2021–2023 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 550 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 30 желтоқсанда № 7873 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021–2023 жылдарға арналған Темір аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 814 315,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 560 971 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 27 116 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 171 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 4 217 057,5 мың теңге;
2) шығындар – 8 168 911,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 70 402,8 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 106 575,8 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 36 173 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -424 999,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 424 999,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 104 775,8 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 36 173 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 356 396,4 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 08.11.2021 № 108 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
корпоративтік табыс салығы;
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлiкке салынатын салықтар;
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар;
мемлекеттік баж;
салықтық емес түсімдер:
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілетін кредиттер бойынша сыйақылар;
басқа да салықтық емес түсiмдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
жердi және материалдық емес активтердi сату.
3. Мәліметке және басшылыққа алып, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы "2021–2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес 2021 жылғы 1 қаңтарынан бастап белгіленеді:

Об утверждении Темирского районного бюджета на 2021–2023 годы
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2020 года № 550. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 30 декабря 2020 года № 7873. Прекращено действие в связи с истечением срока.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Темирский районный бюджет на 2021–2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 814 315,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 560 971 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 27 116 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 171 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 217 057,5 тысяч тенге;
2) затраты – 8 168 911,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 70 402,8 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 106 575,8 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 36 173 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -424 999,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –424 999,2 тысяч тенге:
поступление займов – 104 775,8 тысяч тенге;
погашение займов – 36 173 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 356 396,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 08.11.2021 № 108 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть, что в доход районного бюджета зачисляются:
налоговые поступления:
корпоративный подоходный налог;
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина;
неналоговые поступления:
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета;
прочие неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала:
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажа земли и нематериальных активов.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021–2023 годы" с 1 января 2021 года установлены:

1) жалақының ең төмен мөлшерi 42 500 теңге;
2) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері 18 524 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi 43 272 теңге;
4) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай–ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш 2 917 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы 34 302 теңге.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудандық бюджетке 2 884 000 мың теңге сомасында берілетін субвенциялар көлемдері ескерілсiн.
5. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 576 981 мың теңге сомасында ескерілсін:
Ақсай ауылдық округіне 28 282 мың теңге;
Алтықарасу ауылдық округіне 20 124 мың теңге;
Жақсымай ауылдық округіне 48 120 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне 25 369 мың теңге;
Кеңестуы ауылдық округіне 56 274 мың теңге;
Кеңқияқ ауылдық округіне 70 380 мың теңге;
Саркөл ауылдық округіне 51 329 мың теңге;
Тасқопа ауылдық округіне 22 526 мың теңге;
Темір қаласына 51 693 мың теңге;
Шұбарқұдық ауылдық округіне 202 884 мың теңге.
6. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі ескерілсін:
1) халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға – 25 050 мың теңге;
2) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық–әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 13 187 мың теңге.
Нысаналы ағымдағы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 08.11.2021 № 108 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы дамытуға трансферттер түсімі ескерілсін:
1) Кеңқияқ ауылындағы су құбыры желілерін қайта жаңартуға - 36 010 мың теңге;
2) Шұбарқұдық кенті "Қызылжар" мөлтек ауданында екі қабатты он алты пәтерлік коммуналдық арендалық тұрғын үйдің құрылысына - 118 835 мың теңге;
3) Саркөл ауылындағы көлік жолдарының құрылысына - 106 799 мың теңге.
Нысаналы дамытуға берілетін трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

1) минимальный размер заработной платы 42 500 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты 18 524 тенге;
3) минимальный размер пенсии 43 272 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 2 917 тенге;
5) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 34 302 тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2021 год объемы субвенций передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме 2 884 000 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов, в сумме 576 981 тысяч тенге:
Аксайскому сельскому округу 28 282 тысяч тенге;
Алтыкарасускому сельскому округу 20 124 тысяч тенге;
Жаксымайскому сельскому округу 48 120 тысяч тенге;
Каиндинскому сельскому округу 25 369 тысяч тенге;
Кенестускому сельскому округу 56 274 тысяч тенге;
Кенкиякскому сельскому округу 70 380 тысяч тенге;
Саркульскому сельскому округу 51 329 тысяч тенге;
Таскопинскому сельскому округу 22 526 тысяч тенге;
городу Темир 51 693 тысяч тенге;
Шубаркудыкскому сельскому округу 202 884 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан:
1) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей – 25 050 тысяч тенге;
2) на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико–социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения – 13 187 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 08.11.2021 № 108 (вводится в действие с 01.01.2021).
7. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов на развитие из Национального фонда Республики Казахстан:
1) на реконструкцию водопроводных сетей в селе Кенкияк - 36 010 тысяч тенге;
2) на строительство двухэтажного шестнадцатиквартирного коммунального арендного жилого дома в микрорайоне Кызылжар поселка Шубаркудык - 118 835 тысяч тенге;
3) на строительство автомобильной дороги в селе Сарколь 106 799 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.

Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 24.09.2021 № 93 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 45 540 мың теңге;
2) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 12 208 мың теңге;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 15 011 мың теңге;
4) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 208 мың теңге;
5) жалақыны ішінара субсидиялауға – 17 171 мың теңге;
6) жастар практикасына – 30 629 мың теңге;
7) NEET санатындағы жастарға, табысы аз көпбалалы отбасылардың мүшелеріне, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес–идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттар беруге – 33 254 мың теңге;
8) қоғамдық жұмыстарға – 72 001 мың теңге;
9) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 1 313 мың теңге;
10) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 31 728 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 08.11.2021 № 108 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын талаптарға сәйкес бюджеттік кредиттер түсімі 104 775,8 мың теңге сомасында ескерілсін.
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 08.11.2021 № 108 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 15 210 мың теңге;
2) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 1 316 мың теңге;
3) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 17 924 мың теңге;
4) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 159 314 мың тенге;

Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 24.09.2021 № 93 (вводится в действие с 01.01.2021).
8. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи – 45 540 тысяч тенге;
2) на гарантированный социальный пакет детям – 12 208 тысяч тенге;
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 15 011 тысяч тенге;
4) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов – 208 тысяч тенге;
5) на частичное субсидирование заработной платы – 17 171 тысяч тенге;
6) на молодежную практику – 30 629 тысяч тенге;
7) на предоставление государственных грантов молодежи категории NEET, членам малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченным трудоспособным инвалидам для реализации новых бизнес–идей – 33 254 тысяч тенге;
8) на общественные работы – 72 001 тысяч тенге;
9) на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 1 313 тысяч тенге;
10) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 31 728 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 08.11.2021 № 108 (вводится в действие с 01.01.2021).
9. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление из республиканского бюджета бюджетных кредитов для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 104 775,8 тысяч тенге в соответствии с условиями, определяемыми Правительством Республики Казахстан.
Распределение указанных кредитов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 08.11.2021 № 108 (вводится в действие с 01.01.2021).
10. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи – 15 210 тысяч тенге;
2) на гарантированный социальный пакет детям – 1 316 тысяч тенге;
3) на содействие занятости населения – 17 924 тысяч тенге;
4) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов – 159 314 тысяч тенге;

5) жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіби оқытуға – 15 498 мың теңге;
6) "Ұрпақтар келісімшарты" жобасын іске асыруға – 2 560 мың теңге;
7) "Алғашқы жұмыс орны" жобасын іске асыруға – 2 100 мың теңге;
8) газбен жабдықтау нысандарына техникалық қызмет көрсетуге – 2 039 мың теңге;
9) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 14 994 мың теңге;
10) мәдени–демалыс жұмысын қолдауға – 100 мың теңге.
Нысаналы ағымдағы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 08.11.2021 № 108 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы дамытуға берілетін трансферттер түсімі ескерілсін:
1) Шұбарқұдық кентінде Қызылжар шағын ауданында қысымды су құбырын салуға – 220 307 мың теңге;
2) "Шұбарқұдық кентінде кәріздік тазарту құрылысын салуға" жобалық–сметалық құжаттарын әзірлеуге – 10 843 мың теңге;
3) Шұбарқұдық кентінде Қызылжар шағын ауданында екі қабатты он алты пәтерлік коммуналдық жалға берілетін тұрғын үйдің құрылысына – 20 372 мың теңге;
4) Саркөл ауылындағы көлік жолдарының құрылысына – 17 231 мың теңге.
Нысаналы дамытуға берілетін трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 11 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 08.11.2021 № 108 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте мемлекеттік мекемелердің функциялары өзгеруіне байланысты облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге 3 985 963 мың теңге сомасы ескерілсін.
Аталған сомаларды бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
13. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге 135 332 мың теңге сомасы ескерілсін.
Аталған сомаларды бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
14. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін:
1) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
2) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
3) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
4) Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;

5) на краткосрочное профессиональное обучение рабочим кадрам – 15 498 тысяч тенге;
6) на реализацию проекта "Контракт поколений" – 2 560 тысяч тенге;
7) на реализацию проекта "Первое рабочее место" – 2 100 тысяч тенге;
8) на техническое обслуживание объектов газоснабжения – 2 039 тысяч тенге;
9) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 14 994 тысяч тенге;
10) на поддержку культурно–досуговой работы – 100 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 08.11.2021 № 108 (вводится в действие с 01.01.2021).
11. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на строительство напорного водопровода в микрорайоне Кызылжар поселка Шубаркудык – 220 307 тысяч тенге;
2) на разработку проектно–сметной документации на "Строительство канализационно–очистного сооружения в поселке Шубаркудык" – 10 843 тысяч тенге;
3) на строительство двухэтажного шестнадцатиквартирного коммунального арендного жилого дома в микрорайоне Кызылжар поселка Шубаркудык – 20 372 тысяч тенге;
4) на строительство автомобильной дороги в селе Сарколь – 17 231 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 11 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 08.11.2021 № 108 (вводится в действие с 01.01.2021).
12. Учесть в районном бюджете на 2021 год сумму 3 985 963 тысяч тенге на компенсацию потерь областного бюджета в связи с изменением функций государственных учреждений.
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата района.
13. Учесть в районном бюджете на 2021 год сумму 135 332 тысяч тенге на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства.
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата района.
14. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год целевые текущие трансферты в бюджеты города районного значения, сельских округов:
1) на освещение улиц в населенных пунктах;
2) на обеспечение санитарии населенных пунктов;
3) на благоустройство и озеленение населенных пунктов
4) на реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;

5) автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;
5-1) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге.
Аталған сомаларды бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 14 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 11.03.2021 № 23 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. 2021 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві - 3 422,1 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 15 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 24.09.2021 № 93 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. "Темір аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.

5) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог;
5-1) на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа.
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решением Темирского районного маслихата Актюбинской области от 11.03.2021 № 23 (вводится в действие с 01.01.2021).
15. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме - 3 422,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 24.09.2021 № 93 (вводится в действие с 01.01.2021).
16. Государственному учреждению "Аппарат Темирского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.