"Күзет қызметін, жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметін және күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті мемлекеттік бақылау бойынша тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын, тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 30 қазандағы № 757 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 30 қазандағы № 32 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 13 қазандағы № 704 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 13 қазандағы № 78 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 16 қазанда № 21447 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Күзет қызметін, жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметін және күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті мемлекеттік бақылау бойынша тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын, тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 30 қазандағы № 757 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 30 қазандағы № 32 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17655 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 7 қарашада жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұрықпен бекітілген Күзет қызметін мемлекеттік бақылау бойынша тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективтік өлшемшарттарында:
реттік нөмірі 7-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
7
Жеке күзет ұйымының басшысында психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарының есебінде тұрмайтындығы фактісін растайтын құжаттың болуы
Өрескел
";
реттік нөмірі 20-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
20
Жеке күзет ұйымының жұмыскерлерінде психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарының есебінде тұрмайтындығы фактісін растайтын құжаттың болуы
Өрескел
";
реттік нөмірі 47-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
47
Жеке күзет ұйымының басшысында психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарының есебінде тұрмайтындығы фактісін растайтын медициналық құжаттың болуы
Өрескел
";
реттік нөмірі 60-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
60
Жеке күзет ұйымының жұмыскерлерінде психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарының есебінде тұрмайтындығы фактісін растайтын медициналық құжаттың болуы
Өрескел
";
көрсетілген бұрықпен бекітілген Жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметін мемлекеттік бақылау бойынша тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті өлшемшарттарында:
реттік нөмірі 7-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
7
Жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының (бұдан әрі - МОО) және олардың филиалдарының құрылтайшыларында (қатысушылары), басшыларында психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарының есебінде тұрмайтындығы фактісін растайтын медициналық құжаттың болуы
Өрескел
";
реттік нөмірі 20-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
20
Жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының (бұдан әрі - МОО) және олардың филиалдарының құрылтайшыларында (қатысушылары), басшыларында психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарының есебінде тұрмайтындығы фактісін растайтын медициналық құжаттың болуы
Өрескел
";
көрсетілген бұрықпен бекітілген Күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті мемлекеттік бақылау бойынша тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті өлшемшарттарында:
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4
Субъект басшысында психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарының есебінде тұрмайтындығы фактісін растайтын медициналық құжаттың болуы
Өрескел
";
реттік нөмірі 8-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8
Субъект жұмыскерлерінде психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарының есебінде тұрмайтындығы фактісін растайтын медициналық құжаттың болуы
Өрескел
";
реттік нөмірі 14-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
14
Күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызмет көрсетумен айналысатын жеке тұлғада психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарының есебінде тұрмайтындығы фактісін растайтын медициналық құжаттың болуы
Өрескел
";
реттік нөмірі 20-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
20
Субъект басшысында психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарының есебінде тұрмайтындығы фактісін растайтын медициналық құжаттың болуы
Өрескел
";
реттік нөмірі 24-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
24
Субъект жұмыскерлерінде психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарының есебінде тұрмайтындығы фактісін растайтын медициналық құжаттың болуы
Өрескел
";
реттік нөмірі 30-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
30
Күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызмет көрсетумен айналысатын жеке тұлғада психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарының есебінде тұрмайтындығы фактісін растайтын медициналық құжаттың болуы
Өрескел
";
көрсетілген бұрықпен бекітілген Күзет қызметін мемлекеттік бақылау бойынша тексеру парағында:
реттік нөмірі 5-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
5
Жеке күзет ұйымының басшысында психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарының есебінде тұрмайтындығы фактісін растайтын құжаттың болуы
";
реттік нөмірі 18-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
18
Күзетшілер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлерінде психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарының есебінде тұрмайтындығы фактісін растайтын медициналық құжаттың болуы
";
көрсетілген бұрықпен бекітілген Жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметіне мемлекеттік бақылау жасау бойынша тексеру парағында:
реттік нөмірі 5-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
5
Жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының (бұдан әрі - МОО) және олардың филиалдарының құрылтайшыларында (қатысушылары), басшыларында психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарының есебінде тұрмайтындығы фактісін растайтын медициналық құжаттың болуы
";
көрсетілген бұрықпен бекітілген Күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті мемлекеттік бақылау бойынша тексеру парағында:
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4
Субъект басшысында психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарының есебінде тұрмайтындығы фактісін растайтын медициналық құжаттың болуы
";
реттік нөмірі 8-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8
Субъект жұмыскерлерінде психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарының есебінде тұрмайтындығы фактісін растайтын медициналық құжаттың болуы
";
реттік нөмірі 14-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
14
Күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызмет көрсетумен айналысатын жеке тұлғада психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарының есебінде тұрмайтындығы фактісін растайтын медициналық құжаттың болуы
".

О внесении изменений в совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 октября 2018 года № 757 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 октября 2018 года № 32 "Об утверждении критериев оценки степени риска, проверочных листов по государственному контролю за охранной деятельностью, за деятельностью специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации, и за деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации"
Совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 октября 2020 года № 704 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 октября 2020 года № 78. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 октября 2020 года № 21447
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 октября 2018 года № 757 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 октября 2018 года № 32 "Об утверждении критериев оценки степени риска, проверочных листов по государственному контролю за охранной деятельностью, за деятельностью специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации, и за деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17655, опубликован 7 ноября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в Субъективных критериях оценки степени риска по государственному контролю за охранной деятельностью, утвержденных указанным приказом:
строку, порядковый номер 7, изложить в следующей редакции:
"
7
Наличие у руководителя частной охранной организации медицинского документа, подтверждающего факт отсутствия на учете в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья
Грубое
";
строку, порядковый номер 20, изложить в следующей редакции:
"
20
Наличие у работников частной охранной организации, занимающих должности охранников медицинского документа, подтверждающего факт отсутствия на учете в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья
Грубое
";
строку, порядковый номер 47, изложить в следующей редакции:
"
47
Наличие у руководителя частной охранной организации медицинского документа, подтверждающего факт отсутствия на учете в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья
Грубое
";
строку, порядковый номер 60, изложить в следующей редакции:
"
60
Наличие у работников частной охранной организации, занимающих должности охранников медицинского документа, подтверждающего факт отсутствия на учете в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья
Грубое
";
в Субъективных критериях оценки степени риска по государственному контролю за деятельностью специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации, утвержденных указанным приказом:
строку, порядковый номер 7, изложить в следующей редакции:
"
7
Наличие у учредителей (участников), руководителей специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации (далее – СУЦ) и их филиалов, медицинского документа, подтверждающего факт отсутствия на учете в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья
Грубое
";
строку, порядковый номер 20, изложить в следующей редакции:
"
20
Наличие у учредителей (участников), руководителей специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации (далее – СУЦ) и их филиалов, медицинского документа, подтверждающего факт отсутствия на учете в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья
Грубое
";
в Субъективных критериях оценки степени риска по государственному контролю за деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, утвержденных указанным приказом:
строку, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"
4
Наличие у руководителя субъекта медицинского документа, подтверждающего факт отсутствия на учете в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья
Грубое
";
строку, порядковый номер 8, изложить в следующей редакции:
"
8
Наличие у работников субъекта медицинского документа, подтверждающего факт отсутствия на учете в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья
Грубое
";
строку, порядковый номер 14, изложить в следующей редакции:
"
14
Наличие у физического лица, осуществляющего деятельность по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации медицинского документа, подтверждающего факт отсутствия на учете в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья
Грубое
";
строку, порядковый номер 20, изложить в следующей редакции:
"
20
Наличие у руководителя субъекта медицинского документа, подтверждающего факт отсутствия на учете в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья
Грубое
";
строку, порядковый номер 24, изложить в следующей редакции:
"
24
Наличие у работников субъекта медицинского документа, подтверждающего факт отсутствия на учете в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья
Грубое
";
строку, порядковый номер 30, изложить в следующей редакции:
"
30
Наличие у физического лица, осуществляющего деятельность по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации медицинского документа, подтверждающего факт отсутствия на учете в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья
Грубое
";
в Проверочном листе по государственному контролю за охранной деятельностью, утвержденным указанным приказом:
строку, порядковый номер 5, изложить в следующей редакции:
"
5
Наличие у руководителя частной охранной организации медицинского документа, подтверждающего факт отсутствия на учете в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья
";
строку, порядковый номер 18, изложить в следующей редакции:
"
18
Наличие у работников частной охранной организации, занимающих должности охранников медицинского документа, подтверждающего факт отсутствия на учете в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья
";
в Проверочном листе по государственному контролю за деятельностью специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации, утвержденным указанным приказом:
строку, порядковый номер 5, изложить в следующей редакции:
"
5
Наличие у учредителей (участников), руководителей специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации (далее – СУЦ) и их филиалов, медицинского документа, подтверждающего факт отсутствия на учете в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья
";
в Проверочном листе по государственному контролю за деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, утвержденным указанным приказом:
строку, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"
4
Наличие у руководителя субъекта медицинского документа, подтверждающего факт отсутствия на учете в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья
";
строку, порядковый номер 8, изложить в следующей редакции:
"
8
Наличие у работников субъекта медицинского документа, подтверждающего факт отсутствия на учете в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья
";
строку, порядковый номер 14, изложить в следующей редакции:
"
14
Наличие у физического лица, осуществляющего деятельность по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации медицинского документа, подтверждающего факт отсутствия на учете в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья
".

2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Р. Даленов
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
Е. Тұрғымбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика
және арнайы есепке алу
жөніндегі комитеті

2. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Р. Даленов
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
_______________ Е. Тургумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан