Қарасай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 50-3 "Қарасай ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № 64-3 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2020 жылы 11 желтоқсанда № 5807 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 106-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қарасай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарасай аудандық мәслихатының "Қарасай ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 50-3 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5392 тіркелген, 2020 жылдың 14 қаңтарында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 42 951 798 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 18 989 974 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 27 512 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 299 696 мың теңге;
трансферттер түсімдері 23 634 616 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттік басқару органдарынан трансферттер 2 217 679 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік алып қоюлар 967 606 мың теңге;
нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару 73 мың теңге;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттің ысырабын өтеуге арналған трансферттер түсімдері 1 250 000 мың теңге;
мемлекеттік басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер 21 416 937 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 14 994 012 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 6 422 925 мың теңге;
2) шығындар 51 394 495 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 224 021 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 275 960 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 51 939 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операцияларбойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 8 666 718 мың теңге;

О внесении изменений в решение Карасайского районного маслихата от 27 декабря 2019 года № 50-3 "О бюджете Карасайского района на 2020-2022 годы"
Решение Карасайского районного маслихата Алматинской области от 8 декабря 2020 года № 64-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 11 декабря 2020 года № 5807
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Карасайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Карасайского районного маслихата "О бюджете Карасайского района на 2020-2022 годы" от 27 декабря 2019 года № 50-3 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5392, опубликован 14 января 2020 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 42 951 798 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 18 989 974 тысячи тенге;
неналоговые поступления 27 512 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 299 696 тысяч тенге;
поступления трансфертов 23 634 616 тысяч тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления 2 217 679 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные изъятия 967 606 тысяч тенге;
возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов 73 тысячи тенге;
поступления трансфертов из бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на компенсацию потерь районного (города областного значения) бюджета 1 250 000 тысяч тенге;
трансферты из вышестоящих органов государственного управления 21 416 937 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 14 994 012 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 6 422 925 тысяч тенге;
2) затраты 51 394 495 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 224 021 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 275 960 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 51 939 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 8 666 718 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитінпайдалану) 8 666 718 мың теңге.".
2-тармақтағы:
"184 431" саны "88 934" санына ауыстырылсын.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қарасай аудандық мәслихатының "Экономика, бюджет, жұмыспен қамту, кәсіпкерлік пен әлеуметтік инфрақұрылымдарды дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 8 666 718 тысяч тенге.".
в пункте 2:
цифры "184 431" заменить на цифру "88 934".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Карасайского районного маслихата "По экономике, бюджету, трудоустройству, развитию предпринимательства и социальной инфраструктуры".

4. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасай аудандық мәслихатының сессия төрағасы Ж. Кулиева
Қарасай аудандық мәслихат хатшысының міндетін атқарушы А. Исаева
Қарасай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 8 желтоқсаны № 64-3 шешіміне қосымша
Қарасай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 50-3 шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған Қарасай ауданының бюджеті
Санаты Атауы
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
I. Кiрiстер

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Карасайского районного маслихата Ж. Кулиева
Исполняющий обязанности секретаря маслихата Карасайского района А. Исаева
Приложение к решению Карасайского районного маслихата от 8 декабря 2020 года № 64-3
Приложение 1 к решению Карасайского районного маслихата от 27 декабря 2019 года № 50-3
Бюджет Карасайского района на 2020 год
Категории Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Под класс
I. Доходы

58 143
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
14
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
87 581
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 801
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
99 389
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
340 876
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
53 234
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
125 383
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
84 449
001
Жергiлiктi деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді iске асыру саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
50 221
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтiк төлемдердi есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
26 926
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
6 814
067
Ведомствалық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
188
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
40 934
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
40 294
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
640
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
14 156 667
1
Тұрғын үй шаруашылығы
9 681 658
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлiмi
1 124 443
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
1 124 443
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
7 655 190
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
5 854 837
004
Инженерлік- коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 800 353
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлiмi
902 025
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
24 202
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
602
004
Мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер учаскелерін алып қою, оның ішінде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлікті иеліктен айыру

58 143
006
Оказание жилищной помощи
14
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
87 581
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 801
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
99 389
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
340 876
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
53 234
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
125 383
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
84 449
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
50 221
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
26 926
021
Капитальные расходы государственного органа
300
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
6 814
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
188
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
40 934
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
40 294
097
Оплата услуг проверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
640
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
14 156 667
1
Жилищное хозяйство
9 681 658
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
1 124 443
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
1 124 443
467
Отдел строительства района (города областного значения)
7 655 190
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
5 854 837
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 800 353
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
902 025
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
24 202
003
Капитальные расходы государственного органа
602
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества