"Мемлекеттік экологиялық сараптамаға жататын және қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсаттар беру үшін І санат объектілерін қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган мен оның аумақтық бөлімшелері арасында бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2009 жылғы 23 шілдедегі № 143-Ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 25 қыркүйектегі № 236 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 28 қыркүйекте № 21291 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 13 қыркүйектегі № 370 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.09.2021 № 370 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік экологиялық сараптамаға жататын және қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсаттар беру үшін І санат объектілерін қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган мен оның аумақтық бөлімшелері арасында бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2009 жылғы 23 шілдедегі № 143-Ө бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5741 болып тіркелген, 2009 жылғы 14 тамызда "Заң газеті" газетінде № 123 (1546) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Мемлекеттік экологиялық сараптамаға жататын І санат объектілерін қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган мен оның аумақтық бөлімшелері арасында бөлуінде:
1-тармақтың 8) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"8) өндірістік объектілердің санитариялық сыныптауына сәйкес қауіптіліктің 1-сыныбына жататын жалпы объект бойынша норматив эмиссияларының біреуі асқан жағдайда:
1) ластаушы заттардың шығарындылары – жылына 5000 тоннадан астам, мұнай-газ өнеркәсібі үшін жылына 1000 тоннадан астам;
2) ластаушы заттардың төгінділері – жылына 15000 тоннадан астам;
3) өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастыру – жылына 4000000 тоннадан астам қоршаған ортаға эмиссия нормативтерінің жобалары.
Күкіртті қоршаған ортада ашық түрде орналастыру нормативтерінің, сондай-ақ астананың, республикалық және облыстық маңызы бар қалалардың полигондарының қоршаған ортаға эмиссиялар нормативтерінің жобалары.";
Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсаттар беру үшін І санат объектілерін қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган мен оның аумақтық бөлімшелері арасында бөлуінде:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 23 июля 2009 года № 143-Ө "О распределении объектов I категории, подлежащих государственной экологической экспертизе, и для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду между уполномоченным органом в области охраны окружающей среды и его территориальными подразделениями"
Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 25 сентября 2020 года № 236. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 сентября 2020 года № 21291. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 13 сентября 2021 года № 370.
Сноска. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.09.2021 № 370 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 23 июля 2009 года №143-Ө "О распределении объектов I категории, подлежащих государственной экологической экспертизе, и для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду между уполномоченным органом в области охраны окружающей среды и его территориальными подразделениями" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5741, опубликован 14 августа 2009 года в газете "Юридическая газета" № 123 (1720) следующие изменения:
в Распределении объектов I категории, подлежащих государственной экологической экспертизе, между уполномоченным органом в области охраны окружающей среды и его территориальными подразделениями:
подпункт 8) пункта 1 изложить в новой редакции:
"8) проекты нормативов предельно допустимых выбросов, сбросов загрязняющих веществ и размещения отходов производства и потребления, относящиеся к 1 классу опасности согласно санитарной классификации производственных объектов в случае превышения одного из видов эмиссий по объекту в целом:
1) свыше 5000 тонн в год выбросов загрязняющих веществ, для нефтегазовой промышленности - 1000 тонн в год;
2) свыше 15000 тонн в год сбросов загрязняющих веществ;
3) свыше 4000000 тонн в год размещения отходов производства и потребления.
Проекты нормативов размещения серы в окружающей среде в открытом виде, а также проекты нормативов эмиссий в окружающую среду полигонов столицы, городов республиканского и областного значений.";
в Распределении объектов I категории для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду между уполномоченным органом в области охраны окружающей среды и его территориальными подразделениями:
пункт 1 изложить в новой редакции:

"1. І санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатты табиғат пайдаланушыда эмиссияның бір түрі орын алған және мыналардан асатын жағдайда қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган береді:
1) ластаушы заттардың шығарындылары – жылына 5000 тонна, мұнай-газ өнеркәсібі үшін – жылына 1000 тонна;
2) ластаушы заттардың төгінділері – жылына 15000 тонна;
3) өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастыру – жылына 4000000 тонна.".
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде берілген тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
міндетін атқарушы
С. Брекешев

"1. Разрешение на эмиссии в окружающую среду для объектов I категории выдается уполномоченным органом в области охраны окружающей среды в случаях, когда у природопользователя имеет место один из видов эмиссий, и которые превышают:
1) 5000 тонн в год выбросов загрязняющих веществ, для нефтегазовой промышленности - 1000 тонн в год;
2) 15000 тонн в год сбросов загрязняющих веществ;
3) 4000000 тонн в год размещения отходов производства и потребления.".
2. Комитету экологического регулирования и контроля Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
министра экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
С. Брекешев