Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 13 қазандағы № 256 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 15 қазанда № 21439 болып тіркелді
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрі
М. Мирзагалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
2020 жылғы 13 қазаны
№ 256 Бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі (бұдан әрі – Тізбе)
1. "Аңшылық шаруашылықтар, өсімін молайту учаскелері мен тыныштық аймақтары, балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің шекаралары аншлагтарының үлгілерін, сондай-ақ аң аулау мен балық аулау үшін тыйым салынған мерзімдер мен орындарды, балық ресурстарын және басқа да су жануарларын аулауды есепке алу журналының (кәсіпшілік журналдың) нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 13 наурыздағы № 25-03-02/96 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7573 болып тіркелген, 2012 жылғы 26 мамырдағы "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Балық ресурстары мен басқа да су жануарларын аулауды есепке алу журналының (кәсіпшілік журнал) нысаны осы тізбеге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в некоторые приказы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 13 октября 2020 года № 256. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 октября 2020 года № 21439
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) пункта 2 настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии, геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
М. Мирзагалиев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра экологии, геологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 13 октября 2020 года № 256
Перечень некоторых приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения (далее - Перечень)
1. В приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 13 марта 2012 года № 25-03-02/96 "Об утверждении образцов аншлагов границ охотничьих хозяйств, воспроизводственных участков и зон покоя, рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, а также запретные для охоты и рыболовства сроки и места, форму журнала учета лова рыбных ресурсов и других водных животных (промысловый журнал)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7573, опубликован 26 мая 2012 года в газете "Казахстанская правда") внести следующее изменение:
Форму журнала учета лова рыбных ресурсов и других водных животных (промысловый журнал), утвержденную указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему перечню.

2. "Балық аулау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-04/148 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10606 болып тіркелген, 2015 жылғы 16 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс және толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Балық аулау қағидаларында:
16-тармақ мынадай мазмұнда жазылсын:
"16. Кәсіпшілік балық аулауды жүзеге асыратын тұлғалар әр ауланымды, кәсіпшілік журналына аулау кезінде тіркейді.
Кәсіпшілік журнал тігіледі және нөмірленеді, балық шаруашлығы субъектісінің немесе жануарлар дүниесін пайдаланушының қолымен қойлады және аумақтық бөлімшенің мөрімен расталады.".
3. "Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасын бұзудан келтірілген зиянның орнын толтыру мөлшерін айқындау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 3 желтоқсандағы № 18-03/1058 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12888 болып тіркелген, 2016 жылғы 1 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасын бұзудан келтірілген зиянның орнын толтыру мөлшерін айқындау әдістемесінде:
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Аң аулау объектілері болып табылатын жануарлар түрлерінің мекендеу ортасын бұзу немесе жою кезінде әсер ету аумағында бір түрге қатысты зиянның мөлшері мына формула бойынша есептеледі:
У сом 1 турге=У н.т.+Ус.в.+Уу.в.+Усл.в., мұнда:
Усом 1 турге - аң аулау объектісі болып табылатын жануардың бір түріне әсер ету аумағында шаруашылық және өзге қызметтен келтірілген жиынтық зиян (АЕК);
- еңсерілмес өзгеру аумағында аң аулау объектісі болып табылатын жануардың бір түріне келтірілген зиян (АЕК);
- күшті әсер ету аумағында аң аулау объектісі болып табылатын жануардың бір түріне келтірілген зиян (АЕК);
- орташа әсер ету аумағында аң аулау объектісі болып табылатын жануардың бір түріне келтірілген зиян (АЕК);
- нашар әсер ету аумағында аң аулау объектісі болып табылатын жануардың бір түріне келтірілген зиян (АЕК);
- тиісті әсер ету аумағында мекендейтін (белгіленіп отырған шаруашылық және өзге қызметтен болатын зиянның есептеме жүргізілмеген жағдайларда мекендеген) аң аулау объектісі болып табылатын жануардың бұл түрінің нақты саны (дарақтар);
- жануарлар түрлерін алу нормативі (пайызбен);
t (жыл)* - жануарлар дүниесі объектілерінің мекендеу ортасының бұзылу немесе жойылу салдарынан оларға зиян келтірілетін кезең (бұдан әрі – әсер ету кезеңі).
*Мерзімсіз әсер ету кезеңінде ұзақтығы 30 жыл әсер ету кезеңі қолданылады;

2. В приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-04/148 "Об утверждении Правил рыболовства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10606, опубликован 16 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") внести следующие изменения:
в Правилах рыболовства, утвержденных указанным приказом:
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Лица, осуществляющие промысловое рыболовство, фиксируют каждый улов в промысловом журнале в момент вылова.
Промысловый журнал прошнуровывается и пронумеровывается, скрепляется подписью субъекта рыбного хозяйства или пользователя животным миром и заверяется печатью территориального подразделения.";
3. В приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 декабря 2015 года № 18-03/1058 "Об утверждении Методики определения размеров возмещения вреда, причиненного нарушением законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12888, опубликован 1 февраля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") внести следующее изменение:
в Методике определения размеров возмещения вреда, причиненного нарушением законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, утвержденной указанным приказом:
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Размер вреда при нарушении или уничтожении среды обитания видов животных, являющихся объектами охоты, в отношении одного вида на территории воздействия исчисляется по формуле:
, где:
- суммарный вред, причиненный одному виду животного, являющегося объектом охоты от хозяйственной и иной деятельности на территории воздействия (МРП);
- вред, причиненный одному виду животного, являющегося объектом охоты на территории необратимой трансформации (МРП).
- вред, причиненный одному виду животного, являющегося объектом охоты на территории сильного воздействия (МРП),
- вред, причиненный одному виду животного, являющегося объектом охоты на территории среднего воздействия (МРП),
;
- вред, причиненный одному виду животного, являющегося объектом охоты на территории слабого воздействия (МРП);
- фактическая численность данного вида животного, являющегося объектом охоты, обитающих (обитавших, в случаях, когда не проводился расчет вреда от намечаемой хозяйственной и иной деятельности) на соответствующей территории воздействия (особи);
- норматив изъятия видов животных (в проценте);
t (лет)* - период, в течение которого наносится вред объектам животного мира вследствие нарушения или уничтожения среды их обитания (далее - период воздействия);
* При бессрочном периоде воздействия применяется период воздействия продолжительностью 30 лет.

Т – "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 582-бабымен айқындалған Қазақстан Республикасында жануардың нақты түрін пайдалану үшін төлемақы ставкасы (АЕК);
Шаруашылық және өзге қызметтен келтірілген әсер ету аумағы үшін қайта есептеу коэффициенттерінің мәні:
0,75 – күшті әсер ету аумағы үшін қайта есептеу коэффициенті;
0,5 - орташа әсер ету аумағы үшін қайта есептеу коэффициенті;
0,25 - нашар әсер ету аумағы үшін қайта есептеу коэффициенті.".
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2012 жылғы 13 наурыздағы

Т - ставка платы за пользование конкретным видом животного в Республике Казахстан, определенный статей 582 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (МРП).
Значения пересчетных коэффициентов на территории воздействия хозяйственной и иной деятельности:
0,75 – значение пересчетного коэффициента для территории сильного воздействия;
0,5 – значение пересчетного коэффициента для территории среднего воздействия;
0,25 – значение пересчетного коэффициента для территории слабого воздействия.".
Приложение к Перечню
некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 3 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 13 марта 2012 года

№ 25-03-02/96 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Балық ресурстары мен басқа да су жануарларын аулауды есепке алу журналы (кәсіпшілік журнал)
__________________________________________________________________________
(уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі)
__________________________________________________________________________
(жергілікті атқарушы органмен келісім-шарт жасасқан балық шаруашылығы
субъектісінің атауы)
__________________________________________________________________________
(бригадирдің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), басқа жауапты тұлға)
Аулау күні
Су айдынының немесе учаскенің атауы
Пайдаланылған аулау құралдарының түрлері және саны
Аулауды жүзеге асырған балықшылар саны
Ауланған балық көлемі, килограмм
1
2
3
4
5
Кестенің жалғасы
Ауланған балықтың түрлік құрамы, балық түрлері, килограмм
Жіберілген балық көлемі, килограмм
Жіберу күні, жүк құжаты № автокөлік, кеме №
Ауланған балықты қабылдаушының аты-жөні, қолы
6
7
8
9

№ 25-03-02/96
Форма
Журнал учета лова рыбных ресурсов и других водных животных
(промысловый журнал)
______________________________________________________________________________
(территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа)
______________________________________________________________________________
(наименование субъекта рыбного хозяйства, заключившего договор
с местным исполнительным органом)
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) бригадира, другого ответственного лица)
Дата улова
Наименование водоема и (или) участка
Виды и количество использованных орудий лова
Количество рыбаков, осуществивших улов
Объем улова, килограмм
1
2
3
4
5
Продолжение таблицы
Видовой состав улова, виды рыб / килограмм
Всего отпущено рыбы, килограмм
Дата отгрузки № накладной, № автомашины, судна
Ф.И.О. и подпись лица, принявшего улов
6
7
8
9