"Жолаушыларға арналған кедендік декларацияны тіркеу немесе тіркеуден бас тарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 19 ақпандағы № 236 бұйрығына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 28 шiлдедегi № 691 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 29 шiлдеде № 21027 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жолаушыларға арналған кедендік декларацияны тіркеу немесе тіркеуден бас тарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 19 ақпандағы № 236 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16483 болып тіркелген, 2018 жылғы 15 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жолаушыларға арналған кедендік декларацияны тіркеу немесе тіркеуден бас тарту қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Электрондық нысандағы жолаушыларға арналған кедендік декларацияны тіркеу (оның электрондық нұсқасын енгізгенге дейін экспресс-жүктер үшін жолаушыларға арналған кедендік декларацияны қоспағанда) осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес мемлекеттік кірістер органының ақпараттық жүйесінде қалыптастырылған тіркеу нөмірін осындай декларацияға беру жолымен жүргізіледі.";
мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4-1. Экспресс-жүктер үшін жолаушыларға арналған кедендік декларация қағаз тасымалдағышында берілген жағдайда уәкілетті лауазымды адам оны осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз және (немесе) электрондық түрдегі экспресс-жүктер үшін жолаушыларға арналған кедендік декларацияны тіркеу журналында көрсетілген декларацияның жоғарғы сол жақ бұрышына тіркеу нөмірін қоя отырып тіркейді.";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменения и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года № 236 "Об утверждении Правил регистрации или отказа в регистрации пассажирской таможенной декларации"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 июля 2020 года № 691. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июля 2020 года № 21027
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года № 236 "Об утверждении Правил регистрации или отказа в регистрации пассажирской таможенной декларации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16483, опубликован 15 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменение и дополнения:
в Правилах регистрации или отказа в регистрации пассажирской таможенной декларации, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Регистрация пассажирской таможенной декларации в электронной форме (за исключением пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов до внедрения ее электронной версии) производится путем присвоения такой декларации регистрационного номера, сформированного информационной системой органа государственных доходов в соответствии с пунктом 5 настоящих Правил.";
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. В случае подачи пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов на бумажном носителе уполномоченное должностное лицо регистрирует его в журнале регистрации пассажирских таможенных деклараций для экспресс-грузов в бумажном и (или) электронном виде по форме согласно приложению к настоящим Правилам, с проставлением регистрационного номера в левом верхнем углу указанной декларации.";
дополнить приложением согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 28 шілдедегі
№ 691 бұйрығына
қосымша
Жолаушыларға арналған
кедендік декларацияны тіркеу
немесе тіркеуден бас тарту
қағидаларына
қосымша
нысан
Экспресс-жүктер үшін жолаушыларға арналған кедендік декларацияны тіркеу журналы
Экспресс-жүктер үшін жолаушыларға арналған кедендік декларацияны тіркеу күні (күні, айы, жылдың соңғы екі цифры)
Экспресс-жүктер үшін жолаушыларға арналған кедендік декларацияны тіркеген мемлекеттік кірістер органының коды
Тіркеу нөмірі
Декларант (кедендік тасымалдау шы)
Тауардың саны, дана
Жалпы салмағы (брутто), килограмм
Жалпы құны, теңге
Экспресс-жүктер үшін жолаушыларға арналған кедендік декларацияны тіркеген уәкілетті лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 июля 2020 года
№ 691
Приложение к Правилам
регистрации или отказа в
регистрации пассажирской
таможенной декларации
форма
Журнал регистрации пассажирских таможенных деклараций для экспресс-грузов
Дата регистрации пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов (день, месяц, две последние цифры года)
Код органа государственных доходов, зарегистрировавшего пассажирскую таможенную декларацию для экспресс-грузов
Регистрационный номер
Декларант (таможенный перевозчик)
Количество товаров, штук
Общий вес (брутто), килограмм
Общая стоимость, тенге
Фамилия, имя, отчество (при наличии) уполномоченного должностного лица, зарегистрировавшего пассажирскую таможенную декларацию для экспресс-грузов
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10