"Мемлекеттік орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу мақсаттарында пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 12 қазандағы 18-02/908 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 329 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 25 желтоқсанда № 21920 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу мақсаттарында пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 8 шiлдедегi № 215 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12266 болып тіркелген, 2015 жылғы 26 қарашадағы "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу мақсаттарында пайдалану қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттiк орман қоры учаскелерiн ғылыми-зерттеу мақсаттарында пайдалануға орман шаруашылығы саласындағы уәкілетті органмен (бұдан әрi – уәкілеттi орган) келiсiлген ғылыми-зерттеу жұмыстарының бағдарламаларына сәйкес жүзеге асырылатын, орман табиғаты мен оның компоненттерін тану, соның негiзiнде жаңа техника жасауды қоса алғанда, орман ресурстарын күзету, қорғау, молықтыру және ұтымды пайдалану жөнiнде тәсiлдер, әдiстер және технологиялық процестер әзірлеу үшін кешендi және мамандандырылған (ботаникалық, зоологиялық, орман өсiру, орман-патологиялық, топырақтану және басқа да) ғылыми зерттеулер мен экспериментальдық жұмыстар (бұдан әрi – ғылыми-зерттеу жұмыстары) жүргiзу, сондай-ақ мемлекеттiк орман қоры аумағында орналасқан өзге де табиғи объектiлердi зерделеу жатады. Ғылыми-зерттеу жұмыстары шеңберінде өсімдіктер мен жануарлар дүниесі ресурстарын дайындау мен пайдалану мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы болған кезде биологиялық негіздемеге сәйкес жүзеге асырылады.
Мемлекеттiк орман қоры учаскелерiнде, судың жай-күйiне әсер ететiн су қорғау аймақтары мен белдеулерінде жүргiзiлетiн экспериментальдық жұмыстарды орман пайдаланушылар су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау және су бұру саласындағы уәкілетті органның аумақтық органдарымен келiсім бойынша жүргiзедi.".
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:

О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 октября 2015 года № 18-02/908 "Об утверждении Правил пользования участками государственного лесного фонда для научно-исследовательских целей"
Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 22 декабря 2020 года № 329. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 декабря 2020 года № 21920
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 октября 2015 года № 18-02/908, "Об утверждении Правил пользования участками государственного лесного фонда для научно-исследовательских целей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12266, опубликован 26 ноября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"), следующее изменение:
в Правилах пользования участками государственного лесного фонда для научно-исследовательских целей, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. К пользованию участками государственного лесного фонда в научно-исследовательских целях относятся проведение комплексных и специализированных (ботанических, зоологических, лесоводственных, лесопатологических, почвенных и других) научных исследований и экспериментальных работ (далее - научно-исследовательских работ) для познания природы леса и его компонентов, разработки на их основе способов, методов и технологических процессов, включая создание новой техники, по охране, защите, воспроизводству и рациональному использованию лесных ресурсов, а также изучение иных природных объектов, расположенных на территории государственного лесного фонда, осуществляемое в соответствии с программами научно-исследовательских работ, согласованных с уполномоченным органом в области лесного хозяйства (далее – уполномоченный орган). Заготовка и использование ресурсов растительного и животного мира в рамках научно-исследовательских работ осуществляются в соответствии с биологическим обоснованием при положительном заключении государственной экологической экспертизы.
Экспериментальные работы, проводимые на участках государственного лесного фонда, в водоохранных зонах и полосах, влияющих на состояние вод, производятся лесопользователями по согласованию с территориальными органами уполномоченного органа в области использования и охраны водного фонда, водоснабжения и водоотведения.".
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің міндетін атқарушы
Е. Нысанбаев

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра экологии, геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
Е. Нысанбаев