"Астана қаласының әкімшілік шекараларындағы өзендерде су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 5 тамыздағы № 3-1-1587қ қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 19 тамыздағы № 205-1718 қаулысы. Нұр-Сұлтан қаласының Әділет департаментінде 2020 жылғы 24 тамызда № 1284 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2023 жылғы 20 қазандағы № 205-2263 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 20.10.2023 № 205-2263 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су кодексі 116-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңы 27-бабы 1-тармағының 8-1) тармақшасына, "Су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 18 мамырдағы № 19-1/446 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11838 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Астана қаласының әкімшілік шекараларындағы өзендерде су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 5 тамыздағы № 3-1-1587қ қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 345 болып тіркелген, 2004 жылғы 16 қыркүйектегі "Астана ақшамы", 2004 жылғы 7 қыркүйектегі "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген қаулыда:
кіріспедегі "Су қорғау аймақтары мен белдеулерiн белгiлеу ережесiн бекiту туралы" 2004 жылғы 16 қаңтардағы № 42 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына" деген сөздер "Су қорғау аймақтары мен белдеулерiн белгiлеу қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 18 мамырдағы № 19-1/446 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11838 болып тіркелген) бұйрығына" деген сөздермен ауыстырылсын;
қаулының барлық мәтіні және атауы бойынша "Астана" деген сөз "Нұр-Сұлтан" деген сөзбен ауыстырылсын;
1-тармақтың 1) тармақшасы мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Есіл өзені арналарының жекелеген учаскелері үшін осы қаулының қосымшасына сәйкес";
4-тармақтағы "Сарыарқа" деген сөзден кейін ", "Байқоңыр" деген сөзбен толықтырылсын.
2. "Нұр-Сұлтан қаласының Қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіпте:

О внесении изменений и дополнений в постановление акимата города Астаны от 5 августа 2004 года № 3-1-1587п "Об установлении водоохранных зон и полос на реках в административных границах города Астаны"
Постановление акимата города Нур-Султана от 19 августа 2020 года № 205-1718. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Нур-Султана 24 августа 2020 года № 1284. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 20 октября 2023 года № 205-2263.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 20.10.2023 № 205-2263 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 116 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года, подпунктом 8-1) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 мая 2015 года № 19-1/446 "Об утверждении Правил установления водоохранных зон и полос" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11838), акимат города Нур-Султана ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Астаны от 5 августа 2004 года № 3-1-1587п "Об установлении водоохранных зон и полос на реках в административных границах города Астаны" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 345, опубликовано в газетах "Астана ақшамы" 16 сентября 2004 года, "Вечерняя Астана" 7 сентября 2004 года) следующие изменения и дополнение:
в вышеуказанном постановлении:
в преамбуле слова "постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 января 2004 года № 42 "Об утверждении Правил установления водоохранных зон и полос" заменить словами "приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 мая 2015 года № 19-1/446 "Об утверждении Правил установления водоохранных зон и полос" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11838)";
в заголовке и по всему тексту постановления слова "Астаны", "Ишим" заменить соответственно словами "Нур-Султана", "Есиль";
подпункт 1) пункта 1 дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"для отдельных участков русел реки Есиль согласно приложению к настоящему постановлению";
в пункте 4 после слова "Сарыарка" дополнить словом ", "Байқоңыр".
2. Руководителю Государственного учреждения "Управление охраны окружающей среды и природопользования города Нур-Султан" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы қаулының қосымшасына сәйкес Нұр-Сұлтан қаласының әкімшілік шекарасындағы өзендердегі су қорғау аймақтарының картографиялық материалдарға түсірілуін;
2) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Нұр-Сұлтан қаласының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялау үшін жіберуді;
4) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде аумақтық әділет органына осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Нұр-Сұлтан қаласы әкімінің орынбасары Н.Қ. Солтамбековқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім А. Кульгинов
КЕЛІСІЛДІ
"Нұр-Сұлтан қаласының Сәулет,
қала құрылысы және жер
қатынастары басқармасы"
мемлекеттік мекемесі басшысы
__________________ Н. Ұранхаев
"____" ____________ 2020 жыл
КЕЛІСІЛДІ
"Қазақстан Республикасы Экология,
геология және табиғи ресурстар
министрлігі Су ресурстары
комитетінің Су ресурстарын
пайдалануды реттеу және қорғау
жөніндегі Есіл бассейндік
инспекциясы" республикалық
мемлекеттік мекемесі басшысы
__________________ Д. Бекмағамбетов
"____" ____________ 2020 жыл
Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің
2020 жылғы 19 тамызы
№ 205-1718
қаулысына қосымша
Нұр-Сұлтан қаласының әкімшілік шекараларында орналасқан Есіл өзенінің жекелеген
учаскелері және осы учаскелер үшін су қорғау аймақтары мен белдеулерінің ең аз ені
Р/с
Су объектісі
(өзен учаскесінің координаттары және су қорғау аймағы мен белдеуінің координаттары)
Су қорғау аймағының ені, м
Су қорғау белдеуінің ені, м
1.
Есіл өзені
(өзен учаскесі
x=-3022,1; y=-1444,8;
x=-2998,9; y=-1690,9;
су қорғау белдеуі
x=-3033,6; y=-1695,9;
x=-3059,9; y=-1448,1;
су қорғау аймағы

1) отражение на картографических материалах водоохранных зон на реках в административной границе города Нур-Султана согласно приложению к настоящему постановлению;
2) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии для официального опубликования в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории города Нур-Султана;
4) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Нур-Султана после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в территориальный орган юстиции сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Нур-Султана Солтамбекова Н.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким А. Кульгинов
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Управление архитектуры,
градостроительства и земельных
отношений города Нур-Султан"
__________________Н. Уранхаев
"____" ____________ 2020 года
СОГЛАСОВАНО
Руководитель Республиканского
государственного учреждения
"Есильская бассейновая
инспекция по регулированию
использования и охране водных
ресурсов Комитета по водным
ресурсам Министерства
экологии, геологии и природных
ресурсов Республики Казахстан"
__________________ Д. Бекмагамбетов
"____" ____________ 2020 года
Приложение
к постановлению акимата
города Нур-Султана
от 19 августа 2020 года № 205-1718
Отдельные участки реки Есиль в административных границах города Нур-Султана и минимальная ширина водоохранных зон и полос для участков
№ п/п
Водный объект
(координаты участка реки и координаты водоохранной зоны и полосы)
Ширина водоохранной зоны, м
Ширина водоохранной полосы, м
1.
река Есиль
(участок реки
x=-3022,1; y=-1444,8;
x=-2998,9; y=-1690,9;
водоохранная полоса
x=-3033,6; y=-1695,9;
x=-3059,9; y=-1448,1;
водоохранная зона

x=-3387,2; y=-1567,4;
x=-3408,9; y=-1665,1)
381,6
35
2.
Есіл өзенінің ескі арнасы (өзен учаскесі
x=-3506,1; y=-1817,8;
x=-3375,8; y=-1803,2;
су қорғау белдеуі
x=-3519,9; y=-1781,9;
x=-3380,5; y=-1768,5;
су қорғау аймағы
x=-3497,1; y=-1645,4;
x=-3408,9; y=-1665,1)
160,05
35
3.
Есіл өзенінің ескі арнасы (өзен учаскесі
x=-3578,5; y=-1570,8;
x=-3580,1; y=-1659,8;
су қорғау белдеуі
x=-3545,7; y=-1666,4;
x=-3543,6; y=-1571,1;
су қорғау аймағы

x=-3387,2; y=-1567,4;
x=-3408,9; y=-1665,1)
381,6
35
2.
старица реки Есиль (участок реки
x=-3506,1; y=-1817,8;
x=-3375,8; y=-1803,2;
водоохранная полоса
x=-3519,9; y=-1781,9;
x=-3380,5; y=-1768,5;
водоохранная зона
х=-3497,1; у=-1645,4;
х=-3408,9; у=-1665,1)
160,05
35
3.
старица реки Есиль (участок реки
х=-3578,5; у=-1570,8;
х=-3580,1; у=-1659,8;
водоохранная полоса
х=-3545,7; у=-1666,4;
х=-3543,6; у=-1571,1;
водоохранная зона