Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру туралы
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2020 жылғы 2 маусымдағы № 500/66-VI шешімі. Нұр-Сұлтан қаласының Әділет департаментінде 2020 жылғы 15 маусымда № 1271 болып тіркелді
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 9-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қантардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабы 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес, Нұр-Сұлтан қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру тізбесі осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру туралы" Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2019 жылғы 27 маусымдағы № 396/52-VI шешімінің күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1234 болып тіркелген, 2019 жылғы 10 шілдеде Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлерiнiң эталондық бақылау банкiнде жарияланған).
3. Осы шешiм әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихаты сессиясының төрағасы
С. Батпенов
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихаты хатшысының м.а.
М. Шайдаров
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының
2020 жылғы 2 маусымы
№ 500/66-VI шешіміне қосымша
Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру тізбесі
Р/с №
Аурудың атауы
Халықтың санаты
Дәрілік заттарды тағайындау көрсеткіші (дәрежесі, сатысы, ағым ауырлығы)
Дәрілік заттардың атауы (дәрілік түрі)
1
2
3
4
5
1.
Муковисцидоз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Тобрамицин, ингаляцияға арналған ерітінді
Натрий колистиметаты, ингаляцияға арналған ұнтақ
Урсодезоксихол қышқылы, капсула
Бейімделген емдік өнімдер
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Панкреатин, капсула
2.
Туа біткен жүрек ақауы кезіндегі Эйзенменгер синдромы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Бозентан, таблетка
Силденафил, таблетка
Илопрост, ингаляцияға арналған ерітінді
3.
Драве синдромы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Стирипентол, капсула
Клобазам, таблетка
4.
Қалқанша безінің медуллярлық ісігі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Вандетаниб, таблетка
5.
Ниман-Пик ауруы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Миглустат, капсула
6.
Анкилоздаушы спондилит
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді сатыда
Инфликсимаб,
инъекцияға арналған ұнтақ
7.
Жүйелік нұсқасы бар ювенильді идиопатиялық артрит
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді сатыдағы
Тоцилизумаб,
инъекцияға арналған ерітінді жасауға арналған концентрат
Адалимумаб, инъекцияға арналған ерітінді
Тофацитиниб, таблетка
8.
Буллезді эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Медициналық бұйымдар
Декспантенол, крем
Бейімделген емдік өнімдер
9.
Өкпенің бронхоөкпелік дисплазиясы
1 жасқа дейінгі балалар
1000 г дейінгі салмақпен өте шала туған нәрестелер
Паливизумаб, инъекцияға арналған ерітінді, ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
10.
Алғашқы глаукома, басқа көз аурулары салдарынан туындаған қайталама глаукома
Кем дегенде бір жыл диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі емдеуге толық жауап бермейтін белсенді сатыда
Травопрост+ тимолол малеаты, көзге арналған тамшылар
11.
Бронх демікпесі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Жеке көтереалмаушылық жағдайында
Серетид (сальметерол + флутиказон пропионаты), ингаляцияларға арналған аэрозоль
12.
Артериялық гипертензия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Жеке көтереалмаушылық жағдайында
Ванатекс (валсартан), таблетка
Телмисартан, таблетка
Телмисартан + гидрохлортиазид, таблетка
13.
Бүйірлік амиотрофиялық склероз
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Рилузол, таблетка
14.
Контрацепция
Ауыр экстрагениталды аурулары бар әйелдер, жүктілікке қарсы көрсеткіштері бар әйелдер, бала туу жасындағы барлық әйелдердің әлеуметтік осал топтары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Этинилэстрадиол + дроспиренон, таблетка
Дезогестрел, таблетка
Этинилэстрадиол + левоноргестрел, таблетка, драже
Медициналық бұйымдар
15.
Созылмалы жүрек жеткіліксіздігі
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Көмекші құралдарды имплантациялау, жасанды жүрек пен жүректі трансплантациялау
Медициналық бұйымдар
16.
Криопиринмен байланысты мерзімді синдромы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Канакинумаб, ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
17.
Созылмалы вирустық C гепатиті, бауыр циррозы сатысын қоса алғанда
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін сатыда
Глекапревир + пибрентасвир, таблетка
18.
Көмей стенозы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Трахеостомиялық түтікше иеленушілері
Медициналық бұйымдар
Бейімделген емдік өнімдер
19.
Эпилепсия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Жеке көтереалмаушылық жағдайында
Бензобарбитал, таблетка
20.

О дополнительном предоставлении лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях
Решение маслихата города Нур-Султана от 2 июня 2020 года № 500/66-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Нур-Султана 15 июня 2020 года № 1271. Утратил силу решением маслихата города Нур-Султана от 16 июля 2021 года № 66/9-VI.
Сноска. Утратил силу решением маслихата города Нур-Султан от 16.07.2021 № 66/9-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 9 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Нур-Султан РЕШИЛ:
1. Утвердить перечень дополнительных лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, предоставляемых отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях согласно приложению к настоящему решению.
2. Признать утратившим силу решение маслихата города Нур-Султан от 27 июня 2019 года № 396/52-VI "О дополнительном предоставлении лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1234, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 10 июля 2019 года).
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии маслихата
города Нур-Султан
С. Батпенов
И.о. секретаря маслихата
города Нур-Султан
М. Шайдаров
Приложение к решению
маслихата города Нур-Султан
от 2 июня 2020 года № 500/66-VI
Перечень дополнительных лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, предоставляемых отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях
№ п/п
Наименование заболевания
Категория населения
Показания (степень, стадия, тяжесть течения) для назначения лекарственных средств
Наименование лекарственных средств (лекарственная форма)
1
2
3
4
5
1.
Муковисцидоз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Тобрамицин, раствор для ингаляций
Колистиметат натрия, порошок для ингаляций
Урсодезоксихолевая кислота, капсула
Специализированные лечебные продукты
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
Панкреатин, капсула
2.
Синдром Эйзенменгера при врождҰнном пороке сердца
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Бозентан, таблетка
Силденафил, таблетка
Илопрост, раствор для ингаляций
3.
Синдром Драве
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Стирипентол, капсула
Клобазам, таблетка
4.
Медуллярный рак щитовидной железы
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Вандетаниб, таблетка
5.
Болезнь Нимана-Пика
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Миглустат, капсула
6.
Анкилозирующий спондилит
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Инфликсимаб, порошок для инъекций
7.
Ювенильный идиопатический артрит с системным началом
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Тоцилизумаб, концентрат для приготовления раствора для инъекций
Адалимумаб, раствор для инъекций
Тофацитиниб, таблетка
8.
Буллезный эпидермолиз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Медицинские изделия
Декспантенол, крем
Специализированные лечебные продукты
9.
Бронхолегочная дисплазия легких
Дети до 1 года
Глубоко недоношенные дети, рожденные с массой до 1000 г
Паливизумаб, раствор для инъекций, порошок для приготовления раствора
10.
Первичная глаукома, глаукома вторичная вследствие других заболеваний глаза
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете, не менее одного года
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Травопрост + тимолола малеат, капли глазные
11.
Бронхиальная астма
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В случае индивидуальной непереносимости
Серетид (сальметерол + флутиказона пропионат), аэрозоль для ингаляций
12.
Артериальная гипертензия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В случае индивидуальной непереносимости
Ванатекс (валсартан), таблетка
Телмисартан, таблетка
Телмисартан + гидрохлортиазид, таблетка
13.
Боковой амиотрофический склероз
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Рилузол, таблетка
14.
Контрацепция
Женщины с тяжелыми экстрагенитальными заболеваниями, женщины с абсолютными противопоказаниями к беременности, социально уязвимая группа риска из всех женщин фертильного возраста
Все стадии и степени тяжести
Этинилэстрадиол + дроспиренон, таблетка
Дезогестрел, таблетка
Этинилэстрадиол + левоноргестрел, таблетка, драже
Медицинские изделия
15.
Хроническая сердечная недостаточность
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
Имплантация вспомогательных устройств, искусственного сердца и трансплантация сердца
Медицинские изделия
16.
Криопирин-ассоциированный периодический синдром
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Канакинумаб, лиофилизат для приготовления раствора
17.
Хронический вирусный гепатит С, включая стадию цирроза печени
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В случае отсутствия ответа на традиционную терапию
Глекапревир + пибрентасвир, таблетка
18.
Стеноз гортани
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Носители трахеостомической трубки
Медицинские изделия
Специализированные лечебные продукты
19.
Эпилепсия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В случае индивидуальной непереносимости
Бензобарбитал, таблетка
20.

Қалқанша безінің қатерлі ісігі T3N0M0
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі емдеуге толық жауап бермейтін белсенді сатыда
Ленватиниб, капсула
21.
Көпжақты миелома
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі емдеуге толық жауап бермейтін белсенді сатыда
Даратумумаб, инфузияға арналған ерітінді жасауға концентрат
22.
Целиакия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ұлпалық трансглютаминазаға қарсы денелері бар, гистологиялық немесе генетикалық расталған, белсенді сатыда
Бейімделген емдік өнімдер
Панкреатин, капсула
23.
Ихтиоз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Деспантенол, сыртқы қолдануға арналған крем
Мометазон, сыртқы қолдануға арналған жақпамай
Ацитретин, таблетка
24.
Эрб Роттың үдемелі бұлшықет дистрофиясы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Бейімделген медициналық өнімдер
25.
Туа біткен гиперинсулинизм
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Диазоксид, ампула
Қандағы глюкозаны анықтауға арналған сынақ жолақтары
26.
Филадельфия хромосомасымен жіті лимфобласт лейкоз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі емдеуге толық жауап бермейтін белсенді сатыда
Понатиниб, таблетка
27.
Жіті миелобласты лейкоз, M3 жасушалық нұсқасы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі емдеуге толық жауап бермейтін белсенді сатыда
Третиноин, капсула
28.
Атопиялық дерматит
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі емдеуге толық жауап бермейтін белсенді сатыда
Дупилумаб, инъекцияға арналған ерітінді
29.
Сероздық эпителиальды аналық без қатерлі ісігі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі емдеуге толық жауап бермейтін белсенді сатыда
Олапариб, капсула, таблетка
30.
Тубероздік склерозы. Құрылымдық фокальды эпилепсия. Эпилептикалық энцефолапатия. Веста синдромы
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Дәстүрлі емдеуге толық жауап бермейтін белсенді сатыда
Вигабатрин, таблетка
Осполот, таблетка
Зонисамид, таблетка
Клобазам, таблетка

Рак щитовидной железы T3N0M0
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Ленватиниб, капсула
21.
Множественная миелома
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Даратумумаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
22.
Целиакия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с наличием антител к тканевой трансглютаминазе, подтвержденный гистологически или генетически
Специализированные лечебные продукты
Панкреатин, капсула
23.
Ихтиоз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Декспантенол, крем для наружного применения
Мометазон, мазь для наружного применения
Ацитретин, таблетка
24.
Прогрессирующая мышечная дистрофия Эрба Рота
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Специализированные лечебные продукты
25.
ВрождҰнный гиперинсулинизм
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Диазоксид, ампула
Тест-полосы для определения глюкозы в крови
26.
Острый лимфобластный лейкоз с филадельфийской хромосомой
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Понатиниб, таблетка
27.
Острый миелобластный лейкоз, М3 клеточный вариант
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Третиноин, капсула
28.
Атопический дерматит
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Дупилумаб, раствор для инъекций
29.
Серозный эпителиальный рак яичников
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Олапариб, капсула, таблетка
30.
Туберозный склероз. Структурная фокальная эпилепсия. Эпилептическая энцефолапатия. Синдром Веста.
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Вигабатрин, таблетка
Осполот, таблетка
Зонисамид, таблетка
Клобазам, таблетка