Ақмола облысында педагогтерге жергілікті ерекшелік белгісі мен құрметті атақты беру тәртібі, олардың сипаттамалары мен біржолғы сыйақы төлемдерінің мөлшерлерін айқындау туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2020 жылғы 30 қазандағы № А-11/550 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 30 қазанда № 8112 болып тіркелді
"Педагог мәртебесі туралы" 2019 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 4-тармағына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Ақмола облысында педагогтерге жергілікті ерекшелік белгісі мен құрметті атақты беру тәртібі, олардың сипаттамалары мен біржолғы сыйақы төлемдерінің мөлшерлері айқындалсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің орынбасары А.Е. Мысырәлімоваға жүктелсін.
3. Осы қаулы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысының әкімі Е.Маржикпаев
Ақмола облысы әкімдігінің
2020 жылғы 30 қазандағы
№ А-11/550 қаулысына
қосымша
Ақмола облысында педагогтерге жергілікті ерекшелік белгісі мен құрметті атақты беру тәртібі, олардың сипаттамалары мен біржолғы сыйақы төлемдерінің мөлшерлері
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Ақмола облысында педагогтерге жергілікті ерекшелік белгісі мен құрметті атақты беру тәртібі, олардың сипаттамалары мен біржолғы сыйақы төлемдерінің мөлшерлері (бұдан әрі – Тәртіп) "Педагог мәртебесі туралы" 2019 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және Ақмола облысының мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында, орта (бастауыш, негізгі орта, жалпы орта), техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында, мамандандырылған, арнайы білім беру ұйымдарында, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарында, балаларға арналған қосымша білім беру ұйымдарында, сондай-ақ әдістемелік кабинеттерде кәсіптік қызметті жүзеге асыратын педагогтерге жергілікті ерекшелік белгісі мен құрметті атақты беру тәртібін, олардың сипаттамалары мен біржолғы сыйақы төлемдерінің мөлшерлерін айқындайды.
2. Жергілікті ерекшелік белгісі адал еңбегі үшін, педагогикалық өтілі 20 жылдан кем емес, "педагог-зерттеуші" біліктілік санатынан төмен емес, Ақмола облысының деңгейінде жинақталған тәжірибесі, авторлық бағдарламасы бар және облыстық немесе республикалық оқу-әдістемелік кеңесте мақұлданған, басып шығарылған оқу-әдістемелік кешеннің авторы (тең авторы) болып табылатын педагогке беріледі.
Құрметті атақ кәсіби міндеттерін үлгілі орындағаны үшін, педагогикалық өтілі 25 жылдан кем емес, "педагог-шебер" біліктілік санатынан төмен емес, Қазақстан Республикасының деңгейінде жинақталған тәжірибесі, авторлық бағдарламасы бар және республикалық оқу-әдістемелік кеңесте немесе халықаралық деңгейде мақұлданған, басып шығарылған оқу-әдістемелік кешеннің авторы (тең авторы) болып табылатын педагогке беріледі.

Об определении порядка присвоения местного знака отличия и почетного звания, их описаний и размеров выплат единовременного вознаграждения педагогам в Акмолинской области
Постановление акимата Акмолинской области от 30 октября 2020 года № А-11/550. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 30 октября 2020 года № 8112
В соответствии с пунктом 4 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года "О статусе педагога", акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить порядок присвоения местного знака отличия и почетного звания, их описания и размеры выплат единовременного вознаграждения педагогам в Акмолинской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Акмолинской области Мусралимову А.Е.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким Акмолинской области Е.Маржикпаев
Приложение к
постановлению акимата
Акмолинской области
от 30 октября 2020 года
№ А-11/550
Порядок присвоения местного знака отличия и почетного звания, их описания и размеры выплат единовременного вознаграждения педагогам в Акмолинской области
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие порядок присвоения местного знака отличия и почетного звания, их описания и размеры выплат единовременного вознаграждения педагогам в Акмолинской области (далее – Порядок) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О статусе педагога" от 27 декабря 2019 года и определяют порядок присвоения местного знака отличия и почетного звания, их описания и размеры выплат единовременного вознаграждения педагогам, осуществляющих профессиональную деятельность в дошкольных организациях образования, организациях среднего (начального, основного среднего, общего среднего), технического и профессионального, послесреднего образования, специализированных, специальных организациях образования, организациях образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, организациях дополнительного образования для детей, а также в методических кабинетах в Акмолинской области.
2. Местный знак отличия за добросовестный труд присваивается педагогу, имеющему педагогический стаж не менее 20 лет, квалификационную категорию не ниже "педагог-исследователь", обобщенный опыт на уровне Акмолинской области, авторскую программу и являющемуся автором (cоавтором) изданного учебно-методического комплекса, получившего одобрение на областном или республиканском учебно-методическом совете.
Почетное звание за образцовое исполнение профессиональных обязанностей присваивается педагогу, имеющему педагогический стаж не менее 25 лет, квалификационную категорию не ниже "педагог-мастер", обобщенный опыт на уровне Республики Казахстан, авторскую программу и являющемуся автором (cоавтором) изданного учебно-методического комплекса, получившего одобрение на республиканском учебно-методическом совете или международном уровне.

3. Жергілікті ерекшелік белгісі – "Педагогтің адал еңбегі үшін" төсбелгісі (бұдан әрі – ерекшелік белгісі) осы Тәртіптің 1-қосымшасында көрсетілген сипаттамаға сәйкес беріледі.
Төсбелгісі бар "Педагогтің кәсіби міндеттерін үлгілі орындағаны үшін" құрметті атағы (бұдан әрі – құрметті атақ) осы Тәртіптің 2-қосымшасында көрсетілген сипаттамаға сәйкес беріледі.
Төсбелгілерді берумен бір мезгілде осы Тәртіптің 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тиісті куәлік беріледі.
4. Ерекшелік белгісі мен құрметті атақты беру жыл сайын Мұғалім күні кәсіби мерекесіне орай жүзеге асырылады.
5. Марапатталушылардың саны тиісті қаржы жылына арналған жергілікті бюджетте көзделген қаражат шегінде айқындалады.
2-тарау. Төсбелгі мен құрметті атақты беру тәртібі
6. Аудандық (қалалық) білім беру ұйымдарының басшылары жергілікті ерекшелік белгісін немесе құрметті атақты беруге үміткер педагогтерге Тәртіптің 3-тармағының талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарды қоса бере отырып, ұсынымдарды (бұдан әрі – ұсыным) қалыптастырады және оларды тиісті жылдың 1 тамызынан кешіктірмей аудандық (қалалық) білім бөлімдеріне жолдайды. Аудандардың (қалалардың) білім бөлімдерінің басшылары ерекшелік белгісін немесе құрметті атақты беруге жиынтық ұсынымдарды тиісті жылдың 1 қыркүйегінен кешіктірмей "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі – білім басқармасы) жібереді.
7. Облыстық білім беру ұйымдарының басшылары ұсынымдарды қалыптастырады және оларды тиісті жылдың 1 қыркүйегінен кешіктірмей білім басқармасына жібереді.
8. Ұсынымдар осы Тәртіптің 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
9. Білім басқармасы келіп түскен ұсынымдарды комиссияның қарауына енгізеді.
10. Ерекшелік белгісін немесе құрметті атақты беруге ұсынымдарды қарау үшін Ақмола облысы әкімінің өкімімен білім басқармасының, әдістемелік құрылымдардың, облыстық мәслихат депутаттарының, қоғамдық ұйымдардың өкілдерінің қатарынан Ақмола облысы әкімі орынбасарының төрағалық етуімен тұрақты жұмыс істейтін комиссия құрылады. Комиссия мүшелерінің саны тақ болып табылады және кемінде жеті адамды құрайды.
11. Комиссия Тәртіптің 5-тармағын ескере отырып, кандидатураларды іріктейді және ерекшелік белгісін немесе құрметті атақты беру туралы шешім қабылдайды. Үміткерлердің көрсеткіштері бірдей болған жағдайда, комиссия педагогтердің қосымша жетістіктерін ескереді.
12. Педагогтердің қосымша жетістіктері:

3. Местный знак отличия – нагрудной знак "Педагогтің адал еңбегі үшін" (далее – знак отличия) присваивается согласно описанию, указанному в приложении 1 к настоящему Порядку.
Почетное звание "Педагогтің кәсіби міндеттерін үлгілі орындағаны үшін" с нагрудным знаком (далее – почетное звание) присваивается согласно описанию, указанному в приложении 2 к настоящему Порядку.
Одновременно с вручением нагрудных знаков выдается соответствующее удостоверение по форме, согласно приложению 3 к настоящему Порядку.
4. Присвоение знака отличия и почетного звания осуществляется ежегодно к профессиональному празднику Дню учителя.
5. Количество награждаемых определяется в пределах средств, предусмотренных местным бюджетом на соответствующий финансовый год.
Глава 2. Порядок присвоения нагрудного знака и почетного звания
6. Руководители районных (городских) организаций образования формируют представления с приложением документов, подтверждающих соответствие требованиям пункта 3 Порядка, на педагогов, претендующих на присвоение местного знака отличия либо почетного звания (далее – представление), и направляют их в районные (городские) отделы образования не позднее 1 августа соответствующего года. Сводные представления на присвоение знака отличия либо почетного звания направляются руководителями отделов образования районов (городов) в государственное учреждение "Управление образования Акмолинской области" (далее – управление образования) не позднее 1 сентября соответствующего года.
7. Руководители областных организаций образования формируют представления и направляют их в управление образования не позднее 1 сентября соответствующего года.
8. Представления оформляются по форме, согласно приложению 4 к настоящему Порядку.
9. Управление образования вносит на рассмотрение комиссии поступившие представления.
10. Для рассмотрения представлений к присвоению знака отличия либо почетного звания, распоряжением акима Акмолинской области создается постоянно действующая комиссия из числа представителей управления образования, методических структур, депутатов областного маслихата, общественных организаций, под председательством заместителя акима Акмолинской области. Число членов комиссии является нечетным и составляет не менее семи человек.
11. Комиссия, с учетом пункта 5 Порядка, отбирает кандидатуры и принимает решение о присвоении знака отличия либо почетного звания. В случае одинаковых показателей претендентов, комиссия учитывает дополнительные достижения педагогов.
12. Дополнительными достижениями педагогов являются:

1) білім беру саласындағы уәкілетті орган бекіткен тізбеге сәйкес облыстық, республикалық және халықаралық деңгейдегі күндізгі пәндік олимпиадалардың, шығармашылық конкурстардың, WorldSkills кәсіби шеберлік конкурстарының, ғылыми, спорттық, әскери-қолданбалы жарыстардың жеңімпаздары мен жүлдегерлерін даярлау;
2) білім беру және тәрбие процестерінде оқытудың жаңа технологияларын, нысандары мен әдістерін енгізу;
3) облыстық, республикалық, халықаралық деңгейдегі күндізгі кәсіби конкурстардағы, педагогикалық олимпиадалардағы жеңістері мен жүлделі орындары немесе халықаралық деңгейдегі кәсіби іс-шараларға қатысуы болып табылады.
13. Педагогтердің қосымша жетістіктерін есепке алу кезінде осы Тәртіптің 5-қосымшасына сәйкес балдық жүйе пайдаланылады.
14. Педагогке ерекшелік белгісін немесе құрметті атақты беру туралы шешім көпшілік дауыспен қабылданады. Шешім хаттама нысанында ресімделеді.
15. Педагогтерге ерекшелік белгісін немесе құрметті атақты, сондай-ақ оларға куәліктерді беруді, білім басқармасының басшысымен немесе ол уәкілеттік берген лауазымды адамдармен салтанатты жағдайда өткізіледі.
16. Педагогтерге берілген ерекшелік белгілері мен құрметті атақтарының есебін білім басқармасының кадр қызметі жүзеге асырады.
3-тарау. Біржолғы сыйақы төлемдерінің мөлшерлері
17. "Педагогтің адал еңбегі үшін" ерекшелік белгісіне ие болған педагог республикалық бюджет туралы заңнамада белгіленген және тиісті жылдың 1 қаңтарында қолданыста болатын айлық есептік көрсеткіштің 500 (бес жүз) еселенген мөлшерінде екінші деңгейдегі банк немесе банк операцияларының тиісті түрлеріне лицензиясы бар ұйым арқылы жеке шотқа аудару жолымен біржолғы төлем алады.
18. "Педагогтің кәсіби міндеттерін үлгілі орындағаны үшін" құрметті атағына ие болған педагог республикалық бюджет туралы заңнамада белгіленген және тиісті жылдың 1 қаңтарында қолданыста болатын айлық есептік көрсеткіштің 800 (сегіз жүз) еселенген мөлшерінде екінші деңгейдегі банк немесе банк операцияларының тиісті түрлеріне лицензиясы бар ұйым арқылы жеке шотқа аудару жолымен біржолғы төлем алады.
4-тарау. Қорытынды ережелер
19. Жергілікті ерекшелік белгісі мен құрметті атақты қайталап беруге жол берілмейді.
20. Жергілікті ерекшелік белгісі мен құрметті атақ "Үздік педагог" республикалық конкурсының жеңімпаз педагогтеріне келесі 3 (үш) жыл бойы берілмейді.
21. Төсбелгілер жоғалған жағдайда телнұсқалар берілмейді.
Ақмола облысында педагогтерге
жергілікті ерекшелік белгісі мен
құрметті атақты беру тәртібі,
олардың сипаттамалары мен
біржолғы сыйақы төлемдерінің
мөлшерлеріне
1-қосымша
"Педагогтің адал еңбегі үшін" ерекшелік белгісінің сипаттамасы

1) подготовка победителей и призеров очных предметных олимпиад, творческих конкурсов, конкурсов профессионального мастерства WorldSkills, научных, спортивных, военно-прикладных соревнований областного, республиканского и международного уровней, согласно перечню, утвержденному уполномоченным органом в области образования;
2) внедрение новых технологий, форм и методов обучения в образовательном и воспитательном процессах;
3) победы и призовые места в очных профессиональных конкурсах, педагогических олимпиадах областного, республиканского, международного уровня или участие в профессиональных мероприятиях международного уровня.
13. При учете дополнительных достижений педагогов используется бальная система согласно приложению 5 к настоящему Порядку.
14. Решение о присвоении знака отличия либо почетного звания педагогу принимается большинством голосов. Решение оформляется в форме протокола.
15. Вручение знака отличия либо почетного звания педагогам, а также удостоверений к ним производится в торжественной обстановке руководителем управления образования или уполномоченными им должностными лицами.
16. Учет присвоенных знаков отличий и почетных званий педагогов осуществляется кадровой службой управления образования.
Глава 3. Размеры выплат единовременного вознаграждения
17. Педагог, удостоенный знака отличия "Педагогтің адал еңбегі үшін", получает единовременную выплату путем перечисления на лицевой счет через банк второго уровня или организацию, имеющую лицензию на соответствующие виды банковских операций, в размере 500-кратного (пятьсот) месячного расчетного показателя, установленного законодательством о республиканском бюджете и действующего на 1 января соответствующего года.
18. Педагог, удостоенный почетного звания "Педагогтің кәсіби міндеттерін үлгілі орындағаны үшін", получает единовременную выплату путем перечисления на лицевой счет через банк второго уровня или организацию, имеющую лицензию на соответствующие виды банковских операций, в размере 800-кратного (восемьсот) месячного расчетного показателя, установленного законодательством о республиканском бюджете и действующего на 1 января соответствующего года.
Глава 4. Заключительные положения
19. Не допускается присваивать местный знак отличия и почетное звание повторно.
20. Местный знак отличия и почетное звание не присваивается педагогам-победителям республиканского конкурса "Лучший педагог" в течение последующих 3 (трех) лет.
21. При утере нагрудных знаков дубликаты не выдаются.
Приложение 1
к порядку присвоения местного
знака отличия и почетного
звания, их описаниям и
размерам выплат
единовременного
вознаграждения педагогам в
Акмолинской области
Описание знака отличия "Педагогтің адал еңбегі үшін"

Ерекшелік белгісі "Педагогтің адал еңбегі үшін" деген жазуы бар, өлшемі 25х15 миллиметр планкаға бекітілген, диаметрі 28 миллиметр, қалыңдығы 2 миллиметр шеңбер түрінде болады, оның төменгі бөлігіне патриотизмді білдіретін қазақтың ұлттық ою-өрнегі бар үшбұрыш бекітілген. Ерекшелік белгісінде ашық қолдарының алақандарымен кітапты жоғары ұстайды, бұл шынайылық пен ұстаздық қамқорлықты білдіреді. Кітаптың үстінде ұлттық ою-өрнек орналасқан, төменгі бөлігінде шеңбердің бойында сезімталдықты, құрметті, қайырымдылықты білдіретін таспа орналасқан.
Ерекшелік белгісінің сыртқы жағында шеңбер бойымен қазақтың ұлттық ою-өрнегі орналасқан.
Ерекшелік белгісі мыс-никель қорытпасынан жасалады.
Ерекшелік белгісі визорлы бекіткіші бар түйреуіш арқылы киімге бекітіледі.
Ақмола облысында педагогтерге
жергілікті ерекшелік белгісі мен
құрметті атақты беру тәртібі,
олардың сипаттамалары мен
біржолғы сыйақы төлемдерінің
мөлшерлеріне
2-қосымша
"Педагогтің кәсіби міндеттерін үлгілі орындағаны үшін" құрметті атағы төсбелгісінің сипаттамасы
Төсбелгі патриотизмді білдіретін қазақтың ұлттық ою-өрнегі бар үшбұрышқа екі сақинамен бекітілген, өлшемі 28 миллиметр, қалыңдығы 2 миллиметр шеңбер түрінде болады. Үшбұрыш көгілдір таспамен қапталған, өлшемі 25х15 планканың астында орналасқан. Төсбелгіде талант пен даналықты, білім мен мәдениетті бейнелейтін ашық кітап бейнеленген. Кітаптың төменгі бөлігінде жастық шақ пен өмір бойы оқуға деген ұмтылысты бейнелейтін лавр жапырақтары орналасқан. Шеңбердің айналасында білімнің 6 іргелі салалары бойынша педагогтердің қызметін бейнелейтін, әрқайсысы күн сәулесі нысанындағы, ұзындығы 10 миллиметрден 6 қалқан орналасқан. Шеңбер бойынша "Педагогтің кәсіби міндеттерін үлгілі орындағаны үшін" деген жазу бар. Жазудың астында халықтың өмірі мен тұрмысы туралы ақпарат беретін тарихтың символы ретінде қазақтың ұлттық ою-өрнегі орналасқан.
Төсбелгінің сыртқы жағында шеңбер бойымен қазақтың ұлттық ою-өрнегі орналасқан.
Төсбелгі мыс-никель қорытпасынан жасалады.
Төсбелгі визорлы бекіткіші бар түйреуіш арқылы киімге бекітіледі.
Ақмола облысында педагогтерге
жергілікті ерекшелік белгісі мен
құрметті атақты беру тәртібі,
олардың сипаттамалары мен
біржолғы сыйақы төлемдерінің
мөлшерлеріне
3-қосымша
Төсбелгіге қоса берілетін куәліктің сипаттамасы
Куәлік көлемі 100х70 миллиметр көгілдір түсті бүктемелі кітапша түрінде жасалады.
Бет жағының ортасында
КУӘЛІК
УДОСТОВЕРЕНИЕ деген жазу бар.
Ішкі сол жақ қосымша бетте төсбелгінің үлгісі бейнеленген.
Ішкі оң жақ қосымша бетте келесі жазулар бар:
Жоғарыда АҚМОЛА ОБЛЫСЫ
№ ____ Куәлік
Марапатталушы _______________________________________ (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Ақмола облысының білім беру жүйесін дамытуға қосқан үлесі үшін
Комиссия төрағасы_________________________________________ (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
___________________________________________ (берілген күні, айы, жылы)
(Мөрдің орны)
Ақмола облысында педагогтерге
жергілікті ерекшелік белгісі мен
құрметті атақты беру тәртібі,
олардың сипаттамалары мен
біржолғы сыйақы төлемдерінің
мөлшерлеріне
4-қосымша
Ерекшелік белгісін немесе құрметті атақты беруге ҰСЫНЫМ
____________________________________________________________________ (облыс, аудан)
____________________________________________________________________

Знак отличия представляет собой окружность диаметром 28 миллиметров толщиной 2 миллиметра, прикрепленный к планке размером 25х15 миллиметров с надписью "Педагогтің адал еңбегі үшін", к нижней части которой прикреплен треугольник с казахским национальным орнаментом, обозначающим патриотизм. На знаке отличия книгу держат раскрытые руки ладонями вверх, что символизирует искренность и учительскую заботу. Над книгой расположен национальный орнамент, в нижней части по окружности лежит лента, обозначающая чуткость, уважение, отзывчивость.
На оборотной стороне знака отличия по кругу расположен казахский национальный орнамент.
Знак отличия изготовляется из медно-никелевого сплава.
Знак отличия при помощи булавки с визорным замком крепится к одежде.
Приложение 2
к порядку присвоения местного
знака отличия и почетного
звания, их описаниям и
размерам выплат
единовременного
вознаграждения педагогам в
Акмолинской области
Описание нагрудного знака к почетному званию "Педагогтің кәсіби міндеттерін үлгілі орындағаны үшін"
Нагрудный знак представляет собой круг толщиной 2 миллиметра, размером 28 миллиметров, прикрепленный двумя кольцами к треугольнику с казахским национальным орнаментом, обозначающим патриотизм. Треугольник расположен под планкой размером 25х15, обрамленной голубой лентой. На нагрудном знаке изображена открытая книга, символизирующая талант и мудрость, знания и культуру. В нижней части книги расположены листы лавра, символизирующие молодость и стремление к обучению в течение всей жизни. Вокруг круга расположены 6 щитов длиной 10 миллиметров каждый в форме солнца, символизирующие деятельность педагога по 6 фундаментальным отраслям знаний. По кругу имеется надпись "Педагогтің кәсіби міндеттерін үлгілі орындағаны үшін". Под надписью расположен казахский национальный орнамент как символ истории, который информирует о жизни и быте народа.
На оборотной стороне нагрудного знака по кругу расположен казахский национальный орнамент.
Нагрудный знак изготовляется из медно-никелевого сплава.
Нагрудный знак при помощи булавки с визорным замком крепится к одежде.
Приложение 3
к порядку присвоения местного
знака отличия и почетного
звания, их описаниям и
размерам выплат
единовременного
вознаграждения педагогам в
Акмолинской области
Описание удостоверения, прилагаемого к нагрудному знаку
Удостоверение изготовляется в виде складной книжки голубого цвета размером 100х70 миллиметров.
На лицевой стороне по центру имеется надпись:
КУӘЛІК
УДОСТОВЕРЕНИЕ
На внутреннем левом вкладыше изображен образец нагрудного знака.
На внутреннем правом вкладыше имеются следующие надписи:
Вверху АҚМОЛА ОБЛЫСЫ
№ ____ Куәлік
Марапатталушы _______________________________________ (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Ақмола облысының білім беру жүйесін дамытуға қосқан үлесі үшін
Комиссия төрағасы_________________________________________ (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
________________________________________________ (берілген күні, айы, жылы)
(Мөрдің орны)
Приложение 4
к порядку присвоения местного
знака отличия и почетного
звания, их описаниям и
размерам выплат
единовременного
вознаграждения педагогам в
Акмолинской области
Представлениек присвоению знака отличия или почетного звания
____________________________________________________________________ (область, район)
____________________________________________________________________

1. Тегі, аты, әкесінің аты ______________________________________________
____________________________________________________________________
2. Туған жылы _______________________________________________________ (күні, жылы)
3. Туған жері ________________________________________________________ (республика, облыс, қала, аудан, ауыл)
____________________________________________________________________
4. Ұлты ____________________________________________________________
5. Жынысы__________________________________________________________
6. Білімі ____________________________________________________________ (оқу орнының атауы, аяқтаған жылы)
7. Білімі бойынша мамандығы _________________________________________
8. Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы_____________________________________
___________________________________________________________________
9. Біліктілік санаты __________________________________________________
10. Авторлық бағдарламаның атауы____________________________________
___________________________________________________________________
11. Оқу-әдістемелік кешеннің атауы____________________________________
___________________________________________________________________
12. Жұмыс орны және атқаратын лауазымы _____________________________
__________________________________________________________________
13. Қандай мемлекеттік наградалармен марапатталды және марапаттау күндері
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
14. Мекенжайы __________________________________________________
____________________________________________________________________
15. Жалпы жұмыс өтілі_______________________________________________
16. Осы саладағы жұмыс өтілі___________________________________________
17. Осы еңбек ұжымындағы жұмыс өтілі ___________________________
18. Кандидатура жұмыс орны бойынша ұсынылды (педагогке растайтын
құжаттардың тізбесі қоса беріледі)
Қосымша:
1. Еңбек кітапшасының көшірмесі.
2. Қолда бар біліктілік санаты туралы құжаттың көшірмесі.
3. Жеке педагогикалық тәжірибені жинақтау туралы материалдардың көшірмесі.
4. Оқу-әдістемелік кеңесте мақұлданған авторлық бағдарламаның көшірмесі.
5. Оқу-әдістемелік кешен материалдарының көшірмесі.
Марапатқа ұсынылады____________________________________ (марапат түрі)
Басшы_______________________________________________________ (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және қолы)
______ жылғы ___ ___________
(Мөрдің орны)
Ақмола облысында педагогтерге
жергілікті ерекшелік белгісі мен
құрметті атақты беру тәртібі,
олардың сипаттамалары мен
біржолғы сыйақы төлемдерінің
мөлшерлеріне
5-қосымша
Педагогтердің қосымша жетістіктері
№ р/б
Көрсеткіштің атауы
Ақпарат көзі
Тиімділігі
Бағалау (баллмен)
1.
Педагогтің кәсіби конкурстарға, халықаралық деңгейдегі іс-шараларға қатысуы
Жеңімпаздың орнын растайтын құжаттар (дипломдар, сертификаттар)
Гран-при, 1, 2, 3 орындар
Гран-при – 5
1 орын – 42 орын – 33 орын – 2
2.
Педагогтің кәсіби конкурстарға, республикалық деңгейдегі іс-шараларға қатысуы
Жеңімпаздың орнын растайтын құжаттар (дипломдар, сертификаттар)
Гран-при, 1, 2, 3 орындар, "Үздік педагог"
Гран-при – 5
"Үздік педагог" – 51 орын – 42 орын – 33 орын – 2
3.
Педагогтің кәсіби конкурстарға, облыстық деңгейдегі іс-шараларға қатысуы
Жеңімпаздың орнын растайтын құжаттар (дипломдар, сертификаттар)
Гран-при, 1, 2, 3 орындар, "Өндірістік оқытудың үздік шебері" (техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру)
Гран-при – 5
"Өндірістік оқытудың үздік шебері" (техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру) – 51 орын – 42 орын – 33 орын – 2
4.
Білім алушылардың, тәрбиеленушілердің, студенттердің халықаралық деңгейдегі зияткерлік (пәндік олимпиадаларға, ғылыми-зерттеу және жобалау қызметіне), спорттық жарыстарға, шығармашылық конкурстарға, "WorldSkills" кәсіби шеберлік конкурсына қатысуы
Жеңімпаздың орнын растайтын құжаттар (дипломдар, сертификаттар)
Гран-при, 1, 2, 3 орындар
Гран-при – 51 орын – 42 орын – 33 орын – 2
5.
Білім алушылардың, тәрбиеленушілердің, студенттердің республикалық деңгейдегі зияткерлік (пәндік олимпиадаларға, ғылыми-зерттеу және жобалау қызметіне), спорттық жарыстарға, шығармашылық конкурстарға, "WorldSkills" кәсіби шеберлік конкурсына қатысуы
Жеңімпаздың орнын растайтын құжаттар (дипломдар, сертификаттар)
Гран-при, 1, 2, 3 орындар
Гран-при – 51 орын – 42 орын – 33 орын – 2
6.
Білім алушылардың, тәрбиеленушілердің, студенттердің облыстық деңгейдегі зияткерлік (пәндік олимпиадаларға, ғылыми-зерттеу және жобалау қызметіне), спорттық жарыстарға, шығармашылық конкурстарға, "WorldSkills" кәсіби шеберлік конкурсына қатысуы
Жеңімпаздың орнын растайтын құжаттар (дипломдар, сертификаттар)
Гран-при, 1, 2, 3 орындар
Гран-при – 51 орын – 42 орын – 33 орын – 2
7.
Оқытылатын пән бойынша білім алушылардың оқу жетістіктерінің нәтижелілігі (соңғы үш жылдағы мониторинг)
Білім беру ұйымы басшысының анықтамасы (қолы, мөрі)

1. Фамилия, имя, отчество _____________________________________________
____________________________________________________________________
2. Дата рождения _____________________________________________________ (число, год)
3. Место рождения ____________________________________________________ (республика, область, город, район, село)
____________________________________________________________________
4. Национальность ____________________________________________________
5. Пол ______________________________________________________________
6. Образование _______________________________________________________ (наименование учебного заведения, год окончания)
7. Специальность по образованию ______________________________________
8. Ученая степень, ученое звание _______________________________________
9. Квалификационная категория ______________________________________
10. Название авторской программы ___________________________________
11. Название учебно-методического комплекса _________________________
____________________________________________________________________
12. Место работы и занимаемая должность ______________________________
____________________________________________________________________
13. Какими государственными наградами награжден (а) и даты награждений
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
14. Домашний адрес __________________________________________________
____________________________________________________________________
15. Общий стаж работы _______________________________________________
16. Стаж работы в данной отрасли ______________________________________
17. Стаж работы в данном трудовом коллективе ___________________________
18. Кандидатура рекомендована по месту работы (перечень подтверждающих
документов на педагога прилагается)
Приложение:
1. Копия трудовой книжки.
2. Копия документа об имеющейся квалификационной категории.
3. Копия материалов об обобщении собственного педагогического опыта.
4. Копия авторской программы, получившей одобрение на учебно-методическом совете.
5. Копия материалов учебно-методического комплекса.
Представляется к награде ______________________________________________ (вид награды)
Руководитель ________________________________________________________ (фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись)
"____" _____________ ________ год
(Место печати)
Приложение 5
к порядку присвоения местного
знака отличия и почетного
звания, их описаниям и
размерам выплат
единовременного
вознаграждения педагогам в
Акмолинской области
Дополнительные достижения педагогов
№ п/п
Наименование показателя
Источник информации
Эффективность
Оценка (в баллах)
1.
Участие педагога в профессиональных конкурсах, мероприятиях международного уровня
Документы, подтверждающие место победителя (дипломы, сертификаты)
Гран-при, 1, 2, 3 места
Гран-при – 51 место – 42 место – 33 место – 2
2.
Участие педагога в профессиональных конкурсах, мероприятиях республиканского уровня
Документы, подтверждающие места победителя (дипломы, сертификаты)
Гран-при, 1, 2, 3 места, "Лучший педагог"
Гран-при – 5
"Лучший педагог" – 51 место – 42 место – 33 место – 2
3.
Участие педагога в профессиональных конкурсах, мероприятиях областного уровня
Документы, подтверждающие место победителя (дипломы, сертификаты)
Гран-при, 1, 2, 3 места, "Лучший мастер производственного обучения" (техническое и профессиональное, послесреднее образование)
Гран-при – 5
"Лучший мастер производственного обучения" (техническое и профессиональное, послесреднее образование) – 51 место – 42 место – 33 место – 2
4.
Участие обучающихся, воспитанников, студентов в интеллектуальных (предметных олимпиадах, научно-исследовательской и проектной деятельности), спортивных соревнованиях, творческих конкурсах, конкурсе профессионального мастерства "WorldSkills" международного уровня
Документы, подтверждающие места победителя (дипломы, сертификаты)
Гран-при, 1, 2, 3 места
Гран-при – 51 место – 42 место – 33 место – 2
5.
Участие обучающихся, воспитанников, студентов в интеллектуальных (предметных олимпиадах, научно-исследовательской и проектной деятельности), спортивных соревнованиях, творческих конкурсах, конкурсе профессионального мастерства "WorldSkills" республиканского уровня
Документы, подтверждающие места победителя (дипломы, сертификаты)
Гран-при, 1, 2, 3 места
Гран-при – 51 место – 42 место – 33 место – 2
6.
Участие обучающихся, воспитанников, студентов в интеллектуальных (предметных олимпиадах, научно-исследовательской и проектной деятельности), спортивных соревнованиях, творческих конкурсах, конкурсе профессионального мастерства "WorldSkills" областного уровня
Документы, подтверждающие места победителя (дипломы, сертификаты)
Гран-при, 1, 2, 3 места
Гран-при – 51 место – 42 место – 33 место – 2
7.
Результативность учебных достижений обучающихся по преподаваемой дисциплине (мониторинг за последние три года)
Справка руководителя организации образования (подпись, печать)

Үлгерімі - 100%, білім сапасы 70% кем емес
5
8.
Оқытылатын пән бойынша білім алушылардың оқу жетістіктерінің нәтижелілігі (соңғы үш жылдағы мониторинг)
Білім беру ұйымы басшысының анықтамасы (қолы, мөрі)
Үлгерімі -90%, білім сапасы 60% кем емес
4

Успеваемость – 100%, качество знаний не менее 70%
5
8.
Результативность учебных достижений обучающихся по преподаваемой дисциплине (мониторинг за последние три года)
Справка руководителя организации образования (подпись, печать)
Успеваемость – 90%, качество знаний не менее 60%
4