Сарқан ауданының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 93-358 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2021 жылы 8 қаңтарда № 5851 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Сарқан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер − 7 081 329 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер − 777 900 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 074 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер − 36 024 мың теңге;
трансферттер түсімі − 6 253 331 мың теңге;
2) шығындар − 7 098 257 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу − 59 561 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер − 87 510 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу − 27 949 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо − 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу − 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер − 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) − -76 489 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) − 76 489 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі − 87 510 мың теңге;
қарыздарды өтеу − 27 950 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары − 16 929 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Сарқан аудандық мәслихатының 30.11.2021 № 11-50 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 235 745 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Алмалы ауылдық округіне 18 418 мың теңге;
Амангелді ауылдық округіне 20 061 мың теңге;
Аманбөктер ауылдық округіне 19 166 мың теңге;
Бақалы ауылдық округіне 17 239 мың теңге;
Екіаша ауылдық округіне 20 880 мың теңге;
Көктерек ауылдық округіне 18 809 мың теңге;
Қарабөгет ауылдық округіне 17 534 мың теңге;
Қарашыған ауылдық округіне 20 809 мың теңге;
Қойлық ауылдық округіне 17 226 мың теңге;
Лепсі ауылдық округіне 18 269 мың теңге;

О бюджете Сарканского района на 2021-2023 годы
Решение Сарканского районного маслихата Алматинской области от 29 декабря 2020 года № 93-358. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 8 января 2021 года № 5851.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Сарканский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы − 7 081 329 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления − 777 900 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 074 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала − 36 024 тысячи тенге;
поступления трансфертов − 6 253 331 тысяча тенге;
2) затраты − 7 098 257 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование − 59 561 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты − 87 510 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов − 27 949 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами − 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов − 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства − 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета − - 76 489 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицит) бюджета − - 76 489 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов − 87 510 тысяч тенге;
погашение займов − 27 950 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств − 16 929 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Сарканского районного маслихата Алматинской области от 30.11.2021 № 11-50 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, в бюджеты сельских округов, в сумме 235 745 тысяч тенге, в том числе:
Алмалинскому сельскому округу 18 418 тысяч тенге;
Амангелдинскому сельскому округу 20 061 тысяча тенге;
Аманбоктерскому сельскому округу 19 166 тысяч тенге;
Бакалинскому сельскому округу 17 239 тысяч тенге;
Екиашинскому сельскому округу 20 880 тысяч тенге;
Коктерекскому сельскому округу 18 809 тысяч тенге;
Карабогетскому сельскому округу 17 534 тысячи тенге;
Карашиганскому сельскому округу 20 809 тысяч тенге;
Койлыкскому сельскому округу 17 226 тысяч тенге;
Лепсинскому сельскому округу 18 269 тысяч тенге;

Черкасск ауылдық округіне 21 554 мың теңге;
Шатырбай ауылдық округіне 19 280 мың теңге;
Сарқан қалаласына 6 500 мың теңге.
3. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 16 016 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру;
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтер бюджеттеріне бөлу Сарқан ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Черкасскому сельскому округу 21 554 тысячи тенге;
Шатырбайскому сельскому округу 19 280 тысяч тенге;
городу Саркан 6 500 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 16 016 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, бюджетам сельских округов в том числе на:
в реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
Распределение указанных трансфертов в бюджеты города районного значения, в бюджеты сельских округов определяются на основании постановления акимата Сарканского района.

5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Сарқан аудандық мәслихатының "Экономика саласы, қаржы, салық және бюджет, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық мәселелер және экология жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарқан аудандық мәслихатының
сессия төрағасы Ж. Курмашев
Сарқан аудандық мәслихатының
хатшысы К. Абдрахманов
Сарқан аудандық мәслихатының 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 93-358 шешіміне 1-қосымша
Сарқан ауданының 2021 жылға арналған бюджеті

5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Сарканского районного маслихата "По сфере экономики, финансов, налогов и бюджета, развития малого и среднего предпринимательства, аграрных вопросов и экологии".
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Сарканского
районного маслихата Ж. Курмашев
Секретарь Сарканского
районного маслихата К. Абдрахманов
Приложение 1 к решению Сарканского районного маслихата от 29 декабря 2020 года № 93-358
Бюджет Сарканского района на 2021 год