Мамандандырылған, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-238/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 10 желтоқсанда № 21746 болып тіркелді.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 124-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 07.09.2022 № ҚР ДСМ – 95 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Мамандандырылған, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көмек көрсету қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен cоң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 8 желтоқсаны
№ ҚР ДСМ-238/2020 Бұйрыққа
1-қосымша
Мамандандырылған, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көмек көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мамандандырылған, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көмек көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) 124-бабының 5-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасында мамандандырылған, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көмек көрсету тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 07.09.2022 № ҚР ДСМ – 95 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Об утверждении правил оказания специализированной, в том числе высокотехнологичной медицинской помощи
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-238/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 декабря 2020 года № 21746.
В соответствии с пунктом 5 статьи 124 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 07.09.2022 № ҚР ДСМ - 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить правила оказания специализированной, в том числе высокотехнологичной медицинской помощи согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра здравоохранения Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой
Приложение 1 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 8 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-238/2020
Правила оказания специализированной, в том числе высокотехнологичной медицинской помощи
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила оказания специализированной, в том числе высокотехнологичной медицинской помощи (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 124 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс) и определяют порядок оказания специализированной, в том числе высокотехнологичной медицинской помощи в Республике Казахстан.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 07.09.2022 № ҚР ДСМ - 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) жоғары технологиялық медициналық көмек (бұдан әрі - ЖТМК) – тиімділігі мен қауіпсіздігі ғылыми дәлелденген диагностика мен емдеудің инновациялық және (немесе) бірегей әдістерін және медицина ғылымының және ғылым мен техниканың сабақтас салаларының жетістіктері негізінде әзірленген технологияларды қолдануды қажет ететін аурулар кезінде көрсететін мамандандырылған медициналық көмектің бір бөлігі;
2) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі- ТМККБК) – бюджет қаражаты есебінен берілетін медициналық көмектің көлемі.
3) медициналық бұйымдар – медициналық мақсаттағы бұйымдар және медициналық техника;
4) денсаулық сақтау ұйымы - денсаулық сақтау саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға;
5) мамандандырылған медициналық көмек – бейінді мамандар диагностиканың, емдеудің, медициналық оңалтудың арнайы әдістерін қажет ететін аурулар кезінде, оның ішінде қашықтықтан медициналық қызметтер көрсету құралдарын пайдалана отырып көрсетілетін медициналық көмек;
6) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) - Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын сақтау, медицина және фармацевтика ғылымы, медициналық және фармацевтикалық білім беру, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, медициналық қызметтер (көмек) көрсетудің сапасы саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
7) әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры (бұдан әрі – ӘМСҚ) – аударымдар мен жарналарды жинақтауды жүргізетін, сондай-ақ медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтерін медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген көлемдерде және талаптармен сатып алу мен оларға ақы төлеуді және Қазақстан Республикасының заңдарында айқындалған өзге де функцияларды жүзеге асыратын коммерциялық емес ұйым;
3. Амбулаториялық-емханалық және стационарлық жағдайларда дәрігерлік мамандықтарға байланысты мамандандырылған медициналық көмектің түрлері терапиялық, хирургиялық, педиатриялық және акушерлік-гинекологиялық бейіндер болып бөлінеді.
Терапиялық бейін мыналарды қамтиды: терапия, аллергология, гастроэнтерология, гематология, нефрология, кардиология, кардиоревматология, пульмонология, эндокринология, психиатрия, психотерапия, медициналық психология, неврология, терапиялық стоматология, сексопатология, реабилитология, кәсіби патология, еңбек терапиясы, наркология, фтизиатрия, геронтология-гериатрия, гирудотерапия, токсикология, емдік дене шынықтыру, диетология, рентгенология, Су-джок-терапия, мануальдық терапия, рефлексотерапия, гомеопатия, дермато-венерология, дермато-косметология, инфекциялық аурулар, иммунология, лепрология.
Хирургиялық бейін мыналарды қамтиды: хирургия, кардиохирургия, нейрохирургия, эндоскопия, онкология, травматология және ортопедия, комбустиология, урология, андрология, оториноларингология, офтальмология, проктология, маммология, хирургиялық стоматология, ортодонтиялық стоматология, ортопедиялық стоматология, жақ-бет хирургиясы, трансплантология, экстракорпоралдық детоксикация, гипербариялық оксигенация, токсикология, анестезиология-реаниматология.
Педиатриялық бейін мыналарды қамтиды: педиатрия, фтизиопедиатрия, балалар анестезиологиясы және реаниматология, балалар хирургиясы, балалар нейрохирургиясы, балалар эндоскопиясы, балалар травматологиясы және ортопедиясы, балалар комбустиологиясы, балалар трансплантологиясы, балалар экстракорпоралдық детоксикациясы, балалар аллергологиясы, медициналық генетика, балалар кардиоревматологиясы, балалардағы жұқпалы аурулар, балалар иммунологиясы, балалар онкологиясы, балалар онкогематологиясы, балалар неврологиясы, балалар нефрологиясы, балалар эндокринологиясы, балалар психиатриясы, балалар психотерапиясы, балалар психотерапиясы, балалар, балалар токсикологиясы, балалар гипербариялық оксигенациясы, балалар пульмонологиясы, балалар гастроэнтерологиясы, балалар оториноларингологиясы, балалар офтальмологиясы, ортопедия мен ортодонтияны қоса алғанда, балалар стоматологиясы, балалар жақ-бет хирургиясы, балалар урологиясы, балалар және жасөспірімдер гинекологиясы, балалар дермато-венерологиясы, жасөспірімдер наркологиясы, жасөспірімдер терапиясы, балалар реабилитологиясы, неонатологиясы.
Акушерлік-гинекологиялық бейін мыналарды қамтиды: гинекология, акушерлік, неонатология, медициналық генетика, жоғары репродуктивті технологиялар кіреді.

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) высокотехнологичная медицинская помощь (далее – ВТМП) – медицинская помощь, являющаяся частью специализированной медицинской помощи, оказываемой профильными специалистами при заболеваниях, требующих применения инновационных и (или) уникальных методов диагностики и лечения с научно доказанной эффективностью и безопасностью, и технологий разработанных на основе достижений медицинской науки и смежных отраслей науки и техники;
2) гарантированный объем бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) – объем медицинской помощи, предоставляемый за счет бюджетных средств;
3) медицинские изделия – изделия медицинского назначения и медицинская техника;
4) организация здравоохранения – юридическое лицо, осуществляющее деятельность в области здравоохранения;
5) специализированная медицинская помощь – медицинская помощь, оказываемая профильными специалистами при заболеваниях, требующих специальных методов диагностики, лечения, медицинской реабилитации, в том числе с использованием средств дистанционных медицинских услуг;
6) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области охраны здоровья граждан Республики Казахстан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обращения лекарственных средств и медицинских изделий, качества оказания медицинских услуг (помощи);
7) фонд социального медицинского страхования (далее – ФСМС) – некоммерческая организация, производящая аккумулирование отчислений и взносов, а также осуществляющая закуп и оплату услуг субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в объемах и на условиях, которые предусмотрены договором закупа медицинских услуг, и иные функции, определенные законами Республики Казахстан.
3. В амбулаторных и стационарных условиях, в зависимости от врачебных специальностей, виды специализированной медицинской помощи подразделяются на терапевтический, хирургический, педиатрический и акушерско-гинекологический профили.
Терапевтический профиль включает: терапию, аллергологию, гастроэнтерологию, гематологию, нефрологию, кардиологию, кардиоревматологию, пульмонологию, эндокринологию, психиатрию, психотерапию, медицинскую психологию, неврологию, терапевтическую стоматологию, сексопатологию, реабилитологию, профессиональную патологию, трудотерапию, наркологию, фтизиатрию, геронтологию-гериатрию, гирудотерапию, токсикологию, лечебную физкультуру, диетологию, рентгенологию, Су-джок-терапию, мануальную терапию, рефлексотерапию, гомеопатию, дермато-венерологию, дермато-косметологию, инфекционные заболевания, иммунологию, лепрологию.
Хирургический профиль включает: хирургию, кардиохирургию, нейрохирургию, эндоскопию, онкологию, травматологию и ортопедию, комбустиологию, урологию, андрологию, оториноларингологию, офтальмологию, проктологию, маммологию, хирургическую стоматологию, ортодонтическую стоматологию, ортопедическую стоматологию, челюстно-лицевую хирургию, трансплантологию, экстракорпоральную детоксикацию, гипербарическую оксигенацию, токсикологию, анестезиологию-реаниматологию.
Педиатрический профиль включает: педиатрию, фтизиопедиатрию, детскую анестезиологию и реаниматологию, детскую хирургию, детскую нейрохирургию, детскую эндоскопию, детскую травматологию и ортопедию, детскую комбустиологию, детскую трансплантологию, детскую экстракорпоральную детоксикацию, детскую аллергологию, медицинскую генетику, детскую кардиоревматологию, инфекционные заболевания у детей, детскую иммунологию, детскую онкологию, детскую онкогематологию, детскую неврологию, детскую нефрологию, детскую эндокринологию, детскую психиатрию, детскую психотерапию, детскую токсикологию, детскую гипербарическую оксигенацию, детскую пульмонологию, детскую гастроэнтерологию, детскую оториноларингологию, детскую офтальмологию, детскую стоматологию, включая ортопедию и ортодонтию, детскую челюстно-лицевую хирургию, детскую урологию, детскую и подростковую гинекологию, детскую дермато-венерологию, подростковую наркологию, подростковую терапию, детскую реабилитологию, неонатологию.
Акушерско-гинекологический профиль включает: гинекологию, акушерство, неонатологию, медицинскую генетику, высокие репродуктивные технологии.

4. Халыққа мамандандырылған медициналық көмек медициналық ұйымның деңгейіне байланысты ұсынылады.
2-тарау. Мамандандырылған медициналық көмек көрсету тәртібі
5. Мамандандырылған медициналық көмек медициналық көмек көрсетудің екінші және үшінші деңгейлерінде амбулаториялық жағдайлардағы консультативтік-диагностикалық көмек, стационарды алмастыратын және стационарлық көмек түрінде көрсетіледі.
6. Амбулаториялық жағдайда халыққа мамандырылған медициналық көмек Кодекстің 7-бабы 31) тармақшасына сәйкес айқындалған тәртіппен көрсетіледі.
7. Диагнозды сәйкестендіру қиын болған кезде мамандандырылған медициналық көмек көрсетудің кез келген деңгейінде, оның ішінде науқастың тасымалдауға жарамсыздығы кезінде қажет болған жағдайда өзге де медицина ұйымдарынан мамандарды тарта отырып, қажетті мамандарды тарта отырып, консилиум ұйымдастырылады.
8. ТМККК тізбесіне кірмейтін мамандандырылған медициналық көмек көрсету бойынша қызметтер міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру (бұдан әрі – МӘМС) жүйесінде немесе ақылы негізде жүргізіледі.
9. Мамандандырылған медициналық көмекті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бейінді мамандығы және қажетті біліктілігі бар дәрігерлер көрсетеді.
10. Зерттеудің зертханалық-диагностикалық әдістерін қоса алғанда, мамандандырылған медициналық көмектің көлемі клиникалық хаттамалармен (бұдан әрі - Хаттамалар) айқындалады.
11. Дәрігердің қорытындысына сәйкес жеке күтімді қажет ететін бес жасқа дейінгі балалар, сондай-ақ үлкен жастағы балалар осындай күтімді жүзеге асыру үшін анасымен немесе басқа адамдармен емдеуге жатқызылады.
12. Стационарлық емдеуде жатқан баланы күтуді жүзеге асыратын адам тегін ұйықтайтын орынмен қамтамасыз етіледі.
1-параграф. Станционар алмастыру деңгейдегі мамандандырылған медициналық көмек
13. Күндізгі стационарлардағы мамандандырылған медициналық көмекті стационарлық денгейдегі денсаулық сақтау ұйымдары, үйдегі стационарларда – амбулаториялық-емханалық деңгейдегі денсаулық сақтау ұйымдары ұсынады.
14. ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде стационарды алмастыратын көмек күндізгі стационар және үйдегі стационар жағдайында медициналық-санитариялық алғашқы көмек маманының немесе осы пациентті емдеу үшін қажетті зертханалық, аспаптық зерттеулердің және бейінді мамандардың консультацияларының нәтижелері бар басқа денсаулық сақтау ұйымының жолдамасы бойынша ұсынылады.
15. ТМККК тізбесіне кірмейтін стационарды алмастыратын көмек көрсету бойынша қызметтер МӘМС жүйесінде және (немесе) ақылы негізде және (немесе) ерікті медициналық сақтандыру шеңберінде ұсынылады.

4. Cпециализированная медицинская помощь населению оказываются в зависимости от уровня медицинской организации.
Глава 2. Порядок оказания специализированной медицинской помощи
5. Специализированная медицинская помощь оказывается в виде консультативно-диагностической помощи в амбулаторных условиях, станционарозамещающей и стационарной помощи на вторичном и третичном уровнях оказания медицинской помощи.
6. Специализированная медицинская помощь населению в амбулаторных условиях оказывается в порядке, определенном в соответствии с подпунктом 31) статьи 7 Кодекса.
7. На любом уровне оказания специализированной медицинской помощи при затруднении в идентификации диагноза, в том числе нетранспортабельность больного, организуется консилиум с привлечением специалистов, при необходимости с привлечением специалиста из других медицинских организаций.
8. Услуги по оказанию специализированной медицинской помощи, не входящие в перечень ГОБМП, оказываются в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – ОСМС) или на платной основе.
9. Специализированную медицинскую помощь оказывают врачи, имеющие профильную специализацию и необходимую квалификацию, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
10. Объем специализированной медицинской помощи, включая лабораторно-диагностические методы исследования, определяется клиническими протоколами (далее – Протокол).
11. Дети до пяти лет, а также дети старшего возраста, нуждающиеся в соответствии с заключением врача в индивидуальном уходе, госпитализируются с матерью или другими лицами для осуществления такого ухода.
12. Лицо, осуществляющее уход за ребенком, находящимся на стационарном лечении, бесплатно обеспечивается спальным местом.
Параграф 1. Порядок оказания специализированной медицинской помощи в станционарозамещающих условиях
13. В стационарозамещающих условиях специализированная медицинская помощь в дневных стационарах предоставляется в амбулаторных и стационарных условиях организациями здравоохранения.
14. Специализированная медицинская помощь в стационарозамещающих условиях в рамках ГОБМП и системе ОСМС предоставляется в условиях дневного стационара по направлению специалиста первичной медико-санитарной помощи или другой организации здравоохранения с результатами лабораторных, инструментальных исследований и консультаций профильных специалистов, необходимых для лечения данного пациента.
15. Услуги по оказанию специализированной медицинской помощи в станционарозамещающих условиях, не входящие в перечень ГОБМП, оказываются в системе ОСМС или на платной основе.

2-параграф. Стационарлық деңгейдегі мамандандырылған медициналық көмек
16. Медициналық-санитариялық алғашқы көмек мамандарының жолдамасы бойынша көрсетілетін стационарлық жағдайда халыққа ұсынылатын мамандандырылған медициналық көмек ТМККК-ге және МӘМС-ке кіреді.
17. Науқасқа мамандандырылған медициналық көмек көрсету қажет болған кезде ол тиісті бейінді (мамандандырылған) денсаулық сақтау ұйымына жіберіледі.
18. Науқастарды емдеуге жатқызу бөлімшенің (төсектің) бейініне сәйкес жүргізіледі.
19. Денсаулық сақтау ұйымының басшысы әлеуметтік осал топтар үшін медициналық көрсетілімдер болған жағдайда жоспарлы емдеуге жатқызу туралы өз бетінше шешім қабылдайды: 18 жасқа дейінгі балалар, жүкті әйелдер, Ұлы Отан соғысының ардагерлері, мүгедектігі бар тұлғылар, көп балалы аналар, зейнеткерлер, әлеуметтік мәні бар аурулармен ауыратын науқастар, ғылыми ұйымдары үшін жоспарлы емдеуге жатқызу көлемінен 15%, меншік нысанына қарамастан аудандық, қалалық, облыстық деңгейлердің денсаулық сақтау ұйымдары үшін 10% шегінде.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 07.09.2022 № ҚР ДСМ – 95 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. Стационардан шығару кезінде пациенттің қолына шығару эпикризі беріледі, онда толық клиникалық диагнозы, хаттамаға сәйкес жүргізілген тексеру, емдеу көлемі және науқасты одан әрі бақылау жөніндегі ұсынымдар ұсынылады.
Пациент туралы ақпарат бір мезгілде науқастың бекітілген жері бойынша амбулаториялық-емханалық ұйымға беріледі.
3-тарау. Жоғары технологиялық медициналық көмек көрсету тәртібі
21. ЖТМК станционар алмастыратын және стационарлық жағдайда ұсынылады.
22. Медициналық ұйымдар денсаулық сақтау ұйымының ЖТМК ұсынуына сәйкестігі туралы қорытынды (бұдан әрі – Қорытынды) болған кезде ЖТМК ұсынылады.
23. Қорытынды алу үшін денсаулық сақтау ұйымы медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы мемлекеттік органның аумақтық бөлімшесіне (бұдан әрі - Бөлімше) ресурстарды басқарудың ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "РБЖ" АЖ) электрондық түрде осы Қағидаларға 1-қосымшаға (бұдан әрі - 1-қосымша) сәйкес нысан бойынша өтінім береді.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 07.09.2022 № ҚР ДСМ – 95 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24. ЖТМК ұсынуға үміткер денсаулық сақтау ұйымы өтінімде осы Қағидаларға 2 –қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәлімделген ЖТМК түрін көрсетуге қойылатын өлшемшаттарға (бұдан әрі – өлшемшаттар) сәйкестігі туралы мәліметтерді көрсетеді.

Параграф 2. Порядок оказания специализированной медицинской помощи в стационарных условиях
16. Специализированная медицинская помощь населению в стационарных условиях, оказываемая по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи входит в ГОБМП и ОСМС.
17. При необходимости оказания больному специализированной медицинской помощи он направляется в соответствующую профильную (специализированную) организацию здравоохранения.
18. Госпитализация больных проводится в соответствии с профилем отделения (коек).
19. Руководство организации здравоохранения, самостоятельно принимает решение о плановой госпитализации при наличии медицинских показаний лиц из социально-незащищенных групп населения: дети до 18 лет, беременные, ветераны Великой Отечественной войны, лица с инвалидностью, многодетные матери, пенсионеры, больные социально-значимыми заболеваниями в пределах 15 % от объема плановой госпитализации для научных организаций, 10 % для организаций здравоохранения районного, городского, областного уровней независимо от формы собственности.
Сноска. Пункт 19 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 07.09.2022 № ҚР ДСМ - 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. При выписке из стационара пациенту на руки выдается выписной эпикриз, где указывается полный клинический диагноз, проведенный объем обследования, лечения в соответствии с Протоколом и рекомендации по дальнейшему наблюдению за больным.
Информация о пациенте одновременно передается в организацию здравоохранения, оказывающее первичную медико-санитарную помощь, по месту прикрепления больного.
Глава 3. Порядок оказания высокотехнологичной медицинской помощи
21. ВТМП предоставляются в станционарозамещающих и стационарных условиях.
22. ВТМП оказывается медицинскими организациями при наличии заключения о соответствии организации здравоохранения к предоставлению ВТМП (далее – Заключение).
23. Для получения заключения организация здравоохранения подает заявку в территориальное подразделение государственного органа в сфере оказания медицинских услуг (помощи) (далее – Подразделение) в электронном виде в информационной системе управления ресурсами (далее – ИС "СУР") по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – приложение 1).
Сноска. Пункт 23 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 07.09.2022 № ҚР ДСМ - 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. Организация здравоохранения, претендующая на предоставление ВТМП, в заявке указывает сведения о соответствии критериям к оказанию заявляемого вида ВТМП (далее – критерии) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 07.09.2022 № ҚР ДСМ – 95 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Бөлімше өтінімді алған күннен бастап 30 күнтізбелік күн ішінде денсаулық сақтау ұйымының өлшемшарттарына сәйкестігін бағалауды жүргізеді.
Денсаулық сақтау ұйымы өлшемшарттарға сәйкес келген жағдайда Бөлімше осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 3 (үш) жыл мерзімге қорытынды береді:
Қолдану мерзімі аяқталғанға дейін 2 (екі) айдан кешіктірмей денсаулық сақтау ұйымы жаңа қорытынды алуға өтінім береді.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 07.09.2022 № ҚР ДСМ – 95 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. Осы Қағидаларға сәйкес алынған қорытынды өндірістік базаны және қызмет бейінін сақтай отырып, қызметті жоспарлайтын және (немесе) жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдары бұрын алған қорытындыларды мынадай жағдайларда: қайта ұйымдастырылған, ұйымдық-құқықтық нысандағы өзгерістер, заңды тұлға ауысқан, уәкілетті орган және (немесе) денсаулық сақтау басқармалары растаған объекті сенімгерлік басқаруға берілген жағдайларда қайта ресімделеді.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 07.09.2022 № ҚР ДСМ – 95 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
27. Қорытынды туралы мәліметтер "РБЖ" АЖ-ға енгізіледі. Қорытынды Бөлімшенің бірінші басшысының және (немесе) оның міндетін атқарушы адамның қолы қойылып беріледі.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 07.09.2022 № ҚР ДСМ – 95 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
28. Қорытынды алған денсаулық сақтау ұйымы қорытындының көшірмесін ӘлМСҚ және (немесе) оның аумақтық филиалына жібереді.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 07.09.2022 № ҚР ДСМ – 95 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
29. Денсаулық сақтау ұйымы ЖТМК көрсетуге жіберілген маман жұмыстан босатылған (басқа лауазымға ауыстырылған) немесе жаңадан келген адамға ауыстырылған жағдайда, сондай-ақ ұзақ (3 айдан астам) жөндеуді немесе оны ауыстыруды талап ететін өтініш берілген медициналық бұйымның ақаулығы туындаған жағдайда он жұмыс күні ішінде "РБЖ" АЖ-да мәліметтерді өзектендіреді.

Сноска. Пункт 24 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 07.09.2022 № ҚР ДСМ - 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
25. Подразделение проводит оценку соответствия организации здравоохранения критериям в течение 30 календарных дней со дня получения заявки.
В случае соответствия организации здравоохранения критериям Подразделение выдает заключение по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам сроком на 3 (три) года.
Не позднее 2 (двух) месяцев до истечения срока действия организация здравоохранения подает заявку на получение нового заключения.
Сноска. Пункт 25 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 07.09.2022 № ҚР ДСМ - 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26. Полученные в соответствии с настоящими Правилами заключения переоформляются на организации здравоохранения, планирующие и (или) осуществляющие деятельность с сохранением производственной базы и профиля деятельности в случаях: реорганизации, изменения организационно-правовой формы, смены юридического лица, передачи объекта в доверительное управление, подтвержденное уполномоченным органом или местными органами государственного управления здравоохранением.
Сноска. Пункт 26 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 07.09.2022 № ҚР ДСМ - 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. Сведения о заключении вносятся в ИС "СУР". Заключение выдается за подписью первого руководителя Подразделения и (или) лица, исполняющего его обязанности.
Сноска. Пункт 27 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 07.09.2022 № ҚР ДСМ - 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. Организация здравоохранения, получившая заключение, направляет копию заключения в ФСМС и (или) его территориальный филиал.
Сноска. Пункт 28 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 07.09.2022 № ҚР ДСМ - 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
29. Организация здравоохранения в случае увольнения (перевода на другую должность) или замены специалиста, допущенного к оказанию ВТМП на вновь прибывшего, а также в случае возникновения неисправности заявленного медицинского изделия, требующего длительного (более 3-х месяцев) ремонта или его замены, в течение десяти рабочих дней актуализирует сведения в ИС "СУР".

30. ЖТМК коды немесе атауы өзгерген жағдайда Бөлімше ЖТМК көрсетуге үміткер денсаулық сақтау ұйым өтінімінің негізінде талаптарға сәйкес болған кезде өтінім келіп түскен сәттен бастап күнтізбелік 30 күн ішінде қорытындыны жаңа кодқа немесе атауға сәйкес қайта ресімдейді.
Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 07.09.2022 № ҚР ДСМ – 95 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
31. Пациенттің бекітілген жері бойынша денсаулық сақтау ұйымы ол жүгінген кезде бейінді маманның қорытындысы негізінде пациенттің құжаттарын жоғары технологиялық медициналық көмек жөніндегі комиссияға (бұдан әрі - ЖТМК комиссиясы) жібереді.
Пациенттің бекітілген жері бойынша денсаулық сақтау ұйымы оған тиісті бейін бойынша ЖТМК көрсететін денсаулық сақтау ұйымын баламалы таңдау мүмкіндігі туралы хабарлайды.
32. ЖТМК комиссиясын ЖТМК көрсететін денсаулық сақтау ұйымына пациентті жіберу мәселесін шешу үшін денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органының басшысы бейінді мамандардан құрады.
33. Пациенттің бекітілген жері бойынша денсаулық сақтау ұйымы пациенттің құжаттар пакетін қағаз немесе электрондық түрде ЖТМК комиссиясының қарауына жібереді.
34. ЖТМК комиссиясына ұсынылатын құжаттар пакеті мыналарды қамтиды:
1) пациенттің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) медициналық ұйымға стационарға және (немесе) күндізгі стационарға емдеуге жатқызуға жіберу;
3) емдеуші дәрігердің, бөлімше меңгерушісінің және бас дәрігердің емдеу-алдын алу жұмысы жөніндегі орынбасарының қолдарымен, сондай-ақ денсаулық сақтау ұйымының мөрімен куәландырылған клиникалық диагнозы көрсетілген амбулаториялық пациенттің медициналық картасының немесе стационарлық науқастың медициналық картасының үзіндісін ұсынады;
4) клиникалық-диагностикалық (зертханалық, аспаптық және функционалдық) зерттеулердің нәтижелері, диагностикалау мен емдеудің клиникалық хаттамаларына сәйкес бейінді мамандардың консультациялары.
35. ЖТМК комиссиясы:
1) пациенттің құжаттар пакетін сырттай, келіп түскен сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде қарайды;
2) пациентті ЖТМК көрсететін денсаулық сақтау ұйымына жіберудің негізділігін айқындайды;
3) хаттама түрінде ресімделетін шешім қабылдайды.
36. Оң шешім қабылданған жағдайда ЖТМК комиссиясы емдеуге жатқызуға жолдаманы пациенттің құжаттар пакетін қоса бере отырып, "Емдеуге жатқызу бюросы" порталында (бұдан әрі – Портал) тіркейді.
37. Электрондық форматта құрастырылған медициналық ұйымға ауруханаға жатқызуға жолдаманы пациент:

30. В случае изменения кода или наименования ВТМП Подразделение на основании заявки организации здравоохранения, претендующей на предоставление ВТМП, при соответствии критериям переоформляет заключение в соответствии с новым кодом или наименованием в течение 30 календарных дней с момента поступления заявки.
Сноска. Пункт 30 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 07.09.2022 № ҚР ДСМ - 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
31. Организация здравоохранения по месту прикрепления пациента при его обращении на основании заключения профильного специалиста направляет документы пациента в комиссию по высокотехнологичной медицинской помощи (далее - Комиссия ВТМП).
Организация здравоохранения по месту прикрепления пациента информирует его о возможности альтернативного выбора организации здравоохранения, предоставляющей ВТМП по соответствующему профилю.
32. Комиссия ВТМП создается руководителем местного органа государственного управления здравоохранения из профильных специалистов для решения вопроса направления пациента в организацию здравоохранения, предоставляющую ВТМП.
33. Организация здравоохранения по месту прикрепления пациента направляет пакет документов пациента в бумажном или электронном виде на рассмотрение Комиссии ВТМП.
34. Пакет документов, предоставляемый Комиссии ВТМП, включает в себя:
1) копию документа, удостоверяющего личность пациента;
2) направление в медицинскую организацию на госпитализацию в стационар и (или) в дневной стационар;
3) выписку медицинской карты амбулаторного пациента или медицинской карты стационарного больного с указанием клинического диагноза, заверенную подписями лечащего врача, заведующего отделением и заместителя главного врача по лечебно-профилактической работе, а также печатью организации здравоохранения;
4) результаты клинико-диагностических (лабораторные, инструментальные и функциональные) исследований, консультации профильных специалистов согласно клинических протоколов диагностики и лечения.
35. Комиссия ВТМП:
1) рассматривает пакет документов пациента заочно, в течение двух рабочих дней с момента поступления;
2) определяет обоснованность направления пациента в организацию здравоохранения, предоставляющую ВТМП;
3) принимает решение, оформляемое в виде протокола.
36. При принятии положительного решения Комиссия ВТМП регистрирует направление на госпитализацию в Портале "Бюро госпитализации" (далее – Портал) с прикреплением пакета документов пациента.
37. Направление в медицинскую организацию на госпитализацию, сформированное в электронном формате, пациент получает:

1) веб-порталдан;
2) ЖТМК көрсететін денсаулық сақтау ұйымына емдеуге жатқызу кезінде қабылдау бөлімінен;
3) бекітілген жері бойынша денсаулық сақтау ұйымдарына сұрау салу бойынша ала алады.
38. ЖТМК көрсететін денсаулық сақтау ұйымы Порталда пациенттің құжаттарымен қоса емдеуге жатқызуға түскен жолдаманы келіп түскен сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде қарайды және стационарға емдеуге жатқызу күнін айқындайды.
39. Пациенттің бекітілген жері бойынша денсаулық сақтау ұйымы ЖТМК көрсететін денсаулық сақтау ұйымы белгілеген жолдамаға емдеуге жатқызу күнін порталда қарайды және бір жұмыс күні ішінде пациентті стационарға емдеуге жатқызу күні туралы хабардар етеді.
ЖТМК көрсететін ұйымға емдеуге жатқызу күні туралы пациентті хабардар ету жолдары мынадай:
1) ауызша хабарлау;
2) sms-хабарламалар;
3) пайдаланушы кабинетінде электрондық хабарлау;
4) медициналық ақпараттық жүйелерде, оның ішінде мобильді қосымшаларды пайдалана отырып жүзеге асырылады.
40. Пациент денсаулық сақтау ұйымында стационарлық емделуде болған жағдайда, пациентке ЖТМК көрсету үшін медициналық көрсетілімдер болған кезде емдеуші дәрігер осы денсаулық сақтау ұйымының бөлімше меңгерушісімен немесе бас дәрігердің емдеу жұмысы жөніндегі орынбасарымен бірлесіп, электрондық поштамен (сканерленген нысанда) ЖТМК комиссиясының қарауына стационарлық науқастың медициналық картасынан үзінді көшірмені жібереді.
Денсаулық сақтау ұйымында жатқан пациентке ЖТМК көрсету туралы оң шешім қабылданған кезде ЖТМК комиссиясы жолдаманы Порталда тіркейді.
Денсаулық сақтау ұйымында жатқан пациентке ЖТМҚ көрсету туралы теріс шешім қабылданған кезде ЖТМК комиссиясы Кодекстің 7-бабының 31) тармақшасына сәйкес бекітілген және Порталда электрондық форматта іске асырылған нысан бойынша науқастарды қабылдауды және емдеуге жатқызудан бас тартуды есепке алу журналында бас тартуды тіркейді.
ЖТМК комиссиясы теріс шешім қабылдайды:
1) медициналық көмекті ұйымдастыру стандарттарына және клиникалық хаттамаларға сәйкес ЖТМК көрсеткіштері болмаған жағдайда;
2) осы Қағидалардың 33-тармағына сәйкес құжаттардың толық емес пакеті тапсырылған жағдайда;
3) ұсынылған құжаттардың түпнұсқалық еместігін анықтаған жағдайда.
41. ЖТМК көрсету аяқталғаннан кейін ЖТМК орындаған денсаулық сақтау ұйымы пациенттің бекітілген жері бойынша денсаулық сақтау ұйымына одан әрі емді жүргізу ұсыныстарымен, оның ішінде жүргізілген ЖТМК тиімділігін бірлескен динамикалық бақылау жоспарымен пациенттің шығару эпикризін жібереді.

1) на веб-портале;
2) в приемном покое при госпитализации в организацию здравоохранения, предоставляющую ВТМП;
3) по запросу в организации здравоохранения по месту прикрепления.
38. Организация здравоохранения, предоставляющая ВТМП, в Портале рассматривает поступившее направление на госпитализацию с документами пациента в течение двух рабочих дней с момента поступления и определяет дату госпитализации в стационар.
39. Организация здравоохранения по месту прикрепления пациента просматривает в Портале дату госпитализации в направлении, установленную организацией здравоохранения, предоставляющей ВТМП и в течение одного рабочего дня информирует пациента о дате госпитализации в стационар.
Информирование пациента о дате госпитализации в организацию, предоставляющую ВТМП, осуществляется путем:
1) устного оповещения;
2) sms-оповещения;
3) электронного оповещения в кабинете пользователя;
4) в медицинских информационных системах, в том числе с использованием мобильных приложений.
40. В случае нахождения пациента на стационарном лечении в организации здравоохранения, при наличии медицинских показаний для оказания пациенту ВТМП, лечащий врач совместно с заведующим отделением или заместителем главного врача по лечебной работе данной организации здравоохранения, направляет электронной почтой (сканированную форму) выписку из медицинской карты стационарного больного на рассмотрение Комиссии ВТМП.
При принятии положительного решения об оказании ВТМП пациенту, находящемуся в организации здравоохранения, Комиссия ВТМП регистрирует направление в Портале.
При принятии отрицательного решения об оказании ВТМП пациенту, находящемуся в организации здравоохранения, Комиссия ВТМП регистрирует отказ с указанием основании в журнале учета приема больных и отказов в госпитализации по форме, утвержденной в соответствии подпунктом 31) статьи 7 Кодекса и реализованной в Портале в электронном формате.
Комиссия ВТМП принимает отрицательное решение:
1) в случае отсутствия показаний к ВТМП в соответствии со стандартами организации медицинской помощи и клиническими протоколами;
2) в случае сдачи неполного пакета документов в соответствии с пунктом 33 настоящих Правил.
3) при установлении недостоверности представленных документов.
41. По окончании оказания ВТМП, организация здравоохранения, выполнившая ВТМП, направляет в организацию здравоохранения по месту прикрепления пациента выписной эпикриз пациента с рекомендациями дальнейшего ведения, в том числе с планом совместного динамического наблюдения эффективности, проведенной ВТМП.

42. Пациенттің бекітілген жері бойынша денсаулық сақтау ұйымы ЖТМК көрсеткеннен кейін (асқынулардың болуы, мүгедектік, жасалған операциядан кейін бір жыл ішінде өмір сүру, өлім-жітім) пациенттің жай-күйіне динамикалық бақылау жүргізеді және есепті жылдан кейінгі бірінші тоқсанда денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарына есеп береді.
Мамандандырылған,
оның ішінде жоғары
технологиялық медициналық
көмек көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
____________ жылға жоғары технологиялық медициналық қызметтерді (бұдан әрі - ЖТМК) ұсынуға денсаулық сақтау ұйымдарының сәйкестігіне өтінім
Денсаулық сақтау ұйымы
____________________________________________________
(толық заңды атауы)
ЖТМК көрсетуге рұқсат беруді сұрайды:
Коды
ЖТМК түрі
Кадрлар туралы мәліметтер
Медициналық бұйымдар туралы мәліметтер
Жоспарланған ЖТМК көлемі
Ескертпе:
1. Осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес ЖТМК көрсетуге үміткер денсаулық сақтау ұйымы толтырады.
2. Алғаш рет ЖТМК көрсетуге үміткер денсаулық сақтау ұйымы "Жоспарланған ЖТМК көлемі" деген бағанды толтырмайды.
Мамандандырылған, оның
ішінде жоғары технологиялық
медициналық көмек
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Жоғары технологиялық медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарына қойылатын өлшемшарттар

42. Организация здравоохранения по месту прикрепления пациента проводит динамическое наблюдение состояния пациента после оказания ВТМП (наличие осложнений, инвалидность, выживаемость в течение одного года после проведенной операции, летальные исходы) и в первом квартале следующего за отчетным годом, предоставляет отчет в местные органы государственного управления здравоохранения.
Приложение 1
к Правилам оказания
специализированной, в том
числе высокотехнологичной
медицинской помощи
Форма
Заявка на соответствие организации здравоохранения к предоставлению
высокотехнологичных медицинских помощи (далее – ВТМП) на _______ год
Организация здравоохранения
________________________________________________________________
(полное юридическое наименование)
Просит допустить к предоставлению ВТМП:
Код
Вид ВТМП
Сведения о кадрах
Сведения о медицинских изделиях
Планируемый объем ВТМП
Примечание:
1. Заполняется организацией здравоохранения, претендующей на предоставление ВТМП, в соответствии с приложением 2 настоящих Правил.
2. Организация здравоохранения, претендующая на предоставление ВТМП впервые, графу "Планируемый объем ВТМП" не заполняет.
Приложение 2
к Правилам оказания
специализированной, в том числе
высокотехнологичной
медицинской помощи
Критерии к организациям здравоохранения, оказывающим высокотехнологичную медицинскую помощь

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 28.12.2023 № 175 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кодтар
Жоғары технологиялық медициналық көмек түрлерінің атауы
Кадрларға қойылатын өлшемшарттар
Медициналық бұйымдарға қойылатын өлшемшарттар
1
00.50
Бивентрикулярлық электрокардиостимуляторды жалпы жүйенің дефибрилляторына жанаспай имплантаттау (CRT-P)

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 28.12.2023 № 175 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Коды
Наименование видов высокотехнологичной медицинской помощи
Критерии к кадрам
Критерии к медицинским изделиям
1
00.50
Имплантация бивентрикулярного электрокардиостимулятора без упоминания дефибрилляции системы в целом (CRT-P)

Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, аритмология мәселелері бойынша 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәлігі, иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс жасауға рұқсаты бар маманның болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы
2
00.51
Бивентрикулярлық дефибрилляторды жалпы жүйені имплантаттау (CRT-D)
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, аритмология мәселелері бойынша 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілік арттыру туралы куәлігі, иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс жасауға рұқсаты бар маманның болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы
3
00.65
Стенттерді бассүйекішілік артерияларға тері арқылы имплантаттау
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, соңғы 3 жылда эндоваскулярлық нейрохирургия мәселері бойынша кемінде 432 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Жылына кемінде 50 рет мидағы қан тамырларға өзі жасаған эндоваскулярлық операцияларды тәжірибесі. Иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеуге рұқсаты болуы.
Бипландық ангиографиялық қондырғы. Магниттік өрісте кемінде 1,5 тесла болатын магнит-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф. Гемодинамиканың интраоперациялық мониторингі. Наркоздық-тыныс алу аппараттары.
4
00.93
Трансплантаттау үшін кадаврдан ағзаларды және/немесе тіндерді алу
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология) мамандығы бойынша сертификаты бар кемінде екі маманның болуы, трансплантаттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, ағзаларды трансплантаттау бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілікті арттыру туралы куәлігінің болуы.
Гемодиализ және гемодиализсүзгісіне арналған аппарат – кемінде 2, доплері бар ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2, компьютерлік томограф - 1, ангиограф - 1, операциялық коагулятор - кемінде 2, аспирациялық сорғыш - 2, дәрілік заттар дозаторы - 4, электрокардиограф - 1, өкпені жасанды желдету аппараты - 2, микрохирургиялық аспаптар жиынтығы - 2, тамырлық аспаптар жиынтығы - 2, хирургиялық аспаптар жиынтығы (жараны кеңейткіш) - 2, пациентті бақылауға арналған монитор - 2, пациенттің дене салмағын анықтауға арналған таразылар - 1, донорлық ағзаны тасымалдауға арналған контейнер - 3, қышқыл-сілтілік күйдің талдаушы - 1, ультрадыбыстық хирургиялық аспиратор - 1.
5

Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 108 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
2
00.51
Имплантация бивентрикулярного дефибриллятора системы в целом (CRT-D)
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 108 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
3
00.65
Чрезкожная имплантация стентов во внутричерепные артерии
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам эндоваскулярной нейрохирургии не менее 432 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных эндоваскулярных операций на сосудах головного мозга не менее 50 в год. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Биплановая ангиографическая установка. Магнитно-резонансный томограф с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Компьютерный томограф. Интраоперационный мониторинг гемодинамики. Наркозно-дыхательный аппарат.
4
00.93
Забор органа и (или) ткани от кадавра для трансплантации
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)", стаж работы в отделении трансплантации не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по трансплантации органов в объеме не менее 108 часов за последние 3 года.
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации - не менее 2, аппарат ультразвуковой с доплером –- не менее 2, компьютерный томограф – 1, ангиограф - 1, коагулятор операционный - не менее 2, отсос аспирационный - 2, дозатор лекарственных средств - 4, электрокардиограф - 1, аппарат искусственной вентиляции легких - 2, набор инструментов микрохирургический – 2, набор инструментов сосудистый - 2, набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2, монитор для наблюдения за пациентом - 2, весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 3, анализатор кислотно-щелочного состояния – 1, аспиратор ультразвуковой хирургический – 1.
5

01.53
Эпилепсия кезінде бас миының лобэктомиясы
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі бар маманның болуы.
Соңғы 3 жылда эпилепсияны хирургиялық емдеу бойынша кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігінің болуы.
Бас миына жылына кемінде 50 рет микрохирургиялық өзі жасаған операциялар тәжірибесі.
Интраоперациялық электроэнцефалограф. Бас миын операциялық араласу жүргізу үшін хирургиялық навигациялық құрылғыш қою. Операциялық нейрохирургиялық микроскоп. Функционалдық нейрохирургия мен биопсияға арналған жүйе. Наркоздық-тыныс алу аппараты. "Сүйектерді өңдеуге арналған жиынтығынан "Краниотом". Магниттік өрісімен кемінде 1,5 тесла болатын магнитті-резонанстық томограф. Нейрохирургияға арналған аксессуарлары бар нейрохирургиялық операциялық үстел. Компьютерлік томограф. Нейрохирургиялық құралдар жиынтығы.
Микронейрохирургиялық құралдар жиынтығы. Операциялық коагулятор. Ультрадыбыстық диссектор.
6

01.53
Лобэктомия головного мозга при эпилепсии
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по вопросам хирургического лечения эпилепсии в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных микрохирургических операций на головном мозге не менее 50 в год
Интраоперационный электроэнцефалограф. Хирургическая навигационная установка для вмешательств на головном мозге. Операционный нейрохирургический микроскоп. Система для функциональной нейрохирургии и биопсии. Наркозно-дыхательный аппарат. "Краниотом" из "Набор для обработки костей". Магнитно-резонансный томограф с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Нейрохирургический операционный стол с аксессуарами для нейрохирургии. Компьютерный томограф. Набор нейрохирургических инструментов. Набор микронейрохирургических инструментов. Операционный коагулятор. Ультразвуковой диссектор.
6

02.93
Интракраниалдық нейростимулятордың электродын (электродтарын) импланттау немесе ауыстыру
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат көлемінде стереотактикалық және функционалдық нейрохирургия бойынша біліктілікті арттыру куәлігі бар маманның болуы. Жылына кемінде 20 рет стереотактикалық жүйені пайдалана отырып, өзі жасаған операциялар тәжірибесі.
Жақтауы бар стереотактикалық жүйе. Краниотом. Қатты етіп бекіту мүмкіндігі бар нейрохирургиялық операциялық үстел. Нейрохирургиялық құралдар жиынтығы. Биполярлы коагулятор. Магнит өрісі кемінде 1,5 тесла болатын магнитті-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф
7
03.7992
Негіздемелік стереотаксиялық жүйені қолдануымен операция
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат көлемінде стереотактикалық және функционалдық нейрохирургия мәселері бойынша біліктілікті арттыру сертификаты бар маманның болуы.
Жақтауы бар стереотактикалық жүйе. Краниотом. Қатты етіп бекіту мүмкіндігі бар нейрохирургиялық операциялық үстел. Нейрохирургиялық құралдар жиынтығы. Биполярлы коагулятор. Магнит өрісі кемінде 1,5 тесла болатын магнитті-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф.
8
03.7993
Стереотаксиялық жүйені қолданумен бас миының нейростимуляторын имплантаттау
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат көлемінде стереотактикалық және функционалдық нейрохирургия бойынша біліктілікті арттыру сертификаты бар маманның болуы. Жылына кемінде 20 рет стереотактикалық жүйені пайдалана отырып, өзі жасаған операциялар тәжірибесі.
Жақтауы бар стереотактикалық жүйе. Краниотом. Қатты етіп бекіту мүмкіндігі бар нейрохирургиялық операциялық үстел. Нейрохирургиялық құралдар жиынтығы. Биполярлы коагулятор. Магнит өрісі кемінде 1,5 тесла болатын магнит-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф.
9
03.93
Жұлынның нейростимуляторының электродын (электродтарын) имплантаттау немесе ауыстыру
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат көлемінде функционалдық нейрохирургия бойынша біліктілікті арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Кемінде жылына 50 рет омыртқа мен жұлынға өзі жасаған операциялар тәжірибесі.
Наркоздық-тыныс алу аппараты. С-доғалы рентгендік мобильдік хирургиялық аппарат. Жұлын нейрохирургиясына арналған жиынтығы бар электротрепан. Магнит-резонанстық томограф. Нейрохирургияға арналған аксессуарлары бар нейрохирургиялық операциялық үстел. Компьютерлік томограф. Жұлын нейрохирургиясы үшін нейрохирургиялық құралдар жиынтығы.
10

02.93
Имплантация или замена электрода (электродов) интракраниального нейростимулятора
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам стереотаксической и функциональной нейрохирургии в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных операций с применением стереотаксической системы не менее 20 в год.
Рамочная стереотаксическая система. Краниотом. Нейрохирургический операционный стол с возможностью жесткой фиксации. Набор нейрохирургических инструментов. Биполярный коагулятор. Магниторезонансный томограф с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Компьютерный томограф.
7
03.7992
Операции с применением рамочной стереотаксической системы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам стереотаксической и функциональной нейрохирургии в объеме не менее 216 часов за последние 3 года.
Рамочная стереотаксическая система. Краниотом. Нейрохирургический операционный стол с возможностью жесткой фиксации. Набор нейрохирургических инструментов. Биполярный коагулятор. Магнитно-резонансный томограф с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Компьютерный томограф.
8
03.7993
Имплантация нейростимулятора головного мозга с применением стереотаксической системы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам стереотаксической и функциональной нейрохирургии в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных операций с применением стереотаксической системы не менее 20 в год
Рамочная стереотаксическая система. Краниотом. Нейрохирургический операционный стол с возможностью жесткой фиксации. Набор нейрохирургических инструментов. Биполярный коагулятор. Магнитно-резонансный томограф с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Компьютерный томограф.
9
03.93
Имплантация или замена электрода (электродов) спинального нейростимулятора
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам функциональной нейрохирургии в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных операций на позвоночнике и спинном мозге не менее 50 в год.
Наркозно–дыхательный аппарат. Аппарат мобильный рентгеновский хирургический с С-дугой. Электротрепан с набором для спинальной нейрохирурии. Магнитно-резонансный томограф. Нейрохирургический операционный стол с аксессуарами для нейрохирургии. Компьютерный томограф. Набор нейрохирургических инструментов для спинальной нейрохирургии.
10

20.95*
Электромагниттік есту аппаратын импланттау
Штатта "Оториноларингология (сурдология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша 10 жыл жұмыс өтілі, отохирургия және кохлеарлы имплантация мәселелері бойынша біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Кохлеарлы имплантты үйлестіру бойынша біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Штатта "Оториноларингология" (сурдология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы.
Микроскоп. Тимпаналдық хирургиялық жиынтық. Кохлеарлы имплант. Бормашина. Кохлеарлы имплантты қосу және орнату бағдарламасы бар ноутбук.
11

20.95*
Имплантация электромагнитного слухового аппарата
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Оториноларингология" (сурдология) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам отохирургии и кохлеарной имплантации. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Оториноларингология" (сурдология) (взрослая, детская)" с наличием повышения квалификации по настройке кохлеарного импланта.
Микроскоп. Тимпанальный хирургический набор. Кохлеарный имплант. Бормашина. Ноутбук с программой для подключения и настройки кохлеарного импланта.
11

33.5
Өкпені транспланттау
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, трансплантология мәселелері, кадаверден ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау мәселелері бойынша біліктілігін арттыру туралы куәлік, транспланттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, ағзаларды транспланттау бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілікті арттыру туралы куәлігі бар кемінде екі маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырлар ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат. Донорлық өкпенің перфузиясына арналған аппарат.
12
33.6
"Жүрек – өкпе" кешенін аралас трансплантаттау
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандықтары бойынша сертификаты, трансплантология, кадаверден ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау, "жүрек-өкпе" кешенін транспланттау мәселелері бойынша біліктілігін арттыру туралы куәлігі, транспланттау бөлімшесінде жұмыс өтілі кемінде 3 жыл, ағзаларды транспланттау бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілікті арттыру туралы куәлігі бар кемінде екі маманның болуы.
Гемодиализ және гемодиализсүзгісіне арналған аппарат. Қолқаішілік баллонды пульсті бақылауға арналған аппарат. Қанның центрифугалық сорғышы. Донорлық ағзаны тасымалдауға арналған аппарат. Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Операциялық монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат. Донорлық өкпе және жүректі перфузиясына арналған аппарат.
13

33.5
Трансплантация легких
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет, повышение квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 3 года.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор Инфузомат. Датчик чреспищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат искусственного кровообращения. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Аппарат для афферентной гемокоррекции. Аппарат для перфузии донорского легкого.
12
33.6
Комбинированная трансплантация комплекса "сердце – легкое"
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат специалиста по специальности "Общая хирургия (трансплантология)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", повышение квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, по трансплантации комплекса "сердце-легкое", стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет, повышение квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 3 года.
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации. Аппарат для внутриаортальной баллонной контрпульсации. Центрифужный насос крови. Аппарат для перевозки донорских органов. Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Операционный монитор. Перфузор. Инфузомат. Датчик чреспищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат искусственного кровообращения. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Аппарат для афферентной гемокоррекции. Аппарат для перфузии донорского легкого и сердца.
13

35.05
Қолқа қақпақшасын эндоваскулярлық ауыстыру
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, мамандық бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Бифаздық дефибрилятор. Жасанды қанайналым аппараты.
14
35.11
Ауыстырмай қолқа қақпақшаның ашық вальвулопластикасы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде мамандық бойынша біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Наркоз-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
15
35.12
Ауыстырмай митральды қақпақшаның ашық вальвулопластикасы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоз-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
16
35.121
Митраль қақпақша стенозының баллондық вальвулопластикасы
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, көрсетілген мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Уақытша электрокардиостимулятор. Бифаздық дефибрилятор. Қолқаішілік баллонды контрпульсатор. Пульс жиілігінің датчигі бар эхокардиография.
17

35.05
Эндоваскулярная замена аортального клапана
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики. Наркозно-дыхательный аппарат. Бифазный дефибриллятор. Аппарат искусственного кровообращения.
14
35.11
Открытая вальвулопластика аортального клапана без замены
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат искусственного кровообращения. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
15
35.12
Открытая вальвулопластика митрального клапана без замены
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
16
35.121
Баллонная вальвулопластика стеноза митрального отверстия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики. Электрокардиостимулятор временный. Бифазный дефибрилятор. Внутриаортальный балонный контрпульсатор. Эхокардиография с датчиком частоты пульса.
17

35.14
Ауыстырмай үшжармалы қақпақшаның ашық вальвулопластикасы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына кемінде 50 өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдаушы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
18
35.21
Қолқа қақпақшасын тін трансплантаттымен ашық және басқа ауыстыруы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, кемінде 50 рет ашық жүрекке жылына өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жыл ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Хирургиялық электрокоагулятор. Өңеш арқылы өтетін датчик. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Мониторингі бар салмағы 0,5 кг-дан басталатын пациенттерге арналған наркоз-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
19
35.23
Тін трансплантаттымен митралдық қақпақшаны ашық және басқа ауыстыруы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
20

35.14
Отрытая вальвулопластика трехстворчатого клапана без замены
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
18
35.21
Открытая и другая замена аортального клапана тканевым трансплантантом
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
ефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Электрокоагулятор хирургический. Датчик чрезпищеводный. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат для пациентов от 0,5 кг с мониторингом. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
19
35.23
Открытая и другая замена митрального клапана тканевым трансплантантом
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации
20

35.33
Аннулопластика
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимуляторЖүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
21
35.55
Протездеу арқылы қарыншааралық қалқаншаның ақауын жою
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоз-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
22
35.82
Өкпе веналарының аномалдық қосылысын толық қалпына келтіру
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоз-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
23

35.33
Аннулопластика
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический.Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат для пациентов от 0,5 кг с мониторингом. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
21
35.55
Устранение дефекта межжелудочковой перегородки путем протезирования, закрытым методом
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
22
35.82
Полное восстановление аномального соединения легочных вен
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
23

35.83
Артериялық діңді толық қалпына келтіру
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоз-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
24
35.84
Басқа айдарларда жіктелмеген ірі тамырлардың транспозициясын толық қалпына келтіру
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоз-тыныс алу аппараты.
25
35.91
Венадан ағудың жүрекшеаралық транспозициясы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоз-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
26

35.83
Полное восстановление артериального ствола
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская"", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
24
35.84
Полное восстановление транспозиции магистральных сосудов, не классифицируемое в других рубриках
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический.Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат.
25
35.91
Межпредсердная транспозиция венозного оттока
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
26

35.9900
Интраоперациялық радиожиілік аблацияны пайдалана отырып жүрек қақпақшаларын протездеу
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоз-тыныс алу аппараты. Радиожиілік абляциялы генератор.
27
35.991
Митралдық қақпақшыны клиптеу
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Наркоз-тыныс алу аппараты. Бифаздық дефибрилятор. Жасанды қанайналым аппараты.
28
36.1000
Интраоперациялық радиожиілік аблацияны пайдалана отырып аортокоронарлық шунттау
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, өзінің қатысуымен ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет операция жасау тәжірибесі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоз-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат. Радиожиілік абляциялы генератор.
29
36.16
Қос ішкі маммарлық-коронарлық шунттау

35.9900
Протезирование клапанов сердца с использованием интраоперационной радиочастотной аблации
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Генератор радиочастотной абляции.
27
35.991
Клипирование митрального клапана
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики. Наркозно-дыхательный аппарат. Бифазный дефибриллятор. Аппарат искусственного кровообращения.
28
36.1000
Аортокоронарное шунтирование с использованием интраоперационной радиочастотной аблации
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Генератор радиочастотной абляции.
29
36.16
Двойное внутреннее маммарно - коронарное шунтирование

Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоз-тыныс алу аппараты.
30
37.32
Жүрек аневризмасын тілу
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоз-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат.
31
37.35
Парциалдық вентрикулоэктомия
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоз-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
32

Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат.
30
37.32
Иссечение аневризмы сердца
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская"", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Аппарат для афферентной гемокоррекции.
31
37.35
Парциальная вентрикулэктомия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
32

37.36
Жүрекшенің сол жақ құлақшасын кесу, деструкциялау және алып тастау
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Жүрекішілік және (немесе) өңеш арқылы өтетін датчикпен эхокардиограф.
33
37.51
Жүректі транспланттау
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, трансплантология кадаверден ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау мәселелері бойынша біліктілігін арттыру туралы куәлігі, транспланттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, ағзаларды транспланттау бойынша соңғы 3 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілікті арттыру туралы куәлігі бар кемінде екі маманның болуы.
Гемодиализ және гемодиализсүзгісіне арналған аппарат. Қолқаішілік баллонды пульсті бақылауға арналған аппарат. Қанның центрифугалық сорғышы. Донорлық ағзаны тасымалдауға арналған аппарат. Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Операциялық монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Наркоз-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат. Донорлық жүректі перфузиясына арналған аппарат.
34
37.66
Имплантат жасалатын қосалқы жүрек жүйесін енгізу
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, мамандық бойынша соңғы 3 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Наркоз-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат. NO (азот монооксиді) беруге арналған аппарат.
35

37.36
Иссечение, деструкция или удаление левого ушка предсердия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат, по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 216 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики, эхокардиограф с внутрисердечной и/или чрезпищеводным датчиком.
33
37.51
Трансплантация сердца
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет, повышение квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 3 года.
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации. Аппарат для внутриаортальной баллонной контрпульсации. Центрифужный насос крови. Аппарат для перевозки донорских органов. Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чреспищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат искусственного кровообращения. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Аппарат для афферентной гемокоррекции. Аппарат для перфузии донорского сердца.
34
37.66
Введение имплантируемой вспомогательной сердечной системы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 3 года.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чреспищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат искусственного кровообращения. Аппарат для афферентной гемокоррекции. Аппарат для подачи монооксида азота.
35

37.76
Трансвеналық атриялық және (немесе) вентрикулярлық электродты (электродтарды) ауыстыру
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, аритмология мәселелері бойынша соңғы 5 жылда 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі, иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс жасауға рұқсаты бар маманның болуы.
Гемодинамикалық жүйесі бар ангиографиялық қондырғы.
36
37.94
Автоматты кардиовертерді және (немесе) дефибрилляторды имплантаттау аттау
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, аритмология мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі, иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс жасауға рұқсаты бар маманның болуы.
Гемодинамикалық жүйесі бар ангиографиялық қондырғы
37
37.941
Автоматты кардиовертерді және (немесе) дефибрилляторды, жалпы жүйені ауыстыру
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, аритмология мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат біліктілігін арттыру туралы куәлігі, иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс жасауға рұқсаты бар маманның болуы.
Гемодинамикалық жүйесі бар ангиографиялық қондырғы.
38
37.96
Автоматты кардиовертердің және (немесе) дефибриллятордың тек импульстарының генераторын имплантаттау
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, электрокардиостимяторды имплантаттау тәжірибесі – кемінде 30 операция, аритмология мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат біліктілігін арттыру туралы куәлігі, иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс жасауға рұқсаты бар маманның болуы.
Гемодинамикалық жүйесі бар ангиографиялық қондырғы.
39

37.76
Замена трансфенозного атриального и (или) вентрикулярного электрода (электродов)
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 216 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
36
37.94
Имплантация автоматического кардиовертера/дефибриллятора
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 216 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
37
37.941
Замена автоматического кардиовертера и (или) дефибриллятора, системы в целом
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 216 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
38
37.96
Имплантация только генератора импульсов автоматического кардиовертера и (или) дефибриллятора
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, опыт имплантации электрокардиостимулятора - не менее 30 операций, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 216 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
39

38.12
Бастың және мойынның басқа артерияларының эндартерэктомиясы
Штатта "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификат, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Дуплекстік сканер. Қантамырлық хирургияға арналған жеке операция жасау бөлмесі. Ми қанайналымының мониторингі. Церебралдық оксиметр немесе транскраниалдық допплер.
40
38.34
Анастомозбен қолқаның резекциясы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, ашық жүректе жылына кемінде 100 өзі жасаған операциялар тәжірибесі немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)", мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоз-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат.
41
38.341
Қолқа доғасының үзілісін түзету
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, өзінің қатысуымен ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, соңғы 5 жылда мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоз-тыныс алу аппараты.
42
39.28
Экстра-интракраниалдық васкулярлық шунттау
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, тамыр нейрохирургиясы бойынша соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат біліктілікті арттыру сертификаты бар маманның болуы. Жылына кемінде 50 рет бас ми тамырларына микрохирургиялық өзі жасаған операциялар тәжірибесі.
Дуплекстік сканер. Бипланды ангиографы бар рентген- операция бөлмесі. Гемодинамиканың интраоперациялық мониторингі. Наркоз-тыныс алу аппараты. Операциялық микроскоп. Аксессуарлары бар операциялық үстел. Нейрохирургиялық құралдар жиынтығы. Тамырлы нейрохирургияға арналған микронейрохирургиялық құралдар жиынтығы. Операциялық коагулятор.
43

38.12
Эндартерэктомия других артерий головы и шеи
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дуплексный сканер. Отдельная операционная для сосудистой хирургии. Мониторинг кровообращения мозга. Церебральный оксиметр или транскраниальный допплер.
40
38.34
Резекция аорты с анастомозом
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 100 в год или по специальности "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический.Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Аппарат для афферентной гемокоррекции.
41
38.341
Коррекция перерыва дуги аорты
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический.Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат.
42
39.28
Экстра-интракраниальное васкулярное шунтирование
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по вопросам сосудистой нейрохирургии в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных микрохирургических операций на сосудах головном мозге не менее 50 в год
Дуплексный сканер. Рентген-операционная с биплановым ангиографом. Интраоперационный мониторинг гемодинамики. Наркозно-дыхательный аппарат. Операционный микроскоп. Операционный стол с аксессуарами. Набор нейрохирургических инструментов. Набор микронейрохирургических инструментов для сосудистой нейрохирургии. Операционный коагулятор.
43

39.591
Қолқа-өкпе саңылауының пластикасы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Бифазды синхрондау функциясы бар дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоз-тыныс алу аппараты.
44
39.65
Экстракорпоралдық мембранды оксигенация
1. Кардиохирургиялық бейін үшін: штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, жылына кемінде 50 рет ашық жүрекке өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәлігі, "Экстракорпоралдық мембранды оксигенация" цикл бойынша біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
2. Басқа бейіндер үшін:
штатта "Анестезиология мен реаниматология (перфузиология, токсикология) мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, перфузиология бойынша кемінде 54 сағат біліктілігін арттыру туралы куәлігі, "Экстракорпоралдық мембранды оксигенация" цикл бойынша біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Бифазды синхрондау функциясы бар дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазиялық гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Наркоз-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат.
45
39.72
Бас және мойын тамырларының эндоваскулярлық (жаппай) эмболиялау немесе окклюзиялау
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенхирургия, интервенциялық хирургия)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, соңғы 3 жылда кемінде 432 сағат эндоваскулярлық нейрохирургия бойынша біліктілікті арттыру сертификаты бар маманның болуы. Жылына кемінде 50 рет ми тамырларына эндоваскулярлық өзі жасаған операциялар тәжірибесі. Иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеуге рұқсаты бар маманның болуы.

39.591
Пластика аорто-легочного окна
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический.Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат.
44
39.65
Экстракорпоральная мембранная оксигенация
1.Для кардиохирургического профиля: наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов, свидетельство о повышении квалификации по циклу "Экстракорпоральная мембранная оксигенация"7
2. Для других профилей: наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Анестезиология и реаниматология (перфузиология, токсикология)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по перфузиологии в объеме не менее 54 часа, свидетельство о повышении квалификации по циклу "Экстракорпоральная мембранная оксигенация".
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Аппарат для афферентной гемокоррекции.
45
39.72
Эндоваскулярная (тотальная) эмболизация или окклюзия сосудов головы и шеи
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)" или "Ангиохирургия) (рентгенохирургия, интервенционная хирургия)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам эндоваскулярной нейрохирургии не менее 432 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных эндоваскулярных операций на сосудах головного мозга не менее 50 в год. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.

Бипландық ангиографиялық қондырғы. Магниттік өрісі кемінде 1,5 тесла болатын магнитті-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф. Гемодинамиканың интраоперациялық мониторингі. Наркоз-тыныс алу аппараты
46
39.73
Кеуде қолқасын протездік эндоваскулярлық имплантантаттау
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Наркоз-тыныс алу аппараты. Бифаздық дефибрилятор. Жасанды қанайналым аппараты.
47
39.731
Қолқа коарктациясын стенттеу
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Дуплекстік сканер. Интраоперациялық мониторинг – инвазивтік АҚ. Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Қан реинфузиясына арналған аппарат.
48
41.01
Сүйек кемігінің мезенхималдық дің жасушаларын трансплантаттау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, сүйек кемігін транспланттау мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Палаталар гепа–сүзгілермен немесе ауаның ламинарлық ағынын айдайтын өзге де құрылғылармен жабдықталуы тиіс; палаталар тәулік бойғы посты бар бір немесе екі төсек-орын болуы тиіс. Дің жасушаларын дайындау және биотехнология зертханасы биоматериал жинауға арналған жабдықтармен (жасушалар биотехнологиясының механикалық тәсілі немесе жасушалар сепараторы), ағынды цитофлуориметр, дің жасушаларын бөлуге арналған жабдық – ламинарлық шкаф, CO2 – инкубатор болуы тиіс. Зертхана цитологиялық, иммундық-фенотиптік, иммундық-гистохимиялық, молекулалық-генетикалық, гемостазиологиялық және микробиологиялық зерттеулерді, сондай-ақ HLA типтеуді (шарт негізінде мүмкін) орындауға мүмкіндік беруі тиіс.
49
41.04
Аутологиялық гемопоэздік дің жасушаларын тазартусыз трансплантаттау

Биплановая ангиографическая установка. Магнитно-резонансный томограф с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Компьютерный томограф. Интраоперационный мониторинг гемодинамики. Наркозно-дыхательный аппарат..
46
39.73
Эндоваскулярная имплантация протеза в грудную аорту
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики. Наркозно-дыхательный аппарат. Бифазный дефибриллятор. Аппарат искусственного кровообращения.
47
39.731
Стентирование коарктации аорты
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дуплексный сканер. Интраоперационный мониторинг – инвазивное АД. Ангиографическая установка с системой гемодинамики. Аппарат для реинфузии крови.
48
41.01
Трансплантация мезенхимальных стволовых клеток костного мозга
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология (детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации костного мозга не менее 108 часов за последние 5 лет.
Палаты должны быть оборудованы гепа-фильтрами или иными устройствами нагнетания ламинарного потока воздуха; палаты должны быть одно- или двухместные с круглосуточным постом. Лаборатория по заготовке и биотехнологии стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора биоматериала (механический способ биотехнологии клеток или сепаратор клеток), проточный цитофлуориметр, оборудование для выделения стволовых клеток - ламинарный шкаф, CO2–инкубатор. Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, иммунофенотипические, иммуногистохимические, молекулярно-генетические, гемостазиологические и микробиологические исследования, а также HLA типирование (на договорной основе).
49
41.04
Трансплантация аутологичных гемопоэтических стволовых клеток без очистки

Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар) " мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, сүйек кемігін транспланттау мәселелері бойынша кемінде соңғы 5 жылда 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Палаталар гепа – фильтрмен немесе өзге ауаның ламинарлық ағынын айдаушы құрылғылармен жабдықталады. Палаталар бір төсек-орынға, тәуліктік постпен болуы тиіс. Палаталар кемінде 1 төсек-орынға 2 инфузоматымен, өкпені жасанды желдету кемінде 2 пациент мониторымен, газ өткізілген келтіірілген консольдермен жарақтандырылуы тиіс. Зертханада цитологиялық, цитологиялық-генетикалық, иммунофенотиптік, иммундық-гистиохимиялық, молекулярлық – генетикалық, гемостазиологиялық, микробиологиялық зерттеуді (шарт негізінде) жүргізіледі. Дің жасушаларын дайындау зертханасы жасушаларды жинауға арналған жабдықпен (жасушалар сепараторы), ағынды цитофлуориметрмен, криосақтағышқа арналған жабдықпен (шарт негізінде мүмкін) жарақтандырылады.
50
41.05
Аллогендік гемопоэздік дің жасушаларын тазартусыз трансплантаттау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, сүйек кемігін транспланттау мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Палаталар гепа – фильтрмен немесе өзге ауаның ламинарлық ағынын айдаушы құрылғылармен жабдықталады. Палаталар бір төсек-орынды, тәуліктік постпен болуы тиіс. Палаталар кемінде 1 төсек-орынға 2 инфузоматымен, өкпені жасанды желдету кемінде 2, пациент мониторымен, газ өткізілген консольдермен жарақтандырылуы тиіс. Зертханада цитологиялық, цитологиялық-генетикалық, иммунофенотиптік, иммундық-гистиохимиялық, молекулярлық – генетикалық, гемостазиологиялық, микробиологиялық зерттеуді (шарт негізінде) жүргізіледі. Дің жасушаларын дайындау зертханасы жасушаларды жинауға арналған жабдықпен (жасушалар сепараторы), ағынды цитофлуориметрмен, криосақтағышқа арналған жабдықпен (шарт негізінде мүмкін) жарақтандырылады.
51
41.06
Кіндік дің жасушаларын трансплантаттау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" немесе "Жалпы хирургия (трансплантология) " мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, гемопоэздік дің жасушаларын транспланттау мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Палаталар гепа–сүзгілермен немесе ауаның ламинарлық ағынын айдайтын өзге де құрылғылармен жабдықталуы тиіс; палаталар тәулік бойғы посты бар бір төсек-орындық болуы тиіс. Зертхана цитологиялық, цитологиялық-генетикалық, иммундық-фенотиптік, иммундық-гистиохимиялық, молекулалық–генетикалық, гемостазиологиялық, микробиологиялық зерттеулерді, HLA типтеуді (шарт негізінде мүмкін) орындауға мүмкіндік беруі тиіс. Дің жасушаларын дайындау және биотехнология зертханасы биоматериал жинауға арналған жабдықтармен (жасушалар сепараторы және/немесе жасушалар биотехнологиясының механикалық тәсілі), ағынды цитофлуориметрмен, криосақтағышқа арналған жабдықтармен және ламинарлық шкафтармен (шарт негізінде мүмкін) жабдықталуы тиіс.
52

Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология (детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации костного мозга не менее 108 часов за последние 5 лет
Палаты оборудуются гепа-фильтрами и (или) иными устройствами нагнетации ламинарного потока воздуха. Палаты одноместные с отдельным круглосуточным постом. Палаты оснащаются шприцевыми помпами не менее 1 на 1 койку и перфузорами не менее 4 на 1 койку, аппарат искусственной вентиляции легких – не менее 2, монитор пациента, консоли с подведенными газами. Лаборатория выполняет цитологические, цитогенетические, иммунофенотипические, иммуногистиохимические, молекулярно-генетические, гемостазиологические, микробиологические исследования (на договорной основе). Лаборатория по заготовке стволовых клеток оснащается оборудованием для забора клеток (сепаратор клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища (на договорной основе).
50
41.05
Трансплантация аллогенных гемопоэтических стволовых клеток без очистки
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология (детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации костного мозга не менее 108 часов за последние 5 лет.
Палаты оборудуются гепа-фильтрами и (или) иными устройствами нагнетации ламинарного потока воздуха. Палаты одноместные с отдельным круглосуточным постом. Палаты оснащаются шприцевыми помпами не менее 1 на 1 койку и перфузорами не менее 4 на 1 койку, аппарат искусственной вентиляции легких – не менее 2, монитор пациента, консоли с подведенными газами. Лаборатория выполняет цитологические, цитогенетические, иммунофенотипические, иммуногистиохимические, молекулярно-генетические, гемостазиологические, микробиологические исследования (на договорной основе). Лаборатория по заготовке стволовых клеток оснащается оборудованием для забора клеток (сепаратор клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища (на договорной основе).
51
41.06
Трансплантация пуповинных стволовых клеток
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология (детская)" или "Общая хирургия (трансплантология)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации гемопоэтических стволовых клеток не менее 108 часов за последние 5 лет.
Палаты должны быть оборудованы гепа–фильтрами или иными устройствами нагнетания ламинарного потока воздуха; палаты должны быть одноместные с круглосуточным постом. Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, цитогенетические, иммунофенотипические, иммуногистиохимические, молекулярно–генетические, гемостазиологические, микробиологические исследования, HLA типирование (на договорной основе). Лаборатория по заготовке и биотехнологии стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора биоматериала (сепаратор клеток и/или механический способ биотехнологии клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища и ламинарными шкафами (на договорной основе).
52

41.10
Феталдық дің жасушаларды транспланттау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" немесе "Жалпы хирургия (трансплантология)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, гемопоэздік дің жасушаларын транспланттау мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Палаталар гепа–сүзгілермен немесе ауаның ламинарлық ағынын айдайтын өзге де құрылғылармен жабдықталуы тиіс; палаталар тәулік бойғы посты бар бір немесе екі төсек-орындық болуы тиіс. Дің жасушаларды дайындау және биотехнология зертханасы биоматериал жинауға арналған жабдықтармен (жасушалар биотехнологиясының механикалық тәсілі және/немесе жасушалар сепараторы), ағынды цитофлуориметр, дің жасушаларын бөлуге арналған жабдық – ламинарлық шкаф, CO2 – инкубатор болуы тиіс. Зертхана цитологиялық, иммундық-фенотиптік, иммундық-гистохимиялық, молекулалық-генетикалық, гемостазиологиялық және микробиологиялық зерттеулерді, сондай-ақ HLA типтеуді (шарт негізінде мүмкін) орындауға мүмкіндік беруі тиіс.
53
50.52
Қайтыс болғаннан кейін донордан бауырды трансплантаттау
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)" мамандығы бойынша сертификаты, трансплантология, кадаврадан ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау, бауырды транспланттау мәселелері бойынша соңғы 3 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі, транспланттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар кемінде екі маманның болуы.
Байпас-қанайналымға арналған аппарат. Молекулалық-адсорбциялаушы айналмалы жүйе. Гемодиализге және гемодиализ сүзгілеріне арналған аппарат - кемінде 2, доплері бар ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2, компьютерлік томограф-1, ангиограф -1, операциялық коагулятор-кемінде 2, аспирациялық сорғыш -2, дәрілік заттар дозаторы -4, электрокардиограф -1, өкпені жасанды желдету аппараты -2, бинокулярлық лупалар -2, микрохирургиялық аспаптар жиынтығы-2, тамырлық аспаптар жиынтығы -2, С-доғалы рентгенологиялық аппарат -1, гармоникалық ультрадыбыстық скальпель - 2, лапароскопиялық эндобейнехирургиялық баған-1, хирургиялық аспаптар жиынтығы (жара кеңейткіш) - 2, пациентті бақылауға арналған монитор -2, пациенттің дене салмағын анықтауға арналған таразылар-1, донорлық ағзаны тасымалдауға арналған контейнер-1, қанның реинфузиясына арналған аппарат-1, қышқыл-сілтілік жай-күйді талдауыш - 1, ультрадыбыстық хирургиялық аспиратор-1.
54

41.10
Трансплантация фетальных стволовых клеток
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология (детская)" или "Общая хирургия (трансплантология)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам клеточной терапии или клеточной трансплантации или клеточной технологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Палаты должны быть оборудованы гепа-фильтрами или иными устройствами нагнетания ламинарного потока воздуха; палаты должны быть одно- или двухместные с круглосуточным постом. Лаборатория по заготовке и биотехнологии стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора биоматериала (механический способ биотехнологии клеток и/или сепаратор клеток), проточный цитофлуориметр, оборудование для выделения стволовых клеток – ламинарный шкаф, CO2–инкубатор. Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, иммунофенотипические, иммуногистохимические, молекулярно-генетические, гемостазиологические и микробиологические исследования, а также HLA типирование (на договорной основе).
53
50.52
Трансплантация печени от посмертного донора
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, по трансплантации печени в объеме не менее 108 часов за последние 3 года, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет.
Аппарат для обходного кровообращения – Байпас. Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации - не менее 2, аппарат ультразвуковой с доплером – не менее 2, компьютерный томограф – 1, ангиограф - 1, моно- и биполярный электрокоагулятор - 2, отсос аспирационный - 2, дозатор лекарственных средств - 4, электрокардиограф - 1, аппарат искусственной вентиляции легких - 2, бинокулярные лупы - 2, набор инструментов микрохирургический – 2, набор инструментов сосудистый - 2, рентгенологический аппарат С-дуга - 1, гармонический ультразвуковой скальпель - 2, набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2, монитор для наблюдения за пациентом - 2, весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1, аппарат для реинфузии крови -1 , анализатор кислотно-щелочного состояния – 1, аспиратор ультразвуковой хирургический – 1.
54

50.59
Бауырды басқа трансплантаттау
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)" мамандығы бойынша сертификаты, трансплантология, кадаврдан ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау, бауырды транспланттау бойынша соңғы 3 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі, транспланттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар кемінде екі маманның болуы.
Байпас–қанайналымға арналған аппарат. Молекулалық-адсорбциялаушы айналмалы жүйе. Гемодиализге және гемодиализ сүзгілеріне арналған аппарат - кемінде 22, доплері бар ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2, компьютерлік томограф-1, ангиограф -1, операциялық коагулятор-кемінде 2, аспирациялық сорғыш -2, дәрілік заттар дозаторы -4, электрокардиограф -1, өкпені жасанды желдету аппараты -2, бинокулярлық лупалар -2, микрохирургиялық аспаптар жиынтығы-2, тамырлық аспаптар жиынтығы -2, С-доғалы рентгенологиялық аппарат -1, гармоникалық ультрадыбыстық скальпель -2, лапароскопиялық эндобейнехирургиялық баған-1, хирургиялық аспаптар жиынтығы (жара кеңейткіш) - 2, пациентті бақылауға арналған монитор -2, пациенттің дене салмағын анықтауға арналған таразылар-1, донорлық ағзаны тасымалдауға арналған контейнер-1,қанның реинфузиясына арналған аппарат-1, қышқыл-сілтілік жай-күйді талдауыш - 1, ультрадыбыстық хирургиялық аспиратор-1.
55
52.53
Радикалдық субтоталдық панкреатэктомия
Штатта "Жалпы хирургия (абдоминалдық хирургия)" немесе "Онкология (ересектер) " мамандығы бойынша сертификаты, кемінде 10 жыл жұмыс өтілі, бейін бойынша кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Осы қызметті 18 жасқа дейін тұлғаларға көрсеткенде штатта "Бала хирургия" (неонатальды хирургия) мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілі бар маманның болуы.
Үлкен хирургиялық жиынтық. Тамырлық хирургиясының жиынтығы. Моно және биполярлық электрокоагулятор. Монофиламенттік тігу жабдықтар.
56
52.80
Ұйқыбезін трансплантаттау, анықталмаған
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)" мамандығы бойынша сертификаты, трансплантология, кадаверден ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау, бауырды транспланттау мәселелері бойынша соңғы 3 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі, транспланттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар кемінде екі маманның болуы.

50.59
Другая трансплантация печени
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, по трансплантации печени в объеме не менее 108 часов за последние 3 года, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет.
Аппарат для обходного кровообращения – Байпас. Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации - не менее 2, аппарат ультразвуковой с доплером - не менее 2, компьютерный томограф – 1, ангиограф - 1, коагулятор операционный - не менее 2, отсос аспирационный - 2, дозатор лекарственных средств - 4, электрокардиограф - 1, аппарат искусственной вентиляции легких - 2, бинокулярные лупы - 2, набор инструментов микрохирургический – 2, набор инструментов сосудистый - 2, рентгенологический аппарат С-дуга - 1, гармонический ультразвуковой скальпель - 2, стойка эндовидеохирургическая лапароскопическая - 1, набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2, монитор для наблюдения за пациентом - 2, весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1, аппарат для реинфузии крови - 1, анализатор кислотно-щелочного состояния – 1, аспиратор ультразвуковой хирургический - 1. Моно- и биполярный электрокоагулятор – 2.
55
52.53
Радикальная субтотальная панкреотомия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Общая хирургия (абдоминальная хирургия)" или "Онкология (взрослая)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по профилю не менее 108 часов. При оказании данной услуги лицам младше 18 лет, наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Детская хирургия" (неонатальная хирургия), стаж работы по специальности не менее 10 лет.
Большой хирургический набор. Сосудистый хирургический набор. Моно и биполярный электрокоагулятор. Монофиламентные шовные материалы.
56
52.80
Трансплантация поджелудочной железы, неуточненная
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, по трансплантации поджелудочной железы в объеме не менее 108 часов за последние 3 года, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет.

Гемодиализге және гемодиализ сүзгілеріне арналған аппарат-кемінде 2, доплері бар ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2, компьютерлік томограф-1, ангиограф -1, операциялық коагулятор-кемінде 2, аспирациялық сорғыш -2, дәрілік заттар дозаторы -4, электрокардиограф -1, өкпені жасанды желдету аппараты -2, бинокулярлық лупалар -2, микрохирургиялық аспаптар жиынтығы-2, тамырлық аспаптар жиынтығы -2, гармоникалық ультрадыбыстық скальпель -2, хирургиялық аспаптар жиынтығы (жара кеңейткіш) - 2, пациентті бақылауға арналған монитор -2, пациенттің дене салмағын анықтауға арналған таразылар-1, донорлық ағзаны тасымалдауға арналған контейнер-1, қанның реинфузиясына арналған аппарат-1, қышқыл-сілтілік жай-күйді талдауыш - 1, ультрадыбыстық хирургиялық аспиратор-1.
57
54.970.059
Перитонеалды канцераматоз үшін гипертермиялық интраперитонеалды химиотерапия (HIPEC)
Штатта "Онкология (ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілі, бейіні бойынша біліктілігін арттыру туралы кемінде 108 сағат куәлігі бар маманның болуы.
Өкпені жасанды желдету аппараты. Наркоз аппараты. Электрлік операциялық үстел. Реанимация бөлімше. Рентгенографиялық қондырғы. Шприц инжекторы бар компьютерлік томография немесе магнитті-резонанстық томография, ультрадыбыстық диагностика аппараты. Клиникалық-диагностикалық зертхана. Патоморфология зертханасы (гистология, цитология). Үлкен хирургиялық жинақ. Тиісті шығыс материалдары бар гипертермиялық интраперитонеальді химиотерапияны (HIPEC) жүргізуге арналған аппараттың болуы
58
55.5016
Тромбэктомиямен радикалды нефрэктомия
Штатта "Урология және андрология (ересектер, балалар)" немесе "Онкология (ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілі, тамыр хирургиясы мәселелері бойынша кемінде 108 сағат, онкоурология бойынша кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Штатта "Ангиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы немесе ангиохирургия бойынша емдеу қызметтерін көрсету үшін шарттың болуы.
Өкпені жасанды желдету аппараты. Наркоз аппараты. Электрлік операциялық үстел. Реанимациялық бөлім. Рентгенографиялық қондырғы. Шприцтік инжекторы бар компьютерлік томография аппараты немесе магниттік-резонанстық томография аппараты. Ультрадыбыстық зерттеу аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы. Допплерографияға арналған аппарат. Үлкен хирургиялық жиынтық. Қантамырлық хирургиялық жиынтық.
59

Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации - не менее 2, аппарат ультразвуковой с доплером –- не менее 2, компьютерный томограф – 1, ангиограф - 1, моно- и биполярный электрокоагулятор - 2, отсос аспирационный - 2, дозатор лекарственных средств - 4, электрокардиограф - 1, аппарат искусственной вентиляции легких - 2, бинокулярные лупы - 2, набор инструментов микрохирургический – 2, набор инструментов сосудистый - 2, гармонический ультразвуковой скальпель -2, набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2, монитор для наблюдения за пациентом - 2, весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1, аппарат для реинфузии крови - 1, анализатор кислотно-щелочного состояния – 1, аспиратор ультразвуковой хирургический – 1.
57
54.970.059
Гипертермическая интраперитонеальная химиотерапия (HIPEC) перитонеального канцероматоза
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология (взрослая)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по профилю не менее 108 часов.
Аппарат искусственной вентиляции легких. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Компьютерная томография с наличием шприцевого инжектора или магнитнорезонансная томография, аппарат ультразвуковой диагностики. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология). Большой хирургический набор. Наличие аппарата для проведения гипертермической интраперитонеальной химиотерапии (HIPEC) с соответствующими расходными материалами.
58
55.5016
Радикальная нефрэктомия с тромбэктомией
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология (взрослая, детская)" или "Онкология (взрослая)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам сосудистой хирургии не менее 108 часов, вопросам онкоурологии не менее 108 часов. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Анхиохирургия (взрослая, детская)" либо наличие договора на оказание лечебных услуг по ангиохирургии.
Аппарат искусственной вентиляции легких. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Аппарат компьютерной томографии с наличием шприцевого инжектора или аппарат магниторезонансной томографии, аппарат ультразвуковой диагностики. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология). Аппарат для допплерографии. Большой хирургический набор. Сосудистый хирургический набор.
59

55.62
Өлімнен кейінгі донордан бүйректі трансплантаттау
Штатта "Жалпы хирургия (трансплантология)" мамандығы бойынша сертификат, трансплантология, кадаверден ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау, бауырды транспланттау мәселелері бойынша соңғы 3 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі, транспланттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар кемінде екі маманның болуы.
Гемодиализге және гемодиализ сүзгілеріне арналған аппарат-кемінде 2, доплері бар ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2, компьютерлік томограф-1, ангиограф -1, операциялық коагулятор-кемінде 2, аспирациялық сорғыш -2, дәрілік заттар дозаторы -4, электрокардиограф -1, өкпені жасанды желдету аппараты -2, бинокулярлық лупалар -2,микрохирургиялық аспаптар жиынтығы-2, тамырлық аспаптар жиынтығы -2, хирургиялық аспаптар жиынтығы (жара кеңейткіш) - 2, пациентті бақылауға арналған монитор -2, пациенттің дене салмағын анықтауға арналған таразылар-1, донорлық ағзаны тасымалдауға арналған контейнер-1, қанның реинфузиясына арналған аппарат-1, қышқыл-сілтілік жан-күйді талдауышы - 1.
60

55.62
Трансплантация почки от кадавра
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, по трансплантации почки в объеме не менее 108 часов за последние 3 года, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет.
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации - не менее 2, аппарат ультразвуковой с доплером –- не менее 2, компьютерный томограф – 1, ангиограф -1, коагулятор операционный - не менее 2, отсос аспирационный - 2, дозатор лекарственных средств - 4, электрокардиограф - 1, аппарат искусственной вентиляции легких - 2, бинокулярные лупы - 2, набор инструментов микрохирургический – 2, набор инструментов сосудистый - 2, набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2, монитор для наблюдения за пациентом - 2, весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1, аппарат для реинфузии крови, анализатор кислотно-щелочного состояния – 1.
60

56.7404
Блохин бойынша қосымша антирефлюксті механизмі бар Политано-Летбеттердің модификацияланған әдісі бойынша уретероцистонеостомия
Штатта "Урология және андрология (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілі бар маманның болуы.
Өкпені жасанды желдету аппараты. Наркоз аппараты. Операциялық Э
электрлік үстел. Реанимациялық бөлімше. Рентгенографиялық қондырғы. Шприц инжекторы бар компьютерлік томография немесе магниттік-резонанстық томография. Ультрадыбыстық зерттеу аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы. Допплерографияға арналған аппарат. Үлкен хирургиялық жиынтық. Тамырлық хирургия жиынтығы.
61

56.7404
Уретроцистонеостомия по модифицированному методу Политано-Летбеттера с дополнительным антирефлюксным механизмом по Блохину
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология" (взрослая, детская), стаж работы по специальности не менее 10 лет.
Аппарат искусственной вентиляции легких. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Компьютерная томография с наличием шприцевого инжектора или магнитнорезонансная томография, аппарат ультразвуковой диагностики. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология). Большой хирургический набор. Сосудистый хирургический набор.
61

63.8301
Обструктивті азооспермия кезіндегі микрохирургиялық инвагинациялау вазоэпидидимостомия
Штатта "Урология және андрология (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілі, гениталдық хирургия мәселелері бойынша кемінде 216 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Микрохирургиялық құралдар жиынтығы. Үлкен жиынтықтағы хирургиялық аспаптар жинағы. Наркоз-тыныс алу аппараты. Жоғары жиілікті электрокоагулятор.
62

63.8301
Микрохирургическая инвагинационная вазоэпидидимостомия при обструктивной азооспермии
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам генитальной хирургии не менее 216 часов за последние 5 лет.
Микрохирургический набор инструментов. Набор инструментов хирургический большой в комплекте. Наркозно-дыхательный аппарат. Высокочастотный электрокоагулятор.
62

69.921**
Қалыпты экстракорпоралдық ұрықтандыру, ұзақ хаттама
Штатта "Акушериялік және гинекология" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілі, репродуктология мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Штатта "Урология және андрология" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша 3 жыл жұмыс өтілі, андрология мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Жоғары медициналық немесе биологиялық білімі бар маманның болуы, эмбриология мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі болуы.
Қорғаудың 2 класты ламинарлы шкафы. Зертханалық центрифуга. Дьюара тамыры. Ультрадыбыстық диагностикалық аппарат. Эмбрионды культивациялауға арналған инкубатор. Хетчинг үшін лазерлік жүйемен зертханалық зерттеулерге арналған медициналық инвертирленген микроскоп. Медициналық зертханалық микроскоп. Стероскопиялық микроскоп.
63
69.922**
Қалыпты экстракорпоралдық ұрықтандыру, қысқа хаттама
Штатта "Акушериялік және гинекология" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша 3 жыл жұмыс өтілі, репродуктология мәселелері бойынша соңғы 3 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Штатта "Урология және андрология" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, андрология мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Жоғары медициналық немесе биологиялық білімі бар маманның болуы, эмбриология мәселесі бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігінің болуы.
Қорғаудың 2 класты ламинарлы шкафы. Зертханалық центрифуга. Дьюара тамыры. Ультрадыбыстық диагностикалық аппарат. Эмбрионды культивациялауға арналған инкубатор. Хетчинг үшін лазерлік жүйемен зертханалық зерттеулерге арналған медициналық инвертирленген микроскоп. Медициналық зертханалық микроскоп. Стероскопиялық микроскоп.
64

69.921**
Классическое экстракорпоральное оплодотворение, длинный протокол
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Акушерство и гинекология", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам репродуктологии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам андрологии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие специалиста с высшим медицинским или биологическим образованием, свидетельство о повышении квалификации по специальности по эмбриологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Шкаф ламинарный 2-го класса защиты. Центрифуга лабораторная. Сосуд Дьюара. Аппарат ультразвуковой диагностики. Инкубатор для культивирования эмбрионов. Микроскоп медицинский инвертированный для лабораторных исследований с лазерной системой для хетчинга. Медицинский лабораторный микроскоп. Стереоскопический микроскоп.
63
69.922**
Классическое экстракорпоральное оплодотворение, короткий протокол
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Акушерство и гинекология", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам репродуктологии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышениеи квалификации по вопросам андрологии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие специалиста с высшим медицинским или биологическим образованием, свидетельство о повышении квалификации по специальности по эмбриологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Шкаф ламинарный 2-го класса защиты. Центрифуга лабораторная. Сосуд Дьюара. Аппарат ультразвуковой диагностики. Инкубатор для культивирования эмбрионов. Микроскоп медицинский инвертированный для лабораторных исследований с лазерной системой для хетчинга. Медицинский лабораторный микроскоп. Стереоскопический микроскоп.
64

69.923**
ҰЖСИИ (ұрық жасушасын сперматозоидты интрацитоплазмалық инъекциялау) жасай отырып, экстракорпоралдық ұрықтандыру, ұзын хаттама
Штатта "Акушериялік және гинекология" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша 3 жыл жұмыс өтілі, репродуктология мәселесі бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілі арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Штатта "Урология және андрология" мамандығы бойынша сертификаты, андрология мәселесі бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, кемінде соңғы 5 жылда 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Жоғары медициналық немесе биологиялық білімі бар маманның болуы, эмбриология мәселесі бойынша кемінде соңғы 5 жылда 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Қорғаудың 2 класты ламинарлы шкафы. Зертханалық центрифуга. Дьюара тамыр. Ультрадыбыстық диагностикалық аппарат. Эмбрионды культивациялауға арналған инкубатор. Хетчинг үшін лазерлік жүйемен зертханалық зерттеулерге арналған медициналық инвертирленген микроскоп. Медициналық зертханалық микроскоп. Стероскопиялық микроскоп.
65

69.923**
Экстракорпоральное оплодотворение с проведением ИКСИ (интрацитоплазматическая инъекция сперматозоида в яйцеклетку), длинный протокол
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Акушерство и гинекология", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам репродуктологии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам андрологии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие специалиста с высшим медицинским или биологическим образованием, свидетельство о повышении квалификации по специальности по эмбриологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Шкаф ламинарный 2-го класса защиты. Центрифуга лабораторная. Сосуд Дьюара. Аппарат ультразвуковой диагностики. Инкубатор для культивирования эмбрионов. Микроскоп медицинский инвертированный для лабораторных исследований с лазерной системой для хетчинга. Медицинский лабораторный микроскоп. Стереоскопический микроскоп.
65

69.924**
ҰЖСИИ (ұрық жасушасын сперматозоидты интрацитоплазмалық инъекциялау) жасай отырып экстракорпоралдық ұрықтандыру, қысқа хаттама
Штатта "Акушериялік және гинекология" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша 3 жыл жұмыс өтілі, репродуктология мәселесі бойынша кемінде соңғы 5 жылда 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Штатта "Урология және андрология" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша 3 жыл жұмыс өтілі, андрология мәселесі бойынша кемінде соңғы 5 жылда 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Жоғары медициналық немесе биологиялық білімі бар маманның болуы, эмбриология мәселесі бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Қорғаудың 2 класты ламинарлы шкафы. Зертханалық центрифуга. Дьюара тамыры. Ультрадыбыстық диагностикалық аппарат. Эмбрионды культивациялауға арналған инкубатор. Хетчинг үшін лазерлік жүйемен зертханалық зерттеулерге арналған медициналық инвертирленген микроскоп. Медициналық зертханалық микроскоп. Стероскопиялық микроскоп.
66

69.924**
Экстракорпоральное оплодотворение с проведением ИКСИ (интрацитоплазматическая инъекция сперматозоида в яйцеклетку), короткий протокол
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Акушерство и гинекология", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам репродуктологии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам андрологии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие специалиста с высшим медицинским или биологическим образованием, свидетельство о повышении квалификации по специальности по эмбриологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Шкаф ламинарный 2-го класса защиты. Центрифуга лабораторная. Сосуд Дьюара. Аппарат ультразвуковой диагностики. Инкубатор для культивирования эмбрионов. Микроскоп медицинский инвертированный для лабораторных исследований с лазерной системой для хетчинга. Медицинский лабораторный микроскоп. Стереоскопический микроскоп.
66

78.191
Кезеңдік түзетуді талап ететін жамбас сүйектерінде сыртқы бекітуші құрылғыны қолдану
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар) " мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, мамандығы бойынша кемінде соңғы 5 жылда 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш. Күшпен жұмыс істейтін аспап (электр дрелі). Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстелінің травматологиялық және ортопедиялық қосалқы бөлігі.
67
81.041
Ішкі транспедикулярлық жүйе мен кейдждерді бекітумен алдыңғы жағынан қолжетімді кеуде және бел омыртқаларының спондиллодезі
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы.
Мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі. Омыртқа хирургиясы бойынша соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Жылына кемінде 50 рет омыртқа мен жұлынға өзі жасаған операциялар тәжірибесі.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш. Күшпен жұмыс істейтін аспап (электр дрелі). Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Транспедикулярлық бекіту құралдары. Кейджді орнатуға арналған құралдар. Бинокулярлық лупа.
Магниттік өрісімен кемінде 1,5 тесла болатын магнитті-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф
68
81.042
Эндокорректор ішкі бекітумен алдыңғы жағынан қолжетімді кеуде және бел омыртқаларының спондиллодезі
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы. Мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі. Омыртқа хирургиясы бойынша соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Жылына кемінде 50 рет омыртқа мен жұлынға өзі жасаған операциялар тәжірибесі
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш. Күш жұмсалатын аспап (электр дрелі). Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Транспедикулярлық бекіту құралдары. Кейджді орнатуға арналған құралдар. Бинокулярлық лупа.
Магниттік өрісі кемінде 1,5 тесла болатын магнит-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф.
69
81.062
Эндокорректорды ішкі бекітумен алдыңғы қолжетімді жағынан бел және сегізкөз омыртқаларының спондиллодезі
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы. Мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі. Омыртқа хирургиясы бойынша соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Жылына кемінде 50 рет омыртқа мен жұлынға өзі жасаған операциялар тәжірибесі.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш. Күш жұмсалатын аспап (электр дрелі). Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Транспедикулярлық бекіту құралдары. Кейджді орнатуға арналған құралдар. Бинокулярлық лупа.

78.191
Применение внешнего фиксирующего устройства на кости таза, требующих этапной коррекции
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Электронно-оптический преобразователь. Силовой инструмент (электрическая дрель). Рентген-негативный универсальный операционный стол с приставкой для травматологии и ортопедии.
67
81.041
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, передний доступ, с фиксацией внутренними транспедикулярными системами и кейджами
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)" или "Нейрохирургия (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных операций на позвоночнике и спинном мозге не менее 50 в год.
Электронно-оптический преобразователь. Силовой инструмент (электрическая дрель). Рентген-негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для транспедикулярной фиксации. Инструменты для установки кейджа. Бинокулярная лупа. Магнитно-резонансный томограф с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Компьютерный томограф.
68
81.042
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, передний доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)" или "Нейрохирургия (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных операций на позвоночнике и спинном мозге не менее 50 в год
Электронно-оптический преобразователь. Силовой инструмент (электрическая дрель). Рентген-негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для транспедикулярной фиксации. Инструменты для установки кейджа. Бинокулярная лупа. Магнитно-резонансный томограф с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Компьютерный томограф.
69
81.062
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, передний доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)" или "Нейрохирургия (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных операций на позвоночнике и спинном мозге не менее 50 в год

Магниттік өрісі кемінде 1,5 тесла болатын магнит-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф.
70
81.073
Бел және сегізкөз омыртқаларының спондиллодезі, бүйірден көлденең жағынан қолжетімді дискіні протездеу
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы. Мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі. Омыртқа хирургиясы бойынша соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Жылына кемінде 50 рет омыртқа мен жұлынға өзі жасаған операциялар тәжірибесі.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш. Күшпен жұмыс істейтін аспап (электр дрелі). Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Транспедикулярлық бекіту құралдары. Кейджді орнатуға арналған құралдар. Бинокулярлық лупа.
Магнит өрісімен кемінде 1,5 тесла болатын магнитті-резонансты томограф. Компьютерлік томограф. Бинокулярлық лупа.
71
81.53
Сан-жамбас буынының ауыстыруын тексеру, анықталмаған
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы.
Мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі. Буындарды эндопротездеу бойынша соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Соңғы 5 жылда жүргізілген алғашқы протездеу саны жылына кемінде 60 операция.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш немесе жылжымалы операциялық рентген-аппарат. Күшпен жұмыс істейтін құралдар (осциллирлейтін ара, ример). Эндопротездің әрбір үлгісіне арналған мамандандырылған хирургиялық аспап. Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел.
72
81.55
Тізе буынының ауыстыруын тексеру, анықталмаған
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы.
Мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі. Буындарды эндопротездеу бойынша соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Соңғы 5 жылда жүргізілген алғашқы протездеу саны жылына кемінде 30 операция.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш немесе жылжымалы операциялық рентген-аппарат. Күшпен жұмыс істейтін жұмсалатын құралдар (осциллирлейтін ара, ример). Эндопротездің әрбір үлгісіне арналған мамандандырылған хирургиялық аспап. Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Сүйек банкі.
73

Электронно-оптический преобразователь. Силовой инструмент (дрель с борами, фрезами и пилами). Рентген- негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для транспедикулярной фиксации. Бинокулярная лупа. Магнитно-резонансный томограф с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Компьютерный томограф
70
81.073
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, боковой поперечный доступ, протезирование диска
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)" или "Нейрохирургия (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных операций на позвоночнике и спинном мозге не менее 50 в год
Электронно-оптический преобразователь. Силовой инструмент (дрель с борами, фрезами и пилами). Рентген- негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для транспедикулярной. Магнитно-резонансный томограф с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Компьютерный томограф. фиксации. Бинокулярная лупа.
71
81.53
Ревизия замены тазобедренного сустава, неуточненная
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по эндопротезированию суставов в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет. Количество проводимых первичных протезирований не менее 60 операций в год за последние 5 лет.
Электронно-оптический преобразователь или передвижной операционный о рентген-аппарат. Силовой инструмент (осциллирующая пила, ример). Специализированный хирургический инструментарий на каждую модель эндопротеза. Рентген- негативный универсальный операционный стол.
72
81.55
Ревизия замены коленного сустава, неуточненная
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Повышение квалификации по эндопротезированию суставов в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет. Количество проводимых первичных протезирований не менее 30 операций в год за последние 5 лет.
Электронно-оптический преобразователь или передвижной операционный рентген-аппарат. Силовой инструмент (осциллирующая пила, ример). Специализированный хирургический инструментарий на каждую модель эндопротеза. Рентген- негативный универсальный операционный стол.
73

81.9610
Сүйек ісігі кезінде буындарды және/немесе сүйекті ауыстыру
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы, онколог консультанттың болуы.
Мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілі, тірек-қимыл аппараты ісіктері мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Компьютерлік немесе магниттік-резонанстық томограф. Ірі буындарды эндопротездеу бойынша операция жүргізуге арналған құрылғылар. Микрохирургиялық жиынтық. Онкологиялық эндопротездер. Операциялық рентген қондырғы.
74
86.310.058
Электрохимиотерапия
Штатта "Онкология (ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілі, бейіні бойынша кемінде 108 сағат біліктілікті арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Өкпені жасанды желдету аппараты. Анестезия аппараты. Операциялық электрлік үстел. Реанимация бөлімшесі. Клиникалық-диагностикалық зертхана. Патоморфология зертханасы (гистология, цитология). Шағын хирургиялық жинақ. Шығын материалдары бар электрохимиотерапия жүргізуге арналған аппараттың (клинипаратор), оның ішінде мамандандырылған зондтың болуы.
75
86.66
Терінің аллотрансплантациясы
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустология) (ересектер, балалар)" және (немесе) "Пластикалық хирургия" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, комбустология бойынша соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы болуы.
Фибробластардың диплоидті культураларының тері жасушаларының аллогенді суспензиясы.
76
92.201
Қуықасты безі обырының жоғары дозалы брахитерапиясы
Штатта "Сәулелік терапия" (радиология) мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілі, жоғары мөлшерлі брахитерапия мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырутуралы куәлігі бар маманның болуы. Физика бойынша жоғары білімі және (немесе) дозиметрия немесе сәулелі терапияны жоспарлау бойынша (медициналық физик) жоғары техникалық біліммен маманның болуы, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, сәулелі терапияның жоғары технологиялық әдістемелерін жоспарлау мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Сәулелік шығару көздерімен жұмысқа рұқсаттың болуы. "Анестезиология және реаниматология" (ересектер) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы, 3 жыл жұмыс өтілінің болуы. Штатта "Онкология" немесе "Урология және андрология" (ересектер, балалар) мамандығы бойынша сертификаты, кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, сәулелі терапия мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Брахитерапиялық жоғары мөлшерлі жүйелерге арналған бағдарламалық жасақтамасы. Стабилизаторды брахитерапияға арналған, бекіту құрылғысымен степперді, ультра дыбыс датчигін, позиционирлеу жүйесін, шаблонды қамтитын керек-жарақтары бар жабдықтар. Керек-жарақтары бар ультрадыбыстық аппарат болуы тиіс (екіжоспарлы трансректальды датчигімен және суретке координатты торды салу режимімен брахитерапияға арналған бағдарламалық жасақтамасы ). Операциялық стерильді бөлме, алмалы-салмалы керек-жарақтармен жиынтықта операциялық үстел. Брахитерапияға арналған 18 Ch диаметрімен ине. Брахитерапияға арналған тұрақтандырылған ине. Бір реттік брахитерапияға арналған баллон. 192 ирридия көзімен брахитерапияға арналған аппарат. Қосымша жабдықтар: дозиметр жиынтығы. Рентгеннен қорғайтын жабық халат алдынан 0,5 мм Pb және артынан 0,25 мм Pb қорғасын эквиваленті. Рентгеннен қорғайтын жаға 0,35 мм Pb. Рентгеннен қорғайтын бас киім 0,35 мм Pb, рентген қорғайтын қолғап 0,25мм Pb.
77

81.9610
Замена сустава и (или) кости при опухоли костей
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)", наличие консультанта онколога. Стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам опухолей опорно-двигательного аппарата не менее 216 часов.
Компьютерный или магнитно-резонансный томограф. Инструментарий для проведения операций по эндопротезированию крупных суставов. Микрохирургический набор. Онкологические эндопротезы. Операционная рентгенустановка.
74
86.310.058
Электрохимиотерапия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология (взрослая)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по профилю не менее 108 часов.
Аппарат искусственной вентиляции легких. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология). Малый хирургический набор. Наличие аппарата для проведения электрохимиотерапии (клинипаратор) с расходными материалами, в том числе специализированный зонд.
75
86.66
Аллотрансплантация кожи
Наличие в штате специалиста имеющего сертификат "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)" и (или) "Пластическая хирургия" , стаж работы врачом не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по комбустиологии в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет.
Суспензия аллогенных клеток кожи – диплоидной культуры фибробластов.
76
92.201
Высокодозная брахитерапия рака предстательной железы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Лучевая терапия (радиационная онкология)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам высокодозной брахитерапии не менее 108 часов. Наличие специалиста с высшим образованием по физике и (или) высшим техническим образованием, прошедшего специализацию по дозиметрии и планированию лучевой терапии (медицинский физик), стаж работы по специальности не менее 5 лет, наличие специализации по вопросам планирования высокотехнологичных методик лучевой терапии не менее 108 часов. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Анестезиология и реаниматология" (взрослая), стаж работы не менее 3 лет. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология (взрослая)" или "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам контактной лучевой терапии не менее 108 часов.
Программное обеспечение для брахитерапевтических высокодозных систем. Оборудование для брахитерапии с принадлежностями, включающее стабилизатор, степпер с устройством крепления датчика ультразвука, систему позиционирования, шаблон. Ультразвуковой аппарат с принадлежностями (должен иметь программное обеспечение для брахитерапии с биплановым трансректальным датчиком и режимом наложения координатной сетки на изображение). Операционная комната стерильная, операционный стол с комплектом съемных принадлежностей. Игла для брахитерапии диаметром 18 Ch. Игла стабилизирующая для брахитерапии. Баллон для брахитерапии одноразовый. Аппарат для брахитерапии с источником ирридий – 192. Вспомогательное оборудование: Комплект дозиметра. Халат рентгенозащитный закрытый, свинцовый эквивалент 0,5 мм Pb спереди и 0,25 мм Pb сзади. Воротник рентгенозащитный 0,35 мм. Шапочка рентгенозащитная 0,35 мм Pb рентгенозащитные перчатки 0,25 мм Pb. брахитерапии. Баллон для брахитерапии одноразовый. Аппарат для брахитерапии с источником ирридий – 192. Вспомогательное оборудование: Комплект дозиметра. Халат рентгенозащитный закрытый, свинцовый эквивалент 0,5 мм Pb спереди и 0,25 мм Pb сзади. Воротник рентгенозащитный 0,35 мм. Шапочка рентгенозащитная 0,35 мм Pb рентгенозащитные перчатки 0,25 мм Pb.
77

92.202
Қуықасты безінің оқшауланған обырының интерстициалдық сәулелік терапиясы (брахитерапия)
Штатта "Сәулелі терапия (радиациялық онкология)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілі, интерстициалдық сәулелі терапия (брахитерапия) тақырыптары бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Физика бойынша жоғары біліммен немесе дозиметрия және сәулелі терапияны жоспарлау бойынша (медициналық физик) маманданудан өткен жоғары техникалық біліммен маманның болуы, мамандығы бойынша 5 жылдан кем емес жұмыс өтілі, сәулелі терапияның жоғары технологиялық әдістемелерін жоспарлау тақырыптары бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Сәуле көздерімен жұмысқа рұқсаттың болуы. Штатта "Анестезиология және реаниматология" (ересектер) мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар маманның болуы. Штатта "Онкология (ересек)" немесе "Урология және андрология" (ересектер, балалар) мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілі, сәулелі терапия мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Брахитерапевтік дозасы төмен жүйелерге арналған бағдарламалық жасақтама. Стабилизаторды брахитерапияға арналған, бекіту құрылғысымен степперді, ультра дыбыс датчигін, позиционирлеу жүйесін, шаблонды қамтитын керек-жарақтары бар жабдықтар.

92.202
Интерстициальная лучевая терапия (брахитерапия) локализованного рака предстательной железы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Лучевая терапия (радиационная онкология)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам интерстициальной лучевой терапии (брахитерапии) не менее 108 часов. Наличие специалиста с высшим образованием по физике или высшим техническим образованием, прошедшего специализацию по дозиметрии и планированию лучевой терапии (медицинский физик), стаж работы по специальности не менее 5 лет, наличие специализации по вопросам планирования высокотехнологичных методик лучевой терапии не менее 108 часов. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Анестезиология и реаниматология" (взрослая), стаж работы не менее 3 лет. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология (взрослая)" или "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам контактной лучевой терапии не менее 108 часов.

Керек-жарақтары бар ультрадыбыстық аппарат болуы тиіс (бижоспарлы трансректальды датчигімен және суретке координатты торды салу режимімен брахитерапияға арналған бағдарламалық жасақтамасы). Операциялық стерильді бөлме, алмалы-салмалы керек-жарақтармен жиынтықта операциялық үстел керек. Йод-125 имплант жүргізілетін түйіннің радиактивті сәуле шығару көздері. Парафинирленген және парафинирленбеген брахитерапия инесі. Бір реттік брахитерапияға арналған баллон. Қосымша жабдықтар: дозиметр жиынтығы. Рентгеннен қорғайтын жабық халат. Алдынан 0,5 мм Pb және артынан 0,25 мм Pb қорғасын эквиваленті. Рентгеннен қорғайтын жаға 0,35 мм Pb. Рентгеннен қорғайтын бас киім 0,35 мм Pb, рентгеннен қорғайтын қолғап 0,25 мм Pb.
78
92.203
Әйел жыныс ағзаларының обыры кезіндегі жоғары дозалы брахитерапия

Программное обеспечение для брахитерапевтических низкодозных систем. Оборудование для брахитерапии с принадлежностями, включающее стабилизатор, степпер с устройством крепления датчика ультразвука, систему позиционирования, шаблон. Ультразвуковой аппарат с принадлежностями (должен иметь программное обеспечение для брахитерапии. с биплановым трансректальным датчиком и режимом наложения координатной сетки на изображение). Операционная комната стерильная, операционный стол с комплектом съемных принадлежностей. Источники радиоактивного излучения - имплантируемые зерна йод-125. Игла для брахитерапии парафинированная и не парафинированная. Игла стабилизирующая для брахитерапии. Баллон для брахитерапии одноразовый. Вспомогательное оборудование: Комплект дозиметра. Халат рентгенозащитный закрытый, свинцовый эквивалент 0,5 мм Pb спереди и 0,25 мм Pb сзади. Воротник рентгенозащитный 0,35 мм. Шапочка рентгенозащитная 0,35 мм Pb рентгенозащитные перчатки 0,25 мм Pb.
78
92.203
Высокодозная брахитерапия при раке женских половых органов

Штатта "Сәулелік терапия (радиациялық онкология)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы. Мамандығы бойынша еңбек өтілі кемінде 5 жыл, брахитерапия мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат біліктілігін арттыру туралы куәлігінің болуы. Штатта физика пәні бойынша жоғары білімі немесе жоғары техникалық білімі мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар, брахитерапияға арналған аппаратпен кемінде 2 жыл жұмыс тәжірибесі бар маманның болуы. Иондаушы сәулелеу көздерімен жұмыс істеуге рұқсаты болуы.
Қосымша керек-жарақтары бар (аппликаторлар мен катетерлер) жоғары қуаты IR-192 немесе Co-60 көзі бар брахитерапияға арналған жабдық.
Магнитті-резонансты томограф.
Компьютерлік томограф.
Дозиметриялық жабдықтың стандартты жиынтығы.
Компьютерлік жоспарлау бағдарламасы.
79
92.291
Қалқанша безі ауруының радио-йодпен емдеу терапиясы
Штатта "Онкология" немесе "Эндокринология" немесе "Сәулелі терапия" (радиология) мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, ядролық медицина мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Медициналық физик -физика пәні бойынша немесе дозиметрия, радиациялық қауіпсіздік, ядролық физика бойынша маманданудан өткен жоғары техникалық білімі бар, кемінде 3 жыл бар.
Инженер-радиохимик -радиохимиядан химия бойынша жоғары білімі бар маманданудан өткен маман, кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар. "Мейіргер ісі" мамандығы бойынша сертификаты бар, орта медициналық білімі бар, ядролық медицина бойынша (радионуклидтік терапия) маманданудан өткен, кемінде 3 жыл тәжірибесі жұмыс өтілі бар. Иондаушы сәулелену көздерімен жұмысқа рұқсатты бар маманның болуы.
Компьютерлік томографпен бірлескен бірфотонды эмиссиондық компьютерлік томограф. Сұйық радиоактивтік қалдықтарды жинау және сақтау жүйесі. Радиофармпрепаратты жинақтауға арналған жиынтық. Дозиметрлік жабдықтың стандартты жиынтығы.
80
92.247
Сызықтық үдеткіште фотондарды қолдану арқылы қашықтықтан сәулелік терапия
Штатта "Сәулелік терапия (радиациялық онкология)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы. Мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, сәулелік терапияның жоғары технологиялық тәсілдері мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Штатта физика бойынша жоғары білімі бар немесе жоғары техникалық білімі бар, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар, желілік үдеткіштермен кемінде 2 жыл (циклдық) жұмыс тәжірибесі бар маманның болуы. Иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс жасауға рұқсаты бар маманның болуы.
Спиральді және гентридің бекітілген бұрыштары режимдерінде емдеу мүмкіндігімен, сәулелік терапияға арналған томотерапиялық жүйесі, қозғалмайтын сақиналы (айналмалы) гентрипорталмен, 6 MV моноэнергетикалық желілік үдеткішпен, алғашқы коллимация жүйесімен, бинарлы мультижапырақты коллиматормен, сәулеленудің веертүрінде шоғырын беруімен, жоғары жиілікті мегавольтты компьютерлік- томографиялық детекторлық жүйесімен, көріну жүйесімен жоспарлаудың дозиметрлік жүйесімен, позиционерлеудің бақылау панельдерімен, лазерді позиционерлеу жүйесімен, жоғары емшара кушеткаларымен жарақтандырылған. Жоспарлаудың, емдеудің, кіріктірілген толық интеграцияланған жүйесі. Иммобилиздеуші бейімделген кешені, вакуумдық матрастарға арналған насос; вакуумдық матрас, бас және бас-мойынға және денеге арналған термопластикалық маскалар.Термопластикалық маскалар үшін су ванналары. Дозиметриялық құрал-жабдықтың стандартты жиынтығы.
81

Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Лучевая терапия (радиационная онкология)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам брахитерапии не менее 216 часов за последние 5 лет. Наличие в штате специалиста с высшим образованием по физике или высшим техническим образованием со стажем работы по специальности не менее 3 лет, имеющего опыт работы с аппаратом для брахитерапии не менее 2 лет. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Оборудование для брахитерапии с источниками Ir-192 или Co-60 с высокой мощности с дополнительными принадлежностями (аппликаторы и катетеры).
Магнитно-резонансный томограф – 1, Компьютерный томограф - 1
Стандартный набор дозиметрического оборудования.
Компьютеризированная программа планирования.
79
92.291
Радио-йод терапия заболеваний щитовидной железы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология (взрослая)" или "Эндокринология" или "Лучевая терапия (радиационная онкология)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам ядерной медицины, не менее 108 часов за последние 5 лет. Медицинский физик – специалист с высшим образованием по физике или высшим техническим образованием, прошедшего специализацию по дозиметрии, радиационной безопасности, ядерной физике, с опытом работы не менее 3 лет. Инженер-радиохимик – специалист с высшим образованием по химии, прошедшего специализацию по радиохимии, с опытом работы не менее 3 лет. Наличие специалиста со средним медицинским образованием имеющего сертификат по специальности "Сестринское дело", прошедшего специализацию по ядерной медицине (радионуклидной терапии), с опытом работы не менее 3 лет. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Однофотонный эмиссионный компьютерный томограф, совмещенный с компьютерным томографом. Система сбора и хранения жидких радиоактивных отходов. Набор для фасовки радиофармпрепарата. Стандартный набор дозиметрического оборудования.
80
92.247
Дистанционная лучевая терапия с использованием фотонов на линейном ускорителе
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Лучевая терапия (радиационная онкология)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам высокотехнологичных методик лучевой терапии не менее 216 часов за последние 5 лет. Наличие в штате специалиста с высшим образованием по физике или высшим техническим образованием со стажем работы по специальности не менее 3 лет, имеющего опыт работы с линейными (циклическими) ускорителями не менее 2 лет. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Томотерапевтическая система для лучевой терапии, с возможностью лечения в спиральном режиме и при фиксированных углах гентри, оснащенная неподвижным кольцевым гентри-порталом, 6 мегавольтным моноэнергетическим линейным ускорителем, системой первичной коллимации, бинарным мультилепестковым коллиматором, подачей веерного пучка излучения, системой визуализации с детекторной системой мегавольтной компьютерной томографии высокого разрешения, дозиметрической системой планирования, панелями контроля позиционирования, системой позиционирования лазера, процедурной кушеткой с высокими характеристиками. Встроенная, полностью интегрированная система планирования и лечения. Набор иммобилизирующих приспособлений, насос для вакуумных матрасов. Вакумный матрас, термопластические маски для головы, головы-шеи и туловища. Водяные ванны для термопластических масок. Стандартный набор дозиметрического оборудования.
81

92.321
Гамма-пышақ аппаратын қолдана отырып, орталық нерв жүйесі ауруларын емдеудің радиохирургиялық әдісі
Штатта "Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болу, кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, кемінде 108 сағат көлемінде Гамма-пышақ аппаратында жұмыс істеу оқу өткен туралы сертификаты.
Штатта ядролық физика бойынша жоғары білімі, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, кемінде 2 жыл иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеу тәжірибесі, Гамма-пышақ аппаратында кемінде 108 сағат көлемінде жұмыс істеу оқуын өткені туралы сертификат бар екі маманның болуы. Штатта онкологтың мамандардың бірінде "Сәулелік терапия" (радиациялық онкология) медициналық мамандығы бойынша қайта даярлаудан өткені туралы сертификаттың болуы. Штаттағы барлық мамандарда 54 сағат көлемінде иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеуге оқытудан өткені туралы сертификаттың болуы.
Гамма-пышақ аппараты: Сәулелеу блогы; Радиоактивті көздер жинағы-192 дана. кобальт-60 60Co; пациентті орналастыру жүйесі; ісікті контурлауға, радиохирургиялық емдеу кезінде оңтайлы дозаны есептеуге және жеткізуге арналған компьютерлік жоспарлау жүйесі, қатты етіп бекітуге арналған стереотаксикалық рамка. Магнитті-резонансты томограф-1, компьютерлік томограф – 1, Ангиограф -1.
82

92.321
Радиохирургический метод лечения заболеваний центральной нервной системы с применением аппарата Гамма-нож
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Нейрохирургия", стаж работы не менее 5 лет, сертификат о прохождении обучения работе на аппарате гамма-нож в объеме не менее 108 часов. Наличие в штате не менее двух специалистов с высшим образованием по ядерной физике или медицинской физике со стажем работы по специальности не менее 3 лет, имеющего опыт работы с источниками ионизирующего излучения не менее 2 лет, сертификат о прохождении обучения работе на аппарате гамма -нож в объеме не менее 108 часов. Наличие в штате онколога либо наличие у одного из специалистов сертификата о прохождении переподготовки по медицинской специальности "Лучевая терапия" (радиационная онкология). Наличие у всех штатных специалистов сертификата о прохождении обучения работе с источниками ионизирующего излучения в объеме 54 часа.
Аппарат Гамма-нож: Блок облучения; Набор радиоактивных источников – 192шт. кобальт-60 60Co; Система позиционирования пациент; Система компьютерного планирования для оконтуривания опухоли, расчета и подвода оптимальной дозы при радиохирургическом лечении, Стереотаксическая рамка для жесткой фиксации. Магнитно-резонансный томограф – 1, Компьютерный томограф – 1, Ангиограф - 1.
82

99.791
Қанның гематопоэздік дің жасушаларын дайындау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, сүйек кемігін транспланттау мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Гепа–сүзгімен жабдықталған бір-екі орындық палатаның немесе ауаның, жасанды желдету аппаратымен, пациенттің мониторларымен жарақтандырылған ламинарлық ағынын айдайтын өзге де құрылғылардың болуы. болуы. Дің жасушаларын дайындау зертханасы жасушаларды жинауға арналған жабдықпен (жасушалар сепараторы), ағынды цитофлуориметрмен, криосақтағышқа арналған жабдықпен (қызмет көрсетуге арналған шарт бойынша мүмкін) жарақтандырылуы тиіс.
* Кохлеарлық оңалтуға дейін және одан кейін жүргізу.
** -Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жасанды ұрықтандыру қызметін көрсететін медициналық ұйымдарға қойылатын қосымша талаптар:
1. денсаулық сақтау ұйымның жасанды ұрықтандыру саласындағы жұмыс ұзақтығы кемінде үш жыл;
2. жасанды ұрықтандырудың емдік циклдарының саны жылына кемінде 300 цикл тиіс;
3. эмбриондарды салған кезде жүкті болуы жиілігі – кемінде 33 %;
4. оларды салу санынан бала туу жиілігі – кемінде 25 %.
Мамандандырылған, оның
ішінде жоғары технологиялық
медициналық көмек
көрсету қағидаларына
3-қосымша
20__ жылғы " " бастап 20 ___ жылғы " " дейінгі кезеңге жоғары технологиялық медициналық қызметтерді ұсынуға денсаулық сақтау ұйымдарының сәйкестігіне/сәйкессіздігіне қорытынды
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 28.12.2023 № 175 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Денсаулық сақтау ұйымы ________________________________________
(толық заңды атауы)
2. Жоғары технологиялық медициналық көмектің көрсетілетін түрінің атауы:
_______________________________________________________________
Өлшемшарттары
Сәйкестік
Сәйкессіздік
Сәйкессіздік негіздемесі
Қорытынды
Кадрлар
Медициналық бұйымдар
Жиынтық қорытынды
Ескерту: Медициналық және фармацевтикалық бақылау саласындағы мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері толтырады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 8 желтоқсаны
№ ҚР ДСМ-238/2020 Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1) "Жоғары технологиялы медициналық көрсетілетін қызметтерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 7 ақпандағы № 12 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14868 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 27 наурызда жарияланды);
2) "Жоғары технологиялы медициналық көрсетілетін қызметтерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 07 ақпандағы № 12 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 11 шілдедегі № 469 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14868 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 23 тамызда жарияланды);
3) "Жоғары технологиялы медициналық көрсетілетін қызметтерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 07 ақпандағы № 12 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 15 сәуірдегі № ҚР ДСМ-33 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18535 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 19 сәуірде жарияланды);
4) "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 10 сәуірдегі № ҚР ДСМ-37/2020 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің өзгерістер мен толықтыру енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесінің 1-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20381 болып тіркелген, 2020 жылғы 15 сәуірде Нормативтік құқықтық актілердің Эталондық бақылау банкінде жарияланған).

99.791
Заготовка стволовых гематопоэтических клеток крови
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология детская", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации костного мозга не менее 108 часов за последние 5 лет.
Наличие одно – двух местных палат оборудованной гепафильтрами или иными устройствами нагнетания ламинарного потока воздуха, оснащенных аппаратом искусственной вентиляции легких и мониторами пациента. Лаборатория по заготовке стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора клеток (сепаратор клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища (по договору на оказание услуг).
* Проведение до и после кохлеарной реабилитации
**Дополнительные описания к организациям здравоохранения, оказывающим услуги искусственного оплодотворения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и системе обязательного социального медицинского страхования:
1. продолжительность работы организации здравоохранения в области искусственного оплодотворения не менее трех лет;
2. количество лечебных циклов искусственного оплодотворения не менее 300 циклов в год;
3. частота наступления беременности на перенос эмбрионов – не менее 33 %;
4. частота рождения детей на число переносов - не менее 25 %.
Приложение 3
к Правилам оказания
специализированной,
в том числе высокотехнологичной
медицинской помощи
Форма
Заключение о соответствии организации здравоохранения к предоставлению высокотехнологичной медицинской помощи на период с " " 20 ____ года по " " 20 __ года.
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 28.12.2023 № 175 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Организация здравоохранения __________________________________
(полное юридическое наименование)
2. Наименование оказываемого вида высокотехнологичной медицинской помощи:
_______________________________________________________________
Критерии
Соответствие
Несоответствие
Обоснование несоответствия
заключение
Кадры
Медицинские изделия
Итоговое заключение
Примечание: Заполняется территориальным подразделением государственного органа в сфере медицинского и фармацевтического контроля.
Приложение 2 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 8 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-238/2020
Перечень утративших силу некоторых приказов Министра здравоохранения Республики Казахстан
1. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 февраля 2017 года № 12 "Об утверждении Правил предоставления высокотехнологичных медицинских услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14868, опубликован 27 марта 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
2. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 июля 2017 года № 469 "О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 февраля 2017 года № 12 "Об утверждении Правил предоставления высокотехнологичных медицинских услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15441, опубликован 23 августа 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
3. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 апреля 2019 года № ҚР ДСМ-33 "О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 февраля 2017 года № 12 "Об утверждении Правил предоставления высокотехнологичных медицинских услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18535, опубликован 19 апреля 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
4. Пункт 1 Перечня нормативных правовых актов Министерства здравоохранения Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение, утвержденного приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 10 апреля 2020 года № ҚР ДСМ-37/2020 "О внесении изменений и дополнения в некоторые нормативные правовые акты Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20381, опубликован 15 апреля 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).