Еңбек инспекциясы жөніндегі жергілікті органдарға қатысты тексеру парағын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 9 желтоқсандағы № 489 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 9 желтоқсандағы № 90 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 11 желтоқсанда № 21762 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 27 қыркүйектегі № 387 және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2024 жылғы 30 қыркүйектегі № 79 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 27.09.2024 № 387 және ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 30.09.2024 № 79 бірлескен бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 141-бабы 5-тармағының бірінші бөлігіне, 143-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Осы бірлескен бұйрыққа қосымшаға сәйкес қоса беріліп отырған Еңбек инспекциясы жөніндегі жергілікті органдарға қатысты тексеру парағы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды;
4) осы бірлескен бұйрықты облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының еңбек инспекциясы жөніндегі жергілікті органдарының назарына жеткізуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасовқа жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
Р. Даленов
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
Б. Нурымбетов
КЕЛІСІЛГЕН
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитеті
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2020 жылғы 9 желтоқсаны
№ 90 мен
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2020 жылғы 9 желтоқсаны
№ 489 бұйрығына
қосымша
Тексеру парағы
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің
_________________________________________________________ саласында/аясында

Об утверждении проверочного листа в отношении местных органов по инспекции труда
Совместный приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 9 декабря 2020 года № 489 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 9 декабря 2020 года № 90. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 декабря 2020 года № 21762. Утратил силу совместным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 27.09.2024 № 387 и Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 30.09.2024 № 79.
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 27.09.2024 № 387 и Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 30.09.2024 № 79 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с частью первой пункта 5 статьи 141, пунктом 1 статьи 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемый проверочный лист в отношении местных органов по инспекции труда согласно приложению к настоящему совместному приказу.
2. Комитету труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта;
4) доведение настоящего совместного приказа до сведения местных органов по инспекции труда областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на первого вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Сарбасова А.А.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечение десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________Р. Даленов
Министр труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
__________Б. Нурымбетов
СОГЛАСОВАН
Комитет по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 9 декабря 2020 года № 90 и
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 9 декабря 2020 года № 489
Проверочный лист
в сфере/в области/за ________________________________________________________

138 және 139-баптарына сәйкес
__________________________________________________________________ қатысты
бақылау және қадағалау субъектілерінің (объектілерінің) біртекті тобының атауы
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган _____________________________________
__________________________________________________________________________
Бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы
тексеруді/профилактикалық бақылауды және қадағалауды белгілеу туралы акт
____________________________________________________
№, күні
Бақылау және қадағалау субъектісінің (объектісінің) атауы _______________________
__________________________________________________________________________
Бақылау және қадағалау субъектісінің (объектісінің) (жекесәйкестендіру нөмірі),
бизнес-сәйкестендіру нөмірі ________________________________________________
__________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ______________________________________________
__________________________________________________________________________
Талаптардың тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмей ді
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
1.
Зардап шеккендердің өндірістік жарақаттарының ауырлық дәрежесіне қарамастан, еңбек қызметімен байланысты ауыр немесе адам өлімімен аяқталған жазатайым оқиғаларға, сондай-ақ екі және одан да көп жұмыскермен бір мезгілде болған топтық жазатайым оқиғаларға арнайы тергеп-тексеру жүргізу
2.
Жазатайым оқиғаны арнайы тергеп-тексеру нәтижелері бойынша бас мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмыс беруші, жұмыскер және төмен тұрған мемлекеттік еңбек инспекторы арасында туындаған келіспеушіліктер туралы қорытынды шығаруы
3.
Жұмыс берушілер ұсынған ұжымдық шарттарды мониторингтеу
4.
Еңбек инспекциясы жөніндегі жергілікті органдардың еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органға мерзімді есептерді, сондай-ақ еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғаудың ақпараттық жүйесінің базасында еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғаудың күйін мониторингтеу нәтижелерін уақтылы ұсынуы
5.
Еңбек қызметімен байланысты жазатайым оқиғаларды тіркеу журналын жүргізу
Лауазымды адам (адамдар) ___________________________________ _______________
лауазымы                         қолы
_________________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бақылау және қадағалау субъектісінің басшысы ___________________ ______________
лауазымы                   қолы
__________________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)

в соответствии со статьями 138 и 139
________________________________________________________________________________
Предпринимательского кодекса Республики Казахстан в отношении
________________________________________________________________________________
наименование однородной группы субъектов (объектов)
________________________________________________________________________________
контроля и надзора
________________________________________________________________________________
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля и надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора ______________________________________________________
________________________________________________________________________________
№, дата Наименование субъекта (объекта) контроля и надзора __________________________
________________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля и надзора ______________________________________________________
________________________________________________________________________________
Адрес места нахождения __________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1.
Проведение специальных расследований несчастных случаев с тяжелым или со смертельным исходом, связанных с трудовой деятельностью, а также групповых несчастных случаев, произошедших одновременно с двумя и более работниками, независимо от степени тяжести производственных травм пострадавших
2.
Вынесение заключений главными государственными инспекторами труда по возникшим разногласиям между работодателем, работником и нижестоящим государственным инспектором труда по итогам специального расследования несчастного случая
3.
Мониторинг коллективных договоров, представленных работодателями
4.
Своевременное предоставление местными органами по инспекции труда в уполномоченный государственный орган по труду периодических отчетов, а также результатов мониторинга состояния безопасности и охраны труда на базе информационной системы по охране труда и безопасности
5.
Ведение журнала регистрации несчастных случаев, связанных с трудовой деятельностью
Должностное (ые) лицо (а) ______________________ ____________________
должность                   подпись
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Руководитель субъекта контроля и надзора ___________________ ______________
должность             подпись
_______________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)