Қарасай ауданының қала, ауылдық округтерінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 9 қаңтардағы № 51-3 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2020 жылы 17 қаңтарда № 5406 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 14-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қарасай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарасай ауданы Қаскелең қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 1 449 682 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 668 728 мың теңге;
трансферттер түсімі 780 954 мың теңге;
2) шығындар 1 577 897 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 128 215 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 128 215 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 14.12.2020 № 65-3 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қарасай ауданы Жамбыл ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 84 447 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 62 221 мың теңге;
трансферттер түсімі 22 226 мың теңге;
2) шығындар 97 052 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 12 605 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 12 605 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 14.12.2020 № 65-3 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Қарасай ауданы Елтай ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 156 226 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 78 207 мың теңге;
трансферттер түсімі 78 019 мың теңге;
2) шығындар 162 197 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 5 971 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 5 971 мың теңге.

О бюджетах города, сельских округов Карасайского района на 2020-2022 годы
Решение Карасайского районного маслихата Алматинской области от 9 января 2020 года № 51-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 17 января 2020 года № 5406.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 14 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Карасайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Каскелен Карасайского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 1 449 682 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 668 728 тысяч тенге;
поступления трансфертов 780 954 тысячи тенге;
2) затраты 1 577 897 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 128 215 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 128 215 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 14.12.2020 № 65-3 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить бюджет Жамбылского сельского округа Карасайского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 4, 5, 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 84 447 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 62 221 тысяча тенге;
поступления трансфертов 22 226 тысяч тенге;
2) затраты 97 052 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 12 605 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 12 605 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 14.12.2020 № 65-3 (вводится в действие с 01.01.2020).
3. Утвердить бюджет Елтайского сельского округа Карасайского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 7, 8, 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 156 226 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 78 207 тысяч тенге;
поступления трансфертов 78 019 тысяч тенге;
2) затраты 162 197 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 5 971 тысяча тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 5 971 тысяча тенге.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 14.12.2020 № 65-3 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Қарасай ауданы Жаңашамалған ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11, 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 185 539 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 135 664 мың теңге;
трансферттер түсімі 49 875 мың теңге;
2) шығындар 206 338 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 20 799 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 20 799 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 14.12.2020 № 65-3 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Қарасай ауданы Райымбек ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14, 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 1 262 400 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 069 346 мың теңге;
трансферттер түсімі 193 054 мың теңге;
2) шығындар 1 334 121 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 71 721 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 71 721 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 14.12.2020 № 65-3 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Қарасай ауданы Бірінші май ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 16, 17, 18-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 103 814 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 26 345 мың теңге;
трансферттер түсімі 77 469 мың теңге;
2) шығындар 112 044 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 8 230 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 8 230 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 14.12.2020 № 65-3 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Қарасай ауданы Жандосов ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 19, 20, 21-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 62 910 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 49 395 мың теңге;

Сноска. Пункт 3 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 14.12.2020 № 65-3 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Утвердить бюджет Жанашамалганского сельского округа Карасайского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 10, 11, 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 185 539 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 135 664 тысячи тенге;
поступления трансфертов 49 875 тысяч тенге;
2) затраты 206 338 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 20 799 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 20 799 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 14.12.2020 № 65-3 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Утвердить бюджет Райымбекского сельского округа Карасайского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 13, 14, 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 1 262 400 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 069 346 тысяч тенге;
поступления трансфертов 193 054 тысячи тенге;
2) затраты 1 334 121 тысяча тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 71 721 тысяча тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 71 721 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 14.12.2020 № 65-3 (вводится в действие с 01.01.2020).
6. Утвердить бюджет Первомайского сельского округа Карасайского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 16, 17, 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 103 814 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 26 345 тысяч тенге;
поступления трансфертов 77 469 тысяч тенге;
2) затраты 112 044 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 8 230 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 8 230 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 14.12.2020 № 65-3 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Утвердить бюджет Жандосовского сельского округа Карасайского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 19, 20, 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 62 910 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 49 395 тысяч тенге;

трансферттер түсімі 13 515 мың теңге;
2) шығындар 82 954 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 20 044 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 20 044 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 14.12.2020 № 65-3 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Қарасай ауданы Ұмтыл ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 22, 23, 24-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 116 179 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 87 806 мың теңге;
трансферттер түсімі 28 373 мың теңге;
2) шығындар 119 778 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 3 599 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 3 599 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 14.12.2020 № 65-3 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Қарасай ауданы Шамалған ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 25, 26, 27-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 386 498 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 146 432 мың теңге;
трансферттер түсімі 240 066 мың теңге;
2) шығындар 433 683 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 47 185 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 47 185 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 14.12.2020 № 65-3 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Қарасай ауданы Іргелі ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 28, 29, 30-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 233 055 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 188 985 мың теңге;
трансферттер түсімі 44 070 мың теңге;
2) шығындар 257 665 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 24 610 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 24 610 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 14.12.2020 № 65-3 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Қарасай ауданы Әйтей ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 31, 32, 33-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

поступления трансфертов 13 515 тысяч тенге;
2) затраты 82 954 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 20 044 тысячи тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 20 044 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 14.12.2020 № 65-3 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Утвердить бюджет Умтылского сельского округа Карасайского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 22, 23, 24 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 116 179 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 87 806 тысяч тенге;
поступления трансфертов 28 373 тысячи тенге;
2) затраты 119 778 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 3 599 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 3 599 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 14.12.2020 № 65-3 (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Утвердить бюджет Шамалганского сельского округа Карасайского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 25, 26, 27 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 386 498 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 146 432 тысячи тенге;
поступления трансфертов 240 066 тысяч тенге;
2) затраты 433 683 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 47 185 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 47 185 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 14.12.2020 № 65-3 (вводится в действие с 01.01.2020).
10. Утвердить бюджет Иргелинского сельского округа Карасайского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 28, 29, 30 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 233 055 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 188 985 тысяч тенге;
поступления трансфертов 44 070 тысяч тенге;
2) затраты 257 665 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 24 610 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 24 610 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 14.12.2020 № 65-3 (вводится в действие с 01.01.2020).
11. Утвердить бюджет Айтейского сельского округа Карасайского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 31, 32, 33 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:

1) кірістер 95 766 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 39 414 мың теңге;
трансферттер түсімі 56 352 мың теңге;
2) шығындар 107 213 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 11 447 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 11 447 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 14.12.2020 № 65-3 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте қала, ауылдық округтері бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі
967 606 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қаскелең қаласы 578 842 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі 6 234 мың теңге;
Елтай ауылдық округі 24 212 мың теңге;
Жаңашамалған ауылдық округі 47 538 мың теңге;
Райымбек ауылдық округі 122 584 мың теңге.
Бірінші май ауылдық округі 363 мың теңге;
Жандосов ауылдық округі 19 997 мың теңге;

1) доходы 95 766 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 39 414 тысяч тенге;
поступления трансфертов 56 352 тысячи тенге;
2) затраты 107 213 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 11 447 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 11 447 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 14.12.2020 № 65-3 (вводится в действие с 01.01.2020).
12. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объем бюджетных изъятий из бюджета города, сельских округов в районный бюджет в сумме 967 606 тысяч тенге, в том числе:
Города Каскелен 578 842 тысячи тенге;
Жамбылского сельского округа 6 234 тысячи тенге;
Елтайского сельского округа 24 212 тысяч тенге;
Жанашамалганского сельского округа 47 538 тысяч тенге;
Райымбекского сельского округа 122 584 тысячи тенге;
Первомайского сельского округа 363 тысячи тенге;
Жандосовского сельского округа 19 997 тысяч тенге;

Ұмтыл ауылдық округі 13 690 мың теңге;
Шамалған ауылдық округі 45 758 мың теңге;
Іргелі ауылдық округі 107 954 мың теңге;
Әйтей ауылдық округі 434 мың теңге.
13. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қарасай аудандық мәслихатыңың "Экономика, бюджет, жұмыспен қамту, кәсіпкерлік пен әлеуметтік инфрақұрылымдарды дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
14. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасай аудандық мәслихатының сессия төрағасы Ж. Донбаев
Қарасай аудандық мәслихатының хатшысы А. Кошкимбаев

Умтылский сельского округа 13 690 тысяч тенге;
Шамалганского сельского округа 45 758 тысяч тенге;
Иргелинского сельского округа 107 954 тысячи тенге;
Айтейского сельского округа 434 тысячи тенге.
13. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Карасайского районного маслихата "По экономике, бюджету, трудоустройству, развитию предпринимательства и социальной инфраструктуры".
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Карасайского районного маслихата Ж. Донбаев
Секретарь Карасайского районного маслихата А. Кошкимбаев