2020–2022 жылдарға арналған Тасқопа ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 қаңтардағы № 433 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 20 қаңтарда № 6751 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6 тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9–1 бабына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020 – 2022 жылдарға арналған Тасқопа ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 35 091 мың теңге:
салықтық түсімдер 1 432 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 121 мың теңге;
трансферттер түсімдері 33 538 мың теңге;
2) шығындар 35 091 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) 0 теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 27.05.2020 № 479 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.11.2020 № 542 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Тасқопа ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
табыс салығы, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
салықтық емес түсімдер:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде:
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар, оның ішінде:
басқа да салықтық емес түсімдер.
3. 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш 2 651 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы 31 183 теңге;

Об утверждении бюджета Таскопинского сельского округа на 2020–2022 годы
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 6 января 2020 года № 433. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 20 января 2020 года № 6751. Прекращено действие в связи с истечением срока
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Таскопинского сельского округа на 2020 – 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 35 091 тысяч тенге:
налоговые поступления 1 432 тысяч тенге;
неналоговые поступления 121 тысяч тенге;
поступления трансфертов 33 538 тысяч тенге;
2) затраты 35 091 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Темирского районного маслихата Актюбинской области от 27.05.2020 № 479 (вводится в действие с 01.01.2020); от 20.11.2020 № 542 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть, что в доход бюджета Таскопинского сельского округа зачисляются следующие:
налоговые поступления:
подоходный налог, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
неналоговые поступления;
доходы от государственной собственности, в том числе:
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета Национального банка Республики Казахстан, в том числе:
прочие неналоговые поступления.
3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2020 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 2 651 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 31 183 тенге;

2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш 2 778 теңге;
2) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы 32 668 теңге белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 15.09.2020 № 521 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Темір аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы №409 "2020 - 2022 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес аудандық бюджеттен Тасқопа ауылдық округ бюджетіне берілген субвенция көлемі 2020 жылға 25 938 мың теңге сомасында көзделген.
4-1. 2020 жылға арналған Тасқопа ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен 7 600 мың тенге сомасында ағымдағы нысаналы трансферт түскендігі ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттің сомасын бөлу Тасқопа ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 4-1 тармақпен толықтырылды – Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 27.05.2020 № 479 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 20.11.2020 № 542 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. "Темір аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.

с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 2 778 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 32 668 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 15.09.2020 № 521 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. В соответствии с решением Темирского районного маслихата от 25 декабря 2019 года №409 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2020-2022 годы" предусмотрены на 2020 год объем субвенций передаваемые из районного бюджета в бюджет Таскопинского сельского округа в сумме 25 938 тысяч тенге.
4-1. Учесть в бюджете Таскопинского сельского округа на 2020 год поступление целевого текущего трансферта из районного бюджета в сумме 7 600 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы целевого текущего трансферта определяется на оснований решения акима Таскопинского сельского округа.
Сноска. Дополнено пунктом 4-1 решением Темирского районного маслихата Актюбинской области от 27.05.2020 № 479 (вводится в действие с 01.01.2020); с изменением, внесенным решением Темирского районного маслихата Актюбинской области от 20.11.2020 № 542 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Государственному учреждению "Аппарат Темирского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.