"Жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы және "Жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" Шымкент қалалық мәслихатының 2016 жылғы 17 наурыздағы № 58/450-5с шешімінің күшін жою туралы" Шымкент қаласы мәслихатының 2019 жылғы 11 желтоқсандағы № 58/508-6с шешiмiне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2020 жылғы 3 сәуірдегі № 63/555-6с шешiмi. Шымкент қаласының Әділет департаментінде 2020 жылғы 10 сәуірде № 97 болып тіркелді. Күші жойылды - Шымкент қаласы мәслихатының 2020 жылғы 22 маусымдағы № 67/598-6с шешiмiмен
Ескерту. Күшi жойылды – Шымкент қаласы мәслихатының 22.06.2020 № 67/598-6с шешiмiмен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткізудің тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы Заңының 10-бабына сәйкес, Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы және "Жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" Шымкент қалалық мәслихатының 2016 жылғы 17 наурыздағы № 58/450-5с шешімінің күшін жою туралы" Шымкент қаласы мәслихатының 2019 жылғы 11 желтоқсандағы № 58/508-6с (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 78 болып тіркелген, 2019 жылғы 23 желтоқсанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
7-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Жиналыс, митинг, шеру, пикет немесе демонстрация өткiзу туралы өтiнiш берілген кезде осы Тәртіптің 4 және 5-тармақтарының талаптары сақталмаған жағдайда Шымкент қаласының әкімдігі жіберілген кемшіліктерді жоюды түсіндіре отырып, ресми жауап береді. Жаңа өтінішті қарастыру мерзімі оның түскен сәтінен бастап есептеледі.";
мынадай мазмұндағы 7-1-тармағымен толықтырылсын:
"7-1. "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңының 12-бабына сәйкес, өтініш иесі қабылданған шешіммен келіспеген жағдайда, жоғары тұрған органға немесе сот органдарына жүгінуге құқылы.";
19-тармақтын 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) өткізу тәртібі бұзылса, осы Тәртіптің 11, 13 және 14-тармақтарының талаптары сақталмаса, сондай-ақ азаматтардың өмірі мен денсаулығына қауіп төнетін, қоғамдық тәртіп бұзылатын жағдайда.".

О внесении изменений и дополнения в решение маслихата города Шымкент от 11 декабря 2019 года № 58/508-6с "О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций и о признании утратившим силу решение Шымкентского городского маслихата от 17 марта 2016 года № 58/450-5с "О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций""
Решение маслихата города Шымкент от 3 апреля 2020 года № 63/555-6с. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Шымкент 10 апреля 2020 года № 97. Утратило силу решением маслихата города Шымкент от 22 июня 2020 года № 67/598-6c
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Шымкент от 22.06.2020 № 67/598-6с (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 17 марта1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан", маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Шымкент от 11декабря 2019 года № 58/508-6с"О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций и о признани утратившим силу решение Шымкентского городского маслихата от 17 марта 2016 года № 58/450-5с "О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций"" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 78, опубликовано в Эталонном конрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 23декабря 2019 года) следующие изменения и дополнение:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. В случае несоблюдения требований пунктов 4 и 5 настоящего Порядка при подаче заявления о проведении мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций акиматом города Шымкент дается официальный ответ с разъяснением для устранения недостатков. Сроки рассмотрения нового заявления исчисляются с момента его поступления.";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. В соответствии со статьей 12 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", в случае несогласия заявителя с принятым решением, заявитель вправе обратиться в вышестоящий орган или в судебные органы.";
подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) нарушен порядок их проведения, при несоблюдении требований пунктов 11, 13 и 14 настоящего Порядка, а также при возникновении опасности для жизни и здоровья граждан, нарушение общественного порядка.".

2. "Шымкент қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Шымкент қаласының Әділет департаментіне мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді мемлекеттік тіркелген күнінен бастап оның көшірмесін Шымкент қаласы аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жолдануын;
3) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Шымкент қаласы мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласы
мәслихаты сессиясының төрағасы Р. Бектурганов
Шымкент қаласы
мәслихатының хатшысы Г. Ташкараев

2. Государственному учреждению "Аппарат маслихата города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департамента юстиции города Шымкент;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории города Шымкент;
3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Шымкент после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Шымкент Р. Бектурганов
Секретарь маслихата
города Шымкент Г. Ташкараев