Зеренді аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 49-318 "Зеренді ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2020 жылғы 13 наурыздағы № 51-332 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 17 наурызда № 7724 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зеренді аудандық мәслихатының "Зеренді ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 49-318 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7631 тіркелген, 2020 жылғы 16 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. Зеренді ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 943 717,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 152 616,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23 664,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 600,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 759 837,4 мың теңге;
2) шығындар – 7 950 303,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 96 478,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 151 107,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 54 629,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 103 064,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 103 064,2 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"8. 2020 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 24 376,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Б.Айдосова
Зеренді ауданы
мәслихатының хатшысы
К.Аугалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Зеренді ауданының әкімдігі
Зеренді аудандық мәслихатының
2020 жылғы 13 наурыздағы
№ 51-332 шешіміне
қосымша
Зеренді аудандық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 49-318 шешіміне
1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
І. Кірістер

О внесении изменений в решение Зерендинского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 49-318 "О бюджете Зерендинского района на 2020-2022 годы"
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 13 марта 2020 года № 51-332. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 17 марта 2020 года № 7724
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зерендинского районного маслихата "О бюджете Зерендинского района на 2020-2022 годы" от 24 декабря 2019 года № 49-318 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7631, опубликовано 16 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Зерендинского района на 2020-2022 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 943 717,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 152 616,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 23 664,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 600,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 759 837,4 тысяч тенге;
2) затраты – 7 950 303,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 96 478,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 151 107,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 54 629,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 103 064,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 103 064,2 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 24 376,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Б.Айдосова
Секретарь Зерендинского
районного маслихата
К.Аугалиев
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат Зерендинского района
Приложение к решению
Зерендинского районного
маслихата от 13 марта
2020 года № 51-332
Приложение 1 к решению
Зерендинского районного
маслихата от 24 декабря
2019 года № 49-318
Бюджет района на 2020 год
Категория
Сумма
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

57186,6
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1329,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
742,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5250,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
16458,1
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16458,1
02
Қорғаныс
17208,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17208,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5933,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
11145,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
130,0
04
Бiлiм беру
6012840,1
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
6012840,1
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16211,0
003
Жалпы білім беру
5006094,1
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
1000,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
5000,0
006
Балаларға қосымша білім беру
122971,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
250,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
285294,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
27573,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
190,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
348482,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
199775,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
360901,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
332581,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

57186,6
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1329,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
742,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
5250,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
16458,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
16458,1
02
Оборона
17208,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17208,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5933,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
11145,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
130,0
04
Образование
6012840,1
464
Отдел образования района (города областного значения)
6012840,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
16211,0
003
Общеобразовательное обучение
5006094,1
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
1000,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
5000,0
006
Дополнительное образование для детей
122971,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
250,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
285294,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
27573,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
190,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
348482,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
199775,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
360901,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
332581,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

31254,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
14740,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
7843,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
27514,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20103,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3700,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
3711,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
99017,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
57724,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
57724,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
15166,6
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15166,6
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
16736,8
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14601,8
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2135,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
9389,7
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8889,7
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
500,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
69636,6
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
11417,6
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11417,6
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
58219,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10973,0
003
Аудан аумағында қала құрылысын дамыту схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
47246,0
12
Көлiк және коммуникация
135765,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
135765,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
58722,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу

31254,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
14740,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
7843,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
27514,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
20103,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3700,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
3711,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
99017,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
57724,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
57724,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
15166,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
15166,6
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
16736,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
14601,8
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2135,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
9389,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
8889,7
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
500,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
69636,6
467
Отдел строительства района (города областного значения)
11417,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
11417,6
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
58219,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
10973,0
003
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
47246,0
12
Транспорт и коммуникации
135765,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
135765,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
58722,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов