Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің ведомстволық әскери-медициналық (медициналық) статистикалық есептілігі нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № 717 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 22 желтоқсанда № 21868 болып тіркелді
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2020 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 11-бабы 1-тармағының 13) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 1/мед нысаны бойынша медициналық қызмет бойынша есеп;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 2/мед нысаны бойынша жеке құрамның денсаулық жағдайы және медициналық қызмет жұмысы туралы есеп;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 3/мед нысаны бойынша әскери-медициналық (медициналық) мекемелердің (ұйымдардың) орын қорын пайдалану және стационардан шығарылған пациенттер контингенттері туралы есеп;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес 4/мед нысаны бойынша стационарлық көмек көрсететін әскери-медициналық (медициналық) мекеме (ұйым) қызметінің қорытындылары туралы есеп;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес 5/мед нысаны бойынша амбулаторлық-емханалық көмек көрсететін әскери-медициналық (медициналық) мекеменің (ұйымның) есебі;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес 6/мед нысаны бойынша амбулаторлық-емханалық көмек көрсететін әскери-медициналық (медициналық) мекеме (ұйым) қызметінің қорытындылары туралы есеп;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес 7/мед нысаны бойынша стоматологиялық көмек көрсететін әскери-медициналық (медициналық) мекеменің (ұйымның) есебі;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес 8/мед нысаны бойынша стоматологиялық көмек көрсететін әскери-медициналық (медициналық) мекеме (ұйым) қызметінің қорытындылары туралы есеп;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес 9/мед нысаны бойынша штаттық (штаттық емес) әскери-дәрігерлік комиссияның жұмысы туралы есеп;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес 10/мед нысаны бойынша әскери қызметшілердің аурулары бойынша әскери-дәрігерлік сараптама нәтижелері туралы есеп;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес 11/мед нысаны бойынша авиациялық персоналдың дәрігерлік-ұшу сараптамасы нәтижелері туралы есеп;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес 12/мед нысаны бойынша штаттық (штаттан тыс) дәрігерлік-ұшу комиссиясы жұмысының қорытындылары туралы есеп;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес 13/мед нысаны бойынша сот-сараптама және патологиялық-анатомиялық жұмыс туралы есеп;

Об утверждении форм ведомственной военно-медицинской (медицинской) статистической отчетности в Вооруженных Силах Республики Казахстан
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № 717. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 декабря 2020 года № 21868
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 11 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) отчет по медицинской службе по форме 1/мед, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) отчет о состоянии здоровья личного состава и деятельности медицинской службы по форме 2/мед, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) отчет об использовании коечного фонда военно-медицинских (медицинских) учреждений (организаций) и контингентах пациентов, выбывших из стационара по форме 3/мед, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) отчет об итогах деятельности военно-медицинского (медицинского) учреждения (организации), оказывающего стационарную помощь по форме 4/мед, согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) отчет военно-медицинского (медицинского) учреждения (организации), оказывающего амбулаторно-поликлиническую помощь по форме 5/мед, согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) отчет об итогах деятельности военно-медицинского (медицинского) учреждения (организации), оказывающего амбулаторно-поликлиническую помощь по форме 6/мед, согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) отчет военно-медицинского (медицинского) учреждения (организации), оказывающего стоматологическую помощь по форме 7/мед, согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) отчет об итогах деятельности военно-медицинского (медицинского) учреждения (организации), оказывающего стоматологическую помощь по форме 8/мед, согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) отчет о работе штатной (нештатной) военно-врачебной комиссии по форме 9/мед согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) отчет о результатах военно-врачебной экспертизы военнослужащих по заболеваниям по форме 10/мед, согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) отчет о результатах врачебно-летной экспертизы авиационного персонала по форме 11/мед, согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) отчет об итогах работы штатной (нештатной) врачебно-летной комиссии по форме 12/мед, согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) отчет о судебно-экспертной и патологоанатомической работе по форме 13/мед, согласно приложению 13 к настоящему приказу;

14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес 14/мед нысаны бойынша медициналық және фармацевтикалық кадрлар туралы есеп бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас әскери-медициналық басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
Н. Ермекбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министірінің
2020 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 717 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің өңірлік қолбасшылығына, әскер түріне, тегіне, Бас әскери-медициналық басқармасына ұсынылады.
Әкімшілік деректердің нысаны www.mod.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Медициналық қызмет бойынша есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1/мед
Кезеңділігі: ай сайын
Есептілік кезеңі: 20 ______ жылғы ______ айы
Деректерді ұсынатын адамдар тобы: әскери бөлімдерге (мекемелерге), өңірлік қолбасшылықтарға, әскер түрлеріне, тектеріне, орталық бағыныстағы бөлімдерге.
Әкімшілік деректерді ұсыну мерзімі:
өңірлік қолбасшылыққа, әскер түріне, тегіне есепті айдан кейінгі айдың 1-і күні;
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас әскери-медициналық басқармасына есепті айдан кейінгі айдың 3-і күні.
1-кесте. Медициналық көмекке жүгінгендер саны және олардың нәтижесі туралы мәліметтер
Жол №
Құрамы
Қаралу жағдайлары, адам
Стационарлық емге жіберілгендер саны, адам
Еңбекке жарамсыздық (аяқталған жағдайлар), адам
Барлығы
оның ішінде
Барлығы
оның ішінде
Барлығы
оның ішінде
алғашқы
бөлім (мекеме) медициналық ротасының, (пунткінің, взводының) лазареті
әскери госпиталь (лазарет)
өзге емдеу мекемесі
амбулаторлық емдеу
стационарлық емдеу
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.0
Мерзімді қызмет әскери қызметшілері, курсанттар, кадеттер, тәрбиеленушілер
2.0
Келісімшарт бойынша әскери қызметшілер
2.1
олардың ішінде: офицерлер
2.2
сарбаздар мен сержанттар (матростар мен старшиналар)
2.3
әйел адамдар
3.0
Қорғаныс министрлігінің зейнеткерлері
4.0
Әскери қызметшілердің отбасы мүшелері
5.0
Азаматтық персонал
6.0
Басқа министрліктер мен ведомстволардың әскери қызметшілері
7.0
Өзгелер
8.0
Жиыны:
Кестенің жалғасы
Еңбеккке жарамсыз күндер саны, күндер
Денсаулық жағдайына байланысты шығарылды, адам
Бөлімде және бөлімнен тыс қайтыс болды, адам
Барлығы
оның ішінде
амбулаторлық емдеу
стационарлық емдеу
10
11
12
13
14
2-кесте. Әскери қызметшілердің негізгі ауру топтары және жеке аурулар бойынша алғашқы ауруы
Жол №
Ауру топтары және жеке аурулар атауы
Х қайта қараудың АХЖ бойынша коды
Барлық жағдайлар саны, адам
оның ішінде, адам:
мерзімді қызмет әскери қызметшілері, курсанттар, кадеттер, тәрбиеленушілер
келісімшарт бойынша әскери қызметшілер
офицерлер
сарбаздар мен сержанттар (матростар мен старшиналар)
әйелдер
А
Б
В
1
2
3
4
5
1.0
Кейбір инфекциялық және паразиттік аурулар

14) отчет о медицинских и фармацевтических кадрах по форме 14/мед, согласно приложению 14 к настоящему приказу.
2. Главному военно-медицинскому управлению Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
Н. Ермекбаев
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от 21 декабря 2020 года № 717
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в региональное командование, вид, род войск, Главное военно-медицинское управление Вооруженных Сил Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.mod.gov. kz
Отчет по медицинской службе
Индекс формы административных данных: 1/мед
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: ______месяц 20______год
Круг лиц, представляющих информацию: воинские части (учреждения), региональные командования, виды, рода войск, части центрального подчинения.
Срок предоставления формы административных данных:
1 числа, следующего за отчетным месяцем в региональное командование, вид, род войск;
3 числа следующего за отчетным месяцем в Главное военно-медицинское управление Вооруженных Сил Республики Казахстан.
Таблица 1. Сведения о количестве обращений за медицинской помощью и их исходах
№ строки
Состав
Случаев обращений, человек
Число направленных на стационарное лечение, человек
Всего
в том числе:
Всего
в том числе первичных
лазарет медицинской роты (пункта, взвода) части (учреждения)
военный госпиталь (лазарет)
иное лечебное учреждение
А
Б
1
2
3
4
5
6
1.0
Военнослужащие срочной службы, курсанты, кадеты, воспитанники
2.0
Военнослужащие по контракту
2.1
из них: офицеры
2.2
солдаты и сержанты (матросы и старшины)
2.3
женщины
3.0
Пенсионеры Министерства обороны
4.0
Члены семей военнослужащих
5.0
Гражданский персонал
6.0
Военнослужащие других министерств и ведомств
7.0
Прочие
8.0
Итого:
Продолжение таблицы
Трудопотери (законченные случаи), человек
Число дней трудопотерь, дни
Уволено по состоянию здоровья, человек
Умерло в части и вне части, человек
Всего
в том числе:
Всего
в том числе:
амбулаторного лечения
стационарного лечения
амбулаторного лечения
стационарного лечения
7
8
9
10
11
12
13
14
Таблица 2. Первичная заболеваемость военнослужащих по основным классам и отдельным заболеваниям
№ строки
Наименование классов и отдельных заболеваний
Код по МКБ Х пересмотра
Число случаев всего, человек
в том числе, человек:
военнослужащие срочной службы, курсанты, кадеты, воспитанники
военнослужащие по контракту:
офицеры
солдаты и сержанты (матросы и старшины)
женщины
А
Б
В
1
2
3
4
5
1.0
Некоторые инфекционные и паразитарные болезни

1. "Медициналық көмекке жүгінгендер саны және олардың нәтижелері туралы мәліметтер" деген 1-кесте медициналық көмекке жүгінгендер саны және олардың нәтижелері туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында қызмет көрсетілетін контингентті құрамы бойынша бөлу көрсетіледі.
1-бағанда дәрігер-стоматологқа қаралуды, сондай-ақ үйге баруды қоса алғанда, барлық, соның ішінде алғашқы және қайта медициналық көмекке жүгінген жағдайлар саны көрсетіледі. Осы бағанға әртүрлі медициналық процедураларды және белгіленгендерді орындау үшін бару туралы мәліметтер енгізілмейді.
2-бағанда 1-бағандағыдан алғашқы қаралулар көрсетіледі. Алғашқы қаралу деп бұрын ешқайда тіркелмеген жаңа ауру бойынша медициналық көмекке жүгінген алғашқы қаралу саналады. Сонымен қатар, алғашқы қаралулар санына медициналық қарап-тексерулер мен тексерулер кезінде алғаш анықталған аурулар енгізіледі. Сондай жіті аурудың жаңадан пайда болу себебі бойынша әрбір қаралу және жаңа жарақаттану жағдайы алғашқы қаралу ретінде тіркелуге тиіс.
3-бағанда стационарлық емделуге жіберілген пациенттер саны көрсетіледі.
4 – 6-бағандарда 3-бағандағы типтік емдеу мекемелеріне стационарлық емделуге жіберілген пациенттер саны көрсетіледі.
7-бағанда амбулаторлық және стационарлық емделу бойынша еңбекке жарамсыздықтың барлық аяқталған жағдайларының саны көрсетіледі.
Еңбекке жарамсыздық жағдайы – пациентті стационарлық және амбулаторлық емделуге, ауруы бойынша демалысқа, бөлімде демалуға, консультацияға, әртүрлі диагностикалық зерттеулерге кеңеске немесе әскери-дәрігерлік (дәрігерлік-ұшу) комиссиясының куәландыруына жіберуге байланысты қызметтік міндеттерді орындаудан кемінде бір тәулік мерзімге толық босату.
8-9-бағандарда 7-бағаннан амбулаторлық және стационарлық емделуге байланысты бөлек еңбекке жарамсыздық жағдайлары саны көрсетіледі.
10-бағанда амбулаторлық және стационарлық емделу кезіндегі барлық еңбекке жарамсыздық күндерінің саны көрсетіледі.
11-12-бағандарда 10-бағаннан амбулаторлық және стационарлық емделу кезіндегі еңбекке жарамсыздық күндерінің саны бөлек көрсетіледі.
13-бағанда денсаулық жағдайына байланысты шығарылғандар саны көрсетіледі.
14-бағанда бөлімде және бөлімнен тыс қайтыс болғандар саны көрсетіледі.
2. "Негізгі ауру топтары және жеке аурулар бойынша әскери қызметшілердің алғашқы ауруы" деген 2-кестеде негізгі ауру топтары және жеке аурулар бойынша әскери қызметшілердің алғашқы ауруы туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында А00-Т98, U00-U85 X қайта қаралатын аурулардың халықаралық жіктеуішіне сәйкес (одан әрі – АХЖ) ауру топтарының және жеке аурулардың атауы көрсетіледі.
В бағанында АХЖ-ға сәйкес ауру топтарының және жеке аурулардың кодтары көрсетіледі.
1-бағанда ауру жағдайлары бойынша қаралған кезде бұрын ешқайда тіркелмеген және осы жылы алғаш рет тіркелген алғашқы жаңа аурулар жағдайларының барлық саны көрсетіледі. Сондай жіті аурудың туындауы немесе жарақаттың жаңа жағдайы алғашқы ретінде тіркелуге тиіс.

1. Таблица 1 "Сведения о количестве обращений за медицинской помощью и их исходах" содержит сведения о количестве обращений за медицинской помощью и их исходах.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается деление обслуживаемого контингента по составу.
В графе 1 указывается число всех случаев обращений за медицинской помощью как первичных, так и повторных, включая обращения к врачу-стоматологу, а также посещения на дому. В данную графу не включаются сведения о посещениях для выполнения различных медицинских процедур и назначений.
В графе 2 указывается число первичных обращений из графы 1. Первичным обращением считается первое обращение за медицинской помощью по поводу нового, ранее нигде не зарегистрированного заболевания. В число первичных обращений включают так же заболевания, впервые выявленные при медицинских осмотрах и обследованиях. Каждое обращение по поводу вновь возникшего одного и того же острого заболевания или нового случая травмы должно регистрироваться как первичное.
В графе 3 указывается число пациентов, направленных на стационарное лечение.
В графах 4 – 6 указывается число пациентов, направленных на стационарное лечение по типу лечебных учреждений из графы 3.
В графе 7 указывается число всех законченных случаев трудопотерь по поводу амбулаторного и стационарного лечения.
Случай трудопотери – полное освобождение пациента от исполнения служебных обязанностей на срок не менее суток по поводу стационарного или амбулаторного лечения, отпуска по болезни, отдыха при части, направления на консультацию, на различные диагностические исследования или освидетельствование военно-врачебной (врачебно-летной) комиссией.
В графах 8-9 указывается раздельно число случаев трудопотерь по поводу амбулаторного и стационарного лечения из графы 7.
В графе 10 указывается число всех дней трудопотерь при амбулаторном и стационарном лечении.
В графах 11-12 указывается раздельно число дней трудопотерь при амбулаторном и стационарном лечении из графы 10.
В графе 13 указывается число уволенных по состоянию здоровья.
В графе 14 указывается число умерших в части и вне части.
2. Таблица 2 "Первичная заболеваемость военнослужащих по основным классам и отдельным заболеваниям" содержит сведения о первичной заболеваемости военнослужащих по основным классам и отдельным заболеваниям.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается наименование классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра (далее - МКБ) А00-Т98, U00-U85.
В графе В указываются коды классов и отдельных болезней в соответствии с МКБ.
В графе 1 указывается число всех случаев первичных заболеваний, новых, ранее нигде не учтенных и впервые в данном году зарегистрированных при обращении случаев заболеваний. Возникновение одного и того же острого заболевания или нового случая травмы должно регистрироваться как первичное.

1. "Медициналық бөлімшенің (ротаның, пункттің, взводтың) жұмысы" деген 1-кестеде медициналық бөлімшенің жұмысы туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында құрамы бойынша қызмет көрсететін контингенттің бөлінуі көрсетіледі.
1-бағанда дәрігер-стоматологқа қаралуды, сондай-ақ үйге баруды қоса алғанда, барлық, соның ішінде алғашқы және қайта медициналық көмекке жүгінген жағдайлар саны көрсетіледі. Осы бағанға әртүрлі медициналық процедураларды және белгіленгендерді орындау үшін болу туралы мәліметтер енгізілмейді.
2-бағанда 1-бағандағыдан алғашқы қаралулар саны көрсетіледі. Алғашқы қаралу деп бұрын ешқайда тіркелмеген жаңа ауру бойынша медициналық көмекке жүгінген алғашқы қаралу табылады. Сонымен қатар, алғашқы қаралулар санына медициналық қарап-тексерулер мен тексерулер кезінде алғашқы анықталған аурулар енгізіледі. Сондай жіті аурудың жаңадан пайда болу себебі бойынша әрбір қаралу немесе жаңа жарақаттану жағдайы алғашқы қаралу ретінде тіркелуге тиіс.
3-бағанда стационарлық емделуге жіберілген пациенттер саны көрсетіледі.
4 – 6-бағандарда 3-бағандағы типтік емдеу мекемелеріне стационарлық емделуге жіберілген пациенттер саны көрсетіледі.
7-бағанда амбулаторлық және стационарлық емделу бойынша еңбекке жарамсыздықтың барлық аяқталған жағдайларының саны көрсетіледі.
Еңбекке жарамсыздық жағдайы – пациентті стационарлық және амбулаторлық емделуге, ауруы бойынша демалысқа, бөлімде демалуға, консультацияға, әртүрлі диагностикалық зерттеулерге кеңеске немесе әскери-дәрігерлік (дәрігерлік-ұшу) комиссиясының куәландыруына жіберуге байланысты қызметтік міндеттерді орындаудан кемінде бір тәулік мерзімге толық босату.
8-бағанда амбулаторлық емделу кезіндегі барлық еңбекке жарамсыздық күндерінің саны көрсетіледі.
9 – 13-бағандарда бөлімнің (мекеменің) медициналық ротасы (пункті, взводы) лазаретінің жұмысы көрсетіледі.
9-бағанда бөлімнің (мекеменің) медициналық ротасының (пунктінің, взводының) лазаретіне стационарлық емделуге келіп түскен пациенттер саны көрсетіледі және барлық жолдар бойынша 4-бағанға теңестіріледі.
10-бағанда бөлімнің (мекеменің) медициналық ротасының (пунктінің, взводының) лазаретінен шығарылған пациенттер саны көрсетіледі.
11-бағанда бөлімнің (мекеменің) медициналық ротасының (пунктінің, взводының) лазаретінен басқа емдеу мекемелеріне ауыстырылған пациенттер саны көрсетіледі.
12-бағанда бөлімнің (мекеменің) медициналық ротасының (пунктінің, взводының) лазаретінде қайтыс болған пациенттер саны көрсетіледі.
13-бағанда шыққан пациенттердің жатқан күндерінің саны көрсетіледі.

1. Таблица 1 "Работа медицинского подразделения (роты, пункта, взвода)" содержит сведения о работе медицинского подразделения.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается деление обслуживаемого контингента по составу.
В графе 1 указывается число всех случаев обращений за медицинской помощью как первичных, так и повторных, включая обращения к врачу-стоматологу, а также посещения на дому. В данную графу не включаются сведения о посещениях для выполнения различных медицинских процедур и назначений.
В графе 2 указывается число первичных обращений из графы 1. Первичным обращением считается первое обращение за медицинской помощью по поводу нового, ранее нигде не зарегистрированного заболевания. В число первичных обращений включают так же заболевания, впервые выявленные при медицинских осмотрах и обследованиях. Каждое обращение по поводу вновь возникшего одного и того же острого заболевания или нового случая травмы должно регистрироваться как первичное.
В графе 3 указывается число пациентов, направленных на стационарное лечение.
В графах 4 – 6 указывается число пациентов, направленных на стационарное лечение по типу лечебных учреждений из графы 3.
В графе 7 указывается число всех законченных случаев трудопотерь по поводу амбулаторного лечения.
Случай трудопотери – полное освобождение пациента от исполнения служебных обязанностей на срок не менее суток по поводу стационарного или амбулаторного лечения, отпуска по болезни, отдыха при части, направления на консультацию, на различные диагностические исследования или освидетельствование военно-врачебной (врачебно-летной) комиссией.
В графе 8 указывается число всех дней трудопотерь по поводу амбулаторного лечения.
В графах 9-13 показана работа лазарета медицинской роты (пункта, взвода) части (учреждения)
В графе 9 указывается число поступивших пациентов на стационарное лечение в лазарет медицинской роты (пункта, взвода) части (учреждения) и равняется графе 4 по всем строкам.
В графе 10 указывается число всех выписанных пациентов из лазарета медицинской роты (пункта, взвода) части (учреждения).
В графе 11 указывается число пациентов, переведенных из лазарета медицинской роты (пункта, взвода) части (учреждения) в другие лечебные учреждения.
В графе 12 указывается число умерших пациентов в лазарете медицинской роты (пункта, взвода) части (учреждения).
В графе 13 указывается число койко-дней проведенных, выписанными пациентами.

2. "Бөлім (мекеме) медициналық ротасы (пункті, взводы) лазаретінің орын саны бойынша мәліметтер" деген 2-кестеде бөлім (мекеме) медициналық ротасы (пункті, взводы) лазаретінің орын саны туралы мәліметтер қамтылған.
1-бағанда штаттық төсек саны көрсетіледі.
2-бағанда орнатылған орын саны көрсетіледі.
3-бағанда 2-бағаннан оқшаулағыштағы орын саны көрсетіледі.
3. "Алғашқы және кезеңдік медициналық қарап-тексеру нәтижелері бойынша әскери қызметшілердің денсаулық жағдайы" деген 3-кестеде мерзімді қызмет әскери қызметшілерінің денсаулық жағдайы туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында денсаулық жағдайы топтары бойынша мерзімді қызмет әскери қызметшілерінің саны көрсетіледі.
1 – 3-бағандарда жас буынды алғашқы медициналық қарап-тексеру қорытындылары көрсетіледі.
4 – 6-бағандарда жүргізілген мерзімді қызмет әскери қызметшілерін кезеңдік медициналық қарап-тексеру қорытындылары көрсетіледі.
4. "Алғашқы медициналық қарап-тексеру және кезеңдік медициналық қарап-тексеру нәтижелері бойынша курсанттардың, кадеттердің денсаулық жағдайы" деген 4-кестеде курсанттарға, кадеттерге жүргізілген алғашқы медициналық қарап-тексеру және кезеңдік медициналық қарап-тексеру нәтижелері туралы ақпарат қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында денсаулық жағдайы тобы көрсетіледі.
Б бағанында денсаулық жағдайының тобы көрсетіледі.
1 – 2-бағандарда алғашқы және кезеңдік медициналық қарап-тексеруді жүргізу қорытындылары көрсетіледі.
5. "Профилактикалық медициналық қарап-тексеру нәтижелері бойынша келісімшарт бойынша әскери қызмет өткеретін әскери қызметшілердің денсаулық жағдайы" деген 5-кестеде профилактикалық медициналық қарап-тексеру (бұдан әрі – ПМҚТ) нәтижелері бойынша келісімшарт бойынша әскери қызметшілердің денсаулық жағдайы туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында әскери қызметшілердің жасы көрсетіледі.
1 – 4-бағандарда әскери қызметші әйелдерден басқа денсаулық топтары бойынша офицерлер саны көрсетіледі.
5-бағанда 1, 2, 3, 4-бағандар жиынтығы көрсетіледі.
6 – 9-бағандарда әскери қызметші әйелдерден басқа денсаулық топтары бойынша сарбаздар мен сержанттар (матростар, старшиналар) саны көрсетіледі.
10-бағанда 6, 7, 8, 9-бағандардың жиынтығы көрсетіледі.
11 – 14-бағандарда денсаулық топтары бойынша әскери қызметші әйелдердің саны көрсетіледі.
15-бағанда 11, 12, 13, 14-бағандар жиынтығы көрсетіледі
16 – 19-бағандарда денсаулық топтары бойынша барлық әскери қызметшілердің жиынтық сандары көрсетіледі.

2. Таблица 2 "Сведения по количеству коек лазарета медицинской роты (пункта, взвода) части (учреждения)" содержит сведения о количестве коек лазарета медицинской роты (пункта, взвода) части (учреждения)"
В графе 1 указывается число штатных коек.
В графе 2 указывается число развернутых коек.
В графе 3 указывается число коек изолятора из графы 2.
3. Таблица 3 "Состояние здоровья военнослужащих срочной службы по результатам первичного и периодического медицинских осмотров" содержит сведения о состоянии здоровья военнослужащих срочной службы.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается число военнослужащих срочной службы по группам состояния здоровья.
В графах 1-3 указываются итоги проведенного первичного медицинского осмотра молодого пополнения.
В графах 4-6 указываются итоги проведенного периодического медицинского осмотра военнослужащих срочной службы.
4. Таблица 4 "Состояние здоровья курсантов, кадетов по результатам первичного медицинского осмотра и периодического медицинского осмотра" содержит информацию о результатах проведения первичного медицинского осмотра и периодического медицинского осмотра курсантов и кадетов.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б группа состояния здоровья.
В графах 1-2 указываются итоги проведения первичного и периодического медицинских осмотров.
5. Таблица 5 "Состояние здоровья военнослужащих, проходящих военную службу по контракту по результатам профилактического медицинского осмотра" содержит сведения о состоянии здоровья военнослужащих по контракту по результатам профилактического медицинского осмотра (далее - ПМО).
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается возраст военнослужащих.
В графах 1-4 указывается число офицеров, кроме военнослужащих женщин, по группам состояния здоровья.
В графе 5 указывается сумма граф 1плюс 2 плюс 3 плюс 4.
В графах 6-9 указывается число солдат и сержантов (матросов, старшин), кроме военнослужащих-женщин, по группам состояния здоровья.
В графе 10 указывается сумма граф 6 плюс 7 плюс 8 плюс 9.
В графах 11-14 указывается число военнослужащих женщин по группам состояния здоровья.
В графе 15 указывается сумма граф 11 плюс 12 плюс 13 плюс 14.
В графах 16-19 указываются итоговые числа за все категории военнослужащих по контракту по группам здоровья.

20-бағанда 16, 17, 18, 19-бағандар жиынтығы көрсетіледі.
6. "Стоматологиялық кабинеттің жұмысы" деген 6-кестеде стоматологиялық кабинеттің жұмысы туралы мәліметтер қамтылған. Кесте әскери бөлімнің (мекеменің) штатында стоматологиялық кабинет бар болған кезде толтырырылады.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында пациенттерді контингенттер бойынша бөлу көрсетіледі.
1-бағанда стоматологқа (тіс дәрігеріне) барлық бару жағдайларының саны көрсетіледі.
2-бағанда 1-бағандағы алғашқы бару саны көрсетіледі. Стоматологиялық көмекке алғашқы қаралу деп қаралу сипатына қарамастан, есепті жылда стоматологиялық көмекке жүгіну болып саналады.
3-бағанда қарап-тексерілгендер саны қатарынан санацияны қажет ететін пациенттер саны көрсетіледі.
4-бағанда қарап-тексерілгендер саны қатарынан санацияланған пациенттер саны көрсетіледі.
5-бағанда қарап-тексерілгендер қатарынан протездеуді қажет ететін пациенттер саны көрсетіледі.
6-бағанда протезделген пациенттер саны көрсетіледі.
7. "Жарақаттар, уланулар және сыртқы себептер әсерінің бірқатар басқа салдарларының жалпы сипаттамасы" деген 7-кестеде жарақаттар, уланулар жағдайлары және сыртқы себептер әсерінің бірқатар басқа салдарлар туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында құрамы бойынша контингентті бөлу көрсетіледі.
1-бағанда жарақаттар, уланулар жағдайлары және сыртқы себептер әсерінің бірқатар басқа салдарларының саны көрсетіледі.
2 – 3-бағандарда 1-бағаннан бөлек қызмет және қызметтен тыс уақыттағы жарақаттар, уланулар жағдайларының және сыртқы себептер әсерінің бірқатар басқа салдарларының саны көрсетіледі.
4 – 12-бағандарда 1-бағандағы себептерге байланысты алынған жарақаттар, уланулар жағдайларының және сыртқы себептер әсерінің бірқатар басқа салдарларының саны көрсетіледі.
13-бағанда жарақаттарды, улануларды және сыртқы себептер әсерінің бірқатар басқа салдарларын амбулаторлық және стационарлық емдеу себебінен аяқталған еңбекке жарамсыздық жағдайларының саны көрсетіледі.
14-бағанда жарақаттар, уланулар және сыртқы себептер әсерінің бірқатар басқа салдарларын амбулаторлық және стационарлық емдеу себебінен еңбекке жарамсыздық күндер саны көрсетіледі.
15-бағанда жарақаттар, уланулар және сыртқы себептер әсерінің бірқатар басқа салдарлары себебінен қызметтен шығарылғандар саны көрсетіледі.
8. "Әскери қызметшілердің ауруы" деген 8-кестеде әскери қызметшілердің ауруы туралы мәліметтер қамтылған. Әскери қызметшілердің әрбір санаты үшін бөлек және әскери қызметшілердің барлық санаты үшін жиынтықталып толтырылады.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.

В графе 20 указывается сумма граф 16 плюс 17 плюс 18 плюс 19.
6. Таблица 6 "Работа стоматологического кабинета" содержит сведения о работе стоматологического кабинета. Таблица заполняется при наличии в штате воинской части (учреждения) стоматологического кабинета.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе В указывается деление пациентов по контингенту.
В графе 1 указывается число всех случаев посещений стоматолога (зубного врача).
В графе 2 указывается число первичных посещений из графы 1. Первичным считается первое обращение за стоматологической помощью в отчетном году независимо от характера обращения.
В графе 3 указывается число пациентов, нуждавшихся в санации из числа осмотренных.
В графе 4указывается число пациентов, санированных из числа из числа осмотренных.
В графе 5 указывается число пациентов, нуждавшихся в протезировании из числа осмотренных.
В графе 6 указывается число протезированных пациентов.
7. Таблица 7 "Общая характеристика случаев травм, отравлений и некоторых других последствий воздействия внешних причин" содержит сведения о случаях травм, отравлений и некоторых других последствий воздействия внешних причин.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается деление контингента по составу.
В графе 1 указывается общее число случаев травм, отравлений и некоторых других последствий воздействия внешних причин.
В графах 2-3 указывается число случаев травм, отравлений и некоторых других последствий воздействия внешних причин, полученных в служебное и внеслужебное время раздельно из графы 1.
В графах 4-12 указывается число случаев травм, отравлений и некоторых других последствий воздействия внешних причин, полученных в зависимости от причины из графы 1.
В графе 13 указывается число законченных случаев трудопотерь по поводу амбулаторного и стационарного лечения травм, отравлений и некоторых других последствий воздействия внешних причин.
В графе 14 указывается число дней трудопотерь амбулаторного и стационарного лечения по поводу травм, отравлений и некоторых других последствий воздействия внешних причин.
В графе 15 указывается число уволенных по поводу травм, отравлений и некоторых других последствий воздействия внешних причин.
8. Таблица 8 "Заболеваемость военнослужащих" содержит сведения о заболеваемости военнослужащих. Заполняется за каждую категорию военнослужащих раздельно и итоговая за все категории военнослужащих.
В графе А указывается порядковый номер строк.

Б бағанында А00-U85 X қайта қараудың аурулардың халықаралық жіктеуішіне сәйкес (бұдан әрі – АХЖ) ауру топтары және жеке аурулар атауы көрсетіледі.
Аурулардың негізгі топтары "0"- 2.0,3.0,…16.0-ға аяқталатын және 22.0-жолға жинақталатын жиынтық жолдарға енгізіледі.
1.1, 1.2, 2.1, 2.2-жолдарға және т.б. тиісті негізгі ауру топтарынан бөлінген жеке аурулар туралы мәліметтер енгізіледі.
В бағанында АХЖ-ға сәйкес ауру топтары мен жеке аурулардың кодтары көрсетіледі.
1-бағанда дәрігер-стоматологқа қаралуды, сондай-ақ үйге баруды қоса алғанда, барлық, соның ішінде алғашқы және қайта медициналық көмекке жүгінген жағдайлар саны көрсетіледі. Осы бағанға әртүрлі медициналық процедураларды және белгіленгендерді орындау үшін болу туралы мәліметтер енгізілмейді.
2-бағанда 1-бағандағыдан алғашқы қаралулар саны көрсетіледі. Алғашқы қаралу деп бұрын ешқайда тіркелмеген жаңа ауру бойынша медициналық көмекке жүгінген алғашқы қаралу саналады. Сонымен қатар, алғашқы қаралулар санына медициналық қарап-тексерулер мен тексерулер кезінде алғаш анықталған аурулар енгізіледі. Сондай жіті аурудың жаңадан пайда болу себебі бойынша әрбір қаралу немесе жаңа жарақаттану жағдайы алғашқы қаралу ретінде тіркелуге тиіс.
3-бағанда есепті жылдың соңында диспансерлік динамикалық бақылауда тұрған әскери қызметшілердің саны көрсетіледі.
4-бағанда стационарлық емделуге жіберілген әскери қызметшілер саны көрсетіледі.
5 – 7-бағандарда 4-бағандағы емдеу мекемелерінің типі бойынша стационарлық емделуге жіберілген әскери қызметшілердің саны көрсетіледі.
8-бағанда амбулаторлық және стационарлық емделу себебінен барлық аяқталған еңбекке жарамсыздық жағдайларының саны көрсетіледі.
Еңбекке жарамсыздық жағдайы – пациентті стационарлық және амбулаторлық емделуге, ауруы бойынша демалысқа, бөлімде демалуға, консультацияға, әртүрлі диагностикалық зерттеулерге кеңеске немесе әскери-дәрігерлік (дәрігерлік-ұшу) комиссиясының куәландыруына жіберуге байланысты қызметтік міндеттерді орындаудан кемінде бір тәулік мерзімге толық босату.
9 – 10-бағандарда 8-бағандағы амбулаторлық және стационарлық емделу себебінен еңбекке жарамсыздық жағдайларының саны бөлек көрсетіледі.
11-бағанда амбулаторлық және стационарлық емделу кезіндегі барлық еңбекке жарамсыз күндер саны көрсетіледі.
12 – 13-бағандарда 11-бағандағы амбулаторлық және стационарлық емделу кезіндегі еңбекке жарамсыз күндер саны бөлек көрсетіледі.
14-бағанда денсаулық жағдайына байланысты шығарылғандар саны көрсетіледі.
15-бағанда бөлімде және бөлімнен тыс қайтыс болғандар саны көрсетіледі.

В графе Б указывается наименование классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра (далее - МКБ) А00-U85.
Основные классы болезней вносятся в итоговые строки, которые заканчиваются на "0"- 2.0,3.0,…16.0 и суммируются в строку 22.0.
В строках 1.1,1.2,2.1,2.2 и т.д. вносятся сведения об отдельных заболеваниях, выделенных из соответствующих основных классов.
В графе В указываются коды классов и отдельных болезней в соответствии с МКБ.
В графе 1 указывается число всех случаев обращений за медицинской помощью как первичных, так и повторных, включая обращения к врачу-стоматологу, а также посещения на дому. В данную графу не включаются сведения о посещениях для выполнения различных медицинских процедур и назначений.
В графе 2 указывается число первичных обращений из графы 1. Первичным обращением считается первое обращение за медицинской помощью по поводу нового, ранее нигде не зарегистрированного заболевания. В число первичных обращений включают так же заболевания, впервые выявленные при медицинских осмотрах и обследованиях. Каждое обращение по поводу вновь возникшего одного и того же острого заболевания или нового случая травмы должно регистрироваться как первичное.
В графе 3 указываются число военнослужащих, состоящих под диспансерным динамическим наблюдением на конец отчетного года.
В графе 4 указывается число военнослужащих, направленных на стационарное лечение.
В графах 5 – 7 указывается число военнослужащих, направленных на стационарное лечение по типу лечебных учреждений из графы 4.
В графе 8 указывается число всех законченных случаев трудопотерь по поводу амбулаторного и стационарного лечения.
Случай трудопотери – полное освобождение пациента от исполнения служебных обязанностей на срок не менее суток по поводу стационарного или амбулаторного лечения, отпуска по болезни, отдыха при части, направления на консультацию, на различные диагностические исследования или освидетельствование
В графах 9-10 указывается раздельно число случаев трудопотерь по поводу амбулаторного и стационарного лечения из графы 8.
В графе 11 указывается число всех дней трудопотерь при амбулаторном и стационарном лечении.
В графах 12-13 указывается раздельно число дней трудопотерь при амбулаторном и стационарном лечении из графы 11.
В графе 14 указывается число уволенных по состоянию здоровья.
В графе 15 указывается число умерших в части и вне части.

1. "Орын қорын пайдалану" деген 1-кестеде әскери-медициналық (медициналық) мекеменің (ұйымның) орын қоры туралы мәліметтер қамтылған.
Кесте жолдары әскери-медициналық (медициналық) мекеменің (ұйымның) штатына сәйкес толтырылады.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында орындар бейіні көрсетіледі.
1-бағанда штаттық орын саны көрсетіледі.
2-бағанда есепті жылдың соңында өрістетілген орын саны көрсетіледі.
3-бағанда есепті жылда келіп түскен пациенттер саны көрсетіледі.
4-бағанда шығарылған пациенттер саны көрсетіледі.
5-бағанда стационарда қайтыс болған пациенттер саны көрсетіледі.
6-бағанда шығарылған пациенттер ішінен басқа емдеу мекемелеріне ауыстырылған пациенттер саны.
7-бағанда шығарылған пациенттер жатқан күндер саны көрсетіледі.
2. "Стационардан шығарылған пациенттер құрамы" деген 2-кестеде негізгі ауру топтары және жеке аурулар бойынша стационардан шығарылған пациенттер туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында А00-U85 Х қайта қараудың аурулардың халықаралық жіктемесі (бұдан әрі – АХЖ) негізгі аурулар топтары және жеке аурулар атауы көрсетіледі.
Тиісті аурулардың негізгі топтары "0"- 2.0,3.0,…22.0-ге аяқталатын жиынтық жолдарына енгізіледі және 1.0-жолда жиынтықталады.
22.1 және 22.2-жолдарға тиісті негізгі ауру топтарынан бөлінген жеке аурулар туралы мәліметтер енгізіледі.
В бағанында АХЖ-ға сәйкес ауру топтары және жеке аурулар кодтары көрсетіледі.
1, 3, 5, 7, 9, 11, 13-бағандарда тиісті контингенттің шығарылған пациенттерінің саны көрсетіледі.
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14-бағандарда тиісті контингенттің қайтыс болған пациенттерінің саны көрсетіледі.
3. "Хирургиялық жұмыс" деген 3-кестеде стационардың хирургиялық жұмысы туралы мәліметтер қамтылған. Кестені толтыру кезінде мыналарды басшылыққа алу қажет: егер сол бір науқасқа бірнеше операция жасалса, онда бір уақытта немесе әртүрлі мерзімде операция жасалғанына қарамастан, оған қанша операция жасалса, сонша рет көрсетіледі.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында операциялар атауы көрсетіледі.
1-бағанда стационарда жасалған операциялар саны көрсетіледі.
2-бағанда операциядан кейінгі асқыну саны көрсетіледі.
3-бағанда қайтыс болу себебіне қарамастан, қайтыс болған операция жасалғандар саны көрсетіледі: оның себебінен операция жасалған ауру, операциядан кейінгі асқыну және басқа да аурулар. Бірнеше операция жасалған науқас қайтыс болған жағдайда қайтыс болған ретінде бір операция бойынша (анағұрлым елеулі және радикалды) көрсету қажет.

1. Таблица 1 "Использование коечного фонда" содержит сведения о коечном фонде военно-медицинского (медицинского) учреждения (организации).
Строки таблицы заполняются в соответствии со штатом военно-медицинского (медицинского) учреждения (организации).
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается профиль коек.
В графе 1 указывается число штатных коек.
В графе 2 указывается число развернутых коек на конец отчетного периода.
В графе 3 указывается число пациентов поступивших в отчетном периоде.
В графе 4 указывается число выписанных пациентов
В графе 5 указывается число умерших пациентов в стационаре.
В графе 6 указывается число пациентов переведенных в другие лечебные учреждения из числа выписанных пациентов.
В графе 7 указывается число койко-дней проведенное выписанными пациентами.
2. Таблица 2 "Состав пациентов, выбывших из стационара" содержит сведения о пациентах, выбывших из стационара по основным классам и отдельным болезням.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается наименование классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра (далее - МКБ) А00-U85.
Основные классы болезней вносятся в итоговые строки, которые заканчиваются на "0"- 2.0,3.0,…22.0 и суммируются в строку 1.0.
В строках 22.1 и 22.2.. вносятся сведения об отдельных заболеваниях, выделенных из соответствующих основных классов.
В графе В указываются коды классов и отдельных болезней в соответствии с МКБ.
В графах 1,3,5,7,9,11,13 указывается число выписанных пациентов, соответствующего контингента.
В графах 2,4,6,8,10,12,14 указывается число умерших пациентов, соответствующего контингента.
3. Таблица 3 "Хирургическая работа" содержит сведения о хирургической работе стационара. При заполнении таблицы следует руководствоваться следующим: если одному и тому же больному произведено несколько операций, то он будет показан в таблице столько раз, сколько операций ему произведено, независимо от того, одномоментно или в разные сроки были произведены эти операции.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается наименование операций.
В графе 1 указывается число операций проведенных в стационаре.
В графе 2 указывается число послеоперационных осложнений
В графе 3 указывается число умерших оперированных, независимо от того, что послужило причиной смерти: заболевание, по поводу которого была произведена операция, осложнение после операции или другие заболевания. В случае смерти больного, перенесшего несколько операций, как умершего его следует показывать лишь по одной операции (наиболее серьезной и радикальной)

1. "Қолданыстағы заңнамаға сәйкес жауапкершілік аймағында медициналық қамтамасыз етілуге құқығы бар контингент саны" деген 1-кестеде есепті жылдың соңында қолданыстағы заңнамаға сәйкес жауапкершілік аймағында медициналық қамтамасыз етілуге құқығы бар контингент саны туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында контингент көрсетіледі.
1-бағанда контингент саны көрсетіледі.
2. "Орын қорын пайдалану" деген 2-кестеде әскери-медициналық (медициналық) мекеменің (ұйымның) орын қоры туралы мәліметтер қамтылған.
Кестенің жолдары әскери-медициналық (медициналық) мекеменің (ұйымның) штатына сәйкес толтырылады.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі
Б бағанында орындар бейіні көрсетіледі
1-бағанда штаттық орын саны көрсетіледі
2-бағанда есепті жылдың соңында өрістетілген орын саны көрсетіледі.
3-бағанда есепті жылда келіп түскен пациенттер саны көрсетіледі.
4-бағанда жалпы келіп түскен пациенттер санынан әскери-дәрігерлік (дәрігерлік-ұшқыш) комиссияға келіп түскен пациенттер саны көрсетіледі.
5-бағанда шығарылған пациенттер саны көрсетіледі.
6-бағанда стационарда қайтыс болған пациенттер саны көрсетіледі
7-бағанда шығарылғандар есебінен басқа емдеу мекемелеріне ауыстырылған пациенттер саны көрсетіледі.
8-бағанда шығарылған пациенттер жатқан күндер саны көрсетіледі.
3. "Стационарда контингенттердің қозғалысы" деген 3-кестеде пациенттердің стационардағы қозғалысы туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында стационардағы пациенттер контингенті көрсетіледі.
1-бағанда есепті жылдың 1-і күні тұрған пациенттер саны көрсетіледі.
2-бағанда есепті кезеңде стационаралық емделуге келіп түскен пациенттер саны көрсетіледі.
3-бағанда 2-бағаннан шұғыл көрсеткіштер бойынша стационарлық емделуге келіп түскен пациенттер саны көрсетіледі.
4-бағанда стационардан шығарылған пациенттер саны көрсетіледі.
5-бағанда стационарда қайтыс болған пациенттер саны көрсетіледі
6-бағанда шығарылғандар есебінен басқа емдеу мекемелеріне ауыстырылған пациенттер саны көрсетіледі.
7-бағанда есепті кезеңінен кейінгі кезеңнің 1-і күні стационарлық емделуде қалған пациенттер саны көрсетіледі.
4. "Контингенттердің стационардағы қозғалысы" деген 4-кестеде әскери-медициналық (медициналық) мекемеде (ұйымда) жасалған процедуралар, зерттеулер саны туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында жасалған процедуралар, зерттеулер атауы көрсетіледі.
1-бағанда барлық жасалған процедуралар, зерттеулер саны көрсетіледі.

1. Таблица 1 "Численность контингента, имеющего право на медицинское обеспечение, в соответствии действующего законодательства в зоне ответственности" содержит сведения о численности контингента, имеющего право на медицинское обеспечение, в соответствии действующего законодательства в зоне ответственности на конец отчетного года.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается контингент.
В графе 1 указывается численность контингента.
2. Таблица 2 "Использование коечного фонда" содержит сведения о коечном фонде военно-медицинского (медицинского) учреждения (организации).
Строки таблицы заполняются в соответствии со штатом военно-медицинского (медицинского) учреждения (организации).
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается профиль коек.
В графе 1 указывается число штатных коек.
В графе 2 указывается число развернутых коек на конец отчетного периода.
В графе 3 указывается число пациентов, поступивших в отчетном периоде.
В графе 4 указывается число пациентов, поступивших на военно-врачебную (врачебно-летную) комиссию из общего числа поступивших пациентов.
В графе 5 указывается число выписанных пациентов
В графе 6 указывается число умерших пациентов в стационаре.
В графе 7 указывается число пациентов переведенных в другие лечебные учреждения из числа выписанных пациентов.
В графе 8 указывается число койко-дней проведенное выписанными пациентами.
3. Таблица 3 "Движение контингентов в стационаре" содержит сведения о движении контингентов в стационаре.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается контингент пациентов в стационаре.
В графе 1 указывается число пациентов, которое состояло на 1 число отчетного года.
В графе 2 указывается число поступивших пациентов на стационарное лечение за отчетный период.
В графе 3 указывается число поступивших пациентов на стационарное лечение по неотложным показаниям из графы 2.
В графе 4 указывается число выписанных пациентов из стационара.
В графе 5 указывается число пациентов, умерших в стационаре.
В графе 6 указывается число переведенных пациентов в другие лечебные учреждения из числа выписанных.
В графе 7 указывается число пациентов, которое осталось на 1 число следующего за отчетным периодом на стационарном лечении.
4. Таблица 4 "Количество выполненных процедур, исследований" содержит сведения о количестве выполненных процедур в военно-медицинском (медицинском) учреждении (организации).
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается наименование проведенных процедур, исследований.
В графах 1указывается всего количество выполненных процедур, исследований.

2-бағанда 1-бағаннан стационарлық пациенттерге жасалған процедуралар, зерттеулер саны көрсетіледі.
3-бағанда 1-бағаннан амбулаторлық пациенттерге жасалған процедуралар, зерттеулер саны көрсетіледі.
Жасалған процедуралардың, зерттеулердің негізгі атаулары "0"- 1.0,2.0,…12.0-ге аяқталатын жолдарда көрсетіледі.
1.1, 3.1, 3.2, 8.1-жолдарға және одан әрі жеке процедуралар, зерттеулер туралы мәліметтер енгізіледі.
5. "Қанды, қан компоненттерін және алмастырушы сұйықтықтарды кұю" деген 5-кестеде қанды, қан компоненттерін және алмастырушы сұйықтықтарды кұю мөлшері туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында көрсеткіш атауы көрсетіледі.
1-бағанда қанды, қан компоненттерін және алмастырушы сұйықтықтарды кұю мөлшері көрсетіледі.
2-бағанда 1.0-1.5-жолдарда құйылған доза мөлшері, 2.0-2.3-жолдарда литрде құйылған мөлшері көрсетіледі.
6. "Жылжымалы рентгенологиялық кабинет жұмысы" деген 6-кестеде әскери-медициналық (медициналық) мекеме (ұйым) жылжымалы рентгенологиялық кабинетінің жұмысы туралы мәліметтер қамтылған және ол штатта бар болған кезде толтырылады.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында контингент көрсетіледі.
1-бағанда флюорографиялық зерттеуге жататындар саны көрсетіледі.
2-бағанда флюорографиялық зерттеуден өткендер саны көрсетіледі
3-бағанда расталған рентген саны көрсетіледі.
4 – 6-бағандарда аурулардың анықталған және расталған жағдайлары көрсетіледі: өкпе туберкулезі, пневмония, жүрек аурулары.
7. "Жылжымалы стоматологиялық кабинет жұмысы" деген 7-кестеде әскери-медициналық мекеме (ұйым) жылжымалы стоматологиялық кабинетінің жұмысы туралы мәліметтер қамтылған және ол штатта бар болған кезде толтырылады.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында контингент көрсетіледі
1-бағанда барлық қарап-тексерілгендер саны көрсетіледі.
2-бағанда 1-бағаннан санация жасауды қажет ететіндер саны көрсетіледі.
3-бағанда қажет ететіндер ішінен санация жасалғандар саны көрсетіледі.
4-бағанда қарап-тексерілгендер ішінен протездеуді қажет ететіндер саны көрсетіледі.
5-бағанда протездеуді қажет ететіндер санынан протез жасалғандар саны көрсетіледі.
8. "Операциялық емдеу туралы мәліметтер" деген 8-кестеде стационарда операциялық емдеу туралы мәліметтер қамтылған. Кестені толтыру кезінде мыналарды басшылыққа алу қажет: егер сол бір науқасқа бірнеше операция жасалса, онда бір уақытта немесе әр түрлі мерзімде операция жасалғанына қарамастан, оған қанша операция жасалса, сонша рет көрсетіледі.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында операция атауы көрсетіледі
1-бағанда барлық жасалған опеарциялар көрсетіледі.

В графе 2 указывается количество выполненных процедур, исследований стационарным пациентам из графы 1.
В графе 3 указывается количество выполненных процедур, исследований амбулаторным пациентам из графы 1.
Основные наименования проведенных процедур, исследований указываются в строках, которые заканчиваются на "0"- 1.0,2.0,…12.0.
В строках 1.1,3.1,3.2,8.1 и т.д. вносятся сведения об отдельных процедурах, исследованиях
5. Таблица 5 "Переливание крови, компонентов, препаратов и кровезаменителей" содержит сведения о количестве переливаний крови, компонентов, препаратов и кровезаменителей.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается наименование показателя.
В графе 1 указывается количество переливаний крови, компонентов, препаратов и кровезаменителей.
В графе 2 в строках 1.0 - 1.5 указывается число перелито доз, в строках 2.0 -2,3 указывается перелито в литрах.
6. Таблица 6 "Работа подвижного рентгенологического кабинета" содержит сведения о работе подвижного рентгенологического кабинета военно-медицинского (медицинского) учреждения (организации) и заполняется при наличии его в штате.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается контингент.
В графе 1указывается число подлежащих флюорографическому исследованию.
В графе 2 указывается число прошедших подлежащих флюорографическое исследование.
В графе 3 указывается количество рентген положительных.
В графах 4-6 указывается число выявленных и подтверждҰнных случаев заболеваний: туберкулез легких, пневмония, болезни сердца.
7. Таблица 7 "Работа подвижного стоматологического кабинета" содержит сведения о работе подвижного стоматологического кабинета военно-медицинского (медицинского) учреждения (организации) и заполняется при наличии его в штате.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается контингент.
В графе1 указывается число всего осмотренных.
В графе 2 указывается число нуждавшихся в санации из графы 1.
В графе 3 указывается число санированных из числа нуждавшихся.
В графе 4 указывается число нуждавшихся в протезировании из числа осмотренных.
В графе 5 указывается число протезированных из числа нуждавшихся в протезировании.
8. Таблица 8 "Сведения об оперативном лечении" содержит сведения об оперативном лечении в стационаре. При заполнении таблицы следует руководствоваться следующим:  если одному и тому же больному произведено несколько операций, то он будет показан в таблице столько раз, сколько операций ему произведено, независимо от того, одномоментно или в разные сроки были произведены эти операции.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается название операций.
В графе 1 указывается число проведенных операций всего.

2 – 8-бағандарда 1-бағаннан тиісті контингентке жасалған операциялар саны көрсетіледі.
9-бағанда операциядан кейінгі асқынулар саны көрсетіледі.
10-бағанда өлімнің не себептен болғанына қарамастан, операция жасалған қайтыс болғандар саны: себебінен операция жасалған ауру, операциядан кейінгі асқыну немесе басқа да аурулар. Бірнеше операция жасалған науқас қайтыс болған жағдайда қайтыс болған ретінде тек бір операция бойынша (радикалды және маңызды) көрсетіледі.
Ағзаларға және жүйелерге жасалған опеарциялардың негізгі атауы "0"- 2.0,3.0,…17.0-ге аяқталатын жиынтық жолдарға енгізіледі және 1.0-жолға жиынтықталады.
9. "Шұғыл хирургиялық көмек туралы мәліметтер" деген 9-кестеде шұғыл хирургиялық көмек туралы мәліметтер қамтылған, стационардан шығарылған пациенттерге толтырылады.
Осы кестеге кестеде көрсетілген жағдайларға байланысты шұғыл көрсеткіштер бойынша науқастарды жеткізудің барлық жағдайлары көрсетіледі.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында операция атауы көрсетіледі
В бағанында ауру басталғаннан бастап пациенттерді жеткізу мерзімдері көрсетіледі.
1 – 3-бағандарда ауру басталғаннан бастап 24 сағаттан кейін госпитальға жатқызылған науқастарды ерекше көрсетумен шұғыл хирургиялық көмекке мұқтаж және стационарға жеткізілген барлық пациенттер туралы мәліметтер көрсетіледі. Бұл кестеге операция жасау үшін басқа стационарларға ауыстырылған пациенттер туралы мәліметтер енгізілмейді.
2 – 4-бағандарда операция жасалмаған және жасалған пациенттер ішінен қайтыс болған пациенттер саны көрсетіледі.
10. "Стационардағы пациенттер құрамы, мерзімдері және емдеу нәтижелері" деген 10-кестеде стационардағы пациенттер құрамы, емдеу мерзімдері мен нәтижелері туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында А00-U85 X қайта қаралатын аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес (бұдан әрі – АХЖ) ауру топтары және жеке аурулар атауы көрсетіледі.
Аурулардың негізгі топтары "0"- 2.0,3.0,…16.0-ға аяқталатын жиынтық жолдарға енгізіледі және 22.00-жолда жиынтықталады.
1.1, 2.1, 3.1, 4.2 және т.б. жолдарда негізгі тиісті ауру топтарынан бөлінген жеке аурулар туралы мәліметтер енгізіледі.
В бағанында АХЖ-ға сәйкес ауру топтары және жеке аурулар кодтары көрсетіледі.
1, 4, 7, 10, 13-бағандарда тиісті контингенттен шығарылған пациенттер саны көрсетіледі.
2, 5, 8, 11, 14-бағандарда тиісті контингенттен шығарылған пациенттердің жатқан күндерінің саны көрсетіледі.
3, 6, 9, 12, 15-бағандарда тиісті контингенттен стационарда қайтыс болған пациенттер саны көрсетіледі.
16-бағанда барлық шығарылған пациенттер саны көрсетіледі.
17-бағанда стационардан шығарылған барлық пациенттердің жатқан күндерінің саны көрсетіледі.
18-бағанда барлық қайтыс болған пациенттер саны көрсетіледі.

В графах 2-8 указывается число проведенных операций соответствующему контингенту из графы 1.
В графе 9 указывается число послеоперационных осложнений
В графе10 указывается число умерших оперированных, независимо от того, что послужило причиной смерти: заболевание, по поводу которого была произведена операция, осложнение после операции или другие заболевания. В случае смерти больного, перенесшего несколько операций, как умершего его следует показывать лишь по одной операции (наиболее серьезной и радикальной).
Основные наименования операций на органах и системах вносятся в итоговые строки, которые заканчиваются на "0"- 2.0,3.0,…17.0 и суммируются в строку 1.0.
9. Таблица 9 "Сведения об экстренной хирургической помощи" содержит сведения об экстренной хирургической помощи, заполняется на выбывших из стационара пациентов.
В данную таблицу включаются все случаи доставки больных по экстренным показаниям в связи с состояниями, указанными в таблице.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается название операций.
В графе В указываются сроки доставки пациентов в стационар от начала заболевания.
В графах 1, 3 указываются сведения обо всех пациентах, нуждающихся в экстренной хирургической помощи и доставленных в стационар, с выделением больных, госпитализированных позднее 24 часов от начала заболевания. В эту таблицу не включаются сведения о пациентах, переведенных для операции в другие стационары.
В графах 2, 4 указываются сведения об умерших пациентах из числа не оперированных и оперированных пациентов.
10. Таблица 10 "Состав пациентов в стационаре, сроки и исходы лечения" содержит сведения о составе, сроках и исходах лечения пациентов в стационаре.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается наименование классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра (далее - МКБ) А00-U85.
Основные классы болезней вносятся в итоговые строки, которые заканчиваются на "0"- 2.0,3.0,…16.0 и суммируются в строку 22.0.
В строках 1.1, 2.1,3.1, 4.2 и т.д. вносятся сведения об отдельных заболеваниях, выделенных из соответствующих основных классов.
В графе В указываются коды классов и отдельных болезней в соответствии с МКБ.
В графах 1, 4, 7, 10, 13 указывается число выписанных пациентов, соответствующего контингента.
В графах 2, 5, 8, 11, 14 указывается число койко-дней проведенное выписанными пациентами, соответствующего контингента.
В графах 3, 6, 9, 12, 15 указывается число умерших пациентов в стационаре, соответствующего контингента.
В графе 16 указывается число всех выписанных пациентов.
В графе 17 указывается число койко-дней проведенное всеми выписанными пациентами из стационара.
В графе 18 указывается общее число умерших пациентов.

11. "Госпитальға дейінгі кезеңде медициналық көмекті ұйымдастырудағы кемшіліктер" деген 11-кестеде госпитальға дейінгі кезеңде медициналық көмек көрсетуде жол берілген кемшіліктер туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында медициналық көмек көрсетудегі кемшіліктер көрсетіледі.
1 – 9-бағандарда кемшіліктер себептері көрсетіледі.
12. "Госпитальдағы кезеңде медициналық көмекті ұйымдастырудағы кемшіліктер" деген 12-кестеде госпитальдағы кезеңде медициналық көмек көрсетуде жол берілген кемшіліктер туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында медициналық көмек көрсетудегі кемшіліктер атауы көрсетіледі.
1 – 7-бағандарда кемшіліктер себептері көрсетіледі.
13. Арифметикалық-логикалық бақылау:
10-кесте 16, 17, 18-бағандарының 22-жолы 2-кестенің тиісті 5, 8, 6-бағандарының 22-жолына, сондай-ақ 3-кестенің тиісті 4, 6, 5-бағандарының 1.0-жолына теңестіріледі.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министірінің
2020 жылғы "__"____________
№_________бұйрығына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас әскери-медициналық басқармасына ұсынылады.
Әкімшілік деректер нысаны www.mod.gov. kz интернет-ресурсына орналастырылған.
Амбулаторлық-емханалық көмек көрсететін әскери-медициналық (медициналық) мекеменің (ұйымның) есебі
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 5/мед
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20______ жылғы _____-тоқсан
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: әскери-медициналық (медициналық) мекемелер (ұйымдар) – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас әскери-медициналық басқармасына.
Әкімшілік деректерді ұсыну мерзімдері: есепті кезеңнен кейінгі айдың 3-і күні.
1-кесте. Дәрігерге бару саны туралы мәліметтер
Жол №
Атауы
Бару саны, адам
барлығы
оның ішінде:
мерзімді қызмет әскери қызметшілері, курсанттар, кадеттер, тәрбиленушілер
келісімшарт бойынша әскери қызметшілер:
Қорғаныс министрлігінің зейнеткерлері
әскери қызметшілердің отбасы мүшелері
басқалар
сарбаздар мен сержанттар (матростар мен старшиналар)
офицерлер
әйелдер
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Терапевт
2
Кардиолог
3
Невропатолог
4
Дерматовенеролог
5
Инфекционист
6
Психиатр
7
Эндокринолог
8
Хирург
9
Гинеколог
10
Оториноларинголог
11
Офтальмолог
12
Уролог
13
Травматолог
14
Барлығы
15
Одан басқа, басқа да косалқы бөлімшелердің (кабинеттердің) дәрігерлері
2-кесте. Пациенттермен жұмыс туралы мәліметтер
Жол №
Ауру топтары және жеке аурулар атауы
Х қайта қаралатын АХЖ бойынша коды
Бару саны, адам
Емдеу мекемесіне стационарлық емделуге жіберілді, адам
Уақытша еңбекке жарамсыздығы бар аурулар
барлығы
оның ішінде алғаш қаралу
уақытша еңбекке жарасыздық парағы (анықтама) берілді, бірлік
Амбулаторлық емделудегі еңбекке жарамсыздық күндері саны, күн
А
Б
В
1
2
3
4
5
1.0
Кейбір инфекциялық және паразиттік аурулар

11. Таблица 11 "Дефекты в оказании медицинской помощи в догоспитальном периоде" содержит сведения по дефектам допущенным в оказании медицинской помощи в догоспитальном периоде.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается наименование дефектов в оказании медицинской помощи.
В графах 1- 9 указываются причины дефектов.
12. Таблица 12 "Дефекты в оказании медицинской помощи в госпитальном периоде" содержит сведения по дефектам допущенным в оказании медицинской помощи в госпитальном периоде.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается наименование дефектов в оказании медицинской помощи.
В графах 1- 7 указываются причины дефектов.
13. Арифметико-логический контроль:
строка 22 граф 16,17,18 таблицы 10 равняется строке 22 соответственных граф 5,8, 6 таблицы 2, а также равняется сроке 1.0 соответственных граф 4,6, 5 таблицы 3.
Приложение 5
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 21 декабря 2020 года № 717
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется: в Главное военно-медицинское управление Вооруженных Сил Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.mod.gov. kz
Отчет военно-медицинского (медицинского) учреждения (организации), оказывающего амбулаторно-поликлиническую помощь
Индекс формы административных данных: 5/мед
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: ______квартал 20______год
Круг лиц, представляющих информацию: военно-медицинские (медицинские) учреждения (организации) - в Главное военно-медицинское управление Вооруженных Сил Республики Казахстан.
Срок предоставления формы административных данных: 3 числа следующего за отчетным периодом.
Таблица 1. Сведения о числе посещений к врачу
№ строки
Наименование
Число посещений, человек
всего
в том числе:
военнослужащие срочной службы, курсанты, кадеты, воспитанники
военнослужащие по контракту:
пенсионеры Министерства обороны
члены семей военнослужащих
прочие
солдаты и сержанты (матросы и старшины)
офицеры
женщины
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Терапевт
2
Кардиолог
3
Невропатолог
4
Дерматовенеролог
5
Инфекционист
6
Психиатр
7
Эндокринолог
8
Хирург
9
Гинеколог
10
Оториноларинголог
11
Офтальмолог
12
Уролог
13
Травматолог
14
Всего
15
Кроме того, врачи других вспомогательных отделений (кабинетов)
Таблица 2. Сведения о работе с пациентами
№ строки
Наименование классов и отдельных болезней
Код по МКБ Х пересмотра
Число посещений, человек
Направлено на стационарное лечение в лечебное учреждение, человек
Заболеваемость с временной утратой трудоспособности
всего
в том числе первичных обращений
Выдано листов (справок) о временной нетрудоспособности, единиц
Число дней трудопотерь амбулаторного лечения, дней
А
Б
В
1
2
3
4
5
1.0
Некоторые инфекционные и паразитарные болезни

1. "Дәрігерге бару саны туралы мәліметтер" деген 1-кестеде амбулаторлық-емханалық көмек көрсететін әскери-медициналық (медициналық) мекеменің (ұйымның) дәрігеріне медициналық көмек үшін бару саны туралы мәліметтер қамтылған.
Бару – егер ол үйде қабылдау және көмек көрсету үшін жұмыс кестесінде көзделген сағаттарда болса, медициналық көмекке, консультацияға, медициналық қорытынды алуға немесе басқа да себеп бойынша (Х қайта қаралатын АХЖ-дағы Z тобы) жүгінген адамның амбулаторлық-емханалық көмек көрсететін әскери-медициналық (медициналық) мекеменің (ұйымның) дәрігерімен байланыс жасауы.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында көрсеткіш көрсетіледі.
1-бағанда дәрігерге барлық барған саны көрсетіледі
2 – 8-бағандарда 1-бағаннан әрбір пациенттер санаты бойынша жеке бару саны көрсетіледі.
2. "Пациенттермен жұмыс туралы мәліметтер" деген 2-кестеде қолданыстағы заңнамаға сәйкес медициналық қамтамасыз етілуге құқығы бар пациенттермен жұмыс туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында А00-U85 X қайта қаралатын аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес (бұдан әрі – АХЖ) бойынша ауру топтары және жеке аурулар атауы көрсетіледі.
В бағанында АХЖ-ға сәйкес ауру топтары және жеке аурулар кодтары көрсетіледі.
1-бағанда дәрігерге барудың барлық жағдайының саны көрсетіледі.
2-бағанда 1-бағаннан дәрігерге алғашқы қаралу саны көрсетіледі.
Алғашқы қаралу бұрын ешқайда тіркелмеген себеп бойынша медициналық көмекке алғашқы қаралған саналады. Сонымен қатар, алғашқы қаралу санына медициналық қарап-тексеру және қарау кезінде алғаш анықталған аурулар қамтылады. Сол бір жіті аурудың жаңадан пайда болған себебі немесе жарақаттың жаңа жағдайы бойынша әрбір қаралу алғашқы қаралу ретінде тіркелуге тиіс.
3-бағанда емдеу мекемесіне стационарлық емделуге жіберілген пациенттер саны көрсетіледі.
4-бағанда уақытша еңбекке жарамсыздығы туралы берілген парақ (анықтама) саны көрсетіледі.
5-бағанда амбулаторлық емделу себебінен еңбекке жарамсыздық күндерінің саны көрсетіледі.
Негізгі аурулар топтары "0" - 2.0,3.0,…16.0-ге аяқталатын жиынтық жолдарына енгізіледі және 22.0-жолында жиынтықталады.
1.1, 1.2, 2.1 ,2.2 және т.б. жолдарда тиісті негізгі ауру топтарынан бөлінген жеке аурулар туралы мәліметтер енгізіледі.
3. "Хирургиялық жұмыс" деген 3-кестеде амбулаторлық-емханалық ұйымның (бөлімшенің) хирургиялық жұмысы туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында операциялар атауы көрсетіледі.
1-бағанда амбулаторлық-емханалық ұйымда (бөлімшеде) жасалған операциялар саны көрсетіледі.

1. Таблица 1 "Сведения о числе посещений к врачу" содержит сведения о количестве посещений за медицинской помощью к врачам военно-медицинского (медицинского) учреждения (организации), оказывающего амбулаторно-поликлиническую помощь.
Посещение – контакт лица, обратившегося за медицинской помощью, консультацией, получением медицинского заключения или по другому поводу (класс Z в МКБ – Х пересмотра), с врачом в военно-медицинском (медицинском) учреждении (организации), оказывающим амбулаторно-поликлиническую помощь, если он происходит в часы, предусмотренные графиком работы для приема и оказания помощи на дому.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается показатель.
В графе 1 указывается число всего посещений к врачу.
В графах 2-8 указывается число посещений раздельно по каждой категории пациентов из графы 1.
2. Таблица 2 "Сведения о работе с пациентами" содержит сведения о работе с пациентами, имеющими право на медицинское обеспечение, в соответствии действующего законодательства.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается наименование классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра (далее - МКБ) А00-U85.
В графе В указываются коды классов и отдельных болезней в соответствии с МКБ.
В графе 1 указывается число всех случаев посещений к врачу.
В графе 2 указывается число первичных обращений к врачу из графы 1.
Первичным обращением считается первое обращение за медицинской помощью по поводу нового, ранее нигде не зарегистрированного заболевания. В число первичных обращений включают так же заболевания, впервые выявленные при медицинских осмотрах и обследованиях. Каждое обращение по поводу вновь возникшего одного и того же острого заболевания или нового случая травмы должно регистрироваться как первичное.
В графе 3 указывается число пациентов направленных на стационарное лечение в лечебное учреждение.
В графе 4 указывается число выданных листов (справок) о временной нетрудоспособности.
В графе 5 указывается число дней трудопотерь по поводу амбулаторного лечения.
Основные классы болезней вносятся в итоговые строки, которые заканчиваются на "0" - 2.0,3.0,…16.0 и суммируются в строку 22.0.
В строках 1.1, 1.2, 2.1 ,2.2 и т.д. вносятся сведения об отдельных заболеваниях, выделенных из соответствующих основных классов.
3. Таблица 3 "Хирургическая работа" содержит сведения о хирургической работе амбулаторно-поликлинической организации (подразделения).
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается наименование операций.
В графе 1 указывается число операций, проведенных в амбулаторно-поликлинической организации (подразделении).

Ағзаларға және жүйелерге жасалған операциялардың негізгі атауы "0"- 2.0,3.0,…11.0-ге аяқталатын жиынтық жолдарға енгізіледі және 1.0-жолда жиынтықталады.
2.1,3.1, 5.1, 9.1-жолдарға сәйкес тиісті операциялардан бөлінген жеке операциялар туралы мәліметтер енгізіледі.
4. "Орындалған процедуралар, зерттеулер саны" деген 4-кестеде амбулаторлық-емханалық ұйымдарда (бөлімшелерде) орындалған процедуралар, зерттеулер саны туралы мәліметтер қамтылған.
Кестені амбулаторлық-емханалық ұйымдардың (бөлімшелердің) штатында бар бөлімшелер мен кабинеттер толтырады.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында жасалған процедуралар, зерттеулер саны көрсетіледі.
1-бағанда барлық жасалған процедуралар, зерттеулер саны көрсетіледі
2-бағанда 1-бағаннан стационарлық пациенттерге орындалған процедуралар, зерттеулер саны көрсетіледі.
3-бағанда 1-бағаннан амбулаторлық пациенттерге орындалған процедуралар, зерттеулер саны көрсетіледі.
Жасалған процедуралар, зерттеулер атауы "0"- 1.0,2.0,…12.0-ге аяқталатын жолдарға енгізіледі.
1.1,3.1, 3.2, 8.1 және т.б. жолдарға жеке процедуралар, зерттеулер туралы мәліметтер енгізіледі.
5. "Қанды, қан компоненттерін және алмастырушы сұйықтықтарды кұю" деген 5-кестеде қанды, қан компоненттерін, алмастырушы сұйықтықтарды құю туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында көрсеткіш атауы көрсетіледі.
1-бағанда қанды, қан компоненттерін, препараттарды және алмастырушы сұйықтықтарды құю мөлшері көрсетіледі.
2-бағанда 1.0-1.5-жолдарда құйылған дозалар мөлшері, 2.0-2.3-жолдарда литрде құйылған мөлшері көрсетіледі.
5. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1-кесте 1-бағанының 14-жолы 2-кесте 1-бағанының 22.00-жолына теңестіріледі.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министірінің
2020 жылғы "__"____________
№_________бұйрығына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас әскери-медициналық басқармасына ұсынылады.
Әкімшілік деректер нысаны www.mod.gov. kz интернет-ресурсына орналастырылған
Амбулаторлық-емханалық көмек көрсететін әскери-медициналық (медициналық) мекеме (ұйым) қызметінің корытындылары туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 6/мед
Кезеңділігі: жылдық
Есеп беру кезеңі: 20______жыл
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: әскери-медициналық (медициналық) мекемелер (ұйымдар)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: 10 қаңтар.
1-кесте. Жауапкершілік аймағында қолданыстағы заңнамаға сәйкес медициналық қамтамасыз етілуге құқылы контингент саны
Жол №
Контингенттер
Жыл соңындағы контингент саны, адам
А
Б
1
1.0
Барлығы, оның ішінде:
2.0
мерзімді қызмет әскери қызметшілері, курсанттар, кадеттер, тәрбиеленушілер
3.0
келісімшарт бойынша әскери қызметшілер
3.1
олардың ішінде: офицерлер
3.2
сарбаздар мен сержанттар (матростар мен старшиналар)
3.3
әйелдер
4.0
Қорғаныс министрлігінің зейнеткерлері
5.0
әскери қызметшілердің отбасы мүшелері
2-кесте. Дәрігерге бару саны туралы мәліметтер
Жол №
Атауы
Бару саны, адам
барлығы
оның ішінде:
Мерзімді қызмет әскери қызметшілері, курсанттар, кадеттер, тәрбиеленушілер
келісімшарт бойынша әскери қызметшілер:
Қорғаныс министрлігінің зейнеткерлері
әскери қызметшілердің отбасы мүшелері
басқалар
сарбаздар мен сержанттар (матростар мен старшиналар)
офицерлер
әйелдер
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Терапевт
2
Кардиолог
3
Невропатолог
4
Дерматовенеролог
5
Инфекционист
6
Психиатр
7
Эндокринолог
8
Хирург
9
Гинеколог
10
Оториноларинголог
11
Офтальмолог
12
Уролог
13
Травматолог
14
Барлығы
15
Одан басқа, басқа қосалқы бөлімшелердің (кабинеттердің) дәрігерлері
3-кесте. Пациенттермен жұмыс туралы мәліметтер
Жол №
Ауру топтары және жеке аурулар атауы
Х қайта қараудың АХЖ бойынша шифры
Бару саны, адам
Емдеу мекемесіне стационарлық емдеуге жіберілген, адам
Еңбекке уақытша жарамсыздықпен ауру
барлығы
оның ішінде алғашқы қаралу
еңбекке уақытша жарамсыздық туралы парақтар (анықтамалар) берілген, бірлік
амбулаторлық емдеу күндерінің саны, күндер
А
Б
В
1
2
3
4
5
1.0
Кейбір инфекциялық және паразиттік аурулар

Основные наименования операций на органах и системах вносятся в итоговые строки, которые заканчиваются на "0"- 2.0,3.0,…11.0 и суммируются в строку 1.0.
В сроках 2.1,3.1, 5.1, 9.1 вносятся сведения об отдельных операциях, выделенных из соответствующих операций.
4. Таблица 4 "Количество выполненных процедур, исследований" содержит сведения о количестве выполненных процедур, исследований в амбулаторно-поликлинической организации (подразделении).
Таблица заполняется отделениями, кабинетами, находящимися в штате амбулаторно-поликлинической организации (подразделения).
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается наименование проведенных процедур, исследований.
В графах 1 указывается всего количество выполненных процедур, исследований.
В графе 2 указывается количество выполненных процедур, исследований стационарным пациентам из графы 1.
В графе 3 указывается количество выполненных процедур, исследований амбулаторным пациентам из графы 1.
Основные наименования проведенных процедур, исследований указываются в строках, которые заканчиваются на "0"- 1.0,2.0,…12.0.
В строках 1.1,3.1, 3.2, 8.1 и т.д. вносятся сведения об отдельных процедурах, исследованиях.
5. Таблица 5 "Переливание крови, компонентов, препаратов и кровезаменителей" содержит сведения о количестве переливаний крови, компонентов, препаратов и кровезаменителей.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается наименование показателя.
В графе 1 указывается количество переливаний крови, компонентов, препаратов и кровезаменителей.
В графе 2 в строках 1.0 - 1.5 указывается число перелито доз, в строках 2.0 - 2.3 указывается перелито в литрах.
1. Арифметико-логический контроль:
Строка 14 графы 1 таблицы 1равняется строке 22.0 графы 1 таблицы 2.
Приложение 6
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 21 декабря 2020 года № 717
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется: в Главное военно-медицинское управление Вооруженных Сил Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.mod.gov. kz
Отчет об итогах деятельности военно-медицинского (медицинского) учреждения (организации), оказывающего амбулаторно-поликлиническую помощь
Индекс формы административных данных: 6/мед
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20______год
Круг лиц, представляющих информацию: военно-медицинские (медицинские) учреждения (организации).
Срок предоставления формы административных данных: 10 января.
Таблица 1. Численность контингента, имеющего право на медицинское обеспечение, в соответствии действующего законодательства в зоне ответственности
№ строки
Контингенты
Численность контингента на конец года, человек
А
Б
1
1.0
Всего, в том числе:
2.0
военнослужащие срочной службы, курсанты, кадеты, воспитанники
3.0
военнослужащие по контракту
3.1
из них: офицеры
3.2
солдаты и сержанты (матросы и старшины)
3.3
женщины
4.0
пенсионеры Министерства обороны
5.0
члены семей военнослужащих
Таблица 2. Сведения о числе посещений к врачу
№ строки
Наименование
Число посещений, человек
всего
в том числе:
военнослужащие срочной службы солдаты, курсанты, кадеты, воспитанники
военнослужащие по контракту:
пенсионеры Министерства обороны
члены семей военнослужащих
прочие
солдаты и сержанты (матросы и старшины)
офицеры
женщины
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Терапевт
2
Кардиолог
3
Невропатолог
4
Дерматовенеролог
5
Инфекционист
6
Психиатр
7
Эндокринолог
8
Хирург
9
Гинеколог
10
Оториноларинголог
11
Офтальмолог
12
Уролог
13
Травматолог
14
Всего
15
Кроме того, врачи других вспомогательных отделений (кабинетов)
Таблица 3. Сведения о работе с пациентами
№ строки
Наименование классов и отдельных болезней
Шифр по МКБ Х пересмотра
Число посещений, человек
Направлено на стационарное лечение в лечебное учреждение, человек
Заболеваемость с временной утратой нетрудоспособности
всего
в том числе первичных обращений
Выдано листов (справок) о временной нетрудоспособности, единиц
Число дней амбулаторного лечения, дней
А
Б
В
1
2
3
4
5
1.0
Некоторые инфекционные и паразитарные болезни

1. "Қолданыстағы заңнамаға сәйкес жауапкершілік аймағында медициналық қамтамасыз етілуге құқығы бар контингент саны" деген 1-кестеде есепті жылдың соңына қолданыстағы заңнамаға сәйкес жауапкершілік аймағында медициналық қамтамасыз етілуге құқығы бар контингент саны туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында контингент көрсетіледі.
1-бағанда контингент саны көрсетіледі.
2. "Дәрігерге бару саны туралы мәліметтер" деген 2-кестеде медициналық көмек алу үшін амбулаторлық-емханалық көмек көрсететін әскери-медициналық (медициналық) мекеменің (ұйымның) дәрігерлеріне бару саны туралы мәліметтер қамтылған.
Бару – егер бұл үйде қабылдау және көмек көрсету үшін жұмыс кестесінде көзделген сағаттарда болса, медициналық көмек, консультация, медициналық қорытынды алу үшін немесе басқа себеппен (ХАЖ – Х қайта қарауда Z тобы) қаралған адамның амбулаторлық-емханалық көмек көрсететін әскери-медициналық (медициналық) мекеменің (ұйымның) дәрігерімен байланыста болуы.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында көрсеткіш көрсетіледі.
1-бағанда барлық дәрігерге бару саны көрсетіледі.
2 – 8-бағандарда 1-бағаннан пациенттердің әрбір санаты бойынша жеке бару саны көрсетіледі.
3. "Пациенттермен жұмыс туралы мәліметтер" деген 3-кестеде қолданыстағы заңнамаға сәйкес медициналық қамтамасыз етілуге құқығы бар пациенттермен жұмыс туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында А00-U85 X қайта қараудың аурулардың халықаралық жіктемесіне (бұдан әрі –АХЖ) сәйкес ауру топтарының және жеке аурулар атауы көрсетіледі.
В бағанында АХЖ-ға сәйкес аурулар топтары мен жеке аурулардың кодтары көрсетіледі.
1-бағанда дәрігерге барудың барлық жағдайларының саны көрсетіледі.
2-бағанда 1-бағаннан дәрігерге алғашқы қаралу саны көрсетіледі.
Алғашқы қаралу деп жаңа, бұдан бұрын ешқайда тіркелмеген ауру бойынша медициналық көмек алу үшін алғашқы қаралу саналады. Алғашқы қаралуға медициналық қарап-тексеру мен тексеру кезінде алғаш рет анықталған аурулар да енгізіледі. Жаңадан пайда болған сол жіті ауру немесе жарақаттың жаңа жағдайы бойынша әрбір қаралу алғашқы қаралу ретінде тіркелуге тиіс.
3-бағанда емдеу мекемесіне стационарлық емделуге жіберілген пациенттер саны көрсетіледі.
4-бағанда берілген еңбеккке уақытша жарамсыздық парақтарының (анықтамалар) саны көрсетіледі.
5-бағанда амбулаторлық емделуде болу бойынша еңбекке жарамсыздық күндерінің саны көрсетіледі.

1. Таблица 1 "Численность контингента, имеющего право на медицинское обеспечение, в соответствии действующего законодательства в зоне ответственности" содержит сведения о численности контингента, имеющего право на медицинское обеспечение, в соответствии действующего законодательства в зоне ответственности на конец отчетного года.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается контингент.
В графе 1 указывается численность контингента.
2. Таблица 2 "Сведения о числе посещений к врачу" содержит сведения о количестве посещений за медицинской помощью к врачам военно-медицинского (медицинского) учреждения (организации), оказывающего амбулаторно-поликлиническую помощь.
Посещение – контакт лица, обратившегося за медицинской помощью, консультацией, получением медицинского заключения или по другому поводу (класс Z в МКБ – Х пересмотра), с врачом в военно-медицинском (медицинском) учреждении (организации), оказывающим амбулаторно-поликлиническую помощь, если он происходит в часы, предусмотренные графиком работы для приема и оказания помощи на дому.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается показатель.
В графе 1 указывается число всего посещений к врачу.
В графах 2-8 указывается число посещений раздельно по каждой категории пациентов из графы 1.
3. Таблица 3 "Сведения о работе с пациентами" содержит сведения о работе с пациентами, имеющими право на медицинское обеспечение, в соответствии действующего законодательства.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается наименование классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра (далее - МКБ) А00-U85
В графе В указываются коды классов и отдельных болезней в соответствии с МКБ.
В графе 1 указывается число всех случаев посещений к врачу.
В графе 2 указывается число первичных обращений к врачу из графы 1.
Первичным обращением считается первое обращение за медицинской помощью по поводу нового, ранее нигде не зарегистрированного заболевания. В число первичных обращений включают так же заболевания, впервые выявленные при медицинских осмотрах и обследованиях. Каждое обращение по поводу вновь возникшего одного и того же острого заболевания или нового случая травмы должно регистрироваться как первичное.
В графе 3 указывается число пациентов направленное на стационарное лечение в лечебное учреждение.
В графе 4 указывается число выданных листов (справок) о временной нетрудоспособности.
В графе 5 указывается число дней трудопотерь по поводу амбулаторного лечения.

Аурулардың негізгі топтары қорытынды жолдарға енгізіледі, олар "0" - 2.0, 3.0,…16.0-ге аяқталады және 22.0-жолға жиынтықталады.
1.1, 1.2, 2.1, 2.2 және тағы басқа жолдарға тиісті негізгі ауру топтарынан бөлінген жекелеген аурулар туралы мәліметтер енгізіледі.
4. "Хирургиялық жұмыс" деген 4-кестеде амбулаторлық-емханалық ұйымның (бөлімшенің) хирургиялық жұмысы туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында операциялар атауы көрсетіледі.
1-бағанда амбулаторлық-емханалық ұйымда (бөлімшеде) жүргізілген операциялар саны көрсетіледі.
Ағзалар мен жүйелерге жасалатын операциялардың негізгі атаулары қорытынды жолдарға енгізіледі, олар "0" - 2.0, 3.0,…11.0-ге аяқталады және 1.0-жолға жиынтықталады.
2.1, 3.1, 5.1, 9.1-жолдарға тиісті операциялардан бөлінген жеке операциялар туралы мәліметтер енгізіледі.
5. "Орындалған процедуралар, зерттеулер саны" деген 5-кестеде амбулаторлық-емханалық ұйымда (бөлімшеде) орындалған процедуралар, зерттеулер саны туралы мәліметтер қамтылған.
Кестені амбулаторлық-емханалық ұйымның (бөлімшенің) штатында бар бөлімшелер, кабинеттер толтырады.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында жүргізілген процедуралар, зерттеулер атауы көрсетіледі.
1-бағанда барлық орындалған процедуралар, зерттеулер саны көрсетіледі.
2-бағанда 1-бағаннан стационарлық пациенттерге орындалған процедуралар, зерттеулер саны көрсетіледі.
3-бағанда 1-бағаннан амбулаторлық пациенттерге орындалған процедуралар, зерттеулер саны көрсетіледі.
Жүргізілген процедуралардың, зерттеулердің негізгі атаулары "0" - 1.0, 2.0,…12.0-ге аяқталатын жолдарда көрсетіледі.
1.1, 3.1, 3.2, 8.1 және т.б. жолдарға жеке процедуралар, зерттеулер туралы мәліметтер енгізіледі.
6. "Қанды, компоненттерді, препараттар мен қан алмастырғыштарды құю" деген 6-кестеде қанды, компоненттерді, препараттар мен қан алмастырғыштарды құю саны туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында көрсеткіш атауы көрсетіледі.
1-бағанда қанды, компоненттерді, препараттар мен қан алмастырғыштарды құю саны көрсетіледі.
2-бағанда 1.0 – 1.5-жолдарда құйылған дозалар мөлшері, 2.0 – 2.3-жолдарда литрде құйылған мөлшері көрсетіледі.
7. Арифметикалық-логикалық бақылау:
2-кестенің 1-бағанының 14-жолы 3-кестенің 1-бағанының 22.0-жолына теңестіріледі.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министірінің
2020 жылғы "__"____________
№_________бұйрығына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас әскери-медициналық басқармасына ұсынылады.
Әкімшілік деректер нысаны www.mod.gov. kz интернет-ресурсына орналастырылған
Стоматологиялық көмек көрсететін әскери-медициналық (медициналық) мекеменің (ұйымның) есебі
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 7/мед
Кезеңділік: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20______жылғы ______тоқсан
Дерктерді ұсынатын адамдар тобы: әскери-медициналық (медициналық) мекемелер (ұйымдар).
Әкімшілік деректерді ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 3-і күні.
1-кесте. Әскери стоматологиялық емханаға (бөлімшеге, кабинетке) бару саны туралы мәліметтер
Жол №
Бөлімшелер (кабинеттер) атауы
Бару саны, адам
Барлығы
соның ішінде:
мерзімді қызмет әскери қызметшілері, курсанттар, кадеттер, тәрбиеленушілер
келісімшарт бойынша әскери қызметшілер:
Қорғаныс министрлігінің зейнеткерлері
әскери қызметшілердің отбасы мүшелері
басқалар
сарбаздар мен сержанттар (матростар мен старшиналар)
офицерлер
әйелдер
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1.0
Стоматологиялық терапиялық бөлімше (кабинет)
1.1
оның ішінде алғашқы қаралу
2.0
Стоматологиялық хирургиялық бөлімше (кабинет)
2.1
оның ішінде алғашқы қаралу бойынша
3.0
Ортопедиялық бөлімше (кабинет)
3.1
оның ішінде алғашқы қаралу бойынша
4.0
Жиыны
4.1
оның ішінде алғашқы қаралу бойынша
2-кесте. Терапиялық және ортопедиялық стоматологиялық көмек көрсету
Жол №
Атауы
Контингент, адам
Барлығы
оның ішінде:
мерзімді қызмет әскери қызметшілері, курсанттар, кадеттер, тәрбиеленушілер
келісімшарт бойынша әскери қызметшілер:
Қорғаныс министрлігінің зейнеткерлері
әскери қызметшілердің отбасы мүшелері
басқалар
сарбаздар мен сержанттар (матростар менстаршиналар)
офицерлер
әйел адамдар
А
1
1
2
3
4
5
6
7
8
1.0
Қарап-тексерілгені
2.0
олардың ішінде санация жасауды қажет ететіні
2.1
қажет еткендер ішінен санация жасалғаны
3.0
протездеуді қажет ететіні
3.1
қажет еткендер
ішінен протезделгені
3-кесте. Хирургиялық стоматологиялық көмек көрсету
Жол №
Атауы
Саны, бірлік
А
Б
1
1.0
Жұлынған тістер
2.0
Жасалған операциялар саны
2.1
оның ішінде: жіті қабыну процесі кезінде
2.2
жоспарлы операциялар
4-кесте. Стоматологиялық аурулар құрылымы
Жол №
Жеке аурулар атауы
Х қайта қараудың АХЖ коды
Қаралу саны, адам
барлығы
оның ішінде алғашқы
1
Некроздалатын ойық жара стоматиті
А69.0
2
Ауыз қуысы қатерсіз ісіктері
D10.0-D10.3
3
Адентия
К00.0
4
Ретенирленген және импактты тістер
К01
5
Тіс жегісі
К 02.0
6
Тістердің басқа қатты тіндерінің аурулары
K03
7
Пульпа аурулары
K04.0-К04.3
8
Пульпа текті жіті апикальды перидонтит
K04.4
9
Созылмалы апикальды перидонтит
K04.5
10
Жіті және созылмалы гингивит
K05.0 -К 05.1
11
Созылмалы пародонтит
K05.3
12
Пародонтоз
K05.4
13
Жақсүйектің қабынған аурулары
K10.2
14
Жақтың альвеолиті
K10.3
15
Стоматит және туыс зақымдалулар
К12.0
16
Ерін аурулары
К13.0
17
Лейкоплакия және ауыз қуысы эпителийдің басқа өзгерістері, тілді қоса
К13.2
18
Глоссодиния
К14.6
19
Ауыз қуысының шырыш қабықшасын зақымдаумен күлдіреуік
L 10.0
20
Көп пішінді эритема (ауыз қуысының шырышын зақымдау)
L 51.0
21
Тіс сынығы
S02.50, S02.51
22
Жақсүйектің шығып кетуі
S03.0
23
Барлығы
А69.0, А69.1, В37.0, D10.0-D10.3, D18, K00-К14, L10.0, L 51, S02.50, S02.51, S03.0
5-кесте. Қосалқы емдеу және диагностикалық бөлімшелердің (кабинеттердің) жұмысы
(емхана штатындағы бөлімшелер, кабинеттер толтырады)
Жол №
Жүргізілген процедуралар, зерттеулер атауы
Орындалған процедуралар, зерттеулер саны, бірлік
А
Б
1
1
Физиотерапиялық процедуралар
2
Рентгенологиялық
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы "Медициналық жұмыс жөніндегі есеп" нысанында келтірілген.
Әскери бөлім (мекеме) ____________________________________________________
Мекенжайы ______________________________________________________________
Телефоны ________________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _____________________________________________
Орындаушы ______________________________________________________________
әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Бөлім (мекеме) командирі (бастығы) ___________________________________________
әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мөр орны
"Стоматологиялық көмек
көрсететін әскери-медициналық
(медициналық) мекеменің
(ұйымның) есебі" нысанына
қосымша
"Стоматологиялық көмек көрсететін әскери-медициналық (медициналық) мекеменің (ұйымның) есебі" (7/мед нысаны) әкімшілік деректерін толтыру бойынша түсіндірме

Основные классы болезней вносятся в итоговые строки, которые заканчиваются на "0" - 2.0,3.0,…16.0 и суммируются в строку 22.0.
В строках 1.1, 1.2, 2.1 ,2.2 и т.д. вносятся сведения об отдельных заболеваниях, выделенных из соответствующих основных классов.
4. Таблица 4 "Хирургическая работа" содержит сведения о хирургической работе амбулаторно-поликлинической организации (подразделения).
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается наименование операций.
В графе 1 указывается число операций, проведенных в амбулаторно-поликлинической организации (подразделении).
Основные наименования операций на органах и системах вносятся в итоговые строки, которые заканчиваются на "0"- 2.0,3.0,…11.0 и суммируются в строку 1.0.
В сроках 2.1,3.1, 5.1, 9.1 вносятся сведения об отдельных операциях, выделенных из соответствующих операций.
5. Таблица 5 "Количество выполненных процедур, исследований" содержит сведения о количестве выполненных процедур, исследований в амбулаторно-поликлинической организации (подразделении).
Таблица заполняется отделениями, кабинетами, находящимися в штате амбулаторно-поликлинической организации (подразделения).
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается наименование проведенных процедур, исследований.
В графах 1 указывается всего количество выполненных процедур, исследований.
В графе 2 указывается количество выполненных процедур, исследований стационарным пациентам из графы 1.
В графе 3 указывается количество выполненных процедур, исследований амбулаторным пациентам из графы 1.
Основные наименования проведенных процедур, исследований указываются в строках, которые заканчиваются на "0"- 1.0,2.0,…12.0.
В строках 1.1,3.1, 3.2, 8.1 и т.д. вносятся сведения об отдельных процедурах, исследованиях.
6. Таблица 6 "Переливание крови, компонентов, препаратов и кровезаменителей" содержит сведения о количестве переливаний крови, компонентов, препаратов и кровезаменителей.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается наименование показателя.
В графе 1 указывается количество переливаний крови, компонентов, препаратов и кровезаменителей.
В графе 2 в строках 1.0 - 1.5 указывается число перелито доз, в строках 2.0 - 2.3 указывается перелито в литрах.
7.. Арифметико-логический контроль:
Строка 14 графы 1 таблицы 2 равняется строке 22.0 графы 1 таблицы 3.
Приложение 7
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 21 декабря 2020 года № 717
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется: в Главное военно-медицинское управление Вооруженных Сил Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.mod.gov. kz
Отчет военно-медицинского (медицинского) учреждения (организации), оказывающего стоматологическую помощь
Индекс формы административных данных: 7/мед
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: ______квартал 20______год
Круг лиц, представляющих информацию: военно-медицинские (медицинские) учреждения (организации).
Срок предоставления формы административных данных: 3 числа следующего за отчетным периодом.
Таблица 1. Сведения о числе посещений в стоматологическую военную поликлинику (отделение, кабинет)
№ строки
Наименование отделений (кабинетов)
Число посещений, человек
Всего
в том числе:
военнослужащие срочной службы, курсанты, кадеты, воспитанники
военнослужащие по контракту:
пенсионеры Министерства обороны
члены семей военнослужащих
прочие
солдаты и сержанты (матросы и старшины)
офицеры
военнослужащие-женщины
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1.0
Стоматологическое терапевтическое отделение (кабинет)
1.1
в том числе первичных обращений
2.0
Хирургическое отделение (кабинет)
2.1
в том числе по поводу первичных обращений
3.0
Ортопедическое отделение (кабинет)
3.1
в том числе по поводу первичных обращений
4.0
Итого
4.1
в том числе по поводу первичных обращений
Таблица 2. Оказание терапевтической и ортопедической стоматологической помощи
№ строки
Наименование
Контингент, человек
всего
в том числе:
военнослужащие срочной службы, курсанты, кадеты, воспитанники
военнослужащие по контракту:
пенсионеры Министерства обороны
члены семей военнослужащих
прочие
солдаты и сержанты (матросы и старшины)
офицеры
женщины
А
1
1
2
3
4
5
6
7
8
1.0
Осмотрено
2.0
из них нуждалось в санации
2.1
санировано из числа нуждающихся
3.0
нуждалось в протезировании
3.1
протезировано из числа нуждающихся
Таблица 3. Оказание хирургической стоматологической помощи
№ строки
Наименование
Количество, единиц
А
Б
1
1.0
Удалено зубов
2.0
Проведено оперативных вмешательств
2.1
в том числе: при острых воспалительных процессах
2.2
плановые операции
Таблица 4. Структура стоматологических заболеваний
№ строки
Наименование отдельных болезней
Код по МКБ Х пересмотра
Число обращений, человек
всего
в том числе первичных
А
Б
1
2
3
1
Некротизирующий язвенный стоматит
А69.0
2
Доброкачественное новообразование рта
D10.0 - D10.3
3
Адентия
К00.0
4
Ретенированные и импактные зубы
К01
5
Кариес зубов
К 02
6
Другие болезни твердых тканей зубов
K03
7
Заболевания пульпы
K04.0-К04.3
8
Острый апикальный периодонтит пульпарного происхождения
K04.4
9
Хронический апикальный периодонтит
K04.5
10
Острый и хронический гингивит
K05.0-К 05.1
11
Хронический пародонтит
K05.3
12
Пародонтоз
K05.4
13
Воспалительные заболевания челюстей
K10.2
14
Альвеолит челюстей
K10.3
15
Стоматит и родственные поражения
К12
16
Болезни губ
К13.0
17
Лейкоплакия и другие изменения эпителия полости рта, включая язык
К13.2
18
Глоссодиния
К14.6
19
Пузырчатка с поражением слизистой оболочки полости рта
L 10
20
Эритема многоморфная (поражение слизистой полости рта)
L 51
21
Перелом зуба
S02.50, S02.51
22
Вывих челюсти
S03.0
23
Всего
А69.0, А69.1, В37.0, D10.0 - D10.3, D18, K00-К14, L10, L51, S02.50, S02.51, S03.0
Таблица 5. Работа лечебно-вспомогательных и диагностических отделений (кабинетов)
(раздел заполняется отделениями, кабинетами, находящимися в штате поликлиники)
№ строки
Наименование проведенных процедур, исследований
Количество выполненных процедур, исследований, единиц
А
Б
1
1
Физиотерапевтические процедуры
2
Рентгенологические
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме "Отчет по медицинской службе".
Воинская часть (учреждение) ___________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________________
Телефон______________________________________________________________________
Адрес электронной почты_______________________________________________________
Исполнитель __________________________________________________________________
воинское звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Командир (начальник) части (учреждения)
_____________________________________________________________________________
воинское звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати
Приложение к форме
"Отчет военно-медицинского
(медицинского) учреждения
(организации), оказывающего
стоматологическую помощь"
Пояснение по заполнению административных данных "Отчет военно-медицинского (медицинского) учреждения (организации), оказывающего стоматологическую помощь" (форма 7/мед)

1. "Әскери стоматологиялық емханаға (бөлімшеге, кабинетке) бару саны" деген 1-кестеде әскери стоматологиялық емханаға (бөлімшеге, кабинетке) стоматологиялық көмек үшін бару саны туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында бөлімше (кабинеттер) атауы көрсетіледі.
1-бағанда әскери стоматологиялық емханаға (бөлімшеге, кабинетке) барлық бару саны көрсетіледі.
2 – 8-бағандарда 1-бағаннан пациенттердің әрбір санаты бойынша жеке әскери стоматологиялық емханаға (бөлімшеге, кабинетке) бару саны көрсетіледі.
1.1, 2.1, 3.1, 4.1-жолдарда әскери стоматологиялық емханаға (бөлімшеге, кабинетке) алғашқы қаралу саны көрсетіледі. Қаралу сипатына қарамастан, есепті кезеңде стоматологиялық көмекке алғашқы қаралу болып саналады.
2. "Терапиялық және ортопедиялық стоматологиялық көмек көрсету" деген 2-кестеде терапиялық және ортопедиялық стоматологиялық көмек көрсету туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында көрсеткіш атауы көрсетіледі.
1-бағанда терапиялық және ортопедиялық стоматологиялық көмек көрсетілген пациенттер саны көрсетіледі.
2 – 8-бағандарда 1-бағаннан пациенттердің әрбір санаты бойынша жеке терапиялық және ортопедиялық стоматологиялық көмек көрсетілген пациенттер саны көрсетіледі.
3. "Хирургиялық стоматологиялық көмек көрсету" деген 3-кестеде пациенттерге көрсетілген хирургиялық стоматологиялық көмек туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында көрсеткіш атауы көрсетіледі.
1-бағанда хирургиялық операциялар саны көрсетіледі.
4. "Стоматологиялық аурулар құрылымы" деген 4-кестеде стоматологиялық аурулар құрылымы туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында X қайта қараудың аурулардың халықаралық жіктемесіне (одан әрі – АХЖ) сәйкес жеке аурулар атауы көрсетіледі.
В бағанында АХЖ-ға сәйкес ауру топтарының және жеке аурулардың кодтары көрсетіледі.
1-бағанда әскери стоматологиялық емханаға (бөлімшеге, кабинетке) қаралу саны көрсетіледі.
2-бағанда 1-бағаннан алғашқы қаралу саны көрсетіледі.
5. "Қосалқы емдеу және диагностикалық бөлімшелердің (кабинеттердің) жұмысы" деген 5-кестеде қосалқы емдеу және диагностикалық бөлімшелердің (кабинеттердің) жұмысы туралы мәліметтер қамтлыған. Әскери емхананың штатындағы бөлімшелер мен кабинеттер толтырады.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
В бағанында процедуралар, зерттеулер атауы көрсетіледі.
1-бағанда барлық процедуралар, зерттеулер саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министірінің
2020 жылғы "__"____________
№_________бұйрығына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас әскери-медициналық басқармасына ұсынылады.
Әкімшілік деректер нысаны www.mod.gov. kz интернет-ресурсына орналастырылған
Стоматологиялық көмек көрсететін әскери-медициналық (медициналық) мекеме (ұйым) қызметінің қорытындылары туралы есеп
Әкімшілік мәліметтер нысанының индексі: 8/мед
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20______жыл
Ақпарат ұсынатын адамдар тобы: әскери-медициналық (медициналық) мекемелер (ұйымдар).
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: 10 қаңтар.
1-кесте. Жауапкершілік аймағында стомотологиялық көмекпен медициналық қамтамасыз етілуге құқығы бар контингент саны
Жол №
Контингенттер
Жыл соңындағы контингент саны, адам
А
Б
1
1.0
Барлығы, оның ішінде:
2.0
мерзімді қызмет әскери қызметшілері, курсанттар, кадеттер, тәрбиеленушілер
3.0
келісімшарт бойынша әскери қызметшілер
3.1
олардың ішінде: офицерлер
3.2
сарбаздар мен сержанттар (матростар мен старшиналар)
3.3
әйелдер
4
Қорғаныс министрлігінің зейнеткерлері
5
әскери қызметшілердің отбасы мүшелері
2-кесте. Әскери стоматологиялық емханаға (бөлімшеге, кабинетке) бару саны туралы мәліметтер
Жол №
Бөлімшелер (кабинеттер) атауы
Бару саны, адам
Барлығы
оның ішінде:
мерзімді қызмет әскери қызметшілері, курсанттар, кадеттер, тәрбиленушілер
келісімшарт бойынша әскери қызметшілер:
Қорғаныс министрлігінің зейнеткерлері
әскери қызметшілердің отбасы мүшелері
басқалар
сарбаздар мен сержанттар (матростар мен старшиналар)
офицерлер
әйелдер
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1.0
Стоматологиялық терапиялық бөлімше (кабинет)
1.1
оның ішінде алғашқы қаралу
2.0
Хирургиялық бөлімше (кабинет)
2.1
оның ішінде алғашқы қаралу бойынша
3.0
Ортопедиялық бөлімше (кабинет)
3.1
оның ішінде алғашқы қаралу бойынша
4.0
Жиыны
4.1
оның ішінде алғашқы қаралу бойынша
3-кесте. Терапиялық және ортопедиялық стоматологиялық көмек көрсету
Жол №
Атауы
Контингент, адам
барлығы
оның ішінде:
мерзімді қызмет әскери қызметшілері, курсанттар, кадеттер, тәрбиеленушілер
келісімшарт бойынша әскери қызметшілер:
Қорғаныс министрлігінің зейнеткерлері
әскери қызметшілердің отбасы мүшелері
басқалар
сарбаздар мен сержанттар (матростар мен старшиналар)
офицерлер
әйелдер
А
1
1
2
3
4
5
6
7
8
1.0
Қарап-тексерілгені
2.0
олардың ішінде санация жасауды қажет ететіні
2.1
қажет еткендер ішінен санация жасалғаны
3.0
протездеуді қажет ететіні
3.1
қажет еткендер ішінен протезделгені
4-кесте. Хирургиялық стоматологиялық көмекті көрсету
Жол №
Атауы
Саны, бірлік
А
Б
1
1.0
Жұлынған тістер
2.0
Жасалған операциялар саны
2.1
оның ішінде: жіті қабыну процесі кезінде
2.2
жоспарлы операциялар
5-кесте. Стоматологиялық аурулар құрылымы
Жол №
Жеке аурулар атауы
Х қайта қараудың АХЖ коды
Қаралу саны, адам
барлығы
оның ішінде алғашқы
1
Некроздалатын ойық жара стоматиті
А69.0
2
Ауыз қуысы қатерсіз ісіктері
D10.0-D10.3
3
Адентия
К00.0
4
Ретенирленген және импактты тістер
К01
5
Тіс жегісі
К 02.0
6
Тістердің басқа қатты тіндерінің аурулары
K03
7
Пульпа аурулары
K04.0-К04.3
8
Пульпа текті жіті апикальды перидонтит
K04.4
9
Созылмалы апикальды перидонтит
K04.5
10
Жіті және созылмалы гингивит
K05.0 -К 05.1
11
Созылмалы пародонтит
K05.3
12
Пародонтоз
K05.4
13
Жақсүйектің қабынған аурулары
K10.2
14
Жақтың альвеолиті
K10.3
15
Стоматит және туыс зақымдалулар
К12.0
16
Ерін аурулары
К13.0
17
Лейкоплакия және ауыз қуысы эпителийдің басқа өзгерістері, тілді қоса
К13.2
18
Глоссодиния
К14.6
19
Ауыз қуысының шырыш қабықшасын зақымдаумен күлдіреуік
L 10.0
20
Көп пішінді эритема (ауыз қуысының шырышын зақымдау)
L 51.0
21
Тіс сынығы
S02.50, S02.51
22
Жақсүйектің шығып кетуі
S03.0
23
Барлығы
А69.0, А69.1, В37.0, D10.0-D10.3, D18, K00-К14, L10.0, L 51, S02.50, S02.51, S03.0
6-кесте. Қосалқы емдеу және диагностикалық бөлімшелердің (кабинеттердің) жұмысы
(емхана штатындағы бөлімшелер, кабинеттер толтырады)
Жол №
Жүргізілген процедуралар, зерттеулер атауы
Жүргізілген процедуралар, зерттеулер саны, бірлік
А
Б
1
1
Физиотерапиялық процедуралар
2
Рентгенологиялық
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы "Медициналық жұмыс жөніндегі есеп" нысанында келтірілген.
Әскери бөлім (мекеме) ____________________________________________________
Мекенжайы ______________________________________________________________
Телефоны_________________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________________
Орындаушы _______________________________________________________________
әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Бөлім (мекеме) командирі (бастығы) ___________________________________________
әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мөр орны
"Стоматологиялық көмек
көрсететін әскери-медициналық
(медициналық) мекеме (ұйым)
жұмысының қорытындысы
туралы есеп" нысанына
қосымша
"Стоматологиялық көмек көрсететін әскери-медициналық (медициналық) мекеме (ұйым) жұмысының қорытындысы туралы есеп" (8/мед нысаны) әкімшілік деректерін толтыру бойынша түсіндірме

1. Таблица 1 "Сведения о числе посещений в стоматологическую военную поликлинику (отделение, кабинет)" содержит сведения о числе посещений в стоматологическую военную поликлинику (отделение, кабинет) за стоматологической помощью.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается наименование отделений (кабинетов).
В графе 1 указывается число всего посещений в стоматологическую военную поликлинику (отделение, кабинет).
В графах 2-8 указывается число посещений в стоматологическую военную поликлинику (отделение, кабинет) раздельно по каждой категории пациентов из графы 1.
В строках 1.1, 2.1, 3.1, 4.1 указывается, в том числе первичных обращений в стоматологическую военную поликлинику (отделение, кабинет). Первичным считается первое обращение за стоматологической помощью в отчетном периоде независимо от характера обращения.
2. Таблица 2 "Оказание терапевтической и ортопедической стоматологической помощи" содержит сведения об оказании терапевтической и ортопедической стоматологической помощи.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается наименование показателя.
В графе 1 указывается число пациентов всего, получивших терапевтическую и ортопедическую стоматологическую помощь.
В графах 2-8 указывается число пациентов, получивших терапевтическую и ортопедическую стоматологическую помощь раздельно по каждой категории пациентов из графы 1.
Таблица 3 "Оказание хирургической стоматологической помощи" содержит сведения об оказанной хирургической стоматологической помощи пациентам.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается наименование показателя.
В графе 1 указывается число проведенных хирургических операций.
4. Таблица 4 "Структура стоматологических заболеваний" содержит сведения о структуре стоматологических заболеваний.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается наименование отдельных болезней Международной классификацией болезней X пересмотра (далее - МКБ).
В графе В указывается код указываются коды классов и отдельных болезней в соответствии с МКБ.
В графе 1 указывается число всего обращений в стоматологическую военную поликлинику (отделение, кабинет).
В графе 2 указывается число первичных обращений из графы 1.
5. Таблица 5 "Работа лечебно-вспомогательных и диагностических отделений (кабинетов)" содержит сведения о работе лечебно-вспомогательных и диагностических отделений (кабинетов). Заполняется отделениями и кабинетами, находящимися в штате стоматологической военной поликлиники.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается наименование проведенных процедур, исследований.
В графе 1 указывается всего количество выполненных процедур, исследований.
Приложение 8
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 21 декабря 2020 года № 717
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется: в Главное военно-медицинское управление Вооруженных Сил Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.mod.gov. kz
Отчет об итогах деятельности военно-медицинского (медицинского) учреждения (организации), оказывающего стоматологическую помощь
Индекс формы административных данных: 8/мед
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20______год
Круг лиц, представляющих информацию: военно-медицинские (медицинские) учреждения (организации).
Срок предоставления формы административных данных: 10 января.
Таблица 1. Численность контингента, имеющего право на медицинское обеспечение стоматологической помощи, в зоне ответственности
№ строки
Контингенты
Численность контингента на конец года, человек
А
Б
1
1.0
Всего, в том числе:
2.0
военнослужащие срочной службы, курсанты, кадеты, воспитанники
3.0
военнослужащие по контракту
3.1
из них: офицеры
3.2
солдаты и сержанты (матросы и старшины)
3.3
женщины
4
пенсионеры Министерства обороны
5
члены семей военнослужащих
Таблица 2. Сведения о числе посещений в стоматологическую военную поликлинику (отделение, кабинет)
№ строки
Наименование отделений (кабинетов)
Число посещений, человек
Всего
в том числе:
военнослужащие срочной службы, курсанты, кадеты, воспитанники
военнослужащие по контракту:
пенсионеры Министерства обороны
члены семей военнослужащих
прочие
солдаты и сержанты (матросы и старшины)
офицеры
военнослужащие-женщины
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1.0
Стоматологическое терапевтическое отделение (кабинет)
1.1
в том числе первичных обращений
2.0
Хирургическое отделение (кабинет)
2.1
в том числе по поводу первичных обращений
3.0
Ортопедическое отделение (кабинет)
3.1
в том числе по поводу первичных обращений
4.0
Итого
4.1
в том числе по поводу первичных обращений
Таблица 3. Оказание терапевтической и ортопедической стоматологической помощи
№ строки
Наименование
Контингент, человек
всего
в том числе:
военнослужащие срочной службы, курсанты, кадеты, воспитанники
военнослужащие по контракту:
пенсионеры Министерства обороны
члены семей военнослужащих
прочие
солдаты и сержанты (матросы и старшины)
офицеры
женщины
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1.0
Осмотрено
2.0
из них нуждалось в санации
2.1
санировано из числа нуждающихся
3.0
нуждалось в протезировании
3.1
протезировано из числа нуждающихся
Таблица 4. Оказание хирургической стоматологической помощи
№ строки
Наименование
Количество, единиц
А
Б
1
1.0
Удалено зубов
2.0
Проведено оперативных вмешательств
2.1
в том числе: при острых воспалительных процессах
2.2
плановые операции
Таблица 5. Структура стоматологических заболеваний
№ пп
Наименование отдельных болезней
Код по МКБ Х пересмотра
Число обращений, человек
всего
в том числе первичных
А
Б
В
1
2
1
Некротизирующий язвенный стоматит
А69.0
2
Доброкачественное новообразование рта
D10.0 - D10.3
3
Адентия
К00.0
4
Ретенированные и импактные зубы
К01
5
Кариес зубов
К 02
6
Другие болезни твердых тканей зубов
K03
7
Заболевания пульпы
K04.0-К04.3
8
Острый апикальный периодонтит пульпарного происхождения
K04.4
9
Хронический апикальный периодонтит
K04.5
10
Острый и хронический гингивит
K05.0 -К 05.1
11
Хронический пародонтит
K05.3
12
Пародонтоз
K05.4
13
Воспалительные заболевания челюстей
K10.2
14
Альвеолит челюстей
K10.3
15
Стоматит и родственные поражения
К12
16
Болезни губ
К13.0
17
Лейкоплакия и другие изменения эпителия полости рта, включая язык
К13.2
18
Глоссодиния
К14.6
19
Пузырчатка с поражением слизистой оболочки полости рта
L 10
20
Эритема многоморфная (поражение слизистой полости рта)
L 51
21
Перелом зуба
S02.50, S02.51
22
Вывих челюсти
S03.0
23
Всего
А69.0, А69.1, В37.0, D10.0 - D10.3, D18, K00-К14, L10, L51, S02.50, S02.51, S03.0
Таблица 6. Работа лечебно-вспомогательных и диагностических отделений (кабинетов)
( заполняется отделениями, кабинетами, находящимися в штате поликлиники)
№ строки
Наименование проведенных процедур, исследований
Количество выполненных процедур, исследований, единиц
А
Б
1
1
Физиотерапевтические процедуры
2
Рентгенологические
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме "Отчет по медицинской службе".
Воинская часть (учреждение) ___________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________________
Телефон______________________________________________________________________
Адрес электронной почты_______________________________________________________
Исполнитель __________________________________________________________________
воинское звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Командир (начальник) части (учреждения)
_____________________________________________________________________________
воинское звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати
Приложение к форме
"Отчет об итогах деятельности
военно-медицинского (медицинского)
учреждения (организации),
оказывающего стоматологическую помощь"
Пояснение по заполнению административных данных "Отчет об итогах деятельности военно-медицинского (медицинского) учреждения (организации), оказывающего стоматологическую помощь" (форма 8/мед)

1. "Стоматологиялық көмекке медициналық қамтамасыз етілуге құқығы бар конингент саны" деген 1-кестеде қолданыстағы заңнамаға сәйкес жауапкершілік аймағында есепті жылдың соңында стоматологиялық көмек көрсетумен медициналық қамтамасыз етілуге құқығы бар конингент саны туралы мәліметтер қамтылған.
2. "Әскери стоматологиялық емханаға (бөлімшеге, кабинетке) барған саны туралы мәліметтер" деген 2-кестеде стоматологиялық көмекке стоматологиялық әскери емханаға (бөлімшеге, кабинетке) бару саны туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында бөлімшелер (кабинеттер) атауы көрсетіледі.
1-бағанында әскери стоматологиялық емханаға (бөлімшеге, кабинетке) барлық бару саны көрсетіледі.
2 – 8-бағандарда 1-бағаннан әрбір пациенттер санаты бойынша жеке әскери стоматологиялық емханаға (бөлімшеге, кабинетке) бару саны көрсетіледі.
1.1, 2.1, 3.1, 4.1-жолдарда оның ішінде әскери стоматологиялық емханаға (бөлімшеге, кабинетке) алғашқы қаралу көрсетіледі. Қаралу сипатына қарамастан, есепті кезеңде стоматологиялық көмекке алғашқы жүгіну болып саналады.
3. "Терапиялық және ортопедиялық стоматологиялық көмек көрсету" деген 3-кестеде терапиялық және ортопедиялық стоматологиялық көмек көрсету туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында көрсеткіш атауы көрсетіледі
1-бағанда терапиялық және ортопедиялық стоматологиялық көмек алатын барлық пациенттер саны көрсетіледі.
2 – 8-бағандарда 1-бағаннан әрбір пациенттер санаты бойынша жеке терапиялық және ортопедиялық стоматологиялық көмек алған пациенттер саны көрсетіледі.
4. "Хирургиялық стоматологиялық көмек көрсету" деген 4-кестеде хирургиялық стоматологиялық көмек көрсету туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында көрсеткіш атауы көрсетіледі
1-бағанда жасалған хирургиялық операциялар саны көрсетіледі.
5. "Стоматологиялық аурулар құрылымы" деген 5-кестеде стоматологиялық аурулар құрылымы туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында X қайта қараудың аурулардың халықаралық жіктемесіне (одан әрі – АХЖ) сәйкес жеке аурулардың атауы көрсетіледі
В бағанында АХЖ-ға сәйкес ауру топтары және жеке аурулар кодтары көрсетіледі.
1-бағанда әскери стоматологиялық емханаға (бөлімшеге, кабинет) барлық бару саны көрсетіледі.
2-бағанда 1-бағаннан алғашқы бару саны көрсетіледі.

1. Таблица 1 "Численность контингента, имеющего право на медицинское обеспечение стоматологической помощи" содержит сведения о численности контингента, имеющего право на медицинское обеспечение стоматологической помощи в соответствии действующего законодательства, в зоне ответственности на конец отчетного года.
2. Таблица 2"Сведения о числе посещений в стоматологическую военную поликлинику (отделение, кабинет)" содержит сведения о числе посещений в стоматологическую военную поликлинику (отделение, кабинет) за стоматологической помощью.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается наименование отделений (кабинетов).
В графе 1 указывается число всего посещений в стоматологическую военную поликлинику (отделение, кабинет).
В графах 2-8 указывается число посещений в стоматологическую военную поликлинику (отделение, кабинет) раздельно по каждой категории пациентов из графы 1.
В строках 1.1, 2.1, 3.1, 4.1 указывается, в том числе первичных обращений в стоматологическую военную поликлинику (отделение, кабинет). Первичным считается первое обращение за стоматологической помощью в отчетном периоде независимо от характера обращения.
3. Таблица 3 "Оказание терапевтической и ортопедической стоматологической помощи" содержит сведения об оказании терапевтической и ортопедической стоматологической помощи.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается наименование показателя.
В графе 1 указывается число пациентов всего, получивших терапевтическую и ортопедическую стоматологическую помощь.
В графах 2-8 указывается число пациентов, получивших терапевтическую и ортопедическую стоматологическую помощь раздельно по каждой категории пациентов из графы 1.
4. Таблица 4 "Оказание хирургической стоматологической помощи" содержит сведения об оказанной хирургической стоматологической помощи пациентам.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается наименование показателя.
В графе 1 указывается число проведенных хирургических операций.
5. Таблица 5 "Структура стоматологических заболеваний" содержит сведения о структуре стоматологических заболеваний.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается наименование отдельных болезней Международной классификацией болезней X пересмотра (далее - МКБ).
В графе В указывается код указываются коды классов и отдельных болезней в соответствии с МКБ.
В графе 1 указывается число всего обращений в стоматологическую военную поликлинику (отделение, кабинет).
В графе 2 указывается число первичных обращений из графы 1.

6. "Қосалқы емдеу және диагностикалық бөлімшелердің (кабинеттердің) жұмысы" деген 5-кестеде қосалқы емдеу және диагностикалық бөлімшелердің (кабинеттердің) жұмысы туралы мәліметтер қамтылған. Әскери емхананың штатындағы бөлімшелер мен кабинеттер толтырады.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
В бағанында жүргізілген процедуралар, зерттеулер атауы көрсетіледі.
1-бағанда барлық процедуралар, зерттеулер саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министірінің
2020 жылғы "__"____________
№_________бұйрығына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Орталық әскери-дәрігерлік комиссиясына, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас әскери-медициналық басқармасына ұсынылады.
Әкімшілік деректер нысаны www.mod.gov. kz интернет-ресурсына орналастырылған
Штаттық (штаттан тыс) әскери-медициналық комиссияның жұмысы туралы есеп
Әкімшілік мәліметтер нысанының индексі: 9/мед
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20______жылғы ______-тоқсан
Ақпарат ұсынатын адамдар тобы: әскери-медициналық (медициналық) мекемелер (ұйымдар), Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Орталық әскери-дәрігерлік комиссиясы.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
есепті кезеңнен кейінгі айдың 3-і күні Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Орталық әскери-дәрігерлік комиссиясына;
есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күні Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас әскери-медициналық басқармасына.
Штаттық (штаттан тыс) әскери-медициналық комиссияның жұмысы туралы мәліметтер кестесі
Жол №
Санаты
Барлық куәландырылғаны
Медициналық куәландыру нәтижелері, адам
әскери қызметке (оқуға түсуге) жарамды
әскери қызметке шамалы шектеулермен жарамды
ауруы бойынша демалысты қажет етеді
әскери қызмет міндеттерін орындаудан босатуды қажет етеді
кейіннен куәландырумен стационарлық тексеруді қажет етеді
басқа емдеу мекемесіне ауыстыруды қажет етеді
әскери қызметке шектеулі жарамды
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1.0
Келісімшарт бойынша әскери қызметшілер
1.1
оның ішінде: офицерлер
1.2
сарбаздар мен сержанттар (матростар мен старшиналар)
1.3
әйелдер
2.0
мерзімді қызмет әскери қызметшілері
3.0
әскери оқу орындарының курсанттары
4.0
кадеттер
5.0
тәрбиеленушілер
6.0
запастағы офицерлер/ қатардағы жауынгерлер
7.0
басқа да әлеуетті ведомстволардың әскери қызметшілері, қызметкерлері
8.0
әскери қызметшілердің отбасы мүшелері
9.0
әскери оқу орындарына оқуға түсетін азаматтар

6. Таблица 6 "Работа лечебно-вспомогательных и диагностических отделений (кабинетов)" содержит сведения о работе лечебно-вспомогательных и диагностических отделений (кабинетов). Заполняется отделениями и кабинетами, находящимися в штате стоматологической военной поликлиники.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается наименование проведенных процедур, исследований.
В графе 1 указывается всего количество выполненных процедур, исследований.
Приложение 9
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 21 декабря 2020 года № 717
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется: в Центральную военно-врачебную комиссию Министерства обороны Республики Казахстан, Главное военно-медицинское управление Вооруженных Сил Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.mod.gov. kz
Отчет о работе штатной (нештатной) военно-врачебной комиссии
Индекс формы административных данных: 9/мед
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: ______квартал 20______год
Круг лиц, представляющих информацию: военно-медицинские (медицинские) учреждения (организации), Центральная военно-врачебная комиссия Министерства обороны Республики Казахстан.
Срок предоставления формы административных данных:
3 числа, следующего за отчетным периодом в Центральную военно-врачебную комиссию Министерства обороны Республики Казахстан;
10 числа, следующего за отчетным периодом в Главное военно-медицинское управление Вооруженных Сил Республики Казахстан.
Таблица Сведения о работе штатной (нештатной) военно-врачебной комиссии
№ строки
Категория
Всего освидетельствовано
Результаты медицинского освидетельствования, человек:
годен к воинской службе (к обучению)
годен к воинской службе с незначительным ограничением
нуждается в отпуске по болезни
нуждается в освобождении от исполнения обязанностей воинской службы
нуждается в стационарном обследовании с последующим освидетельствованием
нуждается в переводе в другое лечебное учреждение
ограниченно годен к воинской службе
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1.0
Военнослужащие по контракту
1.1
в том числе: офицеры
1.2
солдаты и сержанты (матросы и старшины)
1.3
женщины
2.0
Военнослужащие срочной службы
3.0
Курсанты военных учебных заведений
4.0
Кадеты
5.0
Воспитанники
6.0
Офицеры/ рядовые запаса
7.0
Военнослужащие, сотрудники других силовых ведомств
8.0
Члены семей военнослужащих
9.0
Граждане, поступающие в военные учебные заведения

10.0
келісімшарт бойынша әскери қызметке кіретін азаматтар
11.0
мерзімді әскери қызметке шақырылатын азаматтар
12.0
азаматтық персонал
13.0
басқалар
14.0
Жиыны
Кестенің жалғасы
Медициналық куәландыру нәтижелері, адам
әскери есептен алумен бейбіт уақытта әскери қызметке жарамсыз
әскери оқу орындарына, жоғары оқу орындары жанындағы әскери кафедраларға оқуға түсуге жарамады/жарамсыз
десанттық-шабуылдау әскерлеріндегі/ арнайы мақсаттағы әскери бөлімдердегі әскери қызметке жарамды/жарамсыз
радиоактивті заттармен, иондаушы сәулелену көздерімен, зымыран отынының компоненттерімен және басқа да сәулелену көздерімен әскери қызметке жарамады/жарасыз
9
10
11
12
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы "Медициналық қызмет бойынша есеп" нысаны қосымшада келтірілген.
Әскери бөлім (мекеме) ____________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _____________________________________________
Орындаушы _______________________________________________________________
әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Бөлім (мекеме) командирі (бастығы) ___________________________________________
әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мөр орны
"Штаттық (штаттан тыс) әскери-
дәрігерлік комиссияның
жұмысы туралы есеп" нысанына
қосымша
"Штаттық (штаттан тыс) әскери-дәрігерлік комиссияның жұмысы туралы есеп" (9/мед нысаны) әкімшілік деректерін толтыру бойынша түсіндірме
"Штаттық (штаттан тыс) әскери-дәрігерлік комиссияның жұмысы туралы мәліметтер" деген кестеде штаттық (штаттан тыс) әскери-дәрігерлік комиссияның жұмысы туралы мәліметтер қамтылған. Тоқсан сайын өсетін қорытындылармен ұсынылады.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында көрсеткіш көрсетіледі.
1-бағанда барлық куәландырылғандар саны көрсетіледі.
2-бағанда 1-бағаннан әскери қызметке (оқуға түсуге) жарамдылар саны көрсетіледі.
3-бағанда 1-бағаннан әскери қызметке шамалы шектеулермен жарамдылар саны көрсетіледі
4-бағанда 1-бағаннан ауруы бойынша демалысты қажет етеді деп танылғандар саны көрсетіледі.
5-бағанда 1-бағаннан әскери қызметтен шығаруды қажет етеді деп танылғандар саны көрсетіледі.
6-бағанда 1-бағаннан кейіннен куәландырумен стационарлық тексеруді қажет етеді деп танылғандар саны көрсетіледі.
7-бағанда 1-бағаннан басқа емдеу мекемелеріне ауыстыруды қажет етеді деп танылғандар саны көрсетіледі.

10.0
Граждане, поступающие на воинскую службу по контракту
11.0
Граждане при призыве на срочную воинскую службу
12.0
Гражданский персонал
13.0
Прочие
14.0
Итого
Продолжение таблицы
Результаты медицинского освидетельствования, человек:
негоден к воинской службе в мирное время с исключением с воинского учета
годен/ не годен к поступлению в военные учебные заведения, военные кафедры при высших учебных заведениях
годен /не годен к воинской службе в десантно-штурмовых войсках/частях специального назначения
годен /не годен к воинской службе с радиоактивными веществами, ионизирующими источниками излучений, компонентами ракетного топлива и другими источниками излучений
9
10
11
12
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме "Отчет по медицинской службе".
Воинская часть (учреждение) ___________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________________
Телефон______________________________________________________________________
Адрес электронной почты_______________________________________________________
Исполнитель __________________________________________________________________
воинское звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Командир (начальник) части (учреждения)
_____________________________________________________________________________
воинское звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати
Приложение к форме
"Отчет о работе штатной
(нештатной) военно-врачебной комиссии"
Пояснение по заполнению административных данных "Отчет о работе штатной (нештатной) военно-врачебной комиссии" (форма 9/мед)
Таблица "Сведения о работе штатной (нештатной) военно-врачебной комиссии" содержит сведения о работе штатной (нештатной) военно-врачебной комиссии". Представляется ежеквартально с нарастающим итогом.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается показатель.
В графе 1 указывается число всего освидетельствовано.
В графе 2 указывается число, признанных, годными к воинской службе (обучению) из графы 1.
В графе 3 указывается число, признанных, годными к воинской службе с незначительным ограничением" из графы 1.
В графе 4 указывается число, признанных нуждавшихся в отпуске по болезни" из графы 1.
В графе 5 указывается число, признанных нуждавшихся в освобождении от исполнения обязанностей воинской службы из графы 1.
В графе 6 указывается число, признанных нуждавшимися в стационарном обследовании с последующим освидетельствованием из графы 1.
В графе 7 указывается число, признанных нуждавшимися в переводе в другое лечебное учреждение из графы 1.

8-бағанда 1-бағаннан әскери қызметке шектеулі жарамды деп танылғандар саны көрсетіледі.
9-бағанда 1-бағаннан әскери есептен алумен бейбіт уақытта әскери қызметке жарамсыз деп танылғандар саны көрсетіледі.
10-бағанда 1-бағаннан әскери оқу орындарына, жоғары оқу орындары жанындағы әскери кафедраларға оқуға түсуге жарамды/жарамсыз деп танылғандар саны көрсетіледі.
11-бағанда 1-бағаннан десанттық-шабуылдау әскерлеріндегі/арнайы мақсаттағы бөлімдердегі әскери қызметке жарамды/жарамсыз деп танылғандар саны көрсетіледі.
12-бағанда 1-бағаннан радиоактивті заттармен, иондаушы сәулелену көздерімен, зымыран отынының компоненттерімен және басқа да сәулелену көздерімен қызметке жарамды/жарамсыз деп танылғандар саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министірінің
2020 жылғы "__"____________
№_________бұйрығына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Орталық әскери-дәрігерлік комиссиясына, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас әскери-медициналық басқармасына ұсынылады
Әкімшілік деректердің нысаны www.mod.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Әскери қызметшілердің аурулары бойынша әскери-дәрігерлік сараптама нәтижелері туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 10/мед
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20______жыл
Ақпарат ұсынатын адамдар тобы: әскери-медициналық (медициналық) мекемелер (ұйымдар), Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Орталық әскери-дәрігерлік комиссиясы.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Орталық әскери-дәрігерлік комиссиясына5 қаңтарда;
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас әскери-медициналық басқармасына 15 қаңтарда.
Кесте. Әскери қызметшілердің әскери-дәрігерлік сараптамасының нәтижелері
(әскери қызметшілердің әрбір санаты үшін жеке толтырылады)
Жол №
Ауру топтарының және жеке аурулардың атауы
Куәландырылған адамдар
Х қайта қараудың АХЖ бойынша коды
оның ішінде, әскери қызметке жарамсыз:
әскери қызметке шамалы шектеулермен жарамды
ауруы бойынша демалыс берілді
әскери қызметке жарамды
барлығы
олардың ішнде:
ауру Қарулы Күштердегі қыметпен байланыысты емес
әскери есептен шығарумен
бейбіт уақытында
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
1.0
Кейбір инфекциялық және паразиттік аурулар

В графе 8 указывается число, признанных ограниченно годными к воинской службе из графы 1.
В графе 9 указывается число, признанных не годными к воинской службе в мирное время с исключением с воинского учета из графы 1.
В графе 10 указывается число, признанных годными/ не годными к поступлению в военные учебные заведения, военные кафедры при высших учебных заведениях из графы 1.
В графе 11 указывается число, признанных годными /не годными к воинской службе в десантно-штурмовых войсках/частях специального назначения из графы 1.
В графе 12 указывается число, признанных годными /не годными к воинской службе с радиоактивными веществами, ионизирующими источниками излучений, компонентами ракетного топлива и другими источниками излучений из графы 1.
Приложение 10
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 21 декабря 2020 года № 717
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется: в Центральную военно-врачебную комиссию Министерства обороны Республики Казахстан, Главное военно-медицинское управление Вооруженных Сил Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.mod.gov. kz
Отчет о результатах военно-врачебной экспертизы военнослужащих по заболеваниям
Индекс формы административных данных: 10/мед
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20______год
Круг лиц, представляющих информацию: военно-медицинские (медицинские) учреждения (организации), Центральная военно-врачебная комиссия Министерства обороны Республики Казахстан.
Срок предоставления формы административных данных:
5 января в Центральную военно-врачебную комиссию Министерства обороны Республики Казахстан;
15 января в Главное военно-медицинское управление Вооруженных Сил Республики Казахстан.
Таблица Результаты военно-врачебной экспертизы военнослужащих
(заполняется раздельно за каждую категорию военнослужащих)
№ строки
Наименование классов и отдельных болезней
Освидетельствовано, человек
Код по МКБ Х пересмотра
в том числе не годен к воинской службе:
годен к воинской службе с незначительными ограничениями
предоставлен отпуск по болезни
годен к воинской службе
всего
из них:
заболевание не связано со службой в Вооруженных Силах
с исключением с воинского учета
в мирное время
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
1.0
Некоторые инфекционные и паразитарные болезни

U00-U85
21.1
олардың ішінде: COVID 19 коронавирус вирусы анықталған
U07.1
21.2
COVID 19 коронавирус вирусы анықталмаған
U07.2
22.0
Барлығы
А00-U85
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы "Медициналық қызмет бойынша есеп беру" нысанына қосымшада келтірілген.
Әскери бөлім (мекеме) ____________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________________
Телефон _________________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________________
Орындаушы _______________________________________________________________
әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Бөлім (мекеме) командирі (бастығы) ___________________________________________
әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мөр орны
"Әскери қызметшілердің
аурулары бойынша әскери-
дәрігерлік сараптама нәтижелері
туралы есеп" нысанына
қосымша
"Әскери қызметшілердің аурулары бойынша әскери-дәрігерлік сараптама нәтижелері туралы есеп" әкімшілік деректерін (10/мед нысаны) толтыру бойынша түсіндірме
1. "Әскери қызметшілердің әскери-дәрігерлік сараптамасының нәтижелері" деген кестеде аурулары бойынша әскери қызметшілердің әскери-дәрігерлік сараптама нәтижелері туралы мәліметтер қамтылған.
Кесте әскери қызметшілердің әрбір санаты: офицерлер, сарбаздар мен сержанттар (матростар мен старшиналар), әйелдер, мерзімді қызмет әскери қызметшілері, әскери оқу орындардың курсанттары, кадеттер, тәрбиеленушілер үшін бөлек толтырылады.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында А00-U85 X қайта қараудың аурулардың халықаралық жіктеуішіне (одан әрі – АХЖ) сәйкес ауру топтары мен жеке аурулардың атауы көрсетіледі.
В бағанында АХЖ-ға сәйкес ауру топтары мен жеке аурулардың кодтары көрсетіледі.
1-бағанда куәландырылғандардың барлық саны көрсетіледі.
2-бағанда 1-бағандағы әскери есептен алынған әскери қызметке жарамсыз деп танылғандардың саны көрсетіледі.
3-бағанда 1-бағандағы әскери қызметке бейбіт уақытта жарамсыз деп танылғандардың саны көрсетіледі.
4-бағанда 1-бағандағы ауруы Қарулы Күштердегі әскери қызметпен байланысты емес, әскери қызметке жарамсыз деп танылғандардың саны көрсетіледі.
5-бағанда 1-бағандағы әскери қызметке шамалы шектеулермен жарамды деп танылғандардың саны көрсетіледі.
6-бағанда 1-бағандағы ауруы бойынша демалыс берілгендердің саны көрсетіледі.
7-бағанда 1-бағандағы әскери қызметке жарамды деп танылғандардың саны көрсетіледі.
Аурулардың негізгі топтары "0"-мен аяқталатын 2.0, 3.0,…16.0 деген қорытынды жолдарға енгізіледі және 22.0-жолға жинақталады.

U00-U85
21.1
из них: коронавирус COVID 19 вирус идентифицирован
U07.1
21.2
коронавирус COVID 19 вирус неидентифицирован
U07.2
22.0
Всего
А00-U85
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме "Отчет по медицинской службе".
Воинская часть (учреждение) ___________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________________
Телефон______________________________________________________________________
Адрес электронной почты_______________________________________________________
Исполнитель __________________________________________________________________
воинское звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Командир (начальник) части (учреждения)
_____________________________________________________________________________
воинское звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати
Приложение к форме
"Отчет о результатах военно-
врачебной экспертизы
военнослужащих по заболеваниям"
Пояснение по заполнению административных данных "Отчет о результатах военно-врачебной экспертизы военнослужащих по заболеваниям" (форма 10/мед)
Таблица "Результаты военно-врачебной экспертизы военнослужащих" содержит сведения о результатах военно-врачебной экспертизы военнослужащих по заболеваниям.
Таблица заполняется раздельно за каждую категорию военнослужащих: офицеры, солдаты и сержанты (матросы и старшины), женщины, военнослужащие срочной службы, курсанты военных учебных заведений, кадеты, воспитанники.
В графе А порядковый номер строк.
В графе Б указывается наименование классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра (далее - МКБ) А00-U85.
В графе В указываются коды классов и отдельных болезней в соответствии с МКБ.
В графе 1 указывается число всего освидетельствованных.
В графе 2 указывается число признанных, не годными к воинской службе с исключением с воинского учета из графы 1.
В графе 3 указывается число признанных, не годными к воинской службе в мирное время из графы 1.
В графе 4 указывается число признанных, не годен к воинской службе, заболевание не связано со службой в Вооруженных Силах" из графы 1.
В графе 5 указывается число признанных, годными к воинской службе с незначительными ограничениями из графы 1.
В графе 6 указывается число предоставленных отпусков по болезни из графы 1.
В графе 7 указывается число признанных, годными к воинской службе из графы 1.
Основные классы болезней вносятся в итоговые строки, которые заканчиваются на "0" - 2.0,3.0,…16.0 и суммируются в строку 22.0.

10.0
Барлық контингент үшін жиыны
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы "Медициналық қызмет бойынша есеп беру" нысанына қосымшада келтірілген.
Әскери бөлім (мекеме) _____________________________________________________
Мекенжайы ______________________________________________________________
Телефон _________________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _____________________________________________
Орындаушы _______________________________________________________________
әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Бөлім (мекеме) командирі (бастығы) ___________________________________________
әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мөр орны
"Авиациялық персоналдың
дәрігерлік-ұшқыш
сараптамасының нәтижелері
туралы есеп" нысанына
қосымша
"Авиациялық персоналдың дәрігерлік-ұшқыш сараптамасының нәтижелері туралы есеп" (11/мед нысаны) әкімшілік деректерін толтыру бойынша түсіндірме
"Авиациялық персоналдың дәрігерлік-ұшқыш сараптамасының нәтижелері туралы есеп" деген кестеде авиациялық персоналдың дәрігерлік-ұшқыш сараптамасының нәтижелері туралы мәліметтер қамтылады. Тоқсан сайын үдемелі қорытындысымен ұсынылады.
А-бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б-бағанында көрсеткіш көрсетіледі.
1-бағанда медициналық барлық куәландыруға келгендердің саны көрсетіледі. 1-баған 2, 9, 10, 11-бағандардың жиынтығы болып табылады.
2-бағанда барлық куәландырылған адамдар саны көрсетіледі. 2-баған 3, 4, 5-бағандардың жиынтығы болып табылады.
3-бағанда 2-бағандағы ұшу жұмысына, ұшуға басшылық жасауға, парашютпен секіруге жарамды деп танылғандардың саны көрсетіледі.
4-бағанда 2-бағандағы ұшу жұмысына шектеулі жарамды деп танылғандардың саны көрсетіледі.
5-бағанда 2-бағандағы ұшу жұмысына жарамсыз деп танылғандардың барлық саны көрсетіледі. 5-баған 6, 7, 8-бағандардың жиынтығы болып табылады.
6-бағанда 5-бағандағы ұшу жұмысына, сондай-ақ әскери қызметке де жарамсыз деп танылғандардың саны көрсетіледі.
7-бағанда 5-бағандағы ұшу жұмысына жарамсыз, бірақ ұшуға басшылық жасауға жарамды деп танылғандардың саны көрсетіледі.
8-бағанда 5-бағандағы ұшу жұмысына жарамсыз, бірақ әскери қызметке жарамды деп танылғандардың саны көрсетіледі.
9-бағанда 1-бағандағы емделуге (демалуға) мұқтаж адамдардың саны көрсетіледі.
10-бағанда 1-бағандағы стационарлық қарап-тексеруге (куәландыруға) жіберілген адамдар саны.
11-бағанда 1-бағандағы басқа емдеу бөлімшелеріне (мекемелерге) ауыстырылған адамдар саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министірінің
2020 жылғы "__"____________
№_________бұйрығына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Орталық әскери-дәрігерлік комиссиясына, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас әскери-медициналық басқармасына ұсынылады
Әкімшілік деректердің нысаны www.mod.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Штаттық (штаттан тыс) әскери-ұшу комиссиясы жұмысының қорытындылары туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 12/мед
Кезеңділігі: жылдық
Есептілік кезеңі: 20______жыл
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: әскери бөлімдер (мекемелер), әскери-медициналық (медициналық) мекемелер (ұйымдар), Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Орталық әскери-дәрігерлік комиссиясы.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Орталық әскери-дәрігерлік комиссиясына 3 қаңтарда;
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас әскери-медициналық басқармасына 15 қаңтарда.
1-кесте. Штаттық (штаттан тыс) дәрігерлік-ұшу комиссиясының жұмысы туралы мәліметтер
Жол №
Контингент
Барлық куәландырылған, адам
Медициналық куәландырудың нәтижелері, адам
ұшу жұмысына, ұшуға басшылық жасауға, парашютпен секіруге жарамды
Ұшу жұмысына шектеулі жарамды
Ұшу жұмысына жарамсыз, соның ішінде:
Барлығы
әскри қызметке жарамсыз
ұшуға басшылық жасауға жарамды
әскери қызметке жарамды
А
Б
2
3
4
5
6
7
8
1.0
Ұшқыштар
1.1
оның ішінде: майдан авиациясының
1.2
армиялық авиацияның
1.3
әскери-көлік авиациясының
2.0
Штурмандар
2.1
оның ішінде: майдан авиациясының
2.2
армиялық авиацияның
2.3
әскери-көлік авиациясының
3.0
Экипаждың басқа да мүшелері
4.0
Ұшқыш құрамның жиыны
5.0
Парашютшілер
6.0
Ұшуға басшылық жасау
7.0
Курсанттар
8.0
Авиациялық персоналды даярлау жөніндегі әскери оқу орнының ұшқыш мамандықтарына оқуға түсу үшін кандидаттар
9.0
Азаматтық персонал

10.0
Итого за все контингенты
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме "Отчет по медицинской службе".
Воинская часть (учреждение) ___________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________________
Телефон______________________________________________________________________
Адрес электронной почты_______________________________________________________
Исполнитель __________________________________________________________________
воинское звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Командир (начальник) части (учреждения)
_____________________________________________________________________________
воинское звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати
Приложение к форме
"Отчет о результатах врачебно-
летной экспертизы
авиационного персонала"
Пояснение по заполнению административных данных "Отчет о результатах врачебно-летной экспертизы авиационного персонала" (форма 11/мед)
Таблица "Сведения о результатах врачебно-летной экспертизы авиационного персонала" содержит сведения о результатах врачебно-летной экспертизы авиационного персонала. Представляется ежеквартально с нарастающим итогом.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается показатель.
В графе 1 указывается число всего, прибывших на медицинское освидетельствование. Графа 1 является суммой граф 2 плюс 9 плюс 10 плюс 11.
В графе 2 указывается число всего освидетельствовано. Графа 2 является суммой граф 3 плюс 4 плюс 5.
В графе 3 указывается число, признанных годными к летной работе, руководству полетами, парашютным прыжкам из графы 2.
В графе 4 указывается число, признанных ограниченно годными к летной работе из графы 2.
В графе 5 указывается число всего, признанных не годными к летной работе из графы 2. Графа 5 является суммой граф 6 плюс 7 плюс 8.
В графе 6 указывается число, признанных не годными к летной работе, а так же и не годными к воинской службе из графы 5.
В графе 7 указывается число, признанных не годными к летной работе, но годными к руководству полетами из графы 5.
В графе 8 указывается число, признанных не годными к летной работе, но годными к воинской службе из графы 5.
В графе 9 указывается число, нуждавшихся в лечении (отдыхе) из графы 1.
В графе 10 указывается число направленных на стационарное обследование (освидетельствование) из графы 1.
В графе 11 указывается число, переведенных в другие лечебные отделения (учреждения) из графы 1.
Приложение 12
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 21 декабря 2020 года № 717
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется: в Центральную военно-врачебную комиссию Министерства обороны Республики Казахстан, Главное военно-медицинское управление Вооруженных Сил Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.mod.gov. kz
Отчет об итогах работы штатной (нештатной) врачебно-летной комиссии
Индекс формы административных данных: 12/мед
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20______год
Круг лиц, представляющих информацию: воинские части (учреждения), военно-медицинские (медицинские) учреждения (организации), Центральная военно-врачебная комиссия Министерства обороны Республики Казахстан.
Срок предоставления формы административных данных:
3 января в Центральную военно-врачебную комиссию Министерства обороны Республики Казахстан;
15 января в Главное военно-медицинское управление Вооруженных Сил Республики Казахстан.
Таблица 1. Сведения о работе штатной (нештатной) врачебно-летной комиссии
№ строки
Контингент
Всего освидетельствовано, человек
Результаты медицинского освидетельствования, человек
годные к летной работе, руководству полетами, парашютным прыжкам
Ограниченно годные к летной работе
не годные к летной работе, в том числе:
Всего
не годные к воинской службе
годные к руководству полетами
годные к воинской службе
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1.0
Летчики
1.1
в том числе: фронтовой авиации
1.2
армейской авиации
1.3
военно-транспортной авиации
2.0
Штурманы
2.1
в том числе: фронтовой авиации
2.2
армейской авиации
2.3
военно-транспортной авиации
3.0
Другие члены экипажа
4.0
Итого летного состава
5.0
Парашютисты
6.0
Руководство полетами
7.0
Курсанты
8.0
Кандидаты для поступления на летные специальности военного учебного заведения по подготовке авиационного персонала
9.0
Гражданский персонал

1. "Штаттық (штаттан тыс) дәрігерлік-ұшу комиссиясының жұмысы туралы мәліметтер" деген 1-кестеде авиациялық персоналдың дәрігерлік-ұшу сараптамасы жұмысы туралы мәліметтер қамтылған.
А-бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б-бағанында көрсеткіш көрсетіледі.
1-бағанда барлық куәландырылғандардың саны көрсетіледі. 1-баған 2, 3, 4-бағандардың жиынтығы болып табылады.
2-бағанда 1-бағандағы ұшу жұмысына, ұшуға басшылық жасауға, парашютпен секіруге жарамды деп танылғандардың саны көрсетіледі.
3-бағанда 1-бағандағы ұшу жұмысына шектеулі жарамды деп танылғандардың саны көрсетіледі.
4-бағанда 1-бағандағы ұшу жұмысына жарамсыз деп танылғандардың саны көрсетіледі. 4-баған 5, 6, 7 және 8-бағандардың жиынтығы болып табылады.
5-бағанда 4-бағандағы ұшу жұмысына жарамсыз, сондай-ақ әскери қызметке жарамсыз деп танылғандардың саны көрсетіледі.
6-бағанда 4-бағандағы ұшу жұмысына жарамсыз, бірақ ұшуға басшылық жасауға жарамды деп танылғандардың саны көрсетіледі.
2. "Ұшу жұмысына, ұшуға басшылық жасауға, парашютпен секіруге жарамсыз деп танылған адамдардың тізімі" деген 2-кестеде медициналық куәландыру нәтижесі бойынша ұшу жұмысына, ұшуға басшылық жасауға, парашютпен секіруге жарамсыз, шектеулі жарамды деп танылған адамдар туралы мәліметтер қамтылады.
3. "Медициналық куәландыру қорытындысы бойынша авиациялық персоналдың денсаулық жай-күйіне сипаттама" деген 3-кестеде медициналық куәландыру қорытындысы бойынша авиациялық персонал денсаулығының жағдайы туралы мәліметтер қамтылады.
А-бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б-бағанында А00-U85 X қайта қараудың аурулардың халықаралық жіктеуішіне сәйкес (бұдан әрі – АХЖ) аурулар топтарының және жеке аурулардың атауы көрсетіледі.
В-бағанында АХЖ-ға сәйкес аурулар тобының және жеке аурулардың кодтары көрсетіледі.
1 – 8-бағандарда ұшқыштар мен штурмандардың саны көрсетіледі (жасына қарай топтар бойынша).
9 – 16-бағандарда экипаждың басқа мүшелерінің саны көрсетіледі (жасына қарай топтар бойынша).
17-бағанда ұшуға басшылық жасау саны көрсетіледі.
18-бағанда парашютпен секірушілердің саны көрсетіледі.
19-бағанда авиациялық персоналдың барлық саны көрсетіледі. 19-баған 8, 16, 17 және 18-бағандардың жиынтығы болып табылады.
"0"-мен аяқталатын 2.0, 3.0, … 16.0 деген қорытынды жолдарға аурулардың негізгі топтары жазылады және 22.00-жолда жиынтықталады.
1.1, 1.2, 2.1, 2.2 және сондай сияқты жолдарға тиісті негізгі ауру топтарынан бөлінген жеке аурулар туралы мәліметтер енгізіледі.
4. "Авиациялық персоналға емдеу және сауықтыру іс-шараларын жасау" деген 4-кестеде авиациялық персоналға жасалған емдеу және сауықтыру іс-шаралары туралы мәліметтер қамтылады.
А-бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б-бағанында көрсеткіш көрсетіледі.
1-бағанда ұсынылған емдеу-сауықтыру іс-шараларының саны көрсетіледі.
2-бағанда жасалған емдеу-сауықтыру іс-шараларының саны көрсетіледі.

1. Таблица 1 "Сведения о работе штатной (нештатной) врачебно-летной комиссии" содержит сведения о работе врачебно-летной экспертизы авиационного персонала.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается показатель.
В графе 1 указывается число всего освидетельствованных. Графа 1 является суммой граф 2 плюс 3 плюс 4.
В графе 2 указывается число признанных, годными к летной работе, руководству полетами, парашютным прыжкам из графы 1.
В графе 3 указывается число признанных, ограниченно годными к летной работе из графы 1.
В графе 4 указывается число всего признанных, не годными к летной работе из графы 1. Графа 4 является суммой граф 5 плюс 6плюс 7 плюс 8.
В графе 5 указывается число признанных, не годными к летной работе, а так же и не годными к воинской службе из графы 4.
В графе 6 указывается число признанных не годными к летной работе, но годными к руководству полетами из графы 4.
2. Таблица 2 "Список лиц, признанных негодными, ограниченно годными к летной работе, руководству полетами, парашютным прыжкам" содержит сведения о лицах признанных негодными, ограниченно годными к летной работе, руководству полетами, парашютным прыжкам по результатам медицинского освидетельствования.
3. Таблица 3 "Характеристика состояния здоровья авиационного персонала по итогам медицинского освидетельствования" содержит сведения о состоянии здоровья авиационного персонала по итогам медицинского освидетельствования.
В графе А указывается номер строки.
В графе Б указывается наименование классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра (далее - МКБ) А00-U85.
В графе В указываются коды классов и отдельных болезней в соответствии с МКБ.
В графах 1 - 8 указывается число летчиков и штурманов (по возрастным группам).
В графах 9-16 указывается число других членов экипажа (по возрастным группам).
В графе 17 указывается число руководства полетами
В графе 18 указывается число парашютистов.
В графе 19 указывается число всего авиационного персонала. Графа 19 является суммой граф 8 плюс 16 плюс 17 плюс 18.
Основные классы болезней вносятся в итоговые строки, которые заканчиваются на "0" - 2.0,3.0,…16.0 и суммируются в строку 22.0.
В строках 1.1, 1.2, 2.1 ,2.2 и т.д. вносятся сведения об отдельных заболеваниях, выделенных из соответствующих основных классов.
4. Таблица 4 "Выполнение лечебных и оздоровительных мероприятий авиационному персоналу" содержит сведения о выполненных лечебных и оздоровительных мероприятий авиационному персоналу.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается показатель.
В графе 1 указывается число рекомендованных лечебно-оздоровительных мероприятий.
В графе 2 указывается число выполненных лечебно-оздоровительных мероприятий.

3 – 5-бағандарда емдеу-профилактикалық іс-шаралардың тиімділігі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министірінің
2020 жылғы "__"____________
№_________бұйрығына
13-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас әскери-медициналық басқармасына ұсынылады.
Әкімшілік деректер нысаны www.mod.gov. kz интернет-ресурсында орналастырылған
Сот-сараптамалық және патологиялық-анатомиялық жұмыс туралы есеп
Әкімшілік мәліметтер нысанының индексі: 13/мед
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20______жылғы
Ақпарат ұсынатын адамдар тобы: әскери-медициналық (медициналық) мекемелер (ұйымдар).
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: 10 қаңтар.
1-кесте. Жүргізілген зерттеулер және консультациялар туралы мәліметтер
Жол №
Зерттеулер, консультациялар
Жүргізілген зерттеулер және консультациялар саны, бірліктер
Барлығы
оның ішінде:
мерзімді қызмет әскери қызметшілері, курсанттар, кадеттер
келісімшарт бойынша әскери қызметшілер:
Қорғаныс министрлігінің зейнеткерлері
әскери қызметшілердің отбасы мүшелері
офицерлер
сарбаздар мен сержанттар (матростар мен старшиналар)
әйелдер
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Сот-медициналық
2
Сот-химиялық
3
Сот-психолог-психиатриялық
4
Патологиялық-анатомиялық
5
Консультациялар
2-кесте. Тірі адамдарды куәландыру, жарақаттану түрі мен тегінің өзара байланысы
Жол №
Жарақат түрі
Барлығы, бірлік
Жарақат тегі, бірлік
қайғылы оқиғалар
өзін-өзі өлтіруге әрекеттену
тұрмыстық жарақат
өз-өзін зақымдау
жыныстық қылмыстар
жарғыдан тыс қарым-қатынастар
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Басы доғал заттан
2
Басы үшкір заттан
3
Температуралар әсерінен
4
Уланудан
5
Жарылыстан алған жарақат
6
Көлік оқиғасынан алған жарақат
7
Спорттық
8
Оқ атудан
9
Биіктіктен құлау
10
Аралас
11
Жиыны
Әскери бөлім (мекеме) ____________________________________________________
Мекенжайы ______________________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________________
Орындаушы _____________________________________________________________
әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Бөлім (мекеме) командирі (бастығы) ___________________________________________
әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мөр орны
"Сот-сараптамалық және
патологиялық-анатомиялық
жұмыс туралы есеп" нысанына
қосымша
"Сот-сараптамалық және патологиялық-анатомиялық жұмыс туралы есеп" (13/мед нысаны) әкімшілік деректерін толтыру бойынша түсіндірме
1. "Жүргізілген зерттеулер және консультациялар туралы мәліметтер" деген 1-кестеде жүргізілген зерттеулер және консультациялар туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында көрсеткіш көрсетіледі.
1-бағанда барлық жүргізілген зерттеулер, консультациялар саны көрсетіледі.

В графах 3-5 указывается эффективность лечебно-профилактических мероприятий.
Приложение 13
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 21 декабря 2020 года № 717
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется: в Главное военно-медицинское управление Вооруженных Сил Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.mod.gov. kz
Отчет о судебно-экспертной и патологоанатомической работе
Индекс формы административных данных: 13/мед
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20______год
Круг лиц, представляющих информацию: военно-медицинские (медицинские) учреждения (организации)
Срок предоставления формы административных данных: 10 января
Таблица 1. Сведения о проведенных исследованиях и консультациях
№ строки
Исследования, консультации
Число проведенных исследований, консультаций, едениц
Всего
в том числе:
военнослужащим срочной службы, курсантам, кадетам
военнослужащие по контракту:
пенсионеры МО РК
члены семей военнослужащих
офицерам
солдаты и сержанты (матросы и старшины)
женщины
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Судебно-медицинские
2
Судебно-химические
3
Судебно-психолого-психиатрические
4
Патолого-анатомические
5
Консультации
Таблица 2. Освидетельствование живых лиц, взаимосвязь вида и рода травм
№ строки
Вид травмы
Всего, единиц
Род травмы, единиц
Несчастные случаи
Покушение на самоубийство
Бытовая травма
Самоповреждения
Половые преступления
Неуставные взаимоотношения
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Тупыми предметами
2
Острыми предметами
3
Действие температур
4
Отравления
5
Взрывная травма
6
Транспортная травма
7
Спортивная
8
Огнестрельная
9
Падение с высоты
10
Комбинированная
11
Итого
Воинская часть (учреждение) ___________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________________
Телефон______________________________________________________________________
Адрес электронной почты_______________________________________________________
Исполнитель __________________________________________________________________
воинское звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Командир (начальник) части (учреждения)
_____________________________________________________________________________
воинское звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати
Приложение к форме
"Отчет о судебно-экспертной и
патологоанатомической работе"
Пояснение по заполнению административных данных "Отчет о судебно-экспертной и патологоанатомической работе" (форма 13/мед)
1. Таблица 1 "Сведения о проведенных исследованиях и консультациях" содержит сведения о работе проведенных исследованиях и консультациях.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается показатель.
В графе 1 указывается число всего проведенных исследований, консультаций.

2 – 7-бағандарда 1-бағаннан әрбір санат бойынша жүргізілген зерттеулер, консультациялар саны көрсетіледі.
2. "Тірі адамдарды куәландыру, жарақаттану түрі мен тегінің өзара байланысы" деген 2-кестеде тірі адамдарды куәландыру, жарақаттану түрі мен тегінің өзара байланысы жөніндегі мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында көрсеткіш көрсетіледі.
1-бағанда барлық жарақаттану саны көрсетіледі.
2 – 7-бағандарда 1-бағаннан жарақаттану түрінің саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министірінің
2020 жылғы "__"____________
№_________бұйрығына
14-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің өңірлік қолбасшылықтарына, әскер түрлеріне, тектеріне, Бас әскери-медициналық басқармасына ұсынылады.
Әкімшілік деректер нысаны www.mod.gov. kz интернет-ресурсына орналастырылған
Медициналық және фармацевтикалық кадрлар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 14/мед
Кезеңділігі: жартыжылдық
Есеп беру кезеңі: 20______жылғы _______ жартыжылдық
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: әскери бөлімдер (мекемелер), өңірлік қолбасшылықтар, әскер түрлері, тектері, әскери-медициналық (медициналық) мекемелер (ұйымдар).
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
өңірлік қолбасшылыққа, әскер түріне, тегіне есеп беру кезеңінен кейінгі 1-і күні;
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас әскери-медициналық басқармасына есеп беру кезеңінен кейінгі 3-і күні.
Кесте. Жоғары және орта медициналық және фармацевтикалық білімі бар мамандармен қамтамасыз етілу
№ жол
Атауы
Барлығы штат бойынша лауазымдар, бірлік
оның ішінде
Барлығы қамтылған лауазымдар, бірліктер
оның ішінде
Біліктілік санаты бар қамтылған лауазымдардағы мамандардың барлық санынан, адам
келісімшарт бойынша әскери қызметшілер
азаматтық персонал
келісімшарт бойынша әскери қызметшілер
азаматтық персонал
жоғары
I
II
келісімшарт бойынша әскери қызметшілер
азаматтық персонал
келісімшарт бойынша әскери қызметшілер
азаматтық персонал
келісімшарт бойынша әскери қызметшілер
азаматтық персонал
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.0
Дәрігерлер, барлығы
1.1
оның ішінде: әйелдер
2.0
жалпы дәрігерлер санынан: терапевттер
3.0
диетологтар
4.0
пульмонологтар
5.0
ревматологтар
6.0
кардиологтар
7.0
гастроэнтерологтар
8.0
гастроэнтерологтар
9.0
нефрологтар

В графах 2-7 указывается число проведенных исследований, консультаций по каждой категории из графы 1.
2. Таблица 2 "Освидетельствование живых лиц, взаимосвязь вида и рода травм" содержит сведения по освидетельствованию живых лиц, взаимосвязь вида и рода травм.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается показатель.
В графе 1 указывается число всего травм.
В графах 2-7 указывается число рода трав из графы 1.
Приложение 14
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 21 декабря 2020 года № 717
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется: в региональное командование, вид, род войск, Главное военно-медицинское управление Вооруженных Сил Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.mod.gov. kz
Отчет о медицинских и фармацевтических кадрах
Индекс формы административных данных: 14/мед
Периодичность: полугодовая
Отчетный период:_______ полугодие 20______год
Круг лиц, представляющих информацию: воинские части (учреждения), региональные командования, виды, рода войск, военно-медицинские (медицинские) учреждения (организации).
Срок предоставления формы административных данных:
1 числа, следующего за отчетным периодом в региональное командование, вид, род войск;
3 числа, следующего за отчетным периодом в Главное военно-медицинское управление Вооруженных Сил Республики Казахстан.
Таблица Обеспеченность специалистами с высшим и средним медицинским и фармацевтическим образованием
№ строки
Наименование
Всего должностей по штату, единиц
в том числе,
Всего занятых должностей, единиц
в том числе:
военнослужащие по контракту
гражданский персонал
военнослужащие по контракту
гражданский персонал
А
Б
1
2
3
4
5
6
1.0
Врачи, всего
1.1
из них: женщин
2.0
из общего числа врачей: терапевты
3.0
диетологи
4.0
пульмонологи
5.0
ревматологи
6.0
кардиологи
7.0
гастроэнтерологи
8.0
гастроэнтерологи
9.0
нефрологи

51.0
рентген зертханашылары
52.0
тіс дәрігерлері
53.0
тіс техниктері
54.0
клиникалық зертханалар зертханашылары
55.0
зертханашы-гистологтар
56.0
өзге де медициналық персонал
57.0
орташа фармацевтикалық білімі бар фармацевтер
58.0
Жиыны
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы "Медициналық қызмет бойынша есеп беру" нысанына қосымшада келтірілген.
Әскери бөлім (мекеме) ____________________________________________________
Мекенжайы ______________________________________________________________
Телефон _________________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _____________________________________________
Орындаушы ______________________________________________________________
әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Бөлім (мекеме) командирі (бастығы) ___________________________________________
әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мөрге арналған орын
"Медицина және фармацевтика
кадрлары туралы есеп беру"
нысанына қосымша
"Медицина және фармацевтика кадрлары туралы есеп беру" әкімшілік деректерін толтыру бойынша түсіндірме (/14/мед нысаны)
"Жоғары және орта медициналық және фармацевтикалық білімі бар мамандармен қамтамасыз етілу" деген 1-кестеде жоғары және орта медициналық және фармацевтикалық білімі бар мамандармен қамтамасыз етілу туралы мәліметтер қамтылған.
А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Б бағанында көрсеткіш көрсетіледі.
1-бағанда штат бойынша барлық медициналық лауазымдардың саны көрсетіледі.
2 – 3-бағандарда 1-бағаннан әрбір санат бойынша бөлек штат бойынша медициналық лауазымдар саны көрсетіледі.
4-бағанда штат бойынша қамтылған медициналық лауазымдар саны көрсетіледі.
5 – 6-бағандарда 4-бағаннан әрбір санат бойынша бөлек штат бойынша қамтылған медициналық лауазымдар саны көрсетіледі.
7 – 12-бағандарда 4-бағаннан біліктілік санаттары бар мамандар саны көрсетіледі.

51.0
рентгенлаборанты
52.0
зубные врачи
53.0
зубные техники
54.0
лаборанты клинических лабораторий
55.0
лаборанты-гистологи
56.0
прочий медперсонал
57.0
фармацевты со средним фармацевтическим образованием
58.0
Итого
Продолжение таблицы
Из общего числа специалистов на занятых должностях имеют квалификационные категории, человек
высшую
I
II
военнослужащие по контракту
гражданский персонал
военнослужащие по контракту
гражданский персонал
военнослужащие по контракту
гражданский персонал
7
8
9
10
11
12
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме "Отчет по медицинской службе".
Воинская часть (учреждение) ___________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________________
Телефон______________________________________________________________________
Адрес электронной почты_______________________________________________________
Исполнитель __________________________________________________________________
воинское звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Командир (начальник) части (учреждения)
_____________________________________________________________________________
воинское звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати
Приложение к форме
"Отчет о медицинских и
фармацевтических кадрах"
Пояснение по заполнению административных данных "Отчет о медицинских и фармацевтических кадрах" (форма 14/мед)
Таблица 1 "Обеспеченность специалистами с высшим и средним медицинским и фармацевтическим образованием" содержит сведения об обеспеченности специалистами с высшим и средним медицинским и фармацевтическим образованием.
В графе А указывается порядковый номер строк.
В графе Б указывается показатель.
В графе 1 указывается число всего медицинских должностей по штату.
В графах 2-3 указывается число медицинских должностей по штату по каждой категории раздельно из графы 1.
В графе 4 указывается число занятых медицинских должностей по штату.
В графах 5-6 указывается число занятых медицинских должностей по штату по каждой категории раздельно из графы 4.
В графах 7-12 указывается число специалистов имеющих квалификационные категории из графы 4.