"Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 131 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 432 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 30 қыркүйекте № 21332 болып тіркелді
"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" 2007 жылғы 26 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 16 сәуірде № 7586 тіркелген, (Егемен Қазақстан газетінде 2012 жылы 12 мамырда жарияланған) "Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 131 бұйрығына келесі өзгерістер енгізілсін.
Осы бұйрықпен бекітілген Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту туралы қағидасы осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында осы бұйрықты орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Цифрлық даму министрлігі
инновация және аэроғарыш өнеркәсібі
Қазақстан Республикасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 30 қыркүйегі
№ 432 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2012 жылғы 28 наурыздағы
№ 131 бұйрығымен
бекітілген
Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер.
1. Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңының (бұдан әрі – Заң) 17-бабына сәйкес әзірленді және "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет туралы" Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес құқықтық кадастрдан ақпаратты ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар саны туралы мәліметтер Әділет министрлігінің интернет-ресурсында тоқсан сайын жариялауға жатады.

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2012 года № 131 "Об утверждении Правил предоставления информации из правового кадастра"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 сентября 2020 года № 432. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 сентября 2020 года № 21332
В соответствии со статьей 17 Закона Республики Казахстан от 26 июля 2007 года "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2012 года № 131 "Об утверждении Правил предоставления информации из правового кадастра" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7586, опубликован 12 мая 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 136-137) следующие изменения:
Правила предоставления информации из правового кадастра, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инновация и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 сентября 2020 года № 432
Утверждены приказом
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2012 года № 131
Правила предоставления информации из правового кадастра
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила предоставления информации из правового кадастра (далее - Правила) разработаны согласно статье 17 Закона "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона "О государственных услугах" и определяют порядок предоставления информации из правового кадастра.
2. Сведения о количестве зарегистрированных прав на недвижимое имущество подлежат ежеквартальному опубликованию на интернет-ресурсе Министерства юстиции.

3. Осы Ережеде мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) құқықтық кадастрдан мәліметтер - құқықтық кадастрда қамтылған жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (құқықтар ауыртпалықтары) және мемлекеттік тіркеудің өзге де объектілері туралы ақпарат және тіркеуші орган ұсынатын тіркеу ісіндегі құжаттардың көшірмелері;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, орналасқан жері бойынша жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын заңды тұлға;
3) тіркеуші орган – жылжымайтын мүліктің орналасқан жері бойынша мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы;
4. Мемлекеттік құпияларға жататын ақпараттарды беру Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік құпиялар туралы" Заңымен бекітілген нормаларын сақтай отырып жүзеге асырылады.
5. Құқық иесін сәйкестендіретін мәліметтерді (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты және туған күні, заңды тұлғаның атауы мен тіркеу нөмірі) қоспағанда, азаматтар (дербес деректер) және басқа құқық иелері туралы ақпаратты ашатын мәліметтер берілмейді.
6. Адвокаттың нақты істі жүргізуге өкілеттігі заң консультациясы немесе адвокат кеңсесі, ал ол өз қызметін заңды тұлғаны тіркемей жеке жүзеге асырған кезде адвокаттар қорғау (өкілдік ету) туралы жазбаша хабарлама ұсынады.
Уақытша, банкроттық және оңалту басқарушыларының өкілеттігі соттың борышкерді дәрменсіз деп тану туралы шешімімен және сыртқы бақылауды енгізу туралы ұйғарымымен және банкроттық саласындағы уәкілетті органның уақытша, банкроттық және оңалту басқарушыларын тағайындау туралы бұйрығымен расталады.
Мәжбүрлі таратылатын заңды тұлғаның тарату комиссиясының (таратушы) өкілеттігі тарату комиссиясының құрамын тағайындау туралы бұрығымен және тарату комиссиясының төрағасы берген сенімхатпен расталады.
Мұрагерлердің жылжымайтын мүлікке мұра берушіге тіркелген құқықтары туралы ақпарат алуға өкілеттігі мұраға құқығы туралы куәлікпен немесе мүліктік емес құқықтардан тұратын мұраға құқығы туралы куәлікпен расталады.
Кондоминиум объектісі қатысушының өкілеттігі құқық белгілейтін құжатты не кондоминиумның осы қатысушысына меншік құқығының негізінде жататын жылжымайтын мүліктің кейінгі объектісіне құқық белгілейтін құжатының нотариалды куәландырылған көшірмесін немесе кондоминиум қатысушыларының жалпы жиналысының кондоминиум қатысушылары өкілдерінің өкілеттігін растайтын хаттамасын ұсынумен расталады.
Өзге тұлғалардың өкілеттігі құқық иесінің жазбаша нотариалды куәландырылған келісімімен расталады.
Кондоминиум объектісі қатысушыларына жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама ғана беріледі.

3. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) сведения из правового кадастра - информация о зарегистрированных правах (обременениях прав) на недвижимое имущество и иных объектах государственной регистрации, содержащихся в правовом кадастре, и копии документов, находящиеся в регистрационном деле, предоставляемые регистрирующим органом;
2) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услуг субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий, услуг субъектов квазигосударственного сектора и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме, осуществляющее государственную регистрацию прав на недвижимое имущество по месту его нахождения;
3) регистрирующий орган – Государственная корпорация, осуществляющая государственную регистрацию по месту нахождения недвижимого имущества.
4. Предоставление информации, отнесенной к государственным секретам, осуществляется при соблюдении норм, установленных Законом Республики Казахстан "О государственных секретах".
5. Сведения, раскрывающие информацию о гражданах (персональные данные) и других правообладателях, за исключением данных, идентифицирующих правообладателя (фамилия, имя, отчество и дата рождения физического лица, наименование и регистрационный номер юридического лица), не предоставляются.
6. Полномочия адвоката на ведение конкретного дела предоставляют удостоверение адвоката и письменное уведомление о защите (представительстве), выдаваемым юридической консультацией или адвокатской конторой, а при осуществлении им своей деятельности индивидуально без регистрации юридического лица – президиумом коллегии адвокатов.
Полномочия временных, банкротных и реабилитационных управляющих подтверждаются решением суда о признании несостоятельного должника банкротом, определением суда о введении внешнего наблюдения и приказом уполномоченного органа в области банкротства о назначении временных, банкротных и реабилитационных управляющих.
Полномочия ликвидационной комиссии (ликвидаторы) принудительно ликвидируемого юридического лица подтверждается приказом о назначении состава ликвидационной комиссии и доверенностью, выданной председателем ликвидационной комиссии.
Полномочия наследников на получение информации о правах на недвижимое имущество зарегистрированных за наследодателем, подтверждаются свидетельством о праве на наследство или свидетельством о праве на наследство, состоящее из неимущественных прав.
Полномочия участника объекта кондоминиума подтверждаются предоставлением правоустанавливающего документа либо нотариально засвидетельственной копии правоустанавливающего документа на принадлежащий этому участнику кондоминиума на праве собственности вторичный объект недвижимости или протокол общего собрания участников кондоминиума подтверждающего полномочия представителей участников кондоминиума.
Полномочия иных лиц подтверждаются письменным согласием правообладателя, удостоверенным в нотариальном порядке.
Участникам объекта кондоминиума предоставляется справка о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках на объект кондоминиума.

7. Құқық қорғау, сот органдарының өндірістегі қылмыстық, азаматтық, әкімшілік істер бойынша, қорғаншылық және қамқоршылық органдарының олардың құзыретіне сәйкес жазбаша өтініш жасаған жағдайларда, хатта талап етілген ақпарат негізі, сұралатын ақпараттарды пайдалану мақсаты, сондай-ақ сұралатын субъектілердің деректері (тегі, аты, әкесінің аты, туған күні және жеке тұлғаның ЖСН, заңды тұлғаның атауы және БСН) көрсетіледі.
8. Тіркеуші орган құқық қорғау, сот органдарының өндірістегі қылмыстық, азаматтық, әкімшілік істер бойынша, сот орындаушыларының өндірісінде атқарушылық құжат бойынша, мемлекеттік кіріс органдарының, қорғаншылық және қамқоршылық органдарының ақпарат алуға сұрау салу берілген күнінен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей ақпарат береді.
9. Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы ақпарат төмендегі анықтамаларды беру түрінде жүзеге асырылады:
1) осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтамалар.
Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтамада жылжымайтын мүліктің нақты объектісіне бар құқық (ауыртпалық) көрсетіледі;
2) осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жылжымайтын мүлікке тіркелген және тоқтатылған құқықтар туралы анықтамалар.
Жылжымайтын мүлікке тіркелген және тоқтатылған құқықтар туралы анықтамада бұрын осы жылжымайтын мүлік объектісіне құқықтары тіркелген барлық жеке және заңды тұлғалар туралы мәліметтер көрсетіледі;
3) осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жылжымайтын мүлкінің жоқ (бар) екендігі туралы анықтамалар.
Жылжымайтын мүлкінің жоқ (бар) екендігі туралы анықтамада жеке немесе заңды тұлғаға тиесілі жылжымайтын мүлік объектілері туралы барлық мәліметтер (оның ішінде иеліктен айырылған) көрсетіледі;
4) осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жылжымайтын мүліктің меншік иесі (құқық иеленушісі) туралы мәліметте қамтитын техникалық паспортқа қосымша;
5) осы ереженің жылжымайтын мүлік объектісінің жоспарын (сызбасын) қоса алғанда тіркеуші орган куәландырған тіркеу ісі құжатының көшірмелері.
10. Құқықтық кадастрдан ақпарат алу электрондық түрде және Ақпараттық Ереженің 9-тармағында көрсетілген ақпарат Заңның 17-бабының 2 және 3 тармақтарына сәйкес беріледі.
11. Құқықтық кадастрдан электрондық түрде ақпарат алуға сауал жәнеөтініш берушінің оған қоса берілген құжаттары Мемлекеттік корпорацияның электрондық мұрағатында сауал берілген күннен бастап екі жыл бойы сақталады.

7. В случаях письменного обращения правоохранительных, судебных органов по находящимся в производстве уголовным, гражданским, административным делам, опеки и попечительства в соответствии с их компетенцией, то в письме указываются основания, в соответствии с которыми истребуется информация, цель использования (назначение) запрашиваемой информации, а также данные запрашиваемых субъектов (фамилия, имя, отчество, дата рождения и ИИН физических лиц, наименование и БИН юридических лиц).
8. Регистрирующий орган на основании письменного запроса правоохранительных, судебных органов по находящимся в производстве уголовным, гражданским, административным делам, опеки и попечительства предоставляет информацию не позднее трех рабочих дней со дня подачи запроса на получение информации.
9. Информация о государственной регистрации прав на недвижимое имущество осуществляется в виде выдачи:
1) справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
В справке о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках указываются существующие права (обременения) на конкретный объект недвижимости;
2) справки о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В справке о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество указываются сведения о всех физических или юридических лицах на которых ранее были зарегистрированы права на данное недвижимое имущество;
3) справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
В справке об отсутствии (наличии) недвижимого имущества указываются сведения о всех объектах недвижимости, на которые зарегистрированы права (в том числе отчуждение) за физическими или юридическими лицами;
4) приложения к техническому паспорту, содержащему сведения о собственнике (правообладателе) недвижимого имущества по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
5) копии документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости.
10. Информация, указанная в пункте 10 Правил выдаются в соответствии с пунктами 2, 3 и 3-2 статьи 17 Закона.
11. Запрос на получение информации из правового кадастра в электронном виде и приложенные к нему документы заявителя хранятся в электронном архиве Государственной корпорации в течение двух лет со дня подачи запроса.

12. Электрондық түрде ақпарат беру Мемлекеттік корпорацияның немесе өтініш иесінің электрондық қолтаңбасы бар болған жағдайда "электрондық үкімет" портал арқылы "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" Мемлекеттік деректер қоры" (бұдан әрі – "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" МДҚ) ақпараттық жүйесін пайдаланып беріледі.
2-тарау. Құқықтық кадастрдан анықтамалар беру туралы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
13. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) "электрондық үкімет" веб-портал www.egov.kz (бұдан әрі - Портал) арқылы 1-қосымшаға сәйкес нысанда сұрау салады (бұдан әрі – сұрау салу) сондай-ақ, осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында (бұдан әрі – Стандарт) ұсынылатын ақпараттың түрі көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы мемлекеттік қызмет стандартында келтірілген:
"жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтамалар беру" көрсетілетін мемлекеттік қызмет осы Қағиданың 5-қосымшасына сәйкес;
"жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы анықтамалар беру" көрсетілетін мемлекеттік қызмет осы Қағиданың 6-қосымшасына сәйкес;
"жылжымайтын мүлікке тіркелген және тоқтатылған құқықтар туралы анықтамалар беру" көрсетілетін мемлекеттік қызмет осы Қағиданың 7-қосымшасына сәйкес;
"жылжымайтын мүліктің меншік иесі (құқық иеленушісі) туралы мәліметте қамтитын техникалық паспортқа қосымша беру" көрсетілетін мемлекеттік қызмет осы Қағиданың 8-қосымшасына сәйкес.
14. Тіркелген құқық ауыртпалығы және жылжымайтын мүлік объектісіне заңдық талап туралы ақпарат порталда кез келген тұлғаға қолжетімді.
15. "Ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін куәландыру (қол қою) порталдың есептік жазбасына қосу тіркелген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысанда сұрау салады және электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) не біржолғы парольді алу арқылы қол қояды.
16. Сұрау салу "жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік деректер қорының (бұдан әрі - ЖМТ МДҚ) ақпараттық жүйесіне өңдеуге беріледі, онда өңдеу 20 минут ішінде ЖМТ МДҚ-да жүзеге асырылады.
Сұрау салу өңдеуде" деген мәртебе сұрау салу өңдеуде екенін білдіреді.
Сұрау салу өңделгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушыға "Сұрау салу оң өңделді" деген мәртебе беріледі.

12. При предоставлении информации посредством портала "электронного правительства" из Государственной базы данных "Регистр недвижимости" (далее - ГБД РН) электронный документ заверяется электронной цифровой подписью услугодателя по месту нахождения недвижимого имущества.
Глава 2. Порядок оказания государственных услуг по предоставлению информации из правового кадастра
13. Для получения информации из правового кадастра физические и (или) юридические лица (далее - услугополучатель) подают запрос в электронном формате по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – запрос) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – Портал).
Перечень основных требований к оказанию государственных услуг по предоставлению информации из правового кадастра, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственных услуг приведены в Стандартах по:
государственной услуге "Выдача справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках" согласно приложению 6 к Правилам;
государственной услуге "Выдача справок о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество" согласно приложению 7 к Правилам;
государственной услуге "Выдача справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества" согласно приложению 8 к Правилам;
государственной услуге "Выдача приложения к техническому паспорту, содержащему сведения о собственнике (правообладателе) недвижимого имущества" согласно приложению 9 к Правилам;
14. Информация о зарегистрированном обременении права и юридическом притязании на объект недвижимости доступна на портале любому лицу.
15. Услугополучатель получает государственные услуги по предоставлению информации из правового кадастра в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) или использовании одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
16. Запрос передается на обработку в информационную систему ГБД РН, где обработка осуществляется в ГБД РН в течение 20 минут.
Статус "Запрос в обработке" означает, что запрос находится в обработке.
После обработки запроса услугополучателю в "личный кабинет" предоставляется статус "Запрос отработан положительно".

17. Қорытынды бойынша электрондық нысанда тиісті анықтама қалыптастырылады:
жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтамалар беру.
жылжымайтын мүлікке тіркелген және тоқтатылған құқықтар туралы анықтамалар беру.
жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы анықтамалар беру.
жылжымайтын мүліктің меншік иесі (құқық иеленушісі) туралы мәліметте қамтитын техникалық паспортқа қосымша беру.
18. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – үшінші тұлғалар) басқа жеке тұлғаға қатысты электрондық нысанда ЭҮП арқылы ол келіскен кезде көрсетіледі.
Үшінші түлғалар ЭҮП арқылы көрсетілетін қызметті алуға сұрау салу жібереді. Үшінші тұлғалардың электрондық сұрау салуы ЭҮП-тегі "жеке кабинетінен" ұсынылған мәліметтер сұратылатын тұлғаның келісімі болған кезде, сондай-ақ біржолғы парольді беру арқылы немесе порталдың хабарламасына жауап ретінде қысқаша мәтіндік хабар жіберу арқылы субъектінің ұялы байланысының ЭҮП-те тіркелген абоненттік нөмірі арқылы орындалады.
Қызметті көрсетуге мәліметтер сұратылатын тұлғаның келісімі (бас тартуы) сұрау салу алынған кезден бастап 2 (екі) сағат ішінде жіберіледі. Келісім алынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы пайдаланыла отырып, ААЖ арқылы қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі үшінші тұлғаның "жеке кабинетіне" жіберіледі.
19. Құқықтық кадастрдан ақпарат беру бойынша Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
20. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 5 - бабының 2 - тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.
21. ЖМТ МДҚ ақпараттық жүйесі бұзылған жағдайда бір жұмыс күні ішінде "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторын (бұдан әрі – оператор) хабардар етеді.
Бұл жағдайда оператор 1 (бір) жұмыс күні ішінде техникалық проблема туралы хаттаманы жасайды және оған көрсетілетін қызметті берушімен қол қояды.
3-тарау. "Жылжымайтын мүлік объектісінің жоспарын (сызбасын) қоса алғанда тіркеуші орган куәландырған тіркеу ісі құжатының көшірмелерін беру" туралы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі

17. По итогам в форме электронного документа формируется соответствующая справка:
о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках;
о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество;
об отсутствии (наличии) недвижимого имущества;
приложение к техническому паспорту, содержащему сведения о собственнике (правообладателе) недвижимого имущества.
18. Государственная услуга может оказываться физическим и юридическим лицам (далее – третьи лица) в отношении другого физического лица в электронной форме посредством Портала, при условии его согласия.
Третьими лицами через Портал направляется запрос на получение услуги.
Электронный запрос третьих лиц исполняется при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на Портал, а также посредством зарегистрированного на Портал абонентского номера сотовой связи субъекта путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
Согласие (отказ) лица, в отношении которого запрашиваются сведения на оказание услуги, направляется в течение 2 (двух) часов с момента получения запроса. При получении согласия результат государственной услуги, сформированный посредством ГБД РН с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, направляется в "личный кабинет" третьего лица.
19. При оказании государственных услуг по предоставлению информации из правового кадастра услугополучатель представляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иные не предусмотрены законами Республики Казахстан.
20. Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона "О государственных услугах".
21. В случае сбоя информационной системы ГБД РН услугодатель незамедлительно уведомляет оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" (далее – оператор).
В этом случае оператор предпринимает меры по определению причины сбоя информационной системы и в течение 1 (одного) рабочего дня составляет протокол (акт) о технической проблеме и подписывает его услугодателем.
Глава 3. Порядок оказания государственной услуги "Выдача копии документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости"

22. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес сұрау салады және құжаттардың толық топтамасын тізім бойынша Осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес "Жылжымайтын мүлік объектісінің жоспарын (сызбасын) қоса алғанда тіркеуші орган куәландырған тіркеу ісі құжатының көшірмелерін беру" туралы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету Мемлекеттік корпорация немесе "электрондық үкімет" веб-портал www.egov.kz (бұдан әрі - Портал) арқылы жүзеге асырылады.
23. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі "Жылжымайтын мүлік объектісінің жоспарын (сызбасын) қоса алғанда тіркеуші орган куәландырған тіркеу ісі құжатының көшірмелерін беру" осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет стандартында (бұдан әрі – Стандарт) келтірілген.
24. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы құжаттарды қабылдау кезінде, (өтініш Мемлекеттік корпорация арқылы болса) құжаттарды алғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжатты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін оны көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады
25. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, Стандарттың 11-тармағына сәйкес өтінішті қабылдаудан бас тартады.
26. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып, құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
27. "Жылжымайтын мүлік объектісінің жоспарын (сызбасын) қоса алғанда тіркеуші орган куәландырған тіркеу ісі құжатының көшірмелерін беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттар келіп түскен кезде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері тізілімге сәйкес құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады және заңды тұлғаларды тіркеу басқармасына (бөліміне) жолдайды.
Жауапты орындаушы: ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкестігін тексереді; мұрағатта тіркеу ісін іздестіруді жүзеге асырады; тіркеу ісі құжатының түпнұсқасынан көшірмені алу жолымен жылжымайтын мүлік объектілерінің жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тіркеу ісі құжатының көшірмесін қағаз тасығышта дайындайды.
Жылжымайтын мүлік объектісінің жоспарын (сызбасын) қоса алғанда тіркеуші орган куәландырған тіркеу ісі құжатының көшірмелерін көрсетілетін қызметті беруші "көшірмесі дұрыс" деген мөртабанын қояды.

22. Для получения государственной услуги физические и (или) юридические лица (далее - услугополучатель) подают запрос и пакет документов по перечню, предусмотренному в стандарте государственной услуги "Выдача копии документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости" согласно приложению 11 к настоящим Правилам (далее-Стандарт) в Государственную корпорацию или на Портал.
23. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги согласно Стандарту.
24. При приеме документов работник услугодателя сверяет документ, удостоверяющий личность (в случае обращения через Государственную корпорацию) услугополучателя со сведениями, содержащимися в государственных информационных системах, после чего возвращает его услугополучателю.
25. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме документов с выдачей расписки по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
26. При предъявлении услугодателя полного пакета документов услугополучателю выдается расписка о приеме документов с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
27. При поступлении документов на оказание государственной услуги "Выдача копии документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости" сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием документов согласно реестру и направляет в управление (отдел).
Ответственный исполнитель: проверяет представленных документов на соответствие действующему законодательству Республики Казахстан; осуществляет поиск регистрационного дела в архиве; готовит на бумажном носителе копию документа регистрационного дела, включая план (схемы) объектов недвижимости, путем снятия копии с оригинала документа регистрационного дела.
На копии документов регистрационного дела, включая план (схемы) объектов недвижимости услугодателем проставляется штамп "копия верна".

28. Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беру жеке куәлігін (не Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес берілген құжаттың негізінде әрекет ететін оның өкілі, онда өкілдің тиісті өкілеттіктері көрсетіледі) көрсеткен кезде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация 1 (бір) ай ішінде құжаттардың сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді.
Көрсетілетін қызметті алушы 1 (бір) ай өткен соң жүгінген кезде, Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.
Порталға жүгінген кезде электрондық сұрау салуды жіберу көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен" жүзеге асырылады. Сұрау салу таңдалған қызметке сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына автоматты түрде жіберіледі. Қызмет көрсету осы Қағиданың 25 тармағында көрсетілген тәртіппен жүзеге асырылады.
29. Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, сұрау салудың қабылданғаны туралы хабарлама - есеп жіберіледі Ақпараттық жүйе істен шыққан жағдайда көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторын (бұдан әрі – оператор) дереу хабардар етеді.
30. ЖМТ МДҚ ақпараттық жүйесі бұзылған жағдайда бір жұмыс күні ішінде "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторын (бұдан әрі – оператор) хабардар етеді.
Бұл жағдайда оператор 1 (бір) жұмыс күні ішінде техникалық проблема туралы хаттаманы жасайды және оған көрсетілетін қызметті берушімен қол қояды.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
31. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің шешіміне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына және (немесе) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
32. Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Мемқызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

28. В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя, действующего на основании документа, выданного в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, в которой указываются соответствующие полномочия представителя).
Государственная корпорация обеспечивает хранение документов, в течение 1 (одного) месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя по истечении 1 (одного) месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
При обращении на портал отправка электронного запроса осуществляется из "личного кабинета" услугополучателя. Запрос автоматически направляется услугодателю в соответствии с выбранной услугой. Оказание услуги осуществляется в порядке, установленном пунктом 25 настоящих Правил.
29. В случае подачи документов на портале – "в личный кабинет" услугополучателю в личный кабинет направляется уведомление о готовности результата государственной услуги с указанием места и даты получения.
30. В случае сбоя информационной системы услугодатель незамедлительно уведомляет оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" (далее – оператор).
В этом случае оператор предпринимает меры по определению причины сбоя информационной системы и в течение 1 (одного) рабочего дня составляет протокол (акт) о технической проблеме и подписывает его услугодателем.
Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг.
31. Жалоба на решение, действия (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
32. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона "О государственных услугах" подлежит рассмотрению:
услугодателем – в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации;

33. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайда он жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады;
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымды қарау жөніндегі өкілеттік берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімін ұзарту кезінен бастап үш жұмыс күні ішінде шағымды берген көрсетілетін қызметті алушыға жазбаша нысанда (шағым қағаз тасығышта берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімін ұзарту туралы хабарлайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
Құқықтық кадастрдан ақпарат
ұсыну туралы қағидаға
1- қосымша
Нысан
___________________________________________________________________
("Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ филиалы)
Жеке тұлға үшін жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтық ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу туралы №_____________ өтініш
(Т.А.Ә. (болған жағдайда - әкесінің аты) бұдан әрі – Т.А.Ә) ________________________
__________________________________________________________________________
ЖСН және тұратын жері _____________________________________________________
__________________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі___________, сериясы_______________,
№_________ Берілді__________________________________, берілген күні
(егер өтініш беруші біреуден артық болса, ақпаратты қайталау)
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
___________________________________________ атынан іс-әрекет ететін
(уәкілетті өкіл толтырады)
__________________________________________________________________________
мекенжайы бойынша орналасқан жылжымайтын мүлік объектісіне құқықтың
/пайда болуын, ауыртпалығын, тоқтатылуын/ (керегінің астын сызу)
тіркеуді сұраймын (сұраймыз).
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1. Төленгені туралы құжат: түрі_______№_____ сомасы__________теңге;
2. Жылжымайтын мүлікке құқығын растайтын құжат_____________________________
__________________________________________________________________________
(атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берді)
3. Некеде тұрғанын немесе тұрмағанын растайтын мәліметтер ____________________
__________________________________________________________________________
меншік иесі туралы мәліметтер қажет пе Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастау) Сатып алынатын немесе сатылатын активтердің жиынтық баланстық құны Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасында белгіленген мөлшерден аса ма Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастау)
________________/__________________/_______________________________________
(күні) (өтініш берушінің қолы) (өтініш берушінің Т.А.Ә. (болған кезде)
__________________________________________________________________________
(өтініш қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Өтініш берген күні:____________20__ж. Уақыты ______ сағ ____________ мин
Өтінішті орындау /қарау/ нәтижесі_____________________________________________
__________________________________________________________________________
Тексерілді: күні ________________ 20 __ж.
_________________________________________________________________ (тіркеуші маманның Т.А.Ә. және қолы)
Ескертпе: Егер тіркеуге арналған өтініште сатып алынатын немесе сатылатын активтердің жиынтық баланстық құны Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасында белгіленген мөлшерден асып кеткендігі туралы мәліметтер болса, онда өтініш беруші монополияға қарсы органның алдын ала жазбаша келісімін ұсынады. Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы "___" _______________ ________(қолы)
Жылжымайтын мүліктің мына объектілеріне растама:
Жылжымайтын мүліктің түрі
Кадастрлық нөмірі
Нысаналы мақсаты (жоспары бойынша литер)
Мекен-жай, мекен-жайдың тіркеу коды (бар болған жағдайда
Құрамдарының саны
Қабаттылығы, қабаты
Жалпы ауданы/ көлемі/ ұзындығы
Тұрғын/ негізгі/ пайдалы алаңы
Бөлінуі (ЖУ)
Ескертпе
1) құқығы тіркелді:
Құқықтық түрі
Мазмұны
Құқық иесі
Ортақ меншік нысаны, үлесі
Құқықтың туындау негіздемесі
Тіркелген күні, уақыты
2) құқықтық ауыртпалығы тіркелді:
Ауыртпалықтың түрі
Мазмұны
Құқық иесі немесе уәкілетті орган (мүдделі тұлға)
Ортақ меншік нысаны, үлесі
Ауыртпалықтың пайда болуының негіздемесі
Тіркелген күні, уақыты
3) жылжымайтын мүлікке құқықтардың немесе құқықтық ауыртпалықтардың туындауына әкеп соқтырмайтын заңдық талаптар және мәмілелер тіркелді:
Заңдық талаптар және мәмілелер
Мазмұны
Өтініш беруші (мүдделі тұлға)
Туындау негіздемесі
Тіркелген күні, уақыты
Орындаушы: ______________ _______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
Бөлім бастығы: ____________ _______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
Басшысы: ______________ _________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөр орны (болған жағдайда)
_________________________________________________________________
Ескертпе: анықтамада қамтылған мәліметтер берген сәтінде жарамды болып табылады.
Құқықтық кадастрдан ақпарат
ұсыну туралы қағидаға
қосымша-2
Нысан
__________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органы)
Жылжымайтын мүлікке тіркелген және тоқтатылған құқықтар туралы анықтама
"___"_________ №_______
_____________________________________________________________берілген
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, туғаны күні және ЖСН);
_____________________________________________________________________
заңды тұлғаның атауы мен БСН (оның өкілінің тегі, аты, әкесінің аты)
оның ішінде жылжымайтын мүлік объектісіне:
Жылжымайтын мүліктің түрі
Кадастрлық нөмірі
Нысаналы мақсаты (жоспары бойынша литер)
Мекенжай, мекенжайдың тіркеу коды (бар болған жағдайда)

33. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона "О государственных услугах" продлевается не более чем на десять рабочих дней в случае необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации;
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение трех рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
В случае несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством порядке.
Приложение 1
к Правилам предоставления
информации из правового кадастра
Форма
_____________________________________________________________________
(Филиал НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
Справка
о зарегистрированных правах (обременениях)
на недвижимое имущество и его технических характеристиках
№ ___________ "___" ______ ___ год
Выдана_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения и ИИН
____________________________________________________________________________
физического лица; наименование и БИН
____________________________________________________________________________
юридического лица, фамилия, имя, отчество его представителя)
в подтверждение того, что на следующие объекты недвижимости:
Вид Недвижимости
Кадастровый Номер
Целевое назначение (литер по плану)
Адрес, регистрационный код адреса (при его наличии)
Количество составляющих
Этажность, этаж
Площадь общая/ объем/ протяженность
Площадь жилая/основная/полезная
Делимость (ЗУ)
Примечание
1) зарегистрировано право:
Вид права
Содержание
Правообладатель
Форма общей собственности, доля
Основание возникновения права
Дата, время Регистрации
2) зарегистрировано обременение права:
Вид обременений
Содержание
Правообладатель или уполномоченный орган (заинтересованное лицо)
Форма общей собственности, доля
Основание возникновения обременения
Дата, время регистрации
3) зарегистрированы юридические притязания и сделки, не влекущие возникновение прав или обременении на недвижимое имущество:
Юридические притязания и сделки
Содержание
Заявитель (заинтересованное лицо)
Основание возникновения
Дата, время регистрации
Исполнитель: _____________ __________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Начальник отдела:_____________ ______________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель:__________ _____________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место печати (при наличии)
_____________________________________________________________________
Примечание: Сведения, содержащиеся в справке, являются
действительными на момент выдачи
Приложение 2 к Правилам
предоставления информации из
правового кадастра
Форма
_________________________________________________________________________
(Филиал НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
Справка
о зарегистрированных и прекращенных правах
на недвижимое имущество
№ __________ "__" _________ _____ г.
Выдана _____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения и ИИН) физического лица;
____________________________________________________________________
наименование и БИН (юридического лица, фамилия, имя, отчество его представителя)
в том, что на объект недвижимости:
Вид недвижимости
Кадастровый номер
Целевое назначение (литер по плану)
Адрес, регистрационный код адреса (при его наличии)

1) құқығы тіркелді:
Құқықтың түрі
Мазмұны
Құқық иесі жеке тұлғаның - тегі, аты, әкесінің аты, туған күні, заңды тұлғаның атауы
Ортақ меншік нысаны, үлесі
Құқықтың туындау негіздемесі
Тіркелген күні, уақыты
2) құқықтық ауыртпалығы тіркелді:
Ауыртпалықтың түрі
Мазмұны
Құқық иесі немесе уәкілетті орган (мүдделі тұлға)
Ортақ меншік нысаны, үлесі
Ауыртпалықт ың пайда болуының негіздемесі
Тіркелген күні, уақыты
3) жылжымайтын мүлікке құқықтардың немесе құқықтық ауыртпалықтардың туындауына әкеп соқтырмайтын заңдық талаптар және мәмілелер тіркелді:
Заңдық талаптар және мәмілер
Мазмұны
Өтініш беруші (мүдделі тұлға)
Туындау негіздемесі
Тіркелген күні, уақыты
Бұрын көрсетілген жылжымайтын мүлік объектісіне тіркелген:
1) құқығы тіркелді:
Құқықтық
Мазмұны
Құқық иесі жеке тұлғаның - тегі, аты, әкесінің аты, туған күні, заңды тұлғаның атауы
Ортақ меншік нысаны, үлесі
Құқықтың туындау негіздемесі, тіркелген күні, уақыты
Құқықтың тоқтатылған негіздемесі, тіркелген күні, уақыты
2) құқықтық ауыртпалығы тіркелді:
Ауыртпалықтың түрі
Мазмұны
Құқық иесі немесе уәкілетті орган (мүдделі тұлға)
Ортақ меншік нысаны, үлесі
Ауыртпалықтың пайда болуының негіздемесі, тіркелген күні, уақыты
Ауыртпалықтың тоқтатылған негіздемесі, тіркелген күні, уақыты
3) жылжымайтын мүлікке құқықтардың немесе құқықтық ауыртпалықтардың туындауына әкеп соқтырмайтын заңдық талаптар және мәмілелер тіркелді:
Заңдық талаптар және мәмілелер
Мазмұны
Өтініш беруші (мүдделі тұлға)
Туындау негіздемесі, тіркелген күні, уақыты
Тоқтатылған негіздемесі, тіркелген күні, уақыты
Орындаушы: ______________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
Бөлім бастығы: ____________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
Басшысы: _________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөр орны (болған жағдайда)
__________________________________________________________________________
Ескертпе: Анықтамада қамтылған мәліметтер берілген сәтінде жарамды болып табылады.
Құқықтық кадастрдан ақпарат
ұсыну туралы қағидаға
қосымша-3
Нысан
_____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органы)
Жылжымайтын мүлкінің бар (жоқ) екендігі туралы анықтама
№ ________ "___" ________ ____ жыл
Берілді
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, туған күні және ЖСН;
_____________________________________________________________________
заңды тұлғаның атауы және БСН, оның өкілінің тегі, аты, әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
тұлғаға (жеке тұлға үшін - тегі, аты, әкесінің аты, туған күні және ЖСН)
_____________________________________________________________________
заңды тұлға үшін - атауы және БСН)
Тіркелді:

1) зарегистрировано право:
Вид права
Содержание
Правообладатель физическое лицо - фамилия, имя, отчество, дата рождения или юридическое лицо наименование
Форма общей собственности, доля
Основание возникновения права
Дата, время Регистрации
2) зарегистрировано обременение права:
Вид обременений
Содержание
Правообладатель или уполномоченный орган (заинтересованное лицо)
Форма общей собственности, доля
Основание возникновения обремене- ния
Дата, время Регистрации
3) зарегистрированы юридические притязания и сделки, не влекущие возникновение прав или обременений на недвижимое имущество:
Юридические притязания и сделки
Содержание
Заявитель (заинтересо- ванное лицо)
Основание возникновения
Дата, время Регистрации
Ранее за указанным объектом недвижимости было зарегистрировано
1) зарегистрировано право:
Вид права
Содержание
Правообладатель физическое лицо - фамилия, имя, отчество, дата рождения или юридическое лицо наименование
Форма общей собственности, доля
Основание возникновения права дата, время регистрации
Основание прекращения права дата, время регистрации
2) зарегистрировано обременение права:
Вид обременений
Содержание
Правообладатель или уполномоченный орган (заинтересованное лицо)
Форма общей собственности, доля
Основание возникновения обременения дата, время регистрации
Основание прекращения обременения дата, время регистрации
3) зарегистрированы юридические притязания и сделки, не влекущие возникновение прав или обременений на недвижимое имущество:
Юридические притязания и сделки
Содержание
Заявитель (заинтересованное лицо)
Основание возникновения дата, время регистрации
Основание прекращения дата, время регистрации
Исполнитель: _________________ ____________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Начальник отдела: _________________ __________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель: _________________ ____________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место печати (при наличии)
________________________________
Примечание: Сведения, содержащиеся в справке, являются действительными на момент выдачи.
Приложение 3 к Правилам
предоставления информации из
правового кадастра
Форма
__________________________________________________________________________
(Филиал НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
Справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества
№________ от "__" __________ год
Выдана __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения и ИИН физического лица;
_______________________________________________________________________________
наименование и БИН юридического лица, Ф.И.О (при его наличии). его представителя)
______________________________________________________________________________
в том, что за __________________________________________________________________
(для физического лица - фамилия, имя, отчество (при его наличии),
дата рождения и ИИН ___________________________________________________________
(для юридического лица - наименование и БИН
1. Зарегистрировано право на недвижимое имущество:

1) Мекенжайда орналасқан жылжымайтын мүлікке құқық:
_____________________________________________________________________
(мекенжай, мекенжайдың тіркеу коды - бар болған жағдайда)
Жылжымайтын мүлік объектісі (объект түрі, нысаналы мақсаты, кадастрлық нөмірі)
Құқықтың түрі, меншік нысаны (дара немесе жалпы үлес)
Құқықтың пайда болу негізі, тіркеу күні және уақыты
Тіркелген ауыртпалықтардың болуы (ауыртпалықтың түрі, мүдделі тұлға, ауыртпалықтың туындау негізі, тіркеу күні және уақыты)
Жылжымайтын мүлікке құқықтардың немесе құқықтық ауыртпалықтардың туындауына әкеп соқтырмайтын заңдық талаптар мен мәмілелердің тіркелуі
2) мекенжайы бойынша:
__________________________________________________________________________
(мекенжай, мекенжайдың тіркеу коды - бар болған жағдайда)
.........
2. Жылжымайтын мүлікке жалға беру, өтеусіз пайдалану, сенімгерлікпен басқару құқығы тіркелген, құқық иесі (меншік иесі) басқа тұлға болып табылады.
1) мекенжайы бойынша:
__________________________________________________________________________
(мекенжай, мекенжайдың тіркеу коды - бар болған жағдайда)
Жылжымайтын мүлік объектісі (объект түрі, нысаналы мақсаты, кадастрлық нөмірі)
Құқық иеленуші, (меншік иесі)
Меншік құқықтың пайда болу негізі, тіркеу күні және уақыты
Жалға беру, өтеусіз пайдалану, сенімгерлікпен басқару негізі, тіркеу күні және уақыты
2) мекенжайы бойынша:
__________________________________________________________________________
(мекенжай, мекенжайдың тіркеу коды - бар болған жағдайда)
...........
3. Бұрын осы тұлғаға жылжымайтын мүлікке құқықтары тіркелген:
1) Мекенжайы бойынша:
__________________________________________________________________________
(мекенжай, мекенжайдың тіркеу коды - бар болған жағдайда)
Жылжымайтын мүлік объектісі (объект түрі, нысаналы мақсаты, кадастрлық нөмірі)
Құқықтың түрі, меншік нысаны (дара немесе жалпы, үлес)
Құқықтың пайда болу негізі, тіркеу күні және уақыты
Құқықты тоқтату негізі, тіркеу күні және уақыты
2) мекенжайы бойынша:
_____________________________________________________________________
(мекенжай, мекенжайдың тіркеу коды - бар болған жағдайда)
...........
4. Бұрын осы тұлғаға жылжымайтын мүлікке жалға беру, өтеусіз пайдалану, сенімгерлікпен басқару құқығы тіркелген, құқық иесі (меншік иесі) басқа тұлға болып табылады.
1) мекенжайы бойынша:
_____________________________________________________________________
(мекенжай, мекенжайдың тіркеу коды - бар болған жағдайда)
Жылжымайтын мүлік объектісі (объект түрі, нысаналы мақсаты, кадастрлық нөмірі)
Құқық иеленуші, (меншік иесі)
Жалға беру, өтеусіз пайдалану, сенімгерлікпен басқару құқығының пайда болу негізі, тіркеу күні және уақыты
Жалға беру, өтеусіз пайдалану, сенімгерлікпен басқару құқығының тоқтату негізі, тіркеу күні және уақыты

1) по адресу: ______________________________________________________________________ (адрес, регистрационный код адреса - при его наличии)
Объект недвижимости (видеобъекта, целевое назначение, кадастровый номер)
вид права, форма собственности (индивидуальная или общая, доля)
Основание возникновения права, дата и время регистрации
Наличие зарегистрированных обременении (вид обременения, заинтересованное лицо, основание возникновения обременения, дата и время регистрации)
Наличие зарегистрированных юридических притязаний и сделок, не влекущих возникновение прав или обременении на недвижимое имущество
2) по адресу:
_____________________________________________________________________
(адрес, регистрационный код адреса - при его наличии) ..........
2. Зарегистрировано право аренды, безвозмездного пользования, доверительного управления на недвижимое имущество, по которому правообладателем (собственником) является иное лицо:
1) по адресу:
______________________________________________________________________
(адрес, регистрационный код адреса - при его наличии)
Объект недвижимости (вид объекта, целевое назначение, кадастровый номер)
Правообладатель (Собственник)
Основание возникновения права собственности, дата и время регистрации
Основания возникновения аренды, безвозмездного пользования, доверительного управления, дата и время регистрация
2) по адресу:
_____________________________________________________________________
(адрес, регистрационный код адреса - при его наличии) …………
3. Ранее за указанным лицом было зарегистрировано право на недвижимое имущество:
1) по адресу: ___________________________________________________________
(адрес, регистрационный код адреса - при его наличии)
Объект недвижимости (вид объекта, целевое назначение, кадастровый номер)
вид права, форма собственности (индивидуальная или общая, доля)
Основание возникновения права, дата и время регистрации
Основание прекращения права, дата и время регистрации
2) по адресу:
_____________________________________________________________________
(адрес, регистрационный код адреса - при его наличии) .................
4. Ранее за указанным лицом зарегистрировано право аренды, безвозмездного пользования, доверительного управления на недвижимое имущество, по которому правообладателем (собственником) является иное лицо:
1) по адресу:
_____________________________________________________________________
(адрес, регистрационный код адреса - при его наличии)
Объект недвижимости (вид объекта, целевое назначение, кадастровый номер)
Правообладатель (собственник)
Основания возникновения аренды, безвозмездного пользования, доверительного управления, дата и время регистрация
Основания прекращения аренды, безвозмездного пользования, доверительного управления, дата и время регистрация

2) құжаттарды қабылдау және беру бойынша Мемлекеттік корпорацияда - Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерiнен басқа, дүйсенбiден бастап сенбiні қоса алғанда, түскі үзiлiссiз, сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн.
портал – жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
Порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес электрондық-цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторымен ұсынылатын көрсетілетін қызметті алушының нөмірін тіркеу және қосу жағдайында, бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындақы құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) мемлекеттiк тiркеу туралы ақпарат алуға сұрау салу;
субъектінің порталының жеке кабинетінде үшінші тұлғалардан электрондық сұрау және/немесе ұялы байланыс операторымен ұсынылған порталдың есептік жазбасына субъектінің абоненттік номері тіркелген және қосылған жағдайда sms-хабарлама түрінде, субъектінің келісімі жағдайда, субъектінің порталының жеке кабинетінен және/немесе субъектінің абоненттік номері тіркелген және қосылған жағдайда, sms-хабарлама түрінде, ұялы байланыс операторымен порталдың есептік жазбасына қысқа мәтіндік хабарлама жіберу.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет алуға жүгінген кезде, көрсетілетін қызметті алушы заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
9
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамада Мемлекеттік қызметті көрсетудегі бас тарту үшін негіз
Жоқ.
10
Мемлекеттік қызметтерді, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы ұсыну ерекшеліктерін ескеретін өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуына мүмкіндігі бар. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметтерінің, сондай-ақ 1414, 8 800 080 777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет үшінші тұлғаларға көрсетілуі мүмкін Үшінші тұлғалардың электрондық сұрау салуы порталдағы "жеке кабинетінен" ұсынылған мәліметтер сұратылатын тұлғаның келісімі болған кезде, сондай-ақ біржолғы парольді беру арқылы немесе порталдың хабарламасына жауап ретінде қысқаша мәтіндік хабар жіберу арқылы субъектінің ұялы байланысының порталда тіркелген абоненттік нөмірі арқылы орындалады.
Құқықтық кадастрдан ақпарат
ұсыну туралы қағидаға
қосымша-6
Нысан
"жылжымайтын мүлікке құқықтарды тоқтату туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Қызмет берушінің атауы
"Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" Коммерциялық емес акционерлік қоғамы
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну түрі
"Электрондық үкімет" веб-порталы www. egov. kz;
3
Мемлекеттік қызметтің көрсетілу мерзімі
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті берген кезден бастап қызмет мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болған кезде 20 (жиырма) минут ішінде көрсетіледі.
4
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің формасы
электрондық;
5
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі
"жылжымайтын мүлікке құқықтарды тоқтату туралы анықтама"
6
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны жинау тәсілдері
тегін
7
Жұмыс уақыты
көрсетілетін қызметті беруші:
1) Мемлекеттік корпорация филиалдарында – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден сағат 18.30-ге дейiн, түскі үзiлiсі сағат 13.00-тен 14.00-ге дейін,.

2) в филиалах Государственной корпорации по приему и выдаче документов – с понедельника по субботу включительно, с 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;
3) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
на Портал:
запрос на получение информации о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество из правового кадастра в форме электронного документа, удостоверенный электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала, согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
электронный запрос от третьих лиц в личном кабинете портала субъекта и/или в виде sms-сообщения в случае регистрации и подключения абонентского номера субъекта, предоставленного оператором сотовой связи к учетной записи портала, при условии согласия субъекта, предоставленного с личного кабинета субъекта на портале и/или в виде sms-сообщения в случае регистрации и подключения абонентского номера субъекта, предоставленного оператором сотовой связи к учетной записи портала путем отправления короткого текстового сообщения.
При обращении за государственной услугой услугополучатель представляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Отсутствует
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 777.
Государственная услуга может оказываться третьим лицам. Электронный запрос третьих лиц исполняется при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на портале, а также посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи субъекта путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
Приложение 7 к Правилам
предоставления информации из
правового кадастра
Форма
Стандарт государственной услуги "Выдача справки о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество"
1
Наименование Услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
2
Способы предоставления государственной услуги
веб-портал "электронного правительства": www.​egov.​kz.
3
Срок оказания государственной услуги
С момента подачи заявления услугополучателем услуга предоставляется в течение 20 (двадцати) минут при наличии сведений в государственной информационной системе.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
справка о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы
Услугодателя:
1) в филиалах Государственной корпорации, осуществляющих государственную регистрацию права на недвижимое имущество - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;

2) "Электрондық үкімет" веб-порталы www. egov. kz;
3
Мемлекеттік қызметтің көрсетілу мерзімі
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті берген кезден бастап қызмет мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болған кезде үш жұмыс күн ішінде көрсетіледі.
4
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің формасы
1) электрондық;
2) Қағаз түрінде
5
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі
жылжымайтын мүлік объектісінің жоспарын (сызбасын) қоса алғанда тіркеуші орган куәландырған тіркеу ісі құжатының көшірмелері.
6
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны жинау тәсілдері
тегін
7
Жұмыс уақыты
көрсетілетін қызметті беруші:
1) Мемлекеттік корпорация филиалдарында – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден сағат 18.30-ге дейiн, түскі үзiлiсі сағат 13.00-тен 14.00-ге дейін,.
2) құжаттарды қабылдау және беру бойынша Мемлекеттік корпорацияда - Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерiнен басқа, дүйсенбiден бастап сенбiні қоса алғанда, түскі үзiлiссiз, сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн.
портал – жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
заңды тұлғалар өкілеттіктерін куәландыратын құжатты;
жеке тұлғаларға нотариалдық куәландырылған сенімхаты:
1) Көрсетілетін қызметті берушіге::
"Жылжымайтын мүлік объектісінің жоспарын (сызбасын) қоса алғанда тіркеуші орган куәландырған тіркеу ісі құжатының көшірмелерін беру" туралы мемлекеттік қызмет көрсету осы Қағиданың 10-қосымшасына сәйкес ақпарат алуға сұрау салу;
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушының жеке басын идентификаттау үшін төлнұсқа беріледі);
Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 10-қосымшаға сәйкес электрондық-цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторымен ұсынылатын көрсетілетін қызметті алушының нөмірін тіркеу және қосу жағдайында, бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындақы құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) мемлекеттiк тiркеу туралы ақпарат алуға сұрау салу;
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді, құқық белгілейтін құжат туралы мәліметтерді, ЭҮТШ арқылы жүргізілген ақы төлеуді Мемлекеттік корпорация және көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
9
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамада Мемлекеттік қызметті көрсетудегі бас тарту үшін негіз
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу кезде, ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйекті еместігінің анықталуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.

2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
С момента подачи заявления услугополучателем услуга предоставляется в течение трех рабочих дней при наличии сведений в государственной информационной системе.
4
Форма оказания государственной услуги
электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы
услугодателя:
1) в филиалах Государственной корпорации, осуществляющих государственную регистрацию права на недвижимое имущество - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;
2) в филиалах Государственной корпорации по приему и выдаче документов – с понедельника по субботу включительно, с 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;
3) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства";
портала www.egov.kz – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) услугодателю:
запрос на получение копии правоустанавливающих документов, находящихся в регистрационном деле, заверенные регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости из правового кадастра по форме,согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
2) на портале:
запрос на получение копий правоустанавливающих документов, находящихся в регистрационном деле, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости из правового кадастра в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах, работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) при недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

2) Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын толық ұсынбаған кезде.
10
Мемлекеттік қызметтерді, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы ұсыну ерекшеліктерін ескеретін өзге де талаптар
Заңнамада белгіленген тәртіппен өз-өзіне қызмет көрсету, өздігінен қозғалуды, бағдар жасауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе жартылай жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушылардан 1414, 88000807777 біріңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну жолымен мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар қабылдауды көрсетілетін қызметті алушының тұратын жеріне бара отырып, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті" арқылы алыстан қолжетімділік режимінде мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығы туралы ақпаратты алуға мүмкіндігі бар, сонымен қатар, 1414, 88000807777 біріңғай байланыс орталығына жүгіну арқылы.
Құқықтық кадастрдан ақпарат
ұсыну туралы қағидаға
қосымша-11
Нысан
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, көрсетілетін қызметті беруші Сіздің мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсету үшін (мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атаулары:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарап үшін біреуден жасалды.
Т.А.Ә. (Көрсетілетін қызметті беруші қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________
Телефон ______________________
Алдым: _____________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының қолы/Т.А.Ә. қолы
20___ жылғы "___" ____________

2) при представлении услугополучателем неполного пакета документов.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при условии наличия ЭЦП. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 777.
Приложение 11 к Правилам
предоставления информации из
правового кадастра
Форма
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", филиала услугодателя (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) __________________________________________________________;
2) __________________________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному длякаждой стороны.
Ф.И.О (работника филиала услугодателя по приему документов) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О. (при его наличии) _____________
Телефон _______________________
Получил: ___________________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год