауы
Нөмір (лер)і (бар болса)
Құжатта (тарда) көрсетілген күн
Өткізілген өнім көлемі
Шарт бойынша сомасы, теңге
2.
Өткізілген өнімге толық төлем жасалғанын растайтын құжаттар (өнімді өзінің өңдеуші кәсіпорындарына немесе цехтарына тапсырған жағдайда ұсынылмайды)
Құжатта (тар) атауы
Нөмір (лер)і (бар болса)
Құжатта (тарда) көрсетілген күн
Өткізілген өнім көлемі
Төленген сома, теңге
3.
Өнімді өткізуге арналған тауарлық-көліктік жүкқұжаттардың тізілімі (өнімді өзінің өңдеуші кәсіпорындарына немесе цехтарына тапсырған жағдайда толтырылады)
Тауарлық-көліктік жүкқұжаттың нөмірі және күні (әрбір жүкқұжат бойынша көрсетіледі)
Өткізілген өнім көлемі, килограмм (әрбір жүкқұжат бойынша көрсетіледі)
4.
Кассалық чектердің тізілімі (бие және түйе сүті өнімін өздері өткізген жағдайда толтырылады)
Кассалық чектің нөмірі және күні (әрбір чек бойынша көрсетіледі)
Өткізілген өнім көлемі, килограмм (әрбір чек бойынша көрсетіледі)
5.
Екінші деңгейдегі банктің немесе Ұлттық почта операторының ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ, дербес деректерді және өзге де ақпаратты сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтінім беруші 20___жылғы "__" __________ сағат ___ қол қойып, жіберді.
Өтінім беруші туралы ЭЦҚ-дан алынған деректер.
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭЦҚ - электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК - жеке сәйкестендіру коды;
Кбе - бенефициар коды;
БСК - банктік сәйкестендіру коды.
15-нысан
_____________________
(облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың,
астананың) жергілікті атқарушы
органы

3. Адрес товаропроизводителя: _________________________________________
____________________________________________________________________
(область, район, город/село/улица, № номер дома)
4. Учетный номер хозяйства (при наличии)
5. Реализованный объем (заполнить нужное):
Вид продукции
Учетный номер предприятия по убою/переработке
Покупатель продукции, БИН
Единица измерения
Произведенный/заготовленный и реализованный объем, единиц
Норматив субсидий за единицу, тенге
Итого субсидий, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
Говядина
Килограмм
Мясо птицы
Килограмм
Мясо индейки
Килограмм
Мясо водоплавающей птицы
Килограмм
Пищевое яйцо
Штук
Коровье молоко:
Килограмм
для хозяйства с фуражным поголовьем коров от 600 голов
для хозяйства с фуражным поголовьем коров от 400 голов
для хозяйства с фуражным поголовьем коров от 50 голов
для сельскохозяйственного кооператива
Кобылье молоко
Килограмм
Верблюжье молоко
Килограмм
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Документы, подтверждающие реализацию продукции в предприятие переработки на территории республики (не предоставляются в случае передачи продукции в собственные перерабатывающие предприятия или цеха)
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата, указанная в документе (ах)
Объем реализованной продукции
Сумма по договору, тенге
2.
Документы, подтверждающие полную оплату за реализованную продукции (не предоставляются в случае передачи продукции в собственные перерабатывающие предприятия или цеха)
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата, указанная в документе (ах)
Объем реализованной продукции
Оплаченная сумма, тенге
3.
Реестр товарно-транспортных накладных на реализацию продукции (заполняется в случае передачи продукции в собственные перерабатывающие предприятия или цеха)
Номер и дата товарно-транспортной накладной (указывается по каждой накладной)
Объем реализованной продукции, килограмм (указывается по каждой накладной)
4.
Реестр кассовых чеков (заполняется в случае самостоятельной реализации продукции кобыльего и верблюжьего молока)
Номер и дата кассового чека (указывается по каждому чеку)
Объем реализованной продукции, килограмм (указывается по каждому чеку)
5.
Справка банка второго уровня или Национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в часов "__" ________20__ года.
Сведения о заявителе из ЭЦП.
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ЭЦП – электронная цифровая подпись;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
Кбе – код бенефициара;
БИК – банковский идентификационный код.
форма 15
Местный исполнительный орган
____________________________
(области, города республиканского значения и столицы)
Заявка

Сыйымдылығы бір уақытта кемінде 1000 бас ірі қара мал /5000 бас қой бордақылау алаңдарына бордақылау үшін немесе тәулігіне кемінде 50 бас ірі қара мал/ тәулігіне кемінде 300 бас қой соятын ет өңдеуші кәсіпорындарға өткізілген немесе ауыстырылған бұқашықтардың/қошқарлардың құнын арзандатуға субсидиялар алуға арналған өтінім
(керегін қалдыру)
Өтінім нөмірі:_____________
Өтінім қалыптастырылған
күн:________
1. Тауар өндірушінің атауы
________________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/заңды тұлғаның атауы)

на получение субсидий на удешевление стоимости бычков/баранчиков, реализованных или перемещенных на откорм в откормочные площадки вместимостью не менее 1000 голов крупного рогатого скота/не менее 5000 голов овец единовременно или мясоперерабатывающие предприятия с убойной мощностью не менее 50 голов крупного рогатого скота в сутки/ не менее 300 голов овец в сутки
(оставить нужное)
Номер заявки:___________
Дата формирования
заявки:___________
1. Наименование товаропроизводителя___________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование юридического лица)

2. Тауар өндірушінің мекенжайы:
________________________________________________________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл, көше, үйдің нөмірі)
3. ЖСН/БСН _____________________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
4. Барлық өткізілген бұқашықтар/қошқарлар_________________ бас
5. Бордақылау алаңының атауы, БСН, есепке алу нөмірі
6. Субсидиялау нормативі 1 килограмм тірі салмақ үшін __________ теңге
7. Өтелетін сома _______________ теңге
Бордақылау алаңына немесе ет өңдеуші кәсіпорындарына өткізілген немесе орны ауыстырылған бұқашықтар/қошқарлар туралы мәліметтер:
ЖБН
Бұқашықтың/қошқардың туған күні
Сатқан кездегі жасы, ай
Сатқан кездегі тірі салмағы, килограмм
Сатылған немесе орны ауыстырылған күн
1
2
3
4
5
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
Бұқашықтарды/қошқарларды өткізген кезде
1.1
Бордақылау алаңына/ет өңдеуші кәсіпорындарына бұқашықтарды/қошқарларды сатып алу-сату шарты
Бордақылау алаңының/ет өңдеуші кәсіпорнының атауы
Бордақылау алаңының/ет өңдеуші кәсіпорынының есепке алу нөмірі
Шарттың (тардың ) нөмірі және жасалған күні
Өткізілген бұқашықтар/қошқарлар саны, бас
1 килограмм тірі салмақтың құны, теңге
Шарт бойынша барлық сома, теңге
1.2
Өткізілген бұқашықтарға/қошқарларға толық төлем жасалғанын растайтын құжаттар
Құжатта (тар) атауы
Нөмір (лер) (бар болса)
Құжатта (тарда) көрсетілген күн
Өткізілген бұқашықтар/қошқарлар саны
Төленген сома, теңге
1.3
Бұқашықтарды/қошқарларды бордақылау алаңына қабылдау-тапсыру актісі
Акті нөмірі және күні
Бұқашықтар/қошқарлар саны, бас
2. Бұқашықтарды/қошқарларды орнын ауыстырған кезде:
2.1
Орнын ауыстырған бұқашықтарға/қошқарларға арналған тауарлық-көліктік жүкқұжаттардың тізілімі
Тауарлық-көліктік жүкқұжаттың нөмірі және күні (әрбір жүкқұжат бойынша көрсетіледі)
Орнын ауыстырылған бұқашықтардың/қошқарлардың саны (әрбір жүкқұжат бойынша көрсетіледі)
2.2
Бұқашықтарды/қошқарларды бордақылау алаңдарына/ет өңдеуші кәсіпорындарына ауыстыру актісі
Актінің нөмірі мен күні
Бұқашықтардың/қошқарлардың саны
Өлшем ведомосіне сәйкес бұқашықтардың/қошқарлардың тірідей салмағы
3.
Екінші деңгейдегі банктің немесе Ұлттық почта операторының ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ, дербес деректерді және өзге де ақпаратты сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтінім беруші 20___жылғы "__" __________ сағат ___ қол қойып, жіберді.
Өтінім беруші туралы ЭЦҚ-дан алынған деректер.
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭЦҚ - электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖБН- жануарлардың бірдейлендіру нөмірі;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК - жеке сәйкестендіру коды;
Кбе - бенефициар коды;
БСК - банктік сәйкестендіру коды.
16-нысан
_____________________
(облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың,
астананың) жергілікті атқарушы
органы
Ауыл шаруашылығы малдарының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға арналған өтінім
Өтінім
нөмірі:__________________
Өтінім қалыптастырылған
күн:______
1. Тауар өндірушінің атауы ________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/заңды тұлғаның атауы)

2. Адрес товаропроизводителя: _________________________________________
____________________________________________________________________
(область, район, город/село/улица, номер дома)
3. ИИН/БИН_________________________________________________________
____________________________________________________________________
(для физического/юридического лица)
4. Всего реализовано или перемещено бычков/баранчиков____________ голов
5. Наименование откормочной площадки или мясоперерабатывающего предприятия, БИН, учетный номер
6. Норматив субсидирования _______________ тенге за килограмм живого веса
7. Сумма возмещения _______________ тенге
Сведения о бычках/ баранчиках, реализованных или перемещенных на откормочную площадку или мясоперерабатывающее предприятие:
:
ИНЖ
Дата рождения бычка/баранчика
Возраст при продаже или перемещении, месяцев
Живая масса при продаже или перемещении, килограмм
Дата продажи или перемещении
1
2
3
4
5
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1. При реализации бычков/баранчиков:
1.1
Договор купли-продажи бычков/баранчиков на откормочную площадку/ мясоперерабатывающее предприятие
Наименование откормочной площадки/ мясоперерабатывающего предприятия
Учетный номер откормочной площадки/ мясоперерабатывающего предприятие
Номер и дата заключения
Количество реализованных бычков/баранчиков, голов
Стоимость килограмма живого веса, тенге
Всего сумма по договору, тенге
1.2
Документы, подтверждающие полную оплату за реализованных бычков/баранчиков
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата, указанная в документе (ах)
Количество реализованных бычков/баранчиков
Оплаченная сумма, тенге
1.3
Акт приема-передачи бычков/баранчиков на откормочную площадку
Номер и дата акта
Количество бычков/баранчиков, голов
2. При перемещении бычков/баранчиков:
2.1
Реестр товарно-транспортных накладных на перемещенных бычков/ баранчиков
Номер и дата товарно-транспортной накладной (указывается по каждой накладной)
Количество перемещенных бычков/ баранчиков (указывается по каждой накладной)
2.2
Акт перевода бычков/ баранчиков на откормочную площадку/ мясоперерабатывающее предприятие
Номер и дата акта
Количество бычков/ баранчиков, голов
Живой вес бычков/ баранчиков согласно ведомости взвешивания
3.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в часов "___" ________20__ года:
Сведения о заявителе из ЭЦП.
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ЭЦП – электронная цифровая подпись;
ИНЖ – идентификационный номер животного;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
Кбе – код бенефициара;
БИК – банковский идентификационный код.
форма 16
Местный исполнительный орган
____________________________
(области, города республиканского значения и столицы)
Заявка на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственным животным
Номер заявки:___________
Дата формирования
заявки:___________
1. Наименование товаропроизводителя___________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование юридического лица)

2. Тауар өндірушінің мекенжайы: ___________________________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл, көше, үйдің нөмірі)
3. БСН __________________________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
4. Шаруашылықтың есепке алу нөмірі_________________
Ауыл шаруашылығы жануарлары бойынша статистика:
1. Өтінім берген сәтте ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының тізімі:
Ауыл шаруашылығы жануарының бірдейлендіру нөмірі
1.
2.
3.
2. Субсидиялауға жататын аналық мал басының саны________бас
3. Субсидиялау нормативі ________________ теңге

2. Адрес товаропроизводителя: _________________________________________
____________________________________________________________________
(область, район, город/село/улица, номер дома)
3. БИН ______________________________________________________________
4. Учетный номер хозяйства ____________________________________________
5. Статистика по сельскохозяйственным животным:
1. Список маточного поголовья сельскохозяйственных животных на момент подачи заявки:
Идентификационный номер сельскохозяйственного животного
1.
2.
3.
2. Количество маточного поголовья, подлежащее субсидированию ____голов
3. Норматив субсидирования ________________ тенге

4. Өтелетін сома _______________ теңге
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Азықтық дақылдарға жер учаскелерін және (немесе) шабындық (жайылымдық) алқаптарды (егістікті, шабындықты, түбегейлі жақсартылған жайылымдарды) бөлу туралы акті
Актінің нөмірі
Актінің берілген күні
Алаң, гектар
2.
Тиісті күнтізбелік жылға азықтық дақылдардың егіс алаңы (барболса)
Азықтық дақылдар себілген, оның ішінде түрлері бойынша алаң, гектар
3
Дайындалған азықтың көлемі
Азықтың дайындалғанын растайтын құжаттың атауы мен күні
Ағымдағы жылы түрлері бойынша дайындалған азық
4.
Азықтың сатып алу-сату шарты
Сатушының атауы
Сатушының БИН-і
Шарттың нөмірі мен жасалған күні
Азықтың көлемі, тонна
Электрондық счет-фактураның нөмірі мен күні
Шарт бойынша барлық сома, теңге
5.
Екінші деңгейдегі банктің немесе Ұлттық почта операторының ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Субсидияланған аналық мал басының (табиғи кему нормалары шегіндегі өлім-жітімді қоспағанда) ағымдағы жыл бойы сақталуын қамтамасыз етемін, сақталуы қамтамасыз етілмеген жағдайда, алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ, дербес деректерді және өзге де ақпаратты сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтінім беруші 20___жылғы "__" __________ сағат ___ қол қойып, жіберді.
Өтінім беруші туралы ЭЦҚ-дан алынған деректер.
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭЦҚ - электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК - жеке сәйкестендіру коды;
Кбе - бенефициар коды;
БСК - банктік сәйкестендіру коды.
17-нысан
_____________________
(облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың,
астананың) жергілікті атқарушы
органы
Арнайы шотқа субсидиялар аударуға арналған өтінім
Өтінім нөмірі:________________
Өтінім қалыптастырылған
күн:_______
1. Қаржы институтының атауы:
________________________________________________________________________________
2. Қаржы институтының БСН-сы____________________________________________________
3. Тауар өндірушінің (қарыз алушының) атауы:
________________________________________________________________________________
4. Тауар өндірушінің (қарыз алушының) ЖСН-сы/БСН-сы
__________________________________
5. Тауар өндірушінің (қарыз алушының) мекенжайы _________________
Сатып алынатын мал басы бойынша статистика:
Мал шаруашылығы
Сатып алынған мал басы
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Сүтті және сүтті-етті тұқымдардың асыл тұқымды аналық басы
Шетелдік мал басы, барлығы
Аустралия, Солтүстік және Оңтүстік Америка, Еуропа елдерінен әкелінгені
ТМД, Украина елдерінен әкелінгені
Етті және етті-сүтті тұқымдардың асыл тұқымды аналық басы
Шетелдік мал басы, барлығы
Аустралия, Солтүстік және Оңтүстік Америка, Еуропа елдерінен әкелінгені
ТМД, Украина елдерінен әкелінгені
Шығу тегі асыл тұқымдыға сәйкес келетін ірі қара малдың импортталған аналық басы
Барлық бас:
Жиыны:
Қой шаруашылығы
Сатып алынған мал басы
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Асыл тұқымдық қойлар:
Импортталған асыл тұқымды қойлардың барлық мал басы
Жиыны:
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Тұқымдық шығу тегіне сәйкес келетін импортталған асыл тұқымды ірі қара малды/қойларды/ импортталған ірі қара малдың аналық басын сатып алуға төлемді (ішінара төлеумен) немесе несиені кейінге қалдыра отырып, жасалған шарт
Шарт (тар) нөмірі
Жасалған күні
Бас саны
Шарт бойынша сома, теңге
2.
Қаржы институтының кредиттік комитетінің шешімі
Шешім нөмірі
Шешім күні
3.
Арнайы шоттың бары туралы екінші деңгейдегі банктің немесе қаржы институтының анықтамасы
Банктің атауы
ЖСН/БСН
ЖСК
БСК
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ, дербес деректерді және өзге де ақпаратты сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтінім беруші 20___жылғы "__" __________ сағат ___ қол қойып, жіберді.
Өтінім беруші туралы ЭЦҚ-дан алынған деректер.
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭЦҚ - электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК - жеке сәйкестендіру коды;
Кбе - бенефициар коды;
БСК - банктік сәйкестендіру коды.
18-нысан
_____________________
(облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың,
астананың) жергілікті атқарушы
органы
Ірі қара малдың/қойлардың импортталған асыл тұқымды аналық басын немесе шығу тегі асыл тұқымдыға сәйкес келетін ірі қара малдың импортталған аналық басын сатып алу үшін тиесілі субсидияларға арналған өтінім
Өтінім нөмірі:_______________
Өтінім қалыптастырылған күн:
_______
1. Тауар өндірушінің атауы:
________________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/заңды тұлғаның атауы)

4. Сумма возмещения ______________________ тенге
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Акт об отводе земельного участка на кормовые культуры и (или) сенокосных (косимых) угодий (пашни, сенокосы, пастбища коренного улучшения)
номер акта
Дата выдачи акта
Площадь, гектар
2.
Площадь сева кормовых культур (при наличии) на соответствующий календарный год
Площадь засеянных под кормовые культуры, в том числе по видам, гектар
3.
Объем заготовленных кормов
Наименование и дата документа, подтверждающего заготовку кормов
Заготовлено кормов по видам за текущий год, тонн
4.
Договор купли-продажи кормов
Наименование продавца
БИН продавца
Номер и дата заключения договора
Объем кормов, тонн
Номер и дата электронной счет-фактуры
Всего сумма по договору, тенге
5.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю, что обеспечу сохранность просубсидированного маточного поголовья (за исключением падежа в пределах норм естественной убыли) в течение года, в случае не обеспечения сохранности, согласен вернуть полученные субсидии.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в часов "___" ________20__ года:
Сведения о заявителе из ЭЦП.
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ЭЦП – электронная цифровая подпись;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
Кбе – код бенефициара;
БИК – банковский идентификационный код.
форма 17
Местный исполнительный орган
____________________________
(области, города республиканского значения и столицы)
Заявка на перечисление субсидий на специальный счет
Номер заявки:___________
Дата формирования
заявки:___________
1. Наименование финансового института _________________________________
____________________________________________________________________
2. БИН финансового института _________________________________________
3. Наименование товаропроизводителя (заемщика) ________________________
____________________________________________________________________
4. ИИН/БИН товаропроизводителя (заемщика) ____________________________
____________________________________________________________________
5. Адрес товаропроизводителя (заемщика) ________________________________
____________________________________________________________________
Статистика по приобретаемому поголовью:
Скотоводство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Племенное маточное поголовье молочных и молочно-мясных пород
Всего голов зарубежного происхождения:
Австралия, страны Северной и Южной Америки, страны Европы
страны СНГ, Украина
Племенное маточное поголовье мясных и мясо-молочных пород
Всего голов зарубежного происхождения:
Австралия, страны Северной и Южной Америки, страны Европы
страны СНГ, Украина
Импортированное маточное поголовье крупного рогатого скота, соответствующее породному происхождению
Всего голов
Итого:
Овцеводство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Племенных овец:
Всего голов импортированных племенных маточных овец
Итого:
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор с отсрочкой платежа (с частичной оплатой) или кредита на приобретение импортированного племенного крупного рогатого скота/овец/ импортированного маточного поголовья крупного рогатого скота, соответствующее породному происхождению
Номер договора (ов)
Дата заключения
Количество голов
Сумма по договору, тенге
2.
Решение кредитного комитета финансового института
Номер решения
Дата решения
3.
Справка финансового института о наличии специального счета в банке второго уровня
Наименование банка
ИИН/БИН
ИИК
БИК
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено финансовым институтом в часов "___" ________20__ года:
Сведения о заявителе из ЭЦП.
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ЭЦП – электронная цифровая подпись;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
Кбе – код бенефициара;
БИК – банковский идентификационный код.
форма 18
Местный исполнительный орган
____________________________
(области, города республиканского значения и столицы)
Заявка на причитающиеся субсидии за приобретение импортированного племенного маточного поголовья крупного рогатого скота/ овец или импортированного маточного поголовья крупного рогатого скота, соответствующее породному происхождению
Номер заявки:___________
Дата формирования
заявки:___________
1. Наименование товаропроизводителя___________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование юридического лица)

2. Тауар өндірушінің мекенжайы:___________________________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл/көше, үйдің нөмірі)
3. ЖСН/БСН ______________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
4. 20__ жылы нақты сатып алынған ірі қара малдың/қойлардың импортталған асыл тұқымды
аналық басын немесе шығу тегі асыл тұқымдыға сәйкес келетін ірі қара малдың импортталған
аналық басы: _________________________________________________________________ бас
1) жыныстық-жас тобы, жасы (отандық малдар үшін - сату сәтіндегі, шетелдік мал үшін -
оларды сатушыда карантинге қою сәтіндегі):
________________________________________________________________________________
2) сатушы туралы деректер (елі, сатушының атауы, орналасқан жері):
________________________________________________________________________________
Осымен мен ______________________________________________________
(қаржы институтының атауы) саны ______ бас ________________________________________
ірі қара малдың/қойлардың импортталған асыл тұқымды немесе шығу тегі асыл тұқымдыға
сәйкес келетін ірі қара малдың импортталған аналық басын сатып алуға кредиттік шартты
жасасқанымды және маған тиесілі __________ теңге мөлшеріндегі субсидия өтеу есебіне
___________________________________ (қаржы институтының атауы) арнайы шотқа
аударылғанын растаймын.
Нақты сатып алынған ірі қара малдың/қойлардың импортталған асыл тұқымды аналық
басын немесе шығу тегі асыл тұқымдыға сәйкес келетін ірі қара малдың импортталған аналық басының тізімі:
ЖБН
Туған күні
Жасы, айы
Шаруашылықта тіркелген /сатушыда карантинге қойылған күні
Жынысы, тұқымы /шығу тегі мен сатып алынған елі
Республикалық палатада тіркелген нөмірі
1.
2
3
4
5
6
Сатып алынған мал басы бойынша статистика:
Мал шаруашылығы
Сатып алынған мал басы
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Сүтті және сүтті-етті тұқымдардың асыл тұқымды аналық басы
Шетелдік мал басы, барлығы
Аустралия, Солтүстік және Оңтүстік Америка, Еуропа елдерінен әкелінгені
ТМД, Украина елдерінен әкелінгені
Етті және етті-сүтті тұқымдардың асыл тұқымды аналық басы
Шетелдік мал басы, барлығы
Аустралия, Солтүстік және Оңтүстік Америка, Еуропа елдерінен әкелінгені
ТМД, Украина елдерінен әкелінгені
Шығу тегі асыл тұқымдыға сәйкес келетін ірі қара малдың импортталған аналық басы
Барлық бас:
Жиыны:
Қой шаруашылығы
Сатып алынған мал басы
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Асыл тұқымдық қойлар:
Импортталған асыл тұқымды қойлардың барлық мал басы
Жиыны:
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
импортталған асыл тұқымды ірі қара мал/қойларды немесе шығу тегі асыл тұқымдыға сәйкес келетін ірі қара малдың импортталған аналық басын сатып алу-сату шарты
Шарт (тар) нөмірі
Жасалған күн
Бас саны
Шарт бойынша сомасы, теңге
2.
Сатып алу-сату шарты бойынша толық төлем жасалғанын растайтын құжаттар
Құжат (тар) атауы
Барлық төленген сома, теңге
3.
Ірі қара малдың/қойлардың импортталған асыл тұқымды аналық басын немесе шығу тегі асыл тұқымдыға сәйкес келетін ірі қара малдың импортталған аналық басы сатып алуға арналған төлемді немесе кредитті кейінге қалдыра отырып (ішінара төлеп) жасалған шарт
Шарт (тар) нөмірі
Жасалған күні
Бас саны
Шарт бойынша сомасы, теңге
4.
Асыл тұқымды жануарлардың асыл тұқымдық куәлігі (сертификат)/экпорттық сертификат немесе бонитирлеу ведомосі
нөмірі
ЖБН
Берілген күні
5.
Сатып алушыда карантинге қою және карантиннен алу актісі (ірі қара малдың/қойлардың импортталған асыл тұқымды немесе шығу тегі асыл тұқымдыға сәйкес келетін ірі қара малдың импортталған аналық басын сатып алған жағдайда)
Акт (лер) нөмірі
Карантинге қою күн (дер) і
Карантиннен алу күн (дер) і
Бас саны
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ, дербес деректерді және өзге де ақпаратты сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтінім беруші 20___жылғы "__" __________ сағат ___ қол қойып, жіберді.
Өтінім беруші туралы ЭЦҚ-дан алынған деректер.
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭЦҚ - электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖБН- жануарлардың бірдейлендіру нөмірі;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі.
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды, мал
шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
4-қосымша
"Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталымен ақпараттық өзара іс-қимылы бар субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
2 (екі) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны
Электрондық.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Субсидияларды алуға арналған өтінімді қарау нәтижелері туралы хабарлама не бас тарту туралы уәжді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жолданады.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде тауар өндірушіден алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Жұмыс кестесі

2. Адрес товаропроизводителя: _________________________________________
____________________________________________________________________
(область, район, город/село/улица, номер дома)
3. ИИН/БИН________________________________________________________
___________________________________________________________________
(для физического/юридического лица)
4. Фактически приобретено импортированного племенного маточного поголовья крупного рогатого
скота/овец или импортированного маточного поголовья крупного рогатого скота, соответствующее
породному происхождению в 20___ году:___________________________________, голов
1) половозрастная группа, возраст на момент постановки их на карантинирование у продавца):
2) данные о продавце (страна, наименование продавца,
месторасположение):_________________________________________________
Настоящим подтверждаю, что мною заключен кредитный договор
с __________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование финансового института)
на приобретение ________________________________ племенное маточное поголовье в
количестве ______ голов и причитающиеся мне субсидии, в размере__________ тенге
перечислены на специальный счет
_________________________________________________________________
в счет погашения.
(наименование финансового института)
Список фактически приобретенного импортированного племенного маточного поголовья крупного рогатого скота/овец или импортированного маточного поголовья крупного рогатого скота, соответствующее породному происхождению:
ИНЖ
Дата рождения
Возраст, месяцев
Дата регистрации в хозяйстве/ постановки на карантинирование у продавца
Пол, порода/породное происхождение и страна приобретения
Регистрационный номер в Республиканской палате
1
2
3
4
5
6
Статистика по приобретенному поголовью:
Скотоводство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Причитающаяся сумма субсидий
Племенное маточное поголовье молочных и молочно-мясных пород
Всего голов зарубежного происхождения:
Австралия, страны Северной и Южной Америки, страны Европы
страны СНГ, Украина
Племенное маточное поголовье мясных и мясо-молочных пород
Всего голов зарубежного происхождения:
Австралия, страны Северной и Южной Америки, страны Европы
страны СНГ, Украина
Импортированное маточное поголовье крупного рогатого скота, соответствующее породному происхождению
Всего голов
Итого:
Овцеводство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Причитающаяся сумма субсидий
Племенных овец:
Всего голов импортированных племенных маточных овец
Итого:
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор купли-продажи импортированного племенного маточного поголовья крупного рогатого скота/овец или импортированного маточного поголовья крупного рогатого скота, соответствующее породному происхождению
Номер договора (ов)
Дата заключения
Количество голов
Номер и дата электронной счет-фактуры
Сумма по договору, тенге
2.
Платежные документы, подтверждающие полную оплату по договору купли-продажи
Наименование документа (ов)
Всего оплаченная сумма, тенге
3.
Договор с отсрочкой платежа (с частичной оплатой) или кредита на приобретение импортированного племенного маточного поголовья крупного рогатого скота/овец или импортированного маточного поголовья крупного рогатого скота, соответствующее породному происхождению
Номер договора (ов)
Дата заключения
Количество голов
Сумма по договору, тенге
4.
Племенное свидетельство (сертификат) племенного животного экспортный сертификат или бонитировочная ведомость
Номер
ИНЖ
Дата выдачи
5.
Акт постановки и снятия с карантинирования у продавца (в случае завоза, импортированного племенного маточного поголовья крупного рогатого скота/овец или импортированного маточного поголовья крупного рогатого скота, соответствующее породному происхождению)
Номер акта (ов)
Дата (ы) постановки на карантинирование
Дата (ы) снятия с карантинирования
Количество, голов
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в часов "___" ________20__ года:
Сведения о заявителе из ЭЦП.
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ЭЦП – электронная цифровая подпись;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНЖ – идентификационный номер животного;
БИН – бизнес-идентификационный номер.
Приложение 4
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Стандарт государственной услуги "Субсидирование на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства"
1.
Наименование услугодателя
Местные испольнительные органы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2.
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются в информационной системе субсидирования, имеющее информационное взаимодействие с веб-порталом "электронного правительства" www.egov.kz.
3.
Срок оказания государственной услуги
2 (два) рабочих дня.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная.
5.
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о результатах рассмотрения заявки на получение субсидий, либо мотивированный ответ об отказе.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
6.
Размер оплаты, взимаемой с товаропроизводителя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7.
График работы

1) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі - жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (тауар өндіруші Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Көрсетілетін қызметті берушілердің мекенжайлары:
1) Министрліктің интернет-ресурсында - www.gov.kz;
2) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
3) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде порталда орналастырылды.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне:
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 1-нысан бойынша ірі қара малдың асыл тұқымды аналық басын (сүтті, сүтті-етті, етті және етті-сүтті тұқымдар), отандық етті және етті-сүтті асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды, шығу тегі асыл тұқымдыға сәйкес келетін ірі қара малдың импортталған аналық басын, асыл тұқымды қойларды, өнімді бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық айғырды, асыл тұқымды тұқымдық түйені, шошқалардың асыл тұқымдық басын, ешкілердің асыл тұқымды аналық басын, етті бағыттағы ата-енелік/ата-тектік нысандағы асыл тұқымды тәуліктік балапанды және асыл тұқымды құстардан алынған жұмыртқа бағытындағы финалдық нысандағы тәуліктік балапанды сатып алып үшін субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 2-нысан бойынша табынның өсімін молайту үшін пайдаланылатын асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды күтіп-бағу үшін субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 3-нысан бойынша тауарлық отардың өсімін молайту үшін пайдаланылатын асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды күтіп-бағу үшін субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 4-нысан бойынша шаруа (фермер) қожалықтары мен ауыл шаруашылығы кооперативтерінде ірі қара малдың аналық басын, сондай-ақ шаруашылықтар мен ауыл шаруашылығы кооперативтерінде қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі көрсетілген қызметтер үшін субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 5-нысан бойынша ірі қара малдың тауарлық аналық бастарымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға;

1) информационной системы субсидирования – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении товаропроизводителя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 по 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 по 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Адреса услугодателей размещены на:
1) на интернет-ресурсе Министерства – www.gov.kz;
2) на интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
3) на портале в информационной системе субсидирования.
8.
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Услугополучатель представляет в информационную систему субсидирования заявку:
на получение субсидий за приобретение: племенного маточного поголовья крупного рогатого скота (молочных, молочно-мясных, мясных и мясо-молочных пород), отечественных племенных быков-производителей мясных и мясо-молочных пород, импортированного маточного поголовья крупного рогатого скота, соответствующее породному происхождению, племенных овец, племенного жеребца-производителя продуктивного направления, племенного верблюда-производителя, племенного поголовья свиней, племенного маточного поголовья коз, племенного суточного молодняка родительской/прародительской формы мясного направления птиц и суточного молодняка финальной формы яичного направления, полученного от племенной птицы по форме 1 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий за содержание племенных быков-производителей, используемых для воспроизводства стада по форме 2 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий за содержание племенных баранов-производителей, используемых для воспроизводства товарной отары по форме 3 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий за услуги по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в крестьянских (фермерских) хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах, а также маточного поголовья овец в хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах по форме 4 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с товарным маточным поголовьем крупного рогатого скота по форме 5 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;

1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының осы Қағидаларда белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келмеуі.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар: 1414, 8 800 080 7777.
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды, мал
шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Арнайы комиссияның субсидиялар алуға үміткер тауар өндірушінің инфрақұрылымының сәйкестігі туралы қорытындысы
20 ___ жылғы "___" _______
1. Тауар өндірушінің атауы: __________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/ заңды тұлғаның атауы)
2. Тауар өндірушінің мекенжайы:______________________________________________
3. Шаруашылықтың есепке алу нөмірі _________________________________________
4. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10466 болып тіркелген) бекітілген Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларына сәйкес шаруашылықтың қызмет түрінің коды: _____________________
5. Субсидиялау бағыты______________________________________________________
6. Өткен жылғы нақты өндіріс (24-СХ нысаны бойынша жылдық статистикалық деректердің негізінде, қызметін 12 айдан аз жүзеге асырып келе жатқан тауар өндірушілер үшін нақты өндіріс көлемі айлардағы қызмет кезеңіне бөлініп, 12 айға көбейтілген өндірілген өнімнің нақты мәлімделген көлеміне сүйене отырып айқындалады)_______________________________
Аталған шаруашылықтарды қарап-тексеру және деректерді салыстырып-тексеру нәтижелері бойынша арнайы комиссия мынадай шешім қабылдайды:
Өлшемшарттар мен талаптар
Сәйкес келеді
Сәйкес келмейді
Сыйымдылығы бір уақытта кемінде 1000 бас бұқашықтарды бордақылау алаңы:
Етті бағыттағы ірі қара мал кәсіпорындарын технологиялық жобалаудың ұсынылған нормасына сәйкес инфрақұрылымы дамыған ірі қара малды бордақылауға арналған: карантиндік алаңы;
кіру дезинфекциялық тосқауылы;
малдарды ұстауға арналған қаша; желден қорғау (оңтүстік облыстар үшін міндетті емес));
науалар мен суаратын астаулардың алдында қатты жабын; бетонды/ темір науалар немесе азықтық үстелдер (бір басқа 30 сантиметр);
автономды көз және сумен жабдықтау жүйесі;
жылытылатын автосуаттары (оңтүстік облыстар үшін міндетті емес);
көң сақтау орны және қар суларын жинауға арналған мүйіс;
азық дайындағыш және азық таратқыш техникасы /жабдық (ұсақтағыш/астықты жаншығыш немесе құрамажем цехы, азықтаратқыштар);
азықтарды сақтауға арналған орын;
ветеринариялық пункт, өткелек және ірі қара малға арналған электрондық таразылары бар бекіткіш;
электрондық бірдейлендіру тәсілдерінің санағышы;
малдарды түсіруге және тиеуге арналған басқышы бар мамандандырылған алаң;
азықтың қажетті көлемінің болуы және бұқашықтарды астықпен бордақылауға арналған рационның сақталуы.
Сыйымдылығы бір уақытта кемінде 5000 бас қошқарлар болатын бордақылау алаңдары:
өндірістік объектілердің санитариялық-қорғаныш аймағын белгілеу бойынша санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкес орналасқан және инфрақұрылымы дамыған ұсақ мүйізді ірі қара малды бордақылауға арналған мамандандырылған карантиндік алаңы;
кіру дезинфекциялық тосқауылы;
малдарды ұстауға арналған қаша; желден қорғау (оңтүстік облыстар үшін міндетті емес));
науалар мен суаратын астаулардың алдында қатты жабын; бетонды/ темір науалар немесе азықтық үстелдер (бір басқа 10 сантиметр);
автономды көз және сумен жабдықтау жүйесі;
жылытылатын автосуаттары (оңтүстік облыстар үшін міндетті емес);
азық дайындағыш және азық таратқыш техникасы /жабдық (ұсақтағыш/астықты жаншығыш немесе құрамажем цехы, азықтаратқыштар);
азықтарды сақтауға арналған орын;
ветеринариялық пункт, өткелек және ұсақ мүйізді малға арналған электрондық таразылары бар бекіткіш;
азықтың қажетті көлемінің болуы.

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя критериям, установленным настоящими Правилами.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" информационной системы субсидирования, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 5
к Правилам субсидирования развития
племенного животноводства, повышения
продуктивности и качества продукции
животноводства
Форма
Заключение специальной комиссии на соответствие инфраструктуры товаропроизводителя, претендующего на получение субсидий
"___" ____________ 20___ года
1. Наименование товаропроизводителя___________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование юридического лица)
2. Адрес товаропроизводителя: ______________________________________
3. Учетный номер хозяйства: ________________________________________
4. Код видов деятельности хозяйства согласно Правилам присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10466): _________________________________________________________________
5. Направление субсидирования _____________________________
6. Фактическое производство за прошедший год (на основании годовых статистических данных по форме 24-сх, для товаропроизводителей, осуществляющих деятельность менее 12 месяцев, фактический объем производства определяется исходя из фактически заявленного объема произведенной продукции, разделенный на период деятельности в месяцах и умноженный на 12 месяцев) ________________________________________
По результатам осмотра и сверки данных хозяйства специальная комиссия принимает решение:
Критерия и требования
Соответствует
Не соответствует
Откормочные площадки вместимостью не менее 1000 голов бычков единовременно:
специализированная площадка для откорма крупного рогатого скота с развитой инфраструктурой, соответствующей рекомендованной норме технологического проектирования предприятий крупного рогатого скота мясного направления, имеющее: карантинную площадку; въездной дезбарьер; загоны для содержания животных; ветрозащиту (не обязательно для южных областей); твердое покрытие перед кормушками и поилками; бетонные / железные кормушки или кормовые столы (30 сантиметров на одну голову); автономный источник и система водоснабжения; автопоилки с подогревом (не обязательно для южных областей); навозохранилище и лагуна для сбора талых вод; кормоприготовительную и кормораздаточную технику /оборудование (дробилка/ плющилка зерна или комбикормовый цех, кормораздатчики); хранилище для кормов; ветеринарный пункт, раскол и фиксатор с электронными весами для крупного рогатого скота; считыватель электронных способов идентификации; трап для разгрузки и погрузки животных; наличие необходимого объема кормов и соблюдение рациона для зернового откорма бычков.
Откормочные площадки вместимостью не менее 5000 голов баранчиков единовременно:
специализированная площадка для откорма мелкого рогатого скота с развитой инфраструктурой, расположенная согласно санитарно-эпидемиологических требований по установлению санитарно-защитной зоны производственных объектов и имеющее: карантинную площадку; въездной дезбарьер; загоны для содержания животных; ветрозащиту (не обязательно для южных областей); твердое покрытие перед кормушками и поилками; бетонные / железные кормушки или кормовые столы (10 сантиметров на одну голову); автономный источник и система водоснабжения; автопоилки с подогревом (не обязательно для южных областей); кормоприготовительную и кормораздаточную технику /оборудование (дробилка/ плющилка зерна или комбикормовый цех, кормораздатчики); хранилище для кормов; ветеринарный пункт, раскол и фиксатор с электронными весами для мелкого рогатого скота; трап для разгрузки и погрузки животных; наличие необходимого объема кормов.

Тәулігіне кемінде 50 бас ірі қара мал/ тәулігіне кемінде 300 бас қой соятын ет өңдеуші кәсіпорындар:
Мал союға арналған автоматтандырылған технологиялық желісі, етті жетілдіру тоңазыту камераларымен, жару және тарамдау цехымен, дайын өнімді буып-түю цехымен, дайын өнімді сақтауға арналған тоңазытқыш камералармен, тыныс-тіршілік жүйесінің инфрақұрылымымен және жабдықтарымен, ветеринариялық-санитариялық сараптама зертханас бар кәсіпорын.
Ірі қара малды союмен және етін бастапқы өңдеумен айналысатын ет өңдеуші кәсіпорын онда:
1) жобалық қуаты жылына кемінде тәулігіне 1500 бас ірі қара малды сою және етін сүйектен ажырату жөніндегі өз жабдығы;
2) сойылған ірі қара малдың қалдықтарын кәдеге жарататын өз жүйесі бар;
3) халықаралық сапа стандартына (халықаралық аудитпен расталған) сәйкес болуы.
Бағымдағы сиыр басы 600 бастан басталатын шаруашылықтар:
1. пайдалануға берілген немесе тиісті инфрақұрылыммен жаңғыртудан өткен: 1) сиырларды байлап ұстауға арналған үй-жайы;
2) автоматтандырылған сауу қондырғысы бар сауу залы (карусель, шырша, параллель, тандем, роботталған машина);
3) азықтаратқыш және суару;
4) азықтық цехтары;
5) ветеринариялық пункты;
6) азық дайындау үшін жер телімдері (өздігінен дайындаған жағдайда) бар тауарлық-сүт фермасы.
Бағымдағы сиыр басы 400 бастан басталатын шаруашылықтар:
пайдалануға берілген немесе тиісті инфрақұрылыммен жаңғыртудан өткен;
1) сиырларды күтіп-бағуға арналған қора-жай;
2) тасымалданатын сауу қондырғыларын қоса алғанда, автоматтандырылған немесе машинамен саууға арналған жабдығы;
3) азықтаратқыш және суару;
4) азықтық цехтары;
5) ветеринариялық пункты бар тауарлық-сүт фермасына.
Бағымдағы сиыр басы 50 бастан басталатын шаруашылықтар:
1) сиырларды күтіп-бағуға арналған қора-жай;
2) тасымалданатын сауу қондырғыларын қоса алғанда, машина саууға арналған жабдығы;
3) ветеринариялық препараттарды сақтау орны;
4) малға арналған бекіткіші бар тауарлық-сүт фермасы.
Ауыл шаруашылығы кооперативі:
Онда: жеке сүт қабылдау пунктінің болуы немесе сүт өңдеу зауытынан 50 км (қоса алғанда) дейінгі қашықтық кезінде жеке сүт тасығыштың болуы.
Етті құс фабрикасы:
1) жылына 500 тонна құс етінің нақты өндірісі;
2) жаңадан салынған немесе технологиялық жабдық бойынша жаңғыртудан өткен (құстарды күтіп-бағуға арналған жабдық, азықтандырудың, сумен жабдықтаудың, желдетудің автоматтандырылған жүйесі, құс сою желісі (сою цехы));
3) тізбеленген сертификаттардың (ИСО, ХАССП азық-түлік қауіпсіздігі жүйесі) бірінің болуы.
Суда жүзетін құс етін өндірумен айналысатын құс фабрикасы, онда:

Мясоперерабатывающее предприятие с убойной мощностью не менее 50 голов крупного рогатого скота в сутки/ не менее 300 голов овец в сутки:
Предприятие с автоматизированной технологической линией для убоя скота, холодильными камерами хранения мяса, цехом обвалки и жиловки, цехом упаковки готовой продукции, холодильными камерами для хранения готовой продукции, инфраструктурой и оборудованием систем жизнедеятельности, лабораторией по ветеринарно-санитарной экспертизе.
Мясоперерабатывающее предприятие, занимающееся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота, имеющее:
1) собственное оборудование по забою и обвалке крупного рогатого скота с проектной мощностью не менее 1500 голов в сутки;
2) собственную систему утилизации отходов забоя крупного рогатого скота;
3) соответствие международным стандартам качества (подтвержденных международным аудитом).
Хозяйство с фуражным поголовьем коров от 600 голов:
молочно-товарная ферма, введенная в эксплуатацию или прошедшая модернизацию с соответствующей инфраструктурой, имеющее:
1) помещение для беспривязного содержания коров;
2) доильный зал с автоматизированной доильной установкой (карусель, елочка, параллель, тандем, роботизированная машина);
3) кормораздача и поение;
4) кормоцех;
5) ветеринарный пункт;
6) наличие земельных угодий для заготовки кормов (в случае самостоятельной заготовки).
Хозяйство с фуражным поголовьем коров от 400 голов:
молочно-товарная ферма, введенная в эксплуатацию или прошедшая модернизацию с соответствующей инфраструктурой, имеющее:
1) помещение для содержания коров;
2) оборудование для автоматизированного или машинного доения, включая переносные доильные установки;
3) кормораздача и поение;
4) кормоцех;
5) ветеринарный пункт.
Хозяйство с фуражным поголовьем коров от 50 голов:
молочно-товарная ферма, имеющее:
1) помещение для содержания коров;
2) машинное доение, включая переносные доильные установки;
3) место для хранения ветеринарных препаратов;
4) фиксатор для скота.
Сельскохозяйственный кооператив:
наличие:
собственного молокоприемного пункта, или наличие собственного молоковоза при расстоянии до 50 километров (включительно) от молокоперерабатывающего завода.
Мясная птицефабрика:
1) фактическое производство от 500 тонн птицы в год;
2) вновь построенная или прошедшая модернизацию по технологическому оборудованию (оборудование для содержания птиц, автоматизированная система кормления, водоснабжения, вентиляции, линии по забою птицы (убойный цех));
3) наличие одного из перечисленных сертификатов (ИСО, система пищевой безопасности ХАССП).
Птицефабрика, занимающаяся производством мяса водоплавающей птицы имеющая:

1)құстарды күтіп-бағуға арналған үй-жай;
2) союға арналған жабдық бар.
Жұмыртқалы құс фабрикасы:
1) жылына 20 миллион данадан бастап нақты өндіріс;
2) жаңадан салынған немесе технологиялық жабдық бойынша жаңғыртудан өткен (құстарды күтіп-бағуға арналған жабдық, азықтандырудың, сумен жабдықтаудың, желдетудің автоматтандырылған жүйесі, жұмыртқаларды сортқа бөлуге арналған автоматтандырылған машина);
3) тізбеленген сертификаттардың (ИСО, ХАССП азық-түлік қауіпсіздігі жүйесі) бірінің болуы.
Ескертпе: қарап-тексеру нәтижелері бойынша тиісті бағанға әрбір өлшемшарт пен инфрақұрылым бойынша жеке-жеке қанат белгісі қойылады.
Арнайы комиссияның қорытындысы:
________________________________________________________________________________
Арнайы комиссияның құрамы:
___________________________________________________________ ______
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, (ұйымның атауы және лауазымы) (қолы)
_________________________________________ __________________ ______
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, (ұйымның атауы және лауазымы) (қолы)
Тауар өндірушінің қолы___________________________________________________________
Осы қорытынды субсидиялаудың ақпараттық жұйесінде және селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында орналастырылуы тиіс.
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ХАССП (ағылшын тілінен HACCP - Hazard Analysіs and Crіtіcal Control Poіnts) - тәуекелдерді және сыни бақылау нүктелерін талдау үшін әзірленген және қабылданған халықаралық стандарт;
ИСО (ағылшын тілінен ІSO - Іnternatіonal Standard for Organіzatіon) - стандарттау жөніндегі ұлттық ұйымдардың дүниежүзілік федерациясы әзірлеген және қабылдаған халықаралық стандарт.
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды, мал
шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
6-қосымша
Субсидия алуға арналған өтінімді қарастыру нәтижелері туралы
20 ___ жылғы "___" _________ №_____ хабарлама
Тауар өндірушінің атауы___________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса) тегі
Жүгінудің мақсаты _______________________________________________________________
(субсидияланатын бағыт)
Жүгіну күні 20 ___ жылғы "_____"
Шешімі _________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Жергілікті атқарушы органның басшысы (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың
және астананың)
________________________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса) тегі
20__ жылғы "___" ________ сағат ____ қол қойып, жіберді
__________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба)

1) помещение для содержания птицы;
2) оборудование для убоя.
Яичная птицефабрика:
1) фактическое производство от 20 миллионов штук в год;
2) вновь построенная или прошедшая модернизацию по технологическому оборудованию (оборудование для содержания птиц, автоматизированная система кормления, водоснабжения, вентиляции, автоматической машины для сортировки яиц);
3) наличие одного из перечисленных сертификатов (ИСО, система пищевой безопасности ХАССП).
Примечание: по результатам осмотра ставится галочка на соответствующую графу по каждому критерию инфраструктуры отдельно.
Заключение специальной комиссии _______________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Состав специальной комиссии: __________________________________
____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), наименование организации и должность)
____________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии),наименование
____________________________________________________ _____
организации и должность)                               (подпись)
Подпись товаропроизводителя: _____________________________
Данное заключение подлежит размещению в информационной системе субсидирования и в информационной базе селекционной и племенной работы.
расшифровка аббревиатур:
ХАССП (от английского HACCP – Hazard Analysis and Critical Control Points) – международный стандарт, разработанный и принятый для анализа рисков и критических контрольных точек;
ИСО (от английского ISO – International Standard for Organization) – международный стандарт, разработанный и принятый всемирной федерацией национальных организаций по стандартизации.
Приложение 6
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Уведомление о результатах рассмотрения заявки на получение субсидий
№_____ от "___" _________ 20 ____ года
Наименование товаропроизводителя ______________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность)
Цель обращения _________________________________________________
(субсидируемое направление)
Дата обращения "__________" _______________________ 20 ____ года
Решение _______________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Руководитель местного исполнительного органа (области, города республиканского значения и столицы)
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Подписано и отправлено в _____часов "___" ________20__ года
___________________________
(электронная цифровая подпись)