"Қазақстан Республикасының негізгі куәландырушы орталығының, мемлекеттік органдардың куәландырушы орталығының және Қазақстан Республикасының ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін беру, сақтау, кері қайтарып алу және электрондық цифрлық қолтаңбаның ашық кілтінің тиесілілігі мен жарамдылығын растау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 26 маусымдағы № 727 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 13 қазандағы № 383/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 15 қазанда № 21440 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының негізгі куәландырушы орталығының, мемлекеттік органдардың куәландырушы орталығының және Қазақстан Республикасының ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін беру, сақтау, кері қайтарып алу және электрондық цифрлық қолтаңбаның ашық кілтінің тиесілілігі мен жарамдылығын растау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 26 маусымдағы № 727 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12181 болып тіркелген, 2015 жылғы 29 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының негізгі куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін беру, сақтау, кері қайтарып алу және электрондық цифрлық қолтаңбаның ашық кілтінің тиесілілігі мен жарамдылығын растау қағидаларына:
2-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) тіркеу куәлігі – куәландырушы орталық электрондық цифрлық қолтаңбаның Заңда белгіленген талаптарға сәйкестігін растау үшін беретін электрондық құжат;";
12-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) тіркеу куәлігін алған кезде дұрыс емес мәліметтерді не толық емес құжаттар топтамасын беру фактісі анықталған кезде;";
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) тіркеу куәлігінің иесі – заңды тұлғаның атауы ауысса, қайта ұйымдастырылса, таратылса, заңды тұлғаның басшысы ауысса;";
14 және 15-тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Куәландырушы орталықтың тіркеу куәлігін кері қайтарып алу тіркеу куәлігін кері қайтарып алуға ресми хатты тіркеген күннен бастап бір жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2015 года № 727 "Об утверждении Правил выдачи, хранения, отзыва регистрационных свидетельств и подтверждения принадлежности и действительности открытого ключа электронной цифровой подписи корневым удостоверяющим центром Республики Казахстан, удостоверяющим центром государственных органов и национальным удостоверяющим центром Республики Казахстан" и признании утратившими силу некоторых приказов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 13 октября 2020 года № 383/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 октября 2020 года № 21440
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2015 года № 727 "Об утверждении Правил выдачи, хранения, отзыва регистрационных свидетельств и подтверждения принадлежности и действительности открытого ключа электронной цифровой подписи корневым удостоверяющим центром Республики Казахстан, удостоверяющим центром государственных органов и национальным удостоверяющим центром Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12181, опубликован 29 октября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах выдачи, хранения, отзыва регистрационных свидетельств и подтверждения принадлежности и действительности открытого ключа электронной цифровой подписи корневым удостоверяющим центром Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
подпункт 7) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"7) регистрационное свидетельство – электронный документ, выдаваемый удостоверяющим центром для подтверждения соответствия электронной цифровой подписи требованиям, установленным Законом;";
в пункте 12:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) при установлении факта представления недостоверных сведений либо неполного пакета документов при получении регистрационного свидетельства;";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) смены наименования, реорганизации, ликвидации юридического лица – владельца регистрационного свидетельства, смены руководителя юридического лица;";
пункты 14 и 15 изложить в следующей редакции:
"14. Отзыв регистрационного свидетельства удостоверяющего центра осуществляется в течение одного рабочего дня с момента регистрации официального письма на отзыв регистрационного свидетельства.

15. Құжаттарды қарағаннан кейін ҚР НКО тиісті ақпаратты алған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде куәландырушы орталықтың тіркеу куәлігін кері қайтарып алу күнін, себебі мен уақытын көрсете отырып, тіркеу куәлігінің қолданылуын тоқтату туралы жазбаны тіркеу куәліктерінің тіркеліміне енгізеді.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік органдары куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін беру, сақтау, кері қайтарып алу және электрондық цифрлық қолтаңбаның ашық кілтінің тиесілілігі мен жарамдылығын растау қағидаларында:
көрсетілген шешімнің мемлекеттік тілдегі тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін беру, сақтау, кері қайтарып алу және электрондық цифрлық қолтаңбаның ашық кілтінің тиесілілігі мен жарамдылығын растау қағидалары";
2-тармақтың 11) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"11) тіркеу куәлігі – куәландырушы орталық электрондық цифрлық қолтаңбаның Заңда белгіленген талаптарға сәйкестігін растау үшін беретін электрондық құжат;";
17-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) тіркеу куәлігін алған кезде дұрыс емес мәліметтерді не толық емес құжаттар топтамасын беру фактісі анықталған кезде;";
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) тіркеу куәлігінің иесі – заңды тұлғаның атауы ауысса, қайта ұйымдастырылса, таратылса, заңды тұлғаның басшысы ауысса;";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Куәландырушы орталықтың тіркеу куәлігін кері қайтарып алу тіркеу куәлігін кері қайтарып алуға ресми хатты тіркеген күннен бастап бір жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.";
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін беру, сақтау, кері қайтарып алу және электрондық цифрлық қолтаңбаның ашық кілтінің тиесілілігі мен жарамдылығын растау қағидаларында:
2-тармақта:
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) тіркеу куәлігі – куәландырушы орталық электрондық цифрлық қолтаңбаның Заңда белгіленген талаптарға сәйкестігін растау үшін беретін электрондық құжат;";
23) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"23) WHOIS – домендік атаулардың иелері туралы тіркеу деректерін алу сервисі;";
мынадай мазмұндағы 24) және 25) тармақшалармен толықтырылсын:
"24) биометриялық сәйкестендіру – биологиялық деректер негізінде тұлғаны анықтау рәсімі;

15. После рассмотрения документов КУЦ РК вносит записи в регистр регистрационных свидетельств о прекращении действия регистрационного свидетельства с указанием даты, причины и времени отзыва регистрационного свидетельства удостоверяющего центра в течении одного рабочего дня со дня получения соответствующей информации.";
в Правилах выдачи, хранения, отзыва регистрационных свидетельств и подтверждения принадлежности и действительности открытого ключа электронной цифровой подписи удостоверяющим центром государственных органов Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
подпункт 11) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"11) регистрационное свидетельство – электронный документ, выдаваемый удостоверяющим центром для подтверждения соответствия электронной цифровой подписи требованиям, установленным Законом;";
в пункте 17:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) при установлении факта представления недостоверных сведений либо неполного пакета документов при получении регистрационного свидетельства;";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) смены наименования, реорганизации, ликвидации юридического лица – владельца регистрационного свидетельства, смены руководителя юридического лица;";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Отзыв регистрационного свидетельства осуществляется в течении одного рабочего дня, с момента регистрации письма на отзыв регистрационного свидетельства.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
в Правилах выдачи, хранения, отзыва регистрационных свидетельств и подтверждения принадлежности и действительности открытого ключа электронной цифровой подписи национальным удостоверяющим центром Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) регистрационное свидетельство – электронный документ, выдаваемый удостоверяющим центром для подтверждения соответствия электронной цифровой подписи требованиям, установленным Законом;";
подпункт 23) изложить в следующей редакции:
"23) WHOIS – сервис получения регистрационных данных о владельцах доменных имен;";
дополнить подпунктами 24) и 25) следующего содержания:
"24) биометрическая идентификация – процедура установления личности на основании биологических данных;

25) бұлтты ЭЦҚ – КО HSM-де пайдаланушылардың электрондық цифрлық қолтаңбасының жабық кілттерін жасауға, пайдалануға және сақтауға мүмкіндік беретін КО ақпараттық жүйесі, мұнда пайдаланушы жабық кілтті қол жеткізу үшін кемінде екі аутентификация факторынан өтеді, олардың бірі биометриялық болып табылады.";
3-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Жеке тұлғалар үшін:
жеке тұлға;
бұлтты ЭЦҚ;
SSL;
ақпараттық жүйе.";
мынадай мазмұндағы оныншы бөлікпен толықтырылсын:
"Көрсетілетін қызметті алушы ҚР ҰКО-ға жүгінген кезде ("Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесінің қатысушыларын және SSL тіркеу куәлігінің иелерін қоспағанда) мобильді азаматтардың деректер базасында тіркелген ұялы байланыстың абоненттік нөміріне жіберілген бір реттік пароль және көрсетілетін қызметті алушының тұлғасын биометриялық сәйкестендіру арқылы тіркеу куәліктері ТО-ға құжаттарды ұсынбай-ақ, микросхемасы бар жеке куәлікке (жеке тұлғаларға), есептеу техникасы құралдарына, көрсетілетін қызметті алушының негізгі ақпаратын тасымалдаушыға, бұлтты ЭЦҚ-ға жазылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Портал немесе ЭҮП "жеке кабинеті" арқылы тіркеу куәліктерін беруді ҚР ҰКО иеленушісінде қолданыстағы тіркеу куәліктері болған кезде ашық кілтті (терді) қамтитын электрондық құжат нысанында сұрау салу келіп түскеннен кейін бір жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
Тіркеу куәліктерін беруді ҚР ҰКО көрсетілетін қызметті алушыны сәйкестендіргеннен кейін бір жұмыс күні ішінде мобильді азаматтардың деректер базасында тіркелген ұялы байланыстың абоненттік нөміріне жіберілген бір реттік пароль және көрсетілетін қызметті алушының тұлғасын биометриялық сәйкестендіру және тіркеу куәліктерін беруге өтінім беру арқылы жүзеге асырады. Заңды тұлға (филиал, өкілдік) қызметкерінің атына тіркеу куәлігін алу үшін заңды тұлғаның (филиалдың, өкілдіктің) бірінші басшысы заңды тұлғаның (филиалдың, өкілдіктің) қызметкерлері үшін ҚР ҰКО тіркеу куәліктерін беруге өтінімді порталдың немесе ЭҮП "жеке кабинеті" арқылы өзінің ЭЦҚ-мен куәландыру арқылы растайды.";
21-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"тіркеу куәлігін алған кезде дұрыс емес мәліметтерді не толық емес құжаттар топтамасын беру фактісі анықталған кезде;";
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"тіркеу куәлігінің иесі – заңды тұлғаның атауы ауысса, қайта ұйымдастырылса, таратылса, заңды тұлғаның басшысы ауысса;";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

25) облачная ЭЦП – информационная система УЦ позволяющая создавать, использовать и хранить закрытые ключи электронной цифровой подписи пользователей в HSM УЦ, где доступ к закрытому ключу осуществляется пользователем посредством не менее двух факторов аутентификации одним из которых является биометрическая.";
в пункте 3:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) Для физических лиц:
физическое лицо;
облачное ЭЦП;
SSL;
информационная система;";
дополнить частью десятой следующего содержания:
"При обращении услугополучателя в НУЦ РК (за исключением участников информационной системы "Казначейство-клиент" и владельцев регистрационного свидетельства SSL) посредством одноразового пароля отправленного на абонентский номер сотовой связи зарегистрированного в базе данных мобильных граждан и биометрической идентификации лица услуополучателя, регистрационные свидетельства записываются на удостоверение личности содержащее микросхему (физическим лицам), средства вычислительной техники, носитель ключевой информации услугополучателя, облачное ЭЦП, без предоставления документов в ЦР.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Выдача регистрационных свидетельств через "личный кабинет" портала или ПЭП осуществляется НУЦ РК в течение одного рабочего дня после поступления запроса в форме электронного документа, содержащего открытый (ые) ключ (и), при наличии у владельца действующих регистрационных свидетельств.
Выдача регистрационных свидетельств осуществляется НУЦ РК в течение одного рабочего дня после идентификации услугополучателя посредством одноразового пароля, отправленного на абонентский номер сотовой связи зарегистрированного в базе данных мобильных граждан и биометрической идентификации лица услуополучателя и подачи заявки на выдачу регистрационных свидетельств. Для получения регистрационного свидетельства на имя сотрудника юридического лица (филиала, представительства), первый руководитель юридического лица (филиала, представительства) подтверждает заявку на выдачу регистрационных свидетельств НУЦ РК для сотрудников юридического лица (филиала, представительства) путем удостоверения ее своей ЭЦП посредством "личного кабинета" портала или ПЭП.";
в пункте 21:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) при установлении факта представления недостоверных сведений, либо неполного пакета документов при получении регистрационного свидетельства;";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) смены наименования, реорганизации, ликвидации юридического лица-владельца регистрационного свидетельства, смены руководителя юридического лица;";
пункт 22 изложить в следующей редакции:

"22. ҚР ҰКО тиісті ақпарат алған сәттен бастап тіркеу бір жұмыс күні ішінде куәлігін кері қайтарып алу күнін, себептерін және уақытын көрсете отырып, тіркеу куәлігінің қолданылуын тоқтату туралы тіркеу куәліктерінің тіркеліміне жазба енгізеді.";
1-қосымшада:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәлігін беру және кері қайтарып алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1.
Тіркеу куәлігін беру және кері қайтарып алу бойынша мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
1. ҚР ҰКО тіркеу куәліктерін беру үшін көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) Мемлекеттік корпорацияға немесе көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде):
1) жеке тұлға:
порталдан, ЭҮП немесе Мемлекеттік корпорацияның интеграцияланған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ИАЖ) арқылы алынған және бірегей нөмірі бар осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке тұлғаға ҚР ҰКО тіркеу куәліктерін беруге өтініш;
көрсетілетін қызметті алушының не оның өкілінің жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);
көрсетілетін қызметті алушының мүдделерін білдірген кезде – ҚР ҰКО тіркеу куәліктерін беруге құжаттарды ұсыну және сенімхатта айқындалған тапсырманы орындау үшін тиісті құжаттарға қол қою өкілеттігін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының өкіліне нотариалды куәландырылған сенімхат.
2) бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын дара кәсіпкер, шаруа қожалығы немесе фермер қожалығы:
порталдан, ЭҮП немесе Мемлекеттік корпорацияның интеграцияланған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ИАЖ) арқылы алынған және бірегей нөмірі бар осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ҚР ҰКО тіркеу куәліктерін беруге өтініш (бұдан әрі – заңды тұлғасына не Қазақстан Республикасының бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын дара кәсіпкеріне, шаруа қожалығы немесе фермер қожалығына ҚР ҰКО тіркеу куәліктерін беруге өтініш);
көрсетілетін қызметті алушының не оның өкілінің жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);
көрсетілетін қызметті алушының мүдделерін білдірген кезде – ҚР ҰКО тіркеу куәліктерін беруге құжаттарды ұсыну және сенімхатпен анықталған тапсырманы орындау үшін тиісті құжаттарға қол қою өкілеттігін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының өкіліне нотариалды куәландырылған сенімхат.

"22. НУЦ РК в течение одного дня с момента получения соответствующей информации вносит записи в регистр регистрационных свидетельств о прекращении действия регистрационного свидетельства с указанием даты, причины и времени отзыва регистрационного свидетельства.";
в приложении 1:
в Стандарте государственной услуги "Выдача и отзыв регистрационного свидетельства Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан":
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"
8.
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги по выдаче и отзыву регистрационного свидетельства
1. При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в Государственную корпорацию или к услугодателю, для выдачи регистрационных свидетельств НУЦ РК:
1) физическое лицо:
заявление на выдачу регистрационных свидетельств НУЦ РК по форме согласно приложению 1 к настоящему Стандарту государственной услуги, полученное с портала, ПЭП или посредством интегрированной информационной системы (далее – ИИС) Государственной корпорации и содержащее уникальный номер (далее – заявление на выдачу регистрационных свидетельств НУЦ РК для физического лица);
документ, удостоверяющий личность услугополучателя, либо его представителя (для идентификации личности);
нотариально заверенная доверенность на представителя услугополучателя, с указанием полномочий представлять документы на выдачу регистрационных свидетельств НУЦ РК и расписываться в соответствующих документах для исполнения поручения, определенного доверенностью – при представлении интересов услугополучателя.
2) индивидуальный предприниматель, крестьянское хозяйство или фермерское хозяйство, осуществляющие деятельность в виде совместного предпринимательства:
заявление на выдачу регистрационных свидетельств НУЦ РК по форме согласно приложению 2 к настоящему Стандарту государственной услуги, полученное с портала, ПЭП или посредством ИИС Государственной корпорации, содержащее уникальный номер (далее – заявление на выдачу регистрационных свидетельств НУЦ РК для юридического лица или индивидуального предпринимателя, крестьянского хозяйства или фермерского хозяйства, осуществляющие деятельность в виде совместного предпринимательства Республики Казахстан);
документ, удостоверяющий личность услугополучателя, либо его представителя (для идентификации личности);
нотариально заверенная доверенность на представителя услугополучателя, с указанием полномочий представлять документы на выдачу регистрационных свидетельств НУЦ РК и расписываться в соответствующих документах для исполнения поручения, определенного доверенностью – при представлении интересов услугополучателя.

3) заңды тұлға, оның филиалдары мен өкілдіктері:
заңды тұлғаға не Қазақстан Республикасының бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын дара кәсіпкеріне, шаруа қожалығы немесе фермер қожалығына арналған ҚР ҰКО тіркеу куәліктерін беруге өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы өкілінің жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);
осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ҚР ҰКО (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушының өкіліне сенімхат) тіркеу куәліктерін беруге немесе кері қайтарып алуға өтініште көрсетілген тұлғаның мүдделерін білдірген кезде – ҚР ҰКО тіркеу куәліктерін бір жолғы алуға немесе кері қайтарып алуға көрсетілетін қызметті алушының өкіліне сенімхат. Ұйымның мөрі болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының өкіліне сенімхат ҚР ҰКО тіркеу куәліктерін беруге құжаттарды ұсыну және сенімхатпен белгіленген тапсырманы орындау үшін тиісті құжаттарға қол қою өкілеттігін көрсете отырып, нотариалды куәландырылады.
Заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бірінші басшысына тіркеу куәліктерін алу үшін ҚР ҰКО тіркеу куәліктерін беруге құжаттарды ұсыну және тапсырманы орындау үшін тиісті құжаттарға қол қою өкілеттігін көрсете отырып, заңды тұлғаның уәкілетті органынан сенімхат ұсынылады (тексеру үшін).
4) жеке тұлға – интернет-ресурстың домендік атауының иесі:
порталдан, ЭҮП немесе Мемлекеттік корпорация ИАЖ арқылы алынған және бірегей нөмірі бар осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ҚР ҰКО тіркеу куәлігінің SSL беруге өтініш;
көрсетілетін қызметті алушының не оның өкілінің жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);
көрсетілетін қызметті алушының мүдделерін білдірген кезде – ҚР ҰКО тіркеу куәліктерін беруге құжаттарды ұсыну және сенімхатпен белгіленген тапсырманы орындау үшін тиісті құжаттарға қол қою өкілеттігін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының өкіліне нотариалды куәландырылған сенімхат;
қағаз тасығыштағы интернет-ресурстың домендік атауын иелену құқығын растайтын құжаттардың бірі:
Қазақстан желілік ақпарат орталығы берген домендік атауды иелену туралы сертификат;
домендік атаулардың иелері туралы тіркеу деректерін алу сервисінен үзінді.
5) заңды тұлға – интернет-ресурстың домендік атауының иесі:
порталдан, ЭҮП немесе Мемлекеттік корпорацияның ИАЖ арқылы алынған және бірегей нөмірі бар осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ҚР ҰКО SSL тіркеу куәлігін беруге өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы өкілінің жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);
осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ҚР ҰКО тіркеу куәліктерін беруге өтініште көрсетілген тұлғаның мүдделерін білдірген кезде – ҚР ҰКО тіркеу куәліктерін бір жолғы алуға немесе кері қайтарып алуға көрсетілетін қызметті алушының өкіліне сенімхат. Ұйымның мөрі болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының өкіліне сенімхат ҚР ҰКО тіркеу куәліктерін беруге құжаттарды ұсыну және сенімхатпен белгіленген тапсырманы орындау үшін тиісті құжаттарға қол қою өкілеттігін көрсете отырып, нотариалды куәландырылады;
қағаз тасығыштағы интернет-ресурстың домендік атауын иелену құқығын растайтын құжаттардың бірі:
Қазақстан желілік ақпарат орталығы берген домендік атауды иелену туралы сертификат;
домендік атаулардың иелері туралы тіркеу деректерін алу сервисінен үзінді.

3) юридическое лицо, его филиалы и представительства:
заявление на выдачу регистрационных свидетельств НУЦ РК для юридического лица или индивидуального предпринимателя, крестьянского хозяйства или фермерского хозяйства, осуществляющие деятельность в виде совместного предпринимательства Республики Казахстан;
документ, удостоверяющий личность представителя услугополучателя (для идентификации личности);
доверенность на представителя услугополучателя на разовое получение или отзыв регистрационных свидетельств НУЦ РК по форме согласно приложению 3 к настоящему Стандарту государственной услуги – при представлении интересов лица, указанного в заявлении на выдачу или отзыв регистрационных свидетельств НУЦ РК (далее – доверенность на представителя услугополучателя). В случае отсутствия печати организации, доверенность на представителя услугополучателя заверяется нотариально, с указанием полномочий представлять документы на выдачу регистрационных свидетельств НУЦ РК и расписываться в соответствующих документах для исполнения поручения, определенного доверенностью.
Для получения регистрационных свидетельств на первого руководителя филиала или представительства юридического лица предоставляется доверенность от уполномоченного органа юридического лица, с указанием полномочий представлять документы на выдачу регистрационных свидетельств НУЦ РК и расписываться в соответствующих документах для исполнения поручения (для сверки).
4) физические лицо – владелец доменного имени интернет-ресурса:
заявление на выдачу SSL регистрационного свидетельства НУЦ РК по форме согласно приложению 4 к настоящему Стандарту государственной услуги, полученное с портала, ПЭП или посредством ИИС Государственной корпорации и содержащее уникальный номер;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя, либо его представителя (для идентификации личности);
нотариально заверенная доверенность на представителя услугополучателя, с указанием полномочия представлять документы на выдачу регистрационных свидетельств НУЦ РК и расписываться в соответствующих документах для исполнения поручения, определенного доверенностью – при представлении интересов услугополучателя;
один из подтверждающих документов на право владения доменным именем интернет-ресурса на бумажном носителе:
сертификат о владении доменным именем, выданным Казахстанским центром сетевой информации;
выписку из сервиса получения регистрационных данных о владельцах доменных имҰн.
5) юридическое лицо – владелец доменного имени интернет-ресурса:
заявление на выдачу SSL регистрационного свидетельства НУЦ РК по форме согласно приложению 5 к настоящему Стандарт государственной услуги у, полученное с портала, ПЭП или посредством ИИС Государственной корпорации и содержащее уникальный номер;
документ, удостоверяющий личность представителя услугополучателя (для идентификации личности);
доверенность на представителя услугополучателя. В случае отсутствия печати организации, доверенность на представителя услугополучателя заверяется нотариально, с указанием полномочий представлять документы на выдачу регистрационных свидетельств НУЦ РК и расписываться в соответствующих документах для исполнения поручения, определенного доверенностью;
один из подтверждающих документов на право владения доменным именем интернет-ресурса на бумажном носителе:
сертификат о владении доменным именем, выданным Казахстанским центром сетевой информации;
выписку из сервиса получения регистрационных данных о владельцах доменных имҰн.

6) "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесінің қатысушысы":
порталдан, ЭҮП немесе Мемлекеттік корпорацияның ИАЖ арқылы алынған және бірегей нөмірі бар осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ҚР ҰКО тіркеу куәліктерін беруге өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы өкілінің жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті мен клиент арасындағы қағаз тасығыштағы ЭЦҚ пайдалану туралы келісім не қосымша келісім (егер келісімге қол қойылған күн мен келісімнің не ҚР ҰКО-ға қосымша келісімнің берілген күні келісімге (қосымша келісімге) қол қойылған күнді қоспағанда, 3 жұмыс күнінен асса, онда осы келісім кері қайтарылады);
көрсетілетін қызметті алушының өкіліне сенімхат.
7) резидент емес жеке тұлға:
жеке тұлғаға ҚР ҰКО тіркеу куәліктерін беруге өтініш;
көрсетілетін қызметті алушының не оның өкілінің жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);
"Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы" 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 3-тармағына сәйкес осы резидент еместің Қазақстан Республикасының аумағында тіркелгенін растайтын және жеке сәйкестендіру нөмірін қамтитын құжаттардың бірі";
көрсетілетін қызметті алушының мүдделерін білдірген кезде – ҚР ҰКО тіркеу куәліктерін беруге құжаттарды ұсыну өкілеттігін және сенімхатта айқындалған тапсырмаларды орындау үшін тиісті құжаттарға қол қоюды көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының өкіліне нотариалды куәландырылған сенімхат.
Басқа мемлекеттің аумағында тұрақты тұратын шетелдік, азаматтығы жоқ адам құжаттарды ұсынумен қатар олардың мәтінінің қазақ немесе орыс тіліндегі (құжаттарды орыс тілінде ұсыну жағдайларын қоспағанда) нотариат куәландырған аудармасын ұсынуға тиіс. Шетелдіктің, азаматтығы жоқ адамның құжаттары мәтінінің аудармасының дұрыстығы шетел азаматы болып табылатын мемлекеттің немесе азаматтығы жоқ адамның тұрақты тұратын мемлекетінің дипломатиялық өкілдігінде немесе консулдық мекемесінде не сыртқы саяси ведомствосында куәландырылуы мүмкін.
8) резидент емес заңды тұлға:
заңды тұлғасына не Қазақстан Республикасының бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын дара кәсіпкеріне, шаруа қожалығы немесе фермер қожалығына ҚР ҰКО тіркеу куәліктерін беруге өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы өкілінің жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);

6) участник информационной системы "Казначейство-клиент":
заявление на выдачу регистрационных свидетельств НУЦ РК по форме согласно приложению 6 к настоящему Стандарту государственной услуги, полученное с портала, ПЭП или посредством ИИС Государственной корпорации и содержащее уникальный номер;
документ, удостоверяющий личность представителя услугополучателя (для идентификации личности);
соглашение, либо дополнительное соглашение об использовании ЭЦП между Комитетом Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан и клиентом на бумажном носителе (если дата подписания соглашения и дата предоставления соглашения, либо дополнительного соглашения в НУЦ РК превышает 3 рабочих дня, исключая день подписания соглашения (дополнительного соглашения), то данное соглашения отклоняется);
доверенность на представителя услугополучателя.
7) физическое лицо-нерезидент:
заявление на выдачу регистрационных свидетельств НУЦ РК для физического лица;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя, либо его представителя (для идентификации личности);
один из документов содержащий индивидуальный идентификационный номер и подтверждающий, что данный нерезидент зарегистрирован на территории Республики Казахстан в соответствии с пунктом 3 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О национальных реестрах идентификационных номеров";
нотариально заверенная доверенность на представителя услугополучателя, с указанием полномочия представлять документы на выдачу регистрационных свидетельств НУЦ РК и расписываться в соответствующих документах для исполнения поручения, определенного доверенностью – при представлении интересов услугополучателя.
Иностранец, лицо без гражданства, постоянно проживающие на территории другого государства, с предъявлением документов также представляют нотариально засвидетельствованный перевод их текста на казахском или русском языках (за исключением случаев предоставления документов на русском языке). Верность перевода текста документов иностранца, лица без гражданства, может быть засвидетельствована в дипломатическом представительстве или консульском учреждении, либо во внешнеполитическом ведомстве государства, гражданином которого является иностранец, или государства постоянного проживания лица без гражданства.
8) юридическое лицо-нерезидент:
заявление на выдачу регистрационных свидетельств НУЦ РК для юридического лица или индивидуального предпринимателя, крестьянского хозяйства или фермерского хозяйства, осуществляющие деятельность в виде совместного предпринимательства Республики Казахстан);
документ, удостоверяющий личность представителя услугополучателя (для идентификации личности);

"Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы" 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 3-тармағына сәйкес резидент емес құжаттарды табыс еткен кезде – жеке сәйкестендіру нөмірін қамтитын құжаттардың бірі;
көрсетілетін қызметті алушының өкіліне сенімхат. Ұйымның мөрі болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының өкіліне сенімхат ҚР ҰКО тіркеу куәліктерін беруге құжаттарды ұсыну және сенімхатпен белгіленген тапсырманы орындау үшін тиісті құжаттарға қол қою өкілеттігін көрсете отырып, нотариалды куәландырылады.
Резидент емес заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бірінші басшысына тіркеу куәліктерін алу үшін резидент емес заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің мүдделерін білдіру өкілеттігін көрсете отырып, заңды тұлғаның уәкілетті органынан сенімхат беріледі (тексеру үшін).
Басқа мемлекеттің аумағында тұрақты тұратын шетелдік, азаматтығы жоқ адам құжаттарды ұсынумен қатар олардың мәтінінің қазақ немесе орыс тіліндегі (құжаттарды орыс тілінде ұсыну жағдайларын қоспағанда) нотариат куәландырған аудармасын ұсынуға тиіс. Шетелдіктің, азаматтығы жоқ адамның құжаттары мәтінінің аудармасының дұрыстығы шетел азаматы болып табылатын мемлекеттің немесе азаматтығы жоқ адамның тұрақты тұратын мемлекетінің дипломатиялық өкілдігінде немесе консулдық мекемесінде не сыртқы саяси ведомствосында куәландырылуы мүмкін.
2. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) Мемлекеттік корпорацияға немесе көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде ҚР ҰКО тіркеу куәліктерін кері қайтарып алу үшін:
1) жеке тұлға, жеке тұлға – интернет -ресурстың домендік атауының иесі, резидент емес жеке тұлға:
порталдан, ЭҮП немесе Мемлекеттік корпорация ИАЖ арқылы алынған осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ҚР ҰКО тіркеу куәліктерін кері қайтарып алуға өтініш;
көрсетілетін қызметті алушының не оның өкілінің жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);
ҚР ҰКО тіркеу куәліктерін кері қайтарып алуға құжаттарды ұсыну және сенімхатпен белгіленген тапсырманы орындау үшін тиісті құжаттарға қол қою өкілеттігін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының өкіліне нотариалды куәландырылған сенімхат.
2) Қазақстан Республикасының бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын дара кәсіпкер, шаруа қожалығы немесе фермер қожалығы:
порталдан, ЭҮП немесе Мемлекеттік корпорация ИАЖ арқылы алынған осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ҚР ҰКО тіркеу куәліктерін кері қайтарып алуға өтініш (бұдан әрі – заңды тұлғаға не Қазақстан Республикасының бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын дара кәсіпкеріне, шаруа қожалығы немесе фермер қожалығына арналған ҚР ҰКО тіркеу куәліктерін кері қайтарып алуға өтініш);
көрсетілетін қызметті алушының не оның өкілінің жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);
ҚР ҰКО тіркеу куәліктерін кері қайтарып алуға құжаттарды ұсыну және сенімхатпен белгіленген тапсырманы орындау үшін тиісті құжаттарға қол қою өкілеттігін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының өкіліне нотариалды куәландырылған сенімхат.
Сенімхат болмаған жағдайда, ҚР ҰКО тіркеу куәліктерін кері қайтарып алу порталдың "жеке кабинеті" арқылы жүзеге асырылады.

один из документов содержащий индивидуальный идентификационный номер в соответствии с пунктом 3 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О национальных реестрах идентификационных номеров" – при представлении документов нерезидентом;
доверенность на представителя услугополучателя. В случае отсутствия печати организации, доверенность на представителя услугополучателя заверяется нотариально, с указанием полномочия представлять документы на выдачу регистрационных свидетельств НУЦ РК и расписываться в соответствующих документах для исполнения поручения, определенного доверенностью.
Для получения регистрационных свидетельств на первого руководителя филиала или представительства юридического лица-нерезидента предоставляется доверенность от уполномоченного органа юридического лица с указанием полномочий представлять интересы филиала или представительства юридического лица-нерезидента (для сверки).
Иностранец, лицо без гражданства, постоянно проживающие на территории другого государства, с предъявлением документов также представляют нотариально засвидетельствованный перевод их текста на казахском или русском языках (за исключением случаев предоставления документов на русском языке). Верность перевода текста документов иностранца, лица без гражданства, может быть засвидетельствована в дипломатическом представительстве или консульском учреждении, либо во внешнеполитическом ведомстве государства, гражданином которого является иностранец, или государства постоянного проживания лица без гражданства.
2. При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в Государственную корпорацию или к услугодателю, для отзыва регистрационных свидетельств НУЦ РК:
1) физическое лицо, физическое лицо - владелец доменного имени интернет-ресурса, физическое лицо – нерезидент:
заявление на отзыв регистрационных свидетельств НУЦ РК по форме согласно приложению 7 к настоящему Стандарту государственной услуги, полученное с портала, ПЭП или посредством ИИС Государственной корпорации;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя, либо его представителя (для идентификации личности);
нотариально заверенная доверенность на представителя услугополучателя, с указанием полномочия представлять документы на отзыв регистрационных свидетельств НУЦ РК и расписываться в соответствующих документах для исполнения поручения, определенного доверенностью.
2) индивидуальный предприниматель, крестьянское хозяйство или фермерское хозяйство, осуществляющие деятельность в виде совместного предпринимательства Республики Казахстан:
заявление на отзыв регистрационных свидетельств НУЦ РК по форме согласно приложению 8 к настоящему Стандарту государственной услуги, полученное с портала, ПЭП или посредством ИИС Государственной корпорации (далее – заявление на отзыв регистрационных свидетельств НУЦ РК для юридического лица или индивидуального предпринимателя, крестьянского хозяйства или фермерского хозяйства, осуществляющие деятельность в виде совместного предпринимательства Республики Казахстан);
документ, удостоверяющий личность услугополучателя, либо его представителя (для идентификации личности);
нотариально заверенная доверенность на представителя услугополучателя, с указанием полномочия представлять документы на отзыв регистрационных свидетельств НУЦ РК и расписываться в соответствующих документах для исполнения поручения, определенного доверенностью.
В случае отсутствия доверенности, отзыв регистрационных свидетельств НУЦ РК осуществляется услугополучателем посредством "личного кабинета" портала.

3) заңды тұлға, оның филиалдары мен өкілдіктері, резидент емес заңды тұлға, заңды тұлға – интернет-ресурстың домендік атауының иесі, "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесіне қатысушы":
заңды тұлғалар үшін және Қазақстан Республикасының бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын дара кәсіпкер, шаруа қожалығы немесе фермер қожалығы үшін ҚР ҰКО тіркеу куәліктерін кері қайтарып алуға өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы өкілінің жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);
көрсетілетін қызметті алушының өкіліне сенімхат. Бұл ретте ҚР ҰКО тіркеу куәліктерін кері қайтарып алуға өтініште көрсетілген тұлғаның қолы сенімхатта талап етілмейді. Заңды тұлғаның заңды тұлғадан көрсетілетін қызметті алушының өкіліне сенімхат ұсынған кезде оның филиалына және/немесе өкілдігіне берілген тіркеу куәлігін кері қайтарып алу мүмкіндігі бар.
Ұйымның мөрі болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының өкіліне сенімхат ҚР ҰКО тіркеу куәліктерін кері қайтарып алуға құжаттарды ұсыну және сенімхатпен белгіленген тапсырманы орындау үшін тиісті құжаттарға қол қою өкілеттігін көрсете отырып, нотариалды куәландырылады.
Басқа мемлекеттің аумағында тұрақты тұратын шетелдік, азаматтығы жоқ адам құжаттарды ұсынумен қатар олардың мәтінінің қазақ немесе орыс тіліндегі (құжаттарды орыс тілінде ұсыну жағдайларын қоспағанда) нотариат куәландырған аудармасын ұсынуға тиіс. Шетелдіктің, азаматтығы жоқ адамның құжаттары мәтінінің аудармасының дұрыстығы шетел азаматы болып табылатын Мемлекеттің немесе азаматтығы жоқ адамның тұрақты тұратын мемлекетінің дипломатиялық өкілдігінде немесе консулдық мекемесінде не сыртқы саяси ведомствосында куәландырылуы мүмкін.
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді (жеке тұлғалар үшін), бірінші басшы, құрылтай құжаттары туралы мәліметтерді, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді (заңды тұлғалар үшін) көрсетілетін қызметті беруші немесе Мемлекеттік корпорация қызметкері немесе көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады. Көрсетілетін қызметті алушының өкілі нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша мүдделерін білдірген жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері сенімхатты тексереді, сенімхаттың көшірмесін алады және негізгі құжаттар пакетіне қоса береді, содан кейін түпнұсқаны көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады. Көрсетілетін қызметті алушының өкіліне ұйымның мөрімен куәландырылған сенімхат ұсынылған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші немесе Мемлекеттік корпорация қызметкері сенімхатты тексереді және құжаттардың негізгі пакетіне қоса береді.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші немесе Мемлекеттік корпорация қызметкері мемлекеттік жүйелерді көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім алады.
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға қабылданған құжаттардың тізбесін, өтінішті қабылдаған қызметкердің тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), өтінішті беру күні мен уақытын, сондай-ақ дайын құжаттарды беру күнін көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді.

3) юридическое лицо, его филиалы и представительства, юридическое лицо – нерезидент, юридическое лицо - владелец доменного имени интернет-ресурса, участник информационной системы "Казначейство-клиент":
заявление на отзыв регистрационных свидетельств НУЦ РК для юридического лица или индивидуального предпринимателя, крестьянского хозяйства или фермерского хозяйства, осуществляющие деятельность в виде совместного предпринимательства Республики Казахстан;
документ, удостоверяющий личность представителя услугополучателя (для идентификации личности);
доверенность на представителя услугополучателя. При этом подпись, лица указанного в заявлении на отзыв регистрационных свидетельств НУЦ РК, в доверенности не требуется. Юридическое лицо имеет возможность отозвать регистрационное свидетельство, выданное на его филиал и/или представительство при предоставлении доверенности на представителя услугополучателя от юридического лица.
В случае отсутствия печати организации, доверенность на представителя услугополучателя заверяется нотариально, с указанием полномочия представлять документы на отзыв регистрационных свидетельств НУЦ РК и расписываться в соответствующих документах для исполнения поручения, определенного доверенностью.
Иностранец, лицо без гражданства, постоянно проживающие на территории другого государства, с предъявлением документов также представляют нотариально засвидетельствованный перевод их текста на казахском или русском языках (за исключением случаев предоставления документов на русском языке). Верность перевода текста документов иностранца, лица без гражданства, может быть засвидетельствована в дипломатическом представительстве или консульском учреждении, либо во внешнеполитическом ведомстве государства, гражданином которого является иностранец, или государства постоянного проживания лица без гражданства.
Сведения о документе, удостоверяющем личность (для физических лиц), сведения о первом руководителе, учредительных документах, сведения о государственной регистрации (перерегистрация) юридического лица (для юридических лиц) услугодатель или работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства". В случае представления интересов представителем услугополучателя по нотариально заверенной доверенности, услугодатель или работник Государственной корпорации проверяет доверенность, снимает копию доверенности и прикладывает к основному пакету документов, после чего возвращает оригинал услугополучателю. В случае представления доверенности на представителя услугополучателя удостоверенной печатью организации, услугодатель или работник Государственной корпорации проверяет доверенность и прикладывает к основному пакету документов.
Услугодатель или работник Государственной корпорации получает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных систем если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги через Государственную корпорацию, работник Государственной корпорации выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов с указанием перечня принятых документов, фамилии, имени и отчества (при наличии) работника, принявшего заявление, даты и времени подачи заявления, а также даты выдачи готовых документов.

3. "Жеке кабинет" арқылы тіркеу куәліктерін беру үшін порталға немесе ЭҮП жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы ("Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесінің қатысушыларын және SSL тіркеу куәлігінің иелерін қоспағанда) ашық кілтті (лерді) қамтитын және көрсетілетін қызметті алушының қолданыстағы электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуды жібереді.
Ақпараттық жүйеге тіркеу куәлігін алу үшін көрсетілетін қызметті алушы – ақпараттық жүйенің иесі (жеке немесе заңды тұлға) портал арқылы ашық кілтті қамтитын және портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының қолданыстағы электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуды жібереді. Өтінім беру үшін ақпараттық жүйеге тіркелген Объектілік идентификаторды көрсету қажет.
Егер сұрау салуды заңды тұлғаның қызметкері жіберген жағдайда, онда заңды тұлғаның (филиалдың, өкілдіктің) бірінші басшысы немесе ҚР ҰКО тіркеу куәлігін беруге өтінімдерді растау құқығы берілген тұлға өзінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландыру жолымен ҚР ҰКО тіркеу куәлігін беруге өтінімді растайды.
Порталда немесе ЭҮП-те көрсетілетін қызметті алушының қолданыстағы электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында тіркеу куәлігін кері қайтарып алуға сұрау жібере отырып, тіркеу куәлігін кері қайтарып алу мүмкіндігі бар.
";
"Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәлігін беру және кері қайтарып алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында 3-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін беру, сақтау, кері қайтарып алу және электрондық цифрлық қолтаңбаның ашық кілтінің тиесілілігі мен жарамдылығын растау қағидаларында 2-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер комитеті заңнада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;

3. При обращении на портал или ПЭП для выдачи регистрационных свидетельств посредством "личного кабинета" услугополучатель (за исключением участников информационной системы "Казначейство-клиент" и владельцев регистрационного свидетельства SSL) направляет запрос в форме электронного документа, содержащего открытый (ые) ключ (и) и удостоверенный действующей электронной цифровой подписью услугополучателя.
Для получения регистрационного свидетельства на информационную систему, услугополучатель – владелец информационной системы (физическое или юридическое лицо), посредством портала направляет запрос в форме электронного документа содержащего открытый (ые) ключ (и) и удостоверенный действующей электронной цифровой подписью услугополучателя посредством портала. Для подачи заявки, необходимо указать зарегистрированный объектный идентификатор на информационную систему.
В случае если запрос направляется сотрудником юридического лица, то первый руководитель юридического лица (филиала, представительства), или лицо, наделенное правом подтверждения заявок на выдачу регистрационного свидетельства НУЦ РК, подтверждает заявку на выдачу регистрационного свидетельства НУЦ РК путем удостоверения ее своей электронной цифровой подписью.
На портале или ПЭП услугополучатель имеет возможность отозвать регистрационное свидетельство, направив запрос на отзыв регистрационного свидетельства в форме электронного документа удостоверенный действующей электронной цифровой подписью услугополучателя.
";
приложение 3 к Стандарту государственной услуги "Выдача и отзыв регистрационного свидетельства Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан" изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
приложение 2 к Правилам выдачи, хранения, отзыва регистрационных свидетельств и подтверждения принадлежности и действительности открытого ключа электронной цифровой подписи национальным удостоверяющим центром Республики Казахстан изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан согласно приложению 6 к настоящему приказу.
3. Комитету государственных услуг Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;

3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелді.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен сон қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Б. Мусин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрлігі
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2020 жылғы 13 қазаны
№ 383/НҚ Бұйрыққа
1-қосымша
Мемлекеттік органдардың
куәландырушы орталығының
тіркеу куәліктерін беру, сақтау,
кері қайтарып алу және
электрондық цифрлық
қолтаңбаның ашық кілтінің
тиесілілігі мен жарамдылығын
растау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Офлайн режимінде тіркеу куәліктерін алу үшін өтініш
Осы Мемлекеттік органдардың куәландырушы орталығында тіркеу куәліктерін мына қызметкерлерге беруді сұраймыз:
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда).
ЖСН
БСН
Ұйым
Облыс, қала, аудан
Электрондық пошта мекенжайы (қолдану мерзімінің өтуі туралы хабарландыру үшін)
Ұялы байланыстың абоненттік нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
www.ucgo.gov.kz мекенжайы бойынша интернет-ресурсында орналасқан мемлекеттік органдарын куәландырушы орталығының ақпараттық жүйесінің пайдаланушылық келісімінің шарттарын жоғарыда аталған қызметкерлер қабылдағаны туралы хабарлаймыз.
Басшы            ______________            __________________________
(қолы)                              (аты, тегі)
Мөрге арналған орын
Орындаушының ТАӘ (болған жағдайда) және коды көрсетілген телефон нөмірі (міндетті түрде).
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2020 жылғы 13 қазаны
№ 383/НҚ Бұйрыққа
2-қосымша
Мемлекеттік органдардың
куәландырушы орталығының
тіркеу куәліктерін беру, сақтау,
кері қайтарып алу және
электрондық цифрлық
қолтаңбаның ашық кілтінің
тиесілілігі мен жарамдылығын
растау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Өтінім берудің онлайн сервисі арқылы тіркеу куәліктерін алу үшін өтініш
Осы мемлекеттік органдарының куәландырушы орталығында мына қызметкерлерге тіркеу куәліктерін беруді сұраймыз:
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
ЖСН
БСН
Ұйым
Облыс, қала, аудан
Өтінім нөмірі (онлайн берілген кезде толтырылады)
Электрондық поштаның мекенжайы (қолдану мерзімінің өтуі туралы хабарлау үшін)
Ұялы байланыстың абоненттік нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
www.ucgo.gov.kz мекенжайы бойынша интернет-ресурста орналасқан мемлекеттік органдарын куәландырушы орталығының ақпараттық жүйесінің пайдаланушылық келісімдерді жоғарыда аталған қызметкерлердің қабылдағаны туралы хабарлаймыз.
Басшы            ______________            __________________________
(қолы)                              (аты, тегі)
Мөрге арналған орын
Орындаушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және коды көрсетілген телефоны (міндетті түрде)
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2020 жылғы 13 қазаны
№ 383/НҚ Бұйрыққа
3-қосымша
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік органдардың
куәландырушы орталығының
тіркеу куәліктерін беру, сақтау,
кері қайтарып алу және
электрондық цифрлық
қолтаңбаның ашық кілтінің
тиесілілігі мен жарамдылығын
растау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Мемлекеттік органдардың куәландырушы орталығының пайдаланушылары үшін тіркеу куәлігінің құрылымы (қол қою үшін)
Түрі
Сипаттамасы
Мәні
Міндеттілігі/Маңыздылығы
Version
Нұсқасы
V3
Иә / маңызды емес
Serial Number
Сериялық нөмірі
Бүтін санның он алты санмен белгіленген мәні
Иә / маңызды емес
Signature Algorithm
Қолтаңбаның алгоритмі

3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Б. Мусин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство культуры и спорта
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 13 октября 2020 года № 383/НҚ
Приложение 1 к Правилам
выдачи, хранения, отзыва
регистрационных свидетельств и
подтверждения принадлежности
и действительности открытого ключа
электронной цифровой подписи
удостоверяющим центром
государственных органов
Республики Казахстан
Форма
Заявление для получения регистрационных свидетельств в режиме офлайн
Настоящим просим выдать регистрационные свидетельства в Удостоверяющем центре государственных органов следующих сотрудников:
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии).
ИИН
БИН
Организация
Область, город, район
Адрес электронной почты (для оповещения об истечении срока действий)
Абонентский номер сотовой связи
1
2
3
4
5
6
7
8
сообщаем о принятии вышеуказанными сотрудниками условий пользовательского соглашения информационной системы Удостоверяющего центра государственных органов Республики Казахстан размещенным на интернет-ресурсе по адресу www.ucgo.gov.kz
Руководитель _____________________ ______________________________________
(подпись)                         (имя, фамилия)
Место для печати
ФИО (при его наличии) исполнителя и телефон с кодом (обязательно)
Приложение 2 к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 13 октября 2020 года № 383/НҚ
Приложение 4 к Правилам
выдачи, хранения, отзыва
регистрационных свидетельств и
подтверждения принадлежности
и действительности открытого ключа
электронной цифровой подписи
удостоверяющим центром
государственных органов
Республики Казахстан
Форма
Заявление на получение регистрационных свидетельств посредством сервиса подачи заявки онлайн
Настоящим просим выдать регистрационные свидетельства в Удостоверяющем центре государственных органов следующих сотрудников:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
ИИН
БИН
Организация
Область, город, район
Номер заявки (заполняется при подаче онлайн)
Адрес электронной почты (для оповещения об истечении срока действий)
Абонентский номер сотовой связи
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Сообщаем о принятии вышеуказанными сотрудниками условий пользовательского соглашения информационной системы Удостоверяющего центра государственных органов Республики Казахстан размещенным на интернет-ресурсе по адресу www.ucgo.gov.kz.
Руководитель _____________________ ______________________________________
(подпись)                         (имя, фамилия)
Место для печати
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) исполнителя и телефон с кодом (обязательно)
Приложение 3 к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 13 октября 2020 года № 383/НҚ
Приложение 5 к Правилам
выдачи, хранения, отзыва
регистрационных свидетельств и
подтверждения принадлежности
и действительности открытого ключа
электронной цифровой подписи
удостоверяющим центром
государственных органов
Республики Казахстан
Форма
Структура регистрационного свидетельства для пользователей Удостоверяющего центра государственных органов (для подписи)
Тип
Описание
Значение
Обязательность/Критичность
Version
Версия
V3
Да/Не критично
Serial Number
Серийный номер
Значение целого числа в шестнадцатеричном представлении
Да/Не критично
Signature Algorithm
Алгоритм подписи

ГОСТ 34.310-2004
Иә / маңызды емес
Issuer
баспагер (бірегей аты)
CN = МЕМЛЕКЕТТІК ОРГАНДАРДЫҢ КУӘЛАНДЫРУ ОРТАЛЫҒЫ
O = "ҰЛТТЫҚ АҚПАРАТТЫҚ ТЕХНОЛОГИЯЛАР" АҚ
С = KZ
Иә / маңызды емес
Valid From
" " бастап жарамды
күні/айы/жыл сағаты/минуты/секунды
Иә / маңызды емес
Valid To
" " дейін жарамды
күні/айы/жыл сағаты/минуты/секунды
Иә / маңызды емес
Subject
Субъект (бірегей атауы)
E = ЭЛЕКТРОНДЫҚ ПОШТА
G = ӘКЕСІНІҢ АТЫ
SERIALNUMBER= IINXXXXXXXXXXXX
CN = ТЕГІ АТЫ
OU = BINXXXXXXXXXXXX
O = МЕКЕМЕ АТАУЫ
S = ОБЛЫС
C = KZ
Иә / маңызды емес
Public Key
Ашық кілт
1.2.398.3.10.1.1.1.1
келесі параметрлермен
1.2.398.3.10.1.1.1.1.1
1.2.398.3.10.1.3.1.1.0
Иә / маңызды емес
Key Usage
Кілттерді пайдалану
Цифрлық қолтаңба, Бас тартпаушылық
Иә / маңызды емес
CRL Distribution Point
Кері қайтару тізімін тарату нүктесі
[1] кері қайтару тізімін бөлу нүктесі (CRL)
Тарату нүктесінің атауы:
Толық аты:
URL=http://crl.ucgo.gov.kz / ucgo.crl
URL=http://crl1.ucgo.gov.kz / ucgo.crl
Иә / маңызды емес
Authority Information Access
Сертификаттау орталығының мәліметтеріне қол жеткізу
1] Сертификаттау орталығының мәліметтеріне қол жеткізу
Қол жеткізу әдісі = Сертификаттау орталығының өнім берушісі (1.3.6.1.5.5.7.48.2)
Қосымша аты: URL=http: / / ucgo.gov.kz/cert / ucgo.cer
[2] Сертификаттау орталығының мәліметтеріне қол жеткізу
Қол жеткізу әдісі = желі арқылы сертификат жай-күйін анықтау хаттамасы (1.3.6.1.5.5.7.48.1)
Қосымша аты:
URL= http://ocsp.ucgo.gov.kz
Иә / маңызды емес
Certificate Policy
Тіркеу куәлігінің саясаты
[1] Тіркеу куәлігінің саясаты:
Саясатты сәйкестендірушісі=1.2.398.5.3.2.1.1
[1,1] саясатты мамандандырушының мәліметтері:
саясатты мамандандырушының сәйкестендірушісі = CPS
Мамандандырушы:
http://ucgo.gov.kz/cps
Иә / маңызды емес
Subject Key Identifier
Субъект кілтінің идентификаторы
Тіркеу куәлігінің сериялық нөмірі
Иә / маңызды емес
Certificate Authority Key Identifier
Сертификаттау орталығы кілтінің идентификаторы
Кілт сәйкестендірушісі =
сериялық нөмірі
Сертификаттың өнім берушісі:
Каталогтың мекенжайы:
CN = МЕМЛЕКЕТТІК ОРГАНДАРДЫҢ КҮӘЛАНДЫРУШЫ ОРТАЛЫҒЫ
O = "ҰЛТТЫҚ АҚПАРАТТЫҚ ТЕХНОЛОГИЯЛАР" АҚ
С = KZ
Сертификаттың сериялық нөмірі = Сериялық нөмір
Иә / маңызды емес
Мемлекеттік органдардың куәландырушы орталығының пайдаланушылары үшін тіркеу куәлігінің құрылымы)
Түрі
Сипаттамасы
Мәні
Міндеттілігі/Маңыздылығы
Version
Нұсқасы
V3
Иә / маңызды емес
Serial Number
Сериялық нөмірі
Бүтін санның он алты санмен белгіленген мәні
Иә / маңызды емес
Signature Algorithm
Қолтаңбаның алгоритмі
ГОСТ 34.310-2004
Иә / маңызды емес
Issuer
баспагер (бірегей аты)
CN = МЕМЛЕКЕТТІК ОРГАНДАРДЫҢ КУӘЛАНДЫРУ ОРТАЛЫҒЫ
O = "ҰЛТТЫҚ АҚПАРАТТЫҚ ТЕХНОЛОГИЯЛАР" АҚ
С = KZ
Иә / маңызды емес
Valid From
" " бастап жарамды
күні/айы/жыл сағаты/минуты/секунды
Иә / маңызды емес
Valid To
" " дейін жарамды
күні/айы/жыл сағаты/минуты/секунды
Иә / маңызды емес
Subject
Субъект (бірегей атауы)
Phone = +7XXXXXXXXXX
E = ЭЛЕКТРОНДЫҚ ПОШТА
G = ӘКЕСІНІҢ АТЫ
SERIALNUMBER= IINXXXXXXXXXXXX
CN = ТЕГІ АТЫ
OU = BINXXXXXXXXXXXX
O = МЕКЕМЕ АТАУЫ
S = ОБЛЫС
C = KZ
Иә / маңызды емес
Public Key
Ашық кілт

ГОСТ 34.310-2004
Да/Не критично
Issuer
Издатель (Уникальное имя)
CN = МЕМЛЕКЕТТІК ОРГАНДАРДЫҢ КУӘЛАНДЫРУ ОРТАЛЫҒЫ
O = "ҰЛТТЫҚ АҚПАРАТТЫҚ ТЕХНОЛОГИЯЛАР" АҚ
С = KZ
Да/Не критично
Valid From
Действителен с
День/месяц/год часы/минуты/секунды
Да/Не критично
Valid To
Действителен до
День/месяц/год часы/минуты/секунды
Да/Не критично
Subject
Субъект (Уникальное имя)
E = ЭЛЕКТРОНДЫҚ ПОШТА
G = ӘКЕСІНІҢ АТЫ
SERIALNUMBER= IINXXXXXXXXXXXX
CN = ТЕГІ АТЫ
OU = BINXXXXXXXXXXXX
O = МЕКЕМЕ АТАУЫ
S = ОБЛЫС
C = KZ
Да/Не критично
Public Key
Открытый ключ
1.2.398.3.10.1.1.1.1
с параметрами
1.2.398.3.10.1.1.1.1.1
1.2.398.3.10.1.3.1.1.0
Да/Не критично
Key Usage
Использование ключей
Цифровая подпись, Неотрекаемость
Да/Не критично
CRL Distribution Point
Точка распространения списков отзыва
[1] Точка распределения списка отзыва (CRL)
Имя точки распространения:
Полное имя:
URL=http://crl.ucgo.gov.kz/ucgo.crl
URL=http://crl1.ucgo.gov.kz/ucgo.crl
Да/Не критично
Authority Information Access
Доступ к сведениям центра сертификации
[1]Доступ к сведениям центра сертификации
Метод доступа = Поставщик центра сертификации (1.3.6.1.5.5.7.48.2)
Дополнительное имя: URL=http://ucgo.gov.kz/cert/ucgo.cer
[2]Доступ к сведениям центра сертификации
Метод доступа = Протокол определения состояния сертификата через сеть (1.3.6.1.5.5.7.48.1)
Дополнительное имя:
URL= http://ocsp.ucgo.gov.kz
Да/Не критично
Certificate Policy
Политики регистрационного свидетельства
[1]Политика сертификата:
Идентификатор политики=1.2.398.5.3.2.1.1
[1,1]Сведения квалификатора политики:
Идентификатор квалификатора политики=CPS
Квалификатор:
http://ucgo.gov.kz/cps
Да/Не критично
Subject Key Identifier
Идентификатор ключа субъекта
Серийный номер регистрационного свидетельства
Да/Не критично
Certificate Authority Key Identifier
Идентификатор ключа центра сертификаций
Идентификатор ключа = серийный номер
Поставщик сертификата:
Адрес каталога:
CN = МЕМЛЕКЕТТІК ОРГАНДАРДЫҢ КУӘЛАНДЫРУ ОРТАЛЫҒЫ
O = "ҰЛТТЫҚ АҚПАРАТТЫҚ ТЕХНОЛОГИЯЛАР" АҚ
С = KZ
Серийный номер сертификата = серийный номер
Да/Не критично
Структура регистрационного свидетельства для пользователей Удостоверяющего центра государственных органов Республики Казахстан (для аутентификации)
Тип
Описание
Значение
Обязательность/Критичность
Version
Версия
V3
Да/Не критично
Serial Number
Серийный номер
Значение целого числа в шестнадцатеричном представлении
Да/Не критично
Signature Algorithm
Алгоритм подписи
ГОСТ 34.310-2004
Да/Не критично
Issuer
Издатель (Уникальное имя)
CN = МЕМЛЕКЕТТІК ОРГАНДАРДЫҢ КУӘЛАНДЫРУ ОРТАЛЫҒЫ
O = "ҰЛТТЫҚ АҚПАРАТТЫҚ ТЕХНОЛОГИЯЛАР" АҚ
С = KZ
Да/Не критично
Valid From
Действителен с
День/месяц/год часы/минуты/секунды
Да/Не критично
Valid To
Действителен до
День/месяц/год часы/минуты/секунды
Да/Не критично
Subject
Субъект (Уникальное имя)
Phone = +7XXXXXXXXXX
E = ЭЛЕКТРОНДЫҚ ПОШТА
G = ӘКЕСІНІҢ АТЫ
SERIALNUMBER= IINXXXXXXXXXXXX
CN = ТЕГІ АТЫ
OU = BINXXXXXXXXXXXX
O = МЕКЕМЕ АТАУЫ
S = ОБЛЫС
C = KZ
Да/Не критично
Public Key
Открытый ключ

1.2.398.3.10.1.1.1.1
келесі параметрлермен
1.2.398.3.10.1.1.1.1.1
1.2.398.3.10.1.3.1.1.0
Иә / маңызды емес
Key Usage
Кілттерді пайдалану
Цифрлық қолтаңба, Кілттерді шифрлау
Иә / маңызды емес
Extended Key Usage
Кілтті кеңейтілген пайдалану
2.5.29.37
Клиенттің түпнұсқалығын тексеру
1.3.6.1.5.5.7.3.2
CRL Distribution Point
Кері қайтару тізімін тарату нүктесі
[1] кері қайтару тізімін бөлу нүктесі (CRL)
Тарату нүктесінің атауы:
Толық аты:
URL=http://crl.ucgo.gov.kz / ucgo.crl
URL=http://crl1.ucgo.gov.kz / ucgo.crl
Иә / маңызды емес
Authority Information Access
Сертификаттау орталығының мәліметтеріне қол жеткізу
1]Сертификаттау орталығының мәліметтеріне қол жеткізу
Қол жеткізу әдісі = Сертификаттау орталығының өнім берушісі (1.3.6.1.5.5.7.48.2)
Қосымша аты: URL=http: / / ucgo.gov.kz/cert / ucgo.cer
[2]Сертификаттау орталығының мәліметтеріне қол жеткізу
Қол жеткізу әдісі = желі арқылы сертификат жай-күйін анықтау хаттамасы (1.3.6.1.5.5.7.48.1)
Қосымша аты:
URL= http://ocsp.ucgo.gov.kz
Иә / маңызды емес
Certificate Policy
Тіркеу куәлігінің саясаты
[1] Тіркеу куәлігінің саясаты:
Саясатты сәйкестендірушісі=1.2.398.5.3.2.1.1
[1,1] саясатты мамандандырушының мәліметтері:
саясатты мамандандырушының сәйкестендірушісі = CPS
Мамандандырушы:
http://ucgo.gov.kz/cps
Иә / маңызды емес
Subject Key Identifier
Субъект кілтінің идентификаторы
Тіркеу куәлігінің сериялық нөмірі
Иә / маңызды емес
Certificate Authority Key Identifier
Сертификаттау орталығы кілтінің идентификаторы
Кілт сәйкестендірушісі =
сериялық нөмірі
Сертификаттың өнім берушісі:
Каталогтың мекенжайы:
CN = МЕМЛЕКЕТТІК ОРГАНДАРДЫҢ КҮӘЛАНДЫРУШЫ ОРТАЛЫҒЫ
O = "ҰЛТТЫҚ АҚПАРАТТЫҚ ТЕХНОЛОГИЯЛАР" АҚ
С = KZ
Сертификаттың сериялық нөмірі = Сериялық нөмір
Иә / маңызды емес
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2020 жылғы 13 қазаны
№ 383/НҚ Бұйрыққа
1-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Ұлттық куәландырушы
орталығының тіркеу куәлігін
беру және кері қайтарып алу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін бір жолғы алуға немесе кері қайтарып алуға көрсетілетін қызметті алушының өкіліне сенімхат
_______________________________,
(елді мекеннің атауы)
20__ жылғы "__" ___________
(заңды тұлғаның атауы)
БСН________________________________,
заңды мекенжайы: ___________________________________________________,
______________________________________________________________атынан,
Жарғының (Ереженің) негізінде әрекет ететін, осы сенімхатпен азаматты уәкілеттендіреді
____________________________________________________________________,
(құжаттарды ұсынған тұлғаның аты-жөні)
ЖСН ____________________________________
(құжаттарды ұсынған тұлғаның)
құжаттарды ұсыну _______________________ тіркеу куәліктерін
(беру немесе кері қайтарып алу)
Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландырушы орталығы заңды тұлғаның мына қызметкерлеріне арналған:

1.2.398.3.10.1.1.1.1
с параметрами
1.2.398.3.10.1.1.1.1.1
1.2.398.3.10.1.3.1.1.0
Да/Не критично
Key Usage
Использование ключей
Цифровая подпись, Шифрование ключей
Да/Не критично
Extended Key Usage
Расширенное использование ключа
2.5.29.37
Проверка подлинности клиента
1.3.6.1.5.5.7.3.2
CRL Distribution Point
Точка распространения списков отзыва
[1] Точка распределения списка отзыва (CRL)
Имя точки распространения:
Полное имя:
URL=http://crl.ucgo.gov.kz/ucgo.crl
URL=http://crl1.ucgo.gov.kz/ucgo.crl
Да/Не критично
Authority Information Access
Доступ к сведениям центра сертификации
[1]Доступ к сведениям центра сертификации
Метод доступа = Поставщик центра сертификации (1.3.6.1.5.5.7.48.2)
Дополнительное имя: URL=http://ucgo.gov.kz/cert/ucgo.cer
[2]Доступ к сведениям центра сертификации
Метод доступа = Протокол определения состояния сертификата через сеть (1.3.6.1.5.5.7.48.1)
Дополнительное имя:
URL= http://ocsp.ucgo.gov.kz
Да/Не критично
Certificate Policy
Политики регистрационного свидетельства
[1]Политика сертификата:
Идентификатор политики=1.2.398.5.3.2.1.1
[1,1]Сведения квалификатора политики:
Идентификатор квалификатора политики=CPS
Квалификатор:
http://ucgo.gov.kz/cps
Да/Не критично
Subject Key Identifier
Идентификатор ключа субъекта
Серийный номер регистрационного свидетельства
Да/Не критично
Certificate Authority Key Identifier
Идентификатор ключа центра сертификаций
Идентификатор ключа = серийный номер
Поставщик сертификата:
Адрес каталога:
CN = МЕМЛЕКЕТТІК ОРГАНДАРДЫҢ КУӘЛАНДЫРУ ОРТАЛЫҒЫ
O = "ҰЛТТЫҚ АҚПАРАТТЫҚ ТЕХНОЛОГИЯЛАР" АҚ
С = KZ
Серийный номер сертификата = серийный номер
Да/Не критично
Приложение 4 к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 13 октября 2020 года № 383/НҚ
Приложение 3 к Стандарту
государственной услуги
"Выдача и отзыв регистрационного свидетельства
Национального удостоверяющего центра
Республики Казахстан"
Форма
Доверенность на представителя услугополучателя на разовое получение или отзыв регистрационных свидетельств Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан
___________________________________,
(наименование населенного пункта)
"__" _______________20___ г.
_______________________________________________________________________,
(наименование юридического лица)
БИН ________________________________________________________________________,
юридический адрес: ___________________________________________________________,
в лице _______________________________________________________________________,
действующего на основании Устава (Положения), настоящей доверенностью уполномочивает гражданина
_____________________________________________________________________________,
(ФИО лица представляющего документы)
ИИН _________________________________________________________________________
(лица представляющего документы)
представить документы на _________________________ регистрационных свидетельств в
(выдачу или отзыв)
Национальный удостоверяющий центр Республики Казахстан для сотрудников
юридического лица:

1. ___________________________________, ___________ __________________,
(Өтініште көрсетілген тұлғаның аты-жөні) БСН (қызметкердің қолы)
ЖСН ___________________________
2. ___________________________________, ___________ __________________,
(Өтініште көрсетілген тұлғаның аты-жөні) БСН (қызметкердің қолы)
ЖСН ___________________________
3. ___________________________________, ___________ __________________,
(Өтініште көрсетілген тұлғаның аты-жөні) БСН (қызметкердің қолы)
ЖСН ____________________________
Өкілге осы сенімхатта айқындалған тапсырмаларды орындау үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығының тиісті құжаттарына қол қою құқығы беріледі.
Басшы ______________ ______________
(қолы)            (аты, тегі)
Мөрдің орны (бар болса)
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2020 жылғы 13 қазаны
№ 383/НҚ Бұйрыққа
5-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық куәландырушы
орталығының тіркеу куәліктерін
беру, сақтау, кері қайтарып алу
және электрондық цифрлық
қолтаңба ашық кілтінің
тиесілілігі мен жарамдылығын
растау қағидаларына
2-қосымша
1. Бағыныстылығы басқаға берілген Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәлігінің құрылымы (RSA алгоритмінде)
Алаң
Сипаттамасы
OID, маңыздылығы
Мазмұны
Тіркеу куәлігінің Х.509 v3 форматындағы негізгі алаңдары
Version
Х.509 стандартының нұсқасы
V3
SerialNumber
Тіркеу куәлігінің сериялық нөмірі
Оң, бүтін сан (20 байттан аса емес)
Signature Algorithm
Қолтаңба алгоритмі
1.2.840.113549.1.1.11
sha256WithRSAEncryption
Issuer
Тіркеу куәлігін шығарушының деректері
CN=2.5.4.3
O=2.5.4.10
C=2.5.4.6
CN = НЕГІЗГІ КУӘЛАНДЫРУШЫ ОРТАЛЫҚ (RSA)
O = РМК "МЕМЛЕКЕТТІК ТЕХНИКАЛЫҚ ҚЫЗМЕТ"
С = KZ
Validity from
Қолданылу мерзімінің басталу уақыты
UTC TIME
YYMMDDHHMMSSZ UTC бастап жарамды
Validity to
Қолданылу мерзімінің аяқталу уақыты
UTC TIME
YYMMDDHHMMSSZ UTC дейін жарамды
Subject
Тіркеу куәлігі иесінің деректері
C=2.5.4.6
CN =2.5.4.3
C = KZ (міндетті алаң)
CN = ҰЛТТЫҚ КУӘЛАНДЫРУШЫ ОРТАЛЫҚ (RSA) (міндетті алаң)
PublicKey
Ашық кілттің мәні (4096 бит)
1.2.840.113549.1.1.1
Мәні
Тіркеу куәлігінің Х.509 v3 форматындағы қосымша алаңдары
Subject Key Identifier
Субъектінің кілтін сәйкестендіруші
2.5.29.14
Субъекті кілтін сәйкестендірушінің он алты санмен белгіленген форматтағы мәні
Authority Key Identifier
Сертификаттау орталығының кілтін сәйкестендіруші

1. ___________________________________________, _____________ ___________________
(ФИО лица указанного в заявлении)             БИН             (подпись сотрудника)
ИИН _____________________________
2. ____________________________________________, _____________ ___________________,
(ФИО лица указанного в заявлении)             БИН             (подпись сотрудника)
ИИН _____________________________
3. ___________________________________________, _____________ ___________________,
(ФИО лица указанного в заявлении)             БИН             (подпись сотрудника)
ИИН _____________________________
Представитель наделяется правом расписываться в соответствующих документах Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан для исполнения поручений, определенных настоящей доверенностью.
Руководитель __________ __________________________________________________
(подпись)                         (имя, фамилия)
Место для печати (при наличии)
Приложение 5 к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 13 октября 2020 года № 383/НҚ
Приложение 2 к Правилам
выдачи, хранения, отзыва
регистрационных свидетельств и
подтверждения принадлежности
и действительности открытого ключа
электронной цифровой подписи
национальным удостоверяющим
центром Республики Казахстан
Структура переподчиненного регистрационного свидетельства Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан (на алгоритме RSA)
Поле
Описание
OID, критичность
Содержание
Базовые поля регистрационного свидетельства в формате Х.509 v3
Version
Версия Стандарта Х.509
V3
SerialNumber
Серийный номер регистрационного свидетельства
Положительное, целое число
(не более 20 байт)
Signature Algorithm
Алгоритм подписи
1.2.840.113549.1.1.11
sha256WithRSAEncryption
Issuer
Данные Издателя регистрационного свидетельства
CN=2.5.4.3
O=2.5.4.10
C=2.5.4.6
CN = НЕГІЗГІ КУӘЛАНДЫРУШЫ ОРТАЛЫҚ (RSA)
O = РМК "МЕМЛЕКЕТТІК ТЕХНИКАЛЫҚ ҚЫЗМЕТ"
С = KZ
Validity from
Время начала срока действия
UTC TIME
Действителен с:
YYMMDDHHMMSSZ UTC
Validity to
Время окончания срока действия
UTC TIME
Действителен по: YYMMDDHHMMSSZ UTC
Subject
Данные Владельца регистрационного
свидетельства
C=2.5.4.6
CN =2.5.4.3
C = KZ (обязательное поле)
CN = ҰЛТТЫҚ КУӘЛАНДЫРУШЫ ОРТАЛЫҚ (RSA) (обязательное поле)
PublicKey
Значение открытого ключа (4096 бит)
1.2.840.113549.1.1.1
Значение
Дополнительные поля регистрационного свидетельства в формате Х.509 v3
Subject Key Identifier
Идентификатор ключа субъекта
2.5.29.14
Значение идентификатор ключа субъекта в шестнадцатеричном формате
Authority Key Identifier
Идентификатор ключа центра сертификации

2.5.29.35
Сертификаттау орталығы кілтін сәйкестендірушінің он алты санмен белгіленген форматтағы мәні
Basic Constraints
Негізгі шектеулер
2.5.29.19, critical
Субъект түрі = Сертификаттау орталығы
Жол ұзындығына шектеу = Жоқ
Key Usage
Кілтті пайдалану
2.5.29.15, critical
Тіркеу куәлігіне қол қою, Кері қайтарып алу тізіміне автономды қол қою (CRL), Кері қайтарып алу тізіміне қол қою (CRL) (06)
Certificate Policy
Тіркеу куәлігінің саясаты
2.5.29.32
[1]Тіркеу куәлігінің саясаты:
Саясаттың сәйкестендірушісі = 1.2.398.3.3.1.1
[1,1]Саясатты мамандандырушының мәліметтері :
Саясатты мамандандырушының сәйкестендіргіші = CPS
Мамандандырушы:
http://pki.gov.kz/cps
Certificate Authority Information Access
Сертификаттау орталықтары туралы ақпаратқа қолжетімділік
1.3.6.1.5.5.7.1.1
[1]Сертификаттау орталығының мәліметтеріне қолжетімділік
Қол жеткізу әдісі = Сертификаттау орталығының жеткізгіші (1.3.6.1.5.5.7.48.2)
Қосымша атауы: URL=http://root.gov.kz/cert/root_rsa.cer
Crl Distribution Points
Кері қайтарып алу тізімін тарату нүктесі
2.5.29.31
[1] Кері қайтарып алу тізімін бөлу нүктесі (CRL)
Тарату нүктесінің атауы:
Толық атауы:
URL=http://crl.root.gov.kz/rsa.crl
URL=http://crl1.root.gov.kz/rsa.crl
Digital Signature
Сертификаттау орталығының цифрлық қолтаңбасы (4096 бит)
1.2.840.113549.1.1.11
Мәні
2. Бағыныстылығы басқаға берілген Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәлігінің құрылымы (МЕМСТ алгоритмінде)
Алаң
Сипаттамасы
OID, маңыздылығы
Мазмұны
Тіркеу куәлігінің Х.509 v3 форматындағы негізгі алаңдары
Version
Х.509 стандартының нұсқасы
V3
Serial Number
Тіркеу куәлігінің сериялық нөмірі
Оң, бүтін сан (20 байттан аса емес)
Signature Algorithm
Қолтаңба алгоритмі
1.2.398.3.10.1.1.1.2
МЕМСТ 34.310-2004
Issuer
Тіркеу куәлігін шығарушының деректері
CN=2.5.4.3
O=2.5.4.10
C=2.5.4.6
CN = НЕГІЗГІ КУӘЛАНДЫРУШЫ ОРТАЛЫҚ (RSA)
O = РМК "МЕМЛЕКЕТТІК ТЕХНИКАЛЫҚ ҚЫЗМЕТ"
С = KZ
Validity from
Қолданылу мерзімінің басталу уақыты
UTC TIME
YYMMDDHHMMSSZ UTC бастап жарамды
Validity to
Қолданылу мерзімінің аяқталу уақыты
UTC TIME
YYMMDDHHMMSSZ UTC дейін жарамды
Subject
Тіркеу куәлігі иесінің деректері
C=2.5.4.6
CN =2.5.4.3
C = KZ (міндетті алаң)
CN = ҰЛТТЫҚ КУӘЛАНДЫРУШЫ ОРТАЛЫҚ (GOST) (міндетті алаң)
Public Key
Ашық кілттің мәні (512 бит)
1.2.398.3.10.1.1.1.1
параметрлер
1.2.398.3.10.1.1.1.1.1
1.2.398.3.10.1.3.1.1.0
Мәні
Тіркеу куәлігінің Х.509 v3 форматындағы қосымша алаңдары
Subject Key Identifier
Субъекті кілтін сәйкестендіруші
2.5.29.14
Субъекті кілтін сәйкестендірушінің он алты санмен белгіленген форматтағы мәні
Authority Key Identifier
Сертификаттау орталығының кілтін сәйкестендіруші

2.5.29.35
Значение идентификатора ключа центра сертификации в шестнадцатеричном формате
Basic Constraints
Основные ограничения
2.5.29.19, critical
Тип субъекта = Центр сертификации
Ограничение на длину пути = Отсутствует
Key Usage
Использование ключа
2.5.29.15, critical
Подписание регистрационного свидетельства, Автономное подписание списка отзыва (CRL), Подписание списка отзыва (CRL) (06)
Certificate Policy
Политика регистрационного свидетельства
2.5.29.32
[1]Политика регистрационного свидетельства:
Идентификатор политики= 1.2.398.3.3.1.1
[1,1]Сведения квалификатора политики:
Идентификатор квалификатора политики = CPS
Квалификатор:
http://pki.gov.kz/cps
Certificate Authority Information Access
Доступ к информации о центрах сертификации
1.3.6.1.5.5.7.1.1
[1]Доступ к сведениям центра сертификации
Метод доступа = Поставщик центра сертификации (1.3.6.1.5.5.7.48.2)
Дополнительное имя:
URL=http://root.gov.kz/cert/root_rsa.cer
Crl Distribution Points
Точки распространения списков отзыва
2.5.29.31
[1]Точка распределения списка отзыва (CRL)
Имя точки распространения:
Полное имя:
URL=http://crl.root.gov.kz/rsa.crl
URL=http://crl1.root.gov.kz/rsa.crl
Digital Signature
Цифровая подпись центра сертификации (4096 бит)
1.2.840.113549.1.1.11
Значение
Структура переподчиненного регистрационного свидетельства Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан (на алгоритме ГОСТ).
Поле
Описание
OID, критичность
Содержание
Базовые поля регистрационного свидетельства в формате Х.509 v3
Version
Версия Стандарта X.509
V3
Serial Number
Серийный номер регистрационного свидетельства
Положительное, целое число
(не более 20 байт)
Signature Algorithm
Алгоритм подписи
1.2.398.3.10.1.1.1.2
ГОСТ 34.310-2004
Issuer
Данные Издателя регистрационного свидетельства
CN=2.5.4.3
O=2.5.4.10
C=2.5.4.6
CN = НЕГІЗГІ КУӘЛАНДЫРУШЫ ОРТАЛЫҚ (RSA)
O = РМК "МЕМЛЕКЕТТІК ТЕХНИКАЛЫҚ ҚЫЗМЕТ"
С = KZ
Validity from
Время начала срока действия
UTC TIME
Действителен с: YYMMDDHHMMSSZ UTC
Validity to
Время окончания срока действия
UTC TIME
Действителен по: YYMMDDHHMMSSZ UTC
Subject
Данные владельца регистрационного
свидетельства
C=2.5.4.6
CN =2.5.4.3
C = KZ (обязательное поле)
CN = ҰЛТТЫҚ КУӘЛАНДЫРУШЫ ОРТАЛЫҚ (GOST) (обязательное поле)
Public Key
Значение открытого ключа (512 бит)
1.2.398.3.10.1.1.1.1
с параметрами
1.2.398.3.10.1.1.1.1.1
1.2.398.3.10.1.3.1.1.0
Значение
Дополнительные поля регистрационного свидетельства в формате Х.509 v3
Subject Key Identifier
Идентификатор ключа субъекта
2.5.29.14
Значение идентификатор ключа субъекта в шестнадцатеричном формате
Authority Key Identifier
Идентификатор ключа центра сертификации

2.5.29.35
Сертификаттау орталығы кілтін сәйкестендірушінің он алты санмен белгіленген форматтағы мәні
Basic Constraints
Негізгі шектеулер
2.5.29.19, critical
Субъекті түрі = Сертификаттау орталығы
Жол ұзындығына шектеу = Жоқ
Key Usage
Кілтті пайдалану
2.5.29.15, critical
Тіркеу куәлігіне қол қою, Кері қайтарып алу тізіміне автономды қол қою (CRL), Кері қайтарып алу тізіміне қол қою (CRL) (06)
Certificate Policy
Тіркеу куәлігінің саясаты
2.5.29.32
[1]Тіркеу куәлігінің саясаты:
Саясаттың сәйкестендірушісі = 1.2.398.3.3.1.1
[1,1]Саясатты мамандандырушының мәліметтері і:
Саясатты мамандандырушының сәйкестендіргіші = CPS Мамандандырушы:
http://pki.gov.kz/cps
Certificate Authority Information Access
Сертификаттау орталықтары туралы ақпаратқа қолжетімділік
1.3.6.1.5.5.7.1.1
[1]Сертификаттау орталығының мәліметтеріне қолжетімділік
Қол жеткізу әдісі = Сертификаттау орталығының жеткізгіші (1.3.6.1.5.5.7.48.2)
Қосымша атауы: URL=http://root.gov.kz/cert/root_gost.cer
Crl Distribution Points
Кері қайтарып алу тізімін тарату нүктесі
2.5.29.31
[1] Кері қайтарып алу тізімін бөлу нүктесі (CRL)
Тарату нүктесінің атауы:
Толық атауы:
URL=http://crl.root.gov.kz/gost.crl
URL=http://crl1.root.gov.kz/gost.crl
Digital Signature
Сертификаттау орталығының цифрлық қолтаңбасы (512 бит)
1.2.398.3.10.1.1.1.2
Мәні
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығының пайдаланушысының (жеке тұлғаның) тіркеу куәлігінің құрылымы (қол қою үшін)
Алаң
Сипаттамасы
OID, маңыздылығы
Мазмұны
Тіркеу куәлігінің Х.509 форматындағы негізгі алаңдары
Version
Х.509 стандартының нұсқасы
V3
Serial Number
Тіркеу куәлігінің сериялық нөмірі
Оң, бүтін сан (20 байттан аса емес)
Signature Algorithm
Қолтаңба алгоритмі
1.2.840.113549.1.1.11
sha256WithRSAEncryption
Issuer
Тіркеу куәлігін шығарушының деректері
C=2.5.4.6
CN =2.5.4.3
C = KZ (міндетті алаң)
CN = ҰЛТТЫҚ КУӘЛАНДЫРУШЫ ОРТАЛЫҚ (RSA) (міндетті алаң)
Validity from
Қолданылу мерзімінің басталу уақыты
UTC TIME
YYMMDDHHMMSSZ UTC бастап жарамды
Validity to
Қолданылу мерзімінің аяқталу уақыты
UTC TIME
YYMMDDHHMMSSZ UTC дейін жарамды
Subject
Тіркеу куәлігі иесінің деректері
Е=1.2.840.113549.1.9.1
SERIALNUMBER = 2.5.4.5
SN=2.5.4.4
G=2.5.4.42
CN =2.5.4.3
C=2.5.4.6
E = Электрондық пошта мекенжайы (міндетті емес алаң)
SERIALNUMBER = IIN012345678910 (міндетті алаң)
SN = Тегі (міндетті емес алаң)
G = Әкесінің аты (міндетті емес алаң)
CN = Тегі Аты (міндетті алаң)
C = KZ (міндетті алаң)
PublicKey
Ашық кілттің мәні (2048 бит)
1.2.840.113549.1.1.1
Мәні
Тіркеу куәлігінің Х.509 форматындағы қосымша алаңдары
Subject Key Identifier
Субъектінің кілтін сәйкестендіруші

2.5.29.35
Значение идентификатора ключа центра сертификации в шестнадцатеричном формате
Basic Constraints
Основные ограничения
2.5.29.19, critical
Тип субъекта = центр сертификации
Ограничение на длину пути = Отсутствует
Key Usage
Использование ключа
2.5.29.15, critical
Подписание регистрационных свидетельств, Автономное подписание списка отзыва (CRL), Подписание списка отзыва (CRL) (06)
Certificate Policy
Политика регистрационного свидетельства
2.5.29.32
[1]Политика регистрационного свидетельства:
Идентификатор политики=1.2.398.3.3.1.1
[1,1]Сведения квалификатора политики:
Идентификатор квалификатора политики = CPS
Квалификатор:
http://pki.gov.kz/cps
Certificate Authority Information Access
Доступ к информации о центрах сертификации
1.3.6.1.5.5.7.1.1
[1]Доступ к сведениям центра сертификации
Метод доступа = Поставщик центра сертификации (1.3.6.1.5.5.7.48.2)
Дополнительное имя:
URL=http://root.gov.kz/cert/root_gost.cer
Crl Distribution Points
Точки распространения списков отзыва
2.5.29.31
[1]Точка распределения списка отзыва (CRL)
Имя точки распространения:
Полное имя:
URL=http://crl.root.gov.kz/gost.crl
URL=http://crl1.root.gov.kz/gost.crl
Digital Signature
Цифровая подпись центра сертификации (512 бит)
1.2.398.3.10.1.1.1.2
Значение
Структура регистрационного свидетельства пользователя (физическое лицо) Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан (для подписи)
Поле
Описание
OID, критичность
Содержание
Базовые поля регистрационного свидетельства в формате Х.509
Version
Версия Стандарта X.509
V3
Serial Number
Серийный номер регистрационного свидетельства
Положительное, целое число
(не более 20 байт)
Signature Algorithm
Алгоритм подписи
1.2.840.113549.1.1.11
sha256WithRSAEncryption
Issuer
Данные издателя регистрационного свидетельства
C=2.5.4.6
CN =2.5.4.3
C = KZ (обязательное поле)
CN = ҰЛТТЫҚ КУӘЛАНДЫРУШЫ ОРТАЛЫҚ (RSA) (обязательное поле)
Validity from
Время начала срока действия
UTC TIME
Действителен с: YYMMDDHHMMSSZ UTC
Validity to
Время окончания срока действия
UTC TIME
Действителен по: YYMMDDHHMMSSZ UTC
Subject
Данные Владельца регистрационного
свидетельства
Е=1.2.840.113549.1.9.1
SERIALNUMBER = 2.5.4.5
SN=2.5.4.4
G=2.5.4.42
CN =2.5.4.3
C=2.5.4.6
E = Адрес электронной почты (необязательное поле)
SERIALNUMBER = IIN012345678910 (обязательное поле)
SN = Фамилия (необязательное поле)
G = Отчество (необязательное поле)
CN = Фамилия Имя (обязательное поле)
C = KZ (обязательное поле)
PublicKey
Значение открытого ключа (2048 бит)
1.2.840.113549.1.1.1
Значение
Дополнительные поля регистрационного свидетельства в формате Х.509
Subject Key Identifier
Идентификатор ключа субъекта

2.5.29.14
Субъекті кілтін сәйкестендірушінің он алты санмен белгіленген форматтағы мәні
Authority Key Identifier
Сертификаттау орталығының кілтін сәйкестендіруші
2.5.29.35
Сертификаттау орталығы кілтін сәйкестендірушінің он алты санмен белгіленген форматтағы мәні
Key Usage
Кілтті пайдалану
2.5.29.15, critical
Цифрлық қолтаңба, тыйым салынбау
Extended Key Usage
Кілтті кең пайдалану
2.5.29.37
Қорғалған электрондық пошта -1.3.6.1.5.5.7.3.4
Жеке тұлға - 1.2.398.3.3.4.1.1
Digital-ID идентификациясы - 1.2.398.3.3.4.3.2.1
Certificate Policy
Тіркеу куәлігінің саясаты
2.5.29.32
[1]Тіркеу куәлігінің саясаты:
Саясаттың сәйкестендірушісі =
1.2.398.3.3.2.3
[1,1]Саясатты мамандандырушының мәліметтері :
Саясатты мамандандырушының сәйкестендіргіші = CPS Мамандандырушы:
http://pki.gov.kz/cps
[1,2] Саясатты мамандандырушының мәліметтері і:
Саясатты мамандандырушының сәйкестендіргіші = Хабарлама мәтіні
Мамандандырушы: http://pki.gov.kz/cps
Certificate Authority Information Access
Сертификаттау орталықтары туралы ақпаратқа қолжетімділік
1.3.6.1.5.5.7.1.1
[1]Сертификаттау орталығының мәліметтеріне қолжетімділік
Қол жеткізу әдісі = Сертификаттау орталығының жеткізгіші (1.3.6.1.5.5.7.48.2)
Қосымша атауы: URL=http://pki.gov.kz/cert/nca_rsa.cer
[2]Сертификаттау орталығының мәліметтеріне қолжетімділік
Қол жеткізу әдісі = Тіркеу куәлігінің жай-күйін желі арқылы анықтау хаттамасы (1.3.6.1.5.5.7.48.1)
Қосымша атауы: URL=http://ocsp.pki.gov.kz
Crl Distribution Points
Кері қайтарып алу тізімін тарату нүктесі
2.5.29.31
[1]Кері қайтарып алу тізімін бөлу нүктесі (CRL)
Тарату нүктесінің атауы:
Толық атауы:
URL= http://crl.pki.gov.kz/nca_rsa.crl
URL= http://crl1.pki.gov.kz/nca_rsa.crl
Freshest Crl Distribution Points
Ең жаңа CRL
2.5.29.46
[1] Ең жаңа CRL
Тарату нүктесінің атауы:
Толық атауы:
URL= http://crl.pki.gov.kz/nca_d_rsa.crl
URL= http://crl1.pki.gov.kz/nca_d_rsa.crl
Digital Signature
Сертификаттау орталығының цифрлық қолтаңбасы (4096 бит)
1.2.840.113549.1.1.11
Мәні
4. Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығы пайдаланушысының (жеке тұлғаның) тіркеу куәлігінің құрылымы (сәйкестендіру үшін)
Алаң
Сипаттамасы
OID, маңыздылығы
Мазмұны
Тіркеу куәлігінің Х.509 форматындағы негізгі алаңдары
Version
Х.509 стандартының нұсқасы
V3
Serial Number
Тіркеу куәлігінің сериялық нөмірі
Оң, бүтін сан (20 байттан аса емес)
Signature Algorithm
Қолтаңба алгоритмі
1.2.840.113549.1.1.11
sha256WithRSAEncryption
Issuer
Тіркеу куәлігін шығарушының деректері
C=2.5.4.6
CN =2.5.4.3
C = KZ (міндетті алаң)
CN = ҰЛТТЫҚ КУӘЛАНДЫРУШЫ ОРТАЛЫҚ (RSA) (міндетті алаң)
Validity from
Қолданылу мерзімінің басталу уақыты
UTC TIME
YYMMDDHHMMSSZ UTC бастап жарамды
Validity to
Қолданылу мерзімінің аяқталу уақыты
UTC TIME
YYMMDDHHMMSSZ UTC дейін жарамды
Subject
Тіркеу куәлігі иесінің деректері

2.5.29.14
Значение идентификатор ключа субъекта в шестнадцатеричном формате
Authority Key Identifier
Идентификатор ключа центра сертификации
2.5.29.35
Значение идентификатора ключа центра сертификации в шестнадцатеричном формате
Key Usage
Использование ключа
2.5.29.15, critical
Цифровая подпись, Неотрекаемость
Extended Key Usage
Расширенное использование ключа
2.5.29.37
Защищенная электронная почта -1.3.6.1.5.5.7.3.4
Физическое лицо - 1.2.398.3.3.4.1.1
Идентификация Digital-ID - 1.2.398.3.3.4.3.2.1
Certificate Policy
Политика регистрационного свидетельства
2.5.29.32
[1]Политика регистрационного свидетельства:
Идентификатор политики=1.2.398.3.3.2.3
[1,1]Сведения квалификатора политики:
Идентификатор квалификатора политики = CPS
Квалификатор:
http://pki.gov.kz/cps
[1,2]Сведения квалификатора политики:
Идентификатор квалификатора политики = Текст уведомления
Квалификатор:
http://pki.gov.kz/cps
Certificate Authority Information Access
Доступ к информации о центрах сертификации
1.3.6.1.5.5.7.1.1
[1]Доступ к сведениям центра сертификации
Метод доступа = Поставщик центра сертификации (1.3.6.1.5.5.7.48.2)
Дополнительное имя:
URL=http://pki.gov.kz/cert/nca_rsa.cer
[2]Доступ к сведениям центра сертификации
Метод доступа = Протокол определения состояния регистрационного свидетельства через сеть (1.3.6.1.5.5.7.48.1)
Дополнительное имя: URL=http://ocsp.pki.gov.kz
Crl Distribution Points
Точки распространения списков отзыва
2.5.29.31
[1]Точка распределения списка отзыва (CRL)
Имя точки распространения:
Полное имя:
URL= http://crl.pki.gov.kz/nca_rsa.crl
URL= http://crl1.pki.gov.kz/nca_rsa.crl
Freshest Crl Distribution Points
Новейший CRL
2.5.29.46
[1]Новейший CRL
Имя точки распространения:
Полное имя:
URL= http://crl.pki.gov.kz/nca_d_rsa.crl
URL= http://crl1.pki.gov.kz/nca_d_rsa.crl
Digital Signature
Цифровая подпись Центра сертификации (4096 бит)
1.2.840.113549.1.1.11
Значение
Структура регистрационного свидетельства пользователя (физическое лицо) Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан (для аутентификации)
Поле
Описание
OID, критичность
Содержание
Базовые поля регистрационного свидетельства в формате Х.509
Version
Версия Стандарта X.509
V3
Serial Number
Серийный номер регистрационного свидетельства
Положительное, целое число
(не более 20 байт)
Signature Algorithm
Алгоритм подписи
1.2.840.113549.1.1.11
sha256WithRSAEncryption
Issuer
Данные издателя регистрационного свидетельства
C=2.5.4.6
CN =2.5.4.3
C = KZ (обязательное поле)
CN = ҰЛТТЫҚ КУӘЛАНДЫРУШЫ ОРТАЛЫҚ (RSA) (обязательное поле)
Validity from
Время начала срока действия
UTC TIME
Действителен с: YYMMDDHHMMSSZ UTC
Validity to
Время окончания срока действия
UTC TIME
Действителен по: YYMMDDHHMMSSZ UTC
Subject
Данные Владельца регистрационного
свидетельства

2.5.29.46
[1] Ең жаңа CRL
Тарату нүктесінің атауы:
Толық атауы:
URL= http://crl.pki.gov.kz/nca_d_gost.crl
URL= http://crl1.pki.gov.kz/nca_d_gost.crl
Digital Signature
Сертификаттау орталығының цифрлық қолтаңбасы (512 бит)
1.2.398.3.10.1.1.1.2
Мәні
6. Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығы пайдаланушысының (заңды тұлғаның) тіркеу куәлігінің құрылымы (қол қою үшін)
Алаң
Сипаттамасы
OID, маңыздылығы
Мазмұны
Тіркеу куәлігінің Х.509 форматындағы негізгі алаңдары
Version
Х.509 стандартының нұсқасы
V3
Serial Number
Тіркеу куәлігінің сериялық нөмірі
Оң, бүтін сан (20 байттан аса емес)
Signature Algorithm
Қолтаңба алгоритмі
1.2.398.3.10.1.1.1.2
МЕМСТ 34.310-2004
Issuer
Тіркеу куәлігін шығарушының деректері
C=2.5.4.6
CN =2.5.4.3
C = KZ (міндетті алаң)
CN = ҰЛТТЫҚ КУӘЛАНДЫРУШЫ ОРТАЛЫҚ (GOST) (міндетті алаң)
Validity from
Қолданылу мерзімінің басталу уақыты
UTC TIME
YYMMDDHHMMSSZ UTC бастап жарамды
Validity to
Қолданылу мерзімінің аяқталу уақыты
UTC TIME
YYMMDDHHMMSSZ UTC дейін жарамды
Subject
Тіркеу куәлігі иесінің деректері
Е =1.2.840.113549.1.9.1
SERIALNUMBER = 2.5.4.5
SN=2.5.4.4
G=2.5.4.42
CN =2.5.4.3
OU=2.5.4.11
O=2.5.4.10
C=2.5.4.6
E = Электрондық пошта мекенжайы (міндетті емес алаң)
SERIALNUMBER = IIN012345678910 міндетті алаң)
SN = Тегі (міндетті емес алаң)
G = Әкесінің аты (міндетті емес алаң)
CN = Тегі Аты (міндетті алаң)
OU = BIN012345678910 (міндетті алаң)
O = Ұйымның атауы (міндетті алаң)
C = KZ (міндетті алаң)
Public Key
Ашық кілттің мәні (512 бит)
1.2.398.3.10.1.1.1.1
параметрлер
1.2.398.3.10.1.1.1.1.1
1.2.398.3.10.1.3.1.1.0
Мәні
Тіркеу куәлігінің Х.509 форматындағы қосымша алаңдары
Subject Key Identifier
Субъектінің кілтін сәйкестендіруші
2.5.29.14
Субъекті кілтін сәйкестендірушінің он алты санмен белгіленген форматтағы мәні
Authority Key Identifier
Сертификаттау орталығының кілтін сәйкестендіруші
2.5.29.35
Сертификаттау орталығы кілтін сәйкестендірушінің он алты санмен белгіленген форматтағы мәні
Key Usage
Кілтті пайдалану
2.5.29.15, critical
Цифрлық қолтаңба, тыйым салынбауы
Extended Key Usage
Кілтті кең пайдалану
2.5.29.37
Қорғалған Электрондық пошта -1.3.6.1.5.5.7.3.4
Бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын заңды тұлға/жеке кәсіпкер-1.2.398.3.3.4.1.2
Қол жетімді идентификаторлар:
1.2.398.3.3.4.1.2.1-бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғаның бірінші басшысы/ жеке кәсіпкер
1.2.398.3.3.4.1.2.2-қол қою құқығы берілген тұлға

2.5.29.46
[1]Новейший CRL
Имя точки распространения:
Полное имя:
URL= http://crl.pki.gov.kz/nca_d_gost.crl
URL= http://crl1.pki.gov.kz/nca_d_gost.crl
Digital Signature
Цифровая подпись Центра сертификации (512 бит)
1.2.398.3.10.1.1.1.2
Значение
Структура регистрационного свидетельства пользователя (юридическое лицо) Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан (для подписи)
Поле
Описание
OID, критичность
Содержание
Базовые поля регистрационного свидетельства в формате Х.509
Version
Версия Стандарта X.509
V3
Serial Number
Серийный номер регистрационного свидетельства
Положительное, целое число
(не более 20 байт)
Signature Algorithm
Алгоритм подписи
1.2.398.3.10.1.1.1.2
ГОСТ 34.310-2004
Issuer
Данные издателя регистрационного свидетельства
C=2.5.4.6
CN =2.5.4.3
C = KZ (обязательное поле)
CN = ҰЛТТЫҚ КУӘЛАНДЫРУШЫ ОРТАЛЫҚ (GOST) (обязательное поле)
Validity from
Время начала срока действия
UTC TIME
Действителен с: YYMMDDHHMMSSZ UTC
Validity to
Время окончания срока действия
UTC TIME
Действителен по: YYMMDDHHMMSSZ UTC
Subject
Данные Владельца регистрационного свидетельства
Е =1.2.840.113549.1.9.1
SERIALNUMBER = 2.5.4.5
SN=2.5.4.4
G=2.5.4.42
CN =2.5.4.3
OU=2.5.4.11
O=2.5.4.10
C=2.5.4.6
E = адрес электронной почты (необязательное поле)
SERIALNUMBER = IIN012345678910 (обязательное поле)
SN = Фамилия (необязательное поле)
G = Отчество (необязательное поле)
CN = Фамилия Имя (обязательное поле)
OU = BIN012345678910 (обязательное поле)
O = Наименование организации (обязательное поле)
C = KZ (обязательное поле)
Public Key
Значение открытого ключа (512 бит)
1.2.398.3.10.1.1.1.1
с параметрами
1.2.398.3.10.1.1.1.1.1
1.2.398.3.10.1.3.1.1.0
Значение
Дополнительные поля регистрационного свидетельства в формате Х.509
Subject Key Identifier
Идентификатор ключа субъекта
2.5.29.14
Значение идентификатор ключа субъекта в шестнадцатеричном формате
Authority Key Identifier
Идентификатор ключа центра сертификации
2.5.29.35
Значение идентификатора ключа центра сертификации в шестнадцатеричном формате
Key Usage
Использование ключа
2.5.29.15, critical
Цифровая подпись, Неотрекаемость
Extended Key Usage
Расширенное использование ключа
2.5.29.37
Защищенная электронная почта -1.3.6.1.5.5.7.3.4
Юридическое лицо/индивидуальный предприниматель осуществляющий деятельность в виде совместного предпринимательства - 1.2.398.3.3.4.1.2
Доступные идентификаторы:
1.2.398.3.3.4.1.2.1 – Первый руководитель юридического лица/ индивидуальный предприниматель осуществляющий деятельность в виде совместного предпринимательства
1.2.398.3.3.4.1.2.2 – Лицо, наделенное правом подписи

Қол жеткізу әдісі = Тіркеу куәлігінің жай-күйін желі арқылы анықтау хаттамасы (1.3.6.1.5.5.7.48.1)
Қосымша атауы: URL=http://ocsp.pki.gov.kz
Crl Distribution Points
Кері қайтарып алу тізімін тарату нүктесі
2.5.29.31
[1]Кері қайтарып алу тізімін бөлу нүктесі (CRL)
Тарату нүктесінің атауы:
Толық атауы:
URL=http://crl.pki.gov.kz/nca_gost.crl
URL=http://crl1.pki.gov.kz/nca_gost.crl
Freshest Crl Distribution Points
Ең жаңа CRL
2.5.29.46
[1] Ең жаңа CRL
Тарату нүктесінің атауы:
Толық атауы:
URL=http://crl.pki.gov.kz/nca_d_gost.crl
URL=http://crl1.pki.gov.kz/nca_d_gost.crl
Digital Signature
Сертификаттау орталығының цифрлық қолтаңбасы (512 бит)
1.2.398.3.10.1.1.1.2
Мәні
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2020 жылғы 13 қазаны
№ 383/НҚ Бұйрыққа
6-қосымша
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландыру орталығының тіркеу куәлігін беру және қайтарып алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 491 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11280 болып тіркелген, 2015 жылғы 26 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
2. "Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландыру орталығының тіркеу куәлігін беру және қайтарып алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 25 мамырдағы № 601 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11552 болып тіркелген, 2015 жылғы 3 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
3. "Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландыру орталығының тіркеу куәлігін беру және қайтарып алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 491 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 51 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13291 болып тіркелген, 2016 жылғы 10 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
4. "Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландыру орталығының тіркеу куәлігін беру және қайтарып алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 25 мамырдағы № 601 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2016 жылғы 16 ақпандағы № 196 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13471 болып тіркелген, 2016 жылғы 30 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).

Метод доступа = Протокол определения состояния регистрационного свидетельства через сеть (1.3.6.1.5.5.7.48.1)
Дополнительное имя:
URL=http://ocsp.pki.gov.kz
Crl Distribution Points
Точки распространения списков отзыва
2.5.29.31
[1]Точка распределения списка отзыва (CRL)
Имя точки распространения:
Полное имя:
URL=http://crl.pki.gov.kz/nca_gost.crl
URL=http://crl1.pki.gov.kz/nca_gost.crl
Freshest Crl Distribution Points
Новейший CRL
2.5.29.46
[1]Новейший CRL
Имя точки распространения:
Полное имя:
URL=http://crl.pki.gov.kz/nca_d_gost.crl
URL=http://crl1.pki.gov.kz/nca_d_gost.crl
Digital Signature
Цифровая подпись Центра сертификации (512 бит)
1.2.398.3.10.1.1.1.2
Значение
Приложение 6 к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 13 октября 2020 года № 383/НҚ
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
1. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 491 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача и отзыв регистрационного свидетельства Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11280, опубликован 26 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 мая 2015 года № 601 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача и отзыв регистрационного свидетельства Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11552, опубликован 03 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 51 "О внесении изменения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 491 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача и отзыв регистрационного свидетельства Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13291, опубликован 10 марта 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет");
4. Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 16 февраля 2016 года № 196 "О внесении изменения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 мая 2015 года № 601 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача и отзыв регистрационного свидетельства Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13471, опубликован 30 марта 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").