Ақтөбе қалалық мәслихатының 2016 жылғы 23 қарашадағы № 114 "Ақтөбе қаласында әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2020 жылғы 20 наурыздағы № 542 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 31 наурызда № 6943 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2024 жылғы 30 мамырдағы № 173 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 30.05.2024 № 173 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 56-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, Ақтөбе қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе қалалық мәслихатының 2016 жылғы 23 қарашадағы № 114 "Ақтөбе қаласында әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5179 болып тіркелген, 2017 жылғы 13 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген, Ақтөбе қаласында әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларында:
9 тармақта:
1) тармақшасында:
"10 000 (он мың) теңге" сандары мен сөздері "20 000 (жиырма мың) теңге" сандары мен сөздеріне ауыстырылсын;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне теңестірілген адамдарға жылу маусымының 7 айы ішінде (қаңтардан сәуірге дейін, қазаннан желтоқсанға дейін) коммуналдық қызметтерге 10 000 (он мың) теңге мөлшерiнде;";
мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
"2-1) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы қатысушыларына теңестірілген адамдардың басқа да санаттарына жылу маусымының 7 айы ішінде (қаңтардан сәуірге дейін, қазаннан желтоқсанға дейін) коммуналдық қызметтерге 10 000 (он мың) теңге мөлшерiнде;";
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Актобе от 23 ноября 2016 года № 114 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Актобе"
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 20 марта 2020 года № 542. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 31 марта 2020 года № 6943. Утратило силу решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 30 мая 2024 года № 173
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 30.05.2024 № 173 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", маслихат города Актобе РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Актобе от 23 ноября 2016 года № 114 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Актобе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5179, опубликованное 13 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) cледующие изменения и дополнения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Актобе, утвержденных указанным решением:
в пункте 9:
в подпункте 1):
цифры и слова: "10 000 (десяти тысяч) тенге" заменить цифрами и словами "20 000 (двадцати тысяч) тенге";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на коммунальные услуги в течение 7 месяцев отопительного сезона (с января по апрель, с октября по декабрь) в размере 10 000 (десяти тысяч) тенге;";
дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны на коммунальные услуги в течение 7 месяцев отопительного сезона (с января по апрель, с октября по декабрь) в размере 10 000 (десяти тысяч) тенге;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:

"3) екінші рет некеге тұрмаған, қайтыс болған Ұлы Отан соғысқа қатысушылардың әйелдеріне (күйеулеріне) жылу маусымының 7 айы ішінде (қаңтардан сәуірге дейін, қазаннан желтоқсанға дейін) коммуналдық қызметтерге 2 500 (екі мың бес жүз) теңге мөлшерiнде;";
мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 9 мамыры аралығында кемінде 6 ай әскери қызмет өткерген және тылда жұмыс жасаған азаматтарға жылу маусымының 7 айы ішінде (қаңтардан сәуірге дейін, қазаннан желтоқсанға дейін) коммуналдық қызметтерге 2 500 (екі мың бес жүз) теңге мөлшерiнде;";
4) тармақшасында:
"2 200 (екі мың екі жүз) теңге" сандары мен сөздері "5 000 (бес мың) теңге" сандары мен сөздеріне ауыстырылсын;
5) тармақшасында:
"тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат," сөздері алынып тасталынсын;
10 тармақта:
1) тармақшасында:
"120 000 (жүз жиырма мың) теңге" сандары мен сөздері "1 000 000 (бір миллион) теңге" сандары мен сөздеріне ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
"60 000 (алпыс мың) теңге" сандары мен сөздері "100 000 (жүз мың) теңге" сандары мен сөздеріне ауыстырылсын;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушыларына теңестірілген адамдардың басқа да санаттарына, 10-тармақтың 3-1)-тармақшасында көрсетілген тұлғаларды қоспағанда, 9 мамыр - Жеңіс күніне орай 50 000 (елу мың) теңге мөлшерiнде;";
мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) 1988 - 1989 жылдардағы Чернобыль АЭС-iндегi апаттың зардаптарын жоюға қатысқан, оқшаулау аймағынан Қазақстан Республикасына қоныс аудартқан (өз еркiмен көшкен) адамдарға 9 мамыр - Жеңіс күніне орай 100 000 (жүз мың) теңге мөлшерінде";";
4) тармақшасында:
"12 000 (он екі мың) теңге" сандары мен сөздері "30 000 (отыз мың) теңге" сандары мен сөздеріне ауыстырылсын;
5) тармақшасында:
"40 000 (қырық мың) теңге" сандары мен сөздері "50 000 (елу мың) теңге" сандары мен сөздеріне ауыстырылсын;
6) тармақшасында:
"12 000 (он екі мың) теңге" сандары мен сөздері "30 000 (отыз мың) теңге" сандары мен сөздеріне ауыстырылсын;
7) тармақшасында:
"12 000 (он екі мың) теңге" сандары мен сөздері "30 000 (отыз мың) теңге" сандары мен сөздеріне ауыстырылсын;
16 тармақтың 2) тармақшасы алынып тасталынсын;
17 тармақтың 3) тармақшасы алынып тасталынсын;
19 тармақтың 3) тармақшасы алынып тасталынсын.
2. "Ақтөбе қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді, оны ресми жариялағаннан кейін Ақтөбе қалалық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

"3) женам (мужьям) умерших участников Великой Отечественной войны, не вступившим в повторный брак на коммунальные услуги в течение 7 месяцев отопительного сезона (с января по апрель, с октября по декабрь) в размере 2 500 (двух тысяч пятьсот) тенге;";
дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) гражданам, трудившимся и проходившим воинскую службу в тылу, не менее 6 месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года на коммунальные услуги в течение 7 месяцев отопительного сезона (с января по апрель, с октября по декабрь) в размере 2 500 (двух тысяч пятьсот) тенге;";
в подпункте 4):
цифры и слова: "2 200 (двух тысяч двухсот) тенге" заменить цифрами и словами "5 000 (пяти тысяч) тенге";
в подпункте 5):
слова "документа, подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства," исключить;
в пункте 10:
в подпункте 1):
цифры и слова: "120 000 (ста двадцати тысяч) тенге" заменить цифрами и словами "1 000 000 (одного миллиона) тенге";
в подпункте 2):
цифры и слова: "60 000 (шестидесяти тысяч) тенге" заменить цифрами и словами "100 000 (сто тысяч) тенге";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны, за исключением лиц, указанных в подпунктах 3-1) пункта 10, ко Дню Победы - 9 Мая, в размере 50 000 (пятидесяти тысяч) тенге;";
дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, ко Дню Победы - 9 Мая, в размере 100 000 (сто тысяч) тенге;";
подпункте 4):
цифры и слова: "12 000 (двенадцати тысяч) тенге" заменить цифрами и словами "30 000 (тридцати тысяч) тенге";
в подпункте 5):
цифры и слова: "40 000 (сорока тысяч) тенге" заменить цифрами и словами "50 000 (пятидесяти тысяч) тенге";
в подпункте 6):
цифры и слова: "12 000 (двенадцати тысяч) тенге" заменить цифрами и словами "30 000 (тридцати тысяч) тенге";
в подпункте 7):
цифры и слова: "12 000 (двенадцати тысяч) тенге" заменить цифрами и словами "30 000 (тридцати тысяч) тенге";
подпункт 2) пункта 16 исключить;
подпункт 3) пункта 17 исключить;
подпункт 3) пункта 19 исключить.
2. Государственному учреждению "Аппарат маслихата города Актобе" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Актобе, после его официального опубликования.

3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе қалалық
мәслихатының сессия төрағасы
И. Назарбаев
Ақтөбе қалалық
мәслихатының хатшысы
С. Шинтасова
КЕЛІСІЛДІ:
"Ақтөбе облысының жұмыспен
қамтуды үйлестіру және әлеуметтік
бағдарламалар басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_____________Б. Елеусінова
2020 жылғы "___"_____

3. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Актобе
И. Назарбаев
Секретарь маслихата
города Актобе
С. Шинтасова
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения "Управления координации
занятости и социальных программ
Актюбинской области"
___________Б. Елеусинова
"____"_______2020 г.