"Көрсеткіштердің базалық тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 19 желтоқсандағы № 104 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 96 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 25 желтоқсанда № 21919 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 25 қаңтардағы № 7 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 25.01.2022 № 7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Көрсеткіштердің базалық тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 19 желтоқсандағы № 104 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18008 болып тіркелген, 2018 жылғы 24 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Көрсеткіштердің базалық тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Өңірлерді талдау және жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыру;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
Р. Даленов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2020 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 96 Бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 104 бұйрығымен
бекітілген
Көрсеткіштердің базалық тізбесі
Р/с№ Нысаналы индикаторлар Өлшем бірлігі Есептілікті қалыптастыру мерзімі Ақпарат көзі Жауапты мемлекеттік орган
1 2 3 4 5 6
1
ЖӨӨ нақты көлемінің индексі
%
сәуір (жедел) тамыз (жылдық)
ресми статистикалық ақпарат
ҰЭМ
2
Шикізаттық емес экспорт көлемінің өсуі
өткен жылға қарағанда %
ақпан (жедел) шілде (жылдық)
ресми статистикалық ақпарат
СИМ
3
Өңдеу өнеркәсібіндегі негізгі капиталға инвестициялар
млрд теңге
қаңтар (жедел) шілде (жылдық)
ресми статистикалық ақпарат
ИИДМ
4
Еңбек өнімділігінің өсуі:
4.1
өңдеу өнеркәсібінде
өткен жылға қарағанда %
мамыр (жедел) тамыз (жылдық)
ресми статистикалық ақпарат
ИИДМ
4.2
ауыл шаруашылығында
өткен жылға қарағанда %
мамыр (жедел) тамыз (жылдық)
ресми статистикалық ақпарат
АШМ
5
Өлім-жітімнің стандартталған коэффициенті
коэффициент
шілде (жылдық)
ресми статистикалық ақпарат
ДСМ
6
Құрылған жұмыс орындарының саны:
бірлік
ақпан (жылдық)
Еңбекминінің әкімшілік деректері
Еңбекмині
6.1
тұрақты
6.2
уақытша
7
Атаулы әлеуметтік көмек (шартты ақшалай көмек) алушылардың ішіндегі жұмыспен қамтудың белсенді шараларына тартылғандар үлесі
%
ақпан (жылдық)
Еңбекминінің әкімшілік деректері
Еңбекмині
8
ЖӨӨ-дегі шағын және орта бизнестің үлесі
%
сәуір (жедел) тамыз (жылдық)
ресми статистикалық ақпарат
ҰЭМ
9
Бір тұрғынға шаққандағы тұрғын үймен қамтамасыз етілу
ш.м
ақпан (жылдық)
ресми статистикалық ақпарат
ИИДМ
10
Халықтың сумен жабдықтау көрсетілетін қызметтеріне қол жеткізуі:
%
ақпан (жылдық)
ИИДМ әкімшілік деректері
ИИДМ

О внесении изменения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 декабря 2018 года № 104 "Об утверждении Базового перечня показателей"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 декабря 2020 года № 96. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 декабря 2020 года № 21919. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 января 2022 года № 7.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 25.01.2022 № 7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2021.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 декабря 2018 года № 104 "Об утверждении Базового перечня показателей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18008, опубликован от 24 декабря 2018 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Базовый перечень показателей, утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту анализа регионов и развития местного самоуправления в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Р. Даленов
Приложение к приказу
Министра национальной
экономики Республики
Казахстан
от 24 декабря 2020 года № 96
Утвержден приказом
Министра национальной
экономики Республики
Казахстан
от 19 декабря 2018 года № 104
Базовый перечень показателей
№ п/п Целевые индикаторы Единица измерения Сроки формирования отчетности Источник информации Ответственный госорган
1 2 3 4 5 6
1
Индекс физического объема ВРП
%
апрель (оперативная) август (годовая)
официальная статистическаяинформация
МНЭ
2
Рост объема несырьевого экспорта
% к предыдущему году
февраль (оперативная) июль (годовая)
официальная статистическаяинформация
МТИ
3
Инвестиции в основной капитал в обрабатывающую промышленность
млрд тенге
январь (оперативная) июль (годовая)
официальная статистическаяинформация
МИИР
4
Рост производительности труда в:
4.1
обрабатывающей промышленности
% к предыдущему году
май (оперативная), август (годовая)
официальная статистическаяинформация
МИИР
4.2
сельском хозяйстве
% к предыдущему году
май (оперативная), август (годовая)
официальная статистическаяинформация
МСХ
5
Стандартизованный коэффициент смертности
коэффициент
июль (годовая)
официальная статистическаяинформация
МЗ
6
Количество созданных рабочих мест:
ед.
февраль (годовая)
административные данные МТСЗН
МТСЗН
6.1
постоянных
6.2
временных
7
Удельный вес получателей адресной социальной помощи (обусловленной денежной помощи), вовлеченных в активные меры содействия занятости
%
февраль (годовая)
административные данные МТСЗН
МТСЗН
8
Доля малого и среднего бизнеса в ВРП
%
апрель (оперативная) август (годовая)
официальная статистическаяинформация
МНЭ
9
Обеспеченность жильем на одного проживающего
кв. м
февраль (годовая)
официальная статистическаяинформация
МИИР
10
Доступ населения к услугам водоснабжения:
%
февраль (годовая)
административные данные МИИР
МИИР

10.1
қалаларда
10.2
ауылдық елді мекендерде
11
Жақсы және қанағаттанарлық жағдайдағы жергілікті маңызы бар автожолдардың үлесі
%
қаңтар (жылдық)
ИИДМ әкімшілік деректері
ИИДМ
12
Қатты тұрмыстық қалдықтарды қайта өңдеу және кәдеге жарату үлесі
%
мамыр (жылдық)
ЖАО әкімшілік деректері
ЭГТРМ
13
Халықтың 1000 адамға шаққандағы спорттық инфрақұрылыммен орташа қамтамасыз етілуі
%
ақпан (жылдық)
МСМ әкімшілік деректері
МСМ
14
Сыбайлас жемқорлық деңгейі
%
ақпан (жылдық)
СЖҚІА әкімшілік деректері
СЖҚІА
15
Төтенше жағдайларға қарсы іс-қимыл инфрақұрылымымен қамтамасыз етілу деңгейі
%
ақпан (жылдық)
ТЖМ әкімшілік деректері
ТЖМ
16
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес ауылдық елді мекендердің әлеуметтік игіліктермен және көрсетілетін қызметтермен қамтамасыз етілу деңгейі
%
наурыз (жылдық)
ЖАО әкімшілік деректері
ҰЭМ
Ескертпе: ЖАО орталық мемлекеттік органдардың келісімінсіз он индикаторға дейін дербес қосуға жол беріледі.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі;
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі;
Еңбекмині – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
ЖАО – жергілікті атқарушы органдар;
ЖӨӨ – Жалпы өңірлік өнім;
ИИДМ – Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі;
МСМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі;
СИМ – Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі;
ТЖМ – Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі;
СЖҚІА – Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет);
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
ЭГТРМ – Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі.

10.1
в городах
10.2
в сельских населенных пунктах
11
Доля автодорог местного значения, находящихся в хорошем и удовлетворительном состоянии
%
январь (годовая)
административные данные МИИР
МИИР
12
Доля переработки и утилизации твердых бытовых отходов
%
май (годовая)
административные данные МИО
МЭГПР
13
Средняя обеспеченность населения спортивной инфраструктурой на 1000 человек
%
февраль (годовая)
административные данные МКС
МКС
14
Уровень коррупции
%
февраль (годовая)
административные данные АПК
АПК
15
Уровень обеспеченности инфраструктурой противодействия чрезвычайным ситуациям
%
февраль (годовая)
административные данные МЧС
МЧС
16
Уровень обеспеченности сельских населенных пунктов социальными благами и услугами в соответствии с системой региональных стандартов
%
март (годовая)
административные данные МИО
МНЭ
Примечание: Допускается включение МИО самостоятельно без согласования с центральными государственными органами до десяти индикаторов.
Расшифровка аббревиатур:
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
МИО – местные исполнительные органы;
ВРП – Валовый региональный продукт;
МИИР – Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан;
МКС – Министерство культуры и спорта Республики Казахстан;
МТИ – Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан;
МЧС – Министерство по чрезвыйчайным ситуциям Республики Казахстан;
АПК – Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба);
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МЭГПР – Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
.