Біржан сал ауданы мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № С-45/2 "2020 – 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2020 жылғы 17 сәуірдегі № С-51/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 17 сәуірде № 7821 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Біржан сал ауданы мәслихатының "2020 - 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № С-45/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7618 тіркелген, 2020 жылғы 10 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020 - 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 507 439,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 142 752 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 601 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 500 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 4 356 586,3 мың теңге;
2) шығындар – 5 813 892,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 14 284,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 19 882,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5 598 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 319 487,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 319 487,5 мың теңге.";
9 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"9. Жергілікті атқарушы органның 2020 жылға арналған резерві 15000 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 5, 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Біржан сал ауданы мәслихатының
сессия төрайымы
Г.Куртабиева
Біржан сал ауданы мәслихатының
хатшысы
С.Шауенов
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақмола облысы
Біржан сал ауданының әкімі
Біржан сал ауданы мәслихатының

О внесении изменений в решение маслихата района Биржан сал от 24 декабря 2019 года № С-45/2 "О районном бюджете на 2020 – 2022 годы"
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 17 апреля 2020 года № С-51/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 17 апреля 2020 года № 7821
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Биржан сал "О районном бюджете на 2020 – 2022 годы" от 24 декабря 2019 года № С-45/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7618, опубликовано 10 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020 – 2022 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 507 439,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 142 752 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 601 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 356 586,3 тысяч тенге;
2) затраты – 5 813 892,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14 284,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 19 882,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5 598 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 319 487,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 319 487,5 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2020 год в сумме 15000 тысяч тенге.";
приложения 1, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
маслихата района Биржан сал
Г.Куртабиева
Секретарь маслихата
района Биржан сал
С.Шауенов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким района Биржан сал
Акмолинской области
Приложение 1 к решению
маслихата района Биржан сал

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5598
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
5598
8
Пайдаланатын бюджет қаражатының қалдықтары
6848,4
1
Бюджет қаражаты қалдықтары
6848,4
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
6848,4
01
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
6848,4
Біржан сал ауданы мәслихатының
2020 жылғы 17 сәуірдегі
№ С-51/2 шешіміне
2-қосымша
Біржан сал ауданы мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ С-45/2 шешіміне
5-қосымша
2020 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сома,
мың теңге
1
2
Барлығы
1087748,3
Ағымдағы нысаналы трансферттер
453852,8
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
372241,8
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
20812
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
204824
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
145410
Орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге
1195,8
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
63519
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
19740
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
3185
Ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге
968
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
2088
Техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге
1101
Еңбек нарығын дамытуға
28754
Мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге
7683
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
18092
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
18092
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
614013
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
614013
Аңғал батыр ауылында су құбыры желілерін қайта құруға
466987
Степняк қаласында 21 пәтерлі коммуналдық тұрғын үй құрылысына
70012
Степняк қаласында 21 пәтерлі коммуналдық тұрғын үй құрылысына
77014
Бюджеттік кредиттер
19882,5
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
19882,5
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
19882,5
Біржан сал ауданы мәслихатының

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5598
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
5598
8
Используемые остатки бюджетных средств
6848,4
1
Остатки бюджетных средств
6848,4
1
Свободные остатки бюджетных средств
6848,4
01
Свободные остатки бюджетных средств
6848,4
Приложение 2 к решению
маслихата района Биржан сал
от 17 апреля 2020 года
№ С-51/2
Приложение 5 к решению
маслихата района Биржан сал
от 24 декабря 2019 года
№ С-45/2
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2020 год
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
1
2
Всего
1087748,3
Целевые текущие трансферты
453852,8
том числе:
Отдел образования района (города областного значения)
372241,8
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
20812
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования
204824
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования
145410
На апробирование подушевого финансирование организаций среднего образования
1195,8
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
63519
На выплату государственной адресной социальной помощи
19740
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3185
На оказание услуг специалистам жестового языка
968
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
2088
На расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
1101
На развитие рынка труда
28754
На установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
7683
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
18092
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
18092
Целевые трансферты на развитие
614013
в том числе:
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
614013
Реконструкция водопроводных сетей в селе Ангал батыр
466987
Строительство 21-квартирного коммунального жилого дома в городе Степняк
70012
Строительство 21-квартирного коммунального жилого дома в городе Степняк
77014
Бюджетные кредиты
19882,5
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
19882,5
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
19882,5
Приложение 3 к решению
маслихата района Биржан сал

2020 жылғы 17 сәуірдегі
№ С-51/2 шешіміне
3-қосымша
Біржан сал ауданы мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ С-45/2 шешіміне
6-қосымша
2020 жылға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың теңге
1
2
Барлығы
1024168
Ағымдағы нысаналы трансферттер
678881
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
480838
Мектептерде IT-сыныптарды ашуға
4850
Аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын ыстық тамақпен қамтамасыз етуге

от 17 апреля 2020 года
№ С-51/2
Приложение 6 к решению
маслихата района Биржан сал
от 24 декабря 2019 года
№ С-45/2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2020 год
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
1
2
Всего
1024168
Целевые текущие трансферты
678881
в том числе:
Отдел образования района (города областного значения)
480838
На открытие IT-классов в школах
4850
На обеспечение горячим питанием учащихся школ из малообеспеченных семей

8864
1-сынып оқушыларын ыстық тамақпен қамтамасыз етуге
6441
Аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын мектеп формасымен және кеңсе тауарларымен қамтамасыз етуге
12804
"Денсаулық пен тіршілік дағдыларын қалыптастыру, сонымен қатар кәмелетке толмаған жасөспірімдер арасында өзіне-өзі қол жұмсаудың алдын алу" бағдарламасын енгізуге
1248
Ресурстық орталықтарды жарақтандыруға
13753
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлердің 42 күнтізбелік күнге ұзақтығы 56 күнге дейін жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын ұлғайтуға
5041
Жаңартылған білім беру мазмұн жағдайында бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге
273420
Робототехника кабинеттерді сатып алуға
3873
Мектептерге компьютерлерді сатып алуға
16300
Мектеп педагог-психологтарына лауазымдық жалақысы мөлшерін ұлғайтуға
2643
Жаратылыстану-математикалық бағыттағы пәндерді ағылшын тілінде оқытқаны үшін қосымша ақы төлеуге
2452
Магистр дәрежесі бар мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
1060
Жас мұғалімдерге тәлімгерлік үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
5422
Бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақыны ұлғайтуға
7297
Бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне дәптер мен жазба жұмыстарын тексергені үшін қосымша ақы төлеуге
4659
Үлгі ауылындағы Казгородок орта мектебін күрделі жөндеуге
90747
Білім беру объектілері үшін блокты-модульдік қазандық сатып алуға
19964
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
33539
Қыска мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
4671
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне
14321
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
12547
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75-жылдығына орай бір жолғы материалдық көмек төлеуге
2000
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
100000
Степняк қаласындағы стадионды қүрделі жөндеуіне
100000
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомбиль жолдары бөлімі
58160
Ғимарат сатып алуға
23160
Степняк қаласының көше-жол желісін ағымдағы жөндеуге
35000
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
6344
Бюджеттік атқару есебінің бірыңғай ақпараттық алаңын енгізуге
4550
Көтерме жәрдемақы мөлшерін ұлғайтуға
1794
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
345287
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
345287
Үлгі ауылында сумен жабдықтау желілерінің құрылысы, ведомстводан тыс кешенді сараптамадан жүргізу мен жобалы сметалық құжат әзірлеуге

8864
На обеспечение горячим питанием учащихся 1-классов
6441
На обеспечение школьной формой и канцелярскими товарами учащихся школ из малообеспеченных семей
12804
На внедрение Программы "Формирование здоровья и жизненных навыков и превенции суицида среди несовершеннолетних"
1248
На оснащение ресурсных центров
13753
На увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней
педагогических работников до 56 дней государственных организаций дошкольного образования
5041
На доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновлҰнного содержания образования
273420
Приобретение кабинетов робототехники
3873
На приобретение компьютеров для школ
16300
На увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ
2643
На доплату за преподавания на английском языке предметов естественно-математического направления
2452
На доплату учителям со степенью магистра
1060
На доплату учителям за наставничество молодым учителям
5422
На увеличение доплаты за классное руководство педагогам организаций начального, основного и общего среднего образования
7297
На увеличение доплаты за проверку тетрадей и письменных работ педагогам начального, основного и общего среднего образования
4659
Капитальный ремонт Казгородокской средней школы села Ульги
90747
На приобретение блочно-модульных котельных для объектов образования
19964
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
33539
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
4671
На выплату государственной адресной социальной помощи
14321
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
12547
На выплату единовременной материальной помощи к 75-летию Победы в Великой Отечественной войне
2000
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
100000
На капитальный ремонт стадиона в городе Степняк
100000
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
58160
На приобретение здания
23160
На текущий ремонт улично-дорожной сети города Степняк
35000
Отдел экономики и финансов (города областного значения)
6344
На внедрение единой информационной площадки учета исполнения бюджета
4550
На увеличение размера подъемного пособия
1794
Целевые трансферты на развитие
345287
в том числе:
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
345287
Разработка проектно-сметной документации с прохождением комплексной вневедомственной экспертизы, строительство сетей водоснабжения в селе Ульги