"Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөнiнде конкурс өткiзу қағидаларын және конкурсқа қатысушыларға қойылатын бiлiктiлiк талаптарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 19 наурыздағы № 18-04/245 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 342 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 30 желтоқсанда № 21980 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙРАМЫН:
1. "Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөнiнде конкурс өткiзу қағидаларын және конкурсқа қатысушыларға қойылатын бiлiктiлiк талаптарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 18-04/245 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11227 болып тіркелген, 2015 жылғы 25 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөнiнде конкурс өткiзу қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөніндегі конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптары осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресуртар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстарының вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрі
М. Мирзагалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар жəне
аэроғарыш өнеркəсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің
2020 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 342 Бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 19 наурыздағы
№ 18-04/245 бұйрығымен
бекітілген
Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөнiнде конкурс өткiзу қағидалары
1. Жалпы ережелер

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 18-04/245 "Об утверждении Правил проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса"
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 29 декабря 2020 года № 342. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2020 года № 21980
Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2021 года.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 18-04/245 "Об утверждении Правил проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11227, опубликован 25 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
Правила проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
Квалификационные требования, предъявляемые к участникам конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр экологии, геологии
и природных ресурсов Республики Казахстан
М. Мирзагалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 декабря 2020 года № 342
Приложение 1 к приказу Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 марта 2015 года № 18-04/245
Правила проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков
Глава 1. Общие положения

1. Осы Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөнiнде конкурс өткiзу қағидалары (бұдан әрі – Қағида) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы Заңы) 9-бабының 1-тармағының 65) тармақшасына сәйкес әзiрлендi және аңшылық алқаптар және балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөнiнде конкурс (бұдан әрi – Конкурс) ұйымдастыру және өткізу тәртібін айқындайды.
2. Конкурсты өткізудің мақсаты Қазақстан Республикасының жеке немесе заңды тұлғаларына бекітіліп берілетін аңшылық алқаптарда немесе балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде аңшылық немесе балық шаруашылығын жүргізу құқығын беру болып табылады.
3. Жеке және мемлекеттік емес заңды тұлғалардың жеке меншігіндегі немесе уақытша жер пайдалануындағы жер учаскелерінде толық орналасқан аңшылық алқаптар, сондай-ақ жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері оларға белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес келген жағдайда, олардың өтініші бойынша облыстың жергілікті атқарушы органының қаулысымен конкурс өткізілмей бекітіліп беріледі.
4. Осы Қағидада мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) ағымдағы баға – конкурстың екінші кезеңі барысында қалыптасатын конкурс нысанасының бағасы;
2) аукциондық зал – конкурстың екінші кезеңін өткізу үшін қажетті ақпаратты енгізу, сақтау және өңдеу мүмкіндігін қамтамасыз ететін тізілім веб-порталының бөлімі;
3) аумақтық бөлімшелер – ведомствоның аумақтық бөлімшелері;
4) балық ресурстары және басқа да су жануарлары – сулы ортада мекендейтін барлық жануарлардың жалпы жиынтығы;
5) басталатын баға – конкурстың әрбір нысаны бойынша конкурстың екінші кезеңі басталатын баға;
6) бастапқы баға – осы Қағидалардың 9 және 10 тармақтарына сәйкес конкурс ұйымдастырушылары айқындайтын және белгілейтін баға;
7) ведомство – уәкілетті органның құзыреті шегінде жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы стратегиялық, реттеуші, іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
8) геоақпараттық сервис – жүргізілген шаруашылықаралық аңшылықты ұйымдастыру және (немесе) балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін паспорттау бойынша электрондық картада графикалық және мәтіндік түрдегі ақпаратты орналастыруға арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйенің сервисі;
9) жеңімпаз – конкурс нысанасы үшін ең жоғары баға ұсынған конкурсқа қатысушы;

1. Настоящие Правила проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 65) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее – Закон об охране, воспроизводстве и использовании животного мира) и определяют порядок организации и проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков.
2. Целью проведения конкурса является предоставление физическим или юридическим лицам Республики Казахстан права ведения охотничьего или рыбного хозяйства на закрепляемых за ними охотничьих угодьях или рыбохозяйственных водоемах и (или) участках.
3. Охотничьи угодья, а также рыбохозяйственные водоемы и (или) участки местного значения, полностью расположенные на земельных участках, находящихся в частной собственности или во временном землепользовании физических и негосударственных юридических лиц, закрепляются за ними без проведения конкурса по их заявке постановлением местного исполнительного органа области при условии их соответствия установленным квалификационным требованиям.
4. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) текущая цена – цена предмета конкурса, складывающаяся в ходе второго этапа конкурса;
2) аукционный зал – раздел веб-портала, обеспечивающий возможность ввода, хранения и обработки информации, необходимой для проведения второго этапа конкурса;
3) территориальные подразделения – территориальные подразделения ведомства;
4) рыбные ресурсы и другие водные животные – общая совокупность всех животных, обитающих в водной среде;
5) стартовая цена – цена, с которой начинается второй этап конкурса по каждому предмету конкурса;
6) начальная цена – цена, определяемая и устанавливаемая организатором конкурса в соответствии с пунктами 9 и 10 настоящих Правил;
7) ведомство – государственный орган в пределах компетенции уполномоченного органа, осуществляющий стратегические, регулятивные, реализационные и контрольные функции в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
8) геоинформационный сервис – сервис автоматизированной информационной системы, предназначенный для размещения информации в графическом и текстовом виде на электронной карте по проведенным межхозяйственному охотоустройству и (или) паспортизации рыбохозяйственных водоемов и (или) участков;
9) победитель – участник конкурса, предложивший наиболее высокую цену за предмет конкурса;

10) кепілдік жарна – қатысушы конкурсқа қатысу үшін енгізетін ақша сомасы;
11) көлде тауарлы балық өсіру шаруашылығы (бұдан әрі – КТБӨШ) – табиғи және жасанды су айдындарында ихтиофаунаны толық немесе ішінара ауыстыру арқылы жартылай ерікті бақыланатын жағдайларда балықтар мен басқа да су жануарларын өсіру жөніндегі шаруашылық қызмет түрі;
12) конкурстың нысанасы – конкурс жеңімпазына бекітіліп берілетін аңшылық алқапта және (немесе) балық шаруашылығы су айдынында және (немесе) учаскесінде аңшылық және (немесе) балық шаруашылығын жүргізу құқығы;
13) конкурс – конкурс жеңімпазына аңшылық және (немесе) балық шаруашылығын жүргізу құқығын беруге бағытталған сауда-саттық нысаны, бұл ретте жеңімпазды айқындаудың басты өлшемі қатысушылар ұсынатын баға болып табылады;
14) конкурсқа қатысушының нөмірі – Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландырушы орталығы берген электрондық цифрлық қолтаңба болған кезде конкурсқа қатысу үшін қатысушыға тізілім веб-порталы беретін бірегей нөмір;
15) конкурсты ұйымдастырушы – конкурсты дайындау және өткізу жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларын жүзеге асыратын және Мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес бірыңғай оператормен өзара іс-қимыл жасайтын ведомство немесе облыстық жергілікті атқарушы орган;
16) қатысушы – конкурсқа қатысу үшін белгіленген тәртіппен тіркелген және өтінімді тізілімнің веб-порталы арқылы ұсынған жеке немесе заңды тұлға;
17) мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор (бұдан әрі – бірыңғай оператор) – Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша айқындалған, мемлекеттік мүлікті ұйымдастыру және есепке алу саласындағы бірыңғай техникалық саясатты іске асыру жөніндегі міндеттер, сондай-ақ мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган бекітетін тізбеге сәйкес мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінің активтерін басқару және пайдалану жөніндегі функциялар жүктелген жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлға;
18) объект – аңшылық алқаптар және (немесе) балық шаруашылығы су айдыны және (немесе) учаскесі;
19) объектінің электрондық паспорты (бұдан әрі – электрондық паспорт) – объект туралы толық ақпаратты қамтитын электрондық құжат;
20) жануарлар дүниесiн пайдаланушылар – Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы Заңына сәйкес жануарлар дүниесiн пайдалану құқығы берiлген жеке және заңды тұлғалар;
21) тор қоршамада балық өсіру шаруашылығы – табиғи және жасанды су айдындарында орналасқан және жартылай ерікті бақыланатын жағдайларда ұстауға мүмкіндік беретін арнаулы құрылғыларда (тор қоршамаларда) балықтар мен басқа да су жануарларын өсіру жөніндегі шаруашылық қызмет түрі;

10) гарантийный взнос – денежная сумма, вносимая участником для участия в конкурсе;
11) озерно-товарное рыбоводное хозяйство (далее – ОТРХ) – вид хозяйственной деятельности по выращиванию рыб и других водных животных в полувольных контролируемых условиях путем полной или частичной замены ихтиофауны в естественных и искусственных водоемах;
12) предмет конкурса – право ведения охотничьего и (или) рыбного хозяйства на закрепляемом за победителем конкурса охотничьем угодье и (или) рыбохозяйственном водоеме и (или) участке;
13) конкурс – форма торгов, направленная на предоставление победителю конкурса права ведения охотничьего и (или) рыбного хозяйства, при которой главным критерием определения победителя является предлагаемая участниками цена;
14) номер участника конкурса – уникальный номер, присваиваемый веб-порталом участнику для участия в конкурсе при наличии электронной цифровой подписи, выданной национальным удостоверяющим центром Республики Казахстан;
15) организатор конкурса – ведомство или местный исполнительный орган области, осуществляющие организационные мероприятия по подготовке и проведению конкурса и взаимодействующие с единым оператором в соответствии с законодательством о государственных закупках;
16) участник – физическое или юридическое лицо, зарегистрированное в установленном порядке для участия в конкурсе и представившее заявку через веб-портал реестра;
17) единый оператор в сфере учета государственного имущества (далее – единый оператор) – юридическое лицо с участием государства в уставном капитале, определенное по решению Правительства Республики Казахстан, на которое возложены задачи по реализации единой технической политики в сфере организации и учета государственного имущества, а также функции по управлению и эксплуатации активами территориальных подразделений уполномоченного органа по государственному имуществу согласно перечню, утверждаемому уполномоченным органом по государственному имуществу;
18) объект – охотничье угодье и (или) рыбохозяйственный водоем и (или) участок;
19) электронный паспорт объекта (далее – электронный паспорт) – электронный документ, включающий полную информацию об объекте;
20) пользователи животным миром – физические и юридические лица, которым в соответствии с Законом об охране, воспроизводстве и использовании животного мира предоставлено право пользования животным миром;
21) садковое рыбоводное хозяйство – вид хозяйственной деятельности по выращиванию рыб и других водных животных в специальных устройствах (садках), расположенных в естественных и искусственных водоемах и позволяющих содержать их в полувольных контролируемых условиях;

22) түпкілікті баға – конкурстың екінші кезеңін аяқтау нәтижесінде белгіленген конкурс мәнінің бағасы;
23) тізілімнің веб-порталы (бұдан әрі – веб портал) – www.gosreestr.kz мекенжай бойынша Интернет желісінде орналасқан, тізілім деректеріне бірыңғай қол жеткізу нүктесін беретін интернет-ресурс;
24) уәкілетті орган – мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру, басқару процестерін үйлестіру салаларында, оның ішінде орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органы;
25) шарт – облыстың жергілікті атқарушы органы мен конкурс қорытындысы бойынша жеңімпаз арасында веб-порталда электрондық түрде жасалатын аңшылық немесе балық шаруашылығын жүргізуге арналған екі жақты келісім;
26) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
27) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терімі.
5. Конкурсқа шаруашылықаралық аңшылықты ұйымдастыру негізінде аңшылық шаруашылығын жүргізу үшін перспективалы деп танылатын резервтік қордың аңшылық алқаптары қойылады.
6. Аңшылық алқаптарды, балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру осы Қағидаға сәйкес өткізілетін конкурстың қорытындылары негізінде облыстардың жергілікті атқарушы органдарының шешімімен жүзеге асырылады.
7. Конкурсқа бекіту мақсаттарына сәйкес резервтік қордың балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері қойылады, олар балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін паспорттау негізінде балық шаруашылығын жүргізудің мынадай түрлері үшін перспективалы деп танылады:
1) кәсіпшілік балық аулау;
2) әуесқойлық (спорттық) балық аулау;
3) КТБӨШ;
4) тор қоршамада балық өсіру шаруашылығы.
8. Балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері биологиялық негіздемеге және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 9 тамыздағы № 324 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізімінде № 15665 тіркелген) бекітілген балық шаруашылығы су айдындарында балық өсіру қағидаларына сәйкес көлде тауарлы балық өсіру және (немесе) тор қоршамада балық өсіру шаруашылығы үшін пайдаланылады.
9. Балық шаруашылығын жүргізу құқығына бастапқы баға мынадай формула бойынша айқандалады:
N= (О1+ О2+… ОХ) * M, мұндағы:
N – балық шаруашылығын жүргізу құқығын беру бастапқы бағасы;
О1, О2, ОХ – балық ресурстарының және басқа дасу жануарларының есептелген бағасы;
М – ағымдағы жылға айлық есептік көрсеткіш өлшемі.
Балық ресурстарының және басқа дасу жануарларының есептелген бағасы мынадай формула бойынша айқындалады:
О =T*V, мұндағы:
О – балық ресурстарының және басқа дасу жануарларының есептелген бағасы;

22) окончательная цена – цена предмета конкурса, установленная в результате завершения второго этапа конкурса;
23) веб-портал реестра (далее – веб-портал) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет по адресу www.gosreestr.kz, предоставляющий единую точку доступа к данным реестра;
24) уполномоченный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также в пределах своих полномочий межотраслевую координацию;
25) договор – двухстороннее соглашение на ведение охотничьего или рыбного хозяйства, заключаемое в электронном виде на веб-портале между местным исполнительным органом области и победителем по итогам конкурса;
26) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
27) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
5. На конкурс выставляются охотничьи угодья резервного фонда, которые на основании межхозяйственного охотоустройства признаются перспективными для ведения охотничьего хозяйства.
6. Закрепление охотничьих угодий, рыбохозяйственных водоемов и (или) участков осуществляется решением местных исполнительных органов областей на основании итогов конкурса, проводимого в соответствии с настоящими Правилами.
7. На конкурс в соответствии с целями закрепления выставляются рыбохозяйственные водоемы и (или) участки резервного фонда, которые на основании паспортизации рыбохозяйственных водоемов и (или) участков признаются перспективными для следующих видов ведения рыбного хозяйства:
1) промыслового рыболовства;
2) любительского (спортивного) рыболовства;
3) ОТРХ;
4) садкового рыбоводного хозяйства.
8. Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки используются для озерно-товарного рыбоводного и (или) садкового рыбоводного хозяйства в соответствии с биологическим обоснованием и правилами рыбоводства на рыбохозяйственных водоемах, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 августа 2017 года № 324 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15665).
9. Начальная цена на право ведения рыбного хозяйства определяется по следующей формуле:
N= (О1+ О2+… ОХ) * M, где:
N – начальная цена на право ведения рыбного хозяйства;
О1, О2, ОХ – расчетная цена рыбных ресурсов и других водных животных;
М – размер месячного расчетного показателя на текущий год.
Расчетная цена рыбных ресурсов и других водных животных определяется по следующей формуле:
О =T*V, где:
О – расчетная цена рыбных ресурсов и других водных животных;

Т – "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының кодексінің 582-бабына сәйкес айқындалатын балық және басқа да су жануарларының әрбір килограмы үшін төлемақы мөлшерлемесінің белгіленген мөлшері.
V – балық шаруашылығы су айдынының және (немесе) учаскесінің паспортында көрсетілген ихтиофаунаның түрлік құрамының саны;
10. Аңшылық шаруашылығын жүргізу құқығына бастапқы бағасы мынадай формула бойынша айқындалады:
Р= T*V, мұндағы:
Р – аңшылық шаруашылығын жүргізу құқығын беруге бастапқы бағасы;
Т – "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы кодексінің 582-бабына сәйкес айқындалатын аңшылық жануардың ерекше түрі үшін төлемақы мөлшерлемесінің белгіленген мөлшері;
V – аңшылық жануардың паспортында көрсетілген жануарлардың аңшылық түрлерінің түрлік құрамының саны.
2-тарау. Ұйымдастырушы
11. Бір облыстың аумағында орналасқан халықаралық және республикалық және жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурсты және аңшылық алқаптарды аңшылық шаруашылығын жүргізу үшін бекітіп беруді жергілікті атқарушы органдар өткізеді.
Екі немесе одан да көп облыстың аумағында орналасқан халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурсты ведомства өткізеді.
12. Конкурсты дайындау және өткізу кезінде ұйымдастырушы:
1) конкурстық комиссияны қалыптастырады;
2) конкурсты өткізу мерзімін және оның шарттарын айқындайды;
3) конкурс өткізу туралы хабарлама жариялайды;
4) аңшылық немесе балық шаруашылығы субъектілерін дамыту жоспарын әзірлейді;
5) конкурс нысанасының бастапқы бағасын айқындайды;
6) конкурс жеңімпазының шарт талаптарын орындауына мониторинг жүргізу жөніндегі іс-шараларды жүзеге асырады;
7) балық ресурстарын және басқа су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы ғылыми ұйымның ұсыныстары негізінде оларды бекітіп беру мерзімін айқындайды.
Аңшылық алқаптарды бекітіп беру мерзімі Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 29 мамырдағы №18-2/501 бұйрығымен бекітілген аңшылық шаруашылығын жүргізу қағидаларына қосымшада қарастырылған (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізімінде № 11551 тіркелген);
8) Осы Қағидамен көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
13. Конкурсты ұйымдастырушы оны өткізгенге дейін геоақпараттық сервисте өткізілген шаруашылықаралық аңшылықты ұйымдастыру және (немесе) балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін паспорттау жөніндегі толық ақпаратты, сондай-ақ комиссия қабылдаған шешімдер бойынша ақпаратты, оның ішінде:

Т – установленный размер ставки платы за каждый килограмм рыбы и других водных животных, согласно статьи 582 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет".
V – количество видового состава ихтиофауны указанный в паспорте рыбохозяйственного водоема и (или) участка.
10. Начальная цена на право ведения охотничьего хозяйства определяется по следующей формуле:
P = T*V, где:
P – начальная цена на право ведения охотничьего хозяйства;
Т – установленный размер ставки платы за особь охотничьего вида животного, согласно статьи 582 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет";
V – количество видового состава охотничьих видов животных указанных в паспорте охотничьего животного.
Глава 2. Организатор
11. Конкурс по закреплению охотничьих угодий за пользователями животным миром для нужд охотничьего хозяйства и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного и международного значения, расположенных на территории одной области, проводит местный исполнительный орган области.
Конкурс по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков международного и республиканского значения, расположенных на территории двух и более областей, проводит ведомство.
12. При подготовке и проведении конкурса организатор конкурса:
1) формирует конкурсную комиссию;
2) определяет сроки проведения конкурса и его условия;
3) публикует извещение о проведении конкурса;
4) разрабатывает план развития субъектов охотничьего или рыбного хозяйства;
5) определяет начальную цену предмета конкурса;
6) осуществляет мероприятия по мониторингу исполнения победителем конкурса условий договора;
7) определяет сроки закрепления рыбохозяйственных водоемов и (или) участков на основании рекомендаций научной организации в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных.
Срок закрепления охотничьих угодий предусмотрен приложением к Правилам ведения охотничьего хозяйства, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 18-2/501 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11551);
8) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящими Правилами.
13. Организатор конкурса до его проведения размещает в геоинформационном сервисе полную информацию по проведенным межхозяйственному охотоустройству и (или) паспортизации рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, а также информацию по решениям, принятым комиссией, в том числе:

1) аңшылық алқаптар бойынша:
барлық орман алқабы мен әрбір алқаптың координаттары мен шекараларын суреттейтін аңшылық алқаптарының орналасқан жері туралы нақты деректердің электрондық картасы.
Электрондық карта сондай-ақ межелік нүктелер, есеп алаңдары және жануарлар маршруттары (бар болса) бойынша ақпаратты қамтиды;
аңшылық шаруашылығының және барлық орман алқабының және әрбір алқаптың жеке электрондық паспорты;
2) балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері бойынша:
балық шаруашылығы су айдынының және (немесе) учаскесінің орналасқан жері туралы координаттары бар және барлық балық шаруашылығы су айдынының, сондай-ақ әрбір учаскенің(учаскелерінің) жеке шекарасы суреттелген нақты деректердің электрондық картасы;
барлық балық шаруашылығы су айдынының және әрбір учаскесі (нің) жеке электрондық паспорты.
14. Аңшылық алқаптың электрондық паспорты алқаптың бірегей сәйкестендіру нөмірін, оның ауданын, бір қорықшыға қорғалатын алаңның жүктеме нормасын, санатын, жануарлар дүниесінің жай-күйін (түрін, санын) қамтиды.
Балық шаруашылығы су айдынының және (немесе) учаскесінің электрондық паспорты су айдынының және (немесе) учаскесінің бірегей сәйкестендіру нөмірін және паспорттау негізінде анықталған толық ақпаратты қамтиды.
15. Ұйымдастырушы конкурс өткізгенге дейін күнтізбелік он бес күннен кешіктірмей веб-порталда мемлекеттік және орыс тілдерінде конкурс өткізу туралы хабарламаны орналастырады, онда мынадай мәліметтер қамтылады:
1) конкурсты өткізу күні мен уақыты;
2) ұйымдастырушының толық атауы;
3) объект туралы мәліметтер;
4) аңшылық немесе балық шаруашылығы субъектілерін дамыту жоспары;
5) конкурстық өтінімдерді қабылдау мерзімдері;
6) объектіні бекіту мерзімдері;
7) конкурсты өткізу тәртібі;
8) объект бойынша кепілдік жарнаның мөлшері және оны енгізу үшін банк деректемелері;
9) бастапқы баға.
16. Хабарлама жарияланғаннан кейін ұйымдастырушы конкурсқа барлық әлеуетті қатысушыларға объектіге еркін қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
3-тарау. Комиссия
17. Конкурстық комиссия мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) әрбір объект бойынша бекітудің барлық ұсынылатын кезеңіне балық немесе аңшылық шаруашылығы субъектілерін дамыту жоспарын бекітеді;
2) веб-порталда конкурсқа қатысушылардың өтінішін және құжаттарын қарайды және қатысушыларды конкурстың екінші кезеңіне жібереді.
18. Комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды құрайды және бес адамнан кем емес.
19. Аңшылық алқаптарын бекітіп беру бойынша облыстық деңгейдегі жергілікті атқарушы органдар құратын комиссия мүшелері:
1) облыстардың жергілікті атқарушы органдарының (облыс әкімінің орынбасарынан төмен емес), комиссия төрағасы;

1) по охотничьим угодьям:
электронную карту точных данных о местонахождении охотничьих угодий с координатами и обрисовкой границ всего лесного массива и каждого угодья в отдельности.
электронная карта также содержит информацию по межевым точкам, учетным площадкам и маршрутам животных (при наличии);
электронный паспорт охотничьего хозяйства и всего лесного массива и каждого угодья в отдельности;
2) по рыбохозяйственных водоемам и (или) участкам:
электронную карту точных данных о местонахождении рыбохозяйственного водоема и (или) участка с координатами и обрисовкой границ всего рыбохозяйственного водоема и каждого участка (ов) в отдельности;
электронный паспорт всего рыбохозяйственного водоема и каждого участка (ов) в отдельности.
14. Электронный паспорт охотничьего угодья включает в себя уникальный идентификационный номер угодья, его площадь, норму нагрузки охраняемой площади на одного егеря, категорию, состояние животного мира (вид, количество).
Электронный паспорт рыбохозяйственного водоема и (или) участка (ов) включает в себя уникальный идентификационный номер водоема и (или) участка(ов) и полную информацию, определенную на основании паспортизации.
15. Организатор не позднее, чем за пятнадцать календарных дней до проведения конкурса размещает извещение о проведении конкурса на веб-портале на государственном и русском языках, где содержатся следующие сведения:
1) дата и время проведения конкурса;
2) полное наименование организатора;
3) сведения об объекте;
4) план развития субъектов охотничьего или рыбного хозяйства;
5) сроки приема заявок на участие в конкурсе (далее – заявка);
6) сроки закрепления объекта;
7) порядок проведения конкурса;
8) размер гарантийного взноса по объекту и банковские реквизиты для его внесения;
9) начальная цена.
16. После публикации извещения организатор обеспечивает свободный доступ к объекту всем потенциальным участникам конкурса.
Глава 3. Комиссия
17. Конкурсная комиссия осуществляет следующие функции:
1) утверждает план развития субъектов рыбного или охотничьего хозяйства, на весь предлагаемый период закрепления по каждому объекту;
2) на веб-портале рассматривает заявки и документы участников конкурса и допускает участников ко второму этапу конкурса.
18. Общее количество членов комиссии составляет нечетное число и не менее пяти человек.
19. Членами комиссии, создаваемой местными исполнительными органами областного уровня по закреплению охотничьих угодий являются представители:
1) местных исполнительных органов областей (не ниже заместителя акима области), председатель комиссии;

2) облыстардың жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшелерінің (басшыдан төмен емес);
3) ведомствоның аумақтық бөлімшелерінің (басшының орынбасарынан төмен емес);
4) аңшылық шаруашылығы саласындағы ғылыми ұйымдар;
5) аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің аккредиттелген республикалық қауымдастықтары болып табылады.
Екі және одан да көп облыстың аумағында орналасқан халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі уәкілетті орган құратын комиссияның мүшелері:
1) ведомстволар (төраға орынбасарынан төмен емес), комиссия төрағасы;
2) облыстардың жергілікті атқарушы органдарының (облыстың жергілікті атқарушы органының табиғат пайдалану мәселелеріне жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшесінің басшысынан төмен емес);
3) ведомствоның аумақтық бөлімшелерінің (басшының орынбасарынан төмен емес);
4) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы ғылыми ұйымдар;
5) балық аулаушылар және балық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің аккредиттелген республикалық қауымдастықтары болып табылады.
Бір облыстың аумағында орналасқан халықаралық және республикалық маңызы бар және жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша тиісті облыстың жергілікті атқарушы органдары құратын комиссияның мүшелері:
1) облыстың жергілікті атқарушы органдарының (облыс әкімінің орынбасарынан төмен емес), комиссия төрағасы;
2) облыстардың жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшелерінің (басшыдан төмен емес);
3) ведомствоның аумақтық бөлімшелерінің (басшының орынбасарынан төмен емес);
4) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы ғылыми ұйымдар;
5) балық аулаушылар және балық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің аккредиттелген республикалық қауымдастықтары болып табылады.
20. Егер тізілімнің веб-порталында дауыс беруге конкурстық комиссия мүшелерінің 2/3-нен кем қатысса, тізілімнің веб-порталы рұқсат беру хаттамасын қалыптастырудан бас тартады және ұйымдастырушыға өткізілмеген конкурс туралы хабарлама жібереді.
Комиссия мүшелерінің өз өкілеттіктері басқа адамдарға берілмейді.
21. Конкурстық комиссиялардың ұйымдастырушылық қызметін комиссия хатшысы (бұдан әрі – хатшы) қамтамасыз етеді. Комиссия мүшесі болып табылмайтын және комиссия шешім қабылдаған кезде дауысы жоқ ұйымдастырушының өкілі хатшы болып табылады.
4-тарау. Аңшылық алқаптар және балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурсты өткізу тәртібі

2) структурных подразделений местных исполнительных органов областей (не ниже руководителя);
3) территориальных подразделений ведомства (не ниже заместителя руководителя);
4) научных организаций в области охотничьего хозяйства;
5) аккредитованных республиканских ассоциаций общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства.
Членами комиссии, создаваемой уполномоченным органом, по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков международного и республиканского значения, расположенных на территории двух и более областей, являются представители:
1) ведомства (не ниже заместителя Председателя), председатель комиссии;
2) местных исполнительных органов областей (не ниже руководителя структурного подразделения местного исполнительного органа области курирующего вопросы природопользования);
3) территориальных подразделений ведомства (не ниже заместителя руководителя);
4) научных организаций в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных;
5) аккредитованных республиканских ассоциаций общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства.
Членами комиссии, создаваемой местными исполнительными органами соответствующей области, по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков международного и республиканского значения, расположенных на территории одной области, и местного значения являются представители:
1) местных исполнительных органов области (не ниже заместителя акима области), председатель комиссии;
2) структурных подразделений местных исполнительных органов областей (не ниже руководителя);
3) территориальных подразделений ведомства (не ниже заместителя руководителя);
4) научных организаций в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных;
5) аккредитованных республиканских ассоциаций общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства.
20. В случае, если в голосовании на веб-портале приняло участие менее 2/3 членов конкурсной комиссии, веб-портал отказывает в формировании протокола допуска и направляет уведомление организатору о несостоявшемся конкурсе.
Члены комиссии не передают свои полномочия другим лицам.
21. Организационная деятельность конкурсных комиссий обеспечивается секретарем комиссии (далее – секретарь). Секретарем является представитель организатора, который не является членом комиссии и не имеет голоса при принятии комиссией решений.
Глава 4. Порядок проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков

22. Қатысушылар:
1) ұйымдастырушыдан объект бойынша қосымша мәліметтер, нақтылаулар алады;
2) өз құқықтары бұзылған кезде сотқа жүгінеді;
3) конкурс басталғанға дейін өзінің конкурсқа қатысуға өтінімдерін кері қайтарып алады.
23. Конкурсқа қатысу үшін веб-порталда алдын ала тіркелу қажет:
1) жеке тұлғалар үшін:
жеке сәйкестендіру нөмірі, тегі, аты және әкесінің аты (бар болса);
2) заңды тұлғалар үшін:
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, толық атауы, бірінші басшының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса);
3) кепілдік жарнаны қайтару үшін екінші деңгейдегі банктегі есеп айырысу шотының деректемелері;
4) байланыс деректері (пошталық мекен-жайы, телефон, факс, e-mail).
Жоғарыда көрсетілген деректер өзгерген кезде қатысушы өтінімді тіркегенге дейін веб-порталға енгізілген деректерді өзгертеді.
24. Конкурсқа қатысушы веб-порталы арқылы өтінім береді:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аңшылық алқаптарды бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысуға;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысуға.
25. Бірыңғай оператор веб-порталдың жұмыс істеуін қамтамасыз етеді, сондай-ақ конкурсқа қатысушылардың кепілдік жарналарын қабылдайды.
26. Кепілдік жарнаны қатысушы не қатысушының атынан кез келген жеке немесе заңды тұлға конкурс өткізу туралы хабарламада көрсетілген мөлшерде және мерзімде бірыңғай оператордың шотына енгізеді. Кепілдік жарнаның мөлшері хабарлама жарияланғаннан кейін өзгермейді.
27. Конкурсқа қатысу үшін кепілдік жарна бастапқы бағаның он бес пайызын құрайды, бірақ кемінде жүз айлық есептік көрсеткіш және отыз мың айлық есептік көрсеткіштен аспайды.
28. Өтінімді веб-портал тіркегеннен кейін үш минут ішінде тізілім дерекқорында өтінім берілген объект бойынша кепілдік жарнаның түскені туралы мәліметтердің бар-жоғына автоматты түрде тексеру жүргізіледі.
29. Тізілімнің дерекқорында бірыңғай оператордың шотына кепілдік жарнаның түскені туралы мәліметтер болған жағдайда, веб-портал өтінімді қабылдауды және конкурс нәтижелері анықталғанға дейін кепілдік жарнаның сомасын оқшаулауды жүзеге асырады. Тізілімнің дерекқорында бірыңғай оператордың шотына кепілдік жарнаның түскені туралы мәліметтер болмаған кезде веб-портал қатысушының өтінімін қабылдамайды.
30. Жергілікті атқарушы орган мен аңшылық немесе балық шаруашылығы субъектілері арасында конкурс нәтижелері бойынша жеңіп шыққан және аңшылық немесе балық шаруашылығын жүргізуге шарт жасасқан қатысушының кепілдік жарнасы "Аңшылық, балық шаруашылықтарын жүргізуге арналған шарттардың үлгілік нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 542 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18158 болып тіркелген) сәйкес конкурс нәтижелері бойынша белгіленген және Шартта көрсетілген түпкілікті баға есебіне жатады және бірыңғай оператор веб-порталда кепілдік жарнаны аударуға арналған өтінішке қол қойғаннан кейін тиісті бюджетке жібереді.
Егер кепілдік жарнаның сомасы түпкілікті бағадан асып кеткен жағдайда, онда жеңімпазға бірыңғай оператор ұйымдастырушы мен сатып алушы веб-порталда шарт жасасқан күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде айырма қайтарылады.

22. Участники:
1) получают у организатора дополнительные сведения, уточнения по объекту;
2) обращаются в суд при нарушении своих прав;
3) отзывают свои заявки на участие в конкурсе до начала конкурса.
23. Для участия в конкурсе необходимо предварительно зарегистрироваться на веб-портале с указанием:
1) для физических лиц:
индивидуальный идентификационный номер, фамилию, имя и отчество (при его наличии);
2) для юридических лиц:
бизнес-идентификационный номер, полное наименование юридического лица, фамилия, имя и отчество (при его наличии) первого руководителя;
3) реквизитов расчетного счета в банке второго уровня для возврата гарантийного взноса;
4) контактных данных (юридический адрес, телефон, факс, e-mail).
При изменении вышеуказанных данных участник до регистрации заявки изменяет данные, внесенные на веб-портал.
24. Участники конкурса подают посредством веб-портала заявку на:
1) участие в конкурсе по закреплению охотничьих угодий по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) участие в конкурсе по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
25. Единый оператор обеспечивает функционирование веб-портала, а также принимает гарантийные взносы участников конкурса.
26. Гарантийный взнос вносится участником либо от имени участника любым физическим или юридическим лицом в размере и в сроки, указанные в извещении о проведении конкурса на счет единого оператора.
27. Гарантийный взнос для участия в конкурсе составляет пятнадцать процентов от начальной цены, но не менее ста месячных расчетных показателей и не более тридцати тысяч месячных расчетных показателей.
28. После регистрации заявки веб-порталом в течение трех минут производится автоматическая проверка на наличие в базе данных Реестра сведений о поступлении гарантийного взноса по объекту, на который подана заявка.
29. В случае наличия в базе данных Реестра сведений о поступлении гарантийного взноса на счет единого оператора, веб-портал осуществляет принятие заявки и блокировку суммы гарантийного взноса до определения результатов конкурса. При отсутствии в базе данных Реестра сведений о поступлении гарантийного взноса на счет единого оператора веб-портал отклоняет заявку участника.
30. Гарантийный взнос участника, победившего по результатам конкурса и заключившего договора на ведение охотничьего или рыбного хозяйства между местным исполнительным органом и субъектами охотничьего или рыбного хозяйства по форме утвержденной приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 542 "Об утверждении типовых форм договоров на ведение охотничьего, рыбного хозяйств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18158), относится в счет окончательной цены, установленной по результатам конкурса и указываемой в договоре и направляется единым оператором в соответствующий бюджет после подписания организатором на веб-портале заявления на перечисление гарантийного взноса.
В случае, если сумма гарантийного взноса превышает окончательную цену, то победителю единым оператором возвращается разница в срок не позднее трех рабочих дней с даты заключения организатором и покупателем договора на веб-портале.

31. Конкурс нәтижелері туралы хаттамаға немесе шартқа қол қойылмаған жағдайда, кепілдік жарна жеңімпазға қайтарылмайды. Бұл жағдайда конкурс жеңімпазының кепілдік жарнасын ұйымдастырушы веб-порталда конкурс нәтижелерінің күшін жою туралы актіге қол қойғаннан кейін бірыңғай оператор тиісті бюджетке жібереді.
Барлық қалған жағдайларда кепілдік жарналарды бірыңғай оператор конкурс өткізілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде веб-порталда ЭЦҚ пайдалана отырып, қатысушылар қол қойған кепілдік жарналарды қайтаруға өтініштерде конкурсқа қатысушылар көрсететін деректемелерге қайтарады.
32. Қатысушыларды тіркеу конкурс өткізу туралы хабарлама жарияланған күннен бастап жүргізіледі және конкурс басталғанға дейін бес минут бұрын аяқталады.
33. Қатысушы ретінде тіркелу үшін веб-порталда конкурс шарттарымен келісімі бар өтінімді тіркеу қажет. Өтінімге қатысушының ЭЦҚ қол қойылады.
34. Өтінімдер тізілімнің дерекқорында сақталады және конкурс өткізу туралы хабарламада көрсетілген уақыт пен күнге дейін жүктеу және қарау үшін қол жетімді емес.
35. Автоматты тексеру нәтижелері бойынша веб-портал қатысушының веб-порталда көрсетілген электрондық мекенжайына өтінімді қабылдау не өтінімді қабылдаудан дәлелді бас тарту туралы электрондық хабарлама жібереді.
36. Веб-порталының өтінімді қабылдаудан бас тартуына конкурс басталғанға дейін бес минут бұрын бірыңғай оператордың шотына конкурс өткізу туралы хабарламада көрсетілген кепілдік жарнаның түспеуі болып табылады.
37. Веб порталдағы конкурс ұйымдастырушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі –мерекелер туралы Заңы) 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сейсенбі-жұма аралығында тағайындайды.
38. Мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес егер бірінші конкурсқа өтінімдерді қабылдау мерзімі аяқталған сәтте бір өтінім тіркелген болса, мұндай конкурс өтпеді деп танылады.
Екінші және одан кейінгі конкурстар өтінімдерді қабылдау мерзімі аяқталған сәтте кемінде бір тіркелген өтінім болған кезде өтті деп танылады.
Конкурс өтпеді деп танылған кезде конкурстық комиссия конкурс шарттарын өзгерте алады.
39. Егер конкурс өткізілмеді деп жарияланса, өтінімдерді ашуды жүргізбейді және ұйымдастырушы конкурс өткізілген күні ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, веб-портал қалыптастыратын өткізілмеген конкурс туралы актіге қол қояды.
40. Өтінімдерді ашу конкурс өткізу туралы хабарламада көрсетілген конкурстың күні мен уақыты басталғаннан кейін веб-портал арқылы автоматты түрде жүргізіледі.

31. Гарантийный взнос не возвращается победителю в случае не подписания протокола о результатах конкурса или договора со стороны победителя. В данном случае гарантийный взнос победителя конкурса направляется единым оператором в соответствующий бюджет после подписания организатором на веб-портале акта об отмене результатов конкурса.
Во всех остальных случаях гарантийные взносы возвращаются единым оператором в течение трех рабочих дней с даты проведения конкурса на реквизиты, указываемые участниками конкурса в заявлениях на возврат гарантийных взносов, подписанных участниками с использованием ЭЦП на веб-портале.
32. Регистрация участников производится со дня публикации извещения о проведении конкурса и заканчивается за пять минут до начала конкурса.
33. Для регистрации в качестве участника необходимо на веб-портале зарегистрировать заявку, подписанную ЭЦП участника, содержащую согласие с условиями конкурса.
34. Заявки хранятся в базе данных Реестра и не доступны для загрузки и просмотра до времени и даты, указанных в извещении о проведении конкурса.
35. По результатам автоматической проверки веб-портал направляет на электронный адрес участника, указанный на веб-портале, электронное уведомление о принятии заявки либо мотивированный отказ в принятии заявки.
36. Основаниями для отказа веб-порталом в принятии заявки является не поступление за пять минут до начала конкурса гарантийного взноса, указанного в извещении о проведении конкурса, на счет единого оператора.
37. Конкурс на веб-портале назначается организатором со вторника по пятницу, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статье 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках).
38. Если на момент окончания срока приема заявок на первый конкурс зарегистрирована одна заявка, такой конкурс признается не состоявшимся в соответствии с законодательством о государственных закупках.
Второй конкурос признаются состоявшимся при наличии на момент окончания срока приема заявок не менее одной зарегистрированной заявки.
39. Если конкурс объявляется несостоявшимся, вскрытие заявок не производится и организатором в день проведения конкурса подписывается с использованием ЭЦП акт о несостоявшемся конкурсе, формируемый веб-порталом.
40. Вскрытие заявок производится посредством веб-портала автоматически по наступлению даты и времени конкурса, указанных в извещении о проведении конкурса.

41. Байқау екі кезеңде өткізіледі.
Қатысушылардың өтінімдерін бірінші кезеңде комиссия конкурс шарттарына және біліктілік талаптарына сәйкес келетін және конкурстың екінші кезеңіне қатысуға жіберілген қатысушыларды айқындау мақсатында веб-порталда қарайды.
42. Комиссия хатшысы өтінімдерді ашқан күні веб-порталда комиссияның барлық мүшелерінің ЭЦҚ-ны пайдалана отырып қол қою үшін рұқсат беру хаттамасын қалыптастырады.
Комиссия мүшесі рұқсат беру хаттамасына қол қоймаған жағдайда, Комиссия хатшысы хаттамада қолдың болмауы себебі туралы ақпараты бар рұқсат беру хаттамасына қол қоймаған комиссия мүшелері көрсетіледі.
43. Конкурсқа қатысушыларды конкурстың екінші кезеңіне жіберу хаттамасы Конкурсқа қатысуға өтінім берген барлық қатысушыларды электрондық пошта арқылы автоматты түрде хабардар ете отырып, Комиссияның барлық мүшелерінің ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, конкурсқа жіберу хаттамасына қол қойған уақыттан бастап веб-порталда конкурсқа қатысушыларға қолжетімді болады.
44. Конкурстың екінші кезеңіне қатысуға рұқсат беру хаттамасы мынадай ақпаратты қамтиды:
1) себебін көрсете отырып, конкурстың екінші кезеңіне қатысуға жіберілмеген қатысушылар нөмірлерінің тізімі;
2) конкурстың екінші кезеңін өткізу күні мен уақытын көрсете отырып, конкурстың екінші кезеңіне қатысуға жіберілген қатысушылар нөмірлерінің тізімі.
45. Конкурстың екінші кезеңін өткізу күні мен уақытын тізілім веб-порталында конкурстың екінші кезеңіне кемінде екі қатысушы рұқсат беру хаттамасы жарияланған күннен бастап бірінші жұмыс күні веб-портал автоматты түрде тағайындайды.
46. Конкурстың екінші кезеңіне жіберілген конкурсқа қатысушылар ол басталғанға дейін бір сағат ішінде ЭЦҚ және веб-портал беретін аукциондық нөмірді пайдалана отырып, аукциондық залға кіреді.
47. Конкурстың екінші кезеңі веб-портал белгілеген уақытта басталады және мынадай түрде өткізіледі:
1) екінші кезең басталған сәтте аукцион залында комиссия белгілеген бастапқы бағадан кем болмайтын өтінімде көрсетілген конкурсқа қатысушылардың баға ұсыныстары көрсетіледі және конкурс басталатын бастапқы баға қалыптастырылады;
2) конкурстың екінші кезеңі басталған сәттен бастап қатысушыға осы Қағиданың 49-тармағына сәйкес белгіленген қадамға басқа қатысушының ең жоғары ағымдағы бағасын арттыру мүмкіндігі беріледі;
3) Егер конкурстың екінші кезеңі басталғаннан бастап жиырма минут ішінде қатысушылардың бірде-біреуі ағымдағы ең жоғары бағаны көтермесе, онда оны ұсынған қатысушы жеңімпаз деп танылады, ал конкурстың осы нысанасы бойынша конкурс өткізілген деп танылады;

41. Конкурс проводится в два этапа.
На первом этапе заявки участников рассматриваются комиссией на веб-портале в целях определения участников, соответствующих квалификационным требованиям и условиям конкурса и допущенных к участию во втором этапе конкурса.
42. Секретарь комиссии в день вскрытия заявок формирует на веб-портале протокол допуска для подписания с использованием ЭЦП всеми членами комиссии.
В случае не подписания членом комиссии протокола допуска, секретарем комиссии в протоколе указываются члены комиссии, не подписавшие протокол допуска с информацией о причине отсутствия подписи.
43. Протокол допуска участников конкурса ко второму этапу конкурса становится доступным участникам конкурса на веб-портале со времени подписания с использованием ЭЦП всеми членами комиссии протокола допуска к конкурсу, с автоматическим уведомлением по электронной почте всех участников, подавших заявки.
44. Протокол допуска к участию во втором этапе конкурса содержит следующую информацию:
1) список номеров участников, не допущенных к участию во втором этапе конкурса, с указанием причины;
2) список номеров участников, допущенных к участию во втором этапе конкурса с указанием даты и времени проведения второго этапа конкурса.
45. Дата и время проведения второго этапа конкурса автоматически назначается веб-порталом реестра на первый рабочий день со дня публикации на веб-портале протокола допуска не менее двух участников ко второму этапу конкурса.
46. Участники конкурса, допущенные ко второму этапу конкурса, в течение одного часа до его начала заходят в аукционный зал, используя ЭЦП и аукционный номер, присваиваемый веб-порталом.
47. Второй этап конкурса начинается в назначенное веб-порталом время и проводится следующим образом:
1) на момент начала второго этапа в аукционном зале отображаются ценовые предложения участников конкурса за предмет конкурса, которые являются формой выражения их согласия приобрести предмет конкурса с соблюдением условий и формируется стартовая цена;
2) с момента начала второго этапа конкурса участнику предоставляется возможность увеличить максимальную текущую цену другого участника на шаг, установленный согласно пункту 49 настоящих Правил;
3) если в течение двадцати минут с начала второго этапа конкурса ни один из участников не увеличит максимальную текущую цену, то победителем признается участник, предложивший ее, а конкурс по данному предмету конкурса признается состоявшимся;

4) Егер аукцион залында конкурстың екінші кезеңінің басынан бастап жиырма минут ішінде қатысушылардың бірі осы Ереженің 49-тармағына сәйкес белгіленген қадамға басқа қатысушының ең жоғары ағымдағы бағасын арттыру жолымен конкурс нысанасын сатып алу ниетін растаса, онда ағымдағы баға белгіленген қадамға ұлғайтылады;
5) Егер ағымдағы баға ұлғайтылғаннан кейін жиырма минут ішінде қатысушылардың бірде-біреуі ағымдағы бағаны ұлғайту жолымен конкурс нысанасын сатып алу ниетін растамайтын болса, онда конкурс нысанасын сатып алу ниетін соңғы растаған қатысушы жеңімпаз деп танылады, ал конкурс өткізілген деп танылады;
6) Егер конкурстың екінші кезеңі аяқталған сәтте сағат 17:00-де жеңімпаз анықталмаса, онда конкурстың нысанасын сатып алуға өзінің ниетін соңғы растаған қатысушы жеңімпаз болып танылады, ал конкурстың осы мәні бойынша конкурс өткізілген болып танылады.
48. Егер конкурстың екінші кезеңі басталған сәтте екі және одан да көп қатысушының баға ұсыныстарында конкурс мәні үшін бірдей ең жоғары баға болған және осы ағымдағы баға жиырма минут ішінде ұлғайтылмаған жағдайда, онда осы қатысушылардың арасында өтінімі бірдей ең жоғары бағаны қамтитын қатысушылардың басқа өтінімдерінен бұрын қабылданған қатысушы конкурстың жеңімпазы болып танылады.
49. Конкурстың екінші кезеңі кезінде бағаны өзгерту қадамы былайша белгіленеді:
1) айлық есептік көрсеткіштің 20 еселенген мөлшеріне дейінгі мөлшердегі ағымдағы баға кезінде өзгерту қадамы 20 процент мөлшерінде белгіленеді;
2) ағымдағы баға айлық есептік көрсеткіштің 20 еселенгеннен 100 еселенгенге дейінгі мөлшерінде болған кезде өзгерту қадамы 15 процент мөлшерінде белгіленеді;
3) ағымдағы баға айлық есептік көрсеткіштің 100 еселенгеннен 250 еселенгенге дейінгі мөлшерінде болған кезде өзгерту қадамы 10 процент мөлшерінде белгіленеді;
4) ағымдағы баға айлық есептік көрсеткіштің 250 еселенгеннен 500 еселенгенге дейінгі мөлшерінде болған кезде өзгерту қадамы 5 процент мөлшерінде белгіленеді;
5) ағымдағы баға айлық есептік көрсеткіштің 500 еселенген мөлшерінен және одан жоғары мөлшерде болған кезде өзгерту қадамы 2,5 пайыз мөлшерінде белгіленеді.
5-тарау. Аңшылық алқаптар және балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурс нәтижелерін ресімдеу тәртібі
50. Конкурс нәтижелері туралы хаттаманы веб-портал қалыптастырады және оны өткізу күні ұйымдастырушы мен жеңімпаздың ЭЦҚ-ны пайдалана отырып қол қояды.
Конкурс нәтижелері туралы хаттама конкурстың нәтижелерін және жеңімпаздың және облыстың жергілікті атқарушы органының конкурс нәтижесі болып табылатын шарттарда шартқа қол қою міндеттемелерін белгілейтін құжат болып табылады.

4) если в течение двадцати минут с начала второго этапа конкурса в аукционном зале один из участников подтвердит свое желание приобрести предмет конкурса путем увеличения максимальной текущей цены другого участника на шаг, установленный согласно пункту 49 настоящих Правил, то текущая цена увеличивается на установленный шаг;
5) если в течение двадцати минут после увеличения текущей цены ни один из участников не подтвердит свое желание приобрести предмет конкурса путем увеличения текущей цены, то победителем признается участник, последний подтвердивший свое желание приобрести предмет конкурса, а конкурс признается состоявшимся;
6) если на момент завершения второго этапа конкурса в 17:00 часов победитель не определен, то победителем признается участник, последний подтвердивший свое желание приобрести предмет конкурса, а конкурс по данному предмету конкурса признается состоявшимся.
48. В случае, если на момент начала второго этапа конкурса ценовые предложения двух и более участников содержат одинаковую наивысшую цену за предмет конкурса, и данная текущая цена не будет увеличена в течение двадцати минут, то победителем конкурса среди данных участников признается участник, заявка которого была принята ранее других заявок участников, чьи предложения содержат одинаковую наивысшую цену.
49. Во время второго этапа конкурса шаг изменения цены устанавливается следующим образом:
1) при текущей цене в размере до 20-кратного размера месячного расчетного показателя шаг изменения устанавливается в размере 20 процентов;
2) при текущей цене в размере от 20-кратного до 100-кратного размера месячного расчетного показателя шаг изменения устанавливается в размере 15 процентов;
3) при текущей цене в размере от 100-кратного до 250-кратного размера месячного расчетного показателя шаг изменения устанавливается в размере 10 процентов;
4) при текущей цене в размере от 250-кратного до 500-кратного размера месячного расчетного показателя шаг изменения устанавливается в размере 5 процентов;
5) при текущей цене в размере от 500-кратного размера месячного расчетного показателя и выше шаг изменения устанавливается в размере 2,5 процентов.
Глава 5. Порядок оформления результатов конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков
50. Протокол о результатах конкурса формируется веб-порталом и подписывается с использованием ЭЦП организатором и победителем в день его проведения.
Протокол о результатах конкурса является документом, фиксирующим результаты конкурса и обязательства победителя и местного исполнительного органа области подписать договор на условиях, являющихся результатом конкурса.

51. Конкурстың нәтижелері туралы хаттамада мынадай деректер қамтылады:
1) конкурс шарттары;
2) объект туралы мәліметтер;
3) конкурс жеңімпазы туралы мәліметтер;
4) шартқа қол қою бойынша тараптардың міндеттемелері.
52. Жеңімпаз белгіленген мерзімде конкурс нәтижелері туралы хаттамаға не шартқа қол қоймаған жағдайда, ұйымдастырушы веб-порталда конкурс нәтижелерінің күшін жою туралы актіні қалыптастырады және қол қояды.
53. Ведомство конкурсты өткізген жағдайда конкурс нәтижелері туралы хаттамаға ведомство қол қойғаннан кейін және жеңімпаз объектілерді бекіту және шарт жасасу жөнінде шешім қабылдау үшін облыстың жергілікті атқарушы органының тиісті құрылымдық бөлімшесінің жеке кабинетінде қол жетімді болады.
54. Облыстың жергілікті атқарушы орган конкурс нәтижелері туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде объектілерді бекіту туралы шешім қабылдайды.
55. Облыстың жергілікті атқарушы органының объектілерді бекіту туралы шешімі негізінде шешім қабылданғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде шарт жасалады.
Шарт веб-порталда облыстың жергілікті атқарушы органының құрылымдық бөлімшесі мен жеңімпаз ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады және қол қояды. Шартта конкурс нәтижелері туралы хаттамаға және шарт жасасу үшін негіз ретінде объектілерді бекіту туралы шешімге сілтеме көрсетіледі.
56. Конкурсты жеңіп шыққан тұлға конкурстың нәтижелері туралы хаттамаға немесе шартқа қол қоюдан конкурс шарттарына келіспекен жағдайда бас тартуы мүмкін, бұл ретте конкурсты жеңіп шыққан тұлға еңгізген кепілдік жарнаны жоғалтады.
57. Шарт бойынша есеп айырысулар облыстың жергілікті атқарушы органының құрылымдық бөлімшесі мен жеңімпаз арасында жүргізіледі, бұл ретте жеңімпаз есеп айырысуды мынадай тәртіппен жүргізеді:
1) аванстық төлем шартқа қол қойылған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде конкурс нысанасының түпкілікті бағасының кемінде он бес пайызы мөлшерінде енгізіледі (кепілдік жарна тиесілі аванстық төлем есебіне есептеледі).);
2) қалған сома қол қойылған күннен бастап күнтізбелік отыз күннен кешіктірілмей енгізіледі.
58. Аванстық немесе түпкілікті төлемді кешіктірген жағдайда, Ұйымдастырушының шартты біржақты тәртіппен бұзуға және жеңімпазға кепілдік жарнамен жабылмаған бөлігінде нақты шығындарды өтеу туралы талап қоюға жол беріледі.
59. Жеңімпаз белгіленген мерзімде конкурс нәтижелері туралы хаттамаға, шартқа немесе қабылдау-беру актісіне белгіленген мерзімде қол қоюдан бас тартқан жағдайда ұйымдастырушы веб-порталда қалыптастырылатын конкурс нәтижелерінің күшін жою туралы актіге қол қояды және конкурстың осы нысанасы бойынша күші жойылған конкурс шарттарымен конкурс қайтадан өткізіледі.

51. В протоколе о результатах конкурса содержатся следующие данные:
1) условия конкурса;
2) сведения об объекте;
3) сведения о победителе конкурса;
4) обязательства сторон по подписанию договора.
52. В случае не подписания победителем в установленные сроки протокола о результатах конкурса либо договора, организатором на веб-портале реестра формируется и подписывается акт об отмене результатов конкурса.
53. В случае проведения конкурса ведомством протокол о результатах конкурса после подписания ведомством и победителем становится доступным в личном кабинете соответствующего структурного подразделения местного исполнительного органа области для принятия решения по закреплению объектов и заключения договора.
54. Местным исполнительным органом области в течении пяти рабочих дней со дня подписания протокола о результатах конкурса принимается решение о закреплении объектов.
55. На основании решения местного исполнительного органа области о закреплении объектов в течение пяти рабочих дней после принятия решения заключается договор.
Договор формируется и подписывается на веб-портале реестра местным исполнительным органом области и победителем с использованием ЭЦП. В договоре указывается ссылка на протокол о результатах конкурса и решение о закреплении объектов, как основания для заключения договора.
56. Лицо, выигравшее конкурс, может отказаться от подписания протокола о результатах конкурса или договора при несогласия с условиями конкурса, при этом лицо, выигравшее конкурс, утрачивает внесенный им гарантийный взнос.
57. Расчеты по договору производятся между местным исполнительным органом области и победителем, при этом победитель производит расчеты в следующем порядке:
1) авансовый платеж вносится на расчетный счет единого оператора в размере не менее пятнадцати процентов от окончательной цены предмета конкурса в срок не позднее десяти рабочих дней со дня подписания договора (гарантийный взнос засчитывается в счет причитающегося авансового платежа);
2) оставшаяся сумма вносится на расчетный счет единого оператора не позднее тридцати календарных дней со дня подписания договора.
58. В случаях просрочки авансового или окончательного платежа, допускаются расторжение организатором договора в одностороннем порядке и предъявление требования к победителю о возмещении реальных убытков в части, не покрытой гарантийным взносом.
59. В случае отказа победителя от подписания в установленные сроки протокола о результатах конкурса, договора или акта приема-передачи, организатором подписывается акт об отмене результатов конкурса, формируемый на веб-портале, и по данному предмету конкурса вновь проводится конкурс с условиями отмененного конкурса.

60. Объектіні беру жеңімпаз шарт бойынша түпкілікті бағаны толық төлеген күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей ұйымдастырушы мен жеңімпаз веб-порталда қол қоятын қабылдау-беру бойынша жүргізіледі.
Қол қойылған қабылдау-беру актісі конкурстың сатылған мәніне меншік иесін өзгерту туралы мемлекеттік тіркеу жүргізу үшін негіз болып табылады.
Бірыңғай оператор түпкілікті бағаны қабылдау-беру актісіне қол қойылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде тиісті бюджеттің кірісіне аударады.
61. Объектіні жеңімпазға беру жеңімпаз конкурс мәнінің түпкілікті бағасын толық төлеген күннен бастап күнтізбелік он күннен кешіктірілмей қабылдау-беру актісі бойынша жүргізіледі.
Ұйымдастырушы қабылдау-беру актісіне жеңімпаздың қол қоюы туралы мәліметтерді веб-порталда екі күн мерзімде енгізеді.
Аңшылық алқаптарды және
балық шаруашылығы су
айдындарды және (немесе)
учаскелерді бекітіп беру
жөніндегі конкурсқа
қатысушыларға қойылатын
біліктілік талаптарға
1-қосымша
Нысан
Аңшылық алқаптарын бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысуға өтінім
1. Аңшылық алқаптарды бекітіп беру бойынша конкурс өткізу туралы жарияланған хабарламаны қарап:
____________________________________________________________________
(жердің атауы)
____________________________________________________________________
(алқаптардың сәйкестендіру нөмірі, ауданы, облысы))
және аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша конкурс өткізу қағидаларымен танысқан соң, мен, төменде қол қоюшы
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), не заңды тұлғаның атауы)
конкурсқа қатысуға өтінім қабылдауды және өткізілетін конкурсқа қатысушы ретінде тіркеуді сұраймын. "____" _______ 20__жылғы Интернет желісінде орналасқан мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталында www.gosreestr.kz ескерту.
2. Мен (біз) конкурсқа қатысу үшін кепілдік жарнаны енгіздім, оны конкурс нәтижелері анықталғанға дейін веб-портал мынадай сома бойынша бұғаттайды:
____________________________________________________________________
(сомасы теңгемен, оның ішінде жазумен көрсетіледі))
хабарламада көрсетілген мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператордың (бұдан әрі – бірыңғай оператор) шотына:
________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру коды, банктік сәйкестендіру коды, төлем
белгілеу коды, бенефициар коды)
________________________________________________________________
(төлем құжатының № және күні)

60. Передача объекта производится по акту приема-передачи, подписываемому на веб-портале организатором и победителем не позднее 10 (десяти) рабочих дней с даты полной оплаты победителем окончательной цены по договору.
Подписанный акт приема-передачи является основанием для проведения государственной регистрации об изменении собственника на проданный предмет конкурса.
Окончательная цена перечисляется единым оператором в доход соответствующего бюджета в течение 3 (трех) рабочих дней с даты подписания акта приема-передачи.
61. Передача объекта победителю производится по акту приема-передачи не позднее десяти календарных дней с даты полной оплаты победителем окончательной цены предмета конкурса.
Сведения о подписании акта приема-передачи победителем вносятся организатором на веб-портал в двухдневный срок.
Приложение 1 к Правилам
проведения конкурса
по закреплению охотничьих угодий
и рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков
Форма
Заявка на участие в конкурсе по закреплению охотничьих угодий
1. Рассмотрев опубликованное извещение о проведении конкурса по закреплению охотничьего угодья:
________________________________________________________________________________
(наименование угодья)
________________________________________________________________________________
(идентификационный номер угодья, район, область)
и ознакомившись с Правилами проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и
рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, я, нижеподписавшийся
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) либо наименование юридического лица)
прошу принять заявку на участие в конкурсе и зарегистрировать в качестве участника
конкурса, который состоится "____" _____20__ года на веб-портале реестра
государственного имущества, размещенного в сети Интернет по адресу www.gosreestr.kz.
2. Мною (нами) внесен гарантийный взнос для участия в конкурсе, который блокируется
веб-порталом реестра до определения результатов конкурса в сумме:
_______________________________________________________________________________
(указывается сумма в тенге, в том числе прописью)
на счет единого оператора в сфере учета государственного имущества (далее – единый
оператор), указанный в извещении:
_______________________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный код, банковский идентификационный код, код
назначения платежа, код бенефициара)
______________________________________________________________________________
(№ и дата платежного документа)

3. Біздің (менің) қатысушыға қойылатын белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда және (немесе) осы өтінімде мәлімделген ақпараттың дұрыс еместігі анықталған жағдайда біз (мен) конкурсқа қатысу құқығынан айырылып отырмыз, біздің (менің) конкурста жеңіске жеткен жағдайда біз (мен) қол қойған конкурс нәтижелері туралы хаттама мен аңшылық шаруашылығын жүргізу шарты жарамсыз деп танылатындығымен келісемін, кепілдік жарна қайтарылмайды.
4. Егер біз (мен) конкурстың жеңімпазы болған жағдайда, біз (мен) хабарламада көрсетілген және біз (мен) ұсынған конкурс шарттарында конкурс нәтижелері туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей конкурс нәтижелері туралы хаттамаға қол қоямыз (мын) және аңшылық шаруашылығын жүргізуге шарт жасаймыз (мын).
5. Мені (бізді) жеңімпаз деп анықтаған жағдайда, мен (біз) енгізген кепілдік жарнаның сомасы қайтарылмайтындығымен және менің (біздің) конкурс нәтижелері туралы хаттамаға қол қоюдан не шарт жасасудан бас тартқан жағдайда, облыстың жергілікті атқарушы органында қалатындығымен келісемін.
6. Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптарымен таныстым.
7. Өткен жылдардағы (қолданыстағы шарттар бойынша) аңшылық шаруашылығын дамыту жоспарлары бойынша менде (бізде) берешектің жоқ екендігі туралы мәлімдеймін.
8. Менің (бізде) конкурсқа қатысушының банк, филиал немесе банк бөлімшесі алдындағы міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша берешегінің жоқтығы туралы мәлімдеймін.
9. Менде (бізде) салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқ екендігі туралы мәлімдеймін.
10. Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтерді бергені үшін жауапкершілік туралы хабардар етемін.
11. Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
12. Осы өтінім конкурс нәтижелері туралы хаттамамен бірге аңшылық шаруашылығын жүргізуге шарт жасалғанға дейін қолданылатын шарттың күші болады.
13. Өзі туралы мәліметтерді ұсынамын:
Заңды тұлға үшін:
Атауы ________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі ______________________________________
Басшының аты, тегі, әкесінің аты (бар болса) ________________________
Мекен жайы: _________________________________________________
Телефон нөмірі (факс): ____________________________________
Кепілдік жарнаны қайтару үшін банктік деректемелер:
Жеке сәйкестендіру коды ____________________________________
Банктік сәйкестендіру коды ___________________________________
Банктің атауы ______________________________________
Бенефициар коды _________________________________________
Кепілдік жарнаны төлеген тұлғаның Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі _______________
Жеке тұлға үшін:
Аты, тегі, әкесінің аты (бар болса) ______________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі ___________________________________
Паспорттық деректер ________________________________________
Мекен жайы: ________________________________________________
Телефон нөмірі (факс): ____________________________________
Кепілдік жарнаны қайтару үшін банктік деректемелер:
Жеке сәйкестендіру коды _______________________________________
Банктік сәйкестендіру коды ____________________________________
Банктің атауы _______________________________________
Бенефициар коды ____________________________________________
Кепілдік жарнаны төлеген тұлғаның Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі __________________
00:00-де өтінім беруші қол қойды және жіберді "__" _______ 20__ жыл:
ЭЦҚ деректері
ЭЦҚ қол қойылған күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Сағат 00:00-де "__" ______ 20__ жыл:
ЭЦҚ деректері
ЭЦҚ қол қойылған күні мен уақыты
Аңшылық алқаптарды және
балық шаруашылығы су
айдындарды және (немесе)
учаскелерді бекітіп беру
жөніндегі конкурсқа
қатысушыларға қойылатын
біліктілік талаптарға
2-қосымша
Нысан
Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша конкурсқа қатысуға өтінім
1. Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша конкурс өткізу туралы жарияланған хабарламаны қарап:
___________________________________________________________________
(су айдынының және (немесе) учаскесінің атауы):)
__________________________________________________________________
(су айдынының және (немесе) учаскесінің сәйкестендіру нөмірі, аудан, облыс)
және аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша конкурс өткізу қағидаларымен танысқан соң, Мен, төменде қол қоюшы
_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), не заңды тұлғаның атауы)
конкурсқа қатысуға өтінім қабылдауды және өткізілетін конкурсқа қатысушы ретінде тіркеуді сұраймын. "___" _______ 20__ жылғы Интернет желісінде орналасқан мемлекеттік мүлік веб-порталда www.gosreestr.kz мақсатында _____________________________________________
(кәсіпшілік, әуесқойлық (спорттық) балық аулау, көлде-тауарлы және тор қоршамада балық өсіру)

3. Согласен (ы) с тем, что в случае обнаружения нашего (моего) несоответствия
установленным квалификационным требованиям, предъявляемым участнику и(или)
недостоверности заявляемой в настоящей заявке информации мы (я) лишаемся права участия
в конкурсе, в случае нашей (моей) победы на конкурсе подписанные нами (мною) Протокол
о результатах конкурса и договор на ведение охотничьего хозяйства будут признаны
недействительными, гарантийный взнос не возвращается.
4. В случае, если мы (я) становимся Победителями конкурса, не позднее десяти
рабочих дней со дня подписания протокола о результатах конкурса, подписываем (ю)
Протокол о результатах конкурса в день проведения конкурса и заключаем (ю) договор на
ведение охотничьего хозяйства на условиях конкурса, указанных в извещении и предложенных нами (мною).
5. Согласен (ы) с тем, что, в случае определения меня (нас) победителем, сумма
внесенного мной (нами) гарантийного взноса не возвращается и остается у местного
исполнительного органа области в случаях моего (нашего) отказа от подписания протокола о
результатах конкурса либо заключения договора.
6. Ознакомлен квалификационными требованиями, предъявляемым к участникам
конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков.
7. Заявляю об отсутствии у меня (нас) задолженности по Планам развития
охотничьего хозяйства за предыдущие годы (по действующим договорам).
8. Заявляю об отсутствии у меня (нас) задолженности по всем видам обязательств
участника конкурса перед банком, филиалом или отделением банка.
9. Заявляю об отсутствии у меня (нас) налоговой задолженности налогоплательщика,
задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям.
10. Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
11. Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
12. Настоящая заявка вместе с Протоколом о результатах конкурса имеет силу
договора, действующего до заключения договора на ведение охотничьего хозяйства.
13. Представляю (-ем) сведения о себе:
Для юридического лица:
Наименование ____________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер __________________________________
Фамилия имя отчество (при его наличии) руководителя _________________
Адрес: ___________________________________________________________
Номер телефона (факса): ____________________________________________
Банковские реквизиты для возврата гарантийного взноса:
Индивидуальный идентификационный код ____________________________
Банковский идентификационный код _________________________________
Наименование банка _______________________________________________
Код бенефициара __________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
лица, оплатившего гарантийный взнос ______________________________________
Для физического лица:
Фамилия имя отечество (при его наличии) _____________________________
Индивидуальный идентификационный номер __________________________
Паспортные данные ________________________________________________
Адрес: ___________________________________________________________
Номер телефона (факса): ____________________________________________
Банковские реквизиты для возврата гарантийного взноса:
Индивидуальный идентификационный код ____________________________
Банковский идентификационный код _________________________________
Наименование банка _______________________________________________
Код бенефициара _________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
лица, оплатившего гарантийный взнос ______
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" _______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято организатором в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 2 к Правилам
проведения конкурса по
закреплению охотничьих угодий
и рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков
Форма
Заявка на участие в конкурсе по закреплению рыбохозяйственных
водоемов и (или) участков
1. Рассмотрев опубликованное извещение о проведении конкурса по закреплению
рыбохозяйственного водоема и (или) участка:
____________________________________________________________________
(наименование водоема и (или) участка)
____________________________________________________________________
(идентификационный номер водоема и (или) участка, район, область)
и ознакомившись с Правилами проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий
и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, я, нижеподписавшийся
____________________________________________________________________
(фамилия и имя полностью, отчество (при его наличии),
либо наименование юридического лица)
прошу принять заявку на участие в конкурсе и зарегистрировать в качестве участника
конкурса, который состоится "___" _______ 20__года на веб-портале реестра
государственного имущества, размещенного в сети Интернет по адресу www.gosreestr.kz в
целях_______________________________________________________________
(промыслового, любительского (спортивного) рыболовства, садкового и озерно-товарного рыбоводного хозяйства)

2. Мен (біз) конкурсқа қатысу үшін кепілдік жарнаны енгіздім, оны конкурс нәтижелері анықталғанға дейін тізілімнің веб-порталы мынадай сома бойынша бұғаттайды:
____________________________________________________________________
(сомасы теңгемен, оның ішінде жазумен көрсетіледі))
хабарламада көрсетілген мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператордың (бұдан әрі – бірыңғай оператор) шотына:
________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру коды, банктік сәйкестендіру коды, төлем белгілеу коды, бенефициар коды)
________________________________________________________________
(төлем құжатының № және күні)
3. Біздің (менің) қатысушыға қойылатын белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда және (немесе) осы өтінімде мәлімделген ақпараттың дұрыс еместігі анықталған жағдайда біз (мен) конкурсқа қатысу құқығынан айырылып отырмыз, біздің (менің) конкурста жеңіске жеткен жағдайда біз (мен) қол қойған конкурс нәтижелері туралы хаттама мен балық шаруашылығын жүргізу шарты жарамсыз деп танылатындығымен келісемін, кепілдік жарна қайтарылмайды.
4. Егер біз (мен) конкурстың жеңімпазы болған жағдайда, біз (мен) хабарламада көрсетілген және біз (мен) ұсынған конкурс шарттарында конкурс нәтижелері туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей конкурс нәтижелері туралы хаттамаға қол қоямыз (мын) және балық шаруашылығын жүргізуге шарт жасаймыз (мын).
5. Мені (бізді) жеңімпаз деп анықтаған жағдайда, мен (біз) енгізген кепілдік жарнаның сомасы қайтарылмайтындығымен және менің (біздің) конкурс нәтижелері туралы хаттамаға қол қоюдан не шарт жасасудан бас тартқан жағдайда, облыстың жергілікті атқарушы органында қалатындығымен келісемін.
6. Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптарымен таныстым.
7. Менде (бізде) салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқ екендігі туралы мәлімдеймін.
8. Өткен жылдардағы балық шаруашылығын дамыту жоспарлары (қолданыстағы шарттар бойынша) бойынша менде (бізде) берешектің жоқ екендігі туралы мәлімдеймін.
9. Менің (бізде) конкурсқа қатысушының банк, филиал немесе банк бөлімшесі алдындағы міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша берешегінің жоқтығы туралы мәлімдеймін.
10. Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтерді бергені үшін жауапкершілік туралы хабардар етемін.

2. Мною (нами) внесен гарантийный взнос для участия в конкурсе, который
блокируется веб-порталом реестра до определения результатов конкурса в сумме:
____________________________________________________________________
(указывается сумма в тенге, в том числе прописью)
на счет единого оператора в сфере учета государственного имущества (далее – единый
оператор), указанный в извещении:
_____________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный код, банковский идентификационный код,
код назначения платежа, код бенефициара)
______________________________________________________________________
(№ и дата платежного документа)
3. Согласен (ы) с тем, что в случае обнаружения нашего (моего) несоответствия
установленным квалификационным требованиям, предъявляемым участнику и(или)
недостоверности заявляемой в настоящей заявке информации мы (я) лишаемся права участия
в конкурсе, в случае нашей (моей) победы на конкурсе подписанные нами (мною) Протокол
о результатах конкурса и договор на ведение рыбного хозяйства будут признаны
недействительными, гарантийный взнос не возвращается.
4. В случае, если мы (я) становимся Победителями конкурса, не позднее десяти
рабочих дней со дня подписания протокола о результатах конкурса, подписываем (ю)
Протокол о результатах конкурса в день проведения конкурса и заключаем (ю) договор на
ведение рыбного хозяйства на условиях конкурса, указанных в извещении и предложенных нами (мною).
5. Согласен(ы) с тем, что, в случае определения меня (нас) победителем, сумма
внесенного мной (нами) гарантийного взноса не возвращается и остается у местного
исполнительного органа области в случаях моего (нашего) отказа от подписания протокола о
результатах конкурса либо заключения договора.
6. Ознакомлен с квалификационными требованиями, предъявляемым к участникам
конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков.
7. Заявляю об отсутствии у меня (нас) налоговой задолженности налогоплательщика,
задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям.
8. Заявляю об отсутствии у меня (нас) задолженности по планам развития рыбного
хозяйства за предыдущие годы (по действующим договорам).
9. Заявляю об отсутствии у меня (нас) задолженности по всем видам обязательств
участника конкурса перед банком, филиалом или отделением банка.
10. Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.

11. Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
12. Осы өтінім конкурс нәтижелері туралы хаттамамен бірге балық шаруашылығын жүргізуге шарт жасалғанға дейін қолданылатын шарттың күші болады.
13. Өзі туралы мәліметтерді ұсынамын:
Заңды тұлға үшін:
Атауы ________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі _____________________________________
Басшының аты, тегі, әкесінің аты (бар болса) _________________________
Мекен жайы: ________________________________
Телефон нөмірі (факс): ____________________________________
Кепілдік жарнаны қайтару үшін банктік деректемелер:
Жеке сәйкестендіру коды ________________________________________
Банктік сәйкестендіру коды ______________________________________
Банктің атауы ______________________________________
Бенефициар коды ___________________________________________
Кепілдік жарнаны төлеген тұлғаның Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі ___________________
Жеке тұлға үшін:
Аты, тегі, әкесінің аты (бар болса) _________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі _______________________________________
Паспорттық деректер ________________________________________
Мекен жайы: ________________________________________________
Телефон нөмірі (факс): ____________________________________
Кепілдік жарнаны қайтару үшін банктік деректемелер:
Жеке сәйкестендіру коды ______________________________________
Банктік сәйкестендіру коды ______________________________________
Банктің атауы _______________________________________
Бенефициар коды_______________________________________________
Кепілдік жарнаны төлеген тұлғаның Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі __________________
00:00-де өтінім беруші қол қойды және жіберді "__" _______ 20__ жыл:
ЭЦҚ деректері
ЭЦҚ қол қойылған күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Сағат 00:00-де "__" ______ 20__ жыл:
ЭЦҚ деректері
ЭЦҚ қол қойылған күні мен уақыты
Бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 19 наурыздағы
№ 18-04/245 бұйрығымен
бекітілген
Аңшылық алқаптарды және балық шаруашылығы су айдындарды және (немесе) учаскелерді бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптары

11. Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
12. Настоящая заявка вместе с Протоколом о результатах конкурса имеет силу
договора, действующего до заключения договора на ведение рыбного хозяйства.
13. Представляю (-ем) сведения о себе:
Для юридического лица:
Наименование __________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер ________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя ______________
Адрес: _________________________________________________________
Номер телефона (факса): __________________________________________
Банковские реквизиты для возврата гарантийного взноса:
Индивидуальный идентификационный код ___________________________
Банковский идентификационный код _______________________________
Наименование банка ______________________________________________
Код бенефициара _________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
лица, оплатившего гарантийный взнос _____________________________________
Для физического лица:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ____________________________
Индивидуальный идентификационный номер _________________________
Паспортные данные _______________________________________________
Адрес: __________________________________________________________
Номер телефона (факса): __________________________________________
Банковские реквизиты для возврата гарантийного взноса:
Индивидуальный идентификационный код ___________________________
Банковский идентификационный код ________________________________
Наименование банка ______________________________________________
Код бенефициара _________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
лица, оплатившего гарантийный взнос _____________________________________
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" _______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято организатором в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 2 к приказу
Приложение 2 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 марта 2015 года № 18-04/245
Квалификационные требования, предъявляемые к участникам конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков
1. Квалификационные требования, предъявляемые к участникам конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков в случае признания их победителями конкурса:

1) салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің болмауы;
2) конкурсқа қатысушының банк, анк филиалы немесе бөлімшесі алдындағы міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша мерзімі өткен берешегінің болмауы;
3) өткен жылдардағы балық немесе аңшылық шаруашылығын дамыту жоспарлары бойынша берешегінің болмауы (балық және аңшылқ шаруашылықтарына балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері немесе аңшылық алқаптары бұдан бұрын бекітіліп берілсе).

1) отсутствие налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям;
2) отсутствие просроченной задолженности по всем видам обязательств участника конкурса перед банком, филиалом или отделением банка;
3) отсутствие задолженности по Планам развития рыбного или охотничьего хозяйства за предыдущие годы (если за субъектом рыбного или охотничьего хозяйства ранее был закреплен рыбохозяйственный водоем и (или) участок или охотничье угодье).