Ескелді ауданының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Ескелді аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 79-435 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2021 жылы 11 қаңтарда № 5863 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 6-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ескелдi аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 9 151 119 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 224 320 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 93 304 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 65 000 мың теңге;
трансферттер түсімі 8 768 495 мың теңге;
2) шығындар 9 322 689 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 172 808 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 243 653 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 70 845 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 344 378 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 344 378 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 243 653 мың теңге;
қарыздарды өтеу 70 853 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 171 578 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Ескелді аудандық мәслихатының 16.11.2021 № 18-61 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 9 252 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 139 165 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Алдабергенов ауылдық округіне 6 843 мың теңге;
Ақын Сара ауылдық округіне 16 035 мың теңге;
Қаратал ауылдық округіне 17 576 мың теңге;
Төлеңгіт ауылдық округіне 14 450 мың теңге;
Сырымбет ауылдық округіне 13 864 мың теңге;
Қайнарлы ауылдық округіне 16 222 мың теңге;
Қоңыр ауылдық округіне 18 698 мың теңге;
Көкжазық ауылдық округіне 17 719 мың теңге;
Жалғызағаш ауылдық округіне 17 758 мың теңге.

О бюджете Ескельдинского района на 2021-2023 годы
Решение Ескельдинского районного маслихата Алматинской области от 25 декабря 2020 года № 79-435. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 11 января 2021 года № 5863.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Ескельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы 9 151 119 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 224 320 тысяч тенге;
неналоговые поступления 93 304 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 65 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов 8 768 495 тысячи тенге;
2) затраты 9 322 689 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 172 808 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 243 653 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 70 845 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 344 378 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 344 378 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 243 653 тысячи тенге;
погашение займов 70 853 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 171 578 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Ескельдинского районного маслихата Алматинской области от 16.11.2021 № 18-61 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 9 252 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 139 165 тысяч тенге, в том числе:
Алдабергеновскому сельскому округу 6 843 тысячи тенге; Акынсаринскому сельскому округу 16 035 тысяч тенге;
Каратальскому сельскому округу 17 576 тысяч тенге;
Туленгутскому сельскому округу 14 450 тысяч тенге;
Сырымбетскому сельскому округу 13 864 тысячи тенге;
Кайнарлинскому сельскому округу 16 222 тысячи тенге;
Конырскому сельскому округу 18 698 тысяч тенге;
Кокжазыкскому сельскому округу 17 719 тысяч тенге;
Жалгизагашскому сельскому округу 17 758 тысяч тенге.

4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыруға;
елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз етуге;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Ескелді ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

4. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
освещение улиц населенных пунктов;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
благоустройство и озеленение населенных пунктов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Ескельдинского района.

5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ескелді аудандық мәслихатының "Экономика, қаржы, бюджет және заңдылықты сақтау мәселелерін қамтитын" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ескелді аудандық мәслихаты сессиясының төрағасы Ш. Бозов
Ескелді аудандық мәслихатының хатшысы К. Алпысбаев
Ескелді аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 79-435 шешіміне 1-қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет

5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Ескельдинского районного маслихата "По вопросам экономики, финансам, бюджету и соблюдения законности".
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Ескельдинского районного маслихата Ш. Бозов
Секретарь Ескельдинского районного маслихата К. Алпысбаев
Приложение 1 к решению Ескельдинского районного маслихата от 25 декабря 2020 года № 79-435
Районный бюджет на 2021 год