"Бөлшек және көтерме саудада өткізу үшін дәрілік заттың саудалық атауына шекті бағаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 15 шілдедегі № ҚР ДСМ-104 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 31 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-337/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 31 желтоқсанда № 22014 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2021 жылғы 27 тамыздағы № ҚР ДСМ-94 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 27.08.2021 № ҚР ДСМ-94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Бөлшек және көтерме саудаданың өткізу үшін дәрілік заттың саудалық атауына шекті бағаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 15 шілдедегі № ҚР ДСМ-104 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19037 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 июля 2019 года № ҚР ДСМ-104 "Об утверждении предельных цен на торговое наименование лекарственного средства для розничной и оптовой реализации"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 31 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-337/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2020 года № 22014. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 августа 2021 года № ҚР ДСМ-94.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 27.08.2021 № ҚР ДСМ-94 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 июля 2019 года № ҚР ДСМ-104 "Об утверждении предельных цен на торговое наименование лекарственного средства для розничной и оптовой реализации" (зарегистрирован в государственном Реестре регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 19037) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:

"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2020 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының Кодексі 245-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:"
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы бөлшек және көтерме саудада өткізу үшін дәрілік заттың саудалық атауына шекті бағалар Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-247/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21766 болып тіркелген) бекітілген Дәрілік заттардың шекті бағалары мен үстеме бағаларын реттеу, қалыптастыру қағидаларына сәйкес дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар айналысы саласындағы мемлекеттік сараптама ұйымы айқындаған және есептеген деректер негізінде қалыптастырылған.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бөлшек және көтерме саудада өткізу үшін дәрілік заттың саудалық атауына шекті бағаларда:
реттік нөмірлері 66, 67, 69-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
66
Адвантан®
Метилпреднизолон ацепонаты

"В соответствии с пунктом 2 статьи 245 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Настоящие предельные цены на торговое наименование лекарственного средства для розничной и оптовой реализации, сформированы на основании данных определенных и рассчитанных государственной экспертной организации в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий в соответствии с Правилами регулирования, формирования предельных цен и наценки на лекарственные средства, утвержденные приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-247/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21766 ).";
в Предельных ценах на торговое наименование лекарственного средства для оптовой и розничной реализации, утвержденных указанным приказом:
строки, порядковые номера 66, 67, 68, 69 изложить в следующей редакции:
"
66.
Адвантан
Метилпреднизолона ацепонат

ҚР-ДЗ-5№019705
2 243,99
2 636,69
";
реттік нөмірі 476-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
476
Аратро
Азитромицин
Ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған ұнтақ, 200мг/5мл, 15 мл, №1
Арафарма Груп С.А.
ҚР-ДЗ-5№020837
2 069,71
2 431,91
";
реттік нөмірлері 588 және 589- жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
588
Аспирин кардио®
Ацетилсалицил қышқылы
Ішекте еритін қабықпен қапталған таблеткалар, 100 мг, №28
Байер АГ

РК-ЛС-5№019705
2 243,99
2 636,69
";
строку, порядковый номер 476 изложить в следующей редакции:
"
476.
Аратро
Азитромицин
Порошок для приготовления оральной суспензии, 200мг/5мл, 15 мл, №1
Арафарма Груп С.А.
РК-ЛС-5№020837
2 069,71
2 431,91
";
строки, порядковые номера 588 и 589 изложить в следующей редакции:
"
588.
Аспирин кардио
Ацетилсалициловая кислота
Таблетки, покрытые кишечнорастворимой оболочкой, 100 мг, №28
Байер АГ

ҚР-ДЗ-5№121904
3 840,99
4 474,75
".
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін;
4) Еуразиялық экономикалық комиссияны көрсетілген тыйым салу туралы оны енгізу күніне дейін күнтізбелік 3 (үш) күннен кешіктірмей хабардар етуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой

РК-ЛС-5№121904
3 840,99
4 474,75
".
2. Комитету медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта;
4) информирование Евразийской экономической комиссии об указанном запрете не позднее 3 (трех) календарных дней до даты его введения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой