2020-2022 жылдарға арналған Алға қаласының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2020 жылғы 8 қаңтардағы № 331 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 15 қаңтарда № 6766 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Алға қаласының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 483 506,8 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер - 43 127 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 695,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімі - 437 684,6 мың теңге;
2) шығындар - 807 654,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -324 147,4 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 324 147,4 теңге;
қарыздар түсімі - 307 356,1 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 16 791,3 теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 01.04.2020 № 356 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 15.05.2020 № 376 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.08.2020 № 399 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.09.2020 № 409 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.11.2020 № 437 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2020 № 456 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Қала бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
жеке және заңды тұлғалар, жеке кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салық;
мүлікке салынатын салықтар;
салықтық емес түсімдер;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер.
3. 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2 651 теңге;

Об утверждении бюджета города Алга на 2020-2022 годы
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 8 января 2020 года № 331. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 15 января 2020 года № 6766. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Алга на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы - 483 506,8 тысяч тенге;
в том числе:
налоговые поступления - 43 127 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 695,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов - 437 684,6 тысяч тенге;
2) затраты – 807 654,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -324 147,4 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 324 147,4 тенге;
поступление займов – 307 356,1 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 16 791,3 тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 01.04.2020 № 356 (вводится в действие с 01.01.2020); с изменениями, внесенными решениями Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 15.05.2020 № 376 (вводится в действие с 01.01.2020); от 10.08.2020 № 399 (вводится в действие с 01.01.2020); от 11.09.2020 № 409 (вводится в действие с 01.01.2020); от 05.11.2020 № 437 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.12.2020 № 456 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть, что в доход бюджета города зачисляются:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических, юридических лиц и индивидуальных
предпринимателей;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
налоги на имущество;
неналоговые поступления;
доходы от сдачи в аренду имущества, находящегося в собственности государства.
3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2020 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы – 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 651 тенге;

3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 31 183 теңге;
2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2 778 теңге;
2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 32 668 теңге болып белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцидя - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 10.08.2020 № 399 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2020 жылға арналған қалалық бюджетте аудандық бюджеттен берілген субвенция көлемі 305 371 мың теңге сомасында көзделді.
5. 2020 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен келесідей ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 78 892 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге - 8 483 мың теңге.
6. 2020 жылға арналған қалалық бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
атаулы әлеуметтік көмек алатын мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тамақтануға ақы төлеуді төмендетуге - 6 987 мың теңге;
педагог қызметкерлердің 42 күнтізбелік күнге ұзақтығы 56 күнге дейін жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын ұлғайтуға - 8 392 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 20 736 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге - 64 251 мың теңге.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 01.04.2020 № 356 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.08.2020 № 399 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.09.2020 № 409 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2020 жылға арналған қалалық бюджетте аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге - 0 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға - 16 000 мың теңге;
мемлекеттік органның күрделі шығыстарына - 0 мың теңге.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 15.05.2020 № 376 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.09.2020 № 409 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 31 183 тенге;
с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 778 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 32 668 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 10.08.2020 № 399 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Учесть в городском бюджете на 2020 год субвенций, передаваемые из районного бюджета бюджета - 305 371 тысяч тенге.
5. Учесть в городском бюджете на 2020 год поступление следующих целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
78 892 тысяч тенге – на увелечение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
8 483 тысяч тенге – на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования.
6. Учесть в городском бюджете на 2020 год поступление следующих целевых трансфертов из областного бюджета:
6 987 тысяч тенге – на снижение оплаты за питание в дошкольных организациях образования получающим адресную социальную помощь;
8 392 тысяч тенге – на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней;
20 736 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях;
64 251 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 01.04.2020 № 356 (вводится в действие с 01.01.2020); от 10.08.2020 № 399 (вводится в действие с 01.01.2020); от 11.09.2020 № 409 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Учесть в городском бюджете на 2020 год поступление следующих целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
0 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
16 000 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
0 тысяч тенге – на капитальные расходы государственного органа.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 15.05.2020 № 376 (вводится в действие с 01.01.2020); от 11.09.2020 № 409 (вводится в действие с 01.01.2020).

8. "Алға аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Алға аудандық мәслихатының интернет - ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
9. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі
Алға аудандық
мәслихат сессиясының төрағасы
А. Нургалиев
Алға аудандық
мәслихатының хатшысы
Б. Жумабаев

8. Государственному учреждению "Аппарат Алгинского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет - ресурсе Алгинского районного маслихата после его официального опубликования.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года
Председатель сессии Алгинского
районного маслихата
А. Нургалиев
Секретарь Алгинского
районного маслихата
Б. Жумабаев